PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش مفید برای از بین بردن میخچه چیست ؟

Benygh
01-04-2009, 23:21
سلام
در پای راست من خیلی وقته که میخچه در اومده ! تازگیا تعداد بیشتری با اندازه ی کوچکتری ایجاد شده اند !
خیلی جا ها خوندم که دلیلش کفش تنگه ! ولی کفش من اصلا تنگ نیست !
بعضی جاها هم بهداشت پاها رو به میان کشیده بودند که در این مورد هم من کوتاهی ای نکرده ام !
آیا روشی موئیر برای از بردنش هست ؟!
درد در حالتی که فشاری بهش وارد بشه حس میشه !
محل میخچه ها هم در بین شیار کف پا ست .
در ضمن قبل از مراجعه به پزشک فکر کردم بهتره اینجا بیان کنم !
ممنون میشم راهنمایی کنید .

as13851365
05-04-2009, 08:48
چون این تایپیک رو پیدا کردم دیگه یک تایپیک جدید ایجاد نکردم ! ( از جناب Beny-Nvidia هم معذرت می خوام که توی تایپیک ایشون سوالم رو مطرح می کنم )

آقا در در انگشت دست من میخچه وجود داره حالا نمی دونم باهاش چی کار کنم ! البته در پاهام هم وجود دارن ها ولی من بیشتر با دست هام مشکل دارم ( چندشم می شه به چیزی دست بزنم )

در حالت کلی : دو سال قبل ( 1386) سه تا میخچه در پای سمت راستم وجود داشت هر کاری ( خود درمانی ) اعم از سوزاندن ، بریدن ، کوشت بستن ، سیر بستن ، سرکه زدن و ... کردم هیچ تاثیری در این سه تا میخچه نداشت تا این که بیخیال شدم دو ماه قبل (بهمن 87) انگشت دست چپم کمی خارش پیدا کرد وقتی که کمی توجه کردم دیدم یه حباب مانندی داره از زیر پوستم بیرون می آد بعد از 2 روز که اون حبابه داشت به سطح پوست نزدیک می شد یکی دیگه درست 18 میلیمتر پایینتر از حباب اولی پیداش شد و بعد از 3 روز حبابه تبدیل به میخچه شد و تازه درد دل من تازه شد وقتی به کف پام نگاه کردم دیدم از سه تا میخچه دوتاش نیستن و یکی از میخچه ها هم که در پاشنه پای راستم بو به انتهای پاشنه گشیده شده است حالا من یک میخچه در پا و دو تا در انگشت دستم دارم

اونجوری هم که در قوقولی چستجو کردم چیزه جالبی پیدا نکردم (بیشتر یافته های من تکراری بود تمام سایت ها یک مطلب رو کپی کرده بودن ) تا این که در انجمن چستجو کردم و فقط دو تا تایپیک بود یکی همین و یکی هم درباره چست کلوئید!

حالا واقعا چه کار می شه کرد که از شر این میخچه ها خلاص بشیم ؟

موقعیت میخچه ها :
یک میخچه در پای سمت راست با قطر 5 میلیمتر قبلا در پایین پاشنه به سمت داخل پام بود ولی حالا کشیده شده به سمت چپ و انتهای پاشنه
دو میخچه در انگشت دست چپ با قطری به اندازه 3 میلیمتر

اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون می شم

starpars
05-04-2009, 09:09
من سياه دونه رو به صورت پودر در آوردم و با سركه مخلوط كرده و به صورت خمير در اومد بعد شبا تا صبح با يه باند مي پيچيدم روي ميخچه ولي يك ماه طول كشيد تا خوب شد.
يه راه ديگه هم هست كه يه چسب خاصي هست كه تو دارو خونه ها ميفروشن اون انگار سريع تر خوب ميكنه

as13851365
06-04-2009, 08:13
از دوست گرامی جناب starpars بابت راهنمایی که دادن ممنون هستم

تا اونجایی که من در باره میخچه فهمیدم اگر درناحیه ای از پوست فشاری وجود داشته باشه میخچه ظاهر می شه ولی در انگشت دست من که نه فشاری هست و نه کاری نمی دونم چرا میخچه زده بیرون!؟!؟

من دیروز یک چسب میخچه خریدم به قیمت 450 تومان و زدم روی یکی از میخچه های دستم گفتن که بعد از 3 روز چسب رو باز کنم و من هم تا سه روز دیگه نتیجه رو می گم.

اگه دوستان دیگه چیزه جدیدی درباره علت پیدایش میخچه انواع میخچه مضایا و معایب میخچه اندازه ها راههای درمانی سنتی و طبی و کلا چیزه جدیدی داره بگه ممنونش می شم

as13851365
07-04-2009, 20:07
به من گفتن چسب میخچه رو سه روز ببند روی میخچه همه چی حله !

من هم دو روز قبل یک چسب میخچه خریدم و زدم روی میخچه فردا شب ساعت 9 سه روز این چسب تمام می شه امروز از روی فضولی چسب رو باز کردم تا بررسیش کنم کمی تعجب کردم چسبه علاوه بر میخچه کمی هم از انگشت من رو هم سفید کرده حالا نکنه اندازه همان سفیدی سوراخ بشه ؟!؟

این عکس رو همین لحظه گرفتن ببینید آیا وضعیت درسته نکنه اشتباهی رخ داده باشه و ما یکی از انگشتان خودمان را از دست بدیم !؟!؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

starpars
07-04-2009, 22:36
فکر نکنم مشکلی باشه چون اونی که توی پای منم بود همینجوری بود . کم کم چسب میره و میخچه رو نابود میکنه اگه خواستی به دکتری کسی نشونش میدادی هم بد نبود واسه اطمینان. البته دکترا معمولا با یه چاقوی جراحی میخچه رو راحت در میارن

as13851365
09-04-2009, 07:26
کسی از دوستان با این چسب به نتیجه ای رسیده ؟

دیشب سه روز این چسب تمام شد مسئول دارو خانه می گفت وقتی که سه روزش تمام شد چسب رو باز می کنی و میخچه هم همراه چسب از پوستت جدا می شه ولی این جوری نشد میخچه کاملا سفید شده و سرجاش مونده در ضمن بیحس هم شده یعنی ناحیه سفیدی که چسب رو انگشت دستم ایجاد کرده کلا بیحس شده

حالا چی کار کنم ؟

starpars
09-04-2009, 10:15
والا من که از چسب استفاده نکردم ولی بی حس میشه . من که میگم برو به یکی نشونش بده تا قشنگ ببینه و بهتر راهنماییت کنه.

as13851365
09-04-2009, 17:06
دوست گرامی starpars جان ممنون که داری همراهیم می کنی خیلی خیلی ممنون.

من قبلا فکر می کردم که با برداشتن چسب میخچه خودش می افته ولی امروز که چسب رو برداشتم تازه فهمیدم که کار چسب چی هست !؟

کار این چسب میخچه این است که اون قسمت از کوشت رو می کشه وقتی که پوست سفید شده رو کندم به هسته میخچه رسیدم و حالا دوباره چسب رو روی هسته میخچه چسبوندم تا اون قسمت از کوشتم رو هم بکشه .

نکته اگه می خواهید نتیجه بهتری و زودتری از این چسب بگیرید به نظر من اول قسمت برجسته میخچه رو ببرید بعد جسب رو بچسبونید نا زودتر به هسته برسید

فکر کنم اگه این جوری پیش بره به امید خدا همه چیز حل خواهد شد اگر زمانی چیزی نظرم رو جلب کرد حتما در این قسمت مطرح می کنم

S0R3N4
15-04-2009, 17:50
استفاده از دارويي فوق العاده ناياب به اسم verumal!!!
بهترين راهه!ولي اگه پيداش كردي جايزه داري!يعني من تهران رو زيرو رو كردم واسه داييم تا آخر واسش گير آوردم!

Benygh
18-04-2009, 20:13
از کجا ؟!
بگید ما هم بگیریم :دی

heidary_sh
25-04-2009, 08:25
دوستان از چسب میخچه فرانسوی استفاده کنید(قیمت 1500)عالی است.چسبهای ایرانی و کره ای بدرد نمی خورند

Ghaioom
22-04-2011, 10:01
اینا چیه؟ خیلی وقته هست! پایین پا هست یه چند تایی هم هست. اگه به یه جا بخوره یکم درد میگیره در حالت عادی هیچ دردی نداره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shahin_100
25-04-2011, 13:17
احتمال داره میخچه باشه . بهش دست بزن اگه سفت بود به احتمال زیاد میخچه هست اگه نبود یه چیز دیگه هست . مشکل خاصی نیست . اگه برید پیش دکتر عمومی براتون درش میاره .

shabnam1986
04-07-2011, 12:38
میشه راهنمایی کنین

مال من ظاهرا شکوفا شده الان تبدیل به زخم شده موقع راه رفتن خیلی اذیتم میکنه

این بیماری واگیر داره؟

Sayam
04-07-2011, 13:21
چسب میخچه توی داروخونه ها موجوده...
اگر استفاده کنید ، معمولا بعد از یک روز خوب میشه
البته در مورد این که تبدیل به زخم شده رو نمیدونم
موفق باشید :40:

as13851365
04-07-2011, 14:24
چسب میخچه چندین مدل هستش که بهترینش نوع خارجی هستش که ماده سبز رنگی داره ( ایرانیها بیشترشون ماده سفید دارن که کاربرد نداره )

و درباره مدت زمان بستگی به اندازه و ضخامت میخچه داره

کاربرد چسبه به این صورت هستش که اون قسمت از پوست رو می گشه تا به آخر ( ریشه میخچه ) برسه برای میخچه های کوچیک ( قطر کمتر از 1 میلی متر ) دو روز و برای میخچه های بزرگتر حداقل 3 روز و حداکثر یک هفته طول می گشه که برای گرفتن نتیجه بهتر سه روز بعد چسب رو عوض کن

اینها راههای زمانی هستن یعنی بعد از گذشت زمان به نتیجه می رسی
ولی
یه راهی هم هست که بستگی به خودت داره می تونی ازش استفاده کنی

یک میخ رو میزاری سرخ بشه ( گرما بدی بهش :18: ) بعد درست روی میخچه می زاری و آهسته فشار می دی توی میخچه و تا زمانی که احساس درد نگردی همین کار رو می کنی تا جای میخچه کاملا سوراخ بشه و به قولی ریشش بسوزه بعد از یک هفته جاش کلا گرفته می شه و هیچ مشکلی نخواهی داشت
نکته : برای گرفتن نتیجه بهتر می تونی به جای میخ از هویه ( دستگاه لهیم کاری ) استفاده کنی
نکته : برای این که درد بیشتری رو حس نکنی می تونی 10 دقیقه قبلش از اسپری لیدوکائین استفاده کنی

morsadr
04-07-2011, 15:09
آقا هویه و میخ داغ دیگه چیه ؟:18::18:
عامل اصلی میخچه در پا کفش نا مناسب می باشد پس اولین کار اصلاح کفش می باشد .
درمانهای بعدی شامل :
داروهای شیمیایی ( چسب میخچه هم جزو این دسته محسوب میشه )
جراحی میخچه
فریز کردن و یا کوتر ( سوزاندن ) میخچه
و لیزر می باشد .
داروهای شیمیایی به مرور تاثیر می کنند و هزینه کمتری دارند .
روشهای دیگر مخصوصا لیزر و کوتر سریعتر . کامل تر و پر هزینه تر می باشد .

Life24
04-07-2011, 15:14
درمانهای بعدی شامل :
جراحی میخچه
و لیزر می باشد .
من انجام دادم. جراحي سر پايي در مطلب دكتر بود و درد هم نداشت. و زماني نبرد.

as13851365
04-07-2011, 16:45
درباره عامل میخچه مطمئن هستم که ربط زیادی به کفش و این چیزها نداره

یا کلا اصلا همه جا همش همینه یعنی همه می گن علتش از کفش نا مناسب هستش و یا واکنش بدن برای اون قسمت از پوست که فشار زیادی تحمل می کنه به صورت میخچه در اون قسمت ظاهر می شه ولی لای انگشت دست دیگه چرا ؟

دو تا میخچه درست لای انگشت دست چپ برای این چه توضیحی می تونه باشه ؟

درباره اون روش استفاده از میخ هم یکی از روشهای قدیمی برای درمان میخچه بود ( درسته علم پیش رفت کرده ولی روشهای قدیمی هنوز هم کاربردی هستن گفتم شاید یکی خواست امتحان کنه :18: )

morsadr
06-07-2011, 09:25
درباره عامل میخچه مطمئن هستم که ربط زیادی به کفش و این چیزها نداره

یا کلا اصلا همه جا همش همینه یعنی همه می گن علتش از کفش نا مناسب هستش و یا واکنش بدن برای اون قسمت از پوست که فشار زیادی تحمل می کنه به صورت میخچه در اون قسمت ظاهر می شه ولی لای انگشت دست دیگه چرا ؟

دو تا میخچه درست لای انگشت دست چپ برای این چه توضیحی می تونه باشه ؟

درباره اون روش استفاده از میخ هم یکی از روشهای قدیمی برای درمان میخچه بود ( درسته علم پیش رفت کرده ولی روشهای قدیمی هنوز هم کاربردی هستن گفتم شاید یکی خواست امتحان کنه :18: )

دوست عزیز همانطور که خودتون گفتید این روش پیشنهادی شما قدیمی و غیر علمی می باشد و بهتره که اصلا مطرح هم نشود .
در مورد علت میخچه نیز چیزی که بنده گفتم پایه علمی دارد . شما اگر علت آن را چیز دیگری می دانید علت را با منبع معتبر بیان بفرمایید . ممنون میشیم :11:

as13851365
06-07-2011, 13:41
دوست عزیز همانطور که خودتون گفتید این روش پیشنهادی شما قدیمی و غیر علمی می باشد
روش زیاد سختی هم نیستش فقط تا زمانی که درد رو زیر میخچه احساس کردی باید روی میخچه رو بسوزونی و بعد از نیم ساعت زیر میخچه قرمز رنگ شده و کم کم به صورت سیاه تبدیل می شود و بعد از حداقل سه روز حداکثر بستگی به اندازه میخچه 10 روز طول می گشه تا خوب بشه ( هیچ دردی هم بعد از عمل سوزاندن نداره )

یکی دیگه از روشها استفاده از اسید هستش که اونجوری که من قبلا توی نت دیده بودم یکی از کاربران مقداری اسید رو با قطره چکان روی میخچه میریزه و زمانی که احساس درد ( سوزش ) می کنی با آب جای میخچه رو می شوری و کار تمام.

اما درباره "بهتره که اصلا مطرح هم نشود ." به نظر من باید هر مریضی تمام راه حلهای موجود ( چه سنتی چه جدید ) رو بدونه و خودش انتخاب کنه

درسته این دو روشی که گفتم کمی تک می زنه ولی در خیلی جاها از چسب میخچه خیلی بهتر عمل می کنه

وقتی از چسب میخچه استفاده می کنی بعد از حداقل دو روز ( حداکثر یک هفته ) چسبه اینقدر پوست رو لایه لایه حذف می کنه تا به ریشه میخچه برسه بعد از نابود شدن ریشه میخچه حدود یک هفته هم طول می گشه تا جای زخمی که چسبه ایجاد کرده خوب بشه که کلا برای یک میخچه از زمان شروع درمان با چسب تا خوب شدن پوست ( که همیشه خیلی حساس و دردناک هستش ) 15 تا 20 روز طول می گشه

درباره جراحی و لیزر درمانی و ... هم اطلاعاتی ندارم

در مورد علت میخچه نیز چیزی که بنده گفتم پایه علمی دارد . شما اگر علت آن را چیز دیگری می دانید علت را با منبع معتبر بیان بفرمایید . ممنون میشی
من بیشتر بر اساس دیده های خودم اینها رو گفتم و اون جاهایی که میخچه بود رو که دیدم اصلا با عقل جور در نمی اومد که ربطی به ساییدگی و پوشش نامناسب و این جور چیزها باشه

توی نت هم که هیچ قانونی نیست یک مطلب رو اینقدر کپی پیست کردن ( از وبلاک گرفته تا سایت رسمی و انجمن {همش هم بدون منبع} ) که بعضی مواقع درباره این جور مسائل احساس می کنم فقط یک مقاله توی نت هستش نه یبشتر (حالا اگه اون هم اشتباه باشه که دیگه ...)

از لحاظ زبان لاتین هم که خدا رو شکر چیز زیادی نمی دونم که توی سایت های خارجی بگردم ( فوقش با مترجم گوگولی یه چیزهایی می شه فهمید )

یه چیزی هم هستش که قیقا نمی دونم چطوری بگم ولی احساس می کنم جای میخچه در طول زمان تغییر می کنه یعنی وقتی میخچه ای در پاشنه پا باشه بعد از مدتی به سمت بیرونی یا جایی که فشار کمتری داره می ره ( که با علت پیدایش میخچه که فشار و ساییدگی باشن جور در نمی آد ) ولی اینی که گفتم باز بر اساس دیده های خودم هستش

یه سری هم راه های درمانی خرافانه ای هم هستش نظر دفن کردن مقداری از گوشت میخچه با مقداری گوشت معمولی ( گوسفند و ... ) در زیر ناودانی های خانه ها که بعد از بارش اولین باران میخچه خشک می شه و ... :18:

morsadr
06-07-2011, 16:44
دوست عزیز ممنون از مطلب مفیدتون .
ببنید بنده به عنوان درمانگر موظفم که درمانهای اصولی و علمی را مطرح و پیشنهاد کنم و از درمانهایی که جنبه علمی ندارند پرهیز کنم و حتی مخالفت کنم . البته درمانهای علمی و کتابی در حقیقت بیشترشون درمانهای سنتی اصلاح و تعدیل شده می باشند . به عنوان مثال همین اسیدی که شما می فرمایید بصورت فرمول خاص ساخته می شود و به عنوان داروی شیمیایی میخچه مورد استفاده قرار می گیرد . همین چسب میخچه که شما می فرمایید ترکیبات اسیدی خاصی دارد که موجب حل شدن میخچه می شود . و یا سوزوندن که شما فرمودید در طب امروز بصورت کوتر و لیزر با دقت بیشتر و عوارض کمتر می باشد بنابر این منطقی به نظر میرسه که از درمانهای جدیدتر استفاده کنیم .:20:
منبع معتبر هم که بنده عرض کردم مقاله و یا سایت یا مشاهدات شخصی نیست بلکه منظور کتب علمی می باشد . بنابراین شما حرف بنده را قبول بفرمایید که در کتب معتبر مهمترین علت میخچه را تغییرات نا متعارف فشاری بر یک نقطه می دانند . البته دلایل دیگری هم شاید گفته شود ولی به اثبات نرسیده باشند .
با روشهای خرافی هم که در پایان ذکر کردید بنده شدیدا مخالفم
موفق باشید :11:

shabnam1986
07-07-2011, 18:38
میشه راهنمایی کنین

مال من ظاهرا شکوفا شده الان تبدیل به زخم شده موقع راه رفتن خیلی اذیتم میکنه

این بیماری واگیر داره؟

faded
07-07-2011, 19:53
من ناخن های کوچک پام همچین یه حالت قلمبه پیدا کردن , اینم میخچه به حساب میاد؟ برای درمان اون باید چیکار کرد؟ البته من به علت پوشیدن یه جور دمپایی شد که بنداش همیشه روی ناخن کوچیک بود .

faded
07-07-2011, 19:58
درمانهای بعدی شامل :
جراحی میخچه
و لیزر می باشد .
درمان شیمیایی در دراز مدت اثر همون درمان فیزیکی در کوتاه مدت رو داره؟ یا اگر مشکل زیاد باشه ممکنه حل نشه و نیاز به درمان فیزیکی بشه؟

as13851365
07-07-2011, 20:32
اگه حوصله دکتر رفتن و درمان شیمیایی ندارید و از همه مهمتر جیگرش رو دارید

یه میله آهنی که قطرش کمی از قطر میخچه کمتر باشه بر میدارید و حسابی داغش می کنید

یعد فقط یک بار روی میخچه می زارید تا بسوزه ( در این قسمت هیچ دردی احساس نمی کنید )

بعد از این که ریشه میخچه سوخت و گرما به بعد از ریشه رسید احساس درد ( سوختگی ) می کنید که باید کار رو متوفق کنید ( سوسول بازی رو کنار گذاشته و تا زمانی که خودتان احساس کردید که میخچه نسوخته دست از کار نکشید آخه ممکنه بعد از این همه زجری که به خود می دهید و در سوزوندن ریشه میخچه موفق نشوید و بعد از دو ماه دوباره چشاتون اینجوری :18: بشه )

بعد از چند ساعت زیر میخچه قرمز می شه این یعنی کار میخچه تمام شده هستش و بعد از دو تا سه روز هیچ اثری ازش نیست ( البته بستگی زیادی به اندازه میخچه داره هر چقدر بزرگتر همان قدر هم بهبودی طول می گشه )

این هم نمونه عکس بعد از سوزوندن میخچه

این عکس مربوط به عمل دیروز بوده و امروز عکسش اینجوری هستش

as13851365
07-07-2011, 20:48
این بیماری واگیر داره؟

تا اونجا که من می دونم نه ولی چون چند سالی هست با این میخچه سروکله می زنم فکر کنم جابه جا می شه و در اون قسمتی که میخچه هست اگه امکان رشد باشه ( لای انگشتان و جایی که زیاد فشار نمی بینه ) تکثیر می شه

اونجوری که من باهاش درگیر بودم و فهمیدم اگه میخچه رو دستکاری کنی ( مخصوصا ازش خون بیاد و ...) هم عفونت می کنه و هم در عمل تکثیر خیلی پیشروی می کنه

قطره و چسب و شیمی درمانی حوصله می خواد هی باید مراقبش باشی و اگه میخچه جای بدی باشه ( مثلا کف پا ) که اصلا نمی ه از چسب و قطره و ... استفاده کرد تنها راهش فریز کردن و جراحی هستش

Max.Pain
08-07-2011, 11:32
سلام

منم چند سال پیش مشکل میخچه داشتم و کلی روش رو امتحان کردم.

چسب های میخچه خیلی مؤثر نیستن!!!

یه قطره بود که خیلی عالی بود و واسه من جواب داد. اسمش رو متأسفانه فراموش کردم!

اگه برید داروخونه مرکزی توی میدون ونک (ضلع شمال شرقی) می تونید بگیرید چون من فقط اونجا پیداش کردم!

as13851365
08-07-2011, 23:50
قطره ای که مد نظر شما هستش اسمش وریومال هستش که یکی از دوستان در همین تایپیک در پست 10 اسمش رو گذاشته ولی قیمتش 19 هزار تومن هستش ( ایرانیش هفت هزار تومن )

و اون قطره رو هم باید مرتب استفاده کنی تا اثرش رو بزاره

درباره چسب میخچه هم که قبلا هم گفته شده روش موثری هستش ولی به جای میخچه ربط داره اگه میخچه در انگشت ( و یا جایی باشه که چسبه سرجاش تکون نخوره - خیس نشه و ...) بهتره از چسب استفاده بشه در غیر این صورت چسبه جواب نمی ده

درباره میخچه ی پست 24 همین تایپیک ، ریشش عمیق هستش یعنی اگه بخواهی بکنیش باید حدقل هفت میلی متر بری داخل تا به ریشه برسی که چسب به این جواب نمی ده با قطره هم کاریش نمی شه کرد ( صبر ایوب می خواد )
تنها راهش 1) فریز کردن 2) عمل جراحی 3) همون روش میخ و هویه سنتی :27: که گفتم هستش

Max.Pain
13-07-2011, 01:11
قطره ای که مد نظر شما هستش اسمش وریومال هستش که یکی از دوستان در همین تایپیک در پست 10 اسمش رو گذاشته ولی قیمتش 19 هزار تومن هستش ( ایرانیش هفت هزار تومن )

و اون قطره رو هم باید مرتب استفاده کنی تا اثرش رو بزاره

درباره چسب میخچه هم که قبلا هم گفته شده روش موثری هستش ولی به جای میخچه ربط داره اگه میخچه در انگشت ( و یا جایی باشه که چسبه سرجاش تکون نخوره - خیس نشه و ...) بهتره از چسب استفاده بشه در غیر این صورت چسبه جواب نمی ده

درباره میخچه ی پست 24 همین تایپیک ، ریشش عمیق هستش یعنی اگه بخواهی بکنیش باید حدقل هفت میلی متر بری داخل تا به ریشه برسی که چسب به این جواب نمی ده با قطره هم کاریش نمی شه کرد ( صبر ایوب می خواد )
تنها راهش 1) فریز کردن 2) عمل جراحی 3) همون روش میخ و هویه سنتی :27: که گفتم هستش

نه اسمش این نبود و قیمتش هم خیلی خیلی کمتر بود !!!

واسه من که خیلی خوب جواب داد !

اسمش یادم نمیاد ولی فکر کنم یه "ک" تو اسمش بود!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mehran-King
13-07-2011, 08:58
*میخچه و درمان آن*

پوست یكی از حساس ‌ترین مناطق بدن به شمار می‌ رود و با كوچك‌ ترین فشاری، عكس‌العمل نشان می ‌دهد و این واكنش‌ها به صورت ‌های مختلفی همچون تورم، قرمزی، تاول و ... بروز می کنند.
میخچه هم به عنوان یك ضایعه پوستی، نوعی واكنش طبیعی بدن برای حفاظت از خود است.
گاهی توجه نكردن به پوشش و حفظ بهداشت پاها که قلب دوم ما هستند
هستند، می ‌تواند باعث ایجاد ناراحتی و درد در آن ناحیه شود. بنابراین اگر شما هم از آن دسته آدم‌هایی هستید كه به دنبال كفش‌های تنگ و نوك ‌باریك هستید، حتما با واژه میخچه آشنایی دیرینه‌ ای دارید. میخچه ضایعه‌ ای پینه ‌‌ای ‌شكل از پوست مرده است كه معمولا در سطوح نازك و بدون موی پوست به خصوص در قسمت پشتی پنجه پا یا انگشتان یا در قسمت ضخیم‌ تر پوست كف دست و پا ایجاد می ‌شود. میخچه زمانی به وجود می ‌آید كه فشار وارده بر پوست حالتی بیضوی یا شبیه بیضی در پوست ایجاد كند كه مركز آن کانون فشار است و به مرور زمان گسترده می ‌شود. اگر تحریك به طور مستمر روی بافت ‌های تولید كننده میخچه ادامه یابد، حتی پس از حذف آن، پوست مجددا تولید میخچه می ‌كند. مكانی كه میخچه ایجاد می ‌شود، باعث ایجاد میخچه های نرم و سخت می‌ شود. انواع سخت معمولا در سطوح خشك و مسطح پوست و انواع نرم آن بین انگشت‌ های نزدیك ایجاد می ‌شوند.

آیا میخچه همان پینه است؟
خیر. میخچه و پینه دو ضایعه پوستی مشابه هستند، ولی تفاوت‌هایی میان آن ها وجود دارد. پینه زمانی ایجاد می‌ شود كه لایه‌ های پوست به دلیل فشارها و سایش ‌های پی ‌در پی ضخیم و سخت می‌ شود. این حالت بیشتر در زیر مفاصل انگشتان پا یا در پاشنه پا و دست‌ها و هر نقطه‌ ای از بدن كه تحت فشار باشد ظاهر می ‌شود. پینه ‌ها در واقع راه طبیعی بدن برای محافظت از خود بوده و معمولا دردناك نیستند. زمانی كه پینه گسترده شده و در مركز آن سلول‌ های مرده پوست تجمع می ‌كنند، تبدیل به میخچه می ‌شود. بهترین مثالی كه برای پینه می ‌توان زد در انگشت دانش‌آموزان است كه به مدت طولانی مداد را در دست می‌ گیرند یا افرادی كه كارهای دستی خشن را زیاد انجام می ‌دهند. پینه در این گونه افراد بسیار شایع است.
اما میخچه معمولا در قسمت بالایی انگشتان پا و یا در كناره و جاهای برجسته پاها ایجاد می ‌شود و عموما به دلیل این كه اعصاب پوست را درگیر می ‌كند دردناك می‌ شود. به علاوه میخچه كوچك تر از پینه است.
به طور كلی میخچه و پینه، راه‌های طبیعی هستند كه بدن برای حفاظت از خود استفاده می‌ كند.

چه افرادی بیشتر به میخچه مبتلا می‌ شوند؟
میخچه در میان زنان شایع ‌تر از مردان است. زن ‌ها به دلیل پوشیدن كفش ‌های نوك ‌تیز و پاشنه‌ بلند و تحت فشار قرار گرفتن پاها و انگشتان بیشتر به این ضایعه مبتلا می ‌شوند. این ضایعه معمولا با درد و تورم همراه است. پوشیدن كفش‌ های تنگ یا شل هم به دلیل سایش پا با كفش ممكن است باعث بروز میخچه شود.
افرادی كه دچار ناهنجاری‌ های استخوانی هستند هم در معرض خطر ابتلا به میخچه قرار دارند.
افراد دیابتی در مقابل مشكلات پوستی بسیار آسیب ‌پذیرند و به سرعت از این ناحیه دچار دردسر می‌ شوند. پس توصیه می ‌شود این بیماران از كفش‌ های مناسب و اندازه پای خود استفاده كنند و همیشه مراقب پاهای خود باشند!
علاوه بر این، ورزشکاران از جمله فوتبالیست‌ها، كوهنوردان و نیز كسانی كه دچار انحراف كف پا هستند، استعداد بیشتری برای ابتلا به میخچه دارند.

چه كنیم تا به میخچه مبتلا نشویم؟
همیشه می ‌گویند علاج واقعه قبل از وقوع باید كرد، اما كو گوش شنوا؟! همه ما آنقدر دست روی دست می ‌گذاریم و آن قدر سهل ‌انگاری می ‌كنیم تا بیماری به سراغ مان می ‌آید و آن وقت به دنبال راه چاره می ‌گردیم. بیایید یك بار هم شده، قبل از درمان، پیشگیری كنیم.
میخچه از آن دست بیماری ‌هایی است كه اگر مراقب باشید هیچ وقت به سراغ تان نمی‌ آید.
میخچه در اثر قرار گرفتن در معرض فشار و سایش ایجاد می ‌شود پس در اولین قدم سعی كنید از پوشیدن كفش‌ های تنگ و نوك تیز و پاشنه بلند خودداری كنید.
همیشه جوراب مناسب به پا كنید و پاهای خود را با نرم‌ كننده‌ها و مرطوب کننده ها نرم نگه دارید. شستن مرتب پاها و خشك كردن آن ها را فراموش نكنید. این راهكارها شاید در ظاهر بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر برسند، ولی نقش بسیار موثری هم در پیشگیری و هم در درمان میخچه دارد. مطمئن باشید به امتحانش می‌ ارزد.

بریدن میخچه با چاقو، ناخن‌ گیر یا سوزاندن آن می‌ تواند موثر باشد؟
گهگاه شاهد آن هستیم كه افراد با وسایل ذكر شده به جان میخچه پای خود می ‌افتند و به تصور خود می‌ خواهند از شر آن خلاص شوند. غافل از این كه با این كار نه تنها از این بیماری رها نمی ‌شوند، بلكه ممكن است خطر ابتلا به عفونت را در خود افزایش دهند. بریدن میخچه، كاری حرفه ‌ای است كه فقط توسط پزشك و در مطب می‌ تواند صورت گیرد و درنتیجه اقدام خودسرانه نه‌ تنها سودی نخواهد داشت، بلكه مطمئنا برای بیمار مضر هم خواهد بود.
آیا استفاده از سنگ ‌پا می‌ تواند در رفع قسمت ‌های خشن میخچه موثر باشد؟

كشیدن سنگ‌ پا یا كیسه حمام در حالی كه پوست با آب نرم شده، اگرچه می ‌تواند باعث برداشته شدن پوست ضخیم ناحیه میخچه شود، ولی می ‌تواند خطر عفونت را بالا ببرد، مخصوصا در افراد مبتلا به دیابت این كار بسیار خطرناك است. به همین دلیل پزشكان هرگز چنین كاری را توصیه نمی‌ كنند.

چسب ‌های میخچه چقدر در درمان آن موثرند؟
یكی از روش‌های درمانی كه امروزه بسیار رایج شده، استفاده از چسب ‌های میخچه است كه می ‌توان آن ها را از داروخانه تهیه كرد. این روش درمانی، به ظاهر ساده بوده و چون چسب‌ها حاوی اسید سالیسیلیك است ممكن است پوست را تحریك كرده و باعث ایجاد عفونت شود، به خصوص در افرادی كه جریان خون ضعیفی دارند. از سویی، این چسب‌ها تنها در مواردی كه میخچه بسیار خفیف و سطحی باشد موثر است. بنابراین پزشكان استفاده از چسب‌ های میخچه را خیلی توصیه نمی‌ كنند، مگر در موارد سطحی.

درمان‌ های مناسب میخچه كدام است؟

در صورت باقی ماندن میخچه و دردناك شدن آن، باید به پزشك مراجعه كنید تا از خطر عفونت آن جلوگیری كنید. پزشك در مطب، میخچه را با یك چاقوی جراحی برمی ‌دارد. این كار باید توسط افراد متخصص انجام شود، چون انجام آن توسط افراد ناوارد، باعث عفونت و عود مجدد میخچه می ‌شود.
به عنوان یكی از درمان‌های موثر میخچه به فریز كردن می ‌توان اشاره كرد كه در این روش پزشك میخچه را با نیتروژن مایع فریز می ‌كند كه ممكن است به خاطر انجماد پا، كمی دردناك باشد.
یكی دیگر از درمان‌ هایی كه موثر بودن آن به اثبات رسیده است، استفاده از درمان سنتی سیر است. در این روش توصیه می ‌شود یك حبه سیر را له كرده و به صورت مرهم روی ضایعه میخچه قرار دهید و این كار را چندین بار انجام دهید. در صورت تداوم این عمل، میخچه به كلی از بین می ‌رود.
البته در كنار همه این درمان ‌ها، اصلاح راه رفتن، استفاده از کفش مناسب و رعایت بهداشت پاها هم به درمان میخچه كمك می ‌كند.با تمام این حرف‌ ها، گاهی برخی از افراد ترجیح می ‌دهند با این ضایعه كنار بیایند. البته درست است كه میخچه برای سلامتی انسان خطری ندارد، ولی به مرور زمان می ‌تواند دردناك شده و باعث ناراحتی فرد شود.
علاوه بر این، در صورتی كه پس از مدتی، درمان صورت نگیرد، با ضخیم شدن پوست، به تدریج بدن، محل میخچه را بیگانه تلقی می‌ كند و باعث ایجاد زخم‌ هایی در آن ناحیه می‌ شود و در نهایت منجر به عفونت آن می ‌گردد. پس بهتر است تا كار به جاهای وخیم ‌تر نرسیده است، دست به كار شوید.

منبع : بخش پزشکی روزنامه جام جم

mokafati
14-07-2011, 00:22
کف پایم میل بافتنی رفت بعدها عفونی شد و تبدیل به میخچه بزرگ شد بارها عمل کردم با هویه و تیغ باز در اومد تازگیها دارو گیاهی که تو تلویزیون گفت خوردم کم شده میخچه اما درد همچنان پابرجاست یعنی نمیتونم پیاده روی یا ورزش کنم:41: راهی هست درد کمتر بشه مثل اسپری

gandoulf
17-12-2011, 21:08
بهترین راه استفاده از اسید سالیسیک و پمادی که دور اسید سالیسیک میزنن هست اسم پماد و فراموش کردم ، به داروخونه بگی متوجه میشه .

چند هفته هنگام خواب استفاده کنید اول پماد بمالید دور تا دور میخچه که باعث میشه اسیدی که گفتم به کناره ها سرایت نکنه بعد یک قطره یا دوقطره اسید سالیسیک بریزید روی میخچه چند ثانیه فوت کنید یا باد بزنید که سطحی خشک بشه و بعد یه محاظ یا چیزی بذارید روی کار که هنگام خواب از بین نره
هر شب مرتب انجام بدید اصلا هم سوزش نداره و حتما پاهاتونو صبحها بشورید

بعد این مدت ناخن بندازین زیرش راحت ور میاد بدون هیچ درد و سوزشی وقتی در آوردیش مثل کوه اتشفشان میشه خیلی باحاله

من 6 تا کف پا در اوردم که با این کار خوب شد

کفش طبی خوب و کفی ژلاتینی خوب بگیرید و کفی ژلاتینی بذارید زیر کفی کفش طبی ، قیمت کفی ژلاتینی از 12000 تومان تا 40000 تومان و کفش طبی بین 35000 تومان تا 60000 تومان ، حتما کفش خوب راحت بگیرید

حرص جوش هم نخورید غذاهایی که معده رو میریزه بهم و اسید ایجاد میکنه هم نخورید

هر چی میدونستم گفتم

htvieq
27-12-2011, 12:00
چون این تایپیک رو پیدا کردم دیگه یک تایپیک جدید ایجاد نکردم ! ( از جناب Beny-Nvidia هم معذرت می خوام که توی تایپیک ایشون سوالم رو مطرح می کنم )

آقا در در انگشت دست من میخچه وجود داره حالا نمی دونم باهاش چی کار کنم ! البته در پاهام هم وجود دارن ها ولی من بیشتر با دست هام مشکل دارم ( چندشم می شه به چیزی دست بزنم )

در حالت کلی : دو سال قبل ( 1386) سه تا میخچه در پای سمت راستم وجود داشت هر کاری ( خود درمانی ) اعم از سوزاندن ، بریدن ، کوشت بستن ، سیر بستن ، سرکه زدن و ... کردم هیچ تاثیری در این سه تا میخچه نداشت تا این که بیخیال شدم دو ماه قبل (بهمن 87) انگشت دست چپم کمی خارش پیدا کرد وقتی که کمی توجه کردم دیدم یه حباب مانندی داره از زیر پوستم بیرون می آد بعد از 2 روز که اون حبابه داشت به سطح پوست نزدیک می شد یکی دیگه درست 18 میلیمتر پایینتر از حباب اولی پیداش شد و بعد از 3 روز حبابه تبدیل به میخچه شد و تازه درد دل من تازه شد وقتی به کف پام نگاه کردم دیدم از سه تا میخچه دوتاش نیستن و یکی از میخچه ها هم که در پاشنه پای راستم بو به انتهای پاشنه گشیده شده است حالا من یک میخچه در پا و دو تا در انگشت دستم دارم

اونجوری هم که در قوقولی چستجو کردم چیزه جالبی پیدا نکردم (بیشتر یافته های من تکراری بود تمام سایت ها یک مطلب رو کپی کرده بودن ) تا این که در انجمن چستجو کردم و فقط دو تا تایپیک بود یکی همین و یکی هم درباره چست کلوئید!

حالا واقعا چه کار می شه کرد که از شر این میخچه ها خلاص بشیم ؟

موقعیت میخچه ها :
یک میخچه در پای سمت راست با قطر 5 میلیمتر قبلا در پایین پاشنه به سمت داخل پام بود ولی حالا کشیده شده به سمت چپ و انتهای پاشنه
دو میخچه در انگشت دست چپ با قطری به اندازه 3 میلیمتر

اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون می شم
من هم حدود 10 سال پیش کف پای چپم پر شد از میخچه شاید چیزی حدود 20 تا بیشتر ناحیه گوشتی زیر انگشتها و جلوی گودی پا، 2 تا هم تو پاشنه. اینقدر زیاد بودن که عملا با اسید و چسب اینا نمیشد از بین بردشون. منم رفتم پیش دکتر پوست دادم همه را سوزوندن. خوب شدن ولی خوب یه 2 ، 3 هفته ای طول کشید تا جایشون خوب شد. در حال حاضر فقط یکی اونم تو پاشنه پام هست. یکی بهم گفته که تو فصل های گرم یک برگ از درخت انجیر بکن و شیره سفیدی که ازش در میاد رو تا وقتی میخچه کاملا از بین بره بهش بمال. رو دست که نتیجه گرفتم ولی حقیقتا رو پاشنه ام کمی تنبلی کردم. دوست عزیز اگه با دست چپ با میخچه هات ور رفتی گمون کنم به دستت سرایت کرده باشن. حالا شیره سفید برگ انجیر رو امتحان کن ایشالله جواب بگیری!

elize7755
02-06-2012, 02:27
سلام دوستان عزیز من میخوام تجربه خودمو از درمان میخچه براتون بگم. من چند سال پیش متوجه یه میخچه کوچیک کف پام شدم اوایل زیاد بهش توجه نکردم اما بعد که کم کم بزرگتر شد توجه ام رو جلب کرد. اطرافیانم همه بهم میگفتن بخاطر پوشیدن کفش تنگه اما من از اونجایی که آدمی هستم که خیلی به راحتی خودم اهمیت میدم اصلا تو زندگیم کفش تنگ نپوشیده بودم! خلاصه رفتم سراغ درمان های مختلف چسب میخچه، قطره و حتی درمانهای خانگی مثل سیر و... اما درمان که نشد هیچی به مرور زمان میخچه های کف پام بیشتر شد و حتی روی یکی دوتا از انگشت های پام هم میخچه زد. رفتم دکتر بهم گفت بیا تا برات بسوزونیم اما از دردش ترسیدم و نرفتم. خیلی اوضاع بدی بود چون حتی دیدم کم کم داره روی اون یکی پام هم بیخود و بی جهت میخچه در میاد. حتی یکی دوبار هم خودم با موچین درشون آورم اما بازم در اومدن... خلاصه دیگه گفتم مرگ یه بار و شیون هم یه بار یه روز صبح زود رفتم یه بیمارستان خصوصی و پام رو به یه متخصص نشون دادم دکتره گفت برو بستری شو و آماده شو برای عمل دیگه هیچ توضیح خاصی هم نداد منم خیلی ریلکس گفتم خوبه دیگه سرپاییه زود تموم میشه اما دیدم بهم یه تخت دادن و بعدش اومدن بهم سرم زدن بازم زیاد نترسیدم گفتم خوب حتما عادیه. خلاصه رفتم برای عمل که دیدم به سرمم آمپول بیهوشی زدن بعد عمل که به هوش اومدم دیدم جفت پاهام توی پانسمانه... فهمیدم که کلا با چاقوی جراحی میخچه ها رو در آوردن و بعدش هم بخیه زدن. گفتم واای خدا چه غلطی کردم الکی خودمو انداختم به هچل... خلاصه بماند که بعدش چه دردسری کشیدم یه شب که توی بیمارستان موندم تا صبحش کارشناس بیمه تکمیلی بیاد منو ببینه هزینه عملم هم چهارصد و خرده ای هزار تومن شد که واسه سه سال پیش کم نبود و بیمه هم تقریبا نصفش رو داد... تا چند روزم که نمیتونستم بخاطر بخیه هام راه برم و از درس و زندگی افتادم تازه اوج بدبختیم اونجا بود که بعد از بهبود نسبی دیدم هنوز روی پام میخچه های ریز هست به دکترم که گفتم گفت عزیزم ما که نمیتونستیم همه اش رو در بیاریم بزرگاشو در آوردیم ریز هاش به مرور زمان از بین میره (جان عمه اش).... یه روز سر همین میخچه بابابزرگم یه حرف جالبی بهم زد گفت بابا جون میخچه نر و ماده داره تا نر و ماده اش نره خوب نمیشه... من اون موقع پیش خودم گفتم این قدیمی ها هم با این عقایدشون... چند ماه بعد کم کم اون میخچه های ریز شروع به بزرگتر شدن و زیاد شدن کردند اما من دیگه گفتم اگه پاهام قطع هم بشه واسه درمانش نمیرم دکتر و کلا بهش بی توجه شدم. نکته جالب اینجا بود که چندین ماه بعد که دوباره بهشون دقت کردم دیدم انگار ریزتر شدن و بعد حدود چهار ماه به خودی خود از بین رفتند! من هیچوقت نفهمیدم که این میخچه ها از کجا اومدن و چه طوری نابود شدن ولی به همه توصیه میکنم واسه درمانش اصلا عجله نکنن و به هیچوجه سراغ جراحی نرن. میدونم واقعا صحبت هام طولانی شد اما میخواستم تجربه ام رو واسه همه توضیح بدم که سختی های منو نکشن.

FINJAN
24-08-2014, 11:56
با سلام
کف پای من و لای انگشت کوچیک من هم میخچه در اومده .
2 بار چسب میخچه گذاشتم ولی تاثیری نکرد .
چند بار هم اسید سالیسیلیک مایع روی میخچه ریختم . ولی تاثیری نداشت .
یه بار هم خواستم سیر بذارم که متاسفانه مقدارش زیاد بود و پام تاول زد !
تقریبا 2 روز گوجه فرنگی گذاشتم ولی بازم تاثیری نداشت !
میخواستم بدونم ه کسی روش 100 درصدی و قطعی داره ؟
دیگه خسته شدم از تو خونه نشستن .
یه سوال دیگه داشتم . کسی میدونه هزینه جراجی سوزوندن یا منجمد کردن میخچه چنده ؟

Rf350
30-06-2016, 05:37
سلام دوستان در مورد فریز کردن باید بگم هزینش هر دفعه حدود صد و بیست ، سی تومنه و دکتر ها هم می گن دو بار لازمه ولی من خودم سه سال پیش یه مخچه در کف پام داشتم ، سال بعدش شد دو سه تا و سال پیش به حدود بیست تا رسید که مجبور شدم برم دکتر ، دکتر گفت دو بار فریز می خواد منم آدمی هستم که از آمپول می ترسم چه برسه به سوزوندن خلاصه من یه بار انجام دادم باید بگم چون آتیشی در کار نیست اصلا درد نداره فقط کمی قلقلکم اومد که خیلی حال داد چون میخچه خودش یه نوع محافظه اصلا درد نداره . من بار دومشو انجام ندادم و تمام میخچه هام بعد از یک هفته کوچیک شدن و بعد از یکماه و نیم از بین رفتند .
میخچه به نوع کفش بی ربط هم نیست من اون زمان ها والیبال حرفه ای بازی می کردم و بعد گذاشتمش کنار .
فریز اول کمی درد رو تسکین می کنه .
کلا راه حل خوبیه البته برای من که تجمع میخچه داشتم یعنه تو یه سانتی متر مربع حدود ده تا میخچه بود !!:n04:
پیروز باشید ...

روانپریش
30-06-2016, 13:18
اگه ميخچه رو درنياريم مشكلي پيش نمياد براي بدن؟

hts1369
30-06-2016, 17:54

اوایل اذیت نمیشی ولی بعد که سفت تر میشه دقیقاً مثله میخ میره توی پا و موقع راه رفتن درد میگیره
من شست پام یبار یکی داشت اوایل بی اعتنا بودم بهش ولی بعدا درد گرفت و اذیت کرد رفتم دکتر سوزوندش خداروشکر خیلی هم زود خوب شد

Rf350
02-07-2016, 00:51
ضمن سلام
خیر مشکل ویا عفونت و یا ... چیز دیگری ایجاد نمی شود ولی بعد از مدتی آنقدر دردناک می شود که خودتان سریعا برای فریز به دکتر مراجعه خواهید کرد .
به خدا فریز درد نداره اگر برایتان مقدور است خودتان را عذاب ندهید

روانپریش
02-07-2016, 13:15
ضمن سلام
خیر مشکل ویا عفونت و یا ... چیز دیگری ایجاد نمی شود ولی بعد از مدتی آنقدر دردناک می شود که خودتان سریعا برای فریز به دکتر مراجعه خواهید کرد .
به خدا فریز درد نداره اگر برایتان مقدور است خودتان را عذاب ندهید

به خدا ميدونم درد نداره پولشو ندارم

Rf350
03-07-2016, 10:13
به خدا ميدونم درد نداره پولشو ندارم
بله فرمایش شما درست است . توکل به خدا
پبشنهاد من به شما در مر حله اول چسب است ، در کندنش هم عجله نکنید خبری نیست اون زیر

روانپریش
03-07-2016, 13:48
بله فرمایش شما درست است . توکل به خدا
پبشنهاد من به شما در مر حله اول چسب است ، در کندنش هم عجله نکنید خبری نیست اون زیر

چسب چه ماركي خوبه بگيرم؟
والا هيچ بيمه اي هم ندارم

محمد7966
03-07-2016, 19:14
چسب چه ماركي خوبه بگيرم؟

مارکش مهم نیست،من پارسال یه دونه خارجی گرفتم ولی به نظرم به درد نمیخوره

با سنگ پا و سرکه بشوری بهتره

به نظرم برید پیش پزشک و بسوزونید بهتر باشه،من پارسال سوزوندمش ولی انگار قراره دوباره دربیاد

بگردید ببینید تو شهرتون پزشکی نیست که کمتر پول بگیره،آخه ما تو شهرمون پزشک داریم که کمتر پول میگیره،سرش هم شلوغه،پیش خودش هم رفتم تا سوزوندش

پس اول روشهای سنتی مثل سرکه و سنگ پا و جوش شیرین رو اول امتحان کنید و بعد اگر دیدید خوب نشد برید بسوزونید

چون با جراحی هم امکان عود و بازگشت میخچه بازم هست

اینم بگم من پارسال با سنگ پا و سرکه هم چندبار امتحان کردم بد نبود و جواب گرفتم ولی ظاهرا میخچه پام اوضاش خیلی وخیم بوده

روانپریش
03-07-2016, 22:58
مارکش مهم نیست،من پارسال یه دونه خارجی گرفتم ولی به نظرم به درد نمیخوره

با سنگ پا و سرکه بشوری بهتره

به نظرم برید پیش پزشک و بسوزونید بهتر باشه،من پارسال سوزوندمش ولی انگار قراره دوباره دربیاد

بگردید ببینید تو شهرتون پزشکی نیست که کمتر پول بگیره،آخه ما تو شهرمون پزشک داریم که کمتر پول میگیره،سرش هم شلوغه،پیش خودش هم رفتم تا سوزوندش

پس اول روشهای سنتی مثل سرکه و سنگ پا و جوش شیرین رو اول امتحان کنید و بعد اگر دیدید خوب نشد برید بسوزونید

چون با جراحی هم امکان عود و بازگشت میخچه بازم هست

اینم بگم من پارسال با سنگ پا و سرکه هم چندبار امتحان کردم بد نبود و جواب گرفتم ولی ظاهرا میخچه پام اوضاش خیلی وخیم بوده

من روي شست دستم ميخچه زده البته زيرشم يه براده ريز هست

Life24
04-07-2016, 10:47
میخچه همین که تو کف پا میزنه و اذیت میکنه موقع راه رفتن؟
حدودا 10 سال پیش من این جور شدم، رفتم یک دکتر، آمپول بی حسی زد داخلش ، بعد با دستگاه کند و انداخت دور و پانسمان ش کرد
هر چند یکی از فامیل هامون برای همین میخچه امپول زدن تو پاش، بد امپول زدن، عصب پاهاشون مشکل دار شد.
به نظرم پیش متخصص پوست بروید که ماهر تر باشه

Rf350
04-07-2016, 10:57
چسب چه ماركي خوبه بگيرم؟

من این متن رو از صفحه دو کپی کردن و اطلاعاتی از خودم ندارم ، ضرر نداره بعد از خوندن این خودتون به اونجا یه سری بزنید .:n13:

چسب میخچه چندین مدل هستش که بهترینش نوع خارجی هستش که ماده سبز رنگی داره ( ایرانیها بیشترشون ماده سفید دارن که کاربرد نداره )

و درباره مدت زمان بستگی به اندازه و ضخامت میخچه داره

کاربرد چسبه به این صورت هستش که اون قسمت از پوست رو می گشه تا به آخر ( ریشه میخچه ) برسه برای میخچه های کوچیک ( قطر کمتر از 1 میلی متر ) دو روز و برای میخچه های بزرگتر حداقل 3 روز و حداکثر یک هفته طول می گشه که برای گرفتن نتیجه بهتر سه روز بعد چسب رو عوض کن

اینها راههای زمانی هستن یعنی بعد از گذشت زمان به نتیجه می رسی
ولی
یه راهی هم هست که بستگی به خودت داره می تونی ازش استفاده کنی

یک میخ رو میزاری سرخ بشه ( گرما بدی بهش ) بعد درست روی میخچه می زاری و آهسته فشار می دی توی میخچه و تا زمانی که احساس درد نگردی همین کار رو می کنی تا جای میخچه کاملا سوراخ بشه و به قولی ریشش بسوزه بعد از یک هفته جاش کلا گرفته می شه و هیچ مشکلی نخواهی داشت
نکته : برای گرفتن نتیجه بهتر می تونی به جای میخ از هویه ( دستگاه لهیم کاری ) استفاده کنی
نکته : برای این که درد بیشتری رو حس نکنی می تونی 10 دقیقه قبلش از اسپری لیدوکائین استفاده کنی

شما از اطلاعات چسبش استفاده کن اگه جواب نگرفتی برو سراغ چند خط پایین
در مورد سنگ پا هم به خودی خود توانایی در آوردن میخچه رو نداره به هر حال دوستان گفتن برای قبل از چسب زدن مفید است به علت کم کردن ارتفاع میخچه .
یا علی ...

OnlyRealMadrid
12-08-2017, 02:46
سلام دوستان گل. الان 4 ماهی میشه که میخچه پام از بین نرفته. تا الان از اسید سالیسیلیک و چسب میخچه فرانسوی و ایرانی استفاده کردم ولی فایده نداشته. به جایی هم که میگیره درد وحشتناکی ایجاد میکنه. زیر شست پای چپم زده. الان به عنوان راه آخر، رفتم عطاری یه پماد گیاهی خریدم به اسم پماد گیاهی ضد میخچه و زگیل ادیب. امیدوارم این یکی اثر کنه چون نمیخوام کار به جراحی برسه. لطفا اگر راه حل موثری دارید، ارائه بدین. پیشاپیش ممنون