PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضبط و میکس صدا

alivip
30-03-2009, 12:36
با سلام
البته من نمی دونم جای مناسبی نوشتم یا نه..اینجا به نظر میرسه مخصوص مونتاژ فیلم باشه..در هر صورت اگه جاش اشتباهه از مدیران تقاضا میکنم به جای مناسب منتقل کنن تا نتیجه بیهتری حاصل بشه.

موردی که دربارش راهنمای می خواستم در مورد ضبط صدا بود..هدفم اینه گه گاه بصورت غیر حرفه ای (شایدم حرفه ای) بعضی از متن های که ازشون خوشم میاد رو با صدای خودم بصورت دکلمه _مثل نوارهای دکلمه که بیرون هست) ضبط کنم.
1- آیا برای اینکار نیاز به سخت افزار ویژه ای هست؟ من میک استریو با یه کارت صدای معمولی که رو همه کامپیوتر ها هست رو دارم..اما اگه تا سقف 20 30 تومن میشه چیزی تهیه کرد که در نتیجه نهایی کار تاثیر خوبی داشته باشه یعتنی بیارزه (یکی می گفت کارتتو می تونی عوض کنی تا کارتی بگیری با همین قیمت ها که خیلی عالیتر صدا رو ضبط کنه) می تونم تهیه کنم.

2- الان دارم ار جت ادیو استفاده میکنم..کار باهاش راحته..ولی نتیجه اصلا خوب نیست..هم صدا نویز داره..هم انگار یه جوری هوا داره...نکته سومم اینه که دوست دارم به صدام کمی عمق بدم یا یه طورایی ضخیمترش کنم..اما نمیدونم چطور اینکارها رو انجام بدم ..شنیدم با سند فورج میشه اینکارارو کرد ولی من بلد نیستم ...شایدم نرمافزار دیگهای باشه که کار باهاش راحتر باشه....

3- همچنین می خوام اگه امکانش باشه بکگراند صدام موسیقی بزارم..اینکارو با جت ادیو هم انجام دادم ولی بخاطر مواردی که در 2 ذکر شد کارم خوب نشده... اگه نرم افزار دیگه ای معرفی می کنین.لطفا این قابلیت رو هم در موردش توضیح بدین...
یا به فرض مثال اگه دوستانی در این زمینه تجربه دارند که کار رو خیلی بهتر جلوه میده بهم تذکر بدن مممنون میشم... موارد بالا تنها به ذهن خودم رسیده..
مثلا صدای موسیقی بکگراند رو با این گزینه میشه گذاشت...ولی اگه ای گزینشو فعال کنی یا این درجه رو اینطور کنی خیلی بهتر میشه....

حالا نمیدونم جایی هست که بشه ازش راهنمایی گرفت..خیلی از دوستان سوال در مورد حذف نویز و برنامه های بیشمار معرفی شده رشیده بودند وللی اگه یه اصول یکسان رو بهم معرفی کنین من می تونم نتیجه بهتری بگیرم..اینقدر برنامه و افکت معرفی شده که من بیشتر گیج شدم...

ببخشید ..فقط قصدم این بود سعی کنم کاملتر بگم که بتونم راهنمای درستی بگیرم...:11:

alivip
31-03-2009, 10:02
کسی نبود؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این رو هم من پیدا کردم،یه همچین راهنمای می تونه مفید باشه

یکی از دوستانم پیشنهاد کرده مارک میک tomado بگیرم..نظرتون موثره؟

آخه من که نمی خوام اینقدر حرفه ای باشه..اعتماد به نفس آدمو میارین پایین

hadi_balaa
04-04-2009, 10:52
عزیز اصلا برای کارهای صوتی در حد خانگی به کارت صدای مجزا نیازی نیست چون همین کارتهای onboard کیفیت ذخیره سازی بسیار بالاتر از حد نیاز یک کاربر خانگی رو دارند (320kbps, 48khz کیفیت استریو ) .
اولا برای اینکار به مهارت و استفاده از نرم افزارهای خوب بیشتر نیاز دارید تا هزینه برای سخت افزار و تنها سخت افزار مورد نیاز شما یک کابل استریوی خوب ( در بین فروشندگان به سیم دو سر نری (منظور نر یا ماده هست ) معروف هست ) هست .
دوما سعی کنید برای هر کاری از بهترین ها استفاده کنید تا حاصل کار شما با کیفیت تر دربیاد . مثلا برنامه های sound forge و adobe audition تقریبا بهترین برنامه های کار بر روی فایلهای صوتی محسوب میشن . حالا اگه شما برای ضبط صدا از جت آودیو استفاده کردید فکر نکنید نتیجه چندان فرقی خواهد کرد البته اگه در موقع ضبط گزینه اکولایزر رو در جت آودیو فعال کنید (صدا رو با تنظیمات اکولایزر مورد نظر خودتون ذخیره کنید ) .
بعدش باید با برنامه هایی مثل برنامه های ذکر شده فایلتون رو ویرایش کنید ( با این دو برنامه تقریبا هر بلایی دلتون بخواد میتونید روی فایل بیارید مخصوصا با adobe audition ) .
در مورد آموزش کار با این دو برنامه هم حتما میدونید که نمیشه همه مطالب رو نوشت و بهتره تو فروم بگردید . در مورد هر دو برنامه مطلب وجود داره .
واما یک نکته مهم و کوچک : در زمان ضبط با هر برنامه حتما به تنظیمات ولوم صدای سیستم توجه کنید که کم یا زیاد نباشه .
موفق باشید