PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ورود به دانشگاه بدون کنکور با مدرک دیپلم کار و دانش

Reza_994
12-04-2009, 15:38
با یاد او
روزتون بخیر ؛

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید ؛
برای ورود به دانشگاه با داشتن مدک دیپلم کار و دانش چه فرصت هایی وجود داره ؟ منظور اینکه چه دانشگاههایی هستن که برای تحصیل در دروه ی کاردانی بدون کنکور دانشجو پذیرش میکنن ؟
جدیداً قانون تازه ه ای اعلام شده ؟

1240
12-04-2009, 17:16
راستش میگن باید کارت سربازی داشته باشید
البته تا اونجایی که میدانم

Rainbow
12-04-2009, 17:46
دانشگاه جامع علمی - کاربردی البته ناگفته نماند که دوره کاردانی 2 ساله رو باید تو 3 سال بخونید . یعنی 6 ترمه تموم میشه ... حداقل

a.dehqan
12-04-2009, 21:06
با یاد او
شب بخیر ؛

بابت توجهتون متشکر؛
جناب ۱۲۴۰ مشکل سربازی نیست و خدمت انجام شده و داوطلب کارت هم داره ، منظورتون چه دانشگاهی هست ؟ممنون میشم بیشتر توضیح بدید ،کار و دانشی ها هم میتوانند مشمول اون مورد میشوند ؟ثبت نامش کی هست ؟

جناب rainbow فقط دانشگاه جامع علمی و کاربردی این شرایط رو داره بدون کنکور برای کار و دانشی ها ؟
آیا کسی که دیپلم سینما داره میتونه در چه رشته هایی وارد دوره کاردانی بشه ؟

Rainbow
13-04-2009, 07:34
این دوره های دانشگاه علمی - کاربردی به نام پودمانی نام گرفته چون تو این دانشگاه به هر ترم یک پودمان گفته میشه ... شما می تونی به یک مرکز دانشگاه جامع علمی - کاربردی مراجعه کنی و اونجا شما رو راهنمایی می کنن ... از طریق پیک سنجش و سایت
سازمان سنجش هم می تونی پیگیر مراحل ثبت نام باشی .
راه دیگه شما هم اینه که بشینی حدود 1 سال وقت بگذاری پیش دانشگاهی بگیری بعد براحتی می تونی تو مقطع کارشناسی
کنکور بدی ... دانشگاه سراسری ، آزاد ، پیام نور و ...

Ni_nigc
13-04-2009, 07:50
پیام نور هم می تونی بدون کنکور وارد بشی .

علمی - کاربردی هم در مقطع کاردانی و هر رشته ای که بخوای می تونی بری ، بدون ارتباط با نوع مدرک دیپلم .
البته اگر بدون کنکور می خوای اینا بود وگر نه که می تونی علمی - کاربردی غیر پود مانی هم شرکت کنی که کنکور داره .

دانشگاه جامع علمی - کاربردی البته ناگفته نماند که دوره کاردانی 2 ساله رو باید تو 3 سال بخونید . یعنی 6 ترمه تموم میشه ... حداقل

دوست عزیز این جریان بایدی نداره . می تونی 5 ترمه هم تموم کنی و یا اگه کارت درست باشه 4 ترمه .
چطور می گی که حتما باید 6 ترمه بشی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Rainbow
13-04-2009, 18:38
پیام نور هم می تونی بدون کنکور وارد بشی .

علمی - کاربردی هم در مقطع کاردانی و هر رشته ای که بخوای می تونی بری ، بدون ارتباط با نوع مدرک دیپلم .
البته اگر بدون کنکور می خوای اینا بود وگر نه که می تونی علمی - کاربردی غیر پود مانی هم شرکت کنی که کنکور داره .

دوست عزیز این جریان بایدی نداره . می تونی 5 ترمه هم تموم کنی و یا اگه کارت درست باشه 4 ترمه .
چطور می گی که حتما باید 6 ترمه بشی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پیام نور بدون کنکور میشه ولی نه برای رشته های کاردانش
من خودم تو علمی - کاربردی درس نمی خونم ، این مطلبی که عنوان کردم مربوط به یکی از دوستانم میشه که دانشجوی اونجاست و داره کامپیوتر می خونه

a.dehqan
13-04-2009, 22:12
با یاد او
شبتون بخیر ؛

بابت پیگیری و توحهتون متشکر ؛
بنابراین برای دیپلمی های کار و دانش جهت فقط دانشگاه جامع علمی کاربردی هست؟ .
تفاوت پودمانی و معمولی در چی هست ؟یعنی بدون کنکور و با کنکورش چه تفاوتی داره ؟

Ni_nigc
14-04-2009, 08:04
با یاد او
شبتون بخیر ؛

بابت پیگیری و توحهتون متشکر ؛
بنابراین برای دیپلمی های کار و دانش جهت فقط دانشگاه جامع علمی کاربردی هست؟ .
تفاوت پودمانی و معمولی در چی هست ؟یعنی بدون کنکور و با کنکورش چه تفاوتی داره ؟

هزينه ترماش يه كم زيادتره . ( در كل حدودا 350 )
واحد كمتر ارائه مي كنن .
براي كنكور كارشناسي ناپيوسته ميگن كه بايد يه آزمون جامع بدي تا بتوني كارشناسي بخوني ( البته اين رو فقط من شنيدم )
من كارداني علمي - كاربردي بودم و كارشناسي هم علمي - كاربردي
ولي بعضي وقتها كه با بچه هاي پودماني صحبت مي كرديم ف اينو مي گفتن

Rainbow
14-04-2009, 08:10
شما تو کنکور دانشگاه آزاد شرکت کن ... مطمئنم که قبول میشی ... البته اگه یه کمی اهل درس خوندن هستی خیلی مشکل نیست نگران نباش فقط باید درسهای مربوط به فنی و حرفه ای رو مطالعه کنی نه کتابهای کاردانش .
منتظر باش زمانی که ثبت نام برای کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد رو شروع کردن ، دفترچه رو بگیری و ثبت نام کنی از طریق این سایت هم می تونی پیگیر باشی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نادر1368
14-04-2009, 21:00
خود کاردانشی ها میتونن کادانی پیوسته دولتی قبول شوند!مگه قرار نیست دانشگاه درس بخونیم اصلا راستی چرا میریم دانشگاه کلاس بزاریم افه بیایم که میریم دانشگاه به قولی هرکی راهش رو گم میکنه میره دانشگاه!؟چه فایده ای برای ما داره که بریم دانشگاه؟اصلا دانشگاه فقط دانشگاه دولتی با لذت غلبه بر کنکور که انقدرام سخت نیست!

a.dehqan
14-04-2009, 22:47
هزينه ترماش يه كم زيادتره . ( در كل حدودا 350 )
واحد كمتر ارائه مي كنن .
براي كنكور كارشناسي ناپيوسته ميگن كه بايد يه آزمون جامع بدي تا بتوني كارشناسي بخوني ( البته اين رو فقط من شنيدم )
من كارداني علمي - كاربردي بودم و كارشناسي هم علمي - كاربردي
ولي بعضي وقتها كه با بچه هاي پودماني صحبت مي كرديم ف اينو مي گفتن
با یاد او
روز بخیر ؛

بابت توجهتون متشکر ؛
ممنون میشم بفرمائید دلیل اینکه هزینه پودمانی چرا بیشتر هست؟و واحد کمتری ارائه میشه ؟مگر در یه رشته مشخص واحد هایی که افراد در رشته های پودمانی و رشته های عادی باید بگذرانند یکسان نیست ؟
آزمون جامع برای فقط پودمانی ها هست ؟شما برای رفتن از کاردانی به کارشناسی کنکور ندادید ؟

نادر1368
14-04-2009, 23:00
ممنون میشم بفرمائید دلیل اینکه هزینه پودمانی چرا بیشتر هست؟و واحد کمتری ارائه میشه ؟مگر در یه رشته مشخص واحد هایی که افراد در رشته های پودمانی و رشته های عادی باید بگذرانند یکسان نیست ؟
آزمون جامع برای فقط پودمانی ها هست ؟شما برای رفتن از کاردانی به کارشناسی کنکور ندادید ؟

هزینه هاش رو من اطلاعی ندارم ولی فکر کنم فرق انچنانی با ترمی ها نداره فقط مدت زیادی طول میکشه تا مدرک رو بگیری.
پودمانی مخصوص شاغلین و افرادی که کارت پایان خدمت دارن.واحد ها یی که میگذرونن یکسان اما تعداد واحد ها برای ترمی ها با پودمانی ها برابر نیست.ازمون جامع هست اما شرایطی داره یکی از دوستان که پودمانی خونده میگفت اگه معدل بالای 16 باشه ازمون قبولی در هر صورت این ازمون هست و برخی حتی میگن سخته و اگه قبول نشی مدرک رو نمیدن !برای کاردانی به کارشناسی ترمی ها با معدل بالای 18 بدون کنکور میتونن کارشناسی ادامه تحصیل بدن اما این شرایط برای پودمانی ها وجود نداره در کل پودمانی مخصوص اونایی که مشغله کاری دارند و به طور مستمر نمیتونن تو کلاس ها شرکت کنن.

a.dehqan
14-04-2009, 23:06
خود کاردانشی ها میتونن کادانی پیوسته دولتی قبول شوند
با یاد او
شب بخیر

بابت توجهتون متشکر ، ممنون در این مورد بیشتر توضیح بدین

و اینکه پودمانی چه شرایطی داره که برای شاغلین بهتر هست پاره وقته ؟

Ni_nigc
15-04-2009, 07:53
با یاد او
روز بخیر ؛

بابت توجهتون متشکر ؛

حرف نادر 1368 درسته .
براي معدلاي بالاي 18 بدون كنكور به كارشناسي وارد ميشيم .
من كنكور دادم چون معدلم 16 شده بود .

sadaf_70
25-08-2013, 15:26
سلام من تازه عضو شدم واااااااااای چقدر گیج کنند ه است هنگ کردم تا بتونم بفهمم که چجوری منم میتونم پیغام بزارم:n28:

سید محمدرضا حسینی
13-01-2015, 12:23
[:n39:
روزتون بخیر ؛

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید ؛
برای ورود به دانشگاه با داشتن مدک دیپلم کار و دانش چه فرصت هایی وجود داره ؟ منظور اینکه چه دانشگاههایی هستن که برای تحصیل در دروه ی کاردانی بدون کنکور دانشجو پذیرش میکنن ؟
جدیداً قانون تازه ه ای اعلام شده ؟