PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره psp

NINTENDO_DS
04-02-2006, 19:00
سلام ميخواستم بدونم قيمت دقيق اين دستگاه تو تهران چنده؟ و ايا جايي هست كه اون رو ارزونتر بفروشه؟ ممنون

Navid
05-02-2006, 19:12
260 = چینی
300 = ژاپنی

قیمت = دو روز پیش پاساژ پایتخت

billy-Coen
06-02-2006, 02:44
میشه قیمت نینتندو Ds رو هم بدین ؟

NINTENDO_DS
06-02-2006, 20:41
ممنون نويد جان اقا مثل اينكه psp2 هم اومده چندجا تبليغش رو ديدم

Navid
07-02-2006, 17:09
ممنون نويد جان اقا مثل اينكه psp2 هم اومده چندجا تبليغش رو ديدم

psp تازه اومده . فکر نکنم جدیدش حالا حالا ها بیاد ...

NINTENDO_DS
07-02-2006, 21:04
راستي قيمت نينتندو دي اس و گيم بوي اس پي رو هم بگي ممنون ميشم psp كه نمي ارزه ميتونم برم جاش ايكس باكس 360 بگيرم

taghi_ramzi
08-02-2006, 02:31
قیمت دی اس رو اگه یکی بگه ممنون میشم
این دی اس رسانه ذخیره سازیش چیه
اگه یه کم مبتدیانه س شرمنده
سی دی میخوره یا کارتریج ؟

NINTENDO_DS
08-02-2006, 09:46
دقيق نميدونم ولي فكر كنم كارتريج بخوره

NINTENDO_DS
20-02-2006, 09:11
ميخوام يكي يكم درمورد ديسك umd برام توضيح بده كه قيمتش چنده؟ ايا همه جا پيدا ميشه؟

Elfin-D
20-02-2006, 12:29
آخرين قيمتي كه من دارم 60 تومنه!من توي پاساژپايتخت و از نمايندگي سوني اين قيمت رو گرفتم!

NINTENDO_DS
20-02-2006, 16:43
60 هزار تومن؟ واقعا اين قيمته بابت هر يكدونه ديسك؟

Elfin-D
20-02-2006, 16:56
بله
دقيقا
من هم ميخواستم بخرم ولي وقتي قيمت سي دي رو فهميدم بيخيال شدم!البته شايد تا الان اومده باشه پايين،خود دستگاه كه فكر ميكنم 10 تومن اومده پايين ولي سي دي رو نميدونم!

rb97
16-04-2006, 15:38
پلی استیشن پرتابل سونی

PSP

دستگاه پلی استیشن پرتابل سونی که روز 24 مارچ سال 2005 در بازار امریکای شمالی عرضه شد، دستگاهی سیاه و براق با کلیدهایی آکریلیک میباشد که میتوان با آن بازی کرد، به موسیقی گوش داد و حتی فیلم تماشا کرد. پلی استیشن پرتابل سونی به قیمت 250 دلار امریکا یا حدود 300 دلار کانادا در منطقه امریکای شمالی در دسترس شماست. جالب است بدانید که علی رغم نقطه ضعفهایی که به این دستگاه کوچک گرفته میشود اما اکثر مردم علاقمند به داشتن آن هستند. مجله معتبر پی سی ورلد درباره این دستگاه بررسی فنی انجام داده است که برگزیده ای از آنرا در این مطلب میخوانید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی پلی استیشن پرتابل را از جعبه بیرون می آورید اولین چیزی که جلب توجه میکند صفحه نمایش بزرگ آنست. صفحه ای 4.3 اینچی و 480 در 272 پیکسل از نوع TFT LCD که واقعا زیباست و تصویری روشن و رنگی شفاف هنگام بازی و پخش فیلم دارد. با این وجود چند نقطه ضعف روی این صفحه دیده میشود که مهمترین آنها اثر انگشتی است که روی آن میماند. به نظر میرسد که قبل از هربازی و یا تماشای هر فیلم باید صفحه را تمیز کنید.

متاسفانه صفحه شفاف PSP روی لذت مصرف از آن تاثیر میگذارد. زیرا هنگام بازی یا تماشای فیلم، نور محیط از پشت سر باعث بازتاب بدی میشود. این مسئله باعث میگردد تا برای دیدن فیلم، مجبور شویم صفحه آنرا خیلی به صورت نزدیک کنیم و آنرا با زاویه بگیریم تا بتوانیم بهتر ببینیم. این اثر حتی در اتاق تاریک هم وجود دارد.

گاهی هنگام پخش صحنه های خیلی سریع فیلم، نقطه های بلوکی شکل ظاهر میشود که ناشی از کمپرس سازی ویدیو میباشد اما در عوض مشاهده صدای عالی از بلندگوهایی نازک که در سوراخی کف دستگاه جای دارند عجیب به نظر میرسد. استریو بسیار عالی و صدای قوی که برای هرجا و هر محیطی مناسب است حاصل PSP است. شاید ترجیح دهید از گوشی استفاده کنید که آنهم قابل مصرف است.

متاسفانه صفحه شفاف PSP روی لذت مصرف از آن تاثیر میگذارد. زیرا هنگام بازی یا تماشای فیلم، نور محیط از پشت سر باعث بازتاب بدی میشود. این مسئله باعث میشود تا برای دیدن فیلم، مجبور شویم صفحه آنرا خیلی به صورت نزدیک کنیم و آنرا با زاویه بگیریم تا بتوانیم بهتر ببینیم. این اثر حتی در اتاق تاریک هم وجود دارد.

وقتی نمیخواهید از صفحه تصویر استفاده کنید مانند وقتی که به موسیقی گوش فرامیدهید، بلندگو در بهترین جای دستگاه قرار دارد زیرا میتوانید آنرا به روی صفحه اش بر زمین بخوابانید تا یک سیستم استریم دم دستی از بلندگوهای کف یدست آورید.

پلی استیشن پرتابل برای دیدن عکسها هم ایده آل است. اگر عکسهایتان روی حافظه نوع Memory Stick Duo قرار داشته باشد، عکسها در PSP بسیار عالی دیده میشود. قابلیت دیدن عکسها یکی یکی و یا بصورت نمایش اسلایدی در سیستم وجود دارد.

با پلی استیشن پرتابل یک عدد باطری شارژر 1800 میلی آمپر در ساعت 3.6 ولت، کارت حافظه 32 مگابایتی Memory Stick Duo، گوشی عدسی سفید، دستگاه کنترل برای موسیقی و فیلم، کیف دستی، یک دیسک نمایشی (حاوی بازی، موسیقی، و کلیپهای فیلم) و یک فیلم اسپایدر من 2 عرضه میشود.

این جعبه حاوی یک بازی واقعی نیست و برای هر بازی باید 50 دلار امریکا پرداخت کنید. هیچ پایه ای هم برای این دستگاه پرتابل در نطر گرفته نشده است. هرچند PSP با وزن 10 اونس سنگین به نظر نمیرسد اما بعد از مدتی متوجه میشوید که برای تماشای فیلم دیگر نمیتوانید دستگاه را در دست نگه دارید. دستانتان به خواب میرود و گزگز میکند و مچ دستتان درد میگیرد، آنگاه میفهمید که به یک پایه نیاز دارید.

مسئله دیگری که مشکل درست میکند آنست که کنترلهای بکار رفته در بازی برای کنترل فیلم هم مصرف میشود و این در حالیست که هیچ راهنمائی برای این مصرف وجود ندارد. چند دقیقه طول میکشد تا سیستم منوی دستگاه را بیاوریم و ببینیم که قضیه چیست و چند دقیقه دیگر هم لازم داریم تا بفهمیم که چگونه میتوانیم فیلم را شروع کنیم. شاید لازم باشد به طراحان رابط کاربری گفته شود که هرکسی که پلی استیشن را میخرد دلیلی ندارد که با کارکرد کلیدهای آن آشنا باشد و مثلا بداند که کلید X برای انتخاب بکار میرود و کلید O شما را از منو بیرون میبرد.

اما در بررسی بازیها به این نتیجه رسیدیم که بازیها نرم و عالی اجرا میشوند و هیچگونه مکثی در آن بین وجود ندارد و این نشان میدهد که پروسسور با تمام توان کار میکند.

پلی استیشن پرتابل در خود یک دسته بازی آنالوگ دارد که شاید اولین بار شما را سردرگم کند چون کمی شبیه بلندگوست. اما این قابلیتی عالیست که بعضی بازیها را جذابتر میکند.

یک مورد درباره بازیها آنست که محیط مدیای پلی استیشن که بدان مدیادیسک یونیورسال میگویند با سروصدا میچرخد. دیسک نوری 2-1/4 اینچ سیستم با ظرفیت 1.8GB در داخل یک بسته پلاستیکی قرار گرفته است. سیستمی که حین بازی بسیار بیصداست اما در بین Level ها بسیار پرصدا ظاهر میشود.

اما خارج کردن دیسک از دستگاه حکایتی دیگر دارد. باید پلی استیشن پرتابل را طوری نگهدارید که بصورت افقی باشد اما اسلات درایو رو به پایین قرار گیرد. دسته eject را بکشید تا فنر مربوطه دیسک را بیرون بیاندازد اما این دیسک روی هر چیزی که آن پایین باشد میافتد از میز گرفته تا کف زمین یا حتی خیابان پس باید مراقب باشید.

اما باید بدانید که PSP اولین دستگاه بازی دستی است که از سیستم بیسیم Wi-Fi پشتیبانی میکند. این اتصال فقط برای انجام بازیهای مالتی پلیر یا چند بازیکن و البته دانلود کدهای سیستم بنام Firmware جهت بروزرسانی بکار میرود. با این سیستم نمیتوانید وبگردی کنید و یا پیامهای خود را بررسی کنید.

تنظیم PSP برای کار با شبکه کامپیوتری خانه بسیار ساده است و چند دقیقه طول میکشد. دستگاه فاقد کیبورد است و درست مانند تلفنهای موبایل دارای 12 کلید عددی است که مثلا باید برای رسیدن به حرف d سه بار کلیدها را بزنید. کاری مشکل و خسته کنند.

اگر درنظر بگیریم که کمتر کسی به کار تایپ با PSP میپردازد، میتوان این مشکل را ندیده گرفت. درمجموع به نظر میرسد که PSP بخاطر کیفیت صوت و تصویرش بزودی به یک استاندارد بدل خواهد شد. اما کیفیت بازیها را هم نباید از نظر دور داشت و اگر بازیهایی که در آینده میخرید همچون بازیهای اولیه آن باشد آنگاه شاهد مبارزه ای بی امان بین PSP و نینتدو خواهیم بود.

rb97
16-04-2006, 15:40
من این مطلب رو گذاشتم

حالا به نظر شما صرف داره آدم یکی بخره

قیمت :260

قیمت بازی اصل: 50-60

قیمت بازی کپی:20

اگر اونایی که پی اس پی دارن هم نظر بدن ممنون میشم

WaTeRsTyLeR
20-05-2006, 19:40
اقا ميخواستم بدونم down grade psp هم اومده .

ALt3rnA
21-05-2006, 10:55
دوستان یه 10 تومن میدید یه ددیویدی میگیرید که بازیاش همه کرک شده اس و 10 -12 تا بازی داره توش فقط باید بریزینش رو مموری .
مشکل صفحه اش هم من از پایتخت گرفتم یارو یه جور روکش زد رو صفحه اش که اون مشکلو هم از بین برده . در کل چیز توپیه

Elfin-D
21-05-2006, 12:55
سلام
اخرين قيمت پي اس پي در پاساژ پايتخت:
معمولي:280
گيگ:ا 360
پس اس پي گيگا داري رو 1 گيگا بايتي به همراه كابل يو اس بي و اكسسوريز هاي ديگر هست

ali-king
08-07-2007, 20:03
لطفا خيلي زود جواب منو بدين خواهش مي كنم
پشت مانيتور پي اس پي من يه موي كوچيك افتاده و اعصابمو خرد كرده چطور مي تونم برش دارم؟

ali-king
08-07-2007, 20:05
پشت مانيتور پي اس پي من يه موي كوچيك افتاده و اعصابمو خرد كرده چطور مي تونم برش دارم؟

mazi_z_PSP
09-07-2007, 12:41
برو يه مقازه تعميرات برات ورش داره

mazi_z_PSP
09-07-2007, 12:43
برو يه مقازه تعميرات برات ورش داره

mazi_z_PSP
09-07-2007, 12:44
عزيزان چرا اینقدر حرفای متفاوت ميزنيد؟ بهترين کار اینه که بريد يه پی اس پی استاندارد پک بگيريد که الان با ورژن 3.40 OE حدود 230 در مياد.بازی هاش رو هم نميخواد اصل بگيرين که گرون باشه!!(50-60) که پشيمون شديد.آخه مثل این ميمونه که آدم بره تو ایران يه ويندوز ويستا اصل بگيره!!!! قيمت بازی های پی اس پی کپی 1000 تومان هست.پس جايی برای نگرانی وجود نداره.

mehrdad_11
13-07-2007, 13:31
قیمت بازیهای psp چنده؟؟؟

mehrdad_11
13-07-2007, 13:32
قیمت بازیهای کپی خور شده اش چنده؟؟؟

ehsannirvana
13-07-2007, 14:21
قيمت بازی های پی اس پی کپی 100 تومان هست.پس جايی برای نگرانی وجود نداره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز فکر کنم یه کم اغراق(درست نوشتم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) کردی
دیگه 100 تومن بازی های کومودور هم نیس الان قیمتش حدود 400 تومن یا به عبارتی 4000 ریال که اگه یارو خیلی با مرام باشه 300 تومن هم میده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پ.ن: mazi_z_MCSD جان فکر کنم شما به صورت عمده قیمت رو دادی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mazi_z_PSP
13-07-2007, 21:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز فکر کنم یه کم اغراق(درست نوشتم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) کردی
دیگه 100 تومن بازی های کومودور هم نیس الان قیمتش حدود 400 تومن یا به عبارتی 4000 ریال که اگه یارو خیلی با مرام باشه 300 تومن هم میده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پ.ن: mazi_z_MCSD جان فکر کنم شما به صورت عمده قیمت رو دادی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اوه اوه عزيز اشتباه تايپی بود . منظورم 1000 بود نه 100.شرمنده.ويرايش شد.:46:

mazi_z_PSP
13-07-2007, 21:02
مهرداد 11 صد بار تو همين تاپيک و تاپيک های ديگه به سوالاتت جواب داده شده.نميدونم و چرا مديران به این پست ها دقت نميکنن؟حتما بايد اظهار مخالفت کرد؟

shadowfax
14-07-2007, 03:10
آقا پولتون رو دور نریزید 1000 تومان برای 1بازی بدید!! من یه بلاگ معرفی می کنم که خود همیشه از اینجا میگیرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قیمتاش فوق العادس! بازیاشم سالمه!

(( تبلیغ کار کسیو نمیکنم! )) فقط برای آگاهیه دوستان گفتم!

mazi_z_PSP
14-07-2007, 21:47
آقا پولتون رو دور نریزید 1000 تومان برای 1بازی بدید!! من یه بلاگ معرفی می کنم که خود همیشه از اینجا میگیرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قیمتاش فوق العادس! بازیاشم سالمه!

(( تبلیغ کار کسیو نمیکنم! )) فقط برای آگاهیه دوستان گفتم!
عزيزم اینجا به همه جای ایران پست ميکنه؟ آخه من مشهدم.

shadowfax
15-07-2007, 02:23
نوشته که میکنه ولی تکی فروش نداره! بالای 10تا Dvd میفروشه فقط :(

mehrdad_11
16-07-2007, 10:10
من دفعه اولی بود که این سوال را پرسیدم ؟؟؟ وچون توی یک سایت خوندم که قیمته بازیهاش 10 هزار تومنه...
برای همین می خواستم مطمئا بشم که قیمته بازیهاش همین قدر یا نه؟؟؟
به هر حال تشکر میکنم که جواب سوالهای من را در تاپیکهای قبلی دادی...

rezakarbasi
30-10-2007, 15:17
سلام.من یک سیستم پی اس پی دارم.ولی صدای دستگاه من مثل بقیه دستگاهها نیست.میشه من رو راهنمایی کنین.چون صدای دستگاه من خیلی کمتر از حد نرماله.وقتی ولوم را کم میکنم وقتی به وسط میرسه صدا تقریبا قطع میشه.لطفا کمک کنین
باتشکر

mazi_z_PSP
30-10-2007, 19:36
دوستان عزيز تاپيک مخصوص پی اس پی تو همين انجمن کنسول ها هست.
ديگه اینجا ادامه ندين

Backstreetboys
04-11-2007, 17:04
سلام
یه نفر بگه قیمت Ps2 چنده ؟
چه فاکتورهایی برای خرید باید داشت ؟

amir77970
12-09-2020, 20:45
خسته نباشید اقا من psp 3001 دارم بازی تو پوشه گیم میریزم نمیاد (iso)
بعد فورمت کردم رمو داخل psp پوشه iso هم درست نکرد مشکلش چیه ممنون میشم کمک کنید

sajad-tnt
12-09-2020, 23:09
خسته نباشید اقا من psp 3001 دارم بازی تو پوشه گیم میریزم نمیاد (iso)
بعد فورمت کردم رمو داخل psp پوشه iso هم درست نکرد مشکلش چیه ممنون میشم کمک کنیدنباید رم رو فرمت میکردی کپی خورش میپره با اینکار
باید دوباره کپی خور بشه توی اینترنت آموزشش هست

Sent from my K00R using Tapatalk

amir77970
14-09-2020, 00:40
الان گشتم psp3001 پیدا نکردم یعنی حتما باید کپی بشه¿ ربطی ب رم نداره¿

amirzarei2805
01-04-2021, 16:34
بازی هاشو از کجا باید پیدا کنم؟