PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باید پرده بزنیم؟!!!

S0R3N4
12-04-2009, 12:03
سلام دوستان
راستش میخواستم بدونم که چه جوری میشه که پست زیمنه(صحنه ی پشت یک نفر رو) یه منظره ی غیر واقعی قرار داد؟منظورم رو فهمیدید؟یعنی اینه که مثلا من الان تو اتاقمم ولی میخوام در فیلم تو یه جنگل باشم!پشت صحنه ی بعضی از فیلم ها رو دیدم:پشت بازیگران یه پرده ی سبز یا آبی وصل بود و ...
حالا میشه یکی کامل و ابتدایی توضیح بده؟؟؟
ممنونم

masoudtr
12-04-2009, 12:52
پرده ابی بزن بعد با کروماکی تو مونتاژ حذفش کن و پشت زمینه بگذار

pmjaberi
12-04-2009, 12:59
نکاتی هست برای اين کار که تصوير با کيفيت بهتری replace بشه؟ آيا به جنس يا رنگ پرده بستگی داره؟ چه راه هايی هست که با کمترين هزينه تو خونه بشه همچين کاری رو در حد حرفه اي انجام داد؟
ممنون

S0R3N4
14-04-2009, 18:10
پرده ابی بزن بعد با کروماکی تو مونتاژ حذفش کن و پشت زمینه بگذار

ممنونم از راهنماييتون!اين كروماكي چه جوري هستش؟سخته؟با چه برنامه اي بايد اين كار رو كرد؟خوب در مياد؟ميشه بيشتر توضيح بدي؟
ممنونم دوست خوبم!

masoudtr
14-04-2009, 18:18
ممنونم از راهنماييتون!اين كروماكي چه جوري هستش؟سخته؟با چه برنامه اي بايد اين كار رو كرد؟خوب در مياد؟ميشه بيشتر توضيح بدي؟
هم با پریمایر میشه و هم با ادیوس تو تاپیک هاشون برای کامل توضیح داده
سخت هم نیست

S0R3N4
14-04-2009, 18:30
حتما بايد كار با اين دو نرم افزار رو بلد باشيم؟
احيانا با يوليد نميشه؟؟؟؟!!!؟

Reza Shekarchi
14-04-2009, 20:59
با اونم ميشه، option هاش ضعيف تره ديگه.
هر برنامه اي که قابليت Chromace داشته باشه ميشه، corel هم داره.

parham144
15-04-2009, 00:46

سلام.دوست عزیز از بحث سوالت که بگذریم من فکر می کنم هر کسی میخواد مونتاژ کار خوبی بشه فقط اول کارش باید با یولید کار کنه چون هر چقدر هم که تو این برنامه خبره بشی از 100 پله premier یا edius به نظر من 5 تاشو بالا رفتی,البته sony vegas studio هم به نظر من جالب.

nitro
16-04-2009, 01:21
دوست عزیز :
به این کار اصطلاحا keying گفته میشه (یا در لفظ عامه Chroma Key که البته یه نوع از Keying میشه)
نرم افزار های مختلف مونتاژ هر کدام به نوعی این قابلیت رو دارند
برای این کار باید از پرده رنگی استفاده کرد که معمولا از رنگ سبز یا آبی استفاده میشه (چون بقیه رنگ ها به نوعی مشتقات رنگ های Red و Magenta هستند که مشابه رنگ پوست هستند و مناسب این کار نیستند)
تجربه سال های اخیر هم نشون داده که کار با پرده سبز به مراتب راحت تره

اما نرم افزار ها:
نرم افزار های مختلف مونتاژ هر کدام به نوعی این قابلیت رو دارند
مثلا نرم افزار Adobe Ultra نرم افزار نسبتا جدیدی هست که بطور تخصصی میشه باهاش این کار رو کرد (شرکت ادوبی Keying پرده سبز رو از نسخه پرو 2 به این برنامه منتقل کرد) اما محیط این نرم افزار برای افراد مبتدی گیج کننده و در کل کار با اون خیلی راحت نیست

پیشنهاد:
بنده با توجه به تجربیاتم بهتون میگم بهترین راه برای این کار استفاده از نرم افزار Adobe After Effects و پلاگین KeyLight هستش.

سوالی بود در خدمتم

okt
30-04-2009, 10:33
ميشه با سيستم هاي خطي هم كار كرد مثل mx1

S0R3N4
04-05-2009, 18:14
ميشه كسي آموزشش رو بذاره؟

okt
04-05-2009, 18:51
بفرماييد با چه نرم افزاري مي خواي اين كار رو انجام بدي تا آموزشش رو بزاريم

S0R3N4
16-05-2009, 15:45