PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رانا ( Rana )

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5

rami_hemi
26-04-2009, 12:07
دوستان اگه اجازه بدین یه اتقاد هم زا خودمون بکنم.
خب من نمیگم این دیگه اخر طراحی و تکنولوژی هستش ولی باز هم قدمی هستش که برداشته شده.شما کمی به اون شرکتهای کره ای بندازید .بیشتر طراحیهاشون کپی برداری از سبک طراحی ژاپنی ها هستش که کار اونها هم بیشتر محصول استدیوهای طراحی آمریکایی یا اروپایی هستش .
خب از مقوله طراحی بگذریم و نمیخوام بگم که امروزه دیگه نمیشه توی یه سدان یا خودرو تولید انبوه سدان یه طراحی خاص داشت البته شرکتهایی اصیل خودرو سازی که یک سبک طراحی برای خودشون دارن مسله فرق میکنه ملی شرکتهای دیگه که زیاد روی اصالت طراحی تمرکز ندارن طرحشاون تا حدودی شبیه به هم هستش .
حالا فرض بر این بذاریم این خودرو از نظر طراحی به هیچ ماشینی شبیه نبود و از بن طراحی بکری داشت اون وقت می اومدیم روی مسایل فنی ایراد میگرفتیم مثلا موتورش چرا اینه چرا موتورش رو توی آلمان طراحی کردن.
میدونید مشکل ما ایرانی ها اینه اصلا خودمون رو باور نداریم .
شما فکر میکنید کمپانی بزرگ تویوتا اولین بار تویتا کراونی رو که به آمریکا فرستاد شبیه کدوم ماشینها بود.شبیه فورد بود.
ولی اونها باور داشتند کره هایی که مثال میزندی کم کیفیتترین خودرو ها رو تولید میکردن ولی ما ایرانی ها به خاطر روحیه و فرهنگ تقربا آمریکایی که قبل از انفلاب درون ما جا افتاده همیشه نا راضی هستیم.
همیشه این باور رو داریم که جنس ایرانی بده و ما کاری نمیتونیم بکنیم.
همیشه نیمه خالی دیدن خوب نیست بهتر نیست کمی هم به جنبه های مثبت نگاه کنیم.
ما الان برندی در اختیار داریم که ما رو میشناسونه و هر چقدر هم طراحی ضعیفی داشته باشه میتونیم بگیم مال خودمون هستش و به هیچ مجوزی نیاز نداریم.
یه مثال میزنم بفهمید.میدونید که ایران تانگ تولید میکنه مجله تایم یه مطلب خوب نوشته بود در این مورد که میگفت اگه ما هر چقدر هم فرض کنیم این تانگ از نظر تکنولوژی عقب هستش باز هم یه قدم مثبت واسه ایران هستش.
چون این یه تولید بومی هستش و هیچ لیسانسی یا اجازه نامیه برای تغییر روی این تولید نمیخواد یعنی وقتی قطعه ای قرار باشه تغییر کنه دیگه نیازی به مجوز ای تولید کننده اصلی نیست .
پس شما هم نیمه پر رو ببینید شاید دیر باشه ولی باز هم خوب هستش با اینکه هنوز میشه گفت اول راه هستیم ولی باز هم یک قدم یک قدم هستش .
این حرفها کلی بوده و خودم رو هم خطاب قرار دادم .
خب چرا همش ایراد بگیریم فقط اگه میتونید و ایرادات رو میبینید شما درآینده رفع کنید.

Farshadd
26-04-2009, 12:48
شما انگار متوجه نیستید ما کجای جهانیم؟ داداش! ما جهان سوم هستیم... متوجه هستید؟؟؟؟ جهــــان ســــوم... حتی در حال توسعه هم نیستیم...

من با انتقاد به هیچ وجه مخالف نیستم... ولی معتقدم این خودرو خودروی خوبی هست و نقد اصلی ما باید سر قیمت باشه... چرا که جامعه اصلی ایران به خودروی ارزان و مناسب ( نه مثل پراید ارزان و آشغال) . این خودرو خودروی مناسبی هست ولی قیمتش خیلی بالاست... در اصل باید قیمت پایه رو 7 میدادن و قیمت فول رو 11 .

دوستانی هم که اومدن و از طراحی داخلی و خارجی ایراد گرفتن و گفتن مثلا دریچه هوا گرده و مربع هست و ذوذنقه و از این حرفا هیچ نگران نباشید. این خودرو قراره 10 سال روی خط تولید باشه و هر 2-3 سالی یه فیس لیفت میکنن و در نهایت همه چیزش برای امروز خوبه... اما اون موقع دیگه همونا هم قدیمی شده... و باز میرن سراغ یه مونتاژ و فیس لیفت دیگه.... و این داستان همینجوری تکرار میشه...

ساختن داخلی و خودروی داخلی برای اینه که هزینه کمتری داشته باشیم... وگرنه مریضیم این همه هزینه کنیم تا آخرش قیمت نهایی هم از مدلای مشابه بیرونی بیشتر دربیاد؟؟؟؟

راستی یه نکته یادم رفت بگم... اگه صنعت خودرو سازی ایران همینجوری پیش بره در عرض چند سال آینده آفریقا رو پر از خودرو های ایرانی میبینیم...

آخه چرا اینا این ملت رو .... حساب میکنن؟؟؟

هستیم دیگه. میگی نه؟؟؟ pm بده تا اثبات کنم هستیم.

armin_software
26-04-2009, 13:08
شما انگار متوجه نیستید ما کجای جهانیم؟ داداش! ما جهان سوم هستیم... متوجه هستید؟؟؟؟ جهــــان ســــوم... حتی در حال توسعه هم نیستیم...

من با انتقاد به هیچ وجه مخالف نیستم... ولی معتقدم این خودرو خودروی خوبی هست و نقد اصلی ما باید سر قیمت باشه... چرا که جامعه اصلی ایران به خودروی ارزان و مناسب ( نه مثل پراید ارزان و آشغال) . این خودرو خودروی مناسبی هست ولی قیمتش خیلی بالاست... در اصل باید قیمت پایه رو 7 میدادن و قیمت فول رو 11 .

دوستانی هم که اومدن و از طراحی داخلی و خارجی ایراد گرفتن و گفتن مثلا دریچه هوا گرده و مربع هست و ذوذنقه و از این حرفا هیچ نگران نباشید. این خودرو قراره 10 سال روی خط تولید باشه و هر 2-3 سالی یه فیس لیفت میکنن و در نهایت همه چیزش برای امروز خوبه... اما اون موقع دیگه همونا هم قدیمی شده... و باز میرن سراغ یه مونتاژ و فیس لیفت دیگه.... و این داستان همینجوری تکرار میشه...

ساختن داخلی و خودروی داخلی برای اینه که هزینه کمتری داشته باشیم... وگرنه مریضیم این همه هزینه کنیم تا آخرش قیمت نهایی هم از مدلای مشابه بیرونی بیشتر دربیاد؟؟؟؟

راستی یه نکته یادم رفت بگم... اگه صنعت خودرو سازی ایران همینجوری پیش بره در عرض چند سال آینده آفریقا رو پر از خودرو های ایرانی میبینیم...

این پست خیلی خیلی تایید میشه!
فرشید راست میگه
از نظر من این ماشین بیرون می یاد و فروش خوبی هم می کنه!
مگه سمند فروش نکرد؟
این که خیلی بهتر از سمند هست!
اونی که می خواد سورن بخره میره این رو می خره!
البته اگر 17 18 باشه که فکر نمی کنم باشه!

B3HZ@D
27-04-2009, 00:26
فرشید راست میگه

اسم ایشون فرشاد هست....

من که همون سمند رو ترجیح میدم

armin_software
27-04-2009, 12:09
اسم ایشون فرشاد هست....
:دی

من که همون سمند رو ترجیح میدم
دوست عزیز شما سوار این ماشین شدی؟
البته اگر می بینی من میگم که این ماشین بهتر از سمند هست روی کاغذ هست!

B3HZ@D
27-04-2009, 13:45
دوست عزیز شما سوار این ماشین شدی؟
البته اگر می بینی من میگم که این ماشین بهتر از سمند هست روی کاغذ هست!

نه سوار نشدم...
ولی سمند سوار شدم...sd سوار شدم....206 هم سوار شدم
ولی بهترینشون همین سمند بوده

بی باک بی بال
27-04-2009, 15:16
بابا با دیدن پراید جدید خیلی به این ماشین ایمان اوردم

saeed_iq
27-04-2009, 15:20
درود و سپاس خدمت دوستان عزیز.
اقا خودایش من که قدر این ایران خودرو رو میدونم ولی شما خیلی بی انصاف هستید.
میگید چرا بهتون میگم الان.
فرانسه خودشم توش وا مونده که چه توری ایران خودرو هنوز طراحی نکرده خودروشو پیش فروش میکنه.
اخه فرانسه خودش یکی از بزرگترین قطبهای ماشین سازی در جهان به حساب میاد.
مدیر عامل شرکت b m w گفته ایران خودرو نسبت به ما برتری داره به چه خاطر اینو گفته به این خاطر که :
1.ما باید 1 سال خودرو رو طراحی کنیم .
2. 1 وام کله گنده هم براش تعین کنیم .
3. بعد با هزار بدبختی بفروشیمش.
ولی ایران خودرو این مشکلات رو نداره چون هنوز ماشینش طراحی نشده اونو پیش فروش میکنه.
با تشکر :18:

saeed_iq
27-04-2009, 15:20
درود و سپاس خدمت دوستان عزیز.
اقا خودایش من که قدر این ایران خودرو رو میدونم ولی شما خیلی بی انصاف هستید.
میگید چرا بهتون میگم الان.
فرانسه خودشم توش وا مونده که چه توری ایران خودرو هنوز طراحی نکرده خودروشو پیش فروش میکنه.
اخه فرانسه خودش یکی از بزرگترین قطبهای ماشین سازی در جهان به حساب میاد.
مدیر عامل شرکت b m w گفته ایران خودرو نسبت به ما برتری داره به چه خاطر اینو گفته به این خاطر که :
1.ما باید 1 سال خودرو رو طراحی کنیم .
2. 1 وام کله گنده هم براش تعین کنیم .
3. بعد با هزار بدبختی بفروشیمش.
ولی ایران خودرو این مشکلات رو نداره چون هنوز ماشینش طراحی نشده اونو پیش فروش میکنه.
با تشکر

B3HZ@D
27-04-2009, 21:15
چون همشون کلاهبردار هستن و بلدن چجوری سر مردم رو شیره بمالن و محصولاتشون رو به مردم قالب کنن
اون بدبخت ها نمی دونن اینا چه ادمای دزدی هستن...برای همین فکر کردن ایران خودرو خیلی پیش رفته است
اگه بفهمن میان توی ایران خودرو و روش های دزدی و قالب کردن محصولات رو یاد میگیرن
البته سایپا هم دست کمی از ایران خودرو نداره

MoHaMaD ZaNd
27-04-2009, 23:50
این پست خیلی خیلی تایید میشه!
فرشید راست میگه
از نظر من این ماشین بیرون می یاد و فروش خوبی هم می کنه!
مگه سمند فروش نکرد؟
اونی که می خواد سورن بخره میره این رو می خره!
البته اگر 17 18 باشه که فکر نمی کنم باشه!
دوست من اين كجاش از سمند بهتره ؟؟؟ ميشه دليل بياري ؟؟؟
در ضمن اين خودرو عمرا با كيسه هوا و ... بياد بيرون . اگه كيسه هوا و همون ... روش باشه قيمتش ميشه 18 - 19 تومن .

omid lp
28-04-2009, 10:05
تنها نکته مثبت این ماشین چراغ های جلوشه که خوب طراح شده .(البته اگه خودشون طراحی کرده باشن).

ALFA323
28-04-2009, 13:01
سلام به همه دوستان...
به نظر من دزدي از فرم و طراحي ماشين هاي ديگه كار خو بي نيست...
سمند رو كه همه فهميديم از طراحي فولكس واگن گل و طراحي داخلي بنز و خلاصه ديگر ماشين ها بود..
اين خودرو هم به نظر من جلوش خيلي خيلي شبيه به مزدا 323 هست .. بدنه كه 206 sd و عقبش هم مثل 407 (شايد)
من قبل از اينكه نظر دوستان رو تو سايت بخونم عكس خودرو رو ديدم ...بعد كه نظرات رو خوندم ديدم بله چيزي كه من فكر ميكردم رو هم بقيه گفتن...

armin_software
28-04-2009, 14:01
در ضمن اين خودرو عمرا با كيسه هوا و ... بياد بيرون . اگه كيسه هوا و همون ... روش باشه قيمتش ميشه 18 - 19 تومن .
شما از کجا می دونید که با کیسه هوا بیرون نمی یاد؟
مگه الان تندر کیسه هوا داره 19 18 میلیون هست؟!

kasra_khan2003
28-04-2009, 21:40
دوستان اگه اجازه بدین یه اتقاد هم زا خودمون بکنم.
خب من نمیگم این دیگه اخر طراحی و تکنولوژی هستش ولی باز هم قدمی هستش که برداشته شده.شما کمی به اون شرکتهای کره ای بندازید .بیشتر طراحیهاشون کپی برداری از سبک طراحی ژاپنی ها هستش که کار اونها هم بیشتر محصول استدیوهای طراحی آمریکایی یا اروپایی هستش .
خب از مقوله طراحی بگذریم و نمیخوام بگم که امروزه دیگه نمیشه توی یه سدان یا خودرو تولید انبوه سدان یه طراحی خاص داشت البته شرکتهایی اصیل خودرو سازی که یک سبک طراحی برای خودشون دارن مسله فرق میکنه ملی شرکتهای دیگه که زیاد روی اصالت طراحی تمرکز ندارن طرحشاون تا حدودی شبیه به هم هستش .
حالا فرض بر این بذاریم این خودرو از نظر طراحی به هیچ ماشینی شبیه نبود و از بن طراحی بکری داشت اون وقت می اومدیم روی مسایل فنی ایراد میگرفتیم مثلا موتورش چرا اینه چرا موتورش رو توی آلمان طراحی کردن.
میدونید مشکل ما ایرانی ها اینه اصلا خودمون رو باور نداریم .
شما فکر میکنید کمپانی بزرگ تویوتا اولین بار تویتا کراونی رو که به آمریکا فرستاد شبیه کدوم ماشینها بود.شبیه فورد بود.
ولی اونها باور داشتند کره هایی که مثال میزندی کم کیفیتترین خودرو ها رو تولید میکردن ولی ما ایرانی ها به خاطر روحیه و فرهنگ تقربا آمریکایی که قبل از انفلاب درون ما جا افتاده همیشه نا راضی هستیم.
همیشه این باور رو داریم که جنس ایرانی بده و ما کاری نمیتونیم بکنیم.
همیشه نیمه خالی دیدن خوب نیست بهتر نیست کمی هم به جنبه های مثبت نگاه کنیم.
ما الان برندی در اختیار داریم که ما رو میشناسونه و هر چقدر هم طراحی ضعیفی داشته باشه میتونیم بگیم مال خودمون هستش و به هیچ مجوزی نیاز نداریم.
یه مثال میزنم بفهمید.میدونید که ایران تانگ تولید میکنه مجله تایم یه مطلب خوب نوشته بود در این مورد که میگفت اگه ما هر چقدر هم فرض کنیم این تانگ از نظر تکنولوژی عقب هستش باز هم یه قدم مثبت واسه ایران هستش.
چون این یه تولید بومی هستش و هیچ لیسانسی یا اجازه نامیه برای تغییر روی این تولید نمیخواد یعنی وقتی قطعه ای قرار باشه تغییر کنه دیگه نیازی به مجوز ای تولید کننده اصلی نیست .
پس شما هم نیمه پر رو ببینید شاید دیر باشه ولی باز هم خوب هستش با اینکه هنوز میشه گفت اول راه هستیم ولی باز هم یک قدم یک قدم هستش .
این حرفها کلی بوده و خودم رو هم خطاب قرار دادم .
خب چرا همش ایراد بگیریم فقط اگه میتونید و ایرادات رو میبینید شما درآینده رفع کنید.

اول بگم که خط به خط حرفاتون رو خوندم، و واسه هر حرفش احترام قائلم:40::40::40:

ببینید، اول در باره همون کره ای ها بگم که میگید از ژاپنی ها کپی برداری کردن و ...

بنده رشته مدیریت میخونم و تو یکی از تحقیقام خوندم، کره زمانی که خواست خودش رو بکشه بالا، گفت اگه ژاپنی ها هفته ای 56 ساعت کار میکنن، ما به ازای هر روز، یک ساعت بیشتر کار میکنیم تا بهشون برسیم!!!

من اصلا منکر این نمیشم که این شروع خوبی هست، نمیگم با خریدن این خودرو، سعی کنیم پشت ماشین ملی خودمون بایستیم! اما متاسفانه ایران خودرو، من رو ( نه هیچ کس دیگه فقط من رو ) بز گیر آورده!!!

چرا؟

فقط این رو بگم: کسی میدونه کارخونه هایی که دارای تیم فوتبال هستند ( مثل تیم سایپا ) از دادن مالیات معاف هستند؟!

فکر کنم حرفم رو غیر مستقیم زدم:46:

rami_hemi
28-04-2009, 21:56
تشکر فهمیدم کجا رو نشونه گرفتی منظورت قیمت کاذب و از این چیزها از جمله چند مورد دیگه هم هست که اینجا نمیتونم بگم چون منبع موثق ندارم .ولی این رو بگم که آقای منطقی یکی از بزرگترین مدیران بخش تحقیقات تسلیحاتی و نظامی ایران هستن .
همین رو گفتم تا بدونید هزینه های گزاف و اضافه در آمدها به کجا میرن .

MoHaMaD ZaNd
28-04-2009, 22:47
شما از کجا می دونید که با کیسه هوا بیرون نمی یاد؟
مگه الان تندر کیسه هوا داره 19 18 میلیون هست؟!
ببين آرمين جان ايرانخودرو هيچوقت جايي نميخوابه كه آب بره زيرش !!! الان شما ببين يه كيسه هوا نصب ميكنن سر سمند 1 الي 2 تومن ميكشن روش . يا موتور Tu5 ميزارن روش و از 15 تومن ميكننش 17.5 ميليون تومن !!!!
اين نشون ميده كه ايرانخودرو هيچوقت اين خودرو رو با دو كيسه هوا و ضبط پايونر اونطوري و ... نميده دست مردم !!! اگه هم بخواد اينطوري بده كه همونطور كه گفتم قيمتش ميشه 18 الي 19 تومن . در مورد ال 90 هم بايد بگم اينا قبلا قيمت پايه ال 90 فول رو 7 الي 8 تومن اعلام كردن . وقتي اين ماشين اومد بازار شد 15 تومن كه صداي مردم رو در آورد . حالا اينا واسه اينكه مشتري هاي خودشونو از دست ندن قيمت ال 90 رو كشيدن پايين . البته بگم اين كاهش قيمت براشون ضرر نداره چون همونطور كه بالا گفتم جايي نميخوابن كه آب بره زيرشون .

armin_software
29-04-2009, 12:05
ضبط پايونر
فکر نمی کنم ضبط پایو نر بزاره!
سورن چرا 18 19 هست؟

MoHaMaD ZaNd
29-04-2009, 18:16
فکر نمی کنم ضبط پایو نر بزاره!
سورن چرا 18 19 هست؟
صد در صد نميزاره !!! البته براي سفارشي ها بعيد نيست . چون ما خودمون كه سمند ال ايكس گرفتيم نوشته بود ضبطش آلپاين هست ولي خوب ماله ما كنوود بود !!!
سورن اولا بدنه قوي تر و هندلينگ بهتري داره !!! البته هنوز اين ماشين ( رانا ) نيومده بازار ولي خوب يكي از فاميل هامون كه توي ايرانخودرو هست گفت با كيسه هوا و ... 3 ستاره ايمني گرفته !!! اين نشون ميده كه بدنه اون در حد سمند نيست . همچنين چون هندلينگش مثل 206 هست نشون ميده كه باز هم توي هندلينگ از سمند كم مياره !!! ( يكي از دوستان گفت سيستم تعليقش ماله 206 sd هست )
و دلايل ديگه كه باعث ميشه توي بعضي جاها از همون سورن كم بياره !!!
در ضمن سورن هم الكي گرونه !!!

armin_software
01-05-2009, 12:33
ولی بازهم تا نیاد نمیشه نظر داد!

ar.behnam
01-05-2009, 13:29
بچه ها اینی که میگید قیمت ال 90 افت کرده الان توی تیپ های مختلف چه قیمتی هستش؟ میدومنم نباید اینجا بپرسم ولی بحثش پیش اومد !

MoHaMaD ZaNd
02-05-2009, 10:31
والله وزير صنايع و معادن گفته بود قيمت فول اونو ميخوايم كنيم 13.700 ( البته دقيق يادم نيست . ولي خوب توي همين مايه ها بود )

B3HZ@D
02-05-2009, 10:39
پس با توجه به صحبت های جناب MoHaMaD ZaNd و قدرت بیشتر سمند در بدنه و هندلینگ سمند بهتر از این ماشینه...
همون حرفی شد که من زدم....به نظر من این ماشین که همی چیزش کپی برداری بوده ارزش خریدن نداره

armin_software
02-05-2009, 14:40
1. به نظر من از نظر قشنگی:رانا
2. از نظر ایمنی و موتور:سمند
که دومی مهمتره!

amir raya
02-05-2009, 15:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

B3HZ@D
02-05-2009, 15:11
با این حال خیلی ها پیدا میشن که عقلشون به چشمشون هست و میان این ماشین رو میخرن
و ایران خودرو هم میاد به ریش ماها میخنده که میتونه این قدر راحت سرمون رو با این جور تولیدات شیره بماله

eblis2007
03-05-2009, 10:37
من که تو چندتا پست قبل گفتم جلو داشبردش l90 هست :31:

amir raya
03-05-2009, 14:04
من که تو چندتا پست قبل گفتم جلو داشبردش l90 هست :31:
بله میدونم ولی چون بعضیا تا حالا ال 90 ندیدن یا اینکه فرض کردن این شباهت براشون سخته بنده اینکارو کردم.

rami_hemi
03-05-2009, 15:41
ولی این که شبیه 206 باشه یه طراحی ناشیانه نیست بلکه کلا پروفیل اصلی رانا مربوط به 206 هستش
ولی خب طراحی داخلی هم نمیشه گفت بده بلکه از محصول خوب کپی کردن برین دعا کنید همون اینتر فیس 206 رو نذاشتن بمونه.

MoHaMaD ZaNd
03-05-2009, 17:41
لا اقل نيومدن فقط از يه ماشين كپي بگيرن !!!!
جالب اينجاست كه اون گردي هاي ماله كولر و ... ماله ال 90 يكيش بالائه ولي ماله رانا يكيش پايينه كه اين نشان دهنده قدرت طراحان ماشين ايرانه !!!!!!!
در هر صورت من از يه چيزيش خوشم اومد اونم چراغاي جلوش بود !!!! البه بايد صبر كنيم بياد بازار و از نزديك ببينيمش .

robinho
06-05-2009, 19:54
لطفا به هوش سرشار مدیران ایران خودرو تبریک بگویید ایران خودرو اکنون در برند تودوزی در رنگهای متنوع به خود کفایی رسیده

shahab_f
12-05-2009, 11:40
1. به نظر من از نظر قشنگی:رانا
2. از نظر ایمنی و موتور:سمند
که دومی مهمتره!
چه موتوری قراره روش نصب بشه ؟ اینطور که تو سایتش نوشته ، موتور هایی که قرار روش نصب بشه ، از موتور سمند قوی ترن (نه از لحاظ حجم ، بلکه از لحاظ توان).
و ایمنی چطور ؟ مگه از روی قیافه ی ماشین که مثلا سمند عضلانی تره میشه به این نتیجه رسید که ایمن تره ؟ ( اگه اینجور نتیجه گیری میکنید دقت کنید به تویوتا یاریس که همون مدل هاچ بک و کوچولوش 5 ستاره ایمنی داره و زانتیا ی به این گندگی 1.5 ستاره !!)

rami_hemi
12-05-2009, 15:25
متور 1400 سی سی مثلا ملی خودشون و شاید هم مدل 1700 دوباره مثلا ملی و احتمال قوی موتورهای مربوط به 206

kapello
12-05-2009, 15:49
راستی تو خبرا اومده بود که رانا تا دو سال آینده تولید نمیشه!!!....پس واسه چی به این زودی رو نماییش کردن؟>؟؟!!!!

rami_hemi
12-05-2009, 17:35
تا دو سال دیگه تحویل نمیشه از الان باید پول واسه جور کردن خط تولیدش پیدا کنن یا نه و چه چیزی بهتر از جیب مردم
و ببین سیاست رو که مدیر عامل ایرانخودرو درست چند روز قبل از رو نمایی این ماشینعوض میشه و یکی از مدیران ارشد شرکت رقیب یعنی سایپا جای اون میاد و اسمش از نوند به رانا تغییر نام پیدا میکنه و ماشینی که قرار بود سال دیگه تولید بشه الان میگن تا دو سال تولید نمیشه
به نظرتون بویی از این اتفاقات نمیاد مثلا تلاش برای اینکه مینیاتور رقیبی نداشته باشه
یا تلاش برای اینکه داماد وزیر و مدیر عامل سایپا و جوان خامی که یک دهم مدیر ارشدی مثل منوچهر منطقی تجربه فنی نداره موفق جلوه داده بشه؟
و خیلی چیزهای دیگه........

MoHaMaD ZaNd
12-05-2009, 18:04
والله گفتن كه اواخر سال 88 به بازارهاي داخلي و خارجي عرضه ميشه !!!

mosi41
20-05-2009, 19:54
اولا کلا برای کاهش هزینه طراحی بنا رو گزاشتن رو 206 که تو دنیای طراحی خیلی عادیه!
دوما این جور که شما مقایسه می کنید کل خودروهای دنیا شبیه همن. مثلا همین اپیروس شبیه بنتلی کانتیننتال یا چمیدونم این ماتیز کر فیات 500.

avecina.ir
05-06-2009, 18:53
سلامم.. لابد همه ی بروبچ حرفه ای ماشین٫ آقای مهندس فرهاد کاشانی را میشناسن.. یه حرف قشنگی تووی ص 8 این شماره ی مجله ماشین توی مقاله ی تسلا نوشته که خیلی پرمعنی هستش.میگه: «.....هدف این کارخانه ساخت ماشین ملی نیست و ساختن این موارد اکنون سالهاست که در جهان منسوخ شده است....»
بقول معروف ما ایرانی جماعت کدوم کارمون مثل بقیه ی دنیا هستش که این یکی بخواد باشه..... انگار که تا دنیا دنیاست ماها هم محکوم هستیم با این اوضاع اسفبار بسازیم و به فراتر از اون اصلن نباید هم فکر نکنیم چون اگه بخوایم به فراتر از اون فکر کنیم و حرفی بزنیم سریع با چماق میزنن توی سرت که ای خیانتکار وطن فروش..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باید از صنایع داخلی حمایت شه و از این حرفا..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کاش میشد حداقل امیدوار باشیم نوه نبیره هامون مثل بقیه ی مردم متمدن دنیا زندگی کنن اما افسوس......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rami_hemi
05-06-2009, 19:19
آره عزیز خوندم واسه منم جالب بود خیلی قشنگ گفته بود .
راستش متاسفانه به خاطر بعضی مسایل ما شانسهای زیادی رو از دست میدیم .
الان توی این بهران خیلی فرصتهای خوبی داشتیم
میتونسیتم کلی سهام برندهای مختلف رو بخریم و از تجربیات اونها استفاده کنیم ولی
هنوز هم توی یه کلمه اون هم سطحی موندیم .چرا ما نباید جهانی نباشیم .

feryshad
05-06-2009, 19:33
خب درست گفته دیگه!!
الان شما یه شرکت بگو که ماشینشو تو کشور خودش تولید کنه!
مثلا بوگاتی ویرون! گیربکس و ترمز تو انگلیس ، موتور و رنگ در آلمان ، اسکلتش در ایتالیا و آلمان ،چرمش در اتریش ، شیشه جلو در فنلاند و فروشش تو فرانسه و ... حالا این یه استثنا ولی تقریبا بقیه شرکت ها هم همینطوره
الان ترکیه خودروسازی نداره ولی با قطعه سازی برای شرکت های خودروسازی بیشتر از کل صنایع خودروسازی ایران در میاره!
حالا اینا تازه دارن میگن ما میخوایم خودروی صد در صد داخلی تولید کنیم!

armin_software
10-06-2009, 22:59
من رو موتور سمند lx دیدم مارک پژو زده بود!
موتور چه ماشینیه؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MoHaMaD ZaNd
10-06-2009, 23:56
همون موتوريه كه روي سمند معمولي و پژو و پارس نصب ميشه !!! يعني همون XU7

cao-cao
11-06-2009, 08:13
من واقعا نمیدونم چی بگم
تو دو صفحه قبل یکی از دوستان اشاره کرد که ترکیه صنعت قطع سازیش پر در امد تر از کل صنعت خودرو سازی ما هست
ببین دوست من یه جایی مثلایران که ریسک سرمایه گذاری توش زیاده اونم تو سرمایه بلند مدت و کلان کدوم شرکت میاد همچین ریسکی رو بکنه فرانسه اومد مگان رو داد اول ترکیه منتاژ کنه بعد دید بازار خوبی داره اومد با کلی شرط و شروط داد سایپا(پارس خودرو)
تمام قطعات حیاتیش از ترکیه یا برزیل یا فرانسه میاد به ما چیاشو میدن بزنیم ؟ قطعات پلاستیکی که ورودش صرفه اقتصادی نداره
من خودم بازرس کیفی یه دونه از تامین کنندگان سازه گستر (شرکت تامین کننده قطعات سایپا ) هستم
واقعا تو کیفیت ما هیچ حرفی واسه گفتن نداریم
تو نقشه های پراید اگه نگاه کنیم یه قطعه ب تست پلان اصلی کلی اختلاف داره بعد ما اومدیم داریم در باره خودروویی بحث میکنیم که تا بیرون نیاد و عملیاتی نشه معلوم نیست کپی کدوم خودروهاس

avecina.ir
11-06-2009, 10:00
من واقعا نمیدونم چی بگم
تو دو صفحه قبل یکی از دوستان اشاره کرد که ترکیه صنعت قطع سازیش پر در امد تر از کل صنعت خودرو سازی ما هست
ببین دوست من یه جایی مثلایران که ریسک سرمایه گذاری توش زیاده اونم تو سرمایه بلند مدت و کلان کدوم شرکت میاد همچین ریسکی رو بکنه فرانسه اومد مگان رو داد اول ترکیه منتاژ کنه بعد دید بازار خوبی داره اومد با کلی شرط و شروط داد سایپا(پارس خودرو)
تمام قطعات حیاتیش از ترکیه یا برزیل یا فرانسه میاد به ما چیاشو میدن بزنیم ؟ قطعات پلاستیکی که ورودش صرفه اقتصادی نداره
من خودم بازرس کیفی یه دونه از تامین کنندگان سازه گستر (شرکت تامین کننده قطعات سایپا ) هستم
واقعا تو کیفیت ما هیچ حرفی واسه گفتن نداریم
تو نقشه های پراید اگه نگاه کنیم یه قطعه ب تست پلان اصلی کلی اختلاف داره بعد ما اومدیم داریم در باره خودروویی بحث میکنیم که تا بیرون نیاد و عملیاتی نشه معلوم نیست کپی کدوم خودروهاس
حرفهای بازرس تایید میشه..
امضا>
سر بازرس:31:

armin_software
11-06-2009, 11:20
میگن موتور 405 و پارس مثل هم هست!
راسته؟

D r i v e r
11-06-2009, 12:09
میگن موتور 405 و پارس مثل هم هست!
راسته؟
همونطور که محمد جان براتون گفتن
بله موتور سمند و 405 وپرشیا یکی هست
بلوک سیلندر elx و این موتور ها هم یکی هست
فقط سر سیلندر فرق میکنه
اینو میتونین از سایت ایرانخودرو اطلاعاتش رو به دست بیارین
کد موتورشون هم xu7 هست
راستی جای این سوال اینجاست؟؟

armin_software
11-06-2009, 13:26
پس امکان داره موتور رانا هم مثل این ها باشه؟

D r i v e r
11-06-2009, 14:06
پس امکان داره موتور رانا هم مثل این ها باشه؟

شاید ازش الهام گرفته باشن
ولی هموطور که قبل گفته شد
موتور های ملی قرار روی این خودرو گذاشته بشه با اسب بخار ها مختلف
و خبری از این موتور نیست
البته اون موقع که میخواست رو نماییش کنن
گفته بودن اگه خط تولیدش آماده نشه شاید از یکی از موتور های برند پژو در ایران برای مدتی استفاده کنن ولی اسم نبرده بودن

armin_software
11-06-2009, 14:25
من شنیده بودم از سال دیگه با موتور گاز سوز می یاد!
راسته؟

D r i v e r
11-06-2009, 15:28
من شنیده بودم از سال دیگه با موتور گاز سوز می یاد!
راسته؟

حالا بنده خدا تولید نشده :27:
اصلا این موتور پایه گاز سوز هست (موتور ملی)
و برای گاز طراحی شده :31:

aaamirrr
13-07-2009, 16:01
به جز موتور باید بگم گیر باکس و تعلیق و انتقال سوخت و فرمون و کلا همه چیه سمند و 405 و پارس یکی هستش! به قول بچه ها گفتنی خر همون خره فقط پالونش عوض شده!!! اما رانا کلا متفاوت قراره باشه. دیگه خیلی ضایع هستش که واسه خاطره همه چیز بخوان به این پژو پول لیسانس و امتیاز کپی و اینها رو بدن!!

D r i v e r
13-07-2009, 20:08
به جز موتور باید بگم گیر باکس و تعلیق و انتقال سوخت و فرمون و کلا همه چیه سمند و 405 و پارس یکی هستش! به قول بچه ها گفتنی خر همون خره فقط پالونش عوض شده!!! اما رانا کلا متفاوت قراره باشه. دیگه خیلی ضایع هستش که واسه خاطره همه چیز بخوان به این پژو پول لیسانس و امتیاز کپی و اینها رو بدن!!
تا جایی که من میدونم جعبه فرمان پرشیا با 405 فرق داره :11:

rami_hemi
13-07-2009, 20:39
والا کلا قراره متفاوت باشه میگن ولی من باورم نمیشه
احتمالا 4 یا 3 نوع موتور روش میذارن
1- موتور TU3 همون 1400 سی سی206
2-ef7 1400 این یه موترو ملی هستش با حج م پایین و یه نوع توربو شاید از همین بذارن روش
3-موتور TU5 1600 همنی موترو 206 تیپ 5-6 و صندوقدار
4- موتور EF5 1700 همین موترو ملی پایه گاز سوز با حجم بالا.ممکنه شاید نمیدونم
البته این جور کارا از شرکتهای ایرانی بعیده.

avecina.ir
13-07-2009, 21:41
سلامم..
تا جایی که من میدونم جعبه فرمان پرشیا با 405 فرق داره :11:
راستش خیال نمیکنم همچین فرقی کنه.. چونکه هر دو سیستم فرمون از نوع هیدرولیک دندانه شانه ای Power steering که عکسش را لینک میذارمه.. یه قدری شاید پمپاشون توی سالهای مختلف فرق کرده ایرانی شده و سفت تر شده..

D r i v e r
13-07-2009, 23:39
سلامم..
راستش خیال نمیکنم همچین فرقی کنه.. چونکه هر دو سیستم فرمون از نوع هیدرولیک دندانه شانه ای Power steering که عکسش را لینک میذارمه.. یه قدری شاید پمپاشون توی سالهای مختلف فرق کرده ایرانی شده و سفت تر شده..
راستش من از اینجا میگم که ماشین یه مدت صدا میداد مگیفتن که از جعبه فرمون(بگذریم که مشکل از بوش طبق و طبق بود و نزدیک بود مارو توی جاده به کشتن بده!!!)
کرمانشاه اون قطعه خاصش نبود(اسمش متاسفانه یادم نیست)
من راهم به همدان افتاد ولی قبلش بهم تاکید کرده بودن که حتما بگم برای پژو پارس میخوام

avecina.ir
14-07-2009, 00:02
راستش من از اینجا میگم که ماشین یه مدت صدا میداد مگیفتن که از جعبه فرمون(بگذریم که مشکل از بوش طبق و طبق بود و نزدیک بود مارو توی جاده به کشتن بده!!!)
کرمانشاه اون قطعه خاصش نبود(اسمش متاسفانه یادم نیست)
من راهم به همدان افتاد ولی قبلش بهم تاکید کرده بودن که حتما بگم برای پژو پارس میخوام
واسه صدای جعبه فرمون محصولات ایران خودرو>>پژو پارس و 405 و سمند یه تاپیک بودش تووو فروم falls چند تایی از کاربرها شاکی بودن و صحبتایی بودش.. لینکش را میذارم ببینی>>
ممکنه پیلتر باشه..

MoHaMaD ZaNd
14-07-2009, 05:16
اي بابا !!! من فكر نميكنم روزي برسه كه ايرانخودرو ماشين بدون عيب بده دست مردم .
واقعا چرا ؟؟؟؟

D r i v e r
14-07-2009, 16:11
احتمال منتفی شدن تولید رانا

در حالی که ایران خودرو حدود 3 ماه پیش طی مراسمی پر زرق و برق از دومین محصول ملی خود؛ یعنی رانا رونمایی کرد و منوچهر منطقی مدیر عامل پیشین این شرکت مدعی حضور ایران خودرو در بازار آمریکا به واسطه این خودرو شد، روز گذشته، سلیمانی خبر از احتمال منتفی شدن تولید این محصول داد.
قائم مقام ارشد ایران خودرو با بیان اینکه پیش‌بینی‌ها در مورد تامین سرمایه تجاری‌سازی تولید رانا، تحقق نیافته تاکید کرد: هم اکنون در حال بررسی شرایط تولید این محصول و تامین سرمایه لازم برای تجاری‌سازی آن هستیم و تنها در صورتی که به راه حلی عملی رسیده و صرفه اقتصادی تجاری‌سازی رانا برای ما مسجل شود، تولید این محصول را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.
اظهارات سلیمانی در شرایطی است که رانا قرار بود اواخر سال جاری با قیمتی حدود 5/10‌میلیون تومان روانه بازار شود.
به گفته محمدی مدیر پروژه رانا، طراحی این محصول، آن هم در شرایطی که پلت فرم آن تقریبا موجود بوده (رانا روی پلت فرم اصلاح شده پژو 206 طراحی شده) هزینه‌ای 140‌میلیارد تومانی روی دست ایران خودرو گذاشته است.
هرچند به گفته مدیر پروژه رانا انجام بررسی‌های فنی و اقتصادی عامل اصلی تاخیر در تولید رانا است، ولی کارشناسان و مدیران صنعت خودرو نظرات مختلفی در این خصوص دارند که شاید مهم‌ترین آنها مشکلات مالی شرکت ایران خودرو و وجود موانعی در تامین مالی پروژه رانا باشد.
به گفته کارشناسان، سرمایه‌گذاری اولیه مورد نیاز برای تولید رانا حدود 300 میلیارد تومان است و این در حالی است که به گفته یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، ایران خودرو با بدهی 10‌هزار میلیارد تومانی روبه‌روست.
قرار بود رانا 22 بهمن سال گذشته رونمایی شود؛ اما این کار انجام نشد و به 17 اسفند ماه موکول شد، در نهایت نیز معرفی رانا در سال 87 اتفاق نیفتاد و بالاخره این خودرو 29 فروردین امسال به عنوان یک خودروی مردمی با حضور محرابیان وزیر صنایع، مصری وزیر رفاه و مدیران صنعت خودروسازی کشور رونمایی شد.
رانا اولین خودروی ایرانی در تطابق با الزامات استاندارد محافظت از عابر پیاده در هنگام تصادف است و همچنین اولین خودرویی است که استاندارد‌های آلایندگی یورو 4 و 5 را اخذ می کند. این خودرو در کلاس C به عنوان یک خودرو صندوقدار تعریف شده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، قرار بود تیراژ نهایی تولید آن سالانه 150‌هزار دستگاه باشد و 25‌درصد تیراژ تولید این خودرو نیز روانه بازارهای خارجی شود.
رانا با قیمت پایه 10 تا 10 و نیم‌میلیون تومان تعریف شده که قیمت آن با برخورداری از تمام آپشن‌ها حدود 2 و نیم میلیون تومان بالاتر از قیمت پایه خواهدبود.
پیش‌بینی شده بود این خودرو اواخر امسال یا اوایل سال آینده به تولید انبوه برسد و در سال آینده 20 تا 30‌هزار دستگاه رانا در کشور تولید شود.
۱۳۸۸/۰۴/۲۳
دنیای اقتصاد

D r i v e r
14-07-2009, 16:12
قائم مقام كيفيت و محصول ايران‌خودرو درگفت‌وگوباايسنا:
توجيه فني و اقتصادي "رانا" تا دو هفته ديگر مشخص مي‌شود

تا دو هفته آينده بحث توجيه فني و اقتصادي رانا مشخص مي‌شود.
ميرجواد سليماني ـ قائم مقام كيفيت و محصول ايران خودرو ـ درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اظهار اين مطلب خاطرنشان كرد: طرح فعلي با توجه به شرايط جديد اقتصادي داخلي و جهاني كه به وجود آمده بايد مجددا ارزيابي شود كه با قيمت قبلي قابليت فروش دارد يا نه و اين‌كه توجيه فني اقتصادي پروژه مسجل ‌شود.
وي در پاسخ به اين‌كه مگر اين پيش‌بيني‌ها قبلا انجام نشده بود؟ گفت: قبلا بر مبناي شرايط محيطي آن زمان پيش‌بيني‌ها انجام شده بود، ولي هم اكنون شرايط تغيير يافته و بازار به هم ريخته است و به دليل اين‌كه بازار متفاوت شده، بايد شرايط قبلي مورد بازنگري قرار گيرد.
سليماني در باره اين كه در زمان تعريف چنين پروژه‌هايي اين تاخير و مشكلاتي كه بر سر راه پروژه به وجود مي‌آيد، در نظر گرفته مي‌شود، گفت: بحث تاخير مطرح نيست. بحث ما ارزيابي بازار است. كسي فكر نمي‌كرد كه وضعيت بازار جهاني به اين شكل به همه بريزد و تمام صنايع خودروسازي پروژه‌هاي خود را مورد ارزيابي مجدد قرار دادند.
سليماني در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين‌كه آيا قيمت پايه 10.5 ميليون توماني باعث تعويق در اجراي پروژه شد؟ گفت: بر مبناي طرح توجيه فني اقتصادي كه تعيين مي‌شود، قيمت نيز همان موقع مشخص مي‌شود. بايد مشخص شود كه قيمت تمام شده با توجه به وضعيت فروش و بازار جديد چقدر است و پس از آن مشخص شود كه پروژه توجيه فني و اقتصادي دارد يا نه.
وي درباره اين‌كه رانا در حال حاضر بيشتر با مشكلات فني روبه روست يا اقتصادي؟ گفت: مشكلات فني وجود ندارد و بحث توجيه فني اقتصادي پروژه مطرح است. اطلاع دقيقي از هزينه‌ پروژه ندارم، ولي دو هفته ديگر اعلام مي‌كنيم كه طرح توجيه فني اقتصادي دارد يا نه.
او درباره اين كه آيا امكان دارد پس از دو هفته به اين نتيجه برسيد كه محصول توليد نشود؟ اظهار كرد: بعد از اين هزينه‌ها بايد بتوانيم پروژه را اقتصادي كنيم. خودرو مجموعه‌اي از تعداد زيادي قطعه است و طراحي آن براساس مشخصات خاصي است. ممكن است در طراحي آن تغييراتي ايجاد شود؛ البته اين موضوع در صورت اقتصادي نبودن پروژه مطرح است و سعي در كاهش هزينه‌ها داريم.
وي درباره اين‌كه پس سياست ارزان سازي رانا را در پيش گرفته‌ايد، گفت: روش‌هاي مختلفي وجود دارد. البته اين تغييرات هم مشخص نيست كه انجام شود، چرا كه ممكن است طرح داراي توجيه اقتصادي باشد. اگر اين طور باشد نيازي به اين تغييرات نيست.
قائم مقام كيفيت و محصول ايران خودرو درباره اين كه اگر طرح توجيه اقتصادي داشته باشد، محصول چه زماني عرضه مي‌شود؟ گفت: برنامه زمان‌بندي آن بايد در برنامه امكان سنجي مشخص شود. زمان‌بندي عرضه مصول مجددا بايد ارزيابي شود. اين‌كه امسال يا سال آينده عرضه شود به طرح توجيه فني اقتصادي پروژه مرتبط است.
وي افزود: در صورت مشخص شدن توجيه اقتصادي پروژه بايد تامين منابع آن نيز پيش‌بيني شود و با اين طرح مشخص مي‌شود كه مي‌توان با اين منابع محصول را امسال عرضه كنيم يا بخشي از كار را به سال آينده موكول كنيم.
او درباره اين‌كه طرح به چه ميزان منابع نياز دارد؟ گفت: اين مساله بستگي به طرح توجيه فني اقتصادي دارد كه تا دو هفته آينده مشخص مي‌شود.
1388/04/23
isna.ir

milky way
18-07-2009, 14:12
احتمال منتفی شدن تولید رانا

در حالی که ایران خودرو حدود 3 ماه پیش طی مراسمی پر زرق و برق از دومین محصول ملی خود؛ یعنی رانا رونمایی کرد و منوچهر منطقی مدیر عامل پیشین این شرکت مدعی حضور ایران خودرو در بازار آمریکا به واسطه این خودرو شد، روز گذشته، سلیمانی خبر از احتمال منتفی شدن تولید این محصول داد.
قائم مقام ارشد ایران خودرو با بیان اینکه پیش‌بینی‌ها در مورد تامین سرمایه تجاری‌سازی تولید رانا، تحقق نیافته تاکید کرد: هم اکنون در حال بررسی شرایط تولید این محصول و تامین سرمایه لازم برای تجاری‌سازی آن هستیم و تنها در صورتی که به راه حلی عملی رسیده و صرفه اقتصادی تجاری‌سازی رانا برای ما مسجل شود، تولید این محصول را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.
اظهارات سلیمانی در شرایطی است که رانا قرار بود اواخر سال جاری با قیمتی حدود 5/10‌میلیون تومان روانه بازار شود.
به گفته محمدی مدیر پروژه رانا، طراحی این محصول، آن هم در شرایطی که پلت فرم آن تقریبا موجود بوده (رانا روی پلت فرم اصلاح شده پژو 206 طراحی شده) هزینه‌ای 140‌میلیارد تومانی روی دست ایران خودرو گذاشته است.
هرچند به گفته مدیر پروژه رانا انجام بررسی‌های فنی و اقتصادی عامل اصلی تاخیر در تولید رانا است، ولی کارشناسان و مدیران صنعت خودرو نظرات مختلفی در این خصوص دارند که شاید مهم‌ترین آنها مشکلات مالی شرکت ایران خودرو و وجود موانعی در تامین مالی پروژه رانا باشد.
به گفته کارشناسان، سرمایه‌گذاری اولیه مورد نیاز برای تولید رانا حدود 300 میلیارد تومان است و این در حالی است که به گفته یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، ایران خودرو با بدهی 10‌هزار میلیارد تومانی روبه‌روست.
قرار بود رانا 22 بهمن سال گذشته رونمایی شود؛ اما این کار انجام نشد و به 17 اسفند ماه موکول شد، در نهایت نیز معرفی رانا در سال 87 اتفاق نیفتاد و بالاخره این خودرو 29 فروردین امسال به عنوان یک خودروی مردمی با حضور محرابیان وزیر صنایع، مصری وزیر رفاه و مدیران صنعت خودروسازی کشور رونمایی شد.
رانا اولین خودروی ایرانی در تطابق با الزامات استاندارد محافظت از عابر پیاده در هنگام تصادف است و همچنین اولین خودرویی است که استاندارد‌های آلایندگی یورو 4 و 5 را اخذ می کند. این خودرو در کلاس C به عنوان یک خودرو صندوقدار تعریف شده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، قرار بود تیراژ نهایی تولید آن سالانه 150‌هزار دستگاه باشد و 25‌درصد تیراژ تولید این خودرو نیز روانه بازارهای خارجی شود.
رانا با قیمت پایه 10 تا 10 و نیم‌میلیون تومان تعریف شده که قیمت آن با برخورداری از تمام آپشن‌ها حدود 2 و نیم میلیون تومان بالاتر از قیمت پایه خواهدبود.
پیش‌بینی شده بود این خودرو اواخر امسال یا اوایل سال آینده به تولید انبوه برسد و در سال آینده 20 تا 30‌هزار دستگاه رانا در کشور تولید شود.
۱۳۸۸/۰۴/۲۳
دنیای اقتصاد
:18: چه جالب 140 میلیارد 300 میلیارد چه رقمهایی :18:.

1240
19-07-2009, 11:25
گرونه
سمند و ماشین هایی که در داخل تولید میشه و ای قدر ملی ملی میکنن
نباید این قیمت ها باشه

باید رانا به نظرم قیمت پراید باشه

amir_rahmani
19-07-2009, 11:26
مگه اینا ورشکست نشدن...؟

MoHaMaD ZaNd
19-07-2009, 14:43
من كه چشمم آب نميخوره 10 تومن بدنش !!!
البته چرا اگه امكاناتش كپي پرايد باشه 10 تومن ميدنش !!!

1240
20-07-2009, 22:52
پروژه 300 ميلياردي ايران خودرو در آستانه تعليق / رانا شايد نيايد
مراسم نمادين نصب قطعه كنيستر روي محصولات ايران خودرو روز گذشته در حالي برگزار شد كه قائم مقام ارشد اين شركت خبر از احتمال منتفي شدن توليد خودرو رانا به دليل مسائل مالي داد.

در اين مراسم كه برخي از مسوولان اين شركت و همچنين نمايندگان محيط زيست و سازمان بازرسي كيفيت نيز حضور داشتند، ميرجواد سليماني قائم مقام ايران خودرو با اشاره به اينكه در حال حاضر شماره گذاري 7 هزار خودرو پژو روآ به دليل عدم نصب كنيستر (قطعه اي ضدآلودگي كه بنزين برگشتي از موتور را در خود جاي مي دهد) متوقف شده، گفت: از ابتداي هفته جاري قطعه كنيستر روي تمام پژو روآهاي توليدي نصب و بنابراين شماره گذاري اين محصول از سر گرفته خواهد شد.
وي تاكيد كرد: اين قطعه روي همه محصولات ايران خودرو نصب مي شود.
اظهارات سليماني در شرايطي است كه حدود دو هفته از توقف شماره گذاري پژو روآ مي گذرد و برخي مشتريان اين محصول، در حال حاضر براي شماره گذاري خودرو خود سرگردانند.
هر چند قائم مقام ارشد ايران خودرو روز گذشته از عزم جدي اين شركت براي نصب كنيستر روي محصولات توليدي خبر داد؛ اما هيچ پاسخي به دليل كم كاري ايران خودرو در نصب اين قطعه ارائه نكرد. سليماني البته اظهار داشت كه حتي اگر شركت با كمبود كنيستر هم مواجه شود، خط توليد خود را خوابانده و خودرو بدون اين قطعه توليد نمي كند.
سهم 5 درصدي ايران خودرو در آلودگي تهران
در حالي كه طبق گفته مسوولان 80 درصد آلودگي هواي تهران را خودروهاي تحت تردد در اين كلان شهر توليد مي كنند، نماينده مديرعامل ايران خودرو در اخذ گواهينامه هاي استاندارد محصول، سهم اين شركت را از آلودگي هواي پايتخت فقط 5 درصد عنوان كرد. كيوان وزيري با اشاره به اينكه ايران خودرو در بخش كنترل آلايندگي، 90 درصد از حد مجازي كه سازمان محيط زيست براي محصولات اين شركت در نظر گرفته، جلوتر نيز است، گفت: با توجه به اينكه سال آينده استاندارد يورو 3 براي خودروها در كشور الزامي است ايران خودرو طي برنامه پيش بيني شده خود، سال آينده ميانگين مصرف سوخت محصولات خود را به 2/6 تا 5/6 ليتر خواهد رساند.
وي از توسعه توليد موتورهاي كم مصرف در اين شركت خبر داد و گفت: البته رسيدن به ميانگين مصرف سوخت 2/6 تا 5/6 نيازمند ارائه بنزين مرغوب با عدد اكتان 95 است و اگر اين نوع بنزين تامين نشود نمي توان تنها با توليد محصولات كم مصرف، در سوخت صرفه جويي كرد.
اظهارات وزيري در شرايطي است كه بنا به گفته عباس كاظمي مديرعامل سازمان بهينه سازي مصرف سوخت، پالايشگاه هاي آبادان و اراك كه از آنها به عنوان دو تامين كننده اصلي بنزين با اكتان 95 در آينده ياد مي شود تاكنون 60 درصد پيشرفت فيزيكي كرده و اگر منابع مالي مورد نياز به موقع تامين شود، سال آينده بنزين مرغوب از پالايشگاه هاي داخلي روانه جايگاه هاي سوخت گيري خواهد شد.
روآي سال، امسال
در حالي كه بازار خودرو كشور كشش چنداني براي پژو روآ ندارد و مشتريان رغبتي در خريد اين محصول از خود نشان نمي دهند، ايران خودرو قصد دارد يك ماه ديگر توليد انبوه روآي سال را نيز آغاز كند.
پژو روآ هم اكنون تنها محصول سواري ايران خودرو در محدوده قيمتي زير 10 ميليون تومان بازار به حساب مي آيد و اوضاع خريد و فروش آن تعريفي ندارد، به نحوي كه قيمت بازار آن از نرخ كارخانه اي اش نيز پايين تر است.
ظاهرا مصرف سوخت بالا و كيفيت پايين قطعات روآ، بي رغبتي ايراني ها را در خريد اين محصول موجب شده و اين در شرايطي است كه قطعا نمي توان نقش وجود رقيبي پر تيراژ و نسبتا كم مصرف را با نام پرايد در محدوده قيمتي زير 10 ميليون تومان، در گوشه نشيني روآ انكار كرد.
هرچه هست قائم مقام ارشد ايران خودرو روز گذشته با بيان اينكه روآي سال، ماه آينده در خط توليد قرار مي گيرد، گفت: در مدل جديد روآ مشكلات كيفي آن برطرف شده و مسائل فني اين خودرو بهبود يافته است.
احتمال منتفي شدن توليد رانا
اما در حالي كه ايران خودرو حدود 3 ماه پيش طي مراسمي پر زرق و برق از دومين محصول ملي خود؛ يعني رانا رونمايي كرد و منوچهر منطقي مدير عامل پيشين اين شركت مدعي حضور ايران خودرو در بازار آمريكا به واسطه اين خودرو شد، روز گذشته، سليماني خبر از احتمال منتفي شدن توليد اين محصول داد.
قائم مقام ارشد ايران خودرو با بيان اينكه پيش بيني ها در مورد تامين سرمايه تجاري سازي توليد رانا، تحقق نيافته تاكيد كرد: هم اكنون در حال بررسي شرايط توليد اين محصول و تامين سرمايه لازم براي تجاري سازي آن هستيم و تنها در صورتي كه به راه حلي عملي رسيده و صرفه اقتصادي تجاري سازي رانا براي ما مسجل شود، توليد اين محصول را در دستور كار خود قرار خواهيم داد.
اظهارات سليماني در شرايطي است كه رانا قرار بود اواخر سال جاري با قيمتي حدود 5/10 ميليون تومان روانه بازار شود.
به گفته محمدي مدير پروژه رانا، طراحي اين محصول، آن هم در شرايطي كه پلت فرم آن تقريبا موجود بوده (رانا روي پلت فرم اصلاح شده پژو 206 طراحي شده) هزينه اي 140 ميليارد توماني روي دست ايران خودرو گذاشته است.
هرچند به گفته مدير پروژه رانا انجام بررسي هاي فني و اقتصادي عامل اصلي تاخير در توليد رانا است، ولي كارشناسان و مديران صنعت خودرو نظرات مختلفي در اين خصوص دارند كه شايد مهم ترين آنها مشكلات مالي شركت ايران خودرو و وجود موانعي در تامين مالي پروژه رانا باشد.
به گفته كارشناسان، سرمايه گذاري اوليه مورد نياز براي توليد رانا حدود 300 ميليارد تومان است و اين در حالي است كه به گفته يكي از اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي، ايران خودرو با بدهي 10 هزار ميليارد توماني روبه روست.
قرار بود رانا 22 بهمن سال گذشته رونمايي شود؛ اما اين كار انجام نشد و به 17 اسفند ماه موكول شد، در نهايت نيز معرفي رانا در سال 87 اتفاق نيفتاد و بالاخره اين خودرو 29 فروردين امسال به عنوان يك خودروي مردمي با حضور محرابيان وزير صنايع، مصري وزير رفاه و مديران صنعت خودروسازي كشور رونمايي شد.
رانا اولين خودروي ايراني در تطابق با الزامات استاندارد محافظت از عابر پياده در هنگام تصادف است و همچنين اولين خودرويي است كه استاندارد هاي آلايندگي يورو 4 و 5 را اخذ مي كند. اين خودرو در كلاس C به عنوان يك خودرو صندوقدار تعريف شده و بر اساس برنامه ريزي انجام شده، قرار بود تيراژ نهايي توليد آن سالانه 150 هزار دستگاه باشد و 25 درصد تيراژ توليد اين خودرو نيز روانه بازارهاي خارجي شود.
رانا با قيمت پايه 10 تا 10 و نيم ميليون تومان تعريف شده كه قيمت آن با برخورداري از تمام آپشن ها حدود 2 و نيم ميليون تومان بالاتر از قيمت پايه خواهدبود.
پيش بيني شده بود اين خودرو اواخر امسال يا اوايل سال آينده به توليد انبوه برسد و در سال آينده 20 تا 30 هزار دستگاه رانا در كشور توليد شود.

بهتر است رنوپارس حذف شود
گفت وگو با مديري سايپايي كه به تازگي آبي پوش شده، كمي سخت به نظر مي رسد؛ چراكه مي داني هرجا قصد پاسخ دادن نداشته باشد، به بهانه اينكه تازه به جمع ايران خودرويي ها پيوسته و چندان در جريان امور نيست يا بهانه هاي ديگر ممكن است پاسخت را ندهد، با اين حال روز گذشته گفت وگويي كوتاه را با ميرجواد سليماني قائم مقام ارشد ايران خودرو درباره برخي مسائل روز اين شركت انجام داديم كه در ذيل مي آيد.
شايعه شده كه مجمع عمومي ايران خودرو امسال برگزار نمي شود شما اين را تاييد مي كنيد؟
قاعدتا بايد برگزار شود
قاعدتا بله؛ اما ظاهرا طبق اخبار رسيده، ايران خودرو توانايي پرداخت سود به سهامداران خود را طي سال جاري ندارد و به همين دليل شايعه عدم برگزاري مجمع عمومي اين شركت به گوش مي رسد.
اين موضوع را بهتر است از آقاي ايماني قائم مقام مالي شركت بپرسيد.
يعني شما چندان در جريان مشكلات مالي ايران خودرو نيستيد؟
هستم، اما اطلاعاتم دقيق نيست و نمي دانم ايران خودرو امسال به سهامداران خود سود مي دهد يا نه؟
شايعه ديگري هم به گوش مي رسد. ظاهرا قرار است توليد تندر-90 به يك خودروساز، يعني ايران خودرو و يا پارس خودرو واگذار شود.
اتفاقا از اين موضوع باخبرم؛ اما هنوز در حال بررسي جوانب كار هستيم و نتيجه خاصي حاصل نشده، اما تاييد مي كنم كه بحث محدود شدن توليد تندر به يك خودروساز به جريان افتاده است.
گفته مي شود توليد تندر -90 به پارس خودرو محدود خواهد شد
هنوز به اين نتيجه نرسيده ايم.
چه زماني قرار است به نتيجه برسيد؟
شايد اصلا نرسيم.
يعني امكان دارد كه تندر-90 در ايران خودرو باقي مانده و از پارس خودرو برود؟
شايد هم از هيچ كدام نرود.
پس شما در حال بررسي چه موضوعي هستيد؟
اينكه توليد تندر-90 با همين وضعيت فعلي ادامه يابد يا به يك خودروساز محدود شود. منتها هنوز به نتيجه خاصي نرسيده ايم.
چرا به فكر محدود كردن توليد تندر-90 به يك خودروساز افتاديد؟
دليل خاصي نداشت! ما به اين نتيجه رسيديم كه شرايط فعلي توليد تندر، مناسب نبوده و شايد بتوان با اعمال تغييراتي، روند توليد را بهبود بخشيد.
پس چندان هم بي دليل نبوده؟
نه!
چندي پيش وزير صنايع از موافقت خود با حذف رنوپارس از زنجيره تامين قطعات تندر-90 خبر داد . نظر شما چيست ؟ آيا با حذف اين شركت وضعيت توليد تندر تغييري خواهد كرد؟
تندر-90 برند شركت رنو به حساب مي آيد و اگر مجوز حذف رنوپارس را بدهند روند توليد تندر بهبود خواهد يافت.
چه تضميني در اين زمينه وجود دارد؟
توانايي بالاي قطعه سازان ما متضمن اين موضوع است.
اما به گفته مسوولان رنوپارس، مشكل تندر از خودروسازان و پرداخت هاي مالي ضعيف آنها است
به هر حال از نظر ما اگر رنوپارس حذف شود قطعه سازان داخلي توانايي انجام وظايف اين شركت را به نحوي بهتر و قدرتمند نيز دارند
قطعه سازان داخلي كه در انجام وظايف خودشان هم مانده اند، چطور مي خواهند بار رنوپارس را نيز به دوش بكشند؟

keratus
28-08-2009, 01:14
آقا چه خبر از "رانا"میاد یا نه؟میگن 2میلیارد هزینه طراحیش بوده اگه نیاد این پول به آب می گ...
گفتن قیمتش حداکثر 11میلیونه در مورد سمندم همینو میگفتن ولی وقتی اومد بالای 12مییون شد!!!
اگه خبر تازه در مورد رانا دارین بگید.:20::20:

2299
28-08-2009, 01:48
آقا چه خبر از "رانا"میاد یا نه؟میگن 2میلیارد هزینه طراحیش بوده اگه نیاد این پول به آب می گ...
گفتن قیمتش حداکثر 11میلیونه در مورد سمندم همینو میگفتن ولی وقتی اومد بالای 12مییون شد!!!
اگه خبر تازه در مورد رانا دارین بگید.:20::20:

به نظر شما این تاپیک باید ایجاد میشد ؟؟؟
به نظر شما نمیشود داخل تاپیک مربوط به خودش پرسید ؟؟؟
به نظر شما این تاپیک باید بمونه ؟؟؟؟ قفل نشه ؟؟؟
به نظر شما این تاپیک برای کل فروم بد نیست ؟؟؟
عزیزم لطفا یکم رایت کنید یک تاپیک جامع و کامل در مورد رانا داریم که تقریبا همه چی توش گفته شده
:11::40::10:

aha_6990
12-10-2009, 17:57
اگه رانا بیاد 206 صندوقدار میمونه رو دستشون به همین دلیله که فعلان نمیفروشن همین

mb2006
13-10-2009, 08:15
با این بدهی هائی که ایران خودرو بالا آورده ، باید قید رانا رو زد . تازه خودرو ال 90 که نزدیک3سال داره در این شرکت تولید میشه بدلیل بدهی ها بالا این شرکت به رنو پارس تولید اون متوقف شده . ضمنا ً من از قول مدیر عامل جدید این شرکت شنیدم که تولید این خودرو صرفه اقتصادی نداره و یه جورایی مدیر عامل اسبق این شرکت را متهم به بی برنامگی در تولید پروژه رانا دانست .

farshad bugatti
16-10-2009, 22:20
من دیروز از نماینده ایرانخودرو پرسیدم گفت فعلا پروژه رانا متوقف شده به دلایلی...! شاید هم اصلا تولید نشه!

mb2006
17-10-2009, 14:29
رانا در برنامه تولید 89
گروه خودرو - در حالی که گفته می‌شود ایران خودرو تمایلی به ادامه پروژه رانا ندارد، تولید این محصول در برنامه سال آینده این شرکت قرار گرفته است.
محسن صالحی‌نیا مدیرکل دفتر ماشین‌سازی و نیروی محرکه وزارت صنایع با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: طبق برنامه‌ای که ایران خودرو سه ماه پیش به دفتر نیرو محرکه ارائه داده، رانا از ابتدای سال آینده در این شرکت به تولید خواهد رسید.
به گفته وی ایران خودرو هیچ گونه بحثی را مبنی‌بر اینکه قصد تولید رانا را ندارد، به دفتر ماشین‌سازی منتقل نکرده است.اظهارات صالحی نیا در شرایطی است که رانا به عنوان دومین محصول ملی ایران خودرو، اواخر فروردین ماه رونمایی و قرار شد اوایل سال 89 به تولید برسد، اما ایران خودرویی‌ها چندی بعد اعلام کردند که پروژه رانا نیازمند مطالعات بیشتری در زمینه‌های اقتصادی است و اگر نتایج بررسی‌ها حکم به اقتصادی بودن تولید آن بدهد، رانا در برنامه تولید سالیانه این شرکت قرار خواهد گرفت.
ایران خودرو البته هنوز نتایج بررسی‌هایش را در این زمینه به صورت رسمی اعلام نکرده و مشخص نیست این شرکت چه موضعی را در قبال دومین محصول ملی خود که 270‌میلیارد هزینه طراحی و موارد مربوط به پیش تولید آن شده، در پیش خواهد گرفت.

Life24
08-11-2009, 12:21
خبرگزاري فارس: قائم مقام مديرعامل ايران خودرو با اشاره به اتمام بررسيهاي مربوط به توجيه‌پذيري توليد رانا به عنوان سومين خودروي ملي كشور گفت: توليد اين خودرو با هدف‌گذاري قيمتي انجام شده امكان‌پذير نيست و توجيه اقتصادي ندارد.
مير جواد سليماني در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: قيمت تمام شده قطعات و هزينه توليد رانا بيشتر از هدف ‌گذاري اوليه انجام شده در مورد قيمت اين خودرو است و نمي‌توان رانا را در محدوده قيمتي 10 تا ده و نيم ميليون تومان عرضه كرد.
وي با بيان اينكه نتيجه بررسيهاي مربوط به توجيه‌پذيري توليد رانا به هيات مديره ايران خودرو ارائه شده است، افزود: بايد ببينيم توليد رانا با قيمتي بالاتر از رقم اوليه امكان‌پذير است يا خير و آيا بازار اين خودرو رابا قيمتي بالاتر از هدف‌گذاري اوليه مي‌پذيرد يا خير؟
سليماني ادامه داد: اين مسئله با نظر نهايي اعضاي هيات مديره ايران خودرو مشخص خواهد شد و بايد مطمئن شويم كه رانا با محصولات ديگر ايران خودرو رقابت نداشته باشد.
وي در پاسخ به اين سوال كه ‌آيا توليد رانا با مطرح شدن بحث توليد خودروي چيني جايگزين پيكان، منتفي شده است يا خير؟ گفت: اينطور نيست و قيمت اين دو خودرو با يكديگر متفاوت است.

رانا به عنوان سومين برند ملي كشور پس از سمند و مينياتور مطرح شد، خودرويي مردمي با قيمت 10 تا 10.5 ميليون تومان كه در اواخر دوران مديريت منطقي در ايران خودرو رونمايي و قرار شد اواخر سال جاري يا اوايل سال آينده به توليد انبوه برسد.
اما در تير امسال قائم مقام محصول و كيفيت ايران خودرو با اشاره به بررسي دو ماهه توجيه اقتصادي و فني توليد رانا اعلام كرد: در صورتي كه توليد اين خودرو صرفه اقتصادي داشته باشد در برنامه توليد ايران خودرو قرار خواهد گرفت.
اين در حالي بود كه اواخر مردادماه مديركل صنايع ماشين‌سازي و نيرو محركه وزارت صنايع درباره توليد رانا به فارس گفت: رانا حتما توليد مي‌شود و توليد اين خودرو در برنامه ايران خودرو قرار گرفته است.
محسن صالحي نيا گفته بود: مقدمات خط توليد و مونتاژ رانا از اواخر امسال فراهم خواهد شد تا در سالهاي آينده شاهد توليد آن در كشور باشيم.
قرار بود رانا 22 بهمن سال گذشته رونمايي شود اما اين كار انجام نشد و به 17 اسفند ماه موكول شد، در نهايت نيز معرفي رانا در سال 87 اتفاق نيفتاد و بالاخره اين خودرو 29 فروردين امسال به عنوان يك خودروي مردمي با حضور محرابيان وزير صنايع، مصري وزير رفاه و مديران صنعت خودروسازي كشور رونمايي شد.
رانا اولين خودروي ايراني در تطابق با الزامات استاندارد محافظت از عابر پياده در هنگام تصادف است و همچنين اولين خودرويي است كه استاندارد هاي آلايندگي يورو 4 و 5 را اخذ مي كند.
اين خودرو دركلاس C به عنوان يك خودروي صندوقدار تعريف شده و بر اساس برنامه ريزي انجام شده، قرار بود تيراژ نهايي توليد آن سالانه 150 هزار دستگاه باشد و 25 درصد تيراژ توليد اين خودرو نيز روانه بازارهاي خارجي خواهد شود.
رانا با قيمت پايه 10 تا 10 و نيم ميليون تومان تعريف شده كه قيمت آن با برخورداري از تمام آپشن‌ها حدود 2 و نيم ميليون تومان بالاتر از قيمت پايه خواهد بود.
پيش بيني شده بود اين خودرو اواخر امسال يا اوايل سال آينده به توليد انبوه برسد و در سال آينده 20 تا 30 هزار دستگاه رانا در كشور توليد شود.
در حال حاضر مسئولان ايران خودرو موضوع توليد يك خودروي چيني به عنوان جايگزين پيكان را پيگيري مي‌كنند و قرار است اولين نمونه هاي اين خودرو طي ماه آينده براي بررسي بيشتر توسط مسئولان وزارت صنايع و اعضاي هيات مديره ايران خودرو به كشور وارد شود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehdi-2009
08-11-2009, 14:09
تا خودرو ساز ها خصوصی نشن و مالیات وعوارض گمرکی واردات ماشین کم نشه باید با همین پراید ها وپژوهای ساخت داخل سر کنیم.

MoHaMaD ZaNd
08-11-2009, 14:13
از همون اول هم معلوم بود كه اين ماشين 10 تومن نمياد !!! واقعا براي خودرو ساز ها متاسفم !!!!

noisymind
08-11-2009, 18:50
ای بابا مگه یادتون رفت , L90 میخواست بشه 8 تومان!!!

rami_hemi
08-11-2009, 19:02
تاپیک اضافی نزنید ادغام میشود.

asstubirs
13-11-2009, 11:54
باسلام
کسی مدونه قیمت اش چه حدی است

MoHaMaD ZaNd
13-11-2009, 13:37
فعلا كه معلوم نيست . چون اونجوري كه گفتن تازه از آبان و آذر صادرش ميكنن به كشورهاي ديگه اما به نظر من قيمتش بين 13 الي 14 تومن خواهد بود !!!

irinn65
09-08-2010, 01:16
تیبا خودروی ملی سایپا که همش گفتن میاد اخرشم وارد بازار نشد واای به حال این که فعلا خبری ازش نیست احتماالا 2یا3سال دیگه شاید در خیابانها ببینیم!!

soshiantrand
22-08-2010, 10:01
سلام
تيبا قراره با قيمت 9990000 وارد بازار بشه و اين خودرو رانا با قيمت 11 ميليون البته اين مطلب رو تو روزنامه دنياي اقتصاد خوندم

irinn65
23-08-2010, 01:43
سلام
تيبا قراره با قيمت 9990000 وارد بازار بشه و اين خودرو رانا با قيمت 11 ميليون البته اين مطلب رو تو روزنامه دنياي اقتصاد خوندم
قطعا رانا خریدارای زیادیو خواهد داشت اگه 11تومان باشه که خوبه بیشتر نشه ثبت نام میکنیم کی میاد بالاخره؟!
حالا کی خوندی 11تومان چون هر لحظه قیمتها عوض میشه!؟

GAME-GTR
23-08-2010, 15:00
تیبا به صورت پروتوتایپ اومده. مجله ماشین هم آزمایشش رو چاپ کرد و از سر تا تهش ایراد بود!

irinn65
25-08-2010, 01:54
تیبا به صورت پروتوتایپ اومده. مجله ماشین هم آزمایشش رو چاپ کرد و از سر تا تهش ایراد بود!
حالا چه ربطی به رانا داشت!!؟تیبا که تاپیک مخصوص داره دوست عزیز!

maryam.n98
25-08-2010, 14:07
این رانا هم بدنیست ولی به پای پژو308 نمی رسه!
شما به این تاپیک مراجعه کنید اون جا همه چی رو درباره ی پژو308 گفتم

farshad bugatti
26-08-2010, 13:29
این رانا هم بدنیست ولی به پای پژو308 نمی رسه!
شما به این تاپیک مراجعه کنید اون جا همه چی رو درباره ی پژو308 گفتم

اخه رانا کجاو 308 کجا!!!!
حالا معلوم نیست که 308 بیاد یا نه!
اگه هم بیاد از قیمتش از 30 تومن کمتر نمیشه!
تو این تاپیک لطفا فقط در مورد رانا بحث بشه.

GAME-GTR
01-09-2010, 17:30
حالا چه ربطی به رانا داشت!!؟تیبا که تاپیک مخصوص داره دوست عزیز!

تاپیک رانا و تیبا باهم باز بود اشتباها اینجا نوشتم. ببخشید.

رانا کی قرار بیاد ؟

irinn65
02-09-2010, 16:36
تاپیک رانا و تیبا باهم باز بود اشتباها اینجا نوشتم. ببخشید.

رانا کی قرار بیاد ؟
تیبا که همش میگن میاد هنوز نیومده وای بحال رانا که فعلا خبری نیست اما میگن اواخر90میاد یا اوایل91!

farshad bugatti
02-09-2010, 19:00
تیبا که همش میگن میاد هنوز نیومده وای بحال رانا که فعلا خبری نیست اما میگن اواخر90میاد یا اوایل91!
یک پست تکراری رو 10 جا نزنید!
رانا هر چی باشه از تیبا خیلی بهتر خواهد بود! بناب هزار تا دلیل!

irinn65
03-09-2010, 02:16
یک پست تکراری رو 10 جا نزنید!
رانا هر چی باشه از تیبا خیلی بهتر خواهد بود! بناب هزار تا دلیل!
من تکراری ندادم
من نگفتم چی بهتره چی بدتره فقط من زمان اومدنش تو بازارو گفتم...دوست عزیز خواهشا به پستها دقت کن:11:

ess_1362
08-09-2010, 19:47
سلام

از اونجايي كه متاسفانه هيچ كدوم از عكس هاي اين تاپيك باز نميشه + اينكه من براي رفتم به محيط كار به دنبال يك ماشين جمع و جور تر مي گردم با قيمت حدود 10-12 (چون محل كارم پاركينگ نداره) پس به اين خودرو كمي علاقه مند شدم

با توجه به مطالب فوق من چند تا عكس ازش ميذارم تا اگر دوستاني مثل من هم به اين مشكل برخورد كردن اين پست به اونها كمك كنه

فقط اگر عكس ها ايرادي داره من را مطلع كنيد تا ويرايش كنم :

به نظر شخصي بنده خريد اين خودرو با امكانات پايه تا 10 تومن و با امكانات كامل نهيت تا 12-13 تومن ارزش داره
اگر بدين صورت باشه من در خريدش شك نمي كنم چون ال لگن براي خياباني كه قرار هست داخلش پارك كنم يكم بزرگ هست

sAeEd_kHaAn
11-09-2010, 17:11
به نظر شخصي بنده خريد اين خودرو با امكانات پايه تا 10 تومن و با امكانات كامل نهيت تا 12-13 تومن ارزش داره
اگر بدين صورت باشه من در خريدش شك نمي كنم چون ال لگن براي خياباني كه قرار هست داخلش پارك كنم يكم بزرگ هست

یادم میاد یه زمانی خیلی از این به قول خودتون ال لگن تعریف و تمجید میکردین و به همه پیشناهاد میدادین پس چی شد ؟

ess_1362
11-09-2010, 20:28
یادم میاد یه زمانی خیلی از این به قول خودتون ال لگن تعریف و تمجید میکردین و به همه پیشناهاد میدادین پس چی شد ؟ اينجا تاپيك تندر نيست.
در تاپيك خودش و چند جاي ديگه هم گفتم كه من چيزي را كه دارم تعصب وار به ديگران توصيه نمي كنم
الان هم ميگم تا 16 تومن ماشيني كه چنين امكاناتي داشته باشه در ايران وجود نداره كلا ماشين با ارزشي هست
اگر هم رونا قيمتش از 12 بيشتر بشه در مقابل تندر حرفي براي گفتن نداره و شكست مي خوره

پ.ن : لطفا تاپيك را به انحراف نكشين و بذاريد در مورد رونا بحث بشه با تشكر...

EngineeR EhsaN
11-09-2010, 21:28
ماشين خيلي جالبيه، به توليد انبوه ميرسه؟رسيده؟

irinn65
11-09-2010, 23:36
ماشين خيلي جالبيه، به توليد انبوه ميرسه؟رسيده؟
ایشالا90 تولید میشه 91به تولید انبوه میرسه!

boozzai
13-09-2010, 12:06
سلام!
اینم چند تا عکس:

اگه تکراری بودن،شرمنده...!:31:

ess_1362
13-09-2010, 18:44
راستش من در مورد اين خودرو به يك نتيجه اخلاقي رسيدم!!!
طراحي به نسبت خوبي داره ولي خيلي بهتر بود كه يكم بيشتر روش كار مي كردن. مثلا طرح درون درها بهتر بود كلا عوض ميشد و متفاوت از 206 در ميومد
بهتر بود كه طراحي جانبي خودرو كمي تغيير مي كرد و تفاوتهايي نسبت به طراحي 206 همانند طرح جلو و عقب خودرو ايجاد ميشد
و اما نكته آخر اينكه اميدوارم كه اين خودرو دچار مشكلي حاد به نام ضعف مونتاژ نشه!!!

پ.ن : چه خوب بود كه مسئولين محترم صنايع خودرو سازي سري به اين جور فروم ها ميزدن و از نظرات ملت استفاده ميكردن چون هر چي باشه اين نظرات از روي صبر و حوصله نوشته ميشه و خيلي بهتر از اون حالتي هست كه يك بنده خدا وسط چله زمستون صبح در هواي سرد شيراز در نمايندگي وا ميسه و مردم به زور مجبور مي كنه فرم نظرخواهي را به اجبار پر كنند!!:31:

iran-1389
14-09-2010, 16:58
پ.ن : لطفا تاپيك را به انحراف نكشين و بذاريد در مورد رونا بحث بشه با تشكر...

این پ.ن یعنی چی؟:31:

iran-1389
14-09-2010, 16:59
خیلی قشنگه ولی فکرنکنم زیر 13-14 تومن بفروشنش

boozzai
14-09-2010, 19:09
به نظر منم که واقعا زیباست!(در حد ایران)
اگه تا 12 بدنشم عالیه!:31:

REGISTERED-USER
14-09-2010, 23:44
موتورش انگار EF4 بود نه ؟

irinn65
15-09-2010, 04:00
اگه ندیدی حدود15شایدم بیشتر بفروشنش
تیبام میگفتن زیر10حالا ساده ترین تیپش10تومنه که تیپ بالاترش تا 13تومنم میرسه وای بحال این!

iran-1389
16-09-2010, 12:39
اگه 15هم بدن با این مشخصاتی که تو سایت ایران خودرو زدا به نظرم ارزش خرید داره

rgh2
02-10-2010, 12:05
اگه 15هم بدن با این مشخصاتی که تو سایت ایران خودرو زدا به نظرم ارزش خرید داره

دوست عزيز جو تو مملكت درست نكنيد
15 ميليون چيه..همه همينجوري فكر ميكنن كه بايد ماشيتهاي بدرد نخور مثل پرايد آشغال و 405 ،20 سال پيشو كلي پول بديم
تو اروپا و آمريكا با 15000 دلار نقد ماشين هايي ميشه از نمايشگاه كشيد بيرون كه خابشو هم اينجا نميبينيم ...

farshad bugatti
02-10-2010, 15:45
دوست عزيز جو تو مملكت درست نكنيد
15 ميليون چيه..همه همينجوري فكر ميكنن كه بايد ماشيتهاي بدرد نخور مثل پرايد آشغال و 405 ،20 سال پيشو كلي پول بديم
تو اروپا و آمريكا با 15000 دلار نقد ماشين هايي ميشه از نمايشگاه كشيد بيرون كه خابشو هم اينجا نميبينيم ...

ایشون با توجه به موقعیت جهانی نگفتن!
دوستمون هم با توجه به موقعیت بازار کشورمون میگن که ارزش خرید داره! وگر نه این ات اشغالا هیچ کدوم ارزش خری نداره!

farshad bugatti
16-10-2010, 16:18
رانا با قیمت 11 میلیون تومان عرضه میشه!
قیمت پایه رانا برای تیپ یک 11 میلیون و برای بالاترین اپشن تا 2.5 میلیون بیشتر خواهد بود!
امکانات مدل پایه: ترمز abs - کولر - فرمان هیدرولیک - و کیسه هوا برای راننده.
البته رانا قراره با 4 نوع موتور عرضه بشه!
TU5 دستی
TU5 اتوماتیک!
EF7
EF4
که اگه اینطور که میگن باشه عالیه!

MoHaMaD ZaNd
16-10-2010, 20:11
قیمت پایه رانا برای تیپ یک 11 میلیون و برای بالاترین اپشن تا 2.5 میلیون بیشتر خواهد بود!
TU5 دستی
TU5 اتوماتیک!
EF7
EF4
فرشاد جان مطمئنی با این قیمت میاد ؟!
اگه اینجوری باشه که خیلی عالیه !

™Symbian
16-10-2010, 21:39
TU5 دستی
TU5 اتوماتیک!
EF7
EF4

اقا مطمینی؟یعنی بهترین مدلش tu5 اتوماتیک فقط13.5میلیون؟:18:
ای بی اس و ایربگ و ... هم که داره:19:

irinn65
17-10-2010, 03:07
اتوماتیکش که مطمئنا بالای 16تومان هستش شک نکنید...
مشخص نیست مدل پایش با چه موتوری عرضه میشه؟؟!یا انتخابیه؟
بهرحال مدل EF7بهترین تیپش هست برای خرید...

mb2006
17-10-2010, 17:00
دوستان گول این حرفها را نخورید همین تندر هم ابتدا قرار بود با قیمت 8 میلیون تومان عرضه بشه ولی آخرش چی شد .
من که زیاد به این حرفها و قیمتها امیدوار نیستم

ba maram
17-10-2010, 17:13
دوستان کی باید ثبت نام کنیم واسه رانا؟کسی خبری داره بگه که همه بدونن!!!!
بعد میشه امکانات (موتوری و ....) رو بگین؟(اگه لینک بدین که خیلی ممنون میشم)

ماشین ملی باید قیمتش زیر 10 تومان باشه...(که اینا عمرا بدن)همون تو رنج 13و14 میشه...

irinn65
18-10-2010, 01:07
انگار گفته شده اواخر90یا اوایل91 وارد بازار میشه!

REGISTERED-USER
18-10-2010, 11:37
حالا EF7 قطعاتش کمه میخوان سر این هم بزنن؟ یه موتور EFD هم قرار بود روش سوار بشه

ولی موتور 1700 ای اف7 روش بخوره براش زیاد نیست ؟ کوچیکه هیبتش!

farshad bugatti
18-10-2010, 22:12
خب موتور ماشین که ربطی به هیبت نداره در عوض قدرت و شتابش خوب میشه.
با موتور EF4 هم قراره عرضه بشه در کنار اون TU5 که برای رانا اینا خیلی خوبه!

weronika
18-10-2010, 22:23
یادتون میاد ال90 هم میگفتن به جایه پراید میاد و 8 الی 9 میلیون بیشتر نخواهد بود ولی چی شد الان 15 میلیونه
این ماشینم با این مشخصات تو ایران با این قیمت ؟؟؟

farshad bugatti
18-10-2010, 22:36
یادتون میاد ال90 هم میگفتن به جایه پراید میاد و 8 الی 9 میلیون بیشتر نخواهد بود ولی چی شد الان 15 میلیونه
انصافا مشخصاتش خوبه و طراحی ظاهریش هم خوب هم نباشه بد نیست!
در ضمن تو هر زمان ظرایط بازار فرق میکنه!
متاسفانه بعضی از دوستان هنوز هستن که میگن باید تندر 90 نه میلیون تومن بود چون قبلا گفته بودن!
اگه به نظرتون رانا یا تندر 9 تومن باشه چی میشه وضعیت اون یکی ماشینا؟!

weronika
18-10-2010, 22:49
انصافا مشخصاتش خوبه و طراحی ظاهریش هم خوب هم نباشه بد نیست!
در ضمن تو هر زمان ظرایط بازار فرق میکنه!
متاسفانه بعضی از دوستان هنوز هستن که میگن باید تندر 90 نه میلیون تومن بود چون قبلا گفته بودن!
اگه به نظرتون رانا یا تندر 9 تومن باشه چی میشه وضعیت اون یکی ماشینا؟!
هر چیزی باید با قیمت واقعیش عرضه بشه و به جای اینکه قیمت تندرو بالا ببرن بایستی کیفیت سایر ماشینها رو بالا ببرن یا از رقابت خارج شن

rami_hemi
19-10-2010, 10:48
اون مدلی که همه میگن قیمت 6 هزار یورویی داره مشخصاتش با مدلی که تو ایران عرضه میشه فرق داره
اون مدل پایه داچیا لوگان هستش با موتور 1100 سی سی ولی مد لی که توی ایران عرضه میشه با موتور 110 اسبی 1600 سی سی بالاترین مدل با قیمت 11000 یورو هستش یعنی اگه درست حساب کنیم همون 15 میلیون تومن

bushido
19-10-2010, 21:40
ما که به همون لوگان 1100 سی سی با قیمت 6000 یورو که حدود 8 میلیون خودمونه راضییم
اگر میووردن کسی پراید نمیخرید
چه جوری اولا همین پراید 9 میلیون بود شد 13 بعد شد 15 جریان این افزایش شدید قیمت چی بود

farshad bugatti
22-10-2010, 21:32
این یه عکس از رانا که فقط در حد یک فتوشاپ هستش که انصافا خوشگل شده!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Arash4484
22-10-2010, 21:36

اره ,مگه ما از رومانی و ترکیه کمتر بودیم؟ اما باید بقیه ماشینها وشکمپانیهاشون! میزدند به چاک با اون قیمتا

rami_hemi
22-10-2010, 22:38
مورد همون موتور بود هزار تا اسم گذاشتن روی موتور 1100 سی سی
یکی به من میگفت کهآلودگیش بالا بود این چیزها منم چیزی نگفتم یعنی باور کردم راس میگی ولی کلا مشکل همون لابی خودروسازها توی دولت و محلس هستش .

Steps-Rap
24-10-2010, 18:20
لین ماشین قراره کی بیرون بیاد؟؟

irinn65
25-10-2010, 02:34
لین ماشین قراره کی بیرون بیاد؟؟
گفته میشه اواخر90یا اوایل91!

سعید6
27-10-2010, 14:12
گفته میشه اواخر90یا اوایل91!

خدا نکنخه که بلای تیبا سرش بیاد وگرنه میره تا 95 (البته آدم دوبار تو یه جاه نمیره)

irinn65
28-10-2010, 03:54
خدا نکنه که بلای تیبا سرش بیاد وگرنه میره تا 95 (البته آدم دوبار تو یه جاه نمیره)
خوب کلا این خودروها تا مرحله تحویل خیلی مشکلات براشون پیش میاد که اینقدر طول میکشه از جمله سرمایه گذاری تحریم ناهماهنگی نرسیدن قطعات و خیلی چیزهای دیگه, چون هنوز تو کشورمون خودروی ملی جا نیفتاده....

irinn65
08-12-2010, 04:50
خبر میرسه مدیران ایرانخودرو از قطعی شدن ورود این خودرو حدود10ماه دیگه هستش...فکر میکنم 22بهمن باشه!:31:
البته اگه مثل تیبا باز نیفته عقب!

alpha007
08-12-2010, 21:38
((((((شركت ايران خودرو ، در راستای توسعه برند ملی و پلاتفرم خود ، با حضور وزيران صنايع و معادن و رفاه و تامين اجتماعی ، نمايندگان مجلس شورای اسلامی ، مديران صنعت و مديران گروه صنعتی ايران خودرو و خبرنگاران رسانه های داخلی و بين المللی ، دومين خودرو با برند ملی ايران با نام رانا را به بازار ايران و جهان معرفی كرد.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مهندس عليرضا محمدی ، مدير پروژه خودروی رانا در زمينه اهداف توليد محصول جديد ايران خودرو گفت : توليد محصولی جديد با ظاهر منحصر به فرد ، قیمت پایین تر از خودروهای هم خانواده و برخوردار از آخرین استانداردهای روز برای ترويج و توسعه برند ايران خودرو ، از جمله اهداف شركت ايران خودرو از عرضه اين محصول است.

وی افزود : اين گروه صنعتی در اين حركت خود ، تامین بازار خودروهایی در حاشیه قیمتی متوسط به پایین و توسعه پلاتفرم مختص ایران خودرو در کنار توسعه محصول جدید را نيز در نظر داشته تا از اين راه، توسعه سهم صادرات و تضمین تداوم تولید در سایت های خارج از کشور در آینده را نيز محقق سازد.

مشخصات فنی

محمدی درباره مشخصات دومين خودرو با برند ملی ايران خودرو[/URL] خاطر نشان ساخت : از جنبه های گوناگون مانند در موتور ، گلگیرها ، چراغ ها ، سپر ها و صندوق عقب ، از طراحی کاملا جدیدی برخوردار است.

وی تاكيد كرد : در اين خودرو ساير بخش ها از قبيل داشبورد، صندلی های جلو و عقب، رودری های جلو و عقب، قاب ستون ها و غربیلک فرمان نيز كاملا جديد و ابتكاري است. سیستم تعلیق عقب اين خودرو از نوع Twist Beam بوده و از كيسه هوای راننده و سرنشین برخوردار است.

مدير پروژه خودروی رانا تصريح كرد : در طراحی اين محصول، سيستم های تعلیق جلو، اگزوز، هیدرولیک فرمان و فریم صندلی ها با اعمال اصلاحات لازم و به منظور استفاده بهینه از سرمایه گذاری های موجود، از سبد محصولات ایران خودرو به كار گرفته شده است.از جمله اهداف مهمی كه ايران خودرو در طراحی و عرضه اين محصول دنبال كرده، می توان به مصرف سوخت و آلایندگی، ایمنی، قیمت، عملکرد مناسب موتور و قوای محرکه، خدمات پس از فروش، فرمان پذيری و امکانات رفاهی، ارزانی تعميرات و نگهداري و دوام و کیفیت بالاي قطعات اشاره كرد.

توسعه پلاتفرم جدید با مالکیت ایران خودرو

وی در زمينه توسعه پلاتفرم خودروی رانا خاطر نشان ساخت : بخش عمده ای از زیر مجموعه های پلاتفرم متعلق به ایران خودرو كه خودروی “رانا” برروی آن ارايه شده، موتور و گیربکس، سیستم تعلیق، کفی خودرو، صندلی ها، سیستم هاي خنک کاری، ترمز و الکتریکال و مجموعه اگزوز را در بر دارد.

گزینه های قوای محرکه به عنوان یکی از اجزا اصلی پلاتفرم

محمدي با اشاره به اين كه در اين خودرو از قوای محركه متنوعی استفاده شده است خاطر نشان ساخت : موتور 1600 سی سی موجود براي بازار ایران و بازارهای صادراتی از جمله اين موارد است. اين موتور دارای 16 سوپاپ بوده و از 110 اسب توان در دور 5800 و گشتاور 142 نيوتن متر در دور 4000 برخوردار است. اين موتور بنزین سوز بوده اما قابلیت ارايه به صورت دوگانه سوز را نيز دارا است. اين موتور در سیکل ترکیبی 6.6 ليتر و در جاده 5.4 ليتر در هر صد كيلومتر سوخت مصرف می كند.

موتور ملی EF از ديگر گزينه های مورد نظر برای اين محصول است. اين موتور نيز دارای 16 سوپاپ و 125 اسب توان در دور 6000 در حالت بنزين و 103 اسب توان در دور 6000 در حالت گاز سوز است.

گشتاور 160 نيوتن متر در دور 4500 در حالت بنزین و 135 نيوتن متر در دور 4500 در حالت گاز سوز از ديگر ويژگی های اين موتور به شمار می رود. موتور EF پایه گازسوز است اما قابلیت ارايه به صورت بنزین سوز را نيز دارد. قابلیت نصب موتور دیزل نيز بر روی این خودرو وجود دارد.

مالکیت گیربکس

مدير پروژه خودروی رانا تصريح كرد : ساخت کامل و مالكيت گيربكس توسط شرکت نیرو محرکه ایران خودرو، گامی بلند در ایجاد پلاتفرم را فراهم و بهبود مستمر کیفیت گیربکس با انجام پروژه های مهندسی را ميسر كرده است.

طراحی اکسل و سیستم تعلیق

وي تاكيد كرد : طراحی و ساخت کامل و مالکیت اکسل به عنوان یکی دیگر از اجزای اصلی پلاتفرم و مالكيت آن برای ايران خودرو ، از ديگر نتايج طراحی و عرضه خودروی رانا است كه به منظور افزایش تیراژ و اقتصادی شدن تولید و با كسب اطمینان از عملکرد آن از راه محاسبات مهندسی و تست های جامع، به طور مشترک در “رانا” و “سمند” استفاده خواهد شد.

گونه ها و تجهیزات به کار رفته

اين مقام مسوول در زمينه مدل های مختلف خودروی رانا خاطر نشان ساخت : خودروی رانا در دو گونه اصلی ارايه می شود. در گونه اول كه دو حالت شامل گیربکس دستی / بنزین سوز و گیربکس دستی / دو گانه سوز را در بر دارد، تجهیزاتی از قبيل ایربگ راننده، کولر، فرمان هیدرولیک و پخش MP3 با ورودی USB ديده شده است.

گونه دوم اين محصول ، گیربکس دستی / بنزین سوز، گیربکس اتوماتیک / بنزین سوز و گیربکس دستی /دو گانه سوز را در بر دارد و تجهیزات آن شامل ایربگ راننده و سرنشین، ترمزهای ضد قفلABS ، شیشه بالابرهای برقی، تنظیم برقی آیينه ها، فرمان هیدرولیک، کولر و پخش CD/MP3 با ورودی USB است.

ویژگی های برجسته خودروی رانا

مهندس محمدی مهم ترين ويژگی های خودروی رانا را معرفی خودرويی تحت برند ایران خودرو با ظاهر جذاب تر ار خودروهای هم رده و بهره گیری از سرمایه گذاری های انجام شده در زمینه تولید و ساخت داخل قطعات و مجموعه ها كه از جمله تجربه های مهم طراحی و عرضه اين محصول به شمار می رود ، عنوان كرد و اظهار داشت : گروه صنعتی ايران خودرو در اين راستا، سطح ایمنی خودرو در تصادف و به ويژه در برخورد با عابر پیاده را نيز ارتقا داده و X12 تنها خودروی تولید داخل است که با آخرین استانداردهای اروپایی مربوط به عابر پياده موسوم به Pedestrian Impact تطابق دارد. دراين محصول، استاندارد کنترل آلایندگی بر بالاترین استاندارد اروپایی (EU V) منطبق است.

سطح تجهيزات

وی درزمينه تجهزات خودروی رانا تصريح كرد : خودروی جديد ايران خودرو به

فرمان هيدروليك،

كولر،

ترمز ‌ABS ، شیشه بالابر جلو و عقب برقی،

آیينه های برقی،

قفل مرکزی،

ریموت و

ايربگ راننده و سرنشين مجهز است و با توجه به عرضه آن در انتهاي سال 1388 و هدف گذاری ايران خودرو، این محصول در سطوح استاندارد آلایندگی Euro 3 ، Euro 4 و Euro 5 قابل عرضه است.

نخستين خودروي ايراني با استاندارد ايمني عابر پياده

محمدی در مورد استاندارد های روز اروپايی اين خودرو خاطر نشان ساخت : علاوه بر تامين الزامات استانداردهای 55 گانه بازار ایران و استانداردهای روز اروپا ، شاخص های ايمنی برای راننده و سرنشين بزرگسال و كودكان و برخورد با عابر پياده بر اساس معیار EuroNCAP نيز در این محصول هدف گذاری شده و به تمامي سيستم های ايمنی برای برخورد با عابر پياده موسوم به استاندارد Pedestrian Impact مجهز است. خودروی رانا ، اولین خودروی ایرانی است كه در طراحي آن دستیابی به ملزومات استانداردهای Euro IV و Euro V ، تطابق با كليه ملزومات استانداردهای اتحاديه اروپا ( EEC/ECE) و تمامی استانداردهای جاری در ايران و ساير مناطق صادراتی گنجانده شده است.

150 هزار دستگاه پيش بينی توليد

محمدی در زمينه تيراژ توليد و بازار های صادراتی خودروی رانا گفت : با توجه به پتانسيل بازار در بخش های SM2 و SM3، حداقل تيراژ سالانه برای اين خودرو 150 هزار دستگاه پيش بينی شده است و اين خودرو به بيش از 30 كشور جهان صادر خواهد شد .

وی مهم ترين بازار های صادراتی اين خودرو را كشورهای مختلف در آسيای ميانه، اروپا، آفريقا، امريكای لاتين و خاورميانه از جمله بازارهای مهم برای اين محصول خواهند بود. دراين ميان می توان كشورهای قزاقستان، تركمنستان، تركيه، اوكراين، بلاروس، سوريه، لبنان، اردن، تونس، مراكش، سنگال، ونزوئلا، ليبی، الجزاير، مصر، سودان، عربستان، كويت ، عراق ، امارات، آذربايجان، چين و روسيه را نام برد.))))))

این ماشین قرار بود سال 88 عرضه بشه الان که داریم وارد 90 میشیم!
جالبه آش دهن سوزی هم نیست...
خبر مربوط به اوایل پارساله

بی باک بی بال
08-12-2010, 23:24
چرا اینها مثل بچه ادم ماشین هاشون سروقت عرض نمیکنند مشکل شون چیه ؟

Amir..H
09-12-2010, 00:51
چرا اینها مثل بچه ادم ماشین هاشون سروقت عرض نمیکنند مشکل شون چیه ؟
بابا این چه حرفیا میزنی شما
کارخونه های ماشین سازی تو ایران و بد قولی:27:
حتما به صلاح مردمه ما نبوده این ماشینای با کیفیتو سوار شن
اگه نه اینا که زبونم لال بد قول نیستن

Gilopa
09-12-2010, 10:05
طراحی داخلی ماشین به شدت الهام گرفته از l90 هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5A7%2B%28%2Bx12%2B%29&zoom=1&q=%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%A7+%28+x12+%29&usg=__dA6sJ99JVzzp77MWftVM8VWdv1g=&sa=X&ei=eHgATYv4OobI4AaGoZD0Ag&ved=0CCIQ9QEwAg

mohamad skystar
16-01-2011, 17:45
رانا خیلی بهتر از تیبا هست.از شهریور 1390 میاد به بازار.
امیدواریم خوب باشه اگه مثل تیبا باشه که باید خودمونو دار بزنیم.

skyline00
16-01-2011, 19:03
آقا عکسی از این ماشین توی این تاپیک ندیدم ، پاک شده ؟

توی گوگل زدم چیز دندون گیری ندیدم ، کسی عکسی ازش داره ؟

D r i v e r
16-01-2011, 20:47
آقا عکسی از این ماشین توی این تاپیک ندیدم ، پاک شده ؟

توی گوگل زدم چیز دندون گیری ندیدم ، کسی عکسی ازش داره ؟
شما چطوری توی گوگل سرچ کردین که چیزی پیدا نکردین؟ :46:

mohamad skystar
18-01-2011, 00:01
شما چطوری توی گوگل سرچ کردین که چیزی پیدا نکردین؟ :46:

رانا خیلی بهتر از تیبا بود.راستی تو عکس توجه کنید رادیو پخش Pioneer 6050 بود.البته تبلیغاتیه امکان نداره ایران خودرو این پخش رو بزاره رو محصولاتش.

s-a-l-i-m
18-01-2011, 00:08
از این خوشم امد...25 تومانی میزنه به قیافش البته باطنش با خداست.:31:

رانا خیلی بهتر از تیبا بود.راستی تو عکس توجه کنید رادیو پخش Pioneer 6050 بود.البته تبلیغاتیه امکان نداره ایران خودرو این پخش رو بزاره رو محصولاتش.
چشمت رو چی بگم:31:

mohamad skystar
19-01-2011, 23:46
راستی فراموش نکنید که رانا روی پلت فرم 206 SD ساخته شد. مثل پارس که روی پلت فرم 405 ساخته شد.

irinn65
21-01-2011, 03:25
قیمت و تاریخ دقیقش ورودش مشخص نشد؟

skyline00
21-01-2011, 04:05
خوشمان آمد ، خوشگله ، البته جلو داشبوردش که کپیه SD هست ،

معلوم نیست برای این خودروی طراحی منسوخ ، چقدر جیب ملتو خالی کنن

شما چطوری توی گوگل سرچ کردین که چیزی پیدا نکردین؟

باور کن این عکسای خود ایران خودرو رو ندیدم که ندیدم ، 2 صفحه ام دیدم ها ، اما نبود ، مرسی دوست عزیز

ZARABAN21
22-01-2011, 00:12
بچه ها موتورش معلوم میشه چی هست؟

MoHaMaD ZaNd
22-01-2011, 00:43
موتورش اگه اشتباه نکنم EF7 و EF4 هستش !

mohamad skystar
22-01-2011, 18:07
قیمت و تاریخ دقیقش ورودش مشخص نشد؟

ورودش شهریور ماه 1390 و قیمتش هم میگن ارزون تر بقیه محصولاته مثل L90 که گفتن 10 میلیون بعد که اومد شد 14 میلیون.قیمت هنوز مشخص نیست.

---------- Post added at 06:07 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

موتورش اگه اشتباه نکنم EF7 و EF4 هستش !

دوست عزیز موتور EF7 پایه گازسوزه.
این موتور بنزینیه فکر کنم یه چیزی تو مایه های موتور ریو باشه.خیلی شبیه.نمیدونم والا

artoor32
25-01-2011, 13:55
این خودرو وارد بازار شده؟
جریان مجهز بودن به ايمني عابر پياده چی هست؟ یعنی به یه عابر برسی خودش ترمز میکنه؟!

mohamad skystar
25-01-2011, 15:16
این خودرو وارد بازار شده؟
جریان مجهز بودن به ايمني عابر پياده چی هست؟ یعنی به یه عابر برسی خودش ترمز میکنه؟!

دوست عزیز این خودرو شهریور ماه 1390 به بازار میاد.
ایمنی عابر پیاده و شایعاتی از این قبیل رو توجه نکن.
تا خودرو به بازار نیاد شایعات زیاده.

irinn65
28-01-2011, 01:45
دوست عزیز موتور EF7 پایه گازسوزه.
این موتور بنزینیه فکر کنم یه چیزی تو مایه های موتور ریو باشه.خیلی شبیه.نمیدونم والا

دوست من EF7 مدل بنزینی هم داره فقط مختص گاز سوز نیست...

mohamad skystar
28-01-2011, 11:30
دوست من EF7 مدل بنزینی هم داره فقط مختص گاز سوز نیست...

بله شما درست میگی.اما طبق آخرین پرسش هایی که من کردم از ارین خودرو گفتن دوگانه سوز نیست اول با موتور بنزینی میاد.شاید بعد دوگانه سوز بشه.

chichaee
01-02-2011, 17:16
سلام اگه مثل بقيه ماشيناشون چند برابر نفروشن چيز خوبيه

mohamad skystar
02-02-2011, 00:01
سلام اگه مثل بقيه ماشيناشون چند برابر نفروشن چيز خوبيه

این که قیمتی که الان دارن میدن با قیمتی که میاد تو بازار خیلی فرقشه.
والا این ماشینی که من عکسشو دیدم(دوستان در پست های قبل گذاشتن) ماشینه خوبیه و اگر بیاد فکر کنم
روآ و 405 اینا باید یه فکری به حاله خودشون بکنن.

Exir
05-02-2011, 19:36
ظاهرا قراره این لگن از شهریور سال اینده وارد بازار شه.

بگو آخه این اشغال چیه که دیگه اینقدر تولیدشو عقب میندازین مردم تشنه دیدنش بشن.

تو رونماییش که دو سال پیش بود کیفیت مذخرف تزیینات داخلیش که حال ادمو بهم میزد با اون پشت بی ریختش.

همون 206 سدانه یه ذره بدنه قسمت جلوش که شامل کاپوتش میشه بزرگتر کردن دیگه چه هنری زدن.

مطمئن باشید سگ 206 اس دی به این زباله خواهد ارزید.

لینک خبر

saeed1670
05-02-2011, 22:30
حالمو بهم میزنه:41::2:

mohamad skystar
06-02-2011, 15:09
حالمو بهم میزنه:41::2:

دوست عزیز از چه نظر میگی خوب نیست؟
خیلی بهتر از تیبای سایپاست.

aref16
08-02-2011, 18:29
شاید خریدمش؛البته شاید:31:

Steps-Rap
08-02-2011, 20:12
قیافش که از ماشینای دیگه ی داخلی که ساختن هر چقدرم تقلیدی باشه باز قشنگ تره....
کاش سیستم تهویش اتومات بود حداقل....

mahyar2525
08-02-2011, 22:51

چرا بهتر از تیبای سایپاست؟
اگه قیافه ظاهری مد نظرتونه که اون یه چیز سلیقه ای هستش.
من که به شخصه از محصولات ایران خودرو خوشم نمیاد چون هم پر مصرف هستن و هم قطعات گرونی دارن.
در کل هم رانا هم تیبا مزخرفن!

mohamad skystar
09-02-2011, 23:00
چرا بهتر از تیبای سایپاست؟
اگه قیافه ظاهری مد نظرتونه که اون یه چیز سلیقه ای هستش.
من که به شخصه از محصولات ایران خودرو خوشم نمیاد چون هم پر مصرف هستن و هم قطعات گرونی دارن.
در کل هم رانا هم تیبا مزخرفن!

محصولات ایران خودرو همش پر مصرف نیست.
فکر کنم شما خودرویی میخوای در 100 کیلومتر 1 لیتر بسوزونه.
فعلا L90 و 206 کم مصرف هستن.
شما یهو همه رو به باد انتقاد میگیرین دوست عزیز.
موفق باشید.

saeed1670
10-02-2011, 13:08

از این نظر میگم حالمو بهم میزنه چون هیییییچ چیزه قابل توجه جدیدی تو این ماشین نیست
موتورش همون موتو پارس و سمند و... (از نظر قدرت و سرعت ...) مصرف بنزینشم مطمعنا" به دلیل وزن کمترش خواهد بود چون اینا تنها راه حلشون واسه کم مصرف کردن خودرو سبک کردنشه :31:
قیافشم که به قول دوستمون توپ 40تیکه هستش. از هر ماشین زاقارتی یه تیکه تو این ماشین پیدا میشه:2:

alpha007
10-02-2011, 15:06
از این نظر میگم حالمو بهم میزنه چون هیییییچ چیزه قابل توجه جدیدی تو این ماشین نیست
موتورش همون موتو پارس و سمند و... (از نظر قدرت و سرعت ...) مصرف بنزینشم مطمعنا" به دلیل وزن کمترش خواهد بود چون اینا تنها راه حلشون واسه کم مصرف کردن خودرو سبک کردنشه :31:
قیافشم که به قول دوستمون توپ 40تیکه هستش. از هر ماشین زاقارتی یه تیکه تو این ماشین پیدا میشه:2:
متاسفانه این ماشین حالا یا فروش میکنه یا نمیکنه خودشون میدونن
موج گسترده تبلیغاتشون تو راهه
مثل سمند
همه دیدیم که چی شد
ولی با این احوال صحبت شما کاملا درسته
چه نکته جالبی تو این ماشین وجود داره که نظر عده ای رو به خودش جلب کرده!؟
موتور؟
بدنه؟
چه چیزی؟
اگه منظور دوستان تعبیه یه سری تجهیزات جانبی این ماشینه مثل سنسور تشخیص عابر پیاده و اینها باید بگم که خدا عمر بده چین رو
اگر این ادوات روی این ماشین که قراره بیاد سوار بشه تماما ساخت کشور محبوب و دوست ! خواهد بود نه شبیه سنسورهایی که الان پژو روی 207 و ... داره سوار میکنه که از نظر دقت و کارایی هم فوق العاده بالاست
چین تو تجهیزات غیر ایمن حرف اول رو تو دنیا میزنه چه برسه به ایمن که اونم بخواد رو ماشین سوار بشه!

razmjoo
12-02-2011, 19:27
زمان اومدنش رو اعلام کردن ؟
حدودای قیمت چطور ؟

mohamad skystar
12-02-2011, 23:49
زمان اومدنش رو اعلام کردن ؟
حدودای قیمت چطور ؟

زمان ورود به بازار شهریور ماه 1390 هست.
فیمتش رو هم طبق تبلیغاتی که میکردن گفتن ارزونتر از سایر محصولاته.
امیدواریم مثله قضیه L90 نشه.

isbn
14-02-2011, 10:26
مهندس سلیمانی خبرداد:

آغاز تولید آزمایشی رانا

تولید آزمایشی رانا، دومین محصول با برند ملی ایران خودرو آغاز شد.

به گزارش ایکو پرس ، مهندس میرجواد سلیمانی، قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو با بیان این مطلب، گفت: در این مرحله که تا دهم اسفندماه به طول می انجامد 30 دستگاه رانا در خطوط موقتی تولید می شود و مورد آزمون های گوناگون قرار می گیرد.

وی افزود: هدف از این آزمون ها که برخی در ایران و برخی در خارج از کشور انجام می گیرد، رسیدن به کیفیت مورد نظر و کسب اطمینان از دست یابی به استانداردهای 51 گانه ملی است.

سلیمانی یادآور شد که در مرحله تولید آزمایشی از قالب های موقت استفاده می شود و قالب های اصلی خطوط تولید رانا که در دست طراحی و ساخت است،اردیبهشت ماه آینده، در خطوط اصلی تولید نصب می شود.

مدیر پروژه طراحی و ساخت قالب های اصلی تولید انبوه رانا، افزود: برای اولین بار در صنعت خودروسازی ایران، قالب های اصلی تولید خودرو، در یک شرکت ایرانی طراحی و ساخته می شود و تاکنون 65 درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: با دست یابی به دانش فنی طراحی و ساخت قالب های خطوط تولید، برای محصولات آینده نیز ساخت قالب ها در ایران امکان پذیر است.

قائم مقام محصول و کیفیت ایران خودرو زمان شروع تولید انبوه را از اردیبهشت ماه آینده اعلام کرد که قالب های اصلی در خطوط تولید انبوه مستقر و مرحله پیش تولید محصول آغاز می شود.

سلیمانی تعداد تولیدات مرحله پیش تولید انبوه رانا را هزار دستگاه تا شهریور ماه 90 ذکر کرد و گفت: تولیدات این بخش نیز عمدتا توسط مشتریان خاص تست می شود تا عرضه محصول به بازار با اطمینان بیش‌تری صورت پذیرد.

وی زمان تولید انبوه و عرضه محصول به بازار را شهریور ماه سال آینده عنوان کرد و گفت: تا پایان سال پنج هزار دستگاه رانا به مشتریان عرضه خواهد شد.

سلیمانی میزان ساخت داخل قطعات رانا را بیش از 90 درصد ذکر کرد و گفت: هماهنگی های لازم با زنجیره تامین برای تامین قطعات رانا انجا م شده و تا به حال بیش از 90 درصد قطعه سازان دخیل در این امر، قطعات مورد نیاز را تولید کرده اند، طراحی برخی قطعات نیز با اندکی تاخیر انجام می گیرد که در دو هفته جبران می شود.

شایان ذکر است، با شروع تولید آزمایشی رانا در ایران خودرو، سالنی که سابق بر این سواری بنز در آن مونتاژ می شد، به تولید آزمایشی محصولات جدید ایران خودرو اختصاص خواهد یافت.

mohamad skystar
19-02-2011, 12:38
موتور این خودرو:
1600 CC بنزینی (فکر کنم TU5 باشه) مصرف سوخت در شهر 6.6 لیتر در 100 کیلومتر و بیرون شهر 5.4 لیتر در 100 کیلومتر
1700 CC (موتور ملی پایه گازسوز)

---------- Post added at 12:38 PM ---------- Previous post was at 12:35 PM ----------

خودروي رانا در دو گونه اصلي ارايه مي شود. در گونه اول كه دو حالت شامل گیربکس دستی / بنزین سوز و گیربکس دستی / دو گانه سوز را در بر دارد، تجهیزاتي از قبيل ایربگ راننده، کولر، فرمان هیدرولیک و پخش MP3 با ورودی USB ديده شده است.
گونه دوم اين محصول، گیربکس دستی / بنزین سوز، گیربکس اتوماتیک / بنزین سوز و گیربکس دستی /دو گانه سوز را در بر دارد و تجهیزات آن شامل ایربگ راننده و سرنشین، ترمزهای ضد قفلABS ، شیشه بالابرهای برقی، تنظیم برقی آیينه ها، فرمان هیدرولیک، کولر و پخش CD/MP3 با ورودی USB است.

sina davis
01-04-2011, 09:12
هر چي باشه از تيبا که بهتره - هم مقاومه و هم خوشکل تره

s-a-l-i-m
01-04-2011, 22:28
گردوخاکی به پا کردی دوست عزیز .

mmf66
02-04-2011, 15:00
تیبا که کلا مزخرفه
رانا تقریبا 206sd هست منتها با تزیینات داخلی کمتر

Amir..H
03-04-2011, 05:06
حالا باید بیاد ببینیم چجوریاس:27:

King.Reza
03-04-2011, 07:42
تیبا که کلا مزخرفه
دوست من شما اصلا تیبا روندی که میگی مزخرفه؟
اگه منم که تیبا دارم، کاملا ازش راضی هستم.
حالا هم تو فکر ثبت نام رانا هستیم. دو دلم که ثبت نام کنیم یا نه!

clickestan
03-04-2011, 13:00
آقا این رانا قیمت مدلای مختلفش اعلام شده؟
چنده؟

King.Reza
03-04-2011, 13:52
آقا این رانا قیمت مدلای مختلفش اعلام شده؟
چنده؟
والا مثل اینکه قیمتش حدود 11 یا 12 تومان اعلام شده. البته حرف اینا که حرف نیست. یه باره میبینی میبرنش روی 14 تومان!

King.Reza
03-04-2011, 13:57
هر چي باشه از تيبا که بهتره - هم مقاومه و هم خوشکل تره
دوست عزیز هنوز که این خودرو به بازار نیومده که شما از تیبا بهتر میدونیدش!
بازم میگم. زمانی که تیبا رو رونده باشید متوجه میشید که چه نعمتیه نسبت به بقیه ی هم سطح هاش!

mohamad skystar
03-04-2011, 17:37
دوست عزیز هنوز که این خودرو به بازار نیومده که شما از تیبا بهتر میدونیدش!
بازم میگم. زمانی که تیبا رو رونده باشید متوجه میشید که چه نعمتیه نسبت به بقیه ی هم سطح هاش!

تیبا از نظر طراحی به گرد رانا نمیرسه.
تیبا خیلی ضعیف هست از نظر طراحی.

King.Reza
04-04-2011, 07:11
تیبا از نظر طراحی به گرد رانا نمیرسه.
تیبا خیلی ضعیف هست از نظر طراحی.
شما میخواین مقایسه کنین؟
طراحی تیبا بیشتر مثل مزدا 323 هست ولی رانا بعضی از قسمت هاش مثل تویوتا کمری میمونه! حالا مزدا 323 خوشگل تره یا تویوتا کمری؟ خوب جواب معلومه دیگه دوست من :31:

s-a-l-i-m
04-04-2011, 17:59
بابا بزارید اول بیاید بد سر قیافش بحث کنید .
این فقط یک نقاشی هست که تا بخواد اجرا بشه قیافش 90 در صد تغییر پیدا می کنه :31:
بزار بیاد تا ببینیم چه شکلی درش اوردن بعدا بحث خواهیم کرد :20:

King.Reza
04-04-2011, 20:02
با این دوستمون کاملا موافقم. اوضاش میشه مثل همین مینیاتور سابق که قیافش ابتدا یه طور دیگه بود. بعد که شد تیبا یه طور دیگش کردن :31:

mohamad skystar
04-04-2011, 22:51
تا شهریور باید صبر کرد............................................ ...........

hellfire
10-04-2011, 22:49

سلام آقا سلیم ببخشید شما یا فرق نقاشی رو با طراحی نمیدونی یا اصلا از خودرو چیزی نمیدونی رانا سال 88 تولید شده حتی تستم شده ولی متاسفانه آقای منطقی رو انداختن بیرون و به خاطر سود بیشتر سایپا طرح رو بدون صرفه اقتصادی جلوه دادن همین بلا سر سمند پی تو و سمند هیبرید و سمند دیزلم اومد و ایران خودرو تا مرز ورشکستگی رفت چون به نفع سایپا و حلبی سازیش بود ولی مثل اینکه بالاخره دارن سر عقل میان

Hamid..God
10-04-2011, 23:30
رانا رو من از نزدیک تو خوده اون ایرانخودرو دیدم به از جلو به زیبایی اون عکساش نیست(یه حالت تپلی زیادی داره) ولی از عقب از عکساشم بهتره
البته باز ظاهرش از تیبا هم خیلی بهتره
تیبا کاره یه طراح بزرگ ژاپنی و رانا کاره یک استدیوی بزرگ ایتالیایی و ایتالیایی بودن طراحیشم مثل تیبا که ژاپنی بودنش آشکاره کاملا به چشم می یاد
از جهت تکلونوژی و پلتفرم همینو بگم که تیبا یه ماشینه با بیس پراید و رانا ماشینی با پلتفرم بهبود یافته ی 206
کیفیت رانندگی هم بگم که طراحی تعلیق و اکسل بهبود یافتش توسط پورشه انجام شده و بهبود ها در حدی بوده که ایرانخودرو تونسته مالکیت پلتفرم رو بدست بیاره
البته باز تا به بازار نیاد نمیشه در مورد اینکه کدوم بهتره نظر داد ولی من هر دو پروتوتایپ های این دو خودرو رو از نزدیک بررسی کردم تو پرو تو تایپ ها رانا تا حد زیادی از تیبا جلوتر بود هم تو کیفیت تولید هم تو ایرگونومی و دقت در جزئیات

mohamad skystar
11-04-2011, 11:13
سلام. این که معلومه نمره رانا از تیبا بیشتر میشه.
چون رانا استیل 206 SD رو داره و به مراتب از نظر تجهیزات و امکانات بهتر از تیبا خواهد بود.

D r i v e r
11-04-2011, 22:06
سلام
این فقط یه یاد آوری هست
بیشتر به مشخصات فنی و اطلاعات خودرو و اینکه کی میاد و قیمتش چطوری هست بپردازین!
نه اینکه یکی بگه تیبا بهتره یکی بگه رانا بهتره!
تیبا تاپیک خودش رو داره میتونین اونجا در موردش حرف بزنین و قضاوت کنین
فعلا هم که نیومده
هر موقع اومد بیشتر در موردش حرف میزنیم :)
ممنون

mohamad skystar
11-04-2011, 23:11
موتور رانا فکر میکنم شبیه به 206 باشه.
نکنه همون موتور tu5 باشه؟

s-a-l-i-m
11-04-2011, 23:19
سلام آقا سلیم ببخشید شما یا فرق نقاشی رو با طراحی نمیدونی یا اصلا از خودرو چیزی نمیدونی رانا سال 88 تولید شده حتی تستم شده ولی متاسفانه آقای منطقی رو انداختن بیرون و به خاطر سود بیشتر سایپا طرح رو بدون صرفه اقتصادی جلوه دادن همین بلا سر سمند پی تو و سمند هیبرید و سمند دیزلم اومد و ایران خودرو تا مرز ورشکستگی رفت چون به نفع سایپا و حلبی سازیش بود ولی مثل اینکه بالاخره دارن سر عقل میان
من که درست نفهمیدم چی گفتی با چه ربطی به حرف من داشت :31:
ولی اگه همین شکلی که به قول شما طراحی کردند در بیاد خیلی خوب هست ولی همیشه باید این رو در نظر بگیری که چیزی که تو عکس میبینی خیلی فرق داره با چیزی که از نزدیک می بینی برای همینه که من میگم چیزی که میسازن خیلی فرق داره با عکسش .:19:

sina davis
12-04-2011, 14:35
از نظر طراحي و کيفيت ساخت خودروي خوب و مناسبيه ولي بايد ديد موقع قيمت چند في ميخوره

Johan lopez
13-04-2011, 09:06
رانا اصلا میاد ؟ اگه میاد کی؟

mohamad skystar
13-04-2011, 12:35
رانا اصلا میاد ؟ اگه میاد کی؟

شهزیوز ماه 90

artoor32
20-04-2011, 13:01
توليد انبوه «رانا» يا همان «پيکان جديد» که قرار بود از شهريورماه امسال آغاز شود به سبب مشکلات مالي ايران خودرو صورت نخواهد گرفت تا براي هميشه پرونده اين خودرو بسته شود و از اين پس براي ساخت خودروهايي با عنوان «ملي» يا «صد درصد ايراني» پروژه يي تعريف نشده و اعتباري نيز در نظر گرفته نشود. يک منبع آگاه در ايران خودرو با تاييد اين مطلب گفت؛ اگرچه هنوز بحث و بررسي روي توليد يا عدم توليد اين خودرو در سطوح مختلف دولت ادامه دارد، اما با توجه به مشکلات بالاي مالي ايران خودرو و کاهش درآمدهاي نفتي کشور بعيد است اعتباري براي توليد انبوه اين خودرو در نظر گرفته شود.

داود ميرخاني رشتي مديرعامل ايران خودرو در دهه 60 نيز با تاييد اين موضوع گفت؛ تا آنجا که بنده اطلاع دارم مديران ايران خودرو و وزارت صنايع و معادن مشغول بررسي اين پروژه هستند اما هنوز در خصوص توليد آن به نتيجه يي نرسيده اند چرا که ظاهراً در شرايط فعلي انجام چنين پروژه يي براي اين شرکت اقتصادي نيست و مخارج زيادي را روي دست ايران خودرو خواهد گذاشت.شنيده مي شود ايران خودرو با حذف توليد «رانا» از سبد محصولات خود قصد دارد بار مالي توليد اين خودرو را از دوش خود بردارد تا بتواند با کاهش هزينه ها جوابگوي سهامداران خود در مجمع عمومي ماه آينده باشد.

Test OK
01-05-2011, 16:29
کاش تصاویری از این خودرو میگذاشتید

Help118
01-05-2011, 16:36
یکم شبیه 206 صندوقدار نیست؟:27:

Johan lopez
01-05-2011, 17:15
یکم شبیه 206 صندوقدار نیست؟:27:
داداش رانا روی پلتفورم 206 SD طراحی شده

Aref_2008
01-05-2011, 19:12
اینم یه عکس از هاچ بک رانا که قراره عرضه بشه

Johan lopez
01-05-2011, 19:20
اینم یه عکس از هاچ بک رانا که قراره عرضه بشه

راجع به رانا بگم که هیچ وقت تولید نمی شه و هیچ مدلی اعم از هاچ بک و شاسی بلند و استیشن و ..... نداره (به غیر از طرح سدان)
رانا یک طرحه (خودروی مفهومی ایران خودزو :31:) البته قرار بود ساخته بشه که عوامل ایران خورو عوض شد طرح هم رفت تو سطل آشغال
حداقل عکس فتوشاپی میزاری یه کم عیبشو بزار که مردم باور کنن.:31:

Aref_2008
01-05-2011, 19:38
راجع به رانا بگم که هیچ وقت تولید نمی شه و هیچ مدلی اعم از هاچ بک و شاسی بلند و استیشن و ..... نداره (به غیر از طرح سدان)
رانا یک طرحه (خودروی مفهومی ایران خودزو :31:) البته قرار بود ساخته بشه که عوامل ایران خورو عوض شد طرح هم رفت تو سطل آشغال
حداقل عکس فتوشاپی میزاری یه کم عیبشو بزار که مردم باور کنن.:31:

نسخه هاچ بک رانا نیز عرضه خواهد شد

اصلی ترین برنامه‌های ایران‌خودرو بدین شرح است.
_ طراحی دو پلت فرم و طراحی 5 محصول بر روی هر یک از آنها
_ عرضه سواری دیزلی در سال 1391
_ جایگزین شدن وانت باردو با وانت سمند
و خبر بعدی که "نجم الدین" از آن به عنوان خبر خوش یاد کرد حذف سواری "روآ" از چرخه تولید بود.
با این حساب پس از حذف "روآ" از چرخه تولید، ایران‌خودرو هیچ محصولی در بازه زیر 100 میلیون ریال ندارد و زمان تولید چنین محصولی در سایه ابهام قرار خواهد داشت.
اما در همان روز و در حاشیه مراسم، معاون وزیر صنایع و معادن از قطعی شدن تولید خودرو زیر 10 میلیون تومانی در ایران خودرو خبر داد، اما طبق گفته های وی پلت فرم در حال طراحی برای این محصول، 18 تا 24 ماه دیگر آماده بهره برداری خواهد بود.

حتی اگر در نظر بگیریم طراحی بدنه و قوای محرکه نیز به موازات طراحی پلت فرم صورت پذیرد ایران خودرو حداقل یک سال خلاء محصول زیر ده میلیون تومان را احساس خواهد کرد.
حال اگر صحبت طراحان ایران‌خودرو را مبنی بر عدم توانایی فعلی این شرکت در طراحی یک بدنه کاملا جدید را نیز به این مطالب بیافزاییم، می توان اینگونه استنباط کرد که این شرکت برنامه های دیگری برای پر کردن این خلاء در سر می پروراند.
در شرایط فعلی و با موضوعات مطرح شده عرضه گونه هاچ بک "رانا" با قیمتی کمتر از 10 میلیون تومان توسط این شرکت چندان دور از ذهن نیست که البته در صورت عملی شدن این احتمال می توان فروش بالایی را نیز برای آن متصور بود.
منبع : پرشین خودرو
cariran@
ایران خودرو زمانی که از رانا سدان رونمایی کرد ، پلت فرم این خودرو را کاملا اختصاصی و متفاوت از پژو 206 معرفی کرد. حال با معرفی نسخه هاچ بک این خودرو می بینیم که این پلت فرم نه تنها تفاوتی با 206 ندارد بلکه احتمالا هیچ تغییری در آن هم ایجاد نشده . به هر حال اگر قرار است این خودرو با قیمتی زیر 10 میلیون تومان عرضه شود حرکت ، پسندیده و به نفع بازار ایران خواهد بود . رانای پر حاشیه ، اگر بتواند نقش خانواده 206 را در بازه قیمتی پایین تری ایفا کند ، موفق خواهد بود اما مسئولان بهتر است به جای استفاده از کلمات ملی و تماما ایرانی و اختصاصی با مردم رو راست باشند .
وانت باردو که مدت هاست به ریش استاندارد های بازار ایران می خندد ، با محصولی جایگزین می شود که در دو کلاس متفاوت هستند و مطمئنا ظرفیت های متفاوتی خواهند داشت. یکی از تنها دلایل استقبال از این وانت ، قیمت ارزانش نسبت به دیگر وانت های موجود در بازار بود که امیدواریم در وانت سمند نیز ادامه پیدا کند .
روآ سال هم نتوانست منجی این خانواده شتر گاو پلنگ شود که جدشان RD نام داشت . روآ خودرویی بود با امکانات موجود و حداکثر توان ایران خودرو در عرضه خودرویی ارزان قیمت پس از پیکان اما عدم موفقیت این خودرو و بروز مشکلات فراوان برای دارندگانش این موضوع را باید به ایران خودرو ثابت کرده باشد که هر چه روی پلت فرم پژو 405 قرار دهد الزاما خوب نمی شود (دنا ، سورن ، سمند ، پارس و .. ) اصل باید بر رضایت مردم باشد و سپس به دنبال قیمت گذاری رفت . مشکلی که امیدواریم در صنعت خودروسازی ما به درستی حل شود .

mohamad skystar
02-05-2011, 19:42
در مورد رانا اخبار بسیار شنیده میشه و هنوز تکلیفش مشخص نیست.
ایران خودرو به طور گسترده اعلام کرد که تا شهریور 90 این خودرو به بازار میاد اما دیگه اخباری منتشر نشد.
حالا باید ببینیم سر قولش هست یا خیر؟

s-a-l-i-m
02-05-2011, 22:04
هاچبکش خیلی زشت تر از 206 هست . واقعا زشته :20:

sajjad1973
06-05-2011, 19:07
15000رانا در سال جاری وارد بازار میشه

بی باک بی بال
06-05-2011, 19:31
من که بادیدن هاچبکش به پیکان راضی شدم اگه روی همون کار میکردن حداقل چیز جالب ازش در میومد

mohamad skystar
07-05-2011, 19:19
من که بادیدن هاچبکش به پیکان راضی شدم اگه روی همون کار میکردن حداقل چیز جالب ازش در میومد

دوست من صبور باشید بزارید به بازار بیاد تا از نزدیک ببینیم و نظر بدیم.
به این عکس ها تا لحظه آخر نمیشه اکتفا کرد.

بی باک بی بال
09-05-2011, 20:38
دوست من صبور باشید بزارید به بازار بیاد تا از نزدیک ببینیم و نظر بدیم.
به این عکس ها تا لحظه آخر نمیشه اکتفا کرد.
بنده گفتم این از نظر طراحی خیلی خیلی بده اگه روی همون پیکان یه سری تغیرات می دادند بهتر بود
از نظر فنی که هنوز کسی چیزی نمی دونه

keyvan4u
19-05-2011, 11:43
به نظر من از روي عكس و فيلم اصلا" نميشه تصميم گرفت .

همين مينياتور فنچه خودمون يادتونه تو تلوزيون كه نشونش داد من گفتم عجب اوبوهت و جذبه اي داره وقتي بيرون ديدمش تازه فهميدم از آفريقا اومده و سوء حازمه داره بيچاره .:31: (از پرايد هم نازك تره):13:

mmf66
19-05-2011, 17:47
در کل به نظر من همون 206 sd هست منتها بی ریختش

mmf66
20-05-2011, 15:48
والا مشکل اینجاست که هر چی به این مردم بدن مردم راضیند
بنده خدا roa خریده 10میلیون میگه من راضیم
والا به این مردم هر چی بدن میخرند

mohamad skystar
13-06-2011, 00:15
والا مشکل اینجاست که هر چی به این مردم بدن مردم راضیند
بنده خدا roa خریده 10میلیون میگه من راضیم
والا به این مردم هر چی بدن میخرند

دوست من:
به نظر شما مردم چی بخرن؟
همه سرمایه دار نیستن برن تویوتا یا هیوندای بخرن.
خوب هر کسی به جیبش نگاه میکنه و خودرویی رو میخره.
مردم نمیتونن برای اینکه ماشین مدل بالا سوار شن خودشون رو بدهکار کنن یا اصلا ماشین سوار نشن و خودشون رو اذیت کنن چرا چون ماشین هاشون بی کیفیت هست بلاخره کسی هم هست که پراید از یک مرسدس براش بیشتر ارزش داره.
ببخشید تاپیک برای رانا هست و نمیشه بحث تاپیک منحرف بشه.
موفق باشید.

mohammadreza vaezi
27-06-2011, 15:19
وقتی همه چیزش کپیه , دیگه چرا اینقدر طولش میدن؟

mohamad skystar
27-06-2011, 19:24
وقتی همه چیزش کپیه , دیگه چرا اینقدر طولش میدن؟

دوست گرامی
ربطی به کپی کاری نداره.
خط تولید یک خودرو تا میاد راه بیوفته زمان میبره همچنین باید قطعاتش هم برای تولید محیا باشه.
بلاخره برای هر خودرو شرکت های زیادی قطعه تولید میکن که این ها باید مدیریت بشن.

omide3000
04-07-2011, 10:12
يه سوال؟
مدل پايه كه قراره از شهريور ماه 90 عرضه بشه موتورش TU5 بنزينيه ديگه.حالا از اونجايي كه اين موتور پايه گاز سوز نيست و بايد خودمون تو بيرون دوگانه اش بكنيم بهتر نيست به جاي گاز سوز دوگانه ي نفت سوز بشه(APK) ؟ با توجه به اين كه نفت هم براي موتور ضرر نداره و هم ارزون تر از گازه و هم اينكه ديرتر از گاز ميسوزه(مصرف كمتر)

mohamad skystar
04-07-2011, 13:07
يه سوال؟
مدل پايه كه قراره از شهريور ماه 90 عرضه بشه موتورش TU5 بنزينيه ديگه.حالا از اونجايي كه اين موتور پايه گاز سوز نيست و بايد خودمون تو بيرون دوگانه اش بكنيم بهتر نيست به جاي گاز سوز دوگانه ي نفت سوز بشه(APK) ؟ با توجه به اين كه نفت هم براي موتور ضرر نداره و هم ارزون تر از گازه و هم اينكه ديرتر از گاز ميسوزه(مصرف كمتر):question:

دوست عزیز به نظر من موتور TU5 به اندازه کافی مصرف سوختش مناسب و بهینه هست و نیازی به
دوگانه سوز شدن خودرو نیست.
البته تا خودرو به بازار نیاد نمیشه گفت کدوم موتور روش نصب شده( مثل سورن ELX که گفتن موتور EF7
روش نصب میشه اما وقتی اومد تو بازار موتور XU7 قدیمی روش نصب بود)
من که تا به امروز خودروی نفت سوز در کشور ندیدم.
دوست من نفت آلایندگی زیادی نسبت به سوخت های دیگه داره و همین درتر سوختنش باعث کاهش قدرت و شتاب موتور میشه.
موفق باشید

shahab_f
04-07-2011, 13:19
يه سوال؟
مدل پايه كه قراره از شهريور ماه 90 عرضه بشه موتورش TU5 بنزينيه ديگه.حالا از اونجايي كه اين موتور پايه گاز سوز نيست و بايد خودمون تو بيرون دوگانه اش بكنيم بهتر نيست به جاي گاز سوز دوگانه ي نفت سوز بشه(APK) ؟ با توجه به اين كه نفت هم براي موتور ضرر نداره و هم ارزون تر از گازه و هم اينكه ديرتر از گاز ميسوزه(مصرف كمتر):question:
مگه خودروی نفت سوز هم داریم؟ اصلا نفت خودش مجموعی از آب و گاز و هیدروکربن های مختلفه . گازوئیل و بنزین و نفت سفید و قیر و ... برش هایی از نفت هستند. شاید منظور شما چیز دیگه ای که من اطلاع ندارم

omide3000
04-07-2011, 16:05
دوست عزیز به نظر من موتور TU5 به اندازه کافی مصرف سوختش مناسب و بهینه هست و نیازی به
دوگانه سوز شدن خودرو نیست.
البته تا خودرو به بازار نیاد نمیشه گفت کدوم موتور روش نصب شده( مثل سورن ELX که گفتن موتور EF7
روش نصب میشه اما وقتی اومد تو بازار موتور XU7 قدیمی روش نصب بود)
من که تا به امروز خودروی نفت سوز در کشور ندیدم.
دوست من نفت آلایندگی زیادی نسبت به سوخت های دیگه داره و همین درتر سوختنش باعث کاهش قدرت و شتاب موتور میشه.
موفق باشید

حق با شماست و TU5 موتور كم مصرفيه.ولي مسير من از خونه تا دانشگاهمون دوره و اگه همين جوري سر انگشتي بخوام حساب كنم روزانه چيزي حدود 200 كيلومتر پيمايش خواهم داشت(البته با خيابون گردي و رفتن به باشگاه و استخر و ..)حالا شما حساب كن اگه مصرف اين خودرو تو شهر صدي 8 ليتر باشه(حداقل ) ببين بايد من چقدر پول بنزين آزاد بدم.

200km*30 day=6000 km*8/100=480 lit*700 toman=336000 toman

omide3000
04-07-2011, 16:30
مگه خودروی نفت سوز هم داریم؟ اصلا نفت خودش مجموعی از آب و گاز و هیدروکربن های مختلفه . گازوئیل و بنزین و نفت سفید و قیر و ... برش هایی از نفت هستند. شاید منظور شما چیز دیگه ای که من اطلاع ندارم

دوست عزيز الان حدود 2 ساله كه تو اردبيل دارن خودروها رو نفتي ميكنن كه شركت رسا صنعت ابتكار نمايندگي اجراي اين طرحه و كيت دوگانه كردن خودرو به نفت و بنزين هم 600 تومن هزينه داره.

امير رسول
05-07-2011, 10:54
دوست عزيز شما كه تيبا داري و ازش راضي هستي از كجاي تيبا راضي ؟ كه از اون دفاع ميكني ؟ چون منم تيبا دارم ولي...

امير رسول
05-07-2011, 11:17
قابل توجه تمامي دوستان بيخود تا رانا توي بازار نيامده در موردش صحبت و نظري نديد. چون وقتي عكسها و تبليغ تيبا رو ديدم گفتم عجب ماشيني وقتي اعلام كردن ثبت نام كنيد من ثبت نام كردم . بعد از دوسال و چهار ماه ماشينو تحوبل دادن(با يكسال و نيم تاخير). قرار بود چهار شيشه برقي باشه كه نشد. ريموت نداره . و كلي از آپشنهايي كه اول گفته بودن ازش كم شده . و مهمتر از همه اينكه ماشين قرار بود زير 10 ميليون باشه كه الان نزديك 12 ميليون تومانه . و هيچكس پاسخگو هيچكدام از اين مسائل نيست

t.sunami
05-07-2011, 12:08
از الان رانا رو پیش ثبت نام میکنن؟؟ چنده رانا؟؟

omide3000
05-07-2011, 13:32
از الان رانا رو پیش ثبت نام میکنن؟؟ چنده رانا؟؟

مدل پايه كه قراره از شهريور ماه 90 عرضه بشه موتورش TU5 بنزينيه و قيمتش 11 ميليونه و به نظرم پيش ثبت نام يه ريسكه.حتما يادتون نرفته اونايي كه مينياتور يا همون تيبا پيش ثبت نام كردن چه بلايي سرشون اومد:31:

mohamad skystar
05-07-2011, 13:51
دوستان عزیز بحث تاپیک رو به تیبا و شرایط پیش فروش و مسائل از این قبیل نکشونید
چون ناظرین انجمن پست هاتون رو پاک میکنن و تاپیک رو قفل.
بهتره در مورد خود خودروی رانا بحث کنید مثل

مباحث فنی
طراحی
امکانات
آپشن
ایمنی
و ......

در مورد فروش و قیمت هم تا خودرو نیاد به بازار و شرکت اعلام نکنه نمیشه نظر قطعی داد.
شاید تجربه تیبا برای شرکت ها درس شده باشه از کجا معلوم شاید رانا رو سر موقع تحویل دادن.
این مسائل برای بعد از اعلام شدن شرایط فروش هست.موفق باشید

omide3000
05-07-2011, 17:39
يه سوال از اساتيد اهل اسپرت؟؟؟

دوستان اين جور كه من از عكس ها ميبينم فاصله ي گلگيرها از چرخ ها خيلي كمه و مثلا اگه بخوايم رينگ 16 با لاستيك 215 روش بندازيم حتما به گلگير گير خواهد كرد.مخصوصا هنگام چرخش فرمان و دور زدن.آيا واقعا اينجوريه يا از رو عكس اين طور ديده ميشه؟؟؟

mohamad skystar
05-07-2011, 17:52

دوستان اين جور كه من از عكس ها ميبينم فاصله ي گلگيرها از چرخ ها خيلي كمه و مثلا اگه بخوايم رينگ 16 با لاستيك 215 روش بندازيم حتما به گلگير گير خواهد كرد.مخصوصا هنگام چرخش فرمان و دور زدن.آيا واقعا اينجوريه يا از رو عكس اين طور ديده ميشه؟؟؟

دوست گرامی آخه از تو عکس که نمیشه فاصله ها رو دقیق سنجید و در مورد گیر کردن لاستیک نظر داد.
باید خودرو بیاد به بازار تا همه مواردش دقیق مشخص بشه.
امکان داره خودروی که الان تو عکس هست با خودرویی که تولید میشه تفاوت هایی داشته باشه.

Ezio142
05-07-2011, 20:21
اینو سال 87 گفتن هنوز هم نیومده؟!!! بعد دنا رو دارن میسازن؟!!!

captainpersian
18-07-2011, 15:15
دوستان کسی میدونه ثبت نام رانا کی هستش؟ تو نت چرخی زدم چیزی دستگیرم نشد.فقط میگن از شهریور میاد؟

mohamad skystar
19-07-2011, 10:40
دوستان کسی میدونه ثبت نام رانا کی هستش؟ تو نت چرخی زدم چیزی دستگیرم نشد.فقط میگن از شهریور میاد؟

ثبت نام رانا از شهریور ماه شروع میشه و تحویلش از اواخر امسال هست.
این گفته شرکت بوده

mess10
20-07-2011, 15:24
دوستان رانا پیش فروش هم داره.اصلاعت جدیدی ازش نیومده.من خودم تیبا دارم پدرم هم میخواد رانا بگیره میخوام ببینم الان پیش فروش داره

VAHID
21-07-2011, 09:55
این خودروی دنا رو با چه قیمتی میخوان عرضه کنن؟

mohamad skystar
21-07-2011, 18:53
دوستان رانا پیش فروش هم داره.اصلاعت جدیدی ازش نیومده.من خودم تیبا دارم پدرم هم میخواد رانا بگیره میخوام ببینم الان پیش فروش داره

نه دوست من پیش فروش فقط از شهریور ماه

---------- Post added at 07:53 PM ---------- Previous post was at 07:52 PM ----------

این خودروی دنا رو با چه قیمتی میخوان عرضه کنن؟

دوست من اینجا تاپیک خودروی رانا هست نه دنا فکر کنم اشتباه کردین.

قیمت رانا هنوز مشخص نیست
اما دنا بین 15 تا 18 میلیون تومان

alavi71
03-08-2011, 11:54

ببینید وقتی دارن طر احی میکنن به اینئ چیزهاش هم فکر میکنن.

فرقهای زیادی بین عکس و خود ماشین هم هست.

alavi71
03-08-2011, 11:59

sسلام ببینید وقتی دارن یه خودرو طراحی میکنن به این چیزهاش هم فکر میکنن.
اون عکس هم یه طرح اولیه هست.
خود عکس هم با ماشینش میتونه فرق ذداشته باشه.
شاید برای زیبایی بودن عکس رو دادن نه جزئیاتش.

ali1323
08-08-2011, 15:13
1390/05/17]

آغاز تولید انبوه رانا از یک ماه دیگر

پرشین خودرو: سالانه 150 هزار دستگاه خودرو رانا، دومین خودرو با نشان ایرانی با هدف کسب بازارهای داخلی و خارجی تولید خواهد شد.
به گزارش «پرشین خودرو»، جواد نجم الدین مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: در سال جاری قراراست 15 هزار دستگاه خودرو رانا روانه بازار شود که این میزان طی سال های آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه تولید انبوه این خودرو از یک ماه دیگر آغاز می شود، افزود: تست های فنی و عملکردی و ایربگ در مراکز تست کشورهای ارویایی درحال انجام است.
نجم الدین تصریح کرد: تاکنون بیش از 30 دستگاه خودرو رانا جهت آزمون های مختلف و بررسی عملکرد فنی و کیفی تولید شده است.
وی از رسیدن به 80 درصد اهداف فنی و مهندسی تولید خودرو رانا خبر داد و اظهار داشت: برای کالبیراسیون ای س یو موتور رانا دو دستگاه از این خودرو در شرایط آب و هوای گرمای بالای 50 درجه (شهر اهواز) و بیشترین ارتفاع از سطح زمین (شهرکرد) مورد تست قرار گرفته است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: خودرو رانا از موتور 1600سی سی و استاندارد زیست محیطی یورو 4 بهره‌مند است که درآینده موتور EF7 و دیزل به سبد قوای محرکه این خودرو اضافه می شود.
وی تصریح کرد: برای اولین بار در تاریخ ایران خودرو، قطعه سازان ایرانی از طراحی و تولید محصول رانا با ایران خودرو همکاری نزدیک داشته اند.
نجم الدین تاکید کرد: یکی از مولفه های مهم در رانا این است که با شرکت های قطعه ساز رایزنی ها و مشورت های زیادی صورت گرفت تا اصل رضایتمندی مشتریان درکیفیت رانا یک راهبردی باشد. من اطمینان می دهم که این اصل در رانا به دلیل همکاری بسیار خوب شرکت ساپکو به دقت رعایت شده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطر نشان ساخت: این خودرو اولین خودرو ایرانی درتطابق با الزامات استاندارد محافظت از عابر پیاده ( (Pedestrian impact در هنگام تصادف است.
وی تاكید كرد: در راستای كسب مزیت رقابتی در بازارهای خارجی رانا علاوه بر استانداردهای روز اروپا جایگاه مطلوبی در رده‌بندی ایمنی درمیان خودروهای همكلاس بر مبنای معیار EUroNCAP براساس سطح ایمنی برای راننده، سرنشین بزرگسال، كوكان، برخورد با عابر پیاده و تجهیزات ایمنی دارد.
نجم الدین تصریح کرد: خودرو رانا در نمایشگاه بین المللی خودرو روسیه که دوم شهریورماه سال جاری درمسکو برگزار می شود به نمایش در خواهد آمد.

omide3000
23-08-2011, 16:06
امروز يكم شهريوره و قرار بود توليد انبوه رانا از امروز شروع بشه.كسي ميدونه تا بخوان ماشين رو به نمايندگي هاي مراكز استانها (حالا شهرستان هاي كوچك پيش كش) تحويل بدن چقدر طول ميكشه؟؟؟ اگه زياد طول ميكشه ميشه مستقيما از خود كارخونه بگيريم يا نه؟؟؟واقعا ديگه از صبر كردن خسته شدم.بي عرضه ها سه ساله ميخوان يه تحفه بدن بيرونا.به اميد نابودي كامل ايران فرغون :31::27::31:

t.sunami
26-08-2011, 19:37
سلام! چه خبر از رانا؟؟ قیمت معلوم نشده؟؟؟

mehdi_08
26-08-2011, 20:18
امروز يكم شهريوره و قرار بود توليد انبوه رانا از امروز شروع بشه.كسي ميدونه تا بخوان ماشين رو به نمايندگي هاي مراكز استانها (حالا شهرستان هاي كوچك پيش كش) تحويل بدن چقدر طول ميكشه؟؟؟ اگه زياد طول ميكشه ميشه مستقيما از خود كارخونه بگيريم يا نه؟؟؟واقعا ديگه از صبر كردن خسته شدم.بي عرضه ها سه ساله ميخوان يه تحفه بدن بيرونا.به اميد نابودي كامل ايران فرغون :31::27::31:
تا بیان بدن بیرون و پیش فروش کنن حدود دو سالی طول می کشه:31::31:

Aref_2008
26-08-2011, 20:42
بابا دروغ هم شاخ دم داره می خوان این ماشین رو بدن 11 میلیون بعد پراید رو بدن 10 میلیون؟

alavi71
27-08-2011, 10:47
قیمت ابتدایی آن 11.5 نیم میلیون تعیین شده است ولی طبعا همانند دیگر خودروها تابع بازار روز خواهد بود و پس از مدتی قیمت آن افزایش می یابد.

مدیرعامل ایران خودرو از وارد شدن خودرو "رانا" تا پایان سالجاری با قیمت اولیه 11.5 میلیون تومان به بازار خبر داد.

جواد نجم الدین در گفتگو با مهر درباره زمان عرضه خودرو تازه طراحی شده رانا به بازار گفت: این خودرو حداکثر تا قبل از پایان امسال به بازار عرضه خواهد شد.

وی همچنین درباره قیمت این خودرو گفت: قیمت ابتدایی آن 11.5 نیم میلیون تعیین شده است ولی طبعا همانند دیگر خودروها تابع بازار روز خواهد بود و پس از مدتی قیمت آن افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت ایران خودرو به قیمت خودرو تندرو 90 اشاره کرد و گفت: این خودرو نیز با قیمت پائین وارد بازار شد ولی بعدها قیمت آن افزایش یافت.

خودرو رانا در سال 1387 و در آخرین روزهای مدیر عاملی منطقی در ایران خودرو رونمایی شد ولی هنوز عرضه آن به بازار آغاز نشده است.

rami_hemi
27-08-2011, 12:57
تیبای 9.999.000 تومنی شده 11.500 میلیون و همه هم با به به و چه چه میخرن و یکی نمیگه چرا باید بخریم و سرش هم کلی دعوا میکنن
این ماشین قول میدم کمتر از 13 نباشه و همه هم میخرن و استقبال هم میشه .
ولی امیدوارم چند تا نو آوری براش در نظر بگیرن حداقل دو سه نوع موتور مثل 206 و سمند براش داشته باشن حداقل چشم ما به موترو ملی 1400 سی سی ایرانخودرو روی این ماشین روشن بشه .

ANDROYD3
29-08-2011, 10:47
همه ی این ها مسخره بازیه
توی خود سایت ایران خودرو رو ببینید
دنا اومده با چه طراحی داخلی 14 این میخواد با 11 چی بفروشه؟

Lady parisa
04-09-2011, 10:43
كيوان وزيري - مدير نظرات بر اجراي استانداردهاي ايران خودرو، با اعلام خبر بالا به ايسنا، گفت: ايران خودرو بنا بود توليد روآ را از ابتداي امسال متوقف كند، اما با توجه به اقتصادي بودن آن و درخواست ستاد حمل و نقل و مصرف سوخت براي استفاده از اين خودرو در قالب طرح جايگزين كردن ناوگان فرسوده حمل و نقل كشور، توليد 20 هزار روآ براي سال جاري در برنامه قرار گرفت.

وي با تاكيد بر اين‌كه ايران خودرو قبلا براي توقف توليد روآ تصميم گيري كرده بود، بيان كرد: ظرفيت توليد سالانه روآ در ايران خودرو 150 هزار دستگاه بوده است كه بعد از توقف توليد آن، اين ظرفيت بين دو خودرو پژو 206 و سمند پايه‌گازسوز تقسيم خواهد شد.

به گفته او ايران خودرو در شش ماهه دوم امسال از 130 هزار دستگاه ظرفيت باقي مانده توليد روآ بين 65 تا 70 درصد آن را به توليد پژو 206 و بين 30 تا 35 درصد باقي مانده را هم به توليد سمند پايه‌گازسوز اختصاص خواهد داد.

وزيري در پاسخ به اين سوال كه آيا با حذف روآ در سال آينده محصول جديدي به سبد محصولات اين شركت اضافه خواهد شد كه جايگزين آن باشد؟ بيان كرد: برنامه ما اين است كه در سال جاري توليد آزمايشي رانا را آغاز كنيم و در سال آينده با آغاز توليد انبوه اين خودرو يك محصول جديد به سبد محصولاتمان اضافه و آن را جايگزين روآ كنيم.

اين مقام مسوول در ايران خودرو در پاسخ به اين سوال كه علت تاخير بيش از 18 ماهه ايران خودرو در ارائه محصول رانا به بازار چه بوده است؟ گفت: با توجه به شرايط اقتصادي كل جامعه و شركت ايران خودرو در سال 1388 يك فاصله در اجراي پروژه‌هاي توسعه محصول اين شركت رخ داد تا ايران خودرو بتواند حجم بدهي‌ها را مديريت كند و مسائل مالي را زنجيره تامين قطعات برطرف كند كه البته در سال‌هاي 1389 و 1390 با مديريت بخشي از اين مسائل توانستيم اجراي پروژه‌هاي توسعه‌اي را دوباره از سر گيريم.

منبع: ایسنا

ramtin2005
11-09-2011, 20:28
دوستان من از یکی از آشنایان که در ایران خودرو کار میکنه شنیدم که قیمت رانا با موتور TU5 و داشتن ABS و 2 ایربگ و شیشه برقی 13 الی 13.200 خواهد بود.
البته کاملا این قیمت انتظار میره. چرا که ریو داره 13.700 فروش میره. بنظرم با این قیمت هم قابل قبوله.

hamed999
11-09-2011, 22:35
ببخشید اما عمرا با این قیمت بیاد اگه با این قیمت بیاد به کل نسل 405 و سمند نابود میشه که ایرانخودرو نمیاد همچین کاری کنه

Ali Delkhosh
12-09-2011, 00:35
دیروز یه رانا تو خیابون ( شهرک اندیشه فاز 3 ) دیدم ، رنگش نقره ای بود
اگه بدونید چقدر بی ریخته ، حالم از ایران خودرو بهم می خوره با این ماشین سازیش

mohamad skystar
12-09-2011, 01:01
دوستان من از یکی از آشنایان که در ایران خودرو کار میکنه شنیدم که قیمت رانا با موتور TU5 و داشتن ABS و 2 ایربگ و شیشه برقی 13 الی 13.200 خواهد بود.
البته کاملا این قیمت انتظار میره. چرا که ریو داره 13.700 فروش میره. بنظرم با این قیمت هم قابل قبوله.

قیمت تا 15 میلیون هم خواهد رسید

hamed malekpour
12-09-2011, 11:17
من هم فکر می کنم قیمتش بالای 14ملیون باشه به نظر ماشین خوبی میاد همچنان منتظر این ماشین هستیم.

omide3000
13-09-2011, 16:50
بي خود كردن.مگه شهر هرته.يه لگن مضحك رو كدوم ديوونه اي مياد 15 تومن بگيره.همون 11.5 هم براش زياده :31:

mohamad skystar
13-09-2011, 18:27
بي خود كردن.مگه شهر هرته.يه لگن مضحك رو كدوم ديوونه اي مياد 15 تومن بگيره.همون 11.5 هم براش زياده :31:

هنوز هیچی مشخص نیست و قیمت هایی که مطرح میشه همه نظریه هست.
تا خودرو وارد بازار نشه قیمتش مشخص نیست

MoHaMaD ZaNd
13-09-2011, 20:02
بي خود كردن.مگه شهر هرته.يه لگن مضحك رو كدوم ديوونه اي مياد 15 تومن بگيره.همون 11.5 هم براش زياده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فعلا که شرط هرته ! ( حرته )
مگه همین لگن های مضحک رو به قیمت 15 - 16 - 17 - 18 میلیون نمیخریم ؟!؟!؟! اینم یکی هم مثل بقیه !!!

cold398
13-09-2011, 20:40
بچه ها به نظرتون ما که 206 V8 تقریبا 17 / 18 تا واسمون تمام میشه ضرر نکردیم ؟؟؟

13/ 14 میلیون واسه ماشین موتور TU5 و امکاناتی مثل 206 به نظر قیمت خوبی نمیاد ؟؟؟؟؟؟؟؟

mohamad skystar
13-09-2011, 21:50
بچه ها به نظرتون ما که 206 V8 تقریبا 17 / 18 تا واسمون تمام میشه ضرر نکردیم ؟؟؟

13/ 14 میلیون واسه ماشین موتور TU5 و امکاناتی مثل 206 به نظر قیمت خوبی نمیاد ؟؟؟؟؟؟؟؟

در تاپیک زیر مطرح کنید:

ali pahlavan
17-09-2011, 12:06
سلام.من شنیدم که رانا از 206 بزرگتره.ایا این درسته و اینکه در اندازه
فضای داخلش هم فرقی دارن؟

mohamad skystar
17-09-2011, 19:10
سلام.من شنیدم که رانا از 206 بزرگتره.ایا این درسته و اینکه در اندازه
فضای داخلش هم فرقی دارن؟

پلت فرم رانا همون پلت فرم 206 SD هست.
با نگاه اول کاملا مشخصه

ali pahlavan
18-09-2011, 09:01
پلت فرم رانا همون پلت فرم 206 SD هست.
با نگاه اول کاملا مشخصه
می دونم پلت فرم 206 هست ولی تو یه خبر خونده بودم اندازه ای بین 206 و سمند داره.

ess_1362
18-09-2011, 09:16
اخبار جالبی از این خودرو به گوش من رسیده (اخبار قیمتی هست)
طبق اطلاعاتی که از یکی دوستام در بخش بازاریابی و فروش ایرانخودرو به من داد قیمت مدل پایه را شرکت حدود 23 تومن در نظر گرفته و قیمت مدل آپشن این لگن را هم حدود 27 تومن مد نظر دارند
نکته خیلی جالبی هست

MoHaMaD ZaNd
18-09-2011, 10:04
طبق اطلاعاتی که از یکی دوستام در بخش بازاریابی و فروش ایرانخودرو به من داد قیمت مدل پایه را شرکت حدود 23 تومن در نظر گرفته و قیمت مدل آپشن این لگن را هم حدود 27 تومن مد نظر دارند
نکته خیلی جالبی هست احسان جان شوخی که نمیکنین ؟!!؟!
23 میلیون تومن پول رایج ؟!!؟!!؟!؟؟!!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟ :18:
احیانا منظورت 13 میلیون و 17 میلیون نیست ؟!؟!!؟

rami_hemi
18-09-2011, 10:14
مطمئنی رانا این قیمت رو داره؟ یا دنا این قیمت رو داره ؟

hoomi_gta
18-09-2011, 10:25
از اونور یاریس و دارن 8.5 هزار دلار وارد می کنن از کره (دنیای اقتصاد) از اونور اینو میخوان 23 میلیون بفروشن؟؟ خیلی جوکه! قیمت تویوتا یاریس از سمند ارزون تره بعد اینا هی میکشن رو قیمت ماشینای درپیتشون!

mohamad skystar
18-09-2011, 12:40
از اونور یاریس و دارن 8.5 هزار دلار وارد می کنن از کره (دنیای اقتصاد) از اونور اینو میخوان 23 میلیون بفروشن؟؟ خیلی جوکه! قیمت تویوتا یاریس از سمند ارزون تره بعد اینا هی میکشن رو قیمت ماشینای درپیتشون!

تویوتا یاریس از کره؟ مطمئنی؟ لینک بزارید دوست من.

---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:38 PM ----------

نکته خیلی جالبی هست

23 میلیون تومان؟
فکر نمیکنم این قدرها باشه.
نظر من اینه که تا خودرو نیاد تو لیست فروش شرکت چیزی مشخص نیست.

hoomi_gta
18-09-2011, 15:10
رويداد
هجوم کره به بازار خودروی ایران

خبرآنلاین - نگاهی به محموله‌های وارداتی خودرو طی مردادماه نشان مي‌دهد که بزرگ‌ترین محموله‌های وارداتی خودرو مربوط به کشور کره جنوبی بوده است و از 3829دستگاه خودروی وارداتی طی این ماه 2822 دستگاه تولید کشور کره بوده‌اند که نشان از سهم 75 درصدی خوروسازان کره‌اي در واردات مردادماه به کشور دارد. گران‌ترین خودروی کره‌اي وارداتی در این ماه هیوندا مدل 55LX با قیمتی معادل 21 هزار دلار بوده است.

نگاهی به فهرست قیمت خودروهای وارداتی نشان مي‌دهد یکی از ارزان ترین محموله‌های وارداتی به کشور 50 دستگاه تویوتا یاریس مدل 2011 بوده که با قیمتی معادل هر دستگاه 8/5 هزار دلار از مبدا کشور عمان به ثبت رسیده است.
در این ماه همچنین گران‌ترین خودروهای وارداتی به کشور دو دستگاه مرسدس بنز مدل G500 ضد گلوله بوده است که توسط سفارت ترکیه به قیمت هر دستگاه 343 هزار دلار وارد کشور شده‌اند.
بررسی بزرگ‌ترین محموله‌های خودروی وارداتی به کشور نشان مي‌دهد در مردادماه تمامی محموله‌هایی که شامل بیش از 100 دستگاه خودرو بوده است، از کشور کره به مقصد ایران بارگیری شده‌اند که شامل 10 محموله با حجم 2368 دستگاه بوده است.
با احتساب واردات مردادماه طی پنج ماهه نخست سال جاری معادل 7019 دستگاه خودروی کره‌اي به کشور وارد شده و سهم این کشور از بازار خودروهای وارداتی کشور طی سال 90 به 57 درصد بالغ شده است.

hoomi_gta
18-09-2011, 15:17
ببخشید کشور عمان بود اشتباهی گفتم کره

hamed malekpour
18-09-2011, 17:55
امیدواریم با ورود رانا و دنا قیمت خودرو ها کم بشه؟