PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا localhost معادل 127.0.0.1 نیست؟

srh124
09-04-2009, 19:30
سلام.من یه برنامه تحت وب نوشتم که توی اون به یه صفحه در localhost لینک دادم. مسعله اینه وقتی اونو روی یه کامپیوترکه به اینترنت وصله امتحان کردم اون لینک دیگه کار نمی کرد. مثل این که از روی انترنت دنبال localhost می گشت. وقتی اونو توی برنامه با 127.0.0.1 جایگزین کردم درست شد. ولی دلیلشرو کسی می دونه؟

msnasiri
11-04-2009, 02:01
من وقتی که سیستم به شبکه ای وصل نباشه اینطوری دیدم

ITPro
18-04-2009, 13:40
سلام.من یه برنامه تحت وب نوشتم که توی اون به یه صفحه در localhost لینک دادم. مسعله اینه وقتی اونو روی یه کامپیوترکه به اینترنت وصله امتحان کردم اون لینک دیگه کار نمی کرد. مثل این که از روی انترنت دنبال localhost می گشت. وقتی اونو توی برنامه با 127.0.0.1 جایگزین کردم درست شد. ولی دلیلشرو کسی می دونه؟

بعید میدونم فایل هاست ویندوز دستکاری شده باشه. شما پینگ LocalHost رو دارید؟ اگر ندارید ولی پینگ 127.0.0.1 رو دارید مشکل از تبدیل نام دامنه به آی پی هست (DNS).

hadiceberg
19-04-2009, 18:09

یه فایل هست به نام Hosts
توی این فایل تعریف شده که آی‌پیه Localhost برابر 127.0.0.1 هست.
شاید اون فایل مشکل داره
مسیرش در Windows NT/2000/XP/2003/Vista/7 اینه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه سیستم عامل دیگه‌ای داری به اینجا سربزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید