PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رانا ( Rana )

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

D r i v e r
06-04-2009, 02:40
گفتم دیگه کم کم هم به رو نمایی این خودرو نزدیک میشیم
بد نیست یه تاپیک جداگانه براش باز کنیم و مثل مینیاتور محصول جدید سایپا ، x12 محصول جدید ایرانخودرو و یا دومین خودروی ملی ایرانخودرو هم یک تاپیک جداگانه داشته باشه و معرفی بشه
اینطور که معلومه قراره از موتور ملی استفاده بشه ولی اگه حاضر نشد ....(بقیشو خودتون بخونید)
اول چند تا عکس بذاریم که به x12 نسبت داده شده و باید خودش باشه!! :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و این هم خبری که درسته ماله حدود 75 روز پیش هست و قبلا گذاشته شده ولی اطلاعات مفیدی در مورد دومین خودروی ملی ایرانخودرو به ما میده :

به نقل از خبر گزاری ایسنا :

همه چيز درباره "ايكس12" از زبان قائم مقام ايران‌خودرو :
ردپاي پورشه در اين پروژه

چند سالي است كه خودروسازان داخلي دريافته‌اند كه بايد براي تنوع در محصولات خود به صورت جدي‌تر وارد عمل شوند. تلاش‌هاي زيادي نيز در اين‌باره انجام شده، ولي در عمل محصولات داخلي و مشتريان از اين تنوع محروم بوده‌اند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، هر چند شركت بزرگي مثل ايران خودرو هزينه‌هاي هنگفتي براي خروج پيكان از خط توليد و جايگزيني ديرهنگام سمند با توجه به گران‌تر شدن اين محصول جايگزين، پرداخت كرد، ولي اين خودرو نيز حتي با وجود اين‌كه مدل‌هاي جديدي از آن عرضه شد، به دليل اين‌كه مدل‌هاي جديد به تيراژ توليد كافي نرسيدند، نتواست پاسخ مناسبي به سليقه تنوع‌طلب مشتريان داخلي دهد.
شايد به همين دليل باشد وقتي بحث از خودروهاي ملي به ميان مي‌آيد و قراراست محصول جديدي به بازار عرضه شود، با توجه به تقاضاي موجود در بازار اين مساله مورد توجه قرار مي‌گيرد و در اين ميان مينياتور سايپا و X12 ايران خودرو كه قرار است از سال آينده توليد انبوه شوند، اين قدر مورد توجه قرار مي‌گيرند.
اما رقابت اين محصولات و اظهارنظرهاي خودروسازان در قبال محصولات يكديگر نيز شنيدني است. مينياتور با تمام حواشي خود رونمايي شد و در حال حاضر نيز كمتر به آن پرداخته مي‌شود. در حال حاضر بيشتر توجه‌ها به محصول جديد ايران خودرو است؛ محصولي كه كمتر كسي اطلاعي از شكل ظاهري آن دارد و مسوولان اين شركت نيز اعلام مي‌كنند كه اين خودرو به هيچ يك از محصولات موجود در خط توليد ايران خودرو شبيه نيست.
مجيد شيخاني ـ قائم مقام مديرعامل در محصول و كيفيت ايران خودرو ـ در حاشيه نمايشگاه دستاوردها و فناوري‌هاي صنعت و معدن به سوالات خبرنگاران ايسنا و دنياي اقتصاد درباره محصول X12 ايران خودرو پاسخ مي‌دهد.
وي مدت زمان آغاز فعاليت‌هاي اجرايي براي اين پروژه را يك سال اعلام كرده و بر خلاف نظر مختاري - عضو هيات مديره اين شركت - كه قبلا گفته بود پلت‌فرم اين خودرو نزديك به پژو 206 است، چنين چيزي را به اين صراحت رد كرد.
او همچنين درباره قيمت اين خودرو و آيا اين كه رسيدن به 10 ميليون تومان امكان پذير است؟ گفت كه اين امر براي ايران خودرو يك چالش بزرگ است!
اما وي در عين حال در اظهار نظري جالب عنوان كرد كه شكل ظاهري اين خودرو شبيه خودروهاي چيني نيست، ولي چيني‌ها براي آن مي‌ميرند!
آقاي شيخاني دوست داريم درباره X12 بيشتر بدانيم؟
X12 محصول جديد ايران خودرو است كه در كلاس B/C پس از پشت سر گذاشتن فعاليت‌هاي مهندسي و طراحي رونمايي خواهد شد كه نمونه‌هاي اوليه ظرف دو يا سه ماه آينده آماده مي‌شود، ولي دركل در اين زمينه عجله‌اي نداريم. البته به دليل اين كه همزمان فعاليت صنعتي‌سازي آن در حال انجام است و نمي‌توانيم مشتريان را معطل كنيم، بايد بين اين دو هماهنگي وجود داشته باشد. تا زماني‌كه مسائل كيفي، فني و صنعتي سازي مسير خود را طي نكرده و به انتها نرسد، رونمايي انجام نخواهد شد.
ايده X12 از چه زماني در ايران خودرو مطرح شد؟
هم اكنون در حال تست خودرو هستيم. از زماني كه كار اجرايي پروژه آغاز شده 12 ماه مي‌گذرد، ولي تعريف و مطالعات اوليه پروژه مربوط به سال 1385 است.
براي اين خودرو از چه پلت‌فرمي استفاده كرديد؟
ما از دانش فني پروژه‌ها و ذخاير فني خود استفاده كرديم. پلت‌فرم يك شبه طراحي نمي‌شود. از دو سال پيش كارهاي طراحي و مهندسي آغاز و تست خودرو در اسپانيا انجام شد. البته اكسل اول براي سمند بود كه مدل‌ جديدش را براي X12 در نظر و براي طراحي آن مشاوره فني گرفتيم. البته ما پلت‌فرم كلاس D كه مربوط به سمند است را در داخل داشتيم، ولي سايز كوچكتر يعني كلاس C را نداشتيم كه بتوانيم در استفاده از آن آزادي عمل داشته باشيم.
X12 براي چه سطحي از بازار طراحي شده است؟
هدف توسعه X12 توليد خودرو ارزان براي خانواده بود. ما از طرح‌ها و پروژه‌هايي استفاده كرديم كه پيش از اين در ايران خودرو آغاز شده، ولي متوقف مانده بود.
يعني اين پروژه ادامه همان نيوپيكان متوقف شده، است؟
البته X12 هيچ ربطي به نيوپيكان ندارد و اكسل آن در ايران خودرو طراحي شده است. موتور آن نيز EF7 ( موتور ملي بنزيني و گازسوز) با دو حجم 1700 و 1600 سي سي است كه البته موتورهاي مختلفي از جمله ديزلي نيز براي آن تعريف شده است. گيربكس آن در شركت نيرو محركه توسعه يافته است كه مشاوران آلماني در طراحي آن به ايران خودرو مشاوره داده‌اند. البته پورشه هم براي سازگار كردن اكسل جديد اين خودرو و تيونينگ آن به ما كمك كرده‌ و سيستم تعليق هم كه در ايران خودرو به طراحي رسيده است.
با اين تفاسير يعني پلت‌فرم آن مربوط به پژو206 نيست؟
ما از هر آن چه كه توانستيم بهره‌برداري كرديم تا همه پروژه اقتصادي شود و زمان اجرا را كوتاه كنيم.
شنيده شده كه بدنه خودرو طراحي يك شركت ايتاليايي است. آيا اين امر صحت دارد؟
اتاق X12 وتزئينات داخلي آن توسط مركز تحقيقات ايران خودرو طراحي شده است و در اين زمينه اشكالي ندارد كه از كمك خارجي‌ها استفاده كنيم. X12 در تست تصادف و كسب استانداردهاي "پدسترين" بهتر از پژو206 است. از لحاظ سايز نيز به 206 سدان نزديك است. البته در ايران استاندارد يورو 4 را پاس مي‌كند، ولي قابليت پاس كردن آلايندگي يورو 5 را هم خواهد داشت.
X12 در چند مدل توليد خواهد شد؟
ما X12 را در دو مدل توليد خواهيم كرد. قيمت يك مدل آن 10 ميليون تومان به پايين است كه البته رسيدن به اين هدف براي سازندگان و طراحان ما يك چالش است. معمولا آنچه باعث افزايش قيمت مي‌شود، آپشن و كيفيت آن است. مدل اتوماتيك معمولا بين 1.5 تا 2.5 ميليون تومان از نوع معمولي گران‌تر است. ترمز ABC نيز جزو تعاريف X12 است، ولي اين‌كه در نوع معمولي مورد استفاده قرار گيرد، هنوز مشخص نشده است. با اين حال هدف گذاري كلي ما عرضه X12 معمولي با قيمت 10 ميليون تومان و X12 اتوماتيك با هدف قيمتي 11.5 ميليون تومان است.
X12 براي سرنشينان جلو داراي ايربگ (كيسه ايمني هوا) است. اين خودرو در دو نوع دستي و اتوماتيك توليد مي‌شود و ترمز ABS هم در آن تعريف شده است.
اين خودرو چه زماني عرضه خواهد شد؟
تلاش مي‌كنيم نمونه‌هاي اوليه آن امسال به توليد رسيده و اواخر سال آينده صنعتي‌سازي آن را انجام دهيم. هم‌اكنون خطوط طراحي بدنه آن در دست اجراست و وارد مرحله ساخت شده و تلاش اين است اواخر سال بعد اين خودرو به مردم عرضه شود.
آيا برنامه توليدي نيز براي آن در نظر گرفته‌ايد؟
پس از آغاز صنعتي سازي آن، براي سال اول 20 هزار دستگاه، سال دوم 70 هزار و تيراژ كلي نيز 150 هزار دستگاه در نظر گرفته شده است. البته ممكن است سه ماهه سوم سال 1388 صنعتي‌سازي آن آغاز شود.
آيا قرار است كه اين خودرو جايگزين محصول خاصي مثل پژو206 شود؟
اين خودرو جايگزين محصول خاصي نمي‌شود، زيرا ما پژو206 معمولي و 206 صندوق‌دار را در محدوده 13 ميليون تومان به بالا داريم، ولي با X12 مي‌توانيم محدوده قيمتي 10 تا 13 ميليون تومان را در كلاس C پوشش ‌دهيم. لزوما قرار نيست كه اين خودرو با پژو206 رقابت كند. توليد پژو206 قطعا ادامه خواهد داشت و X12 هم با توجه به اين كه ظرفيت خط آن ايجاد شده، جداگانه‌ توليد مي‌شود. بايد بدانيم عرضه X12 حتي در محدوده قيمت 10 ميليون تومان يك چالش بسيار بزرگ براي ماست.
چقدر از قطعات X12 داخلي است و آيا براي آن قطعه‌اي وارد خواهيد كرد؟
ما براي X12 قطعه وارد مي‌كنيم و در اين زمينه با سازندگان داخلي مذاكره مي‌كنيم و به دليل اين كه مي‌خواهيم به اهداف قيمت خود برسيم، مي‌خواهيم بيشتر با سازندگان داخلي كار كنيم. قطعات قواي محركه خودرو كه 60 درصد كل قيمت آن را تشكيل مي‌دهد، از داخل تامين خواهيم كرد و سيستم تعليق، موتور و اكسل نيز در داخل تامين مي‌شود و روي آنها تمركز كرده‌ايم، ولي گيربكس اتوماتيك، ترمز ABS و ايربگ قطعا از خارج تامين مي‌شود.
شكل ظاهري X12 شبيه چه خودرويي است؟
از لحاظ ابعادي شبيه پژو 206 سدان است، ولي كمي بزرگتر است.
شكل ظاهري آن شبيه محصولات پژو است يا چيني؟
شكل ظاهري آن ايران خودرويي است! چيني نيست، ولي چيني‌ها براي آن مي‌ميرند.
گفتيد كه براي موتور آن از موتور ملي استفاده مي‌كنيد، ولي اين موتور هنوز به تيراژ توليد انبوه نرسيده است. اگر توليد انبوه موتور ملي براي سال آينده ميسر نشود، از چه موتوري استفاده خواهيد كرد؟
برنامه داريم كه50 هزار موتور ملي پايه گازسوز و بنزيني توليد كنيم، ولي اگر اين موتور در موعد مقرر آماده نشد، از آپشن‌هاي ديگر و موتورهاي شركت‌هاي ديگر استفاده مي‌كنيم.
يعني مي‌خواهيد به عنوان مثال از موتور پژو پارس در آن استفاده كنيد؟
البته از موتور پژو پارس در آن استفاده نخواهيم كرد، زيرا قديمي بوده و استاندارد يورو 4 و 5 را پاس نمي‌كند.

1387/10/30
ایسنا

2299
06-04-2009, 08:27
هی میگه خودمون طراحی کردیم این که بچه 2 ساله هم میدونه فیسلیفت (درست نوشتم ) ناشیانه دیگه از همین 206 خودمونه حداقل مثل سمند از چند تا ماشین کپی میکردین که زیاد معلوم نشه واقعا که از چینم بدتر کپی میکنیم :41:

شكل ظاهري آن ايران خودرويي است! چيني نيست، ولي چيني‌ها براي آن مي‌ميرند وای خدا مردم از خنده از کی تا حالا 206 شده مال خود ایران خودرو یکی نیست بگه وقتی چین میره بنزو کپی میکنه که از لحاض ظاهر با واقعی مو نمیزنه تو چیمیگی
امیر جون دستت درد نکنه :40::11:

بی باک بی بال
06-04-2009, 08:55
این ماشین است یا توپ 40 تیکه
ولی خیلی از مینیاتور قشنگ تر است

B3HZ@D
06-04-2009, 09:06
اقا توی tinypic اپلود نکنین...برای من ف ی ل ت ر ه

ARASH66
06-04-2009, 09:19
این شوخی هم جالبه!

ايده x12 از چه زماني در ايران خودرو مطرح شد؟
والا راستش رو بخواهید از زمانی که 206 ساخته شد.

براي اين خودرو از چه پلت‌فرمي استفاده كرديد؟
والا اینم یه چیزی تو مایه های پژو 405 و 206 سمنده خودمونم نفهمیدیم.

x12 براي چه سطحي از بازار طراحي شده است؟
ما به سطح کاری نداریم هر جور هست می خواهیم بندازیم به مردم با هر قیمتی هم بدیم این مردم میخرن!

شنيده شده كه بدنه خودرو طراحي يك شركت ايتاليايي است. آيا اين امر صحت دارد؟
نه والا ایتالیا کجاست دیگه، کاره برو بچه های خودمونه!

x12 در چند مدل توليد خواهد شد؟
یه 20 مدلی می زنیم از دستگیره شیشه بالابر بگیر تا کولر اضافه ....!

آيا قرار است كه اين خودرو جايگزين محصول خاصي مثل پژو206 شود؟
نه داداش وقتی تا 40 سال دیگه هم 206 میخرن برا چی جایگزین کنیم!

شكل ظاهري x12 شبيه چه خودرويي است؟
والا ما خودمونم نفهمیدیم، ولی فکر میکنیم به 206 بیشتر شبیه شده!

.
.
.

Ehsan Studio
06-04-2009, 09:21
به نظر منم از مینیاتور که خیلی بهتره..ولی فکر کنم کلا ترکیبی از 3 ماشین باشه..
از پشت که خود پژو شده..از جلو هم ترکیبی از جگوار و آئدی...در کلم که هیکلش مثل پژو 206 صندوقداره...

omid2020-com
06-04-2009, 09:28
اول اینکه فکر نکنم قدرت و مقاومت بدنه سمند رو داشته باشه
اسمش رو اگه بذار 206 elx شاید بیشتر بهش بخوره

بی باک بی بال
06-04-2009, 09:50
x12 در چند مدل توليد خواهد شد؟
یه 20 مدلی می زنیم از دستگیره شیشه بالابر بگیر تا کولر اضافه ....!

باز خدا رو شکر نمی خواهن ترمز کلاچ فرمان جز اپشن نمی کنند

FZDY1350
06-04-2009, 09:56
درهاشو کلا از 206 صندوقدار کش رفته اند

MoHaMaD ZaNd
06-04-2009, 10:02
تورو خدا عكس هارو توي Tinypic آپلود نكنيد . آخه من نميتونم ببينم !!!!
اگه ميشه توي يه سايت مثل free2upload.com آپ كنيد . ممنون .

REGISTERED USER
06-04-2009, 11:01
نه بابا ... خوشگله ... من که پسندیدم !

matin_vv
06-04-2009, 11:54
فقط از كنار يك مقدار ضايع است!

IMPost
06-04-2009, 12:12
به نظر من که از تندر و لیفان و مینیاتور خیلی سرتره طرح چراغای عقب رو از 407 دزدیدن ولی اگه این قیمت باشه اولین ماشین ایرانخودرو که به قیمتش می ارزه ولی خدا کنه توش رو یه طرح جدید بزنن نه دوباره مثل 405 رنگ آبی بهش بزنن بگن جدیده یا طرح سمند ولی با اون درهای 206 که گذاشتن 100% توش هم مثل 206 هست

2299
06-04-2009, 12:24
ما که نمیگیم زشته میگیم چرا میگن خودروی ملی اینا که همش از این ور اونور کش رفتن مشکل اینه تازه به نظر من قیافش بد نیست :40::11:

D r i v e r
06-04-2009, 12:25
بچه ها گفتم که این عکس هارو بهش نسبت دادن ها!!!!
اون پیکان جدید که میگفتن هم پلت فرمش یه همچین چیزی بود ها و میگفتن از رو 206 برداشته شده و.....
من اینا رو گفتم اگه یه زمانی عکس ها این نبود من یه موقع شرمنده دوستان نشم
ولی با توجه به گفته های اون قائم مقامه باید این خودش باشه!!!
اینم توی جایه دیگه آپ کردم برای کسانی که میگن فیلتره :

B3HZ@D
06-04-2009, 12:53
اینا هم خودشون رو کشتن
این چیه ساختن؟!
چقدر بی ریخته...
حالم بهم خورد...این قدر شهر رو روی سرشون گذاشته بودن که محصول جدید ایران خودرو میاد و فلان می کنه شد این؟!!!!
هیچ وقت یک ایده و طرح درست حسابی از خود ایران خودرو ندیدیم
فقط بلدن از روی مدل های دیگه تقلید کنن

milky way
06-04-2009, 16:23
کلا این ماشین برای روی پلتفرم نسبتا قدیمه پژو 206 ساخته میشه، که بدلیل طراحی مدل سدان 206 توسط ایرانخودرو با این پلتفرم کاملا آشنایی دارن، اگر کمی دقت کنید بجز درهای ماشین که دقیقا 206 هست که انگار رو ماشین این درها اضافی هستن، خیلی قطعات بدنه ماشین مثل سقفها، اندازه و حالت قرار گیری شیشه جلو و عقب دقیقا 206 هست و کلا بقیه قطعات هم بدون شک با تغییرات ظاهری از 206 به ارث رسیده.

ولی جدای از اینکه این ماشین یه 206 SD تغییر شکل یافته و کمی نا منظمه (از نظر نبود توازن ظاهری بین جلو و عقب ماشین و مخصوصا درها) حقیقتا من از طرح چراغهای جلوش با اینکه شبیه به خیلی از ماشین ها مثل Audi و یا VW scirocco و هست ولی خوشم اومد خیلی بهتر از سمند یا ماشین های دیگه داخلی هست، کلا طراحی جلو پنجره هم از سمند و بدون شک مینیاتور بهتره، ولی عقبش با اینکه بنظرم از سمند بهتره ولی بازم یکم طراحی آماتوری تری داره، نکته منفی بازم حالت بلند ماشینه که مثل ماشین ساشی بلنده و خیلی خیلی رویه ظاهر ماشین تاثیر منفی داره نمیدونم چرا همه تولیدات داخلی اینطوریه.

MoHaMaD ZaNd
06-04-2009, 18:53
به نظر من كه قيافش خوبه !!! البته بايد بياد تو بازار تا از نزديك ببينيم . راستي چرا علامت سمند جلوش داره ؟؟؟
ماشينش انگار از پلاستيك ساخته شده !!! البته از رو عكس اينو ميگم !!!

MoHaMaD ZaNd
06-04-2009, 19:00
ما که نمیگیم زشته میگیم چرا میگن خودروی ملی اینا که همش از این ور اونور کش رفتن مشکل اینه تازه به نظر من قیافش بد نیست
جلال جان جالب اينه كه سمند هم اصلا از خودشون نبوده . از روي يه ماشين ديگه كپي كردن !!!

dma
06-04-2009, 19:16
واي حالم بد شد!!!چه چراغ هاي بي ريختي!
كلا 206 رو چراغ هاش رو عوض كردن،در هاش هم يه كوچولو تغيير دادن شده اين!(اين است خودروي ملي)

rami_hemi
06-04-2009, 19:31
اینا هم خودشون رو کشتن
این چیه ساختن؟!
چقدر بی ریخته...
حالم بهم خورد...این قدر شهر رو روی سرشون گذاشته بودن که محصول جدید ایران خودرو میاد و فلان می کنه شد این؟!!!!
هیچ وقت یک ایده و طرح درست حسابی از خود ایران خودرو ندیدیم
فقط بلدن از روی مدل های دیگه تقلید کنن
به نظرم شما داری بازم کم لطفی میکنی خب اینم یه طرح هستش اگه این رو یه کشور اروپایی میزد هم همین حرف رو میدین.
قبول هیچکس هم ادعا نکرده همش کار خودشونه.

کلا این ماشین برای روی پلتفرم نسبتا قدیمه پژو 206 ساخته میشه، که بدلیل طراحی مدل سدان 206 توسط ایرانخودرو با این پلتفرم کاملا آشنایی دارن، اگر کمی دقت کنید بجز درهای ماشین که دقیقا 206 هست که انگار رو ماشین این درها اضافی هستن، خیلی قطعات بدنه ماشین مثل سقفها، اندازه و حالت قرار گیری شیشه جلو و عقب دقیقا 206 هست و کلا بقیه قطعات هم بدون شک با تغییرات ظاهری از 206 به ارث رسیده.

ولی جدای از اینکه این ماشین یه 206 sd تغییر شکل یافته و کمی نا منظمه (از نظر نبود توازن ظاهری بین جلو و عقب ماشین و مخصوصا درها) حقیقتا من از طرح چراغهای جلوش با اینکه شبیه به خیلی از ماشین ها مثل audi و یا vw scirocco و هست ولی خوشم اومد خیلی بهتر از سمند یا ماشین های دیگه داخلی هست، کلا طراحی جلو پنجره هم از سمند و بدون شک مینیاتور بهتره، ولی عقبش با اینکه بنظرم از سمند بهتره ولی بازم یکم طراحی آماتوری تری داره، نکته منفی بازم حالت بلند ماشینه که مثل ماشین ساشی بلنده و خیلی خیلی رویه ظاهر ماشین تاثیر منفی داره نمیدونم چرا همه تولیدات داخلی اینطوریه.
پس بهتره این رو بشنوی پروژه نیو پیکان یا x11 که کنسل شد دز واقع همین طرح بود و پایه 206 اس دی هم همون موقع زده شد ولی با قرداد وزارت صنایع با رنو و پروژه تندر 90 پژه اجازه استفاده از پلتفرم رو به ایرانخودرو با یه نشان دیگه نداد و مجبور شدن 206 اس دی رو بسازن .در واقع طرح اصلی این ماشین مربوط به جیجاریو ایتالیا هستش

به نظر من كه قيافش خوبه !!! البته بايد بياد تو بازار تا از نزديك ببينيم . راستي چرا علامت سمند جلوش داره ؟؟؟
ماشينش انگار از پلاستيك ساخته شده !!! البته از رو عكس اينو ميگم !!!
علامت سمند دیگه برند رسمی ایران خودرو شده یعنی این ماشین هم با اسم سمندولی با یه پسوند دیگه داده میشه بیرون مسل سمند سورن یعنی محصولات ایرانخودرو بعد این همشون سمند هستن و توی تبلیغات هم گفته دومین خودرو با برند ملی نه خودروی ملی .
در مورد اینکه انگار از پلاستیک ساخته شده این مدل فول اسکال یا همون 1/1 ماشین هستش نه مدل تولیدی و قابل حرکت از فرم شیشه ها هم میشه فهمید .

جلال جان جالب اينه كه سمند هم اصلا از خودشون نبوده . از روي يه ماشين ديگه كپي كردن !!!

سمند هم من چند بار گفتم اول برای یه شرکت تایوانی برای تولید توسط یه شرکت اینگلیسی طراحی و مهندسی شد از اول هم همین پلتفرم 405 رو داشت که توی زمان طراحی (حول و هوش 1995 )پلتفرم مدرنی بود و طراحی مدرنی داشت ولی خب با ورشکست شدن شرکت تایوانی طرح روی دست طرف اینگلیسی باد کرد و اونا هم با استفاده از روابطشون با ایرانخودرو که در به در دنبال طرح واسه ماشین تولیدی تحت برند خودش رو میگشت این طرح رو قالب کردن.اینم داستان سمند
===========================================
و اما نظر خودم پلتفرم تقربا داره 10 ساله میشه و قدیمی به حساب میاد دیگه ولی بازم به خاطر انعتافش و تبهر ایرانی ها به خصوص ایرانخودرو تئو یتولید و کار با پلتفرمهای قدیمی و اینکه امتحانش رو توی ایران پس داده خوب به حساب میاد.
طراحی بدنه تقربا چیزی بین طرح x11 و 206 اس دی هستش ولی با چند فیس لیفت تقربا معقول .مثلا فرم چراغهای عقب که میشه گفت کاملا از طرح جیجاریو روی x11 برداشته شده ولی در صندوق عقب کمی به محصولات جدید پژو نزدیک شده و این قابل پیش بینی هستش و کلا طرح عقب خوب هستش
طرح جلو هم واقعا یکی از هماهنگترین طراحی ها توی ایران هستش فرم چراغها ی جلو چیزی شبیه سمند کمی اقتباس از طرحهای موجود مثل آئودی هستش
نمای جانبی کمی نا هماهنگ میزنه نمای گرد اتاق و درها و پنجره ها در کنار گلگیرها و سپر ها با زوایای تیزتر نا هماهنگی دارن .ولی جالبترین جای این ماشین نحوه وصل شدن سپر عقب به بدنه هستش که آدم رو یاد سوناتا میندازه .
این هم تحلیل من از طراحی این ماشین
من هیچوقت نمیخوام مکینیاتور رو با این مقایسه کنم البته تو بعضی موارد این طرح از مینیاتور برتر هستش ولی هماهنگی در قسمت جانبی مینیاتور بیشتر از این ماشین هستش
البته در مورد فنی هیچ نظری فعلا ندارم.
در مورد هیچکدوم.:11:

2299
06-04-2009, 21:16

اول کوچیکت جلیل هستم :31:
بعد مگه من گفتم سمند مال خودشون بوده دیگه اونقدر شوت نیستم که :31: من میگم چرا کپی 206 ولی بازم خوبه من که بدم نیومد هرچی باشه بهتر از مینیاتور هست
البته از این به بعد باید منتظر سمند با موتور پراید باشیم

armin_software
06-04-2009, 21:41
خیل قشنگه
من هم خوشم اومد!

قشنگتر از مینیاتور و تندر هست!

D r i v e r
06-04-2009, 21:49
بابا این کجاش قشنگه...شما ماشین های دیگه رو با این ماشین مقایسه کنین
اصلا مفت نمی ارزه...بخدا خود 206 از این بهتره...اصلا طرح ماشین بدجوری ضایع است
من نمی دونم از چه چیز این ماشین خوشتون اومده
دوست خوبم بنظرت روآ رو بخریم 9 و ..... دقیق نمیدونم خوبه یا اینو بخریم 10 تومن؟
موتور هم گفته میشه از سری ef7 هست و با 80 اسب بخار قدرت ولی اگه تا اون موقع حاضر شه
به نظرم نباید ماشینه بدی از کار دربیاد
شما باید قیمت رو هم در نظر داشته باشین
مثلا پراید 8 تومن روآ 9 و .... رو با این مقایسه کنین
اینطور که بوش میاد مینیاتر هم زیاد استقبال خوبی ازش نشده چون هنوز ظرفیتش تکمیل نشده ( 2 تا از دوستان من نوشته بودن هردو پشیمون شدن برای ری نوشتن - دقیقا هردوشون!!!)
پس معلمه استقبال خوبی ازش نشده
از اینکه جواب یه پست رو تو پست قبلی میدم ببخشید

B3HZ@D
06-04-2009, 22:55
بابا این کجاش قشنگه...شما ماشین های دیگه رو با این ماشین مقایسه کنین
اصلا مفت نمی ارزه...بخدا خود 206 از این بهتره...اصلا طرح ماشین بدجوری ضایع است
من نمی دونم از چه چیز این ماشین خوشتون اومده

amirrezam
07-04-2009, 00:38
ایران خودرو دو , سه روزه تو روزنامه این عکس رو تبلیغ می کنه :20:
به نظر من که ماشینه قشنگیه مخصوصا''چراغ هاش:40:

milky way
07-04-2009, 01:45
به نظرم شما داری بازم کم لطفی میکنی خب اینم یه طرح هستش اگه این رو یه کشور اروپایی میزد هم همین حرف رو میدین.
قبول هیچکس هم ادعا نکرده همش کار خودشونه.

پس بهتره این رو بشنوی پروژه نیو پیکان یا x11 که کنسل شد دز واقع همین طرح بود و پایه 206 اس دی هم همون موقع زده شد ولی با قرداد وزارت صنایع با رنو و پروژه تندر 90 پژه اجازه استفاده از پلتفرم رو به ایرانخودرو با یه نشان دیگه نداد و مجبور شدن 206 اس دی رو بسازن .در واقع طرح اصلی این ماشین مربوط به جیجاریو ایتالیا هستش

.............:11:
من شک ندارم این بر روی پلتفرم 206SD هست، دقت کنید اصلا قسمت میانی و اتاق ماشین یعنی درها، سقف، شیشه جلو و عقب کاملا 206 هست و مو نمیزنه بقیه قسمت ها هم در اصل همون Sd هست که تغییر ظاهری دادنش. و اتاق هم که هم اندازه 206 به گفته خوده مسئولین ایران خودرو.

rami_hemi
07-04-2009, 07:43
خب این موضوع که این ماشین روی پلتفرم 206 ساخته میشه رو خودشونم گفته بودن و منطقی زملانی که اعلام کرد میخوان رونمایی کنن گفت از یه پلتفرم موجود استفاده کردیم.کلا قسمت اتاق مال 206 هستش حتیروژه قبلی یعنی x11 هم همینطور بود که منجر شد به 206 اس دی .

ARASH66
07-04-2009, 08:16
خب این موضوع که این ماشین روی پلتفرم 206 ساخته میشه رو خودشونم گفته بودن و منطقی زملانی که اعلام کرد میخوان رونمایی کنن گفت از یه پلتفرم موجود استفاده کردیم.کلا قسمت اتاق مال 206 هستش حتیروژه قبلی یعنی x11 هم همینطور بود که منجر شد به 206 اس دی .
دوست عزیز مجموعه طراحی ظاهری این مثلا x12، حتی هنوز قسمت عقب ماشین را کوچکتر نمی کنند که انقدر هوا نباشه نسبت به جلوی ماشین.

taghi_ramzi
07-04-2009, 10:19
.....x12 محصول جديد ايران خودرو است كه در كلاس b/c پس از پشت سر گذاشتن فعاليت‌هاي مهندسي و طراحي....

یه طوری حرف زده انگار جت طراحی کردن
بابا یه فیس لیفت که دیگه این حرفا رو نداره !

rami_hemi
07-04-2009, 11:50
دوست عزیز مجموعه طراحی ظاهری این مثلا x12، حتی هنوز قسمت عقب ماشین را کوچکتر نمی کنند که انقدر هوا نباشه نسبت به جلوی ماشین.

خب شما میدونید توی ایران چقدر برای ساخت یه ماشین هزینه میکنن؟
شما میدونید برای کوچکتر کردن قسمت عقب ماشین چقدر باید قالب تغییر کنه؟
شما فکر میکنید این هزینه ها رو میکنن ؟
چون این پلتفرم هیچ تغییری با پلتفرم 206 نکرده یعنی فاصله محورها ها هم همونه
خب من اصلا متوجه نشدم چرا هیچ بنی بشری اینجا با یه کار کوچیک ایرانی هم مخالفه خب اینم خودش یه قدم هستش افتخار هم نباشه یه امید هستش.

taghi_ramzi
07-04-2009, 12:10
آقا شما چقدر جدی گرفتی این مسئله رو !
من یه اس دی بدم صافکار سرکوچه مون ، تو 24 ساعت یه ماشین در میاره به چه قشنگی !
من نمیدونم مسئولای ایران خودرو چطور میتونن اینطور جدی در مورد "مهندسی!" ،"طراحی!" و "رونمایی" صحبت کنن و خنده شون نگیره...

rami_hemi
07-04-2009, 13:11
خب اینم بذار خوش باشن دیگه
من جدی نگرفتم ولی بازم واسه شرکتهای ایرانی که تنبلی رو عادت کردن این یه شگفتی به حساب میاد.

Farshadd
07-04-2009, 13:20
من زیاد در مورد طراحیش بحثی نمیکنم. چون سعید ( milky way ) و رامین ( rami_hemi )همه چیزو گفتن.

فقط یه چیزو بگم.

اگر قیمت مدل فول این خودرو زیر 10 تومن بدن یک خودروی عالی هست.

در واقع اگه این طراحی + امکانات رفاهی و امنیتی پایه ( ترمز ABS ، ایربگ( 2 تا) ، کولر ، شیشه بالابر های برقی ) + موتور EF7 همشون سر هم بشه 10 تومن ماشین خوبی هست و حتی میتونه عالی باشه (بسته به کیفیت) .
چون در این حالت توی رنج خودروهایی هست که هیچ حرفی برای گفتن ندارن.

ولی اگه قیمت مدل پایه حدود 10 تومن باشه به هیچ وجه نمیتونه عالی باشه. ( شاید خوب باشه) چون میوفته تو رنج خودروهایی که همگی حرفایی برای گفتن دارن.

:12:

rami_hemi
07-04-2009, 13:39
باز هم این خودرو موترو 1400 داره و توی رنج قیمتی هم اگه به گفته فرشاد مدل پایه 10 میلیون قیمت داشته باشه باز هم خوب به حساب میاد چون توی این رده یعنی اگرفرض کنیم مدل فول این مشاین 14 میلیون قیمت داشته باشه قدرترین رقیباش میشن ریو و ال90 البته اگه قیمت مدل پایه مینیاتور هم 10 میلیون باشه و اونم با چند آپشن با توجه به نحوه قیمت گذاری سایپا که کاذب هستش نمونه فول آپشن این خودرو هم میتونه رقیب باشه ولی در مقابل خودرویی مثل تندر ال 90 که از نظر فضای بار و سرنشین و توانایی موتور خیلی بالا هستش و کیفیت بالاتری هم داره کمی دچار مشکل میشه.

milky way
07-04-2009, 18:00
من زیاد در مورد طراحیش بحثی نمیکنم. چون سعید ( milky way ) و رامین ( rami_hemi )همه چیزو گفتن.

فقط یه چیزو بگم.

اگر قیمت مدل فول این خودرو زیر 10 تومن بدن یک خودروی عالی هست.

در واقع اگه این طراحی + امکانات رفاهی و امنیتی پایه ( ترمز abs ، ایربگ( 2 تا) ، کولر ، شیشه بالابر های برقی ) + موتور ef7 همشون سر هم بشه 10 تومن ماشین خوبی هست و حتی میتونه عالی باشه (بسته به کیفیت) .
چون در این حالت توی رنج خودروهایی هست که هیچ حرفی برای گفتن ندارن.

ولی اگه قیمت مدل پایه حدود 10 تومن باشه به هیچ وجه نمیتونه عالی باشه. ( شاید خوب باشه) چون میوفته تو رنج خودروهایی که همگی حرفایی برای گفتن دارن.

موافقم ولی ایربگ جلو رو بعید میدونم، ترمز abs به صورت پایه خیلی بعیده بزارن، چون در هر صورت ماشین زیر 10 میلیونه و سطح امکانات بالاتر ممکنه ممکن فروش محصولات گرونتر ایرانخودرو رو بخطر بندازه.

B3HZ@D
07-04-2009, 22:21

حالا این ماشین اسمش چیه؟
مال کدوم شرکته؟

avecina.ir
07-04-2009, 22:24
سلامم..
آقا شما چقدر جدی گرفتی این مسئله رو !
من یه اس دی بدم صافکار سرکوچه مون ، تو 24 ساعت یه ماشین در میاره به چه قشنگی !
من نمیدونم مسئولای ایران خودرو چطور میتونن اینطور جدی در مورد "مهندسی!" ،"طراحی!" و "رونمایی" صحبت کنن و خنده شون نگیره...

صدرحمت به صافكار كوچتون....
از كوزه همان برون تراود كه در اوست
فكر كردي كيا توي ايران خودرو مشغول طرح و برنامه ان؟؟يه مشت بيخاصيت كه با مدركهاي دانشگاه **** و روابط رفتن اوونجا.من موندم اين بيعرضه ها چرا يه خودروي واقعن ملي با شرايط اقليمي و جاده اي ايران(( آب و هوا و ارتفاع ايران از سطح دريا و نوع بنزين داخلي و....و جاده هاي غيراستاندارد) طراحي نميكنن.اون خودرويي كه توي اروپا طراحي شده وقتي مياد ايران با بنزين سوپر هم داره فاجعه بار كار ميكنه

حالا این ماشین اسمش چیه؟
مال کدوم شرکته؟

اين همون پژو206 هستش كه سيخ زدنش ديگه!! طراحي جانبي عقب قسمت سپرش را مثل سوناتا درآوردن!! ايول چقدر پيشرفت كردن اينا!!
پست اول را ببين

B3HZ@D
07-04-2009, 22:36
اها...
ممنون...ولی توی این عکس خیلی قشنگتره
در کل با این روند باید در ایران خودرو رو گل گرفت...همه طرح هاش تکراری شده
فقط کمی رو بدنه کار میکنه و یک سری تغییرات توی ماشین های دیگه میده و میشه یک مشاین جدید با اسم جدید
من که 1 میلیون هم برای این ماشین نمیدم

armin_software
08-04-2009, 13:58
اين همون پژو206 هستش كه سيخ زدنش ديگه!! طراحي جانبي عقب قسمت سپرش را مثل سوناتا درآوردن!! ايول چقدر پيشرفت كردن اينا!!
به نظر من که خوبه!
ماشین قشنگی هست!

دوستان یک سوال دارم:
یعنی چی که میگن موتور این ماشین 1600 هست؟!

Farshadd
08-04-2009, 15:54
یعنی چی که میگن موتور این ماشین 1600 هست؟!

سلام.

یعنی اینکه حجم موتور این ماشین 1600cc هست ( 1.6 لیتر )

البته حجم سوختی مد نظر هست.

Ali_BlueBoy
08-04-2009, 17:40
در کل بد نیست (نسبت به طرحهای قبلی) فقط کاش یه تغییری هم رو درهای عقبش می دادن....

ولی ماشین خوش اسپرتی به نظر میاد .............

D r i v e r
08-04-2009, 17:53
در کل بد نیست (نسبت به طرحهای قبلی) فقط کاش یه تغییری هم رو درهای عقبش می دادن....

ولی ماشین خوش اسپرتی به نظر میاد .............

دقیقا!!!
من چه توی طراحی 206 sd و چه توی طراحی این ماشین که برادر همین sd هست یه چیز خیلی من رو زجر میده
و اونم دست نخوردن قوس در های عقب هست که اصلا با گلگیر زاویه خوبی رو ایجاد نمیکنه :13:

rami_hemi
08-04-2009, 18:02
به نظرم اگه توی هر دو ماشین کمی فاصله محورها بیشتر میشد و در عقب کمی بزرکتر میشد فضای کلی عقب بیشتر میشد و دیگه اون تنگی 206 رو نداشت.

osmaan
08-04-2009, 18:38
تاریخ دقیق معرفی رو کسی میدونه؟

D r i v e r
08-04-2009, 20:02
تاریخ دقیق معرفی رو کسی میدونه؟

گفته شده که هفته آینده معرفی میشه ولی زمان دقیقش هنوز مشخص نیست (قائم مقام ایرانخودرو)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

osmaan
08-04-2009, 20:05
هیچ اطلاعاتی از مشخصات فنی این خودرو فاش نشده؟

armin_software
08-04-2009, 20:15
یعنی اینکه حجم موتور این ماشین 1600cc هست ( 1.6 لیتر )حالا 1600 خوبه یا بده؟
مثلا پراید چه قدره؟
405؟
پرشیا؟
زانتیا؟
ماکسیما؟

D r i v e r
08-04-2009, 20:57
حالا 1600 خوبه یا بده؟
مثلا پراید چه قدره؟
405؟
پرشیا؟
زانتیا؟
ماکسیما؟
جای این سوال این نیست ولی حجم موتور دلیل قدرت موتور بیشتر نیست
405 و پرشیا موتور 1800 سی سی با 97 - 100 اسب بخار دارن
زانتیا 1800 112 اسب بخار و زانتیای 2000 فکر کنم 127 اسب بخار قدرت دارن
ماکسیما با 3000 سی سی حجم موتور 227 اسب قدرت داره

MoHaMaD ZaNd
08-04-2009, 20:59
حجم بالاي موتور دليل بر قدرت بيشتر نيست !!!! همين ال 90 فكر كنم حجم موتورش 1500 هست ولي 105 اسب قدرت توليد ميكنه !!!

D r i v e r
08-04-2009, 21:22
حجم بالاي موتور دليل بر قدرت بيشتر نيست !!!! همين ال 90 فكر كنم حجم موتورش 1500 هست ولي 105 اسب قدرت توليد ميكنه !!!

ال 90 با 1600 سی سی حجم موتور 105 اسب بخار قدرت داره
206 تیپ 5 و 6 و کلا tu5 با 1600 سی سی حجم موتور 110 اسب بخار قدرت داره
و فکر کنم ریو با 1500 سی سی حجم موتور 97 اسب بخار قدرت داشته باشه

MoHaMaD ZaNd
08-04-2009, 22:29
ببينم حالا قيمتش چقدر تعين شده ؟؟؟
كي مياد بازار ؟؟؟
راستي داشبوردش طرحش جديده ؟؟؟

Lamanta
08-04-2009, 22:55
اردیبهشت معرفی میشه !
قیمتش هم زیر 10 تومنه ( یعنی از 15 تومان بالاتره ) !!!!!!!!!!!!!!!!
من فکر می کنم که داشبوردش رو طرح سورن elx بزنن !

D r i v e r
08-04-2009, 22:57
ببينم حالا قيمتش چقدر تعين شده ؟؟؟
كي مياد بازار ؟؟؟
راستي داشبوردش طرحش جديده ؟؟؟

قیمتش 10 میلیون هست دیگه!!!:13:
این همه دارن میگن که ما میخوایم خودروی ارزان قیمت به دست مردم بدیم
به بازار اومد و طراحی داشبوردش هم باید تا هفته دیگه منتظر بمونیم تا عکس های کامل و صحبت ها در موردش و نحوه فروش و تحویل و پیشرانه(که من شنیدم یا خوندم که 1600 سی سی با 80 اسب قدرت هست ) و ... مشخص بشه

B3HZ@D
09-04-2009, 01:55
قیمتش هم زیر 10 تومنه ( یعنی از 15 تومان بالاتره ) !!!!!!!!!!!!!!!!

من که نفهمیدم؟؟؟!!!!
یعنی چی زیر 10 تومنه بعد بالای 15 تومن؟
بالاخره چه قیمتی هست؟

2299
09-04-2009, 02:14
من که نفهمیدم؟؟؟!!!!
یعنی چی زیر 10 تومنه بعد بالای 15 تومن؟
بالاخره چه قیمتی هست؟

یادتون هست گفتآ l90 زیر 10 تومن بعد شد 15 اینم داره به اون موضوع اشاره میکنه
البته فکر کنم همنطور که گفت 10 تومن باشه مدل پایش
:40::11:

B3HZ@D
09-04-2009, 04:12
اها...
از این لحاظ...پس باید منتظر گرون شدن این یکی هم باشیم
مثل سمند سورن elx که یک خورده تغییرش دادن چند میلیون کشیدن روی قیمتش
با این وضع اقتصادی فکر نکنم کسی بیاد این ماشین ها رو با این قیمت بگیره

D r i v e r
09-04-2009, 06:36
اها...
از این لحاظ...پس باید منتظر گرون شدن این یکی هم باشیم
مثل سمند سورن elx که یک خورده تغییرش دادن چند میلیون کشیدن روی قیمتش
با این وضع اقتصادی فکر نکنم کسی بیاد این ماشین ها رو با این قیمت بگیره

ببین دوست خوبم اینها ممکن هست از هرجایی بدزدن تا قیمتش زیر 10 تومن در بیاد
به طور مثال :
شیشه بالابر ها ، رنگ غیر متالیک ، نمد زیر کاپوت ، قالباق سر کمک ها ، آینه های دستی و ..........
بعد بیان یه مدل بزنن با نام فول با قیمت 13 تومن با امکانات : abs و air bag و آینه برقی و پخش سی دی و .....:13:

Ali_BlueBoy
09-04-2009, 12:49
خب اسمشم که معلوم شد >>>>>نوند<<<<<<

حالا اصلا معنیش چیه..........

mm00
09-04-2009, 13:13
محاله زیره 10 یا 10 باشه
همیشه قیمت رو کم میگن
پراید 7 8 تومان این 10 تومان ؟ یعنی سایپا برشکسته میشه دیگه؟! تولید روا و پراید و چند تا ماشینه دیگم متوقف شه چون 10 تومان مفته نسبت به سایر ماشینای ایرانی!

armin_software
09-04-2009, 13:32
اسم این ماشین چیه؟
x12 ؟!!!!!

Ali_BlueBoy
09-04-2009, 15:42
اسم این ماشین چیه؟
x12 ؟!!!!!

........نوند.............

poria_mc
09-04-2009, 15:44
اسم این ماشین چیه؟
x12 ؟!!!!!
نوند! X12 کد پروژه بود مثل سمند که کد پروژه اش x7 بود! سمند که اسم اسب سهراب بود! این یکی فکر کنم اسم اسب افراسیابی سیاوشی کسی باید باشه!
ماشین هم روی پلتفرم 206 اس دی تولید میشه و از لحاظ شکل کلی همه چیش همون 206 هستش که چراغهاش عوض شده! داخلش هم که لو نرفته! ولی با توجه به اینکه برای سورن ای ال ایکس یه داشبورد شیک طراحی شده بود امکانش بالاست که واسه این یه داشبورد دیگه بزنن!

B3HZ@D
09-04-2009, 15:49
من که این ماشین نوند یا x12 اصلا راضیم نکرد
خیلی معمولی بود...
معلوم نیست کی قراره توی خودرو سازی پیشرفت کنیم؟!

mm00
09-04-2009, 16:21
من که این ماشین نوند یا x12 اصلا راضیم نکرد
خیلی معمولی بود...
معلوم نیست کی قراره توی خودرو سازی پیشرفت کنیم؟!

زمانی که ماشین ها به قیمت واقعی وارد ایران بشن در نتیجه رقابت رو ایجاد میکنه
اونوقته که کسی پراید نمیخره در نتیجه جای پراید 132 141 وانت کاروان سفری نسیم صبا و...... الی n مدل دیگه شما ماشین به مدل جدید میبینی نه اینکه ساعت صبارو رنگشو ابی کنن بگن 132
x12 هم دقیقا میشه در هاشو جای درهای 206 استفاده کرد پس دیگه سفارش دره جدید نمیدن=))

poria_mc
09-04-2009, 19:03
x12 هم دقیقا میشه در هاشو جای درهای 206 استفاده کرد پس دیگه سفارش دره جدید نمیدن=))

به این کار میگن پلت فرم مشترک!:10:

rami_hemi
09-04-2009, 19:32
این دیگه یه کم از پلتفرم مشترک اونورتر میره
در واقع یه قسممت از اتاق کاملا مال 206 هستش.

armin_software
09-04-2009, 21:08
امروز تو تلویزیون تبلیغ این ماشین رو دیدم.
دومین خودروی ملی هست!
به نظر من ماشین خوبی هست!

avecina.ir
09-04-2009, 21:18
به این کار میگن پلت فرم مشترک!:10:
استغفراله!!
مثل اينكه شما اصلن مفهوم درست پلتفورم مشترك در يك كمپاني يا بين چند كمپاني را درست متوجه نشدين كه اين حرف را داري ميزني فقط يه چيزي به گوشت خورده!!
مثل اينه بگي 405 و RD پلتفورم مشترك هستن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

poria_mc
09-04-2009, 21:25
استغفراله!!
مثل اينكه شما اصلن مفهوم درست پلتفورم مشترك در يك كمپاني يا بين چند كمپاني را درست متوجه نشدين كه اين حرف را داري ميزني فقط يه چيزي به گوشت خورده!!
مثل اينه بگي 405 و rd پلتفورم مشترك هستن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاید حق با شماست و من نمیفهمم! ولی اگه مصاحبه هایی که با مدیران ارشد راجع به این ماشین شده رو بخونید میبینید این ماشین پلت فرمش با 206 اس دی مشترکه!

Farshadd
09-04-2009, 23:51
به نظر من هم پلتفرم مشترک هست.

armin_software
10-04-2009, 00:19
پلتفرم
این چیه؟
شما دارید بحث می کنید!

milky way
10-04-2009, 00:57
مزدا 3 جدید هم با فورد فوکس روی یک پلتفرم و پلتفرم مشترک هستن، ولی!

MoHaMaD ZaNd
10-04-2009, 06:49
بچه ها من معني اين نوند روي توي فرهنگ فارسي عميد پيدا كردم . توي اون نوند به معني تندرو و تيز بود . ولي به نظرم اسمش جالبه !!!

omid2020-com
10-04-2009, 10:21
کسی اگه یه عکس کامل از نوند داره بذاره لطفا
اون عکس توی روزنامه رو دیدم. یه عکس کامل از جلو و عقبش (اونی که توی کارخونه هستش رو نمیگم)

rami_hemi
10-04-2009, 10:26
همون عکس هستش با تبلیغات هم طتبیق داده میشه چراغهای عقب جلو همه چیز نشون میده طرح نهایی همونه.

armin_software
10-04-2009, 10:57
این چیه؟
شما دارید بحث می کنید!
یکی جواب بده!

avecina.ir
10-04-2009, 11:01
به نظر من هم پلتفرم مشترک هست.
نخير اصلن پلتفورم مشترك نيستش اگر پستهاي قبلي من را پاك نميكردين و حداكثرش اون كلمه ي يابو كه شايسته ي خودروسازها بود را پاك ميكردين موضوع روشن ميشد!
پلتفورم مشترك توي عرف رايج دنيا زمانيه كه از همون ابتدا تصميم گرفته ميشه از ساب فريم و سيستم انتقال نيرو و تعليق يكساني براي چند خودروي برند متفاوت و يا بعضن با يك برند استفاده شه
نه اينكه:
بعد از چندين سال كه نسل قبلي يه ماشين از رده خارج شده يه شركت كاملن بيربطي اين وسط بياد و به اسم خودروي ملي خودش يه فيس ليفتي روي خودروي اصلي انجام بده و از توش خودرويي دربياره كه به همه چيز شبيهه الا خودروي ملي
خواهشن بطور جهت دار پستهاي انتقادي را پاك نكنين
شكي نيستش كه توي اين فروم هم كساني هستن كه جزو بر و بچه ها و عوامل همون افراد بيسوادين كه دارن چنين تصميماتي توي ايرانخوردرو و سايپا ميگيرن...... و براي اينكه گند كاراشون را كسي سر در نياره نميذارن حتي توي چنين محيطهاي تخصصي هم واقعيت گفته شه
البته خطابم بيشتر به اوني بود كه بعد از اون پست قبليم كه پاك شده بمن گفته بود با اين حرفا سرتو به باد ميدي:13:
حالا گرفتين چي گفتم؟؟

armin_software
10-04-2009, 11:22
این پلتفرم چیه؟
عصبانی شدم!

MoHaMaD ZaNd
10-04-2009, 11:30
این پلتفرم چیه؟
عصبانی شدم!

دوست عزيز پلت فرم در واقع اساس و بنیان خودرو است که می تواند تمام اجزای خودرو را در بر گیرد . اما معمولا وقتی اطلاق می شود که دو خودرو دارای پلت فرم مشترک هستند یعنی آنکه از نظر فنی واساس شاسی و قوای محرکه تقریبا یکسان و از نظر ظاهری دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند بارز ترین مثال در کشورمان پژو405 ، پژو پارس و سمند است .

cao-cao
10-04-2009, 11:47
دوستان نمیدونم شما تا حالا تو سایپا رفتین و این مینیاتور رو دیدین یا نه ولی خدایی باید جایزه طراحی رو به طراحش داد احتمالا خواب الوده بوده همچین چیزیو طراحی کرده من که دیدم مردم از خنده قرمز شده بودم ولی...
تو ماشین که میشینی اولین چیزی که توجهت رو جلب میکنه پنل جوی ماشین هست
نمیدونم چرا شباهت عجیبی بین این ماشین و ال 90 و زانتیا داره
من راحت میتونم تو خط تولید پراید و نیسان وانت (سایپا زامیاد پارس خودرو )برم اگه تونستم مجوز دیید از اخط تولید ایران خودرو رو بگیرم حتما یه چند تا عکس و توضیح از این کپیه ملی میارم واستون
کدوماتون میدونید زامیاد داره یه وانت باریه جدید میزنه؟
قیافش عجیب شبیه هایلوکسه و اتاق از چین میاد ولی موتور و ... همون نیسان هست

armin_software
10-04-2009, 12:07
دوست عزيز پلت فرم در واقع اساس و بنیان خودرو است که می تواند تمام اجزای خودرو را در بر گیرد . اما معمولا وقتی اطلاق می شود که دو خودرو دارای پلت فرم مشترک هستند یعنی آنکه از نظر فنی واساس شاسی و قوای محرکه تقریبا یکسان و از نظر ظاهری دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند بارز ترین مثال در کشورمان پژو405 ، پژو پارس و سمند است .
الان این ماشین پلتفروم مشترکش با چه ماشینی هست؟

MoHaMaD ZaNd
10-04-2009, 12:21
فكر كنم با 206 sd . آخه تمام چيزاشون عين همه !!!

avecina.ir
10-04-2009, 12:25
سلامم..
پلتفورم مشترك نيستش بلكه اومدن بطور جزيي 206 را تغيير ظاهر دادن و موتورش را هم ظاهرن بنا هستش كه موتور جديدي كه توي آلمان طراحي شده بنام موتور ملي! بذارن......وگرنه اصلن بحث پلتفورم مشترك از ريشه جدا هستش با اين....حداقل 405 و سمند را با اغماض ميشه پلتفورم مشترك محسوب كرد چون بدنه ي سمند همون بدنه ي 405 نيستش ولي اين موجود عجيب حتي بدنش هم همون 206 ه كه فيس ليفت شده پس چون بدنش جديد و متفاوت نيست ديگه حداقل شرايط پلتفورم مشترك را نداره حتي اگه روي منبرها بگن پلتفورم مشتركه قابل قبول نيستش
يا مثلن ون كاروان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را هم بزحمت ميشه پلتفورم مشترك با پاترول حساب كرد چون از يك بدنه استفاده نميكنن ولي شاسي و موتور و...... يكيه
گرفتي؟؟

من راحت میتونم تو خط تولید پراید و نیسان وانت (سایپا زامیاد پارس خودرو )برم اگه تونستم مجوز دیید از اخط تولید ایران خودرو رو بگیرم حتما یه چند تا عکس و توضیح از این کپیه ملی میارم واستون

مهندس نيكي و پرسش؟؟

کدوماتون میدونید زامیاد داره یه وانت باریه جدید میزنه؟
قیافش عجیب شبیه هایلوکسه و اتاق از چین میاد ولی موتور و ... همون نیسان هستتوي مجله ماشين دو ماه قبل راجع بش نوشته بود اينم شايد يجور پلتفورم مشترك با نيسان Junior محسوب شه.
البته نسخه ي فيس ليفت شده ي همين نيسان هم وجود داره ولي هنوز رسمن بازار نيومده

armin_software
10-04-2009, 12:54
گرفتي؟؟
عالی بود!
گرفتم!
مشخص نیست که این ماشین کی به بازار می یاد!

armin_software
10-04-2009, 13:04
خبر:

ايكس 12 يك پروژه تاريخي در صنعت خودروي كشور است

مهندس علير ضا محمدي مدير پروژه ايكس دوازده با بيان اين مطلب گفت : درطراحي محصول جديد ايران خودرو چندين ويژه گي براي پاسخگويي همزمان به نياز و تقاضا هاي مشتريان داخلي و خارجي ازجمله ايمني ، زيبايي و قيمت مناسب درنظر گرفته شده است .
وي با اشاره به اينكه توليد و عرضه جهاني دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو مطابق با استاندارد هاي خودروسازان دنيا صورت مي گيرد ، خاطر نشان ساخت : توليد اين خودرو در بازار ايران سالانه بين 125 تا 150 هزار دستگاه ودر سايت هاي خارج از كشور 70 هزار دستگاه درنظر گرفته شده است .
مهندس محمدي خاطر نشان ساخت : دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو با تنوع گسترده اي درموتور و تجهيزات ارائه مي شود و مشتريان ، امكان انتخاب مدل هاي متنوعي از اين خودرو را دارند .
وي مالكيت خودرو وپلتفرم منحصربه فرد ، مدرن بودن به لحاظ نيازمنديهاي استاندارد هاي روزاروپا را از بزرگترين دستاورد دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو عنوان كرد و اظهارداشت : ايران خودرو اين محصول را درهمه جاي دنيا عرضه و يا درسايت ايران خودرو در فراسوي مرزها توليد و عرضه خواهد كرد .
مدير پروژه ايكس دوازده تاكيد كرد : ايران خودرو درنظر دارد اين خودرو را به 30 كشور جهان صادر كند .

منبع:

صفحه:

amir raya
10-04-2009, 13:10
خودروی ملی X12 و مقایسه آن با NP (پیکان جدید) و پژو ۲۰۶ SD
به سال 79 و کلید خوردن پروژه توسعه ی نام پیکان در ایران خودرو بر می گردیم . پلت فرم 206 مناسب ترین گزینه برای آغاز کار بود . ایتال دیزاین از ایتالیا به عنوان شریک طراحی این محصول با ایران خودرو انتخاب شد تا پروژه ی X11 یا همان NP:new peykan را به سرانجام برساند . در ابتدا قرار بود از موتور 1.4 لیتری پژو سیتروئن استفاده شود اما ادامه پروژه با تولید کاملا بومی موتور 1.4 لیتری خانواده EF7 ملی همراه شد ( موتور 1.7 لیتری ساده محصول موسسه تحقیقات موتور آلمان است و موتور 1.7 با توربو چارجر محصول مشترک ایران و آلمان است و موتور 1.4 کاملا طراحی داخل است) . منطقی مدیر عامل ایران خودرو هم گفته بود این محصول با موتور ملی به صورت دوگانه سوز عرضه خواهد شد .

این تصویر تغییر اندازه داده شده است. روی نوار جهت مشاهده سایز اصلی تصویر کلیک کنید. سایز اصلی تصویر 1024x682 می باشد

پروژه باز هم بنا بر دلایل محرمانه ای متوقف شد و در راستای به سرانجام رساندن تلاش ها و سودمند بودن هزینه ها ایده ی تولید 206 اس دی به ذهن ایران خودرویی ها خطور کرد . این گونه بود که NP از خاطره ها پاک شد تا این که ..

X12 بسیار محرمانه آغاز شد ، ایران خودرو از افشای هر گونه عکس و اطلاعات پیرامون این خودرو که قرار است به عنوان دومین خودروی ملی ایران خودرو در بهمن امسال معرفی شود جلوگیری کرد تا همایش ها و مصاحبه ها تنها راه دستیابی به اطلاعات دومین خودروی ملی ایران خودرو برای ما باشد !

10 شهریور 87 اولین همایش پروژه X12 برگزار شد که چکیده ی بیانات این همایش به شرح زیر است :
X12 دومین خودروی ملی ایران خودرو به ظاهر بر روی پلت فرم 206 و ادامه دهنده ی پروژه X11 ایران خودرو است که قرار است روی پلت فرم منحصر به فرد ایران خودرو با استفاده از موتور ملی و اکسل طراحی شده توسط این شرکت ارزان تر از خودرو های هم کلاسش در بازار طراحی و تولید شود ، شرکتی چینی با در یافت هزینه ی لیسانس و royalty همکار ایران خودرو در زمینه تولید این خودرو خواهد بود .
وزارت صنایع در شرایطی به ایران خودرو اجازه آغاز تولید این پروژه را داد که در آن از موتور ملی 1.4 لیتری EF استفاده شود و ایران خودرو نیز با پذیرفتن این نکته کار خود را آغاز کرد .

این تصویر تغییر اندازه داده شده است. روی نوار جهت مشاهده سایز اصلی تصویر کلیک کنید. سایز اصلی تصویر 1024x682 می باشد.
دانستنی ها پیرامون این خودرو برای کسانی که در اینترنت چرخی بزنند به همین جا ختم می شود اما اگر تصویری از طراحی ها ی اولیه X12 را دیده باشید حرف های بسیاری برای گفتن باقی می ماند :
206 اس دی را در ذهن تصور کنید :
از نوار های حایل مشکی روی در ها و بین سپر و بدنه خبری نیست ، سپر ها به سبک سورن به بدنه متصل شده اند و همرنگ بدنه می باشند .صندوق به نظر پایین تر آمده و پشت خودرو تپل تر به نظر می رسد . نوار های مشکی روی در نیز به نوار های همرنگ بدنه تبدیل شده اند که ظاهر نمای کنار خودرو را نسبت به اس دی بسیار متمایز نشان می دهند ، اگر اسکچ های اولیه X11 را دیده باشید بحث پیرامون چراغ های خودرو برای شما قابل فهم تر خواهد بود ، 206 اس دی از چراغ های عقب و جلوی کشیده با تیزی در گوشه ها بهره می برد و این در حالی است که X12 در عقب از چراغ های 4 گوشی که به داخل بدنه بیش تر متمایل شد اند و نمایی از کنار نیز به خودرو می دهند بهره می برد ، چراغ های جلو و در کل نمای جلوی خودرو نیز شباهت کمی به مدل X11 دارد .

این تصویر تغییر اندازه داده شده است. روی نوار جهت مشاهده سایز اصلی تصویر کلیک کنید. سایز اصلی تصویر 1024x682 می باشد

اما در کمال احترام وقتی ایران خودرو به علم طراحی پلت فرم نرسیده آن ها چگونه می توانند ادعا کنند پلت فرم X12 منحصر به فرد و ملی است ؟ .. تنها برای صحه گذاشتن روی نام ملی X12 ؟
تصاویر 206 اس دی و پروژه X11 یا همان پیکان جدید که عکس های آن در بالای پست قرار گرفته را مشاهده می کنید

اولين خودروي پروتو تايپ X12 براي انجام تست هاي مربوطه در اواسط دي ماه سال جاري در مركز توسعه محصولات جديد ايران خودرو توليد خواهد شد.
منطقي قيمت دومين محصول ملي ايران خودرو را اعلام كرد
X12، ۱۰ ميليون تومان
درحالي كه بهمنماه امسال دومين محصول ملي ايرانخودرو رونمايي خواهد شد، مديرعامل اين شركت قيمت آن را 10ميليون تومان عنوان كرد.
هرچند تجربه محصولاتي چون سمند و تندر-90 نشان داد كه به همين 12 X، 10ميليوني نيز اميدي نبوده و چندان تضميني براي تحقق آن وجود ندارد
خودروسازان بزرگ دنيا هماكنون تحتتاثير بحران اقتصادي حاكمبر جهان با ركود فروش روبهرو شده و حتي تا مرز اعلام ورشكستگي نيز رفتهاند.
اين در شرايطي است كه خودروسازان داخلي با فراغبال و به دور از هرگونه مشكلي در زمينه بازاريابي و فروش، مشغول به فعاليت هستند. اين موضوع البته نه از سر كميت و كيفيت بالاي خودروهاي توليد داخل، بلكه به خاطر بازار تشنه ايران شكل گرفته، به نحوي كه گزاف نيست اگر بگوييم بحران اقتصادي دنيا هنوز تاثيري چشمگير و قابل توجه را در بازار خودرو كشور نگذاشته است و شايد هم به گفته مديرعامل ايران خودرو، اين بحران هيچگاه به ما سرايت نكند، منطقي در اين زمينه گفت: در سطحي نيستيم كه اين بحران به ما برسد و در اين بحران بحث نقدينگي مطرح است.
اين گفته وي در شرايطي است كه مسوولان ايران خودرو بارها از مشكل نقدينگي خود شكايت داشته و معتقدند دولت بايد حمايتهاي بيشتري را از صنعت خودرو به عمل آورد. منطقي در اينباره نيز تاكيد كرد: ايران خودرو نيز مشكل نقدينگي دارد ولي اين مشكل به اين دليل است كه محصول سودده داريم و به ما گفته ميشود كه آن را از خط توليد خارج كنيد و اعلام ميشود كه به ازاي خروج آن به شما كمك خواهد شد و اين كار هم انجام نميشود. سپس ميگويند شما بايد محصول به روز جهاني داشته باشيد و ما نيز اين كار را انجام ميدهيم ولي به جاي اينكه وام با يارانه به ما ارائه كنند و به ما كمكي كرده باشند، مجبوريم از وام با بهره 30درصدي استفاده كنيم. هر رييسجمهوري كه اينجا آمده با كلمههايي مثل اينكه باور كردني نيست و غيره از شركت ايران خودرو ياد ميكند.
مديرعامل ايران خودرو همچنين در پاسخ به اين پرسش كه اگر جاي مديران ارشد خودروسازان بزرگ آمريكا بوديد با بحران فروش چه ميكرديد، گفت: همان كاري كه آنها ميكردند. در حال حاضر آنها دچار بحران نقدينگي هستند كه براي خروج از آن بايد دو كار انجام شود يكي اينكه حداكثر صرفهجويي در هزينهها انجام شود دوم اين كه حداكثر كمك از منابع مختلف انجام شود كه در اين ميان دولت آلمان اعلام كرده اين كار را انجام ميدهد. وي افزود: خودروسازان بزرگ دنيا در همه محصولات خود دچار بحران نشدند.
در حال حاضر محصولات ارزان قيمت مشتريان بيشتري دارند و قيمت آنها حتي در حال افزايش يافتن است. به گفته وي در زمان بحران، تقاضا براي محصولات با قيمت بالا پايين ميآيد.
وي در مورد فيسليفت تندر 90 نيز گفت: روي فيس ليفت تندر 90 نيز كار كردهايم ولي هر زماني نبايد از آن رونمايي كنيم. زماني اين كار را انجام ميدهيم كه كار صنعتيسازي آن نيز تمام شده باشد و فاصله زماني بين رونمايي و عرضه آن كمتر از 6 ماه شود ولي اگر قرار باشد 18 ماه ديگر عرضه شود رونمايي آن در صنعت خودروسازي كار خيلي حرفهاي نخواهد بود.
مديرعامل ايران خودرو از رونمايي سه خودرو جديد در شركت ايران خودرو تا پايان امسال خبر داد.
منبع : پایگاه خبری تحلیلی خودروی ایران - کارایران

amir raya
10-04-2009, 13:10
پشت پیکان جدید قشنگ تر از این نبود؟

کسی عکسهای نوند رو نداره؟(منظورم اینایی نیست که خودم گذاشتم اونایی که ماشن توشون واقعیه)

tatu_lover1366
10-04-2009, 13:33
اینها که بی آبرو
مردمم که بیچاره ها مجبور
چرا به خودشون زحمت طراحی بهتر از این رو بدن

Subaru
10-04-2009, 13:38
مهمترین نکته در طراحی خودرو هماهنگی و توازن بین اجزای تشکیل دهنده اونه که در مورد این خودرو مخصوصا در نمای جانبی اصلا رعایت نشده.

ستون c این خودرو مهمترین مشکل این خودروست و هیچ خودرویی رو در دنیا نمی بینید که ستون c این شکلی داشته باشه.

در سپر عقب تا نزدیکی های گلگیر عقب هم که مشخصه شبیه (کپی) کدام خودروست.

البته نمای جلوش از بقیه قسمت هاش بهتره.

انسان وقتی یک خودروی زیبا و هماهنگ رو می بینه احساس خوبی بهش دست می ده ولی در مورد x12 این طور نیست.

Luxe
10-04-2009, 13:41
کشور ما در کار قالب سازی ریختگری اینا ضعیفه اگه میتونست قالب بزنه که میاد این جوری با کپی کنه.

شما برو یه پلاستیک فروشی لگن یا سبد آفتابه یک مدل چینی یک مدل ایرانی بردار نگاه کن.آشغال ترین جنس چینی 2 برابر بهترین

جنس ایرانیه.آخه وقتی نمیشه زورکی نیست که.

mm00
10-04-2009, 14:04
SD=NP=X12
در کل همشون یک شکلن!
واقعا متاسف میشه ادم!
حادثه تاریخی در صنعت خودرو یعنی همون 206 دیگه!!!...
پس منتظر قالب های l90 روی خودروی سوم ملی باشیم! با چراغ سانتافه

armin_software
10-04-2009, 14:21
np قراره کی بیاد؟

cao-cao
10-04-2009, 14:35
توي مجله ماشين دو ماه قبل راجع بش نوشته بود اينم شايد يجور پلتفورم مشترك با نيسان Junior محسوب شه.
البته نسخه ي فيس ليفت شده ي همين نيسان هم وجود داره ولي هنوز رسمن بازار نيومده[/QUOTE]

نمیدونم میدونی که چقدر وضع زامیاد بهم ریختس به طوری که به جای طلب تولید کنندگان قطعه سرکت سازه گشتر امسال اومد دمه عیدی به همه نیسان داد
این نیسان جدید هم زیاد تولید کردن
تا اونجایی کهع من تو خط دیدم شیشه برقی و اتاق راحتر و مخزن گاز بزرگتر و جوری تعبیه شده که کابین بار رو خیلی کمتر اشغال میکنه و کابیسن بار بسیار بزرگ از جمله مشخصاتش هست رفتم زامیاد حتما عکس میگیرم

cao-cao
10-04-2009, 14:42
کشور ما در کار قالب سازی ریختگری اینا ضعیفه اگه میتونست قالب بزنه که میاد این جوری با کپی کنه.

شما برو یه پلاستیک فروشی لگن یا سبد آفتابه یک مدل چینی یک مدل ایرانی بردار نگاه کن.آشغال ترین جنس چینی 2 برابر بهترین

جنس ایرانیه.آخه وقتی نمیشه زورکی نیست که.

دوست من من با حرف شما کاملا مخالفا ما تو همین ایران قالبسازایی داریم که قالبهاسون با دقت 0.001 هست
و تولیداتشون صادر میشه
ولی قالبسازی چین واقعا کولاکه شما قطعه یا نقشه مورد نظر رو میفرستید چین حداکثر تا دو ماه دیگه بندر عباس تحویل میگیرید واقعا هم سریع میدن هم ارزون ولی یه مشکل کوچیک داره اونم اینه که واسش همون تعداد کبیده و ضربی که تعریف شده کار میکنه مثلا 50000 ضرب
ولی ما تو ایران از یه قالب حداقل 1 میلیون کار میگیریم بعد دوباره تعمیر میکنیم دوباره روز از نو
بعدم اینجا تولید کنندگان ما از دمپایی و سبد بگیر تا هرچی تو اشغالی چیدا میشه رو میگیرن میشورن اسیاب میکنن تبدیل به گرانول میشه و جنس تولید میشه به نظرت جنس مرغوبیه؟
واست چند تا عکی میذازم بعدا خودت قضاوت کن
پس مشکل قابلب نیست مشکل ما وضعیت بده که هر کی هر کاری میکنه ات بتونه پوله بیشتری در بیاره

GAME-GTR
10-04-2009, 14:51
پلتفرم مشترک چیه که سرش بحث میکنید ؟

اگه این ماشین با 206 sd پلتفرم مشترک باشه ، پس باید بگیم که صبا و 132 هم پلتفرم مشترک هستند !
ولی هیچکس قبول نمیکنه که صبا و 132 پلتفرم مشترک باشن.
پس اینم پلتفرم مشترک نیست.
نوند شده مثل قبل از 141 که کاپوت و چراق و جلوپنجره و سپرای صبا رو فیس لیفت میکردن.
پس ما مهندسین طراحی خودرو به شکل بومی هم داریم!

MoHaMaD ZaNd
10-04-2009, 15:00
عزيز من كسي نگفته اينا با پلت فرم مشتركن !!! فقط گفتيم كه خيلي شبيه همن . همين !!!

GAME-GTR
10-04-2009, 15:08
عزيز من كسي نگفته اينا با پلت فرم مشتركن !!! فقط گفتيم كه خيلي شبيه همن . همين !!!

یه دور دیگه پست قبلی منو بخون ، گفتم دارید سر این موضوع بحث میکنید ، بخاطر پست اول.
این اصلا جای بحث نداره.

armin_software
10-04-2009, 15:20
من یک سوال دارم:
موتور این ماشین از پراید بهتره؟
از 405 چی؟

avecina.ir
10-04-2009, 15:23
سلامم..

اگه این ماشین با 206 sd پلتفرم مشترک باشه ، پس باید بگیم که صبا و 132 هم پلتفرم مشترک هستند !
نوند شده مثل قبل از 141 که کاپوت و چراق و جلوپنجره و سپرای صبا رو فیس لیفت میکردن.
ايول
دقيقن منظور منم همين بود
والا توي autoforum هاي تخصصي دنيا آدم روش نميشه بره تاپيك بزنه همين را بپرسه بسكه واسشون موضوع تابلوئيه و دستمايه ي استهزائه
امتحانش مجاني

B3HZ@D
10-04-2009, 15:43
من یک سوال دارم:
از 405 چی؟

موتور پراید کجا!!!!!
موتور 405 کجا!!!!
اصلا این دو تا چه ربطی به هم دارن؟

armin_software
10-04-2009, 16:34
موتور پراید کجا!!!!!
موتور 405 کجا!!!!
منظورم این بود که موتور این ماشین شبیه به کدومشون هست!
405 یا پراید؟

REGISTERED USER
10-04-2009, 16:41
فکر کنم 105 اسب و در رده سمند باشه اما کم مصرف تره

Ali_BlueBoy
10-04-2009, 16:52

مطمئنی 105 اسبه.........اگه اینطوری باشه که موتورش در حد لوگانه...

armin_software
10-04-2009, 18:33
به نظر من اگر در حد سمند هم باشه خوبه!
اگر 11.5 باشه!

Farshadd
10-04-2009, 20:43

پلتفرم پراید ها دقیقا یکی هست... نه مشترک. اصا این پراید ها فیس لیفت صبا هستن. ( خیلی بخواییم تخفیف بدیم میتونیم بگیم قسمت عقب 141 و نسیم ریدیزاین هستن)

مشترک هستن.

من یک سوال دارم:
از 405 چی؟

موتور پراید کجا!!!!!
موتور 405 کجا!!!!

منظورم این بود که موتور این ماشین شبیه به کدومشون هست!
405 یا پراید؟

به نظر من اگر در حد سمند هم باشه خوبه!
اگر 11.5 باشه!

گفته شده میتونن از چند پیشرانه برای این خودرو استفاده کنن. ولی پیشرانه اولی فکر کنم یه پیشرانه 80-85 اسبی بود که از پراید قویتر و از 405 صعیفتر هست.

ولی توجه داشته باشیم که در تعیین خوب و بد بودن یک پیشرانه نسبت به پیشرانه های دیگه چیزای زیادی معیار قرار میگیره.

از جمله : مصرف، قدرت، تحمل تنش های جانبی، تحمل زمان کار بیشتر، میزان گشتاور، دامنه حداکثر گشتاور ، صدا، آلودگی، و ...

omid2020-com
10-04-2009, 22:43
الان دوباره تبلیغش رو پخش کردن
فکر نمی کنن اگه ماشین بیرون بیاد و مردم ببینن با sd هیچ فرقی نکرده آبروشون میره؟

Persian_Gun's
10-04-2009, 23:36
من فکر میکنم از نظره ظاهری از 206 اس دی بهتر باشه....

B3HZ@D
11-04-2009, 04:19
من که فکر نکنم مشتری پیدا کنه...
میشه مثل قضیه ال 90 ...ایران خودرو روش خیلی حساب میکرد ولی اون چیزی که میخواست نشد
این هم مثل همون بشه تا یک کم اون مخ اکبندشون رو به کار بندازن و هی نیان مدل های مزخرف بدن بیرون

poria_mc
11-04-2009, 09:42
من که فکر نکنم مشتری پیدا کنه...
میشه مثل قضیه ال 90 ...ایران خودرو روش خیلی حساب میکرد ولی اون چیزی که میخواست نشد
این هم مثل همون بشه تا یک کم اون مخ اکبندشون رو به کار بندازن و هی نیان مدل های مزخرف بدن بیرون
این ماشین یه خوبی ای که داره آدم با دیدن جلوش کیف نمیکنه بعدش تا عقبش رو ببینه بخوره تو ذوقش(مثل 206 اس دی) این ماشین از همون اول میزنه تو ذوق آدم!:31:

B3HZ@D
11-04-2009, 10:21
واقعا مزخرف ترین طرح بدنه ای بوده که تا حالا از ایران خودرو دیدم
هیچ قشنگی نداره...همینه دیگه...وقتی بخوای یک چیزی سر هم کنی و باهاش مردم رو گول بزنی میشه این..
حالا باید عکس العمل مردم رو دید

mm00
11-04-2009, 11:15
واقعا مزخرف ترین طرح بدنه ای بوده که تا حالا از ایران خودرو دیدم
هیچ قشنگی نداره...همینه دیگه...وقتی بخوای یک چیزی سر هم کنی و باهاش مردم رو گول بزنی میشه این..
حالا باید عکس العمل مردم رو دید

شما عکس العمل مردم بسیار با شکوه خواهی دید!
مگه 132 چی داره این همه ملت میخرن؟

Subaru
11-04-2009, 11:15
با بازار محدود و بی کیفیتی که ما داریم مردم مجبورن اینا رو بگیرن... وقتی رقابت نباشه همین میشه...

آخه من نمی دونم این جور طراحی با کدام یک از اصول و قوانین طراحی مطابقت داره؟؟؟...!!!

مطمئن باشید که فروش خوبی هم خواهد داشت.

طراحان ایران خودرو واقعا خجالت نمیکشن؟؟؟!!!

amir raya
11-04-2009, 12:11
با بازار محدود و بی کیفیتی که ما داریم مردم مجبورن اینا رو بگیرن... وقتی رقابت نباشه همین میشه...

آخه من نمی دونم این جور طراحی با کدام یک از اصول و قوانین طراحی مطابقت داره؟؟؟...!!!

مطمئن باشید که فروش خوبی هم خواهد داشت.

طراحان ایران خودرو واقعا خجالت نمیکشن؟؟؟!!!

میشه خودمون یه سری طرحهایی رو برای این ماشین بزنیم و لعد برای ایرانخودرو بفرستیم شاید قبول کرد.:46:

poria_mc
11-04-2009, 12:27
شما عکس العمل مردم بسیار با شکوه خواهی دید!
مگه 132 چی داره این همه ملت میخرن؟
مثال از مینیاتور واضح تر؟همینطوری رفتم ببینم شرایط ثبت نامش چیه؟ یارو گفت پر شده واسه ثبت نام مرحله پنجم برید آذر 89 بیاید!

mm00
11-04-2009, 12:43
یکی از دوستان در این تاپیک حرفه قشنگی گفت که اگر اندازه ماشین در کنار چراغ ها و درها و اندازه هریک از اونها مطابق با اصول و در جای مناسب قرار بگیره ماشین رو زیبا میکنه و باعث میشه همه جذب بشند
x12 ممکنه جدید باشه ولی هیچ دلربایی و کشش نداره و مثل یک ماشین عادی میمونه در صورتی که شما مثلا یک مدل جدید فورد رو به طور مثال میبینید متوجه میشید این مدل از مدل های روزه ولی در مورد x12 اصلا مطابق با روز نیست
شما کافیه چراغ عقب و جلوش رو 206 بزاری دیگه مو با Sd نمیزنه
و مردم هم که از پراید و روا خسته شدن میگن x12 بهترینه و میخرن! همونطور که مینیاتور که واقعا فاجعه قرن 21 هست رو میخرن!:18:
همین پیکان رو اگر حذف نمیکردن باز مردم میخریدن
یا رنو! که واقعا مجبورن! وقتی خودروهای وارداتی کلی پوله گمرگ و پلاک میخورن خوب نمیصرفه واسه مردم هم چنین این قضیه بنزین که دیگه...! و قطعاتشون.....
تنها ماشنی که با این شرایط کنار میاد پرایده کم مصرفو کم خرج ! ولی در عوض رو هوایی! :دی

MoHaMaD ZaNd
11-04-2009, 12:55
دوستان من ميگم از روي عكس نظر نديم بهتره !!!!!
بزاريد تا بياد توي بازار !!! از نزديك ببينيمش بعد در موردش نظر بديم . مثلا من همين ال 90 رو كه توي عكس ديدم خيلي ازش خوشم اومد ولي وقتي از نزديك ديدمش نظر تغيير كرد !!!

armin_software
11-04-2009, 14:04
ولی پیشرانه اولی فکر کنم یه پیشرانه 80-85 اسبی بود که از پراید قویتر و از 405 صعیفتر هست.
اگر بین پراید و 405 خوبه!
بازم میگم در صورتی خوبه که قیمتش 11.5 باشه!

amir raya
11-04-2009, 14:06
مثال از مینیاتور واضح تر؟همینطوری رفتم ببینم شرایط ثبت نامش چیه؟ یارو گفت پر شده واسه ثبت نام مرحله پنجم برید آذر 89 بیاید!

خوب اینکه جواب سوال من نبود. من گفتم میشه پس اول باید بگید آره یا نه بعد توضیح بدید.

B3HZ@D
11-04-2009, 14:15
دوستان من ميگم از روي عكس نظر نديم بهتره !!!!!
بزاريد تا بياد توي بازار !!! از نزديك ببينيمش بعد در موردش نظر بديم . مثلا من همين ال 90 رو كه توي عكس ديدم خيلي ازش خوشم اومد ولي وقتي از نزديك ديدمش نظر تغيير كرد !!!

سالی که نکوست از بهارش پیداست...
به نظر شما این ماشین چیزی برای تعریف و تمجید داره
از بس که چیزی نگفتیم دارن این بلاها رو سرمون میارن

masoud911
11-04-2009, 14:29
سلام بچه ها
فرشاد پی ام داده بود که تو این تاپیک نظرم رو بگم

1- تعریف پلتفرم
قسمتهایی از ماشین که دیده نمیشن!
یعنی باید سپر و گلگیر و ... رو برداشت تا به پلتفرم رسید

خب مثل گلف و سیات ----
مثل مدلهای هم رده پژو و سیترون

من خودم تو موتور عوض کردن بین ماشینها به ارایش موتور( طولی یا عرضی) و ویل بیس (مرکز چرخ جلو تا چرخ عقب) دقت میکنم

این دو تا پلافرم رو تعیین میکنن
حتی صندوق دار و بی صندوق هم ممکنه پلتفرمشون یکی باشه( 206 اس دی و هاچ بک و یا گلف دو و جتای 91)
حتی ممکنه تعلیقشون هم فرق کنه( مثل عقب 206 اس دی و هاچ بک و یا ایودی های دف جلو و کواترو که تعلیق و اصلا اکسل عقبشون فرق داره ولی به هم میخورن و پلتفرم یکیه)

حالا واسه چی پلتفرم یکیه؟
یه شاسی با قابلیت تصادف و مقاومت پیچشی بالا و ... طراحی میکنن و یه اتاق جادار و امن و با قابلیت های مربوط به کلاس خودش واسش میذارن و تا سالها و تو ماشینهایی حتیی تو برند های مختلف ازش استفاده میکنن(مثل همون فولکس واگن و سیات و اودی واشکودا و.....) و تو ماشینهای مختلف بنا به بازار هدف با قیافه و امکانات و اپشن های متفاوتی به بازار میدن تا هزینه طراحی واسه ماشین کم بشه و همه از یه بنیان استفاده کنن و هم هزینه ساخت قالب و .... هم بیاد پایین و حتی تو قطعات قابل دیدن هم از قطعات بکسان استفاده کنن
مثل داشبورد و یا شیشه ها که این ها هم باعث کم شدن هزینه واسه کارخونه مادر و کارخونه های تابعه میشه

پس جواب چیه ؟ هزینه

2-حالا این ماشین
این ماشین چیزی بیشتر از یه فیس لیفت نیست
سپر جلوی اس دی عوض شده!
حتی اگه موتور رو هم ملی بذارن( که موتور خوبی هم هست) یه ماشین جدید نیست

نتیجه:
کار خوبیه و خب خیلی ها میتون ماشین امن تری و با تکنولوژی بهتری نسبت به پولشون در قیاس با حالا سوار بشن و این خوبه

ولی این که این ماشین رو اینجوری و با عنوان یه ماشین نو خطاب کنن و این همه سر و صدا کنن خیلی خنده داره
البته قبلا هم از این خنده دار تر کردن و با عوض کردن سپر سمند اونو به اسم سورن و با کلی اختلاف قیمت دادن بیرون که همه میدونیم

این ماشین جدید نیست

تا یادم نرفته تو پست اول اون تست پدسترین که گفته تست تصادف با عابر پیاده هست که عابر نباید از حدی بیشتر اسیب ببینه البته واسه یه سرعت خاص

:10::40:

amir raya
11-04-2009, 15:37
نگاه عمده ما به x12 بازار صادراتی است.ما برای بازار صادراتی یک خودروی 6 تا 8 هزار دلاری و یک خودروی 10 تا 11 هزار دلاری طراحی کردیم. البته اگر این خودروها به بازار عرضه شود جذابیت خاصی برای بازار داخلی هم خواهد داشت.

فارس: تکلیف x12 چه شد. قرار بود دهه فجر رونمایی کنید؟
منطقی: در دهه فجر با تراکم معرفی محصولات جدید مواجه بودیم.
فارس: طرح 10-10
منطقی: و خیلی موارد دیگر. به همین دلیل گفتیم بحث‌های عمومی‌تر را در این ایام مطرح کنیم و پروژه x12 که برای ما از اهمیت خاصی برخوردار بود را به وقت دیگری موکول کنیم که برد خبری بیشتری داشته باشد.
فارس: به چه زمان؟
منطقی: 17 اسفند- آغاز هفته وحدت.

فارس:‌ این x12 همان خودروی مردمی است؟
منطقی: دو نوع خودروی مردمی تعریف شده. یکی خودرویی است که در رنج قیمت 6 تا 8 هزار دلار در نظر گرفته شد، این خودرو عمده قطعات آن در داخل تولید می‌شود.
فارس:‌ چرا در مورد خودروی مردمی به دلار صحبت می‌کنید؟ مگر قرار نیست این خودرو برای مردم کشور خودمان تولید شود؟
منطقی: برای این خودرو بازارهای خارجی را هم مدنظر قرار دادیم. منظور رقمی است که باید به دست مردم برسد.
فارس: چرا قیمت آن را به ریال نمی گویید؟
منطقی: چون بیشتر جنبه صادراتی دارد.
فارس: پس لفظ خودروی مردمی برای x12 چیست؟
منطقی: هنوز به x12 نرسیدیم.

فارس: سؤال این بود که x12 همان خودروی مردمی است یا نه؟
منطقی: ما دو نوع خودروی مردمی داریم. بعد از بررسی‌های زیاد که به وسیله سازمان کنفرانس اسلامی صورت گرفت به این نتیجه رسیدند که خودروی مردمی با توجه به سه معیار و فاکتور اصلی طبقه‌بندی شود. یکی خودروهایی که تعمیر و نگهداری آنها بسیار راحت و آسان باشد.

دوم خودروهایی که توان بالایی دارند و بتوانند وزن زیادی را متحمل شوند و سوم خودروهایی که در رنج قیمتی 6 تا 8 هزار دلار قرار گیرد تا اکثر مردم بتوانند بخرند. و نکته دیگر آنکه چون 53 درصد کشورهای عضو دارای ذخایر غنی گاز هستند خودرویی طراحی و تولید شود که پایه گازسوز باشد. ایران خودرو با توجه به این ویژگی‌ها خودروی مردمی را طراحی کرد.سایت سنگال دقیقاً با همین هدف تأسیس شد. سنگالیها هم نسبت به این مسئله بسیار علاقمند هستند. روزی که خط تولید سمند را در این کشور افتتاح کردیم علاقه خود را شدیداً نشان دادند.

سنگالیها می‌گفتند ما 20 سال است که دنبال چنین خودرویی می‌گشتیم اما پیدا نمی‌کردیم. هندی‌ها خودروی ارزان قیمت به سنگال صادر کرده بودند اما مورد توجه آنها قرار نگرفته بود.
فارس: خودروی 5 هزار دلاری؟
منطقی: بله. خودروی ارزان قیمت هندی، خودرویی نبود که سنگالی‌ها به آن علاقمند شوند. متناسب با نیازهای سنگالی‌ها نبود.
فارس: خودروی مردمی که براساس سفارش سازمان کنفرانس اسلامی برنامه‌ریزی کردید تماماً توسط ایران خودرو طراحی شد؟
منطقی: همانطور که گفتم برای اینکه یک خودرو ارزان تمام شود از اجزای ساخته شده استفاده می‌کنند.

فارس:در اجلاس کنفرانس اسلامی بحث مشارکت کشورهای اسلامی در تولید این خودرو مطرح شد؟
منطقی: بله. این مشارکت وجود دارد.
فارس:‌هنوز به خودروی x12 نرسیدیم؟
منطقی:چرا. اما خودروی x12 .خودروی دیگری که توسط کنفرانس اسلامی مطرح شد خودرویی در رنج قیمتی 10 میلیون تومان بود. خودروی x12 برهمین مبنا طراحی شد.
فارس: بحث رقابت با مینیاتور هم در این قیمت‌گذاری مطرح بود؟
منطقی: نه. این دو خودرو در دو کلاس کاملاً متفاوت قرار دارند.

فارس: اما به لحاظ قیمتی رقیبند؟
منطقی: نگاه عمده ما به x12 بازار صادراتی است.ما برای بازار صادراتی یک خودروی 6 تا 8 هزار دلاری و یک خودروی 10 تا 11 هزار دلاری طراحی کردیم. البته اگر این خودروها به بازار عرضه شود جذابیت خاصی برای بازار داخلی هم خواهد داشت.
فارس: پس همچین بی‌نظر به بازار داخلی هم نیستید؟
منطقی: بله. اینکه خودرو صرفاً برای‌ بازار خارجی تولید شود معنی نخواهد داشت. خودروی x12 هم بازار داخلی را هدف قرار خواهد داد و هم بازار خارجی را.

فارس: این x12 تفاوت خاصی به لحاظ فنی با خودروهای موجود دارد؟
منطقی: خودروی x12 در کلاس c طراحی شده، مثل پژو 206 اس ‌دی. سه نوع موتور روی آن نصب خواهد شد. موتور 7/1 لیتری، 6/1 و 4/1 لیتری.موتور 4/1 لیتری موتور ملی سوم ما است. خانواده موتور ملی با این موتور کامل خواهد شد. بازاری که ما با آن روبرو هستیم این نوع موتور را می‌پسندد. سیستم تعلیق این خودرو هم سیستم تعلیقی است که ما خودمان طراحی کردیم .سیستم جدیدی است که کارشناسان و متخصصین ایران خودرو آن را طراحی کردند.
فارس:‌ کشورهایی که قرار است این خودرو به آن صادر شود حتماً استانداردهایی دارند که برایشان مهم است. این استانداردها را رعایت کردید؟
منطقی: بله. استاندارد روز بازارهای هدف را رعایت کردیم. حتی استانداردهای این خودرو از استانداردهای 206 هم بالاتر است. استانداردهای 206 استانداردهای سال 2008 تا 2010 است. استانداردهایی که ما در این خودرو رعایت کردیم استانداردهایی است که تا سال 2015 جواب خواهد داد.
فارس: چه زمان به تولید انبوه خواهد رسید؟
منطقی: نیمه دوم سال آینده.

فارس: بحث آن بود که طراحی این خودرو توسط آلمانی‌ها یا ایتالیایی‌ها انجام شده ؟
منطقی: خیر. اینطور نیست. عمده طراحی این خودرو توسط متخصصان داخلی صورت گرفته.
فارس:‌عمده، یعنی کل آن؟
منطقی: بله. با توجه به تجربه گذشته اقدام به طراحی این خودرو کردیم.
فارس:‌ از هیچ کجا مشاوره نگرفتید؟
منطقی: چرا، مشاوره گرفتیم تا فقط در مورد زیبایی بعضی بخشها نظر بدهد.

فارس: از چه کشوری؟
منطقی: خوشبختانه از ایتالیا نبود. از آلمان و فرانسه مشاور گرفتیم.
فارس: چرا خوشبختانه ایتالیایی نبود؟ ایتالیایی‌ها که در طراحی خودرو سرآمد جهانند؟
منطقی: بله. دیگران به اندازه کافی سراغشان رفتند، ما نرفتیم.

avecina.ir
11-04-2009, 17:28
-حالا این ماشین
این ماشین چیزی بیشتر از یه فیس لیفت نیست
سپر جلوی اس دی عوض شده!
حتی اگه موتور رو هم ملی بذارن( که موتور خوبی هم هست) یه ماشین جدید نیست
سلامم.. پس شما هم با من همعقيده هستين كه اين پلتفورم مشترك محصوب نميشه و خيلي بهش لطف كنيم FaceLift ه.داره ميشه جريان تكراري 405 و پارس و لابد تدريجن سمند! پستي كه دادي من را ياد Nomber1 انداختش دي:

Subaru
11-04-2009, 19:13
ولی از حق نگذریم خودروسازان ( مونتاژکاران ) داخلی ما در زمینه فیس لیفیت (یا همون بهینه سازی که در مورد

خودروسازان داخلی ما این کلمه رو نباید به کار ببریم چون اغلب دیده میشه که نمونه اولیه خودرو زیبا تر و هماهنگ

تر از گونه فیس لیفت شده اون بوده ) و تغیر شکل (های غیر اصولی) و البته استفاده از پیشرانه یک ماشین تو

ماشین دیگه می تونن در دنیا مقام اول رو کسب کنن و حتی بالاتر از قدرتمندترین خودروسازان جهان همچون ...

قرار بگیرند.

پس میشه این حرکتهای خودروسازانمون رو به فال نیک گرفت.

شما فکر می کنید این جور حرکت ها خیلی آسونه ، صد البته که سخته واسه ما مرم سخته که باید این حرکت ها

رو تحمل کنیم و فقط این مردم ما تو دنیا هستن که می تونن اینقدر تحمل کنن و هیچی نگن پس در این زمینه هم

تو دنیا در بین ملل دیگر کشور هامقام اول رو کسب می کنیم . پس بیایید به خود ببالیم که اینهمه مقام اولی رو تو

دنیا داریم.

armin_software
11-04-2009, 20:59
کسی عکس های بیشتر از این ماشین داره؟

D r i v e r
12-04-2009, 00:24

به گزارش خبرخودرو ، دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو يك پروژه تاريخي در صنعت خودروي كشور است.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، مهندس علير ضا محمدي مدير پروژه ايكس دوازده با بيان اين مطلب گفت : درطراحي محصول جديد ايران خودرو چندين ويژه گي براي پاسخگويي همزمان به نياز و تقاضا هاي مشتريان داخلي و خارجي ازجمله ايمني ، زيبايي و قيمت مناسب درنظر گرفته شده است .
وي با اشاره به اينكه توليد و عرضه جهاني دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو مطابق با استاندارد هاي خودروسازان دنيا صورت مي گيرد ، خاطر نشان ساخت : توليد اين خودرو در بازار ايران سالانه بين 125 تا 150 هزار دستگاه ودر سايت هاي خارج از كشور 70 هزار دستگاه درنظر گرفته شده است .

مهندس محمدي خاطر نشان ساخت : دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو با تنوع گسترده اي درموتور و تجهيزات ارائه مي شود و مشتريان ، امكان انتخاب مدل هاي متنوعي از اين خودرو را دارند .

وي مالكيت خودرو وپلتفرم منحصربه فرد ، مدرن بودن به لحاظ نيازمنديهاي استاندارد هاي روزاروپا را از بزرگترين دستاورد دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو عنوان كرد و اظهارداشت : ايران خودرو اين محصول را درهمه جاي دنيا عرضه و يا درسايت ايران خودرو در فراسوي مرزها توليد و عرضه خواهد كرد .
مدير پروژه ايكس دوازده تاكيد كرد : ايران خودرو درنظر دارد اين خودرو را به 30 كشور جهان صادر كند .

شنبه، 22 فروردين 1388
ساعت: 08:06

B3HZ@D
12-04-2009, 04:33
ولی از حق نگذریم خودروسازان ( مونتاژکاران ) داخلی ما در زمینه فیس لیفیت (یا همون بهینه سازی که در مورد

خودروسازان داخلی ما این کلمه رو نباید به کار ببریم چون اغلب دیده میشه که نمونه اولیه خودرو زیبا تر و هماهنگ

تر از گونه فیس لیفت شده اون بوده ) و تغیر شکل (های غیر اصولی) و البته استفاده از پیشرانه یک ماشین تو

ماشین دیگه می تونن در دنیا مقام اول رو کسب کنن و حتی بالاتر از قدرتمندترین خودروسازان جهان همچون ...

قرار بگیرند.

پس میشه این حرکتهای خودروسازانمون رو به فال نیک گرفت.

شما فکر می کنید این جور حرکت ها خیلی آسونه ، صد البته که سخته واسه ما مرم سخته که باید این حرکت ها

رو تحمل کنیم و فقط این مردم ما تو دنیا هستن که می تونن اینقدر تحمل کنن و هیچی نگن پس در این زمینه هم

تو دنیا در بین ملل دیگر کشور هامقام اول رو کسب می کنیم . پس بیایید به خود ببالیم که اینهمه مقام اولی رو تو

دنیا داریم.

به نظر من که اصلا فیس لیفتش هم خوب نیست
بعضی قسمت ها با هم همخونی ندارن...مثل درهای ماشین که تو چشم میزنه
خیلی بهتر از اینا میشد کار کرد

MoHaMaD ZaNd
12-04-2009, 12:48
دوست عزيز ممكنه شما اون ماكت رو كه ديدي ازش بدت اومده . جان من بزار بياد تو بازار بعد بياييد تا در مورد قيافش نظر بديم .
ممنون .

2299
12-04-2009, 12:55
آقا هرچی باشه با این قییمت از روآ و پراید بهتره

armin_software
12-04-2009, 14:01

به گزارش خبرخودرو ، دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو يك پروژه تاريخي در صنعت خودروي كشور است.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، مهندس علير ضا محمدي مدير پروژه ايكس دوازده با بيان اين مطلب گفت : درطراحي محصول جديد ايران خودرو چندين ويژه گي براي پاسخگويي همزمان به نياز و تقاضا هاي مشتريان داخلي و خارجي ازجمله ايمني ، زيبايي و قيمت مناسب درنظر گرفته شده است .

شنبه، 22 فروردين 1388
ساعت: 08:06
چند صفحه پیش خودم این خبر رو گذاشته بودم!

یکی جواب بده!

MoHaMaD ZaNd
12-04-2009, 16:49

دوست من فعلا تا موقع رونماييش عكسهايي ازش نميدن چون محرمانست !!!
اينم كه امير جان توي تاپيك گذاشتن مثل ماكت هست !!!

avecina.ir
12-04-2009, 20:56
سلامم..
محرمانه كدومه دوست جان؟؟ توي دنيا فقط توي مرحله ي طراحي و تستهاي اوليه ي توي پيست خصوصي كمپاني هستش كه تصاويرش محرمانست نه اينكه توي مرحله ي رونمايي و معرفي و ثبت نام!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فكر كنم اينا نميخوان ظاهرش يه وقت باعث كاهش محبوبيتش و پايين اومدن آمار ثبت نامش شه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه توجه كني توي عكسهاي تبليغاتي كه اينجا گذاشته بودن روي بخش خاصي از جلوي ماشين زوم كردن و بقيه قسمتها حالت محو داره..... مثلن ميخوان يه حالت عكاسي هنرمندانه به بيننده القا كنن!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MoHaMaD ZaNd
12-04-2009, 21:19
نه عزيزم !!! ربطي به كاهش محبوبيت و ... نداره !!!

cj-afshin
12-04-2009, 21:20
صدا سیما تبلیغ میکنه خیلی قشنگ تره

avecina.ir
12-04-2009, 21:39
نه مثل اينكه شما خيلي با اطلاعتري!!!
خوب پس بگو ببينم بخاطر چيه جانم؟؟؟

D r i v e r
12-04-2009, 21:53
محمد جان فکر میکنم حق با این دوستمون باشه
دلیلی نداره که اینقدر مرموز با این خودرو برخورد بشه
اینا همش بازیهای تبلیغاتی هستش تا در لحظات اول به بیننده حس خوبی رو القا کنن و بیننده حس خوبی نسبت به این ماشین پیدا کنه
معمولا کسانی که در همون لحظه اول از چیزی خوششون بیاد دیگه به سختی میشه نظرشون رو راجع بهش عوض کرد
تازه اگه هم عوض بشه بازم ته دلشون.........

sia-saketi
12-04-2009, 22:57
خیلی مسخره ست... ایران خودرو یعنی 1 طراح درست و حسابی هم نداره... این 206 هستش که!!! واقعاً که افسوس...
سمند رو هم فقط چراغاش رو تغییر می دن و می قالبونن!!! به مردم بدبخت!... 206 رو هم یه کم تغییر میدن اسمش رو میذارن خودروی ملی!

Amir_Ans
13-04-2009, 00:17
فکر کنم تا بعد از پیش فروش ازش رونمایی نکنن ..... فعلا همه را سرگرم کردن

armin_software
13-04-2009, 14:24
من هم فکر می کنم محرمانه نیست!
توی تلویزیون پس چیه؟

B3HZ@D
13-04-2009, 15:17
اینا دارن مردم رو بازی میدن....
یک طرح مزخرف و اشغال دادن بیرون میخوان به زور بچپونن به مردم
اخه یکی نیست بگه این ماشینه که شما درست کردین
هیچ وقت هیچ کاری رو از روی اصول انجام نمیدیم
همش میخوان با تقلب و دروغ کارهاشون رو پیش ببرن

MoHaMaD ZaNd
13-04-2009, 17:57
نه مثل اينكه شما خيلي با اطلاعتري!!!
خوب پس بگو ببينم بخاطر چيه جانم؟؟؟
من از تمام دوستان معذرت خواهي ميكنم !!!
من منظورم اين بود كه ميخوان خيلي مردم رو سورپرايز كنن !!!

لوگان
13-04-2009, 18:19
آقا ببخشید اګه سوالم خیلی ضاغارته:31:
این یارو اسمش navand هستش يا nond ?
اګه اولی هستش یهنی سمند و نوند؟! چه باحال.

B3HZ@D
13-04-2009, 18:59
من که به اسم navand میخوندمش
حالا شاید اشتباه میکردم...
ولی سوال خوبی پرسیدی

poria_mc
13-04-2009, 19:20
آقا ببخشید اګه سوالم خیلی ضاغارته:31:
این یارو اسمش navand هستش يا nond ?
اګه اولی هستش یهنی سمند و نوند؟! چه باحال.

ولی سوال خوبی پرسیدی

هیچکدوم نیست! فکر میکنم به صورت Novand خونده میشه که در این صورت دو معنی داره یکی تند و تیزپا و دیگری اسم یه نوع اسب خیلی اصیل ترکمن!

B3HZ@D
13-04-2009, 19:33
فکر میکنم به صورت novand خونده میشه

شما خودت هم مطمئن نیستی...
گفتی که فکر میکنم اینطوری خونده بشه

poria_mc
13-04-2009, 19:36
شما خودت هم مطمئن نیستی...
گفتی که فکر میکنم اینطوری خونده بشه
حالا چرا دعوا داری؟

omid2020-com
13-04-2009, 19:50
اون دوستمون که میگن این خودرو رو از نزدیک دیدن
هیچ تغییری توی بدنه انجام شده؟
داخل جا دار تر از 206 هستش؟
ایمنیش چی؟
آیا گاز سوز هستش از اول یا نه مثل سورن میذارن یک سال بعد مدل گاز سوز میدن بیرون؟
این خالی بندی هایی که سر سورن در آورده بودن مثل gps بازم می خوان سر این در بیارن؟

IMPost
13-04-2009, 20:06
من پرشیا دارم به نظرتون به صرفه هست که این ماشین رو بگیرم آخه از قیافش خوشم اومده کی فروشش شروع میشه قیمتش 11ملیون هست چه برتری هایی نسبت به پرشیا داره؟

B3HZ@D
13-04-2009, 20:09
حالا چرا دعوا داری؟

دعوا کجا بود؟
من گفتم که شما هم مطمئن نیستی

IMPost
13-04-2009, 20:10
من پرشیا دارم بفروشم از اینا بگیرم چه برتری نسبت به اون داره کی فروشش شروع میشه؟

MoHaMaD ZaNd
13-04-2009, 20:21
ولی سوال خوبی پرسیدی

دوست عزيز اتفاقا شما درست خونديش !!!
اصلش Navand هست !!! خيلي جالب ميشه ها !!! سمند و نَوَند . من اين عكس رو از روي فرهنگ عميد اسكن گرفتم !!! خودتون ببينيد نوشته ( نَ وَ )
در مورد Novand هم چيزي ننوشته بود !!!!

poria_mc
13-04-2009, 20:28
اصلش Navand هست !!! خيلي جالب ميشه ها !!! سمند و نَوَند . من اين عكس رو از روي فرهنگ عميد اسكن گرفتم !!! خودتون ببينيد نوشته ( نَ وَ )
محمد جان فرهنگ معین دم دست نیست اسکن بگیرم برات! توی اون تلفظش رو به صورت Novand نوشته! حالا اگه گیر آوردم برات اسکن میکنم!در هر حال ممنون از زحمتت!

avecina.ir
13-04-2009, 20:40
سلامم..
حاجي جون اسكن گرفتن نميخواست:18::31:
اينجا راببين:

لوگان
13-04-2009, 20:47
آقا من الان دیکشنری رو نګاه کردم دیدم navand هستشږ یعنی تندرو و تیزرو و یا اسب یا شتر تندروږ
حالا اینا چه قدر عشق اسبن؟!
سمند که اسب زردمبو بود اینم که اسب تندر رو بعدیشم فکر کنم قاطر بزارن دیګه.

لوگان
13-04-2009, 20:53
‍‍‍‍
تيزرو، خبرگير، خبرآور و پيک در فرهنگ معين و اسب تيزرفتار و اسب تيزفهم بادپاي بزين در فرهنگ دهخدا معاني واژه «نوند» هستند که ايران خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در کنار «سمند» اين نام را براي دومين حضور ملي خود انتخاب کرده است. «سمند» نامي بود که گفته مي شود سيدمحمد خاتمي براي نخستين خودرو ملي کشور برگزيد. در فرهنگ معين «سمند» اسبي است که رنگش رو به زردي گراييده.

B3HZ@D
13-04-2009, 20:57
پس خوبه...تا حالا داشتم درست تلفظ می کردم
بقیه دوستان هم روی صحت این تلفط اتفاق نظر دارن

faravahar
13-04-2009, 22:18
در کل اسم چندان جالبی نیست. درسته فارسی رو پاس داشتند اما هر اسم فارسی ای که قشنگ نیست.
اما در مورد قیافه اش که خیلی توی این عکس داغون هست. امکان بسیار زیادی داره که عوض بشه. چون اگه دقت کنید کنارش یک سمند می بینید که چراغ های عقبش مال lx و سپرش ماله سورن هست. پس احتمالا اینجا فقط طرح های اولیه به نمایش گذاشته می شه.

armin_software
13-04-2009, 23:21
به نظر شما اسم قشنگی هست؟

B3HZ@D
13-04-2009, 23:33
من که زیاد از اسمش خوشم نمیاد...
به نظرم اسمی نیست که بشه روی ماشین گذاشت
تلفظ جالبی نداره...

Amir_Ans
14-04-2009, 00:08
همون شتر تیز رو بهتره ...

T I M S A R
14-04-2009, 01:03
احتمالا با الهام از اسمهای الک و دولک،پت و مت،دارا وسارا،کلاه قرمزی و پسر خاله این اسم رو روش گذاشتن تا بهم بیاد "سمندونوند"

milky way
14-04-2009, 02:49
باید اسمش رو "این 206 نیست خودرو ملی بخدا، سمند" میزاشتن. این کارهای این شرکت های داخلی هم واقعا عجیبه نمیدونم چه اصراری دارن بگن حتما همچی و همکارو خودمون کردیم و این جملات "جوانان خفن ایرانی بار دیگر ..." بگن به نظر من این نوع بخورد نوعی گول زدن مردم هست البته این در مورد سایپا هم هست که با اصرار بسیار زیاد خودرو جدیدش رو 100% داخلی اعلام میکنه. نکته جالب اینه کمپانی های بزرگ دنیا برای خیلی از خودرو هاشون اداعای مالکیت 100% ندارن مثلا مزدا خیلی راحت اعلام میکنه آقا مثلا فلان ماشین ما روی پلتفرم فلان ماشین فورده یا مثلا رولسرویز اعلام میکنه آقا این موتور ماشین ما برای bmw هست و صدها خودرو دیگه ای که روی پلتفرم های مشترک ساخته میشن یا موتور کمپانی های دیگه رو استفاده میکنن، ولی کسی ادعایی نداره چون فقط به فکر کیفیت خودروی تولیدی هستن نه اینکه حالا فلان چیزش ممکنه برای خودشون نباشه چون اهمیتی نداره ولی تو ایران دقیقا اینگار بر عکسه تمام مسائل.

B3HZ@D
14-04-2009, 07:30
توی ایران همه چی بر پایه دروغ استواره...
این ها هم یاد گرفتن مردم رو سر کیسه کنن
این از ماشین مزخرفی که ساختن که همه چی اون کپی بوده از محصولات...
از اون طرف میگن همه چی رو خودشون ساختن...و اصرار دارن بگن خودرو 100% ساخت ایرانه..
این هم از اسم عجیب و غریبی که روش گذاشتن

rami_hemi
14-04-2009, 08:56
خب همه دیدیم این ماشین چطور ساخته شده و از چه ماشینی استفاده شده
خب من موندم این آقای وزیر چرا بعضی حرفهای عجیب رو مثل این که گفته بودن فرانسوی ها رو از صنعت خودرو بیرون میکنم رو میگن

B3HZ@D
14-04-2009, 09:05
چون که ایران خودش شده همه کاره صنعت خودرو و دیگه نیازی به فرانسوی ها نیست
تنها نیازمون استفاده از مدل های دیگه و تغییر کوچکی در اونهاست تا با نام خودرو ملی وارد بازار بشن

rami_hemi
14-04-2009, 09:50
دوستان نه تنها توی صنعت خودرو
بلکه توی صنیاع دیگه هم کلا خود کفا هستیم مثلا فولاد روسی و اوکراینی اصلا توی گمرک انزلی پر نبود که
یا ورق رنگی بدنه خودرو رو اصلا از خارج وارد نمیکنیم.

T I M S A R
14-04-2009, 12:52
هیچ جای دنیا چیزی به نام خودروی ملی وجود نداره و نمیدونم ما چه اصراری داریم بگیم همه چی رو خودمون تولید میکنیم.؟
فراری با اون همه عظمت بعضی از قطعاتش رو به قطعه سازان کشورهای دیگه سفارش میده.

armin_software
14-04-2009, 14:44
بی خیال اسم!
به نظر شما قیافه ی قشنگی داره؟

rami_hemi
14-04-2009, 18:58
بهتر از 132 هستش کمی
در کل میشه امیدوار بود .
ولی در کل موفقترین فیس لیفت ایرانی پارس هستش.
در کل اینم میتونه موفق باشه .

B3HZ@D
14-04-2009, 19:54
من که فکر نکنم موفق بشه
ماشین رو اگه با دقت و اساسی نگاه کنی می بینی هیچی نداره

bleu2u4u
15-04-2009, 04:01
به نظر شما اسم قشنگی هست؟

به نظر من اسم قشنگی هست
ولی چون قراره روی یه ماشین باشه باید تلفظ رونی داشته باشه که متاسفانه اینجور نیست
برای تبلیغات هم زیاد اسم جالبی نیست

armin_software
15-04-2009, 14:05
به نظر من از 206 sd و 132 خیلی بهتره!
حتی از ریو هم قشنگتره!

rami_hemi
15-04-2009, 15:02
من که فکر نکنم موفق بشه
ماشین رو اگه با دقت و اساسی نگاه کنی می بینی هیچی نداره

فکر کنم شما به هیچ چیزی اعتاق ندارید و دارید بازار ایران رو با بازرای مثلآمریکای شمالی مقایسه میکنید.
دوست من اینجا ایرانه سرزمین معجزه های عجیب
فروش رکورد دار در یک سال معادل 500 هزار دستگاه ماشینی متعلق به دهه هشتاد میلادی در داخل کشور خودش معجزه هستش .
ما که بازم میگیم اینم بهتره و قابل حذمتر از بقیه موارد هستش.

armin_software
15-04-2009, 20:08
به نظر من که فروش خوبی می کنه!
قشنگی که داره!
از نظر موتوری هم خوب باشه دیگه
20 هست! :دی

بی باک بی بال
16-04-2009, 07:07
خیلی هم بد نیست
باید از یه جا شروع کرد اما امیدوارم در جا نزنند

gmuosavi
17-04-2009, 14:51
تهران / واحد مرکزي خبر / مکتوب 1388/01/28

دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو با حضور مقامات بلند پايه کشوري و مديران ارشد صنعت خودرو و مديران گروه صنعتي ايران خودرو فردا در سالن ساپکو رونمايي مي شود.
مجيد شيخاني قائم مقام مديرعامل در محصول و کيفيت گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت: خودرو ايکس دوازده در راستاي توسعه برند ملي ايران خودرو با طراحي و استانداردهاي روز، مناسب براي خانواده، ارزان قيمت و در کلاس C خودرو صندوقدار تعريف شده است.
وي افزود: توليد و عرضه همزمان خودرو ايکس دوازده در ايران و در چهار قاره جهان از ويژگي هاي دومين خودرو با برند ملي ايران خودروست.
شيخاني خاطر نشان کرد: اين خودرو اولين خودروي ايراني در تطابق با الزامات استاندارد محافظت از عابر پياده (Pedestrian impact) در هنگام تصادف است و همچنين اولين خودرويي است که استانداردهاي آلايندگي يورو 4 و 5 را اخذ مي کند.
وي تأکيد کرد: براي کسب مزيت رقابتي در بازارهاي خارجي، خودرو ايکس دوازده علاوه بر استانداردهاي روز اروپا جايگاه بسيار مطلوبي در رده بندي ايمني در ميان خودروهاي همکلاس بر مبناي معيار EUroNCAP 3 ستاره بر اساس سطح ايمني تعريف شده براي سرنشينان و عابر پياده دارد.
قائم مقام مدير عامل در محصول و کيفيت گروه صنعتي ايران خودرو گفت: با طراحي و توسعه بخش عمده اي از زيرمجموعه هاي پلتفرمي، خودرو ايکس دوازده بر روي پلتفرمي با مالکيت معنوي شرکت ايران خودرو به بازار عرضه خواهد شد.
وي تصريح کرد: دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو با تنوع گسترده در موتورهاي 1 و 6 دهم ليتري بنزيني و 1 و 7 دهم ليتري (موتور ملي پايه گازسوز) و تجهيزات جانبي ارائه مي شود به طوري که مشتريان، امکان انتخاب مدل هاي متنوعي از اين خودرو را دارند. اين محصول در انتهاي سال 1388روانه بازارهاي داخلي و خارجي خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه تيراژ نهايي توليد خودرو ايکس دوازده، سالانه 150 هزار دستگاه است، خاطرنشان ساخت: در بازار داخلي اين محصول بدون محدوديت عرضه خواهد شد ضمن آنکه طبق برنامه ريزي هاي انجام شده 50 درصد تيراژ توليد اين خودرو روانه بازارهاي خارجي خواهد شد.

tatu_lover1366
17-04-2009, 15:11
فکر کنم شما به هیچ چیزی اعتاق ندارید و دارید بازار ایران رو با بازرای مثلآمریکای شمالی مقایسه میکنید.
دوست من اینجا ایرانه سرزمین معجزه های عجیب
فروش رکورد دار در یک سال معادل 500 هزار دستگاه ماشینی متعلق به دهه هشتاد میلادی در داخل کشور خودش معجزه هستش .
ما که بازم میگیم اینم بهتره و قابل حذمتر از بقیه موارد هستش.

آره به نظر منم از sd یا ریو یا سمند معمولی یا مینیاتور قشنکتره البته کار به عمل برآید
تا نبینیمش و باهاش رانندگی نکنیم نمیتونیم نظز قطعی بدیم

avecina.ir
17-04-2009, 17:50
سلامم..
یک شرمندگی دیگه واسه ایرانخوردرو از بابت این ماشین......خودتون به این نکته از حرفهای قائم مقام ایرانخودرو در پست 176 دقت کنین:

بر استانداردهاي روز اروپا جايگاه بسيار مطلوبي در رده بندي ايمني در ميان خودروهاي همکلاس بر مبناي معيار EUroNCAP 3 ستاره بر اساس سطح ايمني تعريف شده براي سرنشينان و عابر پياده دارد.پژو 206 تازه مدل سال 2000 ش طبق آزمون Crash Test انجام شده توسط euroncap چهار ستاره ی ایمنی داشته

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی اینا با دستکاری کردنش به اسم نوند یا هرچی.... رسوندنش به سه ستاره ایمنی! تازه اونم اگه مثل 405های تولیدیشون به شکل عکس زیر درنیاد
تازه چقدرم اومده تعریف کرده ازش!! گفته بر اساس استانداردهای روز اروپا! ....واقعن چی بگه آدم؟؟......استاندارد روز اروپا 5 ستاره ی ایمنی هستش

vahid78
17-04-2009, 18:02
سلام ...:11:

سوخت نوند چقدره ؟

D r i v e r
17-04-2009, 19:44
سلامم..
یک شرمندگی دیگه واسه ایرانخوردرو از بابت این ماشین......خودتون به این نکته از حرفهای قائم مقام ایرانخودرو در پست 176 دقت کنین:
پژو 206 تازه مدل سال 2000 ش طبق آزمون Crash Test انجام شده توسط euroncap چهار ستاره ی ایمنی داشته

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی اینا با دستکاری کردنش به اسم نوند یا هرچی.... رسوندنش به سه ستاره ایمنی! تازه اونم اگه مثل 405های تولیدیشون به شکل عکس زیر درنیاد
تازه چقدرم اومده تعریف کرده ازش!! گفته بر اساس استانداردهای روز اروپا! ....واقعن چی بگه آدم؟؟......استاندارد روز اروپا 5 ستاره ی ایمنی هستش

باز یه نفر دیگه اومد این عکس رو گذاشت
این ماشین معلوم نیست چند هزار کیلومتر بدون سرویس کار کرده که اینطور بلایی سرش اومده
بعدشم ما خبر نداریم که این ماشین بر اثر چه سانحه ای این بلا سرش اومده
اصلا به عاج لاستیک ها دقت کنین معلوم میشه که طرف چقدر به ماشین رسیده
دوستان به نظر من این عکس کاملا غیر طبیعی هست

سلام ...:11:

سوخت نوند چقدره ؟

اگه کارت سوخت رو میگین که مثله بقیه ماشین های تولید داخل
اگر هم که مصرف رو میگین معلوم نیست چه پیشرانه ای براش استفاده میکنن
ولی گفته شده از سری ef7 هست اونم مصرفش پایینه

avecina.ir
17-04-2009, 20:12
سلامم..
دوستان به نظر من این عکس کاملا غیر طبیعی هستراستش از ماشینهای غیرطبیعیه مونتژ داخل انتظار رفتار طبیعی داشتن غیرطبیعیه!
آتش گرفتن و دراومدن اکسل عقب و پریدن شیشه ی عقب به بیرون در سرعتهای بالا و...... تنها بخشی از رفتار غیر طبیعی ماشینهای مونتاژ داخل هستش....
شما به قسمت اصلی پست قبلی من توجه کنین که 206 چهارستاره شده 3 ستاره.البته این چیزیه که ایرانخوردو داره ادعا میکنه و شاید در آزمون euro ncap حتی دو ستاره هم نگیره

D r i v e r
17-04-2009, 21:10
سلامم..راستش از ماشینهای غیرطبیعیه مونتژ داخل انتظار رفتار طبیعی داشتن غیرطبیعیه!
آتش گرفتن و دراومدن اکسل عقب و پریدن شیشه ی عقب به بیرون در سرعتهای بالا و...... تنها بخشی از رفتار غیر طبیعی ماشینهای مونتاژ داخل هستش....
شما به قسمت اصلی پست قبلی من توجه کنین که 206 چهارستاره شده 3 ستاره.البته این چیزیه که ایرانخوردو داره ادعا میکنه و شاید در آزمون euro ncap حتی دو ستاره هم نگیره

دوست من تا دلت بخواد من و شما از این رفتار های غیر طبیعی از محصولات ایرانخودرو و سایپا دیدیم
باور کن منم اصلا دل خوشی ندارم از این ماشن ها
ولی وقتی که آدم ماشین رو تحویل گرفت میتونه با یکم صبر و حوصله (نه خیلی فقط یه خورده و در اندازه چند تا بازدید) ماشین رو رو به راه کنه
ولی این یکی دیگه خیلی عجیب غریبه!!
در رفتن اکسل عقب !!!
پشت ماشین یه جورایی واضح نیست و انگار محو شده
اثری هم از کشیده شدن ماشین بر روی زمین نیست
عکس به نظرم ساختگی هست
ولی منم با شما هم عقیده هستم که رفتار غیر طبیعی (چیزی در حد فاجعه ) خیلی سر میزنه

armin_software
18-04-2009, 14:37
نوند چند نفر جا داره؟
مثل تندره؟
5 نفر؟

B3HZ@D
18-04-2009, 14:42
ظرفیتش مثل 206 هست
5 نفر به زور توش جا میشن

omid2020-com
18-04-2009, 17:58
اسمش که نوند نشد
گذاشتن رانا
از بیرون قشنگه ولی از داخل هیچی نداره

T I M S A R
18-04-2009, 18:10
کسی در مورد مشخصات فنی رانا اطلاعاتی داره؟

B3HZ@D
18-04-2009, 18:24

تاپیکش رو که زدن....
چرا همونجا نپرسیدی؟
ولی فکر کنم مشخصاتش همینی باشه که توی همین تاپیک گذاشتن

T I M S A R
18-04-2009, 18:56
تاپیکش رو که زدن....
چرا همونجا نپرسیدی؟
ولی فکر کنم مشخصاتش همینی باشه که توی همین تاپیک گذاشتن

دوست عزیز تنها چیزی که من دیدم تاپیک تصاویرش بود و فکر نمیکنم اونجا مناسب سوال بنده باشه و از اونجایی که این تاپیک در مورد جدیدترین محصول ایران خودرو هست فکر کردم مناسبترین جا باشه برای طرح سوالم.
اگر ادرس تاپیکی رو که میگی بزاری ممنونت میشم. هرچند فکر میکنم همین تاپیک مناسبترین بود برای طرح سوالم.

Farshadd
18-04-2009, 21:49

اینا هنوز نتونستن یه اسم قطعی براش انتخاب کنن. چه برسه مشخصات فنی.

ولی تا جایی که مطمئنم اینه که قابلیت استفاده از موتور ملی پایه گاز سوز رو هم داره.

amirrezam
18-04-2009, 22:34
دوستان اطلاعات بیشتر مثل مشخصات فنی رو تو سایتش اعلام کردن به نظر ماشین خوبی میاد :20:

سایت :

bleu2u4u
18-04-2009, 23:22
عکس به نظرم ساختگی هست

عکس ساختگی اونم توی ایران
مردم نمیزارن کسی دست به ماشینشون بزنه چه برسه یه همچین بلایی سرش بیارن

bleu2u4u
18-04-2009, 23:24
کسی میدونه رانا یعنی چی؟

T I M S A R
18-04-2009, 23:38
رانا با 3 موتور مختلف عرضه میشه.
کاتالوگهای رانا و مشخصات فنی رو میتونید از اینجا دانلود کنید.

B3HZ@D
19-04-2009, 00:09
الان برای هر مدل کلی میشکن روی قیمت....
خوب بود به اسم تاپیک نوند رو هم اضافه می کردن...اونوقت میشد
رانا ( x12 ) نوند....

Rahe Kavir
19-04-2009, 08:54
شركت ايران خودرو، در راستاي توسعه برندملي و پلاتفرم خود ، با حضور وزيران صنايع ومعادن ورفاه و تامين اجتماعي ، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ،مديران صنعت و مديران گروه صنعتي ايران خودرو و خبرنگاران رسانه هاي داخلي و بين المللي، دومين خودرو با برند ملي ايران با نام رانا را به بازار ايران و جهان معرفي كرد.

مهندس علير ضا محمدي ،مدير پروژه خودروي رانا درزمينه اهداف توليد محصول جديد ايران خودرو گفت : توليد محصولی جديد با ظاهرمنحصر به فرد، قیمت پایین تر از خودروهای هم خانواده و برخوردار از آخرین استانداردهای روز براي ترويج و توسعه برند ايران خودرو، از جمله اهداف شركت ايران خودرو از عرضه اين محصول است.
وي افزود : اين گروه صنعتي در اين حركت خود، تامین بازار خودروهایی در حاشیه قیمتی متوسط به پایین و توسعه پلاتفرم مختص ایران خودرو در کنار توسعه محصول جدید را نيز در نظر داشته تا از اين راه، توسعه سهم صادرات و تضمین تداوم تولید در سایت های خارج از کشور در آینده را نيز محقق سازد.

مشخصات فني

محمدي درباره مشخصات دومين خودرو با برند ملي ايران خودرو خاطر نشان ساخت : از جنبه هاي گوناگون مانند در موتور، گلگیرها، چراغ ها، سپر ها و صندوق عقب، از طراحی کاملا جدیدي برخوردار است.
وي تاكيد كرد :در اين خودرو ساير بخش ها از قبيل داشبورد، صندلی های جلو و عقب، رودری های جلو و عقب، قاب ستون ها و غربیلک فرمان نيز كاملا جديد و ابتكاري است. سیستم تعلیق عقب اين خودرو از نوع Twist Beam بوده و از كيسه هواي راننده و سرنشین برخوردار است.

مدير پروژه خودروي رانا تصريح كرد : در طراحي اين محصول، سيستم هاي تعلیق جلو، اگزوز، هیدرولیک فرمان و فریم صندلی ها با اعمال اصلاحات لازم و به منظور استفاده بهینه از سرمایه گذاری های موجود، از سبد محصولات ایران خودرو به كار گرفته شده است.از جمله اهداف مهمي كه ايران خودرو در طراحي و عرضه اين محصول دنبال كرده، مي توان به مصرف سوخت و آلایندگی، ایمنی، قیمت، عملکرد مناسب موتور و قوای محرکه، خدماتپساز فروش، فرمان پذيري و امکاناترفاهی، ارزاني تعميراتو نگهداري و دوام و کیفیتبالاي قطعات اشاره كرد.

توسعه پلاتفرم جدید با مالکیت ایران خودرو

وي درزمينه توسعه پلاتفرم خودروي رانا خاطر نشان ساخت : بخش عمده ای از زیر مجموعه های پلاتفرم متعلق به ایران خودرو كه خودروی ”رانا“ برروی آن ارايه شده، موتور و گیربکس، سیستم تعلیق، کفی خودرو، صندلی ها، سیستم هاي خنک کاری، ترمز و الکتریکال و مجموعه اگزوز را در بر دارد.

گزینه های قوای محرکه به عنوان یکی از اجزا اصلی پلاتفرم
محمدي با اشاره به اين كه در اين خودرو از قواي محركه متنوعي استفاده شده است ظخاطر نشان ساخت : موتور 1600 سي سي موجود براي بازار ایران و بازارهای صادراتي از جمله اين موارد است. اين موتور داراي
16 سوپاپ بوده و از 110 اسب توان در دور 5800 و
گشتاور 142 نيوتن متر در دور 4000 برخوردار است. اين موتور بنزین سوز بوده اما قابلیت ارايه به صورت دوگانه سوز را نيز دارا است. اين موتور در سیکل ترکیبی 6/6 ليتر و درجاده5.4 ليتر در هر صد كيلومتر سوخت مصرف مي كند.

موتور ملی EF از ديگر گزينه هاي مورد نظر براي اين محصول است. اين موتور نيز داراي 16 سوپاپ و 125 اسب توان در دور 6000 در حالت بنزين و 103 اسب توان در دور 6000 در حالت گاز سوز است.
گشتاور 160 نيوتن متر در دور 4500 در حالت بنزین و 135 نيوتن متر در دور 4500 در حالت گاز سوز از ديگر ويژگي هاي اين موتور به شمار مي رود. موتور اي اف پایه گازسوز است اما قابلیت ارايه به صورت بنزین سوز را نيز دارد.
قابلیت نصب موتور دیزل نيز برروی این خودرو وجود دارد.

مالکیت گیربکس
مدير پروژه خودروي رانا تصريح كرد : ساخت کامل و مالكيت گيربكس توسط شرکت نیرو محرکه ایران خودرو، گامی بلند در ایجادپلاتفرم را فراهم و بهبود مستمر کیفیت گیربکس با انجام پروژه های مهندسی را ميسر كرده است.

طراحی اکسل و سیستم تعلیق

وي تاكيد كرد : طراحی و ساخت کامل و مالکیت اکسل به عنوان یکی دیگراز اجزاي اصلی پلاتفرم و مالكيت آن براي ايران خودرو، از ديگر نتايج طراحي و عرضه خودروي رانا است كه به منظور افزایش تیراژ و اقتصادی شدن تولید و با كسب اطمینان از عملکرد آن از راه محاسبات مهندسی و تست های جامع، به طور مشترک در ”رانا“ و ”سمند استفاده خواهد شد.

گونه ها و تجهیزات به کار رفته
اين مقام مسوول در زمينه مدل هاي مختلف خودروي رانا خاطر نشان ساخت : خودروي رانا در دو گونه اصلي ارايه مي شود. در گونه اول كه دو حالت شامل گیربکس دستی / بنزین سوز و گیربکس دستی / دو گانه سوز را در بر دارد، تجهیزاتي از قبيل ایربگ راننده، کولر، فرمان هیدرولیک و پخش MP3 با ورودی USB ديده شده است.

گونه دوم اين محصول، گیربکس دستی / بنزین سوز، گیربکس اتوماتیک / بنزین سوز و گیربکس دستی /دو گانه سوز را در بر دارد و تجهیزات آن شامل ایربگ راننده و سرنشین، ترمزهای ضد قفلABS ، شیشه بالابرهای برقی، تنظیم برقی آیينه ها، فرمان هیدرولیک، کولر و پخش CD/MP3 با ورودی USB است.

ویژگی های برجسته خودروی رانا
مهندس محمدي مهم ترين ويژگي هاي خودروي رانا را معرفی خودرويي تحت برند ایران خودرو با ظاهر جذاب تر ار خودروهای هم رده و بهره گیری از سرمایه گذاری های انجام شده در زمینه تولید و ساخت داخل قطعات و مجموعه هاكه از جمله تجربه هاي مهم طراحي و عرضه اين محصول به شمار مي رود،عنوان كرد و اظهارداشت :

گروه صنعتي ايران خودرو در اين راستا، سطح ایمنی خودرو در تصادف و به ويژه در برخورد با عابر پیاده را نيز ارتقا داده و X12 تنها خودروی تولید داخل است که با آخرین استانداردهای اروپایی مربوط به عابر پياده موسوم به Pedestrian Impact تطابق دارد.
دراين محصول، استاندارد کنترل آلایندگی بر بالاترین استاندارد اروپایی (EU V)
منطبق است.

سطح تجهيزات
وي درزمينه تجهزات خودروي رانا تصريح كرد : خودروي جديد ايران خودرو به
فرمان هيدروليك،
كولر،
ترمز ‌ABS ، شیشه بالابر جلو و عقب برقی،
آیينه های برقی،
قفل مرکزی،
ریموت و
ايربگ راننده و سرنشين مجهز است و با توجه به عرضه آن در انتهاي سال 1388 و هدف گذاري ايران خودرو، این محصول در سطوح استاندارد آلایندگیEuro 3 ، Euro 4 و Euro 5 قابل عرضه است.

نخستين خودروي ايراني با استاندارد ايمني عابر پياده
محمدي در مورد استاندارد هاي روزاروپايي اين خودرو خاطر نشان ساخت : علاوه بر تامين الزامات استانداردهای 55 گانه بازار ایران و استانداردهاي روز اروپا ، شاخص هاي ايمني براي راننده و سرنشين بزرگسال
و كودكان
و برخورد با عابر پياده بر اساس معیار EuroNCAP نيز در این محصول هدف گذاری شده و به تمامي سيستم هاي ايمني براي برخورد با عابر پياده موسوم به استاندارد Pedestrian Impact مجهز است. خودروي رانا، اولین خودروی ایرانی است كه در طراحي آن دستیابی به ملزومات استانداردهای Euro IV و Euro V ، تطابق با كليه ملزومات استانداردهاي اتحاديه اروپا ( EEC/ECE) و تمامي استانداردهاي جاري در ايران و ساير مناطق صادراتي گنجانده شده است.

150 هزار دستگاه پيش بيني توليد
محمدي در درزمينه تيراژ توليد و بازار هاي صادراتي خودروي رانا گفت :
با توجه به پتانسيل بازار در بخش های SM2 و SM3، حداقل تيراژ سالانه براي اين خودرو 150 هزار دستگاه پيش بينی شده است و اين خودرو به بيش از 30 كشور جهان صادر خواهد شد .
وي مهم ترين بازار هاي صادراتي اين خودرو را كشورهاي مختلف در آسياي ميانه، اروپا، آفريقا، امريكاي لاتين و خاورميانه از جمله بازارهاي مهم براي اين محصول خواهند بود. دراين ميان مي توان كشورهاي
قزاقستان، تركمنستان، تركيه، اوكراين، بلاروس، سوريه، لبنان، اردن، تونس، مراكش، سنگال، ونزوئلا، ليبي، الجزاير، مصر، سودان، عربستان، كويت ، عراق ، امارات، آذربايجان، چين و روسيه را نام برد.

خودرو رانا با قيمت پايه 10.5ميليون تومان عرضه مي شود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Captain_Nemo
19-04-2009, 10:09
بيشتر شبيه 206 sd هست كه يخورده ظاهرش رو بزك كردند.

Rahe Kavir
19-04-2009, 10:27
بيشتر شبيه 206 sd هست كه يخورده ظاهرش رو بزك كردند.
اصلاخود206 فقط انگاري بزرگش كردن:31: امانميدونم چراايران خودرو زيرباره نميره :13:

ali_blue88
19-04-2009, 10:39
واقعا که از این بدتر نمیشه خیلی قیافش مسخرس فقط بلدن ماشینای دیگه رو چکش کاری کنن و تغییر شکل بدن کاملا تابلوه که 206 هست از اون خروجی های هوا که مثل درچه هواکش بخاری گازی میمونه حالم به هم خورد آه آه حتما میخوان با قیمت 16 -17 میلیون بندازن به این مردم بیچاره

AKBAR132
19-04-2009, 10:42
امیدوارم مثل 206 sd نباشه که یه حالت ناقص الخلقه بودن توش وجود داره

armiin
19-04-2009, 11:50
كلا از نظر قيافه از 206 sd بهتره و طراحي ظاهريش جديدتر از SD هستش (206 ديگه قديمي شده) البته اين هم طراحي روز رو نداره. جلو پنجره اش هم خيلي ضايعه.
اگر تازه از نظر ساخت و مونتاژ كيفيتش مثل 206 قابل قبول باشه باز هم همون اشكالات 206SD رو كه در آخرين شماره مجله ماشين با جزئيات به اون اشاره كرده داره.
ميدونين كه راحت ترين كار عوض كردن پوسته داشبورده. دقت كنين كه جاي همه چيز مثل 206 هست . حتي فاصله كنسول در قسمت پائين. و محل قرارگرفتن كليدهاي شيشه بالابر. ضمن اينكه خروجي هواي مدور ديگه چند ساليه كه از مد افتاده و زياد هم موفق نبود عليرغم كاربرد خوبش و الان عمودي مده. ميشه گفت نسبت به 206 SD فقط پوسته داشبورد ، سپرهاي جلو و عقب و صندوق عقب و كاپوت رو عوض كردند و اين يعني فيس ليفت. كاري كه بطور بسيار ناشيانه با پرايد 132 ، زانتيا 2 ، 405 SLX و سورن انجامش دادند.
درهر صورت اگه واقعا فولش رو با قيمت 13 بدن دست ملت خوبه.

D r i v e r
19-04-2009, 12:15
همونطور که پیش بینی میشد این ماشین هم مثله بقیه محصولات در تیپ های گوناگون!!!! :13: عرضه خواهد شد!!!!
و قیمت پایه این ماشین 10 میلیون و 500 هزار تومن هست (تازه قرار بود زیر 10 تومن باشه 500 تومن هم 500 تومنه دیگه!!!)
اینو یکی از دوستان همینجا لینک داده بودن ولی من عکس هارو میذارم :
مطمئنا مدل پایه همون مدل lv هست که 10 میلیون 500 قیمت داره و بدون کیسه هوای سرنشینان جلو - ترمز ضد قفل - شیشه بالابر های جلو و عقب برقی -آینه های برقی - بدون ریموت (به ریموت هم رحم نکردن :41:)
و موتور به احتمال خیلی زیاد بشه 80 اسب و 125 نیوتون بر متر و 15 ثانیه شتاب 0 -100 و 160 کیلیموتر بر ساعت حداکثر سرعت!
حالا هی شما به خودتو الکی امیدواری بدین که این ماشین با همه امکانات 10 میلیون 500
دوستان به جانه خودم احساس خفگی میکنم شدید!!!
آخه ...... چرا میای میگی 10 تومن بعدش میگی با شیشه بالابر برقی و موتور فلان و abs و کیسه هوا و.....
آخه چرا اینا این ملت رو .... حساب میکنن؟؟؟
دوستان خیلی ناراحت شدم از این موضوع
این واقعا یعنی دیگه انداختن به مردم:18:
حالا چی نمیان مدل پایه رو رو نمایی کنن همه بفهمن 10 میلیونی کدومه!!!
نه تنها از اینه که توی لیست هست میدزدن
بلکه به نمد زیر کاپوت قالپاق های سر کمک و رنگ متالیک و کلی خورده ریز دیگه هم رحم نخواهن کرد!!!!!:19:

bleu2u4u
19-04-2009, 13:58
از همون روز اول هم مشخص بود ماشینی که همزادش رو دارن 18 تومن میفروشن نمیان این رو بدن 10 تومن
پس مجبور بودن از بالا و پایین همزاد بزنن تا مدل پایه اش رو بتونن 10/500 بدن
و مدل فول رو به قیمت همون همزاد

B3HZ@D
19-04-2009, 14:09
بعد که من گیر میدم به خودروهای داخلی و این کلاه هایی که سر مردم میذارن دوستان به من گیر میدن که چرا از صنعت خودرو سازی ایران طرفداری نمی کنی!
حالا که همه دیدن اخرش شد دزیدن از اینور و اونور ماشین و پایین اوردن قیمت...
اگر هم با همه امکانات بخوای باید نزدیک 20 تومن پول بدی....
این است خودروی ملی!!!!!!!!

amir raya
19-04-2009, 14:26
1. من واقعا طرفدار خودروی ملی هستم و از شما هم خیلی ناراحتم.(ولی بعد از این خبر جمله ام را تصحیح می کنم: من واقعا طرفدار خودروی ملی بودم و از شما هم خیلی ناراحت میشدم که دیگر نیستم.)
2. چرا اسم تایپیک عوض شد ؟ برا من نوشته (x12) رانا این چیه دیگه؟

bleu2u4u
19-04-2009, 14:33
الان که داشتم به تیپهای مختلفش نگاه میکردم متوجه اختلاف خیلی زیاد مدل پایه با مدل فول ش شدم
من این احتمال رو میدم که نسبت قیمت ارزونترین مدل این ماشین به گرونترین مدل اش (با توجه به گیربکس اتومات ش) 1 به 2 بشه

bleu2u4u
19-04-2009, 14:34
2. چرا اسم تایپیک عوض شد ؟ برا من نوشته (x12) رانا این چیه دیگه؟

اسم ماشین از نوند به رانا تغییر کرد

eblis2007
19-04-2009, 15:06
جلو داشبوردش مثل l90 یا تو همون شکل هست

amir raya
19-04-2009, 15:08
نمای داخل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنمای خارج:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتجهیزات:

mershio
19-04-2009, 17:48
این چیه که میشه = بلندگو
آینه بقل هم که شاهکار
اونم ارمش دیگه

MoHaMaD ZaNd
19-04-2009, 19:07
اگه اينطوري باشه اگه قيافه رو كنار بزاريم بارم پرايد بهتره !!!

armia
19-04-2009, 19:11
واقعا از نظر طراحی داخلی هیچی واسه گفتن نداره

armin_software
19-04-2009, 20:18
چرا اسمش رو عوض کردن؟
ولی رانا هم خوبه!

amir raya
19-04-2009, 20:26
اونم ارمش دیگه

خوب اگه آرمشه پس چرا روی فرمون و جلوی ماشین آرم سمندو زدن؟

D r i v e r
19-04-2009, 21:03
خوب اگه آرمشه پس چرا روی فرمون و جلوی ماشین آرم سمندو زدن؟

عزیزم اون دوستمون اشتباه گفتن که اون آرمشه (لوگو) :11:
اون کلمه رانا هسن که به صورت خاصی نوشته شده همین که کنار تلفظ انگلیسیش نوشته شده
لوگو ایرانخودرو یه زمانی همون گاری و اسبه بود !!!(پیکان!!!)
الان دیگه شده اسب خالی (لوگویی که روی سمند میبینیم و روی پیراهن پیکان قزوین تبلیغ میشه:31:
نمیشه گفت آرم سمند (لوگو) بلکه لوگوی ایرانخودرو هست
مثل پژو که عکس یه شیر ایستاده هست و میتسوبیشی و فراری و .... که هرکدوم لوگو خاصی دارن :دی

2299
19-04-2009, 21:40
نمای داخل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنمای خارج:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتجهیزات:

عكس 1 باند عقب هست
2عكس 1 راست ميگي چقدر آشناست من كه نميدونم اصلا مال 405 و.. هست 2 جاش زياد بد نيست چون براي هر ديقيقه لازم نداره

rami_hemi
19-04-2009, 22:43
واقعا از نظر طراحی داخلی هیچی واسه گفتن نداره

دوست عزیز یه چیزی میخواستم بپرسم به دل نگیر واقعا برام سوال شد شما از چی خوشتون میاد احتملا شما بی ام و و مرسدس بنز سوار میشید که انیطوری بی رحمانه نقد میکنید .
یعنی نمیدونم چه انتظاری دارید؟احتملا شما با طراحی داخلی رولس رویس فانتوم هم مشکل دارین؟.

armin_software
19-04-2009, 23:10
پست 216 تایید میشه!
راست میگه مگه شما چی می خواهید؟!
ماشین قشنگی هست!
امکانات خوبی داره!
شاید هم گرون نشه!
شما از کجا می دونید؟!

ar.behnam
19-04-2009, 23:14
بچه ها با توجه به قیمتی که بیان شد ... L90 E0 Cp به این مدل از رانا ارجعیت داره؟ یا اینکه منتظر این اتومبیل باشیم؟ ولی بعید میدونم ...؟

D r i v e r
19-04-2009, 23:15
ماشین قشنگی هست!
امکانات خوبی داره!

آقا به خدا دونستیم که این ماشین از نظر شما خوشگله و امکاناتشم خوبه:11:
از نظر قیمت هم شک نکن (100% مطمئن باش که قیمت پایه و بدون هیچگونه امکاناتش 10 میلیون و 500 هست

شاید هم گرون نشه!
شما از کجا می دونید؟!
ما نمیدونیم ولی باید یه اختلاف قیمتی بین مدل فول و پایه باشه یا نه؟؟؟:13:
نمیان که این ماشین رو بدن 8 تومن !! میدن به نظر خودتون؟؟؟
پس مدل پایه 10 میلیون و بقیه مدل ها بسته به تجهیزات رفاهی گرون ترمیشن

پست 216 تایید میشه!
راست میگه مگه شما چی می خواهید؟!
!
برای تایید پست هم میتونین از دکمه تشکر استفاده کنین
یا حق :11:

spam
19-04-2009, 23:22
به نظر من ماشین قشنگیه و قیمتش هم نسبت به بقیه ماشینا مناسبه . :46:

armin_software
19-04-2009, 23:43
برای دیدن نمای 360 درجه به این لینک بروید!

armin_software
19-04-2009, 23:44
ما نمیدونیم ولی باید یه اختلاف قیمتی بین مدل فول و پایه باشه یا نه؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نظر من اگر قیمت فولش 15 هم باشه بازم خوبه!
شما این رو با سمند مقایسه کن!
کدوم بهتره؟

ar.behnam
19-04-2009, 23:58
برای دیدن نمای 360 درجه به این لینک بروید!

ماشینو بیخیال 360 درجه رو بچسب ! خیلی تریپسسسسسس کار کرده :19:!!!

D r i v e r
20-04-2009, 00:10
کدوم بهتره؟

شما اختلاف قیمت موتور و کیسه های هوا و ترمز abs و شیشه های برقی و .... رو یه حساب سر انگشتی انجام بدی متوجه میشیم که خیلی خیلی بعیده که با این قیمت فولش بخواد وارد بازار بشه
اگه اینطور باشه باید قید ماشین های محبوب خودش رو مثل پارس که پارسال سال خیلی موفقی رو داشت با همه کاستی هاش و خودروی ملی دیگه مانند سمن lx و ماشینی مثله 405 (که الان فکر کنم تا حدودی از محبوبیتش کاسته شده )رو بزنه!
حالا این برای ایرانخودرو منطقی هست؟؟؟
ایرانخودرو میخواد که تمامی محصولاتش رو به فروش برسون و چیزی رو دستش باد نکنه
پس مطمئن باش اینها خیلی زرنگتر از من و شما هستن و کاری نمیکنن که بخوان ضرر بدن دیگه

bleu2u4u
20-04-2009, 00:13
کدوم بهتره؟

به نظر من با 15 تومن خرید l90 فول معقول تره

rami_hemi
20-04-2009, 08:57
دوستان واقعا ممنونم الان شده نظارت منطقی
خب به نظر من هم نمونه فولش 15-17 میلیون قیمت داشته باشه
در مورد اون هم که میگی امیر قیمتش بیشترذ از این نمیتونه بره بالا و محصولات دیگه هم مثل اینکه کم کم دارن از رده خارج میشن مثلا سمند رو با همین جایگزین میکنن و یه مدل کاملا جدید سمند دارن طراحی میکنن بر اسا پلتفرم 307 پژو
پارس هم به احتمال قوی تغییر کنه و بر اسا پلتفرم 407 دوباره طراحی بشه یعنی
رانا نقطه آغازی واسه یه تحول توی محصولات ایرانخودرو هستش .

armin_software
20-04-2009, 13:58
به نظر من با 15 تومن خرید l90 فول معقول تره
ولی اگر قیمت فولش 15 باشه خیلی بهتر از l90 هست!

officer
20-04-2009, 16:03
ولی اگر قیمت فولش 15 باشه خیلی بهتر از l90 هست!

مطمعنا سيستم موتور و گيرباكس l90 بسيار عمكرد بهتر و ماندگاري بيشتري از نمونه ايراني در x12 (رانا) دارند

T I M S A R
20-04-2009, 16:51
مطمعنا سيستم موتور و گيرباكس l90 بسيار عمكرد بهتر و ماندگاري بيشتري از نمونه ايراني در x12 (رانا) دارند

تا رانا مورد آزمایش و مقایسه با l90 قرار نگیره صحبت در مورد گیربکس و موتور و توان حرکتی ماشین زیاد منطقی نیست.

T I M S A R
20-04-2009, 16:55
ولی خودمونیم ها کم کم تولید کنندگان داخلی دارن به استاندارد طراحی روز دنیا نزدیک میشن و اونهم به برکت حضور خودروهای وارداتی هستش.فقط امیدوارم از فکر فیس لیفت تولیدات 10 سال پیش بیان بیرون؟

armin_software
20-04-2009, 17:05
ما نمی تونیم بگیم که این ماشین چه موتوری داره!
شاید از موتور 405 هم بهتر باشه!
اطلاعات دقیقی نیومده!
تا زمانی که خود ماشین نیاد نمی شه قضاوت کرد!
ما فقط می تونیم درباره ی قیمت و امکانات و طراحی ظاهری بحث کنیم!

D r i v e r
20-04-2009, 23:27
ما نمی تونیم بگیم که این ماشین چه موتوری داره!
شاید از موتور 405 هم بهتر باشه!
اطلاعات دقیقی نیومده!
تا زمانی که خود ماشین نیاد نمی شه قضاوت کرد!
ما فقط می تونیم درباره ی قیمت و امکانات و طراحی ظاهری بحث کنیم!

یعنی چی نمیتونیم نظر بدیم؟؟؟
دیگه خودشون به طور کامل گفتن که چه موتوری قرار هست روش سوار شه و اطالاعات دقیقی دادن!!!:13:
موتور 10 میلیون 500 حدود 80 اسب و 125 نیوتن بر متر گشتاور داره
چیزی مثل موتور 206 1400 سی سی
که بنظرم برای این جثه ضعیف هست :13:
موتور 110 اسبی هم که تقریبا 13 اسب از 405 بیشتر قدرت داره و 6 نیوتن بر متر کمتر گشتاور داره

mkhavari2000
21-04-2009, 02:35
ایرانی ها متخصص سر هم بندی هستند !!!
206 رو صندوق میزنن میشه sd
پلتفرم 206 sd رو ظاهرش رو تغییر میدن میگن ماشین جدیده

armin_software
21-04-2009, 14:15
به نظر من همچین شبیه sd نیست!
به نظر من طراحی بهتری نسبت به سمند بوده!

mkhavari2000
21-04-2009, 17:26

یه بار با دقت نگاه کنی شباهت های خیلی زیادی داره با sd

amir raya
21-04-2009, 17:55
عزیز اینو همه میدونن لازم به گفتن دوباره نیست.
شما پست بنده رو بخونید (پست شماره 87 همین تایپیک) یا اصلا صفحه اول تایپیک هم براتون کفایت میکنه.

ar.behnam
21-04-2009, 18:56

206 Sd + چراغهای تغییر جنسیت داده ی سوناتا !
مخلوط کن خودش میشه !

amir raya
21-04-2009, 20:36
206 sd + چراغهای تغییر جنسیت داده ی سوناتا !
مخلوط کن خودش میشه !

چراغهای تغییر جنسیت داده ی سوناتا !:38:
یعنی چی؟

Ship Storm
21-04-2009, 23:18
خیلی شبیه به 206 اس دی هستش و فکر کنم کل درب و رکاب ماشین ماله 206 باشه
ولی باید بیاد تا بشه روش نظر داد
سمند ال ایکس واقعا عالی هستش ما که راضی هستیم ازش اینو نمیدونم باید بیاد تا بشه مقایسش کرد

kasra_khan2003
21-04-2009, 23:56
خیلی زشته!!!

بابا برین دوتا طراح خارجی بیارین، خودتون رو راحت کنین!!!

بابابزرگ من بهتر طراحی میکرد!

شبیه میمون هست!

بعد من موندم چرا طراحان ایران خوردو تو طراحی عقب ماشین اینقدر ضعف دارن!!!

انگار اونقدر واسه جلوی ماشین زور زدن، دیگه حوصله عقب رو ندارن، سری یه چی سمبل میکنن بره...

kasra_khan2003
22-04-2009, 00:21
دوست عزیز یه چیزی میخواستم بپرسم به دل نگیر واقعا برام سوال شد شما از چی خوشتون میاد احتملا شما بی ام و و مرسدس بنز سوار میشید که انیطوری بی رحمانه نقد میکنید .
یعنی نمیدونم چه انتظاری دارید؟احتملا شما با طراحی داخلی رولس رویس فانتوم هم مشکل دارین؟.

جدا قشنگ هست؟!!

این همه هم از این پست تشکر شده!

نه دوست من، ما نه طراحی بنز میخوایم، نه لامبورگینی و فراری و ...! اما طراحی این، با ال 90 چقدر فرق میکنه؟!

بورو طراحی داخلی همین ماشین گل رو ببین، خیلی قشنگ و جم و جور تز از این هست!

اینا هنوز نمیتونن یه دوتا دکمه رو فرمون بزارن واسه ضبط ماشین! خوبه که 206 داره حالا! بابا شما که زدین دهن فرانسه رو سرویس کردین با کپی برداریتون، اینم کپی میکردی!!!

یه مثلا اون ظاهر ورودی هوا رو نگاه کن:2: اینم کاری داره؟! فرق قیمت این، حتی با همون لامبورگینی چقدر هست؟!

نمیگیم که بورو طراحی خارج رو مثل بنز بزن، داخل هم مثل اون مدل ورساچه ی لامبورگینی! اما بعضی چیزا، هزینه ی کم، اما زیبایی بالایی داره!

یا همون بخض کنترل ورودی هوا و روشن کردن کولر و ... هنوز که هنوز هست، به همون صورت سنتی! یکم جاش و رنگش رو عوض کردن! یه lcd میزدن چی میشد؟! چقدر گرون تر در میومد؟ تازه اونم تو تولید انبوه!

ضمن اینکه حالت دنده ی خلاص، نشون میده همون مشکل سمند رو احتمالا داره که دنده رو زیاد میکنی، خیلی به بخش کنترل کولر ماشین نزدیک میشه...

2299
22-04-2009, 01:02
جدا قشنگ هست؟!!

این همه هم از این پست تشکر شده!

نه دوست من، ما نه طراحی بنز میخوایم، نه لامبورگینی و فراری و ...! اما طراحی این، با ال 90 چقدر فرق میکنه؟!

بورو طراحی داخلی همین ماشین گل رو ببین، خیلی قشنگ و جم و جور تز از این هست!

اینا هنوز نمیتونن یه دوتا دکمه رو فرمون بزارن واسه ضبط ماشین! خوبه که 206 داره حالا! بابا شما که زدین دهن فرانسه رو سرویس کردین با کپی برداریتون، اینم کپی میکردی!!!

یه مثلا اون ظاهر ورودی هوا رو نگاه کن:2: اینم کاری داره؟! فرق قیمت این، حتی با همون لامبورگینی چقدر هست؟!

نمیگیم که بورو طراحی خارج رو مثل بنز بزن، داخل هم مثل اون مدل ورساچه ی لامبورگینی! اما بعضی چیزا، هزینه ی کم، اما زیبایی بالایی داره!

یا همون بخض کنترل ورودی هوا و روشن کردن کولر و ... هنوز که هنوز هست، به همون صورت سنتی! یکم جاش و رنگش رو عوض کردن! یه lcd میزدن چی میشد؟! چقدر گرون تر در میومد؟ تازه اونم تو تولید انبوه!

ضمن اینکه حالت دنده ی خلاص، نشون میده همون مشکل سمند رو احتمالا داره که دنده رو زیاد میکنی، خیلی به بخش کنترل کولر ماشین نزدیک میشه...
ما كلا ميگيم طرح بيرونش بد نيست طرح داخليش واقا مزخرفه حرف شما رو قبول دارم
ولي بيرونش بي انصافي هست بگيم خيلي زشتو بيريختو و... هست

Ship Storm
22-04-2009, 08:49

سمند طراحیش خیلی خوبه فقط این سوتون جلو خیلی بده که دید راننده رو ضعیف میکنه مخصوصا هنگام پیچیدن تو میدون ها دیگه اصلا دید نداری یکی بیاد وسط زدی لهش کردی :31:
طراحی این ماشین هم دقت کنی خیلی شبیه sd هیتس درب ها و گلگیر عقب و رکاب ماشین رو ببین اصلا خود خودشه:27:

بی باک بی بال
22-04-2009, 09:36
از نظر موتری چطور خوبه

Ship Storm
22-04-2009, 11:48
تو صفحه قبل فکر کنم در مورد موتورش صحبت شده بود دو مدل داره انگار

kasra_khan2003
23-04-2009, 00:43
ما كلا ميگيم طرح بيرونش بد نيست طرح داخليش واقا مزخرفه حرف شما رو قبول دارم
ولي بيرونش بي انصافي هست بگيم خيلي زشتو بيريختو و... هست

خوب اگه به نسبت بگیریم، بیرونش بهتر از داخلش هست! و واقعا سخت هست که بگیم که بیرون ارجعیت داره، یا داخل!

اما فکر کنم اگه صندوقش رو حذف میکردن، بهتر میشد. کلا گویا طراحان ایران خودرو تو طراحی صندوق خیلی مشکل دارن! باضافه ستون های جلو که همیشه اندازه چهل ستون اصفهان هست!

B3HZ@D
23-04-2009, 01:10
فقط اینو بگم با این روشی که ایران خودرو در پیش گرفته حالا حالاها توی صنعت خودرو در جا میزنیم

hamsah
23-04-2009, 14:49
ایران خودرو سایت اختصاصی برای این ماشین زده میتونین برین و عکس ها و کلی اطلاعات بگیرین

kapello
25-04-2009, 15:12
نظر همه دوستان محترمه!!! ازجمله اینکه این ماشین کپی برداری از چند تا ماشین دیگه است ولی باید بگم که ظاهرشو قشنگ درآوردن!!خدائیش دومین دستپخت ایران خودرو فراتر از انتظار بود!!!( سمند اولیه یادتون هست که چه مشکلاتی داشت و داره!!!!)به نظر من رانا مثل 206 صندوقدار تو ذوق نمیزنه!!قیافش از جلو و هم از عقب بهتر از تندر نود 14 میلیونی هستش!!از مینیاتور قورباغه خیلی خوشگل تر و قویتر هستش!!!از همه مهمتر با قیمت اعلام شده و با توجه به قیمت سایر ماشن ها ، اگه واقعا زیر 12 تومن باشه کاملا توجیه اقتصادی داره!!شاید تو پیش فروشش یکی خریدم!!!!

eblis2007
26-04-2009, 09:10
ایران خودرو باید از کیا و هیوندایی یاد بگیره ماشین طراحی کنه بخصوص کیا . 50سال داره ماشین تولید میکنه هنوز کپی کاری و عمل جراحی . کیا داشت ورشکست میکرد حالا ببین چی کار داره میکنه . انواع سواری و ماشین شاسی بلند . از همین پرایدم شروع کرد . جای تاسف داره .