PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ::می خوام دوربین دست دوم بخرم. لطفا راهنماییم کنید::

Razel
23-03-2009, 14:50
سلام
من می خواستم از یکی از دوستان دوربین Sony Cybershot DSC-T9 کیفیت6 مگاپیکسل بخرم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا بفرمایید که به جه قیمتی ورش دارم وکلا ارزش داره یا نه. و نظرتون راجع بهش چیه . کیفیت و ...

در ضمن چه چیزی رو تو دوربین تست کنم تا ببینم سالمه یا نه.

من زیاد تجربه ندارم لطفا راهنماییم کنید.

Razel
24-03-2009, 17:56
آقا کسی نیست کمکم کنه؟ من یکی دو روز بیشتر وقت ندارم.

hbboy
24-03-2009, 18:06
سلام ...
اولا رفیقت چه جور ادمی ؟ یعنی با دوربین چه رفتاری داشته ؟
دوما قیمت رو تعیین کن ببین نسبت به قیمت نو چند میده ؟

نظر من > خریدن لوازم برقی دیجیتال از نوع کارکرده اصلا توصیه نمیشه ...

prowler88
24-03-2009, 23:29
به نظر من ارزش نداره. این دوربین مال 4-3 سال پیشه و از اون موقع تا حالا دوربین های عکاسی خیلی پیشرفت کردن. خصوصا که یه دوربین ultra compact هست. و این سری دوربین های سونی کیفیت عکس خوبی ندارن. حتی مدل های جدیدشون.

Razel
24-03-2009, 23:58
سلام ...
اولا رفیقت چه جور ادمی ؟ یعنی با دوربین چه رفتاری داشته ؟
دوما قیمت رو تعیین کن ببین نسبت به قیمت نو چند میده ؟

نظر من > خریدن لوازم برقی دیجیتال از نوع کارکرده اصلا توصیه نمیشه ...
خوب من هم مخالف خرید لوازم دست دومم ولی اگه یه قیمت پایین داد چی؟ هنوز که خودش قیمت نداده گفته خودت تحقیق کن قیمت بذار.

seymour
26-03-2009, 20:34
اگه دوستت واقعا رفیقته .. و باهاش تعارف نداری (این خیلی مهمه) و البته قیمت مناسبی هم بده ، و ضمناً اولین دوربینیه که می خوای بگیری (پیش درآمدی بر خریدهای بهتر آتی) ، بگیر ...

البته شما نگفتی که چند وقته این دوربین رو داره (دقیقا چند سال؟)، چقدر باهاش کرده ، مسافرت برده اش یا نه (این یکی خیلی تاثیر داره روی عمر دوربین) ... ولی به نظر من مثلا 130 شاید بیارزه .. (باز بسته به این سوالات بالا)

prowler88
26-03-2009, 20:50
اگه دوستت واقعا رفیقته .. و باهاش تعارف نداری (این خیلی مهمه) و البته قیمت مناسبی هم بده ، و ضمناً اولین دوربینیه که می خوای بگیری (پیش درآمدی بر خریدهای بهتر آتی) ، بگیر ...

البته شما نگفتی که چند وقته این دوربین رو داره (دقیقا چند سال؟)، چقدر باهاش کرده ، مسافرت برده اش یا نه (این یکی خیلی تاثیر داره روی عمر دوربین) ... ولی به نظر من مثلا 130 شاید بیارزه .. (باز بسته به این سوالات بالا)
اگه قرار باشه این همه پول بدن که میتونن a590 بگیرن.

seymour
26-03-2009, 21:55
اگه قرار باشه این همه پول بدن که میتونن a590 بگیرن.
که البته اونوقت دیگه از دوستش هم نخریده !- درسته؟ ... ضمنا اگه بحث سر قیمته ، خب پایین تر بگه .. چه باک؟

بعد از این چند سال مشاوره دادن ، یه چیزی که من می دونم اینه که خیلی ها ترجیح میدن آروم به سمت یه موضوع برن ... بجای یه نو ، یه دوست دوم (همون کاهش قیمت باعث آرامش خاطره)... بجای یه مدل نیمه حرفه ای ، یه مدل جمع و جورتر .. مثلا در زمینه پلیرها یه علت فروش بیشتر creative همینه - توجه به سادگی و جمع و جوری ... مخاطب رو فراری نمیده ... (مثلا نسبت به cowon)

Razel
26-03-2009, 23:57
بیرون چند جا پرسیدم همه گفتن در بهترین شرایط زیر 100 تومن میارزه.

اون دوستتم آدم با سلیقه ایه مطمئنم خوب نگهش داشته. من 70 تومن قیمت دادم گفت فکرامو می کنم جواب میدم خودش میگه 2سال پیش 350 تومن خریده. من که جای اون بودم به جای این همه ضرر نگهش میداشتم.

خلاصه چند روز دیگه جواب میگیرم.
از دوستانی که راهنماییم کردن ممنونم.

seymour
27-03-2009, 12:46
خودش میگه 2سال پیش 350 تومن خریده. من که جای اون بودم به جای این همه ضرر نگهش میداشتم.
احسنت ... دقیقا منم به همین خاطر قیمت قبلی رو پیشنهاد دادم .. یعنی منطقاً تو ذهن آدم میاد که اگه با این همه ضرر بخواد بفروشه بهتره نگهداره ... ولی خب اگه با همین قیمتی که گفتی بگیری خیلی هم خوبه بعنوان دوربین اول .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]