PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شكل طلايي

emp-ehsan
04-02-2006, 17:15
اگه بخوام يكي چيزي رو در فتو شاپ به رنگ طلايي در بيارم بايد چيكار كنم؟

Elfin-D
04-02-2006, 20:30
سلام
رنگهايي مثل طلايي و نقره اي در فتوشاپ وجود نداره.
شما براي اينكه رنگ طلايي رو بتونيد در بياريد بايد رنگ زرد رو به همراهglowدر layer styleبا رنگ زرد به كار ببريد.
البته اينجا شاهين عزيز هم استايل طلا رو گذاشته كه از اين هم ميتوانيد استفاده كنيد:اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

arash_irani
04-02-2006, 20:56
سلام دوست من
ما براي رفع اشكال و همينطور سوالهايي كه در مورد فتوشاپ داريد يك تاپيك جداگانه داريم لطفا در زدن تاپيك دقت بيشتري نماييد ! ;)
حالا اگه ميشه يه خورده دقيق تر توضيح بده تا دوستان كمكتون كنند !
ولی اگر ميخواهيد مثلا رنگ يك نوشته و يا نميدونم يك شي رو از مثلا رنگ آبي به زرد و يا همان طلايي تبديل كنيد شما ميتونيد از منوي Image>Adjustments>Color Balance و یا دیگر گزینه های تغییر رنگ استفاده کنید .
برای این کار شما ابتدا باید با ابزارهای انتخاب (شکل پایین) محدوده مورد نظرتون رو انتخاب کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که من در این مثال درب این ماشین رو انتخاب کردم ::

و با رفتن به همان مسیر بالا مانند شکل پایین::

و لغزاندن لغزنده ها ی این دو گزینه و یا سایر گزینه های موجود دیگر :::

رنگ محدوده انتخاب رو به دلخواه خود تغییر دهید که من رنگ درب این ماشین رو به همان طلایی که شما فرمودید تغییر دادم و برای اینکه مطلب رو بیشتر متوجه بشید حتی دستگیره در را یک رنگ غیر عادی گذاشتم که بدونید میتونید هر رنگی را به هر رنگ دیگر تغییر دهید ::

همان تصویر بالا با اندازه واقعی البته کم حجم شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید
یا حق

emp-ehsan
04-02-2006, 21:49
اولا شرمنده از اينكه در تاپيك خودش قرار ندادم چون نديدمش . حالا هم اگه صلاح مي دونيد اين تاپيك رو ببنديد و بقيه مطلب رو در تا پيك مخصوص به خودش ادامه بديد.
دوما در مورد آموزش تون بسيار متشكرم با اينكه مطلب مورد نظر من نبود ولي بسيار جالب و آموزنده بود
سوما شكلي كه من مي خواهم طالايي كنم يك شكل دو بعدي كه در صورتي كه بتونم سه بعديش كنم و بعد طلايي كنم بسيار عالي ميشه . شما فرض كن يك مثلث ساده است حالا چطور ميشه اونو سه بعدي كرد و بهش رنگ طلايي داد.
متشكرم

Elfin-D
04-02-2006, 22:38
ببينيد من عرض كردم كه رنگ طلايي رو نميتونيد در فتوشاپ در بياريد.بايد مخلوطي از افكتها رو روي اون به كار ببريد.باز اگر عكس رو بزاريد من بيشتر ميتونم كمك كنم!
در مورد صحبت شما ارش عزيز
فكر ميكنم در اون تاپيك مثل تاپيك مشابه در انجمن فلش تخته شدحالا به چه علت:چون اگر كاربري سوال مشابه داشته باشه بايد از صفح اول بگرده دنبال اون سوال كه معمولا همچين كاري رو نميكنند .ولي اگر براي هر سوال يك تاپيك مزا داشته باشيم اينجوري كاربر با سرعت بيشتربه جئاب سوال مشابه خودش ميرسه!

emp-ehsan
04-02-2006, 22:45
برام فرقي نميكه يك رنگ باشه يا يك افكت يا هر چيز ديگه مهم اينكه سه بعدي و طلايي باشه فرض كنيد يك مثلث معمولي :rolleye: نمدونم چطور بايد عكس رو به پست اضافه كرد

Elfin-D
04-02-2006, 22:49
احسان جان
شما به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برو و اونجا عكس رو اپلود كن.بعد وقتي كه عكس اپلود شد خود سايت به شما ادرس عكس رو ميده.زخمت بكش و اونرو اينجا كپي پست كن.

arash_irani
04-02-2006, 23:22
اولا شرمنده از اينكه در تاپيك خودش قرار ندادم چون نديدمش . حالا هم اگه صلاح مي دونيد اين تاپيك رو ببنديد و بقيه مطلب رو در تا پيك مخصوص به خودش ادامه بديد.
دوما در مورد آموزش تون بسيار متشكرم با اينكه مطلب مورد نظر من نبود ولي بسيار جالب و آموزنده بود
سوما شكلي كه من مي خواهم طالايي كنم يك شكل دو بعدي كه در صورتي كه بتونم سه بعديش كنم و بعد طلايي كنم بسيار عالي ميشه . شما فرض كن يك مثلث ساده است حالا چطور ميشه اونو سه بعدي كرد و بهش رنگ طلايي داد.
متشكرم

در مورد صحبت شما ارش عزيز
فكر ميكنم در اون تاپيك مثل تاپيك مشابه در انجمن فلش تخته شدحالا به چه علت:چون اگر كاربري سوال مشابه داشته باشه بايد از صفح اول بگرده دنبال اون سوال كه معمولا همچين كاري رو نميكنند .ولي اگر براي هر سوال يك تاپيك مزا داشته باشيم اينجوري كاربر با سرعت بيشتربه جئاب سوال مشابه خودش ميرسه!

سلام دوستان من
من هم از دوست خوبمون اقا احسان و همينجور از شما الفين جان معذرت ميخوام الان متوجه شدم كه شاهين جان اون تاپيك رو قفل كردند گرچه با بودنش هم موافق بودم ولي در كل از شما براي نسنجيده حرف زدن و دقت نكردنم معذرت ميخوام :blush:
بايد عرض شود كه فكر كنم متوجه شدم منظورتون چيه :blink:
ببيند مثلا من از شيپ ها معمولا براي اين كار استفاده ميكنم ويا از ابزار Pen Tool اول شکل مورد نظرم رو رسم و بعد اون رو به صورت یک شیپ ذخیره میکنم و اگر بخوام اون رو سه بعدی کنم هر دو رو با فاصله ای که دوست دارم اون ها رو توی همون سند میزارم بعد با ابزارهای انتخاب محدوده های مشابه رو از بین شیپ اول تا شیپ بعدی انتخاب میکنم یه خورده کار سختی هستش البته اگر شکلمون یه خورده ناجور باشه ولی میشه این کارو انجام داد
و بعد از اینکه محدوده رو انتخاب کردم با ابزار Gradient Tool اون قسمت رو رنگ آمیزی میکنم
چون اگه بخوام کلا توضیح بدم طول میکشه و الان وقتش رو ندارم میزارم برای بعد که وقت کردم کلا آموزشش رو براتون بزارم ولی برای مثال شما به دو شکل پایین توجه کنید شاید منظورتون همین باشه من شکل ماه رو انتخاب کردم و بعد اون رو به شکل بعدی تبدیل کردم با همون روش بالا ::
شکل 1 ::

شکل تکمیل شده::

البته در قسمتهایی هم برای سایه زدن و یا روشن تر کردن اون نقطه از ابزار Dodge Tool و Burn tool استفاده کردم
و با این کار تصویرمون یک نمای واقعی تر و قشنگت تری رو میگیره :happy:
بازم خدا کنه منظورتون همین باشه وگرنه باید یه تصویری یا چیزی بزاری که ببینم میتونم کمکتون کنم یا نه
موفق باشید
یا حق

emp-ehsan
05-02-2006, 06:34
با تشكر از هر دو دوست عزيز
اين يك نمونه عكس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Elfin-D
05-02-2006, 15:29
سلام
با استفاده از rectangle tool and gradian

arash_irani
05-02-2006, 21:54
سلام دوست من
خب با همون طريقي كه براي ماه مثال زدم به راحتي ميتوني هم سه بعديش كني و هم طلايي
موفق باشيد
يا حق

rb97
06-02-2006, 20:11
سلام دوستان من
من هم از دوست خوبمون اقا احسان و همينجور از شما الفين جان معذرت ميخوام الان متوجه شدم كه شاهين جان اون تاپيك رو قفل كردند گرچه با بودنش هم موافق بودم ولي در كل از شما براي نسنجيده حرف زدن و دقت نكردنم معذرت ميخوام :blush:
بايد عرض شود كه فكر كنم متوجه شدم منظورتون چيه :blink:
ببيند مثلا من از شيپ ها معمولا براي اين كار استفاده ميكنم ويا از ابزار Pen Tool اول شکل مورد نظرم رو رسم و بعد اون رو به صورت یک شیپ ذخیره میکنم و اگر بخوام اون رو سه بعدی کنم هر دو رو با فاصله ای که دوست دارم اون ها رو توی همون سند میزارم بعد با ابزارهای انتخاب محدوده های مشابه رو از بین شیپ اول تا شیپ بعدی انتخاب میکنم یه خورده کار سختی هستش البته اگر شکلمون یه خورده ناجور باشه ولی میشه این کارو انجام داد
و بعد از اینکه محدوده رو انتخاب کردم با ابزار Gradient Tool اون قسمت رو رنگ آمیزی میکنم
چون اگه بخوام کلا توضیح بدم طول میکشه و الان وقتش رو ندارم میزارم برای بعد که وقت کردم کلا آموزشش رو براتون بزارم ولی برای مثال شما به دو شکل پایین توجه کنید شاید منظورتون همین باشه من شکل ماه رو انتخاب کردم و بعد اون رو به شکل بعدی تبدیل کردم با همون روش بالا ::
شکل 1 ::

شکل تکمیل شده::

البته در قسمتهایی هم برای سایه زدن و یا روشن تر کردن اون نقطه از ابزار Dodge Tool و Burn tool استفاده کردم
و با این کار تصویرمون یک نمای واقعی تر و قشنگت تری رو میگیره :happy:
بازم خدا کنه منظورتون همین باشه وگرنه باید یه تصویری یا چیزی بزاری که ببینم میتونم کمکتون کنم یا نه
موفق باشید
یا حق

خیلی آموزش جالبی بود.

اگر تو 1 تاپیک دیگه اینو به صورت گام به گام توضیح بدی عــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــالی میشه

emp-ehsan
13-02-2006, 06:46
مي بخشيد كه اينقدر دير آمدم رفته بودم ، مسافرت
با تشكر از زحمت شما جناب elfin-d عرض شود كه رنگي كه من مي خوام بايد واقعا مثل طلا بدرخشه و تا حد ممكن شبيه به رنگ طلايي باشه

Elfin-D
13-02-2006, 12:54
با فتوشاپ همينقدر ميشه كار كرد!تهايت كاري كه ميشه كرد اينه كه دو سه تا درخشش هم بهش بديم.
با برنامه هاي سه بعدي به نظرم بهتر بشه كار كرد!

emp-ehsan
13-02-2006, 18:38
از دوست عزيزم elfin-d و همه دوستان تشكر مي كنم