PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نداشتن فیش 8 پینی برای مینبرد ga-ep45-ud3r باید چه کار کرد؟

sinaset
20-03-2009, 01:59
سلام دوستان
تصمیم دارم یک مینبرد جدید بخرم به نام
GIGABYTE GA-EP45-UD3R
متوجه شودم که سی پی یو یک فیش 8 پینی بهش وصل می شه ( که معمولان 4 پینی لازمه اش بود)
و پاور من به غیر از دوتا 6 پینی فیش 8 پینی نداره .
مدل پاور من کولر مستر 650 w
دوستان اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید که اون 8 پین غزیه اش چیه و باید من چه کار کنم؟

alborz_k
20-03-2009, 02:14
سلام دوستان
تصمیم دارم یک مینبرد جدید بخرم به نام
GIGABYTE GA-EP45-UD3R
متوجه شودم که سی پی یو یک فیش 8 پینی بهش وصل می شه ( که معمولان 4 پینی لازمه اش بود)
و پاور من به غیر از دوتا 6 پینی فیش 8 پینی نداره .
مدل پاور من کولر مستر 650 w
دوستان اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید که اون 8 پین غزیه اش چیه و باید من چه کار کنم؟
سلام. اون 8 پین ، با این 8 پین تفاوت داره!! این فیش 8 پین ، اسمش e-atx هست و برای تغذیه ی پردازندست و بعضی از پاور ها 2 تا 4 پینی دارند (به حالت 4+4) ، ولی اون 8 پینی که شما می گید برای کارت گرافیکه و بهش فیش pci_e از نوع 8 پین می گن!!

sinaset
20-03-2009, 14:10
سلام دوست من
این مادربرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
gigabyte ga-ep45-ud3r
به جایی فیش سی پی یو 4 پینی یک فیش 8 پینی می خواد که تویه عکس مشخصه
حالا سوال من اینکه ایا با همون 4 پینی جواب می ده یا باید کاری دیگری کرد
اصلان کسی می دونه من باید چه کار کنم
این رو هم اضافه کنم که کارت گرافیک من اصلان فیش 8 پینی نداره فقط دوتا فیش 6 پینی داره که اون به کارت گرافیکم وصله
با تشکر

alborz_k
20-03-2009, 14:49
سلام دوست من
این مادربرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
gigabyte ga-ep45-ud3r
به جایی فیش سی پی یو 4 پینی یک فیش 8 پینی می خواد که تویه عکس مشخصه
حالا سوال من اینکه ایا با همون 4 پینی جواب می ده یا باید کاری دیگری کرد
اصلان کسی می دونه من باید چه کار کنم
این رو هم اضافه کنم که کارت گرافیک من اصلان فیش 8 پینی نداره فقط دوتا فیش 6 پینی داره که اون به کارت گرافیکم وصله
با تشکر
من که گفتم!! پاور گرین 530 من هم دو تا 4 گین داره که با کنار هم قرار دادنشون ، یک 8 پین بدست می اد و برای پاور 650 وات کولر مستر افت داره که e-atx نداره!! فکر نکنم که با نصب 4 پین مشکلی پیش بیاد!! شما بهتره برای اطمینان کاتالوگ مادربرد رو بخونید ببینید که می شه این کار رو کرد و یا نه!! البته فکر کنم که تبدیل 4 پین به 8 پین e-atx در بازار موجود باشه و بهتره که از اون ها استفاده کنید(این رو هم بگم که در مادربرد های ایسوس می شه از 4 پین هم استفاده کرد و هیچ مشکلی پیش نمی اد!! )

sinaset
20-03-2009, 15:57
سلام دوست من
اول این رو بگم که من هنوز این مادربرد رو خریداری نکردم خواستم ببینم اگر نمی شه نخرمش
و دو من یک فیش 4 پینی دارم و یک فیش 4 پینی دیگه دارم که مال فیش 20+4 پینی برق مادربرد هست
ایا می شه از اون استفاده کرد
و یک سوال دیگ خواستم بدونم در صورت استفاده از تبدیل کنند ها ایا مشکلی برای پاور پیش میاید یا برق کم نمی یاره
البته فکر نکنم
نظر شما چیه؟

alborz_k
20-03-2009, 18:45
سلام دوست من
اول این رو بگم که من هنوز این مادربرد رو خریداری نکردم خواستم ببینم اگر نمی شه نخرمش
و دو من یک فیش 4 پینی دارم و یک فیش 4 پینی دیگه دارم که مال فیش 20+4 پینی برق مادربرد هست
ایا می شه از اون استفاده کرد
و یک سوال دیگ خواستم بدونم در صورت استفاده از تبدیل کنند ها ایا مشکلی برای پاور پیش میاید یا برق کم نمی یاره
البته فکر نکنم
نظر شما چیه؟
ببین . دلیل این که به صورت قطعی نظر ندادم اینه که من با این رد کار نکردم ، برای همین نخواستم یک چیزی بگم که در آینده شرمنده بشم ، به خصوص الان که نیست تا سوتی های منو درست کنه!!:31:
ولی در مادربرد های ایسوس با چیپ p45 ، که من باهاشون کار کردم ، 4 پین رو با یک کاور پوشونده بودند تا اگه پاوری کابل 8 پین e-atx نداره ، با یک 4 پین atx هم با خیال راحت مادربرد رو روشن کنه . من هم یک مدتی با کابل 4 پین رو وصل کردم و هیچ مشکلی نداشتم . پس اگه پردازنده ی شما خیلی پر مصرف نباشه ، هیچ مشکلی پیش نمی اد!! در مورد پاور هم بگم که از اون جایی که پاور شما 650 وات توان پیوسته و احتمالأ حدود 50 آمپر جریان در ولتاژ 12 ولت تولید می کنه ، هیچ نگرانیی از اون بابت وجود نداره. اون 4 پینی رو هم که فرمودین ، برای خوده 24 پین لازمه!!
در کل هیچ مورد نگران کننده ای وجود نداره که شما بخواین از خرید این مادربرد نیرومند که الان قیمتش هم متناسب شده:31: صرف نظر کنید.

becareful
12-04-2009, 10:43
باید داشته باشه حتما درست نگاه نکردین...یه بار دیگه چک کنید...یک 4 پین و هشت پین متصل به هم...

Behrouz_se60
28-04-2009, 00:00
نه مشکلی نداره این فقط برای سی پی یو هایی که 120 وات به بالا دارند و همین طور برای این رده 120 وات به بالا اورکلاک شوند. باید 8 پینی وصل شوند.البته اکثر سازندگان بر روی 4 پینی دیگر بک برچسب می زنن که اخطاریه واسه فقط پر مصرفهاست.
هرگز مگر به هر بهانه ای نباید از روش تبدیل استفاده کنی چون مهندس عمرانی هشدار دادن که این کار باعث افزایش فرکانس و نویز ولتاژ میشه اصلا غلط است.(سایت فروم سخت افزار بروید در بخش پاور و مشکلات آن)
forum.---------------

street king
19-05-2009, 00:04
با سلام

من هم مانند دوستمان می خواستم مادر برد جدیدی بخرم البه ga-ex58-ud4p می خواستم ببینم پاور goldwin atx 600w که کانکتر 4 پینی داره با سی پی یو e4500 و1گیگابایت رم ddr3 و1گیگابایت کارت گرافیکddr2 می تونم استفاده کنم.

pc_hex
21-05-2009, 17:18
سلام دوست عزیز چرا از مادر برد های asusکه خیلی با کیفیت تر و سریع تر و پیشرفته تر با چیپ p45 نمی خری؟؟؟؟؟؟؟؟
به پیشنهاد من فکر کن چون من تجربه ام رو به شما گفتم چون چندین بار برام پیش اومده که مادر برهای گیگا کارت صداو usbشون میسوزه...
اما از asus خرابی ندیدم به جز خالی شدن بایاس که اونم برای هر مادر بردی پیش میاد....بلا استثنا برای همه پیش میاد...
موفق باشی :::::::::::::::::asus +amd phenom

street king
21-05-2009, 22:14
سلام بر شما

من فقط می خواستم بدونم که می شه مادر بردهای x58 را با پاورgoldwin atx 600w که دارای یه چهار پینی هست راه نداخت یا نه .
و یه توضیحی درباره ی پسوند (o.c) در مقابل باس رمهای که در مادربردهای asus x58 بکار میره می خواستم . در واقع می خواستم بدون رمهای ddr3 با باس 1600 تا 2000 به چه شکلی روی این مادر بردها کار میکنند. آیا از نظر کارایی نسبت به مادر برد های گیگا پایین تر اند.
واینکه در مادبرد asus p6t deluxe در حالت 3way sli سه کارت گرافیک با چه سرعتهای بهم لینک میشن.
از راهنماییهاتون هم ممنون :10: