PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه فاکتوری از هارد رو در نظر بگیرم برای خرید؟

sherlock_Holmes
15-03-2009, 12:57
سلام...

من میخوام یه هارد بگیرم اما نمیدونم یه هارد با حجم معمولی چقدره الان... کلا یه راهنمایی میخوام تا مسیر تحقیقات بیشتر برام مشخص بشه...

در مورد برند هم زیاد دیگه تعریفی از مکسنور نشنیدم ظاهرا همه توی این سایت از ساسونگ تعریف میکنن...
من توی اصفهانم نمیدونم گیرم میاد یا نه... سیگیت و وسترن هم شنیدم خوبه اما باز نمیدونم اصفهان هست یا نه...

500 گیگ چنده؟
در مورد بافر هم اطلاعاتی ندارم...

کلا نمیدونم برای خرید هارد چه فاکتوری مهمتره...
برای من کم صدایی مهمه و سرعت...
مثل این مکستور هم یهو تق تق صدا نده!!:31:
کارم 3d هست...
قیمت رو حتما بهم بگید ممنون میشم...

ویرایش:
قطعاتم هم نمیدونم مهمه یا نه اما ایناست:
MAIN: Biostar TP43D2-A7
CPU: core 2 Quad Q6600
RAM: ADATA CL4 2x1gb ddr2_800
POWER: green 535w
GERAPHIC: ati HIS 4670

Grand
15-03-2009, 13:18
چرا از حافظه‏های ssd استفاده نمی‏کنید؟ کاملاً بی‏صدا و بسیار سریع...

sherlock_Holmes
15-03-2009, 13:22
چی هست؟!!
من نمیدونم متاسفانه...
چند؟ چه حجمی؟

Stream
15-03-2009, 13:26
فاکتور خاصی مهم نیست شما باید کلا ببینید قراره از هاردتون چه استفاده ای کنید و Performance اش در اون زمینه رو در Review ها مشاهده کنید. اینطور نیست که بگیم سامسونگ بهتره نسبت به وسترن یا مثلا اونی که 32 مگابایت بافر داره حتما از یک 16 مگابایتی بهتره.

چرا از حافظه‏های ssd استفاده نمی‏کنید؟ کاملاً بی‏صدا و بسیار سریع...

در این تاپیک درباره حافظه های SSD صحبت شده:
وضعیت هارد دیسک های ssd در بازار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هنوز برای استفاده از SSD زوده (به دلیل قیمت خیلی خیلی بالا، حجم پایین، Performance نه چندان بهتر نسبت به HDD ها)
دو تا سه سال آینده برای استفاده از SSD به جای HDD مناسبه.

I HAVE RETURNE
15-03-2009, 14:56
فکر کنم برای شما مناسب باشه: وسترن دیجیتال گرین!( 500 گیگ داره دیگه؟!!!) کلا از نظر صدای کم الان بیشتر مارکها با هم توی یه رده هستند و اختلاف کمه ولی بعضیا بعد از مدتی به صدا می افتند مثل ...! البته مکستور من تا حالا به صدا نیافتاده!

sherlock_Holmes
15-03-2009, 15:55
فاکتور خاصی مهم نیست شما باید کلا ببینید قراره از هاردتون چه استفاده ای کنید و Performance اش در اون زمینه رو در Review ها مشاهده کنید. اینطور نیست که بگیم سامسونگ بهتره نسبت به وسترن یا مثلا اونی که 32 مگابایت بافر داره حتما از یک 16 مگابایتی بهتره.

ظاهرا که SSD ها خیلی گرونن...
من هم زیاد برش بئدجه ندارم...

stream جان من کلا کارم گرافیک و رندر و 3d و تا حد متوسط بازی هست! چی بدردم میخوره؟
از این اعداد مثل 7200.12 سر در نیاوردم راستش...! نمیدونم چی بگیرم...

Stream
15-03-2009, 16:01
stream جان من کلا کارم گرافیک و رندر و 3d و تا حد متوسط بازی هست! چی بدردم میخوره؟
از این اعداد مثل 7200.12 سر در نیاوردم راستش...! نمیدونم چی بگیرم...

مسئله اصلی اینه که چقدر بودجه دارید و به چه حجمی نیاز دارید. در هر حجم و هر رده قیمت برند ها و مدل های مختلف متفاوت عمل می کنند.

sherlock_Holmes
15-03-2009, 16:11
مسئله اصلی اینه که چقدر بودجه دارید و به چه حجمی نیاز دارید. در هر حجم و هر رده قیمت برند ها و مدل های مختلف متفاوت عمل می کنند.

درسته...

اما من یه کم ابهام دارم..

500 گیگ فکر کنم خوب باشه...
اما باز مهم اینه که این 500 چنده...
من فکر کنم تا 60 یا 70 رو بتونم هزینه کنم...
کمتر از این 500 گیگ چقدره؟ (اینو برای این میپرسم که اگه پولم نرسید برم سراغش...)

در ضمن ممنون...

Stream
15-03-2009, 16:13
خب 500 گیگابایتی ها بین 55 تا 60 هستند. بودجه شما می رسه.

مناسب ترین گزینه بین 500 گیگابایتی ها Seagate 7200.12 هست. البته با کد ST3500410AS . مدل 418AS هم هست که نسبت به 410AS صدای بیشتری داره.

sherlock_Holmes
15-03-2009, 16:19
به!

این بخش سخت افزار p30world به نظرم رکورد سرعت در پاسخ گویی هست...!

آقا ممنون..
من تا یک ساعت دیگه میرم ببینم تو اصفهان پیداش میکنم یا نه...

فقط میشه بهم بگی دقیقا چی بگم به فروشنده؟ تو اصفهان سر در نمیارن زیاد!

بعد این کد و 7200.12 رو کجاش نوشته؟
بهش چی میگن؟ که اگر ازم پرسید چیه خودم بدونم!!

یه دنیا ممنونم...

Stream
15-03-2009, 16:25
این عکس هارد هست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و این هم عکس دقیق تر از نوشته های روی هارد:

دیگه مشخصه کجا باید دنبال این دو نوشته باشی:

Barracuda 7200.12

ST3500410AS

I HAVE RETURNE
15-03-2009, 17:44
Stream عزیز یه سوال بپرسم!

کدامیک از تولید کننده های hdd در جایی به غیر از china محصولاتشون رو تولید میکنن؟
سوالم جدیه! ممنون میشم اگه جواب بدین!( اینم یه فاکتوره دیگه!)

Stream
15-03-2009, 17:59
Stream عزیز یه سوال بپرسم!

کدامیک از تولید کننده های hdd در جایی به غیر از china محصولاتشون رو تولید میکنن؟
سوالم جدیه! ممنون میشم اگه جواب بدین!( اینم یه فاکتوره دیگه!)
منبع دقیقی وجود نداره مثلا سری 7200.11 همین Seagate ساخت مالزی بود و سری جدید ساخت چین شده. وسترن یا سامسونگ یا هیتاچی هم حالت مشابه ای دارند.

کلا به نظر من اینکه روی محصولی نوشته باشه Made in China نشون دهنده چیزی نیست و فاکتوری در کیفیت و کارایی محصول به حساب نمیاد.

sherlock_Holmes
15-03-2009, 22:43
کلا به نظر من اینکه روی محصولی نوشته باشه Made in China نشون دهنده چیزی نیست و فاکتوری در کیفیت و کارایی محصول به حساب نمیاد
آره درسته...
الان اکثر کشورها برای تولید محصولاتشون اونها رو توی چین تولید میکنند چون ارزونتر درمیاد.. خیلی هم ارزونتر...!
اما چیزایی که تحت لیسانس تو چین تولید میشن کیفیتهای خوبی دارند... اما چیزای چینی که تحت لیسانس شرکت معتبری نیستند معمولا فاقد این کیفیت هستند...

کم کم این حساسیت روی چیزای چینی داره کم میشه... یعنی چاره ای نیست...

Stream جان من رفتم بازار اما گیرم نیومد.. البته خیلیها تعطیل بودند... یکی گفت سیگیت زیاد فروش نداره... سفارش دادم ببینم میتونه با این مشخصات ردیف کنه یا نه...
خیلیا از وسترن با بافر 32 تعریف میکردند... اون چطوره؟ اگر این گیرم نیاد...

Stream
15-03-2009, 23:12
الان اکثر کشورها برای تولید محصولاتشون اونها رو توی چین تولید میکنند چون ارزونتر درمیاد.. خیلی هم ارزونتر...!
اما چیزایی که تحت لیسانس تو چین تولید میشن کیفیتهای خوبی دارند... اما چیزای چینی که تحت لیسانس شرکت معتبری نیستند معمولا فاقد این کیفیت هستند...

کم کم این حساسیت روی چیزای چینی داره کم میشه... یعنی چاره ای نیست...

همینطوره.
دلیل اصلی پایین بودن هزینه انرژی، کارگر، انبار، مالیات، حمل و نقل و ... در چینه نسبت به کشور های آمریکایی یا اروپایی و ژاپن.

البته الان مدتیه برندهای چینی (نه برندهایی که محصولاتشون در چین تولید میشه) هم در دنیا اعتبار خیلی خوبی پیدا کردند که بزرگترینشون رو میشه Lenovo دونست. چین بعد از این بحران های اقتصادی نسبت به قبل قوی تر هم میشه.

Stream جان من رفتم بازار اما گیرم نیومد.. البته خیلیها تعطیل بودند... یکی گفت سیگیت زیاد فروش نداره... سفارش دادم ببینم میتونه با این مشخصات ردیف کنه یا نه...
خیلیا از وسترن با بافر 32 تعریف میکردند... اون چطوره؟ اگر این گیرم نیاد...

وسترن مدلهای زیادی داره. اگه WD Caviar Black داشتند خوبه وگرنه بقیه هاردهای WD در حد این سری سیگیت نیست.

sherlock_Holmes
16-03-2009, 02:15
آقا من شنیدم سری 11 خرابی زیاد داشته!!!
صحت داره؟
توی 7200.12 رفع شده؟ چی بوده مشکل؟

mrhbk36
16-03-2009, 08:42
صحت داره؟

سلام، من با این مشکل در مورد سری Diamond max 22 روی یک هارد یک ترا بایت مواجه شدم (مال دوستم بود) بردیمش گارانتی عوضش کردن. توضیحات بیشتر در زیر کپی پیست می شود.

همون طور که در سایت خود سی گیت هم نوشته Firmware این سری از هارد ها دارای باگ است که باعث بروز دو نوع عمده مشکل به صورت کاملا ناگهانی می شود :

1- هارد در بایوس یا همان ابتدای روشن کردن کامپیوتر شناخته نمی شود. Not Detected
یا
2- ظرفیت هارد را 0MB شناسایی میکند

در صورتی که قبل از بروز هر یک از این مشکلات Firmware را از سایت سی گیت دانلود و آن را آپدیت کنید مشکلی برای هارد پیش نخواهد آمد، اما اگر Firmware آپدیت نشود هارد به صورت ناگهانی دچار یکی از مشکلات ذکر شده خواهد شد.

لینک صفحه آپدیت فریمور

كد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در صورتی که هارد دچار یکی از مشکلات شود دیگر آپدیت کردن Firmware امکان پذیر نیست چون دیگر دسترسی به هارد به روش استاندارد ممکن نیست.

راه حل این مشکل در آدرس زیر آمده
این روش کاملا قابل اجراست و در صورتی که به هارد آسیب دیگری وارد نشده باشد در صورت اجرای صحیح صد در صد جواب خواهد داد. تمام ابزار مورد نیاز در ایران قابل تهیه است. اجرای این روش نیاز به مقداری مهارت در الکترونیک و سخت افزار دارد.

كد:
شرح بیشتر :

این مشکل به این معنی است که نرم افزار داخلی هارد یا همان Firmware به دلیل مشکلی که دارد در وضعیتی قرار می گیرد که امکان برقرار ارتباط به طور معمول با آن ممکن نیست و مادربرد یا اصلا هارد را شناسایی نمی کند(حالت اول) یا به طور اشتباه شناسایی می کند(حالت دوم).
برای برطرف کردن این حالت باید با Firmware هارد به غیر از روش استاندارد (SATA) است ارتباط برقرار کنید.

برای این کار باید از طریق درگاه سریال (Serial Port) یا USB کامپیوتر با ورودی TTL هارد (دو پین کنار جامپر مربوط به تنظیم سرعت انتقال اطلاعات) از طریق برنامه Hyper terminal ارتباط برقرار کنید. برای این ارتباط شما نیاز به یک رابط (RS232 To TTL) یا (USB To TTL) دارید.

بعد از برقراری ارتباط با اجرای چند فرمان Firmware را از این حالت خارج می کنید. بعد از این که هارد به حالت قبل باز گشت، شما می توانید هارد را به صورت استاندارد به رابط SATA مادربرد متصل کنید و با دانلود کردن Firmware جدید همون طور که در ابتدا گفته شد آن را آپدیت کنید.

برطرف کردن حالت 0MB از حالت دیگر که اصلا هارد شناسایی نمی شود راحت تر است اما ممکن است مقداری یا تمام اطلاعات هارد را از دست بدهد.

نکته آخر این که شرکت سی گیت تنها در آمریکا و کانادا سرویس بازیابی اطلاعات را به صاحبان این سری از هارد می دهد و در بقیه دنیا تنها سرویس گارانتی ارائه می شود. پس اگر هارد شما گارانتی دارد و اطلاعات آن برایتان اهمیت ندارد از گارانتی استفاده کنید. اما اگر نیاز به اطلاعات هاردتان دارید می توانید از این روش همه یا مقداری از اطلاعات را بازیابی کنید.

منبع

Stream
16-03-2009, 08:52
صحت داره؟
دوستمون کامل توضیح دادند. این مشکل فقط در سری 7200.11 وجود داشت و سری 7200.12 به کل با سری 7200.11 تفاوت داره.

sherlock_Holmes
17-03-2009, 02:29
آقا من تو اصفهان نیافتم!!
طرف گفت زنگ زدم تهران هم گیر نمیاد!! اینو دیگه الکی گفت به نظرم...

اما بعد زنگ زد بهم گفت براتون پیدا کردم 137 تومن!!
منظورش چی بود؟

nw_nk
17-03-2009, 02:50
سلام، من با این مشکل در مورد سری diamond max 22 روی یک هارد یک ترا بایت مواجه شدم (مال دوستم بود) بردیمش گارانتی عوضش کردن. توضیحات بیشتر در زیر کپی پیست می شود.

همون طور که در سایت خود سی گیت هم نوشته firmware این سری از هارد ها دارای باگ است که باعث بروز دو نوع عمده مشکل به صورت کاملا ناگهانی می شود :

1- هارد در بایوس یا همان ابتدای روشن کردن کامپیوتر شناخته نمی شود. Not detected
یا
2- ظرفیت هارد را 0mb شناسایی میکند

در صورتی که قبل از بروز هر یک از این مشکلات firmware را از سایت سی گیت دانلود و آن را آپدیت کنید مشکلی برای هارد پیش نخواهد آمد، اما اگر firmware آپدیت نشود هارد به صورت ناگهانی دچار یکی از مشکلات ذکر شده خواهد شد.

لینک صفحه آپدیت فریمور

كد:
در صورتی که هارد دچار یکی از مشکلات شود دیگر آپدیت کردن firmware امکان پذیر نیست چون دیگر دسترسی به هارد به روش استاندارد ممکن نیست.

راه حل این مشکل در آدرس زیر آمده
این روش کاملا قابل اجراست و در صورتی که به هارد آسیب دیگری وارد نشده باشد در صورت اجرای صحیح صد در صد جواب خواهد داد. تمام ابزار مورد نیاز در ایران قابل تهیه است. اجرای این روش نیاز به مقداری مهارت در الکترونیک و سخت افزار دارد.

كد:
شرح بیشتر :

این مشکل به این معنی است که نرم افزار داخلی هارد یا همان firmware به دلیل مشکلی که دارد در وضعیتی قرار می گیرد که امکان برقرار ارتباط به طور معمول با آن ممکن نیست و مادربرد یا اصلا هارد را شناسایی نمی کند(حالت اول) یا به طور اشتباه شناسایی می کند(حالت دوم).
برای برطرف کردن این حالت باید با firmware هارد به غیر از روش استاندارد (sata) است ارتباط برقرار کنید.

برای این کار باید از طریق درگاه سریال (serial port) یا usb کامپیوتر با ورودی ttl هارد (دو پین کنار جامپر مربوط به تنظیم سرعت انتقال اطلاعات) از طریق برنامه hyper terminal ارتباط برقرار کنید. برای این ارتباط شما نیاز به یک رابط (rs232 to ttl) یا (usb to ttl) دارید.

بعد از برقراری ارتباط با اجرای چند فرمان firmware را از این حالت خارج می کنید. بعد از این که هارد به حالت قبل باز گشت، شما می توانید هارد را به صورت استاندارد به رابط sata مادربرد متصل کنید و با دانلود کردن firmware جدید همون طور که در ابتدا گفته شد آن را آپدیت کنید.

برطرف کردن حالت 0mb از حالت دیگر که اصلا هارد شناسایی نمی شود راحت تر است اما ممکن است مقداری یا تمام اطلاعات هارد را از دست بدهد.

نکته آخر این که شرکت سی گیت تنها در آمریکا و کانادا سرویس بازیابی اطلاعات را به صاحبان این سری از هارد می دهد و در بقیه دنیا تنها سرویس گارانتی ارائه می شود. پس اگر هارد شما گارانتی دارد و اطلاعات آن برایتان اهمیت ندارد از گارانتی استفاده کنید. اما اگر نیاز به اطلاعات هاردتان دارید می توانید از این روش همه یا مقداری از اطلاعات را بازیابی کنید.

منبع

سلام. مشکل سری 11 که می گفتید همین بود؟ این مورد در چند دقیقه حل میشه. بعدش چی؟

برام جای تعجبه که سری 12 هنوز جا نیوفتاده همه میگن بدون مشکله. بگذزیم که خیلی ها فقط تعریفشو شنیدن. مثل هاردهای وسترن که الان از هرکی بپرسی فکر میکنه هارد وسترن بی نقصه.

مگه سری 11 در همون ماه اول ورود مشکل دار شد؟

aluminum
17-03-2009, 03:07
به نظرمن روی بافر تمرکز کن چون مارک ها معمولا کیفیت یکسانی دارن

500 گیگ 32 مگ بافر گیرت میاد

اگه خواستی سرت کلاه نره می تونی بری توی سایت شرکتهای سازنده و مدل هایی رو که 32 مگ بافر دارن رو دربیاری

پیشنهاد من برای مارک..وسترن هست

nw_nk
17-03-2009, 04:01
...
مارک ها معمولا کیفیت یکسانی دارن
...

چطوریاست؟!

Stream
17-03-2009, 12:13
آقا من تو اصفهان نیافتم!!
طرف گفت زنگ زدم تهران هم گیر نمیاد!! اینو دیگه الکی گفت به نظرم...

اما بعد زنگ زد بهم گفت براتون پیدا کردم 137 تومن!!
منظورش چی بود؟

:14:

احتمال داشته 1 ترابایت منظورش باشه.

سلام. مشکل سری 11 که می گفتید همین بود؟ این مورد در چند دقیقه حل میشه. بعدش چی؟

برام جای تعجبه که سری 12 هنوز جا نیوفتاده همه میگن بدون مشکله. بگذزیم که خیلی ها فقط تعریفشو شنیدن. مثل هاردهای وسترن که الان از هرکی بپرسی فکر میکنه هارد وسترن بی نقصه.

مگه سری 11 در همون ماه اول ورود مشکل دار شد؟

بله در چند دقیقه حل میشه. بعدش هم مشکلی نداره :31:

تعدادی از هاردهای سری 7200.11 همون روز اول و بعد از یک Restart خراب می شدند. بعضی هاشون کمی دیرتر.

مشکل سری 7200.11 باگ در Firmware بود که به راحتی حل شد، خیلی عجیبه بخوایم فکر کنیم بزرگترین تولید کننده هارد دنیا بعد از حل کردن مشکل 7200.11 ها همون اشتباه رو در سری 7200.12 هم تکرار کنه وقتی همچین اشتباهی رو در سریهای قبل هم مرتکب نشده بوده. البته تقریبا دو ماه هست که سری 7200.12 عرضه شده و مشکل خاصی هم در فروم ها گزارش نشده.

در ایران بیشتر افرادی که می دونند به جز مکستور برند دیگه ای هم وجود داره وسترن رو اولین و آخرین انتخاب به حساب میارن!

به نظرمن روی بافر تمرکز کن چون مارک ها معمولا کیفیت یکسانی دارن

500 گیگ 32 مگ بافر گیرت میاد

اگه خواستی سرت کلاه نره می تونی بری توی سایت شرکتهای سازنده و مدل هایی رو که 32 مگ بافر دارن رو دربیاری

خیر دوست عزیز.

میزان بافر تضمین کننده کارایی بالا نیست. شما باید عملکرد هارد رو در تست های مختلف ببینید.

aluminum
17-03-2009, 13:41
چطوریاست؟!

چی چطوریاست؟

خیر دوست عزیز.

میزان بافر تضمین کننده کارایی بالا نیست. شما باید عملکرد هارد رو در تست های مختلف ببینید.

البته حرف شما صحیح است ولی میشه میزان سرعت رو با بافر سنجید.
و تنها چیزی هست که در دسترس هست

وگرنه این تستهایی که شما میگید برای بدست آوردن اطلاعات احتیاج به وقت و تخصص داره

Stream
17-03-2009, 13:51
البته حرف شما صحیح است ولی میشه میزان سرعت رو با بافر سنجید.
و تنها چیزی هست که در دسترس هست

وگرنه این تستهایی که شما میگید برای بدست آوردن اطلاعات احتیاج به وقت و تخصص داره

میزان بافر یک فاکتور هست، فاکتورهای دیگه ای هم هستند مثل ظرفیت پلاترها یا به مراتب نسبت به حجم بافر تاثیر بیشتری در کارایی دارند. اگه در یک هارد از 16 مگابایت بافر استفاده شده باشه (مثل Seagate 7200.12) تنها دلیلش عدم نیاز به 32 مگابایت بافر بوده.

کمی سرچ کردن و چند Review خوندن به بیشتر از 30 دقیقه وقت و آشنایی ابتدایی با هارد ها نیاز نداره.

panther99
17-03-2009, 13:52
من تو تست یه مجله معتبر آمریکایی که اختصاصی پی سی بود رده بندیه 10 هارد اول دنیا رو دیدم که اولی وسترن دیجیتال بود . یکی از مدلهای خاویار . الان تو بازار بلک خاویار و بلو خاویار هست که به نظر من بهترینها هستن . قیمت دقیق ندارم ولی 320 رو میتونی با قیمت 48 گیر بیاری .
البته من هارد خودم رو چون ide هست هم از همین سریه خاویار وسترن گرفتم و راضیم . سایت وسترن تمام محصولاتش رو زده یه سر بزن .

nw_nk
17-03-2009, 14:49
1- بله در چند دقیقه حل میشه. بعدش هم مشکلی نداره :31:

2- تعدادی از هاردهای سری 7200.11 همون روز اول و بعد از یک restart خراب می شدند. بعضی هاشون کمی دیرتر.

3- مشکل سری 7200.11 باگ در firmware بود که به راحتی حل شد، خیلی عجیبه بخوایم فکر کنیم بزرگترین تولید کننده هارد دنیا بعد از حل کردن مشکل 7200.11 ها همون اشتباه رو در سری 7200.12 هم تکرار کنه وقتی همچین اشتباهی رو در سریهای قبل هم مرتکب نشده بوده.

4- البته تقریبا دو ماه هست که سری 7200.12 عرضه شده و مشکل خاصی هم در فروم ها گزارش نشده.

5- در ایران بیشتر افرادی که می دونند به جز مکستور برند دیگه ای هم وجود داره وسترن رو اولین و آخرین انتخاب به حساب میارن!

سلام استاد.

1- راستش از چند دقیقه کمتره. در 7 8 ثانیه. :31:

2- بعضی ها هم هیچ وقت. همین دوتا هارد من که در معرض خطر بودن یکیشون 2 سالی کار میکرد و الان هم چون ضرری نداشت آپدیتش کردم. در ضمن بسیاری از هاردهای سری 11 با فیرموری که الان روی 12 هست بیرون اومدن و هیچ مشکلی از اون نظر ندارن.

جالبه که من حتی یک هارد سری 11 مشکل دار از نزدیک ندیدم. فکر نکنم نرخ خرابیش اونقدر هم بالا بوده باشه.

3- فقط همین مشکل فیرموره که همه ازش حرف می زنند؟ موضوع دیگه ای نیست؟ سرعتی چیزی؟ بدی های سری های قبل 11 چیه؟ لابد صدای خرخر.

4- سری 11 بعد از چه مدتی مشکلات خودشون رو نشون دادن؟

5- به نظر من بدنامی یک هارد و خوش نامیه یکی دیگه تو ایران دلیلش فنی نیست. اگر وسترن بجای ماکستور و سیگیت بازار ایران رو فرا گرفته بود, خیالتون راحت که الان همه از وسترن بد می گفتند. در حال حاضر اکثرا ماکستور دارن و شاید ازش بدی هم دیدن فکر می کنند مارکهای دیگر هارد تافته جدابافته هستند و هر چی مشکله از ماکستوره.

------------- ویرایش:

راستی سرعت نوشتن ,خواندن و دسترسی سری 12 و سری های سبز و سیاه وسترن چقدره؟

من از یک سیگیت 1 ترا سری 11 مدل st31000333as با فیرمور دست نخورده cc1h توسط SiSoftware Sandra 2009.1.15.72 SP2 تست گرفتم و سرعت خواندن و نوشتن 95 تا 97 مگ و دسترسی رو (که دقیقا یادم نیست) فکر کنم 4, 5 یا 6 میلی نشون داد.

Stream
17-03-2009, 17:50
سلام برادر

1- راستش از چند دقیقه کمتره. در 7 8 ثانیه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نه دیگه، کم کمش 30 ثانیه رو شاخشه : دی

2- بعضی ها هم هیچ وقت. همین دوتا هارد من که در معرض خطر بودن یکیشون 2 سالی کار میکرد و الان هم چون ضرری نداشت آپدیتش کردم. در ضمن بسیاری از هاردهای سری 11 با فیرموری که الان روی 12 هست بیرون اومدن و هیچ مشکلی از اون نظر ندارن.

جالبه که من حتی یک هارد سری 11 مشکل دار از نزدیک ندیدم. فکر نکنم نرخ خرابیش اونقدر هم بالا بوده باشه.خود Seagate هم نگفته همه هاردها خراب بودند، شماره سریال باید در این لینک چک بشه تا ببینید Affected هست یا نه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fseagate%2Fcrm%2Fselfservice%2Fsearch.jsp%3FDocI d%3D207931)

البته قرار هم نیست همه Affected ها حتما خراب بشن. ولی آمار خرابی نسبت به بقیه سری ها بالا بوده.

سری 7200.12 با 7200.11 از نظر ساختار خیلی تفاوت داره. البته اگه اسم Firmware ها هم یکی باشه (که فکر نمی کنم یکی باشه) تقریبا غیر ممکنه Firmware یکسانی داشته باشند. مثل اینه که فرض کنیم بایوسی که روی یک مادربرد P35 هست روی یک مادربرد X48 هم باشه.

3- فقط همین مشکل فیرموره که همه ازش حرف می زنند؟ موضوع دیگه ای نیست؟ سرعتی چیزی؟ بدی های سری های قبل 11 چیه؟ لابد صدای خرخر.نه دیگه مشکلی نیست.
صدا دادن مشکل به حساب نمیاد و جزو طبیعت سری 7200.11 هست :دی
سری 7200.11 از نظر سرعت جزو سریعترین هاست.

4- سری 11 بعد از چه مدتی مشکلات خودشون رو نشون دادن؟معمولا بعد از یک تا سه ماه استفاده مشکل Firmware بوجود می اومد (اگه قرار بود بوجود بیاد)

5- به نظر من بدنامی یک هارد و خوش نامیه یکی دیگه تو ایران دلیلش فنی نیست. اگر وسترن بجای ماکستور و سیگیت بازار ایران رو فرا گرفته بود, خیالتون راحت که الان همه از وسترن بد می گفتند. در حال حاضر اکثرا ماکستور دارن و شاید ازش بدی هم دیدن فکر می کنند مارکهای دیگر هارد تافته جدابافته هستند و هر چی مشکله از ماکستوره.موافقم.

راستی سرعت نوشتن ,خواندن و دسترسی سری 12 و سری های سبز و سیاه وسترن چقدره؟توی شرایط مختلف تفاوت داره و به استفاده بستگی داره (مثلا استفاده برای آرشیو یا سیستم عامل) و میزان لود. نوشتن و خواندن یک فایل 50 مگابایتی با 100 فایل 500 کیلوبایتی یا یک فایل 5 گیگابایتی با 100 فایل 50 مگابایتی برای هارد خیلی تفاوت می کنه و ممکنه یک هارد رفتار خیلی متفاوتی از خودش در این زمینه ها نشون بده.

چیزی که من حس کردم اینه که توی اکثر زمینه ها سری 7200.12 خوب عمل می کنه و همینطور سری Samsung SpinPoint F1 . البته عملکرد این هاردها در حجم های متفاوت هم با هم فرق داره.

WD Caviar Black از نظر Transfer Rate به این دو نمی رسه ولی در لود کردن سیستم عامل خیلی خوب عمل می کنه و Access Time بهتری هم داره.

(این اطلاعات دقیق نیستند!)

من از یک سیگیت 1 ترا سری 11 مدل st31000333as با فیرمور دست نخورده cc1h توسط SiSoftware Sandra 2009.1.15.72 SP2 تست گرفتم و سرعت خواندن و نوشتن 95 تا 97 مگ و دسترسی رو (که دقیقا یادم نیست) فکر کنم 4, 5 یا 6 میلی نشون داد.سرعت خواندن و نوشتن طبیعیه ولی Access Time غیر ممکنه اینقدر پایین باشه (به خصوص اینکه 7200.11 ها Access Time تعریفی ای هم نداشتند + این هارد سه پلاتر داشته که خودش Access Time رو بالا می بره)

Access Time اش باید در حدود 13-14-15 میلی ثانیه یا بیشتر باشه.

nw_nk
17-03-2009, 19:30
سلام برادر

1- نه دیگه، کم کمش 30 ثانیه رو شاخشه : دی
2- خود Seagate هم نگفته همه هاردها خراب بودند، شماره سریال باید در این لینک چک بشه تا ببینید Affected هست یا نه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fseagate%2Fcrm%2Fselfservice%2Fsearch.jsp%3FDocI d%3D207931)

3- البته قرار هم نیست همه Affected ها حتما خراب بشن. ولی آمار خرابی نسبت به بقیه سری ها بالا بوده.

4- سری 7200.12 با 7200.11 از نظر ساختار خیلی تفاوت داره. البته اگه اسم Firmware ها هم یکی باشه (که فکر نمی کنم یکی باشه) تقریبا غیر ممکنه Firmware یکسانی داشته باشند. مثل اینه که فرض کنیم بایوسی که روی یک مادربرد P35 هست روی یک مادربرد X48 هم باشه.

5- نه دیگه مشکلی نیست.
صدا دادن مشکل به حساب نمیاد و جزو طبیعت سری 7200.11 هست :دی
سری 7200.11 از نظر سرعت جزو سریعترین هاست.

6- معمولا بعد از یک تا سه ماه استفاده مشکل Firmware بوجود می اومد (اگه قرار بود بوجود بیاد)

موافقم.

7- توی شرایط مختلف تفاوت داره و به استفاده بستگی داره (مثلا استفاده برای آرشیو یا سیستم عامل) و میزان لود. نوشتن و خواندن یک فایل 50 مگابایتی با 100 فایل 500 کیلوبایتی یا یک فایل 5 گیگابایتی با 100 فایل 50 مگابایتی برای هارد خیلی تفاوت می کنه و ممکنه یک هارد رفتار خیلی متفاوتی از خودش در این زمینه ها نشون بده.

8- چیزی که من حس کردم اینه که توی اکثر زمینه ها سری 7200.12 خوب عمل می کنه و همینطور سری Samsung SpinPoint F1 . البته عملکرد این هاردها در حجم های متفاوت هم با هم فرق داره. WD Caviar Black از نظر Transfer Rate به این دو نمی رسه ولی در لود کردن سیستم عامل خیلی خوب عمل می کنه و Access Time بهتری هم داره.

(این اطلاعات دقیق نیستند!)

9- سرعت خواندن و نوشتن طبیعیه ولی Access Time غیر ممکنه اینقدر پایین باشه (به خصوص اینکه 7200.11 ها Access Time تعریفی ای هم نداشتند + این هارد سه پلاتر داشته که خودش Access Time رو بالا می بره)

Access Time اش باید در حدود 13-14-15 میلی ثانیه یا بیشتر باشه.

1- 15 تا. اونم بخاطر شما.

2- اون دوتایی که میگم مدتهاست دارمشون سریالشون جز خطری ها بود. فیرمور mx15 داشتند. ولی اشکالی درشون ندیدم. چند روز پیش هم که بعد از دو سه سال همینچوری آپدیتشون کردم. مشخصاتشون رو در تاپیک آپدیت نوشتم.

3- بخش اول انکارناپذیره. بخش دوم رو من نمی تونم همینجوری قبول کنم. به هر حال همه جا ماکستوره و ...

4- باید دقیق چک کنم. البته سری فیرمورها که شبیه بود. هر دو C.

5- خوب چرا اینقدر سخت میگیرید؟ به تازه وارد ها بگید راحت یک سری 11 بگیرن و همون اول آپدیتش کنند. برای اینکه خطری از بابت روشن نشدن در همون بار اول هم نباشه می تونند پیش فروشنده تست کنند.

راستی یک موضوع مهم تر. اگر الان یک 1 ترا سری 11 بگیرید می بینید که فیرمورش جدیده و دیگه خبری از اون خطری ها نیست. البته باید ساخت 4 5 ماه اخیر باشه.

6- منظورم این بود که چه مدت طول کشید که تابلو شد این مشکل در سری 11 رواج داره و به گوش همه رسید؟ احتمال نمی دید که برای سری 12 هم مدتی طول بکشه تا به گوش من و شما برسه؟ بالاخره باید تعداد زیادی خرابی بده تا مسئله رو بشه.

7- Sandra با پارامترهای مختلفی تست میکنه و میانگین رو اعلام میکنه. از اندازه و حجم اطلاعات مختلف تا نقاط مختلف روی دیسک. امتحان کنید.

8- من نه F ها و نه سری 12 رو تست نکردم و نظری راجع بهشون نمیدم. فقط کمی زود نیست که بگیم 12 ها ایده آل هستند؟

9- دوباره تست میگیرم. همونجوری که نوشتم Access رو درست یادم نمیاد (شاید هم واقعا 4 5 بوده). ولی هاردهای قدیمی تر از سری 11 دستریشون 14 15 بود. یعنی پیشرفتی نداشته؟

Stream
17-03-2009, 20:21
1- 15 تا. اونم بخاطر شما.راه نداره، 23 تا خیرش رو ببینی.

3- بخش اول انکارناپذیره. بخش دوم رو من نمی تونم همینجوری قبول کنم. به هر حال همه جا ماکستوره و ...کافیه سرچ کنید "HDD firmware issue" یا همچین Keyword هایی. نتیجه اکثرشون به همین هاردهای 7200.11 برمی گرده. به هر انجمن خارجی هم مراجعه کنید تاپیک ها و مطالب زیادی درباره مشکلات 7200.11 هست که همین نشون می ده آمار بالاتر از چند خرابی معمولیه. البته بزرگنمایی هم همیشه در این مواقع میشه.

6- منظورم این بود که چه مدت طول کشید که تابلو شد این مشکل در سری 11 رواج داره و به گوش همه رسید؟ احتمال نمی دید که برای سری 12 هم مدتی طول بکشه تا به گوش من و شما برسه؟ بالاخره باید تعداد زیادی خرابی بده تا مسئله رو بشه.بالبته آمار بالای این مشکل در 7200.11 هایی بود که در سه ماهه آخر 2008 تولید شده بودند (پلاتر های 334 گیگابایتی) و در قدیمی تر ها (پلاتر های 250 گیگابایتی) این مشکل رایج نبوده. مشکل تقریبا در اواخر دسامبر مشخص شده بود و Firmware جدید Seagate هم اواخر ژانویه امسال عرضه شد.

در طول این 12 سری که Seagate هاردهای 7200 دور تولید کرده که فقط تعدادی از هاردهای یک نسل از 12 نسل مشکل داشتند. این دلیل برای مشکوک شدن به محصولات سری بعد کافی نیست و همونطور که هاردهای 7200.9 و 7200.10 کاملا قابل اعتماد بودند هاردهای 7200.12 هم قاعدتا باید همینطور باشند. معماری طراحی هر سری کاملا با سری قبلی تفاوت داره و سری 7200.12 هیچ شباهتی به سری 7200.11 نداره همونطور که سری 7200.11 هم هیچ شباهتی به 7200.10 نداشت و ...

7- Sandra با پارامترهای مختلفی تست میکنه و میانگین رو اعلام میکنه. از اندازه و حجم اطلاعات مختلف تا نقاط مختلف روی دیسک. امتحان کنید.بله امتحان کردم. کاملا معمولیه و نتیجه اش برای همینطوری نظر دادن مناسبه و اطلاعات دقیقی به ما نمیده. گرچه پارامترهایی رو هم که تست می کنه همه پارامترها نیستند (البته انتظاری هم از Sandra نمی ره چون اصلا یک برنامه تخصصی تست هارد نیست)

8- من نه F ها و نه سری 12 رو تست نکردم و نظری راجع بهشون نمیدم. فقط کمی زود نیست که بگیم 12 ها ایده آل هستند؟هیچ چیز ایده آل نیست. الان میشه گفت سری 7200.10 مشکل خاصی نداشت (بعد از گذشت چند سال) ولی چه فایده ای داره؟

قاعتا باید به کمپانی های بزرگ اعتماد کرد. وقتی Seagate یا WD سری جدیدی تولید می کنند کاملا طبیعیه که مشکلی نداشته باشه و وقتی بنچمارک ها Performance بالاش رو نشون بدن تبدیل میشه به یک گزینه مطمئن و "ایده آل" برای خرید. مگه اینکه اثبات بشه مشکل خاصی داشته باشه (مثل سری 7200.11 در چند ماه گذشته)

9- دوباره تست میگیرم. همونجوری که نوشتم Access رو درست یادم نمیاد (شاید هم واقعا 4 5 بوده). ولی هاردهای قدیمی تر از سری 11 دستریشون 14 15 بود. یعنی پیشرفتی نداشته؟4 یا 5 میلی ثانیه برای یک هارد 7200 دور شبیه به معجزه است مثل اینه که بگیم یک شخص 100 متر رو در 1 ثانیه می دوه!

عاملی که Access Time رو محدود می کنه چیزی نیست که بشه در سری های جدیدتر رفعش کرد. لازم هست سرعت چرخش هارد به 15,000 یا 20,000 دور در دقیقه برسه تا بشه به Access Time دائمی 4-5 ثانیه فقط فکر کرد.

من چند هارد 7200.11 دارم و هم چند تا 7200.12. هر دوشون در همون بازه ای که اشاره کردم هستند.

dooste.man83
17-03-2009, 20:43
من سری 12.7200 سیگیت و 500 گیگ رو خریدم و به همه این مدل رو پیشنهاد میکنم تست سرعت

کردمش دقیقا 2 برابر هاردهای تو بازاره سرعتش و کاملا بی صدا... بنظر من خریدهاردهای دیگه الان اشتباه

بزرگی هست با وجود این تفاوت فاحشی که این هارد داره ...یادتون نره سرعت سیستم شما کاملا به هارد

مرتبطه ...تو این که این هارد الان بهترینه شک نکنید قیمتم 58 گرفتم ولی اینم بگم که بسیار سخت گیر میاد

nw_nk
17-03-2009, 20:52
من سری 12.7200 سیگیت و 500 گیگ رو خریدم و به همه این مدل رو پیشنهاد میکنم تست سرعت

کردمش دقیقا 2 برابر هاردهای تو بازاره سرعتش و کاملا بی صدا... بنظر من خریدهاردهای دیگه الان اشتباه

بزرگی هست با وجود این تفاوت فاحشی که این هارد داره ...یادتون نره سرعت سیستم شما کاملا به هارد

مرتبطه ...تو این که این هارد الان بهترینه شک نکنید قیمتم 58 گرفتم ولی اینم بگم که بسیار سخت گیر میاد

1- لطفا نتایج تستون رو برای ما هم قرار بدید.

سرعت دقیقا دو برابر؟ به سرعت 200 مگ دست یافتید؟ تبریک میگم.

زمان دسترسی نصف؟ به 5 میلی رسیدید؟ ایول داره.

2- همه چیز سرعت نیست.

nw_nk
17-03-2009, 21:08
راه نداره، 23 تا خیرش رو ببینی.

چی بگم؟ باور کن دوتایی که من آپدیت کردم 7 ثانیه شد. بخاطر شما 20. دیگه نه نیارید.

بله امتحان کردم. کاملا معمولیه و نتیجه اش برای همینطوری نظر دادن مناسبه و اطلاعات دقیقی به ما نمیده. گرچه پارامترهایی رو هم که تست می کنه همه پارامترها نیستند (البته انتظاری هم از Sandra نمی ره چون اصلا یک برنامه تخصصی تست هارد نیست)

مشخصه که Sandra برنامه تخصصی هیچ قطعه ای نیست. اما تست هاش برای بحث ما که همچین تخصصی هم نیست مناسبه. اینطور نیست؟ ارقامی که میده قابل مقایسه است.

4 یا 5 میلی ثانیه برای یک هارد 7200 دور شبیه به معجزه است مثل اینه که بگیم یک شخص 100 متر رو در 1 ثانیه می دوه!

فکر کنم من خودمم موقع تست تعجب کردم. به همین خاطر میگم شاید واقعا 4 5 میلی بوده! آخه به دیدن 14 15 میلی عادت داشتم. بزارید تست کنم تا خیالمون راحت بشه که یک سوپرهارد اشتباهی از دست Seagate در نرفته.

من چند هارد 7200.11 دارم و هم چند تا 7200.12. هر دوشون در همون بازه ای که اشاره کردم هستند.

چرا زودتر نگفتید؟ قربونت با همون Sandra از 12 ها تست خواندن و نوشتن بگیر ببینیم چقدر با میانگین سری 11 اختلاف دارن.

نکته: قسمت هایی که نقل قول نکردم کاملا آموزنده بود و موافق هم بودم.

موفق باشید.

avecina.ir
17-03-2009, 21:10
Acsess time=5ms ؟ نه آقا فکر نکنم.......حداقل بنچمارکها چیز دیگری میکن:

nw_nk
17-03-2009, 21:12
چند تا عدد غیر فنی ولی جالب که قبلا با Sandra گرفتم برای اطلاعات عمومی:

میانگین سرعت نوشتن و خواندن:

سری های قبل از 9 و اوایل 9

65 مگ.

سری 10

85 مگ.

سری 11

96 مگ.

avecina.ir
17-03-2009, 21:15
شما با HD Tune pro هم یگ تستی بزنین بد نیستش.چون گذشته از Access time ش Transfer Rate تووون هم زیادی بالاست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dooste.man83
17-03-2009, 21:44
1- لطفا نتایج تستون رو برای ما هم قرار بدید.

سرعت دقیقا دو برابر؟ به سرعت 200 مگ دست یافتید؟ تبریک میگم.

زمان دسترسی نصف؟ به 5 میلی رسیدید؟ ایول داره.

2- همه چیز سرعت نیست.

دوست عزیز سرعت خواندن حدود 170 مگ رسیده که یک هارد مکستور دیگه هم دارم توی اون 80-90 نشون میداد اما زمان دسترسی حدود 13-14 هستش و بهتر شده اما نه آنچنان دلیلشم منطقی هستش چون دور همون 7200 هست و تغییری نکرده ... کوچکترین صدایی هم ازش در نمیاد من که این واسم خیلی جالبه ....برنامه ای که باهاش تست کردم HD Tune Pro بود

سرعت همه چیز نیست اما بسیار مهمه و در مورد طول عمر این هارد هم باید 2-3 سال منتظر بود و بعد گفت که 2-3 سال عمر میکنه !!! پس فقط میشه در مورد مشخصات فنیش نظر داد نه چیزه دیگه ای ...بسیار بعید مشکل ورژن 11.7200 تو اینم باشه و تو این 2 ماه که گزارشی داده نشده از همچین مشکلی

کلا بحث در مورد 11.7200 و مقایسه با 12.7200 کاملا اشتباه چون کوچکترین شباهتی بهم ندارن بجز شرکت سازنده !!! در ضمن تا اشکالی تایید نشه حیف از همچین شاهکاری بد بگیم...

در ضمن تمام چیزهایی که شما میخواین تست کنید تو خود سایت سیگیت زده و مثلما دقیقتر هم هست از اونجا میشه کاملا این دو مدل رو مقایسه کرد

nw_nk
17-03-2009, 21:55
شما با hd tune pro هم یگ تستی بزنین بد نیستش.چون گذشته از access time ش transfer rate تووون هم زیادی بالاست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همین الان تست گرفتم.

سرعت میانگین 1 ترا سری 11 مدل st31000333as مقدار 96.7 مگ نشون داده شد.

دسترسی همه سری 10 و 11 هایی که داشتم 12 تا 16 میلی بود.

1- دوست عزیز سرعت خواندن حدود 170 مگ رسیده که یک هارد مکستور دیگه هم دارم توی اون 80-90 نشون میداد اما زمان دسترسی حدود 13-14 هستش و بهتر شده اما نه آنچنان دلیلشم منطقی هستش چون دور همون 7200 هست و تغییری نکرده ... برنامه ای که باهاش تست کردم hd tune pro بود

2- سرعت همه چیز نیست اما بسیار مهمه و در مورد طول عمر این هارد هم باید 2-3 سال منتظر بود و بعد گفت که 2-3 سال عمر میکنه !!! پس فقط میشه در مورد مشخصات فنیش نظر داد نه چیزه دیگه ای ...بسیار بعید مشکل ورژن 11.7200 تو اینم باشه و تو این 2 ماه که گزارشی داده نشده از همچین مشکلی

3- کلا بحث در مورد 11.7200 و مقایسه با 12.7200 کاملا اشتباه چون کوچکترین شباهتی بهم ندارن بجز شرکت سازنده !!! در ضمن تا اشکالی تایید نشه حیف از همچین شاهکاری بد بگیم...

1- سرعت میانگین یا ماکزیموم؟

2- منم بعید می دونم. بحث سر این نیست.

3- کی از 12 بد گفته؟

Stream
17-03-2009, 22:08
من دو هارد 7200.12 رو در RAID0 دارم و نمی تونم ازشون تکی تست بگیرم. نتایج تست RAID0 :

میانگین: 205 مگابایت در ثانیه
ماکزیمم تقریبا 260 مگابایت در ثانیه
Access Time هم 14 میلی ثانیه

فایل XML رو هم Attach کردم که با Sandra میشه بازش کرد و نتایج دقیق رو دید.

dooste.man83
17-03-2009, 22:08
همین الان تست گرفتم.

سرعت میانگین 1 ترا سری 11 مدل st31000333as مقدار 96.7 مگ نشون داده شد.

دسترسی همه سری 10 و 11 هایی که داشتم 12 تا 16 میلی بود.

1- سرعت میانگین یا ماکزیموم؟

2- منم بعید می دونم. بحث سر این نیست.

3- کی از 12 بد گفته؟

1- ماکزیمم ...تو سایت رسمی اعلام شده 160 مگ مدل 12.7200 و 105 مگ مدل 11.7200 ......البته دمای کیس بسیار در این تستها مهمه در دماهای متفاوت ممکنه نتایج متفاوت بدست بیاد

burst rate =190mb/sec در HD Tune Pro تست شد

3- بعضی از دوستان با توجه به 11.7200رو این مدل هم نظر مساعدی ندارن...

nw_nk
18-03-2009, 01:48
من دو هارد 7200.12 رو در RAID0 دارم و نمی تونم ازشون تکی تست بگیرم. نتایج تست RAID0 :

میانگین: 205 مگابایت در ثانیه
ماکزیمم تقریبا 260 مگابایت در ثانیه
Access Time هم 14 میلی ثانیه

فایل XML رو هم Attach کردم که با Sandra میشه بازش کرد و نتایج دقیق رو دید.

قبلا خودتون تکی تست نگرفتید؟ با HD Tune یا مشابه اون؟ اگر رقمی هم یادتونه بگید کافیه.

با حساب 205 در RAID0 سرعت تکی باید حتما زیر 120 و احتمالا زیر 110 باشه.

این یکی دوستمون ظاهرا الان آماده تسته. ماکزیمومش رو گفت. ازش بپرسم ببینم میانگینش چند بوده.

1-

1- ماکزیمم ...

2- تو سایت رسمی اعلام شده 160 مگ مدل 12.7200 و 105 مگ مدل 11.7200 ......البته دمای کیس بسیار در این تستها مهمه در دماهای متفاوت ممکنه نتایج متفاوت بدست بیاد

3- بعضی از دوستان با توجه به 11.7200رو این مدل هم نظر مساعدی ندارن...

1- میانگینش چقدره؟

2- آمار دقیق تست هایی که در پست قبل انجام دادم:

-----

برای 1 ترا سری 11 مدل ST31000333AS

ماکزیموم سرعت: 122.0 مگابایت
میانگین سرعت: 96.7 مگابایت
دسترسی: 15 میلی ثانیه
برست: 169.1 مگابایت

-----

برای 500 سری 10 مدل STM3500320AS

ماکزیموم سرعت: 107.1 مگابایت
میانگین سرعت: 84.3 مگابایت
دسترسی: 12 میلی ثانیه
برست: 165.0 مگابایت

-----

3- این دوستان چی پیشنهاد می کنند؟ وسترن؟

sherlock_Holmes
18-03-2009, 02:03
آقا چه تخصصی شد...!

الابته من توی سایت سخت افزار دیدم که اکثرا به این سری 12 مشکوکن!
اکثر تاپیکهاشم زیاد توصیه نمیکنن!

اما من نظرم با توجه به حرفای دوستان و ساختار متفاوت 11 و 12 اینه که ارزشش رو داره...

البته من زیاد تخصص ندارم...
میگم من به فروشنده ها بگم سیگیت 500 گیگی سری 12 کافیه؟

تو اصفهان که عمرا نیست!!

Stream
18-03-2009, 02:14
قبلا خودتون تکی تست نگرفتید؟ با HD Tune یا مشابه اون؟ اگر رقمی هم یادتونه بگید کافیه.

با حساب 205 در RAID0 سرعت تکی باید حتما زیر 120 و احتمالا زیر 110 باشه.

تست گرفته بودم ولی اعداد دقیقی یادم نیست ولی فکر می کنم بین 115 تا 225 در Sandra بوده. در HD Tune معمولا مقداری پایین تره. اگه این دوست عزیز تست کنند که میشه به نتایج دقیق رسید.

آقا چه تخصصی شد...!

الابته من توی سایت سخت افزار دیدم که اکثرا به این سری 12 مشکوکن!
اکثر تاپیکهاشم زیاد توصیه نمیکنن!

اما من نظرم با توجه به حرفای دوستان و ساختار متفاوت 11 و 12 اینه که ارزشش رو داره...

البته من زیاد تخصص ندارم...
میگم من به فروشنده ها بگم سیگیت 500 گیگی سری 12 کافیه؟

تو اصفهان که عمرا نیست!!

من ندیدم اونجا کسی صحبت دقیقی کنه و اکثرا روی حساب 7200.11 به این سری هم مشکوک هستن که منطقی نیست.

به فروشنده بگید 500 گیگابایت سری 7200.12 کافیه و اکثرا اطلاع دارند، خودتون هم چک کنید.

1- ماکزیمم ...تو سایت رسمی اعلام شده 160 مگ مدل 12.7200 و 105 مگ مدل 11.7200 ......البته دمای کیس بسیار در این تستها مهمه در دماهای متفاوت ممکنه نتایج متفاوت بدست بیاد

3- بعضی از دوستان با توجه به 11.7200رو این مدل هم نظر مساعدی ندارن... Burst rate که بیشتر از خود هارد به Controller ارتباط داره.

nw_nk
18-03-2009, 02:17
1- آقا چه تخصصی شد...!
2- الابته من توی سایت سخت افزار دیدم که اکثرا به این سری 12 مشکوکن! اکثر تاپیکهاشم زیاد توصیه نمیکنن!
3- اما من نظرم با توجه به حرفای دوستان و ساختار متفاوت 11 و 12 اینه که ارزشش رو داره...
4- البته من زیاد تخصص ندارم...
5- میگم من به فروشنده ها بگم سیگیت 500 گیگی سری 12 کافیه؟
6- تو اصفهان که عمرا نیست!!

1- Stream بیاد وسط همین میشه.
2- رو چه حسابی این حرفو زدن؟ سایت تخصصی سخت افزار؟ موردی هم ازش دیدن؟
3- مطمئنا ارزششو داره. این بحثی هم که من اینجا با دوستان داشتم خواستم ببینیم چقدر با سری 11 فاصله داره. در بهتر بودنش که شکی نیست. فقط باید دید که برتریش اینقدر هست که ارزش یکی دو هفته معطلی و گشتن برای اونایی که نمی تونن گیرش بیارن رو داشته باشه یا نه. که با اطلاعاتی که رو شد ظاهرا تفاوت خوبی داره و برای کسانی که اهل آرشیو نیستن انتخاب خوبیه.
4- کی داره؟
5- عکسش رو که آقای Stream گذاشتن. صفحات قبل رو چک کنید. اون مدلی که نوشته شده کارتون رو راحت میکنه. همون رو تطبیق بدید. این فروشنده هایی که من دیدم نمی دونن سری 11 12 چیه. از دستشون بگیر خودت چک کن. شاید بفهمن هاردشون سری 12 هست به ضررت تموم بشه.
6- فکر نکنم هیچ جای ایران حتی تهران ریخته باشه. باید کمی بگردید.

sherlock_Holmes
18-03-2009, 12:39
اکثرا روی حساب 7200.11 به این سری هم مشکوک هستن که منطقی نیست

آره رو حساب همونه...

2- رو چه حسابی این حرفو زدن؟ سایت تخصصی سخت افزار؟ موردی هم ازش دیدن؟
نه... کلا خریدش رو ریسک میدونن اونم به خاطر سری 11.. البته همه اینو نمیگفتند... اما تاپیکهای زیادی بود که آدم رو دو دل میکرد...

- عکسش رو که آقای stream گذاشتن. صفحات قبل رو چک کنید. اون مدلی که نوشته شده کارتون رو راحت میکنه. همون رو تطبیق بدید. این فروشنده هایی که من دیدم نمی دونن سری 11 12 چیه. از دستشون بگیر خودت چک کن. شاید بفهمن هاردشون سری 12 هست به ضررت تموم بشه.

آره میدونم... میدونم چی میخوام اما نمیدونم حالا که سخت گیر میاد باید به فروشنده چی گفت دقیقا تا بتونه گیر بیاره...
من میگم سری 11...
البته تو اصفهان قطعا نیست اگر تازه دو. ماهه اومده...

dooste.man83
19-03-2009, 00:30
دوستان عزیز من بنچمارک کامل 3 عد هارد رو با نرم افزار HD Tune Pro با توجه به در خواست دوستان براتون میزارم امیدوارم به دردتون بخوره ...

سیستم من

CPU=Q9400
main=ASUS P5Q
ram=4G patriot 1000 mhz
grafic=HD3650
power=green 430A
.................................................. .............................
segate-500G-model=12.7200- sata 2-format= NTFS

minimum= 51.1 MB/S

maximum=125.7 MB/S

average=98.8 MB/S

access time= 15.2 MS

burst rate=184.1 MB/S

cpu usage= 1.9%

damaie hard = 40 daraje

تقریبا بی صدا
.................................................. .............................

maxtor -160G -sata2-format= NTFS

minimum= 25.0 MB/S

maximum= 70.1 MB/S

average=54.7 MB/S

access time= 19.5 MS

burst rate=123.4 MB/S

cpu usage= 1.7%

damaie hard = 47 daraje

کم صدا
.................................................. ..............................

maxtor-160G-IDE- format= NTFS

minimum= 34.0 MB/S

maximum= 67.0 MB/S

average=54.3 MB/S

access time= 14.3 MS

burst rate=77.5 MB/S

cpu usage= 1.4%

damaie hard = 44 daraje

پر صدا
.................................................. ..............................
در ضمن نتایجی که در سایتهای خارجی یا سایت شرکت سازنده میبینید در بهترین حالت هستش و به نوعی اعداد دقیق نیست و شما بسیار بعید به اون اعداد برسید...نتایجی که در تست بالا گزاشتم اون چیزی هست که شما میتونید بهش برسید ...

در مورد 12.7200 میتونیم بگیم فعلا بهترین هارد بازاره مگر اینکه کسی بتونه مشکلی رو توش پیدا کنه که البته تا الان کسی پیدا نکرده...دوستان لطفا وقتی صحبت از این هارد میکنید درمورد 11.7200 دیگه صحبتی نکنید باور کنید این دو هارد کوچکترین شباهتی بهم ندارن که بشه مقایسه ای انجام داد

nw_nk
19-03-2009, 01:40
دوستان عزیز من بنچمارک کامل 3 عد هارد رو با نرم افزار hd tune pro با توجه به در خواست دوستان براتون میزارم امیدوارم به دردتون بخوره ...

سیستم من

cpu=q9400
main=asus p5q
ram=4g patriot 1000 mhz
grafic=hd3650
power=green 430a

Segate-500g-model=12.7200- sata 2-format= ntfs

minimum= 51.1 mb/s

maximum=125.7 mb/s

average=98.8 mb/s

access time= 15.2 ms

burst rate=184.1 mb/s

cpu usage= 1.9%

damaie hard = 40 daraje

در ضمن نتایجی که در سایتهای خارجی یا سایت شرکت سازنده میبینید در بهترین حالت هستش و به نوعی اعداد دقیق نیست و شما بسیار بعید به اون اعداد برسید...نتایجی که در تست بالا گزاشتم اون چیزی هست که شما میتونید بهش برسید ...

در مورد 12.7200 میتونیم بگیم فعلا بهترین هارد بازاره مگر اینکه کسی بتونه مشکلی رو توش پیدا کنه که البته تا الان کسی پیدا نکرده...

طبق نتایجی که من از هاردها دیدم اگر کلیت سیستم متوسط به بالا باشه, دیگه قطعات در تست سرعت هارد تاثیر آنچنانی ندارن. سیستمی که من باهاش 7200.11 رو تست کردم p4 قدیمی با 1 گیگ رم بود. شرایط ایده آلی هم حتی از نظر دما که شما روش حساس هستید براش فراهم نبود.

هارد 7200.12 شما سرعتش غیر عادی پایینه. قضیه چیه؟ مشغول بوده؟

سرعت میانگین هاردتون فقط 2 مگ از 7200.11 بالاتره که میشه گفت مساوی هستند.

دسترسی ها هم که یکیه.

سرعت حداکثر هاردتون مگه حدود 170 نبود؟

لطفا مدل دقیق هاردتون رو بنویسید.

dooste.man83
19-03-2009, 01:52
اگر کلیت سیستم متوسط به بالا باشه, دیگه قطعات در تست سرعت هارد تاثیر آنچنانی ندارن.

هارد 7200.12 شما سرعتش غیر عادی پایینه. قضیه چیه؟ مشغول بوده؟

سرعت میانگین فقط 2 مگ از 7200.11 بالاتره.

سرعت حداکثر مگه 170 نبود؟ قبلا تست نکرده بودید؟

دوست عزیز این نتیجه تست دقیق هستش و در حالت نرمال سیستم گرفته شده و من چیزی که در تست بدست اومده رو قرار دادم...
170 گفته شده تست خود من نبود...
دما هم در سرعت هارد کاملا موثر هست....
دوستان عزیز هم نباید انتظار یک انقلاب عظیم در زمینه ساخت هارد رو داشته باشن اونم در دو مدل متوالی...
دوستان دیگم اگه میتونن تست کنن نتایج رو به ما بگن خوشحال میشیم...

nw_nk
19-03-2009, 11:18
1- دوست عزیز این نتیجه تست دقیق هستش و در حالت نرمال سیستم گرفته شده و من چیزی که در تست بدست اومده رو قرار دادم...
2- 170 گفته شده تست خود من نبود...
3- دما هم در سرعت هارد کاملا موثر هست....
4- دوستان عزیز هم نباید انتظار یک انقلاب عظیم در زمینه ساخت هارد رو داشته باشن اونم در دو مدل متوالی...
دوستان دیگم اگه میتونن تست کنن نتایج رو به ما بگن خوشحال میشیم...

1- تستی هم که من از 7200.11 گرفتم به نظرم نرمال بود.
2- ؟!
3- نمیشه سرعت کم حاصل از تست شمارو به دما ربط داد.
4- انقلاب که نه. ولی حتی اگر روند سری های قبل رو داشت باید سرعتش 10 مگی بالاتر می بود. 10 مگ نه 5 مگ. اما 2 مگ دیگه. شایدم واسط دیگه اجازه افزایش مثل قبل رو نمیده.

به غیر از شما فقط آقای Stream سری 12 دارن. بهتره منتظر ایشون بمونیم. وقتی سر زدن ازشون می خواهیم که یک تست تکی از هاردشون بگیرن تا این ابهام رفع بشه. اینجوری که نمیشه. پس کارایی بالاتر سری 12 چی شد؟ سرعت انتقال و دسترسی که با سری 11 یکیه. عامل مهم دیگه ای هست؟

راستی مدل دقیق هاردتون رو بنویسید و خیلی هم احساساتی نشید. به هر حال نوشته های شما روی خیلی ها تاثیر میزاره. وقتی میگید کارایی دقیقا دوبرابر هاردهای موجود بازار و ... منظورتون که 2 مگ سریع تر نبود؟

dooste.man83
19-03-2009, 14:32
1- تستی هم که من از 7200.11 گرفتم به نظرم نرمال بود.
2- ؟!
3- نمیشه سرعت کم حاصل از تست شمارو به دما ربط داد.
4- انقلاب که نه. ولی حتی اگر روند سری های قبل رو داشت باید سرعتش 10 مگی بالاتر می بود. 10 مگ نه 5 مگ. اما 2 مگ دیگه. شایدم واسط دیگه اجازه افزایش مثل قبل رو نمیده.

به غیر از شما فقط آقای stream سری 12 دارن. بهتره منتظر ایشون بمونیم. وقتی سر زدن ازشون می خواهیم که یک تست تکی از هاردشون بگیرن تا این ابهام رفع بشه. اینجوری که نمیشه. پس کارایی بالاتر سری 12 چی شد؟ سرعت انتقال و دسترسی که با سری 11 یکیه. عامل مهم دیگه ای هست؟

راستی مدل دقیق هاردتون رو بنویسید و خیلی هم احساساتی نشید. به هر حال نوشته های شما روی خیلی ها تاثیر میزاره. وقتی میگید کارایی دقیقا دوبرابر هاردهای موجود بازار و ... منظورتون که 2 مگ سریع تر نبود؟

3-درسته در تست من دما نرمال بوده...اینم نتیجه تست من هستش کاریش نمیتونم بکنم...
4-این مسئله هم ممکنه اما وصل کردن هارد فکر نکنم کار پیچیده ای باشه وصل یک کابل برق با کابل ساتا...اما یک چیزی رو پیدا کردم که شاید مرتبط باشه

هارد من udma6 رو میتونه ساپورت کنه ولی توی hd tune حالت اکتیو رو زده udma5.
حالا چطوری میتونم اون رو روی udma6 تنظیم کنم....منم این قسمتی که نوشتم رو مشکل دارم

شاید مشکل همین جا باشه...اگه دوستان کمک کنن بتونم بیارمش رو udma6 شاید تفاوت محسوسی کرد و من بتونم نتایج تست دقیق تری بزارم برای دوستان

5-در مورد 2 برابر بودن سرعت منظور من نسبت به هارد مکستور خودم بود که تستش رو گزاشتم نه نسبت به 11.7200
از این مدل هارد فقط یک مدل تو بازار هستش نه مدلهای مختلف...مدلش = st3500410as
احساساتی هم نشدم دوست عزیز گفتم از نظر سرعت فعلا از هارد های تو بازار بهتره ...شما بیا یک مدل بهتر پیشنهاد بده من و بقیه دوستان بسیار خوشحال میشیم ...در ضمن این هارد به مراتب از مکستورهای تو بازار بهتره بعید میدونم کسی از خریدش پشیمون بشه...بندم نه فروشندم نه سودی میبرم قسطم فقط کمک هست در ضمن این هارد الان تو بازار بسیار کم یابه...

بازم میگم اگه دوستان دسترسی به این هارد دارن حتماد تست بگیرن قرار بدن همه استفاده کنن...

I HAVE RETURNE
19-03-2009, 17:28
یه سوال: مکستور دایموند مکس 22 با seagate 7200.11 توی تستها چقدر تفاوت دارند؟ ( یا 23 با 7200.12) ممنون

iraniran2
19-03-2009, 19:25
هيچ فرقي ندارن. اين تاپيك رو بببين.

sherlock_Holmes
05-04-2009, 14:53
دوستان ما هیچی نیافتیم!
عید هم که دیگه ماشاا... کلا تا خود 15 همه جا تعطیل بود!!

دو روز گشتم بازم نبود...
اما هنوز دنبالشم...
حالا یه سوال:
اکثر فروشنده ها میگفتند مکستور و سیگیت یکی هستند! یعنی گفتند با دو نام هست اما یکی اون یکی رو خریده و الان یکی هستند!
این صحت داره؟

یکیشون هم گفت سیگیت پایینترین برند بازاره!! که البته نظرش خیلی تابلو بود!!

nw_nk
06-04-2009, 13:31
دوستان ما هیچی نیافتیم!
عید هم که دیگه ماشاا... کلا تا خود 15 همه جا تعطیل بود!!

دو روز گشتم بازم نبود...
اما هنوز دنبالشم...
حالا یه سوال:
1- اکثر فروشنده ها میگفتند مکستور و سیگیت یکی هستند! یعنی گفتند با دو نام هست اما یکی اون یکی رو خریده و الان یکی هستند!
این صحت داره؟
2- یکیشون هم گفت سیگیت پایینترین برند بازاره!! که البته نظرش خیلی تابلو بود!!

1- اگر مدل های هم رده رو در نظر بگیرید بله.
2- به قول خودتون تابلو.

mr.taherii
07-04-2009, 10:19
سلام
من هم دنبال هارد 7200.12 در قم هستم،اصلا seagate نیست چه برسه به سری 11 یا 12.زنگ زدم دیجیتال،الماس،سازگار در تهران،فقط سازگار seagate می فروخت که یه شماره بهم داد که اون هم سری 11 را داشت.دوباره زنگ زدم سازگار گفت سری 12 ندارم باید درخواست بدهم که دو هفته دیگه میرسه.

iraniran2
07-04-2009, 15:14
ميتوني با نمايندگي يا فروشگاه‌هاي تهران تماس بگيري بگي برات با تيپاكس بفرستند.

mr.taherii
08-04-2009, 18:55
ميتوني با نمايندگي يا فروشگاه‌هاي تهران تماس بگيري بگي برات با تيپاكس بفرستند.
همون روز به چند تا از فروشندگان سازگار ارقام در تهران زنگ زدم که هیچ کدام نداشتند.دیروز رفتم تهران ولی نرسیدم برم پاساژ ایرانیان،رفتم پایتخت مودم adsl بخرم، فقط 1 ترا سیگیت داشت که سری 11 بود و نخریدم

nw_nk
09-04-2009, 18:11
سلام.

دوستانی که چند هفته قبل در این تاپیک در بحث سرعت هارد ها شرکت داشتند:

خواستم اطلاع بدم که تاپیکی مناسب برای تست هارد ها در انجمن

مطالب عمومی سخت افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

زیرمجموعه

هارد دیسک، اپتیکال درایوها و سایر ابزار ذخیره سازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ایجاد شده.

حتما چک کنید و اگر علاقه داشتید شرکت کنید.

تست هاردهای کاربران انجمن با برنامه HD Tune (نسخه دوم) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

با تشکر.

sherlock_Holmes
30-04-2009, 11:26
میبخشید من باز این تاپیکو میارم بالا...
من نتونستم این هارد رو گیر بیارم!!
بعد از یکماه گشتن واقعا عجیبه که توی این بازار اصفهان که هیچی (اصلا سیگیت نیست!) توی تهران هم چند نفر سفارش دادم اما برام پیدا نکردند...!

بالاخره یه مدلی یکی برام پیدا کرده که 7200.12 هست اما 418AS هست...
من دنبال 410 بودم...

حالا به نظرتون این هم خوبه؟
آیا تفاوتی در سرعت ندارن؟
ارزششو داره؟
60 تومن هم قیمتشه...

یادمه stream عزیز گفتند که صداش بیشتره میخوام ببینم آیا این صدا خیلی اعصاب خرد کن هست؟
چجوریه کلا این صدا؟ جریانش چیه؟

ممنون...

iraniran2
30-04-2009, 20:56
توي اين تاپيك برات نوشتم