PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك مخصوص Civilization 4

Lovelyman
31-01-2006, 18:07
سلام من اين تاپيك رو زدم كه درباره ي اين بازي به هم كمك كميك اول اطلاعات بازي : Minimum System Requirements
Operating System:

Windows® 2000/XP

Processor:

1.2 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon processor or equivalent

Memory:

256 MB RAM (Windows 2000) / 512 MB RAM (Windows XP)

Hard Disk Space:

1.7 GB Free

CD-ROM Drive:

4X Speed

Video:

DirectX 9.0c-compatible 64 MB video card with Hardware T&L support (GeForce 2/Radeon 7500 or better)

Sound:

DirectX 9.0c-compatible sound card

DirectX®:

DirectX® version 9.0c (included) or higher

Recommended System Requirements
Operating System:

Windows® 2000/XP

Processor:

1.8 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon processor or equivalent

Memory:

512 MB RAM

Hard Disk Space:

1.7 GB Free

CD-ROM Drive:

4X Speed

Video:

128 MB Video Card w/ DirectX 8 support (pixel & vertex shaders)

Sound:

DirectX 9.0c-compatible sound card

DirectX®:

DirectX® version 9.0c (included) or higher

من خودم بازي رو ريختم ايران رو هم داره ولي خودم نمي دونم چي كار بايد بكنم اهل فن كمك كنن
ممنون :blush:

signal
01-02-2006, 01:35
منم بازي رو همين امشب گرفتم. دوست دارم زودتر ببينم چي به چيه. كمك.

Lovelyman
01-02-2006, 17:01
آقا كسي يهني تو اين فروم به اين بزرگي اين بازي رو نداره و بلد نيست تا به ما ياد بده ما هم فيض ببريم؟؟؟

signal
07-02-2006, 01:21
اونجوري كه توي كليك ازش تعريف كرد گفتم حتما توپه. حالا نميدونم چرا كسي نرفته تو كارش. در ضمن بازي زبون قارسي هست . جالبه

Lovelyman
07-02-2006, 09:31
لا اقل اونايي كه قديمي ترش رو دارن بيان بگن چه جوري بازي كنيم من كه هيچي از نحوي ساختمون سازي و اين جور چيزا نفهميدم

ALt3rnA
07-02-2006, 15:10
خیلی ساده هستش که!!!اگه وقت داشتم واست عکس میگرفتم نشونت میدادمش

Lovelyman
08-02-2006, 11:18
خوب هكر جان فقط اوميدي يه پستي بدي بري ها خوب پست ميدي يه چيزي با هاش بگو اون طوري نمشه كه هر وقط عكس گرفتي پست ميدادي من بد بخت يه هفتس كه الاف اين بازيم

ALt3rnA
08-02-2006, 11:46
باشه با با!!جوش نزن!! خب اولش باید یه شهر بسازی .بعد هم باید یه مقدار تکنولوژی لازم رو بدست بیاری و در این موقع یه سری از خونه ها فعال میشن و باید اونی رو که نیاز داری انتخاب کنی.بعد ش هم در نوبت های بعدی به مرور ساختمون مورد نظرت اماده میشه.

اگه متوجه نشدی باید به این روش عمل کنی.....
1-فایل _Civ4Config رو در پوشه ی بازی باز کن
2- عبارت CheatCode = 0 رو به عبارت CheatCode = chipotle تغییر بده و فایل رو سیو کن و وارد بازی شو.
3-دکمه ی ~ رو فشار بده و عبارت game.debugmode رو وارد کن
4- ctrl+w رو فشار بده و وقتی واحد های مورد نظرت رو گذاشتی دوباره همین دکمه رو فشار بده تا بتونی بازی کنی

Lovelyman
08-02-2006, 11:55
بابا من اصلا بلد نيستم شهر بسازم تازه يه دفعه هم كه شانسي ساختم نفهميدم چه جوري تكنلوژي بگيرم و حمله كنم يكه بياد كامل توضيح بده

NFSMW
08-02-2006, 12:19
قسمت تمرینیشو برو هر چی داره یاد میگیری

ALt3rnA
08-02-2006, 17:38
ببین وقتی بازی شروع میشه دو تا واحد داری ...یکیش کارگر هستند یکی هم دیده بان .وقتی رو کارگر کلیک میکنی روی زمین یه نشونه هایی میبینی .باید کارگرتو ببری روی یکی از خونه ها که علامت چکش داره و بعد از توی پنل کارگر بیلد تاون رو انتخاب کنی

Lovelyman
08-02-2006, 17:49
خوب بعدش چي كار كنم لطفا كامل توضيح بديد

CAnZO
31-01-2010, 13:15
سلام

يه اسنپ شات خاص!
ميخواستم اين لحظه با شكوه رو با شما تقسيم كنم ! بعد از مدتهاي طولاني در يه جزيره بالاخره با تمدنهاي ديگه برخورد كردم! از خوش شانسي يه بازرگان بزرگ در همين زمان متولد شده و دارم با كاراول ( كشتي هاي اوليه بازي ميفرستمش به يه شهر دور. با اين سفر اندازه تمام طلايي كه تا بحال جمع كردم يكدفعه بدست ميارم.
اين نزديكترين زوم بازي هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mim.navabi
01-02-2010, 11:52
سلام دوستان ، Civilization 4 دارای نسخه های متعددی هست ، لطفآ هر نسخه که مد نظرتون و بازی می کنید نام و یا اسکرین شات از آن بگذراید
.
من نسخه Colonist رو دارم

CAnZO
03-02-2010, 05:34
هيچوقت فكر نميكردم از گاندي بدم بياد!
وقتي داريد تازه كاوالري ميسازيد گاندي آپولو پروگرامو تموم كرده. انگليس و آمريكا هم باهاش فرندلي اند.difficulty= NOBLE

سلام دوستان ، Civilization 4 دارای نسخه های متعددی هست ، لطفآ هر نسخه که مد نظرتون و بازی می کنید نام و یا اسکرین شات از آن بگذراید
.
من نسخه Colonist رو دارم
كلونيزيشن آخرين اكسپانسيون civ 4 هست . من ورژن يك رو تازه شروع كردم.

clove
03-02-2010, 06:15
هيچوقت فكر نميكردم از گاندي بدم بياد!
وقتي داريد تازه كاوالري ميسازيد گاندي آپولو پروگرامو تموم كرده. انگليس و آمريكا هم باهاش فرندلي اند.difficulty= NOBLE

كلونيزيشن آخرين اكسپانسيون civ 4 هست . من ورژن يك رو تازه شروع كردم.

سلام
دوستان یه سوال داشتم . من از بازی مدیوال 2 و امپایر : توتال وار (کلا از بازی های استراتژیک تو این سبک ) خیلی خوشم میاد به نظرتون این بازی هم مثل اونا جذابه؟؟

Gregar
03-02-2010, 11:39
سلام
دوستان یه سوال داشتم . من از بازی مدیوال 2 و امپایر : توتال وار (کلا از بازی های استراتژیک تو این سبک ) خیلی خوشم میاد به نظرتون این بازی هم مثل اونا جذابه؟؟

جذابیتش از نظر من دو برابره . چون واقعا روش کار شده . حتی زبان هر قوم فرق میکنه . مثلا پرشن فارسی حرف میزنه . از اونایی که گفتی کمی سختتره و به صورت turn based هست .

CAnZO
04-02-2010, 10:44
سلام

با اجازه همه يه مقدار توضيح درباره بازي

اول اينكه اين نوع بازيها رو با عنوان 4x ميشناسن: explore - exploit - expand -exterminate . اين چهار اصل روح بازي CIV هست.

گيم پلي CIV 4 بطور مختصر اينجوريه:
-----------------------------------------

در ابتدا ( سال4000 ق.م ) يه settler ( بنيانگذار) داريد كه بايد باهاش يه شهر بسازيد . اين شهر شامل يك تايل مركزيه در نقطه اي كه ( بنيانگذار) قرار داشت بعلاوه 20 تايل اطرافش .

بيس شهر:

الان فقط يه نفر جمعيت داره كه از يه تايل استفاده ميكنه ولي با زياد شدن جمعيت تايلهاي ديگه هم اشغال ميشن ( تايل مركزي هم هميشه به حاصل شهر اضافه ميشه) . تايل ها غذا - كار - ثروت ميدن. مثلا 1-1-3. يه مقدار غذا صرف جمعيت موجود ميشه ( 2 تا براي يه نفر) بقيه ميره تو پيمانه به حد معيني كه ميرسه يك نفر به شهر اضافه ميشه. كار صرف توليد چيزي ميشه كه داريد ميسازيد فرضا هر دور 3 واحد كار بعد از 10 دور يه سرباز ميده يا شايد بخواهيد يه ( بنيانگذار) بسازيد براي ساخت شهر بعدي. ثروت هم بهمين ترتيب بصورت پيمانه اي صرف رسيدن به تكنولوژي ها ميشه ضمن اينكه همش رو هم ميتونيد به اينكار اختصاص نديد.

مديريت اين شهرها به تنهايي و مديريت كل مجموعه جنبه هاي مختلفي داره:

بهبود تايلها : بايد Worker بسازيد و روي هر تايل مزرعه ؛ راه ؛ معدن و غيره ايجاد كنيد. تاسيسات بيشتري با پيشرفت تكنولوژي امكانپذير ميشن پس كارگرها معمولا در تمام طول بازي مشغول كارند.

شهرها بوسيله دوعامل ناخشنودي و بيماري تهديد ميشن. ناخشنودي بر اثرجنگ و افزايش جمعيت بوجود مياد. مثلا اگه در حال حاضر جمعيت مجاز 5 باشه و شهر برسه به 6، نفر ششم ناخشنود هست و كار نميكنه پس تايلش خالي ميمونه .ولي اون بهرحال غذا مصرف ميكنه در نتيجه شهر بي غذا و كم توليد ميشه . ناسلامتي بر اثر افزايش جمعيت، زمينهاي بد مجاور مثل جنگلهاي وحشي و زمينهاي سيلابي و آلودگي صنعتي بوجود مياد . وقتي اين فاكتورها برفاكتورهاي سلامت مثل بيمارستان و كانال آبرساني aqueduct و غيره بچربند شهر ناسالم ميشه .اينجا مسئله مهمي مطرح ميشه: كالاهاي لوكس ، كالاهاي بهداشتي . هر يك قلم كالاي لوكس يا بهداشتي يك واحد جمعيت شهري رو از ناخشنودي درمياره يا يك واحد به سلامت شهر اضافه ميكنه ( كه در واقع به شهر امكان رشد بيشتر ميده ). تايلهاي مهمي روي نقشه كه حاوي كالاي لوكس ( طلا ، جواهرات ،عطر...) يا كالاي بهداشتي ( كه ارزش غذايي هم دارند مثل: ماهي ، گندم ، برنج ...) هستند بايد داخل مرز شما باشن تا بشه ازشون استفاده كرد.بنابراين دسترسي به اين تايلها يكي از عوامل مهم طرح توسعه شماست.( و ناگفته نماند تايلهاي صنعتي مثل سنگ و فلزات و... )

شهرها هزينه نگهداري دارند كه از خزانه كم ميشه. با زياد شدن شهرها و دور شدنشون از شهر اول ( پايتخت ) اين هزينه به شكل جريمه اي زياد ميشه. بايد دادگاه بسازيد ؛ شهر ممنوعه بسازيد كه پايتخت دوم محسوب ميشه و اتلاف سرمايه شهرهاي دور رو كم ميكنه. همچنين بايد سيويك هاي مناسب انتخاب كنيد. سيويكها سيستم هاي مديريتي هستند در شاخه هاي مختلف نظامي ؛تجاري؛ كارگري؛ ديني... . بعضي سيويكها شرايط بهتري براي جنگ دارند بعضي ها براي رشد يا درآمد بهتر. براي انتخاب سيويك مناسب بايد به تكنولوژيش رسيده باشيد.

ديپلماسي هم بخش جالبي از بازيه. معمولا بايد بده بستون كنيد( تجارت كالاهاي لوكس و استراتژيك) . كلاه سرشون بذاريد .اختلاف بندازيد. محبتشون رو با دادن هدايا يا تغيير دين رسمي جلب كنيد. براي جنگ متحد بشيد .
دين ها با رسيدن به تكنولوژيهاي مرتبط بنيانگذاري ميشن. مثلا اسلام با رسيدن به divine right ايجاد ميشه. البته بعد از بوديسم ، يهوديت، مسيحيت و بقيه اديان. دين تقريبا درهمه چيز بازي اثر ميذاره در كنترل خشنودي شهرها ؛ ميزان توليد ، وضعيت نظامي ؛ ديپلماسي ... همه دينها مثل هم عمل ميكنند.

يكي از خصوصيات شهرها (فرهنگ) هست. معبد ،دانشگاه ؛ كتابخانه و ساختمونهايي كه كم كم در شهر ايجاد ميشن درهر دور چند واحد فرهنگ به شهر اضافه ميكنند. فرهنگ مرز شهر رو گسترش ميده. شهري كه ساختمون فرهنگي نداره كالچرش صفره و مرزش يك خونه اطرافشه. وقتي فرهنگش به 100 ميرسه اين مرز يه خونه از هر طرف گسترش پيدا ميكنه. اين اتفاق موقع رسيدن به فرهنگ 1000 / 10000 و الي آخر تكرار ميشه. با گسترش مرز تايلهاي بيشتري رو تصرف ميكنيد يا به مرزهاي همسايه فشار مياريد تا جايي كه شهرهاي كم فرهنگ همسايه تسليم شما شده و به مالكيت شما در ميان. بنابراين يه مسابقه مرزي هم درجريانه.

بخش جنگ زياد فرقي با بازيهاي RTS نداره. سربازها ميتونن با هم يه تايل رو اشغال كنن . يه خونه يا چند خونه حركت دارن و به هم يا شهرها حمله ميكنند.سربازها هزينه نگهداري دارند كه از خزانه كم ميشه.سربازها ضمن اينكه ميتونن از دوره اي به دوره ديگه ارتقاء پيدا كنند( مثلا نيزه دار به تفنگدار ) وقتي هم در درگيري پيروز ميشن قدرتشون بيشتر ميشه (مثلا سرباز صفر به سربازحرفه اي تبديل ميشه و يا انواع ارتقاءهاي ديگه)

شرايط برد مختلفي در بازي هست كه همزمان ميشه تعقيب كرد:
نابود كردن بقيه
مسابقه ساخت ملل متحد و پيروزي در انتخابات رهبر جهاني.
مسابقه ساخت موشك سفر به فضا.
داشتن 75 درصد جمعيت و مساحت دنيا.
داشتن سه شهر با فرهنگ افسانه اي 50/000
داشتن بيشترين امتياز در دور آخر( سال 2050)

اينها كليات بازي هست.

Gregar
04-02-2010, 12:15
ممنون . توضیح خوبی بود . حالا یه سوال در مورد رابطه ثروت با research دارم

هر شهر از تایل های اطرافش ثروت هم جمع میکنه . مثلا یه شهر 20 تا طلا داره . اگه میزان research باشه 90% . اونقت 18 تا از اون 20 تا طلا میره واسه research و 2 طلا به income اضافه میشه .
حالا من توی خزانه داری نگاه که کردم از عوامل کاهش درامد : 1-هزینه نگهداری شهر 2-هزینه civic ها 3-inflicts بود . من این اخریه رو نفهمیدم واسه چیه . اگه میشه یه توضیح بده

CAnZO
04-02-2010, 13:06
ممنون . توضیح خوبی بود . حالا یه سوال در مورد رابطه ثروت با research دارم

هر شهر از تایل های اطرافش ثروت هم جمع میکنه . مثلا یه شهر 20 تا طلا داره . اگه میزان research باشه 90% . اونقت 18 تا از اون 20 تا طلا میره واسه research و 2 طلا به income اضافه میشه .
حالا من توی خزانه داری نگاه که کردم از عوامل کاهش درامد : 1-هزینه نگهداری شهر 2-هزینه civic ها 3-inflicts بود . من این اخریه رو نفهمیدم واسه چیه . اگه میشه یه توضیح بده

آخري نرخ تورمه به درصد. ولي هنوز نميدونم چجوري بايد كمش كرد!

وین رونی
04-02-2010, 13:57
بچه ها من خیلی این بازی را دوست دارم.بارها این بازی را شروع کردم اما همن اوایل مجبور به ترک بازی شدم.به خاطر اینکه زیاد از بازی سر در نمیارم.شاید به هم به خاطر اینه که زبان انگلیسیم خوب نیست.
آیا این بازی فارسی شده؟یا آموزش فارسی از این بازی هست؟
متشکر

Gregar
04-02-2010, 23:24
یه سوال دیگه :
وقتی به یه resource دست پیدا میکنی ، با توجه به وصل بودن شهر ها به هم ، ایا تاثیر اون (مثل سلامتی) روی کل شهرهاست یا نه؟

و دوباره سوال :
تبادل تکنولوژی و resource چجوریه ؟ وقتی دو ملت با هم تکنولوژی یا resource مبادله میکنن ایا از ملت ما یا اونها چیزی کم میشه ؟

شرمنده زیاد سوال میکنم

CAnZO
05-02-2010, 03:43
تورم: Inflation كه قابل كم كردن نيست.

بچه ها من خیلی این بازی را دوست دارم.بارها این بازی را شروع کردم اما همن اوایل مجبور به ترک بازی شدم.به خاطر اینکه زیاد از بازی سر در نمیارم.شاید به هم به خاطر اینه که زبان انگلیسیم خوب نیست.
آیا این بازی فارسی شده؟یا آموزش فارسی از این بازی هست؟
متشکر

متاسفانه نميدونم.

یه سوال دیگه :
وقتی به یه resource دست پیدا میکنی ، با توجه به وصل بودن شهر ها به هم ، ایا تاثیر اون (مثل سلامتی) روی کل شهرهاست یا نه؟

و دوباره سوال :
تبادل تکنولوژی و resource چجوریه ؟ وقتی دو ملت با هم تکنولوژی یا resource مبادله میکنن ایا از ملت ما یا اونها چیزی کم میشه ؟

شرمنده زیاد سوال میکنم
1- بله . بشرط وصل بودن شهرا .
2- كالا كم ميشه . تكنولوژي نه. ( فقط كالاي اضافي رو مبادله كنيد)

M E T A L
07-02-2010, 13:59
آخه این بازی که خیلی قدیمیه من 3-4 سال پیش بازی کردم تقریبا تا آخرشم رفتم.
جالبه ولی قدیمیه

Gregar
07-02-2010, 17:36
جالبه ولی قدیمیه

به هر حال اخرین نسخه از این بازی زیباست و اگه نسخه 5 میومد مطمئنا بهتر بود .
راستی شما منظورتون از تموم کردن حتما سناریو ها بوده دیگه ؟

CAnZO
11-02-2010, 06:02
جالبه ولی قدیمیه
قديمي بودن ايراد نيست.

Never fight a land war in Asia

Gregar
11-02-2010, 11:29
دیروز یه اتفاق افتاد شاخ در اوردم اینجوری:4:
با قوم پرشن قوی ترین قوم شده بودم . امریکا هم نفر سوم بود
بعد از کلی رابطه صلح امیز با امریکا تونستم امریکا رو از مسیحیت به اسلام Convert کنم :18:
جالب اینجاست که تنها متحدم در بازی امریکا بود و با همه در حال جنگ بودم و هر چی به امریکا میگفتم گوش میکرد :27:

CAnZO
16-02-2010, 23:51
بعد از کلی رابطه صلح امیز با امریکا تونستم امریکا رو از مسیحیت به اسلام Convert کنم :18:

اگه اينقدر باشما دوست هست ديگه نيازي نيست بخواين تغيير دين بده البته اگه معبد shrine اين دين رو ساخته باشيد كمي طلا از اين راه بدست مياد( به تعداد شهر هاي كانورت شده).شما هم كه به هر حال آخراي بازي بايد free religion رو بعنوان سيويك انتخاب كنيد.
( نميدونم وقتي free religion رو انتخاب ميكنيد هنوز shrine طلا ايجاد ميكنه يا نه)

CAnZO
17-02-2010, 15:21
اين يه بازي در سطح noble هست.
شروع بسيار اميدوار كننده بود.

شهر اول داراي Cow و Gem كه هر تايلش 8 طلا ميده.
محل شماره 2 براي شهر بعدي خوب بنظر مياد: يك خوك و دو شكر داره ( غذاي كافي) و 3 فيل ( پروداكشن خوب)

در همين حال احتمال بدي دادم كه طبق معمول نسخه قبلي CIV وقتي محل شروع اكازيون باشه بزودي متوجه ميشويد كه از هر طرف به فاصله كمي با همسايه ها محاصره شدين و امكان توسعه نيست.
متاسفانه همين وضع پيش اومد و زمين پايين مسكو كه ادويه داره بوسيله مصر اشغال شده و سمت پايين و چپ هم آزتكها هستن. شايد بهترين كار گرفتن شهر پايين مسكو باشه ولي فعلا ضعيفم...

Gregar
17-02-2010, 21:33
ایا همیشه جاهایی که خود بازی برای ساختن شهر با دایره ابی پیشنهاد میده بهترین انتخابه ؟
یا کلا تنظیم Recommended واسه همه چی (ساختن ساختمان ، پیشرفت تکنولوژی ، کارگرها و ... ) خوبه ؟
چون من معمولا واسه محل ساخت شهر و پیشرفت تکنولوژی چیزی رو که خودش پیشنهاد میکنه رو انتخاب میکنم ولی واسه بقیه خودم انتخاب میکنم ؟

CAnZO
19-02-2010, 08:01
ایا همیشه جاهایی که خود بازی برای ساختن شهر با دایره ابی پیشنهاد میده بهترین انتخابه ؟

محلهاي پيشنهادي معمولا اشتباهه. فاصله كافي رو با شهر قبلي حفظ نميكنه.

خود بازي هم ميگه راهنمايي ها رو ميتونيد كلا نديده بگيريد!!

Gregar
19-02-2010, 09:50
محلهاي پيشنهادي معمولا اشتباهه. فاصله كافي رو با شهر قبلي حفظ نميكنه.

خود بازي هم ميگه راهنمايي ها رو ميتونيد كلا نديده بگيريد!!

واسه ساختمون ها چی ؟ اونها که جلوش کلمه Recommended داره .

CAnZO
19-02-2010, 12:55
واسه ساختمون ها چی ؟ اونها که جلوش کلمه Recommended داره .

تقريبا دلبخواهيه. مثلا من اگه شهرم عصباني باشه نظامي نميسازم. ميرم سراغ تئاتر .
-------------------
اين يه مورد از كودن بودن بازي درمورد جاي شهر:
همه ميدونن بندر بهتره ( بخاطر طلاي دريا ) با اين همه پيشنهادشو ببين!

----------
مورد تازه !!!

اگر يه تايل رو مزرعه كنيد تا آب به تايل كناريش برسه ديگه نميشه به چيز ديگه تبديلش كرد وگرنه اون مزرعه عملا آبشو از دست ميده. تو عكس پاييني يه مزرعه داريم روي plain با غذاي يك!!!! ( خوشبختانه اينجا يه راه حل دارم كه آبو از راه دورتري از پايين بيارم وگرنه اون فيل كلا از دست ميرفت)
اين يه راه حل معمول در Civ3 بود كه ظاهرا اينجا جواب نميده.

Gregar
19-02-2010, 22:04
اها راستی این ماجرای اب رسیدن به تایل برای ایجاد مزرعه رو میشه یه توضیحی بدی ؟
چون من معمولا تا گرفتن تکنولوژی Civil Service با مشکل ایجاد مزرعه در مناطق دور از اب مواجه ام

CAnZO
20-02-2010, 00:51
قبل از رسيدن به تكنولوژي Civil Service مزرعه رو فقط روي تايلي ميشه ساخت كه كنار آب شيرين باشه. نميشه از مزرعه كناري آب گرفت ولي بعدش چرا .
------------
غير از سيويل سرويس "بيولوژي" هم تكنولوژي جالبي هست كه ديگه مزرعه رو هر جايي ميشه ساخت و تمام مزرعه ها هم 1+ غذا اضافي ميدن.
بيولوژي حتي زمان جنگ كمك ميكنه! شهرها زمان جنگ اعتصاب ميكنن و دچار بي غذايي و مرگ ومير ميشن. وقتي بيولوژي مياد يه دفعه كلي به غذاي شهر اضافه ميشه . در نتيجه لازم نيست به فكر جمعيت عصباني در حال اعتصاب باشيد. جون غذا كافي هست ميتونن تو اعتصاب بمونن!!

وین رونی
09-03-2010, 22:07
تو این بازی چطور میشه کشور دیگه ای را زیر سلطه در آورد؟حتماً باید جنگید؟
چطور و با چه نیرویی(Settler?) میشه به کسی پیشنهاد داد یا کلاً معامله کرد؟

من با یکی در جنگ هستم چطور می تونم با اون آتش بس اعلام کنم و روابط دیپلماتیک داشته باشم؟
متشکر

وین رونی
10-03-2010, 11:46
چطور و با چه نیرویی(Settler?) میشه به کسی پیشنهاد داد یا کلاً معامله کرد؟

من با یکی در جنگ هستم چطور می تونم با اون آتش بس اعلام کنم و روابط دیپلماتیک داشته باشم؟
متشکر

:42: بچه ها به خدا گیرم-الآن زدم تو پر یکی از همسایه ها اونم هی زارپ و زارپ نیرو می فرسته برای دعوا.نیروهام دارن کم میشن

hobgoblin
10-03-2010, 13:36
:42: بچه ها به خدا گیرم-الآن زدم تو پر یکی از همسایه ها اونم هی زارپ و زارپ نیرو می فرسته برای دعوا.نیروهام دارن کم میشن

سمت راست اسم شاه كشور هاي ديگه رو به رنگاي مختلف نوشته و جلوي اون كسايي كه باهات در حال جنگ هستن قرمز نوشته war روي اون اسم كليك كن صفحه صحبت با پادشاه اون كشور باز ميشه اونجا ميتوني تقاضاي صلح كني يا اينكه يه پولي تكنولوژيي چيزي باج بدي البته شايد با تمام اين حرفا بازم قبول نكنه باهات صلح كنه. اگه قبول نكرد برو با كشوراي ديگه كه صلح هستي باهاشون صحبت كن و باج بده بهشون تا با كشور مورد نظرت وارد جنگ بشن تا ضعيف بشه و دست از سر تو برداره.

در كل توي اين بازي تو شرايط يه پادشاه واقعي رو داري و مي توني از راه هاي مختلف توش پيشرفت كني.

من توي زندگيم هيچ بازي رو اندازه سري سيويليزيشن دوست ندارم. واقعا بي نظيره به شرطي كه تا كاملا ياد نگرفتي بي خيالش نشي.

سوالي بود در خدمتم

وین رونی
10-03-2010, 14:23
سمت راست اسم شاه كشور هاي ديگه رو به رنگاي مختلف نوشته و جلوي اون كسايي كه باهات در حال جنگ هستن قرمز نوشته war روي اون اسم كليك كن صفحه صحبت با پادشاه اون كشور باز ميشه اونجا ميتوني تقاضاي صلح كني يا اينكه يه پولي تكنولوژيي چيزي باج بدي البته شايد با تمام اين حرفا بازم قبول نكنه باهات صلح كنه. اگه قبول نكرد برو با كشوراي ديگه كه صلح هستي باهاشون صحبت كن و باج بده بهشون تا با كشور مورد نظرت وارد جنگ بشن تا ضعيف بشه و دست از سر تو برداره.

در كل توي اين بازي تو شرايط يه پادشاه واقعي رو داري و مي توني از راه هاي مختلف توش پيشرفت كني.

من توي زندگيم هيچ بازي رو اندازه سري سيويليزيشن دوست ندارم. واقعا بي نظيره به شرطي كه تا كاملا ياد نگرفتي بي خيالش نشي.

سوالي بود در خدمتم
متشکر
سوال که زیاده حتماً مزاحمتون میشم

Gregar
11-03-2010, 10:57
این بازی اینقدر معتاد کننده است که مجبور شدم دیگه بازی نکنم . شبا خواب تمدن جدید خودم رو میدیدم :31:

وین رونی
12-03-2010, 18:22
هورا امروز تونستم روم را از گردونه روزگار محو کنم.نظر من اینه که برای به دست آوردن منابع باید سرزمینهای بیشتری تصرف کرد.درسته؟

تو جنگ امروز متوجه شدم بهترین نیرو برای دفاع از شهر کماندارها هستند.لامصب پایتختشون خیلی طول کشید تا فتح بشه.چهار تا کماندار گذاشته بودن تو شهر کلی از نیروهامو نفله کردن.

اساتید توصیه خواصی ندارند؟

hobgoblin
13-03-2010, 08:40
آقا انگار Civilization v هم امسال مياد

من كه ديگه نمي تونم تحمل كنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Gregar
13-03-2010, 13:31
هورا امروز تونستم روم را از گردونه روزگار محو کنم.نظر من اینه که برای به دست آوردن منابع باید سرزمینهای بیشتری تصرف کرد.درسته؟

تو جنگ امروز متوجه شدم بهترین نیرو برای دفاع از شهر کماندارها هستند.لامصب پایتختشون خیلی طول کشید تا فتح بشه.چهار تا کماندار گذاشته بودن تو شهر کلی از نیروهامو نفله کردن.

درسته . با بدست اوردن شهر های بیشتر به احتمال زیاد منابع بیشتری بدست میاد ولی من معمولا بیشتر از 8 تا شهر نمیسازم . چون خیلی وقتگیره .
واسه دفاع هم بهترین گزینه تیربارچیه (اسمش یادم نیست) ولی در عصر قدیم همون کماندار خوبه

وین رونی
15-03-2010, 09:42
درسته . با بدست اوردن شهر های بیشتر به احتمال زیاد منابع بیشتری بدست میاد ولی من معمولا بیشتر از 8 تا شهر نمیسازم .
پس چطوری مرزهات را گسترش میدی؟

چند تا عکس از civ V:

Gregar
15-03-2010, 21:46
مرزهام اینقدر زیاد هست که دیگه از پس این همه قلمرو برنمیام .
تازه من با گسترش فرهنگ مرزم رو هم کمی افزایش میدم

CAnZO
20-03-2010, 05:05
این بازی اینقدر معتاد کننده است که مجبور شدم دیگه بازی نکنم . شبا خواب تمدن جدید خودم رو میدیدم :31:
با اين بازي اصلا خواب معني نداره :31:الان كه اومدم در حال بردنم. عجيبه با اينكه ميدونم يه ساعت ديگه ميگه you win a space race victory بازم ادامه ميدم!!

با كاتاپالت دفاع شهر رو به صفر ميرسونيد. بعد بهتره سربازا برتري تكنولوژيك هم داشته باشن. ولي محاسبه اينكه كي و كجا حمله كنيم باحال تره. دفاع هم هميشه بيشتر از حمله مزه ميده!!

مرسي. سال نو ؛ سيويليزيشن نو !!

درسته . با بدست اوردن شهر های بیشتر به احتمال زیاد منابع بیشتری بدست میاد ولی من معمولا بیشتر از 8 تا شهر نمیسازم . چون خیلی وقتگیره .

آخرين بردم با شش تا شهر بود .خيلي شيرين بردم!
----------------------
يه چيزي: برد وباخت بستگي كامل به موقعيت اوليه اي داره كه map generator به شما داده. از وسط بازي معلومه شانس برد چقدره ( من تو يه بازي صلح آميز ميگم )

اگه منظور روشهاي برد در بازي هست:

نابود كردن بقيه
مسابقه ساخت ملل متحد و پيروزي در انتخابات رهبر جهاني.
مسابقه ساخت موشك سفر به فضا.
داشتن 75 درصد جمعيت و مساحت دنيا.
داشتن سه شهر با فرهنگ افسانه اي 50/000
داشتن بيشترين امتياز در دور آخر( سال 2050)

جنگ لازم نيست. ولي شايد جالب باشه!

وین رونی
20-03-2010, 16:39
نمی دونم چرا اینقدر بازی برام راحت بود و زود تموم شد.تو هر ترن کلی سرباز و تکنولوژی می ساختم و تازه کلی هم منابع بدست آورده بودم و تجارت با دیگران هم جای خودش.آخر سر زدم سه تا از همسایه هام رو نابود کردم و رسیدم به ترن آخر و تموم!!!!!

Gregar
21-03-2010, 22:12
یکی میتونه راجع به انتخابات رهبر جهانی توضیح بده
چون الان من با یکی در حال رقابت هستم . نمیدونم کی چقدر به من رای میده و رای کل چه جوری حساب میشه و ...
جالب اینجاست که تمام کشورها به اون چینیه رای میدن ولی امریکا به من . امریکا رو هم تونستم مسلمون کنم . در کل امریکا زیر سلطه منه

CAnZO
22-03-2010, 04:44
یکی میتونه راجع به انتخابات رهبر جهانی توضیح بده
چون الان من با یکی در حال رقابت هستم . نمیدونم کی چقدر به من رای میده و رای کل چه جوری حساب میشه و ...
جالب اینجاست که تمام کشورها به اون چینیه رای میدن ولی امریکا به من . امریکا رو هم تونستم مسلمون کنم . در کل امریکا زیر سلطه منه
راي هر كس برابر جمعيتشه. قبل از راي گيري ميگه چند راي لازم داريد. اونهايي كه با شما فرندلي هستن حتما بهتون راي ميدن ولي pleased ها ممكنه راي ندن در سطح نوبل و بالاتر.
با فقط يه دوست نميشه برد ...

CAnZO
23-03-2010, 01:22
براي من پيش اومده كه توي يه جزيره بدون تماس با بقيه تا سالهاي رنسانس بازي كردم و وقتي اولين برخورد صورت گرفته ديدم كلي تكنولوژي عقبم. در حالي كه وقتي روي يك قاره با بقيه رقابت ميكنيد همه خيلي سريع پيشرفت ميكنيد. يه علت مهم بنظرم مياد : Trade Route ها اكونومي رو خيلي تقويت ميكنن.

سمت چپ City screen

توضيحي راجع به ايجاد اين مسيرهاي تجاري در راهنماي بازي نيست.
منم هرچقدر سيوهاي بازيها رو در مراحل مختلف چك كردم قانون حاكم بر اين مسيرها رو پيدا نكردم! مثلا چرا دو شهر كنار هم كه هر دو 2 مسير تجاري خارجي دارن مسيرهاي يكي2+ طلا و ديگري3+ طلا ميده؟ يا اينكه چرا گاهي فقط با يه كشور خارجي مسير ايجاد ميشه گاهي با چند تا؟ يه جا هم خوندم كه اينها خودكار بوجود ميان.

البته يه چيزهايي معلوم هست:

مسيرهاي خارجي بهره بيشتري دارند. وقتي بوجود ميان كه با اون كشور توافق Open border داشته باشيد و فاصله بينتون هم Explore شده باشه.
currency ( تكنولوژي) يك مسير به هر شهر اضافه ميكنه.
Great lighthouse دو مسير به بندرها اضافه ميكنه.
Harbor بهره مسير بندرها رو دوبرابر ميكنه .
ولي بازم نميدونم چرا درآمد مسيرهاي خارجي باهم فرق ميكنه.
------------------------------------------------------------------------
ويرايش: علت تفاوت ارزش Trade Route هاي دو شهر شهرهاي متفاوتي ست كه اينها بهش وصل شده اند.
بازي در ايجاد Trade route شهرهاي ثروتمند رو با شهرهاي هم تراز خودشون بطور اتوماتيك وصل ميكنه.( به نقل از civfanatic.com)

CAnZO
27-03-2010, 07:01
با سلام
خلاصه بازي آخرم :

منسا موسي (مالي) - نقشه استاندارد - سختي: پرينس

AI:
مونته زوما - چنگيز - توكوگاوا - ايزابل - ويكتوريا - صلاح الدين

برد: مسابقه فضايي (و خيلي نزديك به cultural Victory )

Victory Conditions

شهرهاي برتر

توضيح:
طبق معمول با منسا موسي روي نقشه اي بازي كردم كه سنگ داشته باشه( براي ساختن اهرام و رفتن سريع به Representation ) با اينكه سه حريف spiritual هستند من زودتر به هندوئيسم رسيدم. يكي زودتر به بوديسم رسيد. منسا موسي ليدر بسيارخوبيه در اكونومي! كنفوسين، تائوييسم ، مسيحيت و اسلام رو قبل از بقيه گرفتم.
نقشه:
موقعيت من وسط هست. من تا نزديك Optic به بقيه برخورد نكردم. جنگ ظاهرا از قبل شروع شده بود. مونته زوما ( سبز) از سمت چپ ويكتوريا و ايزابل رو كه در حد فاصل من و خودش بودند تا آخر بازي نابود كرد. چنگيز (قهوه اي) سمت راست به توكوگاوا و صلاح الدين در حدفاصل من و خودش حمله ميكرد. من هم طرف قوي رو گرفتم و با قطع رابطه با جناح مخالف خودم رو از دشمني با اين دو حريف agressive كه با هم متحد بودند دور نگه داشتم طوري كه تا آخر بازي نظامي خيلي كمي داشتم.

Culture
برد فرهنگي يعني حوصله داشتن. اين طولاني ترين روش بردن در سيويليزيشن هست. اصلا سيويليزيشن يعني حوصله.
البته استراتژي پيروزي فرهنگي محاسبه هم داره (حتي ميتونيد بسنجيد كه با كالچر حال حاضر اين شهر تا كي ميتونيد به 50000 برسيد) . دينهاي زيادي كه اينبار داشتم شرايط خيلي جالبي درست كرده بود. از يه طرف ديگه نيازي به luxury زياد نيست. در Free religion هر دين= 1+ كالچر بعلاوه يك هپي فيس. و تمام اون معابد ، مساجد، كليساها ،آكادميها و ... يعني خروارها فرهنگ. ضمنا تكنيكهاي متنوعي داريد: اسلايدر كالچر - تركيب سيويكهاي representation و كست سيستم با free speech و متخصصها و ... .
اين روش رو از دست نديد!!

UN
وسط ساخت UN متوجه شدم مونته زوما در انتخابات برنده ميشه. اون با چنگيز راي ( جمعيت) لازم رو داشتند.
ساخت رو به تعويق انداختم( ميشه چيزهاي ديگه اي ساخت و ساخت قبلي رو نصفه كاره گذاشت) وقتي مونته زوما UN رو شروع كرد اول يكمي با جاسوس مزاحمش شدم :31:.
ولي بعد متوجه شدم در انتخابات موفق نميشه!!! چرا؟
خب در انتخابات يكي از كانديدها سازنده UN هست و ديگري كسي است كه از مابقي جمعيت بيشتري داره.
اگر من UN رو ميساختم اون راي چنگيز رو در برابر من دراختيار داشت.
اگر او UN رو ميساخت مجبور بود با خود چنگيز رقابت كنه چون چنگيز كانديداي دوم بود بخاطر جمعيت بيشتر از من.

-----------
سئوال جانبي: ناپلئون در حالت دوستي( PLeased) هم ممكنه به شما حمله كنه.( ناپلئون خيانتكار!)
مونته زوما هم اينطوره؟
(خودم تا بحال نديدم)

CAnZO
12-05-2010, 19:12
يه مورد تازه ديدم در حين بازي :

Tribal Village ها يونيت زخمي رو هم خوب ميكنن.

FerineFast
05-07-2010, 02:54
شماها عجب حالی دارید من آموزش رو رفتم سرم درد گرفت!
چه برسه به این بحث ها!!

CAnZO
13-12-2011, 00:44
سئوال :
آیا شهر در نقطه دو میتونه از مرمر و گندم در سمت دیگر آب بهره مند بشه؟؟
عکس:

وین رونی
13-12-2011, 09:40
احتمالاً بتونید از اون منابع استفاده کنید.اگه هم در حالت عادی نشد می تونید اون تایل های گندم و مرمر را بخرید

CAnZO
13-12-2011, 15:58
احتمالاً بتونید از اون منابع استفاده کنید.اگه هم در حالت عادی نشد می تونید اون تایل های گندم و مرمر را بخرید
دقت کنید که تاپیک Civ4 هست.
تو civ4 برخلاف 5 نمیشه تایل خرید. ولی موضوع این نبود
مسئله اینجاست که این تایل ها رو نمیشه با راه به شهر وصل کرد چون اونور آبه.
بنابراین تنها سئوال اینه : بعد از Astronomy اینها به شبکه راه ملحق میشن یا نه؟؟
جواب احتمالی: نه!!

در واقع این بازی رو من ادامه ندادم. هم بخاطر این موضوع هم اینکه حریف توی خشکی سمت دیگه بود و مزاحم میشد.

saeed_2007r
15-12-2011, 00:03
بابا من اصلا بلد نيستم شهر بسازم تازه يه دفعه هم كه شانسي ساختم نفهميدم چه جوري تكنلوژي بگيرم و حمله كنم يكه بياد كامل توضيح بده
دوست عزیز اگر نسخه فارسیشو بخری یک آموزش کامل همراهش هست.(فکر کنم تو اینترنت هم باشه):40:

CAnZO
31-12-2011, 04:12
حقیقتی از بازی Civ یا کنایه ای از دنیای واقعی و جنگ:

شما در ابتدا فقط برای دفاع یا حداکثر برداشتن چند شهر مزاحم همسایه نیروی نظامی تولید میکنید
اما بعد داشتن یک نیروی جنگ آزموده در خانه امکان هر نوع مانور بعدی (جنگ طلبی)در طول بازی به شما میده.