PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست نرم افزاري كه بتونه كامپيوتر رو در يه ساعت معين خاموش كنه(چيزي مثل تايمر تلوزيون)

mirab
21-03-2009, 01:02
سلام دوستان. نرم افزاري كه بتونه كامپيوتر رو در يه ساعت معين خاموش كنه يا روشن كنه(چيزي مثل تايمر تلوزيون) وجود داره؟
اگه راهنمايي كنيد خيلي ممنون ميشم.چون الان شديدا بهش نياز دارم.

ehsankalak
21-03-2009, 01:06
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mirab
21-03-2009, 18:01
احسان جان دمت گرم خيلي برنامه خوبيه.ولي تنها مشكلش اينه كه براي روشن كردن سيستم و آغاز به كار به اين نياز داره كه سيستم هايبرنت يا استاندباي باشه و زماني كه سيستم شات دان بشه نميتونه سيستم رو روشن كنه....................................
ميشه در اين مورد راهنمايي كنيد :20:

ehsankalak
21-03-2009, 18:36
خواهش ميکنم ! تنها مشکل اين برنامه همينه که نميتونه از حالت shutdown سيستم رو روشن کنه ! ولي موردي نداره همه سيستم هاي الان که ديگه standby شون با shutdown زياد تفاوتي نداره چون برق همه چي تقريبا قطعه! ( فکر نکنم برنامه ي ديگه اي هم بتونه از شات دان سيستمو روشن کنه شايدم بقيه دوستان سراغ داشته باشن بيان مطرح کنن! )

ياعلي

farshif
21-03-2009, 22:05
برای اینکه از حالت کاملا خاموش بتونین روشنش کنید باید مدرپوردتون این امکان رو داشته باشه که در این صورت نیز به برنامه نیازی ندارید و از setup مادربورد میتونید این کار رو بکنید

mirab
22-03-2009, 01:00
ميشه بيشتر توضيح بدين كه چه طوري ميشه سيستم رو در يه ساعت معين بدون برنامه خاصي خاموش و روشن كرد؟:41:

ebrahimjan
22-03-2009, 08:05
براي اين كار بايد مراحل زير انجام بشه:

1- ابتدا start بعد run رو انتخاب كنيد.
2-دستور shutdown -s -t 500 را تايپ كنيد .نكته به space هاي گذاشته شده توجه بشه يعني بعد از شات دان بايد يه اسپيس بگذاري و الي آخر.
عدد بالا نشان دهنده اينه كه اين سيستم چند ثانيه بعد خاموش شود و شما ميتونيد براي زمان مورد نظر اونو برحسب ثانيه تنظيم كنيد.
همچنين براي كنسل كردن دستور فوق از فرمان shutdown -a رو در ران تايپ مي كنيم.

تشكر لازم نيست

Hitman-Group
22-03-2009, 09:25
اگر برای کار مهم است همان کاری را بکن که دوستمون ابرهیم جان گفته بکن اگر نیست دکمه پاور را بفشار
یا
از طریق بایوس می توانی با فشردن کلید موس یا کیبرد کامپیوتر را روشن کنی

p30time
22-03-2009, 10:05
سلام

اين برنامه هم فكر كنم كمكتون مي كنه:

p30time
22-03-2009, 10:17
حذف شود ......

Duplicated

mirab
23-03-2009, 17:12
فكر كنم تا اونجا كه من فهميدن بهترين برنامه براي اين كار هموني كه ehsankalak گفتن .بهترين مزيتش اينه كه رايگانه ومثل اوناي ديگه كرك شده نيست.كركهاي برنامه هاي ديكه اغلب ويروسي هستند.

بهترين برنامه :اينم لينكش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ebrahimjan
24-03-2009, 19:05
دوست عزيز براي خاموش كردن از همون روشي كه گفتم استفاده كن و براي روشن شدن بايد بريد تو setup كامپيوتر و در اونجا ساعت و دقيقه ي مورد نظر براي روشن شدن رو انتخاب كن بعد مي بيني كه كامپيوتر سر ساعت تعيين شده و بدون هيچ نرم افزاري روشن ميشه.

اگر هم مراحلش رو خواستي بگو تا برات بنويسم اين هم بگم كه تشكر لازم نيست

mirab
26-03-2009, 00:35
سلام اگه ميشه يه توضيح بده...................:11:

ebrahimjan
26-03-2009, 11:23
دوست عزيز قبل از اينكه بخوام توضيح بدم بايد بگم كه مادربورد من msiهست و ممكنه مراحلي رو كه بهت ميگم مشابه مراحل مادربورد شما نباشه بنابراين شما بايد عباراتي رو كه شبيه عبارات كامپيوتر من هست رو انتخاب كنيد

خوب از ابتدا ميگم ابتدا كامپيوتر رو ري استارت كن و قبل از وارد شدن به محيط ويندوز دگمه delete رو چند بار بزن تا وارد محيط setup كامپيوتر بشيد.

1- گزينه ي power management features رو انتخاب كن.
2- بعد بايد set wake up events رو انتخاب كني.
3- خوب حالا بايد در مقابل عبارت resume on rtc alarm كه به صورت پيش فرض disabled هست شما بايد اون رو به enabled تبديل كنيد.
4- خوب زماني كه شما اون عبارت رو فعال كرديد چهار عبارت زير آن وجود داره كه فعال ميشه و شما بايد اونها رو تنظيم كنيد
1- rtc alarm date : اين عبارت يعني روز مورد نظر رو تعيين كنيد
2- rtc alarm hour: يعني ساعت مورد نظر رو تعيين كن.
3- rtc alarm minute: يعني دقيقه رو انتخاب كنيد.
4- rtc alarm second: يعني ثانيه رو تعيين كن.

بعد از انجام اين مراحل كامپيوتر سر ساعت تعيين شده روشن ميشه.

دوست عزيز تشكر لازم نيست

lordsaber
26-03-2009, 13:01
برای خاموش کردن برنامه زیاده.
من خودم از تایمر jetaudio استفاده می کنم.:31:

mirab
27-03-2009, 00:09
تو چه قسمتي از jetaudioميشه اين كارو كرد؟

mirab
27-03-2009, 00:14
ebrahimjanبا اين روش كه شما مي گين گيريم كه سيستم روشن شد.خوب كه چي؟
ما از روشن شدن سييستم تو يه زمان خاص مي خواييم كه برنامه مورد نظرمون هم ران بشه و يه كاري رو انجام بده با اين روش شما فكر كنم فقط سيستم روشن بشه و كار ديگه اي نميشه كرد................

ehsankalak
27-03-2009, 00:23
ما از روشن شدن سييستم تو يه زمان خاص مي خواييم كه برنامه مورد نظرمون هم ران بشه و يه كاري رو انجام بده با اين روش شما فكر كنم فقط سيستم روشن بشه و كار ديگه اي نميشه كرد................
شما برنامه اي رو که ميخواي اجرا بشه کافيه بزاري تو استارت آپ سيستم!

ebrahimjan
27-03-2009, 18:42
والا تو كه منو كشتي با اين درخواستهات خوب درست از همون اول بگو تا ما تكليفمونو بفهميم . شما اگر مي خواهيد كامپيوتر رو خاموش كنيد و دوباره موقع روشن شده برنامه ايي رو اجرا كنيد بايد از روش Hibernate استفاده كنيد.
براي اين كار روي صفحه دسكتاپ راست كليك مي كني بعد در قسمت screen saver در پايين پنجره گزينه power كليك مي كنيد حالا سربرگ Hibernate رو انتخاب كرده و بعد تيك Enable hibernation رو بزن و بعد پنجره ها رو ok كن.

خوب موقع خاموش كردن كامپيوتر اونجايي كه گزينه shutdown و standby هست بايد كليد شيفت (shift) رو پايين نگه دار تا گزينه standby تبديل به hibernation بشه بعد اون رو بزن ديگه كامپيوتر خاموش ميشه ولي اگه برنامه ايي روي كامپيوتر داشته باشي كه در حال اجرا باشه يا صفحات اينترنتي يا هر چيز ديگه .... زماني كه كامپيوتر روشن بشه وجود دارند. حالا ديگه ببينم مشكل پيدا مي كني يا نه راستي تشكر هم لازم نيست.

farshif
27-03-2009, 19:07
دوست من به همه سوالات شما جواب داده شده من موندم شما چی میخواید دیگه ولی با اجازه دوستان من یه جمع بندی می کنم :
برای روشن شدن کامپیوتر به صورت خودکار:
در صورت ساپورت مادر بورد:(البته نسبت به مادربورد شما ممکنه فرق کنه)

دوست عزيز قبل از اينكه بخوام توضيح بدم بايد بگم كه مادربورد من msiهست و ممكنه مراحلي رو كه بهت ميگم مشابه مراحل مادربورد شما نباشه بنابراين شما بايد عباراتي رو كه شبيه عبارات كامپيوتر من هست رو انتخاب كنيد

خوب از ابتدا ميگم ابتدا كامپيوتر رو ري استارت كن و قبل از وارد شدن به محيط ويندوز دگمه delete رو چند بار بزن تا وارد محيط setup كامپيوتر بشيد.

1- گزينه ي power management features رو انتخاب كن.
2- بعد بايد set wake up events رو انتخاب كني.
3- خوب حالا بايد در مقابل عبارت resume on rtc alarm كه به صورت پيش فرض disabled هست شما بايد اون رو به enabled تبديل كنيد.
4- خوب زماني كه شما اون عبارت رو فعال كرديد چهار عبارت زير آن وجود داره كه فعال ميشه و شما بايد اونها رو تنظيم كنيد
1- rtc alarm date : اين عبارت يعني روز مورد نظر رو تعيين كنيد
2- rtc alarm hour: يعني ساعت مورد نظر رو تعيين كن.
3- rtc alarm minute: يعني دقيقه رو انتخاب كنيد.
4- rtc alarm second: يعني ثانيه رو تعيين كن.

بعد از انجام اين مراحل كامپيوتر سر ساعت تعيين شده روشن ميشه.

دوست عزيز تشكر لازم نيست

در صورت عدم ساپورت مادربورد استفاده از برنامه های زیر که نمونه های دیگش هم زیاده:

سلام

برای خاموش کردن خودکار :

سلام

اگر برای کار مهم است همان کاری را بکن که دوستمون ابرهیم جان گفته بکن اگر نیست دکمه پاور را بفشار
یا

برای اجرای خودکار برنامه :

یا

سلام

شما برنامه اي رو که ميخواي اجرا بشه کافيه بزاري تو استارت آپ سيستم!

در کل شما با یه برنامه Auto Power ON & Shutdown که دوست عزیز P30time گفته همه این کار هارو میتونید انجام بدیدو اگه این کار رو واسه دانلو د شبانه میخواید به این تاپیک سر بزنید
آموزش روشن شدن کامپیوتر سر ساعت معین و اتصال به اینترنت و دانلود کردن سپس خاموش شدن