PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از كجا بفهمم خط تلفن من pcm است يا نه ؟

babak22ir
25-03-2009, 16:28
سلام.

تلفن من از مركز قدس با پيش شماره 8800 است و به به تازگي هم براي adsl شركت شاتل ثبت نام كرده ام.

ولي مثل اينكه بيشتر تلفن هاي مركز قدس pcm است و adsl روي اونها نصب نميشه. حالا قبل از اينكه شاتل لطف كنه و اين خبر خوب يا بد رو به من بده ، از كجا ميشه فهميد كه خط pcm است يا نه ؟

alizali
25-03-2009, 18:59
برو تو کوچتون نیگاه کن ببین اگه از اینا هست خطتتون متاسفانه توسط مخابرات کلابرداری شده و pcm هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

telescope
25-03-2009, 19:42
یکی از روش های آن کانکت شدن با dialup هست. اگه از 26400 بیشتر نباشه یعنی اینکه PCM هست. اما اگه 33600 به بالا باشه کابل مسی هست.
اگر هم PCM باشه مشکلی نیست.خودشون استعلام میکنن بعدش با شما هماهنگ میکنن که به مرکز مربوطه نامه بدید تا خط را از pcm به مسی تبدیل کنن.

naseronline
25-03-2009, 19:45
برو تو کوچتون نیگاه کن ببین اگه از اینا هست خطتتون متاسفانه توسط مخابرات کلابرداری شده و pcm هست
اگه سیمش از همین پست خارج شده باشه PCM هستش... ولی اگه از اون یکی پست سمت چپ که تو عکسم دیده میشه اومده باشه PCM نیست... در ضمن این دستگاه Pcm برق داره مواظب باش.
خوب این کلاهبرداری نیست دوست عزیز. بعضی مواقع موقعیت مکانی ایجاب می کنه که از این خطوط استفاده بشه که یک خط به PCM میاد و به هفت تا 14 خط تقسیم میشه. وگرنه هیچ تفاوتی با خطوط معمولی نداره.

babak22ir
25-03-2009, 20:05
هنوز توي كوچه رو نديدم ! ولي در اسرع وقت ميرم كل كوچه رو بررسي مي كنم با عكس ميارم اينجا ! راستي‌، ممكنه اين دستگاه توي كوچه نباشه و توي مخابرات كار گذاشته شده باشه ؟!

سرعت اين خط معمولا 31 ، 33 ، و بعضي وقت ها 40 كانكت ميشه . با speedtest.net تست كردم ،‌سرعت دانلود 31 و آپلود 103 بود .

با برنامه تورنت ،‌سرعت حدود 3.5 است .

با برنامه DAP از سايت هاي معمولي با سرعت حدود 3.5 و 4 دانلود ميكنه ولي از سايت مايكروسافت با سرعت 15 تا 22 دانلود مي كنه كه خيلي عجيبه !

pcm بودن خط رو ميشه با اندازه گيري ولتاژ برق خط تعيين كرد ؟! يعني اهم متر وصل كنم ببينم تلفن چقدر برق داره !؟

حالا با توجه به اين شواهد و قراين نظر شما چيه ؟ :13:

babak22ir
25-03-2009, 22:45
اين هم عكس :

كابل تلفن آپارتمان ما از اين پست بيرون اومده :

و صاف رفته توي لوله خرطومي پشت اين جعبه برق :

اين دو تا عكس هم مال همسايه ها است !!

حالا تشخيص شما چيه و چه دستوري مي فرماييد ؟ :20:

alizali
25-03-2009, 22:51
احتمالا pcm نیستید
چون فقط جعبه های تقسیم مشاهده شده

alizali
25-03-2009, 22:53
اگه سیمش از همین پست خارج شده باشه pcm هستش... ولی اگه از اون یکی پست سمت چپ که تو عکسم دیده میشه اومده باشه pcm نیست... در ضمن این دستگاه pcm برق داره مواظب باش.
خوب این کلاهبرداری نیست دوست عزیز. بعضی مواقع موقعیت مکانی ایجاب می کنه که از این خطوط استفاده بشه که یک خط به pcm میاد و به هفت تا 14 خط تقسیم میشه. وگرنه هیچ تفاوتی با خطوط معمولی نداره.

بله منم منظورم پلاستیکیه بود
عین کلاهبرداریه
شما 100 تومن ( جدیدا 50 تومنه انگار) داری میدی برای یه خط مسی کامل
نه خطی که چهار تیکه شده ( در ضمن از 4 هم هست نه هفت اصلا هفت نمیتونه باشه) و به چهار نفر داده شده و از هر کدوم پول خط کامل رو میگیرن

telescope
25-03-2009, 22:56
خیالت راحت. با همون سرعت کانکشن dialup هم میشد فهمید.ربای شما سیم مسی هست دیگه درخواست برای برگرداندن آن نیست.

ghahremanimehdi
25-03-2009, 22:58
اون عکس آخریه دقیقا pcm یا pgs هست ! البته متاسفانه ... بهتره بری روی اون روهم بخونی احنمالا روش نوشته ...

naseronline
25-03-2009, 23:52
بله منم منظورم پلاستیکیه بود
عین کلاهبرداریه
شما 100 تومن ( جدیدا 50 تومنه انگار) داری میدی برای یه خط مسی کامل
نه خطی که چهار تیکه شده ( در ضمن از 4 هم هست نه هفت اصلا هفت نمیتونه باشه) و به چهار نفر داده شده و از هر کدوم پول خط کامل رو میگیرن
نمی دونم ، شاید حق با شما باشه ولی از لحاظ کیفیت فک نکنم فرقی داشته باشه فقط من شنیده بودم که اگه باهاش به اینترنت وصل شی خط همسایه ها قطع میشه و باید دکمه ریست روش رو بزنی تا دوباره درست شه که دوستمون می گه به اینترنتم باهاش به راحتی وصل میشه.
من یه مدت کار مخابراتی می کردم . من هفت خطش رو هم دیدم که یه خط اصلی داشت که به هفت خط تقسیم می شد.
در مورد پول هم خوب به هر نفر یه خط با شماره جدا می دن دیگه. فرقی نمی کنه که با خط معمولی.

babak22ir
26-03-2009, 10:37
زنگ زدم مخابرات به خانمه گفت : همكارم نيست و من پسوردش رو ندارم ! شنبه زنگ بزنين بهتون بگيم !

babak22ir
28-03-2009, 11:37
امروز رفتم از مخابرات پرسيدم ، خط ها pcm نبود. خدا رو شكر !

3ouren
01-04-2009, 14:40
البته هیچ نیازی به این کارها نیست
میتونید یک تلفن به مخابرات محل خود
بزنید و متوجه شوید که خط شما پی سی ام
هست یا خیر

mykaraj
12-04-2009, 17:01
ببین یه سیمبان تو مرکز پیدا کن دمش هم ببین خط PCM رو با خط معمولی تو همون پست عوض کنه بعد adsl بگیر :)

sarmaee
13-04-2009, 09:43
یکی از روش های آن کانکت شدن با dialup هست. اگه از 26400 بیشتر نباشه یعنی اینکه PCM هست. اما اگه 33600 به بالا باشه کابل مسی هست.

واقعا همیشه همین طوره؟ یعنی مثلا ربطی به این که چه تعداد خط از یک سیم ،در دستگاه pcm گرفته باشند نداره؟

Mohsen khan
13-04-2009, 10:58
واقعا همیشه همین طوره؟ یعنی مثلا ربطی به این که چه تعداد خط از یک سیم ،در دستگاه pcm گرفته باشند نداره؟
شما زنگ بزن مركز تلفن منطقه تون
شماره تماس را بده
همون لحظه بهتون مي گه خطتون چي هست

sarmaee
13-04-2009, 11:14
شما زنگ بزن مركز تلفن منطقه تون
شماره تماس را بده
همون لحظه بهتون مي گه خطتون چي هست
این مرکز ما (دستغیب-شیراز) که حضوری هم به آدم نمی گن! میگن فقط به استعلام شرکتهای ارائه کننده adsl جواب می دیم.:blink: یک شرکت هم که چند روزه گفته می پرسم خبرت می دم، کاری نکرده هنوز.
کلا منظور سؤالم این بود که سرعت اتصال دایل آپ چقدر برای تشخیص pcm بودن خط قابل اعتماده؟

Mohsen khan
13-04-2009, 11:20
این مرکز ما (دستغیب-شیراز) که حضوری هم به آدم نمی گن! میگن فقط به استعلام شرکتهای ارائه کننده adsl جواب می دیم.:blink: یک شرکت هم که چند روزه گفته می پرسم خبرت می دم، کاری نکرده هنوز.
کلا منظور سؤالم این بود که سرعت اتصال دایل آپ چقدر برای تشخیص pcm بودن خط قابل اعتماده؟
از كدوم شركت استعلام گرفتين ؟

sarmaee
13-04-2009, 11:41
نمایندگی داتک (ستارگان رز جنوب)

Mohsen khan
13-04-2009, 11:44
Adsl/ شهر شيراز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از شاتل هم استعلام بگيريد
فكر مي كنم زودتر پاسخ بدهند

sarmaee
18-04-2009, 08:04

تجربتا درست نیست! من با دایل آپ روی ۵۰.۶ یا ۵۲ کیلوبیت وصل می شم ولی خط pcm هست:41:

sarmaee
18-04-2009, 08:07
Adsl/ شهر شيراز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از شاتل هم استعلام بگيريد
فكر مي كنم زودتر پاسخ بدهند

همون داتک نمایندگی اصلیش جواب گرفتم زود. متاسفانه گفتند pcmهست.

r4pbr4p
18-04-2009, 12:29
تجربتا درست نیست! من با دایل آپ روی ۵۰.۶ یا ۵۲ کیلوبیت وصل می شم ولی خط pcm هست:41:

تجربیات دوستمون درسته

شاید تنظیمات مودم شما طوریه که هر موقع کانکت میشه این عدد رو بزنه

manibrzgr
08-02-2018, 14:28
به نظرم بهترین ومطمئن ترین راه پرسیدن از مخابرات منطقه اس چون چند روز کاری زمان میبره تا سرویس سوییچ بشه بنابراین بپرسید بهتره.با احترام به نظر دوستانی که راه حل دادن

SiavElClassico
26-02-2018, 11:03
سلام من درخواست خروج از PCM داده بودم شانسی برام رو دیده بان نت رانژه کردند و مسئول مخابرات زنگ زده بود میگفت تخلیه کن مخابرات بگیر وگرنه PCM میکنیمت. دیروز تونستم نت بگیرم از دیده بان نت با این که تلفنم بوق نداشت. از دیروز عصری کلا چراغ لینک مودمم روشن نمیشه ولی تلفن بوقش وصل شده. از دیده بان نت چک کردم میگن خط هنوز رانژه هست. به نظرتون خط رو برگردوندن به pcm؟ مسئول مخابرات هم جواب درست حسابی نمیده.

renfield
27-02-2018, 11:04
pcm دم در حونه است جای دوری نیست که برو دم در خونتون

mahan999
10-03-2018, 21:34
سلام من درخواست خروج از PCM داده بودم شانسی برام رو دیده بان نت رانژه کردند و مسئول مخابرات زنگ زده بود میگفت تخلیه کن مخابرات بگیر وگرنه PCM میکنیمت. دیروز تونستم نت بگیرم از دیده بان نت با این که تلفنم بوق نداشت. از دیروز عصری کلا چراغ لینک مودمم روشن نمیشه ولی تلفن بوقش وصل شده. از دیده بان نت چک کردم میگن خط هنوز رانژه هست. به نظرتون خط رو برگردوندن به pcm؟ مسئول مخابرات هم جواب درست حسابی نمیده.

کدوم شهر و مرکز مخابراتی هستی؟

iman2919
10-12-2018, 18:14
خط من pcm هست راهی داره بتونم adsl بگیرم؟ مخابرات چند دفعه برای رفع pcm تماس گرفتم ولی فایده نداشت
سایت 192 هم 22 روز هست شکایت کردم اونم هیچ خبری نیست:n35:

Z8000
17-12-2018, 09:18
کدوم شهر و مرکز مخابراتی هستی؟

من شهر یزد هستم