PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Xperia X1 یا omnia i900 ؟

merikh_merikh
23-03-2009, 08:43
سلام.
دوستان به نظره شما ایکس1 بهتره یا ای900؟ اگه میشه هم در نظر سنجی شرکت کنید هم نظر و دلیل خود را هم بگویید.
میدونم در این مورد تاپیک وجود داره ولی نظر سنجی نبود.منم نظرسنجی گذاشتم اخه خیلی ها در مورد خرید بین این دو گوشی سوال میپرسن........

s-a-l-i-m
23-03-2009, 09:29
خب اگه بخوای از نظر قیمت بسنجی همه میگن امنیا ولی کلا من x1 رو قبول دارم چون رم زیادی داره و همین یک برتری هست چون می تونی ویندوزش رو به روز گنی مثلا 6.5 که فعلا ..........
و کیبورد هم داره که از نظر زیبایی خیلی ............
کیفیت صدای هدفون از امنیا بهتره.....
کیفیت تصویر هم بهتره......

hasanmotori
23-03-2009, 10:56
به نظر من i900.
قدرتcpu بيشتر وسرعت بيشتر البته اين به خاطر اينترفيس سيك تر هم هست. 16 گيگ مموري داخلي كه اگه بخاي همينو واسه x1 بگيري 100 تومن ميشه.صفحه بزرگتر و حساسيت بيشتر. دوربين بهتر.باريكتر بودن.accelerometer. خروجي tv.وزن كمتر.موسش همه جا كار ميكنه.خانايي بيشتر صفحه در زير نور آفتاب.صداي بهتر
رم و رام بيشتر x1 هم همچين چيز بدرد بخوري نيستن چون با 128 مگ رم كلي برنامه ميشه باز كرد بدون هيچ مشكلي.256 مگ هم براي رام كافيه چون حجم ويندوز از 150 مگ بيشتر نميشه.براي i900 هم wm6.5 اومده
برتري هاي x1 هم كيبرد و صفحه با كيفيت تر البته نه اونقدري كه فكر ميكنيد.joy stick . اينترفيس يكم جذاب تر.
با توجه به گفته هاي اون دوستمون كه هر دوتا گوشي رو دارن x1 يكم مشكلات نرم افزاري هم داره ولي خيلي مهم نيست
راستي آقا فريد نظر سنجي كو؟

استبداد
23-03-2009, 14:18
دوستان به نظره شما ایکس1 بهتره یا ای900؟ اگه میشه هم در نظر سنجی شرکت کنید هم نظر و دلیل خود را هم بگویید.

فکر کنم یادت رفته نظر سنجی رو بزاری

اگه ملاک قیمت رو در نظر نگیریم من x1 رو انتخاب میکنم
رم و رام بیشتر
کیبرد حقیقی
باتری بهتر
صفحه ی با کیفیت تر

esmail194
23-03-2009, 16:07
فکر کنم تاپیک تکراری باشه
ولی من هم آی 900 رو ترجیح میدم
یا علی

merikh_merikh
23-03-2009, 23:00
دوستان من یادم رفت که نظر سنجی را بزارم.الان گذاشتم.
من به ایکس1 رای دادم.چون کیبرد خوبی داره و به نظرم برای یک گوشی لمسی لازمه و ال سی دی خوبی هم داره و همچنین رم و رام بیشتری هم داره که برای نصب سیستم عامل جدید خوبه.........

meghdaad
24-03-2009, 00:16
تو گوشیهای ویندوز موبایل هر 2 خوب هستد، تو کیبردارها x1 و در بدون کیبردها آمنیا گذینه خیلی خوبیه.

merikh_merikh
24-03-2009, 00:23
ولی ایکس1 به خاطره داشتن کیبرد کاملتره و به نظره من اگه کسی پول داشته باشه بره ایکس1 بگیره پشیمون نمیشه چون ایرادی نداره که بخاد بعدن حسرت بخوره........

meghdaad
24-03-2009, 00:55
استفاده از کیبرد برای هر کسی مهم نیست شاید خیلی از افراد گوشی بدون کیبرد بیشتر بپسندند یا شاید هم با کیبرد انتخاب کنند، ولی هر کسی با آگاهی کامل از مشخصات، هر کدوم از این دو تا گوشی بخره پشیمون نمیشه.

Ava UK
24-03-2009, 01:12
x1 رم و رام بیشتری داره. رزولوشن صفحه اش عالیه و اکثر پاکت پیسی ها الان دارن به سمت رزولوشن x1 پیش میرن. نمونه اش htc touch pro2 و diamond 2. کیبرد داره. خروجی صدای استاندارد داره و میتونی هر هندزفری دلت خواست روش بندازی بدون تبدیل و خرت و پرت های اضافی. دکمه های بیشتری داره و میتونی از این دکمه ها برای راحتی کار استفاده بکنی. Dpad داره که اینم برای گشتن در منوها و مخصوصا بازی های جاوا خیلی کمک میکنه. باتری قویتر و بهتری داره. dead شدن در x1 معنی نداره. حتی اگر اشتباه هم کردی گوشیت خراب نمیشه. ساپورت بهتری داره و همچنین کلی panel داره. اگر از اینترفیس یکیش خوشت نیومد همون لحظه میتونی عوضش کنی بدون اینکه مثل امنیا نیاز به عوض کردن رام داشته باشی.
من اگر جای تو باشم 100 درصد x1 میگیرم.

merikh_merikh
24-03-2009, 08:20
x1 رم و رام بیشتری داره. رزولوشن صفحه اش عالیه و اکثر پاکت پیسی ها الان دارن به سمت رزولوشن x1 پیش میرن. نمونه اش htc touch pro2 و diamond 2. کیبرد داره. خروجی صدای استاندارد داره و میتونی هر هندزفری دلت خواست روش بندازی بدون تبدیل و خرت و پرت های اضافی. دکمه های بیشتری داره و میتونی از این دکمه ها برای راحتی کار استفاده بکنی. Dpad داره که اینم برای گشتن در منوها و مخصوصا بازی های جاوا خیلی کمک میکنه. باتری قویتر و بهتری داره. Dead شدن در x1 معنی نداره. حتی اگر اشتباه هم کردی گوشیت خراب نمیشه. ساپورت بهتری داره و همچنین کلی panel داره. اگر از اینترفیس یکیش خوشت نیومد همون لحظه میتونی عوضش کنی بدون اینکه مثل امنیا نیاز به عوض کردن رام داشته باشی.
من اگر جای تو باشم 100 درصد x1 میگیرم.
دوست عزیز به نکات خوبی اشاره کردین.
من در حال حاظر پول ندارم که گوشی بگیرم ولی اگه پول دستم بیاد حتم ایکس1 را میگیرم........

esmail194
24-03-2009, 14:30
رو قبول دارم چون رم زیادی داره و همین یک برتری هست چون می تونی ویندوزش رو به روز گنی مثلا 6.5 که فعلا ..........
توی این مورد فکر کنم امنیا قدرت بیشتری داشته باشه واسه ی رام عوض کردن نظر دوستان چیه؟

ali_MacBook_Apple
24-03-2009, 15:48
ولی ایکس1 به خاطره داشتن کیبرد کاملتره و به نظره من اگه کسی پول داشته باشه بره ایکس1 بگیره پشیمون نمیشه چون ایرادی نداره که بخاد بعدن حسرت بخوره........

البته کی برد مشکلاتیم مثل بیشتر شدن وزن گوشی و بیشتر شدن حجم گوشی داره که خیلیا این چیزها رو نمی پسندن...
اما حتماً می دونید که x1 هم مثل تمامی گوشیهای موجود توی بازار مشکلاتی داره ، که اگه یه سر به تاپیکش بزنی متوجه می شی...
کلاً هیچ شرکتی تاحالا جرات نکرده بگه گوشی من ایرادی نداره که x1 هم مثتثنی نیست...
هیچ گوشی بدون ایراد نیست...

kaveh.VB
24-03-2009, 17:01
البته کی برد مشکلاتیم مثل بیشتر شدن وزن گوشی و بیشتر شدن حجم گوشی داره که خیلیا این چیزها رو نمی پسندن...
اما حتماً می دونید که x1 هم مثل تمامی گوشیهای موجود توی بازار مشکلاتی داره ، که اگه یه سر به تاپیکش بزنی متوجه می شی...
کلاً هیچ شرکتی تاحالا جرات نکرده بگه گوشی من ایرادی نداره که x1 هم مثتثنی نیست...

خوب قسمتی از حرف های علی آقا درسته خیلی ها داشتن کیبرد و نداشتنش براشون یکی هست مثل من من الان x1 دارم اما 80 درصد مواقع از کیبرد مجازی که بزرگ باشه بشه با دست هم زد استفاده میکنم . که صد در صد در امنیا به خاطر صفحه بزرگتر راحت تر هست......
اما من خودم الان خیلی وقته که تایپیک های اکسپریا رو دنبال میکنم اما هیچ مشکلی نداشته که علی آقا گفتند مشکلات مخصوص به خودشو داره! من که چیزی ندیدم فعلا تنها مشکلش بازی هایی که فیکس ال سی دی باشند کم هست فقط همین.....
در مورد رم امنیا نظر من هست که کافی هست چون رزولیشن امنیا کوچکتر هست نسبت به اکسپریا برنامه هایی که داخلش اجرا میشه از قبیل بازی و نرم افزار از نظر گرافیکی به تحلیل کمتری احتیاج دارند پس رم کمتری هم میگیرند....... حالا مثلا من اکسپریا دارم با 256 رم که چی من 5 -6 تا نرم افزار هم زمان باز کنم تازه 50 درصد رم درگیر میشه و من به شخصی توی هیچ برنامه ای ندیدم که رم زیادی از گوشی طلب کنه پس ....
اما در مورد ال سی دیش خدایی اکسپریا خیلی سر هست .. البته امنیا هم خیلی خوب هست اما نسبت به اکسپریا حرفی برای گفتن نداره..........
در مورد شفافیت دید در روز من فکر میکنم شماها وقتی این دوتا گوشی رو تست میکنید که بک لایت روی اتو هستش چون من میدونم در حالت اتو اکسپریا کم نورتر میشه از امنیا اما اگه جفتشون روی صد باشند فکر نمیکنم که امنیا بهتر باشه! البته مطمئن نیستم.......
در مورد صدا در مورد اکسپریا بگم یک بلند گو داره فقط یهجایی طراحی شده که اگه گوشی رو تو دست بگیری اگه هواست نباشه دقیقا سر انگشتات میره روی اسپیکر که دیگه صدا رو خفه میکنه........ در مورد بلندیش بگم که دیگه همه اعتراف میکنند که امنیا بهتر هست
در مورد عکاسی من فقط در مورد اکسپریا میگم که دستم هست اولا تنظیماتش محدود هست و شما تنظیمات حرفهای نداری بعد عکس در روز به شرطی که بیرون از خونه باشی خیلی خوبه مخصوصا یه منظره باشه که رنگ های زیادی داشته باشه مثلا کوه ودشت و باغ وقتی عکس میندازید خیلی با تصویر حال میکنید چون واقعا بدون نقص مینداه و خیلی عالی .... اما خدا نکنه هوا تاریک بشه چون خودش اتوماتیک میره روی حالت کم نور و یکم لرزش دستتون باعث فلو تا تار شدن تصویر میشه............ ( کلا اگه نور کافی چه در شب و چه در روز موجود باشه عکس خوبی میندازه)
در مورد پنل های اکسپریا باید بگم محشره یعنی واقعا خودم قبل از اینکه بخرم خیلی در مورد این پنل ها
دید خوبی نداشتم اما واقعا الان بدن اونها گوشی هیچی نیست دیگه . مثلا شما پنل های تاچ اچ دی رو روش نصب میکنید بعد همون لحظه عوضش میکنید به پنل مثلا امنیا بعد میرید به پنل مدیا سنتر و .............
در خدمتیم.......

hasanmotori
24-03-2009, 18:12
البته امنيا هم today screen داره كه ميشه مثلاً touch flo رو فعال كني ولي خب به پنل هاي x1 نميرسه

ali_MacBook_Apple
24-03-2009, 23:42
البته قبول کنید که گفتن این جمله که یک گوشی بدون نقصه مطلقه اغراقه محظه...
بالاخره هر گوشی مشکلاتی داره ، مثلاً در مورد x1 می گن ویبرش ضعیفه ، یا شتابسنج نداره ، یا صداش بلند نیست ، یا وزنش زیاده ، یا حجمش زیاده و به راحتی توی جیب یا نمی شه یا ...
در مورد صفحم قبوله که کیفیت صفحه اکسپریا بخاطر بالاتر بودن رزولوشن بالاتره ، کسی حرفی توش نداره ، اما برای من به شخصه بزرگتر بودن صفحه مهمتر از بالاتر بودن رزولوشنه... بالاخره آدم باید بین رزولوشن و اندازه یکی رو انتخاب کنه...
کیفیت صفحم زیر نور آفتاب بخاطر ویندوز بودن هر دوشون در یک سطحن ، و باید گفت هر دو افتضاحن :دی

meghdaad
25-03-2009, 02:10
تایید بزرگتر بودن صفحه نمایش در گوشیهای موبایل مزیته حساب میشه حتی اگه رزولیشن پایینتری باشه.

AryanLand
25-03-2009, 03:50
سلام.

خیلی برام جالبه بعضی از دوستان طوری صحبت میکنن که مشخصه اصلا" تا الان دست به پاکت پی سی نزدن.
آخه کی گفته که X1 اگر اشتباه هم بکنی Dead نمیشه؟؟؟؟؟
هر کی اینو میگه 50 تا بیاره من سر نیم ساعت همه رو Dead شده تحویلش بدم.:46:
من نمیدونم این چه جور نظر دادنیه آخه کسی که گوشی رو نداشته و با هاش کار نکرده چه جوری میخواد نظر بده کدوم بهتره؟صرف اینکه هیچ کس نمیگه ماست من ترشه باید نظر بدیم؟(بر طبق گفته های کسانی که گوشی رو دارن)
اینکه دوستان میان میگن فلان گوشی رامش زیادتره واسه نصب ویندوز جدید اصلا" یکی از مشخصه های رام های جدیدتر اشغال کمتر فضاست این واسه یک رام جدید حسنه وگرنه.......
کل رام امنیا که جدید اومده 100 مگ بیشتر نیست نیازی به 150 مگ فضا نداره.

ali_MacBook_Apple باهات موافقم هیچ گوشی بدون نقص نیست چون در این صورت سازنده نمیتونه مدلهای بعدیش رو بفروشه.

kaveh.VB لااقل ما یک نفر رو هم دیدیم که بی غرض اومد تجربیات خودشو مطرح کرد ازت ممنونم.

meghdaad از نظرات شما هم که اصرار بر شناخت احتیاجات خریدار دارید ممنونم .

خودمم نظری ندارم اونایی که میفهمن پاکت پی سی چیه حتما" خودشون میتونن تشخیص بدن چی واسشون بهتره و قطعا" همونو انتخاب میکنن.

شاد و پیروز باشید.

merikh_merikh
25-03-2009, 13:40
کسي که کيبرد بخاد با اين چيزا کنار مياد......

farhooode
25-03-2009, 17:53
گوشی Omnia اصلا شاه گوشی های ویندوز موبایل هست
Xperia در مقابل Omnia کمی پایین تر قرار داره

ali_MacBook_Apple
25-03-2009, 19:58
کسي که کيبرد بخاد با اين چيزا کنار مياد......

کسیم که گوشی شیک و سبک و باریک بخواد باید با بی کیبردی کنار بیاد :46:
اما خود دارندگان x1 هم اظهار می کنن که زیاد کی برد به کارشون نمیاد ، پس به نظر من باریک بودن و شیک بودن می رزه به کیبرد ، اما خب این نظر شخصی منه ، شاید یکی کی برد براش لازم باشه...
به نظر من کلاً کی برد یک بخش اضافه روی گوشیه ، یه بار گوشی کیبرد دار گرفتم واسه هفت پشتم بسه ، از کیبردش فقط جای اضافشو فهمی دم...

golmohammadi
25-03-2009, 23:16
من به x1 راي دادم
در صفحات قبلي مزيتهاي هر دو گوشي گفته شدند و فكر كنم بطور كامل
با اين حساب تقريبا ميشه گفت انتخاب بين اين دو گوشي سليقه اي خواهد بود
يعني نميشه گفت كه كدوم برتره
من ميتونم بگم با در نظر گرفتن قيمت امنيا بهتره مخصوصا كه 16 گيگ مموري داره
ولي خب ممكنه يكي كيبرد براش خيلي مهم باشه و به نظر خودش x1 سرتره
در مورد LCD همه تائيد كردند كه مال x1 بهتره چرا كه داشتن رزوليشن بالا خيلي مزيت به حساب مياد
پس اگه كسي صفحه براش مهم باشه بدون شك x1 را برتر از i900 ميدونه
البته انصافا x1 رزوليشن خوبي داره (800*480) واسه موبايل نه تنها خوبه بلكه عالي هست
مطمئنا كيفيت پخش فيلم و برنامه ها و مخصوصا گيمها و اسناد كامپيوتري از جمله pdf بهتر خواهد بود
شارژ باطري هم من خيلي جاها خونده ام كه x1 بهتر از omnia هست
ولي خب دوستمون گفتند كه هر دو گوشي را دارند و اينطوري نيست واسه همين راجب اين بحث نميكنم
كيفيت صدا هم يكي بلند و يكي ضعيفتره و چندان مزيت به حساب نمياد
و عكاسي هم هيچكدوم از گوشيها كمرا فون نيستند و چه 5 و يا3 مگا پيكسل باشند هر دو بدون فلش زنون هستند واسه همين تقريبا در يك سطح هستند
فيلمبرداريشونو نميدونم كدوم عملابهتره
پس نتيجه ميگيريم كه با در نظر گرفتن قيمت امنيا بهتره
و در غير اينصورت انتخاب سليقه اي خواهد بود

merikh_merikh
26-03-2009, 08:54
کسیم که گوشی شیک و سبک و باریک بخواد باید با بی کیبردی کنار بیاد :46:
اما خود دارندگان x1 هم اظهار می کنن که زیاد کی برد به کارشون نمیاد ، پس به نظر من باریک بودن و شیک بودن می رزه به کیبرد ، اما خب این نظر شخصی منه ، شاید یکی کی برد براش لازم باشه...
به نظر من کلاً کی برد یک بخش اضافه روی گوشیه ، یه بار گوشی کیبرد دار گرفتم واسه هفت پشتم بسه ، از کیبردش فقط جای اضافشو فهمی دم...
دوست عزیز شما هم اگه مثل من روزانه نیاز به تایپ کردن داشتی حتمن کیبرد لازمتون میشد.
ولی هر کسی یه نظری داره و یه چیزی نیاز داره و مطابق نیازش خرید میکنه.

golmohammadi
26-03-2009, 10:07
دوست عزیز شما هم اگه مثل من روزانه نیاز به تایپ کردن داشتی حتمن کیبرد لازمتون میشد.
ولی هر کسی یه نظری داره و یه چیزی نیاز داره و مطابق نیازش خرید میکنه.

حرف فريد تائيد ميشه
ممكنه يكي روزانه 1 sms نفرسته
ولي ممكنه يه نفر ديگه اي روزانه 10 ها بفرسته
همچنين شايد يكي با اسناد كامپيوتري زياد كار داشته باشه دانشجو باشه و با pdf ها هم سر كارش زياد باشه
همه اين نيازها را x1 تامين ميكنه

golmohammadi
26-03-2009, 13:44
من چند تا سرچ واسه 8510 كردم
معلوم شد كه اين گوشي واقعا مشكل شارژ داره
حتي دوستمون حسن هم خودشون گفته اند كه مشكل شارژ دارند
نميدونم اي 900 به نسبت 8510 چطوري هست بهتره يا بدتر يا مساوي
كاش مثل x1 بودند

ali_MacBook_Apple
26-03-2009, 14:19
و عكاسي هم هيچكدوم از گوشيها كمرا فون نيستند و چه 5 و يا3 مگا پيكسل باشند هر دو بدون فلش زنون هستند واسه همين تقريبا در يك سطح هستند
فيلمبرداريشونو نميدونم كدوم عملابهتره

البته امنیا دارای فلش زنون هست و از نظر دوربین امنیا بهترین دوربین رو بین پاکت پیسیا داره و هرگز دوربین اکسپریا قابل رقابت با امنیا نیست ، از نظر تنظیمات هم که تنظیماتش حتی از بعضی دوربینهای دیجیتال هم بیشتره...
اما من دوربین برام هیچ اهمیتی نداره و کوچکترین تاثیری توی تصمیمم ندارم ، بازم امنیا رو انخاب کردم و بهش رای دادم چون به نظرم کاملتره ، البته خب نظرها کاملاً شخصیه و هر کس مطابق میلیش گوشی انتخاب می کنه.
مثلاً همه می دونیم که کیفیت صفحه اکسپریا بالاتره ، اما من صفحه امنیا رو ترجه می دم چون بزرگتره و بزرگتر بودن برام خیلی مهمتر از رزولوشن بالاتره چون من اهل فیلمم و فیلم دیدن توی صفحه بزرگتر امنیا برام لذتبخشتر از فیلم دیدن توی یک صفحه کوچیکتر اما با رزولوشن بالاتره ، چون رزولوشن روی فیلم زیاد تاثیر نداره ، تازه با توجه به 16 گیگ بودن حافظه گوشی و Divix ساپورت بودن هرچی دلم می خواد فیلم Divix روش می ریزم و کلی حال می کنم...:46: خب نظر و نیاز شخصیه دیگه...
کیفیت فیلمهای گرفته شده امنیا هم بیشتره چون MP4 فیلم می گیره اما اکسپریا 3GP فیلم می گیره که همه می دونیم از نظر کیفیت تصویر و صدا در رده پایینتر قرار می گیره...

merikh_merikh
26-03-2009, 15:05
البته امنیا دارای فلش زنون هست و از نظر دوربین امنیا بهترین دوربین رو بین پاکت پیسیا داره و هرگز دوربین اکسپریا قابل رقابت با امنیا نیست ، از نظر تنظیمات هم که تنظیماتش حتی از بعضی دوربینهای دیجیتال هم بیشتره...
اما من دوربین برام هیچ اهمیتی نداره و کوچکترین تاثیری توی تصمیمم ندارم ، بازم امنیا رو انخاب کردم و بهش رای دادم چون به نظرم کاملتره ، البته خب نظرها کاملاً شخصیه و هر کس مطابق میلیش گوشی انتخاب می کنه.
مثلاً همه می دونیم که کیفیت صفحه اکسپریا بالاتره ، اما من صفحه امنیا رو ترجه می دم چون بزرگتره و بزرگتر بودن برام خیلی مهمتر از رزولوشن بالاتره چون من اهل فیلمم و فیلم دیدن توی صفحه بزرگتر امنیا برام لذتبخشتر از فیلم دیدن توی یک صفحه کوچیکتر اما با رزولوشن بالاتره ، چون رزولوشن روی فیلم زیاد تاثیر نداره ، تازه با توجه به 16 گیگ بودن حافظه گوشی و divix ساپورت بودن هرچی دلم می خواد فیلم divix روش می ریزم و کلی حال می کنم...:46: خب نظر و نیاز شخصیه دیگه...
کیفیت فیلمهای گرفته شده امنیا هم بیشتره چون mp4 فیلم می گیره اما اکسپریا 3gp فیلم می گیره که همه می دونیم از نظر کیفیت تصویر و صدا در رده پایینتر قرار می گیره...
دوست عزیز اکثر افراد در گوشی فیلم های کوتاه میبینند و 3 اینچ کافیه چون بیشتر بشه گوشی هم بزرگ میشه به نظرم فیلم سینمایی در لپ تاپ بهتر دیده بشه........(نکنه شما فیلم سینمایی میبینید در ای900)
و اینکه بازم در مورد تماشای فیلم ایکس1 به دلیل نشون دادن جزییات بیشتر بهتره.....
دوست عزیز شما یه مقدار زیادی دارین از ای900 تعریف میکنید و ایکس1 را بیش از حد بی ارزش میکنید.
من امروز دوباره با ایکس1 کار کردم و این را به طور واضح احساس کردم که کیفیت ایکس1 نسبت به اومنیا بیشتره.....
من دیگه جواب شما را نمیدم.قصد بی احترامی ندارم به خاطره این میگم که جنجال به پا نشه.....ولی اگه دوستانی اومدن به کمک که به شما جواب بدن اون موقع شاید دوباره منم جوابی به شما بدم.
به خدا قصد بی احترامی ندارم.
اگرم ناراحت شدی ببخشید

golmohammadi
26-03-2009, 15:48
مثلاً همه می دونیم که کیفیت صفحه اکسپریا بالاتره ، اما من صفحه امنیا رو ترجه می دم چون بزرگتره و بزرگتر بودن برام خیلی مهمتر از رزولوشن بالاتره چون من اهل فیلمم و فیلم دیدن توی صفحه بزرگتر امنیا برام لذتبخشتر از فیلم دیدن توی یک صفحه کوچیکتر اما با رزولوشن بالاتره ، چون رزولوشن روی فیلم زیاد تاثیر نداره ، تازه با توجه به 16 گیگ بودن حافظه گوشی و Divix ساپورت بودن هرچی دلم می خواد فیلم Divix روش می ریزم و کلی حال می کنم...:46: خب نظر و نیاز شخصیه دیگه...
کیفیت فیلمهای گرفته شده امنیا هم بیشتره چون MP4 فیلم می گیره اما اکسپریا 3GP فیلم می گیره که همه می دونیم از نظر کیفیت تصویر و صدا در رده پایینتر قرار می گیره...

omnia كي فلش زنون داره كه ما خبر نداريم ؟
شما دارين راجب گوشي تعريف ميكنين كه هنوز نميدونين فلشش از نوع زنون هست يا LED ...
شما ميگين صفحه بزرگتر با رزوليشن پائينتر واستون مهمه
خب شايد عده اي هم صفحه كوچكتر با رزوليشن بالاتر براش مهم باشه
بزگتر بودن مهمه ولي انقدر هم از x1 بزرگتر نيست كهدرسته
اما رزوليشن x1 خيلي مناسب هست
جزئيات بيشتر در x1 معلوم ميشه
گيمها ي با رزوليشن بالا كلي متفاوت خواهد بود
ولي 16 گيگ و يا حتي 8 گيگ قبول يه مزيت هست

merikh_merikh
26-03-2009, 23:35
شما دارين راجب گوشي تعريف ميكنين كه هنوز نميدونين فلشش از نوع زنون هست يا led ...
البته مورد اخر با خریدن رم حل میشه........

hasanmotori
26-03-2009, 23:47
درسته حل ميشه ولي مموري 16 گيگ الان قيمتش خيلي بالاست بعدش امكان اينكه مموري خراب بشه هست و سرعت مموري كارت از مموري داخلي كمتره

AryanLand
27-03-2009, 00:18
سلام.

اینجوری که دوستان کیبرد x1 رو میکوبن تو سر امنیا انگار که مثلا" با گوشیهایی مثل امنیا hd , دایموند و....اصلا" نمیشه تایپ کرد والا من تا حالا 10 تا پاکت پی سی داشتم چه با کیبرد چه بی کیبرد و فقط و فقط از کیبرد یکیش (jasjar) استفاده کردم و میکنم .بقیه فقط کیبرد مجازی ضمن اینکه مثلا" دوست عزیز مریخ به فیلم دیدن دوست دیگه ای ایراد میگیره و میگه با پاکت پی سی فقط فیلم کوتاه میبینن اینو کی میگه من کسی رو سراغ دارم داره سریال جومونگ رو با پاکت پی سی میبینه(البته با x1 ) یا مثلا" جایی یکی از دوستان فرمودن جی سنسور چیز مهمی نیست در صورتی که به نظر من x1 به اندازه 200 تومن گرونتر باشه ولی جی سنسور رو داشته باشه برای کیبرد به نظر من یک رسکو فول اسکرین کیبرد بریزید رو گوشی به اندازه 10 تا کیبرد سخت افزاری جواب میده.
بیایید همدیگر رو تحویل بگیریم نه اینکه تهدید کنیم.:11:

hesamkowsar
27-03-2009, 00:27
کیفیت صفحه اکسپریا از هر گوشی دیدم بالا تره...رنگارو زنده تر نشون میده...امینا نسبت به اکسپریا رنگ هارو بی حال نشون میره...حتی از ایفون هم بهتر...بالا ترین کیفیت صفحه مال اکسپریا و htc hd هست...شک نکنید...

ali_MacBook_Apple
27-03-2009, 01:51
دوست عزیز اکثر افراد در گوشی فیلم های کوتاه میبینند و 3 اینچ کافیه چون بیشتر بشه گوشی هم بزرگ میشه به نظرم فیلم سینمایی در لپ تاپ بهتر دیده بشه........(نکنه شما فیلم سینمایی میبینید در ای900)
و اینکه بازم در مورد تماشای فیلم ایکس1 به دلیل نشون دادن جزییات بیشتر بهتره.....
دوست عزیز شما یه مقدار زیادی دارین از ای900 تعریف میکنید و ایکس1 را بیش از حد بی ارزش میکنید.
من امروز دوباره با ایکس1 کار کردم و این را به طور واضح احساس کردم که کیفیت ایکس1 نسبت به اومنیا بیشتره.....
من دیگه جواب شما را نمیدم.قصد بی احترامی ندارم به خاطره این میگم که جنجال به پا نشه.....ولی اگه دوستانی اومدن به کمک که به شما جواب بدن اون موقع شاید دوباره منم جوابی به شما بدم.
به خدا قصد بی احترامی ندارم.
اگرم ناراحت شدی ببخشید

دوست من من هر شب قبل از خواب یک فیلم کامل با گوشیم می بینم... اشکالی داره ؟
تاحالا چند بار فیلمهای تایتانیک و دارک نایت و تیکن و ... رو با گوشیم کامل دیدم ، اتفاقاً حتی یک دونه فیلم کوتاهم روی گوشیم ندارم و به مرحمت مموری 16 گیگ همه فیلمام کاملن.
در مورد جزیات هم مطمئنن می دونید که رزولوشن روی هر چیزی موثر باشه ، تاثیر چندانی روی فیلم دیدن نداره.
من تعریف بی خودی از i900 نکردم و تاحالا هیچ دروغی راجع بهش نگفتم که بخواد حمل بر تعریف بی جا باشه ، دلایل خودمو برای انتخابش گفتم... هرگز هم نگفتم بهتر از اکسپریاست اما می گم بدتر هم نیست...
همه چیز گوشی هم رزولوشن نیست دوست من ، یعنی اکسپریا هیچ برتری بجز کیفیت صفحه نداره که اینقدر فوکوس کردین روی رزولوشن ؟ مثلاً من یک بار گفتم که امنیا شتابسنج داره و اکسپریا نداره و دیگه دلیلی برای تکرارش ندیدم (در حالی که این یک ضعف وحشتناک در اکسپریاست و به نظرم از رزولوشن بدتره)، اما شما ببین چند بار تکرار کردی که رزولوشن صفحه اکسریا بالاتره و به همین دلیل هم اون رو بهترین گوشی دنیا معرفی می کنی... حالا من دارم تعریف الکی می کنم ؟
درضمن دوست من به اسم تاپیک یه نگاهی بنداز... شما اگه نخوای راجع به این چیزا حرف بزنی پس چرا وارد این تاپیک شدی ؟ این تاپیک محل این بحثهاست و دلیلی هم برای اغتشاش وجود نداره و اومدیم توی این تاپیک که راجع به این مسائل بحث کنیم ، پس تاپیک هم منحرف نمی شه ، حالا منظور شما از اغتشاش چیه ؟ من که نفهمی دم...
درضمن اینجا فرومه ، هرکس آزادانه نظرشو می ده ، هر کسیم به هر کسی دوست داره جواب می ده و به هر کس دوست نداره جواب نمی ده ، هیچ کسی از کسی برای جوای دادن دعوت به عمل نمیاره ، پس شما جواب دادن و ندادنت برای من اهمیتی نداره به خودت مربوطه...

ali_MacBook_Apple
27-03-2009, 01:58
شما دارين راجب گوشي تعريف ميكنين كه هنوز نميدونين فلشش از نوع زنون هست يا led ...

حالا زنون یا led دقیق نمی دونم ، اما کلاً منظورم اینه که فلش داره و به هر حال فلش داشتن بهتر از نداشتنشه ، درضمن من چند ماهیه که گوشیم امنیاست و باهاش کار می کنم پس اطلاع نداشتن راجه به نوع فلش که برام هیچ اهمیتی نداره ، دلیل نمی شه که راجه به مسائل دیگه گوشی ندونم ، حداقل می دونم رم و رام بالاتر تاثیری روی سرعت نداره و اجرای دسکتاپها رو ناشی از رم بالاتر نمی دونم یا بیشتر بودن دکمه رو برای گوشی برتری اعلام نمی کنم...:46:
در مورد صفحم من تاکید کردم که نظر شخصیم... درضمن 0.2 اینچ برای یک گوشی خیلی هم کم نیست...

ali_MacBook_Apple
27-03-2009, 02:01
کیفیت صفحه اکسپریا از هر گوشی دیدم بالا تره...رنگارو زنده تر نشون میده...امینا نسبت به اکسپریا رنگ هارو بی حال نشون میره...حتی از ایفون هم بهتر...بالا ترین کیفیت صفحه مال اکسپریا و htc hd هست...شک نکنید...

خب نظر شخصی شماست... اما به اعتقاد من رزولوشن به هیچ عنوان جای صفحه بزرگتر رو نمی گیره...
حتماً هم می دونید ، صفحه هرچی کوچکتر باشه ، رنگها توش زنده تر به نمایش در میان ، پس مقایسه صفحه 3 اینچی اکسپریا با صفحه 3.5 اینچی آیفون خیلی عاقلانه نیست :46: با این حال هم هرگز قبول ندارم که کیفیت صفحه اکسریا نسبت به آیفون بالاتر باشه ، دلایلش هم قبلا گفتم...
موفق باشید :46:

golmohammadi
27-03-2009, 02:05
البته مورد اخر با خریدن رم حل میشه........
مشكل اينجاست كه رم مفت نيست و بايد هزينه كرد
حساب كن x1 بگيري و يه مموري 8 گيگ
حالا 8 گيگ نميدونم چنده
يه چيزي به 700 اصافه ميشه
اونوقت تفاوت قيمت اين دو گوشي ميشه نزديك 200 تومن كه فابل توجه هست ...

درسته حل ميشه ولي مموري 16 گيگ الان قيمتش خيلي بالاست بعدش امكان اينكه مموري خراب بشه هست و سرعت مموري كارت از مموري داخلي كمتره
خب درسته سرعت مموري كارت از داخلي كمتره
ولي معايبي هم داره
مثلا ميخواهي مموري را بدي يكي ديگه
يا يه جايي ميخواهي بري و دوست داري مموري پيشت نباشه
و يا چيزهايي تو مموري داري كه نميخواهي در يك مكان خاصي اونا باشند
حالا بنا به هر دليلي چه سكريتي و يا ...
پس مواردي هم هست كه عيب محسوب ميشه
ولي در كل خوبه

دوست من من هر شب قبل از خواب یک فیلم کامل با گوشیم می بینم... اشکالی داره ؟
تاحالا چند بار فیلمهای تایتانیک و دارک نایت و تیکن و ... رو با گوشیم کامل دیدم ، اتفاقاً حتی یک دونه فیلم کوتاهم روی گوشیم ندارم و به مرحمت مموری 16 گیگ همه فیلمام کاملن.
در مورد جزیات هم مطمئنن می دونید که رزولوشن روی هر چیزی موثر باشه ، تاثیر چندانی روی فیلم دیدن نداره.
من تعریف بی خودی از i900 نکردم و تاحالا هیچ دروغی راجع بهش نگفتم که بخواد حمل بر تعریف بی جا باشه ، دلایل خودمو برای انتخابش گفتم... هرگز هم نگفتم بهتر از اکسپریاست اما می گم بدتر هم نیست...
همه چیز گوشی هم رزولوشن نیست دوست من ، یعنی اکسپریا هیچ برتری بجز کیفیت صفحه نداره که اینقدر فوکوس کردین روی رزولوشن ؟ مثلاً من یک بار گفتم که امنیا شتابسنج داره و اکسپریا نداره و دیگه دلیلی برای تکرارش ندیدم (در حالی که این یک ضعف وحشتناک در اکسپریاست و به نظرم از رزولوشن بدتره)، اما شما ببین چند بار تکرار کردی که رزولوشن صفحه اکسریا بالاتره و به همین دلیل هم اون رو بهترین گوشی دنیا معرفی می کنی... حالا من دارم تعریف الکی می کنم ؟
درضمن دوست من به اسم تاپیک یه نگاهی بنداز... شما اگه نخوای راجع به این چیزا حرف بزنی پس چرا وارد این تاپیک شدی ؟ این تاپیک محل این بحثهاست و دلیلی هم برای اغتشاش وجود نداره و اومدیم توی این تاپیک که راجع به این مسائل بحث کنیم ، پس تاپیک هم منحرف نمی شه ، حالا منظور شما از اغتشاش چیه ؟ من که نفهمی دم...
درضمن اینجا فرومه ، هرکس آزادانه نظرشو می ده ، هر کسیم به هر کسی دوست داره جواب می ده و به هر کس دوست نداره جواب نمی ده ، هیچ کسی از کسی برای جوای دادن دعوت به عمل نمیاره ، پس شما جواب دادن و ندادنت برای من اهمیتی نداره به خودت مربوطه...

اقا قبول براي تماشاي فيم وضوح lcd چندان مهم نيست
ولي اينم قبول كنين كه كيفيت صفحه x1 بهتر از اي 900 هست همين
گفتين x1 هيچ برتري به جز lcd نداره خب اينم يه مقدار منصفانه نبود
حالا نميخوام بحثو كش بديم
به نظر من هر دو گوشي خوبي هستند
و با در نظر گرفتين قيمتها امنيا بهتره
اينو قبلا هم گفتم
ولي قبول كنين اگه قيمت هر دو گوشي يكي باشه x1 بهتره

merikh_merikh
27-03-2009, 08:03
پست بالا تایید میشه.
منم در چند جا (قسمت مشاوره ی خرید گوشی) اینو گفتم که اومنیا در محدوده ی قیمتش بهترین انتخاب است و گفتم که اگه کسی میتونه هزینه کنه اکسپریا بگیره بهتره......

hasanmotori
27-03-2009, 13:51
خب درسته سرعت مموري كارت از داخلي كمتره
ولي معايبي هم داره
مثلا ميخواهي مموري را بدي يكي ديگه
يا يه جايي ميخواهي بري و دوست داري مموري پيشت نباشه
و يا چيزهايي تو مموري داري كه نميخواهي در يك مكان خاصي اونا باشند
حالا بنا به هر دليلي چه سكريتي و يا ...
پس مواردي هم هست كه عيب محسوب ميشه
ولي در كل خوبه

خب خوبيه امنيا اينه كه مموري هم ميخوره و شما ميتونيد فايل هاي.... رو روي مموري نگه داريد

Johnny Grey
27-03-2009, 14:22
پست بالا تایید میشه.
منم در چند جا (قسمت مشاوره ی خرید گوشی) اینو گفتم که اومنیا در محدوده ی قیمتش بهترین انتخاب است و گفتم که اگه کسی میتونه هزینه کنه اکسپریا بگیره بهتره......

در حال حاضر به لحاظ قیمت تفاوت زیادی باهم ندارند
هر دو گوشی الان به زیر 500 رسیدند
و اگر منظور شما گارانتی سیتادل هست که به نظر من جز هزینه گزاف چیز دیگری نیست چون تفاوت حداقل 150 تومن هست که شما هر تعمیری که داشته باشی نهایتش به همین مبلغ میرسی که به نظر من یک در یک ملیون همچین اتفاقی برای کسی میوفته و من تا حالا نشنیدم که گوشی x1 همچین تعمیر اساسی در عرض یک سال براش اتفاق بیفته نه تنها این گوشی بلکه همه پاکتها

kiuna
27-03-2009, 14:51
منم که حتما می دونید بین این دو گوشی موندم از امضا م که معلومه
به خاطر همین تو نر سنجی شرکت نمی کنم چون هیچکدوم رو کاملا برتر از دیگری نمی دونم
در اومنیا دوربین - حافظه برای من مزیت هست
در اکسپریا رزولوشن بیشتر و پنل های زیباتر ( واقعا این پنلهاش خیلی عالیه)
چیزی که من در اومنیا دیدم واقعا حالم گرفته شد اخه همچین پنلی رو من توی f480 هم دیدم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مثل نقاشی میمونه ! برعکس پنل های جذاب اکسپریا ! اگه این پنل های جذاب نبود من تا حالا
با تمام کاستی های اونیا کنار اومده بودم!

در ضمن تو مشخصات اومنیا نوشته شده که جک سوتی 3.5 میلیمتری داره یعنی اینکه مثل x1 میشه
با همون هدفونهای معمولی باهاش کار کرد و تبدیل لازم نداره ! درست میگم ؟
چون یکی از دوستان گفته بود که اونیا نیاز به تبدیل داره !
زیاد بودن cpu, rom هم برای من چندان تفاوتی نمیکنه !

hasanmotori
27-03-2009, 15:11
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اينجارو ببين. يه برنامه هست به نام spb shell كه skin هاي مختلف براي امنيا داره ميتوني ازشون استفاده كني

اينم يه نگاه كن

ali_MacBook_Apple
27-03-2009, 15:22
پست بالا تایید میشه.

دلیلی نداره کسی برای اکسپریا هزینه اضافه بکنه ، چون هر دوشون در یک محدوده قیمتن...

ali_MacBook_Apple
27-03-2009, 15:29
اقا قبول براي تماشاي فيم وضوح lcd چندان مهم نيست
ولي اينم قبول كنين كه كيفيت صفحه x1 بهتر از اي 900 هست همين
گفتين x1 هيچ برتري به جز lcd نداره خب اينم يه مقدار منصفانه نبود
حالا نميخوام بحثو كش بديم
به نظر من هر دو گوشي خوبي هستند
و با در نظر گرفتين قيمتها امنيا بهتره
اينو قبلا هم گفتم
ولي قبول كنين اگه قيمت هر دو گوشي يكي باشه x1 بهتره

شما پست من رو درست نخوندی دوست من ، من نگفتم x1 هیچ برتریه دیگه ای نداره ، گفتم مگه هیچ هیچ برتریه دیگه ای نداره که اینقدر روی صفحه فوکوس کردین ، این دو تا جمله خیلی با هم فرق دارن:46:
الان قیمت هر دو گوشی تقریباً یکیه... اما بازم برتری خاصی توی x1 نمی بینم ، شما رو نمی دونم ، اما من نمی تونم تحمل کنم که اینهمه پول گوشی بدم بعد یک شتابسنج ساده نداشته باشه و نتونم از بازیهای شتابسنج دار لذت ببرم یا صفحش برام کوچیک باشه ، یا اینقدر برام کند عمل کنه ، خصوصاً در هنگام باز کردن پنلها یا لنداسکیپ شدن...
کلاً نظرها شخصیه ،اما خیلی برام جالبه که اینقدر برتریهای اکسپریا رو جلوه می دین اما ضعفهای تابلوش رو نمی بینین...

hasanmotori
27-03-2009, 15:34
علي آقا اگه ميشه يه توضيحي هم در مورد skin هاي زيبايي كه براي omnia هست بديد

merikh_merikh
27-03-2009, 15:51
شما پست من رو درست نخوندی دوست من ، من نگفتم x1 هیچ برتریه دیگه ای نداره ، گفتم مگه هیچ هیچ برتریه دیگه ای نداره که اینقدر روی صفحه فوکوس کردین ، این دو تا جمله خیلی با هم فرق دارن:46:
الان قیمت هر دو گوشی تقریباً یکیه... اما بازم برتری خاصی توی x1 نمی بینم ، شما رو نمی دونم ، اما من نمی تونم تحمل کنم که اینهمه پول گوشی بدم بعد یک شتابسنج ساده نداشته باشه و نتونم از بازیهای شتابسنج دار لذت ببرم یا صفحش برام کوچیک باشه ، یا اینقدر برام کند عمل کنه ، خصوصاً در هنگام باز کردن پنلها یا لنداسکیپ شدن...
کلاً نظرها شخصیه ،اما خیلی برام جالبه که اینقدر برتریهای اکسپریا رو جلوه می دین اما ضعفهای تابلوش رو نمی بینین...
شتاب سنج درسته.ولی در سرعت فرق چندانی ندارن.حالا بحث سیپیو را میکشی وسط.سیپیوشون هم ان چنان فرقی نداره که بخایم این همه سرش بحث کنیم.
در مورد ال سی دی هم دو دهم اینچ این همه برای شما مهمه که میگید نمیتونید با ال سی دی کوچیک کنار بیاین؟
من میگم ایکس1 بهتره چون زیبایی بیشتری داره.دکمه ی چهار جهته ی خوبی داره.کیبرد عالی داره.رم و رام بیشتری داره.کیفیت ال سی دی بالاتری داره.
الان کار دارم اگه شد بازم میگم.
فعلن بای

kiuna
27-03-2009, 16:53
علي آقا اگه ميشه يه توضيحي هم در مورد skin هاي زيبايي كه براي omnia هست بديد
اگه امکان داره در مورد اسکین های و پنل های اونیا توضیح بدید چون من خیلی دنبالش هستم

golmohammadi
27-03-2009, 16:54
در حال حاضر به لحاظ قیمت تفاوت زیادی باهم ندارند
هر دو گوشی الان به زیر 500 رسیدند
و اگر منظور شما گارانتی سیتادل هست که به نظر من جز هزینه گزاف چیز دیگری نیست چون تفاوت حداقل 150 تومن هست که شما هر تعمیری که داشته باشی نهایتش به همین مبلغ میرسی که به نظر من یک در یک ملیون همچین اتفاقی برای کسی میوفته و من تا حالا نشنیدم که گوشی x1 همچین تعمیر اساسی در عرض یک سال براش اتفاق بیفته نه تنها این گوشی بلکه همه پاکتها
منم معتقدم كه هزينه اضافي براي گارانتي از جيب ميره
حتي من تصميم دارم بدون گارانتيشو بگيرم
چون گارانتي هاي ايراني هيچوقت درست عمل نميكنند
البته شنيده ام كه سيتادل خوب عمل ميكنه ولي بارم نميتونم قبول كنم

دلیلی نداره کسی برای اکسپریا هزینه اضافه بکنه ، چون هر دوشون در یک محدوده قیمتن...
ميشه بگين قيمت اين دو گوشي الان چنده؟

همه تسليم شين والا شليك ميكنم
ما قبول كرديم كه هر دو گوشي محشري هستند
و هر كدوم نسبت به هم معايب و مزايايي دارند
ولي نظر شخصي خودم اينه
2. اينچ كوچيك بودن صفحه چندان مهم نيست
نداشتن كيبرد كاملا عيب هست

hasanmotori
27-03-2009, 17:45
اگه امکان داره در مورد اسکین های و پنل های اونیا توضیح بدید چون من خیلی دنبالش هستم

اون لينكاي youtube رو كه بالا دادم نگاه كردي؟

Ali_BlueBoy
27-03-2009, 17:46
راستش اینم نظر منه ...

به نظر من این گوشیا به خاطر ال سی دی شون به اندازه کافی بزرگ هستن پس دیگه نیازی نیست به خاطر یه کیبرد بزرگترشون کرد که دیگه توی جیب جا نشه...!!!

Johnny Grey
27-03-2009, 19:02
عیب های عمده و اساسی هر دو گوشی

ابتدا من بگم که هیچکدوم از این دو گوشی رو ندارم و امکان هم داره بخوام به یکدومشون ارتقا بدم و حساسیتی نسبت به هیچکدوم ندارم
خب راجع به مزایا که همه متخصصن اما به نظر من هرکدوم عیبهایی دارن که اگر نبود میشد گفت که یک گوشی کامله

عیب های اساسی گوشی اومنیا
- به نظر من مهم ترین عیب این گوشی نداشتن D-pad و همچنین سافت کی هست
طبق تجربه خودم از گوشیهای پاکت این کلیدها بسیار کار رو راحت میکنه و نداشتنش بسیاری از کتابها و نرم افزارهای جاوا رو بلا استفاده میکنه
به عنوان نمونه این کلیدها در زمان راه رفتن و حتی رانندگی خیلی میتونه مثمر ثمر باشه

-یکی دیگر از ایراد عمده گوشی نداشتن قلم داخل گوشیست
درسته که اکثر کارها با دست صورت میگیره ولی بعضا نیاز به قلم یک امر ضروریست
به طور مثال شما نرم افزار math tablet رو نصب کردید و یکسری محاسبات میخواهید انجام دهید.این نرم افزار کلید های بزرگی نداره و حتی بعضی از کلیدها چند عمکرد داره که انجام این کارها با دست فوق العاده مشکل.همچنین بسیاری از بازیها رو هم با دست نمیشه بازی کرد

(کمتر بودن رم و رام گوشی هم میتونه ایراد حساب بشه ولی به نظر من ایراد عمده ای نیست که بخواد اذیت کننده باشه)

عیب های اساسی گوشی x1
-مهمترین عیب این گوشی صفحه کوچکتر آن است
شاید در عدد شما به 3 اینچ بودن گوشی توجه کرده باشید ولی متوجه این موضوع نباشید که 3 اینچ قطر مستطیله و در اصل به خاطر رزولوشن تصویر صفحه کشیده تر هست و عرض صفحه از گوشیهای 2.8 هم چند میل کوچکتره و این اندازه با توجه به رزلوشن بالا کارکردن با دست رو کمی مشکل میکنه

-عیب دیگر و اساسی این گوشی قدرت فیلم برداری بسیار ضعیف این گوشیست که واقعا فرمت 3gp برای ضبط ایرادی بس بزگ است

(در مورد عکس برداری با توجه به نمونه هایی که از هر دوگوشی دیدم هر دو و به طور کلی قالب گوشی ها در شب عکسهای جالبی ندارند و در روز هم تفاوت زیاد نیست یادتون باشه که مگاپیکسل ملاک نیست چون شما اون عکس در کاغذ 10 در 15 چاپ میکنید حالا میخواد 3 مگاپیکسل باشه یا 12 مگاپیکسل مهم کیفیت حالت 100% هستش که هر دو در یک حدند)

موارد دیگر هم میتونه وجود داشته باشه که به نظر من نمیتونه ایراد عمده و اساسی تلقی بشه و تا حدود بسیار زیادی سلیقه ایه

Mojtaba N87
27-03-2009, 19:04
و این بحث ادامه دارد...

اولا : تاپیک و بحث خیلی تکراری

دوما : قوانین مشاوره خرید رو خوندید؟ هرکس بخواد گوشی بخره تاپیک می زنه !

سوما : جدیدا تو انجمن مد شده واسه هر چی نظر سنجی می ذارن و متاسفانه بحث تعصب و اسپم و اینها به میون میاد.

چهارما : قفل شد.