PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ساخت دی وی دی از فیلمهای داونلودی

atilaa
19-03-2009, 21:18
متاسفانه من یک روز تو موضوعات مختلف جستجو کردم آموزشها و برنامه های زیادی بود ولی به خاطر کمبود اطلاعات پایه به جز سردرگم شدن چیزی برام نداشت

مشکل من این هست

از اینترنت انواع فرمتهای فیلم را داونلود میکنم( avi , divx , xvid ,wmv , ,mkv و ... ) بعد برای اینها تعدادی زیر نویس پیدا میکنم که اونا هم دو تا فرمت متفاوت ممکنه داشته باشند . حجم فیلمهای داونلودی بسته به فرمتشون از 300 مگابایت شروع میشه تا 800 -900 مگابایت . حالا من میخوام این فیلمهای داونلودی را با دستگاه دی وی دی خانگی ببینم با تعدادی برنامه کار کردم ولی حجم فیلمها رو به 4 گیگ افزایش دادند که مقرون به صرفه نیست ، حالا من میخوام این فیلمها رو کاری بکنیم که حجم و کیفیتشون حتی الامکان تغییر نکنه بعد 3-4 تا زیرنویس به هر فیلم بتونم اضافه کنم و یعد همشونو تو یک دیسک dvd بگذارم و یک منو براشون اضافه کنم یعنی 5-6 فیلم تو یک دیسک هر فیلم هم 2-3 تا زیرنویس جداگانه و یک منو برای همشه شان و مهمتر از همه قابلیت پخش در دی وی دی های خانگی را داشته باشند

خیلی جاها گفتن که به خاطر این که اینهمه فیلم تو یک دی وی دی قرار بگیره کیفیت میاد پایین چون حجم پایین هست ولی موضوع مهم اینه که حجم از اول پایین هست و من نمیخوام حجمشانو کاهش بدم .فقط میخوام با همون حجمشون بریزم تو دیسک و تو دستگاه dvd خانگی اونارو ببینم

سئوال من این هست از چه برنامه ای برای اینکار استفاده کنیم و اگر برنامه کاملی وجود نداره از چه برنامه هایی استفاده کنم فقط اگر میشه بهترین ها رو بگین و آلترناتیو نگین تا دوباره گیج نشم : دی

masoudtr
19-03-2009, 22:00
حاجی با این ویژگی ها که میگی اصلا نمیشه
فقط اگر دستگاه ات دایویکس پخش میکنه همه را دایویکس کن و ببین که اونم زیر نویس فارسی را ساپورت نمیکنه و باید یا بهش پچسبونی یا با یک سری نرم افزار ها بهش الحاق کنی تا فارسی ببینی
در مورد این هم

خیلی جاها گفتن که به خاطر این که اینهمه فیلم تو یک دی وی دی قرار بگیره کیفیت میاد پایین چون حجم پایین هست ولی موضوع مهم اینه که حجم از اول پایین هست و من نمیخوام حجمشانو کاهش بدم .فقط میخوام با همون حجمشون بریزم تو دیسک و تو دستگاه dvd خانگی اونارو ببینم

شما باید ببینی چه فرمتی دستگا هت ساپورت میکنه مثلا mkv ساپورت نمیکنه دایویکش کنی با همون کیفیت حجم میره بالا
با همون حجم کیفیت میاد پایین
خلاصه همچین کاری نمیتونی بکنی خیالت راحت

atilaa
20-03-2009, 01:47
حاجی با این ویژگی ها که میگی اصلا نمیشه
فقط اگر دستگاه ات دایویکس پخش میکنه همه را دایویکس کن و ببین که اونم زیر نویس فارسی را ساپورت نمیکنه و باید یا بهش پچسبونی یا با یک سری نرم افزار ها بهش الحاق کنی تا فارسی ببینی
در مورد این هم

شما باید ببینی چه فرمتی دستگا هت ساپورت میکنه مثلا mkv ساپورت نمیکنه دایویکش کنی با همون کیفیت حجم میره بالا
با همون حجم کیفیت میاد پایین
خلاصه همچین کاری نمیتونی بکنی خیالت راحت

پس این دی وی دیهای که 4 -5 تا فیلم دارن توش و زیرنویس هم دارن را چجوری میسازن
divx را هم دی وی دی من ساپورت میکنه

masoudtr
20-03-2009, 09:39
پس این دی وی دیهای که 4 -5 تا فیلم دارن توش و زیرنویس هم دارن را چجوری میسازن
divx را هم دی وی دی من ساپورت میکنه

اونایی که 4 یا 5 تا فیلم توش است از 2 حالت خارج نیست یا فرمتش vob است که کیفیتش بالا نیست نسبت به دایویکس
یا فرمتش دایویکس است که در اون صورت همونی است که بالا گفتم دیگه
ولی زیر نویس را باید بهش الحاق کنی تا بتونی زیر نویس را هم ببینی

atilaa
22-03-2009, 17:55
اونایی که 4 یا 5 تا فیلم توش است از 2 حالت خارج نیست یا فرمتش vob است که کیفیتش بالا نیست نسبت به دایویکس
یا فرمتش دایویکس است که در اون صورت همونی است که بالا گفتم دیگه
ولی زیر نویس را باید بهش الحاق کنی تا بتونی زیر نویس را هم ببینی

پس اگر زحمت بکشی و بگی که با کدوم برنامه به divx تبدیل کنم ( فرمتهای avi , divx , xvid ,wmv , ,mkv را قبول کنه و همچنین چجوری و با کدوم برنامه زیرنویسها را بهش الحاق کنم شرمنده مان میکنی

masoudtr
27-03-2009, 21:53
آموزش جامع زیرنویس‏دار کردن فیلم های Avi برای پخش در پلیرهای خانگی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

jooya
10-04-2009, 23:37
من موندم ، شما با این اینترنت ذغالی ایران میشینید این همه فیلم دانلود می کنید که بعد تبدیل کنید به DVD !؟
کلا کارهای ریپ شده بیشتر برای آرشیو روی کامپیوتر هست .

کلا کار بیهوده ای ، اگه می خواین توی پلیر یه کیفیت خوب داشته باشید ، بهتره از بازار برید و DVD اون فیلم رو بگیرد که کیفیت به مراتب بهرتی داره و اکثرا هم زیرنویس فارسی دارند . قیمتش هم خیلی پایین تر می افته . وقتتون رو هم از دست نمی دید .

در غیر این صورت هم ، یه دستگاهی وسترن دیجیتال زده ، قیمتش هم بسته به نوعش ( فکر کنم یه سری شرکت های دیگه هم زدند ) از 140 تومن شروع میشه . WD TV HD Media Player

توی پرشین تولز و بازار رضا و یا مجتمع ایران میشه پیداش کرد .

اکثر فرمت های ویدویی رایج رو هم ساپورت می کنه ، فقط کافیه بهش فلش یا هارد اکسترنال وصل کنید .

زیرنویس فارسی رو هم توی پلیرهای خانگی اگه تبدیل به idx/sub بکنید نشون میده و احتایجی به هارد ساب کردن ندارید.