PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش:نصب چراغ مه شکن روی پژو 405

xqg50
22-03-2009, 17:53
سلام
میدونم یه تاپیک مشابه این داشتم ولی چون برای این خیلی زحمت کشیدم حیفم اومد براش یه تاپیک جدا نزنم
توی این تاپیک میخوام نصب چراغ مه شکن رو با سیم کشی استاندارد خود ماشین آموزش بدم .اگه سپر
پژو405 رو برداشته باشین حتما پشتش دوتا سوکت دیدین که به هیچی وصل نیستن این دوتا برای نصب
چراغ مه شکنن. هر سوکت دوتا سیم داره که یکیش اتصال بدنس و اون یکی برقه.
*چیزی که مهمه پیدا کردن سر این سیم برق داخل ماشینه که برای این کار باید نمد بالای پدالارو در بیارین
در این جا باید دوتا سوکت ببینین که به جایی وصل نیستن در شکل اول این سوکت و سیمی که باید بهش
برق بدین رو مشخص کردم.اگه این سوکت رو پیدا نکردین سمت چپ اون سه تا رله که تو تصویر به رنگ زرد
و سفید و قرمز دیده میشن سه سوکت مثل همین قرار داره سیم سفید وسط سوکت سوم ( سوم از جلو)
مال مه شکنه و باید برق رو به اون بدین.
*در مرحله بعد باید یه برق از سیستم ماشین بگیرین که تو تصویر پنجم سوکت و سیم برق مشخص شده
اما برای پیدا کردن این سوکت ها باید سینی زیر میله فرمان رو باز کنین این سوکت ها سمت راست میله
فرمان قرار دارن همون سوکتیه که دو تا سیم مشکی و زرد ازش رد شده و باید برق رو از سیم مشکی
بگیرین.احتمالا سوکت مورد نظر جایی باشه که با فلش تو همون عکس نشون دادم.
*حالا یه سیم لازم داریم که از چراغای کوچیک جدا بشه که اونم تو تصویر دوم مشخص شده جای این
سوکت ها پشت دسته راهنماست که بعد از باز کردن سینی زیر میله فرمان قسمت بالای میله فرمان
رو هم ور میدارین و سوکت ها مشخص میشن باید بگم که این عکس از بالا گرفته شده.
*حالا باید یه سیم هم به بدنه وصل کنین که به یکی از پیچ هایی که به بدنه وصله وصل کنین.
*حالا ما چهار تا سیم داریم .یه کلید معمولی یه رله و یه فیوز هم لازم داریم. اگه از رله سر در
میارین که حله و بقیه شو خودتون میتونین ادامه بدین ولی اگه بلد نیستین به عکس ششم ن
گاه کنین همه چی حل میشه.البته شاید رله ها یه کم باهم فرق کنین ولی میتونین تطابق ب
دین .اگه دیدین بلد نیستین عکس رله را بذارین تا بگم .
*کلید رو هم هر جا دلتون خواست بذارین جایی که من وصلش کردم تو تصویر سوم مشخصه.
جا داره از دوست عزیز aghaye h که راهنماییاش خیلی مفید بود همین جا تشکر کنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

xqg50
22-03-2009, 18:02
نمیدونم چرا این جوری نشون میده ادیت هم کردم درست نشد
شماره عکس ها به ترتیب از بالا به پایین و از راست به چپه.

D r i v e r
22-03-2009, 22:47
باید بعد از گذاشتن هر کدوم از عکس ها یه enter میزدی حداقل
راستی جای مه شکنهارو چطور جور کردی؟؟
اگه میشه یکم هم در این مورد و اینکه آیا تمیز درومد یا نه برامون بگو
ممنون میشم:10::11:

xqg50
23-03-2009, 09:10
اینم عکس دقیق از مه شکن ها با سایز کامل گذاشتم تا همه چی معلوم باشه. در مورد تمیز در اومدنش شما نظر بدین .من خودم راضیم.
در مورد جاش هم اون قسمت فایبر گلاس مه شکن رو ،رو خود چراغا میفروشن .من دادم سپر ساز اونارو برام نصب کرد بعد خوم چراغارو انداختم روش.اگه دقت کنین قسمت زیر مه شکن سپر تعمیر شده آخه چند روز قبل از نصب چراغ ها یه موتور زد زیر سپر رو داغون کرد منم دیدم فرصت خوبیه تاسپر بازه دادم اینارم برام نصب کرد ولی چون جاش خیلی داغون شده بود نتونست خیلی فابریک دراره.

D r i v e r
23-03-2009, 15:23
به نظرم خوب کار شده
میتونستی یه کار پر هزینه هم انجام بدی و اینکه سپر پرشیا رو بندازی جاش
که 100 تومن پوسته و 40 - 50 هم هزینه رنگ کردن داشتی
ولی من دیدم خوشگل میشه
البته اگه چراغ های جلو هم عوض کنی و یه تیکه بندازی

xqg50
25-03-2009, 23:04
کسی میتونه کمکم کنه چراغ پشت آمپرشم فعال کنم.

saeednt
08-04-2009, 23:37
خیلی خوشگل شده.ولی قیمت ها رو اصلا نگفتی:
قیمت مه شکن ... چه مارکی بود.
قیمت در آوردن جای مه شکن
لطفا اگه هم عکسی از خوده مه شکن داشتی البته قبل از نصب بذار.

xqg50
09-04-2009, 22:33
خیلی خوشگل شده.ولی قیمت ها رو اصلا نگفتی:
قیمت مه شکن ... چه مارکی بود.
قیمت در آوردن جای مه شکن
لطفا اگه هم عکسی از خوده مه شکن داشتی البته قبل از نصب بذار.
در مورد قیمت باید بگم این مارک چینیه که من بازار تبریز 45 تومن گرفتم ولی فکر کنم تهران حدود 30 -35 تومن باشه تایوانیاشم که شیشش 7 رنگ بود تبریز 55 تومن میگفتن. برای نصبشم اگه بالا رو خونده باشین من تصادف کرده بودم دادم سپر ساز ولی خودتونم میتونین این کارو بکنین اگه یه سر به اون آدرس تی تی بزنین بد نیست.

saeednt
09-04-2009, 23:22
میشه بدون اینکه سپرها باز بشه جای مه شکن هارو در بیاریم...

xqg50
18-04-2009, 08:34
میشه بدون اینکه سپرها باز بشه جای مه شکن هارو در بیاریم...
هيچ كاري نشد نداره ولي خوب كارت خيلي سخت ميشه ولي بازم مطمعن نيستم شما اگه بخواي سپر رو باز نكني فكر كنم اگه گلگيري كه پلاستيكيه و جلوي لاستيك جلو و زير گلگير اصلي ماشين قرار داره رو باز كني شايد بتوني يه كاريش بكني.ولي بازم يه سر به اين آدرس بزن
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اين جا نصب سيم كشي فايريك تر از مال منه ولي خوب انتخاب با شماست.

armin_software
18-04-2009, 14:26
خیلی خوب تمیز درست کردی!
واقعا 405 یک چراغ مه شکن لازم داره!

damn
18-04-2009, 16:42
برا پراید هم آموزش بدین

D r i v e r
18-04-2009, 18:17
برا پراید هم آموزش بدین

من شاید این کار رو انجام بدم
اولش باید راهنما رو از داخل سپر به چراغ های جلو انتقال داد و بعدش هم مهشکن هارو توی جای راهنماهای قدیمی جاسازی کرد

Farshadd
19-04-2009, 01:01
سلام.

این مطلب تماما نقلی از آقای hossein G عزیز هست در تیونینگ تالک.

من بازم آمدم =n اين سري پروژكتور ميشه سومين مدلي كه دارم روي سپر نصب مكينم.
اوليش كه يك مدل سمند بود توي فلپ نصب شده بود.
عكس اولي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و دومي كه نور پايين هاي سمند بودن.
عكس دومي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و سري سوم مورد بحث اين تاپيك.( بيكاري هم بد درديه)

اينبار ديگه ميخوام ماشين رو بكنم هموني كه پينين فارينا زحمتش رو كشيده ! يك جفت از اين پروژكتور هاي فابريك با سپر فابريك خلاص :cool:

اين عكس سپر فابريك ماشينمه كه بعد از نصب قاب پروژكتور بايد كمي ترميم بشه چون قبلن قسمت پايينش رو براي نصب پروژكتور سمند و فلپ بريده بودم.
قبل از هر كاري قاب رو از خود بلوري پروژكتور جدا مي كنيم و با قرار دادن قاب در حالتي كه در سپر جا ميگيرد خطوط فرضي رو با ماژيك رسم ميكنيم .

حلا با يك تيغ داغ پلاستيك سپر رو به فرم خطوط تعيين شده برش ميديم.

پس از جدا كردن قطعه بريه شده نوبت به فيت كاري قاب ميرسد حالا بايد به نحوي كه دو عدد سواخ پيچ قاب با پايه دورني سپر جفت جاي قاب درست كنيم. يعني اضافه هاي لبه حفره را برداه برداري كنيم !

و دو نماي پاياني از قاب نصب شده.

ادامه دارد

از قديم گفتن: دير و زود داره اما سوخت و سوز نداره =n

با طلق زرد رنگ شيشه پروژكتور ها رو زرد كردم تا بشن مه شكن !
- به خاطر موقيت خوب قرار گيري نسبت به سطح زمين بيشتر به درد مه شكن ميخورن تا پروژكتور -

قرار گرفتن در داخل قاب.

مثله خنده داره سيستم تنظيم نور بود كه عملن بي استفاده بود و مجور شدن دنده هاي كنار بلوري با مته از بين ببرم و با استفاده از دو مهره و يك پيچ يك سيستم تنظيم نور ابداعي رو روش پياده كنم.

حالا ميرسيم به قسمت قشنگ كار ! يعني استفاده از سيم كشي فابريك :cool:
اگر ميل داشتين كه از سيوچ فابريك استفاده كنين كه كارتون آسونه اما اگر ميخواي از سيوچ مورد علاقه خودتون استفاده كنين اين قسمت رو با دقت بخونين.
به سويچ احتياج داريم كه سه پايه و دو حالته باشه يعني : يك حالت باز و يك حالت بسته.
پايه سوم هم براي روشن كردن لامپ داخل سيوچ به كار ميره تا در زماني كه سويچ روشنه معلوم باشه. // جلو آمپر رو هم باز ميكنيم و يك لامپ كوچيك به قسمت نمايش دهنده مه شكن اضافه ميكنيم //
بعد يك رله 5 پايه نياز داريم.

نمايش حالت پايه هاي رله.
كه:
پايه شماره 1 =>> مثبت تحريك رله كه از سويچ مياد.
پايه شماره 2=>> منفي تحريك رله.
پايه شماره 3 =>> ولتاژ مثبت كه مستقيم از جعبه فيوز مياد.
پايه شماره 4 =>> آزاد.
پايه شماره 5 =>> خروجي رله كه به سمت مه شكن ها ميره.

حالا رله رو بايد كجا قرار بديم :cool: صفحه رله بالاي پاي راننده و سوكت رله بنفش مربوط به رله مه شكن ميشه و شماره نقشه رله 2665 هست.

سوكت رله رو ميتونين پشت جعبه فيوز پيدا كنيد :cool:

اينم شماره گذاري پين هاي سوكت. - اوناييي كه نقشه دارن خوش به حالشون -
پين شماره B1 و B3 هر دو منفي هستن كه يي براي ديد در شب سويچ و يكي براي LED سيوچ بكار ميره.
پين شماره A1 مربوط به مثبت ديد در شب ميشه.
پين شماره B2 و B5 توسط يك فيش و سوكت به هم وصل شدن كه مربوط به تغذيه لامپ هاي مه شكن عقب ميشن و در زماني كه سويچ فابريك نصب بشه اين اتصال بايد قطع بشه - خودم چون از فيش فابريك استفاده نكردم قطعش نكردم -
پين شماره A4 مربوط به تحريك مثبه رله ميشه.
پين شماره A2 از دسته راهنما مياد و تنها در زماني لامپ هاي پارك روشن باشه برق داره.
پين شماره B4 برگشت پروژكتور هاي كه براي روشن كردن LED داخل سويچ فابريك به كار ميره.

اما من يك سويچ بر مسير بين بين پايه A4 و A2 قرار دادم. - سيم A2 بنفش و A4 قهمه ايي رنگ - منفي براي لامپ سيوچ رو هم از پايه B3 گرفتم.

سوئيچ در موقيت روشن.

مراحل نصب - كنيستر رو زمين مشخصه -

سپر نصب شده .

آماده انجام وظيفه .

ادامه دارد.

گرفتن الگو و برش دادن و سوهان كاري ورقه آلومنوم براي جايگاه سويچ.

سويچ ها كه بر روي ورقه به خوبي نصب شدن.

نماي پاياني كار.

xqg50
28-04-2009, 10:42
آقا farshadd منظورتون از (این مطلب تماما نقلی است از..) این نیست که من اینارو از اون جا کپی کردم!!!!
اگه شما یه نگاه به عکس ها و کلا روش سیم کشی بندازین متوجه میشین که زمین تا آسمان با هم فرق دارن و تنها نقطه مشترکشون نصب یه نوع مه شکن رو 405هستش اگه روش حسین جی رو ببینین با رله و سوکت فابریک کار کرده که من به اونا دست نزدم .لازم هم نبود همه پست ایشون رو کپی کنین اینجا من خودم قبلا لینک داده بودم.

2299
28-04-2009, 12:44
آقا farshadd منظورتون از (این مطلب تماما نقلی است از..) این نیست که من اینارو از اون جا کپی کردم!!!!
اگه شما یه نگاه به عکس ها و کلا روش سیم کشی بندازین متوجه میشین که زمین تا آسمان با هم فرق دارن و تنها نقطه مشترکشون نصب یه نوع مه شکن رو 405هستش اگه روش حسین جی رو ببینین با رله و سوکت فابریک کار کرده که من به اونا دست نزدم .لازم هم نبود همه پست ایشون رو کپی کنین اینجا من خودم قبلا لینک داده بودم.

من بجای فرشاد جواب مبدم چون اینجا لینک یک سایت دیگه رو دادن ممنوع هست و باعث میشه اخطار بیگیرید فرشاد مجبور شد چند تا پست رو پاک کنه ولی چون دید پست حسین جی جان مطلب کاملی هست و با این یکم فرق داره نقل قول کرد اینجا

xqg50
28-04-2009, 20:41
من بجای فرشاد جواب مبدم چون اینجا لینک یک سایت دیگه رو دادن ممنوع هست و باعث میشه اخطار بیگیرید فرشاد مجبور شد چند تا پست رو پاک کنه ولی چون دید پست حسین جی جان مطلب کاملی هست و با این یکم فرق داره نقل قول کرد اینجا
حرف شما درست ولی ایشون گفته بودن این مطلب تماما نقل مطلب حسینه .
برای یه همکار انجمن خوب نیست بدون برسی دقیق نظر بده>

2299
28-04-2009, 20:46

بازم بد برداشت کردین
منظورش پست خودش بود که از حسین جی نقل وقول کرده بود اتفاقا فرشاد خیلی اخلاق خوبی داره

D r i v e r
28-04-2009, 21:01

هرچی فکر میکنم نمیدونم چرا شما اینطور برداشت کردین
دیگه مشخص هست که پلاک ها فرق میکنه!!!:13:
فرشاد خیلی خیلی خوش اخلاق هست
منظورشم دقیقا چیزی هست که جلیل جانم اشاره کردن
دوست خوبم به نظرم شما یکم عجله کردین در قضاوتتون:13::11:

xqg50
29-04-2009, 11:00
من از آقا فرشاد عذر خواهی میکنم که بد متوجه شدم . ولی قبول کنین ایشونم میتونست واضح تر بنویسه و یا همون اول شفاف سازی کنه .من تو پست اولم بعد از پست ایشون این مطلب رو پرسیدم
آقا farshadd منظورتون از (این مطلب تماما نقلی است از..) این نیست که من اینارو از اون جا کپی کردم!!!! ولی ایشون جوابی ندادن .در مورد ممنوعیت لینک دادن سایتهای دیگه هم من اطلاعی نداشتم.

xqg50
29-04-2009, 11:06
من شاید این کار رو انجام بدم
اولش باید راهنما رو از داخل سپر به چراغ های جلو انتقال داد و بعدش هم مهشکن هارو توی جای راهنماهای قدیمی جاسازی کرد
آقا اگه تا حالا این کار رو نکردی اول رو یه پراید که این کار رو کرده ببین بعد اگه دوست داشتی نصب کن آخه من رو یه پراید دیدم این کارو کرده بود اصلا جالب نشده بود. در ضمن راهنماهای پراید ارتفاع زیادی از زمین دارن چراغ مه شکن هرچی به زمین نزدیکتر باشه بهتره.
وقتی از جایی که انتظارش رو نداری یه نور شدید میاد بیرون اصلا نمای جالبی به ماشین نمیده.

xqg50
29-04-2009, 11:14
خیلی خوب تمیز درست کردی!
واقعا 405 یک چراغ مه شکن لازم داره!
405 در اصل چراغ مه شکن داشت و خیلی چیزای دیگه که ضروری هم هستن ولی دوستای عزیزمون تو ایران خودرو خیلی از این آپشن های استاندارد رو حذف کردن و حتی به صورت صورت آپشن هم نمیذارن تا هرکی خواست نصب کنه.

amused
28-10-2009, 19:31
دوستان عزیز عکسهای مربوطه برای من قابل دیدن نیست چطور میتونم این عکسها رو ببینم یه علامت ضربدر روشونه

rozy_1500
28-10-2009, 21:26
دوستان عزیز عکسهای مربوطه برای من قابل دیدن نیست چطور میتونم این عکسها رو ببینم یه علامت ضربدر روشونه

دقیقا درسته
منم نمیتونم عکسا رو ببینم
لینک ها مشکل دارن بی زحمت رسیدگی کنید.

D r i v e r
28-10-2009, 21:58

دقیقا درسته
منم نمیتونم عکسا رو ببینم
لینک ها مشکل دارن بی زحمت رسیدگی کنید.
سلام
درسته عکس ها باز نمیشن
باید منتظر بود تا شخص زننده تاپیک عکس هارو دوباره آپ کنن
البته عکس های پست فرشاد که اونم مربوط به کار گذاشتن مه شکن داخل سپر 405 هست کامل باز میشن و میشه گفت تفاوتی با عکس های پست اول نمیکنن:46:

xqg50
29-10-2009, 12:41
بچه ها شرمنده عکس ها از رو سرور پاک شدن منم الان هرچی گشتم نتونستم عکس ها رو از تو کامپیوترم پیدا کنم فکر کنم پاک شده باشن اگه وقت کردم حتما دوباره عکس می گیرم. البته پست فرشاد که نقل قول پست حسین تو سایت تیونینگ تالک هستش با پست من کلا فرق داره تو روشی که حسین توضیح داده باید یه رله خالی برای رله باشه که تو مدل های جدید حذف شده.

rozy_1500
30-10-2009, 01:36
آقا اگه تا حالا این کار رو نکردی اول رو یه پراید که این کار رو کرده ببین بعد اگه دوست داشتی نصب کن آخه من رو یه پراید دیدم این کارو کرده بود اصلا جالب نشده بود. در ضمن راهنماهای پراید ارتفاع زیادی از زمین دارن چراغ مه شکن هرچی به زمین نزدیکتر باشه بهتره.
وقتی از جایی که انتظارش رو نداری یه نور شدید میاد بیرون اصلا نمای جالبی به ماشین نمیده.
دوست عزیز باید از زحماتی که کشیدی تشکر کنم

در مورد اکثر ماشینا(میشه گفت همه ماشین ها) باید بگم که چراغ مه شکنی که در ارتفاع خیلی پایین استفاده میشه و نور زرد غلیظ داره و در شکستن مه ها استفاده میشه الان دیگه چندان طرفداری نداره
بطوری که اکثر خودرو ساز ها(یا به عبارتی تمام خودرو ساز ها)دیگه از این نوع چراغ استفاده نمیکنن و فقط از پروژکتور معمولی در زیر چراغ ها استفاده میکنن

کارایی این چراغ پرنور شاید دیگه مه شکن نباشه
در حال حاظر عملکرد این چراغ ها بطوریه که نورشون وسعت کمی رو با قدرت نور زیادی روشن میکنن! بر عکس چراغ معمولی که نورشون وسعت زیادی رو با قدرت نور پایینتری روشن میکنن

پس کاسه چراغ هایی که برای پراید یا 405 یا... فروخته میشه بخاطر مه شکن نیست
حتی بعضی از مردم هستند که در این پروژکتور ها از لامپ زنون استفاده میکنند(که البته این بیشتر جنبه ظاهری داره تا استفاده)

MagicPC
01-02-2012, 22:14
سلام دوستان
من ماشینمو ( پژو 405 ) رو واسه در آوردن جا و نصب مه شکن به یه سپر ساز دادم ، به نظرتون هزینه کلش ( با خرید و نصب پروژکتور ) چند در میاد؟

Actros
02-02-2012, 01:01
پروژکتو اصلی 40 تا 45 تومن مارک SMCO
هزینه سپر ساز 15 تومن . باترس سازم همین حدود 15
فقط ای پروژکتورا به پیچ تنظیم دارن که دکوره تنظیم نمیشه . شما پروژکتور ها رو وصل کردی اگه تنظیم بود که هیچی نبود باید یه پیچ تلگرافی بزنه تو بدنه پلاستیکیش واست که بالا وایسه . ضمنا یه جفت لامپ 100 وات بگیر براش به سلیقه خودت یخی یا زرد. یخی فقط قشنگه مه شکن نیست . ولی زرد مه شکنه . باتری ساز برات سیم کشی میکنه یه کلید جدا هم بندازی واسش بهتره که هر وقت خواستی روشن کنی . خواستی بگو از ماله خودم عمس بزارم

golabi2
02-02-2012, 11:19
من سپر رو که بازکردم هردوطرف یه کابل اضافه گذاشته.
طرف چپ یکیش به بوق وصله یکی هم آزاده ، طرف راست هر دو آزادن این مال مه شکنه؟!؟

Actros
03-02-2012, 16:38
من سپر رو که بازکردم هردوطرف یه کابل اضافه گذاشته.
طرف چپ یکیش به بوق وصله یکی هم آزاده ، طرف راست هر دو آزادن این مال مه شکنه؟!؟

چونی هاو شاری ؟ خاسی ؟:31:
ماشین مدل چنده ؟ ماله ما 85 هست و سیم کشی داشت . ولی اون باری وقتیه که دسته راهنما سمندی داشته باشی . گرون میشینه 5 میتر سیم باتری ساز برات میکشه که کلید هم می زاره هر جا بخوای

golabi2
03-02-2012, 20:36
چونی هاو شاری ؟ خاسی ؟:31:
ماشین مدل چنده ؟ ماله ما 85 هست و سیم کشی داشت . ولی اون باری وقتیه که دسته راهنما سمندی داشته باشی . گرون میشینه 5 میتر سیم باتری ساز برات میکشه که کلید هم می زاره هر جا بخوای
سلامت بای، بوچتکم برای عزیز!
مدل 82 یه کلیدهم کنار کلید گرم کن شیشه عقب هست فکرکنم مال همین مه شکن باشه.علامت مه شکن روشه هیچ کاریم نمیکنه!

MagicPC
04-02-2012, 16:47
پروژکتو اصلی 40 تا 45 تومن مارک SMCO
هزینه سپر ساز 15 تومن . باترس سازم همین حدود 15
فقط ای پروژکتورا به پیچ تنظیم دارن که دکوره تنظیم نمیشه . شما پروژکتور ها رو وصل کردی اگه تنظیم بود که هیچی نبود باید یه پیچ تلگرافی بزنه تو بدنه پلاستیکیش واست که بالا وایسه . ضمنا یه جفت لامپ 100 وات بگیر براش به سلیقه خودت یخی یا زرد. یخی فقط قشنگه مه شکن نیست . ولی زرد مه شکنه . باتری ساز برات سیم کشی میکنه یه کلید جدا هم بندازی واسش بهتره که هر وقت خواستی روشن کنی . خواستی بگو از ماله خودم عمس بزارم
پس واسه من تقریبا خوب شده ، آخه پروژکتورارو 30 و هزینه نصب رو سپر 15 (البته اینم بگم سپرمو یه گوششم خورده بود خراب بود درست کرده بود + نصب مه شکن 15 گرفت )
اما هنوز نبردم واسه سیم کشی ، میگن که سیم خود کارخونه گذاشته اما الکیه ، آره؟
یه برق کاره گفت میتونه رو خود دسته راهنما واسم نصب کنه اما نمیدونم اینجوری میشه جدا روشن کرد یا نه ؟در ضمن گفت 5 تومن میگیره
راستی رو کنسول وسط مثلا بالای کلید فلاشرا میشه وصل کنه یه کلیدم بذاره؟اینجوری شیکترم هست

Actros
05-02-2012, 00:08
سلامت بای، بوچتکم برای عزیز!
مدل 82 یه کلیدهم کنار کلید گرم کن شیشه عقب هست فکرکنم مال همین مه شکن باشه.علامت مه شکن روشه هیچ کاریم نمیکنه!
پروژکتور مارک smco از لوکس فروشیا بگیر . ببر میدان جلیلی سپر سازی حیدی یه باتری سازم کنارشه استاد فرزاد.
همه کاراشو ردیف میکنن . خواستی من شماره میدم بهت . خواستی بری فبلش به من بگی که بهشون بگم . پروژکتور اصلی رو اینترنتی هم از فروم تیونینگ تاک میتونی بگیری 45 تومن فکر کنم . شماره فروشنده خواستی بگو . اون کلید هم برای مه شکن عقب هست باید کلید مجزا بزاری بهتره

پس واسه من تقریبا خوب شده ، آخه پروژکتورارو 30 و هزینه نصب رو سپر 15 (البته اینم بگم سپرمو یه گوششم خورده بود خراب بود درست کرده بود + نصب مه شکن 15 گرفت )
اما هنوز نبردم واسه سیم کشی ، میگن که سیم خود کارخونه گذاشته اما الکیه ، آره؟
یه برق کاره گفت میتونه رو خود دسته راهنما واسم نصب کنه اما نمیدونم اینجوری میشه جدا روشن کرد یا نه ؟در ضمن گفت 5 تومن میگیره
راستی رو کنسول وسط مثلا بالای کلید فلاشرا میشه وصل کنه یه کلیدم بذاره؟اینجوری شیکترم هست
هر جا بخوای میتونی کلید بزاری اگه جا داشته باشه ولی وسط 3 تاس که همش پره . چون بالاشون چراغ هست نمیشه بالاییشو در بیاری . من گذاشتم زیره فرمون یعنی جلو زانوم . رو دسته راهنما خوده 405 فکر کنم نکنم بشه.
ولی کلا کلید جدا باشه بهتره چون بهتره همیشه روشن نباشه . پروژکتور حساس هست چون جنس فابریک نیست اون کیفیت خوبو نداره

MagicPC
05-02-2012, 03:07
پروژکتور مارک smco از لوکس فروشیا بگیر . ببر میدان جلیلی سپر سازی حیدی یه باتری سازم کنارشه استاد فرزاد.
همه کاراشو ردیف میکنن . خواستی من شماره میدم بهت . خواستی بری فبلش به من بگی که بهشون بگم . پروژکتور اصلی رو اینترنتی هم از فروم تیونینگ تاک میتونی بگیری 45 تومن فکر کنم . شماره فروشنده خواستی بگو . اون کلید هم برای مه شکن عقب هست باید کلید مجزا بزاری بهتره

هر جا بخوای میتونی کلید بزاری اگه جا داشته باشه ولی وسط 3 تاس که همش پره . چون بالاشون چراغ هست نمیشه بالاییشو در بیاری . من گذاشتم زیره فرمون یعنی جلو زانوم . رو دسته راهنما خوده 405 فکر کنم نکنم بشه.
ولی کلا کلید جدا باشه بهتره چون بهتره همیشه روشن نباشه . پروژکتور حساس هست چون جنس فابریک نیست اون کیفیت خوبو نداره
از راهنماییاتون خیلی ممنونم
پس یه کلید جدا میگم بذارن
آقا چرا با اینکه سیم داره جای سپر واسه مه شکن اما باز همه میگن باید سیم کشی بشه؟
راستی Actors جان اگه محبت کنین و عکسی از ماشینتون بذاری ( یه نمای کلی یکی با زوم از خود سپر و مه شکنا ) ممنون میشم

Actros
06-02-2012, 01:27

========
بعدا زه پرشیا (زه فابریک 405 فرانسه که تو ایران بهش میگن پرشیایی!!) می ندازم فلاپ پشت آینه پرشیا میندازم رنگ بدنه میکنم . توشم وسط داشبرد رو یه لیبل طرح چوب میگیرم

golabi2
07-02-2012, 15:54

ممنون از راهنماییت.
یعنی واسه مه شکن عقب سیم کشی داره؟!؟!؟!؟
کلید فابریک پارس گیر میاد؟میگم اوراقی سراغ نداری؟چندتا وسیله لازم دارم
ازایساکو قیمت گرفتم میگفت جفتی 25تومن!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببخشی این تیکه رو نمیگیرم؟

ولی اون باری وقتیه که دسته راهنما سمندی داشته باشی .

Actros
07-02-2012, 20:26
آره او كليد وقتي روشن باشه مه شكن عقب كار ميكنه . برو ببين
========
اوراقي چي ميخواي حالا ؟
فابريك پارس براي مه شكن ؟
دسته راهنما سمندي منظورمه كه با دسته راهنما مه شكن ها هم روشن بشن

golabi2
07-02-2012, 21:01
آره او كليد وقتي روشن باشه مه شكن عقب كار ميكنه . برو ببين
========
اوراقي چي ميخواي حالا ؟
فابريك پارس براي مه شكن ؟
دسته راهنما سمندي منظورمه كه با دسته راهنما مه شكن ها هم روشن بشن
دقت نکردم!
این ها رو میخوام:
شاسی جعبه داشبورد پارس
شاسی مه شکن پارس
قاب تزئینی صندوق عقب پارس
کنسول وسط کامل پارس
موتور بالابرای عقب پارس
ساعت پارس
سنسور دما
دسته سیم ساعت
قسمت میانی داشبور پارس

Actros
08-02-2012, 00:22
دقت نکردم!
این ها رو میخوام:
شاسی جعبه داشبورد پارس
شاسی مه شکن پارس
قاب تزئینی صندوق عقب پارس
کنسول وسط کامل پارس
موتور بالابرای عقب پارس
ساعت پارس
سنسور دما
دسته سیم ساعت
قسمت میانی داشبور پارس
pm میدم خدمتت . انگار میخوای عشق بازش کنی شدید:31:

rami_hemi
08-02-2012, 19:05

========
بعدا زه پرشیا (زه فابریک 405 فرانسه که تو ایران بهش میگن پرشیایی!!) می ندازم فلاپ پشت آینه پرشیا میندازم رنگ بدنه میکنم . توشم وسط داشبرد رو یه لیبل طرح چوب میگیرم
خب عوص لیبل چرا طرح پرشیا رو نمیندازی روش ؟
من دیدم همین کار رو کردن

Actros
08-02-2012, 20:15
چه قدري آب ميخوره داداش ؟

rami_hemi
09-02-2012, 22:42
اینو نپرسیدم . تو یه تاکسی دیدم باید از یکی از بچه ها که تو نمایندگی هست بپرسم دارن یا باید بریم اوراقی ها و تزئیناتی ها

golabi2
27-02-2012, 12:51
Actros جان مال شمام با نور پایی روشن میشه؟
راسی سیم کشی فابریک داشت خودش

Actros
27-02-2012, 20:31
Actros جان مال شمام با نور پایی روشن میشه؟
راسی سیم کشی فابریک داشت خودش

من كليد جدا گزاشتم هر وقت بخوام روشن ميكنم

iman405
26-03-2014, 19:08
من که عکس ها رو ندیدم نفهمیدم چطور شده لطفا بگید چطور عکس ها رو ببینم اخه من مه شکن خریدم ولی نمیدونم چطور باید به سیم کشی فابریک نصبش کنم

iman405
27-03-2014, 17:02
بابا ماشین من 405 مدل 85 هستولی اون رله بنفش و سوکت که گفتین پشت جعبه فیوز هست نداره یا حداقل من بلد نیستم پیداش کنم میشه بیشتر راهنماییم کنید ممنون:n21:

323د
17-11-2014, 17:42
دوستان من یه 405 مدل 86 تودوزی کرم دارم که بنا به گفته فروشنده سفارشی بوده . سپر باز کردم 2 تا سوکت سر آبی پشت سپر هست دقیقا جای مه شکن حالا سئوال اینکه اگه این سوکت ها مربوط به مه شکنه به کدوم کلید وصل شده ؟؟ پشت کلید گاز هم بالای جعبه فیوز یه سوکت خالی پیدا کردم که 4 تا سیم بهش وصله این مربوط به مه شکن میشه؟؟؟

hamedhamed77
17-03-2018, 16:25
سلام....ماشین من روا هست.اون رله هست ک گفتین ولی درست نفهمیدم باید چیکار کنم؟

abolfazljafari6193
29-03-2019, 23:44
سلام من پروژکتورم رو به نور پایین وصل کردم اگه لامپ زنون بندازم باید آفتامات و کلید جداگانه استفاده کنم یا نه؟

Morteza.24576
28-06-2019, 20:23
سلام دوست عزیز تصاویری که گزاشتی واسه من قابل مشاهده نیست میتونی برام بفرستیش

Hassan.2000.1.16
03-04-2020, 19:21
من نصب کردم حدود سیصد تومن واسم آب خورد.سیم کشیاش هم روش بود نمیدونم چرا ایرانخودرو سیمشو میزاره خودشو نمیزاره.

- - - Updated - - -

دوستان لامپ پر نور قوی برای مه شکن جلو چی سراغ دارید؟

mohamad skystar
04-04-2020, 00:10
من نصب کردم حدود سیصد تومن واسم آب خورد.سیم کشیاش هم روش بود نمیدونم چرا ایرانخودرو سیمشو میزاره خودشو نمیزاره.

- - - Updated - - -

دوستان لامپ پر نور قوی برای مه شکن جلو چی سراغ دارید؟

برای مه شکن میتونید از لامپ زنون سفید استفاده کنید
نورش روی زمین هست و مشکلی هم برای رانندگان مقابل
پیش نمیاد

Saaaaale
14-01-2022, 15:27
سلام .عکسهارو چطور ببینم

Penance
12-06-2022, 22:11
سلام غکس ها پیدا نیست
سوالی هم داشتم،کسی هست جواب بده؟

alivolvo
24-07-2022, 13:50
سلام غکس ها پیدا نیست
سوالی هم داشتم،کسی هست جواب بده؟

سوالتون رو بفرمایید. معمولا دوستانی که اینجا سر میزنند و شغلشون در زمینه تعمیرات خودرو هست میان و گهگاهی جواب میدهند.