PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رانا ( Rana )

صفحه ها : 1 2 3 4 [5]

hossein.az
12-09-2013, 13:42
میشه یه عکس از تغییرات بین این دو مدل بزارید.

عکس ازش ندارم
ولی تغییرات همونه که عرض کردم

hossein.az
12-09-2013, 13:43
دوستان من می خوام یه رانا بگیرم بهنظر شما بخرم یا نه ؟؟
فقط از مشکلاتش بگید ..
من خوبیاشو میدونم.
خرید کنید ماشین خوبیه
مشکل خاصی نداره
فقط کیفیت پایین داشبورد هست

Pourya-pc
12-09-2013, 18:15
در ادامه صحبت دوستم حسین عرض کنم که رانا متاسفانه از بدنه با ورق نازک تری به نسبت 206 ساخته شده ، ستونها و سقف در حد باورنکردنی ضعیف هستند و از نظر ایمنی این خودرو سردرگم است .

sajjad1973
13-09-2013, 12:24
در ادامه صحبت دوستم حسین عرض کنم که رانا متاسفانه از بدنه با ورق نازک تری به نسبت 206 ساخته شده ، ستونها و سقف در حد باورنکردنی ضعیف هستند و از نظر ایمنی این خودرو سردرگم است .

سلام

رو چه حسابی این حرف رو میزنید - که ورق رانا ضعیف تره - دلیلی براش هست یا تجربی میگید این حرف رو - من هردوتاش رو دارم

becareful
20-09-2013, 18:28
سلام

رو چه حسابی این حرف رو میزنید - که ورق رانا ضعیف تره - دلیلی براش هست یا تجربی میگید این حرف رو - من هردوتاش رو دارم
فکر میکنم با صربه دست و یا یک شیء با پارچه بشه فهمید. تست بکن شاید بنده خدا درست بگه.

Pourya-pc
20-09-2013, 23:15
سلام

چند مورد تصادفی دیدم که توی صافکاری مشغول صاف کردنش بودند ، دومورد بود که گلگیر ضربه خورده بود و حالت مچاله شده پیدا کرده بود ، به استاد صافکار گفتم ، گفت جنس ورقش بسیار نازکه و اصلا ربطی به 206 نداره و مثل پراید حتی نازک تر هست !

sajjad1973
21-09-2013, 18:33
چند مورد تصادفی دیدم که توی صافکاری مشغول صاف کردنش بودند ، دومورد بود که گلگیر ضربه خورده بود و حالت مچاله شده پیدا کرده بود ، به استاد صافکار گفتم ، گفت جنس ورقش بسیار نازکه و اصلا ربطی به 206 نداره و مثل پراید حتی نازک تر هست !

اگه اینطوری باشه - باید وزن رانا حد قل 150 کیلو کمتر باشه از 206 این درحالی هست که وزن 206 SD وی 8 برابر با 1086 کیلو گرم هست و رانا 1104 کیلو هست ( یعنی یه 25 کیلویی هم سنگین تر هست رانا)
و موضوع جالبتر اینه که پراید 141 که سنگین ترین مدل پراید هست 880 کیلو هست و پراید 132 که کارخونه ادعامیکنه - ایمن تر شده و ورقش کلفت تر شده 850 کیلو هست -

و حالا با ادعای اون صافکاری که به شما گفته که ورق رانا از پراید هم نازک تره خودتون حساب کنید که رانا باید پس حد اقل هم وزن پراید 142 باشه - این درحالی هست که رانا وزنش از 206 اس دس وی 8 بیشتر هم هست -

Pourya-pc
22-09-2013, 00:07
اگه اینطوری باشه - باید وزن رانا حد قل 150 کیلو کمتر باشه از 206 این درحالی هست که وزن 206 SD وی 8 برابر با 1086 کیلو گرم هست و رانا 1104 کیلو هست ( یعنی یه 25 کیلویی هم سنگین تر هست رانا)
و موضوع جالبتر اینه که پراید 141 که سنگین ترین مدل پراید هست 880 کیلو هست و پراید 132 که کارخونه ادعامیکنه - ایمن تر شده و ورقش کلفت تر شده 850 کیلو هست -

و حالا با ادعای اون صافکاری که به شما گفته که ورق رانا از پراید هم نازک تره خودتون حساب کنید که رانا باید پس حد اقل هم وزن پراید 142 باشه - این درحالی هست که رانا وزنش از 206 اس دس وی 8 بیشتر هم هست -

صحبت شما درست است ، اما در نظر داشته باشید با وزنه های تعادل هم میشه وزن ماشین رو بالا برد . البته من ادعایی در این مورد ندارم ، فقط چیزی که دیدم رو خدمت دوستان عرض کردم .

john nash
22-10-2013, 13:16
سلام دوستان
ما بعد از کلی گشتن و تحقیق درباره ی ال 90 و سمند و 405 slx آخرش رفتیم رانا ثبت نام کردیم!!! فروش عید تا عید نقدی 45 روزه
اصلا درباره ی این ماشین نمیدونیم و سوارشم نشدیم ولی شنیدم از بعضیا که میگن داشبوردش بده و از این حرفا
حالا میخوام بپرسم کلا چه جور ماشینیه و سواریش چجوریه؟؟ به ال 90 میرسه!؟ و قضیه داشبوردش چیه؟؟

hossein.az
24-10-2013, 13:05
سلام دوستان
ما بعد از کلی گشتن و تحقیق درباره ی ال 90 و سمند و 405 slx آخرش رفتیم رانا ثبت نام کردیم!!! فروش عید تا عید نقدی 45 روزه
اصلا درباره ی این ماشین نمیدونیم و سوارشم نشدیم ولی شنیدم از بعضیا که میگن داشبوردش بده و از این حرفا
حالا میخوام بپرسم کلا چه جور ماشینیه و سواریش چجوریه؟؟ به ال 90 میرسه!؟ و قضیه داشبوردش چیه؟؟

ماشین نرم و بی صدایی ست
کیفیت داشبرد کمی پایینه ,مثلا در قسمتهای دستگیره و پنل ضبط کاملا مشهوده
اگه تجربه ی 206 صندوق دار را داشته باشید کاملا مشابه است
از نظر راحتی اتاق :برای سرنشین های عقب کمی مشکل سازه
با ال 90 هم میتونه توی یک سطح قرار بگیره ولی بنظر بنده راحتی صندلی های ال 90 بیشتره

john nash
24-10-2013, 14:01
ماشین نرم و بی صدایی ست
کیفیت داشبرد کمی پایینه ,مثلا در قسمتهای دستگیره و پنل ضبط کاملا مشهوده
اگه تجربه ی 206 صندوق دار را داشته باشید کاملا مشابه است
از نظر راحتی اتاق :برای سرنشین های عقب کمی مشکل سازه
با ال 90 هم میتونه توی یک سطح قرار بگیره ولی بنظر بنده راحتی صندلی های ال 90 بیشتره

بالاخره یکی جواب داد
خیلی ممنون:n16:
تو سایت زده بود رینگ و سنسور دنده عقب و ... داره
داره واقعا؟

hossein.az
24-10-2013, 14:49
بالاخره یکی جواب داد
داره واقعا؟

اگر رانا lx ثبت نام کردید
یکسری امکانات بیشتر داره
که میتونید با مراجعه به سایت ایرانخودرو ببینید
اما رینگ آلومینیمی را بعید میدونم
اگر که توی ففاکتور فروش زده باشه ,داره
با مراجعه به سایت فروش و استفاده از قسمت مشتریان میتونید آپشن های ماشین چک کنید

aliiiiiii
24-10-2013, 14:51
بالاخره یکی جواب داد
داره واقعا؟

سلام دوست عزیز بنده خودم رانا دارم ماشین خوبیه فقط جلو اون پایینه باید حواستون باشه به جایی گیر نکنه!ترمزهای خوبی هم داره. ایران خودرو جدیدا رانا LX مونتاژ میکنه که سنسور دنده عقب.بلندگوهای عقب و شیشهای برقی عقب و یکسری تغییرات دیگه اضافه کرده.

sajjad1973
30-11-2013, 20:44
اقا من یه چیزی برام اتفاق افتاد نمیدونم عادی هست یانه - داشتم تو چمران شمال به جنوب با سرعت حدوده 80 تا میرفتم - چون جلوم خلوت بود داشتم نگاه مناظر کنار اتوبان میکردم که یهو دیدم پدرم که نشسته کنارم - با حالت شکه گفت جلوتو ببین - نگاه کردم دیدم همه ماشینا وایسادن - به اندازه یه ماشین و نصفی فاصله داشتم - پدال ترمز رو تا اخر فشار دادم - و ماشین واقعا خوب جواب داد و به موقع وایساد - اما اتفاق عجیب اینکه و قتی پدال ترمز رو تا اخر فشار دادم پشت ماشین یهو خیلی رفت بالا - جوری که من وقتی از اینه نگاه کردن که ببینم پشتم ماشین هست یانه - به زور داخل خیابون رو میدیدم - میخواستم ببینم این طبیعی هست - همه همینطوره یا مشکلی هست

hossein.az
30-11-2013, 21:14
اقا من یه چیزی برام اتفاق افتاد نمیدونم عادی هست یانه - داشتم تو چمران شمال به جنوب با سرعت حدوده 80 تا میرفتم - چون جلوم خلوت بود داشتم نگاه مناظر کنار اتوبان میکردم که یهو دیدم پدرم که نشسته کنارم - با حالت شکه گفت جلوتو ببین - نگاه کردم دیدم همه ماشینا وایسادن - به اندازه یه ماشین و نصفی فاصله داشتم - پدال ترمز رو تا اخر فشار دادم - و ماشین واقعا خوب جواب داد و به موقع وایساد - اما اتفاق عجیب اینکه و قتی پدال ترمز رو تا اخر فشار دادم پشت ماشین یهو خیلی رفت بالا - جوری که من وقتی از اینه نگاه کردن که ببینم پشتم ماشین هست یانه - به زور داخل خیابون رو میدیدم - میخواستم ببینم این طبیعی هست - همه همینطوره یا مشکلی هست

عادیه
به خاطر شدت ترمز گیری بوده که داشتید

hasanoooooooo
01-12-2013, 15:26
این ها شورشو در اوردن... واقعا ادم نمیدونه چی بگه. کلیدم روی داشبوردش بود اومدم برش دارم یکم کشیده شد کلید روی داشبود قشنگ یک خط گنده انداخت روش... متاستفانه کیفیت داشبورد. رو دریها اشغال به تمام منا هست.. حتی کیفیت فرمان هم بده!!!! تا تونستن از داخل ماشین زدن!
کیفین صبط فابریک و باند ها هم یه چیزی تو مایه های جوک هست!!! راحتی صندلی ها هم زیاد با پراید فارقی نداره!!!! واقعا متاسفم یعنی هر کی میشینه تو ماشین بعد از 10 دقیقه میگه کاش پرشیا خریده بودی. مکان قرار گرفتن بالابر شیشه ها هم تو نوع خودش خیلی مسخرست من 206 رو ندیدم ولی فکر نمیکنم جای خوبی برای کلید بالابر باشه وسط کنسول!!!!! شما نگاه کنید حتی کلیدشون رو!!!! میتونستن ریموت و کلید رو مثل 405 یا پارس بدن.. واقعا از داخل ماشین کلی دزدی کردن... ولی موتوری و جنس بدنه رنگ کلا بنظر من مشکل داخلش هست.. و بقیه چیزها خیلی بهتره.. البته یه مشکل کلاچ هم مال ما داره که گفتن انقدر باهاش رانندگی کنید تا دیگه راه نره!!! اون وقت بیارینش...در مورد جنس ورق استفاده شده بگم که اونجوری که بنظر میاد نیست! ما یه تصادف کوچیک داشتیم گلگیرش رو که پیش صافکار بردم گفت کیفیت ورقشون تو مایه های پرایده!!!! و راست هم میگفت.. رو این قضیه پافشاری کرد و با دلیل و نشنن دادن یک
گلگیر پراید برام مشتبه شد که حیف پول!!!! واقعا یک نظارت و این ماشینها نیست؟ اسمبل که 0! نمیدونم اینا چیزی بنام واحد کنترل کیفیت دارن یا نه!!! ماشینی که تازه 7000 تا کار کرده رو باید با 2 تومن ضرر بفروشم تا اعصابم بیشتر داغون نشده! البته بحثم بیشتر رو کل ایران فرقون هست! سایپا که اسمشو نیار... ولی خدایی تا 5 6 سال پیش کیفیت چیزی نزدیک 2 برابر الان بود! ماشین نو که نباید بلبرنگ کلاچش خراب بشه .. خلاصه دوستان شرمنده اگه گزافه گویی کردم شایدم مال ما بد از اب در اومد. ولی یک نقطه قوت داره... اون هم ترمزای عالیش هست که رو هیچ ماشینی ندیدم.غربیلک فرمانش وقتی وایستادیم و موتور روشن هست باید یکم گاز بدیم تا هیدرولیکش کار کنه
!!! یعنی اگه در حالت ایستا بخوایم فرمون رو بپیچونیم فرمون یا سفت سفت هست یا کلا گگیر میکنه باید با نیش گاز هیدرولیک فعال بشه!!! نمایندگی ها هم که انگار هیچی ندیده میگن طبیعی هست!

sajjad1973
01-12-2013, 17:22
این ها شورشو در اوردن... واقعا ادم نمیدونه چی بگه. کلیدم روی داشبوردش بود اومدم برش دارم یکم کشیده شد کلید روی داشبود قشنگ یک خط گنده انداخت روش... متاستفانه کیفیت داشبورد. رو دریها اشغال به تمام منا هست.. حتی کیفیت فرمان هم بده!!!! تا تونستن از داخل ماشین زدن!
کیفین صبط فابریک و باند ها هم یه چیزی تو مایه های جوک هست!!! راحتی صندلی ها هم زیاد با پراید فارقی نداره!!!! واقعا متاسفم یعنی هر کی میشینه تو ماشین بعد از 10 دقیقه میگه کاش پرشیا خریده بودی. مکان قرار گرفتن بالابر شیشه ها هم تو نوع خودش خیلی مسخرست من 206 رو ندیدم ولی فکر نمیکنم جای خوبی برای کلید بالابر باشه وسط کنسول!!!!! شما نگاه کنید حتی کلیدشون رو!!!! میتونستن ریموت و کلید رو مثل 405 یا پارس بدن.. واقعا از داخل ماشین کلی دزدی کردن... ولی موتوری و جنس بدنه رنگ کلا بنظر من مشکل داخلش هست.. و بقیه چیزها خیلی بهتره.. البته یه مشکل کلاچ هم مال ما داره که گفتن انقدر باهاش رانندگی کنید تا دیگه راه نره!!! اون وقت بیارینش...در مورد جنس ورق استفاده شده بگم که اونجوری که بنظر میاد نیست! ما یه تصادف کوچیک داشتیم گلگیرش رو که پیش صافکار بردم گفت کیفیت ورقشون تو مایه های پرایده!!!! و راست هم میگفت.. رو این قضیه پافشاری کرد و با دلیل و نشنن دادن یک
گلگیر پراید برام مشتبه شد که حیف پول!!!! واقعا یک نظارت و این ماشینها نیست؟ اسمبل که 0! نمیدونم اینا چیزی بنام واحد کنترل کیفیت دارن یا نه!!! ماشینی که تازه 7000 تا کار کرده رو باید با 2 تومن ضرر بفروشم تا اعصابم بیشتر داغون نشده! البته بحثم بیشتر رو کل ایران فرقون هست! سایپا که اسمشو نیار... ولی خدایی تا 5 6 سال پیش کیفیت چیزی نزدیک 2 برابر الان بود! ماشین نو که نباید بلبرنگ کلاچش خراب بشه .. خلاصه دوستان شرمنده اگه گزافه گویی کردم شایدم مال ما بد از اب در اومد. ولی یک نقطه قوت داره... اون هم ترمزای عالیش هست که رو هیچ ماشینی ندیدم.غربیلک فرمانش وقتی وایستادیم و موتور روشن هست باید یکم گاز بدیم تا هیدرولیکش کار کنه
!!! یعنی اگه در حالت ایستا بخوایم فرمون رو بپیچونیم فرمون یا سفت سفت هست یا کلا گگیر میکنه باید با نیش گاز هیدرولیک فعال بشه!!! نمایندگی ها هم که انگار هیچی ندیده میگن طبیعی هست!

اقا اینطوری هاه م که میگی نسیت ها - والا منم رانادارم و دارم ازش استفاده میکنم - هیچ کدوم از این ایراداتی که گفتید رو نداره مال من - در مورد فرمون که اتفاقا من وقتی میخوام هر روز از پارکینگ خونه ماشین رو بیارم بیرون - فقط یه استارت میزنم و بعد همینطور که ماشین درجا داره کار میکنه بدونه اینکه حتی یه ریزه گاز بدم اول ککلی فرمون رو میپیچونم ( به راحتی) و بعد تازه شروع به حرکت میکنم

john nash
01-12-2013, 18:17

آقا شما کی رانا گرفتی؟
اخیرا؟

hasanoooooooo
02-12-2013, 01:16
آقا شما کی رانا گرفتی؟
اخیرا؟

نه داداش مال ما سری اول بود پامون 20 تومن در اومد... والا میگم مال ما الان دقیقا این مشکلات رو داره!!! نمایندگی که گفت همشون همینه!!!!!! طی سفری که به تهران داشتیم اومدیم اونجا هم یارو یکم چرت تحویلمون داد که فرمون هیدرولیک همینه و غیره... یعنی تم مرغ شانسی هست واقعا... مشکل کلاچش رو گفتن بلبرنگ کلاچ هست که گیر نمیاد و باهاش رانندگی کنید تا دیگه راه نره بعد بیارینش فعلا که داره کار میکنه... شاید هم چون 20 تومن از ما گرفتن این وسایل رو اینجوری اسمبل کردن! نمیدونم

john nash
02-12-2013, 10:19
نه داداش مال ما سری اول بود پامون 20 تومن در اومد... والا میگم مال ما الان دقیقا این مشکلات رو داره!!! نمایندگی که گفت همشون همینه!!!!!! طی سفری که به تهران داشتیم اومدیم اونجا هم یارو یکم چرت تحویلمون داد که فرمون هیدرولیک همینه و غیره... یعنی تم مرغ شانسی هست واقعا... مشکل کلاچش رو گفتن بلبرنگ کلاچ هست که گیر نمیاد و باهاش رانندگی کنید تا دیگه راه نره بعد بیارینش فعلا که داره کار میکنه... شاید هم چون 20 تومن از ما گرفتن این وسایل رو اینجوری اسمبل کردن! نمیدونم

آخه گفتی تازه 7000 تا کار کرده گفتم شاید تازه گرفتی
چون ما یه رانا ثبت نام کردیم
امیدوارم بهتر شده باشه کیفیت ساختش
به ما گفتن ماشین داریم ولی کامیون نداریم که براتون بفرستیم شهرستان!!! دوست دارین خودتون بیاین بگیرین ماشینو وگرنه معلوم نیست کی بفرستیم براتون:n27::n29:

hasanoooooooo
03-12-2013, 02:13
والا داداش ماشین ماشین خونه هست!!! باهاش مسافرت هم رفتیم حتی درست هم اب بندی شد... امیدوارم که مال شما درست شده باشه.. ولی اگه الان برگردم به قدیم غید مصرف بالای پارس رو میزدم اونو بر میداشتتم... هر وقت میشینم تو ماشین یاد داشبورد بی کیفیت پراید میفتم!!!!

میگن تین خط های روی داشورد رو نمیشه کاری کرد که بره؟ واکس زدیم فایده نداشت!

john nash
13-12-2013, 15:50
سلام دوستان
ما هم ماشینمونو گرفتیم اما چند تا مشکل داره در ابتدای کار!!!:n03:
شب خوابیدیم صبح دیدیم زیرش خیسه و ابش تو مخزن رادیاتور کم شده یه لیوان
وقتی روشنه هم یه صدای خیلی ریز تک تک تک میده بعضی وقتا
وقتی هم تو دست اندازهای خفن میفته و ماشین یه کم تاب میخوره، انگار یه چیزی تو کاپوت میخوره به اینور و اونور صدا میده صداشم واضحه هس کامل
اینم از ماشین صفر:n03:
در صندوق عقب چجوی باز میشه هر چی کلیدو به چپ و راست میگردونیم باز نمیشه؟
ولی ماشین بدی نیست دقیقا سواری 206 هست
میخوام روغنشو عوض کنم آخه فکر میکنم کارخونه آشغال میریزه تو ماشین
روغن خوب چیه برا این؟

خیلی ممنون

sajjad1973
13-12-2013, 16:09
سلام دوستان
ما هم ماشینمونو گرفتیم اما چند تا مشکل داره در ابتدای کار!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شب خوابیدیم صبح دیدیم زیرش خیسه و ابش تو مخزن رادیاتور کم شده یه لیوان
وقتی روشنه هم یه صدای خیلی ریز تک تک تک میده بعضی وقتا
وقتی هم تو دست اندازهای خفن میفته و ماشین یه کم تاب میخوره، انگار یه چیزی تو کاپوت میخوره به اینور و اونور صدا میده صداشم واضحه هس کامل
اینم از ماشین صفر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در صندوق عقب چجوی باز میشه هر چی کلیدو به چپ و راست میگردونیم باز نمیشه؟
ولی ماشین بدی نیست دقیقا سواری 206 هست
میخوام روغنشو عوض کنم آخه فکر میکنم کارخونه آشغال میریزه تو ماشین
روغن خوب چیه برا این؟

خیلی ممنون

مبارکتون باشه..

در مورد اون مشکلتون - مخزن اب برف پاکن رو هم یه نگاه بندازید - مال منم یه بار لوله انتقال اب برف پاکن از زیر مخزنش در رفته بود و ابش ریخته بود زیر ماشین و همینطور موقع حرکت اون لوله ای که در رفته بود میخورد اینور اونور و صدادمیداد - اگه این نبود دیگه باید همون رادیاتور باشه - شاید اب بیش از حد توش بوده - یا جایی بستی چیزی شل شده.

در مورد در صندوق عقب - اول کلید رو بپیچون بعد درش بیار و بعد قفل رو در صندوق عقب رو فشار بده تو - در باز میشه

hasanoooooooo
13-12-2013, 17:13
در مورد خطهایی که میفته رو داشبورد کسی نظری نداره؟ چطور برطرفش کنم؟ مال ما که صندوق عقب اگه کلید هم توش باش و بسمت چپ پرش بدیم صندوق باز میشه:n19:

john nash
13-12-2013, 18:53
مبارکتون باشه..

در مورد اون مشکلتون - مخزن اب برف پاکن رو هم یه نگاه بندازید - مال منم یه بار لوله انتقال اب برف پاکن از زیر مخزنش در رفته بود و ابش ریخته بود زیر ماشین و همینطور موقع حرکت اون لوله ای که در رفته بود میخورد اینور اونور و صدادمیداد - اگه این نبود دیگه باید همون رادیاتور باشه - شاید اب بیش از حد توش بوده - یا جایی بستی چیزی شل شده.

در مورد در صندوق عقب - اول کلید رو بپیچون بعد درش بیار و بعد قفل رو در صندوق عقب رو فشار بده تو - در باز میشه

خیلی ممنون از پاسختون:n16::n16:
در مورد روغن هم راهنمایی کنید ممنون میشم

ardal 254
13-12-2013, 18:59
ببخشید قیمتش چنده؟

john nash
13-12-2013, 20:07
ببخشید قیمتش چنده؟
راستش ما فروش نقدی قربان تا غدیر خریدیم 30.300
الانم فک کنم همین حدوداست

sajjad1973
13-12-2013, 21:19
خیلی ممنون از پاسختون:n16::n16:
در مورد روغن هم راهنمایی کنید ممنون میشم

من از زمانی که گرفتم تقریبا 9 ماه پبش تا حالا روغنش رو عوض نکردم. و مشکلی هم نداشته تا حالا البته 20 هزارتا کار کرده فقط تو این مدت

Sent from my MT15i using Tapatalk

john nash
13-12-2013, 21:20
در مورد خطهایی که میفته رو داشبورد کسی نظری نداره؟ چطور برطرفش کنم؟ مال ما که صندوق عقب اگه کلید هم توش باش و بسمت چپ پرش بدیم صندوق باز میشه:n19:

داداش میگم شما تو بخش فنی و تخصصی بگو شاید فرجی شد ;)

john nash
23-12-2013, 11:36
دوستان امروز یه دسته کوچیکی داشت سمت راست بغل صندلی راننده کشیدم بالا زیر صندلی اومد بالا. حالا هر چی میکشمش فشارش میدم پایین نمیره، روشم نشستم باز کشیدم بازم پایین نمیره. خیلی بالا اومده. جا نمیشم تو ماشین.:n27::n15:
چجوریه این؟؟!! چطور برش گردونم به حالت اولش؟

ممنون

sajjad1973
23-12-2013, 22:36
دوستان امروز یه دسته کوچیکی داشت سمت راست بغل صندلی راننده کشیدم بالا زیر صندلی اومد بالا. حالا هر چی میکشمش فشارش میدم پایین نمیره، روشم نشستم باز کشیدم بازم پایین نمیره. خیلی بالا اومده. جا نمیشم تو ماشین.:n27::n15:
چجوریه این؟؟!! چطور برش گردونم به حالت اولش؟

ممنون

مال من که وقتی میکشمش بالا و بعد میشینم رو صندلی و به سمت تکیه کاه صندلی فشار وارد میکنم میره پایین -

john nash
26-12-2013, 18:28
مال من که وقتی میکشمش بالا و بعد میشینم رو صندلی و به سمت تکیه کاه صندلی فشار وارد میکنم میره پایین -

ببخشید یه سوال دیگه
امروز این چوب پنبه های ضربه گیر چسبیده به درهای ماشینو کندم جاش موند خیلی ضایع شد:n30:.

چیکار کنم جاش بره؟

خیلی ممنون

sajjad1973
26-12-2013, 19:23
ببخشید یه سوال دیگه
امروز این چوب پنبه های ضربه گیر چسبیده به درهای ماشینو کندم جاش موند خیلی ضایع شد:n30:.

چیکار کنم جاش بره؟

خیلی ممنون

سلام
مال منم الان یک سال هست که جاش مونده. زیاد حساس نباش. ولی در کل اگه روشی برا پاک کردنش پیدا کردی اینجا بگو تا منم استفاده کنم

oghyanoos
28-12-2013, 13:21
سلام
مال منم الان یک سال هست که جاش مونده. زیاد حساس نباش. ولی در کل اگه روشی برا پاک کردنش پیدا کردی اینجا بگو تا منم استفاده کنم

با تينر بكشيد كاملا تميز ميشه

john nash
28-12-2013, 21:56
سلام

سلام دوست عزیز
والا من آب جوش ریختم روش با دسمال پاک کردم تا جایی که شد
بنزین با تینر هم ظاهرن میگن خوبه که هنوز امتحان نکردم

GTB 599
02-01-2014, 00:05
سلام...

دوستان رانا بخرم یا 206 تیپ 5 ؟؟؟؟

شما نظرتون چیه؟؟ رانا چه مزایایی و معایبی نسبت به 206 داره؟؟؟

از نظر کیفیت چطوره؟؟؟

با سپاس:n16:

mehdi30nema
02-01-2014, 18:09
دوستان من شنیدم صندلی های رانا خیلی سفته . در مقایسه با پراید و سمند کسی میتونه بگه چه جوریاست ؟

sajjad1973
02-01-2014, 18:37
من که تو این یه سال باصندلی ها مشکلی نداشتم. البته به راحتی سمند نیست ولی اذیت هم نمیکنه لا اقل من رو که تا حالا اذیت نکرده

GTB 599
02-01-2014, 21:35
جواب منو که ندادید... اشکال نداره، میرم تیپ 5 میخرم :n02:

sajjad1973
02-01-2014, 21:45
من چون تیپ 5 نداشتم و سوار هم نشدم قطعا نمیتونم سوالتون رو جواب بدم یا مقایسه منصفانه ای داشته باشم. من از رانا کاملا راضیم. فقط مصرف بنزینش نصبت به انتظاری که ازش هست یه خورده بالا هست به ازای 100 کیلومتر تو شهر 9 لیتر مصرف میکنه در حالی که سمند ef7 پدرم راحت 8 مصرف میکنه و تازه یه خورده خیابانها خلوتم باشه به 7.7 هم میرسه . ال 90 برادرمم که راحت توشهر 7 مصرف میکنه.
از بقیه چیزهای رانا کاملا راضی هستم و تو این یه سوال هیچ مشکلی باش نداشتم. همونطوری که گفتم با تیپ 5 نمیتونم مقایسه کنم چون تجربه ای ازش ندارم

aliiiiiii
03-01-2014, 00:11
با سلام

روغن کارخونه رانا روی چه کیلومتری باید عوض بشه؟

sajjad1973
03-01-2014, 00:14
با سلام

روغن کارخونه رانا روی چه کیلومتری باید عوض بشه؟

سرویس اولیه که ببری ( 10000) خودشون عوض میکنن. اگه تو دستور کارشون نبود بهشون بگو

hasanoooooooo
03-01-2014, 03:06
دوستان من شنیدم صندلی های رانا خیلی سفته . در مقایسه با پراید و سمند کسی میتونه بگه چه جوریاست ؟
دقیقا صندیهای پراید های جدید رو تجسم کن.... خب.... حالا اونارو ببند رو رانا!!!! حتی روکش های پراید هم بهش میخوره... کلا بنظرم اشغالترین تجهیزات داخلی رو داره....

john nash
03-01-2014, 13:21

خیلی سفت نیست!
ولی خوب مثل سمند و پژوه هم نیست.
من یه پراید هم دارم که البته صندلی هاش میگن مال ریو هست
تقریبا به قول این دوستمون مثه اونه. ولی باید بگم که اونم همچین بد نیست!! راحته
حتی به نظرم مثلا از ال 90 که خیلی خیلی بهتره

aliiiiiii
03-01-2014, 14:21
سرویس اولیه که ببری ( 10000) خودشون عوض میکنن. اگه تو دستور کارشون نبود بهشون بگو

دوست عزیز شما مطمئنی.چون چند جا دیده بودم قبل از 5000 تا باید تعویض بشه.

sajjad1973
03-01-2014, 21:18
دوست عزیز شما مطمئنی.چون چند جا دیده بودم قبل از 5000 تا باید تعویض بشه.

نه معمولش ۱۰۰۰۰ تا هست فکر میکنم -

GTB 599
04-01-2014, 21:51
بچه ها رانا کارت طلایی 3 ستاره داره؟؟؟ چه مزایایی داره؟؟

john nash
05-01-2014, 18:47
بچه ها رانا کارت طلایی 3 ستاره داره؟؟؟ چه مزایایی داره؟؟

سه ستاره
ولی مزایاشو نمیدونم!!:n02:

GTB 599
05-01-2014, 18:58
كارت طلايي سه ستاره
1. امداد رساني در تمام نقاط كشور به صورت شبانه روزي
2. انتقال رایگان سرنشینان خودروی حادثه دیده به نزدیکترین شهر در صورت امکان و یا پرداخت هزینه بر اساس ضوابط شرکت
3. انتقال رایگان خودروی حادثه دیده به نزدیکترین نمایندگی مجاز در صورت امکان و یا پرداخت هزینه بر اساس ضوابط شرکت
4. جبران خسارت وارده به خودرو ، ناشی از سوانح و تصادفات طبق ضوابط
5. جبران خسارت سرقت خودرو و قطعات سرقت شده خودرو طبق ضوابط
6. تعمیر خودرو مطابق استانداردهای تعمیراتی شرکت ایران خودرو در طی دوره اشتراک
7. تضمین کیفیت و دوام رنگ خودروی تعمیر شده در طی دوره اشتراک
8. انجام رایگان سرویس های دوره ای: تا سقف 40000 کیلومتر
9. پرداخت هزینه توقف خودرو د رتعمیرگاههاي مجاز: روزانه 100.000ریال تا سقف 40 روز طبق ضوابط
10. جايگزين نمودن خودرو هاي سرقتي طبق ضوابط تذكر : چنانچه در خسارت وارده مشترك مقصر حادثه باشد 50% هزينه توقف پرداخت مي گردد
تذكر : چنانچه در خسارت وارده مشترك مقصر حادثه باشد 50% هزينه توقف پرداخت مي گردد

تو پرتال امداد خودرو نوشته بود... اگه راست بگن البته :n02:

sajjad1973
15-01-2014, 18:00
اقا من ماشین رو بردم کارواش همین الان - حالا که اومدم میبینم چراغ جلو سمت شاگرد بخار کرده - تا حالا اینطوری نشده بود - چند بار برده بوذم کارواش قبلا هم - اما تا حالا اینطوری نشده بود - حالا چکارکنم

pashangparsi6
15-01-2014, 18:23
دوستان بهای خودروی رانا چه اندازه هست؟ آیا هم اکنون می شه این خودرو رو خرید ؟ وضعیت بهای قطعات و سوخت این خودرو و ... چجوری هست؟ برای خرید در برابر پژو پارس و ال 90 پیشنهاد می شه؟

با سپاس

hasanoooooooo
15-01-2014, 19:49
دوستان بهای خودروی رانا چه اندازه هست؟ آیا هم اکنون می شه این خودرو رو خرید ؟ وضعیت بهای قطعات و سوخت این خودرو و ... چجوری هست؟ برای خرید در برابر پژو پارس و ال 90 پیشنهاد می شه؟

با سپاس

29.200 نقدی از شرکت . بله میشه ... ولی نمیدونم تحویلش برا کی باشه.... بهای قطعات با 206 یکی هست.... سوختش هم ما تو شیراز با ترافیک نیمه سنگین بالای 9 میسوزونه! کارکرد ماشین هم 10 هزارتاست.. حقیقت اگه با مصرف پارس کنار بیای ماشین بهتریه... رانا وضعیت داخل ماشین داغونه... مخصوصا این داشبورد مسخره...

pashangparsi6
15-01-2014, 21:17
29.200 نقدی از شرکت . بله میشه ... ولی نمیدونم تحویلش برا کی باشه.... بهای قطعات با 206 یکی هست.... سوختش هم ما تو شیراز با ترافیک نیمه سنگین بالای 9 میسوزونه! کارکرد ماشین هم 10 هزارتاست.. حقیقت اگه با مصرف پارس کنار بیای ماشین بهتریه... رانا وضعیت داخل ماشین داغونه... مخصوصا این داشبورد مسخره...

ببخشید ولی مصرف پژو پارس چقدر هست مگه؟

hasanoooooooo
15-01-2014, 22:36
ببخشید ولی مصرف پژو پارس چقدر هست مگه؟

بسته به ترافیک هست دیگه ولی حدودا رو 13 لیتر داخل شهر باید فکر کنی!

s.matin313
16-01-2014, 09:17
سلام .میشه یه گالری عکس از خودروهای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ایرانی بزارید؟

چت روم ققنوس
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سایت تفریحی ققنوس
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فیس بوک ققنوس
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])گالری عکس ققنوس
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فرزند وطن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sajjad1973
17-01-2014, 13:09
قا امروز بعد از مدتها بعد از اتمام امتحانات دانشگاه فرصت کردم که با ماشین برم یه دور درست حسابی بزنم -۲۱۰ کیلومتر باهاش رفتم تو جاده ساوه و برگشتم - قبل از اینکه از تهران حرکت کنم باک ماشین رو پرکردم ۳۴ لیتر زدم - بین راه که واقعا شیر بود -هیچ مشکلی نداشت - بسیار نرم و خوب حرکت میکرد تا ۱۶۰ تا هم رفتم باش - خیلی راحت و نرم بود - بیشتر ترسیدم برم - - درضمن از ۱۶۰ به بالا فرمون یه خورده میلرزید - وقتی برگشتم خونه از لحظه ای که بنزین زدم تا در خونه ۲۱۰ کیلومتر کار کرد و ۲ پله بنزینش خالی شد که با فرض باک ۵۰ لیتر و ۸ پله ودر هر پله به طور متوسط ۶ لیتر بنزین - مصرفش میشه چیزی در حدود ۵.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر - که برای تو جاده خیلی خوبه

john nash
17-01-2014, 19:44

29.200 نه 30.200

bahar-a
27-01-2014, 23:24
ما دو روزه تحویل گرفتیم ولی دو مشکل اساسی داره 1- آمپرآبش خیلی بالا هست تازه ماشین رو روشن کردی عقربش وسط می ایسته
2-دندش خیلی خشکه
می خواستم بدونم برای بقیه هم همین مشکلات هست یا نه؟

Pourya-pc
28-01-2014, 15:16
ما دو روزه تحویل گرفتیم ولی دو مشکل اساسی داره 1- آمپرآبش خیلی بالا هست تازه ماشین رو روشن کردی عقربش وسط می ایسته
2-دندش خیلی خشکه

حال این موتور همین هست ، کلا موتور پژو دمای بالا داره و گیرباکسش وقتی گرم بشه نرم عمل میکنه .

john nash
28-01-2014, 21:51
2-دندش خیلی خشکه

دقیقا حرف آقا پویا درسته در مورد دما
ولی گیربکس رو مال ما بد نیست خوبه

Pourya-pc
29-01-2014, 11:56
دقیقا حرف آقا پویا درسته در مورد دما
ولی گیربکس رو مال ما بد نیست خوبه

گیرباکسشون خوبه ولی خیلی نرم نیست مثل L90 اما وقتی گرم بشه با اشاره کوچیک جا میره .

john nash
29-01-2014, 22:48
گیرباکسشون خوبه ولی خیلی نرم نیست مثل L90 اما وقتی گرم بشه با اشاره کوچیک جا میره .

کاملا درسته
هیچی به ال 90 نمیرسه انصافا گیربکسش

john nash
06-02-2014, 20:45
سلام
دوستان این رانای ما وقتی میخواد راه بیافته اگه بهش گاز زیاد ندی حود 1.5 یا 2 خاموش میشه مخصوصا تو سربالایی ها که خیلی دیگه باید گاز بدی
به نظرتون مشکلش چیه؟
بردیم نمایندگی گفتن احتمالا کلاچش مشکل داره و انگار ماشین یه دفه راه میافته یعنی کللاچ یه دفه عمل میکنه، و چون برقیه ممکنه مشکلش این باشه
نظر شما چیه؟؟؟

ممنون

sajjad1973
06-02-2014, 21:05
سلام
دوستان این رانای ما وقتی میخواد راه بیافته اگه بهش گاز زیاد ندی حود 1.5 یا 2 خاموش میشه مخصوصا تو سربالایی ها که خیلی دیگه باید گاز بدی
به نظرتون مشکلش چیه؟
بردیم نمایندگی گفتن احتمالا کلاچش مشکل داره و انگار ماشین یه دفه راه میافته یعنی کللاچ یه دفه عمل میکنه، و چون برقیه ممکنه مشکلش این باشه
نظر شما چیه؟؟؟

ممنون

مگه کلاچ رانا برقیه?

john nash
06-02-2014, 23:20
مگه کلاچ رانا برقیه?

نمیدنم والا!!!
به من که اینو گفت منم تعجب کردم
حالا مال شما چجوریه اقا سجاد؟ این مشکل ماشین ماست یا مال شما هم همینه؟ چقدر باید گاز بدی راه بیافته؟ ایا خاموش میکنی بعضی وقتا اگه گاز کم بدی؟

sajjad1973
06-02-2014, 23:31
نمیدنم والا!!!
به من که اینو گفت منم تعجب کردم
حالا مال شما چجوریه اقا سجاد؟ این مشکل ماشین ماست یا مال شما هم همینه؟ چقدر باید گاز بدی راه بیافته؟ ایا خاموش میکنی بعضی وقتا اگه گاز کم بدی؟
من اوایل این مشکل رو داشتم باش . شاید به کلاچش عادت نداشتم علت رو نمیدونم. ولی الان نه . حتی ماشین زو که میخوام از پارکینگ درارم اصلا گاز نمیدم یه خورده پارو از رو کلاج بر میدارم خود ماشین بدونه که من گاز بدم میره. حتی با دور موتور یک و یه خورده زیر یک هم من ماشین رپ توترافیک و خیابوتهای صاف راه میبرم. به نظرم هنوز به کلاچش عادت نکردی زیاد حساس نباش به مرور درست میشه. البته تو سربالایی های شدید منم تقریبا زیاد گاز میدم تا ماشین حرکت کنه. ولی به 2 نمیرسه دور موتور

john nash
07-02-2014, 08:33
پس ظاهرا طبیعیه
آخه میدونی مشکل اینه که خرابم باشه نمایندگی لعنتی نمیفهمن
پس باهاش باید کنار بیایم
ممنون آقا سجاد

Sent from my LT30p using Tapatalk

sajjad1973
07-02-2014, 09:50
پس ظاهرا طبیعیه
آخه میدونی مشکل اینه که خرابم باشه نمایندگی لعنتی نمیفهمن
پس باهاش باید کنار بیایم
ممنون آقا سجاد

.من ماشینم مدل 91 هست جزو اولین سری هایی که از کارخونه گرفتم. جالب اینه که تمام مشکلاتی که دوستان میگن رو من فقط تا یه ماه پس از تحویل ماشین از کارخونه داشتم و بدونه اینکه کاری کنم تو این یه سال همشون درست شده _ الان ماشینم هیچ مشکلی نداره و من واقعا ازش راضیم. فقط یه تجربه که تو این چند روز که هوا خیلی سرد بود اومد دستم اینه که وقتی هوا اینطوری خیلی سرد میشه ماشین اولش که روشنش میکنی دنده هاش خوب جا نمیره ولی یه ده دقیقه ای که بگذره درست میشه و دوباره عین اولش نرمه نرم میشه

alavi71
07-02-2014, 15:55
سلام
من چند روزه دیگه دقیقا یک sسال میشه که رانا دارم.
و انصافا خوب بوده.جدای از حرفهایی ک بعضی ها در مورد خودروهای ایرانی میزنند.ولی به نظر من در این رنج قیمت بهترین گزینه هست.
من قبل از رانا اس دی وی هشت-ال نود داشتم انصافا رانا خیلی بهتر بود برام ..
از نکات مثبتش میشه به ترمز های واقعا خوبش اشاره کرد که میتونم بگم در یکی دو مورد اگر ماشین دیگه ای بود معلوم نبود من الان کجا بودم !!
یه چیز دیگه ای هم ک در مورد ماشین به نظر من مهم هست دو ایربگ بودن هست.چون واقعا اتفاق یک بار میافته ...
من شتابش رو با ال نود و پارس که درگ گذاشتم ازشون جلو بود ...
از نظر طراحی هم خصوصا چراغ های جلوش خیلی قشنگه.
به نظر من رانا با رینگ که بنظر من 5 پر بهتر هست قیافه ماشینو خیلی قشنگ میکنه ...
و توی رنگ ها هم خاکستریش بهش میاد ...

john nash
07-02-2014, 18:12
آره دوستان منم نگفتم ماشین بدیه که
فقط یه خورده داره بد قلقی میکنه
اولش که واترپمپش آب میداد عوض کردن
بعدش در سوپاپیش روغن میده قراره عوض کنیم
یه چراغ ش جلو سوخته بود عوض کردم
الانم که صفحه کلاچش ظاهرا ایراد داره
نمیدونم والا از دست این شرکت های داخلی با این کیفیت ساخت دارم دیوونه میشم
حالا از کیفیت کم داشیورد و رو دری ها بگذریم ولی به هر حال هر چی پول بدی اش میخوری:-(
ولی خدا که حالا به قول شما بعد یه سال درست شه
ولی یه نظرم ال 90 تو ایران از همه بهتره تو این رنج

saadati2000
14-02-2014, 02:42
سلام
به نظرتون مشکلش چیه؟
نظر شما چیه؟؟؟

ممنون
سلام به همه دوستان راناي من هم همين مشكل رو داشت كه با مراجعه به نمايندگي و تعويض صفحه كلاچ مشكلش حل شد

saadati2000
14-02-2014, 02:45
دقیقا صندیهای پراید های جدید رو تجسم کن.... خب.... حالا اونارو ببند رو رانا!!!! حتی روکش های پراید هم بهش میخوره... کلا بنظرم اشغالترین تجهیزات داخلی رو داره....
تو سري جديد صندلي راننده رو شركت مبتكران ميزنه و بهتر از قبليه

pcgamer
14-02-2014, 05:31
چند تا سوال .لطفا کامل پاسخ بدید.ممنون
من عکسهاش دیدم تایرهاش سایز پراید هست؟ وایا رینگ داره یا قالپاق پلاستیکی هست ؟ :دی
صندوق عقبش تو عکس ها وقتی بستس یک درز و شیار داره جوری که انگار انگشت هم رد میشه زیاد دقیق نساختن درسته ؟
این بهتره یا 206؟ و چرا؟
قیمت دست دومش حدودا بگید چنده؟
john nash
14-02-2014, 09:29
سلام به همه دوستان راناي من هم همين مشكل رو داشت كه با مراجعه به نمايندگي و تعويض صفحه كلاچ مشكلش حل شد

جدی؟؟؟!!!
کی گرفتین ماشینو؟مدل چنده؟ یعنی جز اخرین سری هاست؟
حالا ما چجوری به اینا بفهمونیم مشکل جدیه؟ شما چیکار کردی قبول کردن صفحه عوض کنن برات؟

john nash
14-02-2014, 09:32
من عکسهاش دیدم تایرهاش سایز پراید هست؟ وایا رینگ داره یا قالپاق پلاستیکی هست ؟ :دی
صندوق عقبش تو عکس ها وقتی بستس یک درز و شیار داره جوری که انگار انگشت هم رد میشه زیاد دقیق نساختن درسته ؟
این بهتره یا 206؟ و چرا؟
پراید؟!!!! نه دوست من همون 14 هست
صندوق هیچ مشکلی نداره شاید اونی که شما دیدی مشکل داشت
اون 2 تا سوال دیگه رونمیدونم:n02: ولی فک کنم 206 کیفیت ساخت داخلش بهتر باشه از قبیل داشبورد و ....

saadati2000
14-02-2014, 21:48
جدی؟؟؟!!!
کی گرفتین ماشینو؟مدل چنده؟ یعنی جز اخرین سری هاست؟
حالا ما چجوری به اینا بفهمونیم مشکل جدیه؟ شما چیکار کردی قبول کردن صفحه عوض کنن برات؟
رانا LX توليد آبان ماه 92
كاركرد هم 5000 كيلومتر
البته من زياد با كلاچش مشكل نداشتم و مشكلش هم بيشتر به خاطر لرزش هاي ريزش هنگام شروع حركت بود (و ترس از زياد شدن اين مشكل)
كه اون هم به توصيه دوستان تو يه انجمن حرفه اي دارندگان خودرو بردم نمايندگي و گفتم ماشين تو شروع حركت با دور موتور نرمال و زير 1500 خاموش مي كنه و زماني هم كه ماشين پره خيلي لرزش داره
مسئولش نشست و تست كرد گفت عوضش مي كنيم . امداد زدن تا بيارند
اما دوستاني كه صفحه كلاچ رو عوض كردند كاملا ازش راضي هستند و ميگن مشكل لرزش تا 95% حل شده
براي اطلاعات بيشتر يه سر به اين تاپيك بزنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saadati2000
14-02-2014, 21:53
این بهتره یا 206؟ و چرا؟
206 بهتره اما ارزش اين اختلاف قيمت رو بايد خودتون تشخيص بديد داره يا نداره
رانا تحويل 30 روزه تو تهران 15 روزه و قيمت 30 تومن
206 تحويل تابستان 93 به بعد اون هم بدون در نظر گرفتن تاخير در تحويل محصولات پژو و يا قيمت بازار 38 تومن
در حاليكه اكثر قطعات و طراحي رانا و 206 مشابه و يكسان هستند

john nash
15-02-2014, 21:45
رانا LX توليد آبان ماه 92
كاركرد هم 5000 كيلومتر
البته من زياد با كلاچش مشكل نداشتم و مشكلش هم بيشتر به خاطر لرزش هاي ريزش هنگام شروع حركت بود (و ترس از زياد شدن اين مشكل)
كه اون هم به توصيه دوستان تو يه انجمن حرفه اي دارندگان خودرو بردم نمايندگي و گفتم ماشين تو شروع حركت با دور موتور نرمال و زير 1500 خاموش مي كنه و زماني هم كه ماشين پره خيلي لرزش داره
مسئولش نشست و تست كرد گفت عوضش مي كنيم . امداد زدن تا بيارند
اما دوستاني كه صفحه كلاچ رو عوض كردند كاملا ازش راضي هستند و ميگن مشكل لرزش تا 95% حل شده
براي اطلاعات بيشتر يه سر به اين تاپيك بزنيد

ممنون از پاسختون
شما ساری هستید؟ کدوم نمایندگی بردید ما هم ببریم اگه میشه ادرس بدید چون ما به ساری نزدیکیم

ممنون

saadati2000
16-02-2014, 09:18
نمایندگی رضی پور
تو ساری از میدان امام به سمت میدان خزر
بعد سه راه جویبار نرسیده به اکبر جوجه سمت راست نمایندگی رضی پور

john nash
20-02-2014, 00:29
سلام
آقای سعادتی امروز بردیم دیاگ زدیم سالم بود ظاهرا
یعنی اکیه؟!
یا شاید اشتباه کنه اونم
من فنی سرم نمیشه آخه

saadati2000
20-02-2014, 09:50
سلام
داداش متوجه نشدم
چي رو دياگ زدي؟
بيشتر توضيح بده
اگه منظورت براي لرزش ماشينه كه با دياگ چيزي مشخص نميشه
دياگ فقط ميتونه ايرادات برقي رو تو خودرو شما تشخيص بده و ايراداتي كه مربوط به موتور خودرو شماست و در اون قطعات تشخيص و سيستم برقي كار گذاشته شده
مثل عملكرد ترمز و يا مشكلات برقي
براي مشخص شدن ايراد صفحه كلاچ بايد مسئول نمايندگي بشينه پشت ماشين يه دور باهاش بزنه مخصوصا دنده 1 و با گاز كم شروع به حركت كنه
ا متوجه لرزش ماشين بشه

john nash
20-02-2014, 15:25
آهان پس مشکل کلاچ با دیاگ مشخص نمیشه هان؟!
میدونی مشکل لرزش نداره مشکل اینه که اگه در حین راه افتادن کم مثلا زیر 1.5 گاز بدی خاموش میشه
بازم پس باید ببریم همون جایی که گفتی یه نشون بدیم

saadati2000
14-03-2014, 20:27
سلام داداش براي اينكه بيشتر با بچه هاي رانا سوار در تماس باشي و مشكلات ماشينت رو بفهمي بيا تو اين فروم
اسمش هم تيونينگ تالك هستش و بيشترين كاربر رو تو ايران از نظر دارندگان خودرو داره
اي دي من هم تو اونجا saadati2000 هستش

john nash
14-03-2014, 22:17
سلام داداش براي اينكه بيشتر با بچه هاي رانا سوار در تماس باشي و مشكلات ماشينت رو بفهمي بيا تو اين فروم
اسمش هم تيونينگ تالك هستش و بيشترين كاربر رو تو ايران از نظر دارندگان خودرو داره
اي دي من هم تو اونجا saadati2000 هستش

اکی
مرسی دادا
کارت درسته :-)
حتما میام

jahani_t
16-04-2014, 08:31
با سلام و تشکر از مطلبی که گذاشتید . من خودروی 206 ( v20 ) دارم . میخ وام تعویض کنم چون کشش و قدرتش پایینه . نظرتون راجع به رانا چیه ؟ ضمناً می خواستم بدونم رنگ مشکی متالیک داره یا فقط مشکی روغنی داره ؟ متشکرم

SAMI EB
16-04-2014, 08:52
با سلام و تشکر از مطلبی که گذاشتید . من خودروی 206 ( v20 ) دارم . میخ وام تعویض کنم چون کشش و قدرتش پایینه . نظرتون راجع به رانا چیه ؟ ضمناً می خواستم بدونم رنگ مشکی متالیک داره یا فقط مشکی روغنی داره ؟ متشکرم

سلام
قطعا رانا قدرت و کشش بیشتری نسبت به 206 V20 داره چرا که موتور رانا TU5 1600 هست و دارای 16 سوپاپ و موتور 206 V20 قدرت کمتری داره چون TU3 1400 و 8 سوپاپ هستش .
عیب شایع رانا ها الان بیشتر دیسک و صفحه و کلاچ دارند که حالا یا لرزش زیادی داره یا اینکه کلاچ بیش از حد بالاست . و گرنه ایراد موتوری شایعی ندارند

jahani_t
16-04-2014, 09:43
سلام مجدد . ممنون از پاسختون . در مقایسه با v8 شما کدوم یکی رو توصیه می کنید ؟

saadati2000
16-04-2014, 12:17
سلام مشکل صفحه کلاچ رانا با تعویض کیت کلاچ رانا در هنگام تعویض با جنس مرغوب خارجی و دادن نهایتا 500 هزار تومن حل میشه و حتی از خیلی خودروهای هم رده صفر بهتر میشه
در نهایت هم بین 206 و رانا صفر تفاوت چندانی از نظر بقیه قطعات و اندازه اتاق نیست تنها اتاق 206 کیفیت بعتری تو تزیینات داخلی داره و رانا هم از نظر قیمت در بازار آزاد حدود 7 میلیون ارزون تره
اگه برات کیفیت اتاق 206 مهمه میتونی این سرمایه گذاری رو انجام بدی اما اگه مهم نیست میتونی با یک میلیون خرج رانا صفر (300 لاستیک بهتر و 400 صفحه کلاچ و 300 یه سری هزینه های جزیی مانند صداگیری اتاق رانا و ...) به نتیجه معقولی برسی البته اگه با جنس داشبورد و رودری های رانا بتونی کنار بیای که من به شخصه باهاش مشکلی ندارم

saadati2000
16-04-2014, 12:19
پیچ کردن جای چراغ سقفی برای صدا گیری

اگه حتی پیچ هم نکردید اشکال نداره اما یه تکه کاغذ یا پلاستیک و یا فوم بین اون قطعه پلاستیکی و قسمت فلزی بذارید تا محل اتصالشون صدا نده

max300
16-04-2014, 12:20
من داشتم افتضاح بود همه قطعات چینی با کیفیت پایین

saadati2000
16-04-2014, 12:23
من فیلتر هوا اتاق رو تمیز کردم وقتی از جاش برداشتم دیدم چقدر تو نفوذ صدای موتور به اتاق موثره .واسه همین دور فییلتر اتاق یه لایه باریک فیلتر هود پیچیدم پشت هواکش رو هم فیلتر گذاشتم (همونی که زیر فیلتر هوا موتور میزارن ) باز هم میشه با پشم سنگ داخل محفظه رو عایق کرد یعنی یک لایه بچسبانید به دور تا دور جای فیلتر .این کار هم باعث جلوگیری از ورود بو و گرد خاک به محفظه میشه .تو صدا هم تاثیر داره
نیم متر مربع عایق فوم ضخامت یک سانت (دور منبع انبساط شوفاژ)هم خریدم شاید زیر صندلی بذارم اگه شد .خیلی جاها دیگه کاربرد داره مثلا زیر لاستیک آبگیر گلگیر جلو که از جاش در میاد خودبخود ، زیر لاستیک زیر برف پاک کن که خوب به شیشه نمیچسبه آب از زیرش رد میشه باید یک نوار باریک فوم طوری بذارید که باعث چسبدن لاستیک به شیشه شه ، دور لاستیک زاپاس که تکون میخوره و صدا میده تو دست انداز خاکی،و جاهای دیگگگه .....
امیدوارم مفید باشه .موفق باشید

saadati2000
16-04-2014, 12:23
صدا گیری در های جلو :
باز کردن رو دری ها ، باز کردن سه تا پیچ ستاره ای + باز کردن قاب دستگیره + رودری 8 تا خار داره که موقع در آوردن چند تا شون میشکنه که باید با همون شکل تهیه بشه
چسبوندن فوم نازک که هم میشه روی همون فوم فابریکی چسبوند و هم روی رو دری که من روی رو دری چسبوندم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه میخواید خیلی جلوتر برید میتونید فوم فابریکی رو هم باز کنید ( یه گوشه از فوم رو بگیرید بکشید و با کاتر چسب رو که به صورت خطیه ببرید ( مثل پوست کندن گوسفند ) مواظب باشید که فوم پاره نشه ، موقع چسبوندن هم به راحتی دوباره میچسبه و نیازی به چسب کاری مجدد نیست ) و زیر اون رو هم جا هایی که ممکنه تولید صدا کنن رو صدا گیری کنید مثل خار های پلاستیکی سیم گیر ها و زیر سیم ها و هر جایی که بازی داره و میتونه تولید صدا کنه
دور دستگیره ( همونی که موقع بستن در دستمون رو بهش میگیریم و میکشیم و مثل لیوانه ) دو دور چسب برق به لبه بالا بزنید که کاملا فیت میشه و دیگه لقی نداره با این کار
قبلا با باندهای فابریکی که 20 واته و ولوم 15 ، رودریها صدا میدادن که باید دستت رو به رو دری فشار میدادی ، الان با کامپ های 80 واتی تا ولوم آخر هم صدای اضافی وجود نداره ، این از در ها

صداگیری در پوش بغل داشبورد :
این در پوش رو با یه پیچ گوشتی تخت که قسمتی از اون رو با چسب برق پیچیدید تا داشبورد رو زخمی نکنه از قسمت بالا باز کنید
لبه هاش رو خیلی با ظرافت چسب برق بزنید تا موقع نصب بیرون زدگی نداشته باشه و همینطور لبه رو داشبورد رو که درپوش روش میشینه
اون درز رو هم که توی عکس نوک پیچ گوشتی روشه یه تیکه فوم دو لایه بزارید و با نوک پیچ گوشتی فوم رو اونجا جا کنید
توی این عکس هم یه تیکه فوم با قطر مناسب اون قسمت بزارید یه سیم هم اینجا وله اونو با نوار چسب به یکی از دسته سیم ها متصل کنید

صداگیری در پوش زیر فرمان و کلید و محل تغییر نور چراغ ، داشبورد :
این قسمت رو از در پوش بغل دو تا خار داره فشار بدید تا خارج بشه فوم بچسبونید و کلید هم خارج کنید و یه دور نوار چسب دورش بپیچید و جا بزنید
این قسمت ها رو هم به این ترتیب

صدا گیری صفحه کیلومتر :
ابتدا پایین قاب صفحه کیلومتر رو باز کنید و آزاد کنید با کشیدن به طرف خودتون بعد قسمت بالا تا قاب کاملا در بیاد
یه پیچ ستاره ای اون وسط داره بازش کنید و همون قسمت رو به پایین و طرف خودتون بکشید تا صفحه از جاش در بیاد
اون پشت یه نود هست که با دو تا پیچ ستاره ای متصل شده که هر دو شل بودن سفتش کنید دو تا پیچ 10 هم اون کف هست اونا رم سفت کنید
دو تیکه فوم زیر این پایه ها بزارید که هم اون پایه ها رو بگیره هم روی اون دو تا پیچ 10 کف رو این عکس فوم رو سوراخ کردم ولی در آخر دو تیکه فوم بدون سوراخ گذاشتم ، شاید باور نکنید 30 ، 40 مرتبه امتحان کردم تا لقی رو فهمیدم از چیه
محل های داخل گیره ها رو که هفت تا هستند رو دو دور چسب برق بپیچید
این لبه ها رو هم کامل چسب برق بزنید با ظرافت و حوصله که بیرون نزنه و مشخص نباشه
این قسمت رو هم فوم بزارید
و قاب رو جا بزنید و خلاص

صدا گیری اون قاب وسط داشبورد :
هیچی به اندازه این اعصابمو خراب نکرد هر کاری میکردم و هر جوری میزدم یا صدا میداد یا دیگه سر جاش فیکس نمیشد ، آخرش میخواستم با دو تا پیچ بلند پیچش کنم
ولی اینجوری خوب شد زیر اون قسمت داخلی هم دو تیکه فوم گذاشتم

صدا گیری قاب وسط کنسول :
با پیچ گوشتی قاب رو باز کنید سه تا سوکت رو خارج کنید بعد یه لایه فوم رو اول به اندازه برش بدید و قسمتهای اضافی رو در بیارید بعد با چسب به قاب بچسبونیدش
قاب رو جا بزنید و تمام

در تمام مراحل صدا گیری به وسیله ضربه زدن با مشت به قسمتهای مورد نظر از داشتن لرزش یا بر طرف شدن لرزش مطلع بشید
وسایل مورد استفاده : فوم یک میل ، چسب برق ، چسب مایع ( مورد استفاده در تو دوزی ) ، قیچی ، آچار ستاره ای ، و پیچ گوشتی تخت

سوالی بود در خدمتم

saadati2000
16-04-2014, 12:25
خار وسطی ، خار فابریکیه ، اون کناریها رو من گرفتم و از اون زرده استفاده کردم خیلی هم عالی جای فابریکی ها رو گرفتن و رودری محکم به در چسبیده

یه نکته هم در مورد باز کردن رودری اینکه :
موقع باز کردن رودری اگه یه خورده حوصله به خرج بدید و از دوتا پیچ گوشتی استفاده کنید یکی رو بین در و رو دری اهرم کنید و با نوک یه پیچ گوشتی نازک کمی دهنه خار رو که رفته توی در رو فشار بدید تا یکم جمع بشه و بعد رو دری رو بکشید بیرون خارها نمیشکنن و دوباره میشه استفاده شون کرد ، من موقع باز کردن در شاگرد با حوصله زیاد کار کردم فقط یکی از خارها شکست که دیگه را دست نداشت
برای خرید خار هم باید یه دونه از خار فابریکی رو به عنوان نمونه با خودتون ببرید و خاری رو بگیرید که دقیقا همون شکلی باشه

دور قسمت بالای اون لیوان دستگیره هم سه چهار دور چسب برق بزنید طوری که دقیقا لبه بالای بالا رو بپوشونه بعد با فشار جا بزنید عمرا دیگه صدا بده
جاپیچش هم اگه هرز شده از یه پیچ ضخیم تر استفاده کنید
اگه جای خارهای رو رودری تون موقع در آوردن نشکسته ( جایی که خار ها به رو دری متصل میشن ) با پیچ کردن رو دری موافق نیستم هم زشت میشه و هم یکی دو بار باز و بسته بشه هرز میشه و باید پیچ ضخیم تر استفاده بشه و اگه زیاد هم پیچ رو سفت کنید ممکنه رو دری رو بشکنه

saadati2000
16-04-2014, 12:26
منبع این تصاویر و متون هم سایت تیونینگ تالکه

john nash
16-04-2014, 16:23

سلام دادا سعادتی عزیز
ممنون بابت اطلاعات بسیار مفیدت
خیلی عالی بود اگه میشد یکی مثل منم انجامش بده ولی حیف که میترسم حتی یه پیچکوشتی بهش بزنم :n29:چون اصلا فنی نیستم
مخصوصا از تو در ها صدای زیادی میاد رفتیم نمایندگی گفتن 20000 تا راه بره بعد بیارین سرویس اولیه:n15:
ولی به هر حال برا کلاچ اومدم تو همون انجمنه ولی کسی جوابمو نداد
اوضاعش خیلی وخیم شده، بد میلرزه مخصوصا وقتی سنگین باشه ماشین:n30:
نمایندگی میگه باید صبر کنین سیم کلاچ قابل ریگلاژ بیاریم ولی من فکر میکنم اوضاع بدتر از این حرفا باشه
نظر شما چیه؟
نمیشه ما خودمون بریم یه سیم بخریم، یعنی بیرون نیست؟
فک میکنی مشکلش با سیم حل شه؟

Pourya-pc
16-04-2014, 19:33
من یه پراید 131 قراضه دارم ، در سمت راننده خیلی صدا توشه ، رفتم پیش یک استا کار ماهر و تودری رو باز کرد و با دستگاه دسیبل سنج و یه چیزی مثل دستگاه شنیدن تنفس ( که دکتر دارن ) کرد تو گوشش و در حین حرکت هی سرشو تکون میداد که آره اینجا و اونجا صدا میده ! خلاصه گفت برو 2 ساعت دیگه بیا . منم رفتم و اومدم دیدم ماشین آمادست . پولش رو تمام و کمال دادم و با خیال راحت نشستم تو ماشین . اون صداها که رفع نشد هیچ ، یکسری صدا هم از تو کیلومترسنج به ماشین اضاقه شد . تودری هم باز کردم دیدم هیچ کاری نکرد . رفتم پیشش گفت مال زیروبنده ! خلاصه بگم که این کارایی که دوستمون هم گفتن به نظرم فایده نداره . صدای موزیک رو زیاد کنید تا روحتون شاد بشه .
من ماشینم رو خیلی رعایتش میکنم ، همیشه روی سرعت گیرها با حداقل سرعت روندمش و بیشتر توی اتوبان باهاش رانندگی کردم ولی فایده نداره . هرکاری کنید گاری ماشین نمیشه .
موفق باشید .

john nash
16-04-2014, 20:21
من یه پراید 131 قراضه دارم ، در سمت راننده خیلی صدا توشه ، رفتم پیش یک استا کار ماهر و تودری رو باز کرد و با دستگاه دسیبل سنج و یه چیزی مثل دستگاه شنیدن تنفس ( که دکتر دارن ) کرد تو گوشش و در حین حرکت هی سرشو تکون میداد که آره اینجا و اونجا صدا میده ! خلاصه گفت برو 2 ساعت دیگه بیا . منم رفتم و اومدم دیدم ماشین آمادست . پولش رو تمام و کمال دادم و با خیال راحت نشستم تو ماشین . اون صداها که رفع نشد هیچ ، یکسری صدا هم از تو کیلومترسنج به ماشین اضاقه شد . تودری هم باز کردم دیدم هیچ کاری نکرد . رفتم پیشش گفت مال زیروبنده ! خلاصه بگم که این کارایی که دوستمون هم گفتن به نظرم فایده نداره . صدای موزیک رو زیاد کنید تا روحتون شاد بشه .
من ماشینم رو خیلی رعایتش میکنم ، همیشه روی سرعت گیرها با حداقل سرعت روندمش و بیشتر توی اتوبان باهاش رانندگی کردم ولی فایده نداره . هرکاری کنید گاری ماشین نمیشه .
موفق باشید .

اره منم اتفاقا یه پراید دارم تازه صفره مثلا ولی صدا از در و دیوارش میاد ولی نه زیاد چند بار بردم رو دریها رو باز کردن سیم های توشو با چسب محکم کردم به هم اما باز هم صدا میاد، راهش همون ضبطه ;)
در مورد کلاچ نظرتون چیه؟؟
البته میدونم رانا نداری ولی 206 که داری:n02:
یکین تقریبا

john nash
18-04-2014, 21:16
ای بابا دوستان رانا سوار کوشین پس؟؟!

saadati2000
19-04-2014, 23:16
سلام داداش
شرمنده 3 یا 4 روز نبودم تا جوابت رو بدم
برای صفحه کلاچ شما که تهرانی کارت راحت تره
ببر نمایندگی شماره 1 اگه اشتباه نکنم طرف آزادیه اما صبح ساعت 6.30 اونجا باش
بگو لرزش داره شروع حرکت و کلاچ بالا ول مبکنه
کیت کلاچ رو عوش میکنن و احتمالا اونها اونجا دارند و سیم کلاچ رو هم عوض میکنند
برای صدا گیری هم من برخی از این سر و طدا ها رو دارم
مخصوصا چراغ رو سقفی که اون رو درست کردم خیلی صدا ها کمتر شد
در ضمن اونجور که مشخصه کل ماشین سر و صدا نداره بلکه برخی قطعات در جای خودشون محکم نیستند و ایجاد سر و صدا میکنه به همین خاطر این عکس ها و راهنمایی ها به شما کمک می کنه تا اون ها رو پبدا و برطرف کنید و سر صدای اضافی رو تا میزان زیادی کاهش بدید
برای اینکه فنی نیستید هم یه نفر فنی کار ماهر پیدا کنید و با دادن اجرت براتون این ها رو انجام بده
در پناه حق

sajjad1973
20-04-2014, 08:15
قبل از بیرون ریختن اجزا ماشین برای ازبین بردن صدا ها برید اول بدید باد لاستیک های ماشین رو تنظیم کنن . بعد اگه هنوز صدا میداد ماشین برید دنبال صدا گیری اجزای ماشین. مال خود من چون باد لاستیکهای ماشین بیش از حد زیاد بود صدا میداد و بعد از تنظیم باد لاستیکها . ماشین هم بسیار نرمتر شد و هم همه صدا هاش افتاد

ata1363
20-04-2014, 13:56
قبل از بیرون ریختن اجزا ماشین برای ازبین بردن صدا ها برید اول بدید باد لاستیک های ماشین رو تنظیم کنن . بعد اگه هنوز صدا میداد ماشین برید دنبال صدا گیری اجزای ماشین. مال خود من چون باد لاستیکهای ماشین بیش از حد زیاد بود صدا میداد و بعد از تنظیم باد لاستیکها . ماشین هم بسیار نرمتر شد و هم همه صدا هاش افتاد

دقیقا درست می فرمایید. من هم بعد از یک هفته از تحویل ماشین بردم برای تنظیم باد.
باورتون نمیشه اگه بگم باد فابریک خود لاستیک ها 45 بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :n04: باید حدود 30 تا 32 باشه!!!

ata1363
20-04-2014, 13:58

آیا می دونید این فوم رو به چه اسمی و از کجای تهران میشه تهیه کرد؟؟
(فروم tt مشکل داره ظاهرا!! 2 روزه باز نمی شه!!!!!)

saadati2000
20-04-2014, 15:15
بله ظاهرا تی تی مشکل داره و باز نمیشه
البته این مشکلش که بخاطر ترافیک سایتشه و مشکل هارد سرورشون
این فوم ها رو ابزار یراقی ها باید داشته بشند و یا اینکه میدونند از کجا باید تهیه کرد

miladiator
21-04-2014, 12:36
سلام دوستان . رانا ثبت نامی چند تموم میشه؟ کسی میدونه؟

saadati2000
21-04-2014, 23:32
الان سایت ایران خودرو بسته و ظاهرا انتظار افزایش قیت رو دارند اما قبل بسته شدن سایت تحویل 30 روزه 30700000 بود

john nash
22-04-2014, 13:46
سلام داداش
شرمنده 3 یا 4 روز نبودم تا جوابت رو بدم
برای صفحه کلاچ شما که تهرانی کارت راحت تره
ببر نمایندگی شماره 1 اگه اشتباه نکنم طرف آزادیه اما صبح ساعت 6.30 اونجا باش
بگو لرزش داره شروع حرکت و کلاچ بالا ول مبکنه
کیت کلاچ رو عوش میکنن و احتمالا اونها اونجا دارند و سیم کلاچ رو هم عوض میکنند
برای صدا گیری هم من برخی از این سر و طدا ها رو دارم
مخصوصا چراغ رو سقفی که اون رو درست کردم خیلی صدا ها کمتر شد
در ضمن اونجور که مشخصه کل ماشین سر و صدا نداره بلکه برخی قطعات در جای خودشون محکم نیستند و ایجاد سر و صدا میکنه به همین خاطر این عکس ها و راهنمایی ها به شما کمک می کنه تا اون ها رو پبدا و برطرف کنید و سر صدای اضافی رو تا میزان زیادی کاهش بدید
برای اینکه فنی نیستید هم یه نفر فنی کار ماهر پیدا کنید و با دادن اجرت براتون این ها رو انجام بده
در پناه حق

دادا سلام
حالا شما اومدی من نبودم چند روز ;-)
دادا من تهرانم ولی ماشین بابامه اون که شهرستان هستش بهشهر
حالا اون ميتونه بره ساری همونجایی که شما گفتی البته
خوبه بره؟؟
رفت نمایندگی شهر خودمون براش سیم کلاچ عوض کردن ولی همونطوریه باز!!! :-( :'(
شما خودت ساری هستی؟

saadati2000
23-04-2014, 06:34
داداش سیم کلاچ تنظیم دستی لرزش رو کم نمیکنه
اون لرزش برای ایراد دیسک و صفحه هستش که عمرشون رو دادن به شما
شما ببر نمایندگی بگو دیسک و صفحه ایراد داره و یه جوری راضی شون کن عوضش کنن که اکثرا میکنن (نمایندگی واسه همین چیزا پول میگیرن)
در ضمن درخواست کن حتما فلایویل هم تابگیری بشه
بعد تعویض کیت کلاچ حالا اگه سیم کلاچت هم تنظیم دستی باشه دیگه مشکل یالا ول کردن کلاچ رو نداری در ضمن دیرتر هم صفحه کلاچت خراب میشه
چون صفحه کلاچ بالاست و ماها عادت داریم پای چپمون رو روش تکیه بدیم که همین باعث میشه کلاچ همیشه درگیر باشه و زود خراب بشه
در مورد نمایندگی که من خیلی ازش راضی نیستم حالا شاید سری بعد برم نمایندگی مرکزی مازندران کیلومتر 12 ساری نکا هستش
یعنی اگه از بهشر بیاین بعد شهر سورک یه دور برگردون داره اگه اونجا دور بزنید 100 متر جلوتر سمت راستتون میشه

saadati2000
23-04-2014, 15:47
جدول نمره منفی خودروهای داخلی
جالبه چون برخی معتقد بودن رانا ته جدول کیفیت خودرو هستش
اما اینجوری نیست بلکه رتبه خیلی خوبی داره

براساس جدیدترین رده‌بندی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، خودروی گراند ویتارا با 16.7 نمره منفی با کیفیت‌ترین خودروی تولیدی در اسفند ماه سال گذشته بوده است.

پس از آن مگان با 19.2 نمره منفی و پارس تندر با 20.6 نمره منفی به ترتیب در رده‌های دوم سوم رده‌بندی کیفی قرار دارند. رتبه چهارم رده‌بندی نیز با 21 نمره منفی در اختیار تندر 90 پارس خودرو و رده پنجم با 24.4 نمره منفی به طور مشترک در اختیار پژو 206 و پژو 206 صندوق‌دار است.

رانا با 27.3 نمره منفی در رتبه ششم و j5 با 48.6 نمره منفی در رتبه هفتم قرار دارند. رتبه هشتم رده‌بندی کیفی خودروهای تولیدی در اسفند ماه سال گذشته با 50.9 نمره منفی در اختیار لیفان x60 و رتبه نهم با 51.8 نمره منفی در اختیار پژو پارس است.

سمند با 52.3 نمره منفی در رتبه دهم و پژو 405 تولیدی ایران خودرو با 52.4 نمره منفی در رتبه یازدهم قرار دارد. رتبه دوازدهم نیز به طور مشترک با 52.5 نمره منفی در اختیار پژو 405 ایران خودرو خراسان‌، ام‌وی‌ام 530 و ام‌وی‌ام 315 است.

تیبا با 62 نمره منفی در رتبه سیزدهم و ام‌وی‌ام x33 با 65 نمره منفی در رتبه چهاردهم قرار دارد. رتبه 15، 16 و 17 رده‌بندی نیز به ترتیب با 80.8 نمره منفی، 81.4 نمره منفی و 85 نمره منفی در اختیار سایپا 131 تولیدی سایپا، سایپا 131 تولیدی پارس خودرو و سایپا 132 است.

ایسنا: رتبه هجدهم و آخر رده‌بندی خودروهای سواری تولیدی در اسفندماه 92 با 85.4 نمره منفی در اختیار ام‌وی‌ام 110 است.

john nash
23-04-2014, 20:31
داداش سیم کلاچ تنظیم دستی لرزش رو کم نمیکنه
اون لرزش برای ایراد دیسک و صفحه هستش که عمرشون رو دادن به شما
شما ببر نمایندگی بگو دیسک و صفحه ایراد داره و یه جوری راضی شون کن عوضش کنن که اکثرا میکنن (نمایندگی واسه همین چیزا پول میگیرن)
در ضمن درخواست کن حتما فلایویل هم تابگیری بشه
بعد تعویض کیت کلاچ حالا اگه سیم کلاچت هم تنظیم دستی باشه دیگه مشکل یالا ول کردن کلاچ رو نداری در ضمن دیرتر هم صفحه کلاچت خراب میشه
چون صفحه کلاچ بالاست و ماها عادت داریم پای چپمون رو روش تکیه بدیم که همین باعث میشه کلاچ همیشه درگیر باشه و زود خراب بشه
در مورد نمایندگی که من خیلی ازش راضی نیستم حالا شاید سری بعد برم نمایندگی مرکزی مازندران کیلومتر 12 ساری نکا هستش
یعنی اگه از بهشر بیاین بعد شهر سورک یه دور برگردون داره اگه اونجا دور بزنید 100 متر جلوتر سمت راستتون میشه

آقا ممنون
ولی ما یه راست میبریم همونجا

mehdi-ch
07-05-2014, 00:41
سلام دوستان ، منم ساری زندگی میکنم ، ی سوال داشتم میخواستم رانا ثبت نام کنم تحویل مرداد 1393 ، زمان تحویل ماشین ها چقدر با زمان اعلام شده معمولا تفاوت داره ؟

saadati2000
07-05-2014, 06:25
تا اسفند ماه که زمان تولید قبل زمان مقرر بود اما تو تحویل یه ذره مشکل داشتند
یعنی خودرو من به باید 30 روزه تحویل میشد ظرف مدت 20 روز تولید شد و به انبار ایران خودرو فرستاده شد اما پروسه انتقالش از تهران به ساری هم 20 روز زمان برد و خودرو با تاخیر 10 روزه به من تحویل شد
اما امسال بستگی به سیاست خودرو سازها داره
ممکنه به دلایلی مانند گرون کردن خودرو اون رو تولید کنند اما تحویل ندهند و به شما جریمه دیرکرد تحویل خودرو رو پرداخت کنند
اما اگه بخوان همون یک ماهه خودرو شما رو تحویل میدن

john nash
13-05-2014, 17:34
دوستان قیمت رانا دقیقا اطلاع دارین چقدر شده تو بازار آزاد؟
تغییر کرده یا همون 30 تومنه؟

Mr Online
13-05-2014, 18:58
دوستان قیمت رانا دقیقا اطلاع دارین چقدر شده تو بازار آزاد؟
تغییر کرده یا همون 30 تومنه؟

رانا EL . TU5 : کارخانه : 29,200,000 بازار : 33,800,000

رانا LX . TU5 : کارخانه : 30,961,000 بازار : 35,300,000

john nash
14-05-2014, 08:48
رانا EL . TU5 : کارخانه : 29,200,000 بازار : 33,800,000

رانا LX . TU5 : کارخانه : 30,961,000 بازار : 35,300,000

چرا بازار اینقد فرق داره باز؟!!!

saadati2000
14-05-2014, 10:40
چون فروردین فروش نقدی نداشت
و ضمنا جزو معدود خودروهای یورو4 بازاره که تحویل فوری داره و مدل 93 میخوره و تکلیف خودروهای یورو 2 هم مشخص نیست که پلاک میشه و یا نه
در ضمن بازار انتظار گرون شدن خودورها رو داره

john nash
14-05-2014, 21:30
چون فروردین فروش نقدی نداشت
و ضمنا جزو معدود خودروهای یورو4 بازاره که تحویل فوری داره و مدل 93 میخوره و تکلیف خودروهای یورو 2 هم مشخص نیست که پلاک میشه و یا نه
در ضمن بازار انتظار گرون شدن خودورها رو داره

:n13: آخه این که مشکل داره
واقعا کی اینو میخره
مگه کسی سرش درد کنه!!!
راستی سعادتی جان ماشینو بردی نمایندگی؟؟؟ چی شد؟ جدیدا چه خبرا؟ سیم جدید آخر زدن براش یا نه؟
راستش ما یه مشکلی برامون پیش اومد دیگه فرصت نشد
الان 1.5 ماهه تو خونه خوابیده فقط هفته ای یه بار استارت میخوره!

saadati2000
16-05-2014, 09:13
داداش این بی مشکل نیست اما بدترین هم نیست کلا وضع تولید خودرو اصلا جای دفاع نداره
در مورد پک کلاچ و سیم هم هنوز پیگیری نکردم
چند وقت دیگه پیگیری میکنم بهتون خبر میدم

aramesh_61
23-05-2014, 15:36
سلام دوستان، من رانای lx مدل 92 دارم، 9600 تا کار کرده، چند روزه یه مشکلی دارم اینه که حین رانندگی یهو ماشین خاموش میشه، مثلاً ممکنه تو دنده 4 یهو ماشین خاموش بشه و دیگه روشن نشه، ولی بعد یه مدت مثلاً چند دقیقه یا چند ساعت (معلوم نیست) دوباره روشن میشه، بردم نمایندگی بررسی کرد گفت اشکال از رله دوبله و ظاهراً درستش کرد، ولی دوباره فرداش همونطوری شد، به نظرتون مشکل از چیه؟ چکارش کنم؟
ممنون

saadati2000
24-05-2014, 06:54
داداش من کل ایرادات خودرو رانا رو تو تاپیک تیونینگ تالک خوندم (که شما هم اونجا پیغام گذاشتید) اما تا حالا کسی از خاموش شدن تو دنده 4 نگفته بود و ایرا جدیده
در مورد این اشکال هم من نمیتونم راهنمایی کنم فقط یاد ماشین روآ پدرم افتادم که یک دکمه قطع برق داشت داخل موتور و اگر ماشین چپ میکرد و یا تصادف داشت باید برق خودرو رو قطع میکرد
اما مشکل داشت و خیلی حساس بود و گاهی تو سرعت بالا و دنده 4 و 5 اگه می افتاد تو دست انداز اون فعال میشد و برق موتور رو قطع میکرد و ماشین خاموش می شد

aramesh_61
24-05-2014, 13:26
داداش من کل ایرادات خودرو رانا رو تو تاپیک تیونینگ تالک خوندم (که شما هم اونجا پیغام گذاشتید) اما تا حالا کسی از خاموش شدن تو دنده 4 نگفته بود و ایرا جدیده
در مورد این اشکال هم من نمیتونم راهنمایی کنم فقط یاد ماشین روآ پدرم افتادم که یک دکمه قطع برق داشت داخل موتور و اگر ماشین چپ میکرد و یا تصادف داشت باید برق خودرو رو قطع میکرد
اما مشکل داشت و خیلی حساس بود و گاهی تو سرعت بالا و دنده 4 و 5 اگه می افتاد تو دست انداز اون فعال میشد و برق موتور رو قطع میکرد و ماشین خاموش می شد ممنون بابت پاسخگویی، ولی من نگفتم فقط در دنده 4 خاموش میشه، گفتم مثلاً در دنده 4، ولی ممکنه در هر دنده ای اتفاق بیفته، از دیروز که دیگه ماشین روشن هم نمیشه، یعنی ده تا استارت میزنم یه بار روشن میشه، یکم گاز میدم و دور موتورو میبرم روی 2، خودش میاد پایین و خاموش میشه! خلاصه قراره فردا ماشینو امداد بیاد ببره نمایندگی ببینم چکارش میخوان بکنن

john nash
24-05-2014, 13:57
ممنون بابت پاسخگویی، ولی من نگفتم فقط در دنده 4 خاموش میشه، گفتم مثلاً در دنده 4، ولی ممکنه در هر دنده ای اتفاق بیفته، از دیروز که دیگه ماشین روشن هم نمیشه، یعنی ده تا استارت میزنم یه بار روشن میشه، یکم گاز میدم و دور موتورو میبرم روی 2، خودش میاد پایین و خاموش میشه! خلاصه قراره فردا ماشینو امداد بیاد ببره نمایندگی ببینم چکارش میخوان بکنن

سلام
من زیاد از ماشین سر در نمیارم ولی نظرتون در مورد استپر چیه؟
چون ماشین قبلی ما 405 روشن میکردیم تر تر میکرد خاموش مشد استپرش خراب بود

saadati2000
25-05-2014, 06:26
داداش حتما ماشین رو با کفی ببرید وگرنه اگه با جک ببرید سپر رانا میشکنه و باید بیافتی دنبال سپر
چند دتا از دوستان تجربه جابه جایی رانا رو با جک داشتندبلا استثنا سپرشون شکست

SAMI EB
26-05-2014, 00:10
سلام دوستان، من رانای lx مدل 92 دارم، 9600 تا کار کرده، چند روزه یه مشکلی دارم اینه که حین رانندگی یهو ماشین خاموش میشه، مثلاً ممکنه تو دنده 4 یهو ماشین خاموش بشه و دیگه روشن نشه، ولی بعد یه مدت مثلاً چند دقیقه یا چند ساعت (معلوم نیست) دوباره روشن میشه، بردم نمایندگی بررسی کرد گفت اشکال از رله دوبله و ظاهراً درستش کرد، ولی دوباره فرداش همونطوری شد، به نظرتون مشکل از چیه؟ چکارش کنم؟
ممنون

سلام
این مشکل می تونه دلایل زیادی داشته باشه . که باید تک تک بررسی بشه مثل
1- خرابی و ایراد در سیستم سوخت رسانی مثل پمپ بنزین و فلیتر بنزین .
2- ایراد در قسمت مالتی پلکس و برقی ماشین مثل نود ها ی مالتی پلکس و ECu
3-ایراد در قسمت جرقه زنی و کوئل ها
4- خرابی سنسور های و متعلقات دریچه ی گاز
5- خرابی در قسمت دسته سیم خودرو
6- ایراد سیستم ضد سرقت ، ایمو بلایزر
7- خرابی بودن سوییچ اینرسی و رله ی دوبل که ظاهرا رله دوبل مشکلی نداره
که باید تک تک بررسی بشه .

sajjad1973
31-05-2014, 07:23
مال منم یه بار وسط اتوبان یهو خاموش کرد - مات موندبودم که چکار کنم - دو دف استارت زدم روشن نشد - برای بار سوم روشن شد و مشکل حل شد - از اون موقع تا حالا دیگه اینطوری نشده

mohamad skystar
31-05-2014, 23:49
مال منم یه بار وسط اتوبان یهو خاموش کرد - مات موندبودم که چکار کنم - دو دف استارت زدم روشن نشد - برای بار سوم روشن شد و مشکل حل شد - از اون موقع تا حالا دیگه اینطوری نشده

موتورهای TU5 به دلیل داشتن دریچه گاز برقی اینجور میشن
رو 405 با موتور TU5 هم چندین مورد فقط یکبار دیده شده.

saadati2000
01-06-2014, 06:26
دریچه گاز رانا و 206 های کنونی برقی نیست بلکه سیمی هست

aramesh_61
04-06-2014, 12:15
دوستان بعد از 9 روز که ماشین تو نمایندگی خوابیده بود، گفتن که ECU ماشینم سوخته و عوضش کردن و روشن شد، فقط یارو وقتی داشتم میرفتم بهم گفت که اگه بازم مشکلی بود به من خبر بده، این حرفش خیلی منو نگران کرد ! :n15:میترسم سمبلکاری کرده باشن تو بستن ECU

sajjad1973
05-06-2014, 14:12
دوستان بعد از 9 روز که ماشین تو نمایندگی خوابیده بود، گفتن که ECU ماشینم سوخته و عوضش کردن و روشن شد، فقط یارو وقتی داشتم میرفتم بهم گفت که اگه بازم مشکلی بود به من خبر بده، این حرفش خیلی منو نگران کرد ! :n15:میترسم سمبلکاری کرده باشن تو بستن ECU

احتمالا خپدشونم نمیدونستن مشکل از کجاست. Ecu رو عوض کردن. دیدن درست شده.

mnh40
08-06-2014, 10:50
میدونم جاش اینجا نیست ولی لعنت به این دو شرکت سایپا و ایران خودرو با این ماشیناشون :n24: نمیگه طرف تو اتوبان با سرعت 120 تا تو لاین سبقت یه دفه خاموش میکنه چه اتفاقا که واسش نمیفته ؟؟؟؟ :n03:
این همه پولم برای این ماشین از مردم میگیرن :n03:

aramesh_61
09-06-2014, 11:53
دوستان چه روغن موتوری واسه رانا استفاده کنم؟ الان کیلومترم ده هزارتا شده میخوام روغنشو عوض کنم، ممنون میشم راهنمایی کنید

saadati2000
09-06-2014, 12:14
من توتال 7000 ا م ا ر ا ت میریزم
راضی هم هستم البته تجربه بقیه روغن ها رو ندارم و خریدش رو هم خودم انجام می دم
از فروشنده هایی که می دونم روغن توتال اصل دارند و یه قوطی 4 لیتری می خرم
و قوطی رو می برم برای تعویض روغن که تو هر تعویض روغن 0.5 تا 0.75 لیتر هم برام باقی می مونه
هزینه تعویض روغن هم رایگانه (به علت برداشتم روغن داخل موتور)
برای تهیه روغن موتور اصل هم وارد کننده اصلیش شرکت "پانته آ" هست که میتونید باهاشون تماس بگیرید و آدرس توزیع کننده ها رو ازشون بگیرید

john nash
10-06-2014, 12:22
من توتال 7000 ا م ا ر ا ت میریزم
راضی هم هستم البته تجربه بقیه روغن ها رو ندارم و خریدش رو هم خودم انجام می دم
از فروشنده هایی که می دونم روغن توتال اصل دارند و یه قوطی 4 لیتری می خرم
و قوطی رو می برم برای تعویض روغن که تو هر تعویض روغن 0.5 تا 0.75 لیتر هم برام باقی می مونه
هزینه تعویض روغن هم رایگانه (به علت برداشتم روغن داخل موتور)
برای تهیه روغن موتور اصل هم وارد کننده اصلیش شرکت "پانته آ" هست که میتونید باهاشون تماس بگیرید و آدرس توزیع کننده ها رو ازشون بگیرید

دادا سلام
سمت ساری بهشهر خودمون از کجا میگیری؟
فک میکنی بهشهر هم نمایندگی داشته باشه؟

shiraz_2010
16-07-2014, 12:08
سلام دوستان

من طراحی داخلی ماشین خیلی برام مهمه.حتی بیشتر از ظاهر بیرونی.

چقدر میشه با طراحی داخلی خودرو کنار اومد!!؟بخصوص مدل 93

john nash
16-07-2014, 21:30
سلام دوستان

من طراحی داخلی ماشین خیلی برام مهمه.حتی بیشتر از ظاهر بیرونی.

چقدر میشه با طراحی داخلی خودرو کنار اومد!!؟بخصوص مدل 93

بد نیست ولی 206 بهتره

DJ POLESTAR
13-12-2014, 23:10

امروز آدم!
مثل آدم بران، مثل آدم حق تقدم و قوانین رانندگی را رعایت بنما، مثل آدم ترمز بنما اما یک آدم دیگر مثل انسان تا جایی که در توان دارد مرا مزین بنماید تا من نیز هم ماشین جلویی را!

پی نوشت ایمنی: خوشبختانه بر خلاف انتظار عین این ماشین خارجیا ایربگ به موقع فعال شد! آغا من راضیم :-D
پیِ پی نوشت ایمنی: موقع رانندگی همیشه کمربند را ببندیم!

john nash
14-12-2014, 08:39

امروز آدم!
مثل آدم بران، مثل آدم حق تقدم و قوانین رانندگی را رعایت بنما، مثل آدم ترمز بنما اما یک آدم دیگر مثل انسان تا جایی که در توان دارد مرا مزین بنماید تا من نیز هم ماشین جلویی را!

پی نوشت ایمنی: خوشبختانه بر خلاف انتظار عین این ماشین خارجیا ایربگ به موقع فعال شد! آغا من راضیم :-D

ااااا
چی شده؟؟
از پشت بهت زدن؟ چرا جلوش اینجوری شده پش؟؟
میشه بیشتر عکس بذاری؟

becareful
14-12-2014, 16:10
اینبار بدشانسی فوق العاده بد بهت رو کرده. اینشالله که شانس هم به موقش سراغت میاد. منم حیفم میاد از بلایی که سر ماشین شما اومده ولی همون احتیاطتو بکن چاره ای نداریم. بدتر میزنن.
والا دوستمم پشت چراغ قرمز وایساده بود یکی با سرعت پق زد پشتش. نمیدونم چیکار داشت میکرد طرف سالم هم بود. اینه که هر وقت پشت چراغ می خوام بایستم آروم آروم وایمیسم تا پشتی بفهمه همینطور هم چشمم به آینه هست پشتو میپام :n37::n37::n37:

DJ POLESTAR
15-12-2014, 19:04
ااااا
چی شده؟؟
از پشت بهت زدن؟ چرا جلوش اینجوری شده پش؟؟
میشه بیشتر عکس بذاری؟

تو خیابون کند رو! جلوم 206 بود میخواست بپیچه سمت چپ من پشتش وایستادم که بپیچه بعد صدای کشیده شدن لاستیک شنیدم از آینده که نگاه کردم چسبیدم به ایربگ! که پرشیا از عقب با تا جایی که توان داشت از پشت کوبوند بهم منم به 206 زدم بیشترین خسارت رو هم من دیدم! ولی خدا رو شکر که ایربگ بموقع فعال شد و دوستم از مرگ مغزی احتمالی نجات داد (کمربند هم نبسته بود)
راننده پرشیا میگفت این راناها خیلی ماشین محکمین که من با اون سرعت کوبوندم فک کردم ماشین تا صندلی جلو جمع بشه :D

sajjad1973
29-06-2015, 08:50
بعد از 3 سال و 4 ماه رانندگی با رانا باید بگم ماشین عالیه - هنوز عین روز اولش هست - و خدارو شکر تا حالا هیچ مشکلی نداشته ( بعد از 3 سال) - لازم به ذکر هست - به هیچ وجه به جز یه سرویس اولیه - دیگه نمایندگی نبردم - هیچ تعمیر گاهی هم نبردم- فقط یه بار بردم روغن موتور عوض کردم همین:n02:

اما تنها چیزی که آزار میده اینه که واقعا کوچیکه - برای خانواده ها - و یا کسایی که دست دارن فضای داخل ماشین بزرگ باشه توصیه نمیشه - ولی برای تا 3 نفر عالیه - حرف نداره - 3 ساله هیچ جاش عیب نکرده -

مال من مدا 91 هست - سری اول هت - اون موقع که همه بحث میکردیم - ایا اینه هاش همرنگ بدنه میشه یا مشکی میدن:n02::n12:

وحید گودرزی
29-06-2015, 11:43

امروز آدم!

عزیز دل ضرر به جونت نخوره، جای ماشین میاد، تجربه به من ثابت کرده که بهترشم میاد
عالیه که خودتون سالم هستین، مهم سلامتی خودت و دوستت بوده (با توجه به نبستن کمربند) ماشین ها میان و میرن ولی آدمها دیگه تکرار نمی شن

amirtehrani93
29-06-2015, 14:37
بچه ها راست و حسینی نظرتون در مورد رانا چیه؟
امروز یدونه رانا lx ثبت نام کردم
تو این محدوده ماشین خوبیه؟ به نظرتون رانا بهتره یا سمند و 405 ؟
منتظر جوابتون هستم:n12:

sajjad1973
29-06-2015, 15:15

در مجموع فکر میکنم که کیفیت محصولات ایران خودرو داره مرتبا میاد پایین و هرچی جلوتر می ریم پایین تر هم میاد. اما در مورد رانا به نظر من هنوز هم فکر میکنم کیفیتش از بقیه محصولات به خصوص از سمند و 405 بهتر باشه. 405 که اکثر ا میگن ترمزش مشکل اساسی داره و خیلی هل هم باش تصادف کردن و میگن علت همین ضعف ترمز ها هست

نقطه بر عکسش رانا هست که ترمز هاش عالیه و خیلی از مالکینش میگن ترمزش نجاتشان داده خیلی وقتها

من خودم یه رانا 91 دارم که صفر گرفتم و از اول دست خودم بوده. خدایی هیچ مشکلی تا حالا باهاش نداشتم. ( تولیدات جدید رو نمیدونم چطوری) ولی خب اون زمانم که من گرفتم. خیلی ها میگفتن کفیت پایین هست و.... ولی من تا حالا هیچ خرج تعمیری برای این ماشین ندادم. الان مصرفشم تو شهر 8.5 هست.

اما و اما و اما. اساسی ترین مشکل رانا آینه که کوچیکه. اگه بالای سه نفر هستید شاید باهاش به مشکل بخورید. اون اوایل تولید همه امیدوار بودیم که فرقش با 206 اس دی این باشه که کمی جا پاهای عقبش بیشتر بشه ولی اینطور نشد و همچنان مشکل اساسیش کوچک بودنش هست.

من اگه مشکل کوچک بودن رو نداشت. میگفتم برای یه عمر کافیه

ضمن اینکه از قیافه جلوش نترسید. من خودم اون اوایل فکر میکردم جلوش خیلی ضعیف باشه بدنش. به خاطر شکلش. ولی تو این سه سال بارها جلوش رو زدم. هیچی نشده تا حالا. آخرین بار همین دیروز پارک کرده بودم. یه ام وی ام 550 اومد جلوه پارک کنه باسرعت نسبتا بالا یی زد بهم از ماشین درآمدم راننده ام وی ام خانومی بود گفت ببخشید یه لحظه جای ترمز و گاز دادم اشتباهی. ..... ولی خب ماشین چیزی نشد. جلوش به اون ضعیفی های هم که به نظر میاد نیست

DJ POLESTAR
07-07-2015, 00:16

اگه جویای مصرف کم، شتاب بالا، موتور کم صدا، ظاهری جدیدتر هستی قطعا رانا تو رنج 30 تومن بهترین انتخاب میتونه باشه. کلا سیستمش همون 206 هستش با موتور TU5 که تو ایران بنظر من بهترین موتور می باشد!
ولی اگه دنبال آسایش خاطر از نظر ارزونی لوازم یدکی هستی (سمند و پرشیا و 405 + پراید حتی لوازم یدکیشون تو سوپر مارکت هم گیر میاد!) و ماشینی که همه مکانیک‌ها بتونن ازش سر در بیارن برو دنبال اینا! هرچند ماشین صفر احتمال معیوبات فنی کمتری و در برخی مواقع (بنا به شانس) تا مدت چند سال بجز خرج روغن موتور و ضد یخ خرجی رو دست آدم نمیزاره.
توصیه من: بچسب به همون رانا و بیخیال این سمند و 405 سال تولد 1988 باش با اون موتورهای عهد بوقشون!!!

Behnam.cr773@gmail
11-12-2019, 01:16
سلام عکسی موجود نیس؟

mohamad skystar
11-08-2020, 20:10
ویژگی های نسخه جدید خودروی "رانا پلاس"مشخص شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس و خبرنگاران از خطوط تولید گروه صنعتی ایران خودرو، مشخص شد که این خودروساز برنامه دارد تا نسخه ای جدید از «رانا پلاس» را عرضه کند.به گزارش عصر ایران به نقل از اسب بخار در حال حاضر رانا پلاس با پیشرانه ۱.۶ لیتری TU5 تولید می شود و ۱۰۵ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر در اختیار راننده می گذارد. جعبه دنده ۵ سرعته دستی هم قدرت را به چرخ های جلوی این خودرو می رساند و همچنان از ساختار فرمان هیدرولیک در این سدان کلاس B استفاده می شود. دو کیسه هوا، ترمزهای دیسکی جلو، تریم داخلی پارچه، کروز کنترل، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، شیشه ها و آینه های برقی و… از جمله امکانات رانا پلاس است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حال با توجه به جزئیات موجود در نمایشگاه داخلی سازی ایران خودرو، مشخص است که این خودروساز برنامه ارتقای دوباره رانا پلاس را در آینده نزدیک دارد. پیش از این هم برخی مدیران ایران خودرو به صورت رسمی اعلام کرده بودند که رانا پلاس تنها در این نسخه تولید نخواهد شد و قرار است تا نمونه های به روزتری از این خودرو به مرحله تولید برسد.رانا پلاس جدید چه ویژگی هایی دارد؟ایران خودرو می خواهد تا به جای پیشرانه TU5 از پیشرانه EC5 در این خودرو استفاده کند. پیشرانه EC5 در اصل نمونه ارتقا یافته TU5 توسط گروه PSA است که همچنان در محصولات پژو و سیتروئن استفاده می شود. این پیشرانه که برای تولید K132 به داخلی سازی فراتر از ۹۰ درصد رسیده است، می خواهد تا بزودی در زیر کاپوت رانا پلاس قرار بگیرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پیشرانه ۱.۶ لیتری EC5 قدرتی نزدیک به ۱۱۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر تولید می کند. این قوای محرکه دارای زمان بندی هوشمند سوپاپ ها است و از پمپ روغن متغیر در آن استفاده شده است.همچنین در رانا پلاس جدید، جعبه دنده ۶ سرعته دستی به پیشرانه EC5 متصل می شود و قدرت را به چرخ های جلو می رساند. از سویی فرمان کمکی برقی هم جایگزین سیستم هیدرولیک شده و باعث می شود تا حدود ۴ اسب بخار از هدر رفت توان حرکتی جلوگیری شود.در بحث ارتقای امکانات رانا پلاس جدید، حضور آپشن هایی چون دوربین عقب، چراغ روشنایی روز، سقف شیشه ای (پانورامیک ثابت با سایه بان دستی)، ترمز عقب دیسکی، نمایشگر لمسی، رهیاب ماهواره ای، تریم داخلی چرم و پارچه، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه پیشگیری از هرزگردی، سیستم کنترل حرکت در سربالایی و… مطرح شده است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به عبارت ساده تر ایران خودرو سعی دارد تا با عرضه نسخه های جدیدتر و کامل تر رانا پلاس، بازار خودرو را از پژو ۲۰۶ صندوق دار به سمت نمونه ایرانیزه این خودرو بکشاند.در حال حاضر تولید رانا پلاس در ایران خودرو آغاز شده و این خودروساز برنامه دارد تا از اواخر تابستان سال جاری، این سدان کلاس B را به دست خریداران برساند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]منبع : عصرایران

DJ POLESTAR
12-08-2020, 01:22
اگه جویای مصرف کم، شتاب بالا، موتور کم صدا، ظاهری جدیدتر هستی قطعا رانا تو رنج 30 تومن بهترین انتخاب میتونه باشه. کلا سیستمش همون 206 هستش با موتور TU5 که تو ایران بنظر من بهترین موتور می باشد!
ولی اگه دنبال آسایش خاطر از نظر ارزونی لوازم یدکی هستی (سمند و پرشیا و 405 + پراید حتی لوازم یدکیشون تو سوپر مارکت هم گیر میاد!) و ماشینی که همه مکانیک‌ها بتونن ازش سر در بیارن برو دنبال اینا! هرچند ماشین صفر احتمال معیوبات فنی کمتری و در برخی مواقع (بنا به شانس) تا مدت چند سال بجز خرج روغن موتور و ضد یخ خرجی رو دست آدم نمیزاره.
توصیه من: بچسب به همون رانا و بیخیال این سمند و 405 سال تولد 1988 باش با اون موتورهای عهد بوقشون!!!
هی عجب بلایی آوردن به سرمون با سماجت و بی تدبیری و جهالت و حماقت دولت مردان و بالا رتبه های حکومت!!! ببین چه قیمتی دادم 5 سال پیش الان ببین وضع چیه! فروغون فروغونه ها فقط یه کوچولو آپشن های دوزاری عهد بوق که 20 سال پیش تو خودروهای حتی میان رده و پایین رده های خارجی بود رو دارن سوار فروغونای جدید میکنن نمونش همین سانروف، کلید تنظیمات و ولوم صوتی روی فرمان، سنسنور دنده عقب و چندتا چیز دیگه که قراره حالا اعمال بشه و مشخص نیست! اما با این قیمت و با این اوضاع جیب مردم که اصلا همخونی نداره! تازه با هزار منت و لیست بخشنامه ها و اطلاعیه های طوماری و قرعه کشی و نکته ها و تذکرات و تهدیدات فراون که نباید پلاک شخصی داشته باشی، اگه تو عضو خانواده دارای خودرو هستی (مدلش مهم نیستا شاید یکی سوار پراید مدل 80 میشه!!!) و از قرعه کشی برنده بشی تا 4 سال محرومی چرا چون طبق قانونمون نرفتی جلو و... عجب اوضاع اسفناک و بغرنجی داریم میگذرونیم!!! یه زمانی با قرعه کشی ماشین مفت میدادن الان با قرعه کشی و گرو کشی و تهدید و قوانین صد من یه غازی دارن قرعه کشی میکنن بعد اگه اسمت در اومد که درصدش خیلی خیلی خیلی کمه 48 ساعت فرصت میدن پول رو واریز حساب مبارکشون کنی بعد ماشینت رو سه الی یک سال بعد تحویل بدن اونم اگه بدن! فکر میکنن میتونن بازار رو کنترل کنن ولی زکی خیال باطل؛ خانه از پایبند ویران است!