PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستان کمکککککککک می خوام پست قبلی که گذاشتم کسی جواب نداد

alibhroz
20-03-2009, 00:03
دوستان می خواستم یه lcd بگیرم می خوام توضیحات کاملی در مورد کنتراست بهم بدین می خوام بدونم این قضیه چقدر در انتخاب lcd مهمه . اگرم مدل خاصی در نظر دارید ممنون میشم بهم معرفی کنید. بودجه ای که دارم در حدود 1 تومن هستش . مرسی از راهنماییتون . سال نو خوبی داشته باشین

ehs_soltany
20-03-2009, 13:24
چهارتا چیز تو یه ال سی دی مهمه:
1- کنتراست: نسبت نوری که توی سفیدترین حالت از ال سی دی خارج میشه به نوری که در سیاهترین حالت خارج میشه. این مساله توانایی ال سی دی رو تو نشون دادن رنگ سیاه میرسونه چون ال سی دی ها معمولا در حالت سیاه تراوش نور دارند و نمی تونند سیاه رو خوب نشون بدند. اهمیتش رو نمیدونم ولی 8000 به بالا خوبه.
2-زمان پاسخگویی: زمانی که طول میکشه یه پیکسل از رنگ سیاه به سفید و مجددا به سیاه برگرده. هر چی این زمان کمتر باشه کیفیت تصویر بهتره. الان همه ال سی دی ها زیر 8 میلی ثانیه هستند که خوبه.
3- 100 هرتز بودن: توی تصاویر سریع مثل فوتبال خودشو نشون میده. البته بعضی یگند تشخیصش با چشم سخته.
4- رزولوشن: تعداد پیکسلهای پانل که برای ال سی دی های 40 به بالا مهمه و علی الخصوص وقتی میخوای dvd های با کیفیت با تلویزیون ببینی.

حدود یک میلیون:
سامسونگ 32A650
سونی 32W400 یا 32D300A
پاناسونیک 32LZ800 و 32LX800
ال جی 32LG60
این دو تا هم بد نیست. توشیبا 32A3500 شارپ 32A53
انتخاب با توجه به مقایسه چشمی که حرف آخرو میزنه با خودت

Grand
20-03-2009, 16:35
4- رزولوشن: تعداد پیکسلهای پانل که برای ال سی دی های 40 به بالا مهمه و علی الخصوص وقتی میخوای dvd های با کیفیت با تلویزیون ببینی.

هنگام تماشای DVD تفاوتی نمی‏کنه که تلوزیون LCD شما چه رزولوشنی داشته باشه. تفاوت رزولوشن زمانی مشخص خواهد بود که بخواین فیلم‏هایی با کیفیت 1080p تماشا کنید.

ehs_soltany
20-03-2009, 17:49
هنگام تماشای dvd تفاوتی نمی‏کنه که تلوزیون lcd شما چه رزولوشنی داشته باشه. تفاوت رزولوشن زمانی مشخص خواهد بود که بخواین فیلم‏هایی با کیفیت 1080p تماشا کنید.

درسته.
چون dvd ها معمولا کیفیت hd دارند گفتم.

Grand
21-03-2009, 00:16
درسته.
چون dvd ها معمولا کیفیت hd دارند گفتم.

حتی اگر کیفیت HD رو داشته باشند باز هم تفاوتی نمی‏کنه LCD TV شما چه رزولوشنی داره. تفاوت رزولوشن زمانی مشخص خواهد بود که بخواین فیلم‏هایی با کیفیت Full HD تماشا کنید.

alibhroz
21-03-2009, 10:54
دوستان من در پستی که قبلاً گذاشته بودم خواستم ببینم شما ها مدل 32 اینچ اونیکس مادیران رو تایید میکنین که بگیرم؟ بیشتر برای دیدن کانالای ماهواره و گاهی وقتام لپ تاب رو بهش وصل کنم می خوام بدونم کیفیتش برای این کارا جواب میده؟ کنتراستش 6000-قابليت پخش تصاوير HD-زمان هاي پاسخ دهي 8 ميلي ثانيه و رزولیشنش 768*1366 . قابلیت اتصال usb هم داره. لطفاً بگین به درد میخوره یا نه؟

SAEED_BARCELONA
21-03-2009, 12:41
زمان پاسخگویی و مقدار هرتز که هردوشون یه نتیجه رو میده.
برای کنتراست هم به این کنتراستی که کمپانی میده توجه نکن. توی این چند ملی که معرفی شد کنتراست پنل همشون به زور به 1:3000 میرسه ولی سامسونگ و سونی بالای 3000 میزنن شارپ زیر 1000 میزنه.
100 هرتز بودن به راحتی خوشو نشون میده ولی رسپانس تایم 8ms و 5ms زیاد تفاوت نمیکنن
DVD در واقع بهترین کیفیتی که میده VGA هستش یعنی 480*640
اگه منظورتون از DVD با کیفیت این HDRip هاست که با DVD پلیر نیمیشه دیدشون.تازه دارن نمونههایی برای پخشش مثل همین دستگاه وسترن دیجیتال اومده

ehs_soltany
21-03-2009, 13:33
برای کنتراست هم به این کنتراستی که کمپانی میده توجه نکن. توی این چند ملی که معرفی شد کنتراست پنل همشون به زور به 1:3000 میرسه ولی سامسونگ و سونی بالای 3000 میزنن شارپ زیر 1000 میزنه.

درسته دو جور کنتراست داریم
1- کنتراست دینامیک
2- کنتراست پانل یا native
دومی مهمه. اگه بگردی هر دو شو برای یه مدل میشه پیدا کرد.

100 هرتز بودن به راحتی خوشو نشون میده ولی رسپانس تایم 8ms و 5ms زیاد تفاوت نمیکنن

من چند تا سایت دیدم که خیلی از یوزرهاaش با اطمینان میگفتند 100 هرتز رو به راحتی نمیشه تشخیص داد. تعجب کردم

DVD در واقع بهترین کیفیتی که میده VGA هستش یعنی 480*640
اگه منظورتون از DVD با کیفیت این HDRip هاست که با DVD پلیر نیمیشه دیدشون.تازه دارن نمونههایی برای پخشش مثل همین دستگاه وسترن دیجیتال اومده
درسته
گویا با Blue Ray Disk میشه فیلم با کیفیت HD دید
البته HD DVD هم بوده که جلوی Blue Ray Disc کم آورده.
گویا انواعی از درایو Blue ray هم تو بازار پیدا میشه.
فکر نمیکنم کارت گرافیک با این رزولوشن مشکلی داشته باشه.
درسته؟

Grand
21-03-2009, 14:00
گویا با blue ray disk میشه فیلم با کیفیت hd دید
البته hd dvd هم بوده که جلوی blue ray disc کم آورده.
گویا انواعی از درایو blue ray هم تو بازار پیدا میشه.
فکر نمیکنم کارت گرافیک با این رزولوشن مشکلی داشته باشه.
درسته؟

دیسک‏های بلوری و hd dvd فقط برای ذخیره اطلاعات کاربرد دارند، شما فیلم‏های hd رو روی cd هم می‏تونید ذخیره کنید. البته نه یک فیلم 90 دقیقه‏ای! من خودم یک قطعه فیلم دو دقیقه‏ای hd دارم که حجمش 200mb هست، بنابراین به راحتی روی cd ذخیره میشه.

ehs_soltany
21-03-2009, 18:20
دیسک‏های بلوری و hd dvd فقط برای ذخیره اطلاعات کاربرد دارند، شما فیلم‏های hd رو روی cd هم می‏تونید ذخیره کنید. البته نه یک فیلم 90 دقیقه‏ای! من خودم یک قطعه فیلم دو دقیقه‏ای hd دارم که حجمش 200mb هست، بنابراین به راحتی روی cd ذخیره میشه.

همه حرفات درسته
فقط یه مساله کوچیک رو جا انداختی
سرعت انتقال اطلاعات از dvd حداکثر 10.5 مگابیت بر ثانیه است که کمتر از مقدار لازم برای پخش یه فیلم HD هست. درحالی که برای HD DVD حدود 72مگابیت بر ثانیه وبرای Blue Ray Disk حدود 288 مگابیت بر ثانیه هست
برای مثال حساب کنید یه فیلم با 30 فریم در ثانیه و کیفیت 1080 در 1920 پیکسل و پیکسلهای 8 بیت حدودا چه سرعت انتقالی نیاز داره. با فشرده سازی حدودا 140 مگابیت بر ثانیه.

پس شما میتونی یه فیلم HD رو روی cd یا dvd ذخیره کنی ولی برای پخش باید به یه وسیله دیگه که سرعت انتقال بیشتری داره انتقالش بدی مثلا هارد درایو (ساتا: 1.5Gb/s)
ضمنا اینا کاربردهای Blue Ray Disk هست:

Usage :
Data storage
High-definition video
High-definition audio
PlayStation 3 games

SAEED_BARCELONA
21-03-2009, 21:19
من چند تا سایت دیدم که خیلی از یوزرهاaش با اطمینان میگفتند 100 هرتز رو به راحتی نمیشه تشخیص داد. تعجب کردم
یه صحنه سریع رو با 2تا TV که یکیش 100هرتز و اون یکی 50هرتز هستو ببین. مطمئنا تفاوت رو احساس میکنی

گویا با Blue Ray Disk میشه فیلم با کیفیت HD دید
البته HD DVD هم بوده که جلوی Blue Ray Disc کم آورده.
گویا انواعی از درایو Blue ray هم تو بازار پیدا میشه.
بله الان همه فیلمهای HD که به صورت ارجینال عرضه میشن روی دیسک بلوری هستن
بهترین blu-ray player هم ps3 هست.
ولی هر کسی حاضر نمیشه بابت یه فیلم 30-40 تومن خرج کنه

Grand
21-03-2009, 23:47
همه حرفات درسته
سرعت انتقال اطلاعات از dvd حداکثر 10.5 مگابیت بر ثانیه است که کمتر از مقدار لازم برای پخش یه فیلم HD هست. درحالی که برای HD DVD حدود 72مگابیت بر ثانیه وبرای Blue Ray Disk حدود 288 مگابیت بر ثانیه هست
برای مثال حساب کنید یه فیلم با 30 فریم در ثانیه و کیفیت 1080 در 1920 پیکسل و پیکسلهای 8 بیت حدودا چه سرعت انتقالی نیاز داره. با فشرده سازی حدودا 140 مگابیت بر ثانیه.

پس شما میتونی یه فیلم HD رو روی cd یا dvd ذخیره کنی ولی برای پخش باید به یه وسیله دیگه که سرعت انتقال بیشتری داره انتقالش بدی مثلا هارد درایو (ساتا: 1.5Gb/s)

Usage :
Data storage
High-definition video
High-definition audio
PlayStation 3 games

حرفی نیست اما قبوال کنید جمله‏ای که شما فرمودید "با blue ray disk میشه فیلم با کیفیت hd دید" اشتباه هست. شما بایستی در جمله خودتون به جای کلمه blue ray disk از کلمه blue ray Player استفاده میکردید.

در ضمن فیلمی که من ازش یاد کردم تیزر فیلم Body of Lies هست با سرعت انتقال 50 مگابیت بر ثانیه که از روی DVD مستقیماً اجراش میکنم!

Grand
21-03-2009, 23:54
یه صحنه سریع رو با 2تا tv که یکیش 100هرتز و اون یکی 50هرتز هستو ببین. مطمئنا تفاوت رو احساس میکنی

بله تفاوت به راحتی قابل درک هست. من این تجربه رو با 40a650 سامسونگ داشتم.

alibhroz
22-03-2009, 09:56
دوستان من در پستی که قبلاً گذاشته بودم خواستم ببینم شما ها مدل 32 اینچ اونیکس مادیران رو تایید میکنین که بگیرم؟ بیشتر برای دیدن کانالای ماهواره و گاهی وقتام لپ تاب رو بهش وصل کنم می خوام بدونم کیفیتش برای این کارا جواب میده؟ کنتراستش 6000-قابليت پخش تصاوير HD-زمان هاي پاسخ دهي 8 ميلي ثانيه و رزولیشنش 768*1366 . قابلیت اتصال usb هم داره. لطفاً بگین به درد میخوره یا نه؟

SAEED_BARCELONA
22-03-2009, 10:48
اصلا Xvision پیشنهاد نمیشه. از A450 که به نظرم افتضاحه هم بدتره
الان 32 اینچ های خیلی خوب زیر 1تومن قیمت دارن نمونش A650

alibhroz
22-03-2009, 14:46
ممنون از راهنمایی . ولی 32 اینچ a650 تو کاتالوگ نوروزی که دیدم قیمتش 1090000 تومان بود. البته هدیه هم داشت. در ضمن در این مدل 32 اینچاش کنتراستش مثل بقیه مدل های همین گروه نیست 15000 در حالی که در مدل های دیگش 50000 این خیلی تاثیر داره؟ بعدم اینکه من تو استان کردستان هستم و به بانه دسترسی دارم می خوام بدونم تو بانه هم اسم مدلش همین هستش یا فقط برای سام سرویسه؟ و در نهایت خریدن یه ال سی دی بدون گارانتی به نفعم هست یا نه؟ مرسی

SAEED_BARCELONA
22-03-2009, 23:13
زیاد به این کنتراستها توجه نکن. الکیه
قیمتش بدون هدیه میاد زیر 1تومن
اگه از بانه بتونی بگیری که عالیه. احتمالا اونجا 32w400 هم زیر 1تومن باشه
گارانتی هم چیزه خاصی نیست.
آره اونجا هم همین اسمو دارن

ehs_soltany
25-03-2009, 17:10
همه حرفات درسته

Usage :
Data storage
High-definition video
High-definition audio
PlayStation 3 games

در ضمن فیلمی که من ازش یاد کردم تیزر فیلم Body of Lies هست با سرعت انتقال 50 مگابیت بر ثانیه که از روی DVD مستقیماً اجراش میکنم!

شما درست میگی. بعضی چیزا تو ارسال من اشتباه بود که اینجا سعی میکنم اصلاحش کنم:

A------------------------------------Blue Ray Disk-------------------HD DVD--------------------------DVD±R

Max. Capacity(GB)-------------------25/50--------------------------15/30----------------------------8.5/4.7
(single/double layer)

Max. Bitrate-------------------------432(12x)-----------------------72(2x)--------------------------186(16x

1-مساله مهم اینه که بلوری پلیر با سرعت 12x پیدا نمیشه یا حداقل من پیدا نکردم و حداکثر 5x اش رو من تو اینترنت دیدم. بنابراین حداکثر bitrate برای blue ray و DVD±R در حال حاضر یکی هست. البته بعضی شرکتها در حال ساخت blue ray player با سرعت 12x هستند.

2- بیت ریت حال حاضر هر سه نوع مدیا(یعنی DVD±R و HD DVD و Blue Ray)برای پخش فیلمهای HD موجود(تا 1080 در 1920) کافی هست. البته با فشرده سازی مناسب مثل Mpeg-4. حتی توی چین از DVD های معمولی برای تکثیر فیلمهای HD استفاده میشه.

3-اکثر فیلمهای HD اوریجینال در حال حاضر روی blue ray یا HD DVD منتشر میشه.

بنابراین از لحاظ تئوری پخش فیلم HD مستقیما از روی DVD+R ایرادی نداره ولی قطعا یه سیستم خوب نیاز داره. حداقل سیستم من که نمیتونه.

Grand
25-03-2009, 17:33
[b]بنابراین از لحاظ تئوری پخش فیلم hd مستقیما از روی dvd+r ایرادی نداره ولی قطعا یه سیستم خوب نیاز داره. حداقل سیستم من که نمیتونه.

[/right]

سیستم من هم قادر نیست فیلم hd رو پخش کنه :19:

فیلم‎هام رو میبرم این ور اون ور تماشا می‎کنم:31:

h-blade
03-04-2009, 00:13
اصلا Xvision پیشنهاد نمیشه. از A450 که به نظرم افتضاحه هم بدتره
الان 32 اینچ های خیلی خوب زیر 1تومن قیمت دارن نمونش A650

آيا دليلي هم داريد كه ميگيد a450 خوب نيست؟

ehs_soltany
03-04-2009, 11:59
سامسونگ الان سری 9 رو هم زده.
A450 سری 4 هست

alibhroz
08-04-2009, 12:03
بچه ها من دیروز بانه بودم مدل 32 اینچ a650 قیمتش 820000 تومن بود و 40 اینچشم 1510000 تومن . کسی میدونه الان قیمت تو تهران چنده؟ بدون هدیه. ولی خیلی مدل باحالیه

amirfiri
19-04-2009, 13:47
اقا میشه بیشتر توضیح بدی؟یا پ.خ بده
من میخوام lcd یا plasma بگیرم
از بین مارکای پاناسونیک ال جی سامسونگ کدوم را بگیرم؟
از ماشین زمان خوشم میاد(ال جی)
پلاسمای پاناسونیک قیمتش مناسبه
سامسونگ 40" هم جزو گزینه ها دارم
بیشتر میخوام ماهواره نگاه کنم
یک ضبط سامسونگ 5.1 (2005) و xbox360 بهش وصل کنم
کیفیتش مهمه نمیخوام تو تصاویر متحرک کم بیاره
زیر 2.400.000 تومان باشه
از 40" -50"

چی بگیرم؟

mehdi_08
19-04-2009, 22:42
اقا میشه بیشتر توضیح بدی؟یا پ.خ بده
من میخوام lcd یا plasma بگیرم
از بین مارکای پاناسونیک ال جی سامسونگ کدوم را بگیرم؟
از ماشین زمان خوشم میاد(ال جی)
پلاسمای پاناسونیک قیمتش مناسبه
سامسونگ 40" هم جزو گزینه ها دارم
بیشتر میخوام ماهواره نگاه کنم
یک ضبط سامسونگ 5.1 (2005) و xbox360 بهش وصل کنم
کیفیتش مهمه نمیخوام تو تصاویر متحرک کم بیاره
زیر 2.400.000 تومان باشه
از 40" -50"

چی بگیرم؟ برو به نزدیک ترین سونی سنتر انجا مدل رو می تونی روشن نگاه کنی مناسب با بوجت یه خوبشو انتخب کن
کلا از بین ال سی دی ها سونی شدیدا پیشنهاد می شه