PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم موفقیت بازی های ساخت ایران

lion_sun
08-04-2009, 00:39
به نظر شما چرا بازی هایی که تو ایران ساخته و پخش میشه اصلا محبوب نمیشه؟
چرا مخاطب به سمتشون جذب نمیشه؟

جواب از شما:

mohamad_beauty
08-04-2009, 00:41
عدم ساپورت مالی و نبود تجهیزات فنی

اماستیاف
08-04-2009, 00:46
چون مخاطبشون رو گاگول فرض میکنن !!!!

lion_sun
08-04-2009, 00:49
نظر من : چون بیشتر از اینکه سرگرم کننده و اموزنده باشن ، اهداف سیاسی و مغز شوری دارند

B3HZ@D
08-04-2009, 01:00
داستان مزخرف رو هم بهش اضافه کنید
شخصیت پردازی های ضعیف
داستان تکراری...
کار ضعیف و قیمت بالا

sonixax
08-04-2009, 01:24
به نظر شما چرا بازی هایی که تو ایران ساخته و پخش میشه اصلا محبوب نمیشه؟
چرا مخاطب به سمتشون جذب نمیشه؟

جواب از شما:

با درود بر شما .
نخست فکر کنم باید بنویسم به دلایل زیر :

1 - گرفتن وام های میلیاردی شرکت های بازی سازی از صندوق حمایت وزارت صنایع و معادن و خرج کردن تنها چند میلیون تومان برای ساخت بازی و بالا کشیدن ما بقی پول (رانندگی در تهران) ، این در حالیه که برای ساخت بازی مانند need for speed تنها یک دهم کل وامی که این شرکت گرفته هزینه شده .

2 - استفاده از نیروی کار غیر متخصص و ارجحیت دادن رابطه به ضابطه . یا به عبارت دیگر پارتی بازی .

3 - استفاده از موتور های آماده رایگان و یا غیر استاندارد با قیمت های پایین و عدم استفاده از موتور های بازی قدرتمند مانند Game Brio .

4 - عدم آموزش و آماده سازی نیروی متخصص در زمینه های گرافیکی .

5 - وارد شدن سیاست به عرصه تولید نرم افزار و جلوگیری از استفاده از خلاقیت ها ( در کشوری که بازی Crazy Frog ممنوع اعلام میشود وضع بهتر از این هم مگر میشود ؟).

6 - نمایشنامه های بسیار ضعیف و جلوگریری از دخالت مورخین ، نمایشنامه نویسان و داستان سرایان قدرتمند و نامی ایران .

7 - عدم اجازه فعالییت و حمایت در این زمینه از شرکت های خصوصی دارای نیروی کار متخصص اما پشتوانه مالی ضعیف .

8 - عدم در دسترس بودن اسکرنر های سه بعدی و یا موشن کپچر برای شرکت های خصوصی (فقط برای شرکت های گنده مثل فارابی و ایران خودرو)

9 - گند های سیاسی سران حکومت و تحریم ایران حتی در زمینه های بسیار سطح پایین برای نمونه Cpanel .

10 - عدم استقبال سرمایه گزاران از موضوعاتی با اهداف غیر سیاسی .

بدرود و پاینده ایران

bleu2u4u
08-04-2009, 01:24
چون تنها هدف بازی سازهای ما گرفتن وام دولتی و نپرداختن اونه

bleu2u4u
08-04-2009, 01:58
چون تنها هدف بازی سازهای ما گرفتن وام دولتی و نپرداختن اونه

Oracle_Eldorado
08-04-2009, 08:21
تنها دلیلش : قانون CopyRight

SADEGH 7
08-04-2009, 09:25
با درود بر شما .
نخست فکر کنم باید بنویسم به دلایل زیر :

1 - گرفتن وام های میلیاردی شرکت های بازی سازی از صندوق حمایت وزارت صنایع و معادن و خرج کردن تنها چند میلیون تومان برای ساخت بازی و بالا کشیدن ما بقی پول (رانندگی در تهران) ، این در حالیه که برای ساخت بازی مانند need for speed تنها یک دهم کل وامی که این شرکت گرفته هزینه شده .

2 - استفاده از نیروی کار غیر متخصص و ارجحیت دادن رابطه به ضابطه . یا به عبارت دیگر پارتی بازی .

3 - استفاده از موتور های آماده رایگان و یا غیر استاندارد با قیمت های پایین و عدم استفاده از موتور های بازی قدرتمند مانند game brio .

4 - عدم آموزش و آماده سازی نیروی متخصص در زمینه های گرافیکی .

5 - وارد شدن سیاست به عرصه تولید نرم افزار و جلوگیری از استفاده از خلاقیت ها ( در کشوری که بازی crazy frog ممنوع اعلام میشود وضع بهتر از این هم مگر میشود ؟).

6 - نمایشنامه های بسیار ضعیف و جلوگریری از دخالت مورخین ، نمایشنامه نویسان و داستان سرایان قدرتمند و نامی ایران .

7 - عدم اجازه فعالییت و حمایت در این زمینه از شرکت های خصوصی دارای نیروی کار متخصص اما پشتوانه مالی ضعیف .

8 - عدم در دسترس بودن اسکرنر های سه بعدی و یا موشن کپچر برای شرکت های خصوصی (فقط برای شرکت های گنده مثل فارابی و ایران خودرو)

9 - گند های سیاسی سران حکومت و تحریم ایران حتی در زمینه های بسیار سطح پایین برای نمونه cpanel .

10 - عدم استقبال سرمایه گزاران از موضوعاتی با اهداف غیر سیاسی .

بدرود و پاینده ایران
100% تایید می شه ویه مورد دیگه هم اضافه می کنم قیمت های بالای بازی های نسبت به بازی های غیر ایرانی.

تنها دلیلش : قانون copyright
دوست عزیز به نظر من تنها خوبی که ایران داره اینه که قانون کپی رایت توش رعایت نمی شه.چون حقوق ها به ریال داده می شه و قیمت بازی ها به دلار محاسبه می شه.اگه کپی رایت رعایت بشه فکر نمی کنم بیشتر از سالی 1 بازی بشه خرید.

Oracle_Eldorado
08-04-2009, 09:38
دوست عزیز به نظر من تنها خوبی که ایران داره اینه که قانون کپی رایت توش رعایت نمی شه.چون حقوق ها به ریال داده می شه و قیمت بازی ها به دلار محاسبه می شه.اگه کپی رایت رعایت بشه فکر نمی کنم بیشتر از سالی 1 بازی بشه خرید.

منظورم نبود قانون کپی رایت تو ایران هست .
یعنی یه نفر با کلی زحمت بازی میسازه ، میاد میده 5 تومن .
یه آدم ..... میخره ، میفروشه 500 تومن .
خوب اینطوری معلومه کسی زحمت نمیکشه .
چون میدونه تو ایران هیچ نتیجه ای نمیده .

SADEGH 7
08-04-2009, 11:25
منظورم نبود قانون کپی رایت تو ایران هست .
یعنی یه نفر با کلی زحمت بازی میسازه ، میاد میده 5 تومن .
یه آدم ..... میخره ، میفروشه 500 تومن .
خوب اینطوری معلومه کسی زحمت نمیکشه .
چون میدونه تو ایران هیچ نتیجه ای نمیده .
پس من درست متوجه منظور شما نشدم. معذرت.:11:

3Dmajid
08-04-2009, 14:28
ما حداقلش 100 سال (چی باشه) از اون ور آبی ها (مثل آمریکا) عقبیم.
خوب معلومه وقتی یکی مثل من بازی های نسل جدیدی که الان دارن میسازن با بازی ایرانی ها مقایسه کنم، از هر چی بازی ایرانیه زده میشم و نا امید میشم و ترجیح میدم بازی های اون ور آبی بازی کنم.

sima_6600
08-04-2009, 15:05
همه این ها درست.ولی اصلی ترین مشکل ما در نبود اموزش درست به متخصاصان این کشور.وقتی شما مدرک کارشناسی ارشد رو با معدل 14 تو ایران میگیری.در ضمن در برنامه نویسی هم هیچی سر در نمیاری چطوری میخواهی بازی بسازی.
مشکل ما نظام اموزشی پوکید مونه.که از رده خارج شده.به نظر من تمام استاد ها باید یک سری دوره تو خارج برن.و همیشه اطلاعات روز رو به دست بیارن تا یک دفه 100 سال دیگه عقب نمونن.

saeed_cpu_full
08-04-2009, 15:07
من مقصر اصليه همه ي اينا رو رانندگي در تهران ميدونم
بازي كه قبل از انتشار خودش چند تا عكس ازش منتشر شد
گرافيكش عكس هاش با mw برابري ميكرد حتي توي اين فروم افرادي بودن كه با جون و دل از اين بازي حمايت ميكردن
و ميگفتن گرافيك اين بازي از موست وانتد هم بيشتره :18: همه از اين بازي حمايت ميكردن و به رانندگي در تهران افتخار
ميكردن اما وقتي بازي منتشر شد همه چيز عوض شد ... گرافيك در حد آتاري ... گيم پلي در حد گاگولستان :31: ...
صداگذاري 0 ... داستان 0 ... جذابيت اصلا نداشت ........ آخه از بازي كه امكان سيو نداشت چجوري بايد انتظار گرافيك
موست وانتد رو داشته باشيم ؟!؟!

بعد از اين ماجرا همه ي گيمر هاي ايراني به خودشون گفتن كه هر چي بازيه ايرانيه آشغاله و اصلا ديگه از اين بازي ها
حمايت نكردن حتي اگر اون بازي قشنگ بود

من مقصر اصلي رو بازي آشغال رانندگي در تهران ميدونم :2:

resident_evil
08-04-2009, 15:53
براي اينكه بتونن موفق باشن در اين زمينه بايد خودشون رو با شركت هاي خارجي يكي كنن كه خب غير ممكن هستش !!!
پس ما هيچ وقت نميتونيم در اين راه موفق باشيم !!! و فقط دارن هر روز بيشترو بيشتر خودشون رو خراب ميكنن !!!

saeed_cpu_full
08-04-2009, 15:59
خوب توي بازينما هم يه حرف قشنگي زده شده

يه زماني Fast Food مد شده بود هر كي يه ذره پول داشت ميرفت يه مغازه اجاره ميكرد فست فود ميزد طوري كه توي يه
خيابون حدود 7 تا فست فود بود كه همشون هم بدرد نخور بودن ... بعدش كافي شاپ مد شد همه اومدن كافي شاپ
زدن حالا هم بازي سازي مد شده طوري كه هر كس يه ذره مهارت در تري دي مكس و مايا داره فكر ميكنه با يك انجين
ميتونه خيلي راحت بازي بسازه
نتيجه ي اين هم شده اين همه بازيه آشغال ايراني كه مغازه هارو گرفته :13:

bleu2u4u
08-04-2009, 23:50
بهترین کار اینه که خودمون رو خراب نکنیم و بشینیم بازیهایی که توی کشورهای دیگه ساخته میشه رو با لذت بازی کنیم

lion_sun
09-04-2009, 00:53
عزیزم فکر نمیکنی اگه این قانون راعایت می شد باید الان بازی هایی مثل gta رو بالای 100،000 تومن میخریدی . ولی از یه جهت هم درست میگی دیگه همه بهجا اینکه برن nfs بخرن که اون مقت می شد بالای 100،000 تومن میرفتن "رانندگی در تهران" میخریدن 5000 تومن:31:

lion_sun
09-04-2009, 00:59
براي اينكه بتونن موفق باشن در اين زمينه بايد خودشون رو با شركت هاي خارجي يكي كنن كه خب غير ممكن هستش !!!
پس ما هيچ وقت نميتونيم در اين راه موفق باشيم !!! و فقط دارن هر روز بيشترو بيشتر خودشون رو خراب ميكنن !!!

چرا نمیتونیم موفق بشیم کی قکرشو میکرد کسی بتونه بازار بازی فوتبال رو از FIFA یا همون EA Game بگیره ولی دیدین که شد.

پس کار نشد نداره

همه چیز هم گرافیک نیست هیچ کس بازی ماریو رو به خاطر گرافیکش بازی نمیکنه ، بازیی که با وجود بازی هایی مثل The Assassin's Creed و اون گرافیک وحشت ناکش هنوزم طرف دار داره.

resident_evil
09-04-2009, 01:11
چرا نمیتونیم موفق بشیم کی قکرشو میکرد کسی بتونه بازار بازی فوتبال رو از fifa یا همون ea game بگیره ولی دیدین که شد

ببخشيد متوجه منظورت نميشم !!! ميشه توضيح بدي ...
در ضمن من منظورم اينه كه تا وقتي همچين آدم هايي روي كار هستن يعني با اين دولت ما به جايي نميرسيم تو هيچ عرصه اي !!!
بهتره واقع بين باشيم !!!

lion_sun
09-04-2009, 01:17
منطورم بازی PES که بازار رو از EA Game تو رنج فوتبال قاپیده در حالی که EA خودش خداست.

در رابطه با دولت هم موافقم که اصلا به این مثائل اهمیت نمیده. البته حق هم دارن انقدر چاله دارن که پر کنن که کسی دیگه به فکر سازماندهی ساخت بازی نیست!

lion_sun
09-04-2009, 01:18
منظورم بازی PES که بازار رو از EA Game تو رنج فوتبال قاپیده در حالی که EA خودش خداست.

در رابطه با دولت هم موافقم که اصلا به این مثائل اهمیت نمیده. البته حق هم دارن انقدر چاله دارن که پر کنن که کسی دیگه به فکر سازماندهی ساخت بازی نیست!

resident_evil
09-04-2009, 01:24
البته در مورد pes كه بازار بازي رو از fifa گرفت يه نكته هستش !!! اونم اينكه fifa فقط براي كنسول ها nextgen بودش اما براي pc نه !!! به همين دليل هم بازي براي pc فروش خوبي داشت اما براي fifa نه !!! منم خودم اول روي pc بازي كردم fifa رو و بعد براي كنسولش رو گرفتم !!! در كل پول هاي اين مملكت جاهاي ديگه داره خرج ميشه و صرفه پيشرفت كشور نخواهد شد !!! خب ديگه ادامه نميدم چون كم كم داره سياسي ميشه !!! :ي

Fate2646
09-04-2009, 01:26
هر قسمت دنیا یه کاری رو گرفتن دستشون و به نحو احسن انجام میدن و تو اون کار برای خودشون متخصص شدن و سالها تجربه کسب کردن مثل خودرو سازی با وجود bmw و بنزو تویوتاو... ایران میخواست تو زمینه ماشین پیشرفت کنه اما همش پسرفت کرد هیچ وقتم بهشون نمیرسه هر چیزیو نمیشه بومی کرد ما باید تو کارایی که خوبیم بمونیم وهمونو ادامه بدیم تا به یه جایی برسیم (خصوصیت کشورای جهان سوم ) تو تولید گیمم 50 سال اگه تلاش کنیم شاید به یه جایی برسیم با توجه به پیشرفت بقیه پس بهتره زیاد طرفش نریم چون پول حروم کردنه (اگه دست اینا بود که گیم هم گمرک میکردن که دیگه وارد نشه تا پیشرفت کنن)

*Necromancer
09-04-2009, 01:35
اینقد آیه یاس نخونید! بالاخره یه روزی می شه که بازی های ایرانی رو با لذت انجام بدیم و بریم تو کف داستانش و تاپیکشو تو همین پی سی ورلد بزنیم!
بازی Dracula path of dragon رو دیدید؟ این بازی یه بازی ضعیف از یه شرکت نوپای انگلیسی بود!(تو دنیای بازی خوندم بودجه اش از آموزش پرورش یا یه همچین جایی تامین شده یعنی اونا حتی بنیاد بازی های رایا نه ای هم نداشتن!)
اونام تو بازی سازی زیاد از ما جلو تر نیستن اا دارن تلاش خودشونو می کنن! این که بگیم تا 100 سال دیگم ایران نمی تونه به خارجیا برسه یه محمله!

B3HZ@D
09-04-2009, 02:16
دولت نمیاد روی این چیزها سرمایه گذاری کنه
تا وقتی که سرمایه نباشه پیشرفتی هم در کار نیست
نیروی متخصص درست و حسابی هم برای این کار نداریم
پس حالا حالا ها اندر خم یه کوچه ایم...

bleu2u4u
09-04-2009, 04:14
اقای قلمچی یه شعار داره که اون رو همیشه میگه
اونم اینه که ادم باید به جای انکه بره نقاط ضعف خودش رو درست کنه بره به روی نقاط قوتش کار کنه و اونا رو قویتر کنه
قضیه ساختن بازی توی ایران هم همینه
وقتی ما یه چیزی رو بلد نیستیم و اصلا برای ما نیست چه اصراری داریم که بریم روی اون کار کنیم
اگر هم بخوایم کار کنیم بعد 20 سال میشه یه چیزی تو مایه های صنعت خودرومون.در صورتی اگر همین وقت و سرمایه رو روی صنایع دستی و کشاورزی و ... که از نقاط قوتمون هست بزاریم نتیجه ی خیلی بهتری میگیریم

بی باک بی بال
09-04-2009, 07:14
برای شروع کارش خوب بود اما ایرانی ها
همیش عادت کردیم به در جا زدن
ودیگه پیش رفتی از بازی ها ندیدم

Turok-71
09-04-2009, 09:39
سلام.
صنعت بازی سازی در ایران یه صنعت نو پاست و باید بهش فرصت داد تازه با اون
همه مشکلات مالی و نداشتن اسپانسر و موتور بازی خوب و انتظارات بالا در ایران.
درسته بعضی از بازی ها همفقط اهداف سیاسی رو دنبال میکنن مثه بازی مقاومت.
ولی به نظر من بازی های تاریخی ایران بهتر از ژانر های دیگش بودن.

aghamajid1369
09-04-2009, 10:15
ایران اول از تحریم در بیاد
بعد میرسیم به مشکل های دیگه.

vahid0801
09-04-2009, 13:21
چون سرمایه گزارای ایران دنبال سود سریع هستن.و از این چیزا ی با کلاس ندیدن.
ایرانی ها تجربشو هم ندارن.کونامی از شونصد سال پیش داره بازی میزنه اما ایران........

Turok-71
09-04-2009, 13:32
خوب کونامی هم از یه جا شروع کرده همین جوری که شونصد سال قدمت پیدا نکرده.
ما هم باید از یه جا شروع میکردیم نباید که دست رو دست بزاریم چون کونامی جلوتره.

M A X I M U M
09-04-2009, 13:36
بهترين راه حل اينه كه بخش خصوصي سرمايه گذاري هاي بزرگي بكنه
درست مثل بقيه قسمت ها كه بايد همينطور رشد بكنيم
هيچ شركتي زير نظر اداره دولتي پيشرفت نكرده بلكه در بخش خصوصي
چون واقعا انگيزه و اهميت بيشتري قائل ميشن براي كارشون و دستشون بازتر ميشه
الان شركت هايي هم كه كار بازي سازي رو مي كنن سرمايه چنداني ندارن و نياز به پشتيبان هاي خوبي دارن

Azhang
09-04-2009, 17:23
جايي كه مسئولين محترم تو تلوزيون ميگن كه بازي سازهاي داخلي هيچ شانسي در برابر بازي ساز هاي خارجي ندارن فكر نكنم شونصد سال ديگه هم اتفاق خاصي بيوفته

omid2020-com
09-04-2009, 17:39

موافقم . این کپی رایت پدر صنعت نرم افزار ما رو هم در آورده

نظر من : چون بیشتر از اینکه سرگرم کننده و اموزنده باشن ، اهداف سیاسی و مغز شوری دارند
نه اینکه تمام بازیهای خارجی در راه صلح جهانی فعالیت میکنن :2:
تا اینها یه بازی ساختن شد مغز شوری؟

ما داریم خودمون رو با بازی سازهای حرفه ای مقایسه میکنیم
شما ببینید صنعت بازی سازی ما چند سالشه و دیگران تو این سن چی می ساختن
همیشه مرغ همسایه غاز بوده و ما هم فقط بلدیم بزنیم تو سر خودمون

3Dmajid
09-04-2009, 18:10
اصلا یه چیزی ...
وقتی بروبچ شریف میان ماهواره میفرستن فضا، مگه میشه تو ایران کسایی نباشن که بتونن بازی بسازن ؟
اصلا ایران چرا باید بازی بسازه ؟
که چی بشه ؟
لزومی نداره.

Paradise_human
09-04-2009, 22:25
مثل اینکه فراموش کردین تو تمام بازی های پر فروش و محبوب جهان رد پایی از ایرانی ها پیدا میشه ......
مثل اینکه شما فراموش کردین این همه مخ برنامه نویسی و گرافیک میرن به خارج از کشور به ترکیه, اروپا, آمریکا, و .....
به خاطر چی ؟؟!!!!
به خاطر نبود حمایت ... به خاطر نبود سرمایه ..... به خاطر اینکه اگه بخوان اینجا بمونن باید برن مسافر کشی بکنن ...
میدونید ایرانی ها توان انجام هر کاری رو دارن این هم به خود ما ثابت شده و هم برای خارجی ها اثبات شده هست ...
الان در تمام زمینه ها ایرانی ها توی دنیا حرف اول رو میزنن حتی اگه تبعه ی ایران نباشن .......
پس توی بازی سازی هم 100% حرفی برای گفتن دارن ....
ولی متاسفانه اون کسایی که کار بلد بودن همه از مملکت رفتن و دیگه بر نگشتن ......
ولی بازم دیر نشده .....
میشه پیشرفت کرد ایران پتانسیل رو داره .....
جا داره یه سخن هم از پیامبر (ص) اینجا نقل کنم که گفته :
اگه علم در ثریا باشد ایرانی ها بدان دست خواهند یافت .....
پس نا امید نباشین .....
میدونم شرایط واقعا بده .....
چه از لحاظ اقتصادی و سیاسی و ............ ( که خودتون میدونید ) ولی جا برای پیشرفت داره ... خیلی هم داره
یکی دیگه از عواملی که باعث ضعف این صنعت در ایران شده میتونه نبودن رشته ی تخصصی ساخت بازی های رایانه ای در دانشگاه ها باشه ....

resident_evil
09-04-2009, 22:29
مثل اینکه فراموش کردین تو تمام بازی های پر فروش و محبوب جهان رد پایی از ایرانی ها پیدا میشه ......
مثل اینکه شما فراموش کردین این همه مخ برنامه نویسی و گرافیک میرن به خارج از کشور به ترکیه, اروپا, آمریکا, و .....
به خاطر چی ؟؟!!!!
به خاطر نبود حمایت ... به خاطر نبود سرمایه ..... به خاطر اینکه اگه بخوان اینجا بمونن باید برن مسافر کشی بکنن ...
میدونید ایرانی ها توان انجام هر کاری رو دارن این هم به خود ما ثابت شده و هم برای خارجی ها اثبات شده هست ...
الان در تمام زمینه ها ایرانی ها توی دنیا حرف اول رو میزنن حتی اگه تبعه ی ایران نباشن .......
پس توی بازی سازی هم 100% حرفی برای گفتن دارن ....
ولی متاسفانه اون کسایی که کار بلد بودن همه از مملکت رفتن و دیگه بر نگشتن ......
ولی بازم دیر نشده .....
میشه پیشرفت کرد ایران پتانسیل رو داره .....
جا داره یه سخن هم از پیامبر (ص) اینجا نقل کنم که گفته :
اگه علم در ثریا باشد ایرانی ها بدان دست خواهند یافت .....
پس نا امید نباشین .....
میدونم شرایط واقعا بده .....
چه از لحاظ اقتصادی و سیاسی و ............ ( که خودتون میدونید ) ولی جا برای پیشرفت داره ... خیلی هم داره
یکی دیگه از عواملی که باعث ضعف ایران شده میتونه نبودن رشته ی تخصصی ساخت بازی های رایانه ای در دانشگاه ها باشه ....

تا وقتي همچين آدم هايي روي كار هستن يعني با اين دولت ما به جايي نميرسيم تو هيچ عرصه اي !!!
شما از دانشگاهيي كه همين جوري بسيجي ميريزن توش چه انتظاري داري ؟؟؟
انتظار داري يه دانشمند اون تو پيدا بشه ؟؟؟ خودتم داري ميگي كسي كه كار بلده ميزاره ميره ميبينه اينجا قدرشو نميدونن مگه عقلشو از دست داده كه بمونه !!!
هميشه تحت فشار به دلايل مختلف برا همين يه كشور غريبو ترجيح ميده به وطنش !!!
پس در نتيجه ما به جايي نخواهيم رسيد ...

Reza Azimy_RW
09-04-2009, 22:36
اصلا یه چیزی ...

وقتی بروبچ شریف میان ماهواره میفرستن فضا، مگه میشه تو ایران کسایی نباشن که بتونن بازی بسازن ؟
حالا که شده !!! یعنی میتونن بازی بسازن ولی یک کارگردانی قوی احتیاج داره . که تا حالا چنین چیزی توی ایران برای بازی سازی ندیدیم

اصلا ایران چرا باید بازی بسازه ؟
چرا باید فیلم بسازه ؟ چرا باید انرژی هسته ای داشته باشه ؟
اصلا شما راست میگی باید در ایرانو گل گرفت . ایرانو چه به این حرفا

که چی بشه ؟
که بیاد جزوه کشورهای دیگه( جزوه ادمیزاد !! ) . مگه همش باید از بقیه عقب باشیم ؟

lion_sun
10-04-2009, 00:51
متاسفم واسه فکر اون دوست عزیز که میگه که چی بشه !
آخه تو میری نرم افزار خارجی استفاده میکنی فکرشو کن اون نرم افزار ایرانی بود با قابلیت های بهتر !
شماها اینقدر نرم افزار مفتی میگیرین قدرشو نمیدونین همین فوتوشاپ رو بالای 100 دلار فکر کنم میفروشن !
شما برو ماریو بازی کن خیلی برات بهتره .
من خودم یا موقع میخواستم بازی ساز بشم . خیلی سخت بود . امکاناتی نیست . نه موتور خوبی نه آموزش خوبی !
خیلی مشکله اما من میگم همه چیز ممکنه و واقعا ایران (خود ایران رو منظورمه) میتونه بهترین باشه !

1- شرکت adobe این پک CS4 رو 940 دلار میفروشه!
2- photo shop v رو هم بالای 200 دلاره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید]
3- منم قبول دارم و میگم همه چیز ممکنه و واقعا ایران میتونه بهترین باشه .:10:
اما باید از کجا شروع کنیم ؟!
باید چه کسایی به فکر باشن؟!
ما تو مملکی داریم زندگی میکنیم که دائم دم از دولت الکترونیک میزنن ، اما پرداخت قبض اب و برق با اینترنت که نشد دولت الکترونیک از بحث دورتون نکنم.

واسه شروع هر کاری یه سری کارایه زیر ساختی مهمه ، ما زیر ساخت نداریم!!!!!!!!!!

korokodil_avareh
10-04-2009, 01:27
به نظرم باید گزینه نبود سرمایه رو حذف کنید که فقط توجیه بیمورد هست
ما میخوایم از همون روز اول crysis بسازیم
بابا والله اینطوری نمیشه چرا نیایم با یه بازی زیبا و معتاد کننده مثل world of goo یا خیلی بازیهای ساده دیگه خودمون رو نشون بدیم
به قول یارو ما میخوایم راه 100 ساله رو یه شبه بریم
اونهایی که الان بازیهای 3 بعدی با گرافیک خارق العاده میسازند همونهایی بودند که یه روزی بازیهای 2 بعدی و تک بعدی ساختند
یکی از مهمترین دلایل عدم خلاقیت به جز گزینه هایی که شما گفتید اینه که تا یه نفر فکر ساخت بازی رو میکنه موضوعهای زیر میاد تو سرش:
جنگ تحمیلی
نبرد با تروریست
شاهنامه
ایران باستان
تقلید از بازیسازهای خارجی(که باعث عدم خلاقیت میشه)
.........
......
و همین موضوعهای همیشگی
اگر بازیسازهای ایرانی بخوان یکم از مغزشون استفاده کنند به جای اینکه بهونه نبود امکانات و سرمایه و اسپانسر و هزار مورد الکی دیگه رو بیارند میتونند با هزینه ناچیز یه بازی عالی بسازند البته نمیگم امکانات تاثیری نداره ولی برای شروع کار میشه با یه بازی روان و زیبا مثل ماریو شروع کرد نه اینکه یه بازی افتضاح با unreal engine 3 بسازند

Fate2646
10-04-2009, 02:05
سران ما پیشروی تو عرصه بازی رو موفقیت حساب نمیارن خوب معلومه کسی که ماهواره هوا میکنه میتونه یه گیم عالی هم با پشاتکارش بسازه اما ماهواره هوا کردن مهم تر یا بازی ساختن حالا اومدیم crysis هم ساختیم اینا که نمیان بگن ماافتخار میکنیم که همچین چیزیرو ساختینم پس میگن بهتره به جاش انرژی هسته ای سرمایه گذاری کنیم این یه مشکل.
مشکل بعدی اینه داستانای بازیهای خدا کاملا تخیلی یا ابتکاری بوده اما اینا گیر دادن به مستند سازی چیزای باارزشی مثل تاریخمونو با بازیای کم ارزششون بی ارزش جلوه میدن بهتره تو موضوعات ساده و دیگه فعالیت کنیم بعد که پیشرفتمون به مرحله ی خوبی رسید بیاییم سر موضوعات اصلی و ملی (یه کمپانیه نو پا نمیاد یه دفعه ارباب حلقه ها بسازه)
سومین مشکل تو کمپانیهای بزرگ و حتی نو پا از فقط از استعداد های یه کشور استفاده نمیکنن بلکه از تجربیات همه استفاده میکنن .بهتره یه گیم ساز با تجربرو اگر واقعا حدف تولیدگیم داشته باشیم دعوت کنیم و حتی استخدام کنیم و گرنه اینجوری پیش نمیره همین بچه های هوا فضا از معلمای روسی و غیره تو واحداشون استفاده کردن

korokodil_avareh
10-04-2009, 03:56
سران ما پیشروی تو عرصه بازی رو موفقیت حساب نمیارن خوب معلومه کسی که ماهواره هوا میکنه میتونه یه گیم عالی هم با پشاتکارش بسازه اما ماهواره هوا کردن مهم تر یا بازی ساختن حالا اومدیم crysis هم ساختیم اینا که نمیان بگن ماافتخار میکنیم که همچین چیزیرو ساختینم پس میگن بهتره به جاش انرژی هسته ای سرمایه گذاری کنیم این یه مشکل.

این یه توجیه غیر قابل قبول هست
فرض کن شما یه بازیساز آماتور هستی
کی میخواد جلوی تو رو بگیره که بازی نسازی حتی سران کشورت هم نمیتونند جلوی تورو بگیرند
میدونم الان تو جوابم میخوای از مجوز و این چیزها بگی ولی باز هم یه بازی مثل همون world of goo یا dinner dash رو در نظر بگیر که با کمترین امکانات توسط چند نفر ساخته میشه و نیازی هم به مجوز نیست
میتونی حتی اون رو رایگان روی web بذاری تا چند نفر تو رو بشناسند و استعدادت رو دریابند

MOEEN_1369_KHAFAN
10-04-2009, 04:23
دو چیز تو کشور ما هیچوقت درست نمیشه
1-فوتبال
2-انیمیشن و بازی سازی

omid2020-com
10-04-2009, 05:09

خودتون بیاد حرفهای قبلیتون هم بخونید
کمی قبلتر یکی از دوستامون گفتن که بنیاد فلان میلیاردی پول به شرکت فلان داده و اون فقط چند میلیونش رو خرج کرده
پس پول هست و توجه شده بهش

3Dmajid
10-04-2009, 08:52
متاسفم واسه فکر اون دوست عزیز که میگه که چی بشه !
آخه تو میری نرم افزار خارجی استفاده میکنی فکرشو کن اون نرم افزار ایرانی بود با قابلیت های بهتر !
شماها اینقدر نرم افزار مفتی میگیرین قدرشو نمیدونین همین فوتوشاپ رو بالای 100 دلار فکر کنم میفروشن !
شما برو ماریو بازی کن خیلی برات بهتره .
من خودم یا موقع میخواستم بازی ساز بشم . خیلی سخت بود . امکاناتی نیست . نه موتور خوبی نه آموزش خوبی !
خیلی مشکله اما من میگم همه چیز ممکنه و واقعا ایران (خود ایران رو منظورمه) میتونه بهترین باشه !

من تو حرفام به کسی توهین نکردم ولی تو داری توهین میکنی :41:
بحث این تاپیک کاملا بیهودس، هر کسی نظر خودش رو میگه ولی آخرش چی ؟
اونا که نمیان بخونن و دست به کار شن کاری بکنن !
ایران همینه که هست و حالا حالاها نمیتونه بازی بسازه که بین المللی بشه و تو سایت گیم اسپات ثبت بشه :31:.

Fate2646
10-04-2009, 12:09
این یه توجیه غیر قابل قبول هست
فرض کن شما یه بازیساز آماتور هستی
کی میخواد جلوی تو رو بگیره که بازی نسازی حتی سران کشورت هم نمیتونند جلوی تورو بگیرند
میدونم الان تو جوابم میخوای از مجوز و این چیزها بگی ولی باز هم یه بازی مثل همون world of goo یا dinner dash رو در نظر بگیر که با کمترین امکانات توسط چند نفر ساخته میشه و نیازی هم به مجوز نیست
میتونی حتی اون رو رایگان روی web بذاری تا چند نفر تو رو بشناسند و استعدادت رو دریابند
ببین منظور منو متوجه نشدی من نگفتم اونا مخالف بازی سازین من میگم اون بالا ها کسی برای بازی ارزش قائل نیست اگه کسی بیاد با پول یا بدون پول بهترین بازیم بسازه اونا اصلا اهمیتم نمیدن .
بله پول وبودجه هست همین بودجه سازمان جوانان اما تا وقتی کسی اهمیت نده و کارا سرسری جلو بره از کسی کمک نخوان به درد نمیخوره بودجه کلش حروم میشه چون به دلیل کم اهمیتی نظارتی روش نیست که کیفیتو بسنجن

korokodil_avareh
11-04-2009, 00:01
منظورت رو متوجه شدم جوابت رو هم دادم
خوب به جهنم که اونها ارزش قائل نمیشن مگه تو میخوای واسه اونها بازی بسازی؟

lion_sun
11-04-2009, 00:39
یه جایی یکی نوشته بود این تاپیک هیچ فایده ای نداره ! (نیازی نیست اسمشو بگم)
دوست خوبم اگه بیایم 2 3 تا از اینجور تاپیکا بزاریم فایدش اینه چند نفر تو فکر میرن که مگه چیمیشه ماهم بازیه خوب بسازیم.
نیازی نیست کسی از دولت مردها بیان این تاپیکارو بخونن ، ما میخوایم ذهن هارو فعال تر کنیم.

گفتن ایران همینکه هست !
این حرفا چیه ما نباید اینی باشیم که هستیم .

دوستان تورو به خدا دست از فکرای قدیمی بر دارین ، ما باید ذهنمون رو فعال کنیم.
ما پتانسیل کارای بزرگ رو داریم

برای طی کردن هزار کیلومتر شرط اول بر داشتن قدم است

برای موفقیت در هر کاری یه سری فاکتورا لازمه مثلا : تحصیلات ، پشت کار ، اراده ، درس گرفتن از شکست های گذشته .

دست بردارین از اینکه هی بگیم چی نداریم.
بگید چه امکاناتی داریم ولو محدود ، و چطور میتونیم کاملشون کنیم.

Paradise_human
11-04-2009, 12:50
یه جایی یکی نوشته بود این تاپیک هیچ فایده ای نداره ! (نیازی نیست اسمشو بگم)
دوست خوبم اگه بیایم 2 3 تا از اینجور تاپیکا بزاریم فایدش اینه چند نفر تو فکر میرن که مگه چیمیشه ماهم بازیه خوب بسازیم.
نیازی نیست کسی از دولت مردها بیان این تاپیکارو بخونن ، ما میخوایم ذهن هارو فعال تر کنیم.

گفتن ایران همینکه هست !
این حرفا چیه ما نباید اینی باشیم که هستیم .

دوستان تورو به خدا دست از فکرای قدیمی بر دارین ، ما باید ذهنمون رو فعال کنیم.
ما پتانسیل کارای بزرگ رو داریم

برای طی کردن هزار کیلومتر شرط اول بر داشتن قدم است

برای موفقیت در هر کاری یه سری فاکتورا لازمه مثلا : تحصیلات ، پشت کار ، اراده ، درس گرفتن از شکست های گذشته .

دست بردارین از اینکه هی بگیم چی نداریم.
بگید چه امکاناتی داریم ولو محدود ، و چطور میتونیم کاملشون کنیم.
ضمن تایید حرف های دوستمون این نکته رو هم اشاره کنم که بازی فقط گرافیک نیست !!!
یکی از فاکتور های بازی گرافیک هستش ...
الان یک مثال میزنم بازی world of war craft یا war craft III یا star craft یا ......
این سه بازی به عنوان نمونه گرافیک بالایی ندارند در حد گرافیک 32 یا 16 هستش ولی میلیون ها نفر دارن این بازی ها رو انجام میدن حتی با گذت 7-8 سال از تاریخ ساخت اونها ...
جذابیت بازی موضوع بازی و امکانات بازی ( online بازی کردن ) و غیره خیلی تاثیر داره ....
من نمیگم بیان بازی online بسازن ولی حداقل توی گرافیک توانایی ندارن حداقل توانایی این رو دارن یه بازی جذاب بسازن با موضوع جالب ...
اینطوری که شروع کنن خود به خود توی گرافیک هم پیشرفت میکنن ...

halflife g
11-04-2009, 13:10
بازیسازی یه صنعته و هر صنعتی اول از همه به زیر ساخت نیاز داره :

1-سرمایه 2-افراد مجرب 3-تبلیغات و پخش

حالا ببینین کدوم رو ما در حد خوب داریم ؟؟؟گیریم که سرمایه و افراد مجرب رو داریم اونوقت با این نبود قانون کپی رایت یه بازی که وقت 50 نفر رو گرفته و 100 میلیون خرجش شده چطوری هزینشو در میاره؟؟؟

ببینین دوستان درسته شعار ما میتوانیم عملیه و ایرانی هم هر کاری میتونه بکنه ولی بعضی چیزا ریشه ایه و به چکومت و فرهنک مردم بر می گرده که ما در بهبود این دو مورد هنوز کار زیادی داریم وقتی اینا عملی شد چند نفر با پول کم هم میتونن بازی بسازن بله اونوقت این شعارا عملیه.

B3HZ@D
11-04-2009, 14:32
بازی های ایرانی محدوده پخشش توی ایرانه ولی دیگر بازیها توی کل کشورها پخش میشه
دلیلش هم کیفیت بد و کارهای ضعیفه بازی سازان ایرانیه
باید همه چیز رو از روی اصول پیش ببرن تا بتونن یک اثر خوب بیرون بدن

REZAt1980
11-04-2009, 14:52
سلام.

نظرات حقیر را هم پذیرا باشید.

ابتدا من با عنوان تایپیک مخالفم. ابتدا باید عدم موفقیت رو تعریف کنیم.

راستش من اون اوایل که بحث ساخت بازی های ایرانی بود ، خیلی دنبال میکردم اما 6 ماهی هست که بی خبرم.

ببینید، اشتباه دوستان این بود که اومدن این بازی ها رو با بازی های بزرگ دنیا مقایسه کردن.

بذارید یه مثال بزنم.

شما یه بچه رو در نظر بگیرید که میخاد فوتبال یاد بگیره، اولش بهش میگید که یه پنالتی بزنه. شاید اصلا توپ به خط دروازه هم نرسه. اونوقت شما برگردید بگید که خاک بر سرت الان اگر روبرتو کارلوس بود، تور دروازه رو هم پاره میکرد!!!
نه شما همون اول هم تشویقش میکنید و بعد یه مدت یواش یواش پیشرفت خودش رو نشون میده.

شما فکر کردید که این شرکت هایی که الان بهترین بازی ها رو میسازند، اولین بازی شون چه شکلی بوده؟؟

در ضمن ما باید به مشکلاتمون عدم حمایت مالی و در اختیار نداشتن تجهیزات روز دنیا رو هم اضافه کنیم. علاوه بر نداشتن تجربه.

شما انقدر هم گیر ندید به رانندگی در تهران. یه بازی دیدم که اسمش رو فراموش کردم، در مورد جنگ خودمون بود و فکر کنم که عملیات والفجر 8 رو شبیه سازی کرده بودند. من این بازی رو گرفتم و از لحاظ ساختاری اصلا با رانندگی در تهران قابل مقایسه نبود، گرافیکش هم خیلی پیشرفت کرده بود.

خوب شما تصور کنید که این روند پیشرفت همین طور ادامه پیدا کنه. که اگر ادامه پیدا کنه، خود به خود بخش خصوصی و حتی دولتی بیشتر سرمایه گذاری میکنند و از طرفی هم مشتری بیشتر میخره. در این صورت من نمیگم 100 سال دیگه، بلکه 20 سال دیگه ما میتونیم تو زمینه بازی برای دنیا حرف داشته باشیم.
تازگی ها هم یه بازی از روی داستان های شاهنامه در دست ساخت بود که تلویزیون هم یه گزارش ازش تهیه کرده بود که خیلی پیشرفت کرده بود.همون جا یکی از طراحان بازی چند ثانیه بازی کرد که از لحاظ گیم پلی خوب بود.

به هر حال ما اگه میخواهیم که در این زمینه پیشرفت کنیم، حداقل وظیفه ی ما خرید اون بازیهاست به صورت اورجینال ( هر چند تهوه آور باشه، که نیست) و در وهله ی بعدی تشویق سازندگان.

ببخشید اگر زیاد شد.

sonixax
11-04-2009, 16:08
اوه اوه اوه بحث چه داغ شده .
عزیزان من یک مثال ساده : در ایران واردات خودرو ممنوع است به بهانه حمایت از صنایع داخلی . خوب با این اوصاف رقبا از رده خارح میشوند پس ایران خودرو میاد هر آشغالی رو میده دست مردم .
در مورد نرم افزار هم دقیقا همینه . با این تفاوت که نرم افزار رو میشه کرکی تهیه کرد و یا از روی اینترنت ولی خودرو رو نمیشه .
پس شرکت های داخلی میان وام های گنده گنده میگیرند از صندوق حمایت از صنایع الکترونیک وزارت صنایع و معان و بعدش آشغالی مثل رانندگی در تهران رو میدند دست مردم .
حد اقل وام برای تهیه یک بازی در ایران مبلغ 500 میلیون تومان است . (چون خودم برای شرکتی که درش کار میکردم این وام رو گفتم از مبالغ و دستور عمل هاش آگاهی دارم ، اگر خواستید بگید بیشتر توضیح میدم) .
این در حالی هستش که برای آخرین ورژن بازی نید فور اسپید با اون گرافیک خفن و پفن فقط 400 هزار دلار معادل 400 میلیون تومتن هزینه شده و جالبتر اینکه وامی برای بازی رانندگی در تهران تخصیص داده شده بود مبلغ 3 میلیارد تومان بلاعوض معادل 3 میلیون دلار بوده که این شرکت برای تبلیغات ایران خودرو 2 میلیارد تومان هم پول گرفته یعنی 5 میلیارد معادل 5 میلیون دلار .
قیمت انجین گیم برایو که در ساخت بازی الدر اسکرول 3 استفاده شده همش 190 هزار دلار هست که میتونید از اینجا ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
خوب با این اوصاف شرکت سمیع رایان که از انجین رایگان استفاده کرده عملا از سرمایه های ملی ایران دزدی کرده .
حال میخواید صنایع نرم افزاری ایران پیشرفت کنه ؟
البته بد نیست این رو هم بدونید در زمان انتشار این بازی پریوییی که از بازی نشان داده شد با خودش زمین تا آسمون تفاوت میکرد .
حالا این همه پول خوردن نوش جان لا اقل میومدن یه بازی درست حسابی تولید میکردند . با این همه پول میشد خود جان کارمک رو استخدام کرد برامون دوم 4 بنویسه !!!!!!
بدرود

halflife g
11-04-2009, 16:20
عزیزان من یک مثال ساده : در ایران واردات خودرو ممنوع است به بهانه حمایت از صنایع داخلی . خوب با این اوصاف رقبا از رده خارح میشوند پس ایران خودرو میاد هر آشغالی رو میده دست مردم .
در مورد نرم افزار هم دقیقا همینه . با این تفاوت که نرم افزار رو میشه کرکی تهیه کرد و یا از روی اینترنت ولی خودرو رو نمیشه .
پس شرکت های داخلی میان وام های گنده گنده میگیرند از صندوق حمایت از صنایع الکترونیک وزارت صنایع و معان و بعدش آشغالی مثل رانندگی در تهران رو میدند دست مردم .
حد اقل وام برای تهیه یک بازی در ایران مبلغ 500 میلیون تومان است . (چون خودم برای شرکتی که درش کار میکردم این وام رو گفتم از مبالغ و دستور عمل هاش آگاهی دارم ، اگر خواستید بگید بیشتر توضیح میدم) .
این در حالی هستش که برای آخرین ورژن بازی نید فور اسپید با اون گرافیک خفن و پفن فقط 400 هزار دلار معادل 400 میلیون تومتن هزینه شده و جالبتر اینکه وامی برای بازی رانندگی در تهران تخصیص داده شده بود مبلغ 3 میلیارد تومان بلاعوض معادل 3 میلیون دلار بوده که این شرکت برای تبلیغات ایران خودرو 2 میلیارد تومان هم پول گرفته یعنی 5 میلیارد معادل 5 میلیون دلار .
قیمت انجین گیم برایو که در ساخت بازی الدر اسکرول 3 استفاده شده همش 190 هزار دلار هست که میتونید از اینجا ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب با این اوصاف شرکت سمیع رایان که از انجین رایگان استفاده کرده عملا از سرمایه های ملی ایران دزدی کرده .
البته بد نیست این رو هم بدونید در زمان انتشار این بازی پریوییی که از بازی نشان داده شد با خودش زمین تا آسمون تفاوت میکرد .
حالا این همه پول خوردن نوش جان لا اقل میومدن یه بازی درست حسابی تولید میکردند . با این همه پول میشد خود جان کارمک رو استخدام کرد برامون دوم 4 بنویسه !!!!!!
بدرود

منم همینو میگم دیگه این یه نمونس که فرهنگ بازیسازی رو نشون میده بالاطبع نتیجه همچین کارایی اینه دیگه

Paradise_human
11-04-2009, 16:21

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب با این اوصاف شرکت سمیع رایان که از انجین رایگان استفاده کرده عملا از سرمایه های ملی ایران دزدی کرده .
بدرود
کاملا تایید میشه ...
با اون پول میتونستن gta IV در تهران رو بسازن :18::18::18::18::18:
خیلی ببخشید من تا الان این قضیه رو نمیدونستم ...:41::41:
پس میشه نتیجه گرفت ایران مشکل تو ساخت بازی نداره ...
مشکل بالا کشیدن پول هاست که اون دیگه بحثش فرق میکنه ....
حالا اون پولی رو که از ایران خودرو گرفتی هیچ نوش جونت ..
حداقل اون 3 میلیاردی هم که گرفتی یه میلیاردشو خرج بازی میکردی !!!!!!!!
ببینید اینه مشکل ما ....
پس نیاید بشینید بگید سرمایه نیست یا ما نمیتونیم ....
قول میدم برای ساخت بازی رانندگی در تهران 2 میلیون تومن هم خرج نکردن .....
واقعا باید تاسف خورد ...
واقعا ......
البته لازم به ذکره که این مساله فقط توی این موضوع نیست توی تمام پروژه های ایران همین مسایل هست .....
بودجه میگیرن برای ساخت جاده 20% از بودجه رو خرج میکنن بقیه ش .....
بودجه میگرن برای فلان پروژه 40% از بودجه رو خرج میکنن بقیه ش .....
جالبه ادعای فرهنگ و تمدن 9000 ساله هم داریم ....
واقعا که ....
من قصد توهین به کسی رو نداشتم روی سخنم به بعضی از افراد بود .....
در کل معذرت میخوام .....

sonixax
11-04-2009, 17:05
کاملا تایید میشه ...
با اون پول میتونستن gta iv در تهران رو بسازن :18::18::18::18::18:
خیلی ببخشید من تا الان این قضیه رو نمیدونستم ...:41::41:
پس میشه نتیجه گرفت ایران مشکل تو ساخت بازی نداره ...
مشکل بالا کشیدن پول هاست که اون دیگه بحثش فرق میکنه ....
حالا اون پولی رو که از ایران خودرو گرفتی هیچ نوش جونت ..
حداقل اون 3 میلیاردی هم که گرفتی یه میلیاردشو خرج بازی میکردی !!!!!!!!
ببینید اینه مشکل ما ....
پس نیاید بشینید بگید سرمایه نیست یا ما نمیتونیم ....
قول میدم برای ساخت بازی رانندگی در تهران 2 میلیون تومن هم خرج نکردن .....
واقعا باید تاسف خورد ...
واقعا ......
البته لازم به ذکره که این مساله فقط توی این موضوع نیست توی تمام پروژه های ایران همین مسایل هست .....
بودجه میگیرن برای ساخت جاده 20% از بودجه رو خرج میکنن بقیه ش .....
بودجه میگرن برای فلان پروژه 40% از بودجه رو خرج میکنن بقیه ش .....
جالبه ادعای فرهنگ و تمدن 9000 ساله هم داریم ....
واقعا که ....
من قصد توهین به کسی رو نداشتم روی سخنم به بعضی از افراد بود .....
در کل معذرت میخوام .....

تا اونجایی که یادمه برای ساخت این بازی همش 100 میلیون تومان هزینه شد و ادعای شرکت سمیع رایان که میگفت انجین کاملا فارسی هست و خودمون نوشتیم با شکایت شرکت نویسنده انجین برملا شد .

halflife g
11-04-2009, 17:55
تا اونجایی که یادمه برای ساخت این بازی همش 100 میلیون تومان هزینه شد و ادعای شرکت سمیع رایان که میگفت انجین کاملا فارسی هست و خودمون نوشتیم با شکایت شرکت نویسنده انجین برملا شد .

تاسف انگیزه باید یه گوشه بشینی گریه کنی:37:

lion_sun
14-04-2009, 00:35
کسی خبر نداره بازی ایرانی خوب ساخته باشن مثلا این لطف علی خان زند چجوریه؟!
یا ولفجر 8 ؟

B3HZ@D
14-04-2009, 00:41
من که همه عنوان هایی که دیدم ضعیف بودن
این صنعت بازی سازی ایران حالا حالاها کار داره
کار اساسی هم داره که باید با دقت بیشتری پیش برن
و علم این صنعت رو بیشتر کنن

aghamajid1369
14-04-2009, 01:18
من خودم بازی نکردم ولی شنیدم لطف علی خان زند زیاد بد نبوده

mehdi_1981
14-04-2009, 18:29
همه اینها که دوستان گفتن درسته.
ولی اگه این مثلا بازی ساز ها بجایه لطفعلی و کماندویه لبنانی و... یه بازی با گرافیک و گیم پلی معمو لی در باره
کوروش بزرگ و تاریخ ایران و یا شاهنامه که پتانسیل وحشتناکی برایه بازی سازی داره بسازن و دوبله حرفه ای هم
بشه برایه ما ایرانی ها خیلی جالب تر از پرنس یوبی سافت و دیابلو بلیزارد میشه.نه؟

lion_sun
15-04-2009, 00:53
همه اینها که دوستان گفتن درسته.
ولی اگه این مثلا بازی ساز ها بجایه لطفعلی و کماندویه لبنانی و... یه بازی با گرافیک و گیم پلی معمو لی در باره
کوروش بزرگ و تاریخ ایران و یا شاهنامه که پتانسیل وحشتناکی برایه بازی سازی داره بسازن و دوبله حرفه ای هم
بشه برایه ما ایرانی ها خیلی جالب تر از پرنس یوبی سافت و دیابلو بلیزارد میشه.نه؟

من خودم یه وطن پرستم ولی میگم بهتره به جا اینکه به این پشتوانه ی تاریخیمون تو هر چیزی بنازیم و ازش بگیم یه ذره نو اوری کنیم. گذشته هرچی بوده دیگه تموم شده حالا چی داریم .........
فکر نمیکنم blizard بازی wow رو از رو تاریخ کشورش ساخته باشه و خیلی مثال های دیگه.......
البته این نظر منه

halflife g
15-04-2009, 21:10
من خودم یه وطن پرستم ولی میگم بهتره به جا اینکه به این پشتوانه ی تاریخیمون تو هر چیزی بنازیم و ازش بگیم یه ذره نو اوری کنیم. گذشته هرچی بوده دیگه تموم شده حالا چی داریم .........
فکر نمیکنم blizard بازی wow رو از رو تاریخ کشورش ساخته باشه و خیلی مثال های دیگه.......
البته این نظر منه

تایید میشه.
ما نیاز به خلاقیت داریم نه تکرار

6666667777777
16-04-2009, 04:46
نه خلاقیت نه تکرار ما بودجه میخوایم یالا.ما بودجه میخوایم یالا.یالا یالا یالا

بی باک بی بال
16-04-2009, 07:23
ولی ما هم خلا قیت هم بوجه و هم تلاش می خواهیم

H M R 0 0 7
16-04-2009, 16:21
پستهای قبلی رو وقت نکردم بخونم ولی نظر من اینه:
چه نیازی و ضرورتی هست در همون ابتدای کار بیایم از موتور گرافیکی ساخته دست خودمون استفاده کنیم؟
ساخت یک موتور گرافیکی در حد خوب کار بسیار پیچیده ای هست و نمیگم از دست متخصصان ایرانی بر نمیاد ولی وقت و هزینه خیلی زیادی رو میگیره و فعلا بهتره ازموتورگرافیکی های دیگر شرکتها استفاده کنن
درسته یکمی قیمتشون گرونه ولی خوب بهتر از این گرافیکهای در حد 10 سال پیشی هست که دارن خودشون واسه بازی هاشون میدن.
وقتی از یک موتور گرافیکی اماده استفاده کنن میتونن به جای برنامه نویسی ها بلند مدت وقتشون رو بزارن روی کاراهای خلاقانه توی بازی.
اگه یک بازی خوب از آب در بیاد میتونه خودشو تو جهان معرفی کنه ولی خوب کی میاد مثلا لطفعلی خان زند رو با وجود بازهای خفن بازی کنه توی خارج از ایران

Leon-117
16-04-2009, 17:52
از مهم ترین ها می توانیم به وجود بازی های خارجی-گیم پلی بدو.. اشاره کنم.مثلا یه نفر میره 2 تا دی وی دی دویل می کرای4 رو می خره 2000 تومن کلی هم کیف می کنه بعد میره عصر پهلوانان 2سی دی رو می خره 4 هزار تومن بازی می کنه حالش بهم می خوره.همی یکی خیلی مهمه وقتی بازی های خارجی با کیفیت بالا هست خوب معلومه که بازی های داخلی فروش نمیره؟ موافقید؟؟؟

779
16-04-2009, 18:52
بله!!
بسیار جالب است!
حتی یک بازی هم نتونستن بسازن که به اندازه ی بازیه Zuma یا World of GOO محبوبیت داشته باشه!!!
فکرشو بکنین من ظوما بازی میکنم خیلی حال میکنم اما وقتی یک بازی ایرانی بازی میکنم:2:
حالا هیچی نشده اومدن میخوان برای ما تقلید بازی هایه خارجی رو بکنن!!
" بازیه مبارز برگرفته از بهترین گرافیک و موتور در سطح بازی هایه روز و ... "
حتمی یک شبه هم می خوان EA Iran یا Iranian Montreal هم بزنن!!!!!!!!! :27:
IRAGAM ( برگرفته از Iran و Game ( به تقلید از Capcom :27: :2:))

Masoud_kp
16-04-2009, 19:27
به نظر من اولا خرج کمی میشه واسه این بازیها ثانیا هنوز اول راه هستیم آخه شما ا کسی که اول راه هست چه انتظاری باید داشت؟

mehdi_1981
16-04-2009, 19:39
البته این نظر منه
خوب دوست عزیز حرف شما درسته.ولی منظور شما از نواوری چیه؟
مگه یوبی سافت پرنس آف پرشیا نساخت؟ چرا ما خودمون نتونیم
یا اسیسین کرید که در مورد حشاشین بود و خودتم میدونی حسن
صباح رهبر آنها ایرانی بود.
گیرم ما آنریل انجین داشته باشیم دیگه بالاتر از gears of war که
دیگه نمیتونیم بسازیم.کدوم نوآوری؟
مطمئن باش اگه این ایران ستیزی نبود اونا از شاهنامه و یا تاریخ
ایران بازی هایی میساختن که میلیونها دلار به جیب میزدن.البته با
این وضع هم این کارو میکنن وسود هم میکنن.
البته ما هم میتونیم gta در تهران بسازیم. :31: یا دنیایه برره:خشم شیر فرهاد:27:

amin fear
17-04-2009, 01:09
اینقد آیه یاس نخونید! بالاخره یه روزی می شه که بازی های ایرانی رو با لذت انجام بدیم و بریم تو کف داستانش و تاپیکشو تو همین پی سی ورلد بزنیم!
بازی Dracula path of dragon رو دیدید؟ این بازی یه بازی ضعیف از یه شرکت نوپای انگلیسی بود!(تو دنیای بازی خوندم بودجه اش از آموزش پرورش یا یه همچین جایی تامین شده یعنی اونا حتی بنیاد بازی های رایا نه ای هم نداشتن!)
اونام تو بازی سازی زیاد از ما جلو تر نیستن اا دارن تلاش خودشونو می کنن! این که بگیم تا 100 سال دیگم ایران نمی تونه به خارجیا برسه یه محمله!

دوست عزیز بازی DRACULA 3 - The Path of the Dragon
کار دو استودیوی معروف Microids ( خالق سایبریا - طبیعت بیجان - و... )

و هم چنین استودیو معروف تر Kheops که یه شرکت فرانسوی است میباشد ...

( خالق بازی های زیبایی چون سفر به ماه بازگشت به جزیره اسرار آمیز جزیره گنج و تقریبا کلکسیونی از
بهترین بازی های ماجرایی تاریخ ... )

یه نگاه اینجا بندازی بد نیست :

جالبه که بدونی ماکرویدز هم فرانسویه ... این متنو از بخش Legal information بازی

DRACULA 3 - The Path of the Dragon

کپی پیست کردم....

================================================== ==================
6. Internet sites
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

================================================== =================
7. Legal information
Copyrights © 2008 MC2 France - Microids

All rights reserved.

موفق باشی !

*Necromancer
18-04-2009, 02:14
دوست عزیز بازی dracula 3 - the path of the dragon
کار دو استودیوی معروف microids ( خالق سایبریا - طبیعت بیجان - و... )

و هم چنین استودیو معروف تر kheops که یه شرکت فرانسوی است میباشد ...

( خالق بازی های زیبایی چون سفر به ماه بازگشت به جزیره اسرار آمیز جزیره گنج و تقریبا کلکسیونی از
بهترین بازی های ماجرایی تاریخ ... )

یه نگاه اینجا بندازی بد نیست :

جالبه که بدونی ماکرویدز هم فرانسویه ... این متنو از بخش legal information بازی

dracula 3 - the path of the dragon

کپی پیست کردم....

6. Internet sites
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7. Legal information
copyrights © 2008 mc2 france - microids

all rights reserved.

موفق باشی !

عزیز جان من گفتم این بودجه اش از اونجا تامین شده! یعنی اونا پول گذاشتن که اینا یه بازی براشون بسازن! گرفتی قضیه رو؟؟؟؟ اصلا بیخیالش! کلا بیخیالش! اصلا بیخیالش!:31:

اون خشم شیر فرهاد هم خیلی باحال بود کلی خندیدیم:27:

اوه اوه اوه ببین هزارمین پستمو دادم! بکشید کنار یه آخر فاروم باز وارد می شود!!!!

amin fear
19-04-2009, 14:29
اونا پول گذاشتن که اینا یه بازی براشون بسازن! بیخیالش!بیخیالش!:31:

!!!!

:18::18::18::18:

باشه همون طور که گفتی بیخیال بشیم بهتره....

بای !

masoudtr
21-04-2009, 14:40
ایران باید قید بازی سازی را بزنه

Fate2646
22-04-2009, 22:20
خوب تو این تاپیک حدود 80 تا پست زده شده و همه ی کسانی که تو کار بازی هستن نظرات خودشونو دادن از مسئولین خواهش میکنم برای احترام به نظر بچه ها و هم برای هدفی که این تاپیک ایجاد شده و هم برای هدف والاتر یعنی پیشرفت در ساخت بازی دلایل قابل قبول و نظر هایی که اکثر افراد قبول دارند و تونستند از انها در برابر انتقاد بقیه دفاع کنند را از بین این مجموعه نظرات و پست ها جمع اوری کرده و در پست اول بذارن تا اگر کسی یا انشا... کارشناسی یه زمانی بخواد از این نظرات استفاده کنه راحت در اختیارش قرار بگیره