PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سمندی از طلا

2299
17-03-2009, 21:43
تاجر روس "سمند ال ایکس" 950 میلیونی با بدنه طلا خريد
اين سمند طلايي كه توسط دو شريك طلاكار و در اصفهان تيونينگ شده، از سوي هيچ‌يك از شركت‌هاي بيمه كشور تحت پوشش قرار نگرفته و انتقال آن از اصفهان تا تهران و سپس بندر انزلي، با مشكلات و دردسرهاي بسياري همراه بوده است.
تصادف خاور حامل سمند LX، انتقال پنهاني اتومبيل 950 ميليون توماني به آن سوي درياي خزر را فاش كرد.

به گزارش «شفاف» اين سمند LX استثنايي كه بدنه آن روكش طلا است، قرار بود بدون سر و صدا و جنجال خبري از طريق بندر انزلي به روسيه فرستاده شود، اما انتشار عكس‌ها و تصاوير بلوتوثي، برنامه‌ها و تدابير امنيتي صاحبانش را بر هم زد.

بنابراین گزارش صبح روز پنج‌شنبه 16 اسفندماه، به دنبال آسيب‌ديدگي شديد خاور حامل محموله در تصادف با يك وانت نيسان در جنوب تهران، سمند طلايي قدم بر تهران گذاشت و مجبور شد تا براي چند ساعت در پايتخت گشت بزند.

اين سمند طلايي كه توسط دو شريك طلاكار و در اصفهان تيونينگ شده، از سوي هيچ‌يك از شركت‌هاي بيمه كشور تحت پوشش قرار نگرفته و انتقال آن از اصفهان تا تهران و سپس بندر انزلي، با مشكلات و دردسرهاي بسياري همراه بوده است.

با توجه به اين كه اين محموله حدود 1 ميليون دلار (950 ميليون تومان) مي‌بايست پيش از آغاز تعطيلات نوروزي به گمرك تحويل مي‌شد، پس از يك روز اقامت در تهران، اكنون روي آب و در راه بندر آستاراخان روسيه است.

به گزارش «شفاف» و به نقل از نشریه دنیای خودرو، «فرزاد فخرالدين»، يكي از صاحبان سمند طلايي در گفت‌گو با يك نشريه خودرویی ایران، درباره جزئيات اين محموله توضيح داده است:

تصادف خاور، چطور اتفاق افتاد؟
بي‌احتياطي راننده وانت نيسان باعث آن حادثه شد. كاري هم از كسي ساخته نبود. او بدون زدن راهنما، ناگهان تصميم گرفت داخل خروجي اتوبان بپيچد.

سمند طلايي در اين تصاف آسيبي ديد؟
خوشبختانه چون اطراف آن را با حجم زيادي از فيبر فشرده پر كرده بوديم، اتفاقي نيفتاد. اما خاور ديگر قادر به حركت نبود. سمند را از پشت آن خارج كرديم و به دنبال يك خاور جديد و سالم گشتيم.

ايده اتومبيل طلايي از كجا آمد؟
در اخبار تلويزيون و اينترنت، اتومبيل‌هايي مانند پورشه 911 و مرسدس طلايي را ديده بوديم. چند ماه قبل فكر كرديم كه ما هم خودرو داريم و هم طلا. پس چرا خودمان يك اتومبيل طلايي نداشته باشيم.

تمام بدنه اين سمند از طلا است؟
خير. فقط روي قاب كاپوت، صندوق عقب، درها و گلگيرها كار كرديم و به سقف و ستون‌ها و همچنين جز آينه‌ها به اجزاي لاستيكي مانند سپرها دست نزديم.

چرا؟ فرصت‌تان كم بود؟
ما محدوديت زماني نداشتيم. اما در هر حال چون از مسايل فني و اتومبيل‌ساطزي اطلاع نداريم، نمي‌توانستيم با تغيير نصب سپرهايي از جنسي ديگر، ايمني خودرو را با خطر مواجه كنيم. به همين علت بود كه سمند با رنگ نوك‌مدادي را انتخاب كرديم تا تناسب آن با رنگ طلا، كافي نباشد.

ابتدا سفارش گرفتيد، يا بعد از اتمام كار به دنبال مشتري گشتيد؟
تقريبا هر دو! به ما گفتند اگر اتومبيل طلايي بسازيد، آن را مي‌خريم.

چرا سمند؟
براي اين كه ايراني است و همه آن را مي‌شناسند.

مشتري آن هم ايراني است؟
خير. سمند از چد سال قبل به روسيه صادر مي‌شود و الان خريدار سمند طلايي هم يك فرد روس است كه قرار نيست با اتومبيل طلايي‌اش در شهر گشت بزند. آن را براي كلكسيون خودش مي‌خواهد. اما با اين حال به سپرها دست نزديم.

همه ايراني‌ها از پيكان خاطره‌هاي زيادي دارند. مي‌توانستيد اين طرح را روي اين خودرو پياده كنيد. نظرتان چيست؟
تصميم گروه، اين بود كه روي LX كار كنيم و كسي هم مخالفتي نداشت. در هر حال، خودرو ملي است و همه آن را مي‌شناسند.

چه مقدار از مبلغ توافق شده را از مشتري دريافت كرده‌ايد؟
هنوز پرداختي صورت نگرفته. بايد صبر كنيم تا محموله ابتدا به آنجا برسد، بعد رابط ما ترتيب باقي امور را مي‌دهد.

سود حاصل از معامله نسبت به هزينه‌ها و وقت صرف شده براي LX طلايي، برايتان به صرفه خواهد بود؟
بخشي از جلو داشبورد اين اتومبيل، خاتم‌كاري شده و هنوز به هنرمندي كه اين كار را انجام داد، بدهكار هستيم. اما بعد از پايان معامله و رسيدن پول، با او تسويه‌حساب مي‌كنيم و سود خودمان را هم برمي‌داريم.

غير از اين موارد، چه كارهاي ديگري روي خودرو انجام داده ايد؟
من هميشه پيش خودم فكر مي‌كردم، خودرويي مانند سمند كه نشانگر مليت ما در صنعت است، بايد داراي بخشي از نمادهاي فرهنگي‌مان باشد. براي همين هم در تزئينات داخلي به ‌خاتم‌كاري پرداختيم و حتي تنها به اين مورد بسنده نكرديم. مثلا در كف خودرو هم از فرش زيبايي استفاده كرديم.

كارهاي شما فقط در تزئينات داخلي بوده؟
خير. موتور خودرو را هم تقويت كرديم. پلت‌فرم سمند، همان پلت‌فرم پژو 405 است. يعني اتاق 4 پژو براي همين موتور پژو 407 و گيربكس‌اش را مي‌توان روي خودرو سمند نصب كرد. ما همين كار را كرديم.

شما كه گفتيد از مسايل فني خودرو، سر رشته نداريد. چطور پلت‌فرم را عوض كرديد؟
خيلي اتفاقي بود. هنگامي كه درگير طلاپوش كردن بدنه خودرو بوديم، با يك توريست فرانسوي آشنا شديم كه براي گردش به اصفهان آمده بود. با او هم‌كلام شديم و او هم گفت يكي از مهندسان قسمت موتور كمپاني پژو است و مي‌تواند به ما كمك كند تا كارهاي بهتري انجام دهيم. البته پول زيادي هم به خاطر اين كار از ما گرفت.

چرا با رسانه‌ها صحبت نكرديد؟
از ابتدا چنين قراري نداشتيم. حضورمان در تهران، گذري بود. قصد شلوغ كردن قضيه را هم نداشتيم. مسوول تيم اسكورت هم مخالف بود.

فكر نمي‌كنيد كه جنجال رسانه‌اي براي چنين خودرويي، مي‌توانست جالب باشد؟
نه! فقط امنيت محموله را به خطر مي‌انداخت. ما كلي تلاش كرديم تا كسي متوجه چيزي نشود.

پس چطور در خيابان‌هاي تهران، آزادانه گشت زديد؟
ما اين كار را نكرديم.

اما عكس‌هايي كه ما در اختيار داريم، نشان مي‌دهد در تهران چرخيده‌ايد. اين را هم تكذيب مي‌كنيد؟
ما فقط به خيابان عباس‌آباد رفتيم تا با چند نفر از نمايشگاه‌دارهاي آنجا صحبت كنيم. خلاف كه نكرد‌ايم!

ريسك بزرگي نبود؟
تيم حفاظت اطراف ما بودند و نگراني زيادي نداشتيم.

فكر نمي‌كنيد بهتر بود اين اتومبيل را در موزه قرار دهيد؟
مطمئن هستيم كه كسي پولش را نمي‌داد و آن را نمي‌خريد. الان خيلي از اتومبيل‌هاي قديمي هم در موزه خودرو، خاك مي‌خورند.

در آينده، باز هم روي اتومبيل ديگري كار مي‌كنيد؟
اگر مشتري داشته باشيم، كار مي‌كنيم. با توجه به اين كه سمند هم تجربه نخست‌مان بود و الان ايده‌هاي ديگري هم داريم. به اين نتيجه هم رسيدم كه اگر روزي ايران‌خودرو سمندLX طلايي رنگ توليد كند، مطمئن باشيد كه مشتري آن، خودم خواهم بود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منبع : tuningtalk

ghermezeteh
17-03-2009, 22:14
در اخبار تلويزيون و اينترنت، اتومبيل‌هايي مانند پورشه 911 و مرسدس طلايي را ديده بوديم. چند ماه قبل فكر كرديم كه ما هم خودرو داريم و هم طلا. پس چرا خودمان يك اتومبيل طلايي نداشته باشيم.

بابا اینا خیلی شاهکارن سمند و با بنز و پورشه مقایسه می کنند.

ARASH66
17-03-2009, 22:21
آخه یکی نیست بگه رنگ نوک مدادی به همراه طلایی خیلی بی ریخت میشه ها!!!
سمند خودش درست نمیتونه راه بره، حالا جنسش طلا کردن!!!

2299
17-03-2009, 22:30
دو سه جاش بد گاف داده بودن آخه اون ماشینی که خیلی سری بوده چجوری اون فرانسویه دیده بوده بعد با کدوم امکانات دست کاری کرده بودن اینا که هیچی نمیفهمیدن از ماشی

Benygh
17-03-2009, 22:45
به هر حال جالب شده و من از پست ایشون تشکر کردم !
اسکرت ها هم جالبند :دی

corey
17-03-2009, 23:00
طرف خیلی پولدار بوده و فکر کنم کلکسیون ماشین طلا داشته که به فکر خرید سمند افتاده
البته طرف احتمالا شیرین هم میزده

rami_hemi
18-03-2009, 00:26
طرف روسه دیگه قاچاقچی اسلحه .
خب یه جایی ولی یه کار جالب کردن میگن داشبورد این ماشین خاتم کاری شده این ایده حخیلی خوبی هستش واسه ساخت ماشینهای لوکس ساخت ایران(البته میتونه به صورت اپشن و یا یه شرکت تیونینگ این کار رو روی ماشینهای مثل مرسدس و بی ام و اینا انجام بره واقعا داخل ماشین به نوعی از هنر بی نصیب نمیمونه.

ghermezeteh
18-03-2009, 02:12
آخه سمند رو ما تو ایران حالمون به هم میخوره ازش اونوقت اون یارو تو روسیه این همه پول داده طلا کوبش کرده وا قعا خیلی شیرین می زده!!

Libra
18-03-2009, 02:22
چقدر زشت و دهاتی شده :دی

mm00
18-03-2009, 10:07
100 رحمت به پیکان

MohandesMCD
18-03-2009, 11:09
سمند رو طلا کرده؟ عجب اسگله یارو.امیدوار شدم برم پرایدم رو طلا کنم :دی

ar.behnam
18-03-2009, 12:36
شیکمم چند روزه گلاب به روتون کار نمیکرد !:puke: الان راه افتاد ! بازم از این عکسا بذارین :31:

نظرتون با پیکان تاکسیه سمت راستش چیه !؟

Farshadd
18-03-2009, 12:55
شاید هم یه معامله سیاسی پشتش بوده!!!

این فقط یه جرقه بود... آتیشش رو خودتون ببیاندیشید ولی به تاپیک نکشونید.

Mahdi_Moosavi
18-03-2009, 13:53
سمند طلایی یک میلیاردی در تهران

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تصادف خاور حامل سمند LX، انتقال پنهاني اتومبيل 950 ميليون توماني به آن سوي درياي خزر را فاش كرد.

به گزارش «شفاف»، اين سمند LX استثنايي كه بدنه آن روكش طلا است، قرار بود بدون سر و صدا و جنجال خبري از طريق بندر انزلي به روسيه فرستاده شود، اما انتشار عكس‌ها و تصاوير بلوتوثي، برنامه‌ها و تدابير امنيتي صاحبانش را بر هم زد.

بنابراین گزارش صبح روز پنج‌شنبه 16 اسفندماه، به دنبال آسيب‌ديدگي شديد خاور حامل محموله در تصادف با يك وانت نيسان در جنوب تهران، سمند طلايي قدم بر تهران گذاشت و مجبور شد تا براي چند ساعت در پايتخت گشت بزند.

با توجه به اين كه اين محموله حدود 1 ميليون دلار (950 ميليون تومان) مي‌بايست پيش از آغاز تعطيلات نوروزي به گمرك تحويل مي‌شد، پس از يك روز اقامت در تهران، اكنون روي آب و در راه بندر آستاراخان روسيه است.

به گزارش «شفاف» و به نقل از نشریه دنیای خودرو، «فرزاد فخرالدين»، يكي از صاحبان سمند طلايي در گفت‌گو با يك نشريه خودرویی ایران، درباره جزئيات اين محموله توضيح داده است:

تصادف خاور، چطور اتفاق افتاد؟
بي‌احتياطي راننده وانت نيسان باعث آن حادثه شد. كاري هم از كسي ساخته نبود. او بدون زدن راهنما، ناگهان تصميم گرفت داخل خروجي اتوبان بپيچد.

سمند طلايي در اين تصاف آسيبي ديد؟
خوشبختانه چون اطراف آن را با حجم زيادي از فيبر فشرده پر كرده بوديم، اتفاقي نيفتاد. اما خاور ديگر قادر به حركت نبود. سمند را از پشت آن خارج كرديم و به دنبال يك خاور جديد و سالم گشتيم.

تمام بدنه اين سمند از طلا است؟
خير. فقط روي قاب كاپوت، صندوق عقب، درها و گلگيرها كار كرديم و به سقف و ستون‌ها و همچنين جز آينه‌ها به اجزاي لاستيكي مانند سپرها دست نزديم.

چرا؟ فرصت‌تان كم بود؟
ما محدوديت زماني نداشتيم. اما در هر حال چون از مسايل فني و اتومبيل‌ساطزي اطلاع نداريم، نمي‌توانستيم با تغيير نصب سپرهايي از جنسي ديگر، ايمني خودرو را با خطر مواجه كنيم. به همين علت بود كه سمند با رنگ نوك‌مدادي را انتخاب كرديم تا تناسب آن با رنگ طلا، كافي نباشد.

ابتدا سفارش گرفتيد، يا بعد از اتمام كار به دنبال مشتري گشتيد؟
تقريبا هر دو! به ما گفتند اگر اتومبيل طلايي بسازيد، آن را مي‌خريم.

چرا سمند؟
براي اين كه ايراني است و همه آن را مي‌شناسند.

مشتري آن هم ايراني است؟
خير. سمند از چد سال قبل به روسيه صادر مي‌شود و الان خريدار سمند طلايي هم يك فرد روس است كه قرار نيست با اتومبيل طلايي‌اش در شهر گشت بزند. آن را براي كلكسيون خودش مي‌خواهد. اما با اين حال به سپرها دست نزديم.

همه ايراني‌ها از پيكان خاطره‌هاي زيادي دارند. مي‌توانستيد اين طرح را روي اين خودرو پياده كنيد. نظرتان چيست؟
تصميم گروه، اين بود كه روي LX كار كنيم و كسي هم مخالفتي نداشت. در هر حال، خودرو ملي است و همه آن را مي‌شناسند.

چه مقدار از مبلغ توافق شده را از مشتري دريافت كرده‌ايد؟
هنوز پرداختي صورت نگرفته. بايد صبر كنيم تا محموله ابتدا به آنجا برسد، بعد رابط ما ترتيب باقي امور را مي‌دهد.

سود حاصل از معامله نسبت به هزينه‌ها و وقت صرف شده براي LX طلايي، برايتان به صرفه خواهد بود؟
بخشي از جلو داشبورد اين اتومبيل، خاتم‌كاري شده و هنوز به هنرمندي كه اين كار را انجام داد، بدهكار هستيم. اما بعد از پايان معامله و رسيدن پول، با او تسويه‌حساب مي‌كنيم و سود خودمان را هم برمي‌داريم.

غير از اين موارد، چه كارهاي ديگري روي خودرو انجام داده ايد؟
من هميشه پيش خودم فكر مي‌كردم، خودرويي مانند سمند كه نشانگر مليت ما در صنعت است، بايد داراي بخشي از نمادهاي فرهنگي‌مان باشد. براي همين هم در تزئينات داخلي به ‌خاتم‌كاري پرداختيم و حتي تنها به اين مورد بسنده نكرديم. مثلا در كف خودرو هم از فرش زيبايي استفاده كرديم.

كارهاي شما فقط در تزئينات داخلي بوده؟
خير. موتور خودرو را هم تقويت كرديم. پلت‌فرم سمند، همان پلت‌فرم پژو 405 است. يعني اتاق 4 پژو براي همين موتور پژو 407 و گيربكس‌اش را مي‌توان روي خودرو سمند نصب كرد. ما همين كار را كرديم.

شما كه گفتيد از مسايل فني خودرو، سر رشته نداريد. چطور پلت‌فرم را عوض كرديد؟
خيلي اتفاقي بود. هنگامي كه درگير طلاپوش كردن بدنه خودرو بوديم، با يك توريست فرانسوي آشنا شديم كه براي گردش به اصفهان آمده بود. با او هم‌كلام شديم و او هم گفت يكي از مهندسان قسمت موتور كمپاني پژو است و مي‌تواند به ما كمك كند تا كارهاي بهتري انجام دهيم. البته پول زيادي هم به خاطر اين كار از ما گرفت.

چرا با رسانه‌ها صحبت نكرديد؟
از ابتدا چنين قراري نداشتيم. حضورمان در تهران، گذري بود. قصد شلوغ كردن قضيه را هم نداشتيم. مسوول تيم اسكورت هم مخالف بود.

فكر نمي‌كنيد كه جنجال رسانه‌اي براي چنين خودرويي، مي‌توانست جالب باشد؟
نه! فقط امنيت محموله را به خطر مي‌انداخت. ما كلي تلاش كرديم تا كسي متوجه چيزي نشود.

پس چطور در خيابان‌هاي تهران، آزادانه گشت زديد؟
ما اين كار را نكرديم.

اما عكس‌هايي كه ما در اختيار داريم، نشان مي‌دهد در تهران چرخيده‌ايد. اين را هم تكذيب مي‌كنيد؟
ما فقط به خيابان عباس‌آباد رفتيم تا با چند نفر از نمايشگاه‌دارهاي آنجا صحبت كنيم. خلاف كه نكرد‌ايم!

ريسك بزرگي نبود؟
تيم حفاظت اطراف ما بودند و نگراني زيادي نداشتيم.

فكر نمي‌كنيد بهتر بود اين اتومبيل را در موزه قرار دهيد؟
مطمئن هستيم كه كسي پولش را نمي‌داد و آن را نمي‌خريد. الان خيلي از اتومبيل‌هاي قديمي هم در موزه خودرو، خاك مي‌خورند.

در آينده، باز هم روي اتومبيل ديگري كار مي‌كنيد؟
اگر مشتري داشته باشيم، كار مي‌كنيم. با توجه به اين كه سمند هم تجربه نخست‌مان بود و الان ايده‌هاي ديگري هم داريم. به اين نتيجه هم رسيدم كه اگر روزي ايران‌خودرو سمندLX طلايي رنگ توليد كند، مطمئن باشيد كه مشتري آن، خودم خواهم بود.

منبع :

shahab_f
18-03-2009, 14:06
موتور 407 نصب کردن روش؟ به نظر میرسه توریست فرانسویه سر کیسشون کرده:27:

omid2020-com
20-03-2009, 00:02
آقا ماجرا رو سیاسی نکنید
اگه خوب بخونید خودش میگه که طرف روس گفته بود اگه یه ماشین رو طلا بزنید ما میخریم
یعنی هر ماشینی
اینها هم رفتن سمند رو زدن
لااقل میرفتن سورن یا سریر رو طلا میزدن ارزش داشت

meghdaad
20-03-2009, 02:02
منم موافقم اگه روی سورن کار میکردن بهتر بود، سپرش هم باید طلاکاری میکردن

*Necromancer
20-03-2009, 02:23
خیلی هم خوشگل شده حسادت نکنید! اما اگه رنگ نقره ای رو طلا می زدن بهتر بود

MoHaMaD ZaNd
20-03-2009, 11:10
شهاب جان از كجا فهميديد سر كيسشون كرده !؟؟؟ خوب شايد بشه !!! سمندي كه يك ميليارد قيمتشه خوب به احتمال زياد اين رو هم داره !!!

D r i v e r
20-03-2009, 11:33
خیلی هم خوشگل شده حسادت نکنید! اما اگه رنگ نقره ای رو طلا می زدن بهتر بود
خداییش طلایی خیلی جلفه
اگه ماشین رو روکش کروم میکشیدن مطمئنن خوشگل تر میشد :41:
به نظرم سورن هم برای این کار مناسب تر بود
درسته که از ظاهر جلوی معمولی خوشم میاد ولی سورن یکم جلوش جالب تر و شکیل تر بود برای این کار

2299
20-03-2009, 12:18
دستت دردنکنه ولی بود:31::40::11:

shahab_f
20-03-2009, 12:24
حاجی گرون فروشن اینا ، یه دوچرخه طلا ماهواره نشون میداد تازه توش الماس هم به کار رفته بود ، قیمت گفت 80 هزار دلار ، حالا اینا می خوان 1 میلیون دلار بفروشن؟
می دونم اون دوچرخه است این ماشینه ، اما اینا که فقط کاپوت رو طلا کردن ، دوچرخه هه کلا طلا بود.

کاربر_P30W
20-03-2009, 20:25
بابا باور نکنید من خودم پاک تو حرف دروغ و... و بخاطر همین می تونم خوب تشخیص بدم از چند منظوره نگاه کردن پاسخگو (طلاکار)در اون جا،معلومه که 800در100 دروغه

ممنون

amir raya
20-03-2009, 20:28
بچه می تونید درمورد اینا قضاوت کنید.
از این سورن قشنگ تر نیست؟(راستی بگم کار خودم نیست از سایت cariran گرفتمشون)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] and Settings\AMIR RAYA\Desktop\samand\طرح نهایی سمند سور 1.jpg

mkhavari2000
20-03-2009, 23:36
چه را سقف و ستون هاش رو هم طلا کار نکردند اینها که پول مهم نبود واسشون؟
رنگ بژ رو انتخاب میکردند فکر کنم بهتر بود

sina1415
20-03-2009, 23:41
سمند طلایی

یعنی واقعا راسته

جون میده واسه تو خط...

mahshar_com
22-03-2009, 15:19
جالب بود
ولي اگه اين تصادف اتفاق نمي افتاد و مجبور نمي شدن از خاور بيارنش بيرون ، نمي خواستن صداشو دربيارن كه سمند طلايي ساختن ؟

بی باک بی بال
23-03-2009, 16:19
پول توی این کار با این بازار مصرف عربا اگه ما این جور ماشینها رو بزازیم مشتری خوبی داره

4870x2
23-03-2009, 16:50
قيمتش چنده نقدا يكي مي خوام :31:

حالا چرا طلا زدنش مي اومدن تيتانيوم مي زدن بهنر بود :5:

2299
23-03-2009, 20:12
سلام بچها زیاد دلتونو خوش نکنید فتو شاپه فیلمشم میشه درست کرد (البته نظر من اینه )
بچهای گرافیک خودمون بهتر از این در میارن

قشنگ فیلمو نگاه کنید پسره چی میگه
بعد یک ماشین طلا بیاد توایران همینجوری بچرخه کسی دورش جمع نشه
حالا من میرم با یکی از اساتید همین جا میگم

D r i v e r
23-03-2009, 20:45
سلام بچها زیاد دلتونو خوش نکنید فتو شاپه فیلمشم میشه درست کرد (البته نظر من اینه )
بچهای گرافیک خودمون بهتر از این در میارن

قشنگ فیلمو نگاه کنید پسره چی میگه
بعد یک ماشین طلا بیاد توایران همینجوری بچرخه کسی دورش جمع نشه
حالا من میرم با یکی از اساتید همین جا میگم
جلیل این دیگه کلیپه فکر نکنم به این راحتیا بشه دست کاریش کرد :46:
گفته بودن که کلی اسکورت همراش بوده
ولی من موندم چطور اینقدر راحت مردم دورش چرخ میخورن :13:

2299
23-03-2009, 23:29
جلیل این دیگه کلیپه فکر نکنم به این راحتیا بشه دست کاریش کرد :46:
گفته بودن که کلی اسکورت همراش بوده
ولی من موندم چطور اینقدر راحت مردم دورش چرخ میخورن :13:

امیر یک بار دیگه فیلمرو نگاه کن ببین بچهه چی میگه میگه چرا فیلم میگیرین یا یک همچین چیزی ؟؟؟
بعد من فقط یک نفر دیدیم دورش و اوی که فیلم میگرفت همین

meghdaad
25-03-2009, 03:17
قدر ماشین به این خوبی نمیدونیم همیشه خارجی ها باید بیان جیزای خوب ما رو کشف کنن، تازه آدم روسیه سورن ندیده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

Farshadd
26-03-2009, 15:19
یه سوال دیگه.

اگه میخواستن بدن روسیه چرا پلاک ایران 13 ( اصفهان) روشه؟؟؟؟

D r i v e r
26-03-2009, 19:37
یه سوال دیگه.

اگه میخواستن بدن روسیه چرا پلاک ایران 13 ( اصفهان) روشه؟؟؟؟
خوب فرشاد فکر کنم قرار نبوده بدن روسیه
این سمند توی اصفحان دستکاری شده
خوب قاعدتا ماشین رو از اصفحان خریداری کردن
و بعد کارهایی که روش انجام گرفته مشتری براش پیدا شده که تاجر روس هست
اگه هم اون سفارش داده باشه خوب باید از اصفحان خریداری میشد دیگه
ماشین بدون پلاک هم فکر کنم حملش غیر قانونی باشه

بی باک بی بال
28-03-2009, 11:01
به نظرم من توی این کار دست چندین نفر درکار بوده است و می خواستنن چندین کیلو طلا از ایران خارج کنند حالا که این ماشین پیدا شد این حرفارو در اوردن

amir raya
28-03-2009, 13:55
اینقدر نفوس بد نزنید حتما می خواستن یه جوری ثابت کنن که ما ایرانی ها هم میتونیم.

osmaan
08-04-2009, 20:03
سلام
یه بار دیگه فیلم رو نگاه کنید
با دقت به حرف اون بچه گوش کنید اون بچه میگه : آقا این سواری چشه مگه شما عکس میگیرین

mm00
09-04-2009, 13:47
به نظر من که الکیه مردم ما که دوره هر ماشینی که تازگی داره جمع میشن دوره این نیستن اصلا توجه هم نمیکنند انگار همه ماشینا طلا شدن!!

2299
13-04-2009, 09:50
شگاه جواني برنا/مريم طالقاني- "فرورتيش رضوانيه" روزنامه نگار طنزنويس درباره سمند طلايي، دروغ سيزدهي که به شايعه اي بين المللي تبديل شد و خود او طراح اصلي آن بود در گفت گويي اختصاصي با باشگاه جواني برنا گفت: دو دليل عمده باعث شد که من به اين کار دست بزنم.

از فرورتيش کارهاي بسيار زيادي ديده ايم که آخرينش همين سمند طلايي بود البته فرورتيش قبلا هم با دروغ کج بودن برج ميلاد مدتي نقل مجالس مردم بود. آن چه در زير مي خوانيد حاصل گفت وگوي دوستانه باشگاه جواني برنا با اين روزنامه نگار طنز پرداز است. فرورتيش رضوانيه درباره انگيزه ها و چگونگي شکل گيري اين دروغ سيزده که سر از سايت ها و تلويزيون هاي فارسي زبان ماهواره و سايت هاي خارجي در آورد به برنا گفت: "همه ما يک مقدار دچار کمبود نشاط شده ايم، از آن طرف مردم ما شاد نيستند. شما اخبار روزنامه ها وخبرگزاري ها را نگاه کنيد. يک خبر جالب و بامزه نمي بينيد، اخبار راديو و تلويزيون که کلا جدي است و روزنامه ها هم از خبرگزاري ها و واحد مرکزي خبر بر مي دارند.

وقي من دروغ سيزده را پخش کردم هدفم اين بوده است که يک مقدار اين فضاي خشک را مرطوب کنم. يک مقدار جلا دهم تا مردم کمي روحيه شان تغيير کند. هدف اصلي من اين بود که مردم درباره چيزي صحبت کنند که برايشان جالب باشد. بنابراين از بهمن ماه در تاکسي اين خبر را به مردم مي گفتم. البته خبرش هنوز کارنشده بود اما من به مردم مي گفتم. کم کم ديدم مردم ذهنشان درگير اين خبر مي شود. سمند 950 ميليون تومان خريدار هم يک پولدارروسي بوده است و برخلاف تصورشان ع ر ب نبوده است؛ کلا ديدم که برايشان جالب بود. نزديک عيد هم که شد ديدم هيچ دروغ سيزده بهتري نيست پس همين را کار کردم. "دنياي خودرو" ترسيد و بالاي صفحه نوشت 13 به در تا کاملا مشخص باشد که دروغ است. يک مصاحبه خيالي هم چاپ کرد با مديرعامل بوگاتي (خودرو ساز فرانسوي) مبني براين که پرايد و روآ قرار است با هم قاطي شود و با شرکت بوگاتي يک ماشين جديد طراحي کنند. به نظر من خيلي مصاحبه لوسي بود. اصلا از اين حرکت خوشم نيامد. در تماسي که با دنياي خودرو داشتم، گفتند ما نمي توانيم ريسک کنيم. تو داري دروغت را مي گويي بگو ولي ما بايد در صفحه 13 به در چاپ کنيم که هرکس ديد، بداند که دروغ 13 است. من کمي فکر کردم بعد با سايت "شفاف نيوز" و "پارسينه" تماس گرفتم و به آنها گفتم ما خودمان اين خبر را کار کرديم خودم عکس هايش را ديده ام و در دنياي خودرو هم چاپ شده ولي نگفتم دروغ سيزده است کاملاً جدي برخورد کردم و خبر را دادم. اعتبار خودم را سوزاندم تا مردم کمي شاد باشند و روحيه داشته باشند.

از آن طرف وقتي اين سايت ها گذاشتند، سايت هاي ديگر هم باور کردند و خبر راگذاشتند. بعد يکي از دوستانم به من زنگ زد و گفت خبر20:30 در آخرين بخش خبرهاي سال 87 خبر را کار کردند. خيلي خوشحال شدم. وسط عيد کساني که دنياي خودرو را خوانده بودند، چون دنياي خودرو پرتيتراژترين و پر فروش ترين هفته نامه خودرو است، (جايي هم تبليغ نمي کند و مخاطبان خاصي خودش را هم دارد)، گفتند که در سايت هاي اينترنتي بعضي از کاربران به اين خبر واکنش نشان دادند.

در "فروما" و وبلاگ ها پيام گذاشتند که ما مي دانيم اين کار فرورتيش است، چون دنياي خودرو پاي خبر اسم من را بدون اطلاع زده بود. بعد از آن قسمت دوم نقشه ام را اجرا کردم يک فيلمي که از اين ماجرا داشتم، به سايت پارسينه دادم. پارسينه فيلمش را پخش کرد. من گفتم اگر فکر مي کنيد دروغ است، من فيلمش را هم دارم. اول در سايت يوتيوب گذاشته بودم. گفتم در يوتيوب است، مي خواهيد کار کنيد؟
گفتند بله. البته به حساب اعتبار من فيلم را کار کردند.
بعد از اينکه فيلم کار شد مي ديدم خود کاربران هم نمي دانند که خبر واقعاً دروغ است يا راست. دو دل بودند چون از آن طرف عکس و فيلم را ديده بودند از طرف ديگراين ماجرا تصادف را نوشته بودم و در سايت گذاشته بودم. البته همه اين کارها خيلي برايمان هزينه داشت. چون ماشين را خودمان رنگ کرديم. يک جا گفت من 200 هزار تومان مي گيرم 5 روز هم طول مي کشد تا کامل شود، تازه خيلي پايين گفت.

من با چند تا ازدوستان جمع شديم و خودمان اين کار را انجام داديم که اسم همه آنها را در وبلاگم آورده ام. اين کار را انجام داديم و عکس و فيلم ها را گرفتيم.

در مورد مدل ماشين هم سمند را انتخاب کردم، چون نه مي خواستم بگويند که شما از کسي پول گرفته ايد تا برايش تبليغ کنيد نه اينکه من حاضر بودم با کسي مذاکره کنم براي اينکه اسپانسر شوند که من دروغ بگويم. اين ممکن بود باعث شود که آنها پايشان گير باشد و اگر خودشان هم خواستند به من پول بدهند و صدايش را در نياورند. بالاخره يک روزي صدايش در مي آمد و اين براي من خيلي بد بود و اين کار را نکردم. سرماشين داشتيم با هم صحبت مي کرديم. همه مي گفتند ماشين‌هاي مدل بالا انتخاب کنيم. چون پورشه و بنز قبلاً از طلا ساخته شده بود. اما من قبول نکردم. گفتم بايد ماشيني باشد که هم ايراني باشد، هم برايش هيچ تبليغي نشود. با توجه به اينکه من با چشم خود ديده و با گوش هاي خودم شنيده بودم درشهرهاي مختلف سمند را مي پرستند و وقتي مي پرسي دوست داري چه ماشيني داشته باشي؟ مي گويند سمند LX. بنابراين من سمند را انتخاب کردم چون ماشين ايراني است ،همه هم مي شناسند.

چون خبر در وبلاگ ها با عکس کار شده بود و عکس هم زبانش بين المللي است. مطمئن بودم که در سايت هاي خارجي هم کار مي شود. بنابر اين وقتي سمند را انتخاب مي کردم خيالم کاملا راحت بود. از آن طرف هم دوست داشتم درسايت هاي کشور هايي که سمند به آنها صادر مي شود مثل سوريه خبر را بخش کنم اما به دلايلي نشد. خبرگزاري "پرس تي وي" خبر را کار کرد. چند تا سايت خارجي هم از روي "پرس تي وي" کار کردند. متن انگليسي خبرهايشان را خودم دارم.

در حقيقت خواستم بگويم که سمند اگر طلا باشد مي تواند افتخار ملي باشد.
اتفاقات مختلفي افتاد اما هيچ کس حرف مرا باور نمي کند. آدم وقتي با راست گفتن نمي تواند کارش را پيش ببرد مجبور است از راه ديگري وارد شود و به مردم ثابت کند. من فقط از شفاف نيوز و پارسينه عذرخواهي مي کنم که از اعتماد آنها به خودم سو استفاده کردم اما هيچ کس ديگري را سرزنش نمي کنم.

سر قضيه برج ميلاد هم اين جوري بود چون هيچ کس با روابط عمومي برج ميلاد تماس نگرفت و حتي راديو، تلويزيون هم که اين خبر را پخش کردند، اين کار را نکردند. شبکه هاي فارسي زبان امريکا هم آن خبر را کار کردند. از آن طرف شنيدم که يکي از سازمان هاي بين المللي مستقر در تهران داشت کميته بحران تشکيل مي داد. اگر هر کدام از اين ها با روابط عمومي برج ميلاد تماس مي گرفتند مشخص مي شد که دروغ است و صحت ندارد اما اين کار را نکردند و به آن خبر استناد کردند.

"عليرضا نوري زاده" و "ميبدي" هم در تلوييزيون هاي ضد انقلاب باور کردند و اين خبر را نقل کردند. من فيلم آن را هم دارم البته بعد خودشان خبر را تکذيب کرد. کلي عکس برج ميلاد نشان دادند، گفتند اهالي گيشا دارد محل را تخليه مي کنند. چون خطر آنها را تهديد مي کند کلي حرف زدند و وقتي فهميدند دروغ سيزده بوده است، تکذيب کردند. البته از اين لحاظ خوب شد. من براي دروغ سمند کسي را سرزنش نمي کنم چون دروغ طوري نوشته شده بود که هيچ سازمان نه مي توانست تاييد کند و نه مي توانست تکذيب کند. دنياي خودرو را وقتي فرستادند چاپخانه ايام تعطيل آغاز شد و کسي هم سر کار نبود که پاسخگو باشد. مرا هم که نمي توانستند پيدا کنند. ايران خودرو هم در جريان نبود که بخواهد تاييد يا تکذيب کند. همه مجبور بودند باور کنند.

حتي اگر آن سايت هاي خبري هم نمي زدند و من فقط در وبلاگ ها پخش مي کردم بازهم همين افتاق مي افتاد اما هدف همين بودکه يک مقدار مردم اخبار خوب و بامزه بشنوند. متاسفانه سردبيرهاي ما دغدغه شان مثل مردم شده است. همه دنبال پولند. دنبال اين هستند که آن ميزي که پشت آن نشته اند و تازماني که هستند کم خطر دوره خود را طي کنند. معمولا به شادي و نشاط در جامعه کمک نمي کنند.

هذف از اين خبر اين بود که مردم يک مقدار درباره يک چيزي صحبت بکنند. با توجه به اينکه فرصت کمي داشتم و آن قدر هم خط قرمز براي کار ظنز وجود دارد که دست آدم بند مي ماند. بنابر اين سعي کرد به کسي بر نخورد. روي فروش سمند هم که نه تاثير مثبت داشت و نه تاثير منفي. بعضي هم بي انصافي کردند و گفتند تو اين کار را کردي که از ايران خودرو پولي بگيري. من گفتم ايران خودرو به کسي پول نمي دهد و اگر هم قرار بود اتفاقي در اين زمينه بيفتد با رفتن آقاي منطقي منتفي شد! من نه همکاري هيچ سازماني را درباره اين دروغ مي پذيرم و نه در واقع باهيچ سازماني صحبت کردم. حتي با گمرک هم صحبت نکردم چون بعدها فهميدم که ماشين از انزلي صادر نمي شود و از آستارا مي رود و هيچ سمندي هم بدون اجازه روسيه وارد روسيه نمي شود. من صرفا يک چيز تخيلي از خودم نوشتم و استناد علمي هم نمي توان به آن کرد.
منبع : tuningtalk.com

amir raya
14-04-2009, 17:47
شگاه جواني برنا/مريم طالقاني- "فرورتيش رضوانيه" روزنامه نگار طنزنويس درباره سمند طلايي، دروغ سيزدهي که به شايعه اي بين المللي تبديل شد و خود او طراح اصلي آن بود در گفت گويي اختصاصي با باشگاه جواني برنا گفت: دو دليل عمده باعث شد که من به اين کار دست بزنم.

از فرورتيش کارهاي بسيار زيادي ديده ايم که آخرينش همين سمند طلايي بود البته فرورتيش قبلا هم با دروغ کج بودن برج ميلاد مدتي نقل مجالس مردم بود. آن چه در زير مي خوانيد حاصل گفت وگوي دوستانه باشگاه جواني برنا با اين روزنامه نگار طنز پرداز است. فرورتيش رضوانيه درباره انگيزه ها و چگونگي شکل گيري اين دروغ سيزده که سر از سايت ها و تلويزيون هاي فارسي زبان ماهواره و سايت هاي خارجي در آورد به برنا گفت: "همه ما يک مقدار دچار کمبود نشاط شده ايم، از آن طرف مردم ما شاد نيستند. شما اخبار روزنامه ها وخبرگزاري ها را نگاه کنيد. يک خبر جالب و بامزه نمي بينيد، اخبار راديو و تلويزيون که کلا جدي است و روزنامه ها هم از خبرگزاري ها و واحد مرکزي خبر بر مي دارند.

وقي من دروغ سيزده را پخش کردم هدفم اين بوده است که يک مقدار اين فضاي خشک را مرطوب کنم. يک مقدار جلا دهم تا مردم کمي روحيه شان تغيير کند. هدف اصلي من اين بود که مردم درباره چيزي صحبت کنند که برايشان جالب باشد. بنابراين از بهمن ماه در تاکسي اين خبر را به مردم مي گفتم. البته خبرش هنوز کارنشده بود اما من به مردم مي گفتم. کم کم ديدم مردم ذهنشان درگير اين خبر مي شود. سمند 950 ميليون تومان خريدار هم يک پولدارروسي بوده است و برخلاف تصورشان ع ر ب نبوده است؛ کلا ديدم که برايشان جالب بود. نزديک عيد هم که شد ديدم هيچ دروغ سيزده بهتري نيست پس همين را کار کردم. "دنياي خودرو" ترسيد و بالاي صفحه نوشت 13 به در تا کاملا مشخص باشد که دروغ است. يک مصاحبه خيالي هم چاپ کرد با مديرعامل بوگاتي (خودرو ساز فرانسوي) مبني براين که پرايد و روآ قرار است با هم قاطي شود و با شرکت بوگاتي يک ماشين جديد طراحي کنند. به نظر من خيلي مصاحبه لوسي بود. اصلا از اين حرکت خوشم نيامد. در تماسي که با دنياي خودرو داشتم، گفتند ما نمي توانيم ريسک کنيم. تو داري دروغت را مي گويي بگو ولي ما بايد در صفحه 13 به در چاپ کنيم که هرکس ديد، بداند که دروغ 13 است. من کمي فکر کردم بعد با سايت "شفاف نيوز" و "پارسينه" تماس گرفتم و به آنها گفتم ما خودمان اين خبر را کار کرديم خودم عکس هايش را ديده ام و در دنياي خودرو هم چاپ شده ولي نگفتم دروغ سيزده است کاملاً جدي برخورد کردم و خبر را دادم. اعتبار خودم را سوزاندم تا مردم کمي شاد باشند و روحيه داشته باشند.

از آن طرف وقتي اين سايت ها گذاشتند، سايت هاي ديگر هم باور کردند و خبر راگذاشتند. بعد يکي از دوستانم به من زنگ زد و گفت خبر20:30 در آخرين بخش خبرهاي سال 87 خبر را کار کردند. خيلي خوشحال شدم. وسط عيد کساني که دنياي خودرو را خوانده بودند، چون دنياي خودرو پرتيتراژترين و پر فروش ترين هفته نامه خودرو است، (جايي هم تبليغ نمي کند و مخاطبان خاصي خودش را هم دارد)، گفتند که در سايت هاي اينترنتي بعضي از کاربران به اين خبر واکنش نشان دادند.

در "فروما" و وبلاگ ها پيام گذاشتند که ما مي دانيم اين کار فرورتيش است، چون دنياي خودرو پاي خبر اسم من را بدون اطلاع زده بود. بعد از آن قسمت دوم نقشه ام را اجرا کردم يک فيلمي که از اين ماجرا داشتم، به سايت پارسينه دادم. پارسينه فيلمش را پخش کرد. من گفتم اگر فکر مي کنيد دروغ است، من فيلمش را هم دارم. اول در سايت يوتيوب گذاشته بودم. گفتم در يوتيوب است، مي خواهيد کار کنيد؟
گفتند بله. البته به حساب اعتبار من فيلم را کار کردند.
بعد از اينکه فيلم کار شد مي ديدم خود کاربران هم نمي دانند که خبر واقعاً دروغ است يا راست. دو دل بودند چون از آن طرف عکس و فيلم را ديده بودند از طرف ديگراين ماجرا تصادف را نوشته بودم و در سايت گذاشته بودم. البته همه اين کارها خيلي برايمان هزينه داشت. چون ماشين را خودمان رنگ کرديم. يک جا گفت من 200 هزار تومان مي گيرم 5 روز هم طول مي کشد تا کامل شود، تازه خيلي پايين گفت.

من با چند تا ازدوستان جمع شديم و خودمان اين کار را انجام داديم که اسم همه آنها را در وبلاگم آورده ام. اين کار را انجام داديم و عکس و فيلم ها را گرفتيم.

در مورد مدل ماشين هم سمند را انتخاب کردم، چون نه مي خواستم بگويند که شما از کسي پول گرفته ايد تا برايش تبليغ کنيد نه اينکه من حاضر بودم با کسي مذاکره کنم براي اينکه اسپانسر شوند که من دروغ بگويم. اين ممکن بود باعث شود که آنها پايشان گير باشد و اگر خودشان هم خواستند به من پول بدهند و صدايش را در نياورند. بالاخره يک روزي صدايش در مي آمد و اين براي من خيلي بد بود و اين کار را نکردم. سرماشين داشتيم با هم صحبت مي کرديم. همه مي گفتند ماشين‌هاي مدل بالا انتخاب کنيم. چون پورشه و بنز قبلاً از طلا ساخته شده بود. اما من قبول نکردم. گفتم بايد ماشيني باشد که هم ايراني باشد، هم برايش هيچ تبليغي نشود. با توجه به اينکه من با چشم خود ديده و با گوش هاي خودم شنيده بودم درشهرهاي مختلف سمند را مي پرستند و وقتي مي پرسي دوست داري چه ماشيني داشته باشي؟ مي گويند سمند lx. بنابراين من سمند را انتخاب کردم چون ماشين ايراني است ،همه هم مي شناسند.

چون خبر در وبلاگ ها با عکس کار شده بود و عکس هم زبانش بين المللي است. مطمئن بودم که در سايت هاي خارجي هم کار مي شود. بنابر اين وقتي سمند را انتخاب مي کردم خيالم کاملا راحت بود. از آن طرف هم دوست داشتم درسايت هاي کشور هايي که سمند به آنها صادر مي شود مثل سوريه خبر را بخش کنم اما به دلايلي نشد. خبرگزاري "پرس تي وي" خبر را کار کرد. چند تا سايت خارجي هم از روي "پرس تي وي" کار کردند. متن انگليسي خبرهايشان را خودم دارم.

در حقيقت خواستم بگويم که سمند اگر طلا باشد مي تواند افتخار ملي باشد.
اتفاقات مختلفي افتاد اما هيچ کس حرف مرا باور نمي کند. آدم وقتي با راست گفتن نمي تواند کارش را پيش ببرد مجبور است از راه ديگري وارد شود و به مردم ثابت کند. من فقط از شفاف نيوز و پارسينه عذرخواهي مي کنم که از اعتماد آنها به خودم سو استفاده کردم اما هيچ کس ديگري را سرزنش نمي کنم.

سر قضيه برج ميلاد هم اين جوري بود چون هيچ کس با روابط عمومي برج ميلاد تماس نگرفت و حتي راديو، تلويزيون هم که اين خبر را پخش کردند، اين کار را نکردند. شبکه هاي فارسي زبان امريکا هم آن خبر را کار کردند. از آن طرف شنيدم که يکي از سازمان هاي بين المللي مستقر در تهران داشت کميته بحران تشکيل مي داد. اگر هر کدام از اين ها با روابط عمومي برج ميلاد تماس مي گرفتند مشخص مي شد که دروغ است و صحت ندارد اما اين کار را نکردند و به آن خبر استناد کردند.

"عليرضا نوري زاده" و "ميبدي" هم در تلوييزيون هاي ضد انقلاب باور کردند و اين خبر را نقل کردند. من فيلم آن را هم دارم البته بعد خودشان خبر را تکذيب کرد. کلي عکس برج ميلاد نشان دادند، گفتند اهالي گيشا دارد محل را تخليه مي کنند. چون خطر آنها را تهديد مي کند کلي حرف زدند و وقتي فهميدند دروغ سيزده بوده است، تکذيب کردند. البته از اين لحاظ خوب شد. من براي دروغ سمند کسي را سرزنش نمي کنم چون دروغ طوري نوشته شده بود که هيچ سازمان نه مي توانست تاييد کند و نه مي توانست تکذيب کند. دنياي خودرو را وقتي فرستادند چاپخانه ايام تعطيل آغاز شد و کسي هم سر کار نبود که پاسخگو باشد. مرا هم که نمي توانستند پيدا کنند. ايران خودرو هم در جريان نبود که بخواهد تاييد يا تکذيب کند. همه مجبور بودند باور کنند.

حتي اگر آن سايت هاي خبري هم نمي زدند و من فقط در وبلاگ ها پخش مي کردم بازهم همين افتاق مي افتاد اما هدف همين بودکه يک مقدار مردم اخبار خوب و بامزه بشنوند. متاسفانه سردبيرهاي ما دغدغه شان مثل مردم شده است. همه دنبال پولند. دنبال اين هستند که آن ميزي که پشت آن نشته اند و تازماني که هستند کم خطر دوره خود را طي کنند. معمولا به شادي و نشاط در جامعه کمک نمي کنند.

هذف از اين خبر اين بود که مردم يک مقدار درباره يک چيزي صحبت بکنند. با توجه به اينکه فرصت کمي داشتم و آن قدر هم خط قرمز براي کار ظنز وجود دارد که دست آدم بند مي ماند. بنابر اين سعي کرد به کسي بر نخورد. روي فروش سمند هم که نه تاثير مثبت داشت و نه تاثير منفي. بعضي هم بي انصافي کردند و گفتند تو اين کار را کردي که از ايران خودرو پولي بگيري. من گفتم ايران خودرو به کسي پول نمي دهد و اگر هم قرار بود اتفاقي در اين زمينه بيفتد با رفتن آقاي منطقي منتفي شد! من نه همکاري هيچ سازماني را درباره اين دروغ مي پذيرم و نه در واقع باهيچ سازماني صحبت کردم. حتي با گمرک هم صحبت نکردم چون بعدها فهميدم که ماشين از انزلي صادر نمي شود و از آستارا مي رود و هيچ سمندي هم بدون اجازه روسيه وارد روسيه نمي شود. من صرفا يک چيز تخيلي از خودم نوشتم و استناد علمي هم نمي توان به آن کرد.
منبع : Tuningtalk.com
شما از همون اول می دونستید خبر دروغه؟:18:

امير موسر
14-04-2009, 17:57
بعضی ها هم بیکارانا ! ملتو 1 ماهه گذاشتن سر کار !

2299
14-04-2009, 20:53
شما از همون اول می دونستید خبر دروغه؟:18:

نه عزیز از کجا میدونستم ولی حدس زده بودم که دروغه من هیچ کارم

بعضی ها هم بیکارانا ! ملتو 1 ماهه گذاشتن سر کار !
منظور شما من که نیست اگه من باشم باید بگم که منم مثل خیلیها فقط خبرو کپی کردم

امير موسر
15-04-2009, 19:30
منظور شما من که نیست اگه من باشم باید بگم که منم مثل خیلیها فقط خبرو کپی کردم

نه ! .................

بی باک بی بال
16-04-2009, 07:30
یعنی چی که دروغ باور نکنید می خواهند صداشو بخوابونن

osmaan
16-04-2009, 10:59
یعنی چی که دروغ باور نکنید می خواهند صداشو بخوابونن

شما از کجا مطمئنی؟

H.Operator
16-04-2009, 11:26
ببخشيدا آخه كدوم احمقي سمند طلا با سپرهاي نوكمدادي خوشش مياد كه اين شخص من درآوردي روسي خوشش بياد با توجه به كارهاي گذشتشون من شك نمدارم مي خواستن طلا رو از مملكت خارج كنن(تازه اين يكي صداش در اومده ببين چقدر بردن اين ملت بيچاره نفهميدن)......

mkhavari2000
25-04-2009, 00:29
من هم بعید میدونم دروغ باشه
عکس هاش رو نگاه کنید به نظر نمی آد که کار فتوشاپ باشه
احتمالا منبعی که خبر ازش بیرون اومده تحت فشار قرار گرفته شب عیدی و یه حال اساسی بهش دادند که مجبور شده بزنه زیرش

2299
25-04-2009, 01:07
من هم بعید میدونم دروغ باشه
عکس هاش رو نگاه کنید به نظر نمی آد که کار فتوشاپ باشه
احتمالا منبعی که خبر ازش بیرون اومده تحت فشار قرار گرفته شب عیدی و یه حال اساسی بهش دادند که مجبور شده بزنه زیرش

شما فیلمو نگاه کن ببین بچه چی میگه میگه این چشه ازش فیلم میگیرین !!!!!!!!!!!!!!!!!!
نمیدونم از این ملت همه چی بر میاد :10::40::11:

ashrafi116
25-04-2009, 02:14
:41:سمند ؟

behzad.mk
25-04-2009, 02:20
بابا دروغ 13 بوده دیگه حالا گیر دادین که نه راست بوده

Amir_Ans
25-04-2009, 08:30
اینم یه راه کاسبی کردنه دیگه :5:... تو شهر ما این کارا عجیب نیست:31:

taghi_ramzi
25-04-2009, 13:23
جهت اطلاعات بیشتر و رسمی تر در مورد این سمند به همشهری جوان این هفته مراجغه کنید.

MoHaMaD ZaNd
25-04-2009, 18:15
بابا دروغ 13 بوده دیگه حالا گیر دادین که نه راست بوده

دوست عزيز ميشه دليل بياري ؟؟ آخه اينطوري كه نميشه !!!!

D r i v e r
25-04-2009, 19:18
دوست عزيز ميشه دليل بياري ؟؟ آخه اينطوري كه نميشه !!!!

محمد جان دیگه معلوم شد دروغ 13 بود
روکش طلایی هم کاری زیادی براشون نداشته
نمیدونم فیلم چند هفته پیش رو که در مورد جاسوسی تو ایران بود دیدین یانه
تعقیب گریز بود یه لحظه ماشین رو گم کردن طرف پیاده شد و روکش نقره ای بود فکر کنم از رو ماشین که حالت نایلون بود کند
من که خیلی برام جالب بود
اینم مثله همونه
این آقا هم همونی هست که گفته بود برج میلاد کجه!!!!
چه چیزها که اونموقع نگفتن!!!!!!
از اینکه یه نیروگاه زیر برج میلاد هست و تا دزدی پیمانکار و ......

MoHaMaD ZaNd
25-04-2009, 19:25
مطمئني امير جان ؟؟؟ آخه باورش كمي سخته !!!! يعني يارو اينقدر خر بوده كه اومده 1 ميليارد داده به اين !!

behzad.mk
27-04-2009, 01:38
بابا اصلا" قصیه از همون اولش دروغ بوده دروغ
نه سمندی بودی نه تاجری نه پولی نه طلایی
همش دروغ بود همین...!!

ماتاتا
12-05-2009, 20:01
ماجراى «سمند طلا» دروغ سيزده از آب درآمد!!

ماجراى سمند طلايى 950 ميليون تومانى و تصادف خودروى حامل آن در جنوب تهران شايعه و دروغ سيزده از آب درآمد.

به گزارش خبرگزاری فارس، انتشار خبر تصادف خودروی حامل سمند طلایی 950 میلیونی‌ كه در سایت‌های خبری و برخی از برنامه‌ها و شبكه‌های تلویزیونی انعكاس یافته بود، دروغ سیزده بوده است.
در این راستا یكی از دست اندركاران صدا و سیما اعتقاد دارد كه انتشار چنین اخباری زنگ خطری برای رسانه‌هاست و رسانه‌ها باید در انتشار اخبار خود دقت نظری بیشتری داشته باشند تا اعتمار مخاطبان به رسانه‌ها كه به سختی به وجود آمده به راحتی از بین نرود.
«فرورتیش رضوانیه» كه مسئولیت این دروغ 13 و شایعه را برعهده دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: سمند طلایی 950 میلیون تومانی، وجود خارجی ندارد و فقط یك شوخی 13 بود.این ماجرا كه با بهره‌گیری از تجربیات حاصل از طراحی دروغ‌های «واردات فورد به ایران توسط علی نوریانی» و «كج شدن برج میلاد» تدوین شده بود، در نوروز 88 توانست توجه مردم را به خود جلب كند.
وی افزود: به این علت كه بعضی از مردم هر شایعه‌ای مانند ماجرای عموپورنگ را باور می‌كنند، شایعه‌پردازی بسیار راحت شده است، ابتدا قرار بود تا امسال دروغ سیزده نداشته باشیم. اما خشك بودن فضای خبری كشور باعث شد تا ارسال یك سمند با بدنه طلا را منتشر كنیم.
وی درباره نحوه انتشار این دروغ در نشریات كشور نیز اظهار داشت: خبر دروغ را پیش از نوروز در هفته‌نامه دنیای خودرو چاپ كردم. اما چون كافی نبود، آن را با ضمانت خودم و بدون اشاره به این كه دروغ سیزده است، برای سایت‌های خبری شفاف و پارسینه ارسال كردم و وقتی این خبر در آن سایت‌ها قرار گرفت، بقیه رسانه‌ها هم با اطمینان به آن پرداختند.
رضوانیه ادامه داد: با وجود این كه حوصله انجام اقدامات لازم برای گسترش این دروغ را نداشتم، اما انعكاس آن در وب‌سایت‌های خبری و حتی presstv و همچنین بخش خبری 20:30 شبكه 2 سیما، باعث سرعت بخشیدن به انتشار آن شد. چند روز بعد با انتشار خبر در سایت‌های خارجی، فیلمی 20 ثانیه‌ای از سمند را هم منتشر كردیم تا كاربران دچار سردرگمی شوند.
وی پاسخ به این سوال كه اگر با ترویج این شایعه از سوی شركت‌ تولید كننده این خودرو مورد پی‌گیری قانونی قرار بگیرید چه پاسخی در دفاع از خود دارید، تصریح كرد: انتشار شوخی سیزده، ضوابط خاص خود را دارد و منتقدان باید این را هم در نظر داشته باشند كه دروغ سیزده، یك شوخی است كه ذهن مردم را درگیر می‌كند و نباید سیاسی باشد. شایعه‌ای كه باعث تبلیغ كسی شود، فردی را تخریب كند، خبر از مرگ كسی بدهد یا برای گروهی خاص سود تجاری به ارمغان بیاورد، تنها یك «دروغ» است و شوخی 13 نیست. اما بعضی‌ها برای خودشیرینی ایده دروغ سیزده را مطرح می‌كنند و مورد حمایت هم قرار می‌گیرند. امسال نیز برخی از این شایعه‌ها از طریق sms منتشر شد، اما خیلی زود خاموش شد و تنها مخاطبان محدودی را دربر گرفت.
وی ادامه داد: من و تیمی كه با هم كار می‌كنیم، از كسی سفارش نمی‌گیریم و انتشار این شوخی‌ها هیچ سود مالی برایمان ندارد. دروغ امسال به كسی آسیبی نرساند و با سود تجاری ایران‌خودرو هم همراه نبود. سمند، نخستین خودرو ملی ایران است كه هنوز در خیلی از شهرها طرفدار دارد و اگر بدنه آن به جای طلا از مواد سمی هم باشد، باز مشتری دارد.
رضوانیه كه دروغ سیزده‌هایی نظیر كج شدن برج میلاد و فروش واحدهای تجاری آن به قیمت هر متر مربع چهار میلیارد تومان را در پرونده خود دارد، در ادامه گفت‌وگو با فارس گفت: بررسی و استعلام صحت این خبر از هیچ سازمان و شركتی قابل پی‌گیری نبود و رسانه‌ها بمبی را در اختیار گرفتند كه غیر قابل خنثی كردن بود. این ادعا را ندارم كه هنر كرده‌ایم و كارمان هم بی‌نظیر بوده، اما مدیران رسانه‌ها باید در فكر باشند تا كمی نشاط را به جامعه تزریق كنند.

گردآورى:گروه خبر سیمرغ