PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید ماشین با قیمت 13-14 میلیون

mr_aliagha
08-04-2009, 17:57
سلام.
من می خواستم بدونم در حال حاضر بهترین انتخاب برای خرید یه ماشین باقیمت حدود 13-14 میلیون چیه؟! حدود 15 هم بشه خیلی خبری نیست.
برام اینا مهمه:
امنیت - مصرف سوخت - شتاب - سرعت - امکانات جانبی - زیبایی
با این موارد نظر شما چیه؟!
خودم بین ال نود فول e2+lp و ریو موندم! ریو مدلی نداره که ترمز هاشو درست کرده باشه؟ آخه یه مقدار قیافه ال نود ضایع هست!

2299
08-04-2009, 20:35
تا اونجایی که میدونم ریو abs داشت ولی من l90 رو ترجیه میدم
به اینا نگاه کن چقدر قشنگه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ادیت : الان امیر بهم گفت abs نداره ریو شرمنده

MoHaMaD ZaNd
08-04-2009, 20:56
من ميگم اگه ميخواي ال 90 اسپورت بگيري يه دفعه بزار ال 90 سايانا بگير !!! خيلي خوشگله !!!

2299
08-04-2009, 20:58
من ميگم اگه ميخواي ال 90 اسپورت بگيري يه دفعه بزار ال 90 سايانا بگير !!! خيلي خوشگله !!!

چرا اون همه پول اضافی بده به سایانا ؟؟؟؟؟ خودش میتونه بهتر درست کنه

mr_aliagha
09-04-2009, 01:33
مصرف سوخت ال نود چطوریاست؟!

MoHaMaD ZaNd
09-04-2009, 10:11
چرا اون همه پول اضافی بده به سایانا ؟؟؟؟؟ خودش میتونه بهتر درست کنه
جليل جان ( اين دفعه درست گفتم ) مگه قيمتش چقدره ؟؟؟
ولي انصافا خوشگل شده !!!
راستي چي اضافه داره مگه !!!

MoHaMaD ZaNd
09-04-2009, 10:13

والله شوهر خاله من ميگفت كه با كولر صدي 7 ميسوزونه !!!

2299
09-04-2009, 12:00
جليل جان ( اين دفعه درست گفتم ) مگه قيمتش چقدره ؟؟؟
ولي انصافا خوشگل شده !!!
راستي چي اضافه داره مگه !!!

اینو درست نمیدونم ولی با همه مثلا آپشنا فکر کنم 8 تومن اضافه تر (اینو فکر میکنما دقیق نمیدونم ):31::40::11:

toyota2009
09-04-2009, 12:10
سلام.
من می خواستم بدونم در حال حاضر بهترین انتخاب برای خرید یه ماشین باقیمت حدود 13-14 میلیون چیه؟! حدود 15 هم بشه خیلی خبری نیست.
برام اینا مهمه:
خودم بین ال نود فول e2+lp و ریو موندم! ریو مدلی نداره که ترمز هاشو درست کرده باشه؟ آخه یه مقدار قیافه ال نود ضایع هست!

ال 90 واقعا معرکه است. بهتره ال 90 بخری

Dr.Godfather
10-04-2009, 09:16
سلام این تندر سایانا الان تولید میشه یا گفتن تا آخد سال؟

HOOSEIN 105
11-04-2009, 20:22
با سلام مصرف بیشتر بسته با رانندگیتون داره
اگه مثلا تو جاده با سرعت 100 کیلومتر باشید مصرف حدود 7 میشه و اگه با سرعت بیشتر برید مثلا 150 یا 160 حدود 10 میشه و تو سرعت 190 هم من تو یه عکس دیده بودم که مصرف لحضه ای رو 15 نشون می داد .
این رو هم بگم من یه بار صبح از تهران با باک پر شروع به حرکت کردم و تمام راه رو هم یا 140 تا بودم یا 150 / 160 و بعد رسیدن به اصفهان ماشین هنوز بنزین داشت .

Farshadd
12-04-2009, 00:04
سلام.
برام اینا مهمه:

سلام.

اول ممنون از اینکه معیار هاتون رو گفتید. ( چون کار همه رو راحت کردید)

از بین تندر فول و ریو شک نکنید که تندر 90 بهتره. تندر در این رنج و در بین خودرو های صفر کیلومتر تمامی امکانات شما رو داره. مورد آخر ( زیبایی) هم سلیقه ای هست که به نظر من تندر در رنج خودش خوبه. ( نمیدونم چرا از طراحی تندر خوشم میاد. حس میکنم الکی نیست و بدون فلسفه و دلیل هم نبوده این طراحی)

:12:

YOUCOM
17-04-2009, 13:34
سلام. میگم به نظرتون lx چطوره؟

lifeless
18-04-2009, 10:45
سلام
بین l90 و lx شما کدومو انتخاب می کنید؟
ممنونم.

B3HZ@D
18-04-2009, 10:55
من که میگم lx بهتره l90 هست
هر دوشون رو روندم...واقعا lx سرتره...خدائیش سمند خیلی ایمن تر از l90 هست

D r i v e r
18-04-2009, 11:31
من که میگم lx بهتره l90 هست
هر دوشون رو روندم...واقعا lx سرتره...خدائیش سمند خیلی ایمن تر از l90 هست

آخه از رو چه حساب و کتابی سمند ایمن تره؟؟؟
l90 فول خیلی سر تر از سمند lx هست
منم پشت جفتشون نشستم
عکس العمل تندر 90 نسبت به گاز خیلی بهتر از سمند هست
مجهز به 2 عدد ایر بگ هم هست
تندر 90 خیلی میگن با قیافش نمیسازیم ولی من دیروز یه دونه مشکی با رینگ 17 و لاستیک 215 (به اینکه اصولی بوده یا نه کاری ندارم) دیدم و با یه ارتفاع معقول خیلی خوشگل شده بود:31:

gladiator.shiraz
18-04-2009, 11:34
چرا هیشکی نمیگه پرشیا ؟؟؟؟؟؟؟؟

D r i v e r
18-04-2009, 11:56
چرا هیشکی نمیگه پرشیا ؟؟؟؟؟؟؟؟
پرشیا با 13 - 14 تومن صفر که نمیشه خرید
باید دست دوم خرید که فکر نکنم زیاد به دل بشینه
ولی با 14 تومن میشه تندر 90 خرید و از رانندگی کردن باهاش لذت برد
پرشیا الکی گرونه دوست من :11:

B3HZ@D
18-04-2009, 14:07
امیر خان لازم به ذکره که توی lx هم ایربگ وجود داره
یک تصادفاتی دیدم که به ایمنی سمند پی بردم
405 از پشت زده بود به سمند و کاپوت خود 405 تا سمت راننده رفته بود داخل ولی سمنده یک کم پشتش خراب شده بود
یا این که یک سمند lx با 2 تا پراید تصادف کرده بود یا یه چیزی توی همین مایه ها سمند فقط درهاش و قسمت جلوش کمی خراب شده بود ولی اون پرایدها هر دو له و لورده شده بودن
فکر کنم عکس یکیشون رو داشته باشم میگیردم میذارمش

D r i v e r
18-04-2009, 18:30
یک تصادفاتی دیدم که به ایمنی سمند پی بردم
405 از پشت زده بود به سمند و کاپوت خود 405 تا سمت راننده رفته بود داخل ولی سمنده یک کم پشتش خراب شده بود
یا این که یک سمند lx با 2 تا پراید تصادف کرده بود یا یه چیزی توی همین مایه ها سمند فقط درهاش و قسمت جلوش کمی خراب شده بود ولی اون پرایدها هر دو له و لورده شده بودن
فکر کنم عکس یکیشون رو داشته باشم میگیردم میذارمش
در تصادف عقب به دلیل اینکه ماشین پشت سری در حال ترمز کردن هست جلوی ماشین رو به پایین میاد و باعث میشه که ماشین پشت سری با کاپوت برخورد کنه و درنتیجه تا شدن کاپوت و شکستن چراغ ها و جلو پنجره و .....
ولی ماشین رو به رویی از سینی کف جعبه برخورد میکنه و از زیر میره که زیاد در معرض دید نیست و احتمال موج برداشتن گلگیر های عقب هم زیاد هست
مثلا یه 405 یا پرشیا زمانی که از عقب بهشون میزنن بلافاصله در صندوق عقب باز میشه تا از خسارت دیدن او جلوگیری بشه (بار ها و بارها اینو دیدم) و بعد از تصادف اگه حتی ذره ای شدید هم نبوده باشه باز هم در جعبه به خوبی بسته نمیشه
در استخکام سمند شکی نیست ولی فکر کنم فرشاد عکس جالب از یه پراید بهم نشون داده بود
همینجا ازش میخوام که اون عکس رو یک بار دیگه برای نمایش عموم بذاره

B3HZ@D
18-04-2009, 18:43
من خودم سوار 405 بودم و با یکی از دوستان داشتیم میرفتیم
البته راننده بنده نبودم....ولی 100 الی 120 -130 تا سرعت داشتیم که زدیم پشت یک rd که هم کاپوت جلو 405 و پشت rd داغون شد
البته قصد من طرفداری از سمند نیست چون که نه من ساختمش و نه چیزی به من میرسه
فقط خواستم بگم از نظر ایمنی از بقیه ماشین های ایران خودرو بهتره...
با این تصادفاتی که من دیدم سمند کمترین صدمه رو دیده بود...
در کل ممنون بابت توجه شما

Farshadd
18-04-2009, 23:08
در تصادف عقب به دلیل اینکه ماشین پشت سری در حال ترمز کردن هست جلوی ماشین رو به پایین میاد و باعث میشه که ماشین پشت سری با کاپوت برخورد کنه و درنتیجه تا شدن کاپوت و شکستن چراغ ها و جلو پنجره و .....
ولی ماشین رو به رویی از سینی کف جعبه برخورد میکنه و از زیر میره که زیاد در معرض دید نیست و احتمال موج برداشتن گلگیر های عقب هم زیاد هست
مثلا یه 405 یا پرشیا زمانی که از عقب بهشون میزنن بلافاصله در صندوق عقب باز میشه تا از خسارت دیدن او جلوگیری بشه (بار ها و بارها اینو دیدم) و بعد از تصادف اگه حتی ذره ای شدید هم نبوده باشه باز هم در جعبه به خوبی بسته نمیشه
در استخکام سمند شکی نیست ولی فکر کنم فرشاد عکس جالب از یه پراید بهم نشون داده بود
همینجا ازش میخوام که اون عکس رو یک بار دیگه برای نمایش عموم بذاره

امیر جان اون عکس که به قول خودت توی یه پارکینگ بود. ولی دقیقا مشابهش اتفاق افتاد برای یکی از دوستان که 3 نفر رو انداخت اون دنیا.

عکس من یه مشکل دیگه واسه این تاپیک داره و اونم اینه که نه تندر مذکور توشه نه سمند

خودت که یه عکس از تصادف تندر دوستت داری. همونو بذار. خیلی هم خوبه.

======================

دوستی هم گفته سمند lx کیسه هوا داره. میشه منبع حرف رو هم بگید؟؟ چون تا جایی که من میدونم کیسه هوا نداره.
===============================
البته من خودم انتخاب بین تندر 90 و سمند lx رو انتخابی سخت میدونم چرا که هر دو خودرو خودرو های خوبی هستن و مزایا و معایبی دارن. ولی اگه مصرف سوخت کمتر و قیمت و صفر بودن برام مهم باشه احتمال زیاد تندر فول رو انتخاب کنم.

D r i v e r
18-04-2009, 23:16
ببخشید که سایز عکس ها با هم متفاوت هست
دقیقا این تندر با سرعت حدود 80 تا به این پیکان زده
راستی منم تا جایی که میدونم سمند ایر بگ نداشت و حتی به صورت آپشن هم روش نمیذاشتن

B3HZ@D
19-04-2009, 00:11
الان این عکس مربوط به تصادفه این دو ماشینه؟

Farshadd
19-04-2009, 00:38
الان این عکس مربوط به تصادفه این دو ماشینه؟

بله.

البته این تصادفا و عکسا زیاد معیار درستی نیست. چون زاویه برخورد خیلی مهمه. تست های استاندارد ملاک بهتر و کاملتری برای سنجش ایمنی هستن.

سام1988
25-04-2009, 14:47
به نظر من برو پارس بگير ال 90هم ماشين خوبي خودت تو ذهنت اين دو تا ماشين رو اناليز كن در كل پارس ماشين محبوبي هر دو ماشين يه سري حسن دارن و يه سري عيب

YOUCOM
27-04-2009, 20:00

دوست عزیز. من سه روزه lx خریدم. ایربگ در کار نیست.!!!!!!!!!!(صفر خریدم از نمایندگیش)

Alamate Soal
01-05-2009, 12:23
من خودم سوار 405 بودم و با یکی از دوستان داشتیم میرفتیم
البته راننده بنده نبودم....ولی 100 الی 120 -130 تا سرعت داشتیم که زدیم پشت یک rd که هم کاپوت جلو 405 و پشت rd داغون شد
البته قصد من طرفداری از سمند نیست چون که نه من ساختمش و نه چیزی به من میرسه
فقط خواستم بگم از نظر ایمنی از بقیه ماشین های ایران خودرو بهتره...
با این تصادفاتی که من دیدم سمند کمترین صدمه رو دیده بود...
در کل ممنون بابت توجه شما

استحکام بیش از حد ماشین و مقاوم بودن بدنه در هنگام تصادف اصلا نمیتونه ایمنی به همراه بیاره

چون باعث آسیب بیشتر دیگر ماشین تصادف کننده میشه و در نتیجه جان دیگران به خطر میافته

الان همهع کشورهای پیشرفته دنیا بدنه ماشین ها را طوری طراحی میکنند که هنگام تصادف بیشتر آسیب ببینه و در نتیجه نیروی کمتری به داخل بدنه ماشین وارد بشه .

کلا باید در نظر داشت که اگر بدنه ماشین شما خیلی خیلی محکم هست ، هنگام تصادف جان طرف مقابل هم خیلی خیلی در خطر هست

kasra_khan2003
01-05-2009, 21:57
به نظر من برو پارس بگير ال 90هم ماشين خوبي خودت تو ذهنت اين دو تا ماشين رو اناليز كن در كل پارس ماشين محبوبي هر دو ماشين يه سري حسن دارن و يه سري عيب

منم پارس و 206 رو ترجیح میدم! یه تیپ دو تر و تمیز بگیر، یکم پول بده ترمزهاشو خودت abs کن!:31:

tatu_lover1366
04-05-2009, 02:05
اگه میخوای با ماشین رانندگی کنی و از روندنش لذت ببری 4 گزینه رو پیشنهاد میکنم تو این رنج قیمتی(البته با اجازه دوستان)
1-405
2-پرشیا
3-فولوکس گل
4-L90
اما اگر زیاد به قابلیتهای حرکتی ماشین و لذت بردن از روندن اون اهمیت نمیدین و تنها فکر امکانات هستین اینو پیشنهاد میکنم
سمند lx
اما نظر شخصیم روی 405 و L90 هستش

عکس العمل تندر 90 نسبت به گاز خیلی بهتر از سمند هست
کاملا موافقم با این حرفت امیر جان بعلاوه اینکه فرمان بسیار حساس و خوشدستی در هنگام پیچیدنهای سریع داره که مطمعنا با اولین بار نشستن پشت این ماشین این مطلب رو احساس میکنید
در مورد تصادفات هم چون سر رشته زیادی از فیزیک ندارم نمیتونم اظهار نظر کنم چون مطمعنا در تصادفات عوامل زیادی غیر از ایمنی بدنه در آسیب دیدگی یک ماشین دخیلند که قطعا همه دوستان به این مسئله خیلی بیشتر از من اشراف دارند

MoHaMaD ZaNd
04-05-2009, 10:38
دوست من فكر كنم تاپيك 4 الي 5 ماه پيش رو آوردي بالا كه كمي خاك خورده !!!!