PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Lcd or plasma

aaaammmm87
02-04-2009, 15:45
سلام
راستش واسم سوال فرق این دو تا چیه ؟ کدوم یک بهترن ؟ قابلیت های هر کدوم نسبت به اون یکی ؟ مزیت ها و معایب ؟ در مورد خرید کدوم یک رو پیشنهاد میدید ؟ قیمت چطور ؟
lcd or plasma

Dreamland
02-04-2009, 16:26
سلام
راستش واسم سوال فرق این دو تا چیه ؟ کدوم یک بهترن ؟ قابلیت های هر کدوم نسبت به اون یکی ؟ مزیت ها و معایب ؟ در مورد خرید کدوم یک رو پیشنهاد میدید ؟ قیمت چطور ؟
lcd or plasma
بستگی داره چقد بخوای پول بدی:31:

tajrobenik
02-04-2009, 16:29
کدوم یک بهترن ؟
lcd or plasma

پلاسما بهتره.

Dreamland
02-04-2009, 16:47
پلاسما بهتره.
مدرکی هم داری؟

Grand
02-04-2009, 19:35
اگر جدیدا تجربه گشتن در بازار دیجیتال جهت خرید یک تلویزیون جدید را داشته باشید(البته از نوع مایه داری آن را میگویم وگرنه مارا که با این حرفا کاری نیست!) حتما با این دو اصطلاح برخورد کرده اید : LCD و پلاسما . دو محصولی که در ظاهر بسیار به یکدیگر شبیه هستند هر دو دارای یک صفحه تخت با ابعاد نسبتا بزرگ می باشند ولی این ظاهر ماجراست خب اگر به این موضوع برخورده اید و گفته های بازاری فروشنده نیز قانع تان نکرده است به ادامه مطلب توجه کنید.

شباهت LCD و پلاسما پس از عبور از ظاهر مشابه شان در همین جا پایان می پذیرد چرا که این دو از دو نوع تکنولوژی متفاوت برای نمایش تصویر استفاده می کنند که البته این دو تکنولوژی نیز هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

1- LCD :و یا Liquied Crystal Display (بعبارت ساده تر صفحه نمایش با تکنولوژی کریستال مایع) به این صورت عمل میکند که ذرات ریز کریستال مایع در میان دو صفحه شیشه ای تخت بصورت اصطلاحا ساندویچ شده قرار میگیرند که با تغییر اندازه جریان الکتریکی وارده به کریستالها تصویر نهائی شکل می گیرد.

2- پلاسما : تکنولوژی شکل گیری تصویر در این نوع نمایشگرها نسبت دوری با اتفاقی که در لامپ های فلوروسنت رخ می دهد، دارد. بدین نحو که صفحه نمایش از چندین سلول تشکیل شده است که در هر سلول دو صفحه مجزا شیشه ای وجود دارد که این دو صفحه توسط یک شکاف از یکدیگر جدا شده اند ،در درون این شکاف ترکیب گاز نئون - زنون (Neon-Xenon) قرار میگیرد که در حین ساخت دستگاه این گاز به فرم مایع (Plasma) در می آید ، و هنگامی که تلویزیون مورد استفاده قرار میگیرد این گاز باردار شده و تولید فسفر قرمز ، آبی و بالاخره سبز را می نماید که این نیز در نهایت موجب شکل گیری تصویر میگردد. که به هر واحد این فسفرهای رنگی در اینجا پیکسل گفته میشود.

خب اینها اتفاقاتی هستند که در پس زمینه اتفاق می افتند ولی برای مقایسه بین این دو، مهم کیفیت تصویر نهائی به نمایش درآمده است و نه آنچه پشت تصویر رخ میدهد که باز هم در این زمینه هر تکنولوژی مزایا و معایب خود را دارد که به آن می بپردازیم:

الف) مزایای پلاسما ها بر LCD ها:
شاید بزرگترین عامل برتری پلاسما ها علاوه بر فاکتور قیمت توانائی آنها در به نمایش درآوردن کامل رنگ مشکی است چیزیکه بزرگترین عامل ضعف LCD ها می باشد تا جائیکه تقریبا هیچ LCD پیشرفته ای نیز قادر به نمایش کامل رنگ مشکی نیست و در هر حال مقداری نور از پس زمینه به بیرون تراوش میکند.
دومین عامل برتری پلاسما ها زاویه دید نسبتا بالای آنها نسبت به رقیبان LCD خود است که در اینجا با فاصله گرفتن از یک پنل LCD کیفیت تصویر به نمایش در آمده کم کم رو به افول میرود در حالیکه این موضوع در مورد پلاسما ها تقریبا ثابت است که این مورد نیز مشابه بقیه موارد این قسمت با پیشرفت سریع LCD ها رو به بهبودی است.
سومین مورد تفوق پلاسما ها در توانائی نمایش با کیفیت رنگ هاست جائیکه بازهم همان تراوش نور از پس زمینه LCD ها بر کیفیت رنگ های به نمایش درآمده تاثیر دارد . ممکن است این نکته را نیز شنیده باشید که LCD ها در توانائی دنبال کردن تصاویر سریع (مثلا در یک فیلم حادثه ای با فریم های سریع ) کند عمل میکند و سایه تصویر قبلی بروی تصویر فعلی تاثیر گذار است که این نکته مربوط به پنل های نسبتا قدیمی LCD میباشد که با کاهش زمان پاسخگوئی LCD ها این نکته نیز مرتفع شده است.

و اما می رسیم به بزرگترین عامل برتری پلاسما ها بر پسرعمو های LCD شان و آن هم مطمئنا چیزی نیست مگر قیمت ! پلاسما ها مخصوصا در سایزهای بالا قیمت بسیار پائین تری را نسبت به LCD ها ارائه میکنند مثلا یک پلاسمای 42 اینچی در حدود 30 درصد بزرگتر از یک LCD با اندازه 37 اینچ است در حالیکه هردو قیمتی تقریبا مساوی دارند (چیزی نزدیک 2 میلیون تومان) . البته مطمئن باشید که در سال های آینده این نسبت به علت سرمایه گذاری وسیع در صنعت LCD به نفع LCD تغییر جهت خواهد داد ولی در آن موقع هم باز این نسبت در مورد ابعاد بالاتر (مثلا پلاسمای "52 در مقابل LCD "42) برقرار خواهد بود.

ب) مزایای LCD ها بر پلاسماها :
اگر از LCD ها ناامید شده اید باید بگویم که این پایان ماجرا نیست . LCD ها قادر به نمایش پیکسل های بیشتری نسبت به پلاسماهای هم سایز خود می باشند ، علاوه بر آن مصرف برق LCD ها نسبت به رقیبان پلاسمای خود در حدود 30 درصد کمتر میباشد و از اینها گذشته وزن آنها نیز بسیار کمتر از پلاسماهاست که این موضوع حمل ونقل و نصب دیواری آنها را آسانتر می کند.
طول عمر LCD ها نیز بالاتر از رقیبان پلاسمای خود است (که این نسبت در مورد پنل های قدیمی پلاسما بیشتر مشهود بود که عمری در حدود 20000 ساعت داشتند یعنی چیزی در حدود تماشای روزی 8 ساعت برای تقریبا 7 سال جائیکه LCD ها طول عمر 60000 ساعت را دارا می باشند) که با تولید پلاسماهای پیشرفته این نسبت بطرز مشهودی بهبود یافته است و به رقمی نزدیک به همان 60000 ساعت نزدیک شده است.(لازم به یادآوری است که طول عمر یک پنل زمانی ست که روشنائی صفحه به نصف مقدار اولیه نزول میکند).
نکته نهائی در مورد ضعف های پلاسما در قبال LCD پدیده ایست به نام جا افتاده گی تصویر(Burn-in) که در طی آن اگر تصویری بمدت طولانی بروی صفحه ثابت بماند سایه این تصویر تا مدتها بروی صفحه نمایش باقی می ماند که به لطف پیشرفت فناوری و ویژگی های پلاسماهای جدید مثل استفاده از Screen Saver این موضوع به حداقل رسیده است.
یک نکته مهم دیگر نیز در اینجا باقی میماند و آن هم پشتیبانی دستگاه از فرمت HD است که تصاویر با کیفیت را ارائه میکند . برای اینکه از این مورد مطمئن شوید حتما دستگاه شما (پلاسما یا LCD) میبایست حداقل از رزولوشن 720در 1280 پشتیبانی کند که این البته شرط لازم است و نه کافی.
خب پس از اینکه با این دو نوع تکنولوژی آشنا شدیم حالا نوبت به انتخاب میرسد در این رده اگر دلتان به حال جیب مبارک سوخته باشد و در عین حال خواهان یک تکنولوژی برتر هستید مطمئنا پلاسما انتخاب بهتری ست .ولی اگر قیمت در درجه اهمیت پائینی برای شما قرار دارد و کیفیت بالای تصویر ، حمل آسان ، مصرف پائین انرژی و از همه مهمتر خلاص شدن از تکنولوژی دردسر ساز "لامپ تصویر" برایتان مهم است بدون شک به LCD فکر کنید.

writeage.com

ehs_soltany
02-04-2009, 22:32
قبلا پلاسماها ایرادهای زیادی داشتند که کیفیت فوق العاده تصویرشون رو زیر سوال میبرد.
مثلا
1- مصرف بالای انرژی
2- مشکل انعکاس در محیط های پرنور
3- ایجاد لکه در صفحه در صورت نمایش تصویر ثابت برای مدت طولانی
4- عمر پایین
5- وزن بالاتر
ولی گویا تو مدلهای جدید همه این مشکلات برطرف شده
حداقل مشکل اول، سوم و چهارم تو مدلهای جدید کاملا برطرف شده.
البته خیلی از مشکلات lcd ها هم برطرف شده.
با این وجود پلاسماها با کنتراستی در حد میلیون و فرکانس حدود 1000 و کیفیت رنگهای عالی به نظر میرسه بهترند.
البته به شرطی که اونقدر پول داشته باشی که یه پلاسمای خوب بخری.

tajrobenik
02-04-2009, 23:42
مدرکی هم داری؟

ديپلم... اما تا سريازس نرم بهم نمي‌دن....! :دي:

harrypotter
02-04-2009, 23:46
قبل از عید برای خرید LCD به چند جا رفتم آخر سر هم یه مدل LG گرفتم PG330
ابتدا فکر میکردم که این مدل LCD هست و فروشنده هم چزیز در مورد این مطلب نگفت که پلاسما هست تا اینکه آوردنش خونه و با کارتون پلاسما مواجه شدم
ابتدا سر درگم شدم و تا عصری به دنبال تحقیق در مورد اینکه عوض کنم یا بمونه بودم و نهایتن نگهش داشتم
الان خیلی راضی هستم
این همه میگن LCD کیفیت بهتری داره اینتور نیست خونه برادرم LCD سری W ساخت ژاپن که 40 اینچ هست دارن هیچ فرق از نظر کیفیت نداره
ورودی USB داره که فیلم های Divx و موسقی و عکس رو پخش میکنه(همچنین موسقی هنگام دیدن عکس)
160 گیگ هارد داخلی داره(همون ماشین زمان) که تا 40 ساعت با کیفیت و 67 ساعت معمولی ظبط میکنه
150 هرتز هست و کنتراست 1 در 1000000
قیمتش هم شد 1520
الان دیگه اشکالای پلاسما بر طرف شده

مجید فینا
03-04-2009, 00:07
منم بین خرید ال سی دی و پلاسما مونده بودم

که با مشورت ال سی دی سامسونگ سری 6 خریدم

Grand
03-04-2009, 03:22
در حال حاضر تلوزیون‎های پلاسما و lcd‎ پیشرفت زیادی داشتند و اکثر معایب خودشون رو بر طرف کردند. با این حال پیشنهاد میشه در صورتی که قصد خرید پلاسما رو دارید، نگاه ویژه‎ای به محصولات پاناسونیک داشته باشید.

eblis_boy1386
03-04-2009, 05:19
به نظر من هر دو lcd و پلاسما يك جور هستن. بستگي به سليقه داره..كه شما lcd ميپسندي..يا plasma..

خوب بايد درنظر داشته باشين كه مثلا نميشه يك lcd 1ميليون رو با plasma يك ميليون و پانصد هزاري مقايسه كرد... ..ولي در كل نظر من رو بخواهيد سليقه اي ميباشد.. من lcd دوست دارم و lcd ميخرم..

همانطور كه دوستمون گفت پلاسما مشكلاتش رو برطرف كرده..

harrypotter
03-04-2009, 09:19
یه نگاهی هم به نسل جدید lcd ها led tv داشته باشید

Grand
03-04-2009, 16:57
یه نگاهی هم به نسل جدید lcd ها led tv داشته باشید

من تصاویر پخش شده از LED TV ها رو دیدم، به جرأت می‏تونم بگم تفاوتی در کیفیت پخش LED با LCD TV ندیدم! تا اینکه این مطلب رو هم در روزنامه دنیای اقتصاد خوندم:

" بسياري از كارشناسان و كاربران براي استفاده از تلويزيون‌هاي LED ، آنها را با تلويزيون‌هاي LCD مقايسه مي‌كنند. در جريان اين مقايسه‌ها گويا همه اين افراد بر سر دو مورد به توافق رسيده‌اند.
آنها معتقدند كه تلويزيون‌هاي LED در مقايسه با تلويزيون‌هاي LCD برق و انرژي بسيار كمتري مصرف مي‌كنند و از اين نظر با محيط زيست هم سازگارند.
در مقابل اين افراد معتقدند كه تلويزيون‌هاي LCD تصاوير به مراتب با كيفيت‌تري را نسبت به تلويزيون‌هاي LED ، براي كاربرانشان به نمايش مي‌گذارند."

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Dreamland
03-04-2009, 18:33
ديپلم... اما تا سريازس نرم بهم نمي‌دن....! :دي:
این فرق فوکوله پدر جان
اون تحصیلاته
آره بابا جان

tajrobenik
04-04-2009, 00:15
این فرق فوکوله پدر جان
اون تحصیلاته
آره بابا جان

نوع مدرك ذكر نشده بود.

real man
05-04-2009, 20:20
سلام دوستان
من به تازگي با اين سايت آشنا شدم.
ميخواستم از تجربيات شما كمك بگيرم
قصدم خريد يه tv با قيمت حدود ٢ ميليونه.(٢٠% بالا يا پايين)
خيلي سرچ كردم بين پلاسماي پاناسونيك و lcd سوني.
اگر ممكنه راهنمايي كنيد كه كدومشو، چه مدلي و با چه قيمتي خريد كنم.
ممنون در ضمن ساله نو همگي مبارك.

Grand
05-04-2009, 21:34
سلام دوستان

چه سایزی مد نظر شما هست؟

mehjam
06-04-2009, 10:14
سلام دوستان
دوست عزيز اگه سايز بزرگ با بودجه محدود ميخواييد سراغ پلاسماي پاناسونيك بريد كه به راحتي يه مدل فول اچ دي خوب به جز 50 اينچ ميتونيد بگيريد. (فكر كنم 42PY800 زير 2 تومن باشه)
ولي با حدود بودجه شما ال سي دي خوب از سوني فقط 40w400 توصيه ميشه.
در ضمن با خريد پاناسونيك بايد دنبال سينما هم باشيد (چون صداش از سوني ضعيفتره) ولي در مدلهاي خوب سوني اين مشكل تا حدودي حله، در ضمن اگه سينماي خانگي بخوايين (بعدا يا حالا) بخرين، فكر همخواني رو با تي وي هم بكنيد، اگه از دو برند متفاوت باشه هميشه مجبوريد دو ريموت كنترل را همراه داشته باشيد.

real man
11-04-2009, 13:28
چه سایزی مد نظر شما هست؟

با تشكر.
٤٠ يا ٤٢

Grand
12-04-2009, 00:07
با تشكر.
٤٠ يا ٤٢

مدل 40w450 سونی؛ گزینه بسیار خوبی هست. اما خبر از قیمت دقیقش ندارم. اگه تهران هستید برین جمهوری یک سرچی بکنید ببینید قیمتش چنده.

real man
12-04-2009, 10:30
مدل 40w450 سونی؛ گزینه بسیار خوبی هست. اما خبر از قیمت دقیقش ندارم. اگه تهران هستید برین جمهوری یک سرچی بکنید ببینید قیمتش چنده.

سلام Grand جان

ممنون از راهنماييتون
چند تا سوال داشتم اگه لطف كنيد جواب بديد

اول اينكه دقيقا چه مدلي از چه Brand رو پيشنهاد ميديد. من بين sony, samsong & panasonic واقعا موندم. يك بار هم ديشب جمهوري رفتم ولي بيشتر كلافه شدم. در واقع بين خريد پلاسما و LCD موندم. همه مطالب مرتبط تو همه پست‌ها رو هم خوندم ولي باز نتونستم به جمع بندي يرسم.

دوم آيا اون ٨٠ كانتينر سوني كه تو پست‌هاي قبلي ازش صحبت شد اومده و الان قيمت بازار سوني واقعيه ؟

پست‌هارو كه خوندم متوجه شدم شما هم ابتدا ميخواستيد LCD خريد كنيد. با توجه به تخصصي كه داريد اگه فضولي نيست بفرماييد شما چي گرفتيد؟

Grand
12-04-2009, 14:01
سلام Grand جان

ممنون از راهنماييتون
چند تا سوال داشتم اگه لطف كنيد جواب بديد

اول اينكه دقيقا چه مدلي از چه Brand رو پيشنهاد ميديد. من بين sony, samsong & panasonic واقعا موندم. يك بار هم ديشب جمهوري رفتم ولي بيشتر كلافه شدم. در واقع بين خريد پلاسما و LCD موندم. همه مطالب مرتبط تو همه پست‌ها رو هم خوندم ولي باز نتونستم به جمع بندي يرسم.

خواهش میکنم
با توجه به بودجه و سایز مد نظرتون من پیشنهاد میکنم برید سراغ LCD های سونی. مدل 40W400 گزینه خوبیه ولی یک ایراد داره که اون هم 100Hz نبودنش هست. گزینه بعدی 40W450 هست که ایراد مدل قبلی رو رفع کرده و از نظر کنتراست هم افزایش قابل توجه‏ای ‏داشته اما از تفاوت قیمتش با W400 بی اطلاعم، کشف قیمت به عهده خودتون. سری Z هم اگر در بازار یافت بشه می‏تونه جزء گزینه‏های شما قرار بگیره.

دوم آيا اون ٨٠ كانتينر سوني كه تو پست‌هاي قبلي ازش صحبت شد اومده و الان قيمت بازار سوني واقعيه ؟

خبر ندارم که اجازه ترخیص به این کانتینر‏ها داده شد یا نه ولی قیمت X450 در حال حاضر بالا هست وباید منتظر افت قیمتشون در آینده نزدیک باشیم

پست‌هارو كه خوندم متوجه شدم شما هم ابتدا ميخواستيد LCD خريد كنيد. با توجه به تخصصي كه داريد اگه فضولي نيست بفرماييد شما چي گرفتيد؟

بله من از یک ماه قبل از سال نو دنبال 40X450 هستم اما نمایندگی شهر ما هنوز این مدل براشون نرسیده!

real man
12-04-2009, 15:58
سلام Grand جان

ممنون از پاسخ.
راجع به مواردي كه بدونه گارانتيه ايران ارائه ميشه نظرت چيه؟
مثل همين موردي كه از بندر گناوه مياد يا موارد مشابه؟

Grand
12-04-2009, 20:13
سلام grand جان

ممنون از پاسخ.

خواهش میکنم
البته اونهام دارای گارانتی هستند اما این گارانتی در داخل کشور بدون اعتبار هست. از لحاظ کیفیت هم هیچ تفاوتی با هم ندارند.

تصمیم با خودتون هست، اگر فکر می‎کنید آدم خوش شانسی هستید و در مدت گارانتی برای تلوزیون شما مشکلی پیش نخواهد آمد می‎تونید از بندر گناوه، بانه و غیره که اجناس رو اشخاص وارد می‎کنند نه نمایندگی‏ها اقدام به خرید بکنید.

sarmaee
13-04-2009, 10:00
سلام Grand جان

ممنون از پاسخ.

من چون توی تعطیلات گناوه بودم این نکته به نظرم اومد به دوستان بگم:
تقریبا تمام تلویزیون هایی که اونجا با قیمت خیلی مناسب می فروشند Refurbished کارخانه هست. البته دست دوم نیستند. این یعنی تلویزیون در ابتدا مشکلی داشته و به کارخانه مرجوع شده و آن مشکل را برطرف کرده اند. مثلا در مورد lcd سامسونگ حتی روی کارتن هم نوشته که خود شرکت خدمات پس از فروش رو بعهده نمی گیره و خدمات بعهده ی فروشنده محلی هست.

real man
13-04-2009, 10:30
خواهش میکنم
البته اونهام دارای گارانتی هستند اما این گارانتی در داخل کشور بدون اعتبار هست. از لحاظ کیفیت هم هیچ تفاوتی با هم ندارند.

تصمیم با خودتون هست، اگر فکر می‎کنید آدم خوش شانسی هستید و در مدت گارانتی برای تلوزیون شما مشکلی پیش نخواهد آمد می‎تونید از بندر گناوه، بانه و غیره که اجناس رو اشخاص وارد می‎کنند نه نمایندگی‏ها اقدام به خرید بکنید.

سلام

ديروز يه مقايسه تصويري بين 40w400 و پلاسماي پاناسونيك رو تصاوير sd انجام داديم.

به وضوح پلاسما برتر بود. البته اين نظر شخصيه و شايد هم سليقه‌اي.

مي‌خواستم نظر شما دوستان رو بدونم؟

Grand
13-04-2009, 14:09
سلام

ديروز يه مقايسه تصويري بين 40w400 و پلاسماي پاناسونيك رو تصاوير sd انجام داديم.

به وضوح پلاسما برتر بود. البته اين نظر شخصيه و شايد هم سليقه‌اي.

مي‌خواستم نظر شما دوستان رو بدونم؟

مهمترین اصل در خرید رضایت خود شماست.

real man
13-04-2009, 16:29
مهمترین اصل در خرید رضایت خود شماست.

سلام.

دوستان نظرتون در مورد پلاسماي پايونير چيه؟

در مقايسه با پاناسونيك با در نظر گرفتن عامل قيمت

sepehr_s
13-04-2009, 21:17
سلام :
والا من بعد از چندین ماه تحقیق و نظرات دوستان باین نتیجه رسیدم که :
1- اگر تفکیک رنگ مناسب می خواهید ( یعنی رنگها واقعی باشند ) پلاسما بخرید .
2- اگر شفافیت می خواهید lcd بخرید .
در بقیه امکانات بسیار بهم نزدیک هستند .

vivera
13-04-2009, 22:48
سلام به تلویزیون Full HD خوب برای xbox.ps3,pc گاهی فیلم و ماهواره. بین 32 تا 40 اینچ تا سقف 2 چی پیشنهاد میدین من خودم سری 7 سامسونگ و 8 ال جی مد نظرم هست

real man
15-04-2009, 12:16
به 40w400 سوني و پلاسماهاي پايونير هم يه نظري بيانداز

*Alucard*
19-04-2009, 03:18
سلام دوستان اگر به دنبال کیفیت تصویر هستید و احیانا به بازیهای کامپیوتری هم علاقه دارین به نظر من پلاسما بهتره به خصوص مدلهای جدیدشون ولی اگر دنبال دیدن تصاویر توی محیطهای پر نور هستید ال سی دی مناسبترن هر چند مدلهای پلاسمای جدید که بهشون neopdp میگن در خششی در حد ال سی دی ها دارن که اونارو برای دیدن فیلم تو محیطهای پرنور هم مناسب کرده .
ولی کلا اگر دنبال کیفیت تصویر هستید یه پلاسما بخرید به خصوص که تو سایتای معروف همیشه در ضمینه کیفیت تصویر پلاسماهارو انتخاب میکنن به خصوص برای فیلمها و بازیهای ورزشی و کامپیوتری.

*Alucard*
19-04-2009, 03:37
سلام.

دوستان نظرتون در مورد پلاسماي پايونير چيه؟

در مقايسه با پاناسونيك با در نظر گرفتن عامل قيمت

با در نظر گرفتن عامل قیمت به نظر من پانا انتخاب بهتریه یعنی بالانس بین کیفیت و قیمت رو به خوبی رعایت کرده به خصوص که سری G از پلاسماهای جدید پاناسونیک که بهشون NeoPDP هم میگن تصاویر فوق العاده شفافی در حد ال سی دی ها تولید میکنن که در کنار برتری های ذاتی پلاسما عالی به نظر میرسن.
اگر میخوای بهترین کیفیت تصویر رو از پلاسماهای سری G پاناسونیک ببینی از فروشنده بخواه که کنترل تی وی رو بهت بده بعد Picture Mode رو روی Vivid بزار و کنتراست رو هم بزار روی 100% اونوقت از تعجب شاخ در میاری چون پلاسماها به طور پیش فرض روی Eco mode قرار میگیرن که معمولا نور کمی تولید میکنن تا مصرف برق کمتر داشته باشن واسه همین یکم زیر نور پرژکتورهای مغازه تصویرشون کم رمق به نظر میرسه.
اگر هم برای خرید عجله نداری صبر کن تا سری V از پلاسماهای پاناسونیک که تابستون میاد.
برو به این سایت پاناسونیک سری G رو Review کرده:

و این سایت:

اگر بخونی متوجه میشی که سری G واقعا یک پنل عالی هست به خصوص با توجه به قیمتش.

real man
21-04-2009, 10:44
سلام

سري g الان تو بازار ما موجود ؟
قيمت و آدرس داري ؟

kgh
02-06-2009, 09:11
سلام

سري g الان تو بازار ما موجود ؟
قيمت و آدرس داري ؟

؟
؟
؟
:11:

real man
02-06-2009, 09:59
نه دوست عزيز هنوز تو بازار رسمي ايران موجود نيست

samkaveh
03-06-2009, 21:04
حداقل سایز پلاسما چند اینچه ؟ اگه فاصله تا تلویزیون کم باشه مثل ال سی دی کیفیت تصاویر بد میشه ؟ حداقل فاصله برای 42 اینچ چقدر باید باشه

mfani2008
09-06-2009, 14:47
سلام با توجه به پست هاي قبلي يك پلاسما مي خوام براي اينكارا:
1)بازي كردن با Pc
2) تلويزيون ايران
3) ماه.واره
4)ديدن فيلم
...
يك مدل با اين قيمت (تا 3 تومن هم جا داره) و رزولوشن و كيفيت بالا معرفي كنين (تا 50 اينچ )
1.برند پلاسما بهتره يا سوني ؟
2. پلاسما فول hd هستش ؟

real man
10-06-2009, 09:58
سلام با توجه به پست هاي قبلي يك پلاسما مي خوام براي اينكارا:
1)بازي كردن با Pc
2) تلويزيون ايران
3) ماه.واره
4)ديدن فيلم
...
يك مدل با اين قيمت (تا 3 تومن هم جا داره) و رزولوشن و كيفيت بالا معرفي كنين (تا 50 اينچ )
1.برند پلاسما بهتره يا سوني ؟
2. پلاسما فول hd هستش ؟

با اين قيمت در شرايط حاظر ميتوني 50-pv800 پاناسونيك و ٤٢ پايونير رو انتخاب كني

پلاسما يك تكنولوژي ارائه تصوير و سوني نام يك برند است. از برندهاي معتبر در زمينه توليد پلاسما ميشه به همون پاناسونيك و پايونر اشاره كرد. سوني در حال حاضر پلاسما توليد نمي‌كنه.

پلاسما هم full HD و HD ready موجود هست.