PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄ بحث آزاد انیمیشن

صفحه ها : [1] 2

Morteza4SN
06-04-2009, 20:34
سلام دوستان
خب قبلا بحث آزاد و اخبار انيميشن رو در يك تاپيك واحد دنبال ميكرديم .
با صحبت هايي كه شد قراره از اين به بعد بحث آزاد در اين تاپيك دنبال بشه .

طبيعتا
تمام مسائل و مواردي كه در حوزه ي انيميشن باشه ،
بحث هايي كه تاپيك خاصي براي اونها در نظر گرفته نشده ،
نقل قول ها و پستي هايي كه باعث انحراف و بي نظمي تاپيكي ميشوند ،
پيشنهادات ، انتقادات ، سوالات و نظرات شما كه شرايط مذكور را دارند و ...
هم شامل محدوده ي اين تاپيك هستند .

تاپيك اخبار دنياي انيميشن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) كماكان براي ارسال اخبار حوزه ي انيميشن وجود داره ؛ لطفا سعي كنيد در اون تاپيك اخبار مهمتر و برگزيده رو وارد كنيد ...

در نهايت اين نكته رو هم در نظر بگيريد كه هدف اصلي اينه كه در كنار هم از ديدن انيميشن لذت ببريم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Morteza4SN
07-04-2009, 21:36
خب در عنوان اين بخش نوشته شده انيميشن / كارتون ، گفتم بد نيست يه توضيحي رو مطرح كنم ؛

«كارتون» اصولا به تصاوير طنزآميز و بامزه در مجلات و روزنامه ها گفته مي شود ، همچنين به پيش پرداخت اوليه يك طرح رسانه اي براي توليد انيميشن . طبيعتا يك كارتونيست با يك انيماتور تفاوت دارد . توجه داشته باشيد كه اغلب يك انيماتور هم براي توليد انيميشن ، طرح هاي اوليه را در غالب كارتوني پياده مي كند . البته تفاوت كارتون و كميك استريپ را هم فراموش نكنيد .

«مضحك قلمي» اصلاحي بود كه در ابتداي ورود انيميشن به ايران به آن ميگفتند ، بد نيست بدانيد كه اولين شناخت از مضحك قلمي ها براي ايرانيان زماني به وجود آمد كه پيش از حضور تلويزيون در جمع مردم ، توسط متفقين لابلاي فيلمهاي تبليغاتي جنگي در سينما پخش ميشد .

خب بعدها كلمه ي «جانبخشي» به جاي مضحك قلمي و كارتون عنوان شد كه چندان مقبول واقع نشد و همچنان استفاده ي غير اصولي از واژه «كارتون» كه از لغت انگليسي "cartoon" گرفته شده بود مرسوم بود و البته هنوز هم هست !

كم سليقگي در ذكر يك واژه مناسب در فارسي هنوز هم ادامه دارد و «پويانمايي» هم از آن دست سلايقي است كه تنها به زور تبليغات بايد جا بيفتد . (آقا جات خالي آخرين پويانمايي اي كه ديدم چه پويانمايي اي بود ؛ پويانمايي زبل خان :دي)

خب سن ما كه به استفاده از كلمه ي مضحك قلمي قد نميده ولي از بچگي با «كارتون» سر و كله زديم و قبل خيلي از انيميشن هايي كه ديديم كلمه كارتون قرار داديم و هنوز هم استفاده از عنوان بازاري و راحت «كارتون» رو ترجيح ميديم !

در هر حال انيميشن و كارتون براي ما به يك معني است و شما هم زياد سخت نگيريد . جهت اطلاع گفتم ، براي وقتي به جشنواره هاي خارجي رفتيد .

مثال ؛ قسمتي از يك كارتون كه براي داستاني از دكتر سئوس به كار رفته :
by cartoonist Greg Williams

Morteza4SN
09-04-2009, 05:15
وقتي فانتزي شكل گرفت !

اولين انيميشن تاريخ به نام Fantasmagorie رو در يوتيوب ببينيد :

ساخته : Émile Cohl
سال : 1908
مدت زمان : حدود 1 دقيقه و 15 ثانيه

توضيح اينكه قبل از Fantasmagorie انيميشن ديگري به نام Humorous Phases of Funny Faces در سال 1906 ساخته شده بود ، ولي اين اولين انيميشني است كه كاملا به شيوه ي فريم به فريم نقاشي شده ...
اميل كول براي ساخت اين انيميشن حدود 700 فريم تصوير با خطوط مشكي بر روي شيشه نقاشي كرد و از آنها فيلم گرفت ، فيلم را به صورت نگاتيو چاپ كرد ؛ حاصل كار شبيه نقاشي با گچ روي تخته سياه شد .(double-exposed drawings)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب با اينكه بيش از صد سال از ساخت اولين انيميشن گذشته ، ولي حتما ببينيدش و نظرتون رو بيان كنيد .

با پسوند flv هم آپلودش كردم (flvPlayer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) :

Ar@m
10-04-2009, 19:35
من این Fantasmagorie رو دیدم سرعتش خیلی بالا بود : دی
همشم که قاطی پاتی بود سر و ته نداشتش
ولی خیلی روان ساخته شده بود باورم نمی شه 700 فریم!
واسه صد سال پیش واقعا عالی بوده ولی خیلی خوشحالم که اون موقع نبودم :27:

RONN!E
11-04-2009, 14:12
سلام
دیدمش.فکر نمیکردم اولين انيميشن تاريخ اینقدر پیچیده باشه که برای فهمیدن تک تک فریم ها مجبور بشم مدام از تاکتیک
play/pause استفاده کنم.

omid.k
18-04-2009, 00:22
یه بحث بذاریم ؟ نظرتون چیه ؟
مثلا اگه موافق باشین هرکسی میتونه بهترین یا دوست داشتنی ترین انیمیشنی که دیده معرفی کنه و چند کلمه در موردش بنویسه

Behsood
18-04-2009, 01:15
سلام
من میگم یه انیمیشن رو تارگت قرار بدیم بعد نظر بدیم در موردش ...
اون طوری که امید گفت خب میشه انیمشینی که دیدم ... !
بحث هم باید بکنیم دیگه : دی

Morteza4SN
18-04-2009, 14:13
در انتهاي بحث انيميشن fantasmagorie يه نكته ديگه اينكه بخش اعظمش به كمك تكنيك مورف پيش ميره و همين تبديل كاراكترها به اشكال مختلف در اولين انيميشن تاريخ بعلاوه ي كم بودن تعداد فريم ها باعث پيچيدگي بيشتر اين اثر شده (البته نسخه اصلي با سرعت كمتري پخش ميشده) .
بدون شك يكي از رايج ترين شيوه هاي ساخت انيميشن در طول عمر آن استفاده از همين تكنيك مورف هست ، چيزي كه خيلي بعد و در قالب جلوه هاي ويژه به دنياي سينما وارد شد .

یه بحث بذاریم ؟ نظرتون چیه ؟
مثلا اگه موافق باشین هرکسی میتونه بهترین یا دوست داشتنی ترین انیمیشنی که دیده معرفی کنه و چند کلمه در موردش بنویسه

سلام
من میگم یه انیمیشن رو تارگت قرار بدیم بعد نظر بدیم در موردش ...
اون طوری که امید گفت خب میشه انیمشینی که دیدم ... !
بحث هم باید بکنیم دیگه : دی
خب با يه بحث جديد موافقم .

در مورد پيشنهاد اميد بايد بگم كه ميتونه يه كم كلي تر باشه ،
مثلا توي يه پست هر كس در مورد سليقه ي انيميشني خودش توضيح بده تا با علايق هم در اين حوزه بيشتر آشنا بشيم ؛ مواردي پيرامون بهترين انيميشن ، كاراكتر ، كمپاني سازنده ، كارگردان ، سبك مورد علاقه و ساير نكاتي كه در اين زمينه هست .

من فعلا بحث در مورد سليقه انيميشني همديگه رو پيشنهاد ميكنم .
حتي اولين پست هر كسي در اين تاپيك ميتونه همين موضوع باشه ، محدوديت زماني هم نداره .

piremard
20-04-2009, 23:09
من یه انیمیشن به همون سبکی که مرتضی جان تو آخرین انیمیشنی که ... ، معرفی کرده بود ساختم :31: کار جالبیه بعنوان تمرین . شما هم می تونید با یک دوربین عکاسی نسبتا خوب یه فیلم-انیماتور به این سبک بسازید . بدلیل ایستا بودن حرکات کارهای زیبایی می شه در این نوع فیلم کرد و بنوعی فیلم ساینس-فیکشن ساخت .
مثلا تمام شات ها رو وقتی بگیرید که جف-پا به هوا پریده باشید و اینطوری فیلم بشکلی نمایش داده می شه که شما دائما روی هوا معلق و در حال حرکتید !
و البته مثالهای نقض دیگه از غلبه قلابی بر جاذبه ی زمین

Behsood
20-04-2009, 23:27
چه جالب یه جا آپلود کنید ببینیم نظر بدیم!

piremard
20-04-2009, 23:43
چه جالب یه جا آپلود کنید ببینیم نظر بدیم!
اینجوری که تبلیغ می شه ! بعد باید به خودم اخطار بدم :31: تو پروفایلم در یوتوب هست :
youtube.com/fanavary

taghi_ramzi
20-04-2009, 23:55
راستشو بخاید من کارهای ژاپنیا و مخصوصا استودیو جیبلی و برادر میازاکی رو به کارهای آمریکایی ترجیح میدم

به نظرم آمریکاییا یه جورایی بچه ها رو دست کم میگیرن ،در واقع بچه ها با دیدن دائم این جور فیلمها مشنگ بار میان
اکثر مشکلاتی که تو این انیمیشنها برای قهرمان فیلم پیش میاد سطحیه (در مقایسه با همکارهای ژاپنیشون)
اینه که سعی می کنم پای کارهای آمریکایی خیلی وقت نزارم
اخیرا همین انیمیشن "هورتون" رو که برای بار دوم میدیدم ، قصه بسیار سطحی و در واقع احمقانه ای داره
وقتی اینا رو با کارهایی مثل "شهر اشباح" ،"همسایه من توتورو","سرویس حمل و نقل کی کی"یا نمونه های سنگین تری مثل "میلنیوم اکترس" ،"5 Centimeters per Second" مقایسه میکنم میبینم نمونه های آمریکایی دوزار نمی ارزن !
فکر میکنم ژاپنیا اون پیام یا پند فیلم رو به صورت مخفی تر ولی موثر تر تو کله بچه میکنن!
خودم هم اگه احیانا بچه داشتم ترجیح میدادم کاری مثل"شهر اشباح" رو ببینه تا مثلا"عصر یخبندان"

حالا که اسم 5 Centimeters per Second اومد ،خیلی دوست دارم بدونم نظر دوستان در مورد یه همچین انیمیشن هایی که در واقع با فیلم زنده هیج فرقی ندارن چیه؟
منظورم اینه که وقتی داستان انیمیشن رو میشه به صورت یه فیلم (احتمالا با مخارج کمتر) ساخت ، تولید همچین انیمیشنهایی چه توجیهی داره ؟

Behsood
21-04-2009, 00:03
خودم هم اگه احیانا بچه داشتم ترجیح میدادم کاری مثل"شهر اشباح" رو ببینه تا مثلا"عصر یخبندان"
سلام
اما الان اگه جلوی یه بچه بذارید هر دو رو "عصر یخبندان" رو برمیداره!
من دیدم که میگم ...

به نظر شخص بنده هورتون برای بچه ها سرگرم کننده بود بیشتر تا آموزنده ...
برای من بزرگسال هم جز خندیدن هیچی نداشت! گرچه سعی میکرد مفاهیم اعتقادی رو به بیننده القا کنه اما اینقدر سست پایه ریزی شده بود که ...

piremard
21-04-2009, 00:29
اوکی آپلودش کردم . ولی این طریق آپلود کردن زیبنده فیلمسازی نیست . انی هاو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

omid.k
21-04-2009, 01:46
خوب من اون پست مرتضی عزیز رو جواب بدم ...

با اینکه کلاهم رو به نشانه ی ادب در مقابل انیمیشن های فانتزی از سرم برمیدارم ... ولی خشونت رو در انیمیشن بسیار دوست دارم ... در این زمینه به سریال گوست این د شل اشاره میکنم که فبلا هم معرفیشون کردم ....
البته که خشونتش حداقل برای من جذابه ... ولی بحث های فلسفی و فرامتنی بسیار خوبی هم دارن

بعد از اون هیچ چیز برام خلاقیت نمیشه .... که میتونم از انیماتریکس به عنوان نمونه ی شناخته شده ترش اسم ببرم و عروس مرده

کارهایی با تم بیشتر معناگرا و جدی رو هم میپسندم .. این اواخر " پیتر و گرگ " رو تو این دسته دیدم و چند سال پیش " پدر و دختر " که خیلی دوستش دارم و اون که در مورد مردی بود که در طی سالها خونش زیر آب فرو میره و هر بار یه طبقه بالاش میسازه و من الان اسمش یادم نمیاد ....

تو فانتزی ها هم شیر شاه 1.5 رو دوست داشتم و عبور از پرچین ...

کلا انیمه های ژاپنی رو به فانتزی های آمریکایی ترجیح میدم ... شهر اشباح ... پدرخوانده ی توکیو و ... خصوصا پاپریکا

" مرد خوانده " و " سیمپسون ها " رو هم سریالی دنبال میکنم ... کم و بیش و خیلی دوستشون دارم ...

Behsood
21-04-2009, 01:52
در مورد مردی بود که در طی سالها خونش زیر آب فرو میره و هر بار یه طبقه بالاش میسازه و من الان اسمش یادم نمیاد ....
La Maison en Petits Cubes

سلام
رفقا آفرو سامورای رو ندیدی شماها؟

Morteza4SN
21-04-2009, 02:04
piremard گفته ؛
من یه انیمیشن به همون سبکی که مرتضی جان تو آخرین انیمیشنی که ... ، معرفی کرده بود ساختم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ....
خب ديدمش بواسطه فايلي كه آپ كردي ، خودمم وقتي سبك پيكسيليشن بكار رفته در انيميشن neighbours رو توضيح دادم به اين فكر كردم كه ميشه در سطح آماتور هم همچين كاري كرد ، حتي به استاپ موشن خميري هم فكر كردم :دي
اونجا كه تو محوطه بيروني ، دو كاراكتر از پله ها در حالت لنگ در هوا پايين ميان و حركت ميكنن خيلي خوب دراومده بود واقعا :دي

taghi_ramzi گفته ؛
راستشو بخاید من کارهای ژاپنیا و مخصوصا استودیو جیبلی و برادر میازاکی رو به کارهای آمریکایی ترجیح میدمخب اين رو من هم قبول دارم تا حدي ،
البته از كاراهاي ژاپني فقط جيبلي رو كامل قبول دارم و باقي يا خيلي لعاب تندي دارن يا دارن به نوعي از ميازاكي پيروي ميكنند .

به نظرم آمریکاییا یه جورایی بچه ها رو دست کم میگیرن ،در واقع بچه ها با دیدن دائم این جور فیلمها مشنگ بار میان
....
اخیرا همین انیمیشن "هورتون" رو که برای بار دوم میدیدم ، قصه بسیار سطحی و در واقع احمقانه ای داره
وقتی اینا رو با کارهایی مثل "شهر اشباح" ،"همسایه من توتورو","سرویس حمل و نقل کی کی"یا نمونه های سنگین تری مثل "میلنیوم اکترس" ،"5 Centimeters per Second" مقایسه میکنم میبینم نمونه های آمریکایی دوزار نمی ارزن !
خب از نظر من نميشه اينقدر كلي گفت ؛ نه در مورد شرقي ها و نه در مورد غربي ها .
اينكه هورتون و عصر يخبندان رو با شاهكارهاي بين المللي ژاپني مقايسه كنيم هم قياس خوبي نيست .
هرچند كمپاني هاي بزرگ غربي بيشتر بر سرگرمي بودن انيميشن و بازدهي گيشه نظر دارند و البته فرهنگ متفاوت مخاطبين هم هست .

حالا که اسم 5 Centimeters per Second اومد ،خیلی دوست دارم بدونم نظر دوستان در مورد یه همچین انیمیشن هایی که در واقع با فیلم زنده هیج فرقی ندارن چیه؟
منظورم اینه که وقتی داستان انیمیشن رو میشه به صورت یه فیلم (احتمالا با مخارج کمتر) ساخت ، تولید همچین انیمیشنهایی چه توجیهی داره ؟خب من اون انيميشن رو كه گفتي نديدم اما معتقدم استفاده از نرم‌افزارهاي انیمیشن فقط براي واقعي نشون دادن محیط و شخصیت‌ها چیز زیادي به این حیطه اضافه نمي ‌کنه و انيميشن نهايي در بهترین حالت شبیه به یک فیلم واقعي خواهد بود . اما اگه برای نمايش و بیان چیزهایي که امکانش‌ در فیلم های واقعي وجود نداره به کار گرفته بشه ، اون موقع ارزش واقعی خودش رو نشون ميده . در غير اينصورت بيانگر همون لعاب تندي است كه فقط به جذابيت بصري منتهي ميشه ، به قول خود شما كه گفتيد هر لانگ شاتي از صحنه هاي اين انيمه يك والپيپر زيباست !

Behsood
21-04-2009, 02:21
اوکی آپلودش کردم . ولی این طریق آپلود کردن زیبنده فیلمسازی نیست . انی هاو :

سلام
دیدم!
واقعا عجب وقتی میطلبه اینطور کار ها ...
جالب بود ...
با یه موسیقی خوب و کیفیت بالاتر کار خوبی میشه به نظرم...
ایده ی tHE eND اش هم خیلی خوشم اومد ...

piremard
21-04-2009, 07:37
راستشو بخاید من کارهای ژاپنیا و مخصوصا استودیو جیبلی و برادر میازاکی رو به کارهای آمریکایی ترجیح میدم

اکثر مشکلاتی که تو این انیمیشنها برای قهرمان فیلم پیش میاد سطحیه (در مقایسه با همکارهای ژاپنیشون)
اینه که سعی می کنم پای کارهای آمریکایی خیلی وقت نزارم
وقتی اینا رو با کارهایی مثل "شهر اشباح" ،"همسایه من توتورو","سرویس حمل و نقل کی کی"یا نمونه های سنگین تری مثل "میلنیوم اکترس" ،"5 centimeters per second" مقایسه میکنم میبینم نمونه های آمریکایی دوزار نمی ارزن !
فکر میکنم ژاپنیا اون پیام یا پند فیلم رو به صورت مخفی تر ولی موثر تر تو کله بچه میکنن!

حالا که اسم 5 centimeters per second اومد ،خیلی دوست دارم بدونم نظر دوستان در مورد یه همچین انیمیشن هایی که در واقع با فیلم زنده هیج فرقی ندارن چیه؟
منظورم اینه که وقتی داستان انیمیشن رو میشه به صورت یه فیلم (احتمالا با مخارج کمتر) ساخت ، تولید همچین انیمیشنهایی چه توجیهی داره ؟

همون بهتر که شما بچه ندارید !
غربیها بر خلاف شرق روی روانشناسی و تجزیه و تحلیل های رفتار شناسی بسیار پیشرفته تر هستند . بیش از یک صد سال هست که انیمیشن می سازند . اگر ژاپن تنها چند ده فیلم کارتونی خوب داشته باشه ، امریکا صدها هزار فیلم برتر از شهر اشباح در ژانر های دیگه و تیپ های سورریئال داره . کارتونها غربی گاهی بقدری فلسفی و غامض و در سبک نو آورند که دیگر کشور ها همیشه از روی اونها تقلید کردند .
ابتدای امر شما باید یه تعداد حداقل کارتون خوب از غرب ببینید و بعد با شرق مقایسه کنید . این جنون آمیزه که والدین یه کودک ، فرزندشون رو به تماشای خشونت بی حد و حصر شرقی ببرند . امروز پیکان انتقاد بسمت کارتون ها ، بازیهای کامپیوتری ، کامیک-بوک ها و حتی اسباب بازیهای شرقی و بخصوص ژاپنی از سوی جامعه بین الملل کشید ه شده . بی بند و باری اخلاقی و فساد فکری - فساد تنها شامل سکـس نیست - فروش کمپانیهای شرقی رو کم کرده . بازیهای کامپیوتری ژاپنی حتی در بسیاری کشورها چون انگلستان ممنوع الفروش محسوب می شند .

با یه موسیقی خوب و کیفیت بالاتر کار خوبی میشه به نظرم...
سلام
منظور از کیفیت بالاتر چیه ؟ کیفیت تصویر ؟ یا کیفیت حرکات ؟ مشکل موسیقی کجاست ؟

taghi_ramzi
21-04-2009, 16:16
ابتدای امر شما باید یه تعداد حداقل کارتون خوب از غرب ببینید و بعد با شرق مقایسه کنید .
معرفی کنید با کمال میل میبینم.

Behsood
21-04-2009, 16:23
سلام
منظور از کیفیت بالاتر چیه ؟ کیفیت تصویر ؟ یا کیفیت حرکات ؟ مشکل موسیقی کجاست ؟
سلام
آره دیگه!
کیفیت اش از این حالت بد در بیاد ...
احتمالا کم حجم اش کردید برای آپلود دیگه ...

مشکل موسیقی این هست که اصلا نیست!
البته این رو هم میشه به حساب نواوری شما گذاشت ...

Behsood
21-04-2009, 16:30
ابتدای امر شما باید یه تعداد حداقل کارتون خوب از غرب ببینید و بعد با شرق مقایسه کنید . این جنون آمیزه که والدین یه کودک ، فرزندشون رو به تماشای خشونت بی حد و حصر شرقی ببرند . امروز پیکان انتقاد بسمت کارتون ها ، بازیهای کامپیوتری ، کامیک-بوک ها و حتی اسباب بازیهای شرقی و بخصوص ژاپنی از سوی جامعه بین الملل کشید ه شده . بی بند و باری اخلاقی و فساد فکری - فساد تنها شامل سکـس نیست - فروش کمپانیهای شرقی رو کم کرده . بازیهای کامپیوتری ژاپنی حتی در بسیاری کشورها چون انگلستان ممنوع الفروش محسوب می شند .سلام
با این به شدت موافقم!
بازی هاشون رو حد اقل دیده دیدم ...
خیلی زیاده روی توش هست .

یادمه یه منتقدی که رفته بود ژاپن میگفت :

این جا مثل بهشت هست ... مردم اش هم خیلی منظم و دقیق اند و مهمان نواز و ... فقط مشکلشون مسایل اعتقادی هست ...

piremard
21-04-2009, 18:00
سلام
آره دیگه!
کیفیت اش از این حالت بد در بیاد ...
احتمالا کم حجم اش کردید برای آپلود دیگه ...

مشکل موسیقی این هست که اصلا نیست!
البته این رو هم میشه به حساب نواوری شما گذاشت ...
سلام عرض کنم که این فیلم کوتاهی که ملاحظه کردید . برنده بهترین فیلم جشنواره دانشگاه ایالتی کنت بوده :31: دست کم نگیرید دیگه :31: چقدر من خوشم می آد از خودم تعریف کنم :31:

معرفی کنید با کمال میل میبینم.

سلام
خب زیاده . فور اگزمپل :
Fantasia
متروپلیس ها
a dark scanner
زیر دریایی زرد
سائوت پارک
ترافیک سنگین
جنگل فانتزی
و مابقی رو اسمشون رو بخاطر ندارم . ولی در تیپ خشونت زیاد هستند و گاها ترکیبی . مثلا مرکب از تصاویر روانشناسی-سورئال + موسیقی . بی کلام اند .

Benygh
21-04-2009, 18:57
سلام
انیمیشن پیرمرد عزیز جالب بود ...
کسی از دوستان این انیمیشن رو دیده ؟

واقعا زیباست ... من بارها این رو تماشا کرده ام ...

یک فانتزی بی نظیر ...

taghi_ramzi
21-04-2009, 19:40
سلام
خب زیاده . فور اگزمپل :
Fantasia
متروپلیس ها
a dark scanner
زیر دریایی زرد
سائوت پارک
ترافیک سنگین
جنگل فانتزی
و مابقی رو اسمشون رو بخاطر ندارم . ولی در تیپ خشونت زیاد هستند و گاها ترکیبی . مثلا مرکب از تصاویر روانشناسی-سورئال + موسیقی . بی کلام اند .
شما که زحمت کشیدید آدرس imdb شونو هم بدید.

کسی از دوستان این انیمیشن رو دیده ؟

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید زیباست ... من بارها این رو تماشا کرده ام ...

یک فانتزی بی نظیر ...

بله مسلما ! کار جالبیه

مخصوصا من با اون مترسکه خیلی حال کردم. ایده اون دری که به سه چهار جا باز میشد هم دیوانه کننده بود!

Behsood
21-04-2009, 23:13
a dark scannerسلام
پیرمرد جان من نگفتم بد بود : دی
خیلی هم جالب بود و سورئالیستی : دی! به خصوص قسمتی که توی اون پارک بالا و پایین میشدند که مسلما بیشترین زمان رو برده تا فیلم بگیرید !!

این فیله A Scanner Darkly منظورتونه ؟

اگه نه این انمیشن حساب نمیشه به نظرم :31:
چون فیــلتر تصویریه همین و بس!:27:

Morteza4SN
01-05-2009, 01:08
قرار شد از سلایق انیمیشنی خودمون بگیم :

خب اول خیلی راحت بگم که همه چی (فیلم و انیمیشن) نگاه میکنم ، صرف داشتن علاقه شاید مهمترین دلیل این تنوع پسندی این باشه ؛ در یکی از قسمت های انیمیشن جیمی نوترون وقتی مادرش اونو از رفتن به سینما منع میکنه ، نوترون میگه " اگه نبینمش از بحث و ارجاعات فرهنگ عامه به این فیلم چیزی متوجه نمی شم " . البته نه تا این حد !

انیمیشن های استاپ موشن رو دوست دارم مخصوصا اگر تیم برتون و نیک پارک اونا رو ساخته باشند .

نظرم در مورد انیمه نسبیه ؛ واقعا کیفیت انیمه ها چه از نظر پرداخت داستانی و شخصیت پردازی کاراکترها و چه از نظر بصری کم نظیره ، اما بعضا با مفاهیمی که بکار برده میشه نمیتونم کنار بیام . اما اینکه نظر قطعی نمیدم به خاطر اینه که هنوز تسلط کامل بر این حیطه ندارم (تاپیک نقد و بررسی انیمه هم نیمه کاره موند!) .

بعد از تیم برتون مطمئنا میازاکی رو خیلی می پسندم ، در مورد چرایی این موضوع قبلا زیاد صحبت کردم ولی همین بس که با دیدن شهر اشباح روند علاقه و حتی فعالیت من به سمت انیمیشن کشیده شد !

کلا کاراکترهای دلخواه من اغلب تنها ، مرموز یا ماجراجو هستند . به عنوان مثال کاراکترهای کارتونهای قدیمی تلویزیون مثل کوتلاس ، گامبا ، جهانگرد ، بالتازار ، آقای سکسکه و ... رو هیچ وقت فراموش نمیکنم و همیشه پلنگ صورتی رو به تام و جری و ... ترجیح میدادم . راستی تاپیک یاد ایام.. رو هم خیلی دوست دارم .

عاشق هجو و ارجاعات انیمیشن ها هستم ، فاکتوری که پیکسار و دریم ورکز خیلی خوب اونو وارد دنیای انیمیشن کردند . از بین این دو کمپانی هم کلاس کار پیکسار رو بالاتر می بینم . کارای پیکسار ماندگارترند . حتما اون جمله ی جالب Jack Black رو در مراسم اسکار 2009 و بعد از اهدای جایزه Wall.E شنیدید که : " من هر ساله پول زیادی از طریق صحبت کردن بجای کاراکترهای انیمیشنهای دریم ورکز درمیارم ، و بعد این پول رو روی برنده شدن انیمیشنهای پیکسار در اسکار شرط بندی می کنم " !

انیمیشن های کوتاه رو با علاقه و دقت زیادی دنبال میکنم . اینکه بعد از دیدن یک انیمیشن مستقل که علاوه بر خلاقانه بودن کیفیت خوبی هم داره غافلگیر میشم ، برام لذت بخشه .

خب همینا به ذهنم رسید .

Morteza4SN
06-05-2009, 20:49
شکار هنری ، انیمیشن ربایی ، ششمین جشنواره پویانمایی تهران ، [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%2 6id%3D80)

Behsood
07-05-2009, 03:52
این شخصیت آقای ایمنی چقدر معروفه ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این رو تو آفرو سامورای دیدم ...

omid.k
14-05-2009, 17:18
بچه ها کسی کارتونی به اسم " باتو باتو " یادشه ؟... من یادم نیست .... همینی که نامجو تو آهنگ جدیدش میگه ... شنیدم اسم یه کاتون بوده ....

Alastoor
14-05-2009, 18:50
بچه ها کسی کارتونی به اسم " باتو باتو " یادشه ؟... من یادم نیست .... همینی که نامجو تو آهنگ جدیدش میگه ... شنیدم اسم یه کاتون بوده ....

احتمالا " واتو واتو " باید باشه...

واتو واتو
موجودی شگفت انگیز، خارق العاده، اعجاب انگیز ... :31:

ایناهاش خودشه :

سایت اختصاصی واتو واتو ! : :31:

اینم یه قسمت ازش به زبان اصلی :

omid.k
14-05-2009, 22:34
مقسی رفیق ...
اره احتمالا همینه .... به هر حال وسط یه آهنگ میگه و خیلی نمیشه فهمید دقیقا کلماتش چین
اینو چند قسمتش رو تلویزیون ایران هم پخش کرد نه ؟

Bersavosh
14-05-2009, 23:37
اره همینو میگه (محسن نامجو)
روزی که مرگ از در بسته ز پنجره تو امد ... روزی که دو کانال بود ... کانال یک به جنگ می رفت ... از کانال دو واتو واتو امد

اره خیلی بیشتر از چند قسمت نشون داد

Amin
15-05-2009, 14:20
سلام
نمیدونم والا
خاطرات من رنگ پریده است
یا تلویزیونمون داغون بود
اما واتو واتو که ایران پخش میکرد اینقدر رنگ و لعاب نداشت ! : دی

CAnZO
15-05-2009, 15:40
مجموعه -فیلم کوتاه- چندین سال پیش انیمیشنهای خیلی خوبی پخش میکرد. چیزی که از اون موقع توی ذهنم حک شد سبک انیمیشن زاگرب بود. یه کار ژاپنی آخرالزمانی هم قدیم مختصر دیده بودم که اون موقع برام شاهکار بود. قدیمیترین خاطره هام فندق شکن و یه کارتون هست که یه تیم فوتبال شلخته مجارستانی؟ به کشورهای مختلف سفر میکنند و تحت شرایط خنده دار عجیب برنده میشن.

درباره پیکسار و کارهای جدید من حس میکنم فیلنامه های فرمولدارن و ماشینی.حتی والت دیسنی. وقتی داستان بسمت هرج و مرج میره خوب میشه. داستان باید غافلگیر کنه یا نقاشی خیره کننده باشه.

Morteza4SN
20-05-2009, 19:40
دو نكته از كارتون ايكيوسان ، اشتباه دوبله ، ايده دزدي ، :27: و ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3Fp%3D727)

Alastoor
02-06-2009, 19:32
تا این لحظه:

Up (2009) : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

User Rating: 9.2/10 -------- 5,568 votes

Top 250: #19

از اینکه این فیلم اولین اثر دیجیتال سه بعدی پیکسار هست که بگذریم ،
معلووم میشه داستان یک پیرمرد بد اخلاق ( بلا نسبت پیرمرد خودمون : دی ) هم میتونه جذاب و دیدنی باشه :31:
منتظرشیم شدید... :20:

Morteza4SN
02-06-2009, 20:52
از اینکه این فیلم اولین اثر دیجیتال سه بعدی پیکسار هست که بگذریم ،
معلووم میشه داستان یک پیرمرد بد اخلاق ( بلا نسبت پیرمرد خودمون : دی ) هم میتونه جذاب و دیدنی باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منتظرشیم شدید... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آره اتفاقا پیکساری ها نگران این هستن که فروش فیلم و محصولات جانبی اون مثل عروسک و ... نسبت به آثار دیگرشون کاهش داشته باشه ! البته غرغرها از جانب مسئولین والت دیزنی هستش . بهر حال باید منتظر موند و دید .

اینم تاپیکش : (داستان پیرمردی که در 3:30 ظهر شام می خورد) Up کاری نو از پیکسار! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جالبه بدونید که :
Wall-E و رتتویی به ترتیب با فروش 224 و 216 میلیون دلاری از کم فروش ترین آثار پیکسار بودن ،
بهترین فروش مربوط به در جستجوی نمو با 405.6 میلیون دلار بوده .

رتتویی کمترین میزان فروش محصولات جانبی آثار پیکسار رو داشته ،
ماشین ها با فروش 5 میلیارد دلاری محصولات جانبی رکورد دار هست .

omid.k
03-06-2009, 00:14
با این حساب هر چی به طرف جلو حرکت میکنیم فروش انیمیشن ها کمتر میشه ...
میشه این موضوع رو عادت کردن سلیقه ی بیننده نسبت داد .... اینکه این انیمیشن ها دیگه اون جذابیت شروع کار رو برای مخاطب ندارن .... چون سخته که بخوایم بگیم وال - ای ، خیلی ضعیف تر از مثلا در جستجوی نمو هست

taghi_ramzi
03-06-2009, 12:07
نمی دونم چرا من اصلا از وال-ای خوشم نیومد!

حتی جزء 100 انیمیشن برتری که دیدم هم نمیتونه باشه،ولی هیچ دلیل قانع کننده ای برای خودم نمیتونم پیدا کنم که چرا این انیمیشن بد بود!
نظر کلی دوستان در مورد این انیمیشن چیه؟

Morteza4SN
03-06-2009, 16:09
با این حساب هر چی به طرف جلو حرکت میکنیم فروش انیمیشن ها کمتر میشه ...
میشه این موضوع رو عادت کردن سلیقه ی بیننده نسبت داد .... اینکه این انیمیشن ها دیگه اون جذابیت شروع کار رو برای مخاطب ندارن .... چون سخته که بخوایم بگیم وال - ای ، خیلی ضعیف تر از مثلا در جستجوی نمو هست
این کاهش در مورد پیکسار تا حدودی صدق میکنه که خب باعث نگرانی دیزنی هم شده ، ولی مثلا دریم ورکز هنوز در گیشه موفق هست .
با تکرار هم موافقم شاید الان دیگه انیمیشن cg هیجان سابق رو نداره ،
البته از یه نکته هم نمیشه گذشت که الان جذابیت کارای پیکسار برای سنین بالاتر هم کمتر قابل درک هست و شاید پیکسار جذابیت کمتری برای مخاطب عمده ی خودش قائل میشه .
شوخی های دریم ورکز هر چقدر هم مناسب سنین پایین نباشن در این زمینه موفق ترند ...

حتی جزء 100 انیمیشن برتری که دیدم هم نمیتونه باشه،ولی هیچ دلیل قانع کننده ای برای خودم نمیتونم پیدا کنم که چرا این انیمیشن بد بود!
اتفاقا من نمی دونم چرا اینقدر از وال.ایـ خوشم اومد !:31:
فضای تخیلی داستان سخت تر از اون چیزی بود که بشه فانتزی نامیدش ،
اما روابط بین کاراکترها هنوز معرکه اند ؛ اینکه در همچین فضای خشکی یه ربات ماشینی احساسات عمیقتری نسبت به بشر داره ...
فضاسازی محیطی و احساسی در تضاد کامل هستند ، پیکسار ریسک بزرگی کرده و خیلی فلسفی با یک انیمیشن عام برخورد کرده .
شاید با محیط ارتباط برقرار نکردم ولی همین باعث شد به روابط کاراکترها بیشتر توجه کنم ، به همین خاطر معتقدم حتی اگر داستان از محیط زمین خارج نمیشد خیلی هم زیباتر میشد .

omid.k
03-06-2009, 17:34
اتفاقا چند وقت پیش همین موضوع رو به یکی از دوستان گفتم .. البته نه تا این حد ... ولی گفتم خیلی ازش خوشم نیومد نمیدونم چرا ؟
اون دوستم جواب داد : خب معلومه چون اون آدمایی که نشون میده همشون عین تو شدن ... همش پای کامپیوتر و ....
بعد بهت بر میخوره ... ضمیر ناخودآگاهت ناراحت میشه .. از کارتون خوشت نمیاد
: دی
........

این کاهش در مورد پیکسار تا حدودی صدق میکنه که خب باعث نگرانی دیزنی هم شده ، ولی مثلا دریم ورکز هنوز در گیشه موفق هست .
با تکرار هم موافقم شاید الان دیگه انیمیشن cg هیجان سابق رو نداره ،
البته از یه نکته هم نمیشه گذشت که الان جذابیت کارای پیکسار برای سنین بالاتر هم کمتر قابل درک هست و شاید پیکسار جذابیت کمتری برای مخاطب عمده ی خودش قائل میشه .
شوخی های دریم ورکز هر چقدر هم مناسب سنین پایین نباشن در این زمینه موفق ترند ...
100% تایید می شویم

Ar@m
03-06-2009, 19:15

عقيده ي من اينه كه دليل آوردن براي اينكه اين انيميشن يا فيلم بد بود يا اين يكي خوب بود كار احمقانه ايه. نمي شه توي يه كار دنبال يه نكته يا صحنه يا ديالوگ خوب گشت و بعدش گفت خب اينم دليل اينكه خوشم نمياد يا خوشم مياد.
مهمترين دليل قانع كننده براي دوست داشتن يا نداشتن يك اثر همون حسيه كه اثر بهت ميده. مثل ديدن يه تابلوي نقاشيه دقيقا. تو نمي توني بگي نقاش اينجا خط اشتباهي كشيده و كل اثر رو به زير سوال ببري. انقدر تنوع افكار و سليقه هست كه اصلا زشته آدم بخواد براي توجيه حس خودش دليل بياره. همون خوشم نيومد يا خوشم اومد كاملا از نظر من كافيه!

اتفاقا من نمی دونم چرا اینقدر از وال.ایـ خوشم اومد !:31:
فضای تخیلی داستان سخت تر از اون چیزی بود که بشه فانتزی نامیدش ،
اما روابط بین کاراکترها هنوز معرکه اند ؛ اینکه در همچین فضای خشکی یه ربات ماشینی احساسات عمیقتری نسبت به بشر داره ...
فضاسازی محیطی و احساسی در تضاد کامل هستند ، پیکسار ریسک بزرگی کرده و خیلی فلسفی با یک انیمیشن عام برخورد کرده .
شاید با محیط ارتباط برقرار نکردم ولی همین باعث شد به روابط کاراکترها بیشتر توجه کنم ، به همین خاطر معتقدم حتی اگر داستان از محیط زمین خارج نمیشد خیلی هم زیباتر میشد .
آره بنظر منم توي وال. اي روابط بين كاراكترها همه چيز بود. قيافه وال. اي فوق العاده معصوم و حس عشقش به ايوا خيلي قشنگ بود اونم اون رباط خشن :27: يا دوستي وال. اي با اون سوسكه معركه اي بود!
نميتونم بگم وال.اي چيز فوق العاده اي بود اما از نظر من ارزش يه بار ديدن رو داشت

اتفاقا چند وقت پیش همین موضوع رو به یکی از دوستان گفتم .. البته نه تا این حد ... ولی گفتم خیلی ازش خوشم نیومد نمیدونم چرا ؟
اون دوستم جواب داد : خب معلومه چون اون آدمایی که نشون میده همشون عین تو شدن ... همش پای کامپیوتر و ....
بعد بهت بر میخوره ... ضمیر ناخودآگاهت ناراحت میشه .. از کارتون خوشت نمیاد
: دی

عجب!!!

Rude Boy
03-06-2009, 21:41
وال ای خیلی عالی بود !
چون به ما آدما یه چیزایی رو گوشزد می کرد .... هر چند پایان به ظاهر خوشی داشت ولی هشداری بود برای ما ...
وال ای انسان ها را که ادعای احساسات می کنند کمی به فکر می اندازد ، در برابر آن روباتی را نشون می ده که عشق را داره درک می کنه ... روباتی که احساس برقراری روابط با دیگران را درک می کنه ....
... حرف برای وال ای زیاده و وقت و حوصله کم !

omid.k
04-06-2009, 00:17
عجب!!!بیشتر میخواستم یه نظر رو مطرح کنم منظور خاصی از حرفم نداشتم :20:
............

Scanner Darkly

سال 2013 ميلادي يه افسر پليس ( كيانا ريوز ) بي خبر از همه جا وارد ماجرايي ميشه كه بعلت يه ماده مخدر جديد بنام D ايجاد شده و در اين جريان خودش هم به اين ماده معتاد ميشه و ...
يه انيميشن كاملا بزرگسالانه و سياه اما در نوع خودش جالب با موضوعي كه خيلي خوب روايت شده اما آخرش كفر آدمو درمياره.
نمره من 8

میگم خوب حتما میدونید که سبک ساختن اسکنر تاریک نگار روشیس معروف به " روتوسکوپی " هست
که مثلا 6 ماه فیلم برداری میکنن و بعد روی تصاویر ثبت شده کارهای گرافیکی میکنن ... تصویر و وضعیت بازیگر رو پر رنگ و کارتونی میکنن ... و بک گراند و محیط رو از اول میکشن
به نطرتون چنین اثری ... انیمیشن ، فیلم ، یا ترکیبی از هر دو میتونه باشه ؟
برای من به شخصه قبول هر سه سخته ... بیشتر شبیه یک تجربه ی شخصی میمونه تا ساخته ای صاحب سبک خاص .... نمیدونم والا

Ar@m
04-06-2009, 11:24
بیشتر میخواستم یه نظر رو مطرح کنم منظور خاصی از حرفم نداشتم :20:
............
نه آخه حرف جالبي بود شايد واقعا همينطوري باشه!

میگم خوب حتما میدونید که سبک ساختن اسکنر تاریک نگار روشیس معروف به " روتوسکوپی " هست
که مثلا 6 ماه فیلم برداری میکنن و بعد روی تصاویر ثبت شده کارهای گرافیکی میکنن ... تصویر و وضعیت بازیگر رو پر رنگ و کارتونی میکنن ... و بک گراند و محیط رو از اول میکشن
به نطرتون چنین اثری ... انیمیشن ، فیلم ، یا ترکیبی از هر دو میتونه باشه ؟
بهتره بگيم تركيبي از انيميشن و فيلمه اما هرچي فكر كردم بيشتر بعنوان يه انيميشن قبولش دارم تا فيلم. از خودم پرسيدم چي بايد داشته باشه كه من بعنوان انيميشن قبولش كنم؟ صرف نظر از افكت هايي كه بهش دادن و فضا رو كارتوني كرده هيچ چيز ديگه اي كه بشه اونو بعنوان يه انيميشن مطرح كرد تو خودش نداره اما فكر مي كنم مهمترين موضوع هم همون افكت هاست. اگه كياناريوز رو نمي شناختم شايد كاملا مي تونستم قبول كنم با يه انيميشن طرفم نه فيلم

برای من به شخصه قبول هر سه سخته ... بیشتر شبیه یک تجربه ی شخصی میمونه تا ساخته ای صاحب سبک خاص .... نمیدونم والا
اينم ممكنه

piremard
11-06-2009, 20:33
این انیمیشن خوب و زیبا بود اما نه به زیبایی انیمیشن های والت دیزنی
نمیدونم چرا محتوای انیمیشن ها هم کم کم داره نزول میکنه و انگار حرفی برای گفتن ندارن.
همیشه این انیمیشن ها بود که به خاطر سختی کار و طولانی بودن این آثار از فیلم نامه های قوی برخوردار بودند و هر فیلمنامه ای تبدیل به انیمیشن نمیشد.چون قرار بود یه اثر ماندگار باشه و مفهومی متعالی رو برسونه
اما جدیدا نمیدونم چرا دیگه انیمیشن ها این طوری نیستند.مثه همین انیمیشن و انیمیشن ایگور.
اما به عنوان مثال انیمیشن وال ای و موش آشپز از لطافت و زیبایی خاصی برخوردار است اما این دو اینطوری نیستند و بچه ها با دیدن این انیمیشن ها بیشتر میترسند تا اینکه چیزی یاد بگیرن.انگار سازندگان انیمیشن یادشون رفته که انیمیشن مخاطبش خردسالان است(البته مخاطب اصلیش)
به هرحال دیدنش ضرر نداره .نمیگم انیمیشنش مفهومی رو نمیرسونه اما میشد به شکل بهتری هم مفهوم خانواده اصلی خود را داشتن رو برسونه که به نظرم اینطوری نشد و این کار کمی جنبه ترسناک هم داره
های
این انیمیشن رو شما چطور نقد کردید که اینطور شد ؟!
این انیمیشن چه از دید داستان و بخصوص گرافیک یک شاهکار و نوآوری محسوب می شه .

taghi_ramzi
11-06-2009, 20:44
های
این انیمیشن رو شما چطور نقد کردید که اینطور شد ؟!
این انیمیشن چه از دید داستان و بخصوص گرافیک یک شاهکار و نوآوری محسوب می شه .

به نظر من جدید نبود
ولی عالی بود.

piremard
23-07-2009, 02:00
ضمنا این آخرین اثر "تاکاهاتا" تا این لحظه س و بعد از این اثر ،ایشون کار دیگه ای رو بیرون ندادن.

های
این فیلمساز با 35 انیمیشن ساز دیگه در این فیلم - 冬の日, Fuyu no Hi - 2003 نقش داشتند . الانم داره رو پروژه آینده کار می کنه

amir 69
31-07-2009, 20:46
منم امروز ديدمش و واقعا بنظرم فوق العاده بود
روياي زيبا و كودكانه ي Fredricksen و همسرش
خونه اي كه با صدها هزار بادكنك به پرواز درمياد
راسل پسربچه ي بامزه
كوين پرنده و اون سگه هم خيلي فانتزي و بامزه بودن
صحنه ي مورد علاقم وقتيه كه Fredricksen ميشينه روي مبلش و آلبوم همسرش رو باز مي كنه و ميبينه توي صفحاتي كه اون براي نوشتن ماجراجويي هاش خالي گذاشته بوده عكس هاي زندگي مشتركشون گذاشته شده. خيلي بنظرم صحنه ي زيبا و معني داري بود.
امتياز من 10

من اینجا رو حدس می زدم !:دی

Ar@m
31-07-2009, 21:24
من اینجا رو حدس می زدم !:دی

چه جالب چون من حتي يه درصد هم حدس نزدم
فك كنم نظر من و الي در مورد ماجراجويي اولش خيلي شبيه هم و آخرش خيلي متفاوته! :دي
در هر حال توي اون صحنه خيلي غافلگير شدم و خيلي هم ازش لذت بردم

amir 69
31-07-2009, 23:05
چه جالب چون من حتي يه درصد هم حدس نزدم
فك كنم نظر من و الي در مورد ماجراجويي اولش خيلي شبيه هم و آخرش خيلي متفاوته! :دي
در هر حال توي اون صحنه خيلي غافلگير شدم و خيلي هم ازش لذت بردم

میدونم غافلگیر شدن چه لذتی داره ! ولی خب ... زیاد غافلگیر نمیشم:(
من از بچگی الی خیلی خوشم اومد ... خیلی با نمک بود

قرار نیست اینجا بحث بشه: دی

zed2
14-08-2009, 14:43
بچه ها کسی لیست سایت هایی که بشه مانگا هارو دانلود ( نه الاین دیدن ) داره ؟؟؟؟؟
من هر روز یک سایت می رم فرداش فقط جا تر میمونه...............بچه رو می برن(منظور سایت است که بسته میشه).........
دیگر دارن رو اعصاب می رن اینها....

taghi_ramzi
14-08-2009, 16:01
من اینجا رو میشناختم که الان بالا نمیاد ولی فیل تر هم نیست :

zone-anime.com

Morteza4SN
14-08-2009, 23:31

zone-anime.comاين سايت به سرور جديد منتقل شده ، سالمه و فعلا هم « [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تــر » نيست :27:

taghi_ramzi
14-08-2009, 23:42
ایول ! امروز صبح بالا نمیومد!

من به عنوان منبع مناسب برای دانلود انیمه میشناسمش
چند باری که توش سرچ زدم، "نه" نگفته.

sepehr_x50
15-08-2009, 00:13
سلام.

من چند قسمتی از Shaun the Sheep رو دیدم. عالیه...

به همه پیشنهاد میکنم.

و اگر هم کسی از دوستان از این انیمیشن های کوتاه و قشنگ میشناسه لطف کنه به بنده معرفی کنه. ممنون.

zed2
15-08-2009, 12:38

zone-anime.com

خود سایت بازه بخش مانگاش بسته است( لعنت بر سیستم کلمه ای .....سرویس کرد منو دیگر )....امیدوارم لینکاش روی خود سایت نباشه چون احتمالا نمیشه دانلود کرد مگر اینکه اجازه بده بکشم یکجای دیگر بعد از انجا دانلود کنم...

taghi_ramzi
15-08-2009, 12:45
شرمنده من دقیقا فرق بین مانگا و انیمه رو نمیدونم
شما سرچش رو امتحان کردید؟
فایلهایی که برای دانلود میده هم همگی روی آپلود سنترهایی مثل رپید شیر و امثالهمه.

Morteza4SN
15-08-2009, 21:05
سلام

سلام.

من چند قسمتی از Shaun the Sheep رو دیدم. عالیه...
به همه پیشنهاد میکنم.
و اگر هم کسی از دوستان از این انیمیشن های کوتاه و قشنگ میشناسه لطف کنه به بنده معرفی کنه. ممنون.

پيشنهاد ميكنم والاس و گروميت " Wallace and Gromit in A Close Shave " رو هم ببيني (30 دقيقه)
البته سال 1995 ساخته شده ولي كاراكتر shaun و گوسفنداي بامزه از اين فيلم بود كه شكل گرفتند .

پيشنهاد بعدي The Penguins Of Madagascar هست كه خب با اينا هم قبلا در ماداگاسكار 1 و 2 آشنا شديم ،
دريم وركز هم بعد از اينكه محبوبيت اينا رو ديد تصميم به ساخت يه سريال 26 قسمتي به محوريت پنگوئن هاي
ماداگاسكار گرفت و از شبكه نيكلوديون پخش شد . سري 26 قسمت دومش هم فكر كنم در حال پخش هست .

خود سایت بازه بخش مانگاش بسته است( لعنت بر سیستم کلمه ای .....سرویس کرد منو دیگر )....امیدوارم لینکاش روی خود سایت نباشه چون احتمالا نمیشه دانلود کرد مگر اینکه اجازه بده بکشم یکجای دیگر بعد از انجا دانلود کنم...

آره راس ميگي ! ولي اونموقع كه من ديدم بخش دانلود مانگا هنوز فيلوتر نبود !!
همونطور كه taghi_ramzi گفت فايلها روي سايتهاي آپلودسنتر ديگه مثل مديافاير و رپيدشير و ... قرار داده شدن
و خب ميتوني با نرم افزاري مثل 9.5_Ultra_surf صفحه دانلود مانگا رو باز كني و لينكهاي دانلود رو كپي كني و ...
اين سايت رو هم نگاه كن ببين چطوره : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شرمنده من دقیقا فرق بین مانگا و انیمه رو نمیدونم
.
در تاپيك نقد و بررسي انيميشن‌هاي ژاپني ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) كامل در موردشون توضيح داده شده .

zed2
16-08-2009, 12:23
سلام

پيشنهاد ميكنم والاس و گروميت " Wallace and Gromit in A Close Shave " رو هم ببيني (30 دقيقه)
البته سال 1995 ساخته شده ولي كاراكتر shaun و گوسفنداي بامزه از اين فيلم بود كه شكل گرفتند .

پيشنهاد بعدي The Penguins Of Madagascar هست كه خب با اينا هم قبلا در ماداگاسكار 1 و 2 آشنا شديم ،
دريم وركز هم بعد از اينكه محبوبيت اينا رو ديد تصميم به ساخت يه سريال 26 قسمتي به محوريت پنگوئن هاي
ماداگاسكار گرفت و از شبكه نيكلوديون پخش شد . سري 26 قسمت دومش هم فكر كنم در حال پخش هست .

آره راس ميگي ! ولي اونموقع كه من ديدم بخش دانلود مانگا هنوز فيلوتر نبود !!
همونطور كه taghi_ramzi گفت فايلها روي سايتهاي آپلودسنتر ديگه مثل مديافاير و رپيدشير و ... قرار داده شدن
و خب ميتوني با نرم افزاري مثل 9.5_Ultra_surf صفحه دانلود مانگا رو باز كني و لينكهاي دانلود رو كپي كني و ...
اين سايت رو هم نگاه كن ببين چطوره : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در تاپيك نقد و بررسي انيميشن‌هاي ژاپني ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) كامل در موردشون توضيح داده شده .
به لطف اینا من هم به جمع در زدن ها پیوسه بودم فقط سایت هایی که قبلا داشتم بیشتر لینکاشون از خود سایت بود نمی شد راحت کار کرد
سایت قبلی خوب است مخصوصا که میشه لینک هارو منتقل کرد یک جای دیگر.

می گم بهتر نیست تاپیک بحث و بررسی انیمه های ژ|پنی مهم بشه که بهتر بتونه انیمه و مانگارو معرفی کنه؟؟؟؟
چون از بس تو جامعه ما تبلیغات منفی نسبت به انیمه و مانگا کردن( بهتر بگیم از چی تبلیغ خوب کردن که اینو هم انتظار داشته باشیم) که هیچ کسی طرفش نمی ره در حالی که نصف بیشتر کارتون های که برای بچه ها پخش می کنن در اصل انیمه است نه کارتون ( که جدیدا از بس سانسور می کنن که دیگر نمیشه فهمید چی هست....تیتراژ های ابتدا و انتها رو هم از قدیم حذف می کنن بچاش چند تا تصویر از خود انیمه می زارن تا لو نره انیمه است)

Morteza4SN
16-08-2009, 18:25
می گم بهتر نیست تاپیک بحث و بررسی انیمه های ژ|پنی مهم بشه که بهتر بتونه انیمه و مانگارو معرفی کنه؟؟؟؟
چون از بس تو جامعه ما تبلیغات منفی نسبت به انیمه و مانگا کردن( بهتر بگیم از چی تبلیغ خوب کردن که اینو هم انتظار داشته باشیم) که هیچ کسی طرفش نمی ره در حالی که نصف بیشتر کارتون های که برای بچه ها پخش می کنن در اصل انیمه است نه کارتون ( که جدیدا از بس سانسور می کنن که دیگر نمیشه فهمید چی هست....تیتراژ های ابتدا و انتها رو هم از قدیم حذف می کنن بچاش چند تا تصویر از خود انیمه می زارن تا لو نره انیمه است)
تا حدودي قبول دارم كه خيلي يكطرفه در مورد انيـمه قضاوت ميشه ،
بحث مفصلي هست . هر نظري هم در موردش هست ناقصه !
هدف من هم از اون تاپيك رسيدن به يك ديد كلي بود ،
اما كم آوردم ، تاپيكش يه شروع بود كه نيمه كاره موند
اگر بعدا ادامه دادمش حتما مهمش ميكنم .

taghi_ramzi
16-08-2009, 19:21
خب اگه یه جایی باشه در مورد انیمه ها بحث کنیم و معرفی و اینجور چیزا فکر کنم بد نباشه

اون موقع مجبور نیستیم برای هر چیزی در مورد انیمه بریم به فورومهای دیگه.

Sara
16-08-2009, 21:59
چشمم را می بندم و خودم را روبه روی یک جعبه سحرآمیز مجسم می کنم. همه دوران کودکی ام را جست وجو می کنم. تصاویر شگفت انگیز کودکی ام را نمی توانم بدون بعدازظهرهای خیال انگیزش به یاد آورم. به خودم می گویم واقعیت های امروزم همان رویاهای کودکی من است؟ باور می کنم و مطمئن می شوم و به خودم دلگرمی می دهم که نسل سومی ها این رویاها را دیگر تجربه نمی کنند. اما دلم می گیرد که نسل های آینده قطعاً دنیای بی لبخند و بی رویایی خواهند داشت. فضایی آکنده از روبات های هوشمند، موجودات شبیه سازی شده، گودزیلاهایی تصنعی و شهرک های صنعتی و زباله های اتمی که دیگر بخش عمده یی از یک تصویرسازی رئال است تا خیال.
سپس کارتون های کودکی و نوجوانی ام را همانند یک کنتاکت آلبوم عکس های رنگارنگ مرور می کنم. تنسی تاکسیدو و چاملی، پلنگ صورتی، دوقلوهای افسانه یی، ماجراهای پینوکیو، سفرهای گالیور، یوگی و دوستان، بل و سباستین، خانواده دکتر ارنست، بچه های کوه های آلپ، رامکال و استرلینگ، لوسیمی، سندباد و علی بابا، پسر شجاع، هاچ زنبور عسل، حنا دختری در مزرعه، بچه های مدرسه والت، پت و مت، نیک و نیکو، خانواده وحوش، دهکده حیوانات، پت پستچی، مزرعه سبزیجات، گوریل انگوری، مسافر کوچولو، هاکلبری فین، رابین هود، معاون کلانتر، مورچه و مورچه خوار، پروفسور بالتازار، سایمون در سرزمین نقاشی ها، فوتبالیست ها، الفی اتکینز، واتو واتو، لولک و بولک، افسانه سه برادر، ای کیو سان و بسیاری دیگر از آن کارتون های سحرآمیز که زندگی ما را مملو از رویاهایشان کرده بود، اینها تکه های فراموش نشدنی کودکی و نوجوانی عصرگاهی من است.
فصل مشترک همه این کارتون ها عنصر داستانی و شخصیت پردازی آن بود. بنابراین بخش عمده یی از گفتمان و بگومگوهای کودکی ما از دل این کارتون ها بیرون می زد. بسیاری از خنده ها و گریه های ما، شادی ها و غم های ما، حسرت ها و غرورها، آرزوها و سوداهای ما ملهم و نیز مملو از پرسوناژهای اصلی و فرعی این کارتون ها بود. به همین جهت معتقدم نسل من رویاپرداز و رویابین بود و دنیایش را با همین رویاها دنبال می کرد. گیرم به خطا و نادرست اما خیالپرداز بود و خیالش را باور می کرد و سپس بارورش می ساخت. مگر نه اینکه عالمان علم و دانش همواره توصیه می کنند کودکان را در معرض رویا، افسانه و اسطوره قرار دهید.
حتی مادری، زمانی از اینشتین پرسید چگونه می توانم به پسرم که در ریاضیات استعداد فراوانی دارد کمک کنم تا ریاضیدانی برجسته شود؟ اینشتین پاسخ داد؛ «افسانه و اسطوره های گذشته را برایش بخوانید و تصورات و تخیلاتش را گسترش دهید.» آن زن که به دنبال توصیه های عینی تری بود مدتی بعد همان پرسش را دوباره تکرار کرد و اینشتین همان پاسخ را داد؛ «افسانه و اسطوره ها را در کودکان تان بازنمایی کنید.» به نظرم کارتون های امروزی درست نقطه مقابل انیمیشن هایی هستند که ما در دهه های ۶۰ و ۷۰ مشاهده می کردیم. کارتون های ما چنان داستان پردازی های درخشانی داشت که هنوز بخشی از کودکی درون ما را شکل می دهد. تفاوت دیگری که در این نوع تصاویر هست و به حدت و شدت این دو نسل را از هم دوپاره می کند و دنیاهایشان را متفاوت از هم کرده است، نوع نگاه به گذشته، حال و آینده است.
کارتون های ما همواره وامدار اسطوره ها، افسانه ها و داستان های گذشتگان ما بود. به عبارت روشن تر، یک چشم آن به گذشته ها بود و اکنونش را با اقتباس از تجربه اسلاف خود می ساخت اما جرات و جسارت پیشروی به آینده را نداشت. در بخشی از آن همواره دغدغه نسل های گذشته (بچه های کوه های آلپ، مسافر کوچولو، رابین هود، هاچ زنبور عسل، خانواده دکتر ارنست) به چشم می خورد. چون در آن نهاد گرم خانواده و مخصوصاً شخصیت بی بدیل مادر و گاهی پدر تبدیل به یک اسطوره، قهرمان و نوستالژی شده بود. اینها اسطوره و قهرمانان عصر دنیای کهن و تا حدی دنیای مدرنیسم بود. و برخی نیز آرمانخواهی هایی برای تحقق عدالت و مساوات و کوششی برای ساختن یک جامعه برابر بود. آرزوهایی که آدم بزرگ های قرن بیستم میلادی در قالب تصویر و اشکال فانتزی در کودکان همان عصر جست وجو می کردند.
بخش دیگر آن جدال ها، کشمکش ها و چالش های زمان حال بود. چالش هایی که توامان شیوه ها و روش هایی بود که برای زندگی در دنیای همان زمان تعبیه شده بود. (تنسی تاکسیدو و چاملی، سفرهای گالیور، سندباد، فوتبالیست ها، مورچه و مورچه خوار) به عبارت دقیق تر کارتون هایی که برای زیستن بهتر، سهل تر و بهینه تر زندگی همان عصر و زمانه تولید شده بود. و بخشی دیگر شخصیت هایی که به دنبال هویت، خودباوری و اثبات خود بودند. (پسر شجاع، رابین هود، ای کیوسان) اینها نمادهای کارتون های دهه های ۶۰ و ۷۰ بود. به نظرم نه در سرزمین ما بلکه در همه جهان همین هدف و نیت دنبال می شد و از الگوی واحدی تبعیت می کرد. دنیای نسل سومی ها اما متفاوت و به کلی متمایز از عصر ماست. کارتون هایی همانند وال - ای، راتاتوی، شرکت هیولاها و بسیاری دیگر از فیلم های علمی - تخیلی که از جهان آینده سخن می گویند. جهانی همراه با پسماند های صنعتی، روبات های هوشمند، شاهراه های اطلاعاتی، سایبرنتیک، زیست گلخانه یی در آن تعریف شده است. این جهان، نشانه یی از عصری است که می خواهد در آینده بر جهان حاکم شود و این کارتون ها غالباً هشداردهنده یا نویددهنده آن است. همان نویدها و هشدارهایی که آلدوس هاکسلی در رمان «دنیای قشنگ نو» حکایت آن را بازگو کرده بود.
حکایت «ناکجاآبادها» و پیچیدگی ها و حیرت هایی که این ناکجاآبادها در قرن های آینده خواهند آفرید. نسل سومی ها خودشان را آماده می کنند تا با واقعیت های هولناک تری مواجه شوند بی آنکه رویا و افسانه های آن را دیده یا خوانده باشند. آنها برای تحقق آن آرزویی ندارند، این حس تعلیقی است که در وجودشان سیطره یافته است. چشمم را باز می کنم و به بالای دیوار اتاقم خیره می شوم که این جمله آندره مالرو بر آن نقش بسته است؛ «هیچ افسانه یی با افسانه سینما و تلویزیون برابری نمی کند.» نویسنده کتاب «ضدخاطرات» راست می گفت. این افسانه ها هنوز پس از ربع قرن بخشی از ساحت های ذهنی ما آدم کوچولوهای دیروز است.

مجید یوسفی
بازیاب

Morteza4SN
26-08-2009, 09:02
سلام

«مرجان ساتراپي» كارگردان ايراني مقيم فرانسه، پروژه سينمايي انيميشن «پرسپوليس 2» را مي‌سازد.
نسخه اول «پرسپوليس» به کارگرداني مرجان ساتراپي و «ونسان پارونو» براساس يك رمان گرافيكي در سال 2007 ميلادي ساخته شد.
بنابر اعلام خبرگزاري فرانسه، «پرسپوليس 2» نيز در قالب انيميشن و با نقاشي‌هاي سياه و سفيد به تصوير كردن فضاي سياسي ايران در ماههاي اخير مي‌پردازد.
بنابراين گزارش، فيلم‌نامه «پرسپوليس 2» توسط دو جوان ايراني ساكن شانگهاي به نام‌هاي «سينا» و «پيمان» به نگارش درخواهد آمد.
نسخه اول «پرسپوليس» به عنوان يك انيميشن ضد ايراني در برخي تحليل‌ها مطرح شد؛ داستان زندگي كارگردان فيلم در دهه اول زندگي‌اش در ايران را روايت مي‌كند و تحولات سال‌هاي انقلاب و دوره جنگ و بعد از جنگ را به تصوير مي‌كشد.
اين فيلم توانست در بسياري از جشنواره‌هاي مطرح جهان از جمله «كن» فرانسه موفق به كسب جايزه شود و جزء نامزدهاي اصلي دريافت جايزه اسكار بهترين فيلم غير انگليسي زبان بود.

حدود يك ماه پيش بود كه كميك استريپي تحت عنوان "پرسپوليس 2" توسط دو نفر به نامهاي سينا و پيمان در يك سايتي قرار گرفت كه خب البته همه تصويرهاي اون از كميك اوليه پرسپوليس ساتراپايي كپي شده بود و تنها متن نوشته ها و نقل قولها عوض شده بود و بر اساس حوادث انتخابات اخير مثل مرگ ندا و ... نگارش شده بود !

البته همون موقع "فردا نيوز" اشتباها اعلام كرد " انيميشن پرسپوليس 2 " ساخته شده :دي
حالا بعد از يك ماه انگار واقعا اين فكر استكباري :27: به مغز اينا خطور كرده !

مي تونيد كميك استريپ پرسپوليس 2 رو از لينك زير دريافت كنيد :

p@rdis
31-08-2009, 15:03
ببخشید دوستان

من اکثر انیمیشن های ایرانی رو دیدم و بنظر من اصلا از هیچ معیاری استفاده نمی کنند و متوجه شدم انیماتور های ایران
مشکل اصلیشون اینه که به هیچ وجه بروز نیستن و دارن تکنیک های 40 سال پیش دیسنی رو تازه بصورت ناقص اجرا می کنند !!

توی ایران تا بحال انیمیشن 24 فریمی تولید نشده ( 2 بعدی ) و اکثر کارها تو مایه های 6 ، 8 و نهایتا" 12 فریمی هست . البته صنعت انیمه ژاپن هم از تعداد فریم پایین استفاده می کنه ولی تکنیک های منحصر بفردشون باعث میشه که کمبود فریم اصلا محسوس نباشه ( حتما می دونید که تو کارتون فوتبالیست ها گاها" از یک فریم در ثانیه هم استفاده شده که در نوع خودش قابل تقدیره ) ولی عوضش توی ایران اکثر کارهاشون با مکث های غیر قابل تحملی همراه میشه که آدم دلش می خواد سرش رو بکوبه به دیوار .
با توجه به اینا من چطور می تونم یه انیماتور خوب باشم؟

zed2
01-09-2009, 15:31
ببخشید دوستان

من اکثر انیمیشن های ایرانی رو دیدم و بنظر من اصلا از هیچ معیاری استفاده نمی کنند و متوجه شدم انیماتور های ایران
مشکل اصلیشون اینه که به هیچ وجه بروز نیستن و دارن تکنیک های 40 سال پیش دیسنی رو تازه بصورت ناقص اجرا می کنند !!

توی ایران تا بحال انیمیشن 24 فریمی تولید نشده ( 2 بعدی ) و اکثر کارها تو مایه های 6 ، 8 و نهایتا" 12 فریمی هست . البته صنعت انیمه ژاپن هم از تعداد فریم پایین استفاده می کنه ولی تکنیک های منحصر بفردشون باعث میشه که کمبود فریم اصلا محسوس نباشه ( حتما می دونید که تو کارتون فوتبالیست ها گاها" از یک فریم در ثانیه هم استفاده شده که در نوع خودش قابل تقدیره ) ولی عوضش توی ایران اکثر کارهاشون با مکث های غیر قابل تحملی همراه میشه که آدم دلش می خواد سرش رو بکوبه به دیوار .
با توجه به اینا من چطور می تونم یه انیماتور خوب باشم؟
دوست عزیز صنعت انیمیشین ( که بهتر باید بگیم انیمه ) ژاپن از مانگا ( داستان های مصور تصویری که در دنیا معروف شده ) منشا می گیره
تو غرب هم کمیک استریپ این نقش رو به عهده داره که الان کمرنگ شده تا حدودی ( اما هنوز وجود داره و همچنان با کارتون های بلند منتظر میشه )
صنعت مانگا یک صنعت چند 10 میلیارد دلاری است که نه تنها در خود ژاپن که در جهان هم فروش داره میره این داستان ها
انیمه ها هم همشون از مانگاهای منتظر شده ساخته میشن و به فروش می رسن.
بیشتر مانگا ها هم به صورت 3 روز یک بار -هفتگی - دو هفته یک بار -1 ما یک بار و دو ماه یکبار معمولا منتشر میشه و فروش وحشتناکی هم دارن
و اکثر مانگا ها به صورت سریالی تا چند سال طول میکشه تا تموم شه ( نمونه اش فوتبالیست ها است که ما فقط یک سری انیمه که ان هم در ایران به نام کارتون و با کلی زده شده گی رو از تلویزیون دیدیم که هنوز داره منتشر میشه و سری جدیدش هم الان در حال پخش است)
بعضی از مانگاه ها هم تا 800 اپیزود رسیدن که همچنان دارن منتشر میشن ( شما فکر کن این مانگا سه روز یک بار منتشر بشه هر و یک سال 12 ماه این مانگا الان 8 سال از زمان اولین انتشارش گذشته و هنوز داره ادامه پیدا می کنه....نمونه دیگرش فوتبالیستها...)
نیمی بیشتر از انیمیشن ها و مانگاها هم برای گروه سنی نوجوان و جوان و بزرگسال هست و بخشی اش هم برای کودکان ( یعنی مخاطب انیمیشن خیلی وسعیتر از ان چیزی هست که شما فکر می کنید)
و حالا در ایران
ما هم اکنون در داستان هامون که منتشر میشه انقدر از فیلتر رد میشه که 90 درصد داستان های عادی مون اجازه انتشار ندارن و تنها 10 درصد که ان هم یا ابکی است یا انقدر دست بردن که با اصل چیزی که نویسنده می خواست باشه فرق می کنه منتشر میشه.
شما تو کشور ما نمیتونی یک داستان چند جلدی پیدا کنی بخاطر اینکه به هیچ وجه نمیشه به خاطر محدودیت ها خط داستان رو حفظ کرد .
داستان های مصور تصویری ما هم که در ایران بیشتر کمیک مشهور شده اند تا انجایی که می دونم اخرین بار 15 سال پیش من اخرین سری داستانی اش که ان هم ترجمه شده خارجی بود دیدم و بعد از ان دیگر اثری از کمیک سریالی در ایران ندیدم
بیشتر کمیک هایی که ما داریم به صورت 1 تا 3 صفحه ای است که به صورت پراکنده و به عنوان طنز منتشر میشه
کمیک رو به هیچ وجه نمیشه دست برد چون هزینه ساختش خیلی بیشتر از داستان عادیه و به هیچ وجه هم نمیشه تغییر داد چون کاملا تابلو میشه.
وقتی ما رسما منبع ساختن کارتون رو بستیم امکان ساخت انیمشین های سریالی و با کیفیت وجود نداره چون هیچ گونه تجربه کمیک کار در این مورد وجود نداره همچنین کسایی که این جور انیمیشن هارو می سازن بیشتر گرافیست هستن تا انیمشن ساز همچنین چون بیشتر انیشن ها از یک سری معیار ها می گزره که باعث میشه هیچ انیمیشن کاری نیاد وقت بزاره روش و خود انیمیشن ها هم از منطق های اولیه به دور باشه.
شما یک دور به انیمیشن های ازاد که توسط افراد عادی با نرم افزار های عادی ساخته شده و منتظر شده نگاه کنید متوجه میشید که
انیمیشن ساختن ذهن باز و ازادی عمل می خواد همچنین کسایی که بتونن خط داستانی بسازن که بتونه مخاطب رو جذب کنه ...

p@rdis
02-09-2009, 08:18
ممنون دوسته من
من واقعا توی یه دوراهیه وحشتناک بودم که باید انیمیشن بخونم یا گرافیک.
ممنو از تمامه توضیحات و وقتی که گذاشتی

zed2
02-09-2009, 15:30
ممنون دوسته من
من واقعا توی یه دوراهیه وحشتناک بودم که باید انیمیشن بخونم یا گرافیک.
ممنو از تمامه توضیحات و وقتی که گذاشتی
خواهش
پیشنهاد می کنم اگر همچنان به ساخت انیمیشن علاقه مند بودی می تونی به عنوان یک تفریح برای خودت انیمیشن سریالی بسازی تو اینترنت هم خیلی ها تفریحی از این جور کار ها می کنن که بسته به کارشون استقبال میشه.(شاید یک روز بررسه که تغییراتی تو کشور رخ بده و محیط برای ایجاد هنر کمیک و انیمیشن باز شد... اون موقع هر کی که انیمیشن کار باشه می تونه به سرعت رشد کنه)
برای اطلاعات عمومی ات هم معمولا گروه های انیمیشن سازی ازاد که تو اینترنت هستن معمولا از یک انیمیشن کار و یک اهنگ ساز و یک داستان نویس تشکیل میشن.( که ممکنه بعضی ها دو نقش رو با هم اجرا کنن) معمولا این جور گروه ها انیمیشن هایی رو که می سازن روی اینترنت منتشر می کنن.
در اخر تو پوزش به خاطر اشتباهات تایپی
تو متن قبلی جاهایی که منتظر نوشته بودم منظورم منتشر بود

p@rdis
05-09-2009, 10:27
بازم ممنون

Morteza4SN
09-09-2009, 14:21
سلام

احتمالا خبر دارید که دیزنی چند وقت پیش مارول رو هم خریده !

خب دیزنی چند سال پیش پیکسار رو با 7 میلیارد دلار خریده بود
اینبار مارول رو با 4 میلیارد دلار خریده

خب در اینکه پیکسار صید مناسبتری برای دیزنی بوده شکی نیست
اما این موضوع پیش میاد که اصلا این سیاست دیزنی از چه نظر مثبت هست ؟
آیا کاراکترهای مارول امروز کهنه یا مستعمل نیست ؟
هدف دیزنی برای تقویت زیرشاخه هاش با این روال شکل می گیره ؟
خرید رقبا بجای رقابت با اونها انحصارطلبی و تک بعدی گری نیست ؟

هرچند به نظرم سیاست امروز دیزنی حاضر خوری است
نه رقابتی نه خلاقیتی !
دیزنی حتی به دریم ورکز هم نظر داشته ، خاک بر سرش :دي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2009%2F08%2F31%2Fkablamm-disney-buying-marvel-for-4-billion-in-cash-and-stock%2F)

omid.k
09-09-2009, 21:08
سیاست تجاری هستش دیگه مرتضی ... یه قسمتی کار هنری و فرهنگی یه قسمت دیگه جون تو جونش کنی تجارت و پوله
گذشته از این من تو همشهری خونده بودم ... این خالق شخصیت های ولوورین و مرد عنکبوتی و خیلی های دیگه ... که الان 80 سال رو رد کرده ... با دیزنی قرار داد بسته که 4 شخصیت کاملا جدید ولی خوب و جنجالی تحویلشون بده .....

taghi_ramzi
09-09-2009, 22:49
بنده جسارتا فکر می کنم کرکتر های مارول چندان هم کهنه و مستعمل نباشن
اگه هم باشن بازم پول سازن
شما همین اخیرا دیدید که با وجودی که فیلم اکس من قبل از اکران لو رفت ولی بازم فروش خوبی داشت

این دریم ورکز مال اسپیلبرگ نیست ؟ یعنی اسپیلبرگ فروشنده س ؟

omid.k
10-09-2009, 01:50
این دریم ورکز مال اسپیلبرگ نیست ؟ یعنی اسپیلبرگ فروشنده س ؟
تا جایی که یادمه .. اره اسپیلبرگ و جرج لوکاس و یه بنده خدای دیگه پایه گذاراش بودن ...
ولی بعدترش رو نمیدونم

Amin
10-09-2009, 04:31
دیزنی حتی به دریم ورکز هم نظر داشته ، خاک بر سرش :دي
بد سلیقه !
--------------
چقدر بده اینجا همه طرفدار پیکسارن
دریم ورکزی ندارین فایت کلاب راه بندازیم : دی

dimah2005
10-09-2009, 06:29
بد سلیقه !
--------------
دریم ورکزی ندارین فایت کلاب راه بندازیم : دی

بیا
من هستم
حالا قانون اول چیه؟

ولی من گشته دمو و اهنگش هستم خیلی باهال بید :31:

SPY.07
10-09-2009, 08:58
مارول رقیب دیزنی بود ؟!

به نظر من هر خلاقیتی که دیزنی داره مدیون پیکسار هستش.
از مقایسه ی انیمیش هایی که با هم و یا جدا میسازن میشه فهمید... [ نمونش Bolt و Up ]

به هر حال؛ امیدوارم رو کیفیت کاراش تاثیر مثبت بذاره.

Morteza4SN
10-09-2009, 13:22
خب دیزنی خیلی وقته از اون دوران اوج خودش دور شده ،
وقتی دیزنی شروع به کار کرد همه ی کارها رو از صفر شروع کرد
همیشه والت دیزنی شخصا و به طور مستقل به توسعه ی کمپانی شخصی خودش مشغول بود در مواردی پایه گذار حرکتی نو در حیطه ی خودش میشد ، توانش رو با رقابت به رخ دیگران می کشید ، هر وقت کمبودی رو حس می کرد خودش برای اون دست به کار میشد و ... اما الان رابرت آیگر مدیریت فعلی دیزنی چطور عمل میکنه ؟ وقتی میبینه که باید در زمینه انیمیشن cg یا گسترش طیف مخاطبین رقابت کنه تنها پشتش به ثروتی گرمه که در حسابش داره و خب خیلی راحت همه چیز رو یکجا میخره !!

نوشته شده توسط امید
سیاست تجاری هستش دیگه مرتضی ... یه قسمتی کار هنری و فرهنگی یه قسمت دیگه جون تو جونش کنی تجارت و پوله
گذشته از این من تو همشهری خونده بودم ... این خالق شخصیت های ولوورین و مرد عنکبوتی و خیلی های دیگه ... که الان 80 سال رو رد کرده ... با دیزنی قرار داد بسته که 4 شخصیت کاملا جدید ولی خوب و جنجالی تحویلشون بده ..... درسته اما در مورد دیزنی و سیاست کلی مدیریتش (رابرت آیگر) فقط قسمت تجارت و پول مهمه ،
چرا دیزنی این مبالغ رو صرف سرمایه گذاری استعدادها نمکنه و فقط به دنبال جواب پس داده هاست ؛
جان لستر قبل از اینکه پیکسار رو راه بندازه از طرف دیزنی ترد شد (+ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
جفري كاتزنبرگ قبل از اینکه دریم ورکز رو راه بندازه از دیزنی کنار کشید (+ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
تیم برتون در ابتدای راه از طرف دیزنی نادیده گرفته شد (+ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
... جالبه در هر سه مورد بالا دیزنی بعد از اینکه موفقیتشون رو دید به نحوی به همکاری باهاشون برخاست !

نوشته شده توسط تقی_رمزی
بنده جسارتا فکر می کنم کرکتر های مارول چندان هم کهنه و مستعمل نباشن
اگه هم باشن بازم پول سازن
شما همین اخیرا دیدید که با وجودی که فیلم اکس من قبل از اکران لو رفت ولی بازم فروش خوبی داشت

این دریم ورکز مال اسپیلبرگ نیست ؟ یعنی اسپیلبرگ فروشنده س ؟خب اینجا بیشتر بحث بروز خلاقیت مد نظر هست برای رقابت ،
با کاراکترهایی روبرو هستیم که قبلا بارها استفاده شدن هرچند پولساز باشن ،
بعلاوه تجربه های موفق مارول از شخصیت هایی است که بالای 30 سال عمر دارند ،
اکثر خالقین اینها بعد از نارضایتی از مارول کنار کشیدند ...
مخاطب کاراکتر جدید می خواد ، خب اگر قول 4 شخصیت جدید داده شده ،
چرا دیزنی خودش این حرکت رو مستقل شروع نکرد ، 4 میلیارد دلار کم نیست برای این کار .
+
دیزنی قصد خرید دریم ورکز رو داشت ولی نهایتا یک قرارداد همکاری 6 ساله بسته شد.

نوشته شده توسط امین
بد سلیقه !
--------------
دریم ورکزی ندارین فایت کلاب راه بندازیم : دی نه خب منظورم این بود که دیزنی دیگه شورشو درآورده
و لذا خاک بر سرش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چی ؟! اصلا من متولد پیکسار و مقیم دریم ورکز هستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه ، خوش سلیقه بید !

نوشته شده توسط اسپی.07
مارول رقیب دیزنی بود ؟! به نظر من هر خلاقیتی که دیزنی داره مدیون پیکسار هستش.
از مقایسه ی انیمیش هایی که با هم و یا جدا میسازن میشه فهمید... [ نمونش Bolt و Up ]

به هر حال؛ امیدوارم رو کیفیت کاراش تاثیر مثبت بذاره. به نظر میرسه دیزنی امروز وقتی بخواد وارد رقابت جدیدی بشه با خرید یکی از رقبا استارت میزنه !

Rude Boy
10-09-2009, 21:31
سلام دوستان !
امیدوارم بی مورد نیومده باشم وسط بحثتون !
من یه سوال دارم راجع به سیر تکاملی انیمیشن ها . البته سوال که نیست ، دوست دارم نظر شما را بدونم .
فکر می کنید از 10-20 سال (یا بیشتر) پیش تا الان این روالی که انیمیشن هخا طی کردند چجوری هست ؟ روز به روز بهتر یا اینکه همون انیمیشن های قبلی شاهکار هستند در مقابل این ها ؟ البته مشخصه که نمی خوام احساساتی بحث بشه ! (منظورم اینه که نگید قدیمی ها چون کلی خاطره دارید ازشون)و همینطور موضوع سر حرفه ای بودن یا نبودن نیست! (یعنی نگید الانی ها بهتره چون امکانات خوبی دارند و فنی تر هستند) دوست دارم تم داستان ها و مدل برقراری ارتباط با کودکان را بررسی کنیم .
باز هم معذرت می خوام که بحثتون را منحرف کردم .

omid.k
10-09-2009, 22:27
به نظر من و البته با کمال احترام به شاهکارهایی مثل دیو و دلبر یا سیندرلا

بعد از داستان اسباب بازی دنیای انیمیشن وارد مرحله ای جدید از بلوغش شد ... مرحله ای که هنوز هم تموم نشده
نشونه ی اون هم فروش خیره کننده ی "عصر یخبندان 3" بود
اونها شاید از لحاظ تم روایی کمی ساده تر شده باشن ولی این موضوع احتمالا عمدی و برای تمرکز بیشتر بر تکنیک های خاص انیمیشن هست .... ولی حتما فراموش نکردن که در نهایت روایت عنصری مهم هست

zed2
15-09-2009, 16:04
بعضی مواقع میرم مانگاهایی پیدا می کنم که از لحاظ داستانی و طراحی بسیار عالی است ولی وقتی میرم سراغ انیمه ساخته شده اش به یک کابوس تبدیل میشه که از بس در طراحی کارکتر و جزئیات و یا دست بردن در داستان ویا خلاصه کردن داستان اصلا نمیشه تحمل کرد دید.....
و از ان ور مانگاهایی می بینم که داستان ساده و طراحی ساده ای دارن و در عوض وقتی به انیمه اش نگاه می کنی می مونی که چطور تونستن مانگا رو با تمام دقت و جزئیات تبدیل به انیمه ای کنن که ادم هر چی نگاه می کنه لذت میبره ....

piremard
19-09-2009, 11:31
این باپاپاپا دو تا زن داشت ؟ من یادمه دو تا زن تو این کارتون بود یکی سیاه بود و دیگری سبز سیر . ولی مطمئن نیستم این دو با خوده بارپاپاپا چه رابطه ای داشتند . چون همسن و سالم بودند .
نکته ایکه در طراحی این شخصیت ها نمی فهمم اینکه چرا زنها رو با گردن لاغر نشون کشیده بودند و مردها شبیه به قطره آب بودن ؟!

Ar@m
20-09-2009, 10:16
این باپاپاپا دو تا زن داشت ؟ من یادمه دو تا زن تو این کارتون بود یکی سیاه بود و دیگری سبز سیر . ولی مطمئن نیستم این دو با خوده بارپاپاپا چه رابطه ای داشتند . چون همسن و سالم بودند .
فك كنم اشتباه ميكنين
يه زن بيشتر نداشت اونم سياه بود. شايد اون سبزه يكي از بچه هاش بوده

نکته ایکه در طراحی این شخصیت ها نمی فهمم اینکه چرا زنها رو با گردن لاغر نشون کشیده بودند و مردها شبیه به قطره آب بودن ؟!
من فكر ميكنم اين برميگرده به ايجاد تفاوت شاخص با حداقل خطوط يا همون بيان ساده در نقاشي. اگه شما تصميم بگيرين مثل اين كارتون فقط با يك انحنا بين دو جنس تفكيك ايجاد كنين جاي بهتري از گردن پيدا نميكنين. اگه بخواين رو كمرش انحنا بذارين خوشگل كه نميشه هيچ، ميشه شبيه دمبل.

DaRiOuShJh
26-09-2009, 01:36
سلام
نه اون "میراث کین" که شما میگی منظورش نیست ...

Kane & Lynch : Dead Men

این رو میگه که کار Eidos Interactive هست همون سازنده ی مخوف! سری محبوب Hitman (که گند زدن با فیلم اش!)
مال 2007 هم هست ... درجهی خشونت به شدت بالایی هم داشت!
بین خودمون بمونه چقدر هم بازی اش مزخرف بود! همه هم اون جایی گیر میکردن که یه کامیون میاد طرف این دوتا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

"بایوشاک" هم تا اون جایی که من میدونم متوقف شده! گفتن "فلوس لا موجود!" اونم به خاطر بحران جهانی که خدا رو شکر بازتاب خبری اش رو تو TV خودمون تا منتها علیه اش دارید مشاهده میکنید با تمام جزئیات!!

هممممم
اهان
مرسی
فک کنم همه ی kain ها برای همین eidos باشن
اینو بازی نکردم البته فک کنم داشته باشم باید بگردم
کلا kain ها خشونت دارن دیگه! یعنی خشونت نداشت که نمیچسبید:27::21:
آخه توی لگاسیش هم نوبتی بود یه ذره به کین میرفتی یه ذره با لیچ! ولی مرحله های لیچ زیادی تو مخ بودن! منم ولش کردم:13:
نسخه های قبلیش هم همین طور بوده:31:

پس با این اوصاف باقی بروبچس هم هنوز زندن! ایول.

الان از اینایی که گفتی آخری خدااااااس! مثلا همین باب اسفنجی شلوار مربعی (!) الان یک سری داره که از سال 1999 داره پخش میشه و فراوان قسمت داره! تو اینو دیدی؟ یا فیلمش رو دیدی؟ :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسریالش یه عالمس! انقدی که تا عمر داری بشینی نیگا کنی تمومم نشه!

این جیمی کول همین یارو جیمی تو شوز رو میگی ؟ :

خب الان یه چندتا آمار بهت میدم ببینی به قیافت میخوره یا نه :

این دسته ی اول رو بدجور پیشنهاد میکنم! نبینی عمرت بر فنا میره، میشی مثل من!

Futurama : اینها تو دسته ی باب اسفنجی قرار میگیرن! انیمیشن های کاملا آمریکایی! و خب البته اگه بتونی بفهمی موضوعات رو ، وحشتناک خنده دار! صحنه محنه هم داره تا حدودی
Simpsons : این هم خیلی معروف هست! فکر کنم اسکار هم برده! اونم در قسمت بهترین فیلم! اصلا کاراکترهای محبوب و معروفی داره! یکیشون هم آواتار Leborn هست!
American Dad : این هم خب چیز خاصی واسه توضیح نداره! عالیه
Family Guy : این هم مثل بالایی ! این امسال تو جوایز امی هم نامزد بود!
South Park : اینو تعریفش رو خیلی شنیدم اما هنوز ندیدم چیزی ازش! این باید عالی باشه در حد مرگ! کاملا 18+ هست و یک انمیشین خیلی ساده ای هست! با اشکال هندسی درست شده میشه گفت!

Dexter's Laboratory : اینو تی وی ایران هم یه مدت پخش میکرد همینجوری الکی واسه خودش! کاراکتر دکستر فوق العادس!
Kim Possible : این و بالایی تو مایه های جیمی تو شوز هستن تقریبا! از لحاظ تکنیک و ساخت انیمیشن !
CatDog : این اصلا نیاز به توضیح نداره!
Tripping the Rift : یک انیمیشن کانادایی هست که داستانش تو فضا میگذره و علمی تخیلی و این حرفا! این یک شخصیت سکثیی داره که خوراک خودته داریوش! حیف انیمه هست فقط !
Shaun the Sheep : این هم نیاز به توضیح نداره! انیمیشن استاپ موشن گوسفندهای هوشمند!
Naruto : از این انیمیشن های مانگای ژاپنی هست که فکر میکنم معروف ترین و طولانی ترینشون هم باشه!
Teenage Mutant Ninja Turtles : این یارو لاک پشتهای نینجاست! بازیش هم هست ! بازی کردی جایی گیر کردی سریع بیا بگو ردیفش کنم واست! :27:
Happy Tree Friends : این خیلی معروف هست! یه سری موجودات خُلی هستن که به شیوه های مضحک و بی معنیی از بین میرن در هر قسمت! اسلشر به تمام معنا!

چه بحث کارتون بازی شده ....
از اینا که داوود گفت من South Park رو دو سیزن دیدم ....Happy Tree Friends رو 4 سیزن ...Family Guyرو 3 سیزن ... Naruto رو شیپودن دیدم ...Shaun the Sheepرو هم دیدم ....بقیه نصفه نیمه دیدم ....
ولی
ولی
ولی
Simpsons روزی 4 قسمت باید ببینم ... وگرنه دچار مشکلات زیست محیطی میشم .... چقدر عالی و بی نظیر ساخته شده ... رکورد داره طولانی ترین مدت پخش سریال در تلویزیون هست ... ولی هنوز انقدر خلاق و دوست داشتنی و خنده دار .... اگه ارجاع هایی که به فیلم ها و وقایع سیاسی و تاریخی میده رو بگیری که نور الا نور میشه ....

بله داداش:31:چی فکر کردی پس! تازه رهام هم برگشته همه جمع شدن دوباره

باب اسفنجی سریالش رو گفتم که ماله همون 99 هست آخره خندس
فیلم هاشم بدک نیستن باحالن
فک کنم چند تا فیلم اومده بود بیرون
جوون بودم 4-5 سال پیش super RTL نشون میداد

jimmy --> شاید جدیدا اسمش عوض شده البته تو همین سری هم که دیدم (از کانال jetix ) توی کارتون بهش میگن تو شوز ولی اسمه کارتونش جیمی کول هست

اون اسکول سمته راستیه هست! خیلی جلبه

Futurama --> ندیدم!

Simpsons اصلا حال نکردم باهاش! مقادیری هم بعضی هاش مخصوصا فیلم هاش سیوسی! میزنن ولی جلب نبودن!
یادش به خیر 10 سالم اینا بود یه تی شرتش رو داشتم!

CatDog --> آره این بدونه سانســورش باز یه چیزی بود ولی به پای اونیکی ها به نظرم نمیرسه

American Dad --> ندیدم والا

Family Guy --> ندیدم

South Park --> حدودا 3-4 سال پیش توی دانلود آفلاین خیلی میگرفتن ملت ولی من حال نکردم باهاش یه دم با جاش شیفت دیلت!

Dexter's Laboratory --> کارتون نتورک میده! منم تو همین کانال دیدمش 3-4 سال پیش! البته خیلی سری های مختلف دادن بیرون که قدیمی هاش به نظرم جالب تره! با اون دی دی اش:31:

Kim Possible --> نه دیگه خدایی این زیادی بچه بازیه:31: کارتون نتورک میده گهگدار

Tripping the Rift --> ندیدم تا به حال

Shaun the Sheep --> آره این باحاله! رو گوشیم هم یه یه ساعتیش رو دارم

Naruto --> کانال های زیادی نشونش میدن ولی خیلی باحال نیست! کلا توی مایه های این و yu-gi-oh و دیگه چی بود اینطوریا حال نمیکنم

pokemon قدیمی ها باز یه چیزی

Teenage Mutant Ninja Turtles --> هه هه هه! آره بابا بازیش که برای 2004 اینا بود فک کنم سبکش هم که beat'em up بود و پدره دسته رو در میاوردیم
هم رو پی سی هم کنسول داشتمش
سری های سگاش هم که خیلی باحال بودن البته اونا باباهاشون بودن:27:

Happy Tree Friends --> آره یه حدودا فک کنم پک 70-80 قسمتیش رو دارم!
فلشه

رفقا تاپیک "◄ بحث آزاد انيميشن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) " داریم برای این مباحث :46:

:31:چشم! الان همه رو میکشم میبرم اونجا
بر وبچ حمله به سوی اونجا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
26-09-2009, 01:37
یه چند نفر رو میشناسم پک های اینا رو میفروشن به قمیته مناسب
ولی بد شانسی اینجاس که هیچ کدوم همه رو ندارن و تیکه تیکه باید از هر کی یه نمه بگیریم حوصاله میخواد

میگم شماها اگه کسی رو آشنا داشتید تو پروفایل آمارش رو بدید

Behsood
26-09-2009, 23:40
هممممم
اهان
مرسی
فک کنم همه ی kain ها برای همین eidos باشن
اینو بازی نکردم البته فک کنم داشته باشم باید بگردم
کلا kain ها خشونت دارن دیگه! یعنی خشونت نداشت که نمیچسبید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخه توی لگاسیش هم نوبتی بود یه ذره به کین میرفتی یه ذره با لیچ! ولی مرحله های لیچ زیادی تو مخ بودن! منم ولش کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نسخه های قبلیش هم همین طور بوده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
اون "میراث کین" به شدت پتانسیل انیمه شدن رو داره!
پاورقی اش هم تو این نشریات بازی خوب طرفدار پیدا کرده!

DaRiOuShJh
27-09-2009, 13:01
کلا همه ی بازی های kain چون سبکشون action-adventire هست و تا حدود زیادی هم داستانشون جالبه به نظرم میتونن فیلم های خوبی بشن
ولی چون زمان و فضا و آدما و .... همشون تخیلی و تو زمان نامشخص هستند باید اسپیشل افکت های زیادی صرف شه

Leyth
03-10-2009, 21:38
سلم.
بچه ها یه دوسالی هست انیمیشن درست و حسابی ندیدم...
جدیدا چیزی اومده (یا قدیما؟) :31:
دوبله های گلوری که واقعا باحاله... با اینکه دیالوگها رو بعضی واقع استحاله می کنن ولی در کل خوبه.

Tokyo Godfathers (2003)

اینکه به شدت توصیه میشه!

DaRiOuShJh
05-10-2009, 15:52
میگم بچه ها کسی رو سراغ ندارید کارتونی جات مشتی داشته باشه (آرشیو کامل) ازش بگیریم؟
البته قیمت خوب هم بده
اگه کسی رو سراغ داشتید تو پروفایلم بزارید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
05-10-2009, 21:15
من که جایی ندیدم کسی آرشیو کامل داشته باشه کامل بودنش هم با قیمت مناسب در تضاد هست !

ای بابا
پس کاش از همین انجمنه میگرفتم
حیف الان یه هفته ای هست به فنا رفته!×!
بدک نبود
چند نفر فعال بودن با قیمت حدودی 400 هر دی وی دی

دنبال پایه بودم مقادیری

مرسی

میگم بچه ها cartoon network رو ترک ست بازه ها!
رو ریسیور میبینم

باید اتل متل توتوله بندازم بینه دیشام که کدوم رو بچرخونم سمته ترک[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Alastoor
06-10-2009, 15:33

صاحب‌نظران دنيای سرگرمی‌ها معتقدند كه توافق دو موسسه سرشناس برای عرضه «موسيقی فيلم»‌های اختصاصی ديزنی در فروشگاه‌های اپل می‌تواند زمينه‌ای برای توافق‌های احتمالی «موش»‌های دو موسسه هم فراهم كند؛ گيريم كه عندالاقتضاء، در پس پرده! :31:

Behsood
06-10-2009, 16:38

خندهدار ترین سکانس پاپریکا :31:
وقتی دیدید میفهمید جریان رو! (قابل توجه دادا تقی و مرتضی!):31:

DaRiOuShJh
09-10-2009, 13:49
خوب بچه ها هاتبرد رو عوض کردم گزاشتم ترک

بچه ها این انجمنه هم باز شده دوباره
کسی پایه برای خرید نیست؟!

Layken
09-10-2009, 14:42
خوب بچه ها هاتبرد رو عوض کردم گزاشتم ترک
خوب ترک خوبه یا هاتبرد..؟؟؟

DaRiOuShJh
09-10-2009, 18:28
من فقط به خاطره همین یه دونه کانال cartoon network جعت رو عوض کردم که این پلاستیکه دوره ال لن بی هم از شانسمون ترک داشت شیکست دو ساعت دوباره باز کردم و بستم!×!!
کلی مصیبت کشیدم

هاتبرد که دیگه خبری نیست همچین جز چند تا کانال شو و کلیپ

zed2
12-10-2009, 14:33
من فقط به خاطره همین یه دونه کانال cartoon network جعت رو عوض کردم که این پلاستیکه دوره ال لن بی هم از شانسمون ترک داشت شیکست دو ساعت دوباره باز کردم و بستم!×!!
کلی مصیبت کشیدم

هاتبرد که دیگه خبری نیست همچین جز چند تا کانال شو و کلیپ
طرف های شما زد سیگنال نیستش؟

DaRiOuShJh
12-10-2009, 22:21
دستگاه پارازیت ها که اینجا مرکزشه!!!
همش زیره سره همین جام جم هست
ولی اینا رو فرکانس های هاتبرد و کانال های ایرانی نویز میندازن
به کانال های دیگه کاری ندارن

Layken
24-10-2009, 08:24
سلام
دوستان بین این همه انمیشن که توی این سال به اکران در اومد به نظر من همون 9 اسکارو میگیره..
درسته رقیبای قوی داره...ولی بازم 9 اول میشه..
همین عصر یخبندان 3 چیز دندان گیری نبود بیشتر به خاطر نامش این همه فروش داشت وگرنه قسمت اولش بهتر از ان قسمت بود.

َalireza
04-11-2009, 23:38
ببخشید واسه دانلود هم انیمیشن میزارید؟
بعد یه سوال دیگه دارم. این که کجا درخواست بدم لینک دانلود انیمیشن Khan Kluay II رو میخوام؟

piremard
05-11-2009, 19:31
ببخشید واسه دانلود هم انیمیشن میزارید؟
بعد یه سوال دیگه دارم. این که کجا درخواست بدم لینک دانلود انیمیشن Khan Kluay II رو میخوام؟
انجمن دانلود انیمیشن :

sepehr_x50
06-11-2009, 10:37
سلام.

اینو

کسی دیده؟! چطور بوده؟

ممنون

taghi_ramzi
06-11-2009, 11:13
سلام.

اینو

کسی دیده؟! چطور بوده؟

ممنون

همین پایین پیرمرد براش تاپیک زده :

منم دانلودش کردم، ولی فعلا وقت نکردم ببینم.

SPY.07
06-11-2009, 21:56
آقا این A Christmas Carol رو کسی دیده ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@@._ V1._SX269_SY400_.jpg

اکرانش از 3 نوامبر تا آخر سال هست.
تماماً با Motion Capture
بازی Jim Carrey و کارگردانی Robert Zemeckis .
این آقا رابرت دو تا موشن کپچر دیگه هم داشته.
( قطار سریع السیر قطبی که من عاشقشم و یکی دیگه که نمیدونم ... )
بر اساس داستانی از چارلز دیکنز

IMDb

خیلی جالب به نظر میاد ...

هر کی دیده یه نقدی چیزی بنویسه

zed2
27-11-2009, 16:32
کی مصاحبه پنج شنبه رو دید؟؟؟؟
این مصاحبه اقای خلجی رو وقتی دیدم حالم گرفته شد ...
وسط مصاحبه کاملا می دونه که خیلی محدودیت ها روی این صنعت هست ولی وقتی مجری گفت تمام مشکلات مال گذشته است و الان همش حل شده!!!!!!!!!این تایید کرد....دروغگو....هنوز برای نشر کتاب داستان و.... کلی محدودیت می زارن انوقت بزارن داستان مصور تصویری یا انیمیشن راحت ساخته و توزیع شه.....
از ان ور هم امد به مانگا توهین کرد .....خشونت....خشونت...... اگر فوتبالیست ها خشونت است پس فیلم های ایران هم همش وحشت است( از بس مباحث جنایی می سازن)
از این مصاحبه ها که همه چی رو فقط از دیدی که دوست دارن نشون می دن و برچسب الکی به هر چیزی می زنن انقدر بدم میاد....هیچی نمی دونن و یک چیزی دیدن یا شنیدن و باسه همه چیز نسخه کلی می پیچن و می فرستن به درک..( نمونه اش همین پخش نوار ویدیو در گذشته....)

Layken
27-11-2009, 21:03
کلا نباید به مصابحه های نقد و نظر دهی توجهی کرد ادمو ناراحت می کنه اونایی هم که می دونند
یا نمی تونند یا ...می کنند.

a.z.p.z
27-11-2009, 22:49
همینطور هست نه تنها مصاحبه بلکه کلیه ی برنامه هایی که توی شبکه ملی پخش میشه اون چیزی هست که اونا میخوان و اگه ببین داره از اون چیزی که اونا خوششون نمیاد خارج میشه در برنامه رو تخته میکنن نمونش هم خیلی زیاد هست .

robo the rabbit
29-11-2009, 00:23
اگه من یه روز تونستم استدیوی انیمیشن سازیم رو بزنم اگه یه وقت پام به رسانه ها باز شد..همه ی حقایق رو می گم..لابد پرتم می کنن زندان!

zed2
29-11-2009, 19:34
اگه من یه روز تونستم استدیوی انیمیشن سازیم رو بزنم اگه یه وقت پام به رسانه ها باز شد..همه ی حقایق رو می گم..لابد پرتم می کنن زندان!
باسه این موارد زندان جا ندارن ولی فکر کنم محدودیت در فعالیت اجتماعی برات رد می کنن:21:
باید تو همین دنیای مجازی نقد کننده های ازاد فعالیت کنن تا اینها با این برنامه های چرند و پرند نیان هر جور دلشون خواست نظر بدن و همه چی هم خوبی هاش نشون داده بشه هم بدی هاش....

zed2
14-12-2009, 12:59
چه قدر اینجا سوت و کوره........فقط خودم هستم....اصلا خوب نیست

*Necromancer
15-12-2009, 01:34

این تصویر مربوط به کارتون پلنگ صورتی سال 1972 است.هنگامی که پلنگ صورتی قصد داشت 4 کشور رو برای سفر توریستی انتخاب کنه،اگه دقت کنید می بینید که ایران رو هم انتخاب کرده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amin
15-12-2009, 04:08

این تصویر مربوط به کارتون پلنگ صورتی سال 1972 است.هنگامی که پلنگ صورتی قصد داشت 4 کشور رو برای سفر توریستی انتخاب کنه،اگه دقت کنید می بینید که ایران رو هم انتخاب کرده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه 7 سال بعد میخواست 50 تا کشور رو هم انتخاب کنه
قطعا ایران جزوشون نبود
پیدا کنید پرتقال فروش رو ! :دی

zed2
15-12-2009, 15:48
سال 1972 به شمسی میشه سال 1351 .....

پ ن:
*Necromancer عجب دقتی داشتی که تونستی اینو ببینی

DaRiOuShJh
16-12-2009, 17:52
جاتون خالی 25 تا دی وی دی انیمیشن خریدم هر کدوم 5-6 تایی داره توش
جلبن

zed2
20-12-2009, 16:56
جاتون خالی 25 تا دی وی دی انیمیشن خریدم هر کدوم 5-6 تایی داره توش
جلبن
چیا رو گرفتی؟

LeBron
21-12-2009, 13:35

خیلی جالب بود!
البته فکر کنم داستانش (اگه درست یادم مونده باشه) اونیه که پلنگ صورتی یه جوجه اردک کوکی پیدا میکنه.این جوجه اردکه میره یه سال سفر (به سایز کیف دقت کنین) و وقتی بر میگرده همه رفیقاشو از نژاد های مختلف با خودش میاره و روی کیفش ایران رو هم نوشته
کلا عجب روزگاریه ها!

jooya
27-12-2009, 14:38
قضیه این کارتون های دوزبانه چیه ؟

طرف ادعا می کنه کیفیت دی وی ذی ریپ هست ، مثلا دوتا دی وی دی رو زده 28 هزار تومن !

من هم دوبله اش رو دیدم و بعضی جاها هم زبان اصلیش ولی می خوام بدونم این یارو اینا رو از کجا میاره !

یه نکته ای هم که هست اینه که می گه 1ماه طول می کشه که کارتون به دستت برسه ! که قضیه اش رو نفمیدم .

Morteza4SN
28-12-2009, 21:25
قضیه این کارتون های دوزبانه چیه ؟من قبلا این ایده رو قبلا دیده بودم
خب ساده است ، اینا نسخه ی با کیفیت و زبان اصلی یک کارتون رو دارن ،
بعد صدای دوبله ی قدیمی فارسی رو از نسخه های موجود استخراج میکنن و با نسخه ی باکیفیت هماهنگ میکنن .
کاری که صداوسیما ازش غافل هست اینا انجام میدن .

!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i

در مورد خرید مارول از جانب دیزنی قبلا در ایـن صـفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بحث شد ،
سایت cartoonbrew ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2F%3Fs%3DDisney%2B%2BMARVEL%26x%3D53%26y%3D22)چ ند تا کمیک با این موضوع جمع کرده
که جالبترینش رو از لینک روبرو ببینید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fjohn%2F)

بخشی از این کمیک اثر John Waltrip
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fdisney%2Fepic-misney.html)

jooya
28-12-2009, 23:34
ممنون مرتضی جان ، ولی یه نکته ای که این بابا با قضیه سانسور چی کار کرده ، مسلما یه کارتون تماما دوبله که نشده .

مثلا گربه سگ دقیقا یادم هست هر قسمتش بین 12-13 دقیقه بود ، که نسخه اصلی 24 دقیقه بود ! البته باز چون خودم ندیدمش ، شاید بعضی جاهاش مثل این فیلمهای که تپش میزاره یه قسمتهایش دوبله نداره و زبان اصلی هست .

بابت لینکها هم ممنون

SPY.07
31-12-2009, 12:26
نمیدونم چرا جدیداً هر فیلم یا سریال خارجی میبینم، اسم یه ایرانی توش هست. :31:

Oktapodi | نامزد جایزه ی اسکار

*Necromancer
05-01-2010, 17:05
من كه فقط به آخرش رسيدم ولي بوس دو تا فنقل بچه هم سانسور داره آخه؟ اينا ديوانه ان!
از لحاظ منطقی بخوای حساب کنی جور در میاد!
قانون داریم بوس دو تا جنس مخالف باید سانسـور بشه پس فرقی نداره که پیرزن و پیرمرد باشه یا پیرمرد و بچه باشه یا پیرزن و بچه یا دو تا بچه باشن:27:

پ ن:
*Necromancer عجب دقتی داشتی که تونستی اینو ببینی
اینو من ندیدم یکی از بچه های بازینما دیده:31:

خیلی جالب بود!
البته فکر کنم داستانش (اگه درست یادم مونده باشه) اونیه که پلنگ صورتی یه جوجه اردک کوکی پیدا میکنه.این جوجه اردکه میره یه سال سفر (به سایز کیف دقت کنین) و وقتی بر میگرده همه رفیقاشو از نژاد های مختلف با خودش میاره و روی کیفش ایران رو هم نوشته

دقیقا همین بود:31:

sepehr_x50
14-01-2010, 11:47
سلام.

دوستان این La Lina کلا چند قسمته؟!

ممنون

Morteza4SN
14-01-2010, 12:45
سلام
كلا 90 قسمت هست .
شماره گذاري اپيزودهاش به اين صورت هست كه ؛

only 90 La Linea episodes :
The Lagostina series had 8 (5 min) episodes,
the 100 series had 56 (101-156),
and the 200 series had 26 (200-225).
l

zed2
27-01-2010, 12:03
واه اینجا شده مثل کاخ های مخروبه ای که 50 ساله کسی توش نیومده ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وضع این بخش خیلی ظاهرا بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]باید قبل از اینکه رو به موت بشه یکم بهش رسید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک پیشنهاد دارم شاید بد نباشه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
می گم اگر مثل بخش بازی که برای هر عنوانی یک تاپیک ساختن و چندین نقد گذاشتن ما هم برای انیمیشن ها هم همین کارو بکنیم و با گذاشتن نقد برای انیمیشنها و نقد برای مانگا و انیمه یکم این بخش رو زنده کنیم؟

البته یک مسئله ای هم هست که نقد نوشتن باید چه موضوعاتی رو شامل بشه و چه کسایی می تونن این جور نقد هارو بنویسن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Diego
27-01-2010, 13:12
کسی میدونه DVD کارتون قدیمی بنر (اسم انگلیسیش فکر کنم Banner: the squirrel بود) رو از کجا میتونم تهیه کنم؟ البته چون خیلی قدیمیه ،لینک دانلودش پیدا نمیشه.کلی با اون سنجابه خاطره دارم:20:

Ar@m
27-01-2010, 13:18
واه اینجا شده مثل کاخ های مخروبه ای که 50 ساله کسی توش نیومده ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وضع این بخش خیلی ظاهرا بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]باید قبل از اینکه رو به موت بشه یکم بهش رسید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک پیشنهاد دارم شاید بد نباشه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
می گم اگر مثل بخش بازی که برای هر عنوانی یک تاپیک ساختن و چندین نقد گذاشتن ما هم برای انیمیشن ها هم همین کارو بکنیم و با گذاشتن نقد برای انیمیشنها و نقد برای مانگا و انیمه یکم این بخش رو زنده کنیم؟

البته یک مسئله ای هم هست که نقد نوشتن باید چه موضوعاتی رو شامل بشه و چه کسایی می تونن این جور نقد هارو بنویسن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

انجمن بازي فرق ميكنه
واسه هر بازي كلي مشكل نصب و اجرا و پيچيدگي مراحل و معماها هست. نقد به اون صورت نداريم مگه همون صفحات اول.
توي انجمن ادبيات يه تاپيكي داشتيم براي يه دو هفته اي يه كتاب انتخاب ميشد كه بچه ها توي زمان تعيين شده بخونن و بيان نقد كنن. اونو ترجيح ميدم.

zed2
27-01-2010, 13:37
کسی میدونه DVD کارتون قدیمی بنر (اسم انگلیسیش فکر کنم Banner: the squirrel بود) رو از کجا میتونم تهیه کنم؟ البته چون خیلی قدیمیه ،لینک دانلودش پیدا نمیشه.کلی با اون سنجابه خاطره دارم:20:

اسمش رو درست نوشتی؟
چون فکر کنم این باشه
Bannertail: The Story of Gray Squirrel (TV)

همون سنجابه که یک زنگ دور گردنش بود و مادر خونده اش گربه بود منظورت هست؟

انجمن بازي فرق ميكنه
واسه هر بازي كلي مشكل نصب و اجرا و پيچيدگي مراحل و معماها هست. نقد به اون صورت نداريم مگه همون صفحات اول.
توي انجمن ادبيات يه تاپيكي داشتيم براي يه دو هفته اي يه كتاب انتخاب ميشد كه بچه ها توي زمان تعيين شده بخونن و بيان نقد كنن. اونو ترجيح ميدم.

خوب اینجا هم مشکل وجود انواع انیمه و مانگا با موضوعات و گروه های سنی متفاوت هست که بعضی هاشون بدرد نخور و بعضی هاشون عالیه...چرا نمیشه اینهارو بر اساس نوع داستان و رده سنی و نوشتن دیدگاه ها و عقیده در مورد داستان معرفی کرد که در وقت دیگران برای پیدا کردن موارد مورد علاقشون صرفه جویی شه؟

taghi_ramzi
27-01-2010, 21:09
من یه سوال فنی برام پیش اومده، خیلی وقته می خوام بپرسم ولی هی یادم میره!

تو پشت صحنه ی فیلم کورالاین نشون داده میشه که قسمت بالای چشم و پایین چشم شخصیتها از همدیگه جداست و قسمت پایین قابل تعویضه:

ولی بین این دو تیکه یه خط نازک دیده میشه، این خط رو تو فیلم نهایی چطور حذف کردن ؟

Diego
27-01-2010, 22:21
اسمش رو درست نوشتی؟
چون فکر کنم این باشه
Bannertail: The Story of Gray Squirrel (TV)

همون سنجابه که یک زنگ دور گردنش بود و مادر خونده اش گربه بود منظورت هست؟

آره،منظورم همینه.:11:
اون اسم انگلیسی رواز خودم در آوردم:31:(گفتم حتما انگلیسیش یه چیزی باید تو این مایه ها باشه دیگه :31:)
خیلی دنبالشم ولی پیدا نمیکنم متاسفانه.نه لینکشو نه DVD شو.:41:

zed2
28-01-2010, 01:23
بر اساس ژنگلیسی ( ژاپنی در اینگلیسی)
Seaton Doubutsuki Risu no Banner
هست که گشتم یک مورد به زبان غیر ژاپنی پیدا کردم که نمی دونم خودشه یا نه
برات می فرستم خودت چک کن.

Morteza4SN
28-01-2010, 22:06
سلام

من یه سوال فنی برام پیش اومده، خیلی وقته می خوام بپرسم ولی هی یادم میره!

تو پشت صحنه ی فیلم کورالاین نشون داده میشه که قسمت بالای چشم و پایین چشم شخصیتها از همدیگه جداست و قسمت پایین قابل تعویضه:

ولی بین این دو تیکه یه خط نازک دیده میشه، این خط رو تو فیلم نهایی چطور حذف کردن ؟
انيميشن هايي مثل كورالاين 3D stop-motion هستند ، به اين صورت كه
بعد از تصويربرداري استاپ موشن به كمك تكنولوژي 3D printing مدلهاي گوناگوني از كاراكتر تهيه ميكنند
حالات مختلف صورت به كمك تكنولوژي Polyjet matrix به مدلهاي سه بعدي با كيفيت بالا و منطبق با فيلم تبديل ميشن و خب در تصوير نهايي قسمت هاي زائد حذف شده .
مسلما نتيجه ي كار بسيار جذابتر و باورپذيرتر خواهد بود ، جالبه كه بدونيد براي كاراكترهاي اين انيميشن بيش از 208 هزار حالت مختلف صورت تعريف شده .

نخير اينجا به نسبت محوريت موضوعي كاخ آبادي هست كه خيليا اصلا نميدونن توش چه خبره !
مشكل فقط اينجا نيست ، اكثريت جمع ايراني هنوز با ديد باز به انيميشن نگاه نميكنه .
اضافه كنيد محدوديت ، فيلتـر و سانـسور ، دسترسي افتضاح ، اطلاع رساني ضعيف ،نهايتا توليدات افتضاح داخلي و ...
در مورد خلوت بودت يه نكته ي ديگه هم هست كه خب قبلا خودتون بهش اشاره كرديد !

مگر نمی دانید که طی مدت گذشته فصل امتحانات بوده؟
در مورد پيشنهاد بعدي فقط كميت بالا ميره و كيفيت كلي پايين هست بجز مواردي كه واقعا نياز باشه .
در نهايت هنوز كلي ايده و طرح ديگر هست كه به مرور اجرا خواهد شد فقط نياز به كمي مشاركت ...

SIMON137
10-02-2010, 21:34

cloudy with a chance of meatballs
یا
ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

خوب داستانشو که دوستان تو چند تا پست بالاتر نوشتن من میتونم بگم فیلم خوبی بود مخصوصا موش های بالدار و تلویزیون کنترل نزدیکش خیلی جالب بودن(البته من دوبلشو دیدم که بیرون هم نیومده و به دلایلی هم نمیاد)
به ما هم لینک دانلود دوبله رو میدی اگر داری ؟

ali7mahdi
10-02-2010, 22:54
به ما هم لینک دانلود دوبله رو میدی اگر داری ؟

I'm Sorry
من فقط اون کار رو دیدم و الانم دیگه دسترسی بهش ندارم

cma
03-04-2010, 09:15
ميشه يه راه آسون براي دانلود کارتون معرفي کنيد ؟؟؟

Morteza4SN
03-04-2010, 22:42
ميشه يه راه آسون براي دانلود کارتون معرفي کنيد ؟؟؟
چرا كه نه ،
بخش دانلود انيميشن داريم :

اما هميشه آسونترين راه بهترين راه نيست ،
مثل همين درخواست كه راحت ترين راه رو براي مطرح كردنش انتخاب كرديد .

zed2
04-04-2010, 23:14
چرا كه نه ،
بخش دانلود انيميشن داريم :

اما هميشه آسونترين راه بهترين راه نيست ،
مثل همين درخواست كه راحت ترين راه رو براي مطرح كردنش انتخاب كرديد .
وقتی شخصی کتاب فلسفی زیاد بخواند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Morteza4SN [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من شروع کردم به خواندن مانگای سری اول سوباسا ( فکر کنم سرم به جایی خورده که دارم می خونم )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی تا الان لذت بخش بوده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هنوز به مساقبه اولش نرسیدم ... ولی تا الان چند تا موضوع جدید از مانگا پیدا کردم که تو چیزی که تو ایران پخش کردن نبود .....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piremard
11-04-2010, 11:46
بارنی یارد 3 دوبله ی گلوری!!

"نقل به مضمون"

+فیلم "خوشه های خشم" رو دیدی؟
_کدوم؟
+همون که توش با خشم خوشه میخوردن!

با توجه به حیوان بودن کاراکتر ها بسیار عمیقه این جمله! به خصوص که شخصیت اصلی یه گاوه!
ضمن این که خوشه بندی و این حرفا ... : دی

سلام
لطفا نقل به مضمون ننویسید . عین دیالوگ رو با کمترین دخل و تصرف بنویسید . اینیکه شما نوشتی اصلا دیالوگ محسوب نمی شه بلکه یک تفسیر شخصی از یک دیالوگه که به آسمون و ریاست جمهوری هم ربط داده شده !

zed2
03-05-2010, 13:03
سلام
لطفا نقل به مضمون ننویسید . عین دیالوگ رو با کمترین دخل و تصرف بنویسید . اینیکه شما نوشتی اصلا دیالوگ محسوب نمی شه بلکه یک تفسیر شخصی از یک دیالوگه که به آسمون و ریاست جمهوری هم ربط داده شده !
قشنگ ضد حال خوردم ......داشتم مانگا می خوندم یهو دیدم سایتی که انلاین گذاشته همون لحظه مانگارو مسدود کرده باسه اینکه تحت لایسنس تو کشورش رفته....حالا مایی که اصلا یک نسخه اش هم نمی یاد اینور رو گذاشت تو اب نمک.....

*Necromancer
07-05-2010, 02:36
آقا این انیمیشن UP هم خوب بود هم خیلی مفتضح
فصل آغازیش که واقعا" سونامی بود
من دیدم داره از شبکه دو پخش می شه اول بی تفاوت رد شدم اما وقتی فصل اول انیمیشن که در مورد گذشته ی آقای فردریکسن بود رو دیدم کلا" میخکوبیده شدم
اما متاسفانه در ادامه به بهترین شکل ممکن گند زدن به ایده ی اولیه ی داستان
اگه داده بودن دست من یه اثری خلق می کردم تو مایه های mary & max(:31:)
این انیمیشن می تونست خیلی بهتر از "بهترین انیمیشن سال" بشه
می تونست بهترین انیمیشن این دهه بشه

Morteza4SN
08-05-2010, 00:02
برای دیدن انیمیشن
همیشه سعی کنید اولین بار نسخه زبان اصلی رو ببینید
بعد اگر انجمن گویندگان جوان دست به کار شده بود دوبله فارسیش رو ببینید
نهایتا اینکه از تلویزیون ایران اصلا نبینید !
/
قدیم که گلوری مستقلا فعالیت میکرد باز وضعیت بهتر بود البته ،
الان یه شرکت میاد به انجمن گویندگان جوان سفارش میده بعد نتیجه کیفیت خوبی هم نداره
مثلا همین رئیس مزرعه 3 (به قول شرکت پخش کننده البته) که چقدر ضعیف دوبله شده بود ؛
صدای زمینه که خیلی راحت به کل حذف شده بود
بعلاوه دیالوگهای کشداری که با خلاقیت مضاعف جناب دیالوگ نویس (مترجم سابق!) و
اصرار به استفاده بی از حد از شعر و ادبیات بازاری و فیلم فارسی که مثلا از دوبله یکش بیشتر بترکاند
نتیجه چیزی در حد وراجی روی اعصاب میرفت و یک دوبله ضعیف رو روانه بازار کردن ....
/

آقا این انیمیشن UP هم خوب بود هم خیلی مفتضح
فصل آغازیش که واقعا" سونامی بود
این انیمیشن می تونست خیلی بهتر از "بهترین انیمیشن سال" بشه
می تونست بهترین انیمیشن این دهه بشه
بله میتونست بهتر باشه حتی از Wall.E هم
اما خب پیکسار در UP نشون داد که دوست داره هم منتقد و هم مخاطب رو راضی نگه داره
و البته میزان فروش بیشتر که هدف بالا تری هم محسوب میشد
نتیجه اینکه وال.ای با 180 میلیون بودجه 521 میلیون فروخت
ولی آپ با 175 میلیون بودجه 731 میلیون فروخت ...

به هر حال تن پیکسار الان به والت دیزنی هم خورده و اسکار هم دیگه یک لقمه ی پیکسار شده
یعنی از نظر من پیکسار خیلی انعطاف داره نشون میده !
امیدوارم دنباله های انیمیشن های محبوبمون مثل داستان اسباب بازی ، ماشین ها و کمپانی هیولاها از این انعطاف کش نیان .

*Necromancer
09-05-2010, 01:22
رای دیدن انیمیشن
همیشه سعی کنید اولین بار نسخه زبان اصلی رو ببینید
بعد اگر انجمن گویندگان جوان دست به کار شده بود دوبله فارسیش رو ببینید
نهایتا اینکه از تلویزیون ایران اصلا نبینید !
/
قدیم که گلوری مستقلا فعالیت میکرد باز وضعیت بهتر بود البته ،
الان یه شرکت میاد به انجمن گویندگان جوان سفارش میده بعد نتیجه کیفیت خوبی هم نداره
مثلا همین رئیس مزرعه 3 (به قول شرکت پخش کننده البته) که چقدر ضعیف دوبله شده بود ؛
صدای زمینه که خیلی راحت به کل حذف شده بود
بعلاوه دیالوگهای کشداری که با خلاقیت مضاعف جناب دیالوگ نویس (مترجم سابق!) و
اصرار به استفاده بی از حد از شعر و ادبیات بازاری و فیلم فارسی که مثلا از دوبله یکش بیشتر بترکاند
نتیجه چیزی در حد وراجی روی اعصاب میرفت و یک دوبله ضعیف رو روانه بازار کردن ....

من والا دلیل اینکه خوشم نیومد دوبله و ممیز(سانسـور) نبود
مثلا شما دقت کن قهرمان دوران کودکی فردریکسن اون موقه که این 7 ساله بوده 30_35 سالش بوده
الان که فردریکسن از فرط پیری با عصای 4 شاخ! راه می ره و به کمک بالا بر از پله ها تردد می کنه اون قهرمانش حدود 90 به بالا باید باشه:31:
اما یه جوری نشون داده می شه انگار اون پیرمرده از آقای فردریکسن جوون تره!
حالا اینا رو هم به کنار بذاریم می رسیم به اکشن کار (جنگولک بازیای پیرمرد رو سقف زپلین!) که کاملا" مشخصه برای جذب مخاطب کم سن تعبیه شده
من می گم می تونستن با توجه به فصل ابتدایی انیمیشن، مخاطب بزرگسال رو هدف قرار بدن و یه داستانی بپردازن که برای بچه ها هم جذاب باشه

نتیجه اینکه وال.ای با 180 میلیون بودجه 521 میلیون فروخت
ولی آپ با 175 میلیون بودجه 731 میلیون فروخت ...
به خاطر یک مشت دلار :31:

به هر حال تن پیکسار الان به والت دیزنی هم خورده و اسکار هم دیگه یک لقمه ی پیکسار شده
یعنی از نظر من پیکسار خیلی انعطاف داره نشون میده !
امیدوارم دنباله های انیمیشن های محبوبمون مثل داستان اسباب بازی ، ماشین ها و کمپانی هیولاها از این انعطاف کش نیان .
به غیر از انعطاف نشون دادن یه کار دیگه ای هم می تونن بکنن و اون تغییر سلیقه ی عامه

LeBron
09-05-2010, 02:09
Up سعی کرده بود یه کم کودکانه تر از Wall-E عمل کنه.
Wall-E داستان ساده ای داشت ولی توی عمق پیچیده و فلسفی میشد البته یه بچه به این چیزا توجه نمیکنه ولی Wall-E یه کم بزرگسالانه تر بود به نظرم و اون طراوت یه کارتون رو برای یه کودک نداشت...
توی Up به یه سنت قدیمی انیمیشن عمل شده بود تا حدودی : "توی دنیای کارتون همه چی ممکنه!" (به یاد Space Jam : دی) ولی منم قبول دارم از این بهترم جا داشت اما ممکن بود فضای کودکانه ش از بین بره.
من در مجموع داستانای Dreamworks به نظرم به طور میانگین ساده تر و خنده دار تره و از نظر تکنیکی و خلق اثر ماندگار هیچ وقت به DisneyPixar نمیرسه.

CAnZO
12-05-2010, 11:53
.... حالا اینا رو هم به کنار بذاریم می رسیم به اکشن کار (جنگولک بازیای پیرمرد رو سقف زپلین!) که کاملا" مشخصه برای جذب مخاطب کم سن تعبیه شده

شبيه به اين گفته از راجر ابرت هست:
هنر فراموش شده انيميشن حيات مجدد يافته است گرچه از چاله بيرون آمده و به چاه افتاده: سطحي كردن اطلاعات داستان و ارجحيت دادن به اكشن بي معني و بي وقفه. انيميشن هاي كلاسيك از داستان هاي سه پرده اي بهره مي بردند.مثلا در "سفيد برفي و هفت كوتوله" يا " شاه شير" كاراكترها عجين با داستاني بودند كه معني داشت و مبتني بر تصميم گيريهايي برمبناي ارزشها بود. حالا اكثر داستانها با درگيريهاي كرخ كننده ذهن به پايان ميرسند و قهرماناني هم سن مخاطبين كم سن تر دارند. زمينه اي براي رشد و تخيل نيست فقط رفتار مكانيكي بي مغز.

هر چند در ادامه بعضي از همين كارها رو جزو بهترين ها معرفي كرده مثل آپ.
:31:

ehsan_iace
13-05-2010, 08:53
سلام

تفاوت انیمیشن‌های Family Guy و Simpsons چیه ؟

frnsh
13-05-2010, 23:40
من Family Guy رو ندیدم، اما Simpsons در مورد یه خونواده س که یه دختر و یه پسر و یه نوزاد دارن. هرکدوم هم یه خصوصیت داره. همه ش یه جریانی پیش میاد که اینا همشون توش نقشی دارن و اکثر جریاناشم انتقادیه.
کلا کارتون قشنگیه، من که بعدا کاملشو میگیرم!

vampyre
14-05-2010, 10:43
سلام

تفاوت انیمیشن‌های Family Guy و Simpsons چیه ؟

سلام.
simpsons و family guy دو تا سریال هستند که از fox پخش میشه.
قسمتهای اولیه ی simpsons خوبه ولی بیشتر که جلو میره یکم آبی میشه و از بین 10 قسمت فقط 4-5 تاش خوبه.(بقیش رو دوست عزیز در بالا گفتن)
ولی family guy :
family guy در مورده یه خانواده است که اینها توی این فیلم براحتی هر حرفی رو میزنن .مثلا خدا و مسیح رو هم توش به بازی میگیرن.بازیگرها و خواننده ها و ورزشکارها و حتی تبلیغات تلویزیونی رو هم مسخره میکنند!
در کل اگه میخوای یه سریال قشنگ ببینی به نظر من family guy از simpsons خیلی بهتره!
اطلاعات بیشتر در مورده family guy هم تو امضام هست.

1968MASSOD
14-05-2010, 23:06
سلام . با پسرم در حال ساخت انيميشن بوديم كه اتفاقي به طراحيهاي سه بعدي دست زديم حالا پسرم از كار ساخت دست كشيد .
ولي من همچنان ادامه مي دهم والان در حال طراحي فيلم هستم لطفا بگوئيد چه كاري انجام بدهم .با تشكر

zed2
16-05-2010, 18:58
سلام . با پسرم در حال ساخت انيميشن بوديم كه اتفاقي به طراحيهاي سه بعدي دست زديم حالا پسرم از كار ساخت دست كشيد .
ولي من همچنان ادامه مي دهم والان در حال طراحي فيلم هستم لطفا بگوئيد چه كاري انجام بدهم .با تشكر
به اینجا باسه ساخت و مباحثش مراجعه کن:46:
گــرافیک سه بعدی و انیمیشن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وقتی ساختی به ما هم خبر بده که بیام تماشا کنیم:11:

*Necromancer
18-05-2010, 23:22
سلام.
simpsons و family guy دو تا سریال هستند که از fox پخش میشه.
قسمتهای اولیه ی simpsons خوبه ولی بیشتر که جلو میره یکم آبی میشه و از بین 10 قسمت فقط 4-5 تاش خوبه.(بقیش رو دوست عزیز در بالا گفتن)
ولی family guy :
family guy در مورده یه خانواده است که اینها توی این فیلم براحتی هر حرفی رو میزنن .مثلا خدا و مسیح رو هم توش به بازی میگیرن.بازیگرها و خواننده ها و ورزشکارها و حتی تبلیغات تلویزیونی رو هم مسخره میکنند!
در کل اگه میخوای یه سریال قشنگ ببینی به نظر من family guy از simpsons خیلی بهتره!
اطلاعات بیشتر در مورده family guy هم تو امضام هست.
آقا یه سوال
اون پسر بچه چه جور شخصیتیه و چهع نقشی داره؟
آخه به نظر خیلی موذی میاد: دی

ehsan_iace
01-06-2010, 14:26
لطفاً چند تا سریال انیمیشن جالب انگلیسی زبان معرفی کنید

zed2
02-06-2010, 14:11
لطفاً چند تا سریال انیمیشن جالب انگلیسی زبان معرفی کنید
اگر منظورت کارتون ها هست ( چون انیمه ترجمه شده هم داریم - یکم با جزئیات بیشتر بزار )
code lyoko
ben 10
mbc
ironman
spiderman
ninja turtle
( این سه تای اخر نسخه جدید با گرافیک جدید هست )
winx club
kim possible
danny phantom
Fantastic Four
Team Galaxy
The Land Before Time
Hamtaro
اگر کلاسیک هارو می خوای باز میشه پیدا کرد و همچنین تو همین کارتون ها کلی سبک های مختلف هست که باید ببینی کدوم سبک هارو بیشتر دوست داری دونبال کنی .

Amin
12-08-2010, 23:31
خدایا اینو!

Morteza4SN
13-08-2010, 16:33
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ممنون بابت استیکی کردن تاپیک .

در مورد "یوگی خرسه" کاش باقی رفقای قدیمیش هم باهاش بودن :دي

البته این فیلم ترکیب انیمیشن و فیلم زنده است که همین نا امید کننده است

اصولا هر وقت کاراکترهای انیمیشنی با فیلم زنده ترکیب شده چیز دندون گیری از آب درنیومده !

از بهترین فیلمهای این فرمی به نظرم who farmed Rager Rabbit هست که اینم در اکثر زمانهاش تعادل روایی نداره .

LeBron
13-08-2010, 16:46
در مورد "یوگی خرسه" کاش باقی رفقای قدیمیش هم باهاش بودن :دي

البته این فیلم ترکیب انیمیشن و فیلم زنده است که همین نا امید کننده است

اصولا هر وقت کاراکترهای انیمیشنی با فیلم زنده ترکیب شده چیز دندون گیری از آب درنیومده !

از بهترین فیلمهای این فرمی به نظرم who farmed Rager Rabbit هست که اینم در اکثر زمانهاش تعادل روایی نداره .

دقیقا منم اول دقت نکردم بعدا دیدم ترکیبیه نا امید شدم
البته شاید در مورد یوگی فرق داشته باشه و چون خیلی قدیمیه این کارو کردن که مخاطب بزرگسال رو هم تحت تاثیر قرار بده.
-----
Who Framed Roger Rabbit عالی بود... اولین باری که دیدمش کف کردم : دی

hirad_g
19-08-2010, 01:06
سلام
برای من چند تا سوال و مشکل پیش اومده چجوری میشه فهمید که نسبت ابعاد تصویر یک انیمشین ( در واقع نسبت ابعاد)که خود کمپانی بیرون داده واقعاً چنده؟ آخه من انیمیشنای مورد علاقمو دانلود میکنم:21: ( وقتی به پولی قاعدتاً باید به این انیمشنا می دادم فکر میکنم عذاب وجدان میگیرم؟!:2: ...)ولی مثلا تو توضیحات ریپر ها رزولوشن های متفاوتی هست که نسبت هیچ کدوم با هم متناسب نیست مثلا انیمشن رابین هود هم دی وی دی ریپ با نسبت تصویر 512*288 وجود داره هم با 512*384 خب کدوم نسبت تصویر واقعی هستش؟؟؟ از این موارد خیلی زیادن بعضیاشو راحت میشه فهمید ولی بعضیا نه...( برام خیلی مهمه که نسبت تصویر واقعی باشه یه جورایی عشق کیفیت و اصالت و این جور چیزام:27:...) این مشکل زمانی دیگه خیلی شدید میشه که انیمیشن قدیمی باشه و ریپرهای معروفی هم مثل axxo و diamond , jumanji و... بیرون نداده باشنش...
مشکل دیگه اینه که نمی دونم مفهوم اینترنال چیه؟؟؟ یعنی وقتی سرچ میکنی تو یه وارز یه بابایی که لینک داده کنار نسخه زده اینترنال حالا این لفظ دقیقاً نشون دهنده چیه؟؟؟
دم هر کی جواب منو بده گرم:12::11:

taghi_ramzi
19-08-2010, 11:53
خب نسبت تصویر رو تو imdb نوشته
مثلاً:
Aspect Ratio:1.78 : 1
یعنی طول تصویر 1.78 برابر ارتفاعشه.

اینترنال هم فکر کنم مثل آکسو و دایموند و بقیه ، ریپر باشه.

hirad_g
19-08-2010, 19:47
اینترنال هم فکر کنم مثل آکسو و دایموند و بقیه ، ریپر باشه.

ممنونم از شما... ولی خب پس چرا این اینترنال مدت زمان فایلاش همیشه چند دقیقه ای کمتر از توضیحات توی imdb هستش؟؟؟ خوشبختانه همون شبی که پست دادم راه پیدا کردن رزولوشنو پیدا کردم که شما هم گفتید ( خب برای انیمشنای قدیمی که چند تا رزولوشن دارن میرم آمازون تا ببینم کدومش توی بازار هست و احتمالاً ریپ شده )
یه درخواست دیگه هم دارم اینه که فرومی میشناسید که تو ضمینه انیمیشن کامل باشه؟؟( من از وارز-بی بی استفاده میکنم...)

taghi_ramzi
20-08-2010, 12:03
من الان فیلم اینترنال دم دستم ندارم ، ولی احتمالاً از اون جایی ناشی می شه که بعضی از ریپرها برای کمتر شدن حجم ، تیتراژ اخر فیلم رو حذف یا کمتر می کنن...
ضمناً به نظرم شما یه کم بیش از حد دارید وسواس به خرج می دید ! فیلمی که اصل نیست (ریپ شده) چه فرقی داره که ابعاد تصویرش یه کم فرق داشته باشه ؟
یا کم و زیاد بودن فیلم در حد یکی دو دقیقه خیلی هم مهم نیست! مثلاً من فیلمی دارم که یه ورژنش 1ساعت و نیمه و یه ورژنش دو ساعت و ده دقیقه
تفاوت اینجا مهمه !

انیمیشن های جدید رو من از اچ دی یونایتد به صورت 480p می گیرم ... قدیمیها رو هم هر جا که آقامون بگه...!

piishii
20-08-2010, 23:16
ولی خب پس چرا این اینترنال مدت زمان فایلاش همیشه چند دقیقه ای کمتر از توضیحات توی imdb هستش؟؟؟
سلام
این امر به FPS انیمیشن / فیلم هم بستگی داره

Dark Shine
23-08-2010, 10:04
forum.p30world.com/showthread.php?p=5310473#post5310473
مسابقه انیمیشن شناسی را اندازی شد!:46:

hirad_g
24-08-2010, 01:19
سلام
می خواستم بدونم احتمالاً کسی لینکی یا خود فایل صدای دوبله انیمیشن "هیولاها در شهر" گلوری رو نداره؟؟؟ فقط کیفیت ac3 می خوام... من که هر چی گشتم پیدا نکردم قبلاً تو سایت خود گلوری(قدیمی) بود اما حالا حذف شده:41: لینکش این بود:

m.amin4u
23-09-2010, 18:44
با سلام
کارتونی به نام Total Drama island هست
من خیلی دوس دارم ببنم با چه روشی این کارتون رو درست کردند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] nokjFfFHAbeon1k3BY&t=1&h=155&w=240&usg=__1M-RIdZUqz50ghm3EU6jWT2sTwg=

charlize
07-10-2010, 20:16
دوستان با توجه به مسائل اخیر، تصمیم گرفتیم تا یه گروه بزنیم برا انیمیشن با عنوان "درخواست و معرفی انیمیشن"..
دوستان میتونن درخواست های خودشون رو اونجا اعلام کنند تا بهشون رسیدگی بشه توسط دیگر اعضا..
ادرس گروه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسوالی بود از من یا چه بهتر از مرتضی جان (Morteza4SN) بپرسید، در خدمتیم..
قربان شما...:11:

mohsen_gh1991
22-10-2010, 12:38
سلام..
دوستان کسی میدونه اسم این چیه؟ فک کنم تو برنامه کودکها دیدمش...اینه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (عکسی ازش نتونستم پیدا کنم هینو فقط داشتم:31:)

taghi_ramzi
22-10-2010, 12:53
از کاراکترهای فیلم جنگ ستارگانه :

vroom
22-10-2010, 12:57
سلام..
دوستان کسی میدونه اسم این چیه؟ فک کنم تو برنامه کودکها دیدمش...اینه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (عکسی ازش نتونستم پیدا کنم هینو فقط داشتم:31:)
سلام
این باید Yoda باشه یکی از شخصیت های فیلم های Star Wars
اینم 1 عکس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@@._ V1._SX640_SY270_.jpg

hojjatinho
23-10-2010, 00:36
سلام دوستان
توی الوین و سنجاب های 2 اونجا که سنجاب های دختر توی مدرسه برای اولین بار می خونن . چه اهنگی رو می خونن؟
(نمی دونستم توی انجمن فیلم بپرسم یا انیمیشن حالا این جا پرسیدم اگه جاش نبود ببخشید):11:

Morteza4SN
27-10-2010, 22:23
سلام دوستان
توی الوین و سنجاب های 2 اونجا که سنجاب های دختر توی مدرسه برای اولین بار می خونن . چه اهنگی رو می خونن؟
(نمی دونستم توی انجمن فیلم بپرسم یا انیمیشن حالا این جا پرسیدم اگه جاش نبود ببخشید):11:
HOT N COLD

Morteza4SN
09-11-2010, 22:48
با سلام
کارتونی به نام Total Drama island هست
من خیلی دوس دارم ببنم با چه روشی این کارتون رو درست کردند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] nokjFfFHAbeon1k3BY&t=1&h=155&w=240&usg=__1M-RIdZUqz50ghm3EU6jWT2sTwg=
سلام
این سریال انیمیشن دوبعدی با Flash ساخته شده ...

koroshfe
19-11-2010, 08:45
سلام دوستان.
من می خواستم از شما آدرس یه سایت رو که بشه توش کارتون های دوبله ی گلوری رو دانلود کرد بپرسم.
و یک سایت دیگه که بشه همه ی کارتون ها رو توش دانلو کرد(زبان اصلی و کامل(مثل یه سایت انگلیسی زبان))
اگه این پست برخلاف قوانین نوشته شده خواهش می کنم به من پ.خ کنین تا بحث ادامه پیدا نکنه.
با تشکر

Dark Soul
20-11-2010, 23:19
واقعا دوبله های گلوری را دوست دارم کاشکی برای حمایت ازشون ،می رفتی می خریدیشون.
مسلما تصیمیم با خودته و این فقط یک نظر کوچولو دوستانه هست.

Behsood
26-11-2010, 18:02
سوالات دوست عزیز mm92
1- آخرش توی خیالش پدرش رو بغل میکنه؟؟
2- چرا پس وقتی دوباره سنش میاد پایین به سن اولیه ش نمیرسه؟ سن اولیه ش کودک بود ولی این نوجوان یا جوان شد؟
+ اگه این انیمیشن معانی خاصی داشت بهم بگید لطفا

جواب های من :

اون وصال آخری که شما ازش صجبت میکنی در واقع امکان پذیر نبود.
چون پدرش همون طور که دیدید هیچ تغییری نکرده بود از لحاظ ظاهری و گذر زمان بر روی اون اثر نذاشته بود.
این ویژگی مرگ هست ... توقف زمان ...
انتظار دخترک هم با همین توقف زمان (مرگ) به پایان میرسید که آخرش دیدیم.
بیننده میدونست که این انتظار کار بیهوده ایه چرا که پدر هرگز بر نمیگشت ...
اما در آخر در یه حالت Perfect و رویایی این دو نفر به هم دیگه رسیدند که این حالت فقط خارج از قید حیات و زمان ممکن بود.
در واقع دخترک بعد از مرگ اش متوجه شد که پدرش هم در این مدت منتظرش بوده ...
سوال دوم هم فکر کنم پاسخ داده شد ...
در مورد سوال سوم ملاک خود شمایی، هر چی شما فکر میکنی همون پیام فیلمه به شما.

mohammadirani
19-12-2010, 15:54
Family Guy

کسی این انیمیشن رو دیده؟

میخوام بدونم اون قسمت های مخصوص تو کدوم سیزن بوده

Morteza4SN
24-12-2010, 02:40
Family Guy

کسی این انیمیشن رو دیده؟

میخوام بدونم اون قسمت های مخصوص تو کدوم سیزن بوده

اپیزودهای تحت عنوان Star Wars specials که تا بحال سه قسمت با این مضمون ساخته شده
که مدت زمان بیشتری هم نسبت به قسمت های معمول دارند و شامل ؛

Blue Harvest در فصل ششم
Something, Something, Something, Dark Side در فصل هشتم
و قسمت بعدی هم تحت عنوانIt's a Trap! i در فصل نهم

البته یک فیلم مخصوص هم تحت عنوان Stewie Griffin: The Untold Story همراه با فصل چهارم عرضه شده . یک سری اپیزودها هم هست که با Road to شروع میشه و بیشتر داستانش با محوریت استویی و برایان میگذره ...

پ.ن : بعضی وقتا نمیدونم اگر این "استویی" نبود چطور باید این خانواده رو تحمل می کردم !

DaRiOuShJh
24-12-2010, 14:18
دوستان انیمیشن آلوده!×!:31: تو مایه های The Marvelous Misadventures of Flapjack چیزی سراغ دارید؟

تو این قبیل چی : the.haunted.world.of.el.superbeasto.2009

vampyre
26-12-2010, 10:27
سلام.
دوستان کسی میتونه لینک دانلود تمام موزیکهایی که در این انیمیشن وجود داره رو بزاری:
Despicable Me

Arash4484
14-01-2011, 14:48
دوستان کارتون کوتلاس رو به خاطر دارند؟ اگه ندیدلینکش توی تاپیکهای رپیدباز و... هست.حتمن قسمت 6ش رو ببینید(سوختن همسر ابرقهرمان تو آتش و...)

مجدد که نگاهش کردم برام این سوال بوجود آمد که واقعن انیم به این خشنی رو برای ما توی بچگی پخش میکردند؟ لابد چون سبکش خاص و ساده بوده فکر کردند قطعن مال کودکانه!
طرف رو تا صافش نمیکردند به خودش نمی آمد!:biggrin:
یه هجویه کامله از قهرمانان تلویزیونی + کل زندگی...
حدس میزنم اصلش هم بدون دیالوگ باشه و این دایالوگهای احمقانه برای شیرفهم کردن ملت توسط سیماتولید شده.

Morteza4SN
16-01-2011, 18:40
دوستان کارتون کوتلاس رو به خاطر دارند؟ اگه ندیدلینکش توی تاپیکهای رپیدباز و... هست.حتمن قسمت 6ش رو ببینید(سوختن همسر ابرقهرمان تو آتش و...)

مجدد که نگاهش کردم برام این سوال بوجود آمد که واقعن انیم به این خشنی رو برای ما توی بچگی پخش میکردند؟ لابد چون سبکش خاص و ساده بوده فکر کردند قطعن مال کودکانه!
طرف رو تا صافش نمیکردند به خودش نمی آمد!:biggrin:
یه هجویه کامله از قهرمانان تلویزیونی + کل زندگی...
حدس میزنم اصلش هم بدون دیالوگ باشه و این دایالوگهای احمقانه برای شیرفهم کردن ملت توسط سیماتولید شده.

در موردش که بحث های مفصلی در تاپیک كـو‌تـلاس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داشتیم
در مورد جمله آخر باید بگم اینطور نیست ،
نسخه اصلی هم دیالوگ داره
البته دیالوگ های نسخه فارسی شاید طبق معمول کمی دستکاری شده باشه
ولی نه از بیخ و بن !
در مورد صداها اما خیلی راحت بگم جزو بهترین کارهای دوبله بود
مثلا همین صدای کوتلاس که علیرضا باشکندی دوبلرش بود بنظرم از صدای نسخه اسپانیایی جذابتر بود .

* * *

طرفدران انيميشن در اين هفته مي‌توانند به فروشگاه‌هاي رفته و فيلم آلفا و امگا را در دو نسخه DVD و يا بلوري تهيه كنند. اين فيلم در سپتامبر به روي صحنه آمد و توانست به فروشي معادل 4/39 ميليون دلار دست بيابد./پيل باناین خبر هم در نوع خودش جالب بود
اول اینکه این نسخه ها در تاریخ 2011-01-11 عرضه شده
یعنی 5 روز پیش ، اما پیلبان این خبر رو دیروز درج کرده !
منظورش از رقم فروش هم همون 39.4 میلیون دلار هست
اما مهمتر اینکه اگر منم طرفدارش باشم کجا برم ؟ :دي

DaRiOuShJh
16-01-2011, 21:56
دوستان کسی مشابه این سریال چیزی سراغ داره بگیرم؟

The Marvelous Misadventures of Flapjack

Arash4484
17-01-2011, 00:35
در موردش که بحث های مفصلی در تاپیک كـو‌تـلاس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داشتیم
در مورد جمله آخر باید بگم اینطور نیست ،
نسخه اصلی هم دیالوگ داره
البته دیالوگ های نسخه فارسی شاید طبق معمول کمی دستکاری شده باشه
ولی نه از بیخ و بن !
در مورد صداها اما خیلی راحت بگم جزو بهترین کارهای دوبله بود
مثلا همین صدای کوتلاس که علیرضا باشکندی دوبلرش بود بنظرم از صدای نسخه اسپانیایی جذابتر بود .

من باید یه گشتی میزدم تاپیکش رو پیدا میکردم:11:حقیقتش فکر نمیکردم کوتلاس هم تاپیک مستقل داشته باشه براوو:31:

مسلمن که صدا بشدت با شخصیت کوتلاس سازگاری داره- حتا صدای اطرافیان بخصوص بانوان! هم عالیست ، و دوبلورها جدیت کار رو درک کردند...
منتها من قضاوت زودهنگام کردم و با دیدن یک قسمت به این نتیجه رسیدم(البته گفتم که شک دارم بیشتر فکر کردم غالب کار بی دیالوگ است، نه کل کار)؛ اما با دیدن قسمتهای بعدی متوجه شدم که صدا روی نسخه اصلی حتمن بوده.

منتها من اگه جای کارگردانش بودم صددرصد بدون دیالوگ و با تکیه بر موسیقی متن میساختمش-بیهوده گویی توی اون قسمت که گفتم(سوختن زن) بسیار بود. حالا یا از اضافات سیما بوده یا از ابتدا وجود داشته(من نسخه اصلی رو ندیدم)

Morteza4SN
17-01-2011, 01:56
دوستان کسی مشابه این سریال چیزی سراغ داره بگیرم؟

The Marvelous Misadventures of Flapjack
خب از چه نظر مشابه ؟
باقی آثار "کارتون نتورک" میتونه جزو مشابهات باشه !
"آلوده" که گفتی باز بهتر بود :دي
در هر حال اگر اینو ندیدی یه تست بزن : Phineas and Ferb

من باید یه گشتی میزدم تاپیکش رو پیدا میکردم:11:حقیقتش فکر نمیکردم کوتلاس هم تاپیک مستقل داشته باشه براوو:31:

مسلمن که صدا بشدت با شخصیت کوتلاس سازگاری داره- حتا صدای اطرافیان بخصوص بانوان! هم عالیست ، و دوبلورها جدیت کار رو درک کردند...
منتها من قضاوت زودهنگام کردم و با دیدن یک قسمت به این نتیجه رسیدم(البته گفتم که شک دارم بیشتر فکر کردم غالب کار بی دیالوگ است، نه کل کار)؛ اما با دیدن قسمتهای بعدی متوجه شدم که صدا روی نسخه اصلی حتمن بوده.

منتها من اگه جای کارگردانش بودم صددرصد بدون دیالوگ و با تکیه بر موسیقی متن میساختمش-بیهوده گویی توی اون قسمت که گفتم(سوختن زن) بسیار بود. حالا یا از اضافات سیما بوده یا از ابتدا وجود داشته(من نسخه اصلی رو ندیدم)
خواهش میکنم
بدون دیالوگ کار سازنده سخت میشد مخصوصا اینکه گرافیک کار ساده و مینیمال هست
در مورد تفاوت های دوبله فارسی و اصلی هم قبلا در همون تاپیک بحثی شد باز سعی میکنم دقیق تر بررسیش کنم ببینم چطور بوده

DaRiOuShJh
17-01-2011, 10:57
خب از چه نظر مشابه ؟
باقی آثار "کارتون نتورک" میتونه جزو مشابهات باشه !
"آلوده" که گفتی باز بهتر بود :دي
در هر حال اگر اینو ندیدی یه تست بزن : Phineas and Ferb

برادر منظروم همون آلودگیش و فضای جالبش بود دیگه:31:
والا بقیه کارتون نتورکی ها چیزه خاصی نبودن در این حد که هم کمدی باشن هم جالب
samurai jack هم بد نبودولی باز خیلی فرق داشت و همینوطر بقیه کارتون هاش
گریم ریپر بدک نبود ولی باز اونم به پا این نمیرسید

Phineas and Ferb هم که یه نمه زیادی بچه بازیه به نظر:31:

DaRiOuShJh
16-02-2011, 21:58
میگم بچه ها سایتی چیزی که لینکه دانلود مستقیم بده برای اینمیشن و ... چی ایرانی چه روسی چه ... سراغ ندارید؟

ata.royalfalcon
16-02-2011, 22:10
میگم بچه ها سایتی چیزی که لینکه دانلود مستقیم بده برای اینمیشن و ... چی ایرانی چه روسی چه ... سراغ ندارید؟

سلام
انیمه ها خیلی متنوع هست دانلود کردنش نمیارزه
پیشنهادم اینه که بخری
من خودم 6 ترابایت انیمه دارم که خیلی کمه :18::18:

مدیران ببخشن تبلیغ هم نمیخوام بکنم ولی واقعا کارشون درسته کیفیتشون عالیه

برای خرید به صورت دیویدی

میتونین به صورت هارد هم سفارش بدین که بگردین پیدا میکنین

برای دانلود (ممکنه بعضی لینک ها هم خراب باشه)

Pessimist
18-02-2011, 23:17
نخندیدها!
ولی میخوام بدونم نسخه دوبله شده وال ای تو بازار هست یا نه؟
البته میدونم این فیلم مال چند سال پیشه ولی من تعریفش رو زیاد شنیدم.
ببخشید من به خاطر مشغله کاری زیاد فیلم نمیبینم و همیشه از قافله عقبم.

4870x2
18-02-2011, 23:44
بله
البته چیز زیادی نداره از نظر مکالمه
ولی دوبله خوبی ازش هستش(خوشبختانه هیچ صحنه ای هم نداره که مجبور بشن سانسورش کننن: دی)

Steps-Rap
01-03-2011, 23:24
سلام به همه..
آقا قبلا یه کارتون میداد فک کنم اسمشم کوبلاس بود..تو زمان خوددشم معروف بود..
آهنگش واسه دانلود هستش؟

Morteza4SN
03-03-2011, 14:49
اسمش کوتلاس بود .

تاپیکش :
♥♥ كـو‌تـلاس ♥♥ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آهنگش :
Cuttlas microfilms ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Cuttlas come ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پروفایلش :
C u t t l a s ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

+
بیست و هشتمین سال تولد کوتلاس مبارک !

Steps-Rap
03-03-2011, 21:53
اسمش کوتلاس بود .

تاپیکش :
♥♥ كـو‌تـلاس ♥♥ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آهنگش :
Cuttlas microfilms ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Cuttlas come ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پروفایلش :
C u t t l a s ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

+
بیست و هشتمین سال تولد کوتلاس مبارک !
دستت درد نکنه داداش..

Morteza4SN
09-03-2011, 01:45
یک نمونه از کپی برداری گله ای از مطالب این انجمن :

خیلی حرکت غیر حرفه ای هست
چند تاپیک به صورت کامل اونجا کپی شده و اسمی از منبع هم نیامده

بنظرم ارزش بحث نداره ... فقط جهت اطلاع !

M3HRD@D
09-03-2011, 01:57

خیلی حرکت غیر حرفه ای هست

چه کپی پیستی میکنن حداقل منبع رو نمیزارن هیچ یه تغییر کوچیک هم نمیدن:13:

mestry
09-03-2011, 17:43

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخیلی حرکت غیر حرفه ای هست

من یه توضیح بدم....بخش انیمیشن انجمن انیمه ورد خیلی نباید روش حساب باز کرد چون هدف اصلی اونجا انیمه هست و انیمیشن رو بیشتر برای علاقه مندا زدن، از طرفی الان خیلی وقته که تاپیکاش دارن خاک میخورن به جز تک و توک که به زور یه نفر توشون پست میده.....اونجا روی منابع تاکید زیاد دارن و چند وقتیه به کاربرا تذکر میدن اما این پستا اکثرا قدیمین.....مدیر سابقش هم حدود 6 ماهی میشه استعفا داده و بخش فقط یه معاون داره اونم بخاطر اینه که بی مدیر نمونه...البته نمیخوام بیخودی توجیه کنم و یه اشتباهیه که بعضی کاربرا انجام دادن و من به جای همه انیمه وردیا از شما عذر میخوام و همین امشب موضوع رو با ادمین انیمه ورد در میون میذارم که این تاپیکا رو کنترل کنن (خودم اونجا معاون بخش فتوشاپم ! :31:)......

king00bikas
16-03-2011, 21:21
سلام دوستان قیمیت ساخت فیلم انیمیشن میدونین ثانیه ای چنده ؟

ms368
17-03-2011, 10:20
کسی neighbors from hell رو دیده ؟

فصل 1 توسط تیم TV Show ترجمه شده .
P.S : رفتیم واسه دانلود WoOoOoOo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
17-03-2011, 16:59
این ترجمه هایی که میگید اصلا کجا هستن؟
sub scene داره؟

Arash4484
17-03-2011, 17:13
سلام دوستان قیمیت ساخت فیلم انیمیشن میدونین ثانیه ای چنده ؟

سلام عزیز

چه سبکی ؟
چه کیفیتی؟
کجا(استودیو - کشور) ؟

ms368
17-03-2011, 19:48
این ترجمه هایی که میگید اصلا کجا هستن؟
sub scene داره؟

اوه لعنتی
همین الان چیز شد .

DaRiOuShJh
17-03-2011, 20:48
ای بابا
نخواستیم:31:
هر جا میریم این چیز ولمون نمیکنه

ms368
18-03-2011, 14:13
بچه ها کسی درباره انیمیشن جدید چینی ها چیزی شنیده ؟
اسمش اینه : رویاهای جین شا
گرانترین فیلم انیمیشن تاریخ چینه

یکی از 16 فیلم بلند برای انتخاب 5 نامزد اصلی اسکار هم بوده . ( 2010 )

لینک دانلود یا اطلاعات بدرد بخوری ازش نیست ؟

بعدیش هم شعبده باز هست که بازم توی لیست همون 16 فیلمه
اینم اسم انگلیسیشو نمیدونم ولی اگه صفحه IMDB رو بتونید واسم پیدا کنید ممنون میشم

aftab_azad20
18-03-2011, 19:26
سلام دوستان کارتن full hdاز چه سایتهایی به رایگان میتونم دانلود کنم،اگه زیر نویس هم داشته باشه که خیلی خوبه؟
(ما غرق میشیم من میدونم)

zed2
18-03-2011, 22:57
اوه لعنتی
همین الان چیز شد .

ای بابا
نخواستیم:31:
هر جا میریم این چیز ولمون نمیکنه

بچه ها انقدر تابلو نباشین لطفا:31:
می بینین که اینها به هیچی رحم نمی کنن.:27:

سلام دوستان کارتن full hdاز چه سایتهایی به رایگان میتونم دانلود کنم،اگه زیر نویس هم داشته باشه که خیلی خوبه؟
(ما غرق میشیم من میدونم)

ببخشید این سوال رو می کنم ...منظور از کارتون غربی ها منظورتون هست؟
کدوم برنامه اش؟ فیلم ها یا مجموعه ها؟

جواب عمومی :
سایت کلی باسه این کار وجود نداره ( کپی رایت :31:) ولی باسه مجموعه ها میشه نسخه های تلویزیونی کارتون ها و اگر معروف باشن نسخه های دی ودی اش رو گرفت.
باسه فیلم های کارتونی جدید بیشترشون بعد از عرضه نسخه بلوری نسخه hd اش میاد باسه قدیمی ها کیفیت خوبش dvd هست.
اگر انیمه ها منظورت هست از 2 3 سال پیش نسخه های hd بیشتر انیمه هارو گروه های ساب کننده عرضه می کنن ( گرچه کیفیت اصلیشون sd تلویزیونی یا از رو dvd ها است ولی با تکنیک هایی تلاش می کنن بدون افت کیفیت ابعاد رو بزرگ کنن.)قدیمی ها هم شانس و اقبال است ...بعضی هاشو نسخه های جدید می زارن بعضی هاشون نسخه های قدیمی موجود است.
فیلم های انیمه ای هم مثل کارتون هاست.

zed2
19-03-2011, 20:01
بچه ها من تبلیغ hop رو دیدم که قراره ظاهرا ماه دیگر میلادی بیاد

شاید دونستنش جالب باشه:46:

alone_son
30-03-2011, 18:34
سلام دوستان
اینجا بحث انمیشن هست گفتم سوالی را که همیشه توی ذهنم بوده را بپرسم
می خواستم ببینم دوستان می توان از توی اینترنت انمیشن دانلود کرد یعنی کسی
آپلود می کنه یا شما سایت به خصوصی سراغ ندارید ترجیحا زبان اصلی((انگلیسی))
و بدونه سانسور
هست؟

frnsh
31-03-2011, 21:40
سلام دوستان
و بدونه سانسور
هست؟

معلومه که میشه؛
خیلی جاها برای دانلود هست، توی همین گوگل هم سرچ کنین کلی پیدا میشه. البته اکثر سایتهای ایرانی، زمان آپلودشون تموم شده و خیلی از سایتهای خارجی هم پولی هستن.

بهترین جاهایی که میشناسم:

و

frnsh
31-03-2011, 21:40
سلام دوستان
و بدونه سانسور
هست؟

دوست عزیز اینجا فقط انیمیشن هایی که دیدیم رو معرفی میکنیم.

اینجا جوابتونو دادم:

zed2
03-04-2011, 20:54
و اینک پراید وارد می شود:31:

mestry
03-04-2011, 21:54
قضیه چیه؟.......هرچی هست، بابت ورودش باید شیرینی بده، اینجا ما شیرینی زوری میگیریم ! :31:

Kurosh
07-04-2011, 18:19
بچه‌ها من یکی دو سال پیش کانال 4 یه انیمیشن کوتاه (حدوداً 15 دقیقه‌ای) دیدم به نام "مترسک" ...

اون قدر خوب و حرفه‌ای بود داستان و پردازش کار، که تا تهش رو دیدم و همه عوامل تیتراژش رو هم تو note های گوشیم save کردم، به امید اینکه برم دنبالش و پیداش کنم ...
کارگردانش عبدالرضا سعید‌نیا بود و تولید سیمای مرکز بوشهر بود !!
داستان یه پیرمردی بود که بالای یه تپه، مزرعه داشت ... بعد از یه مدت کلاغا میان تو مزرعه‌اش و می‌شینن رو محصولاتش ... از اون جا به بعد، انواع و اقسام روش‌ها رو برای فراری دادن کلاغ‌ها امتحان می‌کنه و به نتیجه‌ای نمی‌رسه ...
تا جایی که ... !
وای! خدا کنه یه نفر دیده باشه بدونه چی میگم! چقدر شخصیت‌ها فوق‌العاده بودن! شخصیت پیرمرد، شخصیت الاغش، حتی کلاغ‌های سمجی که به ریشش می‌خندیدن ... :40:

به سیمای بوشهر ایمیل زدم ببینم گیر میاد ...
هنوز جوابی ندادن :(

Aref_2008
07-04-2011, 18:58
بچه‌ها من یکی دو سال پیش کانال 4 یه انیمیشن کوتاه (حدوداً 15 دقیقه‌ای) دیدم به نام "مترسک" ...

اون قدر خوب و حرفه‌ای بود داستان و پردازش کار، که تا تهش رو دیدم و همه عوامل تیتراژش رو هم تو note های گوشیم save کردم، به امید اینکه برم دنبالش و پیداش کنم ...
کارگردانش عبدالرضا سعید‌نیا بود و تولید سیمای مرکز بوشهر بود !!
داستان یه پیرمردی بود که بالای یه تپه، مزرعه داشت ... بعد از یه مدت کلاغا میان تو مزرعه‌اش و می‌شینن رو محصولاتش ... از اون جا به بعد، انواع و اقسام روش‌ها رو برای فراری دادن کلاغ‌ها امتحان می‌کنه و به نتیجه‌ای نمی‌رسه ...
تا جایی که ... !
وای! خدا کنه یه نفر دیده باشه بدونه چی میگم! چقدر شخصیت‌ها فوق‌العاده بودن! شخصیت پیرمرد، شخصیت الاغش، حتی کلاغ‌های سمجی که به ریشش می‌خندیدن ... :40:

به سیمای بوشهر ایمیل زدم ببینم گیر میاد ...
هنوز جوابی ندادن :(

Kurosh
07-04-2011, 19:02
آره عارف جان، دیده بودم این لینکو ...

تو جشنواره‌ی فیلم کوتاه تهران 84 هم بوده ...
اما فکر نمی‌کنم بشه به این راحتیا پیداش کرد :(

Aref_2008
07-04-2011, 19:14
آره عارف جان، دیده بودم این لینکو ...

تو جشنواره‌ی فیلم کوتاه تهران 84 هم بوده ...
اما فکر نمی‌کنم بشه به این راحتیا پیداش کرد :(

چرا به خود شبکه چهار نمی گی؟:31:

اینجا رو هم ببین شاید پیدا کردی!

میشه بگی کدوم برنامه شبکه چهار این انیمیشن رو گذاشت؟

Kurosh
07-04-2011, 19:48
چرا به خود شبکه چهار نمی گی؟:31:

اینجا رو هم ببین شاید پیدا کردی!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمیشه بگی کدوم برنامه شبکه چهار این انیمیشن رو گذاشت؟
ممنون عارف جان، تو این لینک هم چیزی یافت نشد ...

البته اصلاً مال حوزه‌ هنریشون نبود، تولید سیمای اون مرکز بود ...
راستش یادم نمیاد چه برنامه‌ای بود، خیلی زمان می‌گذره ...

حالا زنگ می‌زنم به سروش ببینم داره یا نه ...

owlx3000
20-04-2011, 11:40
سلام
كسي لينك دانلود كارتون شير شاه 3 (1.5) رو داره ؟
با دوبله گلوري
لبته جديدا يه تغييراتي توي دوبلش دادن كه اصلا جالب نيستش
اگه كسي لينك داره لطفا واسه من بفرسته
ممنون

omid.pari
20-04-2011, 23:35
سلام دوستان
کسی تا حالا بتن آرمه رو دیده؟

Morteza4SN
26-04-2011, 16:31
سلام

...
البته اصلاً مال حوزه‌ هنریشون نبود، تولید سیمای اون مرکز بود ...
راستش یادم نمیاد چه برنامه‌ای بود، خیلی زمان می‌گذره ...

حالا زنگ می‌زنم به سروش ببینم داره یا نه ...
به آرشیو ایران سیما هم یه سری بزن : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوستان
کسی تا حالا بتن آرمه رو دیده؟
Tekkon kinkurîto یا بتون آرمه
قبلا یه چیزایی در موردش نوشتم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piremard
29-04-2011, 01:11
من که هیچ وقت از این هاچ!×!:31: خوشم نمیومد اون موقع هم

منم خوشم نمی اومد . پسره ی حمّال !
60 اپیسوود و میلیونها متر پرواز کرد برای پیدا کردن مادرش اما یه جُو معرفت نداشت بگه "بابام کو ؟"

اینقدر آدم نمک نشناس ؟! برو ، بپز ، بشور ، کار کن و بذار جلوش کوفت کنه ، یه یادی از بابای مفلوکش نکرد .

تازه اونهم زنبور های عسل که مردهاشون موقع جفتگیری کشته می شند و ملکه هم دائم پای ماهواره تو کندو نشسته باقی کلفت-نوکراش می رن کار می کنن می ریزن تو حلق این :38:

اصلا تاریخ کارتونها رو که نگاه کنید هیچ کس ککش هم برای یافتن "پدرش" نگزیده .
اون از نِل بود که حتی بدون عقل خودشو و پدربزرگش رو اسیر خودش کرده بود و برادرشم که باددی گارد بود ، که چی ؟ که برن مامانشو تو بهش ببینن . آخر سرم نمُرد بره بهشت پیش مامانش :38:
اون از بَنِر بود
هاچ
سباستین
مامانه پسر شجاع
کارتون رامکال
بچه های آلپ

نه ! نمی گم نقش "مادر" کمه ها ! فقط آرزو بدل می ندم یبار بگن فلانی موقع رفتن دنبال مامانش یادیم از قبر باباش کرد . مثلا بگه : نور بقرب بباره بابا ، اما وقت ندارم باید برم پیش مامان :38:

من تمام قسمتهای علی-کوچولو که نگاه می کردم ، مرتب در تیتراژ می گفت بابای علی رفته بجبهه . من می گفتم : خب حالا منو سَ نَ نَ ! تو هیچ اپیسوودی نیست و خانواده اش هم شادتر از همیشه هستن خونه با باغچه و حیاط بزرگ . علی کوچولو هم که بدون غرولند باباش و کتک های احتمالی صبح تا شب تو کوچه بازی می کرد . پس همون بهتر که رفته جبهه . اینجای شعر رو باید با شادی می خوندن " رفته بجبهه ، پس گور باباش" [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر هم وقتی کسی دنبال باباش بگرده لابد یا پولداره مثله پدر بزرگ "پرین" که مثلا پاشیم بریم تیغش بزنیم . یا یهو باباش می شه "بابا لنگ دراز" ! که هم دنیا و عقبی داره !

اگر مُرده باشه می شه مثلا "سوباسا" که بجای اینکه راه بیافته مثل نِل یه ایل و طایفه رو اسیر و عبیر خودش کنه تنها مشکلش اینکه باباش زود رفت بهش فوتبال یاد نداد .

این کامنت رو جهت مصادف بودن با "روز جهانی مادر" نوشتم . روز مادر مبارک :11:

SHABAHPASHA
29-04-2011, 12:23
از معدود کارتونایی که یادمه نقش پدرا یه کم برجسته بود دهکده حیوانات (دراگو اینا)بودش ....یه مشت آدم خل و چل (اون ببر بدنسازه...روباه قرمزه ...یا اون گربه دزده)با اون استیل خاص کتک زدنشون :31: البته پدر ژپتو هم بودش یه آدم علیل مفلوک که هی باید مواظبش بودن.....

DaRiOuShJh
29-04-2011, 12:27
پیرمرد جان من که اون موقع طفلی بیش نبودم خودمم یادم خیلی نمیاد اینا رو
ولی ازا ون علی کوچولو هم متنفر بودم ولمون هم نمیکرد! چند سال هیمنطور هی تکرار میکردنش
باز 100 رحمت به حنا دختری در مزرعه و بابا لنگ دراز و اون یکی راکنه اسمش چی بود!
زبل خانم خوب بود ولی یادم نمیاد زیاد اصلا چی بود داستانش
کلا اون موقع هیچ حقه انتخابی نداشتیم باز الان جوونا این همه اینترنت هست دانلود میکنن تلویزیون هم باز بهتر شده اوضاش ماهـــواره و کارتون نتورک و ... هم هست
در هر صورت ممنون برادر تو بحث ما شرکت کردید یه مقدار خاطرات ما هم زنده کردید :10:

دوستان من 3-4 تا انیمه ای که به پشنهاد دوستان گرفتم لنگ زیرنویساشونم
کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه
تک تک تو اینور اونور هست ولی پکی باشه خوشمزه تره
انگلیسی ترجیحا فارسی هم خوبه البته اگه خوب ترجمه شده باشه
یکی از اینا به من برسونه
Death Note
Samurai Champloo
Shigurui

ata.royalfalcon
29-04-2011, 13:47
یکی از اینا به من برسونه
Death Note
Samurai Champloo
Shigurui

سلام
من خودم برات یه جا آپلود کردم زیرنویس فارسی هر سه تا باهمه
اینم لینکش

==============================
لینک جداگانه :31:
زیرنویس Death Note

زیرنویس Shigurui

زیرنویس Samurai Champloo

DaRiOuShJh
29-04-2011, 13:57
دستت درد نکنه برادر
پس این میشه دانلود با اعمال شاقه :دی
چون نه چیزپیان دارم نه عضوم:27:
چرا همیشه چیزای خوب یه جای سختی هستن واقعا؟!×!

ata.royalfalcon
29-04-2011, 14:04
دستت درد نکنه برادر
پس این میشه دانلود با اعمال شاقه :دی
چون نه چیزپیان دارم نه عضوم:27:
چرا همیشه چیزای خوب یه جای سختی هستن واقعا؟!×!

درستش کردم برات
هر سه تا رو فشرده کردم و یه جای خوب آپلود کردم

DaRiOuShJh
29-04-2011, 20:30
اره این چیزاش جالبه
ترجیح میدم بخرم که یه چیزی هم به طرف برسه برای زحمتی که میکشه همون 500 تومنیه خوبه ولی گفتم رو سفارش های بالای 50 تا بلکه 450 حساب کنه که نمیکنه:31: لیستش رو فعلا دانلود کردم سره فرصت یه چندتایی که معرفی کردن و کردید رو با چند تا دیگه بگیرم
میگم برادر سایت خوب که اطلاعات انیمیشن و رنگینگ و .. رو نشون بده (مثله imdb) چی پیشنهاد میکنی؟ یه چی که اطلاعاتش خالی بندی نباشه بیشتر واقعی باشه:20:

اتفاقا به نظرم بد نیست با اینجور انجمن هایی آشنا بشن بچه ها (البته نفعه پی سی ورلد نیست:27:) ادمینه بنده خداش بدونه چشم داشت و تبلیغی اینهمه هزینه سرور و دامنه و نگهداری و ... داره میکنه
منم تو انجمنه خودم این چیزا رو آزاد گزاشتم هر کی سایت خوبی سراغ داره معرفی کنه وقت کاربرها هم ارزش داره در هر حال، جایی که زودتر به جواب میرسن خوب برن اونجا:31:

حالا بگزریم
از عطای عزیز هم تشکر کنم که زحمت کشیدن اون زیرنویس ها رو آپلود کردن

میگم فقط من تو این زیرنویس فارسی ها خیلی دو دلم! از یه لحاظ خوبه چون زبونه فیلم انگلیسی نیست زیرنویس انگلیسی هم خودش یه مقدار مخ رو میگیره به کار تا تو مغر به فارسی ترجمه شه ping رو میبره بالا:27:
منتها از اینجا که انیمه هست و اکثره طرفداراش کم سن و ساله و از طرفی زبونش انگلیسی نیست که تا یه حدی آدم مقایسه کنه ببینه تا چه حد این ترجمه با گفته های فیلم منطبق هست یا نیس مشکوکم به فارسی ها

مثلا نمونش شرک 3 رو دیروز دیدم زیرنویس هاش رو از subscene گرفتم انگلیسیش 50-60 کیلو بود مسنکه فارسیه 30-40 کیلوبایت
همین حدودا
ماشالله مترجمه عزیز از هر 2 تا کلمه یکی در میون ترجمه کرده بوده بعضی هاشم حال نداشته جهشی زده :27: یکی نیست بگه آخه اینکاره نیستی آزار داری لذت فیلمم خراب میکنی برای اون بنده خدایی که بهت اعتماد کرده و زیرنویست رو دانلود کرده؟

talot
30-04-2011, 10:42
انگار شماره 2 کنگفو پاندا هم اومده کسی دیده؟
اخرین انیمیشنی که من دیدم کورالین بود خیلی جالب بود در مرود یه دختر کوچلو بود که با خانواده اش میان یه جای دیگه اما اون اصلا از جایی که زندگی میکنه همینطور از زندگی خودش زیاد راضی نیست در این اتفاقاتی رخ میده که اون به همون زندگی که دلش میخواد میرسه ولی هنوزم خوشحال نیست دلیلشو توی انیمیش ببینید:31:

Arrowtic
01-05-2011, 18:06
27 می پاندای دو خواهد آمد هنوز نیامده.

omid.pari
04-05-2011, 09:54
سلام دوستان
یک سوالی داشتم
فیلم آقای روباه شگفت انگیز جزو دسته انمیشن محسوب میشه یا چیزه دیگه ای بهش میگن؟
راستی شما درباره کدوم سایت حرف میزنید؟

Behsood
04-05-2011, 11:05
سلام دوستان
یک سوالی داشتم

فنتستیک مستر فاکس در دسته ی استاپ موشن طبقه بندی میشه.
استاپ موشن هم از زیرگروه های انیمیشن هست.

omid.pari
04-05-2011, 13:53

ممنون
راجع به استاپ موشن هم یکم توضیح میدی؟

Behsood
04-05-2011, 23:33
ممنون
راجع به استاپ موشن هم یکم توضیح میدی؟
نمایش فریم فریم.
علی کوچولو رو یادتونه؟!
اون استاپ موشن بود.
این عکس هم به خوبی نشون دهنده ی مراحل یه استاپ موشن هست.
منتها شما همین تصاویر رو پشت سر هم میبینید!
والاس و گرومیت از جمله کار های استاپ موشن معروف هست که ساخت نسخه ی اولیه اش که 20 دقیقه بود 4 سال طول کشید!

piremard
05-05-2011, 08:00
به نظرم بد نیست با اینجور انجمن هایی آشنا بشن بچه ها (البته نفعه پی سی ورلد نیست) ادمینه بنده خداش بدونه چشم داشت و تبلیغی اینهمه هزینه سرور و دامنه و نگهداری و ... داره میکنه
منم تو انجمنه خودم این چیزا رو آزاد گزاشتم هر کی سایت خوبی سراغ داره معرفی کنه وقت کاربرها هم ارزش داره در هر حال، جایی که زودتر به جواب میرسن خوب برن اونجا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کاربر تازه وارد نیستی که توضیح بنویسم . نظر و انتقاد از ادمین فاروم داشتی تو انجمن انتقاداتش بنویس

ata.royalfalcon
05-05-2011, 09:49
بچه ها منم چند صد تا انیمه انتخابیدم بگیرم ببینم چه مزه ایه

shigurui هم که گزاشت سره کار ما رو:31:

سلام
ليست رو ديدم بايد بگم كه من قبلا 4 تا هارد 1.5 ترا اينترنال (يك و نيم ترا) انيمه سفارش داده بودم كه متاسفانه يكي از هاردها خراب شد .
كه بعدا ليست انيمه هاي موجود در هارد رو با ليست فروشنده ديويدي (نميتونم اسمشو بگم تبليغ ميشه !!!) مقايسه كردم الباقي شو سفارش دادم كه چيزي حدود يك ترابايت ديويدي شده !!!
همشو ريختم توي هارد اكسترنالم
خلاصه آرشيو زيادي جمع كردم :31: ولي خيلي برام پرهزينه بود ولي ميارزيد (چندين هارد اينترنال براي خريد انيمه و چندين هارد اكسترنال براي بك آپ)

DaRiOuShJh
05-05-2011, 12:38
کاربر تازه وارد نیستی که توضیح بنویسم . نظر و انتقاد از ادمین فاروم داشتی تو انجمن انتقاداتش بنویس

برادر من که سالهاست اون بخش و ادمین های عزیز رو ماچ کردم گزاشتم رو تاخچه
اینجا یه صحبت خودمونی بینه من و دوستان بود ربطی به ادمین ها و ... نداشت
نظرمون رو گفتیم بینه خودمون

سلام
ليست رو ديدم بايد بگم كه من قبلا 4 تا هارد 1.5 ترا اينترنال (يك و نيم ترا) انيمه سفارش داده بودم كه متاسفانه يكي از هاردها خراب شد .
كه بعدا ليست انيمه هاي موجود در هارد رو با ليست فروشنده ديويدي (نميتونم اسمشو بگم تبليغ ميشه !!!) مقايسه كردم الباقي شو سفارش دادم كه چيزي حدود يك ترابايت ديويدي شده !!!
همشو ريختم توي هارد اكسترنالم
خلاصه آرشيو زيادي جمع كردم :31: ولي خيلي برام پرهزينه بود ولي ميارزيد (چندين هارد اينترنال براي خريد انيمه و چندين هارد اكسترنال براي بك آپ)

سلام
من برای همین جز موزیک هام آرشیوی رو روی هارد نگه نمیدارم
دی وی دی بهتره به مراتب (البته جنس خوب)
چی ریختی اونهمه شده آخه؟ من هر چی mature و horror بوده انتخاب کردم همینا شد
فکر کنم طرفای 100 تا اینا شده باشه
خوبه ولی ایول
آرشیو جمع کردن خوبه
میگم دستی ازشون لیست درست میکنی یا با برنامه؟ خواستی بگو من سراغ دارم چندتایی خودم با اونا لیست میگیرم از اونایی که حجماشون هم مهمه

ata.royalfalcon
05-05-2011, 13:05
برادر من که سالهاست اون بخش و ادمین های عزیز رو ماچ کردم گزاشتم رو تاخچه
اینجا یه صحبت خودمونی بینه من و دوستان بود ربطی به ادمین ها و ... نداشت
نظرمون رو گفتیم بینه خودمون

سلام
من برای همین جز موزیک هام آرشیوی رو روی هارد نگه نمیدارم
دی وی دی بهتره به مراتب (البته جنس خوب)
چی ریختی اونهمه شده آخه؟ من هر چی mature و horror بوده انتخاب کردم همینا شد
فکر کنم طرفای 100 تا اینا شده باشه
خوبه ولی ایول
آرشیو جمع کردن خوبه
میگم دستی ازشون لیست درست میکنی یا با برنامه؟ خواستی بگو من سراغ دارم چندتایی خودم با اونا لیست میگیرم از اونایی که حجماشون هم مهمه

آخه فقط انيمه نيست ، فيلم و سريال هم هست جمع انيمه ها حدود 6 تا 6.5 ترا هست بقيه فيلم و سرياله :31: حجم كل آرشيوم 13 ترابايته !!!!!!!!!

واله دوست من از DVD زياد خوشم نمياد
1. چون هم نگهداريش مشكله (جعبه مخصوص ميخواد و پيدا كردن عنوان مورد نظر اگر غير ممكن نباشه خيلي دشواره)
2. DVD خوب به سختي پيدا ميشه من چندتا DVD داشتم (سريال لاست) الان خونده نميشه با وجوديكه خط و خش نيافتاده
ولي در هارد خيلي راحت عنوان رو پيدا ميكني و حجم ذخيره سازي اون خيلي بالاست . من شش تا هارد اكسترنال رو توي كمد كوچك گذاشتم ، خيلي مراقبشم و خيلي دقت ميكنم
عكس هاردام كه توي كمد هست !!!:31: البته بعدا اون LCD روي ميز گزاشتم . عكس كمي قديميه!!! :31:

با نرم افزار visuall cd از هاردها image گرفتم كه ليست فيلم و انيمه هارو برام ليست ميكنه و ديگه لازم نيست براي جستجوي يك عنوان كل هاردهارو روشن كنم
البته نرم افزار ant movie catalog هم استفاده ميكنم كه چون free هست دردسر كرك كردن نداره و اسم فيلم رو ميدي مشخصاتشو از اينترنت ميگيره و ثبت ميكنه ولي با توجه به حجم بالاي آرشيو پدرم دراومد !!! كه هيج تكميل هم نشده !!!

DaRiOuShJh
05-05-2011, 13:55
1. بابا جعبه اینا چیه یه کتابخونه بگیر یه چند تا پک کاور زدخش قشنگ کد بزن مرتب یچین حرف نداره، از این داور کشویی ها هم میتونی بگیری براش
دو دقیقه از بالاشون کد رو میبینی و میکشی بیرون
هم از آلبوم بهتره هم عمر دی وی دی ها بیشتر میشه هم اینکه دسترسی راحته به همشون دو ثانیس

2. دی وی دی باید خوب باشه برای ارشیو
نه اینکه گرون و زد خش ها! دی وی دی خوب مثالا الانت با رنج قیمت خوب که خودمم استفاده میکنم emtec هست قبلش ridata میزدم
البته اینا عمر مفیدشون 2-3 سال هست ولی بیشتر هم عمر میکنن! هر چی باشه از هارد به نظرم مطمئن تره به مراتب چون اولا کله دیتا با هم مشکل پیدا نیمشه نهایت چند تا دی وی دی هست و راحت میشه جایگزینشون کرد ثانیا نیاز به ئصل کردن و ترسیدن از نوسان برق و ... نداره
هارد جا کمتر میگیره همونطور که اشاره کردی ولی به نظره من که زیاد قابل اعتماد نیست مخصوصا تو استفاده های زیاد! آدم باید با ترس و لرز وصل کنه و بکشه که نکنه بپکه تازه یه وقت بترکه 1 ترا دیتا کجا 4.5 گیگ کجا

ایول خوبه جمع و جوره

با نرم افزار visuall cd از هاردها image گرفتم كه ليست فيلم و انيمه هارو برام ليست ميكنه و ديگه لازم نيست براي جستجوي يك عنوان كل هاردهارو روشن كنم
البته نرم افزار ant movie catalog هم استفاده ميكنم كه چون free هست دردسر كرك كردن نداره و اسم فيلم رو ميدي مشخصاتشو از اينترنت ميگيره و ثبت ميكنه ولي با توجه به حجم بالاي آرشيو پدرم دراومد !!! كه هيج تكميل هم نشده !!!

ویژوال سی دی فرمت خروجی ای که میدی چیه؟ حجمش چه طوریه موقع rar شدن؟
من پیر استفاده میکنم یه نرم فزار جمع و جوره خروجیشم rtf هست که همه سیستم عامل ها پشتیبانی میکنن از این لحاظ خوبه
من فیلم ها که ارشیوش دسته برادرمه ولیخ ودم دی وی دی اینا نگه نمیدارم
در حده divx و mkv هستن اونم زیاد نه
فیلم ها رو به نظرم لیست excell بزن راحت تره
genre و ... هم نیخواد بابا اسمهاشون معلومه دیگه دو دقیقه تو imdb سرچ میکنه هر کی خواست، پیر میشی اینطوری که:31:

Morteza4SN
05-05-2011, 16:15
دوستان توجه کنید اینجا بحث آزاد انیمیشن هست ...

برای قرار دادن لیست آرشیوتون از تاپیک زیر استفاده کنید :

لیست فیلمهای خودتون رو اینجا بزارید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تجربیاتتون رو در مورد نگهداری آرشیو در تاپیک زیر مطرح کنید :

چگونگی آرشیو کردن فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %86%DA%AF%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C+%D8%A2%D8% B1%D8%B4%DB%8C%D9%88)

سلام دوستان
یک سوالی داشتم
راستی شما درباره کدوم سایت حرف میزنید؟

نمایش فریم فریم.
علی کوچولو رو یادتونه؟!
اون استاپ موشن بود.
این عکس هم به خوبی نشون دهنده ی مراحل یه استاپ موشن هست.
منتها شما همین تصاویر رو پشت سر هم میبینید!
والاس و گرومیت از جمله کار های استاپ موشن معروف هست که ساخت نسخه ی اولیه اش که 20 دقیقه بود 4 سال طول کشید!

انیمیشن "استاپ-موشن" یا به فارسی "ایست-حرکتی" فیلمبرداری فریم به فریم به حالت عکسبرداری است که کاراکتر مورد نظر رو در هر فریم کمی تغییر و یا حرکت میدن به همین موازات صحنه و سایر جزئیات . نهایتا به صورت نمایش پشت سر هم انیمیشن شکل میگیره ...

اما استاپ-موشن خودش انواعی داره :

استاپ موشن خمیری (Claymation) : استفاده از کاراکترهای خمیری قابل انعطاف . مثل آقای فاکس شگفت انگیز که یک نمونه ی کلاسیک استاپ موشن هست یا عروس مرده و coraline که به کمک تکنیک های کامپیوتری بافت و اجرای نرم تری دارند .

پیکسلیشن (Pixillation) : وقتی به جای کاراکترهای عروسکی خمیری و ماکت از انسان زنده استفاده کنیم . مثل "همسایه ها" اثر نورمن مک لارن یا همین "علی کوچولو" !

استاپ موشن سوزنی (Pinscreen Animation) : در این حالت تعداد زیادی سوزن روی یک صفحه داریم که بالا و پایین بودن اونها در کنار زوایه و سایه شون در برابر نور در تغییر هر فریم عکسبرداری میشه. البته این یکی زیاد محدوده ی عملکرد بالایی نداره و با چند اثر از استودیوی National Film Board of Canada مطرح شد ...

در نهایت از استاپ موشن در انیمیشن های گرافیکی مثل کات اوت هم استفاده میشه ( در کات اوت کاراکترها به شکل بریده های کاغذ روی یک زمینه دلخواه پیاده و حرکت داده میشن ) .

ms368
06-05-2011, 17:43
سلام دوستان :20:

حدود 9 ماه از اخبار دنیای انیمیشن بی خبرم ( دوری از خونه )

لطف کنید لیست کارتون های کوتاه و بلندی که توی این چند ماه رلیزه یا معرفی شدن رو بزارید ( هالیوودی و غیر هالیوودی )

یه دنیا ممنون ./

Morteza4SN
10-05-2011, 00:32
سلام دوستان :20:

حدود 9 ماه از اخبار دنیای انیمیشن بی خبرم ( دوری از خونه )

لطف کنید لیست کارتون های کوتاه و بلندی که توی این چند ماه رلیزه یا معرفی شدن رو بزارید ( هالیوودی و غیر هالیوودی )

یه دنیا ممنون ./
سلام
میتونی از Advanced Title Search ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در imdb استفاده کنی
مثلا این یه نتیجه ی کلی از این مدت هست که البته میشه محدودترش کرد :

sama511
12-05-2011, 20:56
من تازه اين تاپيك رو ديدم خيلي بدردم خورد منم انميشن دوست دارم

mohsen_gh1991
30-05-2011, 22:39
سلام
کسی میدونه اسم این انیمیشن چیه؟

Behsood
30-05-2011, 22:52
سلام
کسی میدونه اسم این انیمیشن چیه؟

سلام
تاپیک خودش جواب داده شد.

DaRiOuShJh
30-05-2011, 22:55
این گمونم یه انیمیشن کوتاه از این کمپانی معروفس
اسمش چی بود
آهان pixar

منم دارم اینا رو میگیرم:

ms368
03-06-2011, 13:31
دوستان کسی dreams Of Jinsha رو دیده >؟

داستانش چیه ؟
مثه اینکه پر هزینه ترین فیلم تاریخ چینه و جز انمیشن های واجد شرایط برای رقابت در اسکار هم بوده

zed2
27-06-2011, 22:06
این cars 2 دیروز ظاهرا امده....کسی ازش خبر داره؟

DaRiOuShJh
28-06-2011, 21:59
والا از یک اش که چیز جالبی در نیومد دوش رو نمیدونم
باز اون 2-3 تا انیمیشن کوتاهی که دربارش ساخته بودن بهتر بود به نظرم

zed2
30-06-2011, 00:14
ظاهرا یک خبری هم از کونگ فو پاندا 2 هست....من چقدر از دنیای انیمیشن دور شدم خودم خبر ندارم؟؟؟؟؟:13:
راستی الان تابستان هست باید لیست فصل تابستان انیمه ها رو هم پیدا کنم ببینم چیا توش هست.

Behsood
30-06-2011, 02:31
ظاهرا یک خبری هم از کونگ فو پاندا 2 هست....من چقدر از دنیای انیمیشن دور شدم خودم خبر ندارم؟؟؟؟؟:13:
راستی الان تابستان هست باید لیست فصل تابستان انیمه ها رو هم پیدا کنم ببینم چیا توش هست.

Cars 2 هم هست که گویا خیلی تحویل اش نگرفته اند ... !

Morteza4SN
06-07-2011, 05:32
انواع کارتون در ایران !

انیمیشن و کارتون :

کاریکاتور و کارتون :

جعبه و کارتون :

Arash4484
06-07-2011, 05:54
[B]انواع کارتون در ایران !

کمیک و کارتون:

این یکی رو در همون حدود شوخی هم نداریم:31:

miladddd
06-07-2011, 09:53
من یه سوال دارم
نمیدونم جاش اینجاست یا نه!
میخوام بدونم انیمیشن های خارجی که براش زیر نویس فارسی درست میشه رو چطور میشه با زیر نویس فارسی و انگلیسی همزمان دید؟

Arash4484
06-07-2011, 10:38
من یه سوال دارم
نمیدونم جاش اینجاست یا نه!
میخوام بدونم انیمیشن های خارجی که براش زیر نویس فارسی درست میشه رو چطور میشه با زیر نویس فارسی و انگلیسی همزمان دید؟

در انجمن بعد نرم افزاری این مسایل رو میتونی پیگیری کنی

چند نرم افزارهای از جمله KMplayer از قابلیت قرار دادن چند زیرنویس پشتیبانی میکنند
در KM وارد زبان زیرنویس->زیرنویس دوم و سوم و... بشو و انتخاب و فعال کن

M3HRD@D
15-07-2011, 17:21
نامه جالب و خواندنی انیماتور «پیکسار»

«آستین مدیسون» انیماتور پیکسار نامه ایی دست نوشته و سر گشاده برای دل گرم کردن و تشویق هنرمندان مشتاق در زمانهایی که چشمه خلاقیتشان می‌خشکد، نوشته است. این نامه بسیار زیبا و قوی نوشته شده و حاوی نصیحت‌های ارزشمندی است. در حقیقت نامه مدیسون برای وبلاگ Animator Letters Project ارسال شده است. وبلاگی که هدفش جمع آوری نامه‌ها و توصیه‌های انیماتورهای موفق برای علاقه مندان این رشته است.

ترجمه‌ی نامه:

برای آنهایی که برایشان الهام بخش است،

من هم مانند بسیاری از هنرمندان دیگر، دائما در حال نوسان بین دو حس و حالم. اولی (که بسیار دلخواه‌تر از دومی ست) حال و هوایی است خلاقانه. زمانی پرشور و شوق، پر انرژی و با بالا‌ترین بازدهی. هنگامی که ایده‌ها از قلم شما سرازیر می‌شوند. فقط ۳ درصد زمان‌ها این اتفاق می‌افتد.

۹۷ درصد ما بقی را در حالی سپری می‌کنم که گوشه‌ی دفترم پر از برگه‌های مچاله شده است و ناراضی و در حال کشمکش هستم. اما مهم این است که در این مرداب یاس و ناامیدی تسلیم نشد و سخت تلاش کرد. در این زمان‌ها به داستان زندگی افراد حرفه ایی گوش دهید که برای دهه‌ها با وجود همین مشکلات سخت و طاقت فرسا فیلم ساخته‌اند.

خلاصه اینکه: پافشاری کنید

پافشاری کنید بر گفتن داستان دلخواه خود. پافشاری کنید بر ارتباط برقرار کردن با مخاطب خود. پافشاری کنید بر پایبندی به فکر و دیدگاه خود. به خاطر داشته باشید که پیتر جکسون گفت: «رنج رفتنی ست و فیلم ماندگار» و او قطعا بهتر از همه این را می‌داند.

در نتیجه زمان بعد که قادر به نوشتن نبودید، یا اینکه کامپیوترتان خراب شد و تمام کار شبانه روزیتان به خاطر نزدن دکمه سیو از بین رفت (همیشه سیو را بزنید)، به یاد داشته باشید: شما هرگز فاصله‌ی زیادی با زمان جوشش دوباره چشمه خلاقیت خدا دادیتان ندارید. آن ۹۷ درصد زمان‌های تیره و سخت را تلاش کنید تا به آن ۳ درصد زمانهایی برسید که از شما باقی خواهد ماند و همه شما را به خاطرش به خاطر خواهند سپرد.

من برایتان تضمین می‌کنم، هنر حقیقتا ارزش تلاش و کار را دارد.

دوست شما و خودم

آستین مدیسون.

تصویر نامه:

منبع:کافه سینما

taghi_ramzi
01-09-2011, 21:52
یه انیمیشن جدید از پیکسار داره میاد برای 2012 به اسم brave
این شخصیت اولش خیلی بامزه س:

دوتا کارگردان داره که یکیش کارگردان one man band بوده و یکیش هم کارگردان "شاهزاده ی مصر"