PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالی در مورد حقوق کاربران اینترنت

iSaad
11-04-2009, 21:28
با سلام.

آیا isp ها از لحاظ قانونی اجازه دارن که بدون دلیلی خاص وبسایتهائی که یک کاربر میره و فایلهائی که کاربر دانلود میکنه رو بگیرن و نگاه کنن؟ قانون ایران و قانون بین الملل در این مورد به چه شکلیه؟

zed2
12-04-2009, 16:53
با سلام.

آیا isp ها از لحاظ قانونی اجازه دارن که بدون دلیلی خاص وبسایتهائی که یک کاربر میره و فایلهائی که کاربر دانلود میکنه رو بگیرن و نگاه کنن؟ قانون ایران و قانون بین الملل در این مورد به چه شکلیه؟
از لحاظ قانونی تو ایران هیچ شرکتی بدون حکم قضایی نمی یاد مانیتور کنه ( اگر هم مانیتور شه با حکم قضایی میشه و همچنین بازرس های مربوطه).

mykaraj
12-04-2009, 16:55
والا مسئله این نیست که ispها این اجازه رو دارن یا نه ، مسئله اینه که اونها موظف هستند در زمانی که ارگانهای دولتی ازشون میخاد که اطلاعات شخصی رو بر حسب تلفن اون فرد بدن پس isp مجبوره این اطلاعات رو که موظف به نگهداریش هست در اختیارشون قرار بده وگرنه فاتحش خوندست.

RapidPc
12-04-2009, 20:08
هيچ سرويس دهنده اينترنتي حق چنين كاري نداري

Scary Feelings
12-04-2009, 20:10
این دیگه چجوریشه :(( من یه بار زنگ زدم شرکت adsl امین نت واسه این که ببینم چقدر دیگه فضا دارم..یهو دیدم خانومه گفت تو فلان سایت و فلان سایت نرید...اینا جزو سایت هایه ممنوعه و پژوگسی هستند >.< پس بگو از کجا فهمیدن

Hamid Reza
12-04-2009, 20:12
من تا اونجایی که میدونم همه isp ها همه فعالیت های مشترک رو ثبت میکنن و فقط در موارد سیاسی و اخلاقی مجازن فرد رو شناسایی و اطلاعاتش رو در اختیار ارگان مورد نظر قرار بدن

البته اونم فکر کنم باید اجازه داشته باشن

Hamid Reza
12-04-2009, 20:15
این دیگه چجوریشه :(( من یه بار زنگ زدم شرکت adsl امین نت واسه این که ببینم چقدر دیگه فضا دارم..یهو دیدم خانومه گفت تو فلان سایت و فلان سایت نرید...اینا جزو سایت هایه ممنوعه و پژوگسی هستند >.< پس بگو از کجا فهمیدن

البته فکر کنم از موارد نادر باشه
چون اگه هم بدونن نمیگن چون اینجوری باید به خیلی از کاربرا تذکر بدن:31:

کلا زیاد کاری به فعالیت های کوچک ممنوعه کاربر ندارن

فقط موارد سیاسی و اخلاقی گسترده

ممنون:11: