PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات درمورد مدت زمان استفاده از لپتاپ

Mahbod91
10-04-2009, 18:49
سلام.
من میخوام لپتاپ Dell بخرم و اونو دارم جایگزین کامپیوتر خونگی (دسکتاپ) میکنم (نگید نکن! مجبورم)
حالا طبق این شرایط:
1-من روزی بیشتر از ده ساعت با این دستگاه کار می کنم.
2-مسلما باید تمام روز به شارژر وصل باشه.
چند تا سوال پیش میاد:
1-روزی بیشتر از 10 ساعت ضرر داره؟ چطوره زیرش از این فن ها بزارم؟
2-به باطری صدمه ای نمیرسه ؟
3-اگر پیشنهادتون اینه که باطری رو در بیارم ، خوب ممکنه زیاد در بیارم و بزارم سرجاش ، اونوقت جاش شل نمیشه؟ خراب نمیشه ؟ ضرر نداره؟
4-صفحه ش یا بقیه جاهاش بخاطر اینکه داغ میکنه تو استفاده طولانی داغ نکنه بسوزه؟

parisa6628
10-04-2009, 21:00
سلام... من برای کار برنامه نویسی می خواستم لب تاپ رو جایگزین دسکتاب کنم ولی نشد!!!

در مورد فن زیرش من از همون مغازه ای که لب تاپ رو گرفتم یه مدل پایه خریدم که فن هم داره 12000 تومن...

اگه زیاد استفاده کنی داغ می کنه... ممکنه آسیب هم ببینه کلا من دیدم بعد از 4 ساعت خیلی داغ شد دل 1525 هم هستش!

Mahbod91
11-04-2009, 07:47
دوستان خواهشا شماهاهم جواب بدید اگر آسیب بخواد ببینه که من نمیتونم بخرم؟ ولی مجبورم ، من هر شب تو یه خونه متفاوتم!
من دسکتاپمو فروختم!! خیلی ها رو هم دیدم این کارو کردن

amnhck123
11-04-2009, 08:21
من اچ پی دارم باهاش هم زیاد کار میکنم و شاید در شبانه روز 15 ساعت هم روشن هست و حتی بعضی وقت ها حدود 4-5 ساعت فقط مشغول کد کردن فیلم ها هست که کد کردن یکی از سنگین ترین کار ها برای سیستم هست ولی من که هیچ مشکلی نداشتم

Mahbod91
11-04-2009, 08:38
من اچ پی دارم باهاش هم زیاد کار میکنم و شاید در شبانه روز 15 ساعت هم روشن هست و حتی بعضی وقت ها حدود 4-5 ساعت فقط مشغول کد کردن فیلم ها هست که کد کردن یکی از سنگین ترین کار ها برای سیستم هست ولی من که هیچ مشکلی نداشتماووووووووف قلبم اومد تو دهنم :دی بروبچز لطفا بیشتر نظر بدید
راستشو بخواین وضع من انقدر خوب نیست که 1 میلیون توش پولی نباشه. به سختی جور کردمش و عاقبت این پول برام خیلی مهمه

mold_silver
11-04-2009, 10:30
سلام دوست عزیز
1- استفاده زیاد از هر دستگاهی باعث مستهلک شدن اون میشه و انتظار نداشته باشید که لپ تاپ جای گزین دسکتاپ بشه . هر چند که من با لپ تاپم خیلی کار میکنم و مشکلی نداشتم . ولی خوب اگه براتون امکان استفاده از دسکتاپ نیست پس مسلماً باید از نوت بوک استفاده کنید .
2- من پیشنهاد نمی کنم باطری رو در بیارید
3- در مورد مسائل سخت افزاری بنده زیاد تجربه ندارم

یا علی

REGISTERED USER
11-04-2009, 12:57
سلام.
من میخوام لپتاپ Dell بخرم و اونو دارم جایگزین کامپیوتر خونگی (دسکتاپ) میکنم (نگید نکن! مجبورم)
حالا طبق این شرایط:
1-من روزی بیشتر از ده ساعت با این دستگاه کار می کنم.
2-مسلما باید تمام روز به شارژر وصل باشه.
چند تا سوال پیش میاد:
1-روزی بیشتر از 10 ساعت ضرر داره؟ چطوره زیرش از این فن ها بزارم؟
2-به باطری صدمه ای نمیرسه ؟
3-اگر پیشنهادتون اینه که باطری رو در بیارم ، خوب ممکنه زیاد در بیارم و بزارم سرجاش ، اونوقت جاش شل نمیشه؟ خراب نمیشه ؟ ضرر نداره؟
4-صفحه ش یا بقیه جاهاش بخاطر اینکه داغ میکنه تو استفاده طولانی داغ نکنه بسوزه؟

1- لپ تاپ ها 24 ساعت هم میتوانند روشن باشند ولی مهم اینجاست که جنس قطعات بهترین هم که باشد عمر انها کم می شود چون ساعت کار مفیدشان مصرف می شود. کاکرد در حالت full load بودن سی پی یو و یا استفاده از کارت گرافیک و باتری حرارت لپ تاپ را بالا می برد. بهتره از یک cooling fan خوب استفاده کنید. برید بازار یکی بخرید و زیرش نصب کنید.

2- چرا ... عمر باتری ممکنه یه جای 3 سال بشود 1 سال ... اگر جایگزین دسکتاپ هست می تونید کلا باتری را در بیاورید و در هفته فقط دو بار بزنید که شارز و دیس شارژ بشه اما اینطور از حالت لپ تاپ خارج میشه ... کار زیاد حتی اگر باتری هم باشه یعنی کاهش عمر باتری !

3- خیر جاش شل نمیشه اما سوکت اتصال کثیف میشه و باید دائما لپ تاپ را روشن و خاموش کنید برای این کار پس اصلا خوب نیست.

4- این موضوع اگر کیفیت لپ تاپ خوب باشد مانند سری XPS دل یا latitude و یا سونی و اچ پی مشکلی پیش نمی اید اما یک لپ تاپ مانند ایسر آسیب پذیر هست

و در آخر : اینقدر حساس نباشید ... بزنید و کارتان را انجام دهید و باتری هم روش باشه :46: