PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش عملی اجرای بازیهای ویندوز در لینوکس بوسیله ی Cedega

سزار
15-03-2009, 18:22
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نویسنده: رضا سیف اللهیان
مطرح شده در این انجمن
حدود یک سالی میشد که به انجمن نمیومدم،علتش هم جز مشکلات مالی،مشکلات درسی هم بود که از همه ی دوستان معذرت میخوام...
قبلا نرم افزار wine رو توی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید معرفی کرده ام که مخصوص اجرای نرم افزارهای پلتفرم ویندوز در لینوکس بود ولی چندتا از بازیها رو هم ساپورت میکرد... البته من (مثل همیشه) اولین کسی نبودم که این نرم افزار رو کشف کرده بودم،بلکه فقط یه راهنمای عملی براش نوشتم که خوشبختانه مورد استقبال دوستان هم قرار گرفت...
الان هم تصمیم دارم نرم افزار cedega نسخه ی 6 رو معرفی کنم (هرچند دوست بسیار عزیزی قبلا در
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تقریبا به معرفی آن پرداخته)

پیش نیازهای نصب cedega 6:
سیستم عامل:
لینوکس کرنل 2.4 و یا بالاتر...
نصب بودن Xorg و یا xfree86 نسخه 4 یا بالاتر (نسخه پیشنهادی xfree86: 4.3)
نصب بودن پکیج glibc نسخه 2.2 یا بالاتر

بازی:
* هربازی نیازمندی های خاص خودش را دارد،قبل از نصب بازی توسط cedega به داشتن سخت افزار های مطلوب (recommended) توسط سیستم اطمینان حاصل کنید
* فضای مورد نیاز برای هربازی + 60 مگابایت برای cedega
* کارت گرافیک سازگار

کارت گرافیک:
کارت گرافیک پیشنهادی برای اجرای بازیهای ویندوزی در سدگا،سری nvidia سری geforce میباشد. اگر بازی مورد نظر شما امکانات پیشرفته گرافیکی مانند Pixel shader نیاز خواهد داشت، این امکان فقط در nvidia سری fx و بالاتر وجود دارد. با اینحال پیشنهاد توسعه دهندگان سدگا برای نتیجه ی مطلوب ، 6X00 nvidia میباشد...
سدگا با کارت های گرافیک ATI Radeon 8500 و بالاتر هم کار میکند (بشرطیکه درایورهای رسمی ati را در لینوکس خود نصب کرده باشید) البته طبق گفته ی توسعه دهندگان سدگا امکان وجود باگ و مشکلات احتمالی در درایورهای ati بالاست ولی اگر درایور مناسبی برای کارت گرافیک ati خود نصب کرده باشید میتوانید با خیال راحت از سدگا 6 استفاده کنید)
بعضی کارت های گرافیکی آن-برد مانند Intel و S3 محدوده ی خاصی از بازیها را پشتیبانی خواهند کرد و همه ی بازیهای پشتیبانی شده توسط سدگا 6 را بخاطر توانایی پایین کارت های گرافیکی آن-برد خود نمیتوانید اجرا کنید ولی بعضی از بازیها کار خواهند کرد که بستگی به نوع کارت گرافیکی آن-برد شما خواهد داشت.
کارت های گرافیکی قدیمی مانند TNT, TNT2, Radeon 7500, Rage Pro, Voodoo, Matrox از پشتیبانی سدگا خارج هستند...
به یاد داشته باشید که برای تجربه ی بازی خوب و عالی با سدگا و یا حتی ویندوز باید کارت گرافیک مناسب با درایور مناسب آنرا در اختیار داشته باشید...

حافظه:
مقدار حافظه در مستندات CEDEGA 6 ذکر نشده (برخلاف مشخصات نیازمندیهای دیگر) ولی بنا به تجربه شخصی ، حافظه ی مورد نیاز سدگا به طور میانگین بالای 2 گیگ پیشنهاد شده است (حافظه ی موردنیاز بازی + 1 گیگ برای لذت بیشتر و اجرای سریعتر)

دریافت:
برای دانلود بخاطر ثبت نشدن شرکت cedega در ایران در واقع از قوانین کپی رایت ایران پیروی نمیکنه و درضمن تا اونجا که قوانین پی سی ورلد رو خوندم مخالف با قوانین نیست... البته من کد سورس رو برای دانلود نمیزارم (بعلت سنگین بودن و دردسرهای زیاد هنگام نصب) ولی شما نسخه های rpm و deb این نرم افزار را میتونید از آدرس زیر دریافت کنید: (همه ی rpm و deb ها + انجین پردازشی بازی در این پکیج بصورت فشرده شده موجود میباشند)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددرمورد موثر بودن این برنامه برای اجرای بازیهای ویندوزی در لینوکس فقط میتونم بگم که با دیدن این ویدئو شاید شکتون برطرف بشه:
اجرای battle field 2 در لینوکس توسط cedega 6 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنصب:
سدگایی که تو لینک دانلود قرار دادم برنامه ی نصبش شامل 3 فایل با پسوند های مختلف هست: rpm و deb و tgz که هرکدوم از اونها (همونطور که دوستان عزیز میدونند) برای سیستم عامل های مختلفی هست که الان توضیح میدم برای نصب سدگا روی سیستم عامل خودتون به کدوم پکیج و به چه پیش نیازهایی نیاز خواهید داشت:
بسته RPM = برای سیستم عامل های Red Hat, Fedora, SuSE, Mandrake
برای نصب این نسخه روی سیستم عامل های مخصوص خودش قبل از نصب،به دارا بودن پکیج های زیر اطمینان پیدا کنید:
1 - در همه ی نسخه ها باید python نسخه 2.3 یا بالاتر نصب باشد و همچنین باید gtk2 wget را هم نصب شده داشته باشید
2 - اگر ردهت و فدورا استفاده میکنید،بعد از اینکه از داشتن پایتون 2.3 و بالاتر و gtk2 wget (ملزومات شماره 1) اطمینان پیدا کردید، از نصب بودن pygtk2 نسخه ی 2.6 یا بالاتر و dbus-python هم اطمینان حاصل کنید
3 -اگر از SuSE استفاده میکنید باید علاوه بر داشتن ملزومات شماره 1 ،باید python-gtk نسخه 2.6 یا بالاتر و همچنین dbus-1-python داشته باشید
4 - اگر از Mandriva استفاده میکنید باید علاوه بر داشتن ملزومات شماره 1، pygtk2.0-libglade و pygtk2.0 نسخه 2.6 یا بالاتر و dbus-python را داشته باشید

بعد از اطمینان از داشتن ملزومات پکیج مربوطه، با استفاده از دستور زیر برنامه را نصب کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبسته deb = برای سیستم عامل های Debian, Ubuntu, Knoppix, Mepis, Lindows
تمامی سیستم عامل های فوق باید قبل از نصب ، پکیج های زیر را دارا باشند:
libc6 نسخه ی 2.2.4-4 یا بالاتر
xlibmesa3 یا libgl1
python نسخه 2.3 یا بالاتر
python-gtk2 نسخه 2.6 یا بالاتر
python-glade2
wget
python2.4-dbus یا python2.3-dbus

بعد از اطمینان از داشتن ملزومات فوق برای سیستم عاملتان ، با دستور زیر برنامه را نصب کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبسته tgz = برای سیستم عامل های Gentoo, Slackware
نیازمند بسته های زیر هستید تا نصب کنید :
x11
wget
python 2.3 یا بالاتر
gtk2
glade 2
python gtk2 و بسته های مربوطه
python dbus و بسته های مربوطه

بعد از مطمئن شدن از داشتن ملزومات با دستور زیر میتوانید نصب کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو یا میتوانید از package manager استفاده کنید

اجرا:
خوب! تبریک میگم که نصب کردید!
بقیه مراحل رو تصویری میگم تا مقاله جالبناک بشه و شما هم راحت باشین: (البته عکس ها از نت برداشته شده اند ولی چون واضح بودند ازشون استفاده کردم)

در اینجا باید تیک check for updates رو بردارید و forward رو بزنید

بعد از اجرا باید موتور پردازشی رو نصب کنید:

حالا فایل انجین رو تو کادر مربوطه وارد کنید و برنامه رو کامل نصب کنید
حالا باید اینو داشته باشید:

تبریک میگم، حالا بازی های سازگار با گرافیک و سدگا رو نصب کنید ولذت ببرید:10:

پی نوشت1 : از مدیران عزیز و گرامی خواهش میکنم که این تاپیک رو مهم علامت بزنند تا رفع مشکل بسیاری از کاربرای گرامی باشه
پی نوشت 2 : منبع نوشته ها،همون مستندات داخل سدگا هستند که من به فارسی ترجمه شون کردم،منبع عکس ها هم سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amsjavan
18-03-2009, 09:49
کارتون عالی بود. واقعا جای همچین تاپیکی خالی بود. فقط یه مشکلی هست و اون اینه که این نرم افزار پولیه و اینی که شما گذاشتی فکر کنم نسخه کرک شده و غیرقانونی باشه! اکثر اونایی هم که به لینوکس میان دلیلش استفاده نکردن از این نرم افزارهای غیر مجازه! من خودم به شخصه حاضرم این نرم افزار رو بخرم تا بیام از نسخه غیر قانونی استفاده کنم. شنیدم که برای خریدش دو راه وجود داره: ۱- به صورت ماهیانه و پرداخت ۵ دلار در هر ماه ۲- پرداخت پول یک سال به صورت یکجا
به نظرم اگر به صورت ماهیانه بدیم بهتره چون هر وقت نخواستیم استفاده کنیم می تونیم مابقی پول را پرداخت نکنیم.
جناب سزار لطفا طریقه خرید هم آموزش بدهید.

سزار
18-03-2009, 21:28
بله ! حرف شما درسته... منم مثل شما هستم ولی وقتی جناب آقای ایکس میاد کاری میکنه که هرچی تحریم هست به ایران تحمیل میشه،و سایتهایی مثل paypal که دروازه تجارت جهانی و الکترونیکی هستن به روی ما بسته شدن، فعلا خودم استفاده از نسخه غیرقانونی رو ترجیح میدم... درضمن سطح درآمد ما ایرانیها با کشورهای پیشرفته یکسان نیست که بخوایم فلان قدر دلار بخاطر یه نرم افزار به پای یه شرکت خارجی بریزیم و گردنشو کلفت تر کنیم...
حرف شما کاملا درست و اصولیه ولی این زمانی محقق میشه که اونا هم برای ما ارزش قائل بشن...
درضمن گذشته از paypal، نمیدانم از تحریم کاربران ایرانی توسط شرکت هایی مانند dell,sun و... خبر دارید؟ اخیرا حتی دسترسی به mysql و java نیز بر ایرانیان بسته شده...خود من میخواستم برای خرید سرور اقدام کنم که قسمت پشتیبانی جواب سفت و سختی بهم دادند که کم مانده بود گریه کنم...
این یکی از آرزوهای شخصی خود منه که یه روز مثل یه انسان عادی (!) بتونم تو اینترنت خرید کنم،از ebay سفارش کالا بدم و همه بمن احترام بزارن به عنوان یک ایرانی... منم آرزومه اینترنت پهنای بالا داشته باشم و فلان شرکت ، adsl ای که به قیمت دو دلار پهنای باندش رو خریده به من 16 دلار (8 برابر گرانتر) نفروشه!
فعلا نرم افزار رو استفاده کن بگو خدا به ایران بده برکت!

# اینو هم بگم که این نسخه ای که من گذاشتم یه نسخه قدیمی تره،شرکت سازنده سدگا ورژن 7.1 رو داده بیرون ولی فعلن در دسترس نیست و اگه میزاشتم تابلو میشد...درضمن برای خرید هم اگه تو خارج از ایران هستی میتونی از لینک زیر استفاده کنی:

amsjavan
18-03-2009, 22:16
بله ! حرف شما درسته... منم مثل شما هستم ولی وقتی جناب آقای ایکس میاد کاری میکنه که هرچی تحریم هست به ایران تحمیل میشه،و سایتهایی مثل paypal که دروازه تجارت جهانی و الکترونیکی هستن به روی ما بسته شدن، فعلا خودم استفاده از نسخه غیرقانونی رو ترجیح میدم... درضمن سطح درآمد ما ایرانیها با کشورهای پیشرفته یکسان نیست که بخوایم فلان قدر دلار بخاطر یه نرم افزار به پای یه شرکت خارجی بریزیم و گردنشو کلفت تر کنیم...
حرف شما کاملا درست و اصولیه ولی این زمانی محقق میشه که اونا هم برای ما ارزش قائل بشن...
درضمن گذشته از paypal، نمیدانم از تحریم کاربران ایرانی توسط شرکت هایی مانند dell,sun و... خبر دارید؟ اخیرا حتی دسترسی به mysql و java نیز بر ایرانیان بسته شده...خود من میخواستم برای خرید سرور اقدام کنم که قسمت پشتیبانی جواب سفت و سختی بهم دادند که کم مانده بود گریه کنم...
این یکی از آرزوهای شخصی خود منه که یه روز مثل یه انسان عادی (!) بتونم تو اینترنت خرید کنم،از ebay سفارش کالا بدم و همه بمن احترام بزارن به عنوان یک ایرانی... منم آرزومه اینترنت پهنای بالا داشته باشم و فلان شرکت ، adsl ای که به قیمت دو دلار پهنای باندش رو خریده به من 16 دلار (8 برابر گرانتر) نفروشه!
فعلا نرم افزار رو استفاده کن بگو خدا به ایران بده برکت!

# اینو هم بگم که این نسخه ای که من گذاشتم یه نسخه قدیمی تره،شرکت سازنده سدگا ورژن 7.1 رو داده بیرون ولی فعلن در دسترس نیست و اگه میزاشتم تابلو میشد...درضمن برای خرید هم اگه تو خارج از ایران هستی میتونی از لینک زیر استفاده کنی:

ببینید این که شما می گی چون اونا ما رو تحریم کردن ما حق استفاده از محصولات آنها را به صورت غیرقانونی داریم حرف درستی نیست! به هر حال هر کی اختیار محصول خودشو داره می تونه به هر کی که دوست داره محصولشو بده. این حق هر شرکت یا هر شخصیه. در مورد تحریم هم شما نباید شرکت رو مقصر بدونی! دولت امریکا شرکت هاشو مجبور می کنه که به ایران محصولاتشون رو ندهند. این جزو قوانین امریکاست و هر شرکتی مجبوره به قوانین کشورش عمل کنه! وگرنه کی از سود بیشتر بدش میاد؟ در مورد خرید اینترنتی هم در حالا حاضر اینقدر راههای مختلفی هست که فکر نمی کنم مشکل خاصی باشه! من خودم به راحتی ویزای مجازی گرفتم و می تونم خرید مجازی انجام بدهم.
در مورد تحریم هم کلی راه برای دور زدنشون وجود داره:27:
در هر صورت استفاده از نرم افزار های کرک شده هم از نظر اخلاقی و هم از نظر شرعی ایراد داره و من به شخصه به هیچ وجه حاضر نیستم ازشون استفاده کنم.
دوستانی هم که مایل هستند می تونم براشون نرم افزار cedega رو خریداری کنم

سزار
19-03-2009, 00:42
حرف شما درسته ولی لاقل توجایی مثل p30world نه که سایت اصلیش محتواش معرفی محصولات کرک شده اس!
درضمن چطور خرید میکنی یه راهنمایی کن لطفا...

amsjavan
19-03-2009, 01:06
حرف شما درسته ولی لاقل توجایی مثل p30world نه که سایت اصلیش محتواش معرفی محصولات کرک شده اس!
درضمن چطور خرید میکنی یه راهنمایی کن لطفا...
منظورت رو نفهمیدم! تو سایت اصلیش محصولات کرک شده معرفی می کنه؟
گفتم که کارت ویزای مجازی دارم می تونم خرید کنم. شما پول نرم افزار رو به من بدید من براتون می خرم

Javad_Ed
19-03-2009, 01:22
در هر صورت استفاده از نرم افزار های کرک شده هم از نظر اخلاقی و هم از نظر شرعی ایراد داره و من به شخصه به هیچ وجه حاضر نیستم ازشون استفاده کنم.
تصمیم گیری رو پس بزارید بعهده مصرف کنندگان ....
یکاری هم نکنیم(هممون)که این تاپیک رو ببندند ....

Javad_Ed
20-03-2009, 01:36
من نصب کردم
حالا برای نب بازی دیسک رو میزارم ...
install رو میزنم ....توی مکان اول یه اسم میزارم ....دومی none (چون توشون نیست )
.....
کنتینیو ...
توی کادر \ایین اضافه میشه ....
ولی دیگه نمیدونم چه باید کرد ....اتفاقی نمیفته....
چیکارش کنم؟
ممنون

سزار
21-03-2009, 01:43
اگه engine رو که توی پکیج هست رو نصب کرده باشی فقط باید play کنی...
engine رو حتما نصب کن،توضیحش هست تو بالا...

بهزادlinux
21-03-2009, 20:19
سلام
ممنون از اموزشی که گذاشتید
اینهم cedega فول ۷ که داخلش بسته مجانی هست + فایل هایی برای اپدیت به نسخه فول ورژن

khatat
31-03-2009, 10:14
ببینید این که شما می گی چون اونا ما رو تحریم کردن ما حق استفاده از محصولات آنها را به صورت غیرقانونی داریم حرف درستی نیست! به هر حال هر کی اختیار محصول خودشو داره می تونه به هر کی که دوست داره محصولشو بده. این حق هر شرکت یا هر شخصیه. در مورد تحریم هم شما نباید شرکت رو مقصر بدونی! دولت امریکا شرکت هاشو مجبور می کنه که به ایران محصولاتشون رو ندهند. این جزو قوانین امریکاست و هر شرکتی مجبوره به قوانین کشورش عمل کنه! وگرنه کی از سود بیشتر بدش میاد؟ در مورد خرید اینترنتی هم در حالا حاضر اینقدر راههای مختلفی هست که فکر نمی کنم مشکل خاصی باشه! من خودم به راحتی ویزای مجازی گرفتم و می تونم خرید مجازی انجام بدهم.
در مورد تحریم هم کلی راه برای دور زدنشون وجود داره:27:
دوستانی هم که مایل هستند می تونم براشون نرم افزار cedega رو خریداری کنم

برادر من شما که می گی از نظر شرعی مشکل داره کاملا حق با شماست اما این نرم افزار برای اجرای بازیها طراحی شده خوب شما که به خاطر مسائل شرعی و اخلاقی می خواهید این نرم افزار را بخرید و بقیه دوستان را به این کار تشویق می کنید پس باید تک تک بازی های کامپیوتری را هم که استفاده می کنید بخرید چون اون ها هم از قانون copy right دارند حالا من یه سوال دارم یعنی شما حاظرید 50 دلار برا یک بازی بدید درصورتی که تو بازار 2000 تومن هست (مگه درآمد شما در ماه چقدر است ؟) البته قصد توهین نداشتم اما گفتم اگه به خاطر مسائل شرعی و اخلاقی مردم رو نصیحت می کنی بهتره اونها رو نصیحت کنی تا اصلا بازی نکنن چون هیچ کس توان خرید بازی های جدید با اون قیمت های سرسام آور رو قطعا نداره :41:
:11:

amsjavan
31-03-2009, 12:26
برادر من شما که می گی از نظر شرعی مشکل داره کاملا حق با شماست اما این نرم افزار برای اجرای بازیها طراحی شده خوب شما که به خاطر مسائل شرعی و اخلاقی می خواهید این نرم افزار را بخرید و بقیه دوستان را به این کار تشویق می کنید پس باید تک تک بازی های کامپیوتری را هم که استفاده می کنید بخرید چون اون ها هم از قانون copy right دارند حالا من یه سوال دارم یعنی شما حاظرید 50 دلار برا یک بازی بدید درصورتی که تو بازار 2000 تومن هست (مگه درآمد شما در ماه چقدر است ؟) البته قصد توهین نداشتم اما گفتم اگه به خاطر مسائل شرعی و اخلاقی مردم رو نصیحت می کنی بهتره اونها رو نصیحت کنی تا اصلا بازی نکنن چون هیچ کس توان خرید بازی های جدید با اون قیمت های سرسام آور رو قطعا نداره :41:
:11:
دوست عزیز قرار شد این بحث رو دیگه اینجا ادامه ندهیم اما جواب شما رو می دهم:
حق با شماست اگر کسی این نرم افزار رو بخرد یعنی از بازی کرک شده هم نباید استفده کند! اما در مورد قیمت بله من حاضرم به خاطر یک بازی ۵۰ دلار بدم و در ضمن من چند وقتیه که بازی نمی کنم چون فعلا نمی تونم بازی اورجینال تهیه کنم و حاضر هم نیستم از بازی کرک شده یا بهتر بگم بازی دزدی استفاده کنم! در ضمن اگه کسی بتونه از ebay خرید کنه حتی بعضی از بازی ها رو با ۱۰ دلار هم میشه خرید! در هر صورت گران قیمت بودن بازی ها دلیل خوبی برای استفاده از کرک شده آنها نیست! در کشور هند هم درآمد ها خیلی بالا نیست بهترین برنامه نویس ها سالانه 10 هزار دلار حقوق دریافت می کنند اما مثل ما از نرم افزار ها و بازی های غیرقانونی استفاده نمی کنند!

m a j r i x
01-04-2009, 20:59
نظر من اینه اگر کسی واقعا میخواهد گیم رو تجربه کنه
درست نیست روی pc بازی بشه
تاوقتی کنسولهای ps3-xbox-wii هست

بهزادlinux
02-04-2009, 07:56
بنظر من انجمن لینوکس ربطی به موارد شرعی نداره که مطرح بشه و این رو هم باید در نظر بگیریم که حکومت هم جلو کپیرایت رو نمیگیره
از این حرفا بگذریم اماری که من شنیدم بیشترین تخلف های کپیرایت توی خود امریکا صورت میگیره و این رو هم باید در نظر بگیریم که قیمت بازی و نرم افزار در کشورهای امریکا و اروپایی در مقابل در امد مردم ناچیزه ولی یک خانواده تقریبا مرفح ایرانی هم قادر به خرید ویندوز و چند نرم افزار معمولی و یکی دو بازی نیست این یک واقعیتیه

amsjavan
02-04-2009, 09:43
بنظر من انجمن لینوکس ربطی به موارد شرعی نداره که مطرح بشه و این رو هم باید در نظر بگیریم که حکومت هم جلو کپیرایت رو نمیگیره
از این حرفا بگذریم اماری که من شنیدم بیشترین تخلف های کپیرایت توی خود امریکا صورت میگیره و این رو هم باید در نظر بگیریم که قیمت بازی و نرم افزار در کشورهای امریکا و اروپایی در مقابل در امد مردم ناچیزه ولی یک خانواده تقریبا مرفح ایرانی هم قادر به خرید ویندوز و چند نرم افزار معمولی و یکی دو بازی نیست این یک واقعیتیه
انجمن لینوکس به موارد اخلاقی و شرعی خیلی مربوط میشه چون اکثر کسانی که در ایران به لینوکس مهاجرت به این دلایل است.
باز هم می گم این که شما می گی توان خرید نرم افزار اورجینال رو نداریم اصلا دلیل خوبی برای استفاده از نرم افزار های کرک شده نیست. حرف شما مثل این می مونه که بگی چون من نمی تونم فلان جنس رو بخرم پس می رم می دزدمش!
لطفا دیگه این بحث رو اینجا ادامه ندهید اگه مایل به ادامه بحث هستید توی یک تاپیک جداگانه بحث رو ادامه بدهیم.

بهزادlinux
02-04-2009, 09:58
انجمن لینوکس به موارد اخلاقی و شرعی خیلی مربوط میشه چون اکثر کسانی که در ایران به لینوکس مهاجرت به این دلایل است.این تنها حدث شماست و ارزشی برای بحث نداره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین به خود افراد بستگی داره و کسی نمیتونه برای کسی تصمیم بگیره و فکر کنه درست فکر میکنه شاید من خواستم بدزدم به کسی مربوط نیست :5:
برای ادامه فکر کنم اینجا انتخاب خوبی باشه

Ahmad-Ra
02-04-2009, 10:12
تا جایی که من میدونم مهاجرت افراد به لینوکس فقط به خاطر دلیل آزادی و اپن سورس بودن نیست بلکه میخوان تجربه جدید کن و گاها به این دلایل اول که ذکر کردم اصلا توجه نمیشه!

amsjavan
02-04-2009, 20:24
این تنها حدث شماست و ارزشی برای بحث ندارهکسی از شما دعوت نکرد که در این باره بحث کنیم من فقط گفتم اینجا همچین چیزی هم میشه مطرح کرد!

این به خود افراد بستگی داره و کسی نمیتونه برای کسی تصمیم بگیره و فکر کنه درست فکر میکنه شاید من خواستم بدزدم به کسی مربوط نیست :5:کسی شما رو زور نکرده که از نرم افزار های اورجینال استفاده کنی همانطور که کسی نمی تونه سارقی رو مجبور کنه که دزدی نکنه!

برای ادامه فکر کنم اینجا انتخاب خوبی باشه

منظور شما رو هم از معرفی کردن این سایت نفهمیدم! قصد توهین دارید یا من دارم اشتباه می کنم!؟ این بحثی که من دارم می کنم در مرحله اول اخلاقیه و ربطی به دین کسی نداره! من کسانی رو می شناسم که مسلمان نیستند اما این کار رو از نظر اخلاقی درست نمی دونند. شما دو تا موضوع رو با هم قاطی کردی!

m a j r i x
02-04-2009, 21:25
تذکر داده میشه
لطفا از بحث ‌های که مربوط به مذهب و اخلاقیات میشه خودداری کنید
اگر خواهان ادامه این بحث هستید میتونید در گروه گنو/لینوکس مطرح کنید

amsjavan
02-04-2009, 22:48
لطفا این بحث رو اینجا ادامه دهید:

AriA jOhaRi
06-05-2009, 14:13
ممنون سزار جان