PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [ متن sms های سخنان زیبا از بزرگان و افراد مشهور ]

eblis_boy1386
27-03-2009, 18:09
جبران خلیل جبران : چه زیباست هنگامی که در اوج نشاط و بی نیازی هستی دست به دعا برداری .

ارد بزرگ : اگر می خواهی دوستیت پا برجا بماند هیچ گاه با دوستت شریک مشو .

فردریش نیچه :باید از دگم گرایی ها در اندیشه فلسفی دوری کرد.

به جاي اين كه سعي كنيد مرد موفقيت باشيد، سعي كنيد مرد ارزشها باشيد. (آلبرت انيشتين)

بدترين و خطرناکترين کلمات اينست: «همه اين جورند» (تولستوی)

با توجه به پرطرفدار بودن این نوع اس ام اس ها از این پس این گونه متن های اس ام اس در این تاپیک قرار میگیرد

eblis_boy1386
27-03-2009, 18:10
جمال الدین اسدآبادی : هواخواه مرگ در راه سربلندی وطن یا با قهرمانی به شهادت می رسد یا زندگی شرافتمندانه ای بدست می آورد.

eblis_boy1386
27-03-2009, 18:10
فردریش نیچه :باری ؛ بدترین چیز خرداندیشی ست. به راستی ؛ شرارت به که خرداندیشی!

سروانتس : زن مانند شیشۀ ظزیف و شکستنی است . هرگز توانایی مقاومت او را نیازمایید . زیرا ممکن است شیشه ناگهان بشکند .

eblis_boy1386
27-03-2009, 18:11
بزرگمهر : بیهوده گویان پند آموزند ، زیرا هشیاران عیب ایشان را به دیده می نگرند و از بیهوده گویی می پرهیزند

eblis_boy1386
27-03-2009, 18:11
فردریش نیچه :اراده زندگي برتر و نيرومند تر در مفهوم ناچيز نبرد براي زندگي نيست، بلكه در اراده جنگ اراده قدرت و اراده مافوق قدرت است!

rezasepia
27-03-2009, 18:36
می اندیشم پس هستم

rosenegarin13
28-03-2009, 01:19
چیزی بگو که ارزش آن بیش از خاموشی باشد

peyman_nn
28-03-2009, 11:43
البته یک تاپیکی داریم که سخنان بزرگان رو گذاشتیم
دیگه فکر نکنم اینجا لازم باشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

eblis_boy1386
29-03-2009, 00:31
من و تو
با سرنوشت
قرار ملاقات داریم ...
(ریگان)

eblis_boy1386
02-04-2009, 03:42
دوست خوب كسي كه تورو از كارهاي زشك بازدارد( حضرت علي)

maralz
02-04-2009, 10:51
هرگاه خواستی از جاده شب بگذری
در این اندیشه مباش
که خورشید بر تو بیگاه طلوع کند

جمله های خوبی داری
مر30

TE$HAK
04-04-2009, 09:34
ويليام جيمز : تنها بنايي كه هرچه بيشتر بلرزد محكمتر ميشود ، قلب است

alise55
03-05-2009, 10:22
جمله قشنگي بود

jigar-tala
05-06-2009, 08:43
وقتی ارتباط عاشقانه ات به انتها میرسد ، فقط به سادگی بگو : همه اش تقصیر من بود

جکسون براون

شادمانی اسطوره ایست که در جستجویش هستیم

جبران خلیل جبران

اگر به مهمانی گرگ می روید ، سگ خود را به همراه ببرید

گوته

آن کسی که از رنج زندگی بترسد ، از ترس در رنج خواهد بود

چینی

وقتی نانوا نان را با دقت و وسواس می پزد و به دست مشتری میدهد ، خدا با او در کنار تنور ایستاده است

کریستیان بوبن

اگر قرار است برای چیزی زندگی خود را خرج کنیم ، بهتر آن است که آنرا خرج لطافت یک لبخند و یا نوازشی عاشقانه کنیم

شکسپیر

استعداد در فضایآرام رشد میکند و شخصیت در جریان کامل زندگی

گوته

بیش از هر چیز نخست بدان که چه میخواهی .

فوخ

بردن ، همه چیز نیست ، اما تلاش برای بردن چرا .

لومباردی

اگر خاموش بنشینی تا دیگران به سخنت آورند بهتر از آنست که سخن بگویی و خاموشت کنند

سقراط

عادتمند کسی است که به مشکلات و مصائب زندگی لبخند بزند

شکسپیر

از استثنائـات است که کسی را بـه خاطر آنچه که هست دوست بدارند . اکثر آدمها چیزی را در دیگران دوست دارند که خود به آنها امانت می دهند : خودشان را ، تفسیر و برداشت خودشان را از او

گوته

ماهی و مهمان دو روز اول خوب هستند ، از روز سوم بو می گیرند

( البته از دید اسپانیولی ها )

در روز عشاق برای دوستت نامه بفرست و روی آن بنویس : " از طرف کسیکه فکر میکند تو بی نظیری"

براون

مردان آفریننده کارهای مهمند و زنان به وجود آورنده مردان

رومن رولان

جریان زندگی چیزی جز مبارزه میان عاطفه وعقل نیست

مارک تواین

آزادی متعلق به یک نفر نیست ، مال همه است

اسپنسر

هر کس مرتکب اشتباهی شده ، اکتشافی هم نکرده است

گالیله

با دیگران آنگونه رفتار کن که میخواهی با تو رفتار شود

براون

نیاسائید ، زندگی در گذر است . بروید و دلیری کنید ، پیش از آنکه بمیرید ، چیزی نیرومند و متعالی از خود بجای گذارید ، تا بر زمان غالب شوید .

گوته

عشق ما را می کشد تا دوباره حیاتمان بخشد

شکسپیر

لبخند، حتی زمانیکه بر لبان یک مرده می نشیند ، بازهم زیباست

کریستیان بوبن

هرگز فرصت گفتن دوستت دارم را از دست مده

براون

امید با مرگ هم به گور نمی رود

شیلر

مرور زمان به خودی خود بسیاری از نگرانی ها را از بین می برد

دیل کارنگی

هر چه نور بیشتر باشد ، سایه عمیق تر است

گوته

من آینده را دوست دارم چون بقیه عمرم را باید در آن بگذرانم

کترینگ

برای آنکه عمر طولانی باشد ، باید آهسته زندگی کنیم

سیسرون

• به گونه ای زندگی کنید که وقتی فرزندانتان به یاد عدالت ، صداقت و مهربانی می افتند ، شما در نظرشان تداعی شوید

جکسون براون

هرکس باید روزانه یک آواز بشنود ، یک شعر خوب بخواند و در صورت امکان چند کلمه حرفمنطقی بزند

گوته

تواضع بیجا آخرین حد تکبر است

لابرویر

هیچکس بدبخت تراز کسی نیست که همیشه خوشبخت است

هلندی

آنها که غائب اند ، کمال مطلوب اند و حاضرین معمولی و پیش و پا افتاده اند

گوته

فقط به ندای کودک درون خویش گوش بسپار نه هیچ ....

کریستیان بوبن

سعادت دیگران بخش مهمی از خوشیختی ماست

رنان

با مردمان نیک معاشرت کن تا خودت هم یکی از آنان به شمار روی

ژرژهربرت

با تقوی و خوبی میتوان سعادت آفرید

زنون

برای شب پیری در روز جوانی چراغی باید تهیه کرد

پلوتارک

jigar-tala
05-06-2009, 08:44
اولین گام در راه آگاهى، درک جهل است . بى پیماستر

بیهوده گویان پند آموزند ، زیرا هشیاران عیب ایشان را به دیده می نگرند و از بیهوده گویی می پرهیزند . بزرگمهر

زن مانند شیشۀ ظزیف و شکستنی است . هرگز توانایی مقاومت او را نیازمایید . زیرا ممکن است شیشه ناگهان بشکند . سروانتس

فرمان ایزد به جهانداران داد و دهش است . فردوسی خردمند

فکر نو بسیار ظریف و حساس است ،بایک ریشخند کوچک می میرد و کنایه ای کوچک آن را بسختی مجروح می کند. هربرت اسپنسر

هرگاه بتوانیم از نیروی تخیل به همان اندازه استفاده کنیم که از نیروی بصری استفاده می کنیم هر کاری انجام پذیر است .کارلایل

پشیمانی، اولین گام برای پوزش است. ارد بزرگ

عشق حیات عاشق را تشکیل می دهد و الا معشوق بهانه است . آلفونس کار

رایزنی که کار ، اجرایی می کند ، قابل اعتماد نیست . ارد بزرگ

به خاطر داشته باشید که امروز همان فردایی است که دیروز درباۀ آن نگران بودید . از خود بپرسید اقلاً این چیزی که درباره اش نگرانم به وقوع خواهد پیوست یا خیر ؟ . استرن

آدم بی مغز و پرگو چون آدم ولخرج و بی سرمایه است .پاسکال

بیشترین تأثیر افراد خوب زمانى احساس مى شود که از میان ما رفته باشند. امرسون

آدم ها میوه های درختانی هستند که ریشه ای از دیرینه دارند . ارد بزرگ

تاریخ تکرار بى پایان خطاهاى زندگى است. لورنس دورل

سربر گریبان فرو بر، از دل خویش بپرس آنچه را که مى داند. شکسپیر

چه بسیار گردن کشانی که به آنی دچار زبونی شدند . ارد بزرگ

نشانه مهارت، دانستن بیشترین ها در مورد کوچک ترین ها است . اچ لاسکى

رایزن کسی است که می تواند از درون پیچیده ترین مشکلات ، ساده ترین و بهترین راهها را بیابد . ارد بزرگ

خداوندا، نمى توانیم از تو چیزى بخواهیم که تو نیازهاى ما را مى دانى، پیش از اینکه در ما پدیدار شود . جبران خلیل جبران

فرهنگ رودخانه اى است به قدمت تاریخ. یونگ

بی گمان اولین باژ ، آخرین باژ نخواهد بود . ارد بزرگ

آزادی ابر انسان تنها در صورتی واقعی است که در زمان فراشد و در ساختن آینده ای بر پایه گذشته عملی شود . فردریش نیچه

خوشبختی میان پرده بدبختی است . دن مارکی

بازده ساختار بیمار ، درد و سیاهی ست . ارد بزرگ

هیچ هنجاری نمی تواند فراتر از جان بی گناهی باشد چه باژ باشد و چه غیر آن . ارد بزرگ

آزادگان را کاهلی ، بنده می سازد . فردوسی خردمند

در هستی جنبش حشرات هم چهار چوبی دارد . ارد بزرگ

تجربه را بر روی رختخواب نرم معطر و متکای پر قو نمی توان بدست آورد . اوری پید

زن همیشه سن خود را از تاریخ ازدواج حساب می کند ، نه تاریخ تولد . ارهارد

اگر هنجار ها و کارآگان سست باشند همان بهتر که باژ را بدهی . ارد بزرگ

آدمی شاگردی است که درد و اندوه او را تعلیم می دهد و هیچکس بدون احساس این معلم قادر به شناسایی خود نیست . آلفرد دوموسه

حیات خوابی است ، و محبت رؤیای آن . آلفرد دوموسه

تا ساختارها سامان نیابد رشدی هویدا نمی گردد . ارد بزرگ

هر چه بیشتر عمر می کنم بیشتر اطمینان پیدا می کنم که تفاوت عمده انسانها ، تفاوت بین انسان ضعیف و قوی ، بین انسان بزرگ و کوچک میزان توانایی یا اراده استوار و خلل نا پذیر آنهاست . به این معنی که انسان قدرتمند هنگامی که هدفی را برای خود مشخص می کند دو راه بیشتر پیش رو ندارد : یا مرگ یا پیروزی. توماس فاول باکستون

اگر باژ دادی ایمین مباش ! که این درد را درمانی دگر است. ارد بزرگ

باید از دگم گرایی ها در اندیشه فلسفی دوری کرد . فردریش نیچه

هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری، آرزوی دیگران است؟! . جک لندن

چه زیباست هنگامی که در اوج نشاط و بی نیازی هستی دست به دعا برداری . جبران خلیل جبران

باید در محدوده ی امکانات زمینی بیافرینیم، و در آفرینش به زمین وفادار بمانیم . فردریش نیچه

آنکه باژ می گیرد زندگیش بسیار کوتاه است . ارد بزرگ

زندگی خود را تبدیل به مدرسه ای برای یاد گرفتن کن . جان دیوی

برای ارواح بشری چه چیزی بالاتر از این است که در هر رنج و محنتی غمخوار یکدیگر و در هر شادی شریک خنده های هم و در خلوت خاطرات یکدیگر تنها تصاویر ماندگار و ابدی وجود هم باشند . جرج الیوت

به کوهستان می نگرم ، درونم سرشار از نیرو می شود کوهها سر فرود می آورند ، و می گویند : باز ما را درخواهی نورد . ارد بزرگ

آنگاه که سندانی ، پا برجا باش ، روزی که چکش گشتی محکمتر بکوب . جان قلوریو

ساختاری که با سرشت آدمی سازگار نباشد توان پایداری ندارد . ارد بزرگ

اراده زندگی برتر و نیرومند تر در مفهوم ناچیز نبرد برای زندگی نیست، بلکه در اراده جنگ اراده قدرت و اراده مافوق قدرت است! . فردریش نیچه

به رویاها ایمان بیاورید که دروازه های ابدیت اند . جبران خلیل جبران

باری ؛ بدترین چیز خرداندیشی ست. به راستی ؛ شرارت به که خرداندیشی! . فردریش نیچه

هواخواه مرگ در راه سربلندی وطن یا با قهرمانی به شهادت می رسد یا زندگی شرافتمندانه ای بدست می آورد. جمال الدین اسدآبادی

بزرگداشت ، بخشش بی ریای مهر است مهری که با آن می توان بوی بهار را همیشه همراه داشت . ارد بزرگ

تمام وجودم را برای سرفرازی میهن بخشیدم به این امید که افتخاری ابدی برای کشورم کسب کنم . نادر شاه افشار

jigar-tala
05-06-2009, 08:53
سخنانی از بزرگان در مورد زن.sokhanan bozorgan dar mored zan

یك زن چیزی جز شوهرش نمی خواهد ولی وقتی كه به او رسید همه چیز میخواهد.

زنان به خوبی مردان میتوانند اسرار را حفظ كنند ولی به یكدیگر می گویند تا در حفظ آن شریك باشند. فئودور داستایوسكی

زنها مثل ماهی هستند.بدست آوردن آنها آسان و نگهداشتن آنها مشكل است. ولتر

زن اگر موافق باشد رحمت الهی است والا بلای آسمانی. روشنی

اختلاف زن و مرد در این است كه مردان همیشه آینده را می نگرنند و زنان گذشته را بخاطر می آورند.

زن مخلوقی است كه عمیق تر میبیند و مرد مخلوقی است كه دورتر را میبیند.عالم برای مرد یك قلب است و قلب برای زن عالمی است. گرابه

زنهایی كه سر پیری مقدس و مؤمن میشوند چیزی را به خدا تقدیم می كنند كه از بخشیدن آن به شیطان شرم دارند.

زبان زن به منزله شمشیر اوست.همیشه آن را بكار میبرند تا زنگ نزند

چنین است طبیعت زن: دوستت ندارد تا دوستش داری و چو دوستش نداری دوستت دارد. میگوئل بوفلر

شاهراه موفقیت پر است از زنهایی كه شوهران خویش را به پیش میبرند. توماس دوار

زنها پنجاه برابر بیشتر به ازدواج اهمیت میدهند تا به منصب وزارت.

زن گردنبند است.دقت كن چه چیزی را به گردن میآویزی. امام جعفر صادق

مردان آفریننده كارهای بزرگند و زنان بوجود آورنده مردان. رومن رولان

دو چیز را دوست دارم و نمیخواهم آنی از آن منفك شوم.زن وعطر را. حضرت محمد (ص)

زنها هرگز نمیگویند ترا دوست دارم ولی وقتی از تو پرسیدند مرا دوست داری بدان كه درون آنها جای گرفته ای. رو شفوكو

من زنی را كه از خانه برای شكایت از شوهرش بیرون میآید دشمن دارم حضرت محمد (ص)

آسیاب و ساعت و زن همیشه نیازمند تعمیر هستند. پروربس

نه گفتن زن به معنی پاسخ منفی نیست. اس - پی - سیدنی

زنان امیال خود را بهتر از مردان پنهان می كنند.اما مردان بهتر از زنان امیال خود را كنترل می كنند. ریچارد استل

به قول قدیمی ها : زن بلاست ولی هیچ خونه ای بی بلا نباشه

jigar-tala
05-06-2009, 08:54
بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست - حضرت علی علیه‌السلام

اُرد بزرگ : هیچ گاه عشق به آدمیان را همیشگی مپندار ، از روزی که دل می بندی این نیرو را نیز در خویش بیافرین که اگر تنهایت گذاشت نشکنی ... و اگر خُرد شدی باز هم نامید مشو چون آرام جان دیگری در راه است .

زیبارویی که می داند ، زیبایی ماندنی نیست ، پرستیدنی است . اُرد بزرگ

توانگر کسی است که به آنچه خداوند توانا نصیبش کرده خرسند باشد . زیرا شوریده بخت تر و پراکنده خاطرتر از آزمند کسی نیست . بزرگمهر

به جای آنكه به تاریكی لعنت فرستید، یك شمع روشن كنید

انسان نقطه ای است بین دو بی نهایت بی نهایت لجن و بی نهایت فرشته بنگر به طرف کدام یک می روی (دکتر شریعتی)

بدترین و خطرناکترین کلمات اینست: «همه این جورند». (تولستوی)

فرق انسان و سگ در آنست كه اگر به سگی غذا بدهی هرگز تو را گاز نخواهد گرفت(تولستوی)

اراده‌های قوی جز در لباس عمل و کردار ظهور نمی‌یابند

پروانه اغلب فراموش می کند روزیرم بوده است - مثل سوئدی

درباره درخت، بر اساس میوه‌اش قضاوت كنید، نه بر اساس برگهایش

در بین تمامی مردم تنها عقل است كه به عدالت تقسیم شده زیرا همه فكر می‌كنند به اندازه كافی عاقلند. (رنه دكارت)

عیب کار اینجاست که من '' آنچه هستم '' را با '' آنچه باید باشم '' اشتباه می کنم ، خیال میکنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم

همه مردم را «بعضی مواقع» می‌توان فریفت و بعضی از مردم را برای «همه عمر». لیکن نمیتوان همه مردم را برای همه عمر فریب داد.

اگر جلوی اشتباهات خود را نگیرید، آنها جلوی شما را خواهند گرفت

افراد موفق كارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلكه كارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند

پول و پست و مقام عشق و معرفت نمی آورد بسیار آدمهایی هستند که پولشان با پارو بالا می رود اما عقلی دارند به اندازه یک نخود و دلی دارند به اندازه یک ارزن

تنها توانگران می توانند بگویند : با ما از بخشش سخن بگو.گدایان فقط می توانند بگویند با ما از گرفتن سخن بگو به تعبیری کسی که بیش تر و بیشتر می خواهد گداست.

آنگاه که از دارایی هایت می بخشی ، چنان نبخشیده ای ، بخشش آن است که پاره های وجود خویش را ببخشی.

بخشش در برابر خواهش و تقاضا نیکوست ، اما بخشش از روی بصیرت بی آنکه خواهشی در میان باشد نیکوتر است برای کریمان و گشاده دستان جستجو برای یافتن کسی که بستاند لذت بخش تر از نفس بخشش است

این قدر نگو : اگه ببخشم کوچک می شوم اگه با گذشت کردن كسی

کوچک می شد خدا اینقدر بزرگ نبود

فقر همنشین کفر است.فقر آنگاه فخر است که از قلمرو توانگری عبور کرده باشد کسی که دارد و از داشته ها می گذرد به مرتبه استغنا رسیده است.داشتن عیب نیست ، اسارت داشته هاست که عیب است کسی که اسیر داشته ها نیست براحتی می بخشد.

نگرانی هرگز از غصه فردا چیزی نمی کاهد ، بلکه فقط شادی امروز را از بین می برد

ادموند گولدین : خدا به انسان دو چشم ولی یک زبان عطا کرده است, تا دو برابر آنچه را که میگوید به چشم ببیند.

پرسش این نیست که آیا بعد از مرگ حیاتی وجود دارد یا نه پرسش حقیقی این است که آیا پیش از مرگ تو زنده ای یا نه ؟

jigar-tala
05-06-2009, 08:55
آیا از بخشندگی و مهربانی که نخستین حالات خداوند است ، در ما نشانی هست ؟

شهامت گله ، ناشی از چوپان بیدار است . . .

کسی که می ماند و نمی پرد به یک راز بزرگ آگاه گشته و آن فلسفه پرواز است. اُرد بزرگ

تنهایی برای جوان ارزشمند ، و برای پیر آزار دهنده است . . .

وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغها می کند پرهایش سفید می ماند، ولی قلبش سیاهمیشود. دوست داشتن کسی که لایق دوست داشتن نیست اسراف محبت است . ( دکتر علی شریعتی(

مهمترین لحظات زندگی لحظات تصمیم گیری است که سرنوشت ما شکل می گیرد

ناتوان ترین آدمیان، آنانی هستند که نیروی بدنی خویش را به رخ دیگران می کشند . . .

بشر به خوشبختی خیلی زود عادت میکند و چون خیلی زود عادت میکند خیلی زود هم فراموش میکند که خوشبخت است

آنان كه برای با هم بودن نیاز به دلیل مادی دارند. مدتها پیش عشق را در خود كشته اند. عشق جهان را می سازد نه جهان عشق را.(آرش.ا.ب)

بهترین اشخاص، كسانى هستند كه اگر از آن ها تعریف كردید، خجل شوند و اگر بد گفتید، سكوت كنند."جبران خلیل جبران"

اینجا چشم انداز باز است و جان بر بلندا! اما انسانهایی خلاف این وضعیت هم هستند كه آنها هم بر بلندی اند و چشم اندازی باز دارند، اما به پایین می نگرند.((نیچه))

ساده ترین کار جهان این است که خود باشی و دشوارترین کارجهان این است که کسی باشی که دیگران می خواهند.

به اخرش فکر نکن بگذار عشق خودش حرف اخر را بزند

مشکلی که با پول حل شود، مشکل نیست هزینه است!

بخندیم ، امّا سرمایه خنده ما، گریه دیگران نباشد(استاد محمد تقی جعفری)

صدها راه برای پند و اندرز دادن وجود دارد اما بیشتر بدترین گونه آن ،که همان رو راست گفتن است را برمی گزینیم . . .

اگر کاری که می‌کنی٬ هوشمندانه باشد٬ هیچ اشکالی ندارد که تو را احمق بدانند...

زندگی دو چهره بیشتر نداره یا به بازیت میگیره یا به بازیش میگیری انتخاب با توست

زندگی را دور بزن و آن گاه که بر تارک بلند ترین قله ها رسیدی، لبخند خود را نثار تمام سنگریزه هایی کن که پایت را خراشیدند.

کسانی که به انتظار زمان نشسته اند آنرا از دست داده اند!

کودکی که گناه خویش را بدون پرسش ما به گردن می گیرد در حال گذراندن نخستین گام های قهرمانی است . . .

در زندگی از تصور مصیبت های بیشماری رنج بردم که هرگز اتفاق نیفتادند

تاریخ یك ماشین خودكار و بی راننده نیست و به تنهایی استقلال ندارد، بلكه تاریخ همان خواهد شد كه ما می خواهیم.((ژان پل سارتر))

کسی که چند آرزوی درهم ورهم دارد به هیچ کدام از آنها نمی رسد مگر آنکه با ارزشترین آنها را انتخاب کند و آن را هدف نهایی خویش سازد . . .

اگر شیفته کارت نباشی ، روانت بیمار می شود و در نهایت پیکرت از پای در خواهد آمد .

با ولخرجی تنها مال نمی رود ، زمان ارزشش فراتر است ، و آن هم نابود می شود

آینده جوانان را از روی خواسته ها ، و گفتار ساده اشان ، می توان پی برد ، نپنداریم که میزان دارایی و یا امکانات آنها ، دلیلی بر پیروزی و شکست آنهاست ، تنها مهم خواسته و آرزوی آنهاست . . .

اگر آماده نباشیم ارزشمندترین زمان ها را نیز از دست خواهیم داد ، و کسی که آماده نیست بخت کمتری برای پیروزی خواهد داشت ، آمادگی یعنی بروز بودن در هر حرفه و کاری . . .

نخستین گام بهره کشان کشورها ، ابتدا نابودی بزرگان و ریش سفیدان است و سپس تاراج دارایی آنها...

jigar-tala
05-06-2009, 09:03
انسان پر جربزه و قابل وقتی با بحران روبه‌رو می‌شود، به تكیه‌گاه فكر نمی‌كند؛ روش خود را تحمیل می‌كند، مسؤولیتش را می‌پذیرد و نتیجه كار را [پیروزی یا شكست] از آن خود می‌داند. چارلز دوگل

حق کهنسال تر از قانون است .

توی زندگی دو نفر باش.یکی برای خودت برای زندگی و دیگری برای دیگران زندگی باش

زندگی شما تنها زمانی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید . برایان تریسی

اگر همواره مانند گذشته بیندیشید، همیشه همان چیزهایی را به‌دست می‌آورید كه تا بحال كسب كرده‌اید .( فاینمن)

یا چنان نمای که هستی، یا چنان باش که می‌نمایی (بایزید بسطامی)

مدتها پیش آموختم که نباید با خوک کشتی گرفت، خیلی کثیف می‌‌شوی و مهم‌تر آنکه خوک از این کار لذت می‌برد.

این شیوه آدم هاست که وقتی می خواهند چیزی را نابود کنند ، از آن هیولایی در ذهن دیگران و یا خود ترسیم می کنند.

كسی كه دوبار از روی یك سنگ بلغزد، شایسته است كه هر دو پایش بشكند

برادلی : اشتباه نیز جزئی از زندگی است، پس وقت خودت را تلف نکن و خودت را به خاطر اشتباههای گذشته سرزنش نکن.

زندگی من مجموعه ای از درسهایی است که به آن نیاز دارم، درسهایی با نظم و ترتیب تمام در زندگی ام روی می دهد.( این سالمترین برخورد است و حد اکثر آرامش ذهن را تامین می کند.)

زندگی یک مسابقه بخت آزمایی است اما من از هر اتفاقی که در زندگی روی می دهد نهایت استفاده را می برم (این دومین انتخاب خوب است و کیفیت متوسطی را به زندگی می بخشد)

چرا همیشه همه بلاها سر من می آید؟ (این طرز برخورد نهایت ناکامی و بدبختی را تضمین می کند)

دنیا را می توان به دو بخش تقسیم کرد: بخشی که در آن هر چیزی قیمتی دارد و بخشی که در آن قیمت بی معنا

جایی که قیمت ها بی معنا می شوند ارزشها ظهور می کنند . قیمت ها به اشیاء و امور مرده تعلق دارند

شما ممکن است بتوانید گلی را زیر پا لگدمال کنید، اما محال است بتوانید عطر آنرا در فضا محو سازید. «ولتر؛ نویسنده فرانسوی ????-????»

ما در زندگی مرتبا با درسهای تازه ای روبرو می شویم و تا زمانی که درسی را یاد نگیریم مجبور به گذراندن دوباره آن هستیم. آندرو متیوز

اگر می خواهی بزرگ شوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن . اُرد بزرگ

کسی که می‌خواهد رازی را حفظ کند باید این واقعیت را که رازی دارد، کتمان کند. (گوته)

سخت كوشی هرگز كسی را نكشته است، نگرانی از آن است كه انسان را از بین می برد

حقیقت هر اندازه عجیب به نظر برسد باز آشناست ، دروغ هر اندازه آشنا به نظر برسد باز غریب است.

هیچ سمی مهلک تر از جاه طلبی نیست ، جاه طلبی سمی ست که تو را می کشد و همچنان زنده نگه می دارد و زندگی تو را به زندگی گیاهی تبدیل می کند ،هیچ شکستی بد تر از توفیق در جاه طلبی نیست

آلفرد دوموسه : حیات خوابی است ، و محبت رؤیای آن .

دنیای عجیبی است کسی که تو را دوست دارد تو. دوستش نداری و کسی که تو دوستش داری او تو را دوست ندارد وکسی را هم که تو دوستش داری و او نیز تو را دوست دارد به رسم دین و آیین به هم نمیرسید دکتر علی شریعتی

می خواستم زندگی کنم ، راهم را بستند ستایش کردم ، گفتند خرافات است عاشق شدم ، گفتند دروغ است گریستم ، گفتند بهانه است خندیدم ، گفتند دیوانه است دنیا را نگه دارید ، می خواهم پیاده شوم دکتر علی شریعتی

هیچوقت نمی‌توانید با مشت گره‌کرده دست کسی را به گرمی بفشارید. (گاندی)

کسانی که می بخشند از بخشش خویش شادمان اند ، پاداش اینان همان شادمانی شان خواهد بود.

شاخ و برگ های زشت حسادت ، سلطه ، تفوق ، ، رقابت ، کینه ، بد بینی و بی اعتمادی ، مانع از آن می شوند که عشق را تجربه کنی.

خوشبختی به سراغ کسی می‌رود که فرصت اندیشه درباره بدبختی را ندارد.

مصیبتی از این بزرگ تر؟؟ افلاطون گفت: مصیبتی از این بزرگ تر چه باشد؟ كه جاهلی مرا بستاید و كار من او را پسندیده آید! ندانم كه چه كار جاهلانه كرده ام كه او را خوش آمده است!(قابوس نامه)

اُرد بزرگ : هرگز به کودکتان نگویید پیشه آینده اش چه باشد همواره به او ادب آموزش دهید چون با داشتن ادب ، او و شما همیشه از مهر آدمیان برخوردار خواهید بود .

بوسکالیا: یک زندگی را وقتی می شود با خوشبختی قرین دانست که شروعش با عشق باشد و ختمش با جاه طلبی.

اُرد بزرگ : هیچ گاه برای آغاز دیر نیست ، با خود بگویم اینبار کار نا پایان را بسر می آورم

اُرد بزرگ : همواره بین خود و همسرت بازه ای (فاصله ای) را نگاهدار تا به خواری گرفتار نشوی .

بیسمارک : اگر به جای اسلحه با معلم به جنگ دنیا می رفتیم ، همه دشمنان نابود می شدند .

فردوسی خردمند : کسی که به آبادانی می کوشد جهان از او به نیکی یاد می کند .

باب هاپ : تا وقتیکه مرد عروسی نکرده او را غیر کامل می خوانند ، بنابراین معلوم می شود پس از ازدواج کار مرد تمام است .

بطلیموس: زمان را بر کارهای خود تقسیم کنید تا کاری بر زمین نماند.

ارد بزرگ : هیچ دوستی بهتر از تنهایی ، برای اهل اندیشه نیست .

اُرد بزرگ : تاریخ هیچگاه تکرار نشده و نخواهد شد آنچه روی داده و در حال رخ نمودن است پیراسته شدن ایده های بشری از ناراستی هاست .

فردریش نیچه :آیا می کوشی که ده بار یا صد بار دو چندان شوی ؟ نکند بهر خود مریدان بسیار می جویی ؟ - پس می باید ظرفهای تهی ( هیچ ) را بجویی.

اُرد بزرگ : اگر بپذیریم همه ما آنگونه که می بینیم و در می یابیم ، می گوییم و روشنگری می کنیم باید بن زندگی را دایره ای بزرگ بدانیم که همه چیز را نیز دایره ترسیم کرده است

گذشته چراغ آینده نیست بلکه گذشته سد راه آینده است .

«موفقیت» بدست‌آوردن چیزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چیزی است که بدست‌آورده‌ای.

حقیقت چیزی نیست که نوشته می‌شود .. آن چیزی است که سعی می‌شود پنهان بماند

jigar-tala
05-06-2009, 09:05
نتیجه گیری زود پس از رخدادهای مهم زندگی از بی خردی است . اُرد بزرگ

مردان بزرگ همچون کوه اند که هر چه از آن ها دورتر می شویم عظمت آن ها بیشتر آشکار می گردد . لرد جوی

بزرگترین بدبختی آن است که طاقت کشیدن بار بدبختی را نداشته باشیم . باس

انسان! خودت به یاری خود برخیز! . بتهوون

انسانها در هیچ یک از ویژگی هایشان به اندازه نیکی کردن به همنوعان خود خدای گونه نیستند. سیسرو

انسانیت از آن رو فقیر است که کانون های کیهانی را نمی شناسد ، عشق بخشیدن را فراموش کرده و راه گدایی را پیش گرفته است ،عاشقان حقیقی امپراتوران عالم بخشش اند ، آن ها کاسه به دست نمی گیرند و محبت گدایی نمی کنند.

آنکه می‌خواهد روزی پریدن آموزد، نخست می‌باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالارفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمی‌کنند. (نیچه)

هرگز خودت را با دیگران مقایسه نکن ، چرا که تو چیزهایی داری که دیگران در حسرت آن وقت می گذرانند .

آینده کتابیست که امروزمینویسی!چیزی بنویس که درآینده ازخواندن آن لذت ببری

خانه بدون زن عفیف، گورستان است. «بالزاك»

همان طور که آفتاب تیرگی ها را می راند اشخاص با نشاط نیز ازقلب دیگران غم و اندوه را می زدایند - اورایزن اسوت

در جهان روشنایی هایی وجود دارد كه در عمیق ترین ظلمات نهانند

پول مانند حس ششم است که بدون آن نمی توان از پنج حس دیگر به طور کامل استفاده کرد . بدون درآمد کافی نصف امکانات زندگی به روی ما مسدود خواهد شد . سامرست مرآم

اُرد بزرگ : همواره آدمیان پهنه و چنبره بدی و پلیدی را با دانش و اندیشه برتر خویش بسته و بسته تر می سازند .

اُرد بزرگ : همای بخت بر شانه ات نخواهد نشست مگر آنکه شانه ای به گستره و پهنای کوهستان داشته باشی .

عشق ارزشی است که پندار علم و هندسه وهم و فیلسوفی خیال و جاسوسی حواس بدان راه نمی یابد عشق رانمی توان آموخت باید به آن مبتلا شوی

انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد . دوسن پیر

برای تربیت اراده بهترین زمان ایام جوانی است. فیثاغورث

انعطاف پذیر باش ، نیایش و کرنش معنوی انجام بده و زیاد ببخش تا شادی را از عمق وجودت احساس کنی .

اگر می خواهی خوشبخت باشی برای خوشبختی دیگران بکوش زیرا آن شادی که ما به دیگران می دهیم به دل ما بر می گردد . بتهوون

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری، آنستکه بعداز هر زمین خوردنی برخیزی. مهاتما گاندی

اگر آدم خوبی با تو بدی کرد،چنان وانمود کن که نفهمیده‌ای. او توجه خواهد کرد و مدت زیادی مدیون تو خواهد بود. یوهان ولفگانگ گوته

هر آنچه داری روزی چه بخواهی و چه نخواهی همه به دیگران داده خواهد شد ، بنابر این ای خزانه دار میراث خوارگان اکنون که هستی و می توانی ببخش و بده تا فصل بخشش داشته هایت از آن تو باشد نه از آن آنهایی که اموالت را روزی به ارث و یغما خواهند برد.

مرا دوست بدار،اندکی ولی طولانی . کریستوفر مارلو

فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگومگو می کنند. کونگ تین گان

سختی های بزرگ به آدمی نیرویی دو چندان می بخشد . اُرد بزرگ

اندیشه برتر در روزهای توفانی و آشوب و در همان حال خموشی و آرامش ، توانایی برتر خویش را از دست نمی دهد. اُرد بزرگهرکسی درس مخصوص به خود را می گیرد. ما می توانیم به سه طریق واکنش نشان دهیم

من تنها با مردی ازدواج می کنم که عتیقه شناس باشد ، زیرا فقط در این صورت است که هرچه پیرتر شدم در نظر شوهرم عزیزتر خواهم بود . آگاتا کریستین

ایمان و باور ما در ابتدای هر مسئولیت دشواری تنها عاملی است که موفقیت نهایی مان را تضمین می کند.

خویشتن و مردم را هنگامی می شناسی ، که تنها شوی . اُرد بزرگ

اولین درسی که والدین باید به فرزندان خود بیاموزند، صداقت است. شوپنهاور

محبت نیرومندترین جادوها است. گولاس

اگر امروز حتی یک کلمه از دیروز بیشتر بدانید مسلماً شخص دیگری هستید . چاحیت

چون دل راست اندیش و زبان راستگو باشد در کاستی و نادرستی بسته می شود . بزرگمهر

شما نمی توانید به یک نفر چیزی را که خودش از قبل نمی داند یاد بدهید . فقط می توانید او را از آنچه می داند با خبر و آگاه کنید. گالیله

مهم نیست کجا متولّدشدم و چگونه و کجا زندگی کرده ام. مهم این است که در آنجا که بوده ام چگونه رفتاری داشته ام . جوجیا اوکیف

باید زیاد مطالعه کنید تا بدانید که هیچ نمی دانید. مونت کیو

خوشبختی میان خانه ی شماست، بیهوده آن را در میان باغ دیگران می جویید. مارک اورل

آنچه شما درباره خود فكرمی كنید، بسیار مهمتر از اندیشه هایی است كه دیگران درباره شما دارند

وقتی توبیخ را با تمجید پایان می دهید، افراد درباره رفتار و عملكرد خود فكر می كنند، نه رفتار و عملكرد شما

آنقدر شكست خوردن را تجربه كنید تا راه شكست دادن را بیاموزید

در شگفتم که سلام آغاز هر دیداریست ، ولی در نماز پایان است . شاید این بدین معناست که پایان نماز آغاز دیدار است

عاشق عاشقی باش, دوست داشتن را دوست بدر, از تنفر متنفر باش, به مهربانی مهر بورز, با آشتی آشتی کن, از جدائی جدا باش. (زرتشت)

دوستان تشکر هم نکردید عیبی ندارد اما حتما بخوانید منبع:amin.mihanblog