PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد تيونينگ روا | roa

p30time
22-03-2009, 00:09
با سلام

مي خواستم از اساتيد محترم اين بخش سؤالاتي در مورد تيونينگ روا بپرسم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- اصلا ارزش داره؟ :31:

2- آيا ميشه به صورت خونگي هم انجام داد؟ ( يعني فقط وسايل مورد نياز رو خريداري كنم و خودم روش كار كنم )

3- چه كارهايي ميشه انجام داد؟ چه سيستم هاييش رو ميشه بهينه سازي كرد؟

با تشكر از تمام دوستان عزيز

:10: :10: :10:

p30time
23-03-2009, 22:57
سلام
از اين همه جواب متشكرم d:

مي خواستم بگم من بيشتر مي خوام به كارايي ماشين افزوده بشه!

فعلا ظاهر برام مهم نيست!

با تشكر

2299
23-03-2009, 23:45
خوب فکر کنم بهترین کارهایی که بشه این باشه که سیستم مکش (ست کامل سیستم مکش هوا )
و هدرز . برداشتن کاتالیزور یا ست کامل تخلیه و البته جرقه و اصلاح سیستم تعلیق و البته قبل از اینا تقویت ترمز
و بعد پیدا کردن یک نفر تا اینا رو درست کنه چون فکر نکنم آماده پیدا بشه :دی

p30time
24-03-2009, 00:09
خوب فکر کنم بهترین کارهایی که بشه این باشه که سیستم مکش (ست کامل سیستم مکش هوا )
و هدرز . برداشتن کاتالیزور یا ست کامل تخلیه و البته جرقه و اصلاح سیستم تعلیق و البته قبل از اینا تقویت ترمز
و بعد پیدا کردن یک نفر تا اینا رو درست کنه چون فکر نکنم آماده پیدا بشه :دی

سلام

:18:

راستش من كه چيزي نفهميدم :31:

بايد به كجا مراجعه كنم كه اينا رو برام رديف كنه؟

تعميرگاه؟ يا جاي ديگه؟

اگه يه كوچولو توضيح بديد، ممنون مي شم

با تشكر
:10: :11:

D r i v e r
24-03-2009, 00:15
اینایی که جلیل گفتن ساده ترین راه ها برای بهبود عملکرد ماشین هست
چقدر میخواین هزینه کنین؟؟؟
پول و بودجه از همه چی مهمتره

p30time
24-03-2009, 01:59
راستش بودجه خاصي رو الان در نظر نگرفتم ... اگه بخوام كاري كنم كه واقعا ماشين متحول بشه، چقدر بايد بودجه در نظر بگيرم؟

با تشكر

D r i v e r
24-03-2009, 03:35
راستش بودجه خاصي رو الان در نظر نگرفتم ... اگه بخوام كاري كنم كه واقعا ماشين متحول بشه، چقدر بايد بودجه در نظر بگيرم؟

با تشكر
اینطور که شما میگین نمیشه
باید بودجه واقعی تون رو مشخص کنین
اون چیز هایی که جلیل جا گفتن منم یه بار دیگه میگم :31:

بستن هدرز یا ست کامل تخلیه دود
ست کامل مکش هوا
استفاده از شمعهای سوزنی و وایر های اسپرت
تعویض میل سوپاپ ها
نمیدونم میشه یا نه ولی ریمپ کردن ecu
اگه ماشین گارانتی داشته باشه در این حد هم فکر کنم زیاده روی کرده باشیم
اگه نداشته باشه و بخواین بیشتر از اینه خرج کنین که فکر کنم تا اینجا 1500 - 1600(هزینه اصلی برای ست کامل تخلیه دود صرف میشه) خرج برداره بهتره به فکر تعویض موتور و یا توربو(اینو امشب خوندم خیلی حال کردم بااش!!!) و........!!!!!!!!!!!
یه جا خوندم که موتور فابریک پیکان جوانان 79 اسب بخار قدرت میده
بعد این چیزایی که ما میگیم همش بر اساس خوانده ها و شنیده هاست :13:
من یکی خودم اینطوریم:13:
اگه واقعا کاری رو میخوای شروع کنی بهتره با 3 - 4 نفر که واقعا خبره این کارن مشورت کنی
ما فقط یه چیزایی میگیم که حساب کار و کار هایی که میتونی انجام دستت بیاد :31:
موفق باشی:10:

Farshadd
27-03-2009, 13:11
تعویض موتور هم میتونی کنی. ولی اونم هزینه داره و دردسر

اما کارایی که دوستان گفتن نسبتا بهتره.

rami_hemi
28-03-2009, 03:25
خب تعویض موتور واسه این ماشین یه نمونه بگو فرشاد با چی عوض کنه؟
در مورد روا من اعتقاد دارم چون یه ماشین دو رگه و ترکیبی هستش و هیچ اصالتی نداره کمی کارش سخته.
ولی نزدیکی موتور به موتور پیکان کمی کار رو راحت میکنه میتونی از کسایی که پیکان رو تقویت مردن کمک بگیری.
خب حلیل و امیر یه سری رو گفتن که کارهای اولیه هستش .
البته من موندم روا پیکان هستش یا پژو واسه همین نمیتونیم چیز دقیقی بهت بگیم
ولی یه کلا میگم روا ارزش نداره .حتی پراید یه نیمه اصالتی داره که میشه روش موتور فورد یا مزدا بست ولی این رو دیگه نمیشه گفت چیکار کرد.مثلا بدنه پژو رو آوردن و دیثفرانسیل عقب روش گذاشتن .من فقط یه راه الان همین الان به ذهنم رسید
این ماشین روی شاسی خودش جای گاردان داره میتونی یه موتور قوی پژو (این رو از تاپیک تقویت محصولات ایرانخودرو پیدا کن)با یه ست awd و یه ماشین چهار چرخ متحرک باهاش بساز .
ولی این نظر منه که روا ارزش دست زدن و حتی تغیر رینگ رو هم نداره.
ولی میتونی با تعویض شمع و وایر و ----- هوا و چند تا کار ساده کمی توانش رو بالا ببری.

majid_sd2009
28-03-2009, 09:28
اولین کاری که میتونی بکنی رینگاشو عوض کن
منظورم اسپرت نیست ها. اگه ماشین رو تازه تحویل گرفتی که رینگهای فابریک خودش هست و مال همون پیکان خدا بیامرزه.
یک دست رینگ و لاستیک پژو بگیر بنداز خیلی بهتر میشه ترمزتم بهتر کار میکنه. ماشینتم خوشکل تر میشه.

p30time
28-03-2009, 11:03
سلام

از تمامي دوستان متشكرم!

فقط يه سوال داشتم! آيا اين تغييرات باعث نمي شه كه در " معاينه فني " ( كه جديدا اومده ) مشكلي ايجاد بشه؟ يعني گير نمي دن اگه موتور رو دستكاري كنم؟

با تشكر از تمام دوستان

Farshadd
28-03-2009, 11:20
اولین کاری که میتونی بکنی رینگاشو عوض کن
منظورم اسپرت نیست ها. اگه ماشین رو تازه تحویل گرفتی که رینگهای فابریک خودش هست و مال همون پیکان خدا بیامرزه.
یک دست رینگ و لاستیک پژو بگیر بنداز خیلی بهتر میشه ترمزتم بهتر کار میکنه. ماشینتم خوشکل تر میشه.

متاسفانه اگه فقط رینگ عوض بشه در دراز مدت کمی مشکل ساز میشه و به جلو بندی آسیب میزنه. چون رینگ های پژو کمی واسه جلو بندی روا سنگینن.

خب تعویض موتور واسه این ماشین یه نمونه بگو فرشاد با چی عوض کنه؟
در مورد روا من اعتقاد دارم چون یه ماشین دو رگه و ترکیبی هستش و هیچ اصالتی نداره کمی کارش سخته.
ولی نزدیکی موتور به موتور پیکان کمی کار رو راحت میکنه میتونی از کسایی که پیکان رو تقویت مردن کمک بگیری.
خب حلیل و امیر یه سری رو گفتن که کارهای اولیه هستش .
البته من موندم روا پیکان هستش یا پژو واسه همین نمیتونیم چیز دقیقی بهت بگیم
ولی یه کلا میگم روا ارزش نداره .حتی پراید یه نیمه اصالتی داره که میشه روش موتور فورد یا مزدا بست ولی این رو دیگه نمیشه گفت چیکار کرد.مثلا بدنه پژو رو آوردن و دیثفرانسیل عقب روش گذاشتن .من فقط یه راه الان همین الان به ذهنم رسید
این ماشین روی شاسی خودش جای گاردان داره میتونی یه موتور قوی پژو (این رو از تاپیک تقویت محصولات ایرانخودرو پیدا کن)با یه ست awd و یه ماشین چهار چرخ متحرک باهاش بساز .
ولی این نظر منه که روا ارزش دست زدن و حتی تغیر رینگ رو هم نداره.
ولی میتونی با تعویض شمع و وایر و ----- هوا و چند تا کار ساده کمی توانش رو بالا ببری.

رامین جان در خصوص اینکه ارزش هزینه نداره باهات موتافقم. ولی خوب هر کسی علاقه ای داره و ممکنه یکی بخواد روا رو شاق کنه.

در مورد تعویض موتور با یه مدل اپل، یه مدل موتور برای تویوتا (که متاسفانه مدل هیچ کدوم یادم نمونده ولی اگه خواستید میرم میپرسم)، یه موتور ریس مخصوص خودش که ایران نیست ولی در برخی کشور های اروپایی مخصوصا انگلیس تک و توک پیدا میشه. البته به نظرم اگه آدم واقا بخواد کار کنه میتونه موتور های دیگه هم براش پیدا کنه و به زور تغییرات بچپونه.

:12:

mammad-zas
05-12-2009, 21:26
رینگ رو اصلا دست نزن اگر 14 بندازی فقط شتاب رو کم کردی دیف رو عوض کن 10-41 تویوتایی بنداز فیلتر اسپرت شمع و بهترین کاری که می تونی بکنی بستن سوپر شارژ برقی البته یکم ترمز ضعیف می شه بعد اگه تو سربالای از کنار یه سمند گذشتی زیاد تعجب نکن هدرز برای این ماشین وجود نداره اگه خیلی خواستی حال کنی فلایویل رو سبک کن همه این کارا زیر 500 خرج داره