PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره دوربین sony-dsc-h10

ALI.XFX
24-03-2009, 00:21
سلام چندتا سوال درباره H10 داشتم لطفا کمکم کنید

1.قیمت این دوربین چنده
2.zoom این دوربین چطوره
3.قیمت حافظش مثلا 1GB چنده
4.FLASH این دوربین چند متر برد داره
5.کیفیت فیلم برداریش چطوره (مثال بزنید)

ببخشید اگه سوالا زیاد شد :18:

ALI.XFX
24-03-2009, 00:59
اگر senator_f هم کمک کنن ممنون میشم چون واقعا اطلاعاتشون خیلی بالاست

ALI.XFX
24-03-2009, 01:22
آقا چون من از senator_f کمک خواستم کسی ناراحت نشه بقیه هم اگه میشه کمک کنن

ALI.XFX
24-03-2009, 01:26
یکی نیست کمک کنه

ALI.XFX
24-03-2009, 12:48
اگه کسی نیست کمک کنه پس چرا این قسمت دوربین دیجیتال رو درست کردین(قابل توجه مدیران و همکاران)
من قبلا این تاپیک رو تو "خرید لوازم صوتی و تصویری درست کردم یکی اومد گفت اونجا جاش نیست
حالا به من بگید کجا این سوال رو مطرح کنم بخش لپتاپ چطوره یا مثلا بخش موبایل

ebi66_boukan
24-03-2009, 13:33
سلام چندتا سوال درباره H10 داشتم لطفا کمکم کنید

1.قیمت این دوربین چنده
2.zoom این دوربین چطوره
3.قیمت حافظش مثلا 1GB چنده
4.FLASH این دوربین چند متر برد داره
5.کیفیت فیلم برداریش چطوره (مثال بزنید)

ببخشید اگه سوالا زیاد شد :18:

قيمتش بايد حول و حوش 270 اينا باشه.گارانتي هاي مختلف قيمت هايي مختلفي رو ميگن.زومش 10 اپتيكال هست.زوم ديجيتالشم نميدونم .البته اگه 1000 هم باشه بدردنميخوره چون از كيفيت عكس كم ميكنه.قيمت حافظهSDHC الان خيلي پايينه طوري كه الان يه 4 گيگ ترنست ميگن 8 تومنه.اما اين مدل سوني از نوع pro duo ميخوره كه 1 گيگ حدوداي 8-10 تومنه.4گيگ كه به بالا هم به احتمال زياد بالاي 30 تومن هستن.محدوده نور فلاش : 2 /0 تا 7 متر (واید ) و 0/9 تا 5.6 (تله) در ایزوی اتوماتیک حداکثر تا 14 متر (واید) و 11.2 متر (تله ) در ایزوی 3200 .كيفيت فيلمبرداريش VGA هست يعني 640 در 320 كه معموليه.در مورد اين دوربين من چند جا خوندم كه گفته بودن عكس هاش خوب نيست و ساخت اون اشتباه بوده.شما با اين قيمت FUJI S2000HD و Canon sx110is رو هم مدنظر داشته باشيد كه به نظرم از اين سوني بهترن.فوجي فيلمبرداري HD داره با كيفيت 1280 در 720 كه انصافا خوبه و لنز 28 ميليمتري و زوم 15 داره.قيمتشم دوستان گرفتن با 260 كه با اين قيمت به نظرم بهترينه.كانن هم زومش 10 هست ولي لنز وايد نداره و فيلمبرداريشم معموليه.البته هر دو مدل فوجي و كانن سنسورشون بزرگتر از اچ 10 سوني هست و طبيعتا عكس هاشون يه كم بهتره.p>

nakhle007
24-03-2009, 14:38
اگه کسی نیست کمک کنه پس چرا این قسمت دوربین دیجیتال رو درست کردینقربون شکلت توی یه ساعت پنج ، شیش تا پست دادی...
اونوقت میگی چرا کسی جواب نمیده؟

شما با اين قيمت FUJI S2000HD و Canon sx110is رو هم مدنظر داشته باشيدشما مطمئنی که fuji s2000hd با سونی h10 هم قیمته؟
اونوقت اگه کیفیت hd فیلمبرداری میکنه حداقل یه رم 16 گیگ میخواد دیگه تا بشه 50 دقیقه فیلم گرفت ، درسته؟
قیمت رم 16 یا 32 این دوربین چنده ؟
اصلا ساپورت میکنه؟

ebi66_boukan
24-03-2009, 19:58
قربون شکلت توی یه ساعت پنج ، شیش تا پست دادی...
اونوقت میگی چرا کسی جواب نمیده؟

شما مطمئنی که fuji s2000hd با سونی h10 هم قیمته؟
اونوقت اگه کیفیت hd فیلمبرداری میکنه حداقل یه رم 16 گیگ میخواد دیگه تا بشه 50 دقیقه فیلم گرفت ، درسته؟
قیمت رم 16 یا 32 این دوربین چنده ؟
اصلا ساپورت میکنه؟

تو يه سايت كه سرچ كردم قيمت h10 رو 270 زده بود در حالي كه فوجي 260 تومن دوستان از آفومار گرفتن.اگه در نظر بگيريم 30-40 تومن ارزونتر هم باشه باز فوجي به نظرم يه سر و گردن بالاتره.طبق اطلاعاتي كه تو دفترچه دوربين هست با رم 4 گيگ 50 دقيقه/ رم 8 گيگ 110 دقيقه و رم 16 گيگ 230 دقيقه ميتوان به صورت HD فيلمبرداري كرد( با زوم).قيمت رم 16 گيگ رو يكي از بچه ها گرفته بود 39 تومن.از 32 گيگ هم اطلاعي ندارم.

nakhle007
24-03-2009, 22:50
آقا نمیدونم منو بیاد دارین یا نه ولی من توی تایپیک خرید دوربین مطرح کردم که میخوام h10 بگیرم و در نهایت شما منصرف کردین منو و sx110 رو پیشنهاد دادین که فیلمبرداریش hd نبود حالا این مدل رو که معرفی کردین (s2000hd ) من هم از ظاهرش و هم از امکاناتش و قیمتش خیلی خوشم اومده میخواستم بدونم آیا مشکل خاصی داره که شما اونجا این مدل رو پیشنهاد ندادین؟

در مورد h10 بايد بگم تو خيلي فروم ها ازش به عنوان دوربيني كه اصلا عكس خوب نميگيره ياد شده و توليد اون رو اشتباه ميدونن.sx110 كانن تقريبا همون مشخصات رو داره و به مراتب جديد تر و بهتره.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
میخوام بدونم اگه مشکل خاصی نداره همین مدل رو بگیرم

prowler88
24-03-2009, 23:21
آقا نمیدونم منو بیاد دارین یا نه ولی من توی تایپیک خرید دوربین مطرح کردم که میخوام h10 بگیرم و در نهایت شما منصرف کردین منو و sx110 رو پیشنهاد دادین که فیلمبرداریش hd نبود حالا این مدل رو که معرفی کردین (s2000hd ) من هم از ظاهرش و هم از امکاناتش و قیمتش خیلی خوشم اومده میخواستم بدونم آیا مشکل خاصی داره که شما اونجا این مدل رو پیشنهاد ندادین؟

راستش من این دوربینا رو ندارم و باهاشون کار نکردم که بخوام نظر قطعی بدم. ولی سایت dpreview زیاد از این دوربین تعریف نکرده بود.

ALI.XFX
24-03-2009, 23:28
ebi66_boukan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان خیلی خیلی ازت ممنونم
فقط این h10 تو بازارهای ایران ژاپنیه یا چینی

ALI.XFX
24-03-2009, 23:49
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه میشه یکمی بیشتر درباره fuji s200hd توضیح بدین

ebi66_boukan
25-03-2009, 00:35

دلیلش این بود این فوجی جزو یه سری دیگست و کانن و سونی یه رده دیگه.
با این قیمت به نظرم این فوجی بهترین انتخابه.ببینید این فوجی داره با دوربین هایی رقابت میکنه که حدود 150 تومن قیمت بالاتر دارن.فیلمبرداریش که به نظرم عالیه و عکس هاش هم مثل بقیه دوربین های slr-like نویز داره که طبیعیه.من که ازش راضیم.درسته sx10 & fz-28 دوربین های خیلی خوبین اما قیمتشون رو هم باید در نظر گرفت.به نظر من واسه یه دوربین نیمه حرفه ای اینقدر پول خرج کردن درست نیست چون خروجی عکسشون فرق چندانی ندارن.تنها مشکل من با این دوربین نویزش هست و دلیلشم توقع بالای من هست که تنها با دوربین های حرفه ای انتظارم برآورده میشه.

ebi66_boukan
25-03-2009, 00:41

اگه میشه یکمی بیشتر درباره fuji s200hd توضیح بدین
فوجی s2000hd
یه سرچ کوچولو بزنید کل مشخصاتش تو سایت های فارسی و انگلیسی هست.اما از مشخصات بارزش میشه فیلمبرداری hd که به نظرم رقیبی نداره.15 برابر زوم در حین فیلمبرداری که اونم واقعا بدرد بخور و عالیه.لنز واید 28 میلیمتری که میتونه دامنه وسیعتری رو برای عکاسی فراهم کنه.عکس هاش هم بد نیست و میتونه قانعت کنه.اینم در نظر بگیرید که قیمتش 260 تومنه و با این پول یه کامپکت رو هم به زور میشه خرید.

prowler88
25-03-2009, 00:54
Fuji S2000 HD

ویژگی های مثبت:
فیلمبرداری HD با قابلیت زوم در حین فیلمبرداری
10 مگاپیکسل
لنز واید 28 میلیمتر و 15 برابر زوم
لرزشگیر دست
تنظیمات دستی

نکات منفی:
ماکرو 10 سانتیمتر
سرعت شاتر محدود
یک مقدار مشکلات کیفیت عکس در مقایسه با رقبا

به نظر من کنان SX110 بهتره. از نظر سرعت شاتر, تنظیمات دیافراگم, ماکرو, وزن و ابعاد.

ebi66_boukan
25-03-2009, 01:00
fuji s2000 hd

ویژگی های مثبت:
فیلمبرداری hd با قابلیت زوم در حین فیلمبرداری
10 مگاپیکسل
لنز واید 28 میلیمتر و 15 برابر زوم
لرزشگیر دست
تنظیمات دستی

نکات منفی:
ماکرو 10 سانتیمتر
سرعت شاتر محدود
یک مقدار مشکلات کیفیت عکس در مقایسه با رقبا

به نظر من شما کنان sx110 هم در نظر داشته باش. از نظر شاتر و دیافراگم و ماکرو بهتره.

ماکرو 1 سانتی متر نه 10 سانتی متر.ضمنا ماکروی 0 سانتی متر عملا کاربردی نداره.سرعت شاتر هم تا 4 ثانیه هست که واسه استفاده از اونم باید 3 پایه استفاده بشه که خیلی جا ها مقدور نیست.کیفیت عکسش هم نطر دوستان قابل احترامه.ضمنا بگم من به مارک کانن علاقه ی خاصی دارم و از رو تعصب از این فوجی تعریف نمیکنم.

ALI.XFX
25-03-2009, 03:05
من سرچ کردم این باطریش شارژر داره یا نه اصلا یکم درباره باتریش توضیح بدی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Senator_F
25-03-2009, 11:38
اگه کسی نیست کمک کنه پس چرا این قسمت دوربین دیجیتال رو درست کردین(قابل توجه مدیران و همکاران)
من قبلا این تاپیک رو تو "خرید لوازم صوتی و تصویری درست کردم یکی اومد گفت اونجا جاش نیست
حالا به من بگید کجا این سوال رو مطرح کنم بخش لپتاپ چطوره یا مثلا بخش موبایل

دوست گلم.تو روزای عید اینقدر عجله دارین اعصابتون به هم میخوره.
من که خودم مسافرت بودم و امروز برگشتم.الان هم میرم بیرون فرصت مطالعه کل تاپیک و پاسخ دادن رو ندارم.بقیه دوستان هم عین من هستن.شما هم حتما همینطور.
امیدوارم از دوستان دلخور نشین.
بنده در خدمتم.البته بعد از برگشتن از بیرون.
موفق باشین.

ebi66_boukan
25-03-2009, 13:34
من سرچ کردم این باطریش شارژر داره یا نه اصلا یکم درباره باتریش توضیح بدی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگه منظورتون فوجی هست
باتری نداره و باید 4 تا باتری قلمی میخاد.این باتری ها مزیت خودشونو دارن مثلا در مسافرت که امکان شارژر نیست همه جا در دسترس هستن.من 4 تا باتری سونی 2700 میلی آمپر رو با شارژر گرفتم 38 تومن که تو بازار به نظرم بهترینه.و 400-500 عکس میشه باهاش گرفت.

Senator_F
25-03-2009, 14:53
دوست عزیزم جناب [ali.xfxl] جان،از این شاخه به اون شاخه پریدن خسته تون می کنه.دوربین h10 و sx110 هردو از یه رده هستند ولی s2000hd ازیه رده دیگه.شما اینو مد نظر قرار بدین که از بهترین انتخاب ها و سقف کیفیت یه رده،میرین به کف یه رده دیگه.درسته s2000hd قیمتش با این مدل ها یکیه ولی همه چیز قیمت نیست که،این دوربین کف محسوب میشه در رده خودش،شاید مزیت هایی داشته یاشه که اون یکی ها ندارن،ولی قطعا چون هزینه کمتری نسبت به مدل های مشابه می کنین،انتظار کیفیت بیشتر و حتی برابر رو نباید داشته باشین.
قبلا یه بار در مورد هربه تبلیغاتی مود hd گفته بودم دیگه که چون دوربین خودش چنگی به دل نمیزنه،شرکت فوجی برای اینکه بتونه دوربینشو از فنا نجات بده،باید یه کاری بکنه که ریویو کننده ها حداقل یه نقطه مثبت تو این دوربین پیدا کنن.

هزینه اضافی کردن هم برای امکاناتی که مورد نیاز نیست،اصلا اقتصادی نیست.باز من میخوام مثال ماشینی بزنم.شما وقتی میتونی یه بی ام و سری 3 بخری و باهاش راحت مسافرت هم بری و آدمی نیستی که بخوای سریع رانندگی کنی،چه لزومی داره که بری m5 بخری؟

اصول انتخاب رده دوربینو یه جایی تو تاپیک سونی گذاشته بودم،اونو کپی می کنم همینجا،خوب و دقیق بخونش:

شما به این سوال بنده جواب بدین تا دوربینتون پیدا بشه.

تعریف شما از عکاسی چیه؟(جسارت نشه ها.بقیشو بخونین)

1- همه خانواده رو یه جا جمع کردن،عکس گرفتن.شبا کمتر دوربین استفاده کردن.بیشتر عکس خانوادگی تا منظره و هنری و اینا.
2- قضیه خانواده سر جاش،ولی گاهی هم میخواین از یه منظره ای ،درختی،کوهی،پرنده ای چیزی عکس بگیرین.ولی شبا اسفاده تون کمتره.
3- یه دوربینی میخواین که بتونین باهاش شکار لحظه کنین،از بچه تون که داره تو حیاط خونه بازی می کنه عکس بگیرین.از کبکی که نشسته روی پشت بوم همسایه عکس بگیرین.از مناظر عکس بگیرین.شبم گه گداری عکسی می گیرین.ولی اصلا دوربین بزرگ دوست ندارین.می خواین دوربینتون توی یه کیف کوچیک دستی جا بشه.
4- دوربینی میخواین که کلا کم بیار نباشه.از 400 متری تون عکس بگیرین،از یه کفشدوزک کوچولو عکس بگیرین.کلا به تنظیمات دستی علاقه دارین ولی فیلمبرداری هم حتما می خواین.خودشم باید حین فیلمبرداری زوم داشته باشه.تازه اونم نه کم،به انازه نزدیک یه هندی کم.اصلا هم براتون مهم نیست که دوربین بزرگ شد.سنگین شد.
5- کلا عاشق عکاسی هستین.براتون مهم نیست سوژه چی باشه.یه بطری خالی،یه شیشه شکسته،یه پر قو.یه منظره قشنگ.یه ساختمون بلند.کلا از اینکه عکساتون بهتر و بهتر میشن حال می کنین و اصلا براتون مهم نیست که این قضیه چقدر قراره براتون هزینه داشته باشه.دوس دارین بگیرین و بگیرین و بگیرین.

حالا گزینه ها رو بررسی می کنیم:
1- سری t هستش.این سری اصلا هیچ حسی برای عکاس بوجود نمیاره.فقط مرو اونها در آلبومه که می چسبه.اصلا شاید عکس گرفتنو بسپرین به یه رهگذر.
2- سری w هستش.این سری کمپکت نیمه حرفه ای هستش.تنظیمات نیمه دستی و فلاش و لنز به نسبت قویتر.
3- h10 هستش.
4- h50 .
5- سری آلفا.
در مورد ژاپن بودن،اگه سونی رو با گارانتی اصلی شرکت بازرگانی بخری،حتما باید بهت ژاپن بده.این شرکت اصلا چینی وارد نمیکنه،حتی W110 رو هم ژاپنی وارد کرده.

ALI.XFX
26-03-2009, 00:13
من از دوربین استفاده های زیر رو میکنم

1.عکاسی از خانواده
2.عکاسی از منظره
3.فلش قوی در تاریکی

حالا نظرتون چیه

ALI.XFX
26-03-2009, 00:26
آقای prowler88 شما نظری ندارید یعنی سونی رو بگیرم یا فوجی

nakhle007
26-03-2009, 00:57
سرعت شاتر هم تا 4 ثانیه هست
سرعت شاتر فوجی 4 ثانیه هست رو یه کم توضیح میدین
یعنی چی؟
یعنی اگه الان یه عکس بگیرم تا 4 ثانیه دیگه نمیشه عکس گرفت
خیلی بده اینجوری که....

یه سوال دیگه
فوجی ساخت کدوم کشوره و اینایی که توی بازار هست مال کجاست ؟

ALI.XFX
26-03-2009, 01:07
من گه تو dpreview و digikala سرچ کردم ساخته تایوان / بقیه سوالاتتون رو نمیدونم اطلاعات ندارم شرمنده

prowler88
26-03-2009, 01:13
آقای prowler88 شما نظری ندارید یعنی سونی رو بگیرم یا فوجی
اگه انتخابتون بین فوجی و سونیه که من هیچ کدوم رو در اون حد قبول ندارم. البته این نظر شخصیه و بعضی از دوستان نظرشون خلاف اینه. ولی من خودم فوجی F100fd یا کنان SX110 رو به اینا ترجیح میدم.

nakhle007
26-03-2009, 01:16
شما به این سوال بنده جواب بدین تا دوربینتون پیدا بشه.

تعریف شما از عکاسی چیه؟(جسارت نشه ها.بقیشو بخونین)

1- همه خانواده رو یه جا جمع کردن،عکس گرفتن.شبا کمتر دوربین استفاده کردن.بیشتر عکس خانوادگی تا منظره و هنری و اینا.
2- قضیه خانواده سر جاش،ولی گاهی هم میخواین از یه منظره ای ،درختی،کوهی،پرنده ای چیزی عکس بگیرین.ولی شبا اسفاده تون کمتره.
3- یه دوربینی میخواین که بتونین باهاش شکار لحظه کنین،از بچه تون که داره تو حیاط خونه بازی می کنه عکس بگیرین.از کبکی که نشسته روی پشت بوم همسایه عکس بگیرین.از مناظر عکس بگیرین.شبم گه گداری عکسی می گیرین.ولی اصلا دوربین بزرگ دوست ندارین.می خواین دوربینتون توی یه کیف کوچیک دستی جا بشه.
4- دوربینی میخواین که کلا کم بیار نباشه.از 400 متری تون عکس بگیرین،از یه کفشدوزک کوچولو عکس بگیرین.کلا به تنظیمات دستی علاقه دارین ولی فیلمبرداری هم حتما می خواین.خودشم باید حین فیلمبرداری زوم داشته باشه.تازه اونم نه کم،به انازه نزدیک یه هندی کم.اصلا هم براتون مهم نیست که دوربین بزرگ شد.سنگین شد.
5- کلا عاشق عکاسی هستین.براتون مهم نیست سوژه چی باشه.یه بطری خالی،یه شیشه شکسته،یه پر قو.یه منظره قشنگ.یه ساختمون بلند.کلا از اینکه عکساتون بهتر و بهتر میشن حال می کنین و اصلا براتون مهم نیست که این قضیه چقدر قراره براتون هزینه داشته باشه.دوس دارین بگیرین و بگیرین و بگیرین.

حالا گزینه ها رو بررسی می کنیم:
1- سری t هستش.این سری اصلا هیچ حسی برای عکاس بوجود نمیاره.فقط مرو اونها در آلبومه که می چسبه.اصلا شاید عکس گرفتنو بسپرین به یه رهگذر.
2- سری w هستش.این سری کمپکت نیمه حرفه ای هستش.تنظیمات نیمه دستی و فلاش و لنز به نسبت قویتر.
3- h10 هستش.
4- h50 .
5- سری آلفا.

انوقت fuji s2000hd جزو کدوم دسته هستش؟

ALI.XFX
26-03-2009, 01:16
فقط یه سوال فلش h10 قویتره یا s2000hd

nakhle007
26-03-2009, 01:25
ولی من خودم فوجی F100fd یا کنان SX110 رو به اینا ترجیح میدم.

جــــــان!!!:18::18::18:

منظورتون همینه

یعنی شما واقعا اینو به s2000hd ترجیح میدین؟

prowler88
26-03-2009, 01:37
یعنی چی؟
خیلی بده اینجوری که....

یه سوال دیگه
یعنی این که مواقعی که میخواین تو محیط های تاریک عکس بگیرین شاتر تا 4 ثانیه باز میمونه تا نور کافی به سنسور دوربین برسه. و خب یه امر طبیعیه برای همه ی دوربین ها. هر چقدر زمان نوردهی بیشتر بشه عکس روشن تر میشه.
فوجی هم از اسمش که معلومه ژاپنه.

ALI.XFX
26-03-2009, 01:41
از چیه اسمش معلومه ژاپنیه تو dpreview برو یه نگاه بنداز ببین چه خبره

ALI.XFX
26-03-2009, 01:48
made in vietnam

prowler88
26-03-2009, 02:06
جــــــان!!!:18::18::18:

منظورتون همینه

یعنی شما واقعا اینو به s2000hd ترجیح میدین؟

این که میگم ترجیح میدم معنیش این نیست که از این بهتره. یعنی با معیارهای من سازگار نیست. به نظر من این دوربین (S2000) وارد محدوده ای از بازار شده (SLR-Like) که رقبای بسیار قدرتمندی توش حضور دارن. درسته که قیمت این دوربین از همه ی اونا کمتره ولی یه سری ضعف داره که نمیشه به این راحتی ازش گذشت.
دوربین F100fd تنظیمات دستی عکاسی نداره. از این نظر حرفی برای گفتن نداره. ولی S2000 به غیر از تنظیمات دستی, فیلمبرداری HD, زوم بهتر و فلاش قویتر مشخصات بهتری در مقایسه با این دوربین آماتور نداره. F100fd سنسورش بزرگتره, سرعت شاترش و رزولوشنش بالاتره, سرعتش بیشتره و ماکروش قویتره. هدفم مقایسه ی این دو دوربین نیست چون میدونم هیچ ربطی به هم ندارن. فقط میخوام بگم این دوربین اون چیزی نیست که من دنبالش باشم. ولی شما ممکنه با توجه به معیارها و کاربردت به نظرت بیاد که دوربین خوبیه. باز بستگی به نظر شخصی داره.

ALI.XFX
26-03-2009, 02:11
با تشکر از همه دوستانی که تو این تاپیک به من کمک کردند همون sony-dsc-h10 رو میگیرم والسلام

ALI.XFX
26-03-2009, 02:14

Senator_F
26-03-2009, 10:22
یعنی چی؟
خیلی بده اینجوری که....

یه سوال دیگه

سرعت شاتر 4 ثانیه هستش،معنیش اینه که در حالت دستی،با تنظیمات نمیتونین بیشتر از 4 ثانیه به سنسور نور بدین،در H50 و SX10 سی ثانیه هستش.

انوقت fuji s2000hd جزو کدوم دسته هستش؟

جزو دسته SLR-like ها.توی رده H50 سونی،SX10 کنون،P80 نیکون هستش.

ebi66_boukan
26-03-2009, 10:52
سرعت شاتر 4 ثانیه هستش،معنیش اینه که در حالت دستی،با تنظیمات نمیتونین بیشتر از 4 ثانیه به سنسور نور بدین،در h50 و sx10 سی ثانیه هستش.

جزو دسته slr-like ها.توی رده h50 سونی،sx10 کنون،p80 نیکون هستش.

با سلام خدمت دوست عزیز سناتور.راستش یه سوال برام پیش اومده بود.شاتر 30 ثانیه کجاها قابل استفادست؟من در تاریک ترین شرایط با 3-4 ثانیه تونستم بهترین عکس بگیرم.تازه این 30 ثانیه نیاز به ثابت بودن جسم مورد نظر و استفاده از 3 پایه داره و در غیر این صورت به نظرم عکس به هم میریزه.پس به نظرم در واقع یه گزینه ی کاربردی نیست.شاید بعد از هزاران عکس یک مورد لازم شد که شرایط خاص خودش رو میخاد.

و یه سوال دیگه.آیا هر چه زمان نوردهی بیشتر بشه در کاهش نویز هم تاثیر داره و یا فقط نور رو زیاد میکنه؟

prowler88
26-03-2009, 11:23
با سلام خدمت دوست عزیز سناتور.راستش یه سوال برام پیش اومده بود.شاتر 30 ثانیه کجاها قابل استفادست؟من در تاریک ترین شرایط با 3-4 ثانیه تونستم بهترین عکس بگیرم.تازه این 30 ثانیه نیاز به ثابت بودن جسم مورد نظر و استفاده از 3 پایه داره و در غیر این صورت به نظرم عکس به هم میریزه.پس به نظرم در واقع یه گزینه ی کاربردی نیست.شاید بعد از هزاران عکس یک مورد لازم شد که شرایط خاص خودش رو میخاد.

و یه سوال دیگه.آیا هر چه زمان نوردهی بیشتر بشه در کاهش نویز هم تاثیر داره و یا فقط نور رو زیاد میکنه؟
جناب سناتور ببخشید من پیشدستی میکنم. درمحیط های بسیار تاریک میشه عکس هایی گرفت که نورش حتی شبیه نور روز باشه. البته برای این که عکس زیاد روشن نشه میشه دیافراگمو به میزان لازم بست. سرعت شاتر پایین برای بعضی سوژه ها که حرکت و کشیدگیشون تو سرعت های بالا نشون داده نمیشه لازمه. بعضی وقتها هم اگه بخوایم با ثابت نگه داشتن حساسیت نور عکس رو زیاد کنیم تنها راه حله.
بیشتر شدن زمان نوردهی نویز رو کم نمیکنه. برعکس میتونه باعث بشه نویز بیاد تو تصویر البته نه به اون شدت.
یه نگاهی هم به این عکس بندازین:

Senator_F
26-03-2009, 11:44

جناب سناتور ببخشید من پیشدستی میکنم. درمحیط های بسیار تاریک میشه عکس هایی گرفت که نورش حتی شبیه نور روز باشه. البته برای این که عکس زیاد روشن نشه میشه دیافراگمو به میزان لازم بست. سرعت شاتر پایین برای بعضی سوژه ها که حرکت و کشیدگیشون تو سرعت های بالا نشون داده نمیشه لازمه. بعضی وقتها هم اگه بخوایم با ثابت نگه داشتن حساسیت نور عکس رو زیاد کنیم تنها راه حله.
بیشتر شدن زمان نوردهی نویز رو کم نمیکنه. برعکس میتونه باعث بشه نویز بیاد تو تصویر البته نه به اون شدت.

خیلی ممنون جناب Prowler.
یه نکته کوچیک هم بنده اضافه می کنم.
دوست عزیز وقتی بحث در مورد Slr like ها هست،بحث کاربرد حرفه ای میادش وسط.نمیدونم میتونم منظورم رو درست عرض کنم یا نه،ولی دوربینی که شما تو دستتون دارین؛خیلی دست کم گرفته شده.
شما به این عکس نگاه بکنین،درسته که این عکس با یه SLR واقعی گرفته شده،ولی این دوربین ها توانایی ثبت چنین تصاویری رو دارن.حالا این یه نمونه هستش.
قبلا یه عکسی دیده بودم که الان پیداش نکردم،عکس اینطوری بودش که یه نفر داشت توی یه اتاق تاریک ازپله ها پایین میومد،و عکاس به ازای هر یک قدم ایشون،یک فلاش میزدن،حاصل عکس خیلی زیبا شده بود.

nakhle007
26-03-2009, 12:27
با تشکر از کلیه دوستان من هم فوجی s2000hd رو میگیرم...
فقط در مورد گارانتی این شرکت هم یه توضیح بدین ممنون میشم
اینایی که توی بازار هم هست ساخت خود ژاپن یا کشور دوست و همسایه چین زده...

raz72592
26-03-2009, 12:50
سلام.
یقینا"انتخواب خوبی کردی من میگم در مورد مارک نیکون هم تحقیقی بکنید تا جاییکه من میدونم خدمات خیلی خوبی میده. فقط همین

ebi66_boukan
26-03-2009, 13:00
با تشکر از کلیه دوستان من هم فوجی s2000hd رو میگیرم...
فقط در مورد گارانتی این شرکت هم یه توضیح بدین ممنون میشم
اینایی که توی بازار هم هست ساخت خود ژاپن یا کشور دوست و همسایه چین زده...
گارانتی که من گرفتم ایده آل بود.آفومار هم هست.در کل من اعتقادی به گارانتی ندارم.دوربینا ساخت ویتنام هست یعنی در واقع مونتاژ ویتنام هست.به علت پایین بودن هزینه کارگر در کشورهای ویتنام چین و ...... بسیاری از شرکت های عظیم در این کشور ها اقدام به ساخت کارخانه نموده اند.از جمله سونی نوکیا و....!در واقع این کشور ها فقط قطعات این دستگاه هارو میبندن و قطعات این ها اصل هست.

raz72592
26-03-2009, 13:17
سلام.
یقینا"انتخواب خوبی کردی من میگم در مورد مارک نیکون هم تحقیقی بکنید تا جاییکه من میدونم خدمات خیلی خوبی میده. فقط همین

prowler88
26-03-2009, 13:35
نیکون همون قدر که دوربین های حرفه ایش خوبه دوربین های غیرحرفه ایش حرفی برای گفتن ندارن.

Senator_F
27-03-2009, 23:57
اگه تفاوت های بزرگ h10 و h50 رو بگین من انتخابمو میکنم (من تو سایتهای مختلف اطلاعاتشون رو خوندم ولی به آمار و ارقام اطمینان ندارم) همون اعداد و ارقام که شما می فرمایین بهشون اعتماد ندارین،ملاک انتخاب هستند.
یه مقایسه براون میذارم مطالعه بفرمایین.
تفاوت عمده شون توی فلاش و چشمی و مقدار زوم و ماکرو و .... هستش.

ALI.XFX
28-03-2009, 01:37
من این چیزی رو که گذاشتین نمیدونم چطور بازش کنم ولی اگه منظورتون مقایسه h10 و h50 تو سایت دیجی کالا است من رفتم و خوندمش انتخابم هم h50 است ولی بودجم تا300000 تومنه و مجبورم همون h10 رو بگیرم با تشکر ازت سناتور عزیز که کمکم کردی ضمنا اگه خریدم خواستم نمونه عکسی که خودم گرفتم رو بزارم چیکار باید بکنم

mojtabamalaekeh
28-03-2009, 06:58
یه سر به
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بزنید
بخشی به نام راهنمای خرید داره
یکی از زیر مجموعه های این بخش قسمت «با A ریال ، چی بخرم ؟» است
شما به فروم سایت عکاسی یه نگا بندازی دیگه نیازی به توضیحات اضافه من نیست... :46:
در مورد بودجه، من هم بودجه ام محدود بود ولی چون میخواستم یکبار برای همیشه دوربین بخرم کمی صبر کردم و بودجه ام اضافه شد.
حالا رو SX1 هم فکر کن
ضمنا از دوربین هایی که برای کاهش نویز، جزئیات رو محو میکنن دوری کن. منظورم Sony نبودها :27:

Senator_F
28-03-2009, 10:57
من این چیزی رو که گذاشتین نمیدونم چطور بازش کنم ولی اگه منظورتون مقایسه h10 و h50 تو سایت دیجی کالا است من رفتم و خوندمش انتخابم هم h50 است ولی بودجم تا300000 تومنه و مجبورم همون h10 رو بگیرم با تشکر ازت سناتور عزیز که کمکم کردی ضمنا اگه خریدم خواستم نمونه عکسی که خودم گرفتم رو بزارم چیکار باید بکنم

منظورم همون بودش.مطالعه کردین.
ببینین الان اختلاف قیمت H50 با بودجه شما،40 تومنه ولی اگه H10 رو بگیرین،یک ماه بعد اختلافش میشه بیشتر از 140 تومن.باز میل خودتونه ولی اگه بتونین 40 تومنو از یه جایی یه کسی قرض کنین،وام بگیرین....،بهتره.

در مورد نمونه عکس،عکستون رو با یه نرم افزاری مثل فتوشاپ،به اندازه 800*600 تبدیل کنین(عکس اصلی آرشیوتونو نه ها کپی شو.:27::27:) به این سایت برین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوی قسمت اصلی سایت،روی Browse کلیک کنین و عکستونو پیداش کنین،
بعدا دگمه Start uploading رو بزنین؛

بعد از تموم شدن آپلود،این قسمت رو انتخاب و Copy کنین؛

و توی پاسختون،Paste کنین.

ALI.XFX
29-03-2009, 01:11

این عکس رو که با k800 گرفتم رو گذاشتم (حالا نمیدونم بیاد یا نیاد)

psdcompany
11-04-2009, 08:24
سلام و تشكر از همه دوستان
من دوربين سوني h10 رو دارم و ازش راضيم
جا داره تشكر كنم از جنا ب Senator_F به خاطر تقسيم بندي حكيمانه اي كه داشتن بين نيازمندي هاي كاربران و دوربين سوني كه بايد بخرن. احاطه ايشون ستودني است.

دو تا سئوال در مورد اين دوربين.لطفا منو راهنمايي كنيد:
1- كيفيت فيلم برداريش خوبه ولي مشكلي كه دارم اينه فقط 10 دقيقه فيلم ميگيره و منوي تنظيمي واسه اين مشكل هم پيدا نكردم.
2-اينكه وقتي ميخوام از يه منظره مثلا خورشيد در حال غروب عكس بگيرم يا در هنگامي كه اصلا منبع نور روبروي دوربين قرار داره و بخوايم روشنايي و كيفيت عكس هم خوب در بياد دقيقا بايد چي كار كينم.
من توي سمپل هاي عكساش توي سايت هاي معتبر عكاسي ، عكس هايي رو ديدم كه توي شب از فش فشه ها گرفته بودن و جزييات خير كننده اي از حتي رگه هاي دود اطراف توش ثبت شده بود و باعث شد من به همين h10 رضايت بدم !!! اما الان نميتونم باش همچين عكسي رو در بيارم. از يه منبع نور درخشان صرفا توي عكس يه منطقه نوراني ثبت ميشه و خبري از اون جزييات معركه نيست.

نياز مند كمكتون ممنونم ...

psdcompany
19-04-2009, 14:00
لطفا راهنمايي كنيد ...

Senator_F
19-04-2009, 19:38
سلام و تشكر از همه دوستان
من دوربين سوني h10 رو دارم و ازش راضيم
جا داره تشكر كنم از جنا ب Senator_F به خاطر تقسيم بندي حكيمانه اي كه داشتن بين نيازمندي هاي كاربران و دوربين سوني كه بايد بخرن. احاطه ايشون ستودني است.

دو تا سئوال در مورد اين دوربين.لطفا منو راهنمايي كنيد:
1- كيفيت فيلم برداريش خوبه ولي مشكلي كه دارم اينه فقط 10 دقيقه فيلم ميگيره و منوي تنظيمي واسه اين مشكل هم پيدا نكردم.
2-اينكه وقتي ميخوام از يه منظره مثلا خورشيد در حال غروب عكس بگيرم يا در هنگامي كه اصلا منبع نور روبروي دوربين قرار داره و بخوايم روشنايي و كيفيت عكس هم خوب در بياد دقيقا بايد چي كار كنم.
من توي Sampe هاي عكساش توي سايت هاي معتبر عكاسي ، عكس هايي رو ديدم كه توي شب از فش فشه ها گرفته بودن و جزييات خير كننده اي از حتي رگه هاي دود اطراف توش ثبت شده بود و باعث شد من به همين h10 رضايت بدم !!! اما الان نميتونم باش همچين عكسي رو در بيارم. از يه منبع نور درخشان صرفا توي عكس يه منطقه نوراني ثبت ميشه و خبري از اون جزييات معركه نيست.

نياز مند كمكتون ممنونم ...

0- خیلی ببخشین،مثل اینکه بنده و دوستان پست شما رو ندیدیم.

1- در مورد زمان فیلمبرداری،کاری نمیشه کرد.یعنی باید با 10 دقیقه بسازین.البته دقیق نمیدونم شاید Frame Rate اش رو کاهش بدین،بتونین continious هم فیلم بگیرین.

2- مود های مختلف رو باید خوب بهشون مسلط بشین.منظور شما عکاسی در حالت ضد نور هستش.

فکر کنم برای عکاسی از فشفشه،مود اختصاصی وجود داشته باشه توی دوربینتون.اگه نباشه،باید دیافراگم رو کامل باز کنین،Iso رو بالا ببرین،وبا سرعت شاتر بالا عکس بگیرین.