PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپم روزی 100 بار هنگ میکنه مشکل از کجاست ؟

mashiat
04-04-2009, 22:14
سلام

حدود یکسال هست که یه لپ تاپ hp خریدم و 7و8 ماه خوب کار میکرد مثل ساعت . الان چند وقتیه شروع کرده به هنگ کردن . روز به روز هم بیشتر میشد . تا اینکه الان هر نیم ساعت یکبار هنگ میکنه و تسک منیجر هم باز نمیشه .

توضیحات : کول پد داره و زیاد داغ نمیکنه که بگم مشکل از داغی سی پی یو هست . اما اون چند ماه اول بدون کول پد کار میکردم که خیلی داغ میکرد . آیا ممکنه به خاطر اون چند ماه قبل یه قطعه ای آسیب دیده باشه به علت گرما و حالا داره هنگ میکنه ؟ اما الان کول پد داره و همین الان دمای سی پی یو 45 درجه هست . آیا دمای زیادی هست ؟

با کسپراسکی اسکن کردم و ویروسی پیدا نشد .

دیگه دارم دیوونه میشم چون عیب رو نمیدونم کجاست . 2 گیگ رم دارم و ویندوز ویستا رو هم آپدیت کردم به سرویس پک 1 اما مشکل هنگ رفع نشد .
چند روزه که این هنگ کردن خیلی زیاد شده و کلافه کننده شده .

به نظرتون مشکل نرم افزاری هست یا سخت افزاری ؟

توی این یکسال تا حالا 2 بار صفحه مرگ آبی هم ظاهر شده که میگن برای داغ شدن سی پی یو هست .

سی پی یو لپ تاپ amd هست .

لطفا راهنمایی کنید . ممنونم

mold_silver
04-04-2009, 23:31
سلام دوست عزیز
این دمای سی پی یو 45 خوبه حتی بالاتر ...
اگر هر نیم ساعت هنگ میکنه مشکل از داغی نیست
من این مشکل رو داشتم که مربوط به ویندوزم میشد که روش یه برنامه نصب کرده بودم با ریکاوری مشکلم حل شد
شاید مشکل شما هم از نصب نرم افزار خاصی باشه ؟!!!
من فکر نمیکنم سخت افزاری باشه
به هر حال اگه دیدی نرم افزاری نیست از کار با سیستم مشکل دار پرهیز کن ...

یا علی

REGISTERED USER
04-04-2009, 23:42
من هم مشکل را نرم افزاری میدونم ... سخت افزاری بعید هست

باید یکبار ریکاوری کنید ...

mashiat
05-04-2009, 11:28
ممنونم از راهنمایی دوستان .

آیا میشه به جای اینکه ریکاوری کنم برنامه هایی رو که بهشون مشکوک هستم رو پاک کنم و اگه مشکل از برنامه خاصی باشه با پاک کردن درست میشه یا نه حتما باید ریکاوری کنم ؟

راستی آیا 2 گیگ رم برای ویستا سرویس پک 1 کم نیست ؟ یعنی ممکنه هنگ کردن به خاطر کمبود رم باشه و باید رم رو ارتقا بدم ؟

mold_silver
05-04-2009, 19:21
اگر بدونی و نصب اون برنامه روی فایل های سیستمی تغییر ایجاد نکرده باشه شاید بشه
یا حتی اگه بدونی شاید بشه با ریستور کردن به تاریخ قبل از نصب این مشکل رو حل کنی
رم 2 نه کمه نه زیاد بنده رم 4 رو برای ویستا ترجیح میدم ( بستگی داره به کاری که با سیستم میکنید در حالت عادی خیر )

یا علی