PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عروسک بافی

mahsa1469
03-04-2009, 17:52
یکی از هنرهایی که اکثرا دوست دارن یاد بگیرن عروسک بافی هستش
خود من از حدودا 5 سال پیش به این کار علاقه مند شدم البته درسته که تمام فعالیت هام تو این زمینه محدود به همون سال بود ولی هنوز از علاقه ی من به این کار کم نشده تصمیم داره قسمت هایی از ۀموخته هام رو در اینجا قرار بدم تا شما هم استفاده کنید ولی دوست ندارم کار هام بی فایده باشه برای همین اگه موافق هستین تا این کار رو انجام بدم

danavan
03-04-2009, 20:05
سلام -(غلط نکنم بلاخره کلاه قرمزی 88 کار خودش رو کرد )
آیا الگویی برای عروسکهای انگشتی (اینهایی که مثل دستکش ددستشون) میکنن میتونید معرفی کنید
شنیدم که همچین کاتالوگ هایی هستش ولی چیزی تو نت پیدا نکردم.

mahsa1469
19-04-2009, 19:08
نه دوست عزیز تو کار عروسک های انگشتی نیستم

mahsa1469
20-04-2009, 09:49
برای شروع از یک کلاه کوچک و ساده استفاده می کنیم که بعدا این کلاه رو می ذاریم سر یه جوجه!!
با استفاده از دو رشته کاموا 60 دانه سر اندازید سپس یک رشته را پاره کرده و با یک رشته ی باقیمانده ادامه دهید 6 رج مدابافی کنید
بعد از ان ==> یک دانه زیر دو دانه را با هم یکی کنی(این کار را ادامه دهید تا در آخر 40 دانه باقی بماند)
مرحله ی بعد==>با یک راه زیر شروع کرده 14 رج ساده ببافید
و بعد==>دو دانه را از زیر با هم یکی کنید (این کار را ادامه دهید تا 20 دانه باقی بماند)
در آخر==> 20 دانه را کور کنید

mahsa1469
20-04-2009, 10:08
بهتر بود قبل از شروع برخی لز مفاهیم تعریف بشه!!
خوب حالا تعریفش می کنیم
مدابافی= تمام رج ها از زیر بافته شود
ساده بافی = یک رج از رو و یک رج از زیر بافته شود
دو دانه را از زیر باهم یکی کردن یعنی دو دانه از روی میل را با هم برداشته و انها را یکی فرض کرده بافت را ادامه دهیم
کور کردن= پس از آن که دو دانه را با هم یکی کردیم دانه را رو ی میل قبل باز می گردانیم و دوباره این کا ررا تکرار می کنیم تا دانه ای روی میل باقی نماند
در ضمن برای بافتن از میل شماره ی سه 3 استفاده می کنیم