PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : HTC HD يا Omnia ?

doctorxx
02-04-2009, 23:07
با سلام
من يه ماهه تو سايتهاي مختلف گيج ميزنم.
يه راهنمائي تخصصي ميخواستم
يه توضيح مختصر بديد omnia بخرم يا htc hd
برام GPS مهمه و سرعت گوشي
قبلا هم 3 ساله كه jamin داشتم

AryanLand
03-04-2009, 06:09
سلام.

با توجه به خواسته هاتون hd از صفحه بزرگتر واسه GPS و امنیا از لحاظ سرعت بالاتر .یکسری امکانات HD داره که امنیا نداره مثل زوم از طریق تاچ یکسری مزایا هم امنیا مثل 16 یا 8 گیگ مموری داخلی که خودش تو سرعت تاثیر غیر قابل چشم پوشی داره.شما باید بیشتر و دقیق تر خواسته هاتون رو از دستگاهتون بفرمایید تا دقیقتر بشه تو مسایل مختلفشون بررسی کرد.از لحاظ قیمت هم که امنیا خیلی ارزونتره.

Ahmadreza0123
03-04-2009, 09:27
به نظر من htc hd!
1-کیفیت صفحه بالاتر
2-ال سی دی بزرگتر
3-کیفیت دوربین بهتر

hasanmotori
03-04-2009, 10:08
بدون در نظر گرفتن قیمت اچ دی بهتره ولی با در نظر گرفتن قیمت امنیا همرو کنار میزنه
اگه برای شما جی پی اس و سرعت مهمتره امنیا بگیرید چون جی پی اسش خوبه و چون سی پی یوش قویتره سرعت بالاتری داره ارزون تر هم هست

farhooode
03-04-2009, 11:47
امضای من تایید میشه

meghdaad
03-04-2009, 16:19
قیمت پایینتر آمنیا یه مزیت بزرگه که فیلمبرداریش هم بهتره و حافظه داخلی 16 گیگ هم داره.

dark fear
03-04-2009, 17:55
میتونی وایسی omnia hd بیاد اون از 2تاشون بهتره

JayR
03-04-2009, 18:09
ول کن بابا این مارک تجاریه سامسونگو... باور کن هرکی اطراف من سامسونگ تاچ خریده تا 2 ماه راضی مونده ولی بعد یه مدت حوصلشونو سر برده ... گوشیهاش لخته! (البته 2 نفر بیشتر نبودن الانم فروختن یه مارک دیگه گرفتن)

hasanmotori
03-04-2009, 18:40
امنیا جاوا نیست ویندوز موبایله راحت میشه روش تاچ فلو بزاری یا اسکینش رو عوض کنی پس نمیتونه خسته کننده باشه

JayR
03-04-2009, 19:05
هر طور راحتین d:

hasanmotori
03-04-2009, 19:13
Jayr جان همه گوشی های جاوا زود خسته کننده میشن سامسونگ هم استسنا نیست ولی امنیا ویندوز موبایله و راحت میشه اسکینشو عوض کنی

JayR
03-04-2009, 19:31
بله متوجه منظورتون شدم کلی همه گوشی های سامسونگ تاج گفتم

doctorxx
03-04-2009, 22:56
ممنون از لطف همگي

1-من عكساشونو كه تو چند تا سايت ديدم مال اومنيا حدود 20% بتر بود و كادر بزرگتري هم داشت به اضافه اينكه فلاش هم داره

2- CPU با فركانس بالاتر بهيچوجه دليل سرعت بالاتر نيست( لا اقل با تجربه 25 ساله من در كامپيوتر)
3- تو سايتهاي زيادي ديدم كه lock كردن GPS در اومنيا نياز به استفاده از شبكه WLQAN دارد و در كل چيز پر مكافاتي است
3- قيمت اومنيا ( نصف HD) خيلي اغوا كننده است
4 در بعضي سايتها از كندي بيش از حد HD شكايت شده

حالا كه دقيقتر توضيح دادم اگر اساتيد تجربه عملي دارند راهنمائي بفرمايند
ممنونم

hasanmotori
04-04-2009, 00:27
اون که شما میگی جی پی اس نیاز به اینترنت داره در صورتی هست که از گوگل مپ استفاده کنی که توی همه گوشیا همینه ولی شما میتونی از اسمارت کام استفاده کنی که نیازی به اینترنت نداره
حرف شما در مورد سی پی یو درسته اما اولا سرعت امنیا بیشتره و شکی توش نیست بعدشم سی پی یو مشخصات دیگه ای هم داره مثل کش که اینا فکر کنم 16 کیلوبایت کش لول1 و 32 تا لول2 دارن هیچ کدوم هم هایپر نمیدونم چی چی ندارن بعدش سی پی یو امنیا ماله شرکت ماروله که قبلا با اینتل بوده و تجربش از کوالکام بیشتره

merikh_merikh
04-04-2009, 08:49
به نظره من اچ دي کيفيت بهتري داره و اگه پول داري اچ دي را بگير اگرم پولت کمه اومنيا گزينه ي بسيار خوبيه.......

doctorxx
04-04-2009, 10:56
اون که شما میگی جی پی اس نیاز به اینترنت داره در صورتی هست که از گوگل مپ استفاده کنی که توی همه گوشیا همینه ولی شما میتونی از اسمارت کام استفاده کنی که نیازی به اینترنت نداره
حرف شما در مورد سی پی یو درسته اما اولا سرعت امنیا بیشتره و شکی توش نیست بعدشم سی پی یو مشخصات دیگه ای هم داره مثل کش که اینا فکر کنم 16 کیلوبایت کش لول1 و 32 تا لول2 دارن هیچ کدوم هم هایپر نمیدونم چی چی ندارن بعدش سی پی یو امنیا ماله شرکت ماروله که قبلا با اینتل بوده و تجربش از کوالکام بیشتره

نه دوست عزيز GPS اومنيا مثل HD از نوع AGPS هست.اين A مخفف Assisted هست و به اين دليله كه اينا احتياجي ندارن از اول سيگنال ماهواره رو بگيرن بلكه ميتونن از طريق اينترنت وايرلس آخرين اطلاعات ماهوارهها رو دانلود كنن.در اومنيا ميگن اگه 3-4 روز از GPS استفاده نكني در پيدا كردن ماهواره دچار مشكل ميشه و تا از اينترنت اطلاعات رو نگيره نميتونه lock كنه و نميدونم اين مشكل با تعويض رام حل مشه يا نه
در مورد سرعت هم از راهنمائيتون ممنونم
ولي باز هم ميپرسم كه دوستاني كه با اومنيا كار كردن در مورد سرعت و روانيش چه نظري دارن

hasanmotori
04-04-2009, 11:41
اچ دی شاید بهتر باشه ولی برتریش انقدر بزرگ نیست که این همه گرونتر باشه البته تو ایران خیلی گرونه ولی قیمت جهانیش حدود 600 دلاره
امنیا هم توی سرعت مموری داخلی فلش موس و اندازه برتری داره
به نظر من اگه پولم داری امنیا بگیر آخه اچ دی نمی ارزه

NINTENDO_DS
04-04-2009, 15:16
از نظر کیفیت و شیک بودن اچ دی خیلی بهتره تنها بدیش اینه که دوربینش فلاش نداره ولی اگر میخوای گوشیت شیک باشه اچ دی خیلی شیکه و تاچ فلو گوشی هم بهش زیبایی بیشتری بخشیده

Ahmadreza0123
04-04-2009, 17:12
البته درسته دوربینش فلاش نداره ولی کیفیت عکسش خییییلی عالیه!(در روز)

s-a-l-i-m
05-04-2009, 00:02
باید نیاز هات رو دسته بندی کنی مثلا
اگه دوربین می خوای { که اکثر کاربرای ویندوز نمی خوان} =i900
کیفیت صدا در گوشی = i900
کیفیت صدا در هدست = hd
کیفیت صفحه =hd
باتری hd هم خوبه و امنیا هم خوبه ول تو بعضی از رام ها امنیا باطریش رو بیخودی استفاده می کنه.
از نظر قیمت= i900
ولی کارایی hd بیشتر هست چون رم زیادی داره و می تونی رام هایه جدید یا ویندوز موبایل جدید رو نصب کنی توش و همراه با روز پیش بری باهاش.
......................................
ولی کلا می گم امنیا بگیر چون hd بگیری بعد یک مدت می فهمی که می تونستی با کمی کم کردن خواسته ها می تونستی یک گوشی 3.2 اینچی خوب با سیستم ویندوز و تاچ عالی بخری و نزدیک 350 هم میرفت تو جیب خودت.
اگه سوال خاصی داری بگو در خدمتیم.
راستی اصلا از خودت بپرس ویندوز رو برای چی می خوای؟؟؟ شاید گزینه هایه بهتری هم باشه با این قیمت ولی سیستم عاملشون فرق داره مثلا ایفون.

doctorxx
05-04-2009, 11:03
باید نیاز هات رو دسته بندی کنی مثلا
اگه دوربین می خوای { که اکثر کاربرای ویندوز نمی خوان} =i900
کیفیت صدا در گوشی = i900
کیفیت صدا در هدست = hd
کیفیت صفحه =hd
باتری hd هم خوبه و امنیا هم خوبه ول تو بعضی از رام ها امنیا باطریش رو بیخودی استفاده می کنه.
از نظر قیمت= i900
ولی کارایی hd بیشتر هست چون رم زیادی داره و می تونی رام هایه جدید یا ویندوز موبایل جدید رو نصب کنی توش و همراه با روز پیش بری باهاش.
......................................
ولی کلا می گم امنیا بگیر چون hd بگیری بعد یک مدت می فهمی که می تونستی با کمی کم کردن خواسته ها می تونستی یک گوشی 3.2 اینچی خوب با سیستم ویندوز و تاچ عالی بخری و نزدیک 350 هم میرفت تو جیب خودت.
اگه سوال خاصی داری بگو در خدمتیم.
راستی اصلا از خودت بپرس ویندوز رو برای چی می خوای؟؟؟ شاید گزینه هایه بهتری هم باشه با این قیمت ولی سیستم عاملشون فرق داره مثلا ایفون.

ممونم دوست عزيز

من 3 ساله gamin imate دارم ديوانم كرده.خيلي كنده كافيه موقع مثلا جواب دادن به تلفن يع جاي صفحه رو اشتباهي لمس كنم ديگه بايد وايستي يه قرن ديگه كنترل گوشي بياد دست 8-9 تا رام عوض كردم تا يه كم بهتر شد.
براي همين الان مهمترين چيز برام سرعت گوشيه
اومنيا پردازنده سريعتر ولي از نظر تكنولو‍ژي قديميتر داره و RAM كمتري از HD داره ولي 8-16 گيگ فلش داخلي داره كه با اين تفاصيل نميدونم كدوم روانتر و سرعتره و گوشي كندي و گير كمتري داره خصوصا تو گرافيك
دوما من دارم ميرم خارج و برام GPS كه دقيق و سريع كار كنه مهمه.HD چيپست qulocomm داره كه از Srif iii مثه اينكه پر مصرف تره ولي نميدونم دقت اونو داره يا نه
سامسونگ هم كه اصلا نتونستم پيدا كنم چه چيپستي داره
ميگن lock كردن ماهواره در سامسونگ دردسر داره ولي Hd رو نميدونم
بعداز اينا دوربينم برام مهمه اين jamin كه داشتم تو روز محشر بود ولي شب دوربينش به كل تعطيل بود و فيلمبرداريشم همينطور افتضاح بنابراين فيلمبرداري صاف و بدون مكث مهمترين چيز در دوربينه برام
بعدشم من يه عالمه نرم افزار پزشكي دارم كه فقط رو ويندوزه
آخرشم اينكه تفاوت قيمت HD و اومنيا يه قرون دوزار نيست كه بشه چشم پوشي كرد ولي از اون ور هم تعداد افرادي كه بعد از چند روز اومنياشونو براي فروش در اينترنت گذاشتن(سايتهاي خارجي) خيلي زياده
(راستي تو پرانتز اونيا و HD رو هركدوم دست دومش رو چند بخريم خوبه )
مرسي