PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درس اخلاقی و نکته مثبت این بازی , به نظر شما چیست

Don Thomas
30-03-2009, 05:54
سلام دوستان

موضوع تاپیک , کلی است و به بازی خاصی تعلق ندارد ... :20:

کافیست در اینجا ذکر کنید که چه بازی رو انجام داده اید و چه نکته مثبتی از آن دریافت کردید ...

آیا اصلا به بازیهایی که انجام می دهید , توجه می کنید ... اصلا به این موضوع فکر می کنید که بازی مورد نظر ارزشهای اخلاقی رو رعایت کرده و یا اینکه آنها را زیر سوال برده ... :18:

هدف تاپیک
آشنایی با طرز تفکر دوستان در این بخش از فروم و کسب تجربه از تجربیات عزیزان می باشد .

شاید یک بازی وجود داشته باشد که گمنام باشد , ولی حاوی نکته مهمی است ... که با عنوان شدن آن در این تاپیک , دیگر دوستان هم با آن آشنایی پیدا می کنند ...

ممنون .:10:

Don Thomas
30-03-2009, 05:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مافیا

MAFIA : The City Of Lost Heaven

به نظر من این بازی حاوی نکات بسیار بسیار زیادی بود ... خصوصا اینکه اگر نسخه فارسی آن را انجام داده باشید ...

تک تک دیالوگهای بازی به مانند یک جمله کاربردی در زندگی بود ... اتفاقهایی که در بازی رخ می داد , هر یک درسی در زندگی برای شخص بازی کننده بود ...

البته تمام این حرفها , مصداق دوستانی می شود که بازی رو با دقت و علاقه انجام داده باشند ...

به عنوان مثال , یکی از درسهایی که من به شخصه از این بازی آموختم این بود :

خیلی ها آنقدر خطر می کنند که چیزهای زیادی رو از دست می دهند و خیلی ها هم که به دنبال چیزهای زیادی نیستند در انتها هیچ چیز به دست نمی آورند ...

این متن یکی از دیالوگهای بازی بود ...

شاید به جرات بشه گفت که این بازی تنها بازی اکشنی بود که در آن زمان به ارزشهای اخلاقی توجه داشت , ارزشهایی مثل گذشت , دوستی , استقامت , همکاری ... :20:

Sam Fisher 11
30-03-2009, 09:10
ممنون دوست عزیزم
تاپیک جالبی میتونه بشه...

یکی از بازیهایی که تو این زمینه خیلی روی من اثر گذاشت Splinter Cell Double Agent بود. بازیی پر از فراز و نشیب و اتفاق های غیر قابل پیش بینی و اتخاذ تصمیم های مشکل! به نظرم بازی این سوال رو مطرح میکرد که آیا هدف وسیله رو توجیح میکنه؟
یا Max Payne 1 واژه انتقام رو به چالش میکشه و مرز میان پلیس خوب و بد و...

omid king
31-03-2009, 00:13
من از سری بازیهای silent hill اموختم که در زندگی نباید هیچ وقت نا امید شد و همیشه به دنبال ان هدف که هستیم باید رفت.

halflife g
31-03-2009, 21:10
راستش در مورد اینکه بازیها میتونن رو ادم همچین تاثیری بذارن و بشه ازشون نکته اخلاقی یاد گرفت متاسفانه زیاد روش کار نمیشه ولی بعضی بازیها استثنا هستن مثه maxpayne که به زیبایی انتقام و نابود شدن یک مرد به خاطر از دست دادن خانوادشو نشون می داد یا re1 2 3 که حس تنهایی رو به ادم میفهموند یا همین مافیا که خودت گفتی

Amir Hossein
31-03-2009, 23:01
بازيهاي خارجي كه هيچ تاثير مثبتي ندارن
ولي بازي GTA باعث شد كه بفهمم همه تو اين دنيا به آدم خيانت ميكنن
بازي Deadly Dozen odgd تاثير گذار بود

milky way
31-03-2009, 23:10
بازی soldier of fortune، نکته اخلاقی: هیچ وقت با Shotgun کله هیچ کسو نشونه نرو.

Don Thomas
01-04-2009, 05:48
توجه کنید

به منظور اینکه تاپیک پربارتر و مفید تر واقع بشود , تغییراتی رو اعمال می کنم به این شرح :
ضمن تشکر از تک تک اعضایی که در این تاپیک فعالیت دارند و از اونجایی که هدف تاپیک آشنایی با طرز تفکر و کسب تجربیات از دیگر دوستان هست , پس سعی می کنیم یکی یکی پستهای عزیزان رو مورد بررسی قرار بدهیم , سر فرصت و با صبر و حوصله ...:10:

روش کار هم به این صورت است که سوالات خود را پیرامون شخص و بازی مطرح شده , عنوان می کنید . یه چیزی تو مایه های صندلی داغ ! البته یک صندلی , یک شخص , یک بازی ... هر گونه سوالی پیرامون اهداف تاپیک از دوستان دارید بپرسید ...

سعی کنید مصاحبه ها خیلی طولانی نشود , به طوری که از هدف اصلی تاپیک , دور نشویم .:46:

Don Thomas
01-04-2009, 05:56
خب , از اولین نفر شروع می کنیم

Sam Fisher 09
ممنون دوست عزیزم
تاپیک جالبی میتونه بشه...
خواهش می کنم , نازنین من :10:, انشاالله مفید واقع بشود .:20:

یکی از بازیهایی که تو این زمینه خیلی روی من اثر گذاشت Splinter Cell Double Agent بود. بازیی پر از فراز و نشیب و اتفاق های غیر قابل پیش بینی و اتخاذ تصمیم های مشکل! به نظرم بازی این سوال رو مطرح میکرد که آیا هدف وسیله رو توجیح میکنه؟
1. چرا اسپلینتر سل رو معرفی کردی ؟
2. به نظرت کدام اتفاق یا اتفاقها بود که باعث شد به این نتیجه برسی و چنین برداشتی رو داشته باشی ؟
3. آیا بازی دیگری رو سراغ داری که بتواند چنین نتیجه ای رو در بر داشته باشد ؟
4. به نظرت , شخص بازی کننده هم در نوع برداشت از بازی و نتیجه اون , می تونه تاثیر گذار باشه ؟
5. بخواهی به این بازی از 10 امتیاز بدهی , چه امتیازی می دهی ؟

یا Max Payne 1 واژه انتقام رو به چالش میکشه و مرز میان پلیس خوب و بد و...

1. لطفا کمی بیشتر این موضوع رو توضیح بده ...
2. آیا به واقع نتیجه ای که نوشتی از این بازی , همین بود یا چیزی فراتر از آن ؟
3. به نظرت , این بازی توانسته با مخاطب به خوبی ارتباط برقرار کنه ؟
4. در مورد خودت چی , آیا توانستی با بازی و روند داستانی آن به خوبی رابطه برقرار کنی ؟
5. آیا می شه گفت که بازی " پانیشر / Punisher " هم چیزی شبیه به این مکس پین است , یا نمی توان چنین ادعایی داشت ؟

خب فعلا اینها رو من پرسیدم ... :46:

Don Thomas
01-04-2009, 06:07
یک درخواست :

دوستان عزیز , برای اینکه نظم تاپیک حفظ شود , زمانی که مصاحبه با یک شخص به پایان رسید , سوالات رو از دیگر دوستان که در تاپیک فعالیت کرده اند , خواهیم پرسید ...

پس , به ترتیب عمل می کنیم و از اولین نفر شروع می کنیم . :10:

در این بین دیگر دوستان هم می توانند بیایند و سوالات خود را مطرح کنند ...:46:

روال عادی تاپیک هم که معرفی بازی مورد نظر هر شخص است , همچنان برقرار است .

به منظور اینکه لیست افرادی که قرار است بر روی صندلی بنشینند رو به مرور زمان تکمیل کنیم , لازم است که عزیزان در این تاپیک پستی شبیه به پستهای صفحه اول ایجاد کنند و بگویند که چه نتیجه ای از فلان بازی برداشت کرده اند . به این ترتیب لیست دوستانی که قرار است در آینده بر روی صندلی بنشینند , مشخص می شود . :20:

ممنون .

amino-danger
01-04-2009, 07:21
بازی که باعث شد یه چیز رو به من بگه بازیlego indiana jones بود شاید الان مسخره کنین که این بازی که کارتونیه ولی از نظر من خیلی نکته خوبی رو به من گفت من این بازی رو از دوستم گرفتم چون اصلا به کل حوصلم سر رفته بود توی همون مرحله اول کسی که بازی رو باهاش شروع میکنی و کلی باهاش جاهای خطرناکو رد میکنی و از اول باهاته یدفعه زیر آبتو میزنه این به من گفت که هیچوقت به هیچکس اعتماد نکنم حتی اگه از اول باهات باشه!!!

S.Y.K
01-04-2009, 10:45
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز. و تشکر از جناب don thomas به خاطر این تاپیک فوق العاده عالی.واقعا ممنونم.
سری بازی های gta همیشه معروفن به بد آموزی ولی من بزرگترین نکته ای که در این بازی دیدم اینه که همیشهافراد ممکنه به خاطر ارزشهای مادی به دوست چندین و چند ساله ی خودشون خیانت کنن.و در آخر کاره که معلوم می شه کی دوست واقعی هست.توی بازی های gta معمولا اتفاق می یفته که دوستان اندکی برای شما باقی می مونه و بسیاری از دوستانتون به شما خیانت می کنن!همین نکته در بازی mafia هم بارزه!!!و نکته ای که توی بسیاری از بازی های مافیایی به چشم می خوره اینه که این کار های آخر عاقبتی جز مرگ نداره!!!اما نه یک مرگ عادی.حالتی که انسان موقع مرگ تنهاست و هیچ کس رو کنار خودش نمی بینه.و تمام عزیزانش رو از دست داده

EASPORTS-FIFA
01-04-2009, 14:22
من که بازی آموزنده ای یادم نمیاد.
ولی شاید تو re5 بشه همکاری واقعی رو میون کریس و شوا پیدا کرد.من که خیلی لذت بردم مخصوصا2 جای اون بازی.

Oracle_Eldorado
01-04-2009, 14:59
Prince Of Persia : Warrior Within

من هرچی فکر کردم به جز Prince Of Persia : Warrior Within هیچ بازی دیگه ای به ذهنم نیومد .
مخصوصا اون قسمتی که میگه : You Cannot Change Your Fate , No Man Can .
اول اینکه آدم اول و آخرش میمیره ! حالا مهم نیست چطوری .
دوم اینکه همیشه هروقت به بن بست برخورد میکنی ، همیشه یه راهی هست .
اگه این بازی رو تموم کرده باشین منظورم رو خوب میفهمین .
:11:

Don Thomas
11-04-2009, 04:24
The punisher

بعد از انجام این بازی , به یک نتیجه فوق العاده رسیدم ! :20:

اگر قراره کسی مجازات بشه , باید مجازات بشود ... کسی که لیاقت زندگی رو نداره و آسایش رو از دیگران می گیرد , باید مجازات شود ...:46:

6666667777777
11-04-2009, 04:41
بازی لطفعلی خان زند.

3Dmajid
11-04-2009, 17:13
به نظر من یکی از نکات مثبتی که شاید بشه گفت تو همه بازی ها هست این که آدم توسط بازی ها میتونه زبان انگلیسیش رو تقویت کنه :31:
من از بازی Hitman واسه این کار استفاده کردم :10:

Don Thomas
08-05-2009, 04:58
بازی وارکرافت

درس زندگی و آزادگی ... اینکه چگونه قهرمانان بازی بدون ترس از دشمنان , به جنگ با آنها می رفتند و چگونه با اتحاد می توان از آنها پیروزی گرفت ... اینکه حتی گاهی وقتها , یک سرباز کوچک , می توانست نقش فوق العاده ای رو در پیروزی یک جنگ داشته باشد ...

بیصبرانه منتظر ساخته شدن فیلم سینمایی این بازی در سال 2010 هستم .:20:

Sam Fisher 11
09-05-2009, 03:25
بازی وارکرافت

درس زندگی و آزادگی ... اینکه چگونه قهرمانان بازی بدون ترس از دشمنان , به جنگ با آنها می رفتند و چگونه با اتحاد می توان از آنها پیروزی گرفت ... اینکه حتی گاهی وقتها , یک سرباز کوچک , می توانست نقش فوق العاده ای رو در پیروزی یک جنگ داشته باشد ...

بیصبرانه منتظر ساخته شدن فیلم سینمایی این بازی در سال 2010 هستم .:20:
باهات موافقم...واقعا یکی از حماسی ترین و اخلاقی ترین بازیهاست...

Don Thomas
31-10-2009, 20:54
سلام

دوستان به نظرتان نکته مثبت و درس اخلاقی بازی " Prince of persia " چیه ؟

یعنی فقط همان کلیشه ی تکراری , مبارزه بین خوبی و بدی ! ؟؟؟ :13:

Khashayar King
31-10-2009, 22:46
Grand theft auto IV

يكي از مهم ترين و اساسي ترين نكات اموزنده بازي GTA IV اعتماد هست ! اين بازي به طور غير مستقيم اشاره ميكنه كه به هيچ كس اعتماد نكنيد ! هميشه خلاف كاري يك تهديد براي شما و يكي از اعضاي خانوادتون يا دوستانتون هست !
----------------------
همونطور كه اول بازي نيكو با اعتماد كردن به حرف پسر عمويش به امريكا ميره و فك ميكرد كه بهترين زندگي رو قراره داشته باشه اما همه چي بر عكس شد !
----------------------------------------------------
با اينكه سري GTA در بد اموزي آوازه اي بي همتا دارد اما نكاتي ريز در داستان هايش وجود دارد كه با تفكر در اون ها ميتونيد يك نكته اموزنده و خوب را ازش ياد بگيريد !!

mf.designing
31-10-2009, 22:52
نکته ی اخلاقی در GTA San Andreas :
بعد اونکه یکی از دختران محترم رو سوار بر ماشین کردیم و گشتی زدیم و برگشتیم و من با تقاضای عجیبش مواجه شدم ، فهمیدم نباید به هر کس و ناکسی اعتماد کرد + اینکه امان از رفیق ناباب !!! :دی

Mo5tafa
01-11-2009, 09:41
این بازی Devil my cry رو احتمالا بازی کردی دیگه؟ خوب لااقل اسمشو شنیدید!
از بس ملت نتونستن در مورد این بازی نتیجه گیری کنند
در نهایت خود Devil آخر بازی خورشو خلاص می کنه و نکتش رو به زبون خودش میگه::31:
Devil Never Cry

:2:و دیگه بحثی باقی نمیزاره:2:

DJ POLESTAR
01-11-2009, 14:49
بنظر شخص من بهترین بازی که معنی فاشیسم و فرق آزادی با محافظه کاری برای زندگی را القا کرده باشد بازیه Bioshock هست!

Killzone2
01-11-2009, 16:45
به نظر من Evil4 خیلی تاثیر گذاره چون بیان بین ترس و کوشش برای ازادی رو خوب القا میکنه نکته مهم و قابل توجه و مثبت اینه که در هر شرایطی میشه به زندگی امیدوار بود در حالی که کسی در کنارت نیست و سخت ترین مشکلات همراه هست میشه ازادی رو بدست اورد این بازی که خیلی تاثیر گذار بود.

mahpesar
01-11-2009, 17:52
از بازی نینجا سگ خیلی تاثیر گرفتم در کنسول سگا یادش بخیر
یادگرفتم اگه با حیوونا مهربون باشید خیلی به آدم کمک می کنند ....:31:

از بازی سایلنت هیل یاد گرفتم چه جوری میشه آدم در عالم برزخ گرفتار شدی خودش رو نجات بدی.......... :27:
یک بازی هم بود قبلا اسمش painkiller بود که قراره نسخه جدیدش بیاد این بازی بزرگ ترین غول هایی رو داشت

که در عمرم در کل فیلم و سینما و بازی دیده بودم ...بخاطر همین متوجه شدم اگه یک غولی باشه

که قدش به آسمون ها هم برسه باز میشه از پا درش آورد و به زیر آورد.........

H&H
01-11-2009, 18:46
بازی Company of Heroes به نظر من بهترین بازی هست که اثرات مخرب جنگ رو نشون میده.هر وقت یکی از مراحل رو تموم کنی فیلمی نشون میده که اگه یه ذره معنیشو بفهمید میرید تو فکر واز جنگ بدتون میاد

A L I E N
01-11-2009, 19:15
Prince Of Persia : Warrior Within

من هرچی فکر کردم به جز Prince Of Persia : Warrior Within هیچ بازی دیگه ای به ذهنم نیومد .
مخصوصا اون قسمتی که میگه : You Cannot Change Your Fate , No Man Can .
اول اینکه آدم اول و آخرش میمیره ! حالا مهم نیست چطوری .
دوم اینکه همیشه هروقت به بن بست برخورد میکنی ، همیشه یه راهی هست .
اگه این بازی رو تموم کرده باشین منظورم رو خوب میفهمین .
:11:

واقعا قبول دارم این حرفو :31:

واقعا مخمو ترکوند این بازی اون موقع که بازیش میکردم:8:

بهم یاد داد اگه بخوای و تلاش کنی میتونی حتی سرنوشتی که برات رقم خورده رو عوض کنی

جمله ای هم که در جواب اون پیرمرده گفت خیلی جالب بود

بهم یاد داد به هیچکس اعتماد نکن و اگه دیدی یه دختر داره از یه پرتگاه میفته روتو برگردون سوت بزن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و راهتو ادامه بده که همون دختر باعث بدبختیت میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کالینا رو یادتونه که چه جوری اخر بازی خواست پرنس بیچاره رو بکشه ؟

و حالا یه سوال که چند ساله (از موقعی که پرنس رو تموم کردم ) توی ذهنمه :
اخر بازی داهاکا اومد و کالینا رو برد و پرنس جلوی داهاکا سجده کرد

شما این صحنه رو چی تعبیر میکنید ؟

don mohsen
03-11-2009, 21:12
مافيا واقعا اسوه بازي هاست...
اينكه چه طور يك ادم معمولي به راحتي يك ادم خلافكار حرفه اي ميشود.چيز هاي بد تا دلت بخواد در دنيا هست اما بايد سعي كني خوب ها رو پيدا كني.به هيچ كس كاملا اعتماد نكن.ياد حرف مايكل كورلئونه تو گادفادر ميوفتم.وقتي دوستت نزديكته ممكنه دشمنت كنارت باشه...

*IN*
19-11-2009, 01:23
اگه یه درس از تمام بازیهایی که تا حالا کردم گرفته باشم اینه:
به هیچ کس اعتماد نکن حتی به ت.. خودت