PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرزند 300 هزار دلاری آرش متولد شد

zanastark
16-03-2009, 10:13
سلام دوستان میخوام تو این تایپیک اتومبیل ارش رو بررسی کنم که یه جوون ایرونی تو خارج از کشور اونو ساخته خیلی خوشگله

zanastark
16-03-2009, 10:15
AF-10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

zanastark
16-03-2009, 10:15
بعد از حدود 2 سال وعده و وعید و انتشار عکس های کامپیوتری از اتومبیل آقای آرش فربد ، بلاخره اتومبیل رویایی این ایرانی الاصل انگلیسی تبار معرفی شد.

گفته می شود بعد از اینکه دعوت نامه ای برای پیش خرید فراری انزو برای آرش نیامد وی تصمیم گرقت تا اتومبیلی بسازد که از فراری انزو بهتر و ارزانتر باشد! آقای فربد همراه با شریکش آقای مارش بر روی اتومبیلی به نام فربیو (FARBIO) در حال کار بودند که بعد از این اتفاق وی تصمیم گرفت پروژه فربیو GTS را به سریکش واگذار کرده و اتومبیل رویاهای خود را بسازد. حدود یک سال پیش فربیو GTS تولید شد و به رقیبی برای پورشه ، اوتوس ، ب ام و و دیگر اسپرت سازان تبدیل شد ولی خبری از اتومبیل آرش AF10 که قرار بود فراری ها را شکار کند نبود. با توجه به اینکه آقای فربد خود یک راننده حرفه ای بود و بیش از 10 دستگاه اتومبیل سوپر اسپرت از جمله پورشه کاررا جی تی ، بوگاتی ویرون و فراری 430 در اختیار دارد ، انتظار اتومبیلی با قابلیت های حرکتی فوق العاده از وی می رفت.

مشخصات AF10 که 300 هزار دلار قیمت دارد به صورت زیر است:

نیروی محرکه

موتور 7 لیتری GM که دارای آرایش هشت سیلندر خورجینی بوده به کار گرفته شده است. حداکثر قدرت با بهینه سازی های انجام شده به 550 اسب بخار در 6000 هزار دور بر دقیقه رسیده است. گیربکس شش سرعته ساخت گرازیانوترانسمیسیونی است و نیرو را به چرخ های 21 اینچی عقب منتقل می کند تا اتومبیل در 3.4 ثانیه از سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد. حداکثر سرعت نیز 329 کیلومتر بر ساعت می رسد.

شاسی

شاسی از فولاد و کربن ساخته شده و بدنه ای تمام کربنی با ساختار لانه زنبوری در کارخانه کمبریج با دست کارگران ماهر بر روی آن قرار گرفته است. در شاسی نقات جذب انرژی برای تصادف از جلو و عقب تعبیه شده. طول اتومبیل 4.4 متر و عرض آن 2 متر است و فاصله اکسل ها 269 سانتیمتر است. تمام اتصالات جناقی از نوع دوبل بوده و دارای ساختارهای فولادی لوله ای هستند. استفاده از دیسک های سرامیکی و گیره های ترمز شش پیستونه پیش بینی شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تولید

تولید و مونتاژ قطعات اصلی در کارگاه تخصصی سواستون انجام شده و اتومبیل ها برای مونتاژ به کمبریج برده می شوند. سالانه حدود 25 دستگاه AF10 تولید خواهد شد که تعدادی دارای فرمان چپ برای آمریکا بوده و بقیه برای انگلیس دارای فرمان سمت راست هستند. قیمت در انگلیس 172 هزار پوند و در آمریکا 300 هزار دلار خواهد بود. گارانتی کامل خدمات امدادی ارائه خواهد شد و بدنه مادام العمر گارانتی است. امکانات رفاهی اندکی همچون مکان یاب ، سیستم صوتی ، دوربین دنده عقب و تهویه مطبوع هم ارائه خواهد شد. به زودی نمونه سوپر چارج شده با 850 اسب بخار هم تولید خواهد شد.

zanastark
16-03-2009, 10:25
دوستان اگه اطلاعات بیشتری داشتن ممنون میشم ماروهم بی نصیب نزارن

2299
16-03-2009, 13:46
عکسا نمیان :41:
دستت دردنکنه

prowler88
16-03-2009, 14:05
دستت درد نکنه. پس بالاخره ساخته شد...
زنده باد آرش.

rami_hemi
16-03-2009, 14:20
واقعا جالبه آدم این همه بهر ویاهاش اهمیت بده .من واقعا افتخار میکنم هموطنای ما خارج از کشور اینطوری تلاش میکنن .
کاش یه بار بتونم با این آقای فربد از نزدیک دیدار کنم .کاش یه بار دیگه بیاد ایران.(یه بار اومده بود و آقای فرهاد کاشانی باهاش مصاحبه کرد)حتی ایشون یکی از مالکان بوگاتی ویرون هستن.

bikalak
16-03-2009, 14:32
عزیز عکس لود نشد:41:

fouad-pes
16-03-2009, 14:34
اطلاعات و عكس هاي بيشتر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

zanastark
16-03-2009, 21:01
معذرت میخام بخاطر لود تشدن عکسا دنبال عکسهای جدید هستم تا براتون بزارم