PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه امتحان نهایی سال سوم و بحث در مورد آن

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8

nafas
03-04-2009, 18:54
سلام
یه رسمی هس که موقع امتحان نهایی بچه های سال سوم یه تاپیک میزنن(برای جلوگیری از هرج و مرج و زدن تاپیک ها زیاد ) و درمورد امتحان و حذفیات و اخبار اون امتحانات باهم بحث میکنن
امسال هم گفتیم چنین تاپیکی رو بزنیم هر چند زود هست و یه ماه و نیم دیگه مونده ولی برنامه امتحان نهایی اومده:5:
من برنامه رو براتون گذاشتم بفرمایید :21:
به صورت ورد هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و اخبار رو بزارین و سوالاتی که درمورد امتحان نهایی رو دارین بگین
لطفا تاپیکو منجرف نکنین که می قفله:19:
اگه میشه اخبار بزارین تا یکم به امتحان نهایی نزدیک شدیم بعد بحث رو شروع کنیم

با تشکر نفس :27:

:11:

:21:با آرزوی معدل 20 برای همه :21:

nafas
03-04-2009, 20:18
زیر آموزش و پرورش در یک مصاحبه‌ی رادیویی اعلام کرد:
«در سال تحصیلی جاری 88- 1387 امتحانات پایان سال پایه‌های دوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی به صورت نهایی برگزار نمی‌گردد.»
این در حالی است که مجلس شورای اسلامی چندی قبل تصویب کرده بود این امتحانات شبیه توصیه‌های مکرر اساتید روان‌شناسی و علوم تربیتی مبنی بر کاهش فشار روانی ناشی از امتحانات که باعث گریز از آموزش و صدمه‌ی روانی به کودکان و نوجوانان می‌شود منجر به این شد که سال‌ها قبل امتحانات نهایی از پایه‌ی پنجم ابتدایی حذف شد

نهایی بودن امتحانات در پایه‌های دوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی فعلا منتفی است

وزیر آموزش و پرورش در یک مصاحبه‌ی رادیویی اعلام کرد:

«در سال تحصیلی جاری 88- 1387 امتحانات پایان سال پایه‌های دوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی به صورت نهایی برگزار نمی‌گردد.»
این در حالی است که مجلس شورای اسلامی چندی قبل تصویب کرده بود این امتحانات شبیه توصیه‌های مکرر اساتید روان‌شناسی و علوم تربیتی مبنی بر کاهش فشار روانی ناشی از امتحانات که باعث گریز از آموزش و صدمه‌ی روانی به کودکان و نوجوانان می‌شود منجر به این شد که سال‌ها قبل امتحانات نهایی از پایه‌ی پنجم ابتدایی حذف شد و در این پایه نیز امتحانات به صورت داخلی و شبیه چهار سال قبل از آن توسط خود مدرسه صورت می‌گیرد. از حدود دو سال قبل این اتفاق در پایه‌ی سوم راهنمایی نیز افتاد و در این پایه نیز امتحانات پایان سال از شکل نهایی خارج شد و تنها در سال سوم دبیرستان که دانش‌آموزان پس از موفقیت در آزمون‌های پایان سال به کسب دیپلم نائل می‌شوند، امتحانات به صورت نهایی برگزار می‌گردد. به این معنی که دبیرستان دیگری به عنوان حوزه‌ی امتحانات توسط مناطق آموزش و پرورش تعیین می‌شود و دانش‌آموزان در محلی جدید با مراقبین ناشناس امتحان می‌دهند. پس از امتحان سربرگ‌ها جدا می‌شود و برگه‌های بدون اسم و مشخصات دانش‌آموزان به حوزه‌های تصحیح ارسال می‌گردد.

این سخت‌گیری‌ها منجر به این می‌شود که معدل کتبی دیپلم فارغ‌التحصیلان اعتبار خاصی داشته باشد، به طوری که سازمان سنجش آموزش کشور در سال‌های اخیر، این معدل را به عنوان یکی از دروس مورد آزمون در کنکور با ضریب 2 لحاظ می‌کند و به این ترتیب تاثیر مستقیم آن در کنکور نیز مشهود است.
این اقدام سازمان سنجش مفید و موثر بوده به طوری که مدارس و دانش‌آموزان آموزش پایه ی سوم را جدی‌تر تلقی کرده‌اند و به نوعی کیفیت آموزش در این پایه ارتقا یافته است. در این راستا، مجلس شورای اسلامی تصویب کرد که در پایه‌های دوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی نیز امتحانات به صورت نهایی برگزار گردد. این امر طبیعتا منجر به جدیت بیشتر در این دو پایه می‌گردد و منجر به بسط کیفیت آموزش برتر در سه سال آخر تحصیلات در حیطه‌ی آموزش و پرورش خواهد شد.

اگرچه نهایی شدن امتحانات در دیگر پایه‌ها قطعا مفید به نظر می‌رسد اما اجرای آن هزینه و انرژی زیادی می‌طلبد. در حال حاضر که وزارت آموزش و پرورش تنها در پایه‌ی سوم امتحانات را به صورت نهایی برگزار می‌کند، مشکلات زیادی را متحمل می‌شود که اعتراض به سئوالات طراحی شده و اعتراض به نحوه‌ی تصحیح از سوی دانش‌آموزان بخشی از آن‌هاست. به طوری که هر چند سال یک بار شاهد هستیم که جمعی از دانش‌آموزان و خانواده‌ها به عنوان اعتراض به طراحی سئوالات یکی از دروس، طومارهایی به مجلس ارائه کرده و در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش تجمع می‌کنند.

با این تفاسیر، اجرای امتحانات نهایی در پایه‌های دوم و پیش‌دانشگاهی، که به منزله‌ی سه برابر شدن حجم کار دایره‌ی امتحانات در وزارت آموزش و پرورش است، به مقدمات فراوانی نیاز دارد که بعید است به این زودی‌ها تحقق یابد. بنابراین طبیعی است که هیچ بخش‌نامه‌ای مبنی بر اجرای این طرح به مدارس ابلاغ نشده است و در روز یک‌شنبه پنجم آبان‌ماه 1387 آقای علی احمدی وزیر محترم آموزش و پرورش در یک مصاحبه‌ی رادیویی اعلام کردند که در سال جاری فقط در پایه‌ی سوم امتحانات به صورت نهایی اجرا می‌شود و بنابراین امتحانات نهایی در پایه‌های دوم و پیش‌دانشگاهی فعلا منتفی است.

nafas
03-04-2009, 20:28
این هم یه لینک دیگه از برنامه امتحانات که برنامه ها به صورت عکس گذاشته میتونین برین و برنامه مورد نظر رو بگیرین و چاپ کنین برا خودتون و بزنین تو دیوار اتاقتون

فاصله ها رو بردارین مرسی (مثله اینکه تو پی سی فیلتره اسم سایت )
با تشکر

ardavan_2008
03-04-2009, 23:33
چرا واسه من برنامه های سال سوم نیومد ؟(عجیبه)از کی شروع میشه امتحانات؟

armin_software
04-04-2009, 14:42
از کی شروع میشه امتحانات؟
31 اردیبهشت

ardavan_2008
05-04-2009, 12:03
برنامه ی امتحانی وجود داره؟(واسه من باز نشد)

timsar jackson
05-04-2009, 12:12
عکس برنامه واسه کسایی که ندیدن(یکم صبر کنین تا لود بشه)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

armin_software
05-04-2009, 14:09
معمولا امتحانات چه طوریه؟
سخته؟
میگن در تصحیح سخت گیری میشه!

timsar jackson
05-04-2009, 18:59
معمولا امتحانات چه طوریه؟
سخته؟
میگن در تصحیح سخت گیری میشه!

من پارسال امتحان دادم, نمیشه گفت سخت ولی باید کتابو خیلی خوب بخونین

برای اینکه توی تصحیحم دچار مشکل نشین قبل ازامتحان شیوه ی تصحیح امتحانای سال قبلو نگا کنین که 0/25

الکی ازتون کم نشه.

شما میتونین به لینک زیر برین و نمونه سوال و جواب تشریحی با الگوی تصحیح امتحان نهایی خرداد 87 رو دانلود کنین

کمکتون میکنه.......

B L A S T E R
05-04-2009, 19:00
سلام guys:31:
میگم این درسته که از امسال نمره هر در به طور جداگانه تو کنکور تاثیر داره؟!

armin_software
05-04-2009, 20:45
من شنیدم میگن میانگین نمرات کتبی ترم آخر در کنکور تاثیر زیادی داره.

B L A S T E R
05-04-2009, 21:05
فک کنم امسال عوض شده!

nafas
05-04-2009, 21:21
نه از پارسال هر درس رو رو نمرش به طور مستقیم تو خود درس کنکور تاثیر داره

B L A S T E R
05-04-2009, 21:32
این خوبه یا بد؟:31:

nafas
05-04-2009, 23:09
واالله چی بگم کسایی که کنکور دادن بیشتر میدونن
ولی امتحان نهایی اونقدر نباید هم سخت باشه که میگن
ولی بستگی به خودت داره ولی به نظرم بهتر باشه

B L A S T E R
05-04-2009, 23:38
اتفاقا به نظرم نهایی اسونتره!

ardavan_2008
06-04-2009, 12:11
یزره نکته ، راهنمایی چیزی کنید واسه ما نهایی ها ...:d
راستی اون برنامه مگه ماله واحد بزرگسالان نیست؟قطعیه؟

armin_software
06-04-2009, 17:01
اتفاقا به نظرم نهایی اسونتره!
چی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کجاش آسونه؟!

nafas
06-04-2009, 18:30
راستی اون برنامه مگه ماله واحد بزرگسالان نیست؟قطعیه؟

نه برای سال سوم ها هم هست

MaaRyaaMi
06-04-2009, 19:04

پارسال همینطوری بود ! امسالم اینطوریه !

ها ! اون سالی که ما امتحان دادیم فیزیکش سخت بود واقعا نمی دونم یادتون هس یا نه ...تا جائی که اخبار گفت فقط تو ایران یه پسره تو آمل فیزیکشو 20 گرفته : دی کلی هم امتیازات واسش قائل شدن !!

بقیه درسا هم بدک نبودددد در کل !
: دی

armin_software
06-04-2009, 21:30
تا جائی که اخبار گفت فقط تو ایران یه پسره تو آمل فیزیکشو 20 گرفته
آملی همه مخ هستن! :دی
یکی خودم! :دی

ها ! اون سالی که ما امتحان دادیم فیزیکش سخت بود واقعا نمی دونم یادتون هس یا نه ...تا جائی که اخبار گفت فقط تو ایران یه پسره تو آمل فیزیکشو 20 گرفته : دی کلی هم امتیازات واسش قائل شدن !!
طوری که میگی که خیلی سخته!

MaaRyaaMi
06-04-2009, 21:58
طوری که میگی که خیلی سخته!

خوب همش که سخت نیس !

ولی باید به این فک کنین که این امتحان مث امتحانای دیگه نیس که بشه جبرانش کرد حتی کنکور ! چون فقط یه بار امتحان میدی و اون نمره ها واست ثبت میشه !
بنابراین خیلی بخونین ...همش چند تا امتحانه !

امیدوارم خوب نتیجه بگیرین

Parnyan
07-04-2009, 00:03
saalam

omidvaram hale hamegi khoobe khoob bashe ...sharmande pinglish minevisam man ta etelae sanavi nemitoonam farsy benevisam !!!sorry !!!!l

kheily kheily tasliat migan barnameharo ham ke dadan :( l

man vaghean moondam chetory tarikh bekhoonam :18::18::18::18:tahala bein fek kardin chan miliion ta bayad esm hefz konim :41:! hala chi mishod .....sansoor mishe !)

wishing U all the best :D

gd night
....l

B L A S T E R
07-04-2009, 12:29
تاریخ که کاری نداره!
من ترم اول تا ساعت 10 شب قبل از امتحان کتابم دست دوستم بود!!بعد گرفتم ازش 1 ساعت خوندم شدم 16:31:

* BriAnNa *
07-04-2009, 13:49
خوب همش که سخت نیس !

ولی باید به این فک کنین که این امتحان مث امتحانای دیگه نیس که بشه جبرانش کرد حتی کنکور ! چون فقط یه بار امتحان میدی و اون نمره ها واست ثبت میشه !
بنابراین خیلی بخونین ...همش چند تا امتحانه !

امیدوارم خوب نتیجه بگیرین
حرفای آبجیم کاملا تایید میشه ! :31:
من انقد که واسه امتحان نهایی دو سال پیشم پشیمونم واسه کنکور پارسالم پشیمون نیستم ! :31:
نمی دونم تیریپش چه جوریه که درس نخون ترین و بی خیالترین افراد :31: هم اگه نمره های امتحان نهاییشون خوب نشه به شدت پشیمون میشن !
پس توپ توپ بخونین که پشیمون نشین مثه من ! :31:

MaaRyaaMi
07-04-2009, 15:33
تاریخ که کاری نداره!
من ترم اول تا ساعت 10 شب قبل از امتحان کتابم دست دوستم بود!!بعد گرفتم ازش 1 ساعت خوندم شدم 16

بابا شما ها که ریاضی تجربی هستین چیکار به تاریخ دارین !

اون که مهم نیس تو نهایی و کنکور ...

B L A S T E R
07-04-2009, 16:41
دقیقا!
میگم اگه ما تاریخ رو 0 بشیم باید دوباره امتحان بدیم؟:31:

ardavan_2008
07-04-2009, 16:56
اوف فکر کنم خیلی سخت باشه نهایی.چون اولش که درسا 10نمره ترم اول 10نمره ترم 2.یه زیست 250صفحه ای عرض 1روز چطور میشه خوند من نمیدونم یا که شمی مزخرف رو که 100ص است اما 400ساعتم نمیشه خوند ...خدا به دادمون برسه

MaaRyaaMi
07-04-2009, 17:43
اوف فکر کنم خیلی سخت باشه نهایی.چون اولش که درسا 10نمره ترم اول 10نمره ترم 2.یه زیست 250صفحه ای عرض 1روز چطور میشه خوند من نمیدونم یا که شمی مزخرف رو که 100ص است اما 400ساعتم نمیشه خوند ...خدا به دادمون برسه

شما باید این درسا رو از اول سال بخونین نه اینکه بزارین روز آخر

اینجوری مطمئن باش نتیجه ای خوبی نمیگیری

از همین الان بشینین بخونین دیگه !

B L A S T E R
07-04-2009, 17:49
شمی مزخرف رو که 100ص است اما 400ساعتم نمیشه خوند ...خدا به دادمون برسه
خداییش شیمی امسال خیلی اسونه:31:

s-a-l-i-m
07-04-2009, 18:01
شیمی بسی اسون هست اما من از درس عربی و فیزیک می ترسم چون دوره نکردمش.

rosenegarin13
07-04-2009, 19:21
سلام
حسابی بخونین.........
نهایی جوش یه جوریه...........
از الان شروع کنین که شب امتحان بیچاره نشید.........
من هم خیلی بیخیال بودم.........
ولی یه جوری شب امتحانی خوندم وخیلی سخت بود اینجوری خوندن ولی از نتیجه ناراضی نیستم.......
پایدار و پیروز باشید.

timsar jackson
07-04-2009, 19:24
سلام
حسابی بخونین.........
نهایی جوش یه جوریه...........
از الان شروع کنین که شب امتحان بیچاره نشید.........
من هم خیلی بیخیال بودم.........
ولی یه جوری شب امتحانی خوندم وخیلی سخت بود اینجوری خوندن ولی از نتیجه ناراضی نیستم.......
پایدار و پیروز باشید.

آره راس میگه منم شب امتحان خیلی اذیت شدم.......

armin_software
07-04-2009, 20:08
خداییش شیمی امسال خیلی اسونه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کجاش آسونه؟!
حسابان خیلی سخته!
هندسه هم همینطور!

rosenegarin13
07-04-2009, 20:43
هندسه هم همینطور!

هندسه فقط در حد کتاب خیلی آسونه

B L A S T E R
07-04-2009, 23:25
کجاش آسونه؟!
حسابان خیلی سخته!
هندسه هم همینطور!
خداییش جز هندسه همه اینا اسونه!
من فقط فیزیک مشکل دارم!

ardavan_2008
07-04-2009, 23:31
بستگی به معلم هم داره اما برای من عربی ،شیمی و کمی فیزیک سخته ...یه فکری واسه این درسا برای امتحان باید کنیم که اسونتر نهایی رو بدیم نه به زور بکشیم بالا...همگی یه نظر بدن برای درسا تا امتحان رو راحت بدیم بلکم یه نتیجه ای بگیریم با هم...

Benygh
08-04-2009, 00:03
چندین نکته ! بهتره راه رو به صورت کامل با تمام نکات بنویسید !
بهتره چک نویستون رو هم به صورت تمیز در کنار جواب مشخص کنید چون ممکنه تو تصحیح نمره قائل بشند ! مثلا اشکال در انتقال رو میتونه کم کنه !

در ضمن دقت کنید که امسال برگه های هر شهر در حومه ی شهر توسط معلمین شهر تصحیح میشه !
این میتونه مفید باشه !

راه حل های ابتکاری استفاده نکنید ! اگر هم استفاده میکنید با اثبات ! مخصوصا در هندسه !

در درس حسابان سعی کنید تمام راه رو برید و ساده نکنید مسئله رو ! حتی قسمتهایی مثل "تعیین پیوستگی" و ... که معمولا در چک نویس نوشته میشه رو هم به همراه جواب بنویسید !

در درس شیمی سعی کنید در قسمت محاسبه تمامی فرمول ها رو دقیق بنویسید !
در ضیمی از روش خطی نمی توند استفاده کنید تا جایی که میدونم ! ولی برای تست میشه !
چون این روش خیلی ساده است و معمولا در تمامی بخش ها کاربرد داره !

سعی کنید خوش خط بنویسید چون تاثیر مثبتی بر روی مصحح داره !

در دروس عربی به اعراب دقت کنید .

در درس دین و زندگی پیام آیه ها و متون بیشتر مورد توجه است ! پس سعی کنید مفهومی مطالعه کنید چون سوال ممکنه پیچیده بشه !

در درس فیزیک هم خلاصه نویسی اول کار 25 صدم و فرمول ها نیز به همین مقدار نمره داره !

البته اگر مطالعه رو از همین حالا شروع کنید میتونید به راحتی نمره ی بالایی کسب کنید !
چون روز های امتحان وقت داده شده فقط برای مرور نمونه سوال هاست ! نه مطالعه ! پس درسهایی که در آن ها ضعف دارید رو شروع به خوندن کنید !

فعلا همین ...

B L A S T E R
08-04-2009, 00:10
میشه از ماشین حساب هم استفاده کرد؟!

rosenegarin13
08-04-2009, 00:24
سعی کنید خوش خط بنویسید چون تاثیر مثبتی بر روی مصحح داره

به شدت تایید میشه..... مخصوصا درسای عمومی رو زیر هر سوال خط بکشید و خوانا و مرتب بنویسید.......

timsar jackson
08-04-2009, 00:27

واسه شیمی فکر کنم میشه استفاده کرد

B L A S T E R
08-04-2009, 00:41
واسه شیمی فکر کنم میشه استفاده کرد
خییالم راحت شد!!
خیلی سخته بدون ماشین حساب!

nafas
08-04-2009, 08:38
ماشین حسابی میزارن ببریم داخل که فقط 4 عمل اصلی رو انجام بده و پیشرفته نمیزارن
آخه رفیقم یه ماشین حساب داره فرمول فیزیکو بهش میده جواب نهایی بهت تحویل میده : دی

* BriAnNa *
08-04-2009, 11:05
خداییش جز هندسه همه اینا اسونه!
من فقط فیزیک مشکل دارم!
هندسه که دقیقا کپی کتاب میاد ! :31:
بیشترش اثباتیه ... قضیه های خود کتاب !
بقیشم مثالهای خود کتابه فقط کافیه عدد جایگزین کنی ! :31:
در کل خیلی آسونه !
فیزیکم اگه بخونی آسونه !کلا بعد از اون بلایی که سر ما آوردن دیگه جرات نمی کنن سخت بگیرنش ! :31:

ardavan_2008
08-04-2009, 12:20
خودشم 10 به 10 نمیدو نه ادم ترم رو 1 بخونه یا 2 :27:

به نظر شما شیمی ،فیزیک ، ریاضی و زیست که زیادن چطور بخونیم که نمره ی بالایی ببریم؟(بلاخره شما یه پیرهن از ما جلوترید)

armin_software
08-04-2009, 13:43
بعضی درس ها میشه!

من فقط فیزیک مشکل دارم!
به نظر من فیزیک نسبت به هندسه و حسابان سخت نیست!

MaaRyaaMi
08-04-2009, 15:24
به نظر شما شیمی ،فیزیک ، ریاضی و زیست که زیادن چطور بخونیم که نمره ی بالایی ببریم؟(بلاخره شما یه پیرهن از ما جلوترید)

باید فقط و فقط کتاب درسی بخونید ! از یه دونه مثالو تمرینشم نگذرید !

وقتی رو همه مسلط شدین برین سوالای نهایی رو حل کنین که واسه سالای قبل هس !

واقعا نتیجه میگیرین... من یادمه واسه امتحان هندسه من کتابو نخوندم رفتم سراغ این کتابای کمک درسی و اینا یه سری سوالای بیخود حل کردم... فک کردم باید خیلی سخت باشه وقتی رفتم سر امتحان دیدمممم همش سوالای کتابه : ( خیلی پشیمون شدممم چرا کتابو خوب نخونده بودم ... امتحان هندسه مو خیلی بد دادم افتضاحترین نمره م هم همون هندسه شد : دی

ardavan_2008
08-04-2009, 16:38
ممنون
پس باید برای همه ی درسا کتاب رو با مثاله ها وفعالیتها وتمریناش حل کنیم دونه دونه؟و اونایی که تو کتاب درسی نیست ، کمی سخته ، سوالاش هم پیچدست و توی کتابای کمک درسی هست رو نخونیم؟

MaaRyaaMi
08-04-2009, 17:41
ممنون
پس باید برای همه ی درسا کتاب رو با مثاله ها وفعالیتها وتمریناش حل کنیم دونه دونه؟و اونایی که تو کتاب درسی نیست ، کمی سخته ، سوالاش هم پیچدست و توی کتابای کمک درسی هست رو نخونیم؟

بله !
خوب میتونین اونا رو هم بخونین ولی مساله اینه که شما وقتی رو کتابت و تمریناش مسلط نباشی چجوری میتونی مساله های به قول شما پیچیده رو حل کنی؟!
پس اولین قدم همون کتاب درسی هس :46:

ardavan_2008
09-04-2009, 17:44
چه خلوت شده اینجا...

پس فکر کنم اینطوری بخونم بهتره:
کتاب درسی+جزوه های بعضی درسا که معلما گفتن(ماله ریاضی ،فیزیکو عربی) درسته؟ و بی خیال کمک درسیا

1.واسه دبیرستان یه تک ماده و یه تبصره هست یا 2تک ماده و یه تبصره؟
2.بارم بندیهای درسا رو کسی داره؟

Kasra 91
09-04-2009, 18:08
2 تا تک ماده ئارین هر درسی رو که ' کل' رو بالای 7 گرفتین میتونین تک ماده بزنین

timsar jackson
09-04-2009, 19:47
چه خلوت شده اینجا...

2.بارم بندیهای درسا رو کسی داره؟

من این بارم بندیا رو دارم:

فیزیک:

فصل 1 و 2و 3و 4 هر کدوم نمره 3/5

فصل 5: 3 نمره

دین و زندگی:

فصل 1 تا 5: 4 نمره

فصل 6 تا 8 :3نمره

فصل 9 تا 10 :3 نمره

فصل 11 و 12: 4 نمره

فصل 13 : 2 نمره

فصل 14 : 4 نمره

جبر و احتمال:

فصل 1 :5/5 نمره

فصل 2: 5/5 نمره

فصل3: 2 نمره

فصل 4: 7 نمره

هندسه:

فصل 1: 5 نمره

فصل 2: 5 نمره

فصل 3: 5 نمره

فصل 4: 5 نمره

حسابان:

فصل 1: 5 نمره

فصل 2: 5 نمره

فصل3: 1/75 نمره

فصل4: 2/5 نمره

فصل5: 4/5 نمره

فصل6: 1/25 نمره

این بارم بندیا رو از آخر کتابای گلواژه که از پارسال داشتم واستون نوشتم....

armin_software
09-04-2009, 20:54
درباره ی تصحیح امتحانات توضیح بدید!
سختی گیری ها!

ardavan_2008
10-04-2009, 08:15
تا تک ماده ئارین هر درسی رو که ' کل' رو بالای 7 گرفتین میتونین تک ماده بزنینپس اینطور 2تا تک ماده ست نه 1تبصره ...بعد تو مدرک می نویشن که از تک ماده استفاده شده؟و بعدا باعث دردسر میشه؟

timsarجان دینی 16درس شده و فیزیکه تجربی چی؟

کسی بقیه ی بارم بندیهای درسارو داره(تجربی)؟

بعد فصلی از درسی حذف نشده؟

beh,p
10-04-2009, 16:23
درباره ی تصحیح امتحانات توضیح بدید!
سختی گیری ها!

من هم از کنکوری ها امسال هستم و پارسال امتحان دادم
دیدم این آرمین خان خیلی نگرانه گفتم از نگرانی درش بیارم

راستش خود سوالات امتحانات خیلی ساده است ولی مهم طرز نوشتن شما است
اولا ابنکه نه مطالب رو زیاد بستش بدین و نه خیلی خلاصه بنویسد(نمونه اش خودم که واسه هندسه زیاد نوشتم و وقت کم آوردم نتونستم سوال آخر رو جواب بدم)
دوم اینکه هر چیزی که یاد داری رو روی برگه بیار. البته باز هم مفیدش رو
و اینکه متاسفانه بدترین قسمتش همین تصحیح
امسال هر نمره ای رو که تصور میکردم که کسب کنم همیشه یک یا نیم نمره پایین تر می شدم
در ضمن اینکه زیاد نگران نمره ها نباشید تاثیرش اونقدری که تلویزیون میگه و تبلیغ می کنه نیستش

امیدوارم مفید بوده باشه:10::31:

MyEnd
12-04-2009, 14:16
در درس شیمی سعی کنید در قسمت محاسبه تمامی فرمول ها رو دقیق بنویسید !
در ضیمی از روش خطی نمی توند استفاده کنید تا جایی که میدونم ! ولی برای تست میشه !
چون این روش خیلی ساده است و معمولا در تمامی بخش ها کاربرد داره !

روش خطی کدومه؟!همون که در استوکیومتری کاربرد داره؟ (روش تناسب):question:

یه سوال دیگه
دوستان در امتحان عربی آیا سوالات مربوط به سال های گذشته هم میاد که به اونا ربط داشته باشه؟ (البته قسمت مستثنی یه کم اینجوریه) آیا سوال مستقیم از مطالب پارسال میدن؟
ترم اول معلم ما ورداشت 3 نمره از پارسال اورد که من همش رو هم اشتباه نوشتم:weird: ولی اونایی که مربوط به امسال بود رو درست نوشتم و شدم 17 ، برای همین خیلی می ترسم.
من از دروس عمومی خیلی می ترسم چون سر جمع تا حالا 3 بار نخوندمشون .
ادبیات که وحشتناکه :3-4 تا شعر حفظی - 50 تا شاعر و هر کدومم 3-4 تا کتاب ، و کلی شعر که باید معنی اش رو + آرایه هایش بلد باشی و هزاران کلمات پیچیده دیگر ...

timsar jackson
12-04-2009, 16:57
ادبیات که وحشتناکه :3-4 تا شعر حفظی

یادش بخیر من که پارسال شعر حفظی نخوندم وقتی که برگه ها رو رو زمین کنار صندلیا گذاشتن قبل از اینکه بگن برگه ها رو بردارین

یکی از بچه ها برگه رو یواشکی برداشت جواب شعر حفظی رو همه نوشتیم...

fnmtebyan
12-04-2009, 17:00
من از دروس عمومی خیلی می ترسم چون سر جمع تا حالا 3 بار نخوندمشون .
ادبیات که وحشتناکه :3-4 تا شعر حفظی - 50 تا شاعر و هر کدومم 3-4 تا کتاب ، و کلی شعر که باید معنی اش رو + آرایه هایش بلد باشی و هزاران کلمات پیچیده دیگر ...

ایول به تو من سر جمع یه بار هم عمومی ها رو نخوندم.
اما در مورد شعر حفظی فکر کنم فقط دو تا شعر دوم میاد.(نه چارتاش)
.
.
.
.
یه سوال از دوستانی که پارسال نهایی دادن.
اگه از الان بخوام برای نهایی بخونم اولویت رو رو کدوم درسا بزارم؟
مرسی.

MaaRyaaMi
12-04-2009, 17:19
یه سوال از دوستانی که پارسال نهایی دادن.
مرسی.

اختصاصیا دیگه

timsar jackson
12-04-2009, 17:49

در کل اختصاصیا مخصوصا حسابان آخه حسابان زیاده منو که خیلی اذیت کرد

ardavan_2008
12-04-2009, 20:45
پس 2تا تک ماده ست ؟ ...بعد تو مدرک می نویسن که از تک ماده استفاده شده؟و بعدا باعث دردسر میشه؟البته خدا نکنه اما دیگه...

ماشالله امسال که فشرده گذاشتن باید فکر کنم از الان شروع به دوره کنیم راهنمایی واسه راحت خوندن نداریدالبته واسه تجربیا؟:d

MaaRyaaMi
12-04-2009, 20:54
نه بابا مهم نیس که !

واسه نهایی که فک نکنم ححذفیات اینا باشه مث کنکور :/
امارو که همه میدونن اون فصل آخریا بود حذفه

ardavan_2008
14-04-2009, 12:21
دیگه بحثا تموم شد؟!

armin_software
14-04-2009, 14:31
دیگه بحثا تموم شد؟!
متوجه نمیشم؟!

یک سوال:
سوالات امتحانات قبلی زیاد در امتحان جدید استفاده میشه؟

ardavan_2008
14-04-2009, 16:46
منظورم اینه که دیگه نکته یا راهنمایی کسی نداره...

rosenegarin13
14-04-2009, 18:50
سوالات امتحانات قبلی زیاد در امتحان جدید استفاده میشه؟

عینش نه
ولی تیپ سوالا شبیه همه
ضرر نداره یه نگاه مختصر بعد از خوندن بندازی و سعی کنی خودت جواب بدی

منظورم اینه که دیگه نکته یا راهنمایی کسی نداره...

شما سوالتو مطرح کن درخدمتیم

nafas
14-04-2009, 20:23
اصولا امتحان های زبان همیشه یک نواخته و کلا عمومیا همیشه یه سری سوالای مشخص یا به اصطزلاح تاپ هستن که میان

و میتونی بری سوالای سال قبل رو بخری برای فروش هست من خریدم
خیلی میتونه خوب باشه

ولی وقت حسابان خیلی کمه .........

timsar jackson
14-04-2009, 23:46
ولی وقت حسابان خیلی کمه .........

نگران وقت نباشین من که هیچ موقع امتحان نهایی وقت کم نیاوردم از دوستامم نشنیدم کسی وقت کم بیاره

Masoud_kp
15-04-2009, 22:55
به نظر من اول
جزوه و کتاب رو همگام با هم خوب بخون خوب خوب که فک کنم واسه هردرس دو روزی(طوریکه خیلی فشار نیاری)
بعدش امتحانات نهایی سال قبل رو بخون !
بعد اگه وقت کردی این گوشه کنارهای کتاب رو بخون که خیلی وقتا ازا وانجا میاد!
دوهفته قبلش معمولا تعطیل میشه بعد تو این دوهفته هم باید دو امتحان تاریخ و مبانی رایاانه رو بدی بقیش هم فرجست!

ardavan_2008
15-04-2009, 22:55
ولی فکر کنم واسه ما زیست 260صفحه ای وقت کم باشه...ورق زدنش 2روز طول میکشه چه برسه...

Masoud_kp
15-04-2009, 23:06
درضمن سخت ترین امتحانات حسابان هست خیلی مزخرفه همچنین فیزیک بقیه نه زیاد البته جبر هم بعضی وقتها قلقلک میدن چون یکی از آشنایان دبیر ریاضی هست اما اکثرا جبر و هندسه درس میده میگفت هر سال 3 نمره سوال جدید تو جبر هست!

sinasalar2007
17-04-2009, 00:11
Masoud_kp راست میگه ! فیزیک و حسابان با بری سر جلسه 4-3 تا فرمول بلد باشی یه نمره ای میاری . اما این جبر فوق العاده سخته فرمول خاصی هم نداره . به نظر من یکی از سخت ترین امتحان ها همین جبر هستش . سال پیش همه از این درس می نالیدن !!

shabgard10
17-04-2009, 13:06
من بیشتر از هر چیز از نحوه ی تصحیح می ترسم .
من واقعا نمی دونم چه طور اید بنویسسم .
مثلا اگه توی هندسه بخوان یه قضیه رو اثبات کنیم و توی مراحل اثبات از قضیه ی استفاده کنیم که توی کتاب بعد از قضیه ای باشه که باید اثبات کنیم ، ازمون قبول نمیکنن. پس ما باید ترتیب تمام مسائل کتاب رو حفظ کنیم !

ببینم شما شده توی امتحان نهایی وقت کم بیارین ؟ چه درسی ؟ چرا ؟

من میخوم از الان خوندن امتحان نهایی رو شروع کنم ، روشم هم اینه که اولا برای درسای اختصاصی کتابا رو خوب بخونم ( واقعا کار وقت گیر و خسته کننه ای هست ). درسای عمومی رو حفظ کنم . بعدشم برم سراغ امتحان های نهایی . چطوره ؟

شما برای امتحان هایی کتاب خاصی نخوندید ؟

timsar jackson
17-04-2009, 13:36
ببینم شما شده توی امتحان نهایی وقت کم بیارین ؟ چه درسی ؟ چرا ؟

من تا حالا وقت کم نیاوردم..وقت امتحانا زیاده اگه وقتو الکی تلف نکنی کم نمیاری....

شما برای امتحان هایی کتاب خاصی نخوندید ؟

واسه امتحان نهایی سوالای نهاییای سال قبلو بخونی به کتاب نیازی نیست ولی کتاب 2 سالانه ی کانون و پیک گلواژه خوبن

rosenegarin13
17-04-2009, 16:57
بابا انقدر سخت نگیرید
فقط هر درسی رو ریش ریش کنید و مفهومی بخونید
از هیچ خط کتاب هم نگذرید مخصوصا واسه درسای عمومی
حدیث ها رو هم حفظ کنید
پارسال خیلی ضررکردیم
حتی چیزایی که فکر میکنین عمرا بیاد بخونید
فکر کنید طراح دیوونست و ممکنه ازهرجایی سوال بده
جان کلام اینکه:کتاباتونو بخورید

موفق باشید

shabgard10
17-04-2009, 17:02
حدیث ها رو هم حفظ کنید

موفق باشید

من از حدیث ها هم سوال میاد .
توی کتاب چند تا حدیث داره که کنارشون یه علامت داره و ابتدای کتاب گفته فقط اینا رو حفظ کنید . نکنه باید همه حدیثا رو حفظ کنیم ؟

راستی یه سوال دیگه : توی امتحان ادبیات ، آرایه هم میاد ؟ چند تا ؟

rosenegarin13
17-04-2009, 19:02
من از حدیث ها هم سوال میاد .
توی کتاب چند تا حدیث داره که کنارشون یه علامت داره و ابتدای کتاب گفته فقط اینا رو حفظ کنید . نکنه باید همه حدیثا رو حفظ کنیم ؟

راستی یه سوال دیگه : توی امتحان ادبیات ، آرایه هم میاد ؟ چند تا ؟

حدیث امام علی (ع) در مورد شرایط یک حاکم برای ما اومد
منم گول اول کتاب روخوردم که نوشته بود فقط علامت دارهارو بخونید

آرایه میاد یه دونه فک کنم

بالاخره احتیاط شرط عقله
تو دور دومتون حدیثاروهم بخونید

موفق باشید:20:

sinasalar2007
17-04-2009, 23:37
برای درس های اختصاصی فقط خوندن کتاب کفایت نمی کنه . برای مثال داخل کتاب حسابان برای مبحث اهنگ تغییرات چند تا تمرین داره که یکیش خیلی مهمه اما از این تمرین مهم فقط یکی بیشتر نیست . اما اگر سوالات امتحانی رو ناه کنی می بینی که 1.25 همین نمره داره ! و مطمئنا شما با حل یک تمرین نمی تونی این 1.25 نمره رو کسب کنی . حل نمونه سوالات امتحانی سال های قبل خیلی به ارتقای نمره کمک می کنه

MaaRyaaMi
18-04-2009, 11:51
دوستان اینقدر اغراق نکنین لطفا!
جبر کجاش سخته ؟؟؟؟!
خیلی اسون بود وووووو سوالاشم تکراری و مشابه سالای دیگه بود !
اگه اینقدر جبر و سخت بگیرین گسسته پیشو میخواین چیکار کنین که... : دی

timsar jackson
18-04-2009, 14:02
مریم خانوم راس میگه آسون ترین امتحان جبره چون سوالاش کاملا تکراریه یعنی تیپ همه ی سوالاش مثل سالای قبله فقط عددا

عوض شدن ما پارسال کلی 20 از جبر داشتیم..........

MyEnd
18-04-2009, 14:04
جبر که خیلی آسونه ...
ما معلممون میگه جبر رو به راحتی میتونین 20 بگیرین!

یه سوال در رابطه با هندسه:
از کمان درخور هم سوال میاد؟

Rainy eye
18-04-2009, 21:25
سلام

یه توصیه:کتاباتونو خوب بخونید...خیلی نکته مهمیه هیچ چیزیو جا نندازین حتی زیر نویس عکسارو...
سوالایی واسه ما اومده بود که حتی فکرشم نمیکردیم، دقیقاً جاهایی رو که نخونده بودیم سوال اومد!!
مثلاً دینی ، تو مقدمه کتاب گفته اصلاً از حدیثا سوال نمیاد دقیقاً عین حدیثو خواستن بیشترین بارمم واسه همین سوال بود
!!!
حتماً بعد از اومدن نتیجه اعتراض بزنید چون دینی یکی از اون درسایی که سلیقه ای تصحیح میکنن!!!!ممکنه نمرتون بیشتر بشه ،واسه من که اینطوری بود...شایدم کمتر بشه که احتمالش خیلی کمه!!
زبان فارسی هم سخت میاد اصلاً توضیحات کتاب کافی نیست، من جای شمابودم حتماً یه کتاب اموزشی دیگه میگرفتم
ادبیات هم یه موقعایی دبیرا اشتباه میکنن بعضی کنایه ها واین ارایه ها رو اشتباه میگن که زمین تا آسمون با اون چیزی که هست فرق داره!!!
فیزیک از اون درسایی که هرسال تیپ سوالاش فرق میکنه ، خیلی قشنگ سخت میگیرن سوال مفهومی درمیارن خفن...معمولاً هم سوالایی میاد که فرمولاش دقیقاً تو کتاب نیست یعنی باید خودت به فرمول برسی بعد مسئله رو حل کنی...
شیمی هم پارسال اولین سالی بود که چندتا سوال مفهومی داشت!!!سوالای سالای قبل عین هم بودن!!!!!تکراری...
امسال زیاد امید نداشته باشین آسون باشه با توجه به پارسال...
دوستان تجربی هم نمیخواد واسه زیست خیلی خوتونو درگیر کنین سوالاش آسونه ولی واسه ما از فعالیتم سوال اومد(تشریح مغز گوسفند) مسئله هاشم بسیار مسخرس !!
ریاضی هم سولاش خوبه ، ولی من که خیلی وقت کم آوردم !!!!خیلیا روشنیدم وقت کم آوردن!!!
در زمینه دروس اختصاصی ریاضی اطلاعی ندارم!!!
درکل کتاباتونو بجویید !!
موفق باشید دوستان

Rainy eye
18-04-2009, 21:39

تاثیر 15 درصدی ریز نمرات درکنکور

این خوبه یا بد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

خیــــــــــلی خوبه ، یعنی بهتر از تاثیر معدل کتبی نهاییه !!!!!معمولش اینه بچه ها حداقل 2 درسو تو نهایی خراب میکنن!!!
و برعکس ...

بشنو و باور کن!!!!! مخصوصاً عمومیا رو خیلی جدی بگیرین!!!!!!!واسه بچه های ریاضی وتجربی سخت میگیرن!!

ardavan_2008
19-04-2009, 12:13
عجب!من که فکر می کنم عربی و دینی رو سخت بگیرن ...البته خیلی ها میگن چون پارسال فیزیک و ...سخت بوده امسال اسون میگیرن...درست یک ماه دیگه مونده دوره ها باید شروع شده باشه دیگه؟به نظرتون برای هر دوره و خوندن یه درس چند ساعت و یا روز باید گذاست؟تو هر روز یه درس یا چند درس بخونیم؟

راستی یه سوال اگه ربطی نداره ببخشید کسی این اواخر مدرسشون میخواسته ببرتشون گردش به یک شهر دیگه اداره ی اموزش پرورش اجازه میده یا نه؟چون ما گفتن فرستادیم از اداره ی اموزش پرورش تهران اجازه بدن اجازه میدن؟

nafas
19-04-2009, 19:07
راستی یه سوال اگه ربطی نداره ببخشید کسی این اواخر مدرسشون میخواسته ببرتشون گردش به یک شهر دیگه اداره ی اموزش پرورش اجازه میده یا نه؟چون ما گفتن فرستادیم از اداره ی اموزش پرورش تهران اجازه بدن اجازه میدن؟

بخش نامه کردن کسی از اردیبهش اردو نبرین ولی ما چهار شنبه میریم یه استان دیگه و فرداش میایم

nafas
19-04-2009, 19:18
دوستان بحث تاپیک داره تکراری میشه هی یکی میگه آسونه یکی میگه سخته
هی میگین این درس سخته اون آسونه
هر کسی نوشته های تا اینجا رو بخونه خودش تصمیم بگیره آسونه یا نه
آسون و سخت بودن امتحان هم بستگی به خودتون داره و نوع درس خوندن و معلمتون و ......

و یه توصیه :
هیچ موقع درمورد امتحان و سخت یا آسون بودنش از کسی دیگه نپرسین خودت بشین ازماش کن تا بدونی آسونه یا سخته اگه قرار به حرفای مردم گوش کنی مردم زیاد دری وری میگن و هیچ موقع نمیتونی تصمیم قاطع ای بگیری

ardavan_2008
19-04-2009, 22:09
بخش نامه کردن کسی از اردیبهش اردو نبرین ولی ما چهار شنبه میریم یه استان دیگه و فرداش میایم
اجاره دادن امروز متاسفانه...من فکر کردم اجازه نمیدن

MaaRyaaMi
20-04-2009, 18:12
این سایته هم اگه خواستین یه سر بزنین بدک نیس

ولی مث اینکه باید عضو بشید :31:

nafas
21-04-2009, 00:05
جم بخوری صفر میشی :31:

نوع تخلف

نوع امتحان دورهتحصیلی

مجازات

-1همراه داشتن کتاب ، جزوه ،یاد داشت و سایر وسایل غیر مجاز1در جلسه امتحان

امتحانات ابتدایی>>>> تذکر شفاهی و کسر نمره درس با نظر معلم

امتحانات داخلی راهنمائی>>>> تذکر شفاهی و کسر نمره درس با نظر شورای مدرسه

امتحانات نهایی راهنمایی >>>> نمره درس صفر می شود

امتحانات داخلی متوسطه >>>> نمره درس صفر می شود

امتحانات نهائی متوسطه >>>> نمره درس صفر می شود

-2 گذاشتن هر نوع علامت روی ورقهامتحانی به منظور سوء استفاده

امتحانات ابتدایی : ----------

امتحانات داخلی راهنمائی : -----
امتحانات نهایی راهنمائی>>>>> نمرهدرس صفر می شود

امتحانات داخلی متوسطه: ---------

امتحانات نهائیمتوسطه>>>> نمره درس صفر می شود

3- استفاده یا اقدام به استفاده از کتاب ، جزوه ، یادداشت و سایر وسایل غیر مجاز

- پاسخگویی به سئوالات امتحانی از طریق نگاه کردن به ورقه امتحانی دانش آموزان دیگر یا صحبت کردن با آنها

- رد و بدل کردن یادداشت و روشهای مشابه

امتحانات ابتدایی>>>> کسر نمره درس با نظرشورای مدرسه

امتحانات داخلیراهنمایی >>>> نمرهدرس صفر می شود

امتحانات نهایی راهنمایی >>>> نمره درسصفر می شود

امتحانات داخلی متوسطه >>>> نمره درسصفر می شود

امتحانات نهایی متوسطه >>>> امتحانات انجام شدهاعم از داخلی و نهایی باطل و از شرکت در امتحان بقیه دروس همان نوبت محروم می شود .

4- بیرون بردن ورقه امتحانی

- نوشتن ورقه امتحانی برای دانش آموز دیگر

- استفاده از ورقه امتحانی نوشته شده توسط دانش آموز دیگر

- مشارکت در تعویض اوراق امتحانی

امتحانات ابتدایی >>>> نمره درسصفر می شود

امتحانات داخلی راهنمایی >>>> نمره درسصفر می شود

امتحانات نهائی راهنمایی >>>> نمره درسو انضباط صفر می شود

امتحانات داخلی متوسطه >>>> نمرهدرس و انضباط صفر می شود

امتحانات نهائی متوسطه >>>> امتحانات انجام شدهاعم از داخلی و نهایی باطل و از شرکت در امتحان بقیه دروس همان نوبت محروم می شود .

5- فرستادن شخص دیگری به جای خود به جلسه امتحان

- اخلال در نظم جلسه یا حوزه امتحانی

- افشاء یا استفاده از سئوالات امتحانی افشاء شده و یا مشارکت در افشاء

امتحانات ابتدایی >>>>نمرهدرس و انضباط صفر می شود

امتحانات داخلی راهنمائی >>>> نمرهدرس و انضباط صفر می شود

امتحانات نهائی راهنمایی >>>>نمره کلیه دروسصفر2 و در مورد بزرگسالان و داوطلبان آزاد موضوع به مراجع قضائی ذی صلاحگزارش می گردد

امتحانات داخلی متوسطه >>>> نمرهدرس و انضباط صفر می شود

امتحانات نهائی متوسطه >>>> نمره کلیه دروسصفر2 و متخلف از امتحانات نوبت بعدی محروم می شود و موضوع به مراجعقضایی ذی صلاح گزارش می گردد

rosenegarin13
21-04-2009, 06:10
راستی بچه ها
اگه خواستین ورق بگیرین اضافه
خیلی با لحن خوب بگین
بعضی از مراقبا..........
چون خیلی زورشون میاد

موفق باشید

armin_software
21-04-2009, 14:19
اگه خواستین ورق بگیرین اضافه
چه نوع ورقی؟

timsar jackson
21-04-2009, 14:28
چه نوع ورقی؟

برگه ی سفید واسه جواب دادن.البته اگه کم آوردین

MyEnd
26-04-2009, 13:55
سلام بچه ها
یه خبر:
امروز زنگ آخر ادبیات داشتیم معلم گفت امسال دو نمره از حفظ شعر میاد 4 تاش هم باید حفظ بود!!
تو تاپیک بارم بندی هم نوشته...
ادبیات منو 10 سال پیر کرد در طول این چند سال!!

راستی اولین امتحان 5 شنبه هست ؟ هفته آخر تعطیل رو میکنن یا تعطیل میکنن؟

برای هندسه هم یه روز بیشتر وقت نذاشتند :13:

nafas
26-04-2009, 14:19
راستی اولین امتحان 5 شنبه هست ؟ هفته آخر تعطیل رو میکنن یا تعطیل میکنن؟

بستگی به مدرسه تون داره

برای هندسه هم یه روز بیشتر وقت نذاشتند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هندسه بیشتر جنبه حفظی داره تا یاد گیری
من که اصلا با این درس حال نمی کنم

امروز زنگ آخر ادبیات داشتیم معلم گفت امسال دو نمره از حفظ شعر میاد 4 تاش هم باید حفظ بود!!

بعله درسته
همیشه 2 نمره حفظ شعر یوده فکر کنم

ولی به نظرم فقط از 2 شعر ترم دوم میدن نه از ترم اول

armin_software
27-04-2009, 12:16
من برگه ی امتحانات رو می خواستم!
گم کردم!

pedramch
27-04-2009, 12:23
سلام...
مدرسه ما که از 16هم تعطیله..
17هم امتحان تاریخ میدیم!
کامپیوتر هم معلوم نیست!
شما از کی تعطیل میشین؟

nafas
27-04-2009, 12:45
من برگه ی امتحانات رو می خواستم!
گم کردم!

اگه منظورت برنامه امتحاناته برو پست اول

سلام...
مدرسه ما که از 16هم تعطیله..
17هم امتحان تاریخ میدیم!
کامپیوتر هم معلوم نیست!
شما از کی تعطیل میشین؟

تا تا قبل 20 هرتاشو میدیم
فکر کنم خیلی بریم مدرسه تا هفته ای دیگه 2 شنبه یا 3 شنبه باشه
آخه اینجا جنوب زوود تعطیل میکنن

hermione
27-04-2009, 20:14
خوشابحالتون ما فقط هقته آخر تعطیلیم . خوبه بچه بیان و از برنامه ریزی برای امتحانات بگن :

من خودم دارم همه درس هارو اگه بشه یه مرور بکنم .

ardavan_2008
27-04-2009, 22:37
من که 2روزه شروع کردم به نظرم که دیر نیست زمین هم اولین درسمه که خیلی سخته طوریه که 4ص رو این 2روزه خوندم...نمیدنم چطور بخونم تا همه درسا دوره هاشون تموم بشه...

armin_software
28-04-2009, 14:02
من هندسه رو خوندم!
دارم می رم سراغ جبر فیزیک شیمی

از 15 تعطیل می شیم!

ardavan_2008
28-04-2009, 21:24
راستی بچه ها سایتی میدونید که تمام نمونه سوالات83و 84و85و...داشته باشه بعضیاش که خرابه؟

timsar jackson
28-04-2009, 21:32
راستی بچه ها سایتی میدونید که تمام نمونه سوالات83و 84و85و...داشته باشه بعضیاش که خرابه؟

به بقیه ی قسمتای سایتشم سر بزن سوالای بیشتری گیرت میاد

armin_software
28-04-2009, 21:57
ما تا آخر این هفته مدرسه می ریم!

hermione
28-04-2009, 22:01
من هندسه رو خوندم!
دارم می رم سراغ جبر فیزیک شیمی

از 15 تعطیل می شیم!

من همفیزیک تموم کردم الان دارم حسابان می خونم بعدش شیمی ( هندسه هم توی سال خیلی خوندم ) فقط میمونه جبر

درس های عمومی هم گذاشتم هفته آخر بترکونم !

armin_software
29-04-2009, 12:06
درس ها خیلی سنگینه باید خوند!

ardavan_2008
29-04-2009, 12:21
ممنون تیمسار جان اما یه سایتی می خواستمم که هم مطمئن باشه هم اینکه نظم داشته باشه مثل رشد ،با نظم تمام نمونه سوالات نهایی همه ی درسا از 83تا 87رو داشته باشه ...سایته که فقظ دو سه درس داره...کسی سراغ داره؟

nafas
29-04-2009, 12:33
بعدا يه ليست از سايت ها ميزارم چون خيلي سايت هست
ولي
بهترينش اينه كه برين جزوشو بخرين من خريدم 700 تومن هر درس
بخدا 700 تومن چيزي نيست
كه هم بخواي پول اينترنت و وقت بزاري چون سال به سال بايد دان كني بزاري براش تازه با جواب سايت ها خيلي كم جوابشم دارن

hermione
29-04-2009, 13:26
یه گام آخر بخرید حالشو ببرید جواب هم داره ( فقط سال 87 نداره ) البته من سی دی امتحانات نهایی هم از طرف مدرسه بهمون دادن ( 80-87 ) با جواب . اگه اینترنت سرعتش خوب بود pdf هاشو برای دان میذاشتم ...

یه سوال داشتم : از اونجایی که خودم جزوه های درست و کاملی در درس های حسابان و عربی ندارم به نظرتون میرسم از روی مبتکران ( توی سال همشو خوندم ) دوره کنم و اصلاَ نکته ای هایی که توی این کتاب هاست به درد می خوره یا نه ؟

nafas
29-04-2009, 13:48
یه سوال داشتم : از اونجایی که خودم جزوه های درست و کاملی در درس های حسابان و عربی ندارم به نظرتون میرسم از روی مبتکران ( توی سال همشو خوندم ) دوره کنم و اصلاَ نکته ای هایی که توی این کتاب هاست به درد می خوره یا نه ؟

عربي گاج سبز بخون فوق العادس
ولي حسابان رو نميشه با گام به گام خوند

ardavan_2008
29-04-2009, 17:09
بهترينش اينه كه برين جزوشو بخرين من خريدم 700 تومن هر درس بخدا 700 تومن چيزي نيست

مجبوریه چون من رفتم یه غیر 2تادرس بقیشو نداشتن...

nafas
29-04-2009, 19:40
خوب برو يه كتاب فروشي ديگهه

مگه تو شهرتون فقط يكي هست ؟؟؟!؟!؟!

ardavan_2008
29-04-2009, 20:51
همه جا رفتم نبود بعدشم تو سایت جوابها قسمت قسمت بارم داره اونجا نداره...

only4you_mehr
30-04-2009, 00:25
برین حتما جزوه ی بنی هاشمی رو بخرین
من سال قبل همه رو خریدم
وقتی کتاب رو تموم می کردم اون رو می خوندم
واقعا ترکوند :دی
فیزیکش فکر کنم فصل فصل بود که بعد هر فصل می خوندمش

Mokafating
30-04-2009, 01:43
من فیزیک 3 تجربی رو از رو پرسمان گاج خوندم نظرتون درباره پرسمان گاج چیه ؟

ardavan_2008
30-04-2009, 18:20
کسی سایتی نمی شناسه؟

nafas
30-04-2009, 19:28
کسی سایتی نمی شناسه؟

:11::40::11::40:

nafas
30-04-2009, 22:54

اينجا هم هست كه يادم رفته بود ماله خود پي سي وربد هس ولي كامل نيس
كسي برگه امتحاني داره ميتونه اونجا بزاره

sinasalar2007
01-05-2009, 10:40
دوستان سال سومی یه پیشنهادی براتون داشتم :
همونطور که می دونید ادبیات یه درس پر حجمیه ، یک روز هم بیشتر براش وقت نذاشتن . و میدونید که یک نمره هم از شعر حفظی میاد . می خواستم بگم که این 4 تا شعر رو هم توی این فرجه ها حفظ کنید که شب امتحان وقت کم نیارید . (توی یک ساعت همشو حفظ کردم شعراش به نظر من از سالای قبل خیلی اسون تر هستن )

armin_software
01-05-2009, 12:37
مدرسه ی ما تعطیل شد!

hermione
01-05-2009, 12:49
مدرسه ی ما تعطیل شد!

چه خبره !!! 3 هفته !!! عجب !!! می تونی همه درسارو یه دور توپ بخونی

مدرسه ما که هفته آخرو تعطیل کرده البته برای من فرقی نداره چون درسارو توی سال خوندم و ازعید به بعد هم چند تا درسو دوره کردم ( مثل فیزیک ، شیمی ) امروز هم حسابان تموم میشه در کل موفق باشید

shabgard10
01-05-2009, 14:11
برین حتما جزوه ی بنی هاشمی رو بخرین
من سال قبل همه رو خریدم
وقتی کتاب رو تموم می کردم اون رو می خوندم
واقعا ترکوند :دی
فیزیکش فکر کنم فصل فصل بود که بعد هر فصل می خوندمش
این جزوه ، جزوه ی خوبیه و قیمتش هم مناسبه .
اما بدیش اینه که راهنمای تصحیح خود امتحان نهایی رو نداره .
جواب هاش رو خودشون نوشتن .

ardavan_2008
01-05-2009, 14:32
رستی بچه ها به نظرتون من میرسم بقیهی درسارو 7تاش مونده دوره کنم تا 27ام؟

nafas
02-05-2009, 11:01
رستی بچه ها به نظرتون من میرسم بقیهی درسارو 7تاش مونده دوره کنم تا 27ام؟
آره مطمئن باش ميتوني
البته بستگي به نوع خوندنت هم داره ها
من كه فقط جبر رو خوندم بقيشم ميخونم ولي درس مثله زبان نميخونم

مخصوصا عموميا
مدرسه ميري مگه ؟

تازه دوشنبه هم امتحان كامپيوتر و برنامه ريزي دارم
اينقد مزخرفه:19:

من كه المپياد كامپيوتر قبول شدم دلم نميخواد امتحان بدمش
5شنبه هم امتحان تازيخ مدرسه هم حتما تعطيل ميشه امروز:27::21:

ardavan_2008
02-05-2009, 11:52
امروز که برنامه ریزی می کردم از 9تادرس4تا درسم موند وقت واسشون پیدا نکردم چی کار کنمشون به نظرتون؟روز کم اوردم یه راهنمایی اساسی کنید ممنون میشم
منم زبان رو نمی خونم
از 20نمی ریم چون بعضی از مستمرها مونده

rambo_1386
02-05-2009, 12:28
این جزوه ، جزوه ی خوبیه و قیمتش هم مناسبه .
اما بدیش اینه که راهنمای تصحیح خود امتحان نهایی رو نداره .
جواب هاش رو خودشون نوشتن .
منم این جزوه رو پیشنهاد میکنم من امسال دیف 1 تو دی ماه افتادم و تو جبرانی فقط 4 تا آزمون بنی هاشمی حل کردم بعد تو امتحان شدم 14 !!!!! شاید 14 به نظر شما کم باشه ولی برای کسی که اولین بار افتاده بعد تو جبرانی فقط از روی بنی هاشمی خونده خیلی خوبه به همه سومی ها ÷یشنهاد میکنم اول جزوه دبیرشون بخونن بعد چندتا از آزمون های بنی هاشمی حل کنن 100% نمرتون بالا 17 میشه

hermione
02-05-2009, 13:27
منم این جزوه رو پیشنهاد میکنم من امسال دیف 1 تو دی ماه افتادم و تو جبرانی فقط 4 تا آزمون بنی هاشمی حل کردم بعد تو امتحان شدم 14 !!!!! شاید 14 به نظر شما کم باشه ولی برای کسی که اولین بار افتاده بعد تو جبرانی فقط از روی بنی هاشمی خونده خیلی خوبه به همه سومی ها ÷یشنهاد میکنم اول جزوه دبیرشون بخونن بعد چندتا از آزمون های بنی هاشمی حل کنن 100% نمرتون بالا 17 میشه

این بنی هاشمی دیگه چیه میشه در موردش توضیح بدید ؟ توی اصفهان پیدا میشه ؟ اگه توی اصفهان هم هست یه آدرس بدید.

hermione
02-05-2009, 13:34
امروز که برنامه ریزی می کردم از 9تادرس4تا درسم موند وقت واسشون پیدا نکردم چی کار کنمشون به نظرتون؟روز کم اوردم یه راهنمایی اساسی کنید ممنون میشم
منم زبان رو نمی خونم
از 20نمی ریم چون بعضی از مستمرها مونده

سلام .
تازه شدی مثل من که 20 تعطیل میشیم . و اما برنامه ریزی شما اول بگو این 9 تا درس چیه چندتاشو مرتب توی سال کار کردی ( درصد تسلط مهمه ) مثلاَ اینکه می خوای از اول بشینی نکات رو بخونی یا نه یه دوره بکنی کافیه ....دیگه این که روزی چند ساعت درس میخونی ( این یکی از همه مهم تره !!!):27:
من خودم تا قبل از 20 روی اختصاصیا تمرکز شدید می کنم ( تا هر جا رسیدم ولی دقیق می خونم ) از 20 به بعد هم میرم تو کاره درسای عمومی که همیشه باهاشون مشکل دارم .:19:

از بقیه دوستان هم می خوام بگن روزی چند ساعت درس می خونن . کلاً توی این چند روز باقی مونده چه کاری ترتیب دادن !!:20:

armin_software
02-05-2009, 14:44
به نظر من میشه تو این 20 روز تمام کتاب ها رو دوره کرد!
من که از 2 3 روز دیگه به فروم نمی یام!

ardavan_2008
02-05-2009, 18:37
ویرایش شد ...صفحه ی بعد

armin_software
02-05-2009, 23:28
همونطور که ار امضام مشخصه تا یک مدت دیگه به فروم نمی یام!
امیدوارم همه ی شما با معدل بالا دیپلم بگیرید!
خداحافظ

ardavan_2008
03-05-2009, 11:51
برنامه ریزی خیلی سخته

من که تجربیم اینطور برنامه ریزی کردم، 17ام18ام واسه زمین (140 صفحه) واسه زیسته 260ص 12.13.14 واسه شیمی 15 واسه عربی 22.23 ریاضی 25.24 دینی هم که 28بعد
حالا زبان فارسی ،ادبیات ،فیزیک کم اوردم +نصفه شیمی و این هم هست که تا 22میرم مدرسه صبحا نمیشه فقط بعداز ظهر که اونم فکر کنم 3-4ساعت بخونم مستمر ریاضی ،شیمی ،تاریخ وترم و امار هم روزای 16-17-20-22و27هستش حالا دیدید کم اوردم
یجوری می خحوام دوره کنم که دیگه واسه روزه امتحان خیالم راحت باشه چه راهنمایی می کنید؟

rambo_1386
03-05-2009, 12:00
این بنی هاشمی دیگه چیه میشه در موردش توضیح بدید ؟ توی اصفهان پیدا میشه ؟ اگه توی اصفهان هم هست یه آدرس بدید.
بني هاشمي يه جزوه تقريبا 40 صفحه اي كه قيمتش هر جزوش 750 تومنه براي هر درس هم يه جزوه جدا داره كه شامل 10 تا نمونه سوال امتحاني با پاسخ تشريحي (سوالات هماهنگ كشوري و هماهنگ استاني و .....) تو كتابفروشي ها هست

rambo_1386
03-05-2009, 12:06
برنامه ریزی خیلی سخته

من که تجربیم اینطور برنامه ریزی کردم، 17ام18ام واسه زمین (140 صفحه) واسه زیسته 260ص 12.13.14 واسه شیمی 15 واسه عربی 22.23 ریاضی 25.24 دینی هم که 28بعد
حالا زبان فارسی ،ادبیات ،فیزیک کم اوردم +نصفه شیمی و این هم هست که تا 22میرم مدرسه صبحا نمیشه فقط بعداز ظهر که اونم فکر کنم 3-4ساعت بخونم مستمر ریاضی ،شیمی ،تاریخ وترم و امار هم روزای 16-17-20-22و27هستش حالا دیدید کم اوردم
یجوری می خحوام دوره کنم که دیگه واسه روزه امتحان خیالم راحت باشه چه راهنمایی می کنید؟
آقا خوش به حالتون الان بدجوري به شما سومي ها حسادت ميكنم:31: ما كه تو سوم يه مدرسه اي بوديم نه ميدونستيم كنكور چيه ؟ سوالات كشوري چيه ؟ 15% تاثير معدل چيه؟ خوش به حالتون الا اگه دوره كنيد بعد با خيال راحت واسه كنكور ميخونيد من كه تمام نمراتم 7، 8 و كلي نمرات بدرد نخور تازه خيلي هم خوشحال شدم كه قبول شدم ولي بعدا مثل .... پشيمون شدم وقتي فهميدم 15% تاثير نمرات يعني چي ديگه از كل زندگي نااميد شدم تا ميتونيد واسه امتحانات خودتونو آماده كنيد تا حداقل بعد عذاب وجدان نگيريد

ardavan_2008
03-05-2009, 19:19
نه بابا خوش به حاله چی ؟بچه ها کسی واسه برنامه ریزی من نظری ،راهنمایی نداره؟که همه رو بتونم دوره و خوب تا 27 بخونم؟

sinasalar2007
03-05-2009, 21:00
ardavan جان فقط اگر از من میشنوی 3 روز فقط برای دین و زندگی بزار . اونم اون سه روز اخر رو ( تازه اگر قبلا یه بار کاملا خونده باشی کتابتو وگر نه بیشتر باید براش وقت بزاری .

یه درخواست هم داشتم : کسی می تونه یه سایت معرفی کنه که نمونه سوال امتحان نهایی با پاسخ داشته باشه ؟! راستش من جزوه ی بنی هاشمی که دوستان معرفی کردن رو دارم اما باور کنید برای درس جبر خیلی کم نمونه سوال داره .

ardavan_2008
03-05-2009, 22:33
ممنون سینا جان 3روز اخر رو واسه دینی گذاشتم اما نمیدونم بقیه درسارو چطور برسم که دوره کنم مخصوصا اون 4-5تا یی که گفتم؟کسی نظری نداره ؟

من دنباله سایت گشتم این خیلی خوبه:

sinasalar2007
04-05-2009, 00:08
ardavan جان من رشته ام ریاضیه زیاد از درس های شما اطلاع ندارم ، اما خوب این امتحانات مستمر هم میتونه خیلی بهتون کمک کنه . شما حتی اگر بتونید فصل های اخر هر کتاب رو هم بخونید خیلی خودتون رو جلو انداختید . اما شما دیگه نباید فیزیک و ریاضی رو هم دوره کنید چون هر کدوم از اینا دو روز وقت داره . بیشتر روی همون فصل هایی کار کنید که مشکل دارید . ( البته اگر برای نمره ی بالا درس میخونید یکی دو ساعت هم وقت بذارید برای حفظ شعر ادبیات فارسی )

ardavan_2008
04-05-2009, 13:17
درسته اما خوب به همه ی درساهم واسه دوره نمیرسم نمیدونم فعلا که بیشتر از 20ص زیست رو خوندم که فکر کنم کمه برای شروع...اینطور پیش برم 2کتاب رو به زور تموم می کنم...نمیدونم خیلی دهنم رو مشغول کرده که میرسم یا نه؟!

Parnyan
04-05-2009, 13:21
یه درخواست هم داشتم : کسی می تونه یه سایت معرفی کنه که نمونه سوال امتحان نهایی با پاسخ داشته باشه ؟! راستش من جزوه ی بنی هاشمی که دوستان معرفی کردن رو دارم اما باور کنید برای درس جبر خیلی کم نمونه سوال داره .

sharmande !!! hamchenan farsy ,,,,, va majbooram !!!

salam
omidvaram hale hame khoobe khoob bashe
-----------------
shoma bara chi ketabe golvazhe "jabresho " nemikharin ?!!! age mikhain kheily nemoone soal dashte bashin ketabe khobie faghatam nahayee hast va inke har fasl soalasho joda karde ba javab

kolan bara nahyee ketabe khobie
fek nakonam betoonin 2 net oontory ke mikhain soal ....peyda konin !!!!:46:darsayee digaro mishnasin "physic makhsoosan " bezarin baram !!!

wishing U al the best:46:

nafas
05-05-2009, 15:56
sharmande !!! hamchenan farsy ,,,,, va majbooram !!!

salam
omidvaram hale hame khoobe khoob bashe
-----------------
shoma bara chi ketabe golvazhe "jabresho " nemikharin ?!!! age mikhain kheily nemoone soal dashte bashin ketabe khobie faghatam nahayee hast va inke har fasl soalasho joda karde ba javab

kolan bara nahyee ketabe khobie
fek nakonam betoonin 2 net oontory ke mikhain soal ....peyda konin !!!!:46:darsayee digaro mishnasin "physic makhsoosan " bezarin baram !!!

wishing U al the best:46:
بفرمايين :11::40:

hermione
05-05-2009, 16:34
از من میشنوید برید گام آخر پیک گلواژه رو خودتون بخرید ( چاپ جدید + سوال های 87 7500 ) خیلی توپه
در مورد برنامه ریزی ام اردوان جان انقدر خودتو مشغول نکن از یه جایی شروع کن و ادامه بده مطمئن باش می تونی .

MyEnd
06-05-2009, 17:35
سلام دوستان
آیا تو درس عربی الصّور الجمالیّه فی القرآن الکریم در امتحان نهایی میاد؟

Masoud_kp
07-05-2009, 21:08
در عربی به حدی غافلگیر می کنند به حدی از نکات فراموش شده سال اول و دوم میاد که نگو میگی نه برو یه چنتا نمونه بخون !لای نفی جنس نمیدونم خبر افعال ناقصه اینا همه ماله سالهای قبلن ولی تو نهایی اوردن!پس عربی سالهای قبل فراموش نشه!
فیزیک که حداقل 3 نمره مفهومی داره
شیمی زیاد مشکل نیست
یه روش هست واسه خوندن حسابان و جبر
بیایید 12 برگه سوال از 84-87 بزارید جلوتون بعدش 4تا اتفاقی ازین برگه جدا کن بعد کتابتو به چهاربخش تقسیم کن بعد بیا با توجه به بخشهات مثلا تابع بیا از اون 4 برگی که جدا کردی تابع رو فط حل کن بعد اگه اشکال داشتی بیا کل تابع رو بخون واین کار رو برای بقیه فصلها تکرارکن!
حالا مرحله 2 4 تا دیگه از برگه ها جداکن شروع کن به حل کردن اگه هرجا گیر افتادی مثلا در تابع معکوس غلط داری میای فقط همون تابع معکوس رو دوباره میخونی از تو دفتروکتابت بعدش بازم برای بقیه تکرار میکنی!
حالا مرحله سوم بیا امتحان رو از سوال 1تا آخر حل کن احتمالا زیاد گیر نکنی!
بااین روش وقتت صرفه جویی میشه وامتحان نهای حل کردی و نمره بالایی میگیری!

sinasalar2007
09-05-2009, 11:34
سلام دوستان ! همه ی شما مشغول دوره کردن درس هاتون هستید پس حتما میتونید به این سوال من جواب بدید :

این معادله رو با ذکر دلیل موازنه کنید :

K2Cr2O7 +HCl --------------------->Cl2 +CrCl3+H2o+KCl

من دنبال یه جایی برای طرح این مشکلم بودم اما جایی بهتر از این جا پیدا نکردم ! خلاصه اگر جای خوبی سوالم رو مطرح نکردم ببخشید
( من جواب مسئله رو هم میدونم ولی دلیلش که چرا جوابش این میشه رو نمی دونم ! )

ardavan_2008
09-05-2009, 13:23
چه دوره ای خدا کمکمون کنه 2روزه دارم زمین می خونم انقدر سخته که 20صفحه پیش رفتم:41: ...

سینا جان افرین من هم همین مشکل رو تو موازنه کردن دارم اگه کسی می تونه یه توضیحی بده...

Rainy eye
09-05-2009, 14:37
روش خاصی واسه موازنشون نیست!!! یعنی به روشای تجربی حل میشه ... بستگی داره چی باشه زیاد حل کنی دستت میاد
مثلاً اینجا ازo7 شروع میکنیم پس ضریب H2oاونور معادله 7 میشه بعدش هم باید عنصرهای همون ترکیبو یعنی K2وCr2موازنه کنیم پس ضریبKCl و CrCl3 جفتشون 2 میشه بعدشH رو موازنه میکنیم چون قبلاً ضریب 7 واسه H2oگذاشتیم پس 14 تا HClداریم اونور معادله رو هم اگه تعدادCl بشماریم فقط 6تا میخوایم که اگه ضریب 3 واسه Cl2 بزاریم موازنه میشه!!!به همین راحتی

Mohandes_mansour
10-05-2009, 18:29
:18::19:
در عربی به حدی غافلگیر می کنند به حدی از نکات فراموش شده سال اول و دوم میاد که نگو میگی نه برو یه چنتا نمونه بخون !لای نفی جنس نمیدونم خبر افعال ناقصه اینا همه ماله سالهای قبلن ولی تو نهایی اوردن!پس عربی سالهای قبل فراموش نشه!
فیزیک که حداقل 3 نمره مفهومی داره
شیمی زیاد مشکل نیست
یه روش هست واسه خوندن حسابان و جبر
بیایید 12 برگه سوال از 84-87 بزارید جلوتون بعدش 4تا اتفاقی ازین برگه جدا کن بعد کتابتو به چهاربخش تقسیم کن بعد بیا با توجه به بخشهات مثلا تابع بیا از اون 4 برگی که جدا کردی تابع رو فط حل کن بعد اگه اشکال داشتی بیا کل تابع رو بخون واین کار رو برای بقیه فصلها تکرارکن!
حالا مرحله 2 4 تا دیگه از برگه ها جداکن شروع کن به حل کردن اگه هرجا گیر افتادی مثلا در تابع معکوس غلط داری میای فقط همون تابع معکوس رو دوباره میخونی از تو دفتروکتابت بعدش بازم برای بقیه تکرار میکنی!
حالا مرحله سوم بیا امتحان رو از سوال 1تا آخر حل کن احتمالا زیاد گیر نکنی!
بااین روش وقتت صرفه جویی میشه وامتحان نهای حل کردی و نمره بالایی میگیری!

آهان.خیلی جالب بود روشه شما ! من برای حسابان و جبر خیلی می ترسم !!!!!!:41:

الان جبر رو تموم کردم با کل درس ها...حبر و حسا دارم فقز تمرین و نمونه سوال حل می کنم...
زبان فراسی رو چطوری بخونم ؟؟!؟!!؟؟!!؟

Mohandes_mansour
10-05-2009, 18:31
راستی آواترم رو کتاب مقدس حسابان گذاشتم !! تا هر وقت قبول شدیم،اون بالاش سمت راست روبان مشکی بزنیم !!!!!!!! :دی
یعنی مرد !!!!

sinasalar2007
11-05-2009, 12:13
زبان فارسی رو به نظر من بیشتر باید خوند ، مخصوصا خود مثال های کتاب رو البته بعد از این کارها باید نمونه سوال حل کنی تا به یک تسلط کامل برسی

Mohandes_mansour
11-05-2009, 12:35
برای زبان فارسی...خود کتاب که خوبه ! چون سوالات عین کتاب میاد...
ولی من جواب خود آرمایی ها رو ندارم !!!! میگم یه آدم از خود گذشته پیدا میشه اینجا که چندتا خودآزمایی هستا که توش نوشته در مورد فلان چیز چند سزر ن.شته ادبی یا طنز بنیوسید رو برای من بنویسه!!!!
خیلی گیر اینم...شده حفظ کنمشون!! چون از خود تمرینا میارن.معمولا 1 نمره هم داره...یکی کمکم کنه !

Mohandes_mansour
11-05-2009, 12:39
راستی برای حسابان هم از فردا کلاس خصوصی گرفتم:دی برای اولین بار طعم کلاسای خصوصی هم مب خوام بچشم فقط از شر حسابان خلاص شمممممم.
جبر رو مشکلی دیگه ندارم. فقط حسابان از فزدا تا 9 خرداد که امتحان باشه.هر روز باید برم !! تا دوره کنیم و سوال به حلیم !!!
خودم خوندم حسابان رو هم.

به نظرتون قبول میشم دیگه ؟!؟!؟

Sara Namy
11-05-2009, 12:45
بجای کلاس خصوصی بشین خودت بخون
نهایتا یه کتاب محوری هم پیشت باشه
چه لزومی داره که هم کلاس مدرسه میری و هم خصوصی
چرا وقتتو تلف میکنی؟
باور کن فایده ای نداره
میگی نه؟
امتحان کن

hermione
11-05-2009, 13:03
ما هم از امروز رسماَ تعطیل شدیم خب بچه ها بگید چه درس هایی رو مرور کردید ؟

Masoud_kp
11-05-2009, 19:34
به نظرم درسهای زیر رو حتما مرور کنید!
حسابان بعد هندسه بعدش فیزیک !
حالا درسهای بعدی که اهمیتشون کمتر از قبلی هاست
جبر هست بعدش دینی که باید اولین امتحان رو بدیس!
شیمی هم ساده ترین درس تخصصیه!
درسهای عمومی هم تو همون یه روز بسشونه زبان که نصف روزم بسشه 6 درسه ماسته!

مهمترین کاری هم که باید کرد کتاب رو خوند وبعدش امتحان نهایی حل کنی!
درضمن امتحان نهایی از یه جهاتی از امتحان اخلی هم ساده تره پس غول نسازید!

Mohandes_mansour
11-05-2009, 20:02
بجای کلاس خصوصی بشین خودت بخون
نهایتا یه کتاب محوری هم پیشت باشه
چه لزومی داره که هم کلاس مدرسه میری و هم خصوصی
چرا وقتتو تلف میکنی؟
باور کن فایده ای نداره
میگی نه؟
امتحان کن

خوب من که کل کتاب رو خونده بودم.:19:
حالا هم می خوام رفع اشکال کنم. من قضیه دارم.:13:حالا من می خوام بخونم و برم کلاس...:10:

nafas
11-05-2009, 22:27
راستی برای حسابان هم از فردا کلاس خصوصی گرفتم:دی برای اولین بار طعم کلاسای خصوصی هم مب خوام بچشم فقط از شر حسابان خلاص شمممممم.
جبر رو مشکلی دیگه ندارم. فقط حسابان از فزدا تا 9 خرداد که امتحان باشه.هر روز باید برم !! تا دوره کنیم و سوال به حلیم !!!
خودم خوندم حسابان رو هم.

به نظرتون قبول میشم دیگه ؟!؟!؟

ببین از حسابان برا خودت یه هیولا نساز
بشین بخون حل کن
مطمئن باش راحته
فقط لامصب حجمش بالاس :13:

ایشاللله 20 میشی به جای قبولی

این آواتارتم منو کشته :31::31:

nafas
11-05-2009, 22:31
به نظرم درسهای زیر رو حتما مرور کنید!
حسابان بعد هندسه بعدش فیزیک !
حالا درسهای بعدی که اهمیتشون کمتر از قبلی هاست
جبر هست بعدش دینی که باید اولین امتحان رو بدیس!
شیمی هم ساده ترین درس تخصصیه!
درسهای عمومی هم تو همون یه روز بسشونه زبان که نصف روزم بسشه 6 درسه ماسته!

مهمترین کاری هم که باید کرد کتاب رو خوند وبعدش امتحان نهایی حل کنی!
درضمن امتحان نهایی از یه جهاتی از امتحان اخلی هم ساده تره پس غول نسازید!
این اخریتو قبول ندارم
بستگی به خود دانش آموز و معلم و مدرسش و محل تحصیل !!
البته بعضی موقع هم امتحانات خیلی سخت در میارن مثله امتحان فیزیک پارسال یا 2 سال ÷یش که خیلی سخت بود یه نفر 20 گرفت فقط تو کل کشور :19:

Mohandes_mansour
11-05-2009, 22:39
بشین بخون حل کن
مطمئن باش راحته
فقط لامصب حجمش بالاس :13:

ایشاللله 20 میشی به جای قبولی

این آواتارتم منو کشته :31::31:

دمت گرم ! ولی...منم میدونم سخت نیست..فقط خیلی مطلب و نکته ی ظریف داره !!:13:
پدرآدمو در میاره...من که می خوام از خود کتاب بخونم...نه چیز دیگه ای و سوال حل کنم.فقط سوال
آره! آواترم خیلی با حاله ! نه که خیلی عاشق این کتاب بودم...به خار همین گذاشتمش :دی

ardavan_2008
11-05-2009, 23:09
به نظر من که بشینید ادبیات -شیمی-عربی (اوه -اوه)- تجربیها زیست و زمین دوره کنید بد بختتون میکنه اینا...فیزیک و ریاضی که 2روز وقت داره...

sinasalar2007
11-05-2009, 23:41

حسابان خودش هیولاست نیازی به ساختن هیولا نیست !!!
اما اقا منصور اگر دوست داری مهندس بشی باید این حسابان رو خیلی خوب یاد بگیری ( یه لحظه فکر کردم دارم با بچه دبستانی حرف میزنم !)
اما به نظر من جبر از حسابان سخت تره ها ،

pedramch
11-05-2009, 23:50
جبر؟
شوخی میکنی نه؟:دی

hermione
12-05-2009, 12:05
من می خوام ادبیات از روی گاج بخونم چون معلممون درست و حسابی درس نداده شما چطور ؟

Mohandes_mansour
12-05-2009, 12:55
من میخوام بدونم کجای جبر سخت تر از حسابانه ؟!؟!؟!؟؟
دلیلش ؟!
والله من جبرم خیلی خوب شده(!) خیلی دارم تمرینش می کنم...ولی باید دقت کنی به سوالات چون نمکته هم زیاد داره که تو خود کتاب نیست.

همین.

sinasalar2007
12-05-2009, 20:25
جبر؟
شوخی میکنی نه؟:دی

داداش حالا من یه چیزی گفتم شما باید ضایعون ( ضایمون !!! ) کنی ؟! :43:
اما انصافا یعنی هیچکی تو جبر مشکلی نداره ؟! یعنی من هم مشکلی ندارم ولی یه جورایی وقتی سوال های امتحان نهایی رو نگاه میکنم موهای تنم سیخ میشه :41:

من می خوام ادبیات از روی گاج بخونم چون معلممون درست و حسابی درس نداده شما چطور ؟

البته منم ادبیات گاج رو دارم ولی ارزش نداره که بخوای از روی اون بخونی اگر معنی شعرارو داری همه چیز حله ، فوقش یه 0.5 نمره ی ارایه ی ادبی رو نمی گیری ! ( تازه اونم یه بیت میده که توش 4 تا ارایه هست و میگه 2 تاشو پیدا کن که اگر بلا نسبت روم به دیوار ادم چیزی نباشی اون 0.5 نمره رو هم میگیری )

rambo_1386
12-05-2009, 22:31
داداش حالا من یه چیزی گفتم شما باید ضایعون ( ضایمون !!! ) کنی ؟! :43:
اما انصافا یعنی هیچکی تو جبر مشکلی نداره ؟! یعنی من هم مشکلی ندارم ولی یه جورایی وقتی سوال های امتحان نهایی رو نگاه میکنم موهای تنم سیخ میشه :41:

البته منم ادبیات گاج رو دارم ولی ارزش نداره که بخوای از روی اون بخونی اگر معنی شعرارو داری همه چیز حله ، فوقش یه 0.5 نمره ی ارایه ی ادبی رو نمی گیری ! ( تازه اونم یه بیت میده که توش 4 تا ارایه هست و میگه 2 تاشو پیدا کن که اگر بلا نسبت روم به دیوار ادم چیزی نباشی اون 0.5 نمره رو هم میگیری )
اما هرکی الان ادبیات از روی گاج یا هر کتاب آموزشی دیگه بخونه با یه تیر 2نشون هم امسال میترکونید هم سال بعد تو کنکوربعد سال بعد به خاطر اینکه ادبیات بخونید دیفرانسیل میخونید یا اگه خواستید به جای ادبیات:8:

ardavan_2008
12-05-2009, 23:06
خوب فرق نداره از رو گاج بخونی یا کتاب هر دو. یکیه...بچه ها شما تا الان چند تا درس دوره کردید؟

sinasalar2007
12-05-2009, 23:57
ardavan جان گاج خوندن خیلی وقت میبره ، نکات ریز و درشت درس ها رو میاره جلوی چشات برای شب امتحان گاج به نظر من چیز جالبی نیست . شما تابستونتون رو می خواید چی کار کنید ؟! بشینید این قدر گاج بخونید تا بترکونید تو کنکور

hermione
13-05-2009, 08:38
البته خودم توی سال از روی گاج می خوندم فقط یه مرور بکنم همش یادم میاد !! شماها امتحان تاریخ و کامپیوتر رو دادید ؟؟ دیروز امتحان تاریخ داشتیم دیونه شدم تا تموم شد فردا هم کامپیوتر دارم !!! اگه 2 روز هم برای دینی بزارم 4.5 روز برای خوندن باقی می مونه جبر و حسابان و ادبیات می خونم !!!
برای درس های اختصاصی دیگه جزوه نمی خونم میرم سر پیک گلواژه و 2سالانه به نظرم بهتر نتیجه میده!!

Sara Namy
13-05-2009, 10:10
من میخوام بدونم کجای جبر سخت تر از حسابانه ؟!؟!؟!؟؟
دلیلش ؟!
والله من جبرم خیلی خوب شده(!) خیلی دارم تمرینش می کنم...ولی باید دقت کنی به سوالات چون نمکته هم زیاد داره که تو خود کتاب نیست.

همین.
باور کن جبر اصلا هم سخت نیس
فرقش هم با حسابان اینه که جبر درس قمار بازهاست(جدی میگم) ولی حسابان نه

ardavan_2008
13-05-2009, 11:34
درسته اما به درد موقعه ای می خوره که بعضی معنی شعر هارو ننوشتی ...منم 2روز واسه عربی و1روز واسه ادبیات و2روز دیگم واسه زیستمون گذاشتم ...باز خوبه 2تا درس دوره شده...ریاضی و فیزیک به اون عظمت خوندنش مشکله...

Mohandes_mansour
13-05-2009, 14:25
باور کن جبر اصلا هم سخت نیس
فرقش هم با حسابان اینه که جبر درس قمار بازهاست(جدی میگم) ولی حسابان نه

بله...دقیقا ! جبر درس قمار باز هاست !:31: ولی گاهی اوقات توی فصل آخر آدم قاطی میکنه!:41:
حسابان هم یه کاریش میشه کرد !

nafas
13-05-2009, 14:38
سلام کسی جواب آخرین تمرین های درس جبر رو داره ؟؟
اگه میتونه یه جوری واسم بزارشون

Mohandes_mansour
13-05-2009, 14:43
سلام کسی جواب آخرین تمرین های درس جبر رو داره ؟؟
اگه میتونه یه جوری واسم بزارشون

آخیرین تمرینای جبر دیگه کجا بود ؟!؟!:31:
فصل 4 تمرین آخرا ؟؟

بشین حل کن دیگه !:27:

sinasalar2007
14-05-2009, 13:41
سلام nafas
من جواب تمریناش رو دارم چه جوری برات بذارم تو فروم ؟! من اسکنر ندارم

یه مسئله ای تو فیزیک خیلی منو کلافه کرده ، از دبیر هم که پرسیدم جوابمو داد ولی الان جوابش یادم نیست امکانش هست یکی از دوستان به من کمک کنه ؟!

اما مسئله ی من : تو صفحه ی 67 کتاب یه مثالی راجه به دو قطبی الکتریکی اورده حالا تو این مثال من با دو چی مشکل دارم : یکی این که ما همیشه میگیم که آلفا زاویه ی بین دو بردار هستش نه این که زاویه ی بین بردار برایند و یک بردار , اما تو این مثال آلفا رو زاویه ی بین بردار برایند و یکی از بردار ها حساب کرده !!! چرا ؟!
این فرمول :
رو از کجا اورده ؟! حتی ما فرمولی که قبل از بالایی نوشته شده رو هم نداریم :41:

سوال 4 صفحه ی 96 کتاب هم یه دوقطبی الکتریکیه ولی دبیرمون از همون فرمول 2-8 کتاب ( صفحه ی 56 ) حل کرده در ضمن زاویه ی آلفا اون هم زاویه ی بین دو بردار در نظر گرفته شده :13:

کسی هست که منو کمک کنه ؟!

khaiyam
14-05-2009, 14:42
دوست عزیز کسینوس آلفادوم هست نه آلفا چون نیروها برابر هست بردار برآیند نیمساز میشه

tim20020
14-05-2009, 15:02
هر سال امتحانات مفهومي تر ميشه!

هرسال درس هاي عمومي كاسه داغتر از آش ميشن مخصوصا عربي و زبان فارسي!

ما دبيرامون به زور كتاب ها رو تموم مي كنند. من يه سوال دارم!

كجاي اين نظام آموزشي مفهوم داره؟ كنكور؟

آخه مگه مي ذارن مفهومي درس خوند كه ميخوان مفهومي امتحان بگيرند؟

واسه امتحان مفهومي واسه كنكور تستي؟

SRT_71
14-05-2009, 15:10
تو صفحه ی 67 کتاب یه مثالی راجه به دو قطبی الکتریکی اورده حالا تو این مثال من با دو چی مشکل دارم : یکی این که ما همیشه میگیم که آلفا زاویه ی بین دو بردار هستش نه این که زاویه ی بین بردار برایند و یک بردار , اما تو این مثال آلفا رو زاویه ی بین بردار برایند و یکی از بردار ها حساب کرده !!! چرا ؟!
این فرمول :
رو از کجا اورده ؟! حتی ما فرمولی که قبل از بالایی نوشته شده رو هم نداریم :41:

سوال 4 صفحه ی 96 کتاب هم یه دوقطبی الکتریکیه ولی دبیرمون از همون فرمول 2-8 کتاب ( صفحه ی 56 ) حل کرده در ضمن زاویه ی آلفا اون هم زاویه ی بین دو بردار در نظر گرفته شده :13:

کسی هست که منو کمک کنه ؟!
سلام
سوال 1:
وقتی دو بردار E1 و E2 هم اندازه باشند و زاویه بین اونها A باشه برای محاسبه برآیندشون از این فرمول استفاده می کنیم:
E=2E1CosA/2
حالا در این مسئله، دو بردار E1 و E2 برابرند(هم اندازه هستن) و زاویه بین اونها 2A هست(A=آلفا). بردار برآیندشون هم Em هست. حالا اینها رو بذار تو فرمول بالایی.

سوال 2:
ببخشید وقت نداشتم درست رسمش کنم، تو Paint کشیدم:

اگه بازم مشکلی بود، در خدمتم.
موفق باشید:11:

sinasalar2007
14-05-2009, 17:30
سلام
سوال 1:
وقتی دو بردار E1 و E2 هم اندازه باشند و زاویه بین اونها A باشه برای محاسبه برآیندشون از این فرمول استفاده می کنیم:
E=2E1CosA/2
حالا در این مسئله، دو بردار E1 و E2 برابرند(هم اندازه هستن) و زاویه بین اونها 2A هست(A=آلفا). بردار برآیندشون هم Em هست. حالا اینها رو بذار تو فرمول بالایی.

سوال 2:
ببخشید وقت نداشتم درست رسمش کنم، تو Paint کشیدم:

اگه بازم مشکلی بود، در خدمتم.
موفق باشید:11:

دستت درد نکنه زحمت کشیدی ولی ببین مگه زاویه ی آلفا ( A ) زاویه ی بین دو بردار نیست ؟! ( در واقع زاویه ی بین دوبرداری که برایند انها رو می خوایم رسم کنیم ) یعنی در هر صورت ما فقط A داریم دیگه 2A نداریم :13: پس در این صورت A باید یه چیز دیگه باشه اگر میشه یه مقدار راجع به A توضیح بده

SRT_71
14-05-2009, 18:24
دستت درد نکنه زحمت کشیدی ولی ببین مگه زاویه ی آلفا ( A ) زاویه ی بین دو بردار نیست ؟! ( در واقع زاویه ی بین دوبرداری که برایند انها رو می خوایم رسم کنیم ) یعنی در هر صورت ما فقط A داریم دیگه 2A نداریم :13: پس در این صورت A باید یه چیز دیگه باشه اگر میشه یه مقدار راجع به A توضیح بده

خواهش می کنم
درسته ما در حالت کلی می گیم زاویه بین دو بردار آلفا(A) هست. آلفا یه حرفه و به جاش هر چیز دیگه ای میتونی بذاری مثلا به جای آلفا، بتا(B) بذار. یعنی فرمول میشه : E=2E1CosB/2
الان توی مسئله زاویه بین دو بردار 2A هست. شما میتونی بنویسی: B=2A
بعد با B مسئله رو حل کنی و به جاش بذاری:2A
(فکر می کنم مشکل فقط یکی بودن حروفه، اگه منظورتو درست متوجه شده باشم)
اگه منظورتو درست متوجه نشدم شرمنده
باز در خدمتم اگه سوالی بود

sinasalar2007
14-05-2009, 18:29
نه دارید اشتباه فکر می کنید
مشکل من اینه که همیشه به ما گفتن به زاویه ی بین دو بردار بگید A (آلفا) یا (B) یا هر چیز دیگه ، ولی به ما نگفتن که بزارید 2A یا 2B
الان بحث من اینه که این 2A از کجا اومده ؟! قرار نیست که ما به زاویه ای که بردار با بردار برایند میسازه بگیم A طبق گفته ی کتاب ما به زاویه ای که دو بردار با هم میسازند میگیم A
سوال رو هر کسی نتونسته جواب بده اما شما می دونم بلد هستید از اون شکلی که کشیدید متوجه شدم

الان توی مسئله زاویه بین دو بردار 2A هست.

منظور کلی حرف من اینه که از کجا فهمیدی زاویه ی بین دو بردار 2A هستش ؟!

Mohandes_mansour
14-05-2009, 18:54
زیان فارسی هم زیاد نمیپیچنون!! ولی یخورده چرا !

nafas
14-05-2009, 22:30
سلام nafas
من جواب تمریناش رو دارم چه جوری برات بذارم تو فروم ؟! من اسکنر ندارم

؟!

با موبایل یه عکس بگیر عزیز
چیزه بعد برام آپلود کن اگه بتونی مرسی:19:

hermione
15-05-2009, 16:32
مشکل من اینه که همیشه به ما گفتن به زاویه ی بین دو بردار بگید A (آلفا) یا (B) یا هر چیز دیگه ، ولی به ما نگفتن که بزارید 2A یا 2B
الان بحث من اینه که این 2A از کجا اومده ؟! قرار نیست که ما به زاویه ای که بردار با بردار برایند میسازه بگیم A طبق گفته ی کتاب ما به زاویه ای که دو بردار با هم میسازند میگیم A
سوال رو هر کسی نتونسته جواب بده اما شما می دونم بلد هستید از اون شکلی که کشیدید متوجه شدم

عزیز من نصفشو می گیریم A در نتیجه کلش میشه 2A

hermione
15-05-2009, 16:39

توی این سوال E1 با E2 برابره طبق فرمول 2E1CosA/2 عمل می کنیم به این صورت که نصف زاویه بین دو بردار رو که طبق قضیه خطوط موازی و مورب با زاویه بین دوضلع OA و Am برابر است رو مساوی B قرار می دیم در نتیجه کل زاویه بین E1 و E2 میشه 2B که اگه توی فرمول اولی بزاریم میشه F=2E1CosB که CosB=OA/r1

mm00
15-05-2009, 17:39
سلام دوستان نهایی یک پیشنهاد کنم دیدم بحث معلم خصوصی داغه
من 2 سال پیش نهایی داشتم اینو جدی میگم خدایش حسابان چیزی نیست که بخواد معلم خصوصی حل شه من و دوستم دقیقا مثل هم بودیم سره حسابان اون حدوده 200 هزار تومان پیاده شد واسه معلم خصوصی و من خودم تمرین کردم حتی یادمه از روی CD که مجانی یک موسسه اموزشی داده بود خوندم و جالب اینجا بود که 2 تا سوال شبیه اون اومد خلاصه نشستم چیزهایی که باید میخوندم رو خوندم اگر دقت کنید تو نهایی کتاب منبع اصلیه پس خیلی چیزهایی که استادتو میگه رو باید بیخی شید!!! و سعی کنید فقط رو کتاب مانور بدید:دی انشالا همتون موفق شید پس معلم خصوصی 10% کار هم نیست! چون حسابان درسی نیست که با معلم خصوصی حل شه ...! حالا خو دانید!

nafas
15-05-2009, 22:54
18 دوره امتحانات نهائی سال سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک با پاسخ تشریحی

این تاپیک که دوستمون زده هم برین دان کنین چیز جالبیه

Mohandes_mansour
16-05-2009, 21:13
سلام دوستان نهایی یک پیشنهاد کنم دیدم بحث معلم خصوصی داغه
من 2 سال پیش نهایی داشتم اینو جدی میگم خدایش حسابان چیزی نیست که بخواد معلم خصوصی حل شه من و دوستم دقیقا مثل هم بودیم سره حسابان اون حدوده 200 هزار تومان پیاده شد واسه معلم خصوصی و من خودم تمرین کردم حتی یادمه از روی CD که مجانی یک موسسه اموزشی داده بود خوندم و جالب اینجا بود که 2 تا سوال شبیه اون اومد خلاصه نشستم چیزهایی که باید میخوندم رو خوندم اگر دقت کنید تو نهایی کتاب منبع اصلیه پس خیلی چیزهایی که استادتو میگه رو باید بیخی شید!!! و سعی کنید فقط رو کتاب مانور بدید:دی انشالا همتون موفق شید پس معلم خصوصی 10% کار هم نیست! چون حسابان درسی نیست که با معلم خصوصی حل شه ...! حالا خو دانید!
نه،من زياد با شما موافق نيستم !
چون من از خود کتاب خونده بودم و تمرين ها هم از گام به گام نگاه مي کردم که زياد پيچش داده !
چون من نه جزوه اي دارم و نه تمريني! ولي به طور مادر زادي بلدم!
حالا هم براي رفع اشکال نياز داشتم...

Senator_Offline
16-05-2009, 21:21
دوستانی که با تمرینات کتاب مشکل دارن و دنبال راه حل تمرین ها مختلف با راه حل مطمن هستند گام به گام گسترش عالیترینه خودم دارم.

sinasalar2007
16-05-2009, 23:16
18 دوره امتحانات نهائی سال سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک با پاسخ تشریحی

این تاپیک که دوستمون زده هم برین دان کنین چیز جالبیه

همه ی نمونه سوالاش کشوری نیستا ! بعضیهاش نمونه سوال استانیه :13:

soheilsmart
17-05-2009, 09:18
به این جا هم سر بزنید:

sinasalar2007
17-05-2009, 13:40
به سایت زیر حتما سر بزنید : :thumbsdow
بارم بندی دروس ریاضی فیزیک :

بارم بندی دروس علوم تجربی :

nafas
17-05-2009, 14:35
به سایت زیر حتما سر بزنید : :thumbsdow
بارم بندی دروس ریاضی فیزیک :

بارم بندی دروس علوم تجربی :
سینا جان من درسا رو بارم بندی رو توی این تاپیک گذاشتم از خود سایت اموزش متوسط هم گرفتم

اگه دوستان انسانی خواستن رشته انسانی هم اونجا هست

اینم لینکش

B L A S T E R
18-05-2009, 00:40
بچه ها من که تو طول سال اصلا درس نخوندم و اینا ....:31:
بهترین کار برای روزه قبل از امتحان چیه؟
البته مفاهیمو بلدما فقط نمونه سوال اصلا کار نکردم!!

B L A S T E R
18-05-2009, 01:12
دیدم داشتید درباره جبر و حسابان بحث میکردید!
اینو بگم که بابا جان حسابان خداییش اسونه!!
من ترم اول دین و زندگی شدم 14 حسابان شدم 18:31:
حسابان خیلی شیرینه لامصب فقط بخش بهینه سازی چرته!!...جبر هم که همش کلیشه ایه!حتی اگه یه مسئله رو تازه دیده باشید باهاش ور برید بدست میاد راحت!
من فقط فیزیکم مشکل داره...فصل 1 و 2 که راحته و فولم! 3 هم 80% بلدم!میمونه 5و 4 که هیچی نفهمیدم!حالا موندم چی کار کنم!!راهنمایی کنید!
هندسه هم که فک کنم مث کتاب میدن!در هر حال قابل تحمل نیس!
زبان فارسی و دینی هم شنیدم سخته!
ادبیات که سلیقه ایه تصحیحش(وای چقد شبیه شاگرد درس خونا شدم:31:)

ardavan_2008
18-05-2009, 08:48
فکر کنم کسی که یه دوره نکرده باشه اگه کمی زیادی بخونه قبل امتحان (همون 1ونصفی ) می تونه یه نمره ی خوب بیاره...

nafas
18-05-2009, 08:58
دیدم داشتید درباره جبر و حسابان بحث میکردید!
اینو بگم که بابا جان حسابان خداییش اسونه!!
من ترم اول دین و زندگی شدم 14 حسابان شدم 18:31:
حسابان خیلی شیرینه لامصب فقط بخش بهینه سازی چرته!!...جبر هم که همش کلیشه ایه!حتی اگه یه مسئله رو تازه دیده باشید باهاش ور برید بدست میاد راحت!
من فقط فیزیکم مشکل داره...فصل 1 و 2 که راحته و فولم! 3 هم 80% بلدم!میمونه 5و 4 که هیچی نفهمیدم!حالا موندم چی کار کنم!!راهنمایی کنید!
هندسه هم که فک کنم مث کتاب میدن!در هر حال قابل تحمل نیس!
زبان فارسی و دینی هم شنیدم سخته!
ادبیات که سلیقه ایه تصحیحش(وای چقد شبیه شاگرد درس خونا شدم:31:)

ممد اون که حسابان آسون تره پیشت چون حفظ کردنت ضعیفه مثله خودمی

بهینه سازی شدید چرته قبولت دارم اما همیشه نمونه سوالش توی امتحان نهایی میاد

در مورد فیزیک هم فیزیک فصله 5 چیزی نداره و بارمش توی امتحان نهایی از همه فصل ها کمتره راستی برای اینکه بدونی فصل 4 و 5 چی شده بشین یه دور بخونش راحت میفهمی خیلی آسونه ولی بشین از فصل های اول بیا آخر نه از آخر برو اول

هندسه بسیار آسون در میاد و کپی تمرین های کتاب و اثبات های اونه درواقع هندسه رو از جبر هم آسون تر در میارن هندسه میشه یه درس حفظی !!!!!!!!

زبان فارسی آره سخته چون همه سوال ها نیم نمره و بیست و پنچ صدم هست و کلی سوال های ریز ریز در میارن

B L A S T E R
18-05-2009, 09:46
راستی برای اینکه بدونی فصل 4 و 5 چی شده بشین یه دور بخونش راحت میفهمی خیلی آسونه
جزوه ندارم!از رو کتاب اشکال داره؟!

ardavan_2008
18-05-2009, 13:31
سلام
بچه ها این گزینه ی 2تکرار نداره؟انگار مطالبش قشنگه...با اخبار 14افتاده...

B L A S T E R
18-05-2009, 16:04
سلام
بچه ها این گزینه ی 2تکرار نداره؟انگار مطالبش قشنگه...با اخبار 14افتاده...
تکرار نداره!
اره خوبه!
امروز درباره دین و زندگی صحبت کردن!ساعت 13:45

ardavan_2008
18-05-2009, 17:40
کلا تا الامن چیزه به درد بخور چی گفته؟تکرارش رو جایی میشه دید؟(به غیر از ایران سیما چون پخش نمی کنه و کار نمی کنه)

nafas
18-05-2009, 18:07
جزوه ندارم!از رو کتاب اشکال داره؟! هم آره هم نه

بهتره از جزوه بخونی یا برو گام به گام بخر یا یه کپی از بقیه بگیر

sinasalar2007
18-05-2009, 23:16
کلا تا الامن چیزه به درد بخور چی گفته؟تکرارش رو جایی میشه دید؟(به غیر از ایران سیما چون پخش نمی کنه و کار نمی کنه)

چیزای خوبی می گفت مثلا می گفت امسال شانس این که حدیث ثقلین رو بدن زیاده ، کلا ایات درس 6 رو بخونید ( همشو حتی اونایی که معنی ایاتش نوشته شده توسط کتاب و حفظ کردنش الزامی نیست ) حدیث جابر ، اولی امر ، ایه ی تطهیر و... کلا گفت که این درس رو کاملا حفظ کنید
اصطلاحات فقیه ، تقیه ، نفقه ، تفقه خیلی مهم هستن ، شرایط مرجعیت و ولی فقیه ( گفت اینا پای ثابت سوالای امتحان نهایی هستن ) درس 13 هم که گفت کرامت نفس خیلی مهمه و همچنین اون پاراگراف هایی که زیر ایات نوشته شده
درس 9 هم که گفت نواب اربعه ، سال تولد حضرت مهدی ( عج ) ، غیبت صغری و غیبت کبری از چه موقعی اغاز شد ، و ویژگی های یاران امام عصر
من همینا رو یادمه فکر کنم همه چیز رو کامل توضیح دادم

ardavan_2008
19-05-2009, 08:27
بایدببینم ...
راستی برای دینی شما چطور می خونید؟ سوالهایی که معلم طرح کرده رو می خونید؟یا که کله متن رو می خونید؟

nafas
19-05-2009, 11:12
بایدببینم ...
راستی برای دینی شما چطور می خونید؟ سوالهایی که معلم طرح کرده رو می خونید؟یا که کله متن رو می خونید؟

سلام ادوان کل متنو میخونم چون معلممون سوال متنشو نمیگفت :41:
ولی اگه میگفت بازم برای امتحان نهایی کلشو میخوندم

nafas
19-05-2009, 11:16
چیزای خوبی می گفت مثلا می گفت امسال شانس این که حدیث ثقلین رو بدن زیاده ، کلا ایات درس 6 رو بخونید ( همشو حتی اونایی که معنی ایاتش نوشته شده توسط کتاب و حفظ کردنش الزامی نیست ) حدیث جابر ، اولی امر ، ایه ی تطهیر و... کلا گفت که این درس رو کاملا حفظ کنید
اصطلاحات فقیه ، تقیه ، نفقه ، تفقه خیلی مهم هستن ، شرایط مرجعیت و ولی فقیه ( گفت اینا پای ثابت سوالای امتحان نهایی هستن ) درس 13 هم که گفت کرامت نفس خیلی مهمه و همچنین اون پاراگراف هایی که زیر ایات نوشته شده
درس 9 هم که گفت نواب اربعه ، سال تولد حضرت مهدی ( عج ) ، غیبت صغری و غیبت کبری از چه موقعی اغاز شد ، و ویژگی های یاران امام عصر
من همینا رو یادمه فکر کنم همه چیز رو کامل توضیح دادم

سینا دستت طلا خیلی حال دادی
حتی اگه یکیشک بیاد بازم کارت ارزش داشت
این برنامه چه ساعتی میزاره ؟؟؟؟؟؟
از بچه های دیگه هم خواهش میکنم اگه جایی بوده که معلمشون گفته مثلا همیشه سوال امتحان نهایی بوده بگن تا بقیه هم استفاده کنن

راحت میتونیم سوال ها مهم رو پیدا کنیم

با همکاری هم

MyEnd
19-05-2009, 11:45
من تا حالا برای حسابان(کلا ریاضی) جزوه درست حسابی نداشتم ، چجوریه؟ توش توضیح میدن یا تمرین میگن؟
به نظر من اصلا در این درس جزوه لازم نیست تازه من فیزیک رو هم خیلی کم از جزوه می خونم...
شیمی هم که اصلا جزوه نمیگه:31:فقط کتاب درسی و بهمن بازرگان

نهایی دین و زندگی به همراه پاسخ تشریحی:

این سوالات مربوط به تاپیک"18 دوره امتحانات نهائی سال سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک با پاسخ تشریحی" + "امتحان نهایی های سایت گزینه 2" می باشد و فقط شامل درس دین و زندگی می باشد (مخصوص Dial Up یی‌ها)
حجم: MB 2.77

ardavan_2008
19-05-2009, 11:54
البته سوالها که کل متن رو گرفته....امتحانات پارسال رو می خونیم حله...

nafas
19-05-2009, 12:06
بچه ها اینم بارم بندی دینی سوم : (عکسه )

B L A S T E R
19-05-2009, 12:50
به نظرم یه دور کل کتاب رو بخونید!
بعد به سوالای نهایی جواب بدید خیلی مفیده!
===========================

همشو حتی اونایی که معنی ایاتش نوشته شده توسط کتاب و حفظ کردنش الزامی نیست )
مطمئنی؟
با این عکس بالا در تناقضه!فرض حکم باطل و اینا:31:
حالا واقعا باید همرو حفظ کنیم؟!!!!

nafas
19-05-2009, 13:31

مطمئنی؟
ممد اشتباه میکنی تو عکسم نوشته اونایی که کتاب معنی کرده نمیخواد اینم همینو میگه
دقت کن پسرم :13:

hermione
19-05-2009, 13:42
تا حالا کی یه دورش تموم شده ؟

nafas
19-05-2009, 13:48
سلام راستی دوستان انسانی کسی هم هست ؟؟؟؟ یا فقط ریاضی و تجربی هستیم ؟

ardavan_2008
19-05-2009, 13:48
یه دور ؟!من که هنوز نصف هم نشده چند درس خوندید ؟

nafas
19-05-2009, 14:07
زیاد در گیر نششین فقط سعی کنین تا فردا ساعت 3 تموم باشین که نمونه سوال حل کنین
که اگه مشکل داشتین بتونین جبران کنین

B L A S T E R
19-05-2009, 14:40
تا حالا کی یه دورش تموم شده ؟
:27:

یه دور ؟!من که هنوز نصف هم نشده چند درس خوندید ؟
:27:

زیاد در گیر نششین فقط سعی کنین تا فردا ساعت 3 تموم باشین که نمونه سوال حل کنین
که اگه مشکل داشتین بتونین جبران کنین
دل خوشی داری محمودااا...من تازه تصمیم گرفتم شروع کنم تا به مرحله اجرا برسه فردا میشه فک کنم:31:

sinasalar2007
19-05-2009, 18:12

مطمئنی؟

نه جان من ، نوشتم فقط درس 6 این طوری بخونیدش ، اخه حتما یه سوال ایه مخصوص درس 6 میاد :46:

B L A S T E R
19-05-2009, 19:07
نه جان من ، نوشتم فقط درس 6 این طوری بخونیدش ، اخه حتما یه سوال ایه مخصوص درس 6 میاد :46:
در کل همه منظورمو بد متوجه شدن:31:

sinasalar2007
19-05-2009, 19:47
سینا دستت طلا خیلی حال دادی
حتی اگه یکیشک بیاد بازم کارت ارزش داشت
این برنامه چه ساعتی میزاره ؟؟؟؟؟؟
از بچه های دیگه هم خواهش میکنم اگه جایی بوده که معلمشون گفته مثلا همیشه سوال امتحان نهایی بوده بگن تا بقیه هم استفاده کنن

راحت میتونیم سوال ها مهم رو پیدا کنیم

با همکاری هم

من چاکرتم :20: اقا فقط این خود عالی خود دانی هم بخونید یادم رفته بود بنویسمش

من تا حالا برای حسابان(کلا ریاضی) جزوه درست حسابی نداشتم ، چجوریه؟ توش توضیح میدن یا تمرین میگن؟
به نظر من اصلا در این درس جزوه لازم نیست تازه من فیزیک رو هم خیلی کم از جزوه می خونم...
شیمی هم که اصلا جزوه نمیگه:31:فقط کتاب درسی و بهمن بازرگان

نهایی دین و زندگی به همراه پاسخ تشریحی:

این سوالات مربوط به تاپیک"18 دوره امتحانات نهائی سال سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک با پاسخ تشریحی" + "امتحان نهایی های سایت گزینه 2" می باشد و فقط شامل درس دین و زندگی می باشد (مخصوص Dial Up یی‌ها)
حجم: MB 2.77

از این کارها برای امتحان های دیگه هم بکن دستت درد نکنه :11:
فقط چرا نصف سوالاش از استان همدان بود ؟! بالاخره می دونید که سوال امتحان خرداد یه چیز دیگس
باز هم ممنون :11:

Majid393
19-05-2009, 23:09
سلام راستی دوستان انسانی کسی هم هست ؟؟؟؟ یا فقط ریاضی و تجربی هستیم ؟

من انسانی هستم .

حدود 8 درس هم خوندم ..... فردا بقیش رو میخونم .

شماها تا کجا خوندین ؟؟

nafas
19-05-2009, 23:11
من انسانی هستم .

شماها تا کجا خوندین ؟؟
ببخشید مگه انسانی دینی و زندگی با ریاضی یکیه ؟؟

چه جالبه
چه درسای دیگه مشترک دارن ؟
منم تا درس 6 خوندم

همه مباحثشون یکیه دینی ؟

B L A S T E R
19-05-2009, 23:13
من انسانی هستم .

شماها تا کجا خوندین ؟؟
به نام خدا!
من ریاضی هستم شما؟!:31:
4 -5 درس!!

Majid393
19-05-2009, 23:17
ببخشید مگه انسانی دینی و زندگی با ریاضی یکیه ؟؟

چه جالبه
چه درسای دیگه مشترک دارن ؟
منم تا درس 6 خوندم

همه مباحثشون یکیه دینی ؟

آره .. یکیه .
دینی این 3 تا رشته مثل هم هستن .... برنامه رو هم اگه نگاه بکنی ریاضی و تجربی و انسانی همه 5 شنبه دینی دارن.

Senator_Offline
20-05-2009, 14:12
همین الان تمام کردم خدا رو شکر
سخنها رو باید همه رو حفظ کیم dg؟

Parnyan
20-05-2009, 21:05
:18:
:18::18:

:31:
aghayoone sarkh:19:sh shomaha chetory dars mikhoonin?!??!:18:l!!!!l
anyway !
yeki javabe in soalo baram bezare ta saat 11...:41: " lotfan !"soale 1 safheye 196 az " az yad bordane khod che manayee darad ...:41:

SRT_71
20-05-2009, 21:15
:18::31:
aghayoone sarkh:19:sh shomaha chetory dars mikhoonin?!??!:18:l!!!!l
anyway !
yeki javabe in soalo baram bezare ta saat 11...:41: " lotfan !"soale 1 safheye 196 az " az yad bordane khod che manayee darad ...:41:
سلام
جواب:
یعنی فراموش کردن ارزش ها و اهداف الهی است که به صورت ارزشهای فطری در نهاد انسان قرار داده شده است و منظور از خود، «خود عالی» می باشد.

B L A S T E R
20-05-2009, 22:02
ٌٌWow
این تموم نمیشه چرا ؟ ! ! ! !
4 درس اخر مونده هنوز ! ! !

pedramch
20-05-2009, 22:06
آخیش تموم شد!
ولی خیلی میترسم!
هر سوالی رو جواب میدم ولی....:27:

ardavan_2008
20-05-2009, 22:55
من تموم کردم اما نمی دونم چرا احساس بهم میگه که خوب نخوندی الانم که دیگه دیر وقته ...میترسم فردا هیچی نتونم جواب بدم:19::41:بعضی از جوابها هم انگار یادم رفته شما از این احساسا ندارید؟

nafas
20-05-2009, 23:06
بابا شما چقدر ترسوینن من 2 تا نمونه سوال زدم تو رگ همش مثله همه سوالاشون فقط میخواد سوالا بخونی ساده و آسونه

ardavan_2008
20-05-2009, 23:09
باید فردا صبح قبل رفتن هم یه چند تا نمونه سوال حل کنید تا قشنگ ببینید چی بارتون و بیشتر ناامید بشید:20:

sinasalar2007
20-05-2009, 23:11
ardavan مگه بار اولته میخوای امتحان بدی ؟!!!!!! :18:همه وقتی میخوان امتحان بدن همین احساس رو دارن :27:
اما خداییش این رو نمی دونم که چرا درس 16 این قدر از من انرژی گرفت اصلا حوصله ی هیچ کاری رو ندارم 2 ساعت وقت صرفش کردم ( البته میونش یه شامی هم خوردم :27:)

قراره تا فردا صبح این جا بشینید کنار هم هی از امتحان حرف بزنید ؟! برید بخوابید دیگه:46:

ardavan_2008
20-05-2009, 23:16
بریم بگیریم بخوابیم ببینیم فردا سوالا چه بلیی سرمون می یارن...خدا کنه همش رو بتونیم جواب بدیم...

nafas
21-05-2009, 08:29
ایول کلی حال کردم با امتحان

کلی فاز داد بهم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه کسی جزوه بنی هاشم داشت همشو جواب میداد

Senator_Offline
21-05-2009, 09:04
خوب حالا باید بقه رو دید خدا کنه اونا اسون باشن.

sinasalar2007
21-05-2009, 09:05
حیف شد فکر میکردم بیست میگیرم اما 19 میگیرم :13:
اما بازم خوبه :46:

ایول کلی حال کردم با امتحان

کلی فاز داد بهم

اگه کسی جزوه بنی هاشم داشت همشو جواب میداد

nafas میگم شما از حوزه ی امتحانی پست دادید ؟! :31:

حالا باید ببینیم ardavan چه کرده

Lovelyman
21-05-2009, 09:44
فکر کنم مصحح خسته شه از خوندن ورقه ام چون کل کتابو نوشتم :ی اگه آدم باشه و الکی خط نزنه کم کنه 20 میشم

hermione
21-05-2009, 09:45
امتحان خیلی خوب بود اولین سالی بود ( بعد از 4 سال ) سوال تکراری داده بودن به غیر از دو سوال :
1- چرا قرآن به تکمیل و ...
2- سوال آخر
یعنی یه نفر اگه سوال های 84 تا 87 رو حفظ می کرد این امتحانو 19 میاورد ..

B L A S T E R
21-05-2009, 09:52
سلام! ! !
گند زدم ! ! !17 16 میشم ! ! !
ممنون ! ! !

B L A S T E R
21-05-2009, 10:03
بچه ها تو تصحیح چه جورین؟!سخت گیرن؟!باید عین کتاب باشه؟!

nafas
21-05-2009, 10:12
امتحان خیلی خوب بود اولین سالی بود ( بعد از 4 سال ) سوال تکراری داده بودن به غیر از دو سوال :
1- چرا قرآن به تکمیل و ...
2- سوال آخر
یعنی یه نفر اگه سوال های 84 تا 87 رو حفظ می کرد این امتحانو 19 میاورد ..

اتفاقا این 2 تا سوال هم توی سوال ها بود من دیدمه بودمش

اصلا سوال جدید توش نبود

بچه ها تو تصحیح چه جورین؟!سخت گیرن؟!باید عین کتاب باشه؟!

ممد صبر کن تا جوابا بیاد رو سایت اون موقع راحت تره

afshin50cent
21-05-2009, 10:13
سلام به بچه های این تاپیک ..............بابا برنامه امسال مسخره ترین و بدترین برنامه ای هست که من دیدم تا 20 ام بیشتر نیست بیچاره سومای امسال!

afshin50cent
21-05-2009, 10:14
کسی میدونه جواب سوال 17 چی میشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ReziOnline
21-05-2009, 10:19
دین و زندگی چطور بود؟

afshin50cent
21-05-2009, 10:22
بد نبود!منتها نمیدونم سوال 17 چی می شد تو میدونی؟

ardavan_2008
21-05-2009, 10:26
سلام!
عجب امتحانی بودا ...خوب بودم اما عالی نبودم 16اینا می گیرم انقد گفتن زود باشین که دو تا سوال رو اشتباهی جواب دادم ...اما خوبه مستمر م 20ه یزره نمره رو میکشه بالا...ای بدبختی ...صفحه ی 3پاسخ نامه رو جا گذاشتم رفتم ص4نوشتم اشکال که نمی گیرن؟

راستی بچه ها به نظرتون شاخه های اسلامی با مذاهب اسلامی فرق داره؟و اشکال می گیرن؟

Majid393
21-05-2009, 10:29
خوب نبود ! ..... 3-4 سوال ننوشتم که 17 هم جزوشون بود .
از این جزوه ها و اینا هم نداشتم .... حیــــــــــــف شد .

ایشالا امتحان بعدی ...

afshin50cent
21-05-2009, 10:30
مستمر که اونقد مهم نیست!!!!!!!!!!! اصل نمره کتبی نهاییه

B L A S T E R
21-05-2009, 10:30
سلام!
عجب امتحانی بودا ...خوب بودم اما عالی نبودم 16اینا می گیرم انقد گفتن زود باشین که دو تا سوال رو اشتباهی جواب دادم ...اما خوبه مستمر م 20ه یزره معدل میکشه بالا...ای بدبختی ...
معدل مهم نیس!
اصل نمره برگست که تو کنکور تاثیر مستقیم داره ! !
----------
بچه ها سوال 20 من فقط نوشتم : مراجه به خدا یعنی مراجعه به سرچشمه کرامات.
چند نمره میدن؟:31:

Parnyan
21-05-2009, 10:31
کسی میدونه جواب سوال 17 چی میشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همون ظهوره ولی الهی برای تشکیل حکومت اسلامی که بنا بر عدل خدواندی ..... همینا میشد .... :41::41::41:و یه عالمه توضیح دیگه....

afshin50cent
21-05-2009, 10:34
دعا کنید جبرو مثل پارسال سخت ندن....................خداکنه:41::37: