PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا با کارت کپچر رندر ها سریعتر میشود؟

ASRE_NOVIN
11-04-2009, 22:01
منتظر پاسخ دوستان

:20:

masoudtr
11-04-2009, 22:18
بله
بعضی ها هم تا 5 لایه بصورت realtime رندر میکنن البته فقط وایپ های خودشون را

ASRE_NOVIN
12-04-2009, 05:22
بله
بعضی ها هم تا 5 لایه بصورت realtime رندر میکنن البته فقط وایپ های خودشون را

با تشکر از پاسختون ، چنتا سوال داشتم :

1- چقدر سرعت بیشتر می شه؟(خیلی فرق می کنه،چند برابر؟)
2-این افزایش سرعت با چه کارتهایی (چه مدلی) و با حد اقل چه قیمتی انجام می شه؟
3- منظورتون از وایپ ، افکتهای همون کارت است؟

masoudtr
12-04-2009, 07:37
- چقدر سرعت بیشتر می شه؟(خیلی فرق می کنه،چند برابر؟)
2-این افزایش سرعت با چه کارتهایی (چه مدلی) و با حد اقل چه قیمتی انجام می شه؟
3- منظورتون از وایپ ، افکتهای همون کارت است؟

میگم realtime یعنی اصلا دیگه رندر نمیخواد
وایپ هم افکت های خاص همون کارت است
البته این افکت ها یکی یا دو تا نیست و گاهی به 1000 تا هم میرسه که دیگه نیازی به افکت های برنامه مونتاژ ات نداری چون 90 درصدشون تو همین کارت است

nitro
16-04-2009, 01:24
من با توجه به سابقه چندین سالم بهتون صریحا میگم که اگه قصد خرید کارت برای مونتاژ دارید این کار رو نکنید
اگر خواستین بیشتر توضیح میدم

HOMAYOON.F
16-04-2009, 14:11
من با توجه به سابقه چندین سالم بهتون صریحا میگم که اگه قصد خرید کارت برای مونتاژ دارید این کار رو نکنید
اگر خواستین بیشتر توضیح میدم
nitro عزیز خیلی ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدین.:10:
حالا اگه یه وقت نظرتون عوض شد میشه بگید چه جور کارتی بهتره، ربطی به قیمتاشون هم داره؟!(البته اگه نظرتون عوض شد:31:)

nitro
18-04-2009, 02:50
کارت های مونتاژ عمدتا2 کار رو انجام میدن:
1- ایجاد رابطی برای ورود و خروج ویدئو و صوت به کامپیوتر و سیستم های دگه
2- ایجاد شرایط بلادرنگ (Realtime) در محیطی که روی اون نصب میشن

به همراه برخی کارت ها هم یک سری افکت ها ارائه میشه

به چند دلیل توصیه میکنم کارت نگیری:
1- اول اینکه امروزه با پیشرفت تکنولوژی فیلمبرداری از حالت آنالوگ خارج شده و نسل دیجیتال کاملا غالب شده. دوربین های دیجیتال هم که از طریق پورت IEEE 1394 به سیستم متصل میشن که خیلی از مادربورد های امروزی این پورت رو دارن یا حداقل در صورتی که نداشته باشن با یه کارت 1394 که قیمت ناچیزی داره این مورد حل میشه
2- خروجی کارهای امروزی هم معمولا DVD هست که خیلی راحت میشه با نرم افزاری مثل Adobe Encore یا Nero Vision یا هر برنامه ی دیگه ای اونو رایت کرد
3- اکثر نرم افزار های امروزی تقریبا همه افکت ها و اتفاقاتی که توی TimeLine انجام میگیره رو بصورت RealTime نشون میده. البته اگه خیلی افکت های سنگینی نباشه که اونا هم با یه رندر کردن کوتاه حل میشه (در واقع سرعت انجام کار به نوعی بوسیله ارتقاء نرم افزارها افزایش پیدا کرده)
4- الان اینقدر افکت ها و پلاگین های جانبی فراوونی هست که نمیشه صرفا به خاطر افکت های یه کارت اونو استفاده کرد. حتی برخی از افکت ها که به همراه کارت هایی نصب میشن هم به راحتی قابل استفاده هستند (بطور مثال مجموعه HollywoodFx که روی تمام نسخه های جدید پریمیر بدون کارت هم نصب می شوند)
5- داشتن کارت ها هم درد سر های خودشو داره. بعضی از کارت ها با سخت افزار های خاصی مچ میشن و تجربه نشون داده که حتی روی نسخه های مختلف ویندوز هم پایدار نیستن
6- کارت ها معمولا از نرم افزارهایی پشتیبانی میکنن که قبل از تولید خود کارت ساخته شدن پس اگه کارتی رو خریدین تقریبا فکر پیشرفت و ارتقای نسخه نرم افزار مونتاژ رو باید از سر بیرون کنید (با توجه به اینکه نرم افزار توی کشور ما مفته این اصلا خوب نیست)

و .... بازم دلیل بیارم ؟ D:

بنده پیشنهاد میکنم اگر نیازی به ورودی یا خروجی آنالوگ ندارین اصلا کارت نگیرین اما اگر نیاز به اونها دارید کارتی مثل Pinnacle MovieBox DV Plus رو تهیه کنید که کاملا خارج سیستم هست و هیچ نصبی نداره (فقط کابلش رو به سیستم وصل میکنه و در واقع فقط یه رابط و تبدیل کنندست) که علاوه بر پشتیبانی از فرمت DV (ورودی و خروجی) از حالت آنالوگ هم با کیفیت بالا (ورودی و خروجی) پشتیبانی میکنه

وای خسته شدم .... چقدر نوشتم

HOMAYOON.F
18-04-2009, 14:43
آقا nitro دستت درد نکنه.
البته بگم که من معمولا خروجی رو، رو VHS یا CD میزنم. پس از اونجایی که با آنالوگ هم کار میکنم واسه همین یه کارت تبدیل اسنازی مناسب که زیاد هم گرون نیست گرفتم و باهاش کار میکنم و ازش راضی هم هستم.

okt
30-04-2009, 10:01
البته از كارت هاي مبدل مثل smart هم ميشه استفاده كرد چون وروديهاي كامپوزيت ( cvbs ) يا svideo رو براي كامپيوتر به صورت dv ميشناسونه و نرم افزار ها اون رو به عنوان IEEE 1394 ميشناسن و از اين طريق ميشه با نرم افزار هاي اديوس - اويد ليكوييد - پريمير - يوليد ويدئو و بسياري نرم افزار ديگر تدوين استفاده كرد . . . :46: