PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ظاهر شدن مکرر صفحه آبی (dumping of physical memory)

rayhaneh
11-04-2009, 19:47
سلام
من ویندوزم اکس پیه و سرویس پک 3 البته رو لپ تاپ dell
راستش مدتیه که هراز چند گاهی وسط کاربا لپ تاپم (مخصوصا وقتی آنلاینم) یک صفحه آبی ظاهر میشه با این مضامین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اولین بار که همچین چیزی دیدم بعد نصب اشتباهی برنامه ای بود که وقتی ریست کردم و این صفحه آمد و ویندوز دیگه بالا نیامد تا اینکه دوباره ویندوز را نصب کردم
ولی دفعات بعد بدون نصب برنامه خاصی فقط در حال باز بودن برنامه های مختلف این صفحه آبی و پیامش ظاهر شد ولی خوشبختانه
بعد پیام لپتاپ رو با فشردن پاور آف میکنم و ویندوز هم بالا می آید . وقتی ویندوز بالا میاد همان پنجره ارور و اطلاع به مایکروسافت میاد و یه همچین چیزی میگه:
آخرین بار هم که ویندوزم قاتی کرد همین دیروز بود که به نت وصل بودم چند دقیقه رفتم بیرون اتاق برگشتم دیدم یک صفحه سیاه ظاهر شده با این مضمون:
No bootable drive has been found ..press f1 to retry boot f2 for sys utility f5 for step by step testing
boot procedure
که خدارو شکر ویندوز بلاخره با همون f5 بالا آمد.
ولی مشکل این جاست که:
بعد قضیه صفحه سیاه ویندوز دیر بالا میاد (تو قسمت آرم ویندوز طول میکشه) بالا هم که میاد دیر آماده کار میشه.
واینکه چه کنم که نه صفحه آبیه رو دیگه ببینم نه سیاه رو؟!
ببخشید طولانی شد منتظر جواب دوستان متخصص هستم
با تشکر قبلی

Mahbod91
11-04-2009, 20:40
من این مشکل رو با کامپیوتر رومیزیم داشتم ، دقیقا هم مواقع آنلاین میشد ، به خیلی موارد از جمله مشکلات مختلف رم و هارد بستگی داره
ولی ماله من مشکل از مودم adsl بود
ویندوز که بعد از صفحه آبی ریست می کنی بالا میاد ، یه صفحه میاد ، dont send میده ، send error report رو بزن ببین چی میگه؟ مال من گفت مشکل از مودم هست

rayhaneh
11-04-2009, 20:56
من این مشکل رو با کامپیوتر رومیزیم داشتم ، دقیقا هم مواقع آنلاین میشد ، به خیلی موارد از جمله مشکلات مختلف رم و هارد بستگی داره
ولی ماله من مشکل از مودم adsl بود
ویندوز که بعد از صفحه آبی ریست می کنی بالا میاد ، یه صفحه میاد ، dont send میده ، send error report رو بزن ببین چی میگه؟ مال من گفت مشکل از مودم هست

اینطور که شما گفتید هدس میزنم مشکل منم از adsl هست.
با این حال اگه بازم ارور اومد send error message رو هم امتحان میکنم
مشکل شما چطوری حل شد؟

Mahbod91
11-04-2009, 21:10
اینطور که شما گفتید هدس میزنم مشکل منم از adsl هست.
با این حال اگه بازم ارور اومد send error message رو هم امتحان میکنم
مشکل شما چطوری حل شد؟

از مودم Corecess ADSL یا Globespann Virata USB ADSL Modem استفاده می کنید؟
مشکل من حل نشد :دی مودم رو نباید بزاری زیاد داغ کنه! البته اگه مشکل از مودم باشه وگرنه 99% موارد از بقیه چیزاست!

sin2x=2sinxcosx
12-04-2009, 23:15
دقيقا نقل قول از آقاي امير آشتياني ( نويسنده مقاله 1200 صفحه اي در مورد هک ) :
اگر با تصوير زير مواجه شديد بدانيد که اين يک صفحه آبي مرگ است و سيستمتان دچار مرگ مغزي شده است و بايد به گورستان منتقل کنيد .
البته نمي خوام نا اميدتون کنم ، ولي اين دقيقا همون عکسيه که آقاي آشتياني هم گذاشته بود .
بعد ادامه ميده :
اغلب اکسپلويت هايي که با موفقيت اجرا نشوند باعث ضربه خوردن به منابع سيستمي مي شوند .

موفق باشيد .

Mahbod91
13-04-2009, 13:09
اگر با تصوير زير مواجه شديد بدانيد که اين يک صفحه آبي مرگ است و سيستمتان دچار مرگ مغزي شده است و بايد به گورستان منتقل کنيد .
البته نمي خوام نا اميدتون کنم ، ولي اين دقيقا همون عکسيه که آقاي آشتياني هم گذاشته بود .
بعد ادامه ميده :
اغلب اکسپلويت هايي که با موفقيت اجرا نشوند باعث ضربه خوردن به منابع سيستمي مي شوند .

موفق باشيد .

سیستم ما داشت خودشو با این ارور خفه می کرد ، به گورستان هم منتقل نشد! ، مودم مشکل داشت!
این آقای آشتیانی خیلی خوشحال تشریف داشتند ، چون من از پیش دبستانی که با کامپیوتر آشنا بودم تا حالا هزاران بار با انواع و اقسام ارور های مختلف و از زمانی که اکس پی اومد روی چندین کامپیوتر مختلف چندصد بار این ارور رو دیدم و هربار مشکل از هرجایی بوده حل شده و هیچ کدوم به گورستان منتقل نشدن
منم اگه فردا برم 100،000 صفحه در مورد گرافیک بنویسم ، بعد بیام بگم هرکی با پیغام Don't send روبرو شد بدونه که کامپیوترش در شرف مرگه شما قبول می کنی؟

ehsankalak
13-04-2009, 13:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اولا اميرآشتياني ( مرحوم کف خون![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) همونطوري که خودش گفته بخشي از اون 1200 صفحه رو نوشته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخه مگه کسي صحبت از اکسپلويت کرد که اين مطلبو گذاشتي ؟؟ ( يه مطلب کاملا بي ربط به موضوع !! زنگ تفريح!! )
از همه اين حرفا که بگذريم

سلام
من ویندوزم اکس پیه و سرویس پک 3 البته رو لپ تاپ dell
راستش مدتیه که هراز چند گاهی وسط کاربا لپ تاپم (مخصوصا وقتی آنلاینم) یک صفحه آبی ظاهر میشه با این مضامین:
اولین بار که همچین چیزی دیدم بعد نصب اشتباهی برنامه ای بود که وقتی ریست کردم و این صفحه آمد و ویندوز دیگه بالا نیامد تا اینکه دوباره ویندوز را نصب کردم
ولی دفعات بعد بدون نصب برنامه خاصی فقط در حال باز بودن برنامه های مختلف این صفحه آبی و پیامش ظاهر شد ولی خوشبختانه
بعد پیام لپتاپ رو با فشردن پاور آف میکنم و ویندوز هم بالا می آید . وقتی ویندوز بالا میاد همان پنجره ارور و اطلاع به مایکروسافت میاد و یه همچین چیزی میگه:
آخرین بار هم که ویندوزم قاتی کرد همین دیروز بود که به نت وصل بودم چند دقیقه رفتم بیرون اتاق برگشتم دیدم یک صفحه سیاه ظاهر شده با این مضمون:
No bootable drive has been found ..press f1 to retry boot f2 for sys utility f5 for step by step testing
boot procedure
که خدارو شکر ویندوز بلاخره با همون f5 بالا آمد.
ولی مشکل این جاست که:
بعد قضیه صفحه سیاه ویندوز دیر بالا میاد (تو قسمت آرم ویندوز طول میکشه) بالا هم که میاد دیر آماده کار میشه.
واینکه چه کنم که نه صفحه آبیه رو دیگه ببینم نه سیاه رو؟!
ببخشید طولانی شد منتظر جواب دوستان متخصص هستم
با تشکر قبلی

دوست عزيز شما ببين مسير C:\WINDOWS\Minidump روي سيستمت هست ؟ اگه بود فايل دامپ ( dmp. ) داخلشو اينجا بزار يه سوال ديگه اون عکس براي سيستم خودته ؟

avecina.ir
13-04-2009, 14:43
سلامم..
بعد ادامه ميده :

موفق باشيد .
نه بابا اين حرفا كدومه؟؟!! :18:
ببين يه موقعي بودش وقتي من مودم اكسترنال دايل آپ را به لپتاپ وصل ميكردم خيلي پيش ميومد كه وسطاي كار يهو صفحه ي آبي ميومد....ولي اگه جدا ميكردمش ديگه نميومد....پس يعني ايراد سخت افزاري.
گاهي اشكال از رم ها هستش....يكي دو هفته قبل داشتم روي يه سيستم اداري رده خارج ويندوز نصب ميكردم به هيچوجه از مرحله ي كپي كردن فايلهاي ويندوز روي هارد فراتر نميرفت و هر بار يا همون موقع يا هم زودتر صفحه آبي ميومد كه با تعويض رم مشكل حل شد و ويندوز نصب شد..
اگه بتوني از ويندوز ارجينال سيستمت و درايورهاي كاملش استفاده كني هم بد نيستش چون گاهي بعضي از اين ويندوزهاي دستكاري شده روي بعضي سيستمها دچار مشكلات زودرس ميشن كه زياد باهاشن برخورد كردم..
پس دلايل مختلفي ميتونه داشته باشه حالا يه عده ميگن همين ارور را بفرست به مايكروسافت تا جوابت را بفرسته!! ولي خودم ميگم كه با آزمون و خطا ميتوني بفهمي.....

rayhaneh
13-04-2009, 15:27
سلام
ممنون از همه دوستان که نظراتشون رو گفتند

دوست عزيز شما ببين مسير C:\WINDOWS\Minidump روي سيستمت هست ؟ اگه بود فايل دامپ ( dmp. ) داخلشو اينجا بزار
ببخشید توی این زیر شاخه ای که شما نوشتید 5 تا فایل با پسوند dmp هست من کدومو بزارم بعدشم اگه بزارم چی میشه؟

يه سوال ديگه اون عکس براي سيستم خودته ؟
اره چطور مگه؟

اگه بتوني از ويندوز ارجينال سيستمت و درايورهاي كاملش استفاده كني هم بد نيستش چون گاهي بعضي از اين ويندوزهاي دستكاري شده روي بعضي سيستمها دچار مشكلات زودرس ميشن كه زياد باهاشن برخورد كردم..
ویندوزم ارجینال هست و از همان سی دی همراه لپ تاپ نصب کرده ام.
قبلا درست بود از وقتی مودم adsl رو دادم نصب کردند بعد از اون چندین بار این صفحه آبی اومده و هربار با ریستارت درست شده.
ولی من چه کنم که دیگه اصلا نیاد یعنی بشه مثل اولش؟

پس دلايل مختلفي ميتونه داشته باشه حالا يه عده ميگن همين ارور را بفرست به مايكروسافت تا جوابت را بفرسته!! ولي خودم ميگم كه با آزمون و خطا ميتوني بفهمي
راستش من ارور فرستادن به مایکروسافت رو غیرفعال کردم .
حالا با این آزمون و خطا یعنی چه طوری بفهمم؟

rayhaneh
13-04-2009, 15:31

البته منم یکبار قبلا هم این صفحه رو بعد از نصب اشتباهی یک سخت افزار دیده بودم که بعدش ویندوز بالا نیومد و...
ولی این دفعات با اون دفعه فرق میکنه!

rayhaneh
13-04-2009, 15:34
از مودم corecess adsl یا globespann virata usb adsl modem استفاده می کنید؟
نه اینا نیست.

مشکل من حل نشد :دی مودم رو نباید بزاری زیاد داغ کنه! البته اگه مشکل از مودم باشه وگرنه 99% موارد از بقیه چیزاست!

یعنی منم حالا حالا ها با این ارور سر باید کنم و اگه فقط مواظب باشم که مودم داغ نیاد حله؟!(البته اگه مشکل از مودم باشه ):دی
وگرنه 99% موارد از بقیه چیزاست!
مثلا چه دلایل ؟
ببخشید اینقدر سوال پیچ میکنم اخه هنوز نمیدونم دلیلش چیه!

ehsankalak
13-04-2009, 15:35
ويرايش شد !!
لطفا حذف شود!!

Balrog
13-04-2009, 15:47
از به‌روزترین درایورها استفاده کنید و خود ویندوز رو هم به‌روز نگه دارید...

Driver_irql_not_less_or_equal رو گوگل کنید، مطالب مفیدی پیدا می‌شه تو سایت‌های خارجی...

sin2x=2sinxcosx
14-04-2009, 14:11
دوستان شما چرا اين جوري جناح برداشتين . من که نگفتم چون آشتياني 1200 صفحه جزوه در مورد هک نوشته پس علامه دهره و ديگه رو حرفش حرف نيست . خواستم يه معرفي کنم . بنده با آشتياني هيچ رابطه ي فاميلي ندارم . فقط يه نقل قول ازش کردم . اين مشکل براي من پيش نيومده . فقط خواستم يه کمکي کرده باشم . در مورد اکسپلويت هم فکر کنم منظور آشتياني اينه که اين مشکل (آمدن صفحه آبي) از درست اجرا نشدن اکسپلويت مياد .
باز هم ببخشيد من اون پستو زدم . از مسئول اين بخش درخواست دارم اونو در اسرع وقت پاکش کنن بره .

en-com
14-04-2009, 21:21
سلام
بهترین راهش تعویض مودمه.
بزنگ به یاروهه بگو یه مودم دیگه .....
یه مسله دیگه هم ویروس می تونه باشه
کسی که adsl داره باید یه آنتی ویروس و فایر وال قدر هم داشته باشه. تو کامپیوترت با آنتی ویروس یه چک بزن
در مورد دیر بوت شدن:
هر چی نرم افزارای نصب شدت بیشتر باشه سرعت بوت شدن ویندوز هم پایین تر میاد. این برنامه ها شامل برنامه های جانبی و آپدیت خود ویندوز و.... می شه

Mahbod91
15-04-2009, 15:23
سلام
یه مقدار تحقیق زدیم
مشکل از عدم هماهنگی درایور یکی از قطعاتت با ویندوزه که هی ویندوز رو اذیت می کنه. (گویا همون مودمه!)
یه بلایی سر مودمت بیار
مدل مودمت رو دقیقا بنویس شاید تونستیم کمکت کنیم. :)

rayhaneh
15-04-2009, 16:47
سلام به همگی
ممنون از همکاریتون
راستش این چند روزه خیلی سرم شلوغه ....
چهار پنج روز دیگه میام اینجا امیدوارم با کمک دوستان دلیل و راه حل مشکل رو پیدا کنم.

rayhaneh
21-04-2009, 07:33
چهار پنج روز دیگه میام اینجا امیدوارم با کمک دوستان دلیل و راه حل مشکل رو پیدا کنم.

.
.
.
چهار روز بعد!
میخواستم بگم این چند روزه دیگه اون صفحه آبیه رو ندیدم
یه جایی شنیدم که مشکل ممکنه از خنک کننده cpu باشه ویکی هم مشکلش بعد تعویض پنکه حل شده بود
فرضیه اول: گفتم شاید فقط وقتایی که زیاد و مدوام از لپ تاپ کارکشیدم این صفحه می اومده پس ممکنه مشکل از داغ کردن و درست کارنکردن پنکه باشه و....
فرضیه دوم: ممکنه مشکل به خاطر آپدیت از sp2 به sp3 باشه درحالی که مثلا شاید دریورهام آپدیت نشده و این باعث ناسازگاری سخت افزار و نرم زار شده باشه!!!؟
یه سول: دریورها رو چه جوری آپدیت کنم؟
و اینکه احتمال اینکه مشکل از مودم باشه کمه چون من خیلی وقته مودم رو دارم ولی مشکلم این اواخر پیش اومده.

zhalleh
21-04-2009, 12:40
اگر cd نصب ویندوز راگذاشتید و این پیغام را دد مشکل آن از cdاست وشما می توانید cd خود را پاک کرده ودوباره درون درایو قرار دهیداگر دوباره این پیغام ظاهر شد cd ویندوز شما اشکال دارد وبهتر است یک cd دیگر تهیه کنید ولی اگر ویندوز شما نصب است واین پیغام را شما میدهد مشکل آن این است که ویندوز شما خراب شده واحتیاج به نصب دوباره ویندوز دارد

Balrog
21-04-2009, 14:27
دمای پردازنده و دور پنکه رو می‌تونی به صورت نرم‌افزاری مونیتور کنی... اگه نرمال نبود اون موقع به فکر تعویض باش، نه اینکه از روی حدس و گمان بخوای یه چیز سالم رو عوض کنی.

درایور هر قطعه با مراجعه به سایت سازنده قابل دریافته...

rayhaneh
21-04-2009, 16:21
دمای پردازنده و دور پنکه رو می‌تونی به صورت نرم‌افزاری مونیتور کنی... اگه نرمال نبود اون موقع به فکر تعویض باش، نه اینکه از روی حدس و گمان بخوای یه چیز سالم رو عوض کنی.

البته منم فعلا فقط حرفشو زدم کو تا عمل!!
راستی اسم برنامه خاصی میشناسید؟

درایور هر قطعه با مراجعه به سایت سازنده قابل دریافته...
بله
ولی غیر از سایت از کجا بفهمیم کدوم دریور نیاز به آپدیت داره؟

Balrog
22-04-2009, 01:14
قاطی برنامه‌‌هایی که تو CD مربوط به مادربرد هست احتمال زیاد یکی وجود داره... این هم برای نمونه:

کلا همیشه سعی کن تمام درایورها به‌روز باشن، مخصوصا زمانی که مشکلاتی از این دست پیش می‌یاد.

hraa
14-08-2010, 08:52
دوست من 3 روزه که لپ تاپ compaq گرفته و ویندوز7 هم روش نصبه، هیچ برنامه ای هم نصب نکرده، فقط یک بار که ناد32 نصب کرده بود در حین استفاده از سیستم با صفحه آبی رنگ و ریست شدن و physical memory و... مواجه شده بود که مجبور شده بود از طریق safemode و system restore به حالت قبل برگرده!!! جالبه که بک آپ و سیستم ایمیج هم نمیتونه بگیره.....
حالا میخواستم بدونم مشکلش چجوری حل میشه چون جرات نمیکنه برنامه ای نصب کنه و اصلاً ram لپ تاپ رو خودش میتونه جابجا و تعویض کنه و اگر میشه چجوری؟
لطف کنید توضیح بدین...

ta2008
29-05-2011, 20:46
با سلام .
من یک ویندوز سرویس پک 2ورژن 2002 روی سیستم دارم و مدتی قبل هم دو ویندوز داشتم یکی سون و دیگری اکس پی در آن زمان هم اخطار صفحه آبی به مرور زمان اتفاق می افتد و هم اکنون هم که اکس پی دارم این اخطار برایم می افتد اشکال این سیستم در چیست ؟

masoud_heidary73
20-11-2012, 01:18
سلام به همگی من تازه عضو شدم
من خودم این مشکل صفحه آبی رو دارم که میگه دامپیمک فیزیکال مموری
مطالب این بخش این انجمن رو خوندم خودمم هم تحقیق کردم
به چیزی که دست یافتم
1.ممکنه یکی از اجزای سخت افزاری رایانه دارای مشکل باشه[مثال: مثلا رم من مشکل داره ممکنه که از فن خنک کننده اون باشه ]
2.شاید به خاطر نوع ویندوز یا فایلی هایی که در پوشه C:\Windows\Minidump وجود داره باشه که خیلی بهش اشاره شده
3. سومین چیز که در سایت های خارجی دیدم و خیلی نوشته بودند در موردش مربوط به مورد اولی و شبیهش میشه اینه که یک مشکل در مدیریت منابع سیستم به وجود اومده که رابط نرم افزار و سخت افزار (سیستم عامل ) این صفحه آبی رو میاره
4. و ...
اما من این مشکل رو دارم
پیگیری هایی که کردم فهمیدم این مشکل ماله رم من هست
مدل لپ تاپ من dell studio و رمش 4 گیگ هست
اما در مورد همه چیز اینجا گفته شده اما راه حل برای رفع این مشکل گفته نشده
اگرم گفته شده جامع و عمومی نبوده
من باید چی کار کنم !!!!
لطفا کمکم کنید!!!!

saber73
16-01-2014, 04:02
سیستم منم الان چند روزه که تازه خریدم ارور صفحه ابی رو میده اینم فایل دامپ : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته رو ویندوز 8 و 8.1 امتحان کردم فعلا رو ویندوز 7 این ارور رو نداشتم لطفا کمک کنید . چون مادربورد و رم و هارد رو نو خریدم و نباید مشکل داشته باشن

arinboy
14-02-2014, 14:22
ماله منم ت و ویندوز 8 و 8.1 اینجوری میشه .. با رم 8 و سی پی یو 8 هسته ای مجبود شدم ویندوز 7 32 بیت بریزم ...

saber73
17-02-2014, 02:47
ماله منم ت و ویندوز 8 و 8.1 اینجوری میشه .. با رم 8 و سی پی یو 8 هسته ای مجبود شدم ویندوز 7 32 بیت بریزم ...

دوست عزیز من کامل تمام قطعات رو تست کردم مشکل از رم من بود که با تعویض اون مشکل حل شد . این مشکل ارور صفحه ابی بیشتر تو ویندوز 8 و 8.1 خودشو نمایان میکنه تا ویندوز 7 . اگه رم سیستمت بصورت جفتی هستش یعنی دو تا 4 گیگ دونه دونه تست کن با ویندوز ببین رو کدوم ارور میده ؟ اگه هم 8 گیگ هستش به صورت تکی باید یه رم سالم از یکی قرض بگیری و تست کنی ! من از چند جا و چند مهندس پرسیدم گفتن در مرحله اول مشکل از رم هستش و در مرحله دوم از هارد دیسک و پاور سیستم . البته اگه مشکل سخت افزاری باشه . اگه سیستمت لپ تاپ هست کار یه کم مشکل میشه منظورم پیدا کردن رم و باز کردن پشت لپ تاپ .

arinboy
17-02-2014, 10:14
دوست عزیز من کامل تمام قطعات رو تست کردم مشکل از رم من بود که با تعویض اون مشکل حل شد . این مشکل ارور صفحه ابی بیشتر تو ویندوز 8 و 8.1 خودشو نمایان میکنه تا ویندوز 7 . اگه رم سیستمت بصورت جفتی هستش یعنی دو تا 4 گیگ دونه دونه تست کن با ویندوز ببین رو کدوم ارور میده ؟ اگه هم 8 گیگ هستش به صورت تکی باید یه رم سالم از یکی قرض بگیری و تست کنی ! من از چند جا و چند مهندس پرسیدم گفتن در مرحله اول مشکل از رم هستش و در مرحله دوم از هارد دیسک و پاور سیستم . البته اگه مشکل سخت افزاری باشه . اگه سیستمت لپ تاپ هست کار یه کم مشکل میشه منظورم پیدا کردن رم و باز کردن پشت لپ تاپ .

آره رمم 2 تا 4 گیگ هست مدل crosair .... وقتی ویندوز 8 میریزم اینجوری میشه و احتمالا رو 64 بیت که از تمام رم استفاده میکنه این مشکل هست .. یکی گفت جای رم هارو عوض کن شاید درست بشه آخه 4 تا شکاف داره.ویندوز 7 64 بیت ریختم امروز تست کنم .. .. سیستمم لبتاب نیست کیس هستش و راحت تعویض میشه .. من این رم هارو تازه گرفتم 1 ماه نمیشه .. چرا باید مشکل داشته باشه آخه ؟؟؟؟؟ ببرم گارانتی تعویض میکنن ؟
اول با نرم افزار تست بکنم اگه خراب بود ببرم گارانتی ؟
جعبه رم هارو هم انداختم دور اصلا یادم نمیاد کدوم گارانتی بود :n02: :n27:

ziba12
17-02-2014, 11:20
با استفاده از این نرم افزار صفحه ابی رو میتونی مشکلشو حل کنید :
RegZooka

تمام ارور ها رو رفع میکنه . و وقتی زیاد به لپ تاپ فشار بیاد مشکل صفحه ابی نمایان میشه .:n16:

saber73
17-02-2014, 20:50
آره رمم 2 تا 4 گیگ هست مدل crosair .... وقتی ویندوز 8 میریزم اینجوری میشه و احتمالا رو 64 بیت که از تمام رم استفاده میکنه این مشکل هست .. یکی گفت جای رم هارو عوض کن شاید درست بشه آخه 4 تا شکاف داره.ویندوز 7 64 بیت ریختم امروز تست کنم .. .. سیستمم لبتاب نیست کیس هستش و راحت تعویض میشه .. من این رم هارو تازه گرفتم 1 ماه نمیشه .. چرا باید مشکل داشته باشه آخه ؟؟؟؟؟ ببرم گارانتی تعویض میکنن ؟
اول با نرم افزار تست بکنم اگه خراب بود ببرم گارانتی ؟
جعبه رم هارو هم انداختم دور اصلا یادم نمیاد کدوم گارانتی بود :n02: :n27:
شما مثل من رویه ویندوز 8 از نوع 64 بیتی امتحان کن به این صورت که ابتدا با یک رم 4 سیستم رو روشن کن و چند ساعتی باهاش کار کن و زیاد ازش کار بکش . اگه مشکل نداشت بدون رمی که الان رو سیستم نیست خرابه و مشکل داره یا با سیستم شما سازگار نیست . نه اگه باز هم اینطوری شد حالا این رم رو در بیار و اون یکی رو امتحان کن . به نو بودن رم ربطی نداره بعضی رم ها یا باسیستم سازگار نیستن یا مشکل دارن ماله من هم نو نو بود و خودم از پک درش آوردم . ولی مشکل داشت . رو چند تا سیستم دیگه هم تست زدم باز هم مشکل داشت .

arinboy
19-02-2014, 12:36
شما مثل من رویه ویندوز 8 از نوع 64 بیتی امتحان کن به این صورت که ابتدا با یک رم 4 سیستم رو روشن کن و چند ساعتی باهاش کار کن و زیاد ازش کار بکش . اگه مشکل نداشت بدون رمی که الان رو سیستم نیست خرابه و مشکل داره یا با سیستم شما سازگار نیست . نه اگه باز هم اینطوری شد حالا این رم رو در بیار و اون یکی رو امتحان کن . به نو بودن رم ربطی نداره بعضی رم ها یا باسیستم سازگار نیستن یا مشکل دارن ماله من هم نو نو بود و خودم از پک درش آوردم . ولی مشکل داشت . رو چند تا سیستم دیگه هم تست زدم باز هم مشکل داشت .

جفتش رو بردم گارانتی تحویل دادم .. 5 سال گارانتی داشت ... قرار شده 4 روز دیگه برم بگیرم .. خدایی خیلی ستمه یک هفته نبود خریده بودم ... امیدوارم مشکل از همونا باشه از هاردو اینا نباشه . :n18: بعد از یک ساعت کار memory dump میداد .. فقط تو 32 بیت مشکل نداشت .. اونم چون تا 3 گیگ بیشتر نمیشناخت :n27::n28: مارکش هم corsair بود:n03:

saber73
19-02-2014, 13:37
کار خوبی کردی . میتونی با نرم افزار Memtest86-4.3.6 که از روی بوت اجرا میشه و باید یا از روی فلش بوتش کنی یا رویه سی دی رایت کنی و بوت کنی . هر نوع رمی رو تست کنی فقط یکم زیاد طول میکشه بسته به ظرفیت رم . نه از هارد دیسک نیست مطمئن باش . هارد رو هم با نرم افزار HD.Tune.Pro.5.50 میتونی تست کنی . تو نت بگرد پیدا میکنی .

arinboy
23-02-2014, 13:08
کار خوبی کردی . میتونی با نرم افزار Memtest86-4.3.6 که از روی بوت اجرا میشه و باید یا از روی فلش بوتش کنی یا رویه سی دی رایت کنی و بوت کنی . هر نوع رمی رو تست کنی فقط یکم زیاد طول میکشه بسته به ظرفیت رم . نه از هارد دیسک نیست مطمئن باش . هارد رو هم با نرم افزار HD.Tune.Pro.5.50 میتونی تست کنی . تو نت بگرد پیدا میکنی .

امروز رم رو از گارانتی گرفتم ولی گفتن مشکل نداره ... :n14: الان با یه هارد دیگه امتحان کنم ..شاید از هارد باشه .. ...:n28:

saber73
25-02-2014, 11:55
شما خودت تست کنی بهتر هستش و مشکل رو زود میفهمی از این نرم افزارها استفاده کردی یا نه ؟ اگه پاور دمه دستت هست یا میتونی یکی تهیه کنی اونم تست کن شاید پاور شما به قدر کافی به سیستم برق نمیرسونه ! در ضمن از یه ویندوز بدون دستکاری و سالم استفاده کن و درایورهای سیستم رو کلا از سایت سازنده بگیر و نصب کن با توجه به نوع ویندوز نصب شده . اگه میتونی بایوس سیستم رو هم از سایت سازنده ( آخرین ورژن) رو بگیر و آپدیت کن . ممکنه رم های شما با سیستم شما سازگار نباشن یعنی رو یه سیستم جواب بدن و رو یه سیستم جواب ندن .