PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه آنتی ویروس چطوری کار میکنه؟

Captain Nemo
02-02-2006, 18:18
سلام به همۀ دوستان
از دوستانی که اطلاعات دقیقی در مورد انتی ویروسها دارند خواهش میکنم این سوال منو جواب بدن. البته خودم میدونم که اگه بخوایم به طور دقیق نحوۀ عملکرد یه انتی ویروس رو بررسی کنیم باید ناگزیر نحوۀ کار کردن ویروس ها رو هم بدونیم. پس اگه کسی واقعا در این مورد وارده هم سورس چند تا ویروس رو بررسی کنه هم اینکه اگه سورس انتی ویروس در دسترس هست تا اون جایی که در حد توانشه توضیح بده .

Masy
02-02-2006, 21:01
اگه انگليسيت خوبه اينو بخون اگه نه صبر كن يكي اينو ببينه و ترجمه كنه. شرمنده من نميتونم چون كيبورد فارسي ندارم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Captain Nemo
03-02-2006, 03:25
سلام از لطفتون ممنونم
نیازی به ترجمه نیست ، خوندمش.
اما هنوز مسئله من حل نشده. این مقاله بسیار کلی برسی کرده. ولی تا حدودی منو راهنمایی کرده. یجاییش گفته بود که anti virus زمانی که داره full scan میکنه در واقع کد های تمام فایل ها رو بررسی میکنه و با کد های data base خودش مقایسه میکنه، اگه شباهتی بود به عنوان ویروس شناسایی میکنه. سوالی که واسه من پیش اومده اینه که ایا این کد ها همونهایی هستند که اگر مثلا یه فایل exe رو با note pad باز کنیم نشون میده؟
روش دومی که واسه شناسایی ویروس نوشته بود این بود که به جای استفاده از data base رفتار فایل هارو بررسی میکنه اگه رفتاری مشابه یک ویروس دید(مثل تکثیر بیرویه و یا فرمت کردن هارد) اون رو به عنوان ویروس شناسایی میکنه.
حالا سوالی که من دارم اینه این انتی ویروس های معروف مثل mcafee و... از کدوم روش استفاده میکنند. البته چون همشون به update نیاز دارند به احتمال زیاد روش اول رو استفاده میکنند. اما در مورد روش دوم چی؟ از اون هم استفاده میکنند؟