PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر سنجی : کمک به ویکیپدیای فارسی

s@leh
06-04-2009, 14:04
سلام

راستش من یه فکری چند وقتیه تو ذهنمه و اون یه تیم خود جوش ترجمه واسه کمک به (( ویکیپدیای فارسی )) هست

ویکیپدیا برای اونا که نمیدونن ، یه دائره المعارف اینترنتی آزاد هست و بزرگرین دانشنامه جهان هست ، مجموع مقالات انگلیسی اون از 2 میلیون و هشتصدهزار گذشته ، اما ویکیپدیای فارسی ، فقط و فقط 57000 مقاله داره که واقعا خجالت آوره ( در حالی که ویکیپدیای عربی نزدیک 93000 مقاله داره )

ویکیپدیا ، غیر سیاسی است ، طرفدار هیچ گروه و کشوری نیست و کاملا بی طرف هست و تیم مدیریت ویکیپدیای فارسی از بی طرف بودن و علمی بودن و درست بودن اون محافظت میکنه

خلاصه گفتم برای حفظ آبروی ایرانی ها و کمک به علم و دانش این مرز و بوم ، یه کاری کرده باشیم و مقالات رو از زبون انگلیسی به فارسی برگردونیم

تصور کنید اگر هر کس فقط یک مقاله رو در روز ترجمه کنه چقدر آمار بالا میره ...

حقیقتش من دلم یه جورایی میسوزه واسه ویکیپدیای فارسی ، چون واقعا داره عقب میفته ، گفتم یه کاری کنم و بچه ها اگر تمایل داشته باشن ، یه تیم بشن :10:

لازم هم نیست مقالات تخصصی در اولویت قرار بگیره ، هر کس در حد توانش

مثلا بیوگرافی ها و تاریخ و شهر شناسی ها ، زیاد تخصصی نیست و وقت زیادی نمیگیره ، مطالب ساده هستن عموما

تا جایی که من اونجا هستم و دیدم ، یه سری بچه های فعال هستن که جور یک ملت رو دارن میکشن و واقعا مقالات تخصصی رو میخون ( تقریبا 70% مطالب رو یه گروه 100 نفری ایجاد میکنن ) ، اما توی مطالب ساده تر ، همیشه ضعف وجود داره و مقالات کمه

خب دوستان و اساتید زبان انگلیسی و اونایی که میتونن و میخوان کمک کنن نظرتون چیه ؟ و مهم تر از اون نظر مدیران