PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیناد

Ali_BlueBoy
09-04-2009, 17:05
خب راستش این مطلب رو خیلی وقته که می خواستم بنویسم ولی خب وقت نمیشد
این مطلب در مورد یه ماشینیه که شاید اصلا اطلاعاتی ازش نداشته باشید یا اگرهم دارید خیلی کمه... خب من این ماشینو حدود یک سال نیم پیش خردیم مدل 83با قیمت 6 میلیون

اون اوایل که سیناد رو گرفته بودم خیلی ها می گفتن که اشتباه کردی و پولت دور ریختی از این حرفا ولی حالا یکی از همون ادما سیناد داره و نظر بقیه دوستام هم در موردش عوض شده....کلا می گن ادمی چیزی رو که نمیشناسه دشمنشه..

مشکل اصلیه سیناد طراحیه خاصشه که شاید خیلی ها نپسندن ولی اگه با این قضیه کنار بیاید بقیه مشکلاتش قابل حله ...مورد دومی که باعث شد سیناد خیلی فروش نکنه جنس بدنشه که شاید
در نظر اول خوب به نظر نیاد چون جنس بدنه سیناد از مواد کامپوزیت وبه نظر ضعیف میاد ولی اصلا این طور نیست چون استحکام بدنه ماشین ملاک خوبه واسه امنیت ماشین نیست چون زیر این بدنه به ظاهر ظریف (که در عمل اصلا این جوری نیست) یک شاسی فولادی یسیار محکمه که قطر لوله های شاسیش شاید از میل گرد هم بیشتر باشه و به طور کلی یکی از
ماشین های ایمنی است که توی ایران وجود داره (اگه همین الان هم زنگ بزنید دفتر فروش کیش خودرو و اطلاعاتی از ماشین بخواین اولین چیزی که میگن اینه که این ماشین تا حالا کشته نداده ..دمه مرکزشم یه سیناد تصادفی گذاشتن که طبق کروکی پلیس که روش چسبوندن به خاطر انحراف به راست با سرعت 170 کیلومتر به بلوک های کنار جاده خوره
ولی مثل اینکه کسی فوت نشده) وکلا تو این زمنه فوق العادست به طوری که بدون داشتن ترمز ای بی اس و ایر بگ از تست تصادف میرای انگلستان 4 ستاره دریافت کرده...

و حالا می رسیم به نکات مثبتش ...مهمترین ویژگی سیناد استفاده از موتور گیربکس و تعلیق مگان 1 هستش (مگان 1 در سال 1999 ساخته شد) که در زمان خود یکی از پر فروش ترین خودروهای اروپا بود و مزیت دوم سیناد هم اینه که قطعات اصلی موتور اصلا دستکاری نشده توسط متخصصان وطنی...!! و خود این مزیت بزرگه چون کیفت ساختش فوق العادهست کسانی سیناد دارند اگه به پیچ های سر سیلندرش دقت کرده باشند یه پیچ های سه رنگی رو می بینند که در واقع رنگ پرچم کشور فرانسه هستش و این یعنی این که حتی یه پیچش هم عوض نشده و در همه جای موتور آرم شرکت رنو رو میبینید

خب حالا اگه بخوام از سواریه این ماشین بگم می تونم بگم که سواریش با همه ماشین های دیگه که سوار شدید فرق میکنه چون سیناد فنر بندی سفتی داره و کمک ها خیلی کم بازی میکنند فقط اگه بار ماشین زیاد باشه یه مقدار نرم تر میشه البته اگه از این حالت خوشتون نمیاد میتونید ببرید نمایندگیش نرم ترش کنید ولی من زیاد این کار رو توصیه
نمی کنم چون سیناد یه ماشین اسپرته با انجام این کار از قابلیت هاش کاسته میشه مثلا قدرت مانور یه مقدار کم میشه

قابلیت های حرکتیه سیناد نسبتا خوبه و تقریبا تمام ماشین ها زیر 15 میلیونی رو می تونید یگرید خصوصا توی سرعتهای بالا مثلا شاید اگه با 405 کل بندازید در اوایل کار سر به سر برید ولی وقتی دنده دو ماشین تا خرخه پر کنید متوجه میشید که 405 رو توی اینه میبنی وبه همین ترتیب دنده های 3 و4 سیناد خیلی سریع تمام میشوند و تنها دنده 2 سیناده که در اوایل تعویض دنده از یک به دو مقداری سنگین نشون میده ولی توی دور های بالاتر موتور دیگه این مشک وجود نداره ...

یکی از ویژگیهای فوق العاده سیناد چسبندگی ماشین به اسفالته مثلا اگه شما با یه ماشین مثل 206 یا 405 با سرعت
170 کیلومتر حرکت کنید اصلا جرات حرکت دادن فرمون رو ندارید ولی توی سیناد اصلا هچین اتفاقی نمی افته (حتی حس میکنی می تونی لایی بازی کنی) که اون هم به خاطر دالایل زیره
عرض سیناد تقریبا 20 سانتی متر از بقیه ماشیها بیشتره و همین طور کمک های خشک وارتفاع کمه سیناد و از همه مهمتره شاسیه فولادی وسنگین ماشینه به همراه بدنه سبک که باعث میشه ماشین به اسفالت بچسبه این حالت در حدیه که شما در خروجیه اوتوبان میتونید از تمام خودرو ها سبقت بگیرید (خود من توی خروجیه یادگار به همت وقتی پیچ رو تموم کردم سرعتم به 110 کیلومتر رسیده بود) و توی این زمینه شاید بی نظیر باشه.....

داخل سیناد مثل تمام خودرو های داخلی چندان جذاب نیست ولی یه تیکه اش جالبه که اونم کیلومتر شمار سیناده که متعلق به مگانه و تا 250 کیلومتر شماره گذاری داره (البته تاپ اسپید سیناد210 کیلومتره که خود من بیشتر از 195 تا باهاش نرفتم) و طرح فوق العاده زیبایی داره از نکات مثبت داخل سیناد رو میشه به فضای بزرگ و صندلی های راحت جلو اشاره کرد ولی نکات منفی بیشتره مثلا کیفیت پایینه داشبرد وبه طور کلی داخل ماشین .. استفاده کلید تنظیم کولر پراید برای تنظیم کولر وبخاری . وهمینطو نداشتن جا سری صندلی های عقب

یکی از مشکلات دیگه سینا اینه که به خاطر بزرگ بودن درهاش و همینطور خشکی کمک هاش درهای ماشین سالی یه بار نیاز به اچار کشی داره چون به سر و صدا می افته وشاید تنها خرج ماشین هم همین باشه چون توی این مدتی که من سیناد رو خردیم تا حالا هیچ خرجی واسش نکردم وهمه چیش هم تنظیمه فقط یه بار کولر رو سرویس کردم ...

و حالا در مورد سواریه سیناد میتونگ بگم فوق العاده ست فرمان ترم به همراه کلاج و گیربکس نرم ودقیق همه اینها باعث میشه که از رانندگی با سیناد لذت ببرید ...البته اون اوایل به خشکیه کمکها صدا زیاد به داخال ماشین میومد که اونم با یه لاستیک برجستون حل شد صدای موتر سیناد 2 هم به خاطر عایقی که گذاشتن خیلی خوب شده وزیاد به داخل ماشین نفوذ نمی منه ..کولر سیناد در گرمترین دمای تهران هم کاملا راضی کنندس وبه نسبت 405 و سمند یه سرو گردن بالاتره...

یه سری موارد هست که در مورد بدنه سیناد باید بگم یکی این که این بدنه در تصادف های سبک (زیر 40 کیلومتر) خودش رو بازسازی میکنه وبه حالت اولش برمیگرده ودر تصادفهای سنگین میشکنه و اون قسمت رو عوض میکنند

نکته بعدی اینه که شما میتونید بدنه سیناد رو هر رنگی که دوست دارید بزنید مثلا سیناد من بژ بود ولی الآن بژ و مشکیه
و هیچ مشکلیم واسش پیش نمیاد مگر این که بخواهید بفروشینش که اونم میتونید رنگ کنید به حالت اولیش وچون بدنه از فلز نیست مشکلی از این لحاظ نداره

وحالا یه سری مشکلاتش که نبود قطعه بود با ورود لوگان حل شده چون مشخصات فنی کاملا با لوگان جور در میاد وقطعاتش به هم میخورند

تمام این امکانات رو من 6 میلین پول به دست اوردم در حالی که ماشیهای هم قیمتش پراید و روآ بودن که اصلا در حد این ماشین نیستن ولی تاسف من از اینه که چند روز پیش به خاط مشکلات مالی این ماشین رو 5.800 فرختمش
(البته بعد از دو ماه صبر )

Ali_BlueBoy
09-04-2009, 19:36
اگر سوالی هم داشتید من در خدمتم...........

Farshadd
09-04-2009, 23:34
علی جان واقعا دستت درد نکنه.
عالی بود.

خواستم بگم که چند تا عکس از نما ها و جاهای مختلفش بذار که گفتی:

ولی تاسف من از اینه که چند روز پیش به خاط مشکلات مالی این ماشین رو 5.800 فرختمش
(البته بعد از دو ماه صبر )
امیدوارم مشکلاتتون حل بشه و بهترشو بگیرید.

از لحاظ مصرف سوخت چجور بود؟

Ali_BlueBoy
10-04-2009, 00:19
علی جان واقعا دستت درد نکنه.
عالی بود.

خواستم بگم که چند تا عکس از نما ها و جاهای مختلفش بذار که گفتی:

امیدوارم مشکلاتتون حل بشه و بهترشو بگیرید.

از لحاظ مصرف سوخت چجور بود؟

خواهش می کنم...

مصرفشم توی شهر حدودا صدی 8 بود و توی جاده صدی 6.5 بود (تقریبا )در کل مصرفشم فوق العاده خوب بود...

farid55
10-04-2009, 00:30
خیلی جالب بود.دستت درد نکنه.فکر کنم دیگه تولید نمیشه؟درسته؟

Ali_BlueBoy
10-04-2009, 11:32
خیلی جالب بود.دستت درد نکنه.فکر کنم دیگه تولید نمیشه؟درسته؟

خواهش می کنم ...

بله اخرین سال تولیدش 84 بود.... البته شنیدم سال 87 هم یه چند تا یی فروختن ...

error403
12-04-2009, 11:54
سلام
تو سایت کیش خودرو سیناد کوپه هم هست . تو بازار پیدا میشه ؟ اصلا تولید شده ؟
یه سوال دیگه هم اینکه قیمت سیناد 1 و 2 الان تو بازار چنده ، یعنی چه قیمت میشه پیدا کرد؟
ممنون

Ali_BlueBoy
12-04-2009, 12:24
سلام
تو سایت کیش خودرو سیناد کوپه هم هست . تو بازار پیدا میشه ؟ اصلا تولید شده ؟
یه سوال دیگه هم اینکه قیمت سیناد 1 و 2 الان تو بازار چنده ، یعنی چه قیمت میشه پیدا کرد؟
ممنون

سیناد کوپه به دلایلی تولید نشد....البته به دونه هستش که اونم توی دفتر مرکزیش که مال صاحب اونجاست....

سیناد 1 و2 زیاد از نظر قیمت با هم فرق نمکنند و به خاطر بازار خاصش قیمت هاش متفاوته ولی معمولا 83 تر تمیزش رو میتونی با 6.5 پیدا کنی

البته مدلهای پایینترش هم هست مثلا من اون زمان یه دونه مدل 80 حدود 4 تومن هم قیمت داشتم

در ضمن مثل اینکه توی سال 87 یه چند تایی صفرش رو فروختن به قیمت 11 تومن...

MoHaMaD ZaNd
12-04-2009, 12:58
يه سری موارد هست که در مورد بدنه سیناد باید بگم یکی این که این بدنه در تصادف های سبک (زیر 40 کیلومتر) خودش رو بازسازی میکنه وبه حالت اولش برمیگرده
ببخشيد علي جان ميشه درباره اين قسمت يه توضيح بدي ؟؟؟ آخه من نگرفتم !!!

Ali_BlueBoy
12-04-2009, 15:12
ببخشيد علي جان ميشه درباره اين قسمت يه توضيح بدي ؟؟؟ آخه من نگرفتم !!!

نمیدنم یادتون هست یه زمانی یه سپر هایی اومده بودن که به سپر جوشن معروف شدن ویژگی این سپر ها این بود که توی تصادف های سبک که سپر فرو میره با زیختن اب جوش به حالت اولش بر میگرده

اینم تقریبا یه همچین چیزیه ... یه بار یکی مالید به گلگیر سمت راننده و یه خورده گلگیر غر..!! شد و یه نمه هم رنگش رفت من یه چند وقت کاری بهش نداشتم بعد دیدم گلگیر تقربا صاف شده ولی رنگش همون جوری بود...خلاصه بعد ازچند وقت بردیمش نمایندگی قصه رو گفتیم اونا گفتن که توی تصادف های سبکه معمولا بدنه به حالت اولش بر میگرده ..وبعدشم با لکه گیری قضیه حل شد..

MoHaMaD ZaNd
12-04-2009, 16:56
جالبه واقعا . اون وقت توي سيناد توي تمام قسمت هاش اينجوري بود ؟؟؟

Ali_BlueBoy
12-04-2009, 19:49
جالبه واقعا . اون وقت توي سيناد توي تمام قسمت هاش اينجوري بود ؟؟؟

گلگیر ها در هاش که اینطوری بود .ولی فکر کنم جاهایی که سطحشون زیاده نشه ...مثل کاپوت...

rami_hemi
12-04-2009, 19:58
علی جان کاش میشد چند تا عکس از داخل و وضعیت صندلیهاش و این چیزا میذاشتی اینجا تو تبریز در حد وجود ندارد هستش این ماشین.
ولی من خیلی خوشم میاد
میتونه یه ماشین کاری و خوب باشه .

Ali_BlueBoy
13-04-2009, 00:08
علی جان کاش میشد چند تا عکس از داخل و وضعیت صندلیهاش و این چیزا میذاشتی اینجا تو تبریز در حد وجود ندارد هستش این ماشین.
ولی من خیلی خوشم میاد
میتونه یه ماشین کاری و خوب باشه .

والا عکساش که توی نت هست ....

سیناد یه ماشین فوق العاده کم خرجیه ...فقط باید یه نمایندگیش دمه دستت باشه ...چون یه سری از کارهاشو جای دیگه نمیتونن انجام بدن

mashooly
04-11-2009, 01:06
خواهش می کنم ...

بله اخرین سال تولیدش 84 بود.... البته شنیدم سال 87 هم یه چند تا یی فروختن ...
میشه بگین از کجا شنیدین ؟
کیش خودرو یا شخصی؟