PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رانا ( Rana )

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5

ess_1362
18-09-2011, 18:50
خوب ظاهرا اخباری که دادم تقریبا میشه گفت حقیقت داره ولی هنوز روی سطح تجهیزات و سطح قیمت آپشن های مختلف توافق نظر وجود نداره
البته با یک حساب سرانگشتی میشه فهمید که 206 sd که از نظر پلتفرم یکی هستند با موتور TU5 حدود 18 تومن هست
با توجه به اینکه این لگن تازه وارد خواهد بود پس دور از انتظار نیست که قیمتش را 23 تومن برای مدل پایه در نظر بگیرن!!
ولی نکته خیلی جالبی که من از صحبت با این دوستمون یاد گرفتم معیار برای محاسبه قیمت این خودرو قیمت یورو بوده:31:
و با توجه به اینکه خودم از دنیای اقتصاد یک چیزایی حالیم میشه حسابی پیچوندمش به هم و در آخر به این جمله رسید که "تعیین قیمت یک خودرو جدید و سیاست های قیمت مربوط به این خودرو ها توسط واحد بازاریابی و فروش با توجه قیمت قطعات بکار رفته در خودرو(با توجه به قیمت ارز طرف قرارداد) و همچنین قیمت مقدار کار مفید فنی و همچنین قیمت خودرو های رقیب محاسبه میشه
حالا اگر یکی به من بگه خودرو رقیب این لگن چی هست و از از اول گفته مسولان درباره بازار هدف چه شباهتی به قیمت فروش این خودرو داره پیش من یک جایزه داره!:31:

Aref_2008
18-09-2011, 20:16
بچه ها بیایم یه نگاه به بازار خودرو در کشور بیاندازیم

××قیمت××

ماکسیما اتوماتیک: 43.5

زانتیا: 32

پژو پارس: 18.2

90 - E2 تندر : 15.7

90 - E1تندر : 14.5

ریو: 14.9

13.5 :پژو 405 (با ABS)

تیبا: 11.2

پراید مروارید: 8.15

پراید بنزین سوز متالیک: 7.75

[ قیمت ها به میلیون تومان ]

یه نگاه عمیق به قیمت { تیبا . تندر 90 . پژو 405 } بیاندازیم. میشه حدس زد رانا چنده!

Pami
21-09-2011, 16:44
دیروز تو اتوبان حکیم یه رانا برای تست بود دیدم ، ماشین قشنگی هست ، شتاب خوبی هم داشت

Aref_2008
24-09-2011, 07:27
دیروز تو اتوبان حکیم یه رانا برای تست بود دیدم ، ماشین قشنگی هست ، شتاب خوبی هم داشت

چرا عکس نگرفتی؟
نکنه رانا هم اسپای شات در اومده :31:

Pami
25-09-2011, 20:27
در حال حرکت بود ، باهاش یه کورس گذاشتم ، شتاب خوبی داشت ، البته طرف میترسید بزنه !

.F.A.R.I.D.
27-09-2011, 18:39
دقیقا پلتفرم 206 اس دی رو داره. به نظر من هیچ کدوم از این ماشینا اصالت ندارن.
نه 206 sd نه سمند و نه سورن نه دنا نه پژو پارس.
برای هرکدومشون هم کلی دلیل دارن.

MoHaMaD ZaNd
27-09-2011, 22:03
دقیقا پلتفرم 206 اس دی رو داره. به نظر من هیچ کدوم از این ماشینا اصالت ندارن.
نه 206 sd نه سمند و نه سورن نه دنا نه پژو پارس.
برای هرکدومشون هم کلی دلیل دارن.
داداش گلم دلت خوشه ها !
اینا یه ماشین با کیفیت درست و حسابی دست ما بدن . بی اصالت هم بود اشکال نداره ...

ali pahlavan
29-09-2011, 22:28
هیچ کس عکس جدیدی از رانا نداره؟بلاخره کی تولید میشه؟

mohamad skystar
29-09-2011, 23:39
هیچ کس عکس جدیدی از رانا نداره؟بلاخره کی تولید میشه؟

از شهریور تولید شده اما کی برا فروش آماده میشه خدا میدونه

pooyar
30-09-2011, 09:01
من توی کارخانه ایران خودرو بودم هفته ی پیش 2 تاش رو ساخته بودن، دستی. از بقل کاملا 206 SD هست. از پشت شبیه L90 و از جلو یه چیز ترکیبی. دو مدلی هم که بود یکیش اسپورت تر بود یعنی چراغ هاش و اگزور و اینا خاص تر بود. اون یکی هم معمولی تر بود. داخلش هم خوب جادار بود. توی ایران خودرو عکس برداری ممنوع هست اگر نه می گرفتم.

ali pahlavan
30-09-2011, 10:36
هیچ کس خبر نداره که ایا همون چیزی که رونمایی کردن رو میدن؟اخه یه عکس از نمایشگاه مسکو دیده بودم که دستگیره درهاش عادی شده بود و اینه هاش هم همرنگ بدنه نبود.از رینگم بگزریم.

---------- Post added at 11:06 AM ---------- Previous post was at 11:05 AM ----------

هیچ کس خبر نداره که ایا همون چیزی که رونمایی کردن رو میدن؟اخه یه عکس از نمایشگاه مسکو دیده بودم که دستگیره درهاش عادی شده بود و اینه هاش هم همرنگ بدنه نبود.از رینگم بگزریم.
تازه چراغ هاشم فرق کرده بود

amirpcp30
30-09-2011, 11:35
سلام

از پشت شبیه L90
یعنی صندوق عقبش به همون اندازه ارتفاع داره؟ یا کمتره ؟آخه این l90 زشته
قیمتش هنوز معلوم نیست؟
شرایط پیش فروش چی هست؟

t.sunami
20-10-2011, 20:54
چه خبر از این خودروی ملی؟؟؟

hamed malekpour
20-10-2011, 21:25
چه خبر از این خودروی ملی؟؟؟
فکر کنم دیگه تا قبل از عید به تولید انبوه برسه .

t.sunami
22-10-2011, 22:04
کی شروع به پیش فروش میشه؟؟؟

hamed malekpour
23-10-2011, 11:02
کی شروع به پیش فروش میشه؟؟؟
بهتره زنگ بزنی به ایران خودرو وبپرسی من زنگ زدم گفت شاید یکی دو ماه دیگه.

t.sunami
25-10-2011, 20:55
قیمتش معلوم نشد؟؟؟

mohamad skystar
26-10-2011, 13:36
قیمتش معلوم نشد؟؟؟

هنوز هیچی مشخص نیست.
با نمایندگی هم که تماس بگیرین جواب سر بالا میدن چون خودشونم نمیدونن.
تا شرکت به طور کسترده تو سایت و رسانه ها اعلام نکنه
نمیشه اطمینان کرد.
من وقتی باورم میشه که شرایط فروشش رو بزنن تو سایت

MAGIDIYUM
17-11-2011, 18:35
سلام

آقا از این خودرو خبری نشد؟؟

اگر کسی اطلاعات جدیدی از این خودرو داره لطفا ارائه کنه؟

A.IvI.I.N
17-11-2011, 19:03
اگه به جلو و عقب رانا دقت نکنین و فقط به قسمت درها و کناره های ماشین نگاه کنین متوجه میشین که از روی 206 کپی کردن :31:
بازم دم ایران خودرو گرم اون سایپا که فقط بلده چراغ عوض کنه :27:
اقا ولی اون دنا یه چیزه دیگس البته اگه اون عکس ها واقعی باشه...!!!:31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed malekpour
18-11-2011, 12:29
سلام

آقا از این خودرو خبری نشد؟؟

اگر کسی اطلاعات جدیدی از این خودرو داره لطفا ارائه کنه؟
فکر کنم خبر هایی هست چون این خودرو را جدیدا به آلمان برای تست برده اند و فکر کنم فروردین ماه سال 91به بازار بیاد.

t.sunami
28-11-2011, 10:40
ازش خبری نشد؟مگه تولید رو شهریور شروع نکردن؟پس چکار میکنن اینا؟؟

mohamad skystar
29-11-2011, 16:57
ازش خبری نشد؟مگه تولید رو شهریور شروع نکردن؟پس چکار میکنن اینا؟؟

نه دوست من هنوز خبری نشده.
اگر هم رو خط تولید برده باشن از فروشش هنوز خبری نیست.
احتمال داره برا دهه فجر یا برای سال جدید قیمتش و شرایط فروشش اعلام بشه.
به محض اعلام شدن قیمت حتما اطلاع رسانی میشه

GAME-GTR
29-11-2011, 22:43
این خودرو دیگه تو لیست محصولات سایت ایرانخودرو نیست. فکر کنم بیخیال شدن...!

mohamad skystar
29-11-2011, 22:51
این خودرو دیگه تو لیست محصولات سایت ایرانخودرو نیست. فکر کنم بیخیال شدن...!

اینم رانا تو لیست محصولات ایران خودرو:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehdi_08
30-11-2011, 19:38
دوستان یه سری عکس بسیار عالی از هم فیها خالدون این رانا به دستم رسیده به زودی توی این تاپیک می زارمشون

mehdi_08
01-12-2011, 14:18
اینم چند تا عکس از رانا

amir 777
01-12-2011, 14:50
واقعا به نسبت طراحی هایی که تو ایران میشه قشنگه اگه با همون قیمت که گفتن (11.5) بیرون بدن کاملا بازار را در دست میگیره چون تو این رنج قیمت بی رقیبه

behnam129
08-12-2011, 10:18
سلام به همگی
دوستان ما ایرانی ها دوست داریم باور کنیم که "ما می توانیم" اما چطوری؟
این افراد بی شعوری که میخواهند به مردم تلقین کنند که این خودروها ملی است آیا واقعا سطح فهم و شعور مردم ما را در این حد میدانند(که انتظار دارند قبول کنیم که این خودرو همان 206 خودمان!!!!!!! نیست) ویا نه، شاید هم برای واژه "ملی" تعریف دیگری قائل میشوند (مثلا اگر تولید(البته کپی) 40% از قطعات وسیله ای در داخل کشور انجام شود، آن وسیله ساخته دست ماست و به خودکفایی کامل رسیده ایم)-----------فقط مثالی بود که در ذهن خودم شکل گرفت----------
به نظر من مسئولین این امر آنقدر هم بی شعور نیستند که این موضوع را ندانند اما نمیدانم چرا به جای سکوت و انزوا ، هی با هیجان زیاد در گوش ما میخوانند که ما فلان ما فلان

kambiz_g
20-12-2011, 20:02
این 206 اس دیه فقط با این تفاوت که کاسه چراغش رو عوض کردن

mohamad skystar
21-12-2011, 00:02
این 206 اس دیه فقط با این تفاوت که کاسه چراغش رو عوض کردن

پلت فرم و موتور 206 SD هست اما تو خیلی موارد دیگه مثل طراحی و امکانات متفاوت هست.

amir@sh
21-12-2011, 14:42
پلت فرم و موتور 206 SD هست اما تو خیلی موارد دیگه مثل طراحی و امکانات متفاوت هست.
محمد جان اگر اطلاعات کاملی از این خودرو داری بزار ببینیم چطوریه؟ از لحاظ امکانات ایمنی قیمت و سایر چیزها

t.sunami
21-12-2011, 21:43
واقعا به نسبت طراحی هایی که تو ایران میشه قشنگه اگه با همون قیمت که گفتن (11.5) بیرون بدن کاملا بازار را در دست میگیره چون تو این رنج قیمت بی رقیبه

زهی خیال باطل.... یعنی واقعا فکر کردین که این ماشینو 11.5میدن؟؟

یعنی این ماشین قیمتش از سمند se قیمتش کمتر میشه؟؟

این ماشین اگه بیاد توی رنج قیمتی بین 16 تا 18 میاد.این نظر منه

mohamad skystar
22-12-2011, 02:17
محمد جان اگر اطلاعات کاملی از این خودرو داری بزار ببینیم چطوریه؟ از لحاظ امکانات ایمنی قیمت و سایر چیزها

رانا X12
این خودرو حدود 3 سال پیش معرفی شد.
پلت فرم 206 SD اما با تغییرات اندک بر روی چراغ ها و درب صندوق عقب.
رانا با دو نوع پیشرانه عرضه میشه به صورت زیر:

1.موتور TU5 معروف که الان رو اکثر محصولات ایران خودرو نصب و تست شده موتور خیلی خوبی هست.

موتور : 4 سیلندر 16 سوپاپ
حجم موتور : 1600 CC
قدرت : 110 اسب بخار
گیربکس : 6 دنده دستی

2.موتور EF7 تازه وارد ( موتور ملی ) دومین پیشرانه ای هست که ایران خودرو برای رانا در نظر گرفته.
این موتور در حال حاضر فقط بر روی سمند LX نصب شده و عملکرد مطلوبی داره جدایی از اینکه به تازگی
دچار مشکلاتی هم شده.

موتور : 4 سیلندر 16 سوپاپ
حجم موتور : 1700 CC
قدرت : 114 اسب بخار
گیربکس : 6 سرعته دستی

ترمزهای خودروی رانا عقب و جلو دیسکی با سیستم ABS هست.
ایران خودرو روی ایمنی این خودرو خیلی مانور داده اما باید دید.رانا دارای 2 ایربگ هست.
در مورد تولید این خودرو قرار بود در سهریور ماه 90 تولید بشه اما خبر خاصی نشده
که آیا تولید میشه یا نه.
در مورد فروش یا پیش فروش رانا هم هنوز هیچ خبری ذکر نشده.
امکانات معمولی داره و چیزه تازه ای در نظر نگرفتن براش.
امکاناتش در حد یه 206 تیپ 2 هست

majid_98
29-12-2011, 18:56
ایران خودرو خوب تو مخلوط کردن ماشینا حرفه ای شده!!
یه ماشین میسازن هر تیکش ماله یه ماشینه!
ادم نمیدونه چی سوار میشه!!
اینجور ماشین ها همشون شانسی از اب در میان

LittLe_BeAr
05-01-2012, 20:12
تقوي نژاد تصريح کرد : خودرو رانا به ايربگ راننده و سر نشين و ترمز ضد قفل تجهیز شده است و داراي استاندارد ايمني سه ستاره Euro ENCAP و همچنين استاندارد ايمني برخورد با عابر پياده مي باشد.

دومين خودرو با برند ايران خودرو به نام رانا از ارديبهشت ماه سال آينده همزمان روانه بازار هاي داخلي و خارجي مي شود .

حميد رضا تقوي نژاد معاون استراتژي و برنامه ريزي ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت :برنامه توليد اين خودرو در سال آينده 50 هزار دستگاه است که اين ميزان تا سقف 200 هزار دستگاه در سال قابل افزايش است.

وي با اشاره به اينکه پلتفرم خودرو رانا کاملا ايراني است ، افزود : اين خودرو با دونوع موتور ، تي يو 5 و موتور اي اف 7 به بازار عرضه مي شود و موتورديزل ملي که طراحي آن توسط شرکت اپيکو درحال انجام است درسال 92 بر روي رانا نصب خواهد شد .

تقوي نژاد تصريح کرد : خودرو رانا به ايربگ راننده و سر نشين و ترمز ضد قفل تجهیز شده است و داراي استاندارد ايمني سه ستاره Euro ENCAP و همچنين استاندارد ايمني برخورد با عابر پياده مي باشد.

معاون استراتژي و برنامه ريزي ايران خودرو تاکيد کرد : اين خودرو با هدف عرضه در بازار ايران و بازارهاي هدف منطقه خاور ميانه ؛ روسيه ؛ ترکيه ؛ آفريقا و آمريکاي جنوبي طراحي گرديده است

تقوی نزاد خاطر نشان ساخت : هدف قيمتي رانا در بازار ايران در مدل پايه 11 ميليون تومان و در مدلهاي با ويژگيهاي بالاتر تا حداکثر 13 ميليون تومان تعيين شده است.

وي از برنامه ريزي وسيعي در سطح سازندگان قطعات و مجموعه ها در ايران براي توليد اين محصول خبرداد و اظهارداشت : سازندگان ايراني خود را براي توليد انبوه قطعات اين خودرو با بهترين کيفيت و تحويل به ايران خودرو آماده کرده اند. قالبهاي مربوط به قطعات پرسي ( بدنه ) اين محصول تماما در ايران توسط شرکت قالبهاي صنعتي ايران خودرو طراحي و ساخته شده است.

معاون استراتژي و برنامه ريزي ايران خودرو اظهار داشت : در خط توليد بدنه اين محصول برخي قطعات با فناوري بالا بکار رفته که بايد از منابع اروپائي تامين مي شدو براي دريافت آنها با مشکلاتي مواجه شديم که خوشبختانه موضوع با تدبير مهندسان ايران خودرو و شرکت تام مرتفع گرديد. اينک فاز اول توليد آزمايشي پشت سر گذاشته و 80 درصد از تستهاي اين خودرو با موفقيت انجام شده است."

تقوي نژاد خاطر نشان ساخت : فاز دوم توليد آزمايشي رانا از اول بهمن ماه آغاز و مرحله تجاري سازي آن ابتداي اسفند ماه شروع مي شود. اميدواريم از ابتداي ارديبهشت ماه 91 وارد مرحله توليد شده و بتدريج تيراژ توليد را افزايش دهيم.

وي تصريح کرد : توليد روزانه اين محصول در سال آینده 200 دستگاه است که اين ميزان در سال 92 به روزانه 500 دستگاه افزايش مي يابد .

H A M A S
05-01-2012, 20:38
11 ميليون تومان و در مدلهاي با ويژگيهاي بالاتر تا حداکثر 13 ميليون تومان تعيين شده است.

11 میلیون؟؟؟
به جانم خودم اگر زیر 20 تا بیاد بیرون....
الان پژو های عهد بوق ایران خودرو قیمتشون 15 به بالاست....
ولی خب عب نداره ما نمیمیریم چون قراره بهار با کومبوزه و خیار بیاد

zr1
05-01-2012, 20:44
خیلی تشکر میکنم از اینکه رفتید 206 اس دی رو به رانا تبدیل کردید!امیدوارم از 90 کسی از این دو خودروساز چیزی نخره که یکیش منم.خیلی هم خوشحالم که بازم احمقایی پیدا میشن میرن به اینا پول میدن!البته اینو با تاسف گفتم نه از خوشحالیم!

cdcenter
05-01-2012, 20:47
خودروی جدید ؟ چقدر هم وقت صرف طراحی این خودروی جدید شده !!!!!! 206 اس دی رو با کمی تغییرات تبدیل کردن به یک خودروی من در اوردی . با این قیمت هم محاله بیاد توی بازار . به قول دوستمون زیر 20 نیست . چون اگر قرار باشه اینو 11 بدن تمامی sd ها رو دستشون میمونه چون رانا خوشگلتره

sayanermia
05-01-2012, 20:52
عقبش منو یاد خودروهای رنو می ندازه!! اسمشم چقدر شبیه اش هست! رنا!!

mohamad skystar
05-01-2012, 21:04
البته نمیشه گفت ماشین جدید.این ماشین 3 سال پیش معرفی شده.
باید گفت ماشینی که تو نوبت ورود به بازار مونده و همچنان مسئولان امروز فردا میکنن.
نه از ثبت نام حرفی میزنن نه از تولید فقط تبلیغ تبلیغ.

Hektor
06-01-2012, 13:49

دومين خودرو با برند ايران خودرو به نام رانا از ارديبهشت ماه سال آينده همزمان روانه بازار هاي داخلي و خارجي مي شود .

حميد رضا تقوي نژاد معاون استراتژي و برنامه ريزي ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت :برنامه توليد اين خودرو در سال آينده 50 هزار دستگاه است که اين ميزان تا سقف 200 هزار دستگاه در سال قابل افزايش است.

وي با اشاره به اينکه پلتفرم خودرو رانا کاملا ايراني است ، افزود : اين خودرو با دونوع موتور ، تي يو 5 و موتور اي اف 7 به بازار عرضه مي شود و موتورديزل ملي که طراحي آن توسط شرکت اپيکو درحال انجام است درسال 92 بر روي رانا نصب خواهد شد .

معاون استراتژي و برنامه ريزي ايران خودرو تاکيد کرد : اين خودرو با هدف عرضه در بازار ايران و بازارهاي هدف منطقه خاور ميانه ؛ روسيه ؛ ترکيه ؛ آفريقا و آمريکاي جنوبي طراحي گرديده است

تقوی نزاد خاطر نشان ساخت : هدف قيمتي رانا در بازار ايران در مدل پايه 11 ميليون تومان و در مدلهاي با ويژگيهاي بالاتر تا حداکثر 13 ميليون تومان تعيين شده است.

وي از برنامه ريزي وسيعي در سطح سازندگان قطعات و مجموعه ها در ايران براي توليد اين محصول خبرداد و اظهارداشت : سازندگان ايراني خود را براي توليد انبوه قطعات اين خودرو با بهترين کيفيت و تحويل به ايران خودرو آماده کرده اند. قالبهاي مربوط به قطعات پرسي ( بدنه ) اين محصول تماما در ايران توسط شرکت قالبهاي صنعتي ايران خودرو طراحي و ساخته شده است.

معاون استراتژي و برنامه ريزي ايران خودرو اظهار داشت : در خط توليد بدنه اين محصول برخي قطعات با فناوري بالا بکار رفته که بايد از منابع اروپائي تامين مي شدو براي دريافت آنها با مشکلاتي مواجه شديم که خوشبختانه موضوع با تدبير مهندسان ايران خودرو و شرکت تام مرتفع گرديد. اينک فاز اول توليد آزمايشي پشت سر گذاشته و 80 درصد از تستهاي اين خودرو با موفقيت انجام شده است."

تقوي نژاد خاطر نشان ساخت : فاز دوم توليد آزمايشي رانا از اول بهمن ماه آغاز و مرحله تجاري سازي آن ابتداي اسفند ماه شروع مي شود. اميدواريم از ابتداي ارديبهشت ماه 91 وارد مرحله توليد شده و بتدريج تيراژ توليد را افزايش دهيم.

وي تصريح کرد : توليد روزانه اين محصول در سال آینده 200 دستگاه است که اين ميزان در سال 92 به روزانه 500 دستگاه افزايش مي يابد .
دوستان پناه بر خدا.. نمیخواستم توی سر این خودرو مونتاژکن هامون بزنم چون بقول قدما: زمین افتاده را لگد زدن شایسته نباشد.. ولی انصافاٌ نگاه کنین به وضعیت فضاحت بار مونتاژ اینا که به این تابلوییه و خودشونم حالیشون نشده:

مگه همین 206 فعلی که به ضرب و زور دارن میسازنش چکارش بود که این بلا رو سرش درآوردن؟ وای وای.. کمپانیهای دیگه هم فیس لیفت میکنن اینا هم فیس لیفت میکنن.. لابد چقدرم پول بی زبون صرف این پروژه های عظیم شون کردن که همش از جیب مشتری های نگون بخت تأمین شده..
موندم چرا به دست خودشون آبروی خودشونو دارن میبرن؟:19:

salar_aziz
06-01-2012, 14:30
واقعا که!!
اینقد حرف دشمن و غیر دشمن و استقلال تو گوشمون خوندن که خودمونم نمیدونیم داریم چیکار میکنیم با خودمون؟!
مگه قراره یه کشور یا ملت همه چیزشون رو خودشون داشته باشند و تولید کنند؟!
اگه همه به این مسئله بنظر خودم اساسی درست فکر میکردن الان روی قابلیت ها و توانایی های اصیلمون زوم میکردیم و نداشته هامونو با کیفیت مناسب از بقیه ی ملت ها بدست می آوردیم.نه مثل الان که همون صنایعی که داشتیم داره ازبین میره و دست اوردهای تازمون اصلا قابل قیاس با جاهای دیگه و ملل دیگه نیست.الان شدیم ازین مونده و ازون رونده!!
یکی نیست بگه آهای مسئول محترم یکی از معانی global village همینه دیگه.تا کی میخواین تو یه چهاردیواری کوچیک خودتونو مبحوس کنین و گوشاتونو بگیرین چیزی نشنوین و چشاتونو ببندین چیزی نبیبنه؟!!
وسلام علیکم:31:

dash_mehdi
06-01-2012, 14:35

عزیزم منظورتو از این عکس نفهمیدم میشه توضیح بدی

zr1
06-01-2012, 15:37
به نظر من باید ایران خودرو و سایپا خودشو ریست کنه.یعنی عوض اینکه بیاد یه 5 یا 10 سالی برای طراحی و ساخت محصولی کنه میتونست چندین سال اصلا نه محصول میداد و نه خبری ازشون میشد.میتونستن طرح های ایده ای رو ازمایش و فیس لیفت میکردن و به تعدادی از مردم و کارشناسان میدادند تا از نظر امکانات و غیره به یه صلاحیتی میرسیدن و بعد از تاییدات نهایی میومدن محصول میدادن.برای مثال میومدن 10 سال پیش پژو 205 و 405 رو تغییرات اساسی میدادن و از این 2تا ماشین میومدن کوپه سدان هاچ بک و اسپرت میساختن که از 2تا ماشین محصول چند سال بعدش میشد 4تا ماشین!حسابشو کنید همین 4تا ماشین که جا افتادن رو بیان دوباره روشون کار میکردن و تغییرات تو موتور و گیربکس و شاسی انجام میدادن و میتونستن یه جایگاهی بین کشورها و مردم خودمون پیدا میکردن نه اینکه بیان یه 10سالی 206 بزنن بعدش بیان اونو با تغییرات جزیی به یه محصول جدید از نام خودشون بدن به بازار!تو این 10 سال فقط یه نوع ماشین تولید شد!حالا منظور اون حرفام که بیان توی 10 سال ماشین نزنن و روی اون 2تا کار میکردن و الان محصول میدادن پیشرفت چشمگیری میتونستن داشته باشن.البته اگه همون محصولارو یه 5 10 سالی نزنن و 2سال یه بار محصولات جدیدی بدن.حالا با این حرفایی که زدم کی حرف منو قبول داره؟اونی هم که نداره با دلیل توضیح بده.ممنون

Hektor
06-01-2012, 16:26
عزیزم منظورتو از این عکس نفهمیدم میشه توضیح بدی
عزیز از این تابلوتر؟!! وضع درز کاپوت رو دقت کن..!
متأسفانه همین بی دقتی های ما ایرانیها باعث شده خودرومونتاژ کنهای ما هم دو برابر بی دقتی کنن..

amir@sh
06-01-2012, 16:43
این برادران ایرانخودرو و سایپا از نظر تقلید و کپی سازی روی پاکستان و چین رو سفید کردن ! اجرشون با خودشون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

erfan ghobadi
06-01-2012, 21:00
عزیز از این تابلوتر؟!! وضع درز کاپوت رو دقت کن..!
متأسفانه همین بی دقتی های ما ایرانیها باعث شده خودرومونتاژ کنهای ما هم دو برابر بی دقتی کنن..

دوستمون راست میگه واقعا.
سمت چپ و راستشو مقایسه کنید.......

alpha007
17-02-2012, 12:54
تمام قطعات 206 رو روی این سوار میکنن بعد هم اسمشو میزارن خودرو ملی !
خودرو ملی اونیه که تولید کننده سخت افزار و نرم افزار ECU ش حداقل (دقت کنید، حداقل) خودتون باشید ولی متأسفانه هرگوشه این نوع ماشینها که نگاه بندازیم دست اجانب و استکبار جهانی و بلاد کفر رو میبینیم:46:
تو رانا همین اوضاعه تو دنا و سمند هم همینه ... اینجاست که تفاوت جهان سوم و اول مشخص میشه
برای یه خودروساز سی سال زمان، کافی نیست که تو طراحی خودروهاش خودی نشون بده؟
BMW تو سی سال چقدر پیشرفت داشته بزرگترین خودروساز خاورمیانه چقدر؟!
طراحی خودروهایی که توش از پلتفرم خودروهای کمپانیهای مطرح دیگه بهره گیری شده واقعا کار دشواریه؟
فقط جای تأسف داره
خودروسازها می مونن و مردم ما که سال آینده بی صبرانه منتظر ورود این نوع خودروهای باطراحی کاملا بومی و مطابق با آخرین استانداردها هستن :41:

pishooo2
17-02-2012, 18:54
اینم چند تا عکس از رانا

میگما خوبه شرکت رنو فرانسه و شرکت پژو با اینا همکاری میکنه که بتونن خودرو ملی بسازن بیرونش که کپی شده از 206 و داخل ماشین هم نامردا بدون حتی یه ذره تغییر از ال 90 برداشتن گذاشتن
وای خدا کجای این ماشین تماما ایرانیه که بشه نام برند ملی رو روش بذاریم !!!!!!
و این که سمند سورن رو که فیس لیفت سمند ال ایکس بود با قیمت 18 میلیون دادن به خلق ا... حالا توقع داری باور کنیم این 11 تومنه؟
تازه اون خودروهه که مال سایپاس شبیهه سوسک میمونه چیه!!:13:اها تیبا اونو گفته بودن زیر 10 تومن میدن واسه کم درامد ها قیمتش شد 13تومن
ماشالا یه روده راست به شکم هیچکی نیست :31:
حیف که مردم قدرت انتخاب ندارن اگه داشتن اونوقت میدیدیم کی میاد از اینا خرید کنه

zr1
17-02-2012, 19:11
من از محصولات این شرکتا خصوصا از تولید 90 به بالا خرید نمیکنم.توقعات بالا رفته.اگه این وضع پیش بره ما شاهد اتومبیل های چینی به جای این ها خواهیم بود!

FC.Barcelona
17-02-2012, 19:18
درهاش اصلا بهش نمیاد اینا مال یه ماشین هاچبک هست(206)
بهتر بود از درهای سمند استفاده میکردند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alpha007
17-02-2012, 20:22
اینم چند تا عکس از رانا

حتی تو همین عکسها (مخصوصا عکس آخری) هم مشخصه که درب کاپوت به خوبی چفت نمیشه. واقعا فاتحه ش رو باید خوند...
مطمئن باشید تا چند سال اول، تولید این ماشین مثل تولید نسخه بتا می مونه. مردم میخرن، استفاده میکنن و ضرر میدن تا عیب و ایرادهاش برای سازنده آشکار بشه...

pishooo2
17-02-2012, 20:32
حتی تو همین عکسها (مخصوصا عکس آخری) هم مشخصه که درب کاپوت به خوبی چفت نمیشه. واقعا فاتحه ش رو باید خوند...
مطمئن باشید تا چند سال اول، تولید این ماشین مثل تولید نسخه بتا می مونه. مردم میخرن، استفاده میکنن و ضرر میدن تا عیب و ایرادهاش برای سازنده آشکار بشه...

این ایرادات در گلگیر و درب صندوق عقب هم قابل مشاهده هستند

zr1
17-02-2012, 20:43
اوج بدبختی این جا هستش که به جای رینگ الومینیومی از همین رینگای معمولی+قالباق استفاده شده!اون تیبا که از لای در عقبش اب میاد تو و قیافش شبیه هرچی غیر از ماشینه.اینم یه تحفه دیگه!خرید کردن از این خودروساز ها(مدل های 90 به بالا رو میگم)واقعا ظلم به هم نوعامون هستش

zr1
17-02-2012, 20:48
تازه با این وضع جاده که همتون خوب میدونین ماشینی با رینگ بالای 14 اینچ و ارتفاع پایین نمیتونه دووم بیاره.برای این جاده ها و راه ها همون هیلمن هانتر(همون پیکان)جوابگوی ماست!

mohamad skystar
17-02-2012, 20:48
دوستان عزیزم نقطه نظرات فنی فراموش نشه
کم کم مباحث داره احساسی و انتقادی جلو میره.

zr1
18-02-2012, 21:02
نمای ظاهری این ماشین منو یاد فیات مدل جدید سینا بود چی بود یادم نیست.ولی خیلی شبیه همونه.

mInI_ClockEr
22-02-2012, 13:02
با سلام
ببخشید قیمتش چنده دقیقاً کی میاد ؟؟؟
از دنا دیر تر میاد یا زودتر میاد ؟؟؟موتورش چی هست؟؟؟
ببخشیدها چون تو صفحه 1 و آخر که خوندم اکثر دوستان داشتن انتقاد میکردن و چیز خاصی نوشته نشده بود

hossein.az
22-02-2012, 13:57
با سلام
ببخشید قیمتش چنده دقیقاً کی میاد ؟؟؟
از دنا دیر تر میاد یا زودتر میاد ؟؟؟موتورش چی هست؟؟؟
ببخشیدها چون تو صفحه 1 و آخر که خوندم اکثر دوستان داشتن انتقاد میکردن و چیز خاصی نوشته نشده بود
سلام
قیمتش حدودی بین 18 تا 19 تومنه
از دنا زودتر میاد ,البته دنا مدل ساده اش حتما زودتر از مدل elxمیاد چون اون نمای داخلی که از elx منتشر کردن هنوز تولید نکردن و فقط یه طراحی کامپیوتریست.مدل ساده اش داخلش مثل سورن elxاست.
طبق صحبت هاشون و عکس هایی که از این ماشین منتشر کردن این ماشین و دنا با موتور ef7 تولید خواهد شد.

behnam129
22-02-2012, 19:27
سلام
قیمتش حدودی بین 18 تا 19 تومنه
از دنا زودتر میاد ,البته دنا مدل ساده اش حتما زودتر از مدل elxمیاد چون اون نمای داخلی که از elx منتشر کردن هنوز تولید نکردن و فقط یه طراحی کامپیوتریست.مدل ساده اش داخلش مثل سورن elxاست.
طبق صحبت هاشون و عکس هایی که از این ماشین منتشر کردن این ماشین و دنا با موتور ef7 تولید خواهد شد.
دوست عزیز شما مطمئنی که محدوده قیمتش اینه؟
آخه قبلا که حدود 10 تا 12 شایعه شده بود!
این هم نقل قول از پست اول:

X12 در چند مدل توليد خواهد شد؟
ما X12 را در دو مدل توليد خواهيم كرد. قيمت يك مدل آن 10 ميليون تومان به پايين است كه البته رسيدن به اين هدف براي سازندگان و طراحان ما يك چالش است. معمولا آنچه باعث افزايش قيمت مي‌شود، آپشن و كيفيت آن است. مدل اتوماتيك معمولا بين 1.5 تا 2.5 ميليون تومان از نوع معمولي گران‌تر است. ترمز ABC نيز جزو تعاريف X12 است، ولي اين‌كه در نوع معمولي مورد استفاده قرار گيرد، هنوز مشخص نشده است. با اين حال هدف گذاري كلي ما عرضه X12 معمولي با قيمت 10 ميليون تومان و X12 اتوماتيك با هدف قيمتي 11.5 ميليون تومان است.
X12 براي سرنشينان جلو داراي ايربگ (كيسه ايمني هوا) است. اين خودرو در دو نوع دستي و اتوماتيك توليد مي‌شود و ترمز ABS هم در آن تعريف شده است.

Aref_2008
22-02-2012, 19:33
10 تا 14 ؟

پراید 9 تومنه بعد اینو بیان بدن 10 :31:

mohamad skystar
22-02-2012, 20:14
در مورد قیمت این خودرو اخبار زیادی وجود داره.
زمانی قیمت واقعی خودرو مشخص میشه که بیاد تو سبد فروش محصولات.
به این اخبار هم توجه نکنید. هر موقع خودرو اومد قیمتش هم مشخص میشه.
در مورد قیمت رانا بحث زیاد شده و از این بحث در مورد قیمت رو بزارین وقتی خودرو اومد تا مشخص بشه.

shadows_funeral
22-02-2012, 21:35
امروز من چندتا از این ماشین رو نزدیک اکباتان دیدم. راننده های ایران خودرو داشتن تست جاده می کردن. جالب بود. از قایفه ی سفیدش خوشم اومد. به نظر ماشین خوب و رونی میومد

hossein.az
23-02-2012, 10:38
دوست عزیز شما مطمئنی که محدوده قیمتش اینه؟
آخه قبلا که حدود 10 تا 12 شایعه شده بود!
این هم نقل قول از پست اول:

X12 در چند مدل توليد خواهد شد؟
ما X12 را در دو مدل توليد خواهيم كرد. قيمت يك مدل آن 10 ميليون تومان به پايين است كه البته رسيدن به اين هدف براي سازندگان و طراحان ما يك چالش است. معمولا آنچه باعث افزايش قيمت مي‌شود، آپشن و كيفيت آن است. مدل اتوماتيك معمولا بين 1.5 تا 2.5 ميليون تومان از نوع معمولي گران‌تر است. ترمز ABC نيز جزو تعاريف X12 است، ولي اين‌كه در نوع معمولي مورد استفاده قرار گيرد، هنوز مشخص نشده است. با اين حال هدف گذاري كلي ما عرضه X12 معمولي با قيمت 10 ميليون تومان و X12 اتوماتيك با هدف قيمتي 11.5 ميليون تومان است.
X12 براي سرنشينان جلو داراي ايربگ (كيسه ايمني هوا) است. اين خودرو در دو نوع دستي و اتوماتيك توليد مي‌شود و ترمز ABS هم در آن تعريف شده است.

دوست عزیز قرار بود تندر 90 هم بجای پیکان بیاد و نهایتا با قیمت 8 میلیون تومان با مدل های مختلف بدن .ببینم این کارو کردن ؟!!!!! این ایران فرغون چرت وپرت زیاد میگه اصلا به اون قیمت فکر نکن ,با این حساب پراید 10میلیون تومنی آیا به نظر خودت این معقوله؟ قیمت این ماشین تقریبا با 206sd برابری میکنه ,آخه با هم فرقی که زیاد نمیکنن.206sdقیمتشو ببین بعد متوجه میشید اون قیمتی که فرمودید شایه است.

pishooo2
23-02-2012, 18:32
تجربه نشون داده درست کردن یه فیس لیفت جدید از یه ماشین با هدف افزایش بی دلیل قیمت محصول و جلب مشتری بیشتر میباشد و همیشه این تغییرات با صرف هزینه ی خیلی کم ایجاد میشه و بعد به قیمت محصول چند برابر اضافه میشه مثلا سمند ال ایکس با سمند سورن تفاوت چندانی ندارن اما قیمتشون چرا
پس اینو بدون حتما قیمتش از 206 اس دی بیشتره تازشم قراره موتور ef7 بزارن روش خدا به خیر کنه:31:

pinokiu
24-02-2012, 15:21
شایدم می خوان با پراید رقابت کنن
10 تومن که محاله بدن

kasra2002
28-02-2012, 17:56
داشبوردشو روی سورن پیاده کردن

hossein.az
29-02-2012, 10:54
داشبوردشو روی سورن پیاده کردن

نه اینطور نیست داشبورد این ماشین با سورن فرق میکنه .داشبوردو تودری رانا تقریبا کپی برداری از داشبورد تندر 90 است با سورنelx کاملا فرق داره.

kasra2002
29-02-2012, 19:51
نه اینطور نیست داشبورد این ماشین با سورن فرق میکنه .داشبوردو تودری رانا تقریبا کپی برداری از داشبورد تندر 90 است با سورنelx کاملا فرق داره.
پس فکر کنم داشبورد دنا بوده که من دیدم

hossein.az
03-03-2012, 10:55
پس فکر کنم داشبورد دنا بوده که من دیدم

بله دوست من داشبورد دنا معمولی با سورن elxیکی هستند.

ronin_2607
27-03-2012, 23:35
عزیزان امروز تو اخبار اعلام شد رانا تا 2 ماه آینده با قیمت زیر 15 میلیون تومان !!! (منظورشون 14995 بدون هیچ آپشنیه حتما ً ) به بازار عرضه خواهد شد. پیشاپیش تبریک میگم. امیدوارم شرایط خریدش مثل مابقیه محصولات نباشه !!! که 14 میلیون الان میدی 995 هزار تومان هم یک چک 1 ماهه !!! خدایی دلم برای خودمون میسوزه. ورداشتن 206 یه صندوق بهش اضافه کردن شد 206 اس دی. حالا چراغای جلو و عقبشو عوض کردن شده رانا. خدا پدر و مادر این فرانسه رو بیامرزه یه 206 ساختن که اینا روش تمرین کنن.

kasra2002
28-03-2012, 11:16
عزیزان امروز تو اخبار اعلام شد رانا تا 2 ماه آینده با قیمت زیر 15 میلیون تومان !!! (منظورشون 14995 بدون هیچ آپشنیه حتما ً ) به بازار عرضه خواهد شد.
البته منظورشون قیمت فروش خودرو نیست .تاحالا کدوم ماشین با قیمتی که گفته شده عرضه می شه به بازار رسیده. اونم یه چیزی که یکم چدید تر باشه نسبت به بقیه چرا بیان با همون قیمت ارایه بدن مگه سورن نبود مگه ال 90 نبود

sajjad1973
28-03-2012, 16:10
حالا واقعا تا دو ماه دیگه عرضه میشه - و نظرتون چیه ال نود یا رانا یا هیچ کدوم تیبا کدوما به نظرتون بهتره.

ronin_2607
28-03-2012, 20:34
حالا واقعا تا دو ماه دیگه عرضه میشه - و نظرتون چیه ال نود یا رانا یا هیچ کدوم تیبا کدوما به نظرتون بهتره.

دوست عزیز، با توجه به تحقیقات وسیعی که بنده در خصوص تیبا کردم خیلی ماشینه جالبی نیست. البته شاید تو رنج قیمتی خودش به عنوان یه ماشین صفر کیلومتر بد نباشه اما ایراد زیاد داره که توصیه میکنم به تاپیکش یه سر بزنی و از کسایی که این ماشینو خریدن شخصا سوال کنی.

ال 90 ماشین خیلی خوبیه اما اگه بتونی با قیافش کنار بیای که خب یکم چجوری بگم خوشگل نیست. چراغای کوچیک جلوش اصلا به این هیکل بزرگ نمیخوره. قطعاتشم که ظاهرا بعضی اوقات به سختی و با قیمت بالا گیر میاد. اما کلا ماشینه خیلی خوبیه.

رانا هم که فعلا هیچی معلوم نیست. اما به نظر من ماشینه خوبی از آب درمیاد چون همونطور که گفتم تقریبا همون 206 اس دی اما با ظاهری متفاوت و زبیاتر. از اونجایی که 206 اس دی ماشنیه خوبی از آب درآمد بنابراین اینم به نظر ماشینه خوبی خواهد بود. (ان شاء ا... )
البته از حق نگذریم داخل رانا نسبت به ال 90 واقعا زیباتره. کلا ال نود از نظر ایمنی و موتور خیلی خوبه اما زیبایی من از 10 بهش 3 میدم :5: اونم فقط به خاطر طراحی پشتش (صرفنظر از بلند بودنش که یک نقطه ضعفه و دید خوبی برای راننده نداره)
ولی خب آخرش شرایط خریده که باز هم مطمئنم ایران خودرو نهایت نامردیو اعمال خواهد کرد.

hossein.az
29-03-2012, 11:55
رانا در مدل ها و موتورهای مختلف زیر تولید خواهد شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kasra2002
29-03-2012, 17:37
عجب پیشرفتی تا حالا فقط تونسته بودن سپر جدید بسازن اونم روی فقط یه ماشین حالا هم اینکه سپر رو به دوتا ماشین میتونن بخورونند و هم اینکه دو تا داشبورد رو هم میتونن مخلوط کنند
بزودی شهاد مخلوط شدن سومین خودرو نیز خواهیم بود الان یه کم از داشبوردش شوع شده
اسمشو هم میزارند برنا( ال 90 با سپر جدید)

pishooo2
29-03-2012, 22:20
حالا ببینم معمولا هر ماشینی رو که میخوان بدن تو بازار اول ثبت نام میکنن واسه این چی ثبت نام کردن یا نه هنوز؟

mmf66
30-03-2012, 04:26
به نظر من که همون 206 اس دی خیلی از این قشنگتره ولی چون قیمتش پایین تره باید ماشین خوبی باشه

masooumi
30-03-2012, 11:51
حالا ببینم معمولا هر ماشینی رو که میخوان بدن تو بازار اول ثبت نام میکنن واسه این چی ثبت نام کردن یا نه هنوز؟

خیر هنوز ثبت نامی صورت نگرفته (چون خود ایران خودرو هم مطمئن نیست که بتونه دوماه دیگه تولید تجاری کنه)

ali pahlavan
30-03-2012, 12:13
رانا در مدل ها و موتورهای مختلف زیر تولید خواهد شد.

دوست عزیز منبع این عکس ها کجاست؟
یعنی نمیخوان روی مدل پایه کیسه هوا بزارن؟؟؟؟!!!!!!

sajjad1973
30-03-2012, 18:57
دوست عزیز منبع این عکس ها کجاست؟
یعنی نمیخوان روی مدل پایه کیسه هوا بزارن؟؟؟؟!!!!!!

فکر میکنم این مشخصات مال زمانی هست که برای اولین بار نام این خودرو توسط ایرانخودرو اعلام شد

الان که اگه کیسه هوا نداشته باشه پلاک نمیشه - میشه؟

hossein.az
30-03-2012, 19:02
فکر میکنم این مشخصات مال زمانی هست که برای اولین بار نام این خودرو توسط ایرانخودرو اعلام شد

الان که اگه کیسه هوا نداشته باشه پلاک نمیشه - میشه؟

درسته این مطلب زمانی که از خودروی رانا پرده برداری شد در سایتها منتشر گردید.

Lesordiavek
09-04-2012, 07:53
مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرواز توليد انبوه و عرضه خودرو رانا که با فکر و دستان هنرمند صنعتگران ايراني طراحي شده در سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني خبرداد .

به گزارش ايکوپرس ، مهندس جواد نجم الدين با بيان اين مطلب که مقام معظم رهبري سال جديد را سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني نامگذاري کرده اند ، گفت :اجراي درست و کامل شعار سال ، موجب توسعه استقلال صنعتي کشور و رونق اقتصادي مي شود .
مهندس نجم الدين اظهارداشت : گروه صنعتي ايران خودرو اين افتخار را دارد که در سه ماهه اول اين سال دومين خودرو با نشان ايراني رادرا ختيار مشتريان قرار دهد.
وي قيمت خودرو رانا را کمتر از 15 ميليون تومان عنوان کرد و خاطر نشان ساخت : اين خودرو از امکانات رفاهي و ايمني بالايي برخوردار است .
مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو از ديگر مزاياي خودرو رانا را توسعه يک پلتفرم جديد براي ايران خودرو درتوسعه صادرات ، دستيابي به استاندارد ايمني سه ستاره و استاندارد آلايندگي يورو 4 و 5 و مجهز به کيسه هوا سرنشين و راننده و ترمز ضد قفل عنوان کرد و اظهارداشت : اين خودرو در جهت عرضه دريازار هالي داخلي و بين الملي درکلاس ابعادي Cوبه صورت چهار درب سدان صندوقدار توليد مي شود .
مهندس نجم الدين تاکيد کرد : اين خودرو با دونوع موتور کم مصرف تي يو5 و اي اف 7 به بازار عرضه مي شود و موتور ديزل ملي درسال 92 برروي رانا نصب خواهد شد .
مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو خاطر نشان ساخت : برنامه توليد خودرو رانادر سال جاري 50 هزار دستگاه است که این ميزان تا سقف 200 هزار دستگاه درسال قابل افزايش است .
مهندس نجم الدين ، مهمترين بارار صادراتي رانا را بازار هاي هدف منطقه خاورميانه ، روسيه ، ترکيه ، آفريقا و آمريکاي جنوبي عنوان کرد .
وي خاطر نشان ساخت : درسال گذشته 52 دستگاه رانا به صورت آزمابشي توليد شده است .

منبع

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2FNews.aspx%3FID%3D14548)

من یکی که چند تا چیز برام جالبه در مورد این ماشین اولیش اینه که مرتب میگن پلتفورمش ملیه. دو حالت داره. یا دارن دروغ میگن یا این که برای ارزون در اومدن ماشین یه پلتفورم داغون طراحی کردن و این ماشین از این جهت یه چیزی تو مایه های آر دیه. شکل اس دی رو هم برای همین خیلی تغییر ندادن که از پیش فرض های مردن در مورد 206 سوء استفاده کنن.
مورد بعدی اینه که اینا نمیخوان با محصولات خودشون رقابت کنن (البته باید بگم به نظر نمیرسه تلاشی برای رقابت با سایپا هم داشته باشن) و برای همین تولید یه ماشین که به شدت شبیه اس دیه کار عاقلانه ای نیست. شاید اینا این ماشینو بیشتر برای صادرات به کشور هایی مثل ونزوئلا و روسیه و بلاروس در نظر گرفتن تا استفاده در داخل کشور.

masooumi
14-04-2012, 18:33
من یکی که چند تا چیز برام جالبه در مورد این ماشین اولیش اینه که مرتب میگن پلتفورمش ملیه. دو حالت داره. یا دارن دروغ میگن یا این که برای ارزون در اومدن ماشین یه پلتفورم داغون طراحی کردن و این ماشین از این جهت یه چیزی تو مایه های آر دیه. شکل اس دی رو هم برای همین خیلی تغییر ندادن که از پیش فرض های مردن در مورد 206 سوء استفاده کنن.
مورد بعدی اینه که اینا نمیخوان با محصولات خودشون رقابت کنن (البته باید بگم به نظر نمیرسه تلاشی برای رقابت با سایپا هم داشته باشن) و برای همین تولید یه ماشین که به شدت شبیه اس دیه کار عاقلانه ای نیست. شاید اینا این ماشینو بیشتر برای صادرات به کشور هایی مثل ونزوئلا و روسیه و بلاروس در نظر گرفتن تا استفاده در داخل کشور.]

ظاهرا تنها چیزی که در بین خودروساز های ایران معنا نداره رقابت و کیفیت هست. به هر حال هر چند هنوز این خودرو به بازار نیامده و فکر نمی کنیم که تا آخر تابستان هم بیاد ولی چیزی که کاملا مشخص هست اینه که هم قیمتش بیشتر از 15 میلیون هست و هم کیفیت خیلی پایین تر از حد تصور

dash_mehdi
14-04-2012, 19:30
مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرواز توليد انبوه و عرضه خودرو رانا که با فکر و دستان هنرمند صنعتگران ايراني طراحي شده در سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني خبرداد .

واقعا خنده داره
ایران خودرو باید خجالت بکشه
رانا هــــــــیچ فرقی با 206 اس دی نداره عجیبه میگن به دست صنعتگران ایرانی طراحی شده
فقط کافیه به در ها یه نگاه کنید
فک کنم منظورش از صنعتگران ایرانی طراحی چراغ های جدید هست :دی
بدبدختی اینه که داخلش هم ال 90 هست

masooumi
14-04-2012, 20:40
واقعا خنده داره
ایران خودرو باید خجالت بکشه
رانا هــــــــیچ فرقی با 206 اس دی نداره عجیبه میگن به دست صنعتگران ایرانی طراحی شده
فقط کافیه به در ها یه نگاه کنید
فک کنم منظورش از صنعتگران ایرانی طراحی چراغ های جدید هست :دی
بدبدختی اینه که داخلش هم ال 90 هست

واقعا که یا خودشون ... تشریف دارن یا ما را ... فرض کردن ، آخه تغییری چراغ های عقب و جلو و داشبورد و ... میشه ساخت خودروی ملی؟

pishooo2
16-04-2012, 14:37
واقعا که یا خودشون ... تشریف دارن یا ما را ... فرض کردن ، آخه تغییری چراغ های عقب و جلو و داشبورد و ... میشه ساخت خودروی ملی؟

وقتی 206 رو جلو داشپورتشو با چراغ جلوشو عوض کنن بشه 207 قیمتش 7 میلیون فرق کنه:31:
میخوای 206sd نشه خودروی ملی؟
ما خیلی وقته عادت کردیم دیگه وقتی واسه اولین بار 405 شد پارش با قیمت 6 میلیون تفاوت با 405
و بعد سمند شد سورن
مزه میده دیگه
206 sd هم میشه خودروی ملی

isbn
01-05-2012, 13:20
رانا در خليج فارس توليد مي شود

توليدانبوه رانا دومين خودروي با نشان ايراني تا خردادماه سال جاري در سالن خلیج فارس ایران خودرو آغاز می شود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش ایکوپرس، مهندس میر جواد سليماني قائم مقام مدير عامل ايران خودرو در کيفت و توسعه محصول با بيان اين مطلب، گفت: قالب هاي خطوط توليد رانا، توسط شرکت قالب هاي صنعتي ايران خودرو ساخته شده و آزمون هاي مربوطه را با موفقيت از سر گذرانده است.

وي گفت: آزمون هاي صحه گذاري رانا انجام و تمام استانداردها هم در فاز طراحي و هم دراستانداردهاي قانوني و اجرايي تامين شده است.

مهندس سليماني افزود: نتايج آزمون هاي دوام نيز که پيش از توليد انبوه انجام مي شود، براي تاييد نهايي طرح در دسترس است.

وي از عرضه مدل فيس ليفت رانا خبر داد که به دستور مديريت ارشد گروه صنعتی ايران خودرو بي درنگ بعد از توليد انبوه آن خواهد بود و گفت: موتور اي. اف. 7. نيز بر روي اين خودرو نصب و بخش عمده فرايند انطباق آن انجام شده و تا پايان امسال رانا با موتور اي. اف. 7. به صورت دوگانه سوز عرضه مي شود.

مهندس سليماني با اشاره به اينکه توليد رانا با موتور تي يو 5 در دست اجرا است، اظهارداشت: قرار است در سال جاري 50 هزار دستگاه رانا توليدشود که اين ميزان تا سقف 200 هزار دستگاه درسال قابل افزايش است.

وي مهمترين بازار هاي صادراتي رانا را بازار هاي هدف منطقه خاورميانه، روسيه، ترکيه، آفريقا و آمريکاي جنوبي عنوان کرد.

behnam129
01-05-2012, 17:32
این چه وضعشه دیگه!!!
ما که هر چی پست تو این تاپیک زدیم ، سر به نیست شد
خب آخه مسلمونا شما بگید ؛ این خودرویی که داره جار میزنه من اجنبی ام (و به هیچ وجه بهم نمیاد که ملی باشم) ، دارن لقب ملی (طراحی و تولید شده در داخل) روش میذارن
خب معلومه که خون آدم به جوش میاد

لااقل یه دستی به درهای عقبش می کشیدند تا یه کم با یه خودروی سدان هماهنگ باشه

mohamad skystar
01-05-2012, 17:36
این چه وضعشه دیگه!!!
ما که هر چی پست تو این تاپیک زدیم ، سر به نیست شد
خب آخه مسلمونا شما بگید ؛ این خودرویی که داره جار میزنه من اجنبی ام (و به هیچ وجه بهم نمیاد که ملی باشم) ، دارن لقب ملی (طراحی و تولید شده در داخل) روش میذارن
خب معلومه که خون آدم به جوش میاد

لااقل یه دستی به درهای عقبش می کشیدند تا یه کم با یه خودروی سدان هماهنگ باشه

دوست گرامی
به اندازه کافی در مورد این خودرو و شرکت های خودروسازی انتقاد انجام شد
و تاپیک بارها به بیراهه و تنش و خشونت کشیده شده به همین دلیل
تمام پست های خارج از مباحث فنی در مورد هر خودرو بلافاصله پاک میشن.
موفق باشید

pishooo2
01-05-2012, 22:35
تفاوت های رانا با 206 صندوق دار

چالش برادرانه

رانا که با کد داخلی X12، سومین خودروی بومی تولید شده در داخل کشور به حساب می آید، نام آن بر وزن واژه هایی همچون توانا، خوانا و ... از بن راندن مشتق شده است تا به خوبی مهم ترین خصوصیت یک خودرو را که همان هدایت و حرکت آن است از خود به معرض نمایش گذارد.

منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صنعت خودروسازی کشورمان طی چند سال گذشته در مقایسه با سال های قبل تر روند رو به رشد سریع تر و بهتری را شاهد بوده است. ارایه محصولات بیش‌تر، ارتقای نسبی کیفیت خودروهای تولید داخل و مجهز شدن عمده محصولات داخلی به کم ترین سیستم های ایمنی چون ترمزهای ضد قفل یا ABS و کیسه های هوا از جمله مواردی هستند که این پیشرفت را در صنعت خودروسازی ایران بیش از پیش به نمایش می گذارند. در این بین محصولات تولید داخل که به دست طراحان ایرانی شکل گرفته اند در بین مردم کشورمان جنجال بیش‌تری به پا کرده اند. یکی از این محصولات که به زمان عرضه آن به بازار داخلی نیز نزدیک می شویم، دومین خودرو با برند ملی یعنی راناست. رانا که با کد داخلی X12، سومین خودروی بومی تولید شده در داخل کشور به حساب می آید، نام آن بر وزن واژه هایی همچون توانا، خوانا و ... از بن راندن مشتق شده است تا به خوبی مهم ترین خصوصیت یک خودرو را که همان هدایت و حرکت آن است از خود به معرض نمایش گذارد. در این شماره بر آن شدیم به دلیل ویژگی های مشترک پلتفرم این خودرو با 206 SD و در یک سگمنت قرار گرفتن این دو از محصولات بازار کشورمان، پیش از حضور رسمی رانا در بازار به مقایسه و بررسی تفاوت های آن با 206 صندوق دار بپردازیم.

طراحی مدرن رانا

بدون هیچ تردیدی باید مهم ترین ویژگی رانا را بهره مندی آن از طرحی بسیار متناسب، جذاب و تا حدودی خشن دانست. طراحی که این خودرو را در کنار محصولاتی چون سمند و البته فیس لیفت موفق پژو پارس، یکی از موفق ترین طراحی های صنعت خودروسازی کشورمان قرار می دهد. شاید با کمی خوش بینی بتوان هماهنگی بخش های مختلف رانا را حتی از پژو 206 صندوق دار نیز بهتر دانست. با وجود آن که با نگاهی کلی و گذرا به بدنه رانا شباهت های انکار ناپذیر آن را با 206 صندوق دار به خوبی می توان مشاهده کرد طراحی ظاهری این خودرو بسیار فراتر از یک فیس لیفت به حساب می آید. در بخش جلو در مقایسه با 206 SD با چهره ای کاملا جدید و به روز شده مواجه هستیم. این موضوع به طور حتم بیش از هر چیز به واسطه طرح منحصر به فرد چراغ های بزرگ جلو ایجاد شده تا نمایی بسیار مدرن و جوان پسند را به وجود آورد. کاپوت خودرو با خطوط عضلانی که در ادامه تا پایین سپر کاملا از نو طراحی شده جلو امتداد پیدا کرده اند در کنار جلو پنجره پنج ضلعی با نوار حاشیه ای کرومی که آرم سمند در وسط آن جای خوش کرده است از دیگر موارد برجسته طراحی ظاهری رانا در بخش جلو در مقایسه با 206 به حساب می آیند.

با حرکت از نمای جلو خودرو به کناره ها این رنگ و بوی تازه رانا رنگ می بازد و بیننده خود را با 206 SD رو به رو می بیند که تنها مواردی چون آیینه های کناری و ضربه گیرهای روی در هم‌رنگ بدنه سعی در متمایز سازی رانا با 206 را دارند! در این بخش یکی از نقاط ضعف طرح رانا در مقایسه با خودروهای به روز نبودن راهنما بر روی آیینه های کناری است که همانند 206 این راهنماها بر روی گل‌گیر قرار گرفته اند. البته با توجه به فلسفه ساخت رانا که تولید خودرویی ارزان قیمت و با کیفیت بوده می توان از این مساله چشم پوشی کرد. در مجموع باید پذیرفت که با وجود بهره گیری از پلتفرمی جدید در این خودرو به واسطه نقاط مشترک فراوان با پلتفرم 206/C3 گروه PSA همچنان شباهت ها بیش از تفاوت ها به چشم می آیند. نکته ای که نباید آن را از نظر دور داشت این است که با همه این تفاسیر هارمونی کلی بدنه در همه نماها از 206 نیز بهتر و شکیل تر به دست آمده است. این مهم در کنار قمیت پایین تر در مقایسه با خودروی اصلی شاید حتی موقعیت 206 صندوق دار را به عنوان یکی از پر فروش ترین محصولات داخلی در بازار به خطر بیندازد.

با عبور از کناره خودرو و حرکت به سمت نمای عقب، فرم جدید در صندوق با اسپویلر یک تکه قرار گرفته بر روی لبه آن و چراغ ترمز سوم مجهز به تکنولوژی LED در وسط بدون شک ضمن افزودن بر جذابیت بصری، حالتی اسپرت را نیز برای رانا ایجاد کرده است. چراغ های عقب رانا با وجود قرار گیری در ارتفاعی بالاتر در مقایسه با 206 صندوق دار در کنار سپر عقب جدید آن یکی دیگر از پارامترهای موثر در القای حس اسپرتی به بیننده به حساب می آید. در مجموع در بخش عقب می توان فرم جدید و مدرن تری را نسبت به 206 مشاهده کرد که البته نکات منفی چون وجود قفل صندوق در گوشه سمت راست به صورتی کاملا سردرگم کمی عجیب به نظر می رسد!

طراحی بدنه رانا را باید همراه با جزییات و در نظر گرفتن مد روز ملاحظه کرد که بدون تردید یکی از بزرگ ترین ویژگی آن در برابر رقبای داخلی و خارجی در محدوده قیمتی آن به شمار خواهد آمد.

با ورود به داخل کابین سیاست فلسفه ساخت خودرویی ارزان قیمت در همان نگاه نخست به چشم می آید. در این فضا سعی بر آن شده تا با حذف پیچیدگی های طراحی و با الهام از خودروهایی همچون لوگان ضمن حفظ کیفیت هزینه های طراحی و تولید تا حد امکان پایین نگه داشته شود که البته این مساله تاثیر منفی در ایجاد طرحی قابل قبول و زیبا را نداشته و حتی بر عکس به دلیل تازه بودن طرح داخلی در مقایسه با 206، شاید حتی برای مشتریان جذابیت بیش‌تری نیز داشته باشد! داشبورد رانا به صورت یک پارچه و البته با طرحی روان و جذاب قالب گیری شده تا در کنار مواردی همچون ورودی های هوای دایره ای شکل و کنسول مرکزی به رنگ نقره ای تاحدودی همان روحیه اسپرت نمای ظاهری را در داخل کابین نیز بتوان مشاده کرد. به نظر می رسد اگر سازنده مطابق وعده رانا را با قیمتی پایین تر از 206 صندوق دار روانه بازار سازد به طور حتم این خودرو از همان ابتدای عرضه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار خواهد گرفت و به طرز جدی برادر خود یعنی 206 صندوق دار را به چالش می کشاند.

پیشرانه های EF4، EF7 و TU5

در بخش پیشرانه نیز رانا در مقابل 206 صندوق دار حرف های بسیاری را برای گفتن دارد و عرضه حداقل سه پیشرانه مختلف از همان ابتدا بر روی این خودرو (در حالی که 206 صندوق دار تنها با دو پیشرانه TU5 و TU3 عرضه می شود) این نکته را بیش از پیش برجسته می کند. پیشرانه های قابل نصب بر روی رانا عبارتند از: پیشرانه آشنایTU5 به قدرت 108 اسب بخار و گشتاور 142 نیوتن متر که در دو نوع مجهز به جعبه دنده دستی و اتوماتیک عرضه می شود(مشترک با 206 SD)، پیشرانه EF7 با قدرتی بیش از 114 اسب بخار و گشتاور 153 نیوتن متر در حالت بنزین سوز و در نهایت پیشرانه بسیار کم مصرف EF4 به قدرت 95 اسب بخار در حالت بنزین سوز که برای اولین بار بر روی رانا در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. همچنین زمزمه هایی مبنی بر امکان سفارش نمونه توربو پیشرانه EF7 با قدرتی فراتر از 150 اسب بخار و همچنین پیشرانه دیزل ملی بر روی رانا در آینده ای نزدیک به گوش می رسد که طبیعتا ضمن گسترده کردن طیف انتخاب بر جذابیت های آن نیز به عنوان یک مدل به روز خواهد افزود.

تا ورود رسمی رانا به بازار کشورمان نمی توان به بررسی ویژگی های دینامیکی و سواری این خودرو و مقایسه آن ها با 206 صندوق دار پرداخت. باید در نظر داشت که 206 SD در این بخش یکی از بهترین های این سگمنت به حساب می آید که البته به لطف بخش های فنی مشترک بین این خودرو و رانا و همچنین بهره مندی رانا از پیشرانه به روزتر و قدرتمندتر EF7 می توان انتظار داشت که این خودرو در این بخش نیز پا به پای 206 و یا حتی بهتر از آن عمل کند.

Steps-Rap
16-05-2012, 22:36
امروز تبلیغه ماشینو تو تی وی نشون داد ...

sajjad1973
17-05-2012, 06:56
منم دیدم .

شاید از ماه دیگه پیش فروشش شروع بشه -

اما مسئله مهم اینه قیمتش چنده؟

mdmehry
17-05-2012, 12:49
الان قضاوت در مورد رانا کمی زوده، ولی به نظر میرسه که این ماشین به غیر از شکل ظاهری تفاوت چندانی با 206 صندوقدار نخواهد داشت و شاید در بعضی موارد در سطح پایین تری نسبت به 206SD قرار بگیره، در هر صورت 206 نام کمپانی معظم پژو رو یدک می کشه و رانا ...بگذریم!

isbn
18-05-2012, 11:52
اگه با موتور توربو شارژ هم بدن به نظرم بد نباشه ! ولی با همون موتور tu5 باشه مثلا اگه من باشم میرم همون SD v8 میگیرم !

sajjad1973
18-05-2012, 12:12
تو تبلیغش که میگه موتور جدید و کاملا کم مصرف - یه همچین چیزایی من درست گوش ندادم - ولی هیچ اسمی از نوع موتور و مشخصات دیگش نمیبره

mohamad skystar
18-05-2012, 18:45
تو تبلیغش که میگه موتور جدید و کاملا کم مصرف - یه همچین چیزایی من درست گوش ندادم - ولی هیچ اسمی از نوع موتور و مشخصات دیگش نمیبره

موتورهایی که برای رانا در نظر گرفته شده
TU5 برای رانا بنزینی
EF7 برای رانا پایه گازسوز
چون رانا هم از نوع دوگانه سوزش عرضه میشه

isbn
21-05-2012, 17:03
رانا، با کاهش ارزبری و افزایش ساخت داخل اقتصادی شد

شرایط بازار و قیمت خودروهای مشابه، از عوامل مهم موثر بر قیمت گذاری هر خودرو به شمار می رود و رانا نیز از همین قاعده پیروی می کند.

به گزارش ایکو پرس، حمیدرضا تقوی نژاد معاون استراتژی و برنامه ریزی ایران خودرو با بیان این مطلب، گفت: چهار سال پیش قیمت رانا 11 میلیون تومان هدف گذاری شد؛ اما با توجه به تغییرات در شرایط بازار و افزایش قیمت خودروهای مشابه، نمی توان انتظار داشت که این محصول با همان قیمت عرضه شود.
وی قیمت تمام شده محصول شامل مواد اولیه، قطعات، سربار و دستمزد را دیگر عامل مهم موثر بر قیمت خودرو دانست و گفت: دراین چهار سال افزایش قیمت در این بخش ها به ویژه مواد و قطعات، قابل توجه بوده و روی قیمت تمام شده محصولات اثر گذاشته است.
تقوی نژاد افزود: برای نزدیک کردن قیمت رانا به قیمت هدف و توجیه پذیر کردن آن، علاوه بر کاهش سرمایه گذاری پروژه، برخی قالب های قطعات بدنه که پیشتر از منابع خارجی تامین می شد، به سازندگان داخلی واگذار و برای رنگ و تزیینات، خطوط جدیدی ایجاد نشده، بلکه از خطوط موجود استفاده می شود.
معاون استراتژی و برنامه ریزی ایران خودرو افزایش هدف ساخت داخل رانا از 65 به 85 درصد در نقطه شروع تولید و افزایش بهره وری تولید را از دیگر اقداماتی توصیف کرد که برای تعدیل قیمت رانا در برابر افزایش قیمت عوامل تولید انجام گرفته است.
وی اثر شرایط بازار و قیمت محصولات مشابه و رقیب را بدیهی توصیف کرد و در خصوص افزايش قيمت خودروها طي چهار سال اخير گفت: چهار سال پیش قیمت 206 اس دی بین 12 و نیم تا 13 میلیون تومان و قیمت رانا دو میلیون تومان زیر قیمت اس دی هدف گذاری شده بود، امروز قیمت 206 اس دی نزدیک به 18 میلیون تومان و قیمت هدف رانا سه تا چهار میلیون تومان زیر قیمت 206 اس دی بوده و اختلاف قیمت امروز این دو محصول نسبت به چهار سال پیش، دو برابر است.
تقوی نژاد افزود: در صنعت خودروسازی در زمان طراحی پروژه یک هدف قیمتی با توجه به مشخصات محصول و خودروهای رقیب، تعیین می شود و در زمان معین باید به تولید برسد. این فاصله زمانی در مورد رانا به دلیل بازنگری پروژه از نظر توجیه اقتصادی، بیش از برنامه اولیه به طول انجامیده و در این بین، شرایط بازار تحولات بزرگی را به خود دیده که همه خودروسازان از آن متاثر شده اند.
وی خاطرنشان ساخت: بدون کاهش سرمایه گذاری و ارزبری پروژه، عرضه رانا با همین قیمت کنونی هم در شرایطی که قیمت سایر عوامل افزایش قیمت یافته اند، توجیه پذیر نبود.
معاون استراتژی ایران خودرو ادامه داد: سال گذشته، قیمت نهاده های تولید از قیبل انرژی، لاستیک، آلومینیوم، ورق فولاد، شیشه، مواد شیمیایی، رنگ و پلیمر افزایش یافته و با وجود کاهش 60 درصدی سرمایه گذاری پروژه و افزایش ساخت داخل و بهره وری تولید، نمی توانستیم رانا را با قیمت هدف اولیه عرضه کنیم.

osmaan
21-05-2012, 19:53
کسی لینک از ویدئو تبلیغ رانا داره؟

ambian
22-05-2012, 07:48
طراحی داخلیش چقدر آشناست!!!
اینکه l90 خودمونه.

behnam129
22-05-2012, 08:04
طراحی داخلیش چقدر آشناست!!!
اینکه l90 خودمونه.

بله متاسفانه این خودرو کپی کاملی از محصولات خارجی هست (206 SD)

rami_hemi
23-05-2012, 08:26
فریم کلی مال 206 هست
برای اطلاع دوستان باید بگم در واقع 206 sd طرحی بود که از دل این طرح متولد شد .
زمانی که ایرانخودرو دنبال یک پلتفرم برای خودروی رده متوسط کوچک خودش بود روی 206 کار رو شروع کرد . با کمک چند شرکت آلمانی و ایتالیای طراحی پلتفرم و بدنه انجام شد (دلیل متوازنتر بودن طراحی این ماشین طراحی ایتالیای اون هست) بعد از اون پژو-سیتروئن که از قرداد وزارت صنایع ایران با رنو در مورد پلتفرم x90 ناراحت بود اجازه استفاده از پلتفرم 206 رو به ایران خودرو نداد و ایرانخودرو مجبور به تولید 206 sd شد .(البته با دریافت انحصار تولید و صادرات از پژو)
سالها گذشت تا پروژه np به رانا تبدیل شد .
داخل خودروهای جدید ایران هم به تازگی همه چیزش گرد میشه چیز خاصی نیست سری جدید پراید هم همین رو داره

dash_mehdi
23-05-2012, 10:44
دو تا عکس از طراحی منحصر به فرد خودرو سازان غیور ایرانی درست کردم و براتون میزارم.

اگه به زوایای در ها/گلگیر ها/چراغ ها/ستون فرمان و... نگاه کنید کاملا متوجه میشید که این دو خودرو شبیه هم نیستن بلکه یکی هستند و فرقی با هم ندارند.
تنها هنری که ایران خودرو برای طراحی رانا به خرج داده اینه که پلاک رو از کاپوت عقب به روی سپر اورده.

این هم نمای داخلی خودرو (برای اینکه دچار اشتباه شباهتی نشین رانا عکس اولی هست) که ایران خودرو کمی داشپورت رو اسپرت تر کرده به نسبت تندر90 وگرنه هیچ تفاوتی با هم ندارند.

من در تعجبم که ایران خودرو چه طور خجالت نمیکشه و خودرویی که نمای بیرونیش تمامن از 206 صندوقدار هست و نمای داخلی از تندر 90 خودروی ملی بنامه و در اگهی ها بگه افتخاری دیگر!!
برای اطلاع میگم که 206 اس دی هم به هیچ وجه طراحی ایران نیست بلکه به سفارش ایران توسط پژو سیتروئن طراحی شده.

Pourya-pc
23-05-2012, 21:49
باید به فال نیک گرفت ، ایران خودرو میخواد طعم همه ی خودروها رو یکجا در یک خودرو تقدیم ما کنه . دستشونم درد نکنه .

AmiRreZA_RAcEr
24-05-2012, 02:06
رانا یه خودروی اقتصادیه ... نباید توقع زیادی ازش داشت

unknown47
24-05-2012, 14:09
درود
دوستان آیا این خودرو واسه فروش آمادست؟!
اگه آره قیمتش چنده؟
با تشکر:11:

rami_hemi
24-05-2012, 14:39
دو تا عکس از طراحی منحصر به فرد خودرو سازان غیور ایرانی درست کردم و براتون میزارم.

اگه به زوایای در ها/گلگیر ها/چراغ ها/ستون فرمان و... نگاه کنید کاملا متوجه میشید که این دو خودرو شبیه هم نیستن بلکه یکی هستند و فرقی با هم ندارند.
تنها هنری که ایران خودرو برای طراحی رانا به خرج داده اینه که پلاک رو از کاپوت عقب به روی سپر اورده.

این هم نمای داخلی خودرو (برای اینکه دچار اشتباه شباهتی نشین رانا عکس اولی هست) که ایران خودرو کمی داشپورت رو اسپرت تر کرده به نسبت تندر90 وگرنه هیچ تفاوتی با هم ندارند.

من در تعجبم که ایران خودرو چه طور خجالت نمیکشه و خودرویی که نمای بیرونیش تمامن از 206 صندوقدار هست و نمای داخلی از تندر 90 خودروی ملی بنامه و در اگهی ها بگه افتخاری دیگر!!
برای اطلاع میگم که 206 اس دی هم به هیچ وجه طراحی ایران نیست بلکه به سفارش ایران توسط پژو سیتروئن طراحی شده.

شما مثل اینکه کلا پستهای قبلی رو نخوندید همه این رو میدونن لازم نیست بیخودی جو تاپیک رو به هم بریزید
شما یه کم اول در مورد محصولات تولیدی اطلاعات کسب کنید بعدا وارد بحث تاریخچه بشید . شما یه کم پستها رو با دقتر بخونید میفهمید کسی نگفته هیچکدوم از این کارها مال ایران و ایران خودر هست . فکر هم نمیکنم ایران خودرو در این وضعیت اقتصادی و و سر پا بودن با حمایتهای دولتی اونقدر سرمایه بتونه داشته باشه که یک خودرو رو از صفر طراحی کنه
خواهش میکنم با فکر پست بدین .
توی پست قبلی هم گفتم رانا در اصل به دست ایتالیای ها بر اساس پلتفرم و استراکچر کلی 206 طراحی شده نه خود ایرانخودرو ماجرای تولد 206 اس دی هم اون بالا نوشته شده امیدوارم بتونید بخونید . بی خودی تاپیک رو به هم میریزید .

vogle
24-05-2012, 15:04
امیدوارم امنیت وکیفیتش زیاد باشه وقیمتش هم بالانره.

anti-military
24-05-2012, 15:45
خوب تقلیدی باشه چه اشکالی داره ؟ من از خدامه ایرانی ها کلا هیچی از خودشون طراحی نکنن و فقط محصولات خارجی رو کپی کنن و این به نفع ماست
از قدیم گفتن هنر نزد خارجیان است و بس. حالا اگه این خودرو طراحی داخلی بود شما دوست داشتی ؟ یه چیزی میشد مثل سمند دیگه

اما در مورد این ماشین من واقعا ازش خوشم اومده و احساس میکنم تو ماشین های ایرانی چیز خیلی جالبیه
اگه قیمتش پایین باشه خیلی خوبه

ambian
24-05-2012, 15:58
....فکر هم نمیکنم ایران خودرو در این وضعیت اقتصادی و و سر پا بودن با حمایتهای دولتی اونقدر سرمایه بتونه داشته باشه که یک خودرو رو از صفر طراحی کنه ....

ماشینای 6 میلیونی رو میدن دست ملت 20 میلیون اونوقت وضع اقتصادیش خرابه؟؟
عجب

rami_hemi
25-05-2012, 14:24
این مورد ملی رو نباید زیاد جدی گرفت .تو جوامعی با سابقه های انقلاب های بزرگ یا تحولات بزرگ مثل روسیه ایران ترکیه عراق و اکثر این جوامع این اسم ملی بیشتر برای تحریک غرور جامعه هست . من کسانی رو میشناسم که ایارن رو کشور خیلی قدرتمندی میدونن
البته حرکت های مشترک تو دنیای صنعتی امروز بیشت و بهتر جواب میده . در مورد هزینه طراحی و تحقیقات و تا تولید یک محصول اینقدر ها هم کم نیست و ایرانخودرو با توجه به مدریت دولتی خودش مجبور هست سود سهامدار های کلان خودش رو تزمین کنه نه رضایعت مشتری رو . ماشین 6 میلیونی رو 20 میده درست ولی وقتی میرسیم به هزینهای جانبی شرکت (با گسترش بی در و پیکر ) میبینیم که مثلا خط تولید سواری این شرکت مجبور هست ضعفها و زیاندهی مثلا واگن سازی یا ایرانخودرو دیزل رو هم جبران کنه پس بیشتر ضعف در مدریت دولتی این شرکت بر روی منابع مالی هست .
3 سال قبل که این شرکت به دست دولت افتاد ابزاری شد برای تزریق بادکنکی غرور کاذب که ما کامیون میسازیم سواری میسازیم واگن میسازیم فلان میسازیم ولی این رشد همیشه بدون مدریت صحیح بود . پس اتلاف منابع و درست نبودن ساز و کار این وضعیت رو داره وگرنه ایران پر از منابع خلاق انسانی هست .
در ضمن کمی در مورد هزینه های طراحی و ساخت یک قالب پرس برای ورق فولادی تحقیق کنید به این راحتی و ارزونی نیست .کاش یک بار میتونستم دوباره از خط تولید وانت پیکان براتون عکس بگیرم اون وقت میفهمیدید که اینها از طراحی یک خط تولید مدرن هم عاجز هستند .مسله هم دانش فنی نیست ،مسله مدریت منابع انسانی و مالی هست . هر کسی نا لایقتر ولی چشم بیشتری بگه توی شرکتهای دولتی جا داره نه کسی که دانش فنی بالایی داره .

dash_mehdi
26-05-2012, 00:43
شما مثل اینکه کلا پستهای قبلی رو نخوندید همه این رو میدونن لازم نیست بیخودی جو تاپیک رو به هم بریزید
شما یه کم اول در مورد محصولات تولیدی اطلاعات کسب کنید بعدا وارد بحث تاریخچه بشید . شما یه کم پستها رو با دقتر بخونید میفهمید کسی نگفته هیچکدوم از این کارها مال ایران و ایران خودر هست . فکر هم نمیکنم ایران خودرو در این وضعیت اقتصادی و و سر پا بودن با حمایتهای دولتی اونقدر سرمایه بتونه داشته باشه که یک خودرو رو از صفر طراحی کنه
خواهش میکنم با فکر پست بدین .
توی پست قبلی هم گفتم رانا در اصل به دست ایتالیای ها بر اساس پلتفرم و استراکچر کلی 206 طراحی شده نه خود ایرانخودرو ماجرای تولد 206 اس دی هم اون بالا نوشته شده امیدوارم بتونید بخونید . بی خودی تاپیک رو به هم میریزید .

رامین جان عزیزه دلم. شما چرا
خدا رو قسم می خورم که هیچ قصدی در مورد به هم زدن تاپیک ندارم و نداشتم
_ایا خوبه که خودمونو گول بزنیم
ایا خوبه که با چیزی که خودمون طراحی نکردیم به خاطرش مغرور شیمو به خودمون ببالیم
_خدا شاهده وقتی دیدم که مهندسای ایرانی خودروی دنا رو طراحی کردن به خودم بالیدم,افتخار کردم که ایرانی ام .با این که می دونستم این خودرو هم از روی پلت فرم سمنده که ماله ایرانه که هرچند سمند طراحی ایران نیست.
_اما ایران خودرو بلانسبت همه عزیزان مردم رو احمق فرض کرده.
این خودرو کپی اشکار از اس دی و تندر 90 هست اما خودروی ملی نامیده میشه.
_مشکل من با اینکه میگن خودروی ملی, نیست چون هر خودرویی که قطعاتش رو ایران تامین کنه تا حدی ملی محسوب میشه اما این خودرو رو حاصل تلاش و کوشش مهندسان نامیدن و اینه که منو ازار میده. ایران خودرو مردم ایران رو چی فرض کرده?!
_با یک حساب سر انگشتی کاملا مشخص میشه که سودی که ایران خودرو در یک سال به جیب میزنه چند هزار میلیارد تومنه
800 هزار خودرو در سال رو با میانگین سود فقط و فقط 5 میلیون تومن در نظر بگیریم سودی برابر 4 هزار میلیارد تومن در میاد . این در حالیه که این سود 5 میلیونی برای هر ماشین رو _میشه تا 7-8 میلیون هم بالا برد.
ایا 4 هزار میلیارد تومن برای طراحی یک پلتفرم کافی نیست؟!
_خوب وقتی یک ماشین رو بعد از 12 سال تولید هنوز بیش از 7 میلیون تومن روش سود میکنن چرا یک پلتفرم جدید بسازن?!
قانون نانوشته ی مملکت ما اینه و باید همه قبولش کنیم .این قانون نانوشته کلاهبــــــــــــرداریه و تمام...

rami_hemi
26-05-2012, 23:24
مهدی جان من خیلی هم خوب میدونم سود خوبی میکنن ولی این مبحث برمیگرده به مدریت . وقتی بنگاهی سود دهی داره که تمام بخشها سود داشته باشن . آیا به نظرت ایران خودرو دیزل سود دهی داره؟ این سود باید بخشی از هزینهای دلت رو تامین کنه بعد میرسه نوبت به مدیران و کم کم به پایین و در مورد تکنولوژی تولید و اینکه ایرانخودرو میتونه کاری بکنه بله میتونه ولی نه با این مدریت و دست و پای بسته . ایران در سی و چند سال و کلا در بیشتر دوران تاریخش از ضعف مدریت در عرصه مالی و تجاری و سیاسی رنج برده و میبره ایران خودرو هم از این قاعده مستثنی نیست . ایرانی ها خوب هم بلد هستند جلوی پای کسانی که مدریت خوب میکنند سنگ بندازن
اینقدر دکتر منطقی رو محکوم کردید ولی حقیقت رو گفت :(( من باید سود سهامدارم رو تضمین کنم )) در حالب که دکتر رشته اصلی خودش یعنی صنایع هوافضا رو رها رکده بود و الان تازه برگشته .ولی باز هم میبییم که جلوی پاش بازم سنگ اندازی و تفکر دولت برای خرید هواپیمای خارجی (خرید کامل نه مشارکت در تولید و این حرفا) این هم که ما انتظار داشته باشیم ایران خودرو یا سایپا الان یک خودروی کامل رو تولید کنن خیال باطلی هست چون هیچ مدیری در این راه قدم برنداشته و برنامه ریزی نکرده ولی از فرصتهای پیش رو هم استفاده نکردند . تولیدات مشترک و کنسرسیوم های جهانی . این روزها تک روی راه خوبی نیست باید دولت هم این شرکتها رو مستقل بکنه تا بشه کاری کرد . اون وقت میبیند چقدر ضعف مدرتی پیش میاد
مثل همین بانکها. منابع زیاد مالی رو منکر نمیشم ولی این منابع و سرمایه نیاز به مدریت داره . شما سهامدار ایراخودرو باشید قبول میکنید این شکرت یک سال سود شما رو افزایش نده عوضش در آمد مازاد خودش رو صرف تحقیقات بکنه؟ نه مصلما در ایران .
باز هم این کارها جای تشویق برای یک سری مهنس جوان این شکرت داره که از امکاناتشون استفاده کافی رو میکنن .

mehdi_pro2
27-05-2012, 09:37
مهدی جان من خیلی هم خوب میدونم سود خوبی میکنن ولی این مبحث برمیگرده به مدریت . وقتی بنگاهی سود دهی داره که تمام بخشها سود داشته باشن . آیا به نظرت ایران خودرو دیزل سود دهی داره؟ این سود باید بخشی از هزینهای دلت رو تامین کنه بعد میرسه نوبت به مدیران و کم کم به پایین و در مورد تکنولوژی تولید و اینکه ایرانخودرو میتونه کاری بکنه بله میتونه ولی نه با این مدریت و دست و پای بسته . ایران در سی و چند سال و کلا در بیشتر دوران تاریخش از ضعف مدریت در عرصه مالی و تجاری و سیاسی رنج برده و میبره ایران خودرو هم از این قاعده مستثنی نیست . ایرانی ها خوب هم بلد هستند جلوی پای کسانی که مدریت خوب میکنند سنگ بندازن
اینقدر دکتر منطقی رو محکوم کردید ولی حقیقت رو گفت :(( من باید سود سهامدارم رو تضمین کنم )) در حالب که دکتر رشته اصلی خودش یعنی صنایع هوافضا رو رها رکده بود و الان تازه برگشته .ولی باز هم میبییم که جلوی پاش بازم سنگ اندازی و تفکر دولت برای خرید هواپیمای خارجی (خرید کامل نه مشارکت در تولید و این حرفا) این هم که ما انتظار داشته باشیم ایران خودرو یا سایپا الان یک خودروی کامل رو تولید کنن خیال باطلی هست چون هیچ مدیری در این راه قدم برنداشته و برنامه ریزی نکرده ولی از فرصتهای پیش رو هم استفاده نکردند . تولیدات مشترک و کنسرسیوم های جهانی . این روزها تک روی راه خوبی نیست باید دولت هم این شرکتها رو مستقل بکنه تا بشه کاری کرد . اون وقت میبیند چقدر ضعف مدرتی پیش میاد
مثل همین بانکها. منابع زیاد مالی رو منکر نمیشم ولی این منابع و سرمایه نیاز به مدریت داره . شما سهامدار ایراخودرو باشید قبول میکنید این شکرت یک سال سود شما رو افزایش نده عوضش در آمد مازاد خودش رو صرف تحقیقات بکنه؟ نه مصلما در ایران .
باز هم این کارها جای تشویق برای یک سری مهنس جوان این شکرت داره که از امکاناتشون استفاده کافی رو میکنن .

کلا همین سرمایه گذاراش مسخرن!

آخه کدوم خودرو سازی این همه سرمایه گذار داره؟ هر کی یه قرون گذاشته شده سرمایه گذار !!!:23:

مردم عام اومدن شدن سرمایه دار! خوب معلومه بهترین از این نمیشه باید بدن چند نفر آدم پولدار که سرمایه گذاری کلان کنند. ایرانخودرو همه فکرش شده که چطوری سود این 200 هزار نفر رو بده. :31:

masooumi
28-05-2012, 09:17
دوستان پیش فروش رانا آغاز شد ، مبلغ 10 میلیون و تحویل مهر و آبان و آذر

خیلی جاله چند دقیقه پس از آغاز پیش فروش موعد تحویل ها یک ماه جابجا شد (از شهریور به مهر رفت)

alidj66
28-05-2012, 14:48
دوستان پیش فروش رانا آغاز شد ، مبلغ 10 میلیون و تحویل مهر و آبان و آذر

خیلی جاله چند دقیقه پس از آغاز پیش فروش موعد تحویل ها یک ماه جابجا شد (از شهریور به مهر رفت)

مهر ماه هم پرید!
الان فقط آبان و آذر مونده ، فکر کنم کار دلالهای همین نمایندگی هاشونه :3:

Reza31001
28-05-2012, 15:15
من موندم با چه عقلی سقف خرید برای هر مشتری رو نا محدود زدن؟
یعنی اینا نمی فهمن یه نفر بیشتر از یه ماشین بخره هدفش چیه؟
حالا یکی نه 2 تا چرا نامحدود زدین؟

حالا اینا به کنار از لحاظ فنی این ماشین چی داره؟
یعنی اگه کاپوت رو بزنیم بالا با 206 روبرو میشیم یا چی؟

ambian
28-05-2012, 15:40

اگه کاپوت رو بزنین بالا با ef7 روبرو میشین.

Lesordiavek
28-05-2012, 17:06
اگه کاپوت رو بزنین بالا با ef7 روبرو میشین.

فعلا نه. قراره تو مرحله ی اول فقط با موتور TU-5 تولید بشه. در آینده ی دور قراره با EF-4 هم تولید بشه.

dash_mehdi
28-05-2012, 17:58

موتور TU5
ترمز abs
جلو و عقب دیسکی
2 عدد ایربگ
اینه های جانبی تنظیم برقی
شیشه بالابر جلو و عقب برقی
فرمان هیدرولیک

sajjad1973
28-05-2012, 20:03
به نظر من هرکی تصمیم داره بخره - یا توانش رو داره همین دور اول بره بگیره - چون ممکنه داستانش بشه مثل L90 اولش 9 ملیون بود بعد یهو قیمتش کشید بالا

دلیل نا محدود بودنش هم که معلومه - سود بیشتر و بیشتر- حالا میتونن سروقت تجویل بدن معلوم نیست

mehdi_pro2
28-05-2012, 20:07
به نظر من هرکی تصمیم داره بخره - یا توانش رو داره همین دور اول بره بگیره - چون ممکنه داستانش بشه مثل L90 اولش 9 ملیون بود بعد یهو قیمتش کشید بالا

قیمت ماشین های خارجی داره میاد پایین.

حتما روی ماشین های ایرانی هم تاثیر می گذاره.

البته حرف شما رو قبول دارم :7:

Ship Storm
28-05-2012, 21:02
موتور TU5
ترمز abs
جلو و عقب دیسکی
2 عدد ایربگ
اینه های جانبی تنظیم برقی
شیشه بالابر جلو و عقب برقی
فرمان هیدرولیک

من اطلاعیه رو دیروز تو خود کارخونه ایران خودرو دیدم زده بود شیشه عقب دستی ، اینه ها هم دستی

aliiiiiii
28-05-2012, 21:40
معلوم نیست چه خبره توی سایت ایران خودرو شرایط تحویل مهر آبان آذر بود که بعد ظهر تحویل مهر ماه نبود یا شاید پر شوده بود!

dash_mehdi
28-05-2012, 21:58
من اطلاعیه رو دیروز تو خود کارخونه ایران خودرو دیدم زده بود شیشه عقب دستی ، اینه ها هم دستی

من با توجه به این عکس گفتم که فکر هم نمیکنم تغیرش بدن
حالا باید ببینیم چی میدن دست مردم

5067750676

e.khafan!
29-05-2012, 13:09

گویا شیشه و آینه ها دستیه، توی پیشفروش ذکر شده رانا کلاس 1 . کلاس 1 هم ال وی هست ...

اگر عکس رو نمیبینید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aliiiiiii
29-05-2012, 13:28

گویا شیشه و آینه ها دستیه، توی پیشفروش ذکر شده رانا کلاس 1 . کلاس 1 هم ال وی هست ...

اگر عکس رو نمیبینید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر نمیکنم ال وی باشه چون هم 2 ایربگ داره هم abs

sajjad1973
29-05-2012, 18:34

e.khafan!
29-05-2012, 21:19
فکر نمیکنم ال وی باشه چون هم 2 ایربگ داره هم abs
خوب برای اینه که استاندارد ها توی این مدت تغییر کرده، نمیتونن بدون ایربگ راننده و ای بی اس بدن ماشین.
بعید میدونم کلاس یک این ماشین ( که تو قرار داد پیشخرید ذکرم یشه که کلاس 1 هست) کلاس متوسطش باشه ! و مثلا کلاس 2ش کلاس پایینش.
مثل 206 تیپ 2ست اماکاناتش دیگه. توی ساید خرید اینترنتی هم ای بی اس و ایربگ به عنوان آپشن های اضافه هنگام خرید ذکر میشه

behnam129
30-05-2012, 11:25
آینه دستی! شیشه دستی!!:41::44::angry:

sajjad1973
30-05-2012, 11:34

دوست عزیز شما اگه تو همون عکسی که من صفحه قبل از مشخصات این ماشین گذاشتم دقت میکردی در پائین صفحه ذکر شده اینه برقی و شیشه های جلو برقی - اون مشخصات دقیقا مربوط به همین رانایی هست که الان دارن ثبت نام میکنن

dash_mehdi
30-05-2012, 13:10

اینه ها برقیه ولی شیشه بالابر فقط جلو برقیه

behnam129
30-05-2012, 16:49
دوست عزیز شما اگه تو همون عکسی که من صفحه قبل از مشخصات این ماشین گذاشتم دقت میکردی در پائین صفحه ذکر شده اینه برقی و شیشه های جلو برقی - اون مشخصات دقیقا مربوط به همین رانایی هست که الان دارن ثبت نام میکنن

اینه ها برقیه ولی شیشه بالابر فقط جلو برقیه

از هر دو شما عزیزان ، ممنونم
بگذریم اما به نظر من چند تیپ مختلف از این خودرو تولید میکنند و با اختلاف قیمتی یکی دو میلیون میفروشند به مردم ، اون هم مثلا تیپ اول بدون آینه و یا شیشه برقی (با یک هندل دستی خنده دار)........تیپ بعدی با شیشه برقی اما بدون آینه برقی.......تیپ بعدی باآینه برقی اما بدون شیشه برقی......... و در آخر هم تیپ فوق العاده آن یعنی با آینه برقی و شیشه کاملا برقی و مثلا رینگ های متفاوت و .... با قیمتی نجومی!!!

HOJ-JAT
30-05-2012, 17:03
آخر هم تیپ فوق العاده آن یعنی با آینه برقی و شیشه کاملا برقی و مثلا رینگ های متفاوت و
والبته با دستگیره های هم رنگ بدنه و موتور فوق حرفه ای xu7 , ef7

mohamad skystar
30-05-2012, 23:58
والبته با دستگیره های هم رنگ بدنه و موتور فوق حرفه ای xu7 , ef7

دوست من موتور XU7 برای رانا تعریف نشده و فقط از موتورهای EF7 و TU5 استفاده خواهد شد.

mohammad2407
31-05-2012, 00:10
من که سوار شدم ماشین بسیار نرم و راحت و حرفه ای بود

dash_mehdi
31-05-2012, 00:21
دوست من موتور XU7 برای رانا تعریف نشده و فقط از موتورهای EF7 و TU5 استفاده خواهد شد.

محمد جان فعلا رانا با تی یو 5 تولید میشه و در اینده قراره موتور کوچک تره EF7 یعنی EF4 با حجم 1400 درست بشه و رویه این ماشین قرار بگیره:46:

Reza31001
31-05-2012, 14:22
یه سوال دیگه هم برا من پیش اومد
قیمت نهایی معلوم شده یا ملت رو هوا دارن میخرن؟!!

mohamad skystar
31-05-2012, 17:31
یه سوال دیگه هم برا من پیش اومد
قیمت نهایی معلوم شده یا ملت رو هوا دارن میخرن؟!!

فعلا فقط 10 میلیون تومان پیش پرداخت نقدی میگیرن اما هنوز مشخص نیست مابقی چقدر خواهد بود.

Alpha69
31-05-2012, 23:07
سلام به همه دوستان
از تاپیک 1 این بحث رو خوندم و همه نارضی که چرا کپی برداری شده از 206 و ال 90
با اینکه قیمت کل این ماشین معلوم نیست هنوز.همه ملت دارن مثله هلو پیش خرید میکنن که
پیش فروش مهرابان اذر فول شد!! الان واسه دی بهمن اسفند پیش فروش میشه.
مخلصیم
یا علی

sajjad1973
01-06-2012, 08:07
به نظر من با توجه به سود 20% که برای شش ماهش میشه یک میلیون و باتوجه به حرفهایی مبنی بر اینکه سعی میشه قیمتش بالای پانزده میلیون نباشه - و دوباره با توجه به برخی تغییرات در ظاهرش مثل تغییر چراغهای led جلو به چراغهای ساده - و تغییر دستگیره ها به همون دستگیره های 206 و تغییر در فرم چراغهای عقب - دستی بودن شیشه عقب - احتمالا تغییر شکل فرمان و استفاده از فرمان سمند که همگی به منظور ارزون تموم شدن این مدل انجام شده قیمتش باید حدودا 14 یا حد اکثر 15میلیون باشه

rami_hemi
01-06-2012, 09:14
با توجه به شرایط بی ثبات بازار و میزان پیش خرید احتمال افزایش قیمت رو داره .
منم یه انتقادی از دوستان دارم . قبول این ماشین کپی هست از 206 و توی اون رو هم از لوگان برداشتن خب این دو تا ماشین مشکلی دارن؟ وقتی طرحی خوب باشه الگو برداری از روی اون ایرادی نداره . در ضمن هر کس خوشش نمیاد میتونه نخره . وقتی محصولی رو معرفی میکنن خوب هم استقبال میکنید .بعد هی نق میزنید

sajjad1973
01-06-2012, 09:25
به نظر منم کپی بودنش مشکل خاص یا حادی نیست - به قول شما مگه اشکالی تو206 یا l90 هست - تازه نباید فراموش کنیم که خیلی از خودرو ساز های بزرگ جهان که بارز ترین نمونشون هم همین HYUNDAI هست تا همین چند وقت پیش کارشون همین بود - به هر حال از نظر منم این تقلید و الگو برداری خودش یکی از مراحل رشد هست - و به نظرم باید این رو نشونه خوبی بدونیم -

shadows_funeral
01-06-2012, 10:42
به نظر منم کپی بودنش مشکل خاص یا حادی نیست - به قول شما مگه اشکالی تو206 یا l90 هست - تازه نباید فراموش کنیم که خیلی از خودرو ساز های بزرگ جهان که بارز ترین نمونشون هم همین HYUNDAI هست تا همین چند وقت پیش کارشون همین بود - به هر حال از نظر منم این تقلید و الگو برداری خودش یکی از مراحل رشد هست - و به نظرم باید این رو نشونه خوبی بدونیم -

کپی سازی به نظر منم هیچ مشکلی نداره. اونم تو ایران.... فقط یه مساله: اونم نظر شخصی منه. داخل L90 خیلی خیلی خیلی خیلی .... زشت و بی کیفیته. واقعا حالم ازش بهم می خوره. من منتظر این ماشین بودن تا برم ثبت نام کنم. ولی حالا که دیدم داخلش l90 هستش اصلا سمتش نمی رم. چند وقت پیش هم همین ماشین رو تو خیابون دیدم (کارمندای ایران خودرو داشتن تست شهر انجام میدادن) توش خیلی آشغال و بی کیفیته. حالم بهم خورد. واقعا نا امید شدم.

rami_hemi
01-06-2012, 12:39
تریم داخلی ماشین یه چیز سلیقه ای هست ولی تازگیها زیاد از شکل دایره و به قول دوستان از طرح لوگان استفاده میشه شاید برای ساخت فضای بیشتر این نوع طرح مورد توجه هست
من نتونستم به دقت طرح داخلی لوگان رو بررسی کنم وگرنه پی به دلیل اون نوع طراحی میبردم . این شکل داخلی هم ایراد خاصی نداره بسیار م میتونه زیبا به نظر برسه و هم ماشین رو از نظر داخلی جمع و جورتر نشون میده(احساس میکنید ماشین از اونی که داخل و خارجش هست کوچیکتره) ولی خطوط صاف فضای بزرگتری رو تداعی میکنند . مثلا سمند و 405 داشبورد پهنتری رو نشون میده ولی زیاد هم پهن نیستن تریم داخلی 206 خودش با دارا بودن خطوط منحنی بزرگ حالت کوچیک بودن رو به آدم القا میکنه . در تریم داخلیش خوب و هماهنگ هست . زیبایی با زشتی صلیقه ای هست.

Lesordiavek
01-06-2012, 13:29

حرف شما درسته. ایران خودرو هم بیشتر به خاطر این که بتونه تو بازار های خارجی مثل روسیه، بلاروس، عراق و ونزوئلا فروششو بیشتر کنه این ماشینو ساخته. اما موضوع اینه که اینا میان میگن ماشین 100% طراحی خودشونه و پلتفورمش هم ملیه. گرفتن یه مقدار تغییر دادن (حالا خدا میدونه چیو با چی عوض کردن ممکنه پس فردا چهار چرخ ماشین موقع رانندگی از جاش در بیاد) پلتفورم 206 رو و به نام خودشون ثبت کردن چون پژو بهشون اجازه ی استفاده از پلتفورم اس دی رو نداد. اگه میگفتن یه فیس لیفت با یه مقدار تغییر از اس دی ساختیم که ارزون تره اسمشم رانا هست انقدر مردم عصبانی نمیشدن.

ronin_2607
01-06-2012, 15:27
ببخشید. اینجا مدیر کیه؟؟؟ چرا هر انتقادی میشه برمیدارین پاک میکنید؟؟ ایران خودرو ارث شماست؟؟ حرفی که زدم کجاش مورد داشت ؟؟ اینکه رانا همون 206 صندوق داره چیزه عجیبیه؟؟ متاسفانه عادت دارید به اینکه انتقاد پذیر نباشید. چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. الان مثلا بقیه دارن اینجا بحث فنی میکنن؟؟؟ میخوای اینم پاک کن. من برام مهم نیست. اصلا مگه به حرف منه که بد بگم یا خوب بگم فروش ماشین کم بشه یا زیاد بشه؟؟ وقتی مردم نیاز دارن. وقتی درآمدشون در همین حده. وقتی واردات خودروی استاندارد این طوریه. هر سازی خودروسازان محترم داخلی بزنن مردم باید هم برقصن. اصلا کل این فروم برای چیه؟؟؟ مثلا من میام یه انتقاد میکنم پاک میشه. اگه به به و چه چه میکردم. چی؟؟ اون وقت غیر فنی نبود؟ پاک نمی شد. آقای ادمین محترم این بار میخوای نقدو پاک کنی. پاک کن. اما ننویس بحث غیر فنی و تکراری. بعله.بدبختی ما ایرانیا باید هم تکراری شده باشه برای یک عده. این حق ما است که یه ماشین درست و حسابی سوار شیم. من نظرم اینه. خواننده ها خودشون تصمیم بگیرن. مثلا فکر مکینید ما الان ماشینای شرکتهای داخلیو نقد کنیم تاثیری داره؟؟ کیفیتشون؟ طراحیشون؟؟ تا حالا مجله ماشین خوندین؟ چهار تا بچه مدرسه ای میرفتن داخل ایران خودرو بهتر از این ماشین طراحی می کردن. ایران خودرو که براش فرقی نداره؟؟؟ هر چی بسازه همون موتورو میذاره روش. حداقل یه طراح درست و حسابی استخدام کنه. این همه مهندس بدبخت مکانیک و طراح صنعتی هر سال دارن از بهترین دانشگاه های ایران فارغ میشن. بخدا یه ایده هایی دارن. حالا میگم خیلیاش اجرایی نیست. هزینه بره. حداقل میتونن یه ماشین ساده و در حین حال زیبا طراحی کنن؟نمیتونن؟؟ از روی 206 برداشتن یه صندوق بدون هیچ تناسبی اضافه کردن. حالا هم باز همون اشتباهو دارن ادامه میدن. خشت اول چو نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج. حیفه 206 که اینطوری داره خراب میشه. کاش کپی میکردن. کاش عرضه اینکارو داشتن. عیب نداره. حداقل به قول دوستمون کپی برداری خودش باعث رشد میشه. متاسفم. حالا هم حرفی نیست. بازم اینو پاک کن. نه به حرف منه نه به حرف کسه دیگه. رانا همون اس دیه. حاضرم اینو تو صورت مدیر عامل ایران خودرو هم داد بزنم.

oghyanoos
02-06-2012, 17:36
دوستان این امتیاز پیش فروش رانا قابل انتقال به شخص دیگری هست؟ یعنی من میتونم الان امتیاز یه شخص دیگه رو بخرم و به اسم و نشانی خودم تغییرش بدم؟

sajjad1973
02-06-2012, 17:54
دوستان این امتیاز پیش فروش رانا قابل انتقال به شخص دیگری هست؟ یعنی من میتونم الان امتیاز یه شخص دیگه رو بخرم و به اسم و نشانی خودم تغییرش بدم؟

فکر نمیکنم قابل انتقال به غیر باشه - میتونید با یه تماس با یکی از نمایندگی های ایران خودرو از این موضوع با خبر شید
البته فکرم نمیکنم الان کسی حاضر به فروشش باشه ( چه اونایی که برا سود کردن گرفتن و چه اونایی که برا استفاده) - چون احتمالش زیاد هست که وقتی تحویل دادن قیمتش بره بالا تر

راستی ظاهرا پیش فروشش هم تموم شده

ظاهرا قیمت اعلام شده را نا 16 میلیون برای مدل سادش هست -

اگه اینطوری باشه ارزش نداره l90 ساده به نظرم ارزش خریدش بیشتره

mohamad skystar
05-06-2012, 16:08
ظاهرا قیمت اعلام شده را نا 16 میلیون برای مدل سادش هست -

اگه اینطوری باشه ارزش نداره l90 ساده به نظرم ارزش خریدش بیشتره

اگر لطف کنید منبعش رو ذکر کنید ممنون

sajjad1973
05-06-2012, 16:24
اگر لطف کنید منبعش رو ذکر کنید ممنون

سلام - چرا پست قبلی من رو دستکاری کردین اخه - وا - اخه چرا چسبوندینش به اون یکی پستم :31::42:

اینجا نوشته - من با خوندن این مقاله اون رو نوشتم -

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چند؟.html ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]قیمت.«رانا».آخرش.چند؟.html)

تازه اینجا هم نوشته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%8A-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%8A%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%A7-%D9%BE%D9%8A%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%82%D9%8A%D9%85%D8%AA-16%D9%85%D9%8A%D9%84%D9%8A%D9%88%D9%86%D9%8A

mohamad skystar
05-06-2012, 16:29
سلام - چرا پست قبلی من رو دستکاری کردین اخه - وا - اخه چرا چسبوندینش به اون یکی پستم :31::42:

اینجا نوشته - من با خوندن این مقاله اون رو نوشتم -

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]قیمت.«رانا».آخرش.چند؟.html

دوست من بیشتر دقت کنید
این مطلب نوشته خود ایران خودرو هم گفته حول و حوش 16 میلیون تومان حالا یا بالای 16 میلیون یا پایین 16 میلیون تومان.
قیمت نهایی زمانی مشخص میشه که افرادی که رانا خریدن برن ما به تفاوتش رو پرداخت کنن

دوستان عزیز فعلا در مورد قیمت رانا بحثی نکنید .

senaps
05-06-2012, 16:37
امروز یه سری تبلیغ در موردش تو نمایندگی ایران خوردو دیدم که از امکاناتش گفته بود و .... عکسای خوشکلی هم ازش گذاشته بود....
از یارو پرسیدم که EF7 مولتی پلکس من بهتره یا این؟!
یارو هم گفت مگه ادم عاقل اینو میخره هنو؟!!!!
کلا امکاناتش هم کمتره!!!! حداکثر سرعتش هم که ۱۸۰ تا هستش...
واقعا جالب نیست!

sajjad1973
08-06-2012, 15:22
پیش بینی مدیر بازاریابی جنرال موتورز

رانا شانس خوبی دربازار دارد

رانا خودرویی متفاوت و با ویژگی هایی که دارد،از اقبال زیادی در بازار اکراین برخوردار خواهد شد.

به گزارش ایکو پرس ، یوری زارسکی،مدیر بازاریابی جی ام در اکراین با تحسین از طراحی خودرو رانا توسط مهندسان ایرانی گفت: در صورتی که رانا با قیمت مناسب عرضه شود، این خودرو شانس بسیارخوبی برای رقابت در بازار اکراین خواهد داشت .
مدیربازاریابی جی ام با تاکید بر مطلوبیت خدمات پس از فروش ایران خودرو در اکراین ، افزود: ویژگی های این خودرو به گونه ای است که در صورت تبلیغات محیطی و رادیو و تلویزیونی در خور، آینده خوبی دربازار خودروی اکراین خواهد داشت.
جی ام ازبرندهای قدیمی حاضر در بازار اکراین است و در سال گذشته حدود 30 هزار دستگاه خودروی شورلت دراین کشور فروخته است .

mohammad_s7201
08-06-2012, 18:48
هنوزم میشه ثبت نام کرد؟ یا وقتش تموم شده؟

mr-dion
08-06-2012, 18:50
هنوزم میشه ثبت نام کرد؟ یا وقتش تموم شده؟
خیر دوست عزیز
وقتش تموم شده

Pourya-pc
08-06-2012, 19:40
اولین رانا مشاهده شده کاملا 206 اس دی با چراغ های جدید و سپر جدید ! مژده که داشبورد اصلا چیزی نیست که ایران خودرو در تبلیغات و عکس هایش نشان داده و داخل خودرو هم همون 206 هست .

dash_mehdi
08-06-2012, 20:36
اولین رانا مشاهده شده کاملا 206 اس دی با چراغ های جدید و سپر جدید ! مژده که داشبورد اصلا چیزی نیست که ایران خودرو در تبلیغات و عکس هایش نشان داده و داخل خودرو هم همون 206 هست .

جدی میگی پوریا جان؟؟:18:
ایران خودرو به کجا رسیده؟...!
رینگ های خودرو هم اگه این باشه که ... خیلی زشته.

moj63
08-06-2012, 20:44

عزيز اين خو تابلو فوتوشاپه . :D

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Pourya-pc
08-06-2012, 21:30
جدی میگی پوریا جان؟؟:18:
ایران خودرو به کجا رسیده؟...!
رینگ های خودرو هم اگه این باشه که ... خیلی زشته.

آره ، فعلا که اینترنت پر شده از شایعات ، ولی این عکس خیلی حرفا داره میزنه .

عزيز اين خو تابلو فوتوشاپه . :D

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

ببخشید کجاش فتوشاپه ؟ من متوجه نشدم ؟؟؟!!!!

Pourya-pc
08-06-2012, 21:38
اینم دو عکس دیگه ! اگر توی کاتالوگ رانا که ایران خودرو ارایه کرده ببینید ، بدنه متفاوت هست ، ضربه گیر های درب ها ، دستگیره ها ، آینه بغل ها و رینگ ها . همینطور فضای داخلی شبیه به ال 90 و پراید های جدید .
اما رانای تولیدی کاملا 206 اس دی هست ( چه داخل و چه بیرون ) و تنها تفاوتش چراغ های عقب و جلو و کاپوت و سپرها هستند ، دقیقا بلایی که سر 405 آوردن و پارس بوجود اومد .

dash_mehdi
08-06-2012, 22:25
اینم دو عکس دیگه ! اگر توی کاتالوگ رانا که ایران خودرو ارایه کرده ببینید ، بدنه متفاوت هست ، ضربه گیر های درب ها ، دستگیره ها ، آینه بغل ها و رینگ ها . همینطور فضای داخلی شبیه به ال 90 و پراید های جدید .
اما رانای تولیدی کاملا 206 اس دی هست ( چه داخل و چه بیرون ) و تنها تفاوتش چراغ های عقب و جلو و کاپوت و سپرها هستند ، دقیقا بلایی که سر 405 آوردن و پارس بوجود اومد .

به نظرم طراحی داخل این ماشین که در ایران خودرو عکساش هست به عنوان طرحی جدید (ال 90دی) و از حالت یکنواخت دراوردن طراحی داخل 206 خوب بود ولی حالا که خبری از ا.ن طراحی نیست...
این طور که در عکس معلومه خبری از رینگ اسپرت هم نیست و از قالپاقی با طرح انصافا بی ریختی استفاده شده و رینگ ها هم همان 14 اینچ هستند
از برقی بودن شیشه های عقب هم که خبری نیست.
از نظر طراحی هم که قطعا هر کسی 206 اس دی رو بیشتر میپسنده (البته شاید طراحی عقب از اس دی بهتر باشه ولی جلو اصلا)
با توجه به این که خودرو ملیه و قطعاتش هم باید ایرانی باشه و با این امکانات نباید قیمتی بیشتر از 12 میلیون داشته باشه اما متاسفانه صحبت ها مبنی بر قیمت بیش از 15 میلیونی این خودروه.
در یک کلام این خودرو اصلا ارزش خرید نداره.

jupiterx
13-06-2012, 11:57
علاوه بر تفاوتهایی که دوستمون گفتن آنتنش هم با اون عکس رو سایت زده شده متفاوته

sajjad1973
13-06-2012, 12:34
ظاهرا پیش فروش نقدی رانا از فردا تو نمایشگاه خودرو شیراز اغاز میشه -

یه سرچ بکنید عکساش هم تو نمایشگاه شیراز پیدا میکنید

Peugeot pars sal
13-06-2012, 16:52
قیمتش چنده؟

MAGIDIYUM
13-06-2012, 17:26
امروز تو اخبار اعلام کرد قیمت مدل پایه 14 تا 15 میلیون تومانه و مدل ef7 هم 16 میلیون....
مــــــــــــــفت گرونــــــــــــــــه:2:

Переклад не
13-06-2012, 18:03
وای خدایا فضای شهر با ورود این اتومبیل همانند تیبای سندرم دانی ، به هم خواهد خورد

حالا باز این یه چیزی:

hamed malekpour
14-06-2012, 09:19
اگه ورنشو کم کنند وموتور ef7روش بندازن به نظرن من شتابش زیاد می شه و خوب و کم مصرف البته بنزینیش؟

Pourya-pc
14-06-2012, 13:40
آخه EF7 که اون تو جا نمیشه ، گفتن یه مدل EF4 قراره بزارن روش که 1400 سی سی هست که من فکر میکنم TU3 باشه .

mohamad skystar
14-06-2012, 19:27
دوستان عزیر همونطور که شرکت تو سایت رسمیش اعلام کرده این خودرو با موتور EF7 و TU5 عرضه خواهد شد.
لطفا سر موتور های دیگه بحثی انجام ندین یا اگر صحبتی میکنید که شرکت قصد گذاشتن موتوری به جز این دو موتور ( EF7 و TU5 )
رو این خودرو داره منبعش رو ذکر کنید.

Pourya-pc
14-06-2012, 21:15
با نصب موتور EF4 رانا، استاندارد یورو ۵ را تامین می کند
مهرداد الیاسی مدیر سیستم های کنترل و قوای محرکه مرکز توسعه محصولات جدید ایران خودرو، با بیان این مطلب، گفت: موتور EF4 که سومین موتور از خانواده موتور ملی EF است، قابلیت نصب بر روی تمامی خودروهای کلاس B وC را دارا است و بیش از ۸۰ درصد کارهای طراحی و شبیه سازی و ۹۰ تا ۹۵ درصد همه آزمون های آن، توسط متخصصان و با استفاده از امکانات و ظرفیت های موجود در مرکز تحقیقات موتور و مرکز توسعه محصولات جدید ایران خودرو انجام شده و می شود.
وی تیراژ تولید انبوه رانا با موتور EF4 در سال ۹۱ را پنج هزار دستگاه عنوان کرد و گفت: در سال های ۹۲ تا ۹۴ به ترتیب، ۴۰ هزار ، ۵۵ هزار و ۹۵ هزار دستگاه خواهد بود، اما به دلیل امتیازهای این موتور از نظر مصرف سوخت و پیش بینی استقبال خوب مشتریان، این تیراژ قابلیت افزایش بیشتر نیز دارد. مدیر سیستم های کنترل و قوای محرکه مرکز توسعه محصولات جدید ایران خودرو توان موتورEF4 را حداکثر ۷۱ کلیووات در دور شش هزار و حداکثر گشتاور آن را ۱۲۷ نیوتن متر در دور ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ و مصرف سوخت آن را شش و نیم لیتر در صد کیلومتر ذکر کرد و افزود: این موتور دارای ۱۶ سوپاپ است و بیشتر قطعات آن بر اساس موتور EF7طراحی شده، اما در پیستون، شاتون، میل لنگ، سیستم تایمینگ سوپاپ و محفظه روغن، تغییراتی نسبت به موتورEF7 ایجاد می شود. وی سیستم های جانبی موتور و خودرو از قبیل خنک کاری؛ هوارسانی؛ اگزوز, انتقال قدرت, دسته موتورها و مانند آن را از موارد تغییر برای انطباق رانا با موتور EF4 عنوان کرد و گفت: طبق برنامه استراتژیک ایران خودرو، سه موتور EF4, EF7 و TU5 برای رانا در نظر گرفته شده، اما محصول پایه با موتور TU5 از شهریوماه ماه امسال و سایر مدل ها ( رانا با قوای محرکه دیگر ) طبق برنامه زمان بندی به تولید خواهند رسید.

منبع :

isbn
15-06-2012, 18:05
ممکن هست با توربو شارژ هم بزنن ؟ یا کلا توربو شارژ میره واسه دنا !؟

mohamad skystar
15-06-2012, 23:40
ممکن هست با توربو شارژ هم بزنن ؟ یا کلا توربو شارژ میره واسه دنا !؟

در مورد توربو شارژ برای رانا خبری منتشر نشده تو سایت رسمی شرکت هم ذکر نکردن.
اما برای دنا گفتن میزارن.

mmf66
16-06-2012, 09:47
توربو شارژ رو گفتن برای سازمان های دولتی مثل پلیس و غیره برای مردم فکر نکنم تا چند سال دیگه بدن تازه اگرم بدن یه قیمت بالا میگن با اون موتور ناز نازی ef7 من موندم چجوری میخوان توربو شارژ بزارن روش

mohamad skystar
16-06-2012, 12:27
توربو شارژ رو گفتن برای سازمان های دولتی مثل پلیس و غیره برای مردم فکر نکنم تا چند سال دیگه بدن تازه اگرم بدن یه قیمت بالا میگن با اون موتور ناز نازی ef7 من موندم چجوری میخوان توربو شارژ بزارن روش

لینک منبع این خبر رو ذکر کنید.
ممنون

shadows_funeral
17-06-2012, 07:41
دوستان عزیر همونطور که شرکت تو سایت رسمیش اعلام کرده این خودرو با موتور EF7 و TU5 عرضه خواهد شد.
لطفا سر موتور های دیگه بحثی انجام ندین یا اگر صحبتی میکنید که شرکت قصد گذاشتن موتوری به جز این دو موتور ( EF7 و TU5 )
رو این خودرو داره منبعش رو ذکر کنید.
توی همون سایت رسمی تو بخش کاتالوگ خودرو نوشته با موتور EF4 هم تولید می شه. ولی در کل فعلا که ایران خودرو بخاطر تحریم با تولید EF7 هم مشکل داره.

sajjad1973
17-06-2012, 09:32
من چند تا سوال برام پیش اومده - مگه موتور این ماشین - همون tu5 که رو 206 SD هم میزارن نیست؟ تجهیزاتش هم که مشابه SD v2 هست ( اشتباه که نمیکنم؟)

ولی قیمتش sd v2 خودتون میدونید 19000000 , و رانا میگن 15000000

حالا به نظر من دو تا سوال پیش میاد

1- یا اینکه سر 206 sd دارن حسابی سود میبرن

2- یا رانا کیفیتش پائین هست - البته موتورشون که یکی هست -

بعد یه چیز دیگه - چطور میگن 90 در صد رانا ساخت داخل هست در حالی که موتورش tu5 هست

apoosh
17-06-2012, 10:09
دوستان فروش یا پیش فروش این خوردرو از کی شروع میشه؟! کسی اطلاعی داره، حتی اگه حدودی باشه
من میخوام ثبت نام کنم، به نظر شما دوستان ارزش داره که این کار رو انجام بدم؟

hossein.az
17-06-2012, 10:17
من چند تا سوال برام پیش اومده - مگه موتور این ماشین - همون tu5 که رو 206 SD هم میزارن نیست؟ تجهیزاتش هم که مشابه SD v2 هست ( اشتباه که نمیکنم؟)

ولی قیمتش sd v2 خودتون میدونید 19000000 , و رانا میگن 15000000

حالا به نظر من دو تا سوال پیش میاد

1- یا اینکه سر 206 sd دارن حسابی سود میبرن

2- یا رانا کیفیتش پائین هست - البته موتورشون که یکی هست -

بعد یه چیز دیگه - چطور میگن 90 در صد رانا ساخت داخل هست در حالی که موتورش tu5 هست

در مورد قیمت به خاطر پایین آوردن قیمت قطعاتی مثل داشبورد و لوازم موتوری ,به طور مثل فرمون سمند رو روش گذاشتن و از این قبیل سمبل کاری ها قیمتو اوردن پایین در ضمن در ازای تولیدی تعدادی 206 باید شرکت درصدی سهم به پزو بده که رانا این مورد و ندارهو.......
ولی به نظرم قیمترو بالاتر میبرن.

در مورد 90% ساخت داخل , اینا مونتاژ یه موتور هم تولید و ساخت میدونن که این حرف رو زدن یا اون 10% رو موتور حساب کردن

hossein.az
17-06-2012, 10:24
دوستان فروش یا پیش فروش این خوردرو از کی شروع میشه؟! کسی اطلاعی داره، حتی اگه حدودی باشه

بله سری اول هر ماشینی که میزنن از نظر کیفیت خوبه و برای خریدار سود خوبی داشته ,بر اساس تجربه این کاملا ثابت شده

sajjad1973
17-06-2012, 10:44

یه دوره که پیش فروش کردن و تموم شد ( منم ثبت نام کردم) - اما اینطور که شنیدم یه تعداد هم حدود 2000 تا تو نمایشگاه خودرو شیراز پیش فروش کردن ( دارن میکنن) - اما فقط تو شیراز هست

shadows_funeral
18-06-2012, 12:26
در مورد قیمت به خاطر پایین آوردن قیمت قطعاتی مثل داشبورد و لوازم موتوری ,به طور مثل فرمون سمند رو روش گذاشتن و از این قبیل سمبل کاری ها قیمتو اوردن پایین در ضمن در ازای تولیدی تعدادی 206 باید شرکت درصدی سهم به پزو بده که رانا این مورد و ندارهو.......
ولی به نظرم قیمترو بالاتر میبرن.

در مورد 90% ساخت داخل , اینا مونتاژ یه موتور هم تولید و ساخت میدونن که این حرف رو زدن یا اون 10% رو موتور حساب کردن
اینکه میگین باید یه درصدی به پژو بدن زیاد درست به نظر نمی رسه. پژو ایرانو تحریم کرده. ایران هم مثل همیشه گفته تحریم بر ما اثری ندارد که هیچ باعث پیشرفت ما هم می شود.:31: پس لزومی نداره به پژو درصدی از فروشو بده. به نظر می رسه همون حرفتون در مورد استفاده از قطعات با کیفیت پایین درست باشه. چند وقت پیش هم که من این خودرو رو تو خیابان های تهران دیدم (کارمندای زحمت کش ایران خودرو داشتن تست شهر انجام می دادن) یه نگاه که توش انداختم اینو به عینه درک کردم. واقعا کیفیت داشبورد و قطعات داخلیش افتضاح بود. حالا موتور و ایناش بماند...

sajjad1973
18-06-2012, 13:06
نمایشگاه ؟

ایران خودرو به هیچ عنوان ماشین به نمایشگاه ها نمی فروشه کلا ممنوع هست !

فقط و فقط در نمایندگی ها این خودرو به فروش میرسه

نه منظورم نمایشگاه خودرو توی شیراز بود که ایران خودرو هم تو اون نماشگاه شرکت کرده بود -

منظورم همون غرفه ایران خودرو بود -

البته منم فقط شنیدم مطمئن نیستم

تاز ه فکرکنم نمایشگاهش دیروز اخرین روزش بود

shadows_funeral
18-06-2012, 22:28
عکسایی که یکی از دوستان از نمایشگاه شیراز از این ماشین گرفته. (منبع تیونینگ تاک) دوستان در مورد کیفیت قضاوت کنن. البته توجه داشته باشن تازه این ماشینی هست که تو نمایشگاه عرضه شده:

عکس های زیر هم ماشینی که تو اکراین عره می شه. تفاوت کیفیت رو ببینیند بعد طرفداری این شرکت رو بکنید:

dash_mehdi
18-06-2012, 23:30
دوست عزيز ما در ايرانيم و در ايران از يك ماشين 15-16 ميليوني از اين بيشتر نميشه انتظار داشت
در ضمن ايراداتي كه در ناحيه اطراف چراغ عقب هست حتما بر طرف خواهد شد چون رانا هنوز در مرحله ازمايشي هست و خطاي ساخت ربات ها هم زياده
در مورد كيفيت ادوات به كار رفته در داخل هم ميشه رانا رو با پرايد مقايسه كرد و ميشه گفت بسيار پايينه

sajjad1973
19-06-2012, 09:04
ولی تو عکسهایی که اینجا از خط تولیدش انداخته حد اقل چیزی که میشه دید اینه که کیفیت ساخت بدنش اونقدر ها هم که شما تو اون عکسها نشون دادی بد نیست

اونای که شما عکس رو گذاشتی احتمالا به صورت تکی ساخته شدن و زیاد هم در ساختشون دقت نشده

shadows_funeral
20-06-2012, 08:34
ولی تو عکسهایی که اینجا از خط تولیدش انداخته حد اقل چیزی که میشه دید اینه که کیفیت ساخت بدنش اونقدر ها هم که شما تو اون عکسها نشون دادی بد نیست

اونای که شما عکس رو گذاشتی احتمالا به صورت تکی ساخته شدن و زیاد هم در ساختشون دقت نشده

دوست عزیز این عکسا مال نمایشگاه ماشین تو شیرازه که همین الان در حال برگزاریه. یکی از دوستان رفته اونجا و از نزدیک این عکسو انداخته. اتفاقا تو نمایشگاه بهترین کیفیت رو میارن که مردم استقبال کنن و بعدا خرید انجام بدن. صحبت من اینه که وقتی کیفیت بدنه و اجناس داشبورد و مونتاژ تو نمایشگاه اینقدر پایینه دیگه دست مشتری برسه چی میشه؟!!!

sajjad1973
20-06-2012, 19:50
دوست عزیز این عکسا مال نمایشگاه ماشین تو شیرازه که همین الان در حال برگزاریه. یکی از دوستان رفته اونجا و از نزدیک این عکسو انداخته. اتفاقا تو نمایشگاه بهترین کیفیت رو میارن که مردم استقبال کنن و بعدا خرید انجام بدن. صحبت من اینه که وقتی کیفیت بدنه و اجناس داشبورد و مونتاژ تو نمایشگاه اینقدر پایینه دیگه دست مشتری برسه چی میشه؟!!!

حرف شما درسته - قانونشم همین هست - که تو نمایشگاه بالا ترین کیفیت رو بیارن ولی به این مسئله هم توجه داشته باشید که خط تولید انبوهش بعد از برگذاری نمایشگاه افتتاح شد بنا بر این میشه امیدوار بود که او مشکلات در خط تولید انبوه و قالبها وجود نداشته باشه -

kasra2002
22-06-2012, 14:12
معمول تمام ماشینای ایران جالبند که سری دوم از هر لحاظ بهتر از بقیه خواهد بود و بعد ازون شروع به کم شدن کیقیت و امکانات میشه تا جاییکه لاستیک هم آپشن اضافی به شمار بیاد

sajjad1973
23-06-2012, 11:57
ولی تواین تصاویر که از خط تولیدش هست اون مشکلاتی تو عکسهای صفحه قبل هست دیده نمیشه - کیفیت داشبردش هم بد نیست

52486

52487

52488

52489

osmaan
23-06-2012, 16:12
رنگ تیره بیشتر بهش میاد تا روشن

Pourya-pc
23-06-2012, 17:53
صفحه كيلومترش مگه آبي نبود؟پس چرا مثل ٢٠٦ نارنجي زده ؟؟؟

MAGIDIYUM
24-06-2012, 18:03
رنگ تیره بیشتر بهش میاد تا روشن

دقیقــــــــــــــا....
مخصوصا نوک مدادیش....تو عکسای بالا که کیفیت ماشین خوبه.....خوراک ارتفاع زدنه...یه رینگو لاستیک ناز هم بندازی روش محشر میشه.....من خوراکم اسپرت ماشینه...یه تصویر ذهنی از اسپرت این ماشین گرفتم...میتونم بگم اسپرتش خیـــــــــــــــــــــــ ــــــــلی جذاب تر از 206 sd میشه....

حیف که چراغ جلوش اون مدل ال ای دی دارش نیست که یخی بنفش بود...خدا کنه جزو آپشن بزارنش...با اون محشر میشه...

MAGIDIYUM
24-06-2012, 18:06
صفحه كيلومترش مگه آبي نبود؟پس چرا مثل ٢٠٦ نارنجي زده ؟؟؟

اینم جزو انتخاب ها هست...میتونی آبی یا نارنجی سفارش بدی....مثل پراید که سبز و آبی داره...

mohamad skystar
24-06-2012, 22:13
البته رانا به محض اینکه وارد بازار بشه انواع و اقسام لوازم لوکس و لوازم جانبی براش ساخته میشه و تیونینگ هایی هم روش انجام میدن
شرکت آپکو هم حتما برنامه هایی برای سفارشی کردن این خودرو خواهد داشت.

sajjad1973
25-06-2012, 10:25
کسی میدونه انتخابهای زمان تحویلش چیا هست - جایی اعلام کردن -

mohamad skystar
25-06-2012, 10:59
کسی میدونه انتخابهای زمان تحویلش چیا هست - جایی اعلام کردن -

فکر نمیکنم انتخابی باشه
اگر هم باشه مدتی قبل از تحویل با صاحب خودرو تماس میکیرن و اطلاع میدن که برای تغییرات اقدام کنید.

sajjad1973
25-06-2012, 20:16
افزايش تيراژ توليد رانا براي جلو گيري از دلال بازي

گروه صنعتي ايران خودرو به منظور جلو گيري از دلال بازي و پاسخگويي به نياز مشتريان ، افزايش توليد دومين خودرو ملي ايران خودرو به نام رانا را در سال جاري در دستور کار قرار داده است .

به گزارش ايکو پرس ، مهندس عبد اله بابايي معاون بازار يابي و فروش ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت : این شرکت با هرگونه واسطه گري و دلال بازي در خريد و فروش فيش هاي ثبت نامي خودرو رانا مخالف است و مکانيزمي براي جلو گيري از اين دلال بازي بکار خواهد بست .

وي افزود : توليدانبوه رانا در سال جاري در ايران خودرو برنامه ريزي شده است و افزايش تقاضاي مشتريان براي خريد اين خودرو موجب شده تا اين شرکت برنامه افزايش توليدرا در دستورکار قرار دهد .

بابایی با اشاره به روند رو به رشد زنجيره تامين قطعات براي توليد رانا اظهار داشت : همه سازو کار هاي لازم براي افزايش توليد اين خودرو فراهم شده است و ايران خودرو تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا براساس زمان بندي تعيين شده اين خودرو در اختيار مشتريان قرار دهد .

Pourya-pc
29-06-2012, 13:35
داشبوردش خیلی شبیه پراید شده ! دیروز یکیش رو دیدم برای ماشین عروس ( گل سنگ اصفهان )
نمیدونم از کجا آورده بودش .
رنگ نقره ایی .

oghyanoos
06-07-2012, 21:17
امروز دوباره سایت ایران خودرو اعلام کرد که پیش فروش رانا دوباره آغاز خواهد شد.
آیا زمان تحویل سال 92 خواهد بود؟؟ اگر 90 باشه ، آیا کسانی که تا اسفند ثبتنام کردند شاکی نخواهند شد؟؟؟

mohamad skystar
07-07-2012, 00:17
امروز دوباره سایت ایران خودرو اعلام کرد که پیش فروش رانا دوباره آغاز خواهد شد.
آیا زمان تحویل سال 92 خواهد بود؟؟ اگر 90 باشه ، آیا کسانی که تا اسفند ثبتنام کردند شاکی نخواهند شد؟؟؟

هر موقع شرایط ثبت نام اعلام بشه زمان تحویل خودرو هم تو شرایط ثبت نام هست.
الان نمیشه گفت

Pourya-pc
07-07-2012, 10:34
مثل اینکه یکسری ها رو که تحویل مهر ماه بوده رو الان تحویل دادن ( محدود ) ، البته منبع موثق ندارم اما آیا درسته ؟ توی اصفهان یکیش رو دیدم آیا در تهران مشاهده شده ؟

sajjad1973
07-07-2012, 12:02
مثل اینکه یکسری ها رو که تحویل مهر ماه بوده رو الان تحویل دادن ( محدود ) ، البته منبع موثق ندارم اما آیا درسته ؟ توی اصفهان یکیش رو دیدم آیا در تهران مشاهده شده ؟

زمانی هم که داشت برای اولین بار ثبت نام میشد باز یکی از دوستان ( شاید خود شما یادم نیست) تو اصفهان یکیش رو دیدره بود - خلاصه اون یکی رو که تو اصفهان هست جدی نگیرید - اون از یه جایی در رفته حالا تو اصفهان تک افتاده داره هی میچرخه ببینه مثل خودش پیدا میکنه یانه

hossein.az
08-07-2012, 12:48

منم یکی سفید رنگ تهران توی اتوبان همت دیدم.پلاک شخصی بود ولی با خودم گفتم شاید برای تست خودشون اوردن بیرون

navidr
08-07-2012, 14:50
دوستان یه سوال داشتم
رانا هایی که تو خیابونا دیده شده همه دستگیره 206 رو داشتن .اما تو نمایشکاه و سایت ایران خودرو دربش مدل کشیدنی بود
یکی می گفت رانا هایی که دیده شده تو شهر هنوز برای تولید انبوه نبودن و فقط صرفا تست ازشون گرفته میشده و دستگیره اماده نبوده یا گرون میشده دستگیره های 206 رو زدن.کدومش درسته؟خداییش کمال نامردیه تو نمایشگاه و عکسا یه چیز بگن بعدا یه چی دیگه عرضه کنن

عجب!الان رفتم سایت ایران خودرو صفحه اولش بره تبلیغ یه رانا نقره ای گذاشته با دستگیره 206!کلیک می کنی میری تو صفحه اختصاصی رانا میاد با درب کشیدنی!همونه پس!مال 206 میشه

sajjad1973
08-07-2012, 15:53
این دوستانی که رانا رو میبینن اگه میتونن یه عکس هم ازش بگیرن ببینیم تا چه حد خودش با عکسای تبلیغاتیش فرق میکنه

masooumi
08-07-2012, 20:53
ثبت نام جدید رانا از 20 تیرماه آغاز خواهد شد با همین شرایط قبلی و تحویل هم تحویل اسفند 91 خواهد بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%AF%DB%8C%D8%AF.%D9%BE%DB%8C%D8%B4.%D9%81%D8%B1 %D9%88%D8%B4.%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%A7.%D8%A7%D8%B2 .20.%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%87.html

mehdi-2009
09-07-2012, 10:52
ثبت نام جدید رانا از 20 تیرماه آغاز خواهد شد با همین شرایط قبلی و تحویل هم تحویل اسفند 91 خواهد بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%AF%DB%8C%D8%AF.%D9%BE%DB%8C%D8%B4.%D9%81%D8%B1 %D9%88%D8%B4.%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%A7.%D8%A7%D8%B2 .20.%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%87.html
دوستان کسی ثبت نام نکنه که این پیش فروشا فقط واسه تامین مالی خودشون هست واصلا معلوم نیست کی تحویل بدن.....

mojtaba2321
09-07-2012, 11:15
ببخشید من نمیتونم تاپیکو از اول بخونم.
میخواستم بدونم قیمت تموم شده رانا چقدر هست الان؟

rami_hemi
09-07-2012, 12:18
قیمت قطعی ارایه نشده ولی قیمت بین 15 تا 20 میلیون براش قطعی هست (قیمت پیش فروش در نمایندگی ها)ولی با توجه به وضعیت بازار اولین سری های تحویلی به مشتریان تو بازار آزاد قیمت بنزدیک 20 تون رو خواهند داشت.

oghyanoos
09-07-2012, 22:25
دوستان عزیز ، کسی قیمت فروش فيش هاي ثبت نامي رانا در بازار آزاد میدونه؟؟ مثلا مهر یا آبان؟

mohamad skystar
09-07-2012, 23:58
دوستان عزیز ، کسی قیمت فروش فيش هاي ثبت نامي رانا در بازار آزاد میدونه؟؟ مثلا مهر یا آبان؟

نه دوست من.
برای بار اول فکر نمیکنم کسی بفروشه اینو تجربه تندر 90 نشون داد.

oghyanoos
10-07-2012, 12:20
مگر امروز ثبت نام رانا نبود!!؟ چرا تو سایتش خبری نیست؟ نکنه فقط از طریق نمایندگی هاست!

mohamad skystar
10-07-2012, 13:08
مگر امروز ثبت نام رانا نبود!!؟ چرا تو سایتش خبری نیست؟ نکنه فقط از طریق نمایندگی هاست!

رانا قرار نبوده الان ثبت نام کنن

mehdi-2009
10-07-2012, 13:19

هنوز که خبری نیست
ثبت نامش اینترنتیه اگه شروع بشه میذارن روسایت اگه میخوای ثبت نام کنی مرتب سایت فروش ایرانخودرو چک کن

sajjad1973
10-07-2012, 15:58
فکرکنم فقط تو نمایندگی ها ثبت نام میکنن و ثبت نام اینترنتی نداشته باشه - یهو میبینید فردا میگن ثبت نام کردیم تموم شد ها - یه تماس با نمایندگی ها بکیرید

saeedraz
11-07-2012, 10:22
پیش فروش رانا از امروز صبح ساعت 10 به صورت اینترنتی شروع شده

MAJIDI_HOSSEIN
11-07-2012, 11:56
من برا مهر ثبت نام كردم هركي بخره سود برده سالار جاده هاست

آيا فول آپشن هم ميزنند با چه قيمتي

من ثبت نام كردم اگه بخوام رنگ زيتوني بگيرم مي دن كسي مي دونه

navidr
11-07-2012, 12:02
منم یکی ثبت نام کردم
ولی جدا جالبه الان همینجوری یه امتحان کردم در کمال تعجب زده فعلا ظرفیت به اتمام رسیده!!چقدر سریع پر شد!

mohamad skystar
11-07-2012, 12:04
من برا مهر ثبت نام كردم هركي بخره سود برده سالار جاده هاست

آيا فول آپشن هم ميزنند با چه قيمتي

من ثبت نام كردم اگه بخوام رنگ زيتوني بگيرم مي دن كسي مي دونه

فعلا خودرو تازه وارد بازار شده و بعدا سری فول آپشن یا هر نوع دیگه رو تولید میکنن.
شما اگر رنگ رو انتخاب کردین که هیچ اگر نکردین زمانی که میخواین مابقی پول رو واریز کنید میتونید درخواست بدین
اگر براشون مقدور باشه انجام میدن.

sajjad1973
19-07-2012, 09:23
رانا اومده تو بازار؟ من الان یه اگهی دیدم که ظاهرا مال یکی از نمایندگی های ایران خودرو بود و نوشته بود فروش رانا صفر کیلومتر - تو تو ضیحاتش هم نوشته بود تحویل فوری!!!!!!!!!!

mohamad skystar
19-07-2012, 12:22
رانا اومده تو بازار؟ من الان یه اگهی دیدم که ظاهرا مال یکی از نمایندگی های ایران خودرو بود و نوشته بود فروش رانا صفر کیلومتر - تو تو ضیحاتش هم نوشته بود تحویل فوری!!!!!!!!!!

به صورت امانی تو نمایندگی ها شاید موجود باشه برا همین گفتن تحویل فوری.
در اصل تحویل رانا از مهرماه به صورت کلی هست ( همونایی که پیش فروش شد )

aliiiiiii
19-07-2012, 12:38
با سلام

آیا حواله رانا قابل انتقال هست چون شنیدم توی بازار با 2 تا 3 میلیون سود خرید و فروش میشن.

sajjad1973
19-07-2012, 16:11
با سلام

آیا حواله رانا قابل انتقال هست چون شنیدم توی بازار با 2 تا 3 میلیون سود خرید و فروش میشن.

احتمالا قابل انتقال هست که دارن خرید و فروش میکنن

oghyanoos
19-07-2012, 18:39
الان در نمایندگی ها ثبت نام رانا انجام میشه؟

sajjad1973
19-07-2012, 18:48
الان در نمایندگی ها ثبت نام رانا انجام میشه؟

بعد از اون پیش فروش مرحله دوم که گذاشتن دیگه هیچ برنامه فروشی رو به طور رسمی اعلام نکردن - فکرنمیکنم دیگه ثبت نام کنن - حالا شما بازم از یکی از نمایندگی ها بپرس

masooumi
19-07-2012, 20:13
با سلام

بله متاسفانه حواله ها امکان صلح دارد و این باز گزاشتن دست دلالان محترم هست/

hossein.az
19-07-2012, 21:30
بله حق با دوستمونه اینا همه دلال بازیه بعضیاست.
تا وقتی که ماشین توی ایران اینطور فروش میره کیفیت که بالا نمیره هیچ پسرفت هم میکنیم.ماشین مینویسن برای 6 ماه تازه کسی از نزدیکم ندیدش.

oghyanoos
19-07-2012, 21:53
مسله مهم اینه که با افزایش قیمت از سوی دلال ها کارخونه هم گرون میکنه!!!!!!!!!!!
وقتی میبینه تو بازار چند میلیون بیشترهو اون هم زیاد میکنه!!

Hamid..God
25-07-2012, 20:25
من از نزدیک دیدم هم تو خیابون هم تو خود ایران خودرو بخش تحقیق و توسعه ماشینه خوشگلیه ولی به خوبی عکساش نیست تپلتر از اونه همینه ها ولی یه گردی و تپلی ای داره که تو عکسا معلوم نیست که خوب این خصلت 206 بودنشه که سلیقه ایه تو ذوق نمیزنه دستگیره هه هم من تو ایران خودرو که دیدم چیزه خاصی نبود یه جورایی هم بی کیفیت میزد انگار اگه زیاد بکشی ممکنه بشکنه که البته من گزاشتم به حساب پروتوتایپ بودنش

masooumi
25-07-2012, 22:20
من از نزدیک دیدم هم تو خیابون هم تو خود ایران خودرو بخش تحقیق و توسعه ماشینه خوشگلیه ولی به خوبی عکساش نیست تپلتر از اونه همینه ها ولی یه گردی و تپلی ای داره که تو عکسا معلوم نیست که خوب این خصلت 206 بودنشه که سلیقه ایه تو ذوق نمیزنه دستگیره هه هم من تو ایران خودرو که دیدم چیزه خاصی نبود یه جورایی هم بی کیفیت میزد انگار اگه زیاد بکشی ممکنه بشکنه که البته من گزاشتم به حساب پروتوتایپ بودنش

امیدوارم نمایشگاه خودرو مشهد بیارن این خودرو را تا ما هم ببینیمش!

sajjad1973
30-07-2012, 10:29
اونایی که ثبت نام کردن - ایا امکانش هست که زود تر از موعد تحویل بدن؟ کسی خبری نداره در این مورد ؟

mohamad skystar
30-07-2012, 11:30
اونایی که ثبت نام کردن - ایا امکانش هست که زود تر از موعد تحویل بدن؟ کسی خبری نداره در این مورد ؟

از نمایندگی پرسیدم گفتن نه.
اگر دیرتر تحویل ندن زودتر نمیشه.

oghyanoos
30-07-2012, 20:58
من در به در دنبال حواله رانا میگردم
کسی سراغ نداره؟؟؟؟

masooumi
30-07-2012, 21:14
کسی سراغ نداره؟؟؟؟

شما واقعا حاضرید که برای حواله خودرویی که اصلا مشخص نیست چی در بیاد حدود 2 میلیون بشتر هزینه کنید؟ الان حواله های رانا 10 میلیونی را دارن 12 تا 12.5 میفروشن و داخل اینترنت هم جستجو کنید پیدا خواهید کرد.

mohamad skystar
31-07-2012, 00:21
شما واقعا حاضرید که برای حواله خودرویی که اصلا مشخص نیست چی در بیاد حدود 2 میلیون بشتر هزینه کنید؟ الان حواله های رانا 10 میلیونی را دارن 12 تا 12.5 میفروشن و داخل اینترنت هم جستجو کنید پیدا خواهید کرد.

تجربه پیش فروش تندر 90 باعث به وجود اومدن این تفکر شده.
سال 85 بود که تندر رو پیش فروش کردن و با 10 میلیون تومن تحویل دادن و 2 سال بعد با بالا رفتن قیمت ها خوب به فروش رسید.
حتی الانم مدل های 86 رو داشته باشید و بفروشید بالاتر از اون قیمت هست.
امکان داره برای رانا هم این اتفاق بیوفته .

oghyanoos
31-07-2012, 00:23
تجربه پیش فروش تندر 90 باعث به وجود اومدن این تفکر شده.
سال 85 بود که تندر رو پیش فروش کردن و با 10 میلیون تومن تحویل دادن و 2 سال بعد با بالا رفتن قیمت ها خوب به فروش رسید.
حتی الانم مدل های 86 رو داشته باشید و بفروشید بالاتر از اون قیمت هست.
امکان داره برای رانا هم این اتفاق بیوفته .
حرف دوستمون درسته. البته من نهایت 500 تومن اضافه پول میدم.

sajjad1973
01-08-2012, 17:26
کسی سراغ نداره؟؟؟؟

یه سرچ بکنی اگهی هاش رو پیدا میکنی با قیمتهای مختلف - بعضی ها با انصاف هستن و فقط 500 یا 600 کشیدن روش و بعضی ها هم نه گذاشتن 14000000

hamed_torkaman
02-08-2012, 08:15
به نظر تو 206 صندوق دار خوشگلتره یا رانا؟

mmf66
02-08-2012, 09:40

206 صد درصد خشکل تره رانا ارزان سازی شده 206 هست ولی خوب جدیده

mohamad skystar
02-08-2012, 11:46

زیبایی خودرو برای هر شخصی متفاوت هست و کاملا سلیقه ای
هرکسی بگه کدوم زیباتره نظر شخصیش رو داده.
شما تمام خودروها رو در نظر بگیر از زشت ترین تا زیباترین
اونی که به نظرت زشت ترین خودرو هست برای برخی افراد زیباست و اونی که فکر میکنی زیباست
برای برخی افراد زشت به نظر میرسه.

smahdis
02-08-2012, 14:59
حاجی قضیه این ماشین چیه؟

یکی از دوستان خواسته براش تحقیق کنم.

پیش فروش تموم شده؟ اگر تموم نشده مهلت تا کی هست؟

قضیه اینایی که فیش پیش فروششون رو میفروشن چیه؟

mohamad skystar
02-08-2012, 17:57
حاجی قضیه این ماشین چیه؟

یکی از دوستان خواسته براش تحقیق کنم.

پیش فروش تموم شده؟ اگر تموم نشده مهلت تا کی هست؟

قضیه اینایی که فیش پیش فروششون رو میفروشن چیه؟

این ماشین قضیه نداره.
خودرویی هست بر پایه پلت فرم 206 SD با تغییرات داخلی و تغییرات در نمای ظاهری
با پیشرانه TU5
پیش فروشش فعلا تمام شده و تحویلش از مهر ماه شروع میشه.
افرادی هستن که موقع پیش فروش ثبت نام کردن و الان دارن حواله هاش رو میفروشن.
قیمت حواله ها هم تا 13 میلیون تومان فکر کنم باشه

MAJIDI_HOSSEIN
05-08-2012, 08:33
از نظر ظاهر مسلما از 206sdخوشكلتره از نظر داخلي هم كه فكر كنم بهتر باشه اين نظر من نيست نظر متخصصان خودروست

رانا خوشكلتره من ديدمش

shadows_funeral
06-08-2012, 13:57
از نظر ظاهر مسلما از 206sdخوشكلتره از نظر داخلي هم كه فكر كنم بهتر باشه اين نظر من نيست نظر متخصصان خودروست

رانا خوشكلتره من ديدمش

اولا که زیبایی نسبی هستش. دوما من رانا رو دیدم داخلش خیلی بی کیفیت هستش و اصلا هم به نظر من خوشگل نیست. حالا متخصصان برن هرچی می خوان بگن. به نظر من داخلش افتضاحه.

sajjad1973
06-08-2012, 17:36
همونطور که دوست قبلیمون هم گفتن زیبایی یه امر نسبی وسلیقه ای هست - اما از نظر کیفیت و ارزان سازی شده که بقیه دوستان میگن - به نظر من میاد تو این شرایط که همه چیز تحریم هست و به ایران قطعه نمیدن - پس همه قطعات ایرانی هست - درنتیجه فکر نمیکنم فرق زیادی تو کیفیت قطعات داشته باشن - چون همشون ایرانی هست و ساخت داخل - حالا ممکنه مال 206 رو یه ارم 206 بزنن روش بعد همون قطعه رو رو رانا بزارن ارم ایرانخودرو رو بزنن روش- همشون ساخت ایران هست فرقی ندارن -

oghyanoos
22-08-2012, 00:10
از رانا خبر تازه ای نیست؟

sajjad1973
22-08-2012, 10:24
نه - فعلا که حوالش رو دلال ها به هر قیمتی که میخوان خرید و فروش میکنن- باید تا مهر که گفتن اولین سریش میاد صبر کرد-

الته شایدم تحویلشون تاخیر داشته باشه

sajjad1973
22-08-2012, 11:36
اقا یه سایتی بود به اسم اگه اشتباه نکنم salesikco.ir/com - یه همچین چیزایی - که وضعیت قرار داد و .................. میتونستیم توش چک کنیم - چرا من هرچی میگردم پیداش نمیکنم - اصلا انگار همچین جیزی نبوده - کسی اطلاعی داره - شاید من ادرسش رو یادم رفته