PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در رابطه با دوربین هندی کم با ورودی I-link

hamed_aa
28-03-2009, 23:24
سلام به همگی.
دوستان دنبال یه دوربین هندی کم زیر 500 تومن هستم که خیلی به اصطلاح خر کار باشه و بشه باهاش چند سالی کار کرد.

من کارم تدوین هست و همیشه با فیلم های MiniDV سر و کار دارم.
یک دوربینی می خوام که پورت IEE1394 یا همون I-Link رو داشته باشه و علاوه بر این که ازش یه عنوان player بشه استفاده کرد،قابلیت Record رو هم داشته باشه.یعنی هم باهاش بتونم از دوربین بریزم روی کامپیوتر و هم از کامپیوتر بریزم روی نوار MiniDV.

تا جایی که توی این چند وقته از فروشگاهها پرسیدم،تنها دوربینی که قابلیت ورودی I-link رو به عنوان Recorder داشته باشه،دوربین هندی کم Sony DCR-HC96 هست.اما توی اینترنت و توی بعضی از سایت های فروش،مدل های دیگه رو هم گاهی اوقات می زنن که I-link input\output هست.البته برای این دست نگه داشتم و HC96 رو نخریدم،چون نمیدونم پولم رو دور می ریزم یا فعلا برام کار می کنه.البته اگه مدل ارزونتری هم گیر بیارم خیلی بهتره.

کسی تاحالا بوده که از هندی کم به عنوان رکوردر هم استفاده کرده باشه؟ممنون میشم کمکم کنید.

hamed_aa
31-03-2009, 17:29
کمککککککککککککککککککککککک

seymour
01-04-2009, 15:01
درسته .. مدلی که توی بازار ایران دیدم و ilink داره همین سونی هستش ... گزینه های دیگه مطمئنا بهتر از این نیستن ... این مدل 96 معروفه ...

در مورد سوال شما : هممم ... سوال خوبیه ... خب این قابلیت از طریق نرم افزار های موجود امکان پذیره .. مثلا premier یه گزینه برای export to tape داره ... یا مثلا WinDV واسه این کار خوبه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بله - من شنیده ام که از هندی کم های سونی میشه واسه ضبط از ویدئو و خیلی منابع تصویری دیگه استفاده کرد ...

hamed_aa
01-04-2009, 19:06
درسته .. مدلی که توی بازار ایران دیدم و ilink داره همین سونی هستش ... گزینه های دیگه مطمئنا بهتر از این نیستن ... این مدل 96 معروفه ...

در مورد سوال شما : هممم ... سوال خوبیه ... خب این قابلیت از طریق نرم افزار های موجود امکان پذیره .. مثلا premier یه گزینه برای export to tape داره ... یا مثلا WinDV واسه این کار خوبه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبله - من شنیده ام که از هندی کم های سونی میشه واسه ضبط از ویدئو و خیلی منابع تصویری دیگه استفاده کرد ...

ممنون از پاسخت.ولی یه چیزی رو دقیق متوجه نشدم.
فقط مدل hc96 این قابلیت رو داره که باهاش بشه رکورد کرد یا مدل های ارزونتر سونی هم که I-Link دارن این قابلیت رو دارن؟
و این برنامه ای که گفتی با هر دوربینی که I-Link داشته باشه کار می کنه و رکورد می کنه یا اون هم فقط با Hc96 رکورد می کنه؟

seymour
02-04-2009, 19:51
ممنون از پاسخت.ولی یه چیزی رو دقیق متوجه نشدم.
فقط مدل hc96 این قابلیت رو داره که باهاش بشه رکورد کرد یا مدل های ارزونتر سونی هم که I-Link دارن این قابلیت رو دارن؟
و این برنامه ای که گفتی با هر دوربینی که I-Link داشته باشه کار می کنه و رکورد می کنه یا اون هم فقط با Hc96 رکورد می کنه؟
مدلهای دیگه ای از سونی هم هستن که این قابلیت رو دارن (اصلاً اسم این قابلیت هم اساساً ilink نیست - بلکه استاندارد IEEE 1394 هستش که بعد هر کمپانی ای اومده و اسم مورد علاقه خودش رو گذاشته ؛ سونی گذاشته ilink و مثلاً apple گذاشته firewire و ...) ... اصولاً این یه قابلیت همراه تکنولوژی DV هستش ؛ یعنی معمولاً همراه هم هستن ... اما این مدل 96 معروفتره ...

هممم ... تا اونجا که می دونم همه دوربین ها می تونن این کار رو بکنن (از PC به DV)... یعنی منطقاً باید عملی باشه ؛ ولی اینم می دونم که بعضی دوربین ها نمی تونن (حالا شاید از نظر نرم افزاری پیاده سازی نشده ؛ مثلا گزینه DV in واسه اش مطرح نکردن) ... بهرحال شما هم ریسک نکن و از فروشنده بپرس ... (دفترچ راهنمای این مدل هم به نظرم بتونه گره گشا باشه) ...

بله - همه اون نرم افزارها می تونن با هر دوربینی که این قابلیت رو داره کار کنن ..

و البته می مونه یه بحث دیگه و اونم اینکه این کار بهرحال یه جورایی مثل capture هست و نیاز به سیستم کامپیوتری مناسب و تسلط به تبدیل داره تا فیلم نهایی روی DV از کیفیت مناسب برخوردار باشه ..