PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش ميكس عكس

babak22ir
20-03-2009, 21:08
سلام.

چون من تاپيكي كه كاملا به اين موضوع بپردازه رو پيدا نكردم بهتر ديدم كه اون رو ايجاد كنم.

ميكس عكس يعني شما يك نفر رو از توي يك عكس برداريد و توي يك عكس ديگه بذارين. همين !

البته خيلي ها اين كار رو مي كنند . ولي معمولا فقط سر خودشون رو جا به جا مي كنند و جاي يكي ديگه ميذارن يا اينكه خودشون رو كنار افراد يا جاهاي خيلي مشهور ميذارن كه كارشون تابلو ميشه.

هدف من اينه كه طوري اين كار رو انجام بديم كه هيچكس متوجه نشه. حتي خودمون ! :31:

من مدت زيادي است كه اين كار رو ميكنم. ولي چون حرفه اي نيستم ، معمولا كارهام قابل تشخيصه. حالا دوستان اگه نكته يا روشي رو براي اين كار بلد هستند به طور خلاصه اينجا بنويسند. من هم توي پست هاي بعدي چيز هايي رو كه بلدم همراه با نمونه كارهام ميذارم .

لطفا از زدن پست هاي اضافي ( تشكر ، تاييد حرف بقيه ، و...) خودداري كنيد و به جاي آن از دكمه هاي تشكر استفاده كنيد.

مرسي

graphmax
20-03-2009, 23:19
یکی از نکات مهم اینه که هر دو تا عکس از نظر رنگ و کنتراست یکی باشند.
برای این کار میتونید از کلیدهای ترکیبی Alt+Shift+U برای رنگ استفاده کنید.
برای Level ها هم میتونید از کلید Ctrl + L استفاده کنید.
با کم و زیاد کردن مقادیر میتونید به نتایج جالبی دست پیدا کنید.

جادوگر جوان
21-03-2009, 09:08
عزیزم تا دلت بخاد ما از این تایپیکا داشتیم البته با اسمهای مختلف
اما اونچه که شما میخواهید باید بگم که
شما باید تصاویری را مد نظر قرار بدید که
1-میزان شفافیت دو تصویر با هم برابر باشن
2-زاویه و جهت دوتصویر مثل هم باشند
3-نور پردازی شما به گونه ای باشد که قابل تشخیص نباشد که تصویر مصنوعی است
4-قطعه جدا شده عکس را در جایی مناسب قرار داد مثلا تصویر یک فرد را در بالای یک چاله قرار ندهیم

همین طور برای نور پردازی شما میتونید از کلیدهای ترکیبی:
ctrl+u,ctrl+l,ctrl+m,ctrl+b,...استفاده کنید

babak22ir
21-03-2009, 09:14
عكس مبدا و مقصد بايد از كيفيت بالا برخوردار باشند. از وقت صرف كردن روي عكس هاي بي كيفيت و تار خودداري كنيد.

اگر در اين كار تازه وارد هستيد ، بايد اون شخص رو به صورت نيم تنه ميكس كنيد . و بايد با استفاده از اندازه آدم هاي ديگر موجود در عكس ، اندازه اون فرد رو متناسب كنيد كه زياد بزرگ و كوچك نباشه و احساس نشه كه روي هوا ايستاده !

ميكس كردن به صورت تمام قد ، احتياج به برش دقيق و سايه پردازي داره. به صورتي كه بايد ببينيد آفتاب از كدوم طرف تابيده و سايه بقيه اجسام كدوم طرفه. زير پاي شخص هم در هر صورت بايد كمي سايه دار باشه.