PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب لينوكس باداشتن 2 هارد

ma_b
01-02-2006, 15:53
سلام
من لينوكس فدورا 4 نصب كردم ولي بوت نميشه من دو تا هارد دارم بايد براي نصب كار خاصي بكنم
لطفا كمك كنيد

rootnt
01-02-2006, 21:38
سلام دوست عزیز
خوب این که خیلی راحته
شما ویندوز رو روی یه هارد و گنو/ لینوکس رو روی یه هارد دیگه نصب کن و برای سوئیچ بین os ها موقع روشن شدن سیستم دکمه del رو فشار بدید و به قسمت setup سیستمتون برید و در اونجا با انتخاب hdd0 یا hdd1 به هر کدوم از سیستم عامل ها که دوست داشتید برید البته نصب بر روی یه هارد و داشتن multiboot هم خوبه

m a j r i x
02-02-2006, 07:19
از کدوم بوت لودر استفاده میکنید Grub یا Lilo اگر از گراب استفاده میکنید باید همه /dev/hdX/ مانت بکنه

ma_b
02-02-2006, 10:52
سلام من از boot loader grub استفاده می کنم من یک بار روی یکی از هارد ها که windows هم روش نصب بود نصب کردم
bootloader را روی اون هارد نصب کرد یک بار هم روی اون هارد نصب کردم ولی اصلا بوت نشد
لطفا بیشتر توضیح بدید ممنون

ma_b
02-02-2006, 10:54
سلام من از boot loader grub استفاده می کنم من یک بار روی یکی از هارد ها که windows هم روش نصب بود نصب کردم
bootloader را روی اون هارد نصب کرد یک بار هم روی اون هارد نصب کردم ولی اصلا بوت نشد
لطفا بیشتر توضیح بدید

ma_b
03-02-2006, 00:51
سلام من از grub استفاده میکنم من یک بار linux را روی یک هارد نصب کردم bootloader را روی ان هارد نصب کرد و بوت نشد
لطفا بیشتر توضیح بدید ممنون

mehdidll
09-04-2006, 18:38
سلام دوستان بنده هم تازه به جمع شما دوستان پيوستم
بنده لينوکس فدورا را در کنار ويندوز اکس پي نصب کردم ولي منوي بوت فدورا نمي ياد و کلا ميره به وبندوز اکس پي
من دو تا هارد دارم يکي اس کازي ويکي مکستور که ويندوز روي اسکازي و لينوکس روي مکستور نصب کردم
خوب مشکل از چيه چرا لينوکس نمي ياد
درز صمن من سيدي هاي شرکت سما که 11 تا سيدي بود گرفتم که قفط سيدي 1 بوت و بفيه سيدي ها که مربوطه به نصب لينوکس 1و2و3و4
بوت نيست در موقع نصب هم فقط سيدي 1 و2 نصب ميشه و بقيه سيدي ها رو نمي خواد
در ضمن مي خوام بدونم چه جوري ميشه واسه فدورا ديسک يوت درست کرد
ممنون

mehdidll
11-04-2006, 03:10
سلام
دوستان عزيز يكي جواب ما رو بده
ممنون

m a j r i x
12-04-2006, 07:33
سلام
ورود شما رو تبریک میگم
۱- از تنظیمات بایوس سیستم مطمئن باشید که گزینه بوت متعلق به کدوم هارد هست مکستور یا اسکازی اگر شما نصب درستی داشته باشید و گراب هم نصب کرده باشی قاعدتا نبایستی مشکل خاصی پیش بیاد
۲- در ضمن از بابت تاخیر به جواب سوال شما معذرت میخوام شرمنده

mehdidll
13-04-2006, 00:13
سلام
با تشكر از شما كه جواب بنده رو دادين
بوت لينوكس نمياد اون گزنه هايي هم كه گفتين بنده تست كردم درسته
يعني مكستور اوله و ....
در ضمن من در موقع نصب نمي تونم پارتيشن swap رو تعيين كنم يعني در بين
گزينها نيست ولي قبلا كه لينوكس ردهت رو نصب كردم اينگونه نبود مي خوام بدونم آيا اشكال از اون نيست
چون بعد اينكه پارتيشن / و boot/ رو درست كردم مي خواستم swap رو هم درست كنم كه در بين گزينه ها
نبود وبعد زدن next پيغامي مبني بر اينكه پارتيشن swap .. بقيشو نمي دونم چي بود انگليسيم ضعيفه . اومد و من ادامه رو زدم
و خلاصه اينكه نمي دونم مشكل از چيه ( آيا اگه من لينوكس رو دوباره و در همون هاردي كه ويندوزم نصبه نصب كنم درست ميشه
يا نه ؟! ويندوزم روي هارد اسكازي نصبه
در ضمن يه سوال ديگه چه طور ميشه ديسك بوت براي فدورا ايجاد كرد
منتظر پاسخ شما هستم (لطفا تمام جهات را ذكر كنيد )
حق نگهدارتون

mehdidll
13-04-2006, 19:34
سلام دوستان
میبینم دیگه دوستان خیلی کم به این انجمن سر میزنن
خوب دوستان بنده در بالا گفتم که لینوکس بالا نیامد و تصمصم گرفتم که ردهت را نصب کنم و در هارد اسکازی
یعنی همام هاردی که ویندوزم نصب است ولی در موقع نصب هارد اسکازی را نمیشناسد بنابراین دوباره همان فدورا را ولی در هارد اسکازی نصب کردم ولی بازم نیومد و به ویندوز میرود (بد جور حالم گرفته شد )
خوب من چی کار کنم روی یه هاردم جواب نداد تنظیمات بایوس هم درسته
در ویندوزدر قمست ادمینیستراتور و... رفتم و متوجه یه چیزی شدم هنگامی که میخواستم درایو که لینوکس را نصب کرده ام را پاک کنم و دوباره نصب کنم دیدم اصلا درایو هیچ فضایی را اشغال نکرده یهنی میزان فضای آزا درایو با فضای اشغال شده یکی هست ذر صورتی
مه بنده لینوکس را به طور صحیح روی همین درایو نصب کردم
حتی برنامه اوس سلکتر که واسه مدیریت بوت هست رو هم نصب کردم ولی بازم از لینوکس خبری نبود
در ضمکن هارد من اسکازی 160 گیگ و هارد 80 مکستور هستش واسه چی ردهت پشتیبانی نمکنه ؟!!
قفط مکستور رو می شناسه !
خوب میبخشین که سرتونو درد آوردم لطفا جواب بنده رو یه خورده سریع تر بدین
ممنون

m a j r i x
13-04-2006, 23:40
سلام
واقعا جواب دادن به مشکل شما از راه دور خیلی سخته
آیا شما مطمئنی که فدورا نصب شده قاعدتا بعد از اینکه شما فدورا نصب کردی بعد از reboot شدن باید وارد فدورا بشی که اگر نشدی نصب شما کامل نبوده
چه نوع ویندوزی روی سیستم دارید ؟
آیا میتونید از توی ویندوز هارد مکستور ببینید یعنی فایلی کپی کنید یا فرمت کنید
از اینکه فدورا روی اسکازی نصب نمیشه واقعا جای تعجب داره ! از کدوم نسخه فدورا استفاده میکنید
آیا قبل از این توزیع دیگه‌ای رو نصب کردید؟
داشتن پارتیشن swap ۱۰۰٪ لازمه

mehdidll
14-04-2006, 00:19
سلام ممنون كه جواب دادين
واقعا خودمم موندم مشكل از چيه ؟ بنده گفتم موقع نصب لينوكس ردهت هارد اسكازي رو نميشناسه ولي فدورا هارد اسكازي رو ميشناسه و بنده فدورا رو نصب كردم . نميدونم نسخه چنده ولي فكر كنم جديترين نسخش باشه
بنده قبل از اين مقعي كه يه هارد يعني فقط هارد مكستور داشتم لينوكس ردهت رو نصب كردم و مشلي پيش نيومد
و درست بود ولي حالا كه دو تا هارد دارم اينجوري شده ؟
در ضمن من موقع نصب حالت اتوماتيك رو براي درايو انخاب ميكنم كه خودس كارشو انجام ميده
حالا چند تا سوال اگه من هارد مكسور رو باز كنم و قفط سيستم يه هارد يعنس اسكازي رو داشته باشه آيا بعد از نصب لينوكس
بنده از ويندوز اكس پي استفاده ميكنم و در هارد مكستور مشكلي نيست
درست در مياد يا نه بازم خرابه و آيا اگه درست شد اگه هارد مكسترو رو وصل كنم بازم ميشه همون آش وكاسه ؟
اطفا راهنمايي كنيد
ممنون

rootnt
14-04-2006, 19:33
سلام دوست عزيز
والا من توي suse اين كار رو كردم و مشكلي نداشتم
يه هارد ديگه اضافه كردم
فقط تنها تفاوتي كه داره بايد به صورت دستي پارتيشن ها رو مونت كنيد يا fstab رو ويرايش كنيد كه راحتتر باشيد