PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ثابت کردن ضریب پردازنده

pouyapro
23-03-2009, 20:02
از کجا باید ضریب پردازنده رو ثابت کنم؟مینم biostar tp43d2-a7
c1e .max cpuid .cpu tm رو الان غیر فعال کردم
پایین اومدن متناوب ضریب باعث مشکل در اور میشه؟
در ضمن در لود کامل دمای cpu 60 درجه میشه ولی هیتسینکش گرم هم نمیشه!ممکنه مشکل از خمیر سلیکون باشه؟یا طبیعیه؟

alborz_k
23-03-2009, 20:19
از کجا باید ضریب پردازنده رو ثابت کنم؟مینم biostar tp43d2-a7
c1e .max cpuid .cpu tm رو الان غیر فعال کردم
پایین اومدن متناوب ضریب باعث مشکل در اور میشه؟
در ضمن در لود کامل دمای cpu 60 درجه میشه ولی هیتسینکش گرم هم نمیشه!ممکنه مشکل از خمیر سلیکون باشه؟یا طبیعیه؟
سلام. تغییر ضریب پردازنده به خاطر خصوصیت speedstep هست که با غیر فعال کردنش ، مشکل حل میشه . البته وقتی غیر فعالش کنید ، میزان مصرف و حرارت تولیدی زیاد میشه. کلأ در زمان اورکلاک ،کمی باعث نا پایداری می شه و مزاحمه! بهتره موقع اورکلاک غیر فعالش کنید و در پایان اورکلاک دوباره می تویند فعالش کنید !!
C1E هم کارش اینه که اگه دمای پردازنده خیلی بالا رفت!! برای حفاظت از پردازنده ، فرکانس رو کم می کنه!!
نه ، طبیعیه که هیت سینک خنک باشه !! چون اون در مجاورت هوا قرار داره و خنک می شه و به خاطر اختلاف دمایی که با پردازنده داره ، باعث خنک شدنش میشه!! ولی باز دمای 60 درجه ، کمی بالاست!

pouyapro
23-03-2009, 22:49
s&s رو غیر فعال کردم.ولی بازهم چک میکنم.

ولی هیتسینکه رفرنس یاچیپست مین داغ میشد.حتی صفحه ای که روی cpu هست و هیت پایپ ها ازش رد میشه هم سرده!

alborz_k
24-03-2009, 02:19
s&s رو غیر فعال کردم.ولی بازهم چک میکنم.

ولی هیتسینکه رفرنس یاچیپست مین داغ میشد.حتی صفحه ای که روی cpu هست و هیت پایپ ها ازش رد میشه هم سرده!
میدونم چی میگی!! خنک کننده ی تونیک من هم همیشه یخه یخه!! در حالی که در فرکانس 4300 ، دمای پردازنده به 70 می رسه!!پس باید بگم که خنک کننده ایراد داره؟؟!! یک بار هم گفتم ، چون سطح فلزی خنک کننده ، با هوا ی خنک در ارتباطه ، سریع خنک می شه! اما از اون جایی که فلز به کار رفته ابر رسانا نیست ، پردازنده داغ می مونه!! مطمئن باش اگه خنک کننده رو بد ببندی و یا بد کار کنه ، دما در این فرکانس و ولتاژ به 100 می رسه!! شما نباید از خنک کننده های مرجع پردازنده های 45 نانومتری ، که ضعیف ترین خنک کننده ای هستند که تا بهحال به کار رفته و حتی هسته ی مسی هم ندارند!!! انتظار زیادی داشته باشین!!
بحث پل شمالی فرق می کنه!! شما یک فن روی اون هم بزار ، می بینی که دمای اون هم پایین می اد!! ولی توجه کن که هیت سینک اون ، خیلی خیلی کوچیک تر از مال پردازنده هست!!

pouyapro
24-03-2009, 10:35
ممنون از راهنماییت.speedstep رو هم چک کردم غیر فعال بود.ولی تو cpuz ضریب بعضآ پایین میاد.

شما یک فن روی اون هم بزار ، می بینی که دمای اون هم پایین می اد!!
'گذاشتم خیلی پایین اومده:31:

alborz_k
24-03-2009, 11:49
ممنون از راهنماییت.speedstep رو هم چک کردم غیر فعال بود.ولی تو cpuz ضریب بعضآ پایین میاد.

'گذاشتم خیلی پایین اومده:31:
برای این که دیگه بعضأ پایین نیاد ، c1e رو هم غیر فعال کن!! چون اون هم بعضی وقت ها ضریب رو کم می کنه!!