PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقايسه كيفيت تصوير و مصرف برق led tv و lcd هاي متداول

poonel
07-04-2009, 00:07
LED TV نسل جديد تلويزيونهاي LCD است كه در آن از دهها لامپ LED بجاي لامپهاي كنوني فلورسنت (CCFL) نور پس زمينه را ايجاد مي كنند . نورهاي پس زمينه LED بر خلاف لامپهاي فلورسنت كه هميشه روشن است به طور خودكار خاموش و روشن مي شوند و كيفيت تصوير را با توجه به آنچه بر صفحه نمايش است تنظيم مي كنند. كنتراست عالي بين رنگ ها كه سياه را واقعي و سفيد را سفيد خالص و تمام رنگ هاي بين اين دو را با دقتي مو شكافانه نمايش مي دهد باعث مي شود LED TV كاركرد خارق العاده اي از خود نشان دهد. اين كاركرد در تمامي فرمتهاي HD و DVD و... كاملا مشهود است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عكس زير در نمايشگاه CES 2009 گرفته شده . در عكس در سمت راست LED TV سامسونگ 55 اينچ مدل B8000 و سمت چپ LCD TV سامسونگ 32 اينچ كه فكر مي كنم سري 4 است قرار دارد در پايين تلويزيونها مقدار مصرف برق نمايش داده شده . خيلي جالبه كه هر دو تلويزيون با اين تفاوت سايز چشمگير تقريبا به يك اندازه برق مصرف مي كنند . علاوه بر اين تفاوت زياد رنگ تصوير تلويزيونها كاملا مشخص و جالب توجه است . مزيت ديگر LED TV ها نازكتر بودن نسبت به LCD TV هاست . بطوري كه LED TV زير فقط 3 سانتي متر ضخامت دارد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید : سايز اصلي اينجا

سامسونگ براي سال 2009 مدلهاي جديد LED TV يعني B6000 ، B7100 ، B7000 ، B8000 رو ساخته كه از اين بين در حال حاضر مدلهاي B7000 ، B6000 و B7100 وارد بازارهاي آمريكا و اروپا شده اند . در ادامه مصرف برق مدل B6000 رو با LCD سامسونگ مدل A650 مقايسه مي كنم .

مدل تلويزيون----------------------A650------------------------B6000
سايز 40 اينچ----------------------------230w--------------------------------100w
سايز 46 اينچ----------------------------240w--------------------------------105w

mehjam
07-04-2009, 11:11
من 46x450 و 46a950 (كه هردو LED بك لايت هستند) را از نزديك با مدلهاي بالاي سوني و سامسونگ مقايسه كردم. واقعا تفاوت در اين حدي كه ميگن نيست. با چشم غير مسلح و از فاصله متعارف شايد كمتر از 5 درصد تقاوت داشته باشند (در تصاوير HD كه در فروشگاه ها پخش ميشود)
46x450 سوني را در كنار سري V و W ديدم. از سري V كه يه سر و گردن بالا بود. ولي در مقايسه با سري W400 در فاصله بيشتر از نيم متر اصلا تفاوتي به چشم نمي امد.
در روزنامه همشهري يا ايران خوندم كه تصاوير 2 بعدي به نهايت كيفيت رسيدند و ديگه نيازي به بهتر از اين تصاوير براي چشم معمولي و سايز متعارف صفحه نمايش نيست.
شما نمايشگاه CES را بررسي كنيد، چه تكنولوژي جديدي از تصوير ارائه شد؟ نسل بعد دوره تصاوير و تلويزيونهاي سه بعدي است. تلويزيون هاي ال سي دي روز در صورت اضافه شدن مزيتهاي وزن و ضخامت كم و امكاناتي مانند بيسيم و USB و LAN تا سالها كفاف همه مار را ميدهد.

Grand
07-04-2009, 18:12
mehjam جان من با شما کاملاً موافقم. کیفیت تصویر به نهایت خودش رسیده و بیشتر از این برای چشم انسان قابل درک نیست. در تصویر بالا هم، مقایسه کیفیت پخش یک سری 9 با یک سری 4 شاید هم کمتر، نمی‎تونه زیاد تعیین کننده باشه.

مطالعه گزارشی در این رابطه به نقل از دنیای اقتصاد؛خالی از لطف نیست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

yasermoh
07-04-2009, 22:41
من 46x450 و 46a950 (كه هردو LED بك لايت هستند) را از نزديك با مدلهاي بالاي سوني و سامسونگ مقايسه كردم. واقعا تفاوت در اين حدي كه ميگن نيست. با چشم غير مسلح و از فاصله متعارف شايد كمتر از 5 درصد تقاوت داشته باشند (در تصاوير HD كه در فروشگاه ها پخش ميشود)
46x450 سوني را در كنار سري V و W ديدم. از سري V كه يه سر و گردن بالا بود. ولي در مقايسه با سري W400 در فاصله بيشتر از نيم متر اصلا تفاوتي به چشم نمي امد.
در روزنامه همشهري يا ايران خوندم كه تصاوير 2 بعدي به نهايت كيفيت رسيدند و ديگه نيازي به بهتر از اين تصاوير براي چشم معمولي و سايز متعارف صفحه نمايش نيست.
شما نمايشگاه CES را بررسي كنيد، چه تكنولوژي جديدي از تصوير ارائه شد؟ نسل بعد دوره تصاوير و تلويزيونهاي سه بعدي است. تلويزيون هاي ال سي دي روز در صورت اضافه شدن مزيتهاي وزن و ضخامت كم و امكاناتي مانند بيسيم و USB و LAN تا سالها كفاف همه مار را ميدهد.

با نظرات شما کاملا موافقم

ولی نسبت به سری V فکر میکنم کم لطفی میکنید.

البته بعضی مغازه ها هستند که میان تنظیمات ال سی دی های مدل پایین رو تغییر می دهند تا تفاوت کیفیت تصویر بیشتر بشه
اتفاقا ما میخواستیم سری w بگیریم شاید تو 10 تا مغازه رفتیم ولی دیدیم سری V با W فرقی ندارن(البته یکی دو مغازه هم بود که کیفیت سری v شون با x و w تفاوت واضح میکرد که به نظر یه دستی تو تنظیمات برده بودن اتفاقا خیلی هم تبلیغ سری w رو میکردن)

ولی از حق نباید گذشت دیزاین سری x یه چیز دیگست
در مجموع ابتدا با اختلاف ناچیز سری X و Z بعد هم V و W

سری V تنها چیزیش که باید باهاش کنار اومد اینه که ظاهرا تولید شهاب هست

یه سوال
من تو سایت ها و فروم های مختلف دیدم همه دنبال هرتز بالاتر هستن و از این حرف ها
حالا واقعا چشم انسان توانایی تشخیص 50 هرتز رو از 100 هرتز داره؟؟؟؟؟؟؟؟

Grand
09-04-2009, 12:28
با نظرات شما کاملا موافقم

ولی نسبت به سری v فکر میکنم کم لطفی میکنید.

البته بعضی مغازه ها هستند که میان تنظیمات ال سی دی های مدل پایین رو تغییر می دهند تا تفاوت کیفیت تصویر بیشتر بشه
اتفاقا ما میخواستیم سری w بگیریم شاید تو 10 تا مغازه رفتیم ولی دیدیم سری v با w فرقی ندارن(البته یکی دو مغازه هم بود که کیفیت سری v شون با x و w تفاوت واضح میکرد که به نظر یه دستی تو تنظیمات برده بودن اتفاقا خیلی هم تبلیغ سری w رو میکردن)

ولی از حق نباید گذشت دیزاین سری x یه چیز دیگست
در مجموع ابتدا با اختلاف ناچیز سری x و z بعد هم v و w

به نظر من تصاویر سری s هم محشرند چه رسد به بقیه!

سری v تنها چیزیش که باید باهاش کنار اومد اینه که ظاهرا تولید شهاب هست

نه، این طور نیست.

یه سوال
من تو سایت ها و فروم های مختلف دیدم همه دنبال هرتز بالاتر هستن و از این حرف ها
حالا واقعا چشم انسان توانایی تشخیص 50 هرتز رو از 100 هرتز داره؟؟؟؟؟؟؟؟

بله داره...

yasermoh
09-04-2009, 14:18
اقا سلام این تفاوت فرکانس تو چه تصاویری مشهود هست(اصلا فرق تصاویر 50 هرتز با 100 هرتز چیه)

یه ایرادی که ال سی دی داره حداقل تو سری v اینه که موقع دیدن فوتبال وقتی دوربین حرکت میکنه زمین بازی یکم محو میشه اینو وقتی دوربین از حرکت می ایسته متوجه شدم چون بعد ثابت شدن دوربین در یک زمان خیلی کم چمن محو هست ولی بعدش شارپ میشه

حالا نمیدونم این به 50 هرتزبودنش مربوط میشه یا 8 میلی ثانیه بودنش(فکر میکنم سری x هم 8 میلی ثانیه هست)

ولی من این مورد رو وقتی میخواستیم تلویزیون انتخاب کنیم بهش توجه نکردم که ایا مدل های دیگه هم این مورد رو دارند یا نه(از بس دنبال رنگ و رو شفافیت تصویر بودم که این مورد از دستم در رفت الان با خودم میگم نکنه باید همون سامسونگ A650 رو میگرفتیم))
تو فروشگاه ها اکثرا تصاویر خوش اب رنگ که حرکت انچنانی در تصاویر نیست گذاشتن در حد گل وبلبل که یه باد ملایمی میوزد

ولی خوب اینم بگم این حرف ها برای زمانی هست که تو 2 متری تلویزیون نشستی(46 اینچ) ولی وقتی فاصله بیشتر میشه این مسئله به چشم نمیاد

Grand
09-04-2009, 16:57
آقا سلام این تفاوت فرکانس تو چه تصاویری مشهود هست(اصلا فرق تصاویر 50 هرتز با 100 هرتز چیه)

تلوزیون‎های 100Hz با ایجاد فریم بیشتر سعی می‎کنند تصاویر رو واضح‎تر پخش کنند.

اینجا در مورد تفاوت 100Hz با 50Hz بیشتر توضیح داده شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یه ایرادی که ال سی دی داره حداقل تو سری v اینه که موقع دیدن فوتبال وقتی دوربین حرکت میکنه زمین بازی یکم محو میشه اینو وقتی دوربین از حرکت می ایسته متوجه شدم چون بعد ثابت شدن دوربین در یک زمان خیلی کم چمن محو هست ولی بعدش شارپ میشه

حالا نمیدونم این به 50 هرتزبودنش مربوط میشه یا 8 میلی ثانیه بودنش(فکر میکنم سری x هم 8 میلی ثانیه هست)

ولی من این مورد رو وقتی میخواستیم تلویزیون انتخاب کنیم بهش توجه نکردم که ایا مدل های دیگه هم این مورد رو دارند یا نه(از بس دنبال رنگ و رو شفافیت تصویر بودم که این مورد از دستم در رفت الان با خودم میگم نکنه باید همون سامسونگ A650 رو میگرفتیم))
تو فروشگاه ها اکثرا تصاویر خوش اب رنگ که حرکت انچنانی در تصاویر نیست گذاشتن در حد گل وبلبل که یه باد ملایمی میوزد

به احتمال زیاد مربوط به 100Hz نبودنش هست. البته به نظرم این اتفاق در تصاویر با کیفیت HD کمتر رخ بده.

ولی خوب اینم بگم این حرف ها برای زمانی هست که تو 2 متری تلویزیون نشستی(46 اینچ) ولی وقتی فاصله بیشتر میشه این مسئله به چشم نمیاد

زیاد از خودتون حساسیت نشون ندید :46:

ُُsnake
13-11-2009, 17:33
با سلام
مي خواستم بدانم كه آيا تلويزيونهاي ال اي دي سامسونگ مثل LED Serie 6 تصاوير آنالوگ (تلويزيون خودمون)رو با كيفيت خيلي بيشتري نسبت به تلويزيونهاي ال سي دي سوني نشون مي ده
چون در تلويزيون ما كه LCD Sony Z4500 است تصاوير تلويزيون بسيار بي كيفيت و افتضاح است ولي من در جمهوري يك تلويزيون ال اي دي سامسونگ كه داشت سريال دلنوازان را نشون مي داد واقعا كيفيتش عالي بود ولي در مغازه بغلي كه سوني بود كيفيت همان تصاوير پايين تر بود
آيا واقعا كيفيت تصوير LED اينقدر زياد از LCD بهتر است كه به راحتي و از راه دور مي توان تشخيص داد

amirpcp30
13-11-2009, 18:39
مقايسه كيفيت تصوير و مصرف برق led tv و lcd هاي متداول
کدوم چشم رو کمتر ضعیف و اذیت می کنه

vahidpsr
14-11-2009, 08:56
نه دوست عزيز اين ربطي به led بودن نداره . وضوح تصوير تلويزيون ايران به قدرت upscale تلويزيون شما بستگي داره .اگر از آنتن هوايي استفاده مي كنيد هم نوع تيونر تلويزيون بسيار بسيار مهم است. در كل سوني از نظر تيونر قوي است و upscale آن هم بد نيست. لااقل من x450 را كه ديدم خيلي تصوير شفافي داشت ولي در مورد تصوير آنتن نمي دانم چطوريه.

amir_dre
14-11-2009, 10:04
کدوم چشم رو کمتر ضعیف و اذیت می کنه
مسلما LED کمتر اذیت میکنه

amir3852
21-12-2009, 11:48
با سلام
من نظرم اينه كه هيچ وقت پول براي سامسونگ ندين چون حتي معلوم نيست شاخت كدوم خراب شده‌اي . دوم اينكه دنبال مارك يا برند خاص نباشين LCD يا LED حتما با يك دستگاه HD DVD تست كنين با يك كارتون يا يك فيلمي كه صحنه هاي پي در پي زياد داشته باشه يعني مرتب دوربيناش عوض بشه اونوقت معلوم ميشه كه هيچ چيزي به پاي يك مارك خوب نميرسه.
در ضمن تو زمينه LED ميدونيد كه مارك LG اون هم با سري 55LH90 كه 55 اينچ و 5 ميليون كنتراست داره مطابقت بدين و يك بلوري بزارين كنارش بعدم يك سيستم صوتي حرفه اي نه سينماي خانگي فقط حرفه اي كنارش بگيرين تازه ميفهميد دنياي ديجيتال كه ميگن يعني چي.
يك سيستم حرفه اي با صداي DTS HD‌ يا True Dolby - Dolby True HD
خيلي خفن ميشه بهترين جا براي انتخاب مدل مناسب برين توي سايت آمازون و ببينيد خريداران آمريكايي كه نظري به اون وسيله دادن
بعدش انتخابتون راحتتر ميشه.
يك بنده خدايي سامسونگ و بهش انداختن الان داره گريه ميكنه يك نفر ديگه هم رفت اسكارلت خريد داره حالشو ميبره
موفق باشين.
اين تبليغات نيست نظر سايتهاي فروشنده بزرگ دنياست

r00t
21-12-2009, 15:18
ولی به نظر من که سامسونگ خیلی بهتره .
باز هم نظر هر شخصی محترمه و باید بهش احترام گذاشت .
در ضمن قیمت این مدل lg که نوشاتید رو دارید .

darkangel85
18-08-2010, 15:38
سلام
برای مدل های مشابه بین LCD و LED مثلا 40 اینچ ، تقریبا تفاوت قیمت 1میلیون تومان هست، درسته؟؟؟
با این حساب صرف میکنه آدم این مقدار پول اضافه رو به خاطر مصرف برق نیم برابر بده؟؟؟؟
این طور که اینجا خوندم تفاوت تصویر به اوم صورت زیاد نیست