PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فلش یا هارد اکسترنال

akhoond
05-04-2009, 15:05
سلام دوستان

قصد دارم یه 16 گیگی بگیرم ، اما بعد به ذهنم زد که هارد الآن رو که 20 هست ، عوض کنم ، و یه هارد 500 بگیرم بذارم جای این ، این 20 رو هم به عنوان اکسترنال استفاده کنم ( یادمه یکی از دوستام ، یه سیم یو اس بی می گرفت ، Ide به Usb از هارد هایی که استفاده نداشت به عنوان هارد اکسترنال استفاده می کرد )

شدنی هست ؟ نظر شما چیه ؟
اگه اوکی هست ، چه هاردی بگیرم ؟ ( 500 گیگ واقعا استفاده ندارم ، اما دیدم قیمت هاش بدک نیست ، اختلاف چندانی با هارد های کمتر نداشت )
ادیت : راستی دوستان ، از همون هارد 20 پیداست که سیستم من قدیمی هست ، حداقل مال 5 سال پیش هست اش ، می خواستم بدونم مشکلی پیدا نمی کنه با مادر برد ؟ ( جای از اینکه تبدیل ساتا به Ide باید بگیرم )
ممنونم می شم راهنمایی بفرمایید
تنکس :10: :11:
یا حق

Stream
05-04-2009, 20:07
مدل مادربردتون چیه؟
با برنامه CPUZ ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

احتمال داره موقع استفاده دائم از تبدیل های SATA به IDE به مشکل بر بخورید چون اکثر این تبدیل ها کیفیت بالایی ندارند.

تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال با روشی که گفتید شدنی هست، ولی در کل روش راحتی نیست چون همیشه باید یک آداپتور IDE و تبدیل و هارد همراهتون باشه که فضای زیادی رو می گیره و همیشه هم به برق احتیاج داره.

akhoond
06-04-2009, 08:39
مدل مادربردتون چیه؟
با برنامه CPUZ ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداحتمال داره موقع استفاده دائم از تبدیل های SATA به IDE به مشکل بر بخورید چون اکثر این تبدیل ها کیفیت بالایی ندارند.

تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال با روشی که گفتید شدنی هست، ولی در کل روش راحتی نیست چون همیشه باید یک آداپتور IDE و تبدیل و هارد همراهتون باشه که فضای زیادی رو می گیره و همیشه هم به برق احتیاج داره.

تشکر بابت رپیلای :11:
گیگا بایت 8IEX 1.x این رو می زنه مدل ... :20:
از نظر اون آداپتور و تبدیل ، مشکلی نیست اش ... :8:
اگه همون سیگیت 500 پشنهاد می شه ، دوستان می گن که پیدا نمی شه اصلا ؟

مرسی

iraniran2
06-04-2009, 12:57
بگردي پيدا ميشه. ولي اگر هم پيدا نكردي تا يكي دو هفته ديگه توي بازار هست.

LordMMD
07-04-2009, 22:46
سلام دوست قديمي ;)

ميگم اصولا هارد زياد رو برا چي ميخواي؟

مثلا من خودم يک فلش در حد 4 گيگ لازم دارم که مدارک و برنامه هاي پورتابل و احيانا فايل هاي حجيم در حد 1 گيگ رو بتونم اين ور اون ور کنم.

و يک هارد ~200 براي رايانه که روش ويندوز و برنامه و خرت و پرت داشته باشم.

و يک هارد بيشتر مثلا 320 اکسترنال از نوع usb که مثلا مستند هايي رو که ميگيرم بريزم روش و هر وقت خواستم بزنم به tv و ببينم. و براي زدن روي dvd و آرشيو کردن هم عجله اي نداشته باشم و دانلود ها رو روش بريزم و ...

شما بايد ببيني کاربرد خودت چطوري هست و بهترين پيشنهاد رو خودت ميتوني بگيري و ميتوني اينجا در موردش مشورت کني و در آخر هم بهترين تصميم رو بگيري.

موفق باشي

abbas68
09-05-2009, 04:16
:11::40::10:
سلام دوستان

قصد دارم یه 16 گیگی بگیرم ، اما بعد به ذهنم زد که هارد الآن رو که 20 هست ، عوض کنم ، و یه هارد 500 بگیرم بذارم جای این ، این 20 رو هم به عنوان اکسترنال استفاده کنم ( یادمه یکی از دوستام ، یه سیم یو اس بی می گرفت ، Ide به Usb از هارد هایی که استفاده نداشت به عنوان هارد اکسترنال استفاده می کرد )

شدنی هست ؟ نظر شما چیه ؟
اگه اوکی هست ، چه هاردی بگیرم ؟ ( 500 گیگ واقعا استفاده ندارم ، اما دیدم قیمت هاش بدک نیست ، اختلاف چندانی با هارد های کمتر نداشت )
ادیت : راستی دوستان ، از همون هارد 20 پیداست که سیستم من قدیمی هست ، حداقل مال 5 سال پیش هست اش ، می خواستم بدونم مشکلی پیدا نمی کنه با مادر برد ؟ ( جای از اینکه تبدیل ساتا به Ide باید بگیرم )
تنکس
یا حق

با سلام

به نظر من فکر خوبیه که از هارد دومت به صورت usbای استفاده کنی برای مشکل آداپتور هم از convertor هایی استفاده کن که 2تا usb میخورن
(1 .data
2.power)
استفاده میشه.
(چون باید 10 تا پیام بزار م معذرت می خوام در جوابیه 2 جوابتو میدم)

:11::40::10:

abbas68
09-05-2009, 04:23
سلام دوستان

شدنی هست ؟ نظر شما چیه ؟
تنکس :10: :11:

یا حق

با سلام
اول ببخشید
2وم:اگه میترسی که مادر برت ساپرت نکنه از هارد های IDEاستفاده کن
من خودم تا 160G شو دیدم
امیدوارم کمک کرده باشم
:11: