PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دادن نور محیط به عکس

abbas13677_2005
04-04-2009, 14:40
مثلا یک عکس دیجیتال از خودمون گرفتیم که خوب طبیعتا وقتی تو فتوشاپ بازش کنیم یک عکس خیلی مصنوعی و مربع مانند هست اما میخوام بدونم چه طور میشه که با چند تا دستکاری یه کاری کرد و بزاریمش روی یک میز و افکت نور محیط اطراف رو بهش بدیم تا کاملا طبیعی بشه و نسبت به بقیه محیط اطراف قیلی ویلی نزنه و فانتزی نباشه. کاملا طبیعی و هماهنگ با محیط میخواهم باشه.یعنی یک خورده تاریک تر باید بشه عکس :20:
نمیتونم وقتی مثلا عکسی روی یک محیط دیگه مثلا یک میز میزارم اون را با اون مطابق کنم از نظر نور. چون الان که اینکارو کردم انگار که میز رو سوراخ کردن. دوستان میشه یکطوری نور محیط به این بدید که کاملا طبیعی به نظر بیاد ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد کنتراستی که میدید دیقیقا مشخصاتش رو بدید. چون نور به اکثر محیط ها میخوره. ممنون میشم. منتظرم ...

:11:

huti_421
04-04-2009, 16:06
بیبن دوست عزیز این کار راحتی نیست ، اگه شما فرد مبتدی هستی پیشنهاد میکنم اول اصول پایه فتوشاپ و کار با ابزار ها و منوهارو یاد بگیری و بعد وارد این مقوله بشی

در کل توضیحات لازم رو میدم :

عکس رو که وارد فتوشاپ کردید رو با کپی کردن داخل عکس میز میبرید و بعد با زدن کلید های Ctrl + T میتونی سایز لایه ی کپی شده رو تغییر بدی و فیت کنی

بعد نوبت به پرس پکتیو دادن میرسه که نیاز داری عکس رو روی میز بخوابونی ، کافیه در حالی که کلید Ctrl رو نگه داشتی و قبلش هم ctrl + T رو زدی ( Free Transform ) از چهار گوشه ی تصویر که اهرم هایی وجود دارن با موس جا به جا کنی تا پرس پکتیو ایجاد بشه

حالا نوبت به نور پردازی میرسه ...

در درجه ی اول با Ctrl + M نور رو با محیط اطراف مطابقت بده و بعد با Ctrl + B رنگ تصویر رو مطابق با زمینه تغییر بده ( در صورت نیاز ) و بعد از اون با ابزار Dodge و Burn شروع به سایه زدن لایه بکن تا قشنگ حس افتادن عکس روی میز رو القا کنه

فیلطر های مختلف مثل Blur و Noise های مختلف میتونه به هنری شدن کارت کمک بکنه

و در نهایت پلاگین های متعدد مثل این پلاگینی که لبه ی عکس رو جمع شده می کنه :

مشاهده ی پلاگین و دریافت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اضافه می کنم اگه خودت اهل طراحی و روتوش و منتاژ باشی خودت خیلی کارای جالب تر و قشنگ تر میتونی انجام بدی که واقعا کار رو جذاب می کنه

راستی یادم رفت بگم ، سایت های مختلفی هم به صورت آنلاین و تنها با آپلود کردن عکس مورد نظرت ، بهش افکت های مختلفی میدن و یا روی محیط های مختلف میذارن ، مثلا عکست رو میذارن جای تمبر پست یا ...

abbas13677_2005
05-04-2009, 10:06
و در نهایت پلاگین های متعدد مثل این پلاگینی که لبه ی عکس رو جمع شده می کنهو در نهایت پلاگین های متعدد مثل این پلاگینی که لبه ی عکس رو جمع شده می کنه
کار این پلاگین چی بیـــــــــد ؟

abbas13677_2005
05-04-2009, 10:36
من فتوشاپ cs3 پورتابل دارم و وقتی این پلاگین رو نصب کردم هیچ اتفاقی نیافتاد

abbas13677_2005
05-04-2009, 12:27
یک چیزی تو همین مایه ها پیدا کردم ولی اینم دقیق یاد نداده چه طور یک چیز مصنوعی رو طبیعی کنیم :

من موندم اینهمه آدم چیز های مصنوعی رو توی فتوشاپ خودشون طراحی میکنن و آخرش یک چیز طبیعی در میارن که هیچ فرقی با واقعیش نداره ، از چه ابزاری استفاده میکنن ؟ یعنی ساعت ها باید وقت گزاشت یا اینکه یک ابزار آماده ممکنه وجود داشته باشه ؟

huti_421
05-04-2009, 14:32
در مورد اون لاگین که گفتم ، تو صفحه که برید خودش عکس رو نشون داده که لبه ی عکس رو عین کاغذ جمع می کنه ( لوله ای )

حالا در مورد سوال نهاییتون ، در صد در ... کسی که دانش کامل فتوشاپ نداشته باشیه ( یا حتی نرم افزار های جانبی ) محاله بتونه همچین کارای اعجاب انگییزی انجام بده

این تاپیک مونتاژ عکس که اموزشش رو یحیی جان زحمت کشیدن ببین ، خودت متوجه میشی که داستان حرف های من از چه قرار اِ ... بعد از خوندنش شاید واست خیلی ساده جلوه کنه ولی در عمل ، طرح اولیه تو ذهن و یا حتی اتود زدن با مشکلت زیادی باید دست و پنجه نرم کنی :